Geen idee.. open er een topic overquote:Op vrijdag 21 april 2006 13:58 schreef remlof het volgende:
Hoeveel delen zouden er komen voordat de eerste bom valt?
Het is toch nu wel duidelijk hoe de verhoudingen zijn in de regio ?quote:Iraq war empowers Iran
Apr 18, 2006
Australian Associated Press AAP
Misjudgements over the war in Iraq have handed enormous political power to Iran, Aussie federal Opposition Leader Kim Beazley said
"The one thing that we know definitely has come out of the Iraq war so far is a massive increase in Iranian power," Mr Beazley said in Perth.
"They've got enormous political power as a result of our misjudgements in the war in Iraq.
"At the same time as that has occurred, we have got an argument with the Iranians about whether or not they should have nuclear weapons.
"Frankly they should not have nuclear weapons," he said.
Interresant! Die RNEPs lijken inderdaad vrij nutteloos te zijn... Maar ja eenzelfde soort animatie van de fabrikant zou waarschijnlijk het tegenovergestelde bewerenquote:Op vrijdag 21 april 2006 14:16 schreef zakjapannertje het volgende:
gevolgen van gebruik van tactische nucleaire wapens op Iran uitgelegd dmv. een animatie
"de raket gaat maar een paar meter de grond in"quote:Op vrijdag 21 april 2006 14:16 schreef zakjapannertje het volgende:
gevolgen van gebruik van tactische nucleaire wapens op Iran uitgelegd dmv. een animatie
Leuke animatie, maar geloof er geen snars van, zoiets kan ik ook nog wel maken en dan ook nog een versie waarin het wel werkt.quote:Op vrijdag 21 april 2006 14:16 schreef zakjapannertje het volgende:
gevolgen van gebruik van tactische nucleaire wapens op Iran uitgelegd dmv. een animatie
Komt door de speciale klei-grond in Iranquote:Op vrijdag 21 april 2006 14:31 schreef alsem het volgende:
[..]
"de raket gaat maar een paar meter de grond in"
![]()
zo'n ding vliegt door 5 meter gewapend beton heen
conventionele zouden nu iets van 30m halen maar in welk grondtype dat is weet ik niet en als iran slim is hebben ze de bunkers in een berg zitten.quote:Op vrijdag 21 april 2006 14:31 schreef alsem het volgende:
[..]
"de raket gaat maar een paar meter de grond in"
![]()
zo'n ding vliegt door 5 meter gewapend beton heen
Die animatie schept een zeer scheef beeld bovendien verwoest 1 megaton nuke haast elke bunker wel zeker die van die Iranezen. een nucleare bunker buster de (b61-11) die ze mischien zouden gebruiken heeft maximaal 350 kiloton tnt en ook al zouden ze een bunker buster gebruiken dan zou me dit verbazen dat ze zo een zware gelijk in zullen zetten. mits het bunker complex midden in de stad staat vallen er absoluut geen miljoenen burger slachtoffers. al zou die bunker midden in de stad staan dan zetten de Amerikanen natuurlijk geen nucleare bunker buster in... die animatie is propoganda van de ergste soortquote:Op vrijdag 21 april 2006 14:16 schreef zakjapannertje het volgende:
gevolgen van gebruik van tactische nucleaire wapens op Iran uitgelegd dmv. een animatie
Als je Bush bedoelt dan lijkt me dat ook voldoendequote:Op vrijdag 21 april 2006 15:42 schreef TC03 het volgende:
Waarom precies zou een oorlog aanstaande zijn? Iran doet gek, maar meer ook niet. Eén iemand in de media roept dat er misschien wel eens een aanval komt en iedereen hitst elkaar weer op.
Een RNEP gaat afaik. door 60meter grond en vervolgens nog door een paar meter beton.quote:Op vrijdag 21 april 2006 14:26 schreef remlof het volgende:
[..]
Interresant! Die RNEPs lijken inderdaad vrij nutteloos te zijn... Maar ja eenzelfde soort animatie van de fabrikant zou waarschijnlijk het tegenovergestelde beweren
Laten we iig hopen dat ze die dingen nooit gaan gebruiken.
Volgens mij gaat het hier om de huilie RTL verslaggever die beweert dat de aanval vandaag of morgen wel zal komen.quote:Op vrijdag 21 april 2006 15:58 schreef -scorpione- het volgende:
[..]
Als je Bush bedoelt dan lijkt me dat ook voldoende![]()
De EU (UK, Fr, DE) is ook al jaren aan het onderhandelen. Misschien lukt het diplomatiek nog.quote:Op vrijdag 21 april 2006 16:18 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het hier om de huilie RTL verslaggever die beweert dat de aanval vandaag of morgen wel zal komen.
En alles wat Bush zegt is om druk uit te oefenen op Iran...
Paul Wolfowitz is volgens mij de grootste havik in Amerikaquote:Op vrijdag 21 april 2006 16:45 schreef 6833-228 het volgende:
Het gaat helemaal niet om de bom. Net zoals Irak niet over WMD's ging. Het gaat over Olie. Peak-Oil om precies te zijn. Als je dat na de oorlog in Irak nou nog niet gezien hebt........
Paul Wolfowitz: "Let's look at it simply. The most important difference between North Korea and Iraq is that economically, we just had no choice in Iraq. The country swims on a sea of oil."
Tuurlijkquote:Op vrijdag 21 april 2006 17:06 schreef 6833-228 het volgende:
Olie (en in mindere mate drugs) is alles. Heel de economie is gebaseerd op olie. De War on Terror wordt gevoerd om Peak Oil nog wat te vertragen. Uitstel van executie.
