FOK!forum / The truth is in here and out there / Aan de 'sceptici' en 'paranormaal ingestelden' onder ons
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 20:11
Bijna beledigend vind ik het dat hier niets te vinden is over Jan C. van der Heide! Hieronder een greep uit een boek ('Ontwikkel je paranormale vermogens') van de bekende, zeer gewaardeerde paragnost en hypnotherapeut Jan C. van der Heide. (http://www.jancvanderheide.com/overjan.html)

Wat hij zegt over Robbert van den Broeke:
http://www.jancvanderheide.com/archief/moors_broeke.html

Eigenlijk vind ik dat iedereen zijn boek(en) zou moeten lezen om zo tot een oordeel te komen(ook de 'kortzichtigen' dus, zet die eigenwijsheid nu eens op zij, lees goed wat er staat en geef je mening), maar goed. Ik persoonlijk vind dit stukje tekst dit een wijze les voor iedereen hier
Mijn vriend en ik hebben 20 februari een afspraak met Van der Heide, ik laat jullie uiteraard e.e.a. weten!
Het eerste stukje is misschien wat saai, maar lees gewoon even door aub
Laat me weten wat jullie ervan vinden


Als paragnost, ieder die zich met het paranormale bezighoudt zal innerlijk een kaarsrechte weg moeten blijven bewandelen. Anders ga je verdwalen. Dwaalwegen die altijd eindigen in het moeras om te verdrinken en te versikken in eigen geestelijke verzieking.

Dus niet ieder 'teken' een signaal van God zien. Of met je hoofd in een roze wolk gaan lopen. Stevig met beide benen op de grond blijven of daar altijd weer naar terugkeren. We zijn mensen van vlees en bloed, leven op aarde en dienen ons zo te blijven gedragen. We zijn nu eenmaal geen engelen. Dat wil overigens niet zeggen dat je niet in het aardse tranendal aan je ziel kunt schaven....Als u zich in de metafysica gaat verdiepen zullen er ongetwijfeld mensen zijn die denken dat u 'met molentjes loopt'. Een orthodox opgeleide psychiater zal een paragnost het liefst 'Haldol' geven...Op zich zelf vermakelijk zulke 'zielenknijpers'. Ze lopen met zichzelf te koop en weten zelf niet hoe zielig ze dan zijn. Ze denken dat ze de hele wereld in hun broekzak hebben zitten.
'Paranomaal' is in hun ogen een (rand)psychotisch, hysterisch verschijnsel. Wat kunnen velen toch ver van de natuur af komen te staan. Ik vraag me weleens af wanneer zal het moment van 'twijfel' voor hen aanbreken? Of zouden ze als 'robot' sterven? Gewoon omdat hun ratio als een nachtkaarsje uitdooft...., zonder restwaarde.

Ik persoonlijk maak me niet druk om zulke 'rationele' personen, mensen die anti-paranormaal/-spiritueel zijn. Ik ga ze niet overtuigen en ze op een bijna evangeliserende wijze benaderen. Wat kan ik anders doen dan hun denkwijze te accepteren. Misschien tot ze een jaartje of honderd zijn. Vasthouden die starheid, genieten, met volle teugen, van een rigide leven. Ze laten geen twijfel of verandering van hun ik. Wankel evenwicht ingegeven door toch nog naderende voorgevoelens? Dat lijkt mij overigens een verdiende, verschrikkelijke straf. Levenslang gevangen zitten in je eigen ratio en je ziel in een kerker opsluiten. Leven is kiezen. Alles wat meet- en weegbaar is betekent voor hen een (schijn)veilige invalshoek. Het lijkt daardoor dat iemand alles in de hand heeft, het hele leven kan controleren. Wat een misvatting. Wij mensen hebben niet eens onze eigen hormonen en hartslag in de hand. We moeten zoveel overlaten. Het is eigenlijk een overschatting van jezelf, te denken dat je weet wat wel of niet bestaat. In feite zeg je dan: ik weet alles wat er op de wereld omgaat. Dat niet? En...dat wel? Een vorm van beperkend denken.

Wat is waardevoller dan je gevoelsmatig ontwikkelen. Je te verdiepen in de spiritualiteit, het paranormale en ondertussen een zekere nuchterheid behouden. Je ratio aan te scherpen. Het harmonisch samengaan van gevoel en verstand. Het leven in de diepte en breedte te ervaren. Er zijn nu eenmaal fenomenen die we niet kunnen verklaren maar die wel plaatsvinden. Om je ogen daarvoor te sluiten lijkt volgens mij lichtelijk dom. We hadden het eerder over ratio, dus niet verstandig. Wetenschappers zouden kunnen zeggen: 'Telepathie bestaat niet.' Het is namelijk niet meet- of weegbaar. Sinds enige tijd heeft men op wetenschappelijke wijze kunnen bewijzen via Ganzfeldonderzoeken..., dat telepathie wel degelijk bestaat. De wetenschap huppelt achter vele zaken aan. Terwijl 'de man en vrouw in de straat' allang weten dat 'het bestaat'. (kijk en luister om je heen!) Trouwens dat geldt eveneens voor vele andere paranormale fenomenen.

Dit stukje wil ik jullie ook niet onthouden, het gaat over kinderen die bij Jan van der Heide in de praktijk zijn geweest. Hij schrijft:

Kinderen tot zo ongeveer een jaar staan dikwijls nog met één been in de hemel. Ze kunnen dingen ervaren, waarover volwassenen hun schouders ophalen. Vaak een reactie ingegeven door angst. Op het onverklaarbare lijkt een mens geen greep te hebben. En een volwassene wil de zaken graag in de hand houden. Uit (angstige) onmacht wordt er dan gereageerd met uitlachen of afwenden. Het gaat immers over 'fantasierijke kinderverhalen'. Ik neem de verhalen van (paranormale)kinderen serieus. Ik ben zelf zo'n kind geweest en weet uit eigen beleving dat indrukken soms beangstigend kunnen zijn. Vooral als ze nog in 'het echt' gebeuren ook.

Ik heb eens een zesjarig meisje in therapie gehad. Ze huilde voortdurend en riep steeds 'Pappa gaat dood, pappa gaat dood...'. Haar vader en moeder vroegen: 'Waarom zeg je dat?' Zo'n vraag kan een kind niet beantwoorden. Totdat pappa een paar maanden later inderdaad overleed. Het meisje klapte toen helemaal dicht. Het enige wat ze kon uitbrengen was 'zie je wel...., zie je wel...'
Verder was het totaal niet aanspreekbaar. Ze leek autistisch geworden. Moeder kwam met dochter naar de praktijk. Heel voorzichtig heb ik bij het kind de achterliggende ''pappa gaat doodsgeschiedenis' kunnen losweken. Het meisje vertelde mij: 'Pappa gaat dood heeft mijn vriendje gezegd. Mijn vriendje met een lichtje. Hij komt altijd op mijn bed zitten. Als ik ver weg slaap. We spelen en praten...' Waarom zouden we dit meisje niet geloven? En het verhaal over haar geestelijke vriendje. Haar 'voorspelling' ging tegen de rede in. Haar pappa, een kerngezonde vader, overleed plotseling. Ze had het al eerder 'gehoord'.....

Of het angstaanjagende geval dat een achtjarig jongetje herhaaldelijk tegen zijn moeder en andere familieleden zegt; 'In mijn slaapkamer hangt vaak een meneer'. Kippenvel liep over de ruggen van de vader en moeder. Ze zochten uit dat een man, een eerdere bewonder van hun huis, in die kamer zelfmoord had gepleeg door verhanging. De ouders hebben dat vertrek toen maar zelf als slaapkamer genomen. Om hun kind te sparen. Het liefst willen ze verhuizen. Mijn devies is zogvuldig naar kinderen te luisteren! Een vierjarig jongetje wordt middenin de nacht wakker. Hij is helemaal in extase en roept verrukt naar een hoek van de kamer wijzend: 'Daar staat een hele mooie meneer, mooi, mooi....helemaal licht'.


En zo kan ik nog wel uren doorgaan en het hele boek overnemen, maar dat zal ik maar niet doen

[ Bericht 0% gewijzigd door Analyzing_Barb op 09-01-2006 15:59:09 ]
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 20:50
1) Wat ga je er doen?

2) Wat een haatdragend persoon.
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 20:54
1) Hem vragen stellen over paranormale zaken, of hij details over ons kan opnoemen etc.

2) Omdat....? Hij heeft in elk geval een duidelijke mening en ik vind die behoorlijk overtuigend.

Wat vind je er verder van?
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 20:56
N.B. Mijn opa is pas op zo'n (gedeeltelijk commerciele) paranormale beurs geweest, waar hij hem tegen kwam. Ik moet de details nog over het gesprek vragen. Hij zei in de 'gauwigheid' tegen me dat Jan een hele aardige, gevoelige man was en kreeg in elk geval een boek cadeau
Jeweetzondag 8 januari 2006 @ 20:58
Zweverige onzin. Zo iemand is inderdaad geestelijk niet helemaal in orde en kan beter contact opnemen met een "zielenknijper"
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 21:03
quote:
Op zondag 8 januari 2006 20:54 schreef Analyzing_Barb het volgende:
1) Hem vragen stellen over paranormale zaken, of hij details over ons kan opnoemen etc.

2) Omdat....? Hij heeft in elk geval een duidelijke mening en ik vind die behoorlijk overtuigend.

Wat vind je er verder van?
1) Waarom?
2) Ik niet.
Teneerste is het weer eens 2 praktijkvoorbeelden die niet verifieerbaar zijn (Ik zeg niet dat het niet waar is), hoeveel tegenvoorbeelden staan daar tegenover? Die moeten er zijn, anders vertelde hij wel dat hij alleen maar goede hits heeft.
Ten tweede is de ganzfeld theorie helemaal niet wetenschappelijk bewezen. Er zijn instituten geweest die erg hoge hits hadden. Maar ook genoeg die geen hits hadden. Dat kan niet, dus is het niet wetenschappelijk.
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:03
quote:
Op zondag 8 januari 2006 20:58 schreef Jeweet het volgende:
Zweverige onzin. Zo iemand is inderdaad geestelijk niet helemaal in orde en kan beter contact opnemen met een "zielenknijper"
En WAT vind jij precies zweverige onzin? Je lijkt mij een typisch een stereotyp kortzichtig iemand, die alles afwimpelt als onzin, zoals Jan van der Heide al noemt! En duidelijk is dat je bovenstaande niet goed leest (of je WIL het niet goed lezen).
Kom maar met meer
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 21:05
quote:
Op zondag 8 januari 2006 20:56 schreef Analyzing_Barb het volgende:
N.B. Mijn opa is pas op zo'n (gedeeltelijk commerciele) paranormale beurs geweest, waar hij hem tegen kwam. Ik moet de details nog over het gesprek vragen. Hij zei in de 'gauwigheid' tegen me dat Jan een hele aardige, gevoelige man was en kreeg in elk geval een boek cadeau
Ted Bundy was ook aardig, dat zegt niet zoveel
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:06
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:03 schreef Knarf het volgende:

[..]

1) Waarom?
2) Ik niet.
Teneerste is het weer eens 1 praktijkvoorbeeld die niet verifieerbaar is (Ik zeg niet dat het niet waar is), hoeveel tegenvoorbeelden staan daar tegenover? Die moeten er zijn, anders vertelde hij wel dat hij alleen maar goede hits heeft.
Ten tweede is de ganzfeld theorie helemaal niet wetenschappelijk bewezen. Er zijn instituten geweest die erg hoge hits hadden. Maar ook genoeg die geen hits hadden. Dat kan niet, dus is het niet wetenschappelijk.

Ok, daar heb je tenminste een duidelijk punt. Maar staan er ook dingen in die je wellicht aanspreken? Weens eens eerlijk....niet dat je meteen je 'ziel' bloot hoeft te leggen hier, maar....?
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:10
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:05 schreef Knarf het volgende:

[..]

Ted Bundy was ook aardig, dat zegt niet zoveel
*rent meteen naar de telefoon om haar opa te vertellen dat die maar niet meer naar die vage meneer op commerciele zweverige beurzen moet gaan, omdat die zo aardig lijkt maar ondertussen waarschijnlijk gewoon een koelbloedige seriemoordenaar lijkt te zijn....*

O
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 21:14
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:06 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]
Hij denkt ook dat hij alles beter weet, dat hij verheven is boven het 'gepeupel'. Dat kan ik erg slecht hebben. Ik ben erg logisch ingesteld en als hij het over dingen heeft die hij niet kan bewijzen, maar ik moet hem wel geloven, tjaa.

Daarom ben ik wel agnost. Heeft hier niet direct mee te maken, maar komt wel op hetzelfde neer. Ik ga ervanuit dat er niets buiten dit leven is. Maar dat kun je nooit 100% weten. Dus houd ik daar nog wel een gaatje voor open. Maar kom alsjeblieft niet aan met zweverige theorieen, die niet verifieerbaar zijn. De wereld is nog weinig beter geworden van paragnosten, dit integenstelling tot de wetenschap (ook slechter dat klopt, zie atoombom).
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 21:15
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:10 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

*rent meteen naar de telefoon om haar opa te vertellen dat die maar niet meer naar die vage meneer op commerciele zweverige beurzen moet gaan, omdat die zo aardig lijkt maar ondertussen waarschijnlijk gewoon een koelbloedige seriemoordenaar lijkt te zijn....*

O
Je begrijpt wel wat ik bedoel.
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:24
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:14 schreef Knarf het volgende:

[..]

Hij denkt ook dat hij alles beter weet, dat hij verheven is boven het 'gepeupel'. Dat kan ik erg slecht hebben. Ik ben erg logisch ingesteld en als hij het over dingen heeft die hij niet kan bewijzen, maar ik moet hem wel geloven, tjaa.

Daarom ben ik wel agnost. Heeft hier niet direct mee te maken, maar komt wel op hetzelfde neer. Ik ga ervanuit dat er niets buiten dit leven is. Maar dat kun je nooit 100% weten. Dus houd ik daar nog wel een gaatje voor open. Maar kom alsjeblieft niet aan met zweverige theorieen, die niet verifieerbaar zijn. De wereld is nog weinig beter geworden van paragnosten, dit integenstelling tot de wetenschap (ook slechter dat klopt, zie atoombom).


Wat betreft het laatste stukje: kan ik in komen.....en hij denkt dat hij alles beter weet inderdaad, maar ik denk dat hij zo is omdat hij zoveel paranormaals meemaakt, dat het frustrerend is dat je het niet kunt bewijzen.....
Mijnsinziens zijn sceptici 'nog niet klaar' genoeg voor deze wereld.
Jeweetzondag 8 januari 2006 @ 21:24
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:03 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

En WAT vind jij precies zweverige onzin? Je lijkt mij een typisch een stereotyp kortzichtig iemand, die alles afwimpelt als onzin, zoals Jan van der Heide al noemt! En duidelijk is dat je bovenstaande niet goed leest (of je WIL het niet goed lezen).
Kom maar met meer
DIt artikel vind ik zweverige onzin. Deze man denkt alles beter te weten en denkt volgens mij dat ie voorloopt op de wetenschap. Zulk soort mensen lopen altijd maar te zeggen dat 'sceptici' te kortzichtzig zijn om het paranormale te kunnen geloven. Dat is echt dikke bull-crap. Mensen die zich kritisch opstellen zijn juist niet kortzichtig, terwijl zulke paranormale knakkers vaak totaal geen verstand hebben van wetenschap, maar alles vanuit hun eigen denkwereld willen verklaren.
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:27
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:24 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]



Wat betreft het laatste stukje: kan ik in komen.....en hij denkt dat hij alles beter weet inderdaad, maar ik denk dat hij zo is omdat hij zoveel paranormaals meemaakt, dat het frustrerend is dat je het niet kunt bewijzen.....
Mijnsinziens zijn sceptici 'nog niet klaar' genoeg voor deze wereld (lees: paranormale wereld).
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 21:30
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:24 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]



Wat betreft het laatste stukje: kan ik in komen.....en hij denkt dat hij alles beter weet inderdaad, maar ik denk dat hij zo is omdat hij zoveel paranormaals meemaakt, dat het frustrerend is dat je het niet kunt bewijzen.....
Mijnsinziens zijn sceptici 'nog niet klaar' genoeg voor deze wereld.
Ik denk meer dat het zo is dat veel mensen hem dus niet als 'God' zien, daar kan hij niet tegen. Maar hij zal wel genoeg aanhang hebben onder de 'goedgelovigen' (iemand uitschelden kan ik ook).
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:30
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:24 schreef Jeweet het volgende:

[..]

DIt artikel vind ik zweverige onzin. Deze man denkt alles beter te weten en denkt volgens mij dat ie voorloopt op de wetenschap. Zulk soort mensen lopen altijd maar te zeggen dat 'sceptici' te kortzichtzig zijn om het paranormale te kunnen geloven. Dat is echt dikke bull-crap. Mensen die zich kritisch opstellen zijn juist niet kortzichtig, terwijl zulke paranormale knakkers vaak totaal geen verstand hebben van wetenschap, maar alles vanuit hun eigen denkwereld willen verklaren.
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:31
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:24 schreef Jeweet het volgende:

[..]

DIt artikel vind ik zweverige onzin. Deze man denkt alles beter te weten en denkt volgens mij dat ie voorloopt op de wetenschap. Zulk soort mensen lopen altijd maar te zeggen dat 'sceptici' te kortzichtzig zijn om het paranormale te kunnen geloven. Dat is echt dikke bull-crap. Mensen die zich kritisch opstellen zijn juist niet kortzichtig, terwijl zulke paranormale knakkers vaak totaal geen verstand hebben van wetenschap, maar alles vanuit hun eigen denkwereld willen verklaren.
In elk geval heb ik al vermeld hoe ik erover denk. Ik wil niemand overtuigen, maar wel de ogen openen.
Analyzing_Barbzondag 8 januari 2006 @ 21:33
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:30 schreef Knarf het volgende:

[..]

Ik denk meer dat het zo is dat veel mensen hem dus niet als 'God' zien, daar kan hij niet tegen. Maar hij zal wel genoeg aanhang hebben onder de 'goedgelovigen' (iemand uitschelden kan ik ook).
We zullen het wel zien....of niet (waarschijnlijk liggen wij dan al onder de grond, lichamelijk dan)
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 21:36
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:33 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

We zullen het wel zien....of niet (waarschijnlijk liggen wij dan al onder de grond, lichamelijk dan)
Ik verwacht geestelijk ook.
In een hemel geloof ik al helemaal niet (tot in den eeuwigheid plezier, dat gaat toch ooit vervelen )
Reincarnatie ook niet (Hoeveel mensen zijn eigenlijk Napoleon/Ceasar/Cleopatra of andere hoge adel geweest? Waarom waren ze vroeger nooit masai, of aborigional?) (Er zijn nu ook veel meer mensen dan vroeger, waar komen al die carnaties opeens vandaan?)
En als geest terugkeren lijkt mij ook niet fijn.
M_Schtoppelzondag 8 januari 2006 @ 21:45
Klinkt voor mij als oude zeer bekende koek. Het is een goed stuk.

Ach, ik snap hem wel.

En inderdaad, het kan heel frustrerend zijn dat je het zelf nooit kunt bewijzen. Maar je moet inderdaad altijd de rechte weg blijven bewandelen en niet rechtsaf het Googlepad inslaan.

Dit spook gaat zo naar bed!
nokwandazondag 8 januari 2006 @ 22:03
Dat gezanik over bewijzen....
De man praat over zijn eigen ervaringen. En over het accepteren van ervaringen van anderen ipv ze gelijk af te doen als onzin. daar ging nou net het hele stuk over.