Idd, maar als je maar hard genoeg roept dat het om olie gaat dan kun je lekker je ogen sluiten voor al het andere en kun je een beetje kritiek meteen uitleggen als islam-bashing. Dat is wel zo makkelijk voor de gemoedsrust, toch 176-617quote:Op vrijdag 21 april 2006 17:15 schreef alsem het volgende:
eeuuhh.. amerika geeft geen shit meer om olie in die landen.
amerika haalt 20% van hun olie uit het oosten, ze zijn van plan dat de komende tien jaar te verminderen tot 5% (om uiteindelijk op 0% uit te komen waarschijnlijk).
Daarnaast heeft de VS in de toekomst Canada als supplier van olie. Teerolie is wel kenkerslecht voor het milieu, maar ze zullen iig geen extreme tekorten krijgen. Natuurlijk zou het wel beter zijn om andere middelen te gebruiken om te stoken enzo.quote:Op vrijdag 21 april 2006 17:19 schreef -scorpione- het volgende:
[..]
Idd, maar als je maar hard genoeg roept dat het om olie gaat dan kun je lekker je ogen sluiten voor al het andere en kun je een beetje kritiek meteen uitleggen als islam-bashing. Dat is wel zo makkelijk voor de gemoedsrust, toch 176-617![]()
toch wordt er een heel belangrijk punt gemaakt ... zolang je niet exact weet hoe die complexen in elkaar steken heeft het lukraak smijten bunkerbusters weinig zin en met een nucleare lading zullen daar vrijwel alleen maar onschuldige burgers bij omkomen en dat lijkt me ten eerste nogal contraproductief en ten tweede hypocriet, enige wat je dan voor elkaar krijgt is dat je de zekerheid hebt dat ze hun eerste exemplaar in Washington komen testenquote:Op vrijdag 21 april 2006 14:42 schreef stevan_A het volgende:
[..]
Die animatie schept een zeer scheef beeld bovendien verwoest 1 megaton nuke haast elke bunker wel zeker die van die Iranezen. een nucleare bunker buster de (b61-11) die ze mischien zouden gebruiken heeft maximaal 350 kiloton tnt en ook al zouden ze een bunker buster gebruiken dan zou me dit verbazen dat ze zo een zware gelijk in zullen zetten. mits het bunker complex midden in de stad staat vallen er absoluut geen miljoenen burger slachtoffers. al zou die bunker midden in de stad staan dan zetten de Amerikanen natuurlijk geen nucleare bunker buster in... die animatie is propoganda van de ergste soort![]()
ja nogmaals, als het om olie ging hadden ze wel een dealtje gesloten of in het ergste geval de Koerdische gebieden met Kirkuk veroverdquote:Op vrijdag 21 april 2006 17:40 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Daarnaast heeft de VS in de toekomst Canada als supplier van olie. Teerolie is wel kenkerslecht voor het milieu, maar ze zullen iig geen extreme tekorten krijgen. Natuurlijk zou het wel beter zijn om andere middelen te gebruiken om te stoken enzo.
Iig, natuurlijk speelt olie wel een aardig rol in Iraq/Iran/etc., maar tis meer een handige bijzaak.
wou jij beweren dat de VS echt met terreurbestrijding bezig is ??quote:
Welke voorraden heb je het over?quote:Op vrijdag 21 april 2006 17:19 schreef Evil_Jur het volgende:
Om niet te vergeten dat ze zelf ook nog aanzienlijke niet aangeboorde voorraden hebben.
De noodvoorraden. Als de VS geen buitenlandse olie meer krijgen kunnen ze nog een tijdje zelf vooruit.quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:10 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Welke voorraden heb je het over?
Die van alaska die ook niet meer dan een drupppel op de gloeiende plaat zijn.
Meer macht/invloed in de regio is het belangrijkste en terreurbestrijding hoort daarbij.quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:08 schreef atmosphere1 het volgende:
[..]
wou jij beweren dat de VS echt met terreurbestrijding bezig is ??
in NOVA De MIVD, de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, rapporteert een aanzienlijke stijging van het aantal (zelfmoord)aanslagen, hinderlagen en aanvallen van talibanstrijders sinds begin februari 2006.
De Taliban zijn steeds beter georganiseerd en ze zijn in een steeds groter gebied in Uruzgan actief, aldus het kabinet in de brief aan de Kamer.
Gaat goed hoor die terreurbestrijding van de VS!!
Maar alleen om olie gaat het ook niet , de neo cons hebben ook andere ambities
We zijn er dus net op tijd bijquote:Op vrijdag 21 april 2006 18:08 schreef atmosphere1 het volgende:
[..]
wou jij beweren dat de VS echt met terreurbestrijding bezig is ??
in NOVA De MIVD, de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, rapporteert een aanzienlijke stijging van het aantal (zelfmoord)aanslagen, hinderlagen en aanvallen van talibanstrijders sinds begin februari 2006.
De Taliban zijn steeds beter georganiseerd en ze zijn in een steeds groter gebied in Uruzgan actief, aldus het kabinet in de brief aan de Kamer.
0% ja als alle olie op is. Olie is van levensbelang. Kijk eens om je heen. Zowat voor alles is olie gebruikt. ALLESquote:eeuuhh.. amerika geeft geen shit meer om olie in die landen.
amerika haalt 20% van hun olie uit het oosten, ze zijn van plan dat de komende tien jaar te verminderen tot 5% (om uiteindelijk op 0% uit te komen waarschijnlijk).