@Knarf..... als jij met iemand zit te praten die zegt dat ie vandaag twee pelikanen in zijn tuin zag, vraag je je dan ook af of dat wel zo is omdat je het zelf niet gezien hebt en omdat die persoon geen bewijs heeft meegenimen om te tonen dat het echt zo was?
0zondag 8 januari 2006 @ 22:11
quote:
Op zondag 8 januari 2006 20:11 schreef Analyzing_Barb het volgende:
Wetenschappers zouden kunnen zeggen: 'Telepathie bestaat niet.' Het is namelijk niet meet- of weegbaar. Sinds enige tijd heeft men op wetenschappelijke wijze kunnen bewijzen via Ganzfeldonderzoeken..., dat telepathie wel degelijk bestaat. De wetenschap huppelt achter vele zaken aan. Terwijl 'de man en vrouw in de straat' allang weten dat 'het bestaat'. (kijk en luister om je heen!) Trouwens dat geldt eveneens voor vele andere paranormale fenomenen.
Je loopt 30 jaar achter:
http://www.skepsis.nl/honorton.html
quote:
Kinderen tot zo ongeveer een jaar staan dikwijls nog met één been in de hemel. Ze kunnen dingen ervaren, waarover volwassenen hun schouders ophalen. Vaak een reactie ingegeven door angst. Op het onverklaarbare lijkt een mens geen greep te hebben. En een volwassene wil de zaken graag in de hand houden. Uit (angstige) onmacht wordt er dan gereageerd met uitlachen of afwenden. Het gaat immers over 'fantasierijke kinderverhalen'. Ik neem de verhalen van (paranormale)kinderen serieus. Ik ben zelf zo'n kind geweest en weet uit eigen beleving dat indrukken soms beangstigend kunnen zijn. Vooral als ze nog in 'het echt' gebeuren ook.
Kinderen hebben vaak een levendige fantasie. Ik had vroeger ook het idee dat ik dingen kon voorspellen en dat ik bijvoorbeeld onweer (of bliksem) op commando kon veroorzaken. Dat wil niet zeggen dat ik dat dan ook daadwerkelijk kan.
quote:
Ik heb eens een zesjarig meisje in therapie gehad. Ze huilde voortdurend en riep steeds 'Pappa gaat dood, pappa gaat dood...'. Haar vader en moeder vroegen: 'Waarom zeg je dat?' Zo'n vraag kan een kind niet beantwoorden. Totdat pappa een paar maanden later inderdaad overleed. Het meisje klapte toen helemaal dicht. Het enige wat ze kon uitbrengen was 'zie je wel...., zie je wel...'
Verder was het totaal niet aanspreekbaar. Ze leek autistisch geworden. Moeder kwam met dochter naar de praktijk. Heel voorzichtig heb ik bij het kind de achterliggende ''pappa gaat doodsgeschiedenis' kunnen losweken. Het meisje vertelde mij: 'Pappa gaat dood heeft mijn vriendje gezegd. Mijn vriendje met een lichtje. Hij komt altijd op mijn bed zitten. Als ik ver weg slaap. We spelen en praten...' Waarom zouden we dit meisje niet geloven? En het verhaal over haar geestelijke vriendje. Haar 'voorspelling' ging tegen de rede in. Haar pappa, een kerngezonde vader, overleed plotseling. Ze had het al eerder 'gehoord'.....
Dit klinkt natuurlijk erg spannend. Maar hoe vaak zal het voorkomen dat een kind zoiets zegt en dan komt het vervolgens niet uit? (en dat vergeet men, want dat is niet 'bijzonder') Statistisch gezien is het niet meer dan logisch dat dit soort toevalligheden voorkomen.
quote:
En zo kan ik nog wel uren doorgaan en het hele boek overnemen, maar dat zal ik maar niet doen
Er zijn veel sterke verhalen en naarmate ze doorverteld worden worden de verhalen ook steeds sterker. Ook kan je eigen geheugen dingen 'bijzonderder' maken dan ze daadwerkelijk waren.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 22:15
Iedereen is op een bepaald deel van zijn spirituele weg. Het feit dat sommige mensen paranormale dingen afwijzen, geeft aan dat zij nog niet zover zijn. Dat moet je niet willen forceren. Ieder moet zijn eigen weg gaan en kiest zijn eigen stappen. Het heeft geen zin om je druk te maken over de afwijzingen van anderen, ook al probeer je hen te helpen. Hou je liever bezig met wat je zelf weet. En wees eerlijk, hoeveel weet je zelf van de paranormale wereld?

John F. Kennedy werd, voordat hij een verkiezingspeech zou gaan houden, eens door een concurrerende presidentskandidaat aangekondigd met "Komop John, vertel ze alles wat je weet. Dat kan nooit lang duren." Kennedy antwoordde met "Ik zal ze vertellen wat we samen weten. Dat duurt niet veel langer."
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 22:20
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:03 schreef nokwanda het volgende:
Dat gezanik over bewijzen....
De man praat over zijn eigen ervaringen. En over het accepteren van ervaringen van anderen ipv ze gelijk af te doen als onzin. daar ging nou net het hele stuk over.

@Knarf..... als jij met iemand zit te praten die zegt dat ie vandaag twee pelikanen in zijn tuin zag, vraag je je dan ook af of dat wel zo is omdat je het zelf niet gezien hebt en omdat die persoon geen bewijs heeft meegenimen om te tonen dat het echt zo was?
Ja dat vraag ik mij af. Is dat zo raar? Pelikanen horen niet in Nederland.


(alhoewel, ik woon in Alphen aan den Rijn, waar dus Avifauna ligt )
0zondag 8 januari 2006 @ 22:23
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:15 schreef vogeltjesdans het volgende:
Iedereen is op een bepaald deel van zijn spirituele weg. Het feit dat sommige mensen paranormale dingen afwijzen, geeft aan dat zij nog niet zover zijn. Dat moet je niet willen forceren. Ieder moet zijn eigen weg gaan en kiest zijn eigen stappen. Het heeft geen zin om je druk te maken over de afwijzingen van anderen, ook al probeer je hen te helpen. Hou je liever bezig met wat je zelf weet. En wees eerlijk, hoeveel weet je zelf van de paranormale wereld?
ik kan precies het omgekeerde zeggen. 'je bent nog aan het zweven, maar misschien kom je toch nog wel eens op de grond terecht, het heeft geen zin om je te helpen blablabla etc.'
Beetje holle frasen imho.
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 22:23
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:15 schreef vogeltjesdans het volgende:
Iedereen is op een bepaald deel van zijn spirituele weg. Het feit dat sommige mensen paranormale dingen afwijzen, geeft aan dat zij nog niet zover zijn. Dat moet je niet willen forceren. Ieder moet zijn eigen weg gaan en kiest zijn eigen stappen. Het heeft geen zin om je druk te maken over de afwijzingen van anderen, ook al probeer je hen te helpen. Hou je liever bezig met wat je zelf weet. En wees eerlijk, hoeveel weet je zelf van de paranormale wereld?

John F. Kennedy werd, voordat hij een verkiezingspeech zou gaan houden, eens door een concurrerende presidentskandidaat aangekondigd met "Komop John, vertel ze alles wat je weet. Dat kan nooit lang duren." Kennedy antwoordde met "Ik zal ze vertellen wat we samen weten. Dat duurt niet veel langer."
Veel mensen hebben geen verstand van scheikunde, natuurkunde en sterrekunde. Hoeveel weet jij van wat er rondzwerft in je omgeving, dat normaal verklaarbaar is.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 22:29
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:23 schreef 0 het volgende:

[..]

ik kan precies het omgekeerde zeggen. 'je bent nog aan het zweven, maar misschien kom je toch nog wel eens op de grond terecht, het heeft geen zin om je te helpen blablabla etc.'
Beetje holle frasen imho.
Dat mag je best vinden. Net als ik mijn eigen mening heb, heb jij die ook en dat is prima. Ik vraag alleen dat je mij niet beoordeelt omdat ik toevallig een andere mening heb

Ik heb inmiddels teveel meegemaakt om nog te ontkennen dat er meer, veel meer is dan we kunnen zien. En dat de wetenschap die wij mensen nu kennen (en dus onderhevig is aan menselijke beperkingen), veel te beperkt is om dat te kunnen bevatten.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 22:35
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:23 schreef Knarf het volgende:

[..]

Veel mensen hebben geen verstand van scheikunde, natuurkunde en sterrekunde. Hoeveel weet jij van wat er rondzwerft in je omgeving, dat normaal verklaarbaar is.
Bijna niets Maar als je een aantal keer het nodige onverklaarbare hebt meegemaakt, dan begin je je toch wel achter je oren te krabben. Vroeger was ik ook een realist en geloofde ik alleen wat ik zag.
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 22:37
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:29 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Dat mag je best vinden. Net als ik mijn eigen mening heb, heb jij die ook en dat is prima. Ik vraag alleen dat je mij niet beoordeelt omdat ik toevallig een andere mening heb

Ik heb inmiddels teveel meegemaakt om nog te ontkennen dat er meer, veel meer is dan we kunnen zien. En dat de wetenschap die wij mensen nu kennen (en dus onderhevig is aan menselijke beperkingen), veel te beperkt is om dat te kunnen bevatten.
Maar ik kom vaak tegen dat mensen iets paranormaals zien (of UFO's, enzo) wat niet paranormaal is. Omdat ik een bovengemiddelde kennis van natuurkunde, scheikunde en sterrekunde heb (ik zeg niet dat ik alles weet, maar wel meer dan de gemiddelde mens), kan ik het vaak ook met een 'normale' theorie verklaren.
Ik heb het hier dus over persoonlijke paranormale verschijnselen.
Van psycholgie heb ik geen kaas gegeten, dus laat ik mij daar ook niet overuit.
nokwandazondag 8 januari 2006 @ 22:39
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:20 schreef Knarf het volgende:

[..]

Ja dat vraag ik mij af. Is dat zo raar? Pelikanen horen niet in Nederland.