Ja hoor natuurlijk. Niet aangeboorde voorraden. Het aantal nieuw ontdekte olievelden daalt al tientallen jaren.quote:Om niet te vergeten dat ze zelf ook nog aanzienlijke niet aangeboorde voorraden hebben.
quote:Idd, maar als je maar hard genoeg roept dat het om olie gaat dan kun je lekker je ogen sluiten voor al het andere en kun je een beetje kritiek meteen uitleggen als islam-bashing. Dat is wel zo makkelijk voor de gemoedsrust, toch 176-617
Je kan geen wereldeconomie zoals de huidige draaien op teerolie en al die andere alternatieven. Het verschil tussen de hoeveelheid energie die uit olie/gas gehaald kunnen worden tov alternatieven zoals waterstof en teerolie is enorm.quote:Daarnaast heeft de VS in de toekomst Canada als supplier van olie. Teerolie is wel kenkerslecht voor het milieu, maar ze zullen iig geen extreme tekorten krijgen. Natuurlijk zou het wel beter zijn om andere middelen te gebruiken om te stoken enzo.
Iig, natuurlijk speelt olie wel een aardig rol in Iraq/Iran/etc., maar tis meer een handige bijzaak.
Scorpione, wat vindt je ervan dat de opiumproductie in Afghanistan sinds de inval van de VS ver-10-voudigd is???quote:
Na raffinage van teerolie heb je aardig normale olie, en de kosten ervan liggen nu rond de 25 dollar per barrel dus het is een aardige oplossing behalve dat er 3x zoveel CO2 vrijkomt. Total, die relatief goed gespecialiseerd is in raffinage, zit er al zwaar in te investeren en soortgelijke bedrijven gaan ook steeds meer ermee bezig nu de prijs lekkah hoog is. Natuurlijk is het vervelend dat de goedkope olie opraakt en dat zal wat problemen geven, maar het probleem tever opblazen is bs.quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:19 schreef 6833-228 het volgende:
[..]
Je kan geen wereldeconomie zoals de huidige draaien op teerolie en al die andere alternatieven. Het verschil tussen de hoeveelheid energie die uit olie/gas gehaald kunnen worden tov alternatieven zoals waterstof en teerolie is enorm.
De bedoeling is om over ~25 jaar volledig onafhankelijk te zijn van olie, dan is'ie nog niet op dus.quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:19 schreef 6833-228 het volgende:
0% ja als alle olie op is. Olie is van levensbelang. Kijk eens om je heen. Zowat voor alles is olie gebruikt. ALLES
Er zijn er nog zat die nu economisch gezien nog niet interessant zijn om aan te boren, dat komt vanzelf naarmate het aanbod daalt en de vraag stijgt.quote:Ja hoor natuurlijk. Niet aangeboorde voorraden. Het aantal nieuw ontdekte olievelden daalt al tientallen jaren.
Macht. Niet om de olie want die krijgen "we" toch wel, het is voor de landen in het MO namelijk net zo goed het enige waar de economie op draait als voor ons.quote:Ach je begrijpt het gewoon niet. Waarom is Irak volgens jou binnengevallen?? WMD's ?? Al Qaeda ?? Over 20 jaar zal je er nog wel eens over terug denken, als je met je fiets naar je werk gaat in plaats van met de auto (als je uberhaupt nog werk hebt.), maar ik betwijfel eigenlijk of je het dan wel doorhebt. Waarschijnlijk zal je de schuld nog steeds op de Islam steken.
Waterstof is geen alternatief omdat het alleen een energiedrager is, je zal het eerst dmv. bijvoorbeeld electrolyse moeten maken voordat je het als brandstof kan maken.quote:Je kan geen wereldeconomie zoals de huidige draaien op teerolie en al die andere alternatieven. Het verschil tussen de hoeveelheid energie die uit olie/gas gehaald kunnen worden tov alternatieven zoals waterstof en teerolie is enorm.
Bron?quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:24 schreef 6833-228 het volgende:
[..]
Scorpione, wat vindt je ervan dat de opiumproductie in Afghanistan sinds de inval van de VS ver-10-voudigd is???
Dat artikel komt uit 2003, sinds die tijd zijn al wat dingen veranderd. Hier nog een aardig artikel:quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:31 schreef 6833-228 het volgende:
CANADIAN TAR SANDS DISASTER
May 27, 2003, 1400 PDT (FTW) -- For all the people touting tar sands as a solution to the pending apocalypse of Peak Oil, a little experience with reality should help them understand that the books on energy are as cooked as the books of Enron, WorldCom and Halliburton. When business tells you there's plenty of oil it is only to protect the financial markets. One more time Canada gets screwed as tar sands oil production proves to be a non-cost effective and environmentally destructive concept.
- From The Wilderness
http://www.fromthewilderness.com/free/ww3/052703_tar_sands.html
Wat een bronquote:Op vrijdag 21 april 2006 18:31 schreef 6833-228 het volgende:
CANADIAN TAR SANDS DISASTER
May 27, 2003, 1400 PDT (FTW) -- For all the people touting tar sands as a solution to the pending apocalypse of Peak Oil, a little experience with reality should help them understand that the books on energy are as cooked as the books of Enron, WorldCom and Halliburton. When business tells you there's plenty of oil it is only to protect the financial markets. One more time Canada gets screwed as tar sands oil production proves to be a non-cost effective and environmentally destructive concept.