(alhoewel, ik woon in Alphen aan den Rijn, waar dus Avifauna ligt )
Beetje wel. Je gaat je in gesprek toch niet bij iedere zin afvragen of het wel waar is. Ik iig niet. Ik luister gewoon. Maar als ik een leugen hoor zeg ik het wel. Dat wil echter niet zeggen dat ik daar nou speciaal naar op zoek ben en daar selectief op luister.
0zondag 8 januari 2006 @ 22:42
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:35 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Bijna niets Maar als je een aantal keer het nodige onverklaarbare hebt meegemaakt, dan begin je je toch wel achter je oren te krabben. Vroeger was ik ook een realist en geloofde ik alleen wat ik zag.
Wanneer is iets onverklaarbaar?
En wanneer iets tot 'onverklaarbaar' wordt uitgeroepen, ben je dan alsnog bereid om een verklaring te accepteren? Of is het 'onverklaarbare' een dogmatisch begrip?
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 22:44
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:39 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Beetje wel. Je gaat je in gesprek toch niet bij iedere zin afvragen of het wel waar is. Ik iig niet. Ik luister gewoon. Maar als ik een leugen hoor zeg ik het wel. Dat wil echter niet zeggen dat ik daar nou speciaal naar op zoek ben en daar selectief op luister.
Tuurlijk ga ik in een normaal (of leuk) gesprek niet selectief elke zin af, of het wel waar is.
Maar als iemand in een gesprek iets verteld wat mij niet plausibel lijkt, ga ik wel verder vragen.
Jeweetzondag 8 januari 2006 @ 22:49
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:35 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Bijna niets Maar als je een aantal keer het nodige onverklaarbare hebt meegemaakt, dan begin je je toch wel achter je oren te krabben. Vroeger was ik ook een realist en geloofde ik alleen wat ik zag.
Ja voor jou onverklaarbaar misschien. Maar dat betekend niet dat t iets bovennatuurlijks is of iets dergelijks. Er is geen enkel bewijs ("weer de hele tijd dat gezeik over bewijs" ) dat zoiets bestaat, behalve een aantal zweverige types, met vaak labiele persoonlijkheden, die claimen dat er meer is tussen hemel en aarde. Het is zo hypocriet om dat te zeggen als je niks weet van de wetenschappelijke kant van het verhaal dat gebasseerd is op bewijzen..
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:01
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:42 schreef 0 het volgende:

[..]

Wanneer is iets onverklaarbaar?
En wanneer iets tot 'onverklaarbaar' wordt uitgeroepen, ben je dan alsnog bereid om een verklaring te accepteren? Of is het 'onverklaarbare' een dogmatisch begrip?
Okee, deze dan. Een persoon is zijn sleutels kwijt. Hij zoekt overal en kan ze niet vinden. Hij zoekt ook ondermeer op zijn nachtkastje. Daar liggen ze niet. Die nacht heeft hij een ervaring. Een persoon vertelt hem dat zijn sleutels op zijn nachtkastje liggen. Hij spreekt die persoon tegen, hij heeft immers uitdrukkelijk gezien dat zijn sleutels niet op het nachtkastje liggen! De persoon verzoekt hem om toch te gaan kijken. De man staat op, loopt naar het nachtkastje en vindt daarop zijn sleutels.

Het gaat vaak ook niet om concrete dingen, maar om ervaringen, combinaties van dingen en zaken die veel te toevallig zijn om om toevallig te kunnen zijn. En als het wel om concrete dingen gaat, waarom hebben mensen dan zo vaak dezelfde vreemde ervaringen? Zoals de vaak beschreven verschijning van schitterende personen, lichtbollen die heen en weer flitsen en intuitieve ervaringen?

Overigens weet ik ook het een en ander van sterrenkunde. Ik was euforisch toen ik voor het eerst door mijn telescoop keek en de Orion nevel zag!

[ Bericht 0% gewijzigd door vogeltjesdans op 08-01-2006 23:18:28 ]
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:02
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:49 schreef Jeweet het volgende:

[..]

Ja voor jou onverklaarbaar misschien. Maar dat betekend niet dat t iets bovennatuurlijks is of iets dergelijks. Er is geen enkel bewijs ("weer de hele tijd dat gezeik over bewijs" ) dat zoiets bestaat, behalve een aantal zweverige types, met vaak labiele persoonlijkheden, die claimen dat er meer is tussen hemel en aarde. Het is zo hypocriet om dat te zeggen als je niks weet van de wetenschappelijke kant van het verhaal dat gebasseerd is op bewijzen..
Hou je van je ouders? Verklaar dat eens.

Als je je ervoor openstelt en je niet alleen beperkt tot de wetenschap, zoals ik heb gedaan, kom je erachter hoe nietig, klein, onbelangrijk en tegelijk zo ontzettend kostebaar bent. En nee, dat is geen zweverig gelul, dat is mijn eerste, kleine stap in een veel grotere wereld. Een wereld die zo groot en zo mooi is, maar die je wel moet willen ervaren. Je moet je ervoor open stellen. Juist omdat de wetenschap dit niet kan verklaren. Door alleen op de wetenschap te vertrouwen, sluit je je af voor juist die ingang die je zoveel meer kan bieden! En dat is zo ontzettend jammer, want je mist zoveel.

Maar ik wil je nergens toe bewegen, zoals ik eerder al zei, iedereen is op een bepaald deel van zijn weg. En die weg bestaat uit een aantal facetten, waaronder wetenschap, het opdoen van ervaringen, leren, omgaan met anderen, maar ook spiritualiteit en paranormaliteit maakt daar deel van uit (of je het wilt of niet, je maakt er door dit topic te lezen als vanzelf deel van uit). Alleen heb jij er, vanuit jouw bagage aan ervaringen en wat je geleerd hebt, voor gekozen om zaken vanuit de wetenschappelijke kant te benaderen. Ik heb de andere kant leren kennen.

Vroeger was ik ook een theoreticus. Ik analyseerde. Als het niet meetbaar was of iemand anders had het niet gemeten, dan verwierp ik het al snel. Tot het moment dat een samenloop van "toevalligheden" me op een bepaald spoor zette. Ik gaf aan de aanwijzingen toe en ben een weg ingeslagen die af en toe moeilijk is, maar altijd boeiend en mooi. Een weg van spirituele groei. Je leert zoveel meer dan dat wat er in de boeken staat. Je maakt mee wat niet in woorden is uit te drukken.

En beste mensen, het is geen enkel probleem als jullie voor de wetenschappelijke weg kiezen. Ik heb alleen voor een ander facet van mijn weg gekozen. Het was mijn tijd daarvoor. En ik weet dat ik er nog veel verder in ga. Ik heb dingen ervaren die ik niet kan verklaren.

[ Bericht 54% gewijzigd door vogeltjesdans op 08-01-2006 23:16:28 ]
Jeweetzondag 8 januari 2006 @ 23:08
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:02 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Hou je van je ouders? Verklaar dat eens.
Ja ik hou van m'n ouders. En dat is paranormaal ofzo? . Nee, verdiep je eens in hoe de hersens en het menselijke lichaam werken, dan zal je er meer van begrijpen..
AMS_FUE_Reggaetonzondag 8 januari 2006 @ 23:09
ze hoeven niemand te overtuigen omdat het simpelweg niet kan worden bewezen je gelooft er in of niet en je kan toch geen skeptische overtuigen met termen als beperktheid en balbal

dat hele paranormale is beperkt dit kan niet dat kan niet beetej zweverige thoerien waar je open voor moet staan wat een onzin

houd je van je ouders?

dat is idd moeilijk te verklaren bijvoorbeeld liefde:
toch hoef je niemand uit te leggen wat vlinders in je buik zijn omdat het bestaat
dat paranormale gebeuren staat allemaal op losse schroeven en niet iedereen die verliefd is of word geloofd meteen paranormale dingen als het echt bestond was het net zo bekend en aanvaard als liefde maar dat is het niet

het is wel wetenschappelijk te verklaren hoe mensne verliefd worden en wat er in je lichaam gebeurt bepaalde stoffen worden aangemaakt blabalba
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:09
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:01 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Okee, deze dan. Een persoon is zijn sleutels kwijt. Hij zoekt overal en kan ze niet vinden. Hij zoekt ook ondermeer op zijn nachtkastje. Daar liggen ze niet. Die nacht heeft hij een ervaring. Een persoon vertelt hem dat zijn sleutels op zijn nachtkastje liggen. Hij spreekt die persoon tegen, hij heeft immers uitdrukkelijk gezien dat zijn sleutels niet op het nachtkastje liggen! De persoon verzoekt hem om toch te gaan kijken. De man staat op, loopt naar het nachtkastje en vindt daarop zijn sleutels.

Het gaat vaak ook niet om concrete dingen, maar om ervaringen, combinaties van dingen en zaken die veel te toevallig zijn om om toevallig te kunnen zijn. En als het wel om concrete dingen gaat, waarom hebben mensen dan zo vaak dezelfde vreemde ervaringen? Zoals de vaak beschreven verschijning van schitterende personen, lichtbollen die heen en weer flitsen intuitieve ervaringen?