- From The Wilderness
http://www.fromthewilderness.com/free/ww3/052703_tar_sands.html
Wat is er mis met een beetje opium? Houdt de bevolking lekker rustigquote:Op vrijdag 21 april 2006 18:24 schreef 6833-228 het volgende:
[..]
Scorpione, wat vindt je ervan dat de opiumproductie in Afghanistan sinds de inval van de VS ver-10-voudigd is???
quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:39 schreef -scorpione- het volgende:
[..]
Wat is er mis met een beetje opium? Houdt de bevolking lekker rustig![]()
Dit staat in het boek: Crossing the Rubicon: The decline of the American Empire at the end of the age of oil van Michael C. Ruppert.quote:Bron?
Deze meneer heeft meer verstand van zaken dan jij. Lees maar eens wat meer artikelen op www.fromthewilderness.com . Maar als je de waarheid niet aan kan, dan raad ik je aan gewoon verder te gaan met slapen.quote:Wat een bron
Ik heb geen idee waarom.quote:Op vrijdag 21 april 2006 17:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
toch wordt er een heel belangrijk punt gemaakt ... zolang je niet exact weet hoe die complexen in elkaar steken heeft het lukraak smijten bunkerbusters weinig zin en met een nucleare lading zullen daar vrijwel alleen maar onschuldige burgers bij omkomen en dat lijkt me ten eerste nogal contraproductief en ten tweede hypocriet, enige wat je dan voor elkaar krijgt is dat je de zekerheid hebt dat ze hun eerste exemplaar in Washington komen testen
hoe kun je nu in vredesnaam een atoombom (meerdere!) op een land gooien om te verkomen dat zij datzelfde wapen krijgen ... de minuscule kans dat ze hem afschieten voorkomen?
2003:quote:
[ bron ]quote:The International Narcotics Control Strategy Report said the area of land used to cultivate opium poppies reached 30,750 hectares, compared with 1,685 hectares in 2001.
Grappenmaker, als men nou écht, en met de nadruk op echt, aan terreurbestrijding deed, was Khan al lang en breed opgepakt. Echter, nadat de CIA hem wel (volgens Lubbers en mr. Anita Leeser) of niet (volgens onze bloedeigen AIVD) hadden laten lopen, had Khan nu niet die nucleaire geheimen aanquote:Op vrijdag 21 april 2006 18:16 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Meer macht/invloed in de regio is het belangrijkste en terreurbestrijding hoort daarbij.
Als er meer aanslagen ed. zijn betekent dat ook dat er meer Amerikanen in de regio actief zijn.
Vooralsnog is er voor zover ik weet nog maar 1 Amerikaan gesneuveld in Uruzgan en was dat een ongeluk.
En daar betaal je dan belasting voor.quote:The official's comments revealed that Pakistan had internal information about Khan's suspect activities far in advance of his admission last week of nuclear transfers to Iran, Libya and North Korea, all of which are designated as sponsors of terror by the U.S. State Department.
Na 9/11 is men een beetje anders gaan denken in Washington. De Verenigde Staten hebben hun controle op het midden oosten, centraal azië, zuidoost azië en noordoost azië verstevigd. Dit gaat natuurlijk wel een beetje voorbij aan de oorspronkelijk scope van "the war on terror". Onder het mom van het verspreiden van de democratie rekenen ze dus militair af met onvriendelijke regimes om hun status "werelds enige superpower" te behouden.quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:19 schreef 6833-228 het volgende:
Ach je begrijpt het gewoon niet. Waarom is Irak volgens jou binnengevallen?? WMD's ?? Al Qaeda ??
Dat was ook niet je vraag, je vroeg wat ik van de opium toename vond.quote:Op vrijdag 21 april 2006 19:04 schreef 6833-228 het volgende:
![]()
Je hebt geen antwoord gegeven op de vraag waarom de VS Irak binnen is gevallen. WMD's ?? Banden met Al Qaeda ??
Nee, niet na 9/11 is Washington anders gaan denken ,maar de bevolking !! Bij het aantreden van Bush is Washinton anders gaan denken omdat onder andere de traditionele legertop werd vervangen door neo-conservatieven . De plannen voor die oorlogsvoering lagen al lang klaar en dat is eenvoudig te bewijzen.quote:Op vrijdag 21 april 2006 19:13 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Na 9/11 is men een beetje anders gaan denken in Washington. De Verenigde Staten hebben hun controle op het midden oosten, centraal azië, zuidoost azië en noordoost azië verstevigd. Dit gaat natuurlijk wel een beetje voorbij aan de oorspronkelijk scope van "the war on terror". Onder het mom van het verspreiden van de democratie rekenen ze dus militair af met onvriendelijke regimes om hun status "werelds enige superpower" te behouden.
deels waar natuurlijk zodra de winter afloopt komen die figuren hun grotten uit en beginnen ze in het wilde weg te schieten en als de winter weer begint dan verdwijnen ze weer en roept de desbetreffende Amerikaanse generaal de algehele overwinning af, niet dat hij niet weet dat ze de volgende zomer weer op komen dagen maar dat soort dingen horen ze thuis nu eenmaal graag, dat is waarschijnlijk dezelfde reden dat het ministerie van defensie nu zogenaamd verbaasd over de verslechtering is want dat is natuurlijk ook erg ongeloofwaardig.quote:Op vrijdag 21 april 2006 18:16 schreef RuL0R het volgende:
[..]
Meer macht/invloed in de regio is het belangrijkste en terreurbestrijding hoort daarbij.
Als er meer aanslagen ed. zijn betekent dat ook dat er meer Amerikanen in de regio actief zijn.
*kuch* bullshit *kuch*quote:Vooralsnog is er voor zover ik weet nog maar 1 Amerikaan gesneuveld in Uruzgan en was dat een ongeluk.
quote:American killed
U.S. service member was killed and two others wounded Tuesday during counterinsurgency operations near Tarin Kowt in Uruzgan province, south-central Afghanistan, the U.S. military said.
The military statement said the wounded troops were in stable condition.
In the fighting, a roadside bomb damaged a military vehicle. A gunbattle followed, and U.S.-led forces detained seven suspected Taliban fighters.
Since the Afghanistan war began in October 2001, 273 U.S. troops there have been killed.
Sixty-five personnel from allied countries have died in the conflict, which toppled the Taliban-led government that gave haven to al Qaeda before the attacks of September 11, 2001.
On February 13, a roadside bomb killed four U.S. troops, also in Uruzgan province.
[/quote]quote:Dozens killed in Afghanistan fighting
Tuesday 26 July 2005, 13:28 Makka Time, 10:28 GMT
Fighting between Taliban rebels and US and Afghan forces has killed about 50 suspected insurgents and two Afghan soldiers in the deadliest clashes in weeks.
The fighting late on Monday in Uruzgan province's Dihrawud district occurred during an offensive against an insurgent camp, which had been used as a base for attacks in neighbouring areas, provincial governor Jan Mohammed Khan said on Tuesday.
About 25 suspected insurgents were captured, he said, adding that Afghan forces were still finding bodies of fighters on Tuesday.
US soldier killed
A US military statement on Monday said heavy fighting in the area had killed one American service member, an Afghan soldier and 11 insurgents.
Three US soliders and one Afghan soldier were also wounded, it said.
The statement said American fighter jets and helicopters responded to a rebel attack on a patrol that sparked the gun battle.
In fighting elsewhere, police arrested 10 suspected Taliban suspects after clashes in the southeastern Zabul province, said Ali Khail, a spokesman for the provincial governor.
In neighbouring Kandahar province, Taliban fighters attacked an Afghan patrol on Monday night, triggering a gun battle that left an Afghan soldier dead and a police officer badly wounded, said deputy district chief Haji Lala Khan.
In eastern Paktika province on Tuesday, a candidate in the upcoming legislative elections was killed when a roadside bomb blew up next to his vehicle as he was taking his mother to hospital, local police chief Malik Khan said.
The latest fighting comes three days after the US military operational commander in Afghanistan, Major-General Jason Kamiya, said that fighting in recent months had devastated the ranks of the Taliban.
More than 800 people have been killed in a major upsurge in violence since March, and US and Afghan officials have warned that it may threaten the parliamentary elections scheduled for 18 September.
Protests
Meanwhile, more than 1000 protesters on Tuesday chanted "Death to America" as they banged on the gates of the main US base in Afghanistan to demand the release of three local villagers detained in a raid.
The three men were arrested on Monday night in a raid on Dheymullah village, about 3km from Bagram base, said local government chief Kaber Ahmad.
"Those three were wanted by the Americans, but no one knows why," he said.
A US military spokeswoman in Kabul said she had no details about the demonstration.
Toen Bush aantrad had hij meer een isolationistische instelling, gericht op de binnenlandse politiek. De Verenigde Staten zouden zich "humble" opstellen in de wereldpolitiek. Pas na 9/11 is Washington overgegaan op assertief unilateralisme met het resoluut inzetten van militaire middelen.quote:Op vrijdag 21 april 2006 20:25 schreef atmosphere1 het volgende:
[..]
Nee, niet na 9/11 is Washington anders gaan denken ,maar de bevolking !! Bij het aantreden van Bush is Washinton anders gaan denken omdat onder andere de traditionele legertop werd vervangen door neo-conservatieven . De plannen voor die oorlogsvoering lagen al lang klaar en dat is eenvoudig te bewijzen.
Onzin. Rebuilding America's Defenses is uit 2000 en de plannen voor Irak lagen ook al ver voor 9/11 klaar.quote:Op vrijdag 21 april 2006 20:57 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Toen Bush aantrad had hij meer een isolationistische instelling, gericht op de binnenlandse politiek. De Verenigde Staten zouden zich "humble" opstellen in de wereldpolitiek. Pas na 9/11 is Washington overgegaan op assertief unilateralisme met het resoluut inzetten van militaire middelen.
Wikipedia zegt hier dat ze een meter of 30 diep halen, terwijl je 100 tot 500 meter diep moet gaan om de fallout nog enigszins te beheersen...quote:Op vrijdag 21 april 2006 14:31 schreef alsem het volgende:
"de raket gaat maar een paar meter de grond in"
![]()
zo'n ding vliegt door 5 meter gewapend beton heen
Onzin, dit is een rapport van een denktank uit het tijdperk van Bush senior. Het is uitgegeven nog voordat Bush junior beleid kon gaan voeren.quote:Op vrijdag 21 april 2006 21:00 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Onzin. Rebuilding America's Defenses is uit 2000 en de plannen voor Irak lagen ook al ver voor 9/11 klaar.
quote:Bush's Faustian Deal With the Taliban
By Robert Scheer
Published May 22, 2001 in the Los Angeles Times
Enslave your girls and women, harbor anti-U.S. terrorists, destroy every vestige of civilization in your homeland, and the Bush administration will embrace you. All that matters is that you line up as an ally in the drug war, the only international cause that this nation still takes seriously.