Overigens weet ik ook het een en ander van sterrenkunde. Ik was euforisch toen ik voor het eerst door mijn telescoop keek en de Orion nevel zag!
Slecht voorbeeld. Dat heeft iedereen wel eens, maar dan in 'real life'. Vandaag nog gehad. Ik ging koffie zetten en mijn vrouw wilde weiner melange. Nu hebben wij een redelijke voorraadkast. Dus ik daarin kijken. Elke plank afgeweest en ik zag niets. Dus ik vragen aan mijn vrouw. Waar ligt het dan? Zei zij, recht voor je op de plank op ooghoogte. Dus ik weer kijken en ik zag het gewoon echt niet. Dus ik roep van, nee hoor ik zie niks. Dus toen liep zei achter mij aan en pakte het vanaf de plank die zei beschreef, dus ik . Of je pen of sleutels kwijt zijn. De hele kamer overhoop halen en dan blijken ze toch te liggen op de plek waar ze altijd liggen en die je als eerste onderzocht hebt.
AMS_FUE_Reggaetonzondag 8 januari 2006 @ 23:11
knarf zoiets heet een kater en is heel gebruikelijk op zondag
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:12
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:11 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
knarf zoiets heet een kater en is heel gebruikelijk op zondag
Had ik maar een kater , dan was het iets minder dom geweest .
0zondag 8 januari 2006 @ 23:15
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:01 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Okee, deze dan. Een persoon is zijn sleutels kwijt. Hij zoekt overal en kan ze niet vinden. Hij zoekt ook ondermeer op zijn nachtkastje. Daar liggen ze niet. Die nacht heeft hij een ervaring. Een persoon vertelt hem dat zijn sleutels op zijn nachtkastje liggen. Hij spreekt die persoon tegen, hij heeft immers uitdrukkelijk gezien dat zijn sleutels niet op het nachtkastje liggen! De persoon verzoekt hem om toch te gaan kijken. De man staat op, loopt naar het nachtkastje en vindt daarop zijn sleutels.
Dit vind ik niet bijzonder onverklaarbaar. Iemand neemt onbewust waar dat zijn sleutels op het nachtkastje liggen. En terwijl hij (dag)droomt komt dit weer naar boven. Om maar eens iets te noemen. Maar de vraag was of je, wanneer je iets tot 'onverklaarbaar' hebt uitgeroepen, nog wel bereid bent om een logische verklaring te accepteren? Of is het 'onverklaarbare' dogmatisch.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:22
Hij had eerst uitdrukkelijk vastgesteld dat zijn sleutels er niet lagen. Dat was een bewuste, "wetenschappelijke" (want de aanwezigheid van zijn sleutels was gelijk aan nul) waarneming. Het wordt niet concreter dan dat.

Nadat hij een ervaring heeft gehad, blijkt de aanwezigheid van zijn sleutels wel 1 te zijn.

Het gaat niet om het in eerste instantie al dan niet waarnemen van de sleutels. Het gaat erom dat aanwezigheid van zijn sleutels in tweede instantie 1 is. En het gaat om de combinatie met de ervaring.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:27
O, en om op je tweede vraag terug te komen, als je inderdaad met een logische verklaring komt ("Ik zie een UFO!" - "Nee, het is een AWACS van Schinveld"), dan geloof ik je.
0zondag 8 januari 2006 @ 23:28
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:22 schreef vogeltjesdans het volgende:
Hij had eerst uitdrukkelijk vastgesteld dat zijn sleutels er niet lagen. Dat was een bewuste, "wetenschappelijke" (want de aanwezigheid van zijn sleutels was gelijk aan nul) waarneming. Het wordt niet concreter dan dat.

Nadat hij een ervaring heeft gehad, blijkt de aanwezigheid van zijn sleutels wel 1 te zijn.

Het gaat niet om het in eerste instantie niet waarnemen van de sleutels. Het gaat erom dat aanwezigheid van zijn sleutels in tweede instantie 1 zijn. En het gaat om de combinatie met de ervaring.
Wie zegt dat de sleutels er in eerste instantie niet lagen? Ik kijk vaak genoeg ergens langs heen en sla me vervolgens voor de kop omdat ik er overtuigd was dat iets er niet was. Op zo'n moment twijfel ik aan mijn eigen waarneming en niet aan het feit of dat object er wel was.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:31
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:08 schreef Jeweet het volgende:

[..]

Ja ik hou van m'n ouders. En dat is paranormaal ofzo? . Nee, verdiep je eens in hoe de hersens en het menselijke lichaam werken, dan zal je er meer van begrijpen..
Nee, het is niet paranormaal. Maar als jij volledig vertrouwt op de wetenschap, verklaar jij het dan eens vanuit de wetenschap? Of zeg je dat liefde een puur chemisch proces is? Dan is liefde toch nutteloos? Om de soort in stand te houden, heb je niet perse liefde nodig.
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:32
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:22 schreef vogeltjesdans het volgende:
Hij had eerst uitdrukkelijk vastgesteld dat zijn sleutels er niet lagen. Dat was een bewuste, "wetenschappelijke" (want de aanwezigheid van zijn sleutels was gelijk aan nul) waarneming. Het wordt niet concreter dan dat.

Nadat hij een ervaring heeft gehad, blijkt de aanwezigheid van zijn sleutels wel 1 te zijn.

Het gaat niet om het in eerste instantie al dan niet waarnemen van de sleutels. Het gaat erom dat aanwezigheid van zijn sleutels in tweede instantie 1 is. En het gaat om de combinatie met de ervaring.
Wetenschappelijk wil zeggen dat meerdere bronnen het geverifieerd hebben, of dat meerdere bronnen het zouden kunnen verifieren en tot dezelfde conclusie komen. Dit is 1 enkele waarneming en dat is nooit wetenschappelijk.
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:34
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:31 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Nee, het is niet paranormaal. Maar als jij volledig vertrouwt op de wetenschap, verklaar jij het dan eens vanuit de wetenschap? Of zeg je dat liefde een puur chemisch proces is? Dan is liefde toch nutteloos? Om de soort in stand te houden, heb je niet perse liefde nodig.
Liefde is een puur chemisch proces. Dat klopt. En dat maakt liefde niet nutteloos. Omdat het beter voor de 'soort' mens is om gedurende de opvoeding van kinderen bij elkaar te blijven.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:35
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:28 schreef 0 het volgende:

[..]

Wie zegt dat de sleutels er in eerste instantie niet lagen? Ik kijk vaak genoeg ergens langs heen en sla me vervolgens voor de kop omdat ik er overtuigd was dat iets er niet was. Op zo'n moment twijfel ik aan mijn eigen waarneming en niet aan het feit of dat object er wel was.
Die beste meneer had dit uitdrukkelijk vastgesteld (meten). Omdat hij ze daar normaal altijd legt. Nu lagen ze er zeker niet. Als je je eigen waarneming niet kan vertrouwen, kan je de wetenschap niet vertrouwen (hoe weet je bijvoorbeeld of wat je door een microscoop ziet wel echt is, of dat je waarneming je parten speelt?).

Bovendien is de ervaring die deze meneer heeft gehad (die voorheen nooit ervaringen heeft gehad) wel erg toevallig samen met het terugvinden van zijn sleutels, vind je niet?
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:37
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:35 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Die beste meneer had dit uitdrukkelijk vastgesteld (meten). Omdat hij ze daar normaal altijd legt. Nu lagen ze er zeker niet. Als je je eigen waarneming niet kan vertrouwen, kan je de wetenschap niet vertrouwen (hoe weet je bijvoorbeeld of wat je door een microscoop ziet wel echt is, of dat je waarneming je parten speelt?).

Bovendien is de ervaring die deze meneer heeft gehad (die voorheen nooit ervaringen heeft gehad) wel erg toevallig samen met het terugvinden van zijn sleutels, vind je niet?
Zoals al eerder gezegt kun je 1 waarnemeng (al is het je eigen) niet vertrouwen nee,. Niet voor een wetenschappelijk experiment.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:38
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:32 schreef Knarf het volgende:

[..]

Wetenschappelijk wil zeggen dat meerdere bronnen het geverifieerd hebben, of dat meerdere bronnen het zouden kunnen verifieren en tot dezelfde conclusie komen. Dit is 1 enkele waarneming en dat is nooit wetenschappelijk.
Okee, dan is het niet wetenschappelijk volgens datgene wat de wetenschap als wetenschappelijk definieert. Maar dat maakt de waarneming niet minder waar. Is wetenschap uiteindelijk niet datgene wat een aantal mensen die zaken bestudeerd hebben met elkaar hebben waargenomen en afgesproken? Omdat er toevallig geen andere waarnemer was, was de uitkomst van de waarneming per definitie niet waar?
Jeweetzondag 8 januari 2006 @ 23:40
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:35 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Die beste meneer had dit uitdrukkelijk vastgesteld (meten). Omdat hij ze daar normaal altijd legt. Nu lagen ze er zeker niet. Als je je eigen waarneming niet kan vertrouwen, kan je de wetenschap niet vertrouwen (hoe weet je bijvoorbeeld of wat je door een microscoop ziet wel echt is, of dat je waarneming je parten speelt?).

Bovendien is de ervaring die deze meneer heeft gehad (die voorheen nooit ervaringen heeft gehad) wel erg toevallig samen met het terugvinden van zijn sleutels, vind je niet?
Wat jij beweerd is heel wat anders. Als je dingen door een microscoop ziet dat andere mensen totaal niet kunnen waarnemen, kan je er ook vanuit gaan dat je iets fout hebt gedaan.
Hoe vaak komt het niet voor dat je iets kwijt bent en dat t dan toch ineens op een hele opvallende plek ligt? Dat komt regelmatig voor, en is ook zeker wetenschappelijk verklaarbaar..
0zondag 8 januari 2006 @ 23:41
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:35 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Die beste meneer had dit uitdrukkelijk vastgesteld (meten). Omdat hij ze daar normaal altijd legt. Nu lagen ze er zeker niet. Als je je eigen waarneming niet kan vertrouwen, kan je de wetenschap niet vertrouwen (hoe weet je bijvoorbeeld of wat je door een microscoop ziet wel echt is, of dat je waarneming je parten speelt?).
Wetenschappelijk onderzoek is reproduceerbaar. D.w.z. wanneer een andere wetenschapper de proef nogmaals herhaald dan mag men dezelfde uitslag verwachten. Wanneer dit niet het geval is dan kan je de uitslagen van de oorspronkelijke proef in twijfel trekken.
quote:

Bovendien is de ervaring die deze meneer heeft gehad (die voorheen nooit ervaringen heeft gehad) wel erg toevallig samen met het terugvinden van zijn sleutels, vind je niet?
Toeval is, hoe paradoxaal het ook klinkt, een heel normaal verschijnsel.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:42
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:09 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
dat hele paranormale is beperkt dit kan niet dat kan niet beetej zweverige thoerien waar je open voor moet staan wat een onzin

houd je van je ouders?

dat is idd moeilijk te verklaren bijvoorbeeld liefde:
toch hoef je niemand uit te leggen wat vlinders in je buik zijn omdat het bestaat
Dat is een mooie. Je zegt dat je niemand hoeft uit te leggen dat liefde bestaat, omdat je het voelt. Waarom moet ik dan uitleggen wat ik voel, wat ik ervaar?

En waarom staat het paranormale dan wel op losse schroeven, en liefde niet? Omdat niet iedereen ooit een paranormale ervaring heeft gehad? Kom nou toch. Dat is toch precies zeggen "ik heb het nooit gevoeld/meegemaakt, dus het bestaat niet?
sweetgirlyzondag 8 januari 2006 @ 23:43
quote:
Op zondag 8 januari 2006 22:42 schreef 0 het volgende:

Wanneer is iets onverklaarbaar?
En wanneer iets tot 'onverklaarbaar' wordt uitgeroepen, ben je dan alsnog bereid om een verklaring te accepteren? Of is het 'onverklaarbare' een dogmatisch begrip?
Ik haak (wrs allleen) even hier op in (mooi/leuk stuk/openingspost om te lezen).
Krijg zo het vermoeden dat deze conclusie veelal wordt gemaakt. Mensen die iets onverklaarbaars hebben meegemaakt, zullen wrs wel niet naar een verklaring zoeken. Toch, of niet? En dus zulllen ze wel zweverig zijn, toch of niet?

Echter, en dat vind ik dus zo'n stomme (of domme) ja sorry, fout die dus wordt gemaakt met dit soort conclusies. Waar komt het wordt onverklaarbaar vandaan? Juist!

Wat ik denk, dat mensen die alleen verklaarbare dingen hebben meegemaakt of (kan ook) geen onverklaarbare dingen hebben meegemaakt (dus), niet beseffen dat ze zelf dat doen waar ze zelf conclusies uit trekken of van maken, namelijk vaststaand ervan uitgaan dat onverklaarbare dingen wel verklaarbaar zullen zijn.

En dat is lachwekkend, en bovenal erg naïef
Naïever dan te weten dat onverklaarbaar gewoon onverklaarbaar is of kan zijn (of voorlopig kan blijven of soms). Want het woord onverklaarbaar wordt niet voor niets gebruikt, na.. Dus waar praten we nu over?

of ik te volgen ben, weet ik niet, maar ik snap wat ik zelf bedoel, dat scheelt
0zondag 8 januari 2006 @ 23:43
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:38 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Okee, dan is het niet wetenschappelijk volgens datgene wat de wetenschap als wetenschappelijk definieert. Maar dat maakt de waarneming niet minder waar. Is wetenschap uiteindelijk niet datgene wat een aantal mensen die zaken bestudeerd hebben met elkaar hebben waargenomen en afgesproken? Omdat er toevallig geen andere waarnemer was, was de uitkomst van de waarneming per definitie niet waar?
De wetenschap is nauwkeurig en secuur. En dat is een goede zaak.
Die waarneming is niet per definitie onwaar, maar wel onbetrouwbaar.
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:44
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:38 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Okee, dan is het niet wetenschappelijk volgens datgene wat de wetenschap als wetenschappelijk definieert. Maar dat maakt de waarneming niet minder waar. Is wetenschap uiteindelijk niet datgene wat een aantal mensen die zaken bestudeerd hebben met elkaar hebben waargenomen en afgesproken? Omdat er toevallig geen andere waarnemer was, was de uitkomst van de waarneming per definitie niet waar?
Je vergeet 1 ding. Het moet zo gedefinieert worden, dat inprincipe iedereen de proef over kan doen en dan tot hetzelfde resultaat komt.
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:46
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:40 schreef Jeweet het volgende:

[..]

Wat jij beweerd is heel wat anders. Als je dingen door een microscoop ziet dat andere mensen totaal niet kunnen waarnemen, kan je er ook vanuit gaan dat je iets fout hebt gedaan.
Hoe vaak komt het niet voor dat je iets kwijt bent en dat t dan toch ineens op een hele opvallende plek ligt? Dat komt regelmatig voor, en is ook zeker wetenschappelijk verklaarbaar..
En de "toevallig" gelijktijdig optredende ervaring?
Knarfzondag 8 januari 2006 @ 23:47
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:43 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Ik haak (wrs allleen) even hier op in (mooi/leuk stuk/openingspost om te lezen).
Krijg zo het vermoeden dat deze conclusie veelal wordt gemaakt. Mensen die iets onverklaarbaars hebben meegemaakt, zullen wrs wel niet naar een verklaring zoeken. Toch, of niet? En dus zulllen ze wel zweverig zijn, toch of niet?

Echter, en dat vind ik dus zo'n stomme (of domme) ja sorry, fout die dus wordt gemaakt met dit soort conclusies. Waar komt het wordt onverklaarbaar vandaan? Juist!

Wat ik denk, dat mensen die alleen verklaarbare dingen hebben meegemaakt of (kan ook) geen onverklaarbare dingen hebben meegemaakt (dus), niet beseffen dat ze zelf dat doen waar ze zelf conclusies uit trekken of van maken, namelijk vaststaand ervan uitgaan dat onverklaarbare dingen wel verklaarbaar zullen zijn.

En dat is lachwekkend, en bovenal erg naïef
Naïever dan te weten dat onverklaarbaar gewoon onverklaarbaar is of kan zijn (of voorlopig kan blijven of soms). Want het woord onverklaarbaar wordt niet voor niets gebruikt, na.. Dus waar praten we nu over?

of ik te volgen ben, weet ik niet, maar ik snap wat ik zelf bedoel, dat scheelt
Hoe langer de mens bestaat, hoe minder dingen onverklaarbaar zijn. Dit zegt niet dat alles ooit verklaarbaar wordt.
sweetgirlyzondag 8 januari 2006 @ 23:53
Ben trouwens ook van mening (ja, erg onaardig) dat mensen of sceptici omgaande het onderwerp onverklaarbare vs verklaarbare altijd aan het kortste end zullen trekken (of botter gezegd kunnen lulllen als brugman of desnoods op hun hoofd kunnen gaan staan). Ze zullen nooit gelijk kunnen krijgen. Waarom niet?

Omdat de wetenschap gewoonweg nog niet zo ver is.
Dus dan kan iemand op zijn hoofd gaan staan en roepen 'nee, dat kan niet, het is verklaarbaar'.
Yeah right, poep, want de wetenschap kan het niet bewijzen (nog), dus je mening (ja, sorry) is geen waarheid. Het is * tromgeroffel, komt ie weer 'onverklaarbaar'.

dus lachen de sceptici niet als eerst, maar als ... juist.
Of ze moeten de onverklaarbare dingen maar beter onderzoeken.
sweetgirlyzondag 8 januari 2006 @ 23:54
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:47 schreef Knarf het volgende:

Hoe langer de mens bestaat, hoe minder dingen onverklaarbaar zijn. Dit zegt niet dat alles ooit verklaarbaar wordt.
Mooi hé

En dat zegt idd niet dat alles onverklaarbaar zal blijven, maar nu wel
vogeltjesdanszondag 8 januari 2006 @ 23:55
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:43 schreef 0 het volgende:

[..]

De wetenschap is nauwkeurig en secuur. En dat is een goede zaak.
Die waarneming is niet per definitie onwaar, maar wel onbetrouwbaar.
In mijn verhaal was de meting van het aanwezig zijn van de sleutels in eerste instantie ook onwaar (0). Naderhand, gecombineerd met de onverklaarbare factor, was de meting waar (1). Onbetrouwbaarheid van de meting alleen omdat er geen andere persoon bij was die de metingen heeft kunnen verifieren, vind ik een beetje flauw. Die man was niet blind, en de factor van onbetrouwbaarheid kunnen we derhalve uitsluiten.

Helaas zijn onverklaarbare zaken (en ik zeg het jullie nogmaals, ook de mooie, schitterende spirituele ervaringen) niet reproduceerbaar. Juist omdat er een onverklaarbare factor in zit.

De kwestie is denk ik niet of paranormale zaken bestaan, maar dat we bepaalde zaken niet kunnen verklaren? En dat daarvan helaas wordt gesteld dat "het niet bestaat"?
sweetgirlyzondag 8 januari 2006 @ 23:55
En trouwens, hoe meer onverklaarbare dingen, hoe meer vraagtekens er toch kunnen worden gezet, of niet?

0zondag 8 januari 2006 @ 23:57
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:43 schreef sweetgirly het volgende:

[..]
[quote]
of ik te volgen ben, weet ik niet, maar ik snap wat ik zelf bedoel, dat scheelt
Ik kan je prima volgen.
quote:
Ik haak (wrs allleen) even hier op in (mooi/leuk stuk/openingspost om te lezen).
Krijg zo het vermoeden dat deze conclusie veelal wordt gemaakt. Mensen die iets onverklaarbaars hebben meegemaakt, zullen wrs wel niet naar een verklaring zoeken. Toch, of niet? En dus zulllen ze wel zweverig zijn, toch of niet?
Nee, het gevaar is alleen dat mensen te snel iets als 'onverklaarbaar' betitelen en daar dan dogmatisch in gaan geloven. Terwijl het misschien voor jezelf onverklaarbaar is wil niet zeggen dat het in het algemeen onverklaarbaar is. Zo is de bliksem geen onverklaarbaar verschijnsel, terwijl men vroeger misschien dacht van wel.
quote:
Echter, en dat vind ik dus zo'n stomme (of domme) ja sorry, fout die dus wordt gemaakt met dit soort conclusies. Waar komt het wordt onverklaarbaar vandaan? Juist!
Ik denk dat 'onverklaarbaar' de status quo is. In die zin dat het 'met de huidige kennis niet verklaarbaar is'.
quote:
Wat ik denk, dat mensen die alleen verklaarbare dingen hebben meegemaakt of (kan ook) geen onverklaarbare dingen hebben meegemaakt (dus), niet beseffen dat ze zelf dat doen waar ze zelf conclusies uit trekken of van maken, namelijk vaststaand ervan uitgaan dat onverklaarbare dingen wel verklaarbaar zullen zijn.
Er zijn genoeg dingen die ik niet kan verklaren, maar dan ga ik er niet meteen vanuit dat het nu en voor altijd 'onverklaarbaar' is.
quote:
En dat is lachwekkend, en bovenal erg naïef
Naïever dan te weten dat onverklaarbaar gewoon onverklaarbaar is of kan zijn (of voorlopig kan blijven of soms). Want het woord onverklaarbaar wordt niet voor niets gebruikt, na.. Dus waar praten we nu over?
We praten over een definitiekwestie.
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:01
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:47 schreef Knarf het volgende:

[..]