That's the message sent with the recent gift of $43 million to the Taliban rulers of Afghanistan, the most virulent anti-American violators of human rights in the world today. The gift, announced last Thursday by Secretary of State Colin Powell, in addition to other recent aid, makes the U.S. the main sponsor of the Taliban and rewards that "rogue regime" for declaring that opium growing is against the will of God. So, too, by the Taliban's estimation, are most human activities, but it's the ban on drugs that catches this administration's attention.
Never mind that Osama bin Laden still operates the leading anti-American terror operation from his base in Afghanistan, from which, among other crimes, he launched two bloody attacks on American embassies in Africa in 1998.
Sadly, the Bush administration is cozying up to the Taliban regime at a time when the United Nations, at U.S. insistence, imposes sanctions on Afghanistan because the Kabul government will not turn over Bin Laden.
The war on drugs has become our own fanatics' obsession and easily trumps all other concerns. How else could we come to reward the Taliban, who has subjected the female half of the Afghan population to a continual reign of terror in a country once considered enlightened in its treatment of women?
At no point in modern history have women and girls been more systematically abused than in Afghanistan where, in the name of madness masquerading as Islam, the government in Kabul obliterates their fundamental human rights. Women may not appear in public without being covered from head to toe with the oppressive shroud called the burkha , and they may not leave the house without being accompanied by a male family member. They've not been permitted to attend school or be treated by male doctors, yet women have been banned from practicing medicine or any profession for that matter.
The lot of males is better if they blindly accept the laws of an extreme religious theocracy that prescribes strict rules governing all behavior, from a ban on shaving to what crops may be grown. It is this last power that has captured the enthusiasm of the Bush White House.
The Taliban fanatics, economically and diplomatically isolated, are at the breaking point, and so, in return for a pittance of legitimacy and cash from the Bush administration, they have been willing to appear to reverse themselves on the growing of opium. That a totalitarian country can effectively crack down on its farmers is not surprising. But it is grotesque for a U.S. official, James P. Callahan, director of the State Department's Asian anti-drug program, to describe the Taliban's special methods in the language of representative democracy: "The Taliban used a system of consensus-building," Callahan said after a visit with the Taliban, adding that the Taliban justified the ban on drugs "in very religious terms."
Of course, Callahan also reported, those who didn't obey the theocratic edict would be sent to prison.
In a country where those who break minor rules are simply beaten on the spot by religious police and others are stoned to death, it's understandable that the government's "religious" argument might be compelling. Even if it means, as Callahan concedes, that most of the farmers who grew the poppies will now confront starvation. That's because the Afghan economy has been ruined by the religious extremism of the Taliban, making the attraction of opium as a previously tolerated quick cash crop overwhelming.
For that reason, the opium ban will not last unless the U.S. is willing to pour far larger amounts of money into underwriting the Afghan economy.
As the Drug Enforcement Administration's Steven Casteel admitted, "The bad side of the ban is that it's bringing their country--or certain regions of their country--to economic ruin." Nor did he hold out much hope for Afghan farmers growing other crops such as wheat, which require a vast infrastructure to supply water and fertilizer that no longer exists in that devastated country. There's little doubt that the Taliban will turn once again to the easily taxed cash crop of opium in order to stay in power.
The Taliban may suddenly be the dream regime of our own war drug war zealots, but in the end this alliance will prove a costly failure. Our long sad history of signing up dictators in the war on drugs demonstrates the futility of building a foreign policy on a domestic obsession.
Ik heb het je allebei gevraagd als je even terugkijkt.quote:Op vrijdag 21 april 2006 19:15 schreef -scorpione- het volgende:
[..]
Dat was ook niet je vraag, je vroeg wat ik van de opium toename vond.![]()
Okay, en Noord Korea doen we er ook nog bij. Geld zat, en zo niet, maken we het er wel bij. Flessen 1 of andere stemming, knaller er nog een patriot act tegenaan en voeren de staat van beleg in.quote:
Wat propaganda wordt zo teniet gedaan door 2500 Amerikaanse doden. Iraq had al veel stabieler kunnen zijn en dan hadden ze al fijn Iran of een ander land de nieuwe hoofdpersoon in de WoT kunnen maken. De kans dat de GOP de volgende president mag leveren wordt ook steeds kleiner en dus zullen ze nog aardig wat moeten doen in de 33 maanden dat Bush nog de boss is.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:17 schreef 6833-228 het volgende:
Matig.... Dat is nog maar de vraag. Het lijkt er steeds meer op dat het allemaal deel uitmaakt van het "masterplan". Lees bijvoorbeeld dit eens:
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=CHO20060418&articleId=2275
Wat ik een beetje probeer te schetsen, is een 'war is peace' beeld. Er zal, denk ik, met de huidige snelle communicatie die nooit meer weg gaat, altijd wel een oorlog zijn. Denk ik dan.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:36 schreef Evil_Jur het volgende:
Natuurlijk, dan mogen de communisten weer
Alleen hebben wij nu een overvloed aan info en vroegah waarschijnlijk een groot tekort.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:41 schreef Evil_Jur het volgende:
Maar dat is niet iets nieuws, zo gaat het al sinds de geschreven geschiedenis. En niet alleen door ons, maar ook door alle andere volken.
Jep. En, nouja, dat stoort me, soort van. Ik weet niet, maar het is net alsof 'we' een focus hebben, en dat ie altijd op het 'slechtste' gericht moet zijn. En dan hangt slecht natuurlijk helemaal af van de definitie, propaganda en media. Op die manier, zal het dus nooit stoppen?quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:41 schreef Evil_Jur het volgende:
Maar dat is niet iets nieuws, zo gaat het al sinds de geschreven geschiedenis. En niet alleen door ons, maar ook door alle andere volken.