Hoe langer de mens bestaat, hoe minder dingen onverklaarbaar zijn. Dit zegt niet dat alles ooit verklaarbaar wordt.
En zouden daarmee ook paranormale dingen verklaard kunnen worden, zodra de wetenschap in staat is om het te meten?

Dus het gaat er niet om of het bestaat, het gaat erom of de wetenschap het kan meten. Nu of in de toekomst. En lets face it, de wetenschap kan niet alles verklaren. Ook het onverklaarbare niet. Maar moeten we dan maar van alles dat (nog) niet verklaard is zeggen dat het niet bestaat? Beetje kort door de bocht, want steeds meer wordt door de wetenschap verklaard en daarmee waar. Waarom kunnen de zaken die nu als paranormaal worden gezien dan niet ook in de toekomst verklaard en daarmee waar worden? Wetenschap is in dat geval alleen een bevestiging van datgene wat eerst onverklaarbaar was.
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:02
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:53 schreef sweetgirly het volgende:
Ben trouwens ook van mening (ja, erg onaardig) dat mensen of sceptici omgaande het onderwerp onverklaarbare vs verklaarbare altijd aan het kortste end zullen trekken (of botter gezegd kunnen lulllen als brugman of desnoods op hun hoofd kunnen gaan staan). Ze zullen nooit gelijk kunnen krijgen. Waarom niet?

Omdat de wetenschap gewoonweg nog niet zo ver is.
Dus dan kan iemand op zijn hoofd gaan staan en roepen 'nee, dat kan niet, het is verklaarbaar'.
Yeah right, poep, want de wetenschap kan het niet bewijzen (nog), dus je mening (ja, sorry) is geen waarheid. Het is * tromgeroffel, komt ie weer 'onverklaarbaar'.

dus lachen de sceptici niet als eerst, maar als ... juist.
Of ze moeten de onverklaarbare dingen maar beter onderzoeken.
De mens zal nooit verder komen als iedereen denkt zoals jij. Er zijn op dit moment nog genoeg dingen die onverklaarbaar zijn. Dus wat doe je dan? Ga je denken, ohh het is iets paranormaals. Leuk, wat mooi, wat raar. Of ga je het onderzoeken?
Nu heeft dat onderzoeken al naar heel wat meer effect geleid, dan het maar als paranormaal te verklaren.
Dus ik denk dat de paranormalen aan het korste eind gaan trekken. Ik denk zelfs dat als de mens alles als paranormaal verklaart, dat we dan nu nog niet eens berevellen hadden gehad.
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:02
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:55 schreef sweetgirly het volgende:
En trouwens, hoe meer onverklaarbare dingen, hoe meer vraagtekens er toch kunnen worden gezet, of niet?

Hetgeen onze spirituele groei en zoektocht stimuleert, lieve schat!
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:03
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:55 schreef sweetgirly het volgende:
En trouwens, hoe meer onverklaarbare dingen, hoe meer vraagtekens er toch kunnen worden gezet, of niet?

En wat doe je dan met die vraagtekens. ga je het onderzoeken, of ben je daar wel tevreden mee?
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:07
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:02 schreef Knarf het volgende:
Dus ik denk dat de paranormalen aan het korste eind gaan trekken. Ik denk zelfs dat als de mens alles als paranormaal verklaart, dat we dan nu nog niet eens berevellen hadden gehad.
Paranormaal wordt dan normaal. En daarmee volgens de wetenschap waar. Ik zie dat niet als aan het kortste eind trekken, maar als een bevestiging van datgene van datgene wat ik al wist.
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:07
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:01 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

En zouden daarmee ook paranormale dingen verklaard kunnen worden, zodra de wetenschap in staat is om het te meten?

Dus het gaat er niet om of het bestaat, het gaat erom of de wetenschap het kan meten. Nu of in de toekomst. En lets face it, de wetenschap kan niet alles verklaren. Ook het onverklaarbare niet. Maar moeten we dan maar van alles dat (nog) niet verklaard is zeggen dat het niet bestaat? Beetje kort door de bocht, want steeds meer wordt door de wetenschap verklaard en daarmee waar. Waarom kunnen de zaken die nu als paranormaal worden gezien dan niet ook in de toekomst verklaard en daarmee waar worden? Wetenschap is in dat geval alleen een bevestiging van datgene wat eerst onverklaarbaar was.
Als iets onverklaarbaar is, kan het weldegelijk bestaan, maar om het dan maar gelijk als paranormaal te beschrijven vind ik onzin.
Bliksemflitsen of radioactiviteit is ook heellang onverklaarbaar geweest en daardoor als paranormaal versleten. Maar is dat het dan vroeger wel paranormaal geweest en nu niet meer?
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:09
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:03 schreef Knarf het volgende:

[..]

En wat doe je dan met die vraagtekens. ga je het onderzoeken, of ben je daar wel tevreden mee?
Jij onderzoekt het wetenschappelijk, wij hebben een andere zoektocht. Alleen de methode verschilt. Ik denk dat we elkaar uiteindelijk wel in het midden zullen vinden.
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 00:09
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:57 schreef 0 het volgende:

Ik kan je prima volgen.
Mooi. Nee echt
quote:
Nee, het gevaar is alleen dat mensen te snel iets als 'onverklaarbaar' betitelen en daar dan dogmatisch in gaan geloven. Terwijl het misschien voor jezelf onverklaarbaar is wil niet zeggen dat het in het algemeen onverklaarbaar is. Zo is de bliksem geen onverklaarbaar verschijnsel, terwijl men vroeger misschien dacht van wel.
Ach, zolang dat nog wel meevalt, en men helder onderscheid weet te maken tussen een boom en een bos, zal dat wel meevallen, niet?

Onverklaarbaar = (nogmaals) onverklaarbaar.
Ook in of juist in het algemeen, want het is (nogmaals) niet of niet 100% verklaarbaar.
Als je een som maakt, en je zet ipv 1 een 3 neer, wordt dat ook fout gerekend.
quote:
Ik denk dat 'onverklaarbaar' de status quo is. In die zin dat het 'met de huidige kennis niet verklaarbaar is'.
Ik denk dat onverklaarbaar, onverklaarbaar blijft en is, zolang het niet (100%) verklaarbaar is.
quote:
Er zijn genoeg dingen die ik niet kan verklaren, maar dan ga ik er niet meteen vanuit dat het nu en voor altijd 'onverklaarbaar' is.
Een ufo zou ik iig niet als superman bestempelen als het geen superman is.
Mocht het wel zou zijn, dan wel. Stel je ziet een * insert iets wat jij nou echt 'onverklaarbaar vindt', dan kan je wel zeggen, nee, het is dit of dat.. Maar neem je jezelf dan niet in de zeik?
quote:
We praten over een definitiekwestie.
Yep, verschil van perceptie wellicht, ietwat maar.
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:10
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:07 schreef Knarf het volgende:

[..]

Als iets onverklaarbaar is, kan het weldegelijk bestaan, maar om het dan maar gelijk als paranormaal te beschrijven vind ik onzin.
Bliksemflitsen of radioactiviteit is ook heellang onverklaarbaar geweest en daardoor als paranormaal versleten. Maar is dat het dan vroeger wel paranormaal geweest en nu niet meer?
Okee, maar ook hier gaat het om een kwestie van definitie. Als over over 100 jaar iets paranormaals wordt verklaard, dan krijgt het alleen een ander label.
0maandag 9 januari 2006 @ 00:10
quote:
Op zondag 8 januari 2006 23:55 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

In mijn verhaal was de meting van het aanwezig zijn van de sleutels in eerste instantie ook onwaar (0). Naderhand, gecombineerd met de onverklaarbare factor, was de meting waar (1). Onbetrouwbaarheid van de meting alleen omdat er geen andere persoon bij was die de metingen heeft kunnen verifieren, vind ik een beetje flauw. Die man was niet blind, en de factor van onbetrouwbaarheid kunnen we derhalve uitsluiten.
Als ik zeg dat ik gele olifanten zie zweven en ik ben niet blind, dan is mijn 'waarneming' betrouwbaar? Dacht het toch niet.
quote:
Helaas zijn onverklaarbare zaken (en ik zeg het jullie nogmaals, ook de mooie, schitterende spirituele ervaringen) niet reproduceerbaar. Juist omdat er een onverklaarbare factor in zit.
De kwestie is denk ik niet of paranormale zaken bestaan, maar dat we bepaalde zaken niet kunnen verklaren? En dat daarvan helaas wordt gesteld dat "het niet bestaat"?
Het is mij sowieso niet geheel duidelijk wat er zoal onder paranormaal wordt verstaan. Alles dat toevallig of uitzonderlijk is?
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:11
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:09 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Jij onderzoekt het wetenschappelijk, wij hebben een andere zoektocht. Alleen de methode verschilt. Ik denk dat we elkaar uiteindelijk wel in het midden zullen vinden.
Dus even terugkomend op bliksem. Waar komen we dan uit?
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 00:14
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:02 schreef Knarf het volgende:

De mens zal nooit verder komen als iedereen denkt zoals jij. Er zijn op dit moment nog genoeg dingen die onverklaarbaar zijn. Dus wat doe je dan? Ga je denken, ohh het is iets paranormaals. Leuk, wat mooi, wat raar. Of ga je het onderzoeken?
Nu heeft dat onderzoeken al naar heel wat meer effect geleid, dan het maar als paranormaal te verklaren.
Dus ik denk dat de paranormalen aan het korste eind gaan trekken. Ik denk zelfs dat als de mens alles als paranormaal verklaart, dat we dan nu nog niet eens berevellen hadden gehad.
Ah kijk, en daar verschilt onze perceptie in.
De mens zal nl, denk ik, nooit verder komen, als mensen denken dat onverklaarbare dingen onder de noemer verklaarbaar valt. En het daarmee dus al een halt mee oproepen.