Dat bedoel ik, communicatie gaat razend snel.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:44 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Alleen hebben wij nu een overvloed aan info en vroegah waarschijnlijk een groot tekort.
China heeft belangen in Iran evenals Rusland. Vandaar dat zij bij de VN veiligheidsraad ten alle tijde hun veto zullen toepassen tegen sancties op Iran.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:37 schreef NightH4wk het volgende:
Ben ook wel benieuwd hoe Hu en Bush de afgelopen dagen over Iran hebben gebabbeld, dat bezoek zou ook wel om bepaalde redenen rond deze tijd gepland zijn.
You're kidding right?quote:Op vrijdag 21 april 2006 21:26 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Onzin, dit is een rapport van een denktank uit het tijdperk van Bush senior. Het is uitgegeven nog voordat Bush junior beleid kon gaan voeren.
Zie hier een voorbeeld waar Bush junior zich eerst druk om maakte...
[..]
De oorlog is nog niet begonnen, dus dat mag nog.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:48 schreef Yildiz het volgende:
Sorry dat ik even off-topic ging. Of toch?
Dat is exact het punt van het 'babelfish' probleem. Vele mensen in Iran kunnen nu zien hoe de halve wereld over hun denkt. En dat is niet al te vriendelijk1. Dan kunnen er 2 dingen gebeuren, of uitzoeken waarom men dat doet, of zich verdedigen.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:43 schreef NightH4wk het volgende:
Probleem met internet is ook dat het zwaar bijdraagt aan een confirmation bias omdat iedereen vaak toch op de sites zit die je huidige concepties pushen.
Let ook op de 'Of toch?'quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:58 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
De oorlog is nog niet begonnen, dus dat mag nog.
quote:Zoals wij nieuwsberichten uit Iran plaatsen waar ze homo's ophangen, ziet Iran berichten waarin mensen botweg zeggen dat Iran platgebombardeerd mag worden, wat hun betreft.
Als je het over "War = Peace" hebt, het hele concept van preventieve oorlogsvoering komt zo uit 1984. Oorlog voeren uit naam van vrede en veiligheid, kan het nog schizofrener?quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:38 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Wat ik een beetje probeer te schetsen, is een 'war is peace' beeld. Er zal, denk ik, met de huidige snelle communicatie die nooit meer weg gaat, altijd wel een oorlog zijn. Denk ik dan.
Is het eerst dreigen om de bedreiging weg te nemen (hoe tegensprekend is dat), dan zal het later het 'communistische gevaar' worden. En als dat voorbij is, vinden we echt wel weer iets nieuws.
Denk ik...
nee China vecht terug, dat willen we natuurlijk ook niet!quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:32 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Okay, en Noord Korea doen we er ook nog bij. Geld zat, en zo niet, maken we het er wel bij. Flessen 1 of andere stemming, knaller er nog een patriot act tegenaan en voeren de staat van beleg in.
Daar zijn we wel goed in.
Wat dan? China?
I think so Brain but what does a fat opera singer have to do with anything?quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:15 schreef Yildiz het volgende:
Are you pondering what I'm pondering, Pinky?
Wagner is natuurlijk wel de ultieme oorlogsmuziek.quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:19 schreef sp3c het volgende:
[..]
I think so Brain but what does a fat opera singer have to do with anything?
Nope, check het maar. Bush had weinig interest in de rest van de wereld. Binnenlandse politiek en de war on drugs waren zijn major aandachtspunten.quote:Op vrijdag 21 april 2006 22:57 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
You're kidding right?
Heeft Bush zijn regering voor of na 9/11 samengesteld? Dat zegt je genoeg over welke richting het uit zou gaan. De hele brut lag al voor 9/11 klaar, oorlogsplannen en al. Zelfs de Patriot Act was al geschreven.
misschien dan toch luchtmobiele brigade als ik dan toch bij de landmacht wilquote:Op vrijdag 21 april 2006 23:20 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Wagner is natuurlijk wel de ultieme oorlogsmuziek.
Ja , net zoiets als "mensen die geweld gebruiken kun je niet hard genoeg aanpakken!!!quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:06 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Als je het over "War = Peace" hebt, het hele concept van preventieve oorlogsvoering komt zo uit 1984. Oorlog voeren uit naam van vrede en veiligheid, kan het nog schizofrener?
Dat is wel waar, ik hoopte op Bush zijn tegenstander (naam kwijt ... Al Gore?) tijdens zijn eerste campagne omdat hun buitenlandbeleid wat ambitieuzer was (zonder Amerikanen, weinig overzeese activiteiten voor ons leger sind Srebrenica) terwijl Bush tijdens zijn campagne benadrukte dat er geen Amerikaanse levens opgeofferd moesten worden voor andere landen (want Clinton had natuurlijk het laatste stukje Somalie en de Balkan)quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:22 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Nope, check het maar. Bush had weinig interest in de rest van de wereld. Binnenlandse politiek en de war on drugs waren zijn major aandachtspunten.
En de mensen achter bush dan zoals Cheney en Rumsf. ? dit zijn wel de mensen met de touwen in handen. Deze mensen hadden al voor 9/11 al heel goed omschreven wat men wilde. Ze maakten zelfs al de inschatting dat voor het doorvoeren van hun plannen een grote catastofale gebeurtenis/ramp nodig is die het doorvoeren van die plannen katalyseerd omdat de publieke opinie dan omslaat. Dit hadden ze zeer juist ingeschat blijkt nu .quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:22 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Nope, check het maar. Bush had weinig interest in de rest van de wereld. Binnenlandse politiek en de war on drugs waren zijn major aandachtspunten.