'Onverklaarbaar'. 'Nee, joh, verklaarbaar, echt waar' en halt en daarmee brengen ze het tot stilstand.

Wat denk jij? De mensen die dachten dat de wereld plat was, legden zich daar bij neer en gingen slapen en/of verder snurken. De mensen die zo hun twijfels (erover) hadden, gingen op onderzoek uit en zie daar, de wereld bleek niet plat te zijn.

Nu jij weer
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:14
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:10 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Okee, maar ook hier gaat het om een kwestie van definitie. Als over over 100 jaar iets paranormaals wordt verklaard, dan krijgt het alleen een ander label.
Oke, dit is wel een goeie .
Maar wat dan als het verklaard wordt, door iets totaal anders dan het 'vroeger' door de paranormale mensen omschreven werd?
(Zie weer bliksem)
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:14
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:10 schreef 0 het volgende:
Als ik zeg dat ik gele olifanten zie zweven en ik ben niet blind, dan is mijn 'waarneming' betrouwbaar? Dacht het toch niet.
Nu is het zien van sleutels en het zien van gele zwevende olifanten wel een heel groot verschil!
quote:
Het is mij sowieso niet geheel duidelijk wat er zoal onder paranormaal wordt verstaan. Alles dat toevallig of uitzonderlijk is?
Een kwestie van definitie.
vogeltjesdansmaandag 9 januari 2006 @ 00:18
Maar dat alles wil nog niet zeggen dat als iemand iets paranormaals ervaart (datgene wat wij nu als paranormaal omschrijven), het niet waar is. Althans voor die persoon (en ik denk dat dat een belangrijke factor is!).

Ik vind dit een prima discussie, maar ik ga nu slapen. laten we dit een andere keer voortzetten. Ik dank u voor de aandacht
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:18
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:14 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Ah kijk, en daar verschilt onze perceptie in.
De mens zal nl, denk ik, nooit verder komen, als mensen denken dat onverklaarbare dingen onder de noemer verklaarbaar valt. En het daarmee dus al een halt mee oproepen.

'Onverklaarbaar'. 'Nee, joh, verklaarbaar, echt waar' en halt en daarmee brengen ze het tot stilstand.
Nee, deze mensen brengen het juist niet tot een halt. Want ze gaan het uitzoeken. Paranormalen brengen het juist tot een halt, omdat ze zeggen dat het paranormaal is.
quote:
Wat denk jij? De mensen die dachten dat de wereld plat was, legden zich daar bij neer en gingen slapen en/of verder snurken. De mensen die zo hun twijfels (erover) hadden, gingen op onderzoek uit en zie daar, de wereld bleek niet plat te zijn.

Nu jij weer
Oh, deze is makkelijk. De mens heeft eigenlijk nooit gedacht dat de aarde plat was (zeker de mensen die er mee te maken hadden niet (zeelieden, klokkenmakers, enz)). Dit is een verzinsel uit de 18-19e eeuw. Want in de middeleeuwen waren de mensen 'dommer' dan toen en dit was het bewijs.
0maandag 9 januari 2006 @ 00:19
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:14 schreef vogeltjesdans het volgende:

[..]

Nu is het zien van sleutels en het zien van gele zwevende olifanten wel een heel groot verschil!
[..]
Ok, maar doorgaans verdwijnen objecten niet spontaan. Dus je mag best kritisch zijn. Bovendien komt het vaker voor dat persoon 1 ergens overheen kijkt en persoon 2 het object wel ziet. Dat is dus al een goede reden om een proef met meerdere waarnemers betrouwbaarder te achten.
quote:
Een kwestie van definitie.
Ja, maar ik ben benieuwd wat jij er onder verstaat.
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:21
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:18 schreef vogeltjesdans het volgende:
Maar dat alles wil nog niet zeggen dat als iemand iets paranormaals ervaart (datgene wat wij nu als paranormaal omschrijven), het niet waar is. Althans voor die persoon (en ik denk dat dat een belangrijke factor is!).

Ik vind dit een prima discussie, maar ik ga nu slapen. laten we dit een andere keer voortzetten. Ik dank u voor de aandacht
Slaap lekker. Ik ga ook zo. (Over gele olifantjes dromen denk ik, of waar ik nu weer mijn sleutels gelaten heb )

En een paranormale ervaring beleven kan erg 'waar' zijn, maar of het dan ook paranormaal is?
0maandag 9 januari 2006 @ 00:22
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:14 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Ah kijk, en daar verschilt onze perceptie in.
De mens zal nl, denk ik, nooit verder komen, als mensen denken dat onverklaarbare dingen onder de noemer verklaarbaar valt. En het daarmee dus al een halt mee oproepen.
'Onverklaarbaar'. 'Nee, joh, verklaarbaar, echt waar' en halt en daarmee brengen ze het tot stilstand.
Het is precies omgekeerd.
Mensen die roepen dat iets onverklaarbaar is leggen zich daarbij neer. Mensen die denken dat het verklaarbaar is gaan op zoek naar die verklaring
0maandag 9 januari 2006 @ 00:24
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:18 schreef vogeltjesdans het volgende:
Maar dat alles wil nog niet zeggen dat als iemand iets paranormaals ervaart (datgene wat wij nu als paranormaal omschrijven), het niet waar is. Althans voor die persoon (en ik denk dat dat een belangrijke factor is!).

Ik vind dit een prima discussie, maar ik ga nu slapen. laten we dit een andere keer voortzetten. Ik dank u voor de aandacht
Slaap zacht.
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 00:24
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:18 schreef Knarf het volgende:

Nee, deze mensen brengen het juist niet tot een halt. Want ze gaan het uitzoeken. Paranormalen brengen het juist tot een halt, omdat ze zeggen dat het paranormaal is.
Is dat zo, is dat werkelijk zo?
Sceptici zie ik niks anders doen dan alleen maar sceptisch blijven, dan alleen maar roepen 'de wereld is plat, ik zeg het je'. Ben ten eerste blij dat niet iedereen naar die sceptici luistert of blijft luisteren (altijd). En ten tweede paranormaal is (ergens) onverklaarbaar en je weet niet of dat een halt is of dat mensen het daarmee tot een halt brengen, maar dat legde ik al uit in mijn vorige post(s).
quote:
Oh, deze is makkelijk. De mens heeft eigenlijk nooit gedacht dat de aarde plat was (zeker de mensen die er mee te maken hadden (zeelieden, klokkenmakers, enz)). Dit is een verzinsel uit de 18-19e eeuw. Want in de middeleeuwen waren de mensen 'dommer' dan toen en dit was het bewijs.
Het was een voorbeeld, ééntje die naar mijn mening misschien soms niet eens zo verschilt van hedendage. 'Het bestaat niet'. 'Wat bestaat niet?' Als je niet weet en/of kan bewijzen of iets wel of niet bestaat, dan zijn dat soort uitspraken al dom opzich .

Of niet?
0maandag 9 januari 2006 @ 00:32
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:24 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Is dat zo, is dat werkelijk zo?
Sceptici zie ik niks anders doen dan alleen maar sceptisch blijven, dan alleen maar roepen 'de wereld is plat, ik zeg het je'. Ben ten eerste blij dat niet iedereen naar die sceptici luistert of blijft luisteren (altijd). En ten tweede paranormaal is (ergens) onverklaarbaar en je weet niet of dat een halt is of dat mensen het daarmee tot een halt brengen, maar dat legde ik al uit in mijn vorige post(s).
Sceptici corrigeren de mensen die roepen dat de aarde 'vierkant met paarse stippen' is
Ik zal niet ontkennen dat mensen in de 'paranormale' hoek ook op zoek zijn naar verklaringen, maar dat zijn vaak 'leuke' of 'spannende' verklaringen waar mensen maar al te graag in willen geloven. En wanneer iemand er vraagtekens bij zet is het een boeman die alles kapot wil maken.
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:38
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:24 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Is dat zo, is dat werkelijk zo?
Sceptici zie ik niks anders doen dan alleen maar sceptisch blijven, dan alleen maar roepen 'de wereld is plat, ik zeg het je'. Ben ten eerste blij dat niet iedereen naar die sceptici luistert of blijft luisteren (altijd). En ten tweede paranormaal is (ergens) onverklaarbaar en je weet niet of dat een halt is of dat mensen het daarmee tot een halt brengen, maar dat legde ik al uit in mijn vorige post(s).
[..]
Een goede sceptici zoekt eerst naar een aardse verklaring voor een fenomeen. Hij zegt niet dat het fenomeen niet waar is. Maar dat er een logische verklaring voor is. Die dan vaak nog uitgezocht moet worden.
Zie het verhaal van Robbert, of de orbs op digitale camera's.
quote:
Het was een voorbeeld, ééntje die naar mijn mening misschien soms niet eens zo verschilt van hedendage. 'Het bestaat niet'. 'Wat bestaat niet?' Als je niet weet en/of kan bewijzen of iets wel of niet bestaat, dan zijn dat soort uitspraken al dom opzich .

Of niet?
De meeste paranormale voorstellingen zijn door andere mensen na te doen, zonder het als paranormaal voor te stellen. (Voorbeeld Char -> coldreading, Robbert -> google, poppetje voor de camera, voorspellingen van paragnosten die gedeeltelijk uitkomen (waarom niet volledig? waarom liggen veel van