Tuurlijk zal het wel klaar gelegen hebben. Als z'n vriendjes in 1998 al brieven schrijven naar Clinton. Maar het werd pas een aandachtspunt na 9/11.
Heel ideologisch. Het doet wat betreft hun ideeën over 'maakbaarheid' denken aan de 'grote' ideologien zoals communisme en nazisme.quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:24 schreef atmosphere1 het volgende:
Wat mij aan het document opvalt is de sterk ideologische denkwijze van het PNAC .
Het werd beleid op het moment dat Bush zijn regering installeerde. Na 9/11 konden ze het versneld implementeren.quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:22 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Nope, check het maar. Bush had weinig interest in de rest van de wereld. Binnenlandse politiek en de war on drugs waren zijn major aandachtspunten.
Tuurlijk zal het wel klaar gelegen hebben. Als z'n vriendjes in 1998 al brieven schrijven naar Clinton. Maar het werd pas een aandachtspunt na 9/11.
ik geloof wel dat hij dat heeft gezegt , hetgeen zeeeer merkwaardig is gezien de overige regeringsleden die juist van plan waren om actief buitenlands beleid te gaan voeren , de preventieve oorlogsvoering ook zonder 9/11quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:28 schreef sp3c het volgende:
[..]
Dat is wel waar, ik hoopte op Bush zijn tegenstander (naam kwijt ... Al Gore?) tijdens zijn eerste campagne omdat hun buitenlandbeleid wat ambitieuzer was (zonder Amerikanen, weinig overzeese activiteiten voor ons leger sind Srebrenica) terwijl Bush tijdens zijn campagne benadrukte dat er geen Amerikaanse levens opgeofferd moesten worden voor andere landen (want Clinton had natuurlijk het laatste stukje Somalie en de Balkan)
maar dat is gewoon hun baan, als Venezuela morgen de Antillen inneemt dan zul je ook zien dat er documenten uitlekken naar Nova waarin Venezuela de eilandjes inneemt en wat Nederland dan zou kunnen doen om er zelf beter van te worden (we gaan zelf echt niet de schade die ze dan aanrichten vergoeden, reken daar maar op!)... die plannen zijn er gewoon, dat wil niet zeggen dat we als het gebeurt een paar duizend Venezuolanen hebben betaald om aan te vallen.quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:32 schreef atmosphere1 het volgende:
[..]
En de mensen achter bush dan zoals Cheney en Rumsf. ? dit zijn wel de mensen met de touwen in handen. Deze mensen hadden al voor 9/11 al heel goed omschreven wat men wilde. Ze maakten zelfs al de inschatting dat voor het doorvoeren van hun plannen een grote catastofale gebeurtenis/ramp nodig is die het doorvoeren van die plannen katalyseerd omdat de publieke opinie dan omslaat. Dit hadden ze zeer juist ingeschat blijkt nu .
Ja dat klopt, Al Gore was dat. Het is zelfs zo dat voor Bush II de amerikaanse kiezer de binnenlandse thema's veel belangrijker vond dat wat er in het buitenland gebeurde. In de campagne voor z'n tweede termijn bleek ineens de veiligheid en de war on terror de belangrijkste thema's te zijn....quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:28 schreef sp3c het volgende:
[..]
Dat is wel waar, ik hoopte op Bush zijn tegenstander (naam kwijt ... Al Gore?) tijdens zijn eerste campagne omdat hun buitenlandbeleid wat ambitieuzer was (zonder Amerikanen, weinig overzeese activiteiten voor ons leger sind Srebrenica) terwijl Bush tijdens zijn campagne benadrukte dat er geen Amerikaanse levens opgeofferd moesten worden voor andere landen (want Clinton had natuurlijk het laatste stukje Somalie en de Balkan)
Voordat het beleid is moet het eerst nog door het Congres goedgekeurd worden.quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:36 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Het werd beleid op het moment dat Bush zijn regering installeerde. Na 9/11 konden ze het versneld implementeren.
maar realistisch gezien ... wat levert die hele war on terrorism ze nou op?quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:37 schreef atmosphere1 het volgende:
[..]
ik geloof wel dat hij dat heeft gezegt , hetgeen zeeeer merkwaardig is gezien de overige regeringsleden die juist van plan waren om actief buitenlands beleid te gaan voeren , de preventieve oorlogsvoering ook zonder 9/11
Er gaan toch geruchten dat men het express heeft laten gebeuren....quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:32 schreef atmosphere1 het volgende:
[..]
En de mensen achter bush dan zoals Cheney en Rumsf. ? dit zijn wel de mensen met de touwen in handen. Deze mensen hadden al voor 9/11 al heel goed omschreven wat men wilde. Ze maakten zelfs al de inschatting dat voor het doorvoeren van hun plannen een grote catastofale gebeurtenis/ramp nodig is die het doorvoeren van die plannen katalyseerd omdat de publieke opinie dan omslaat. Dit hadden ze zeer juist ingeschat blijkt nu .
Het Rubber-Stamp Congress.quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:44 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Voordat het beleid is moet het eerst nog door het Congres goedgekeurd worden.
Die zijn niet te vertrouwen en net zo veranderlijk als het weer...quote:Op vrijdag 21 april 2006 23:32 schreef atmosphere1 het volgende:
En de mensen achter bush dan zoals Cheney en Rumsf. ?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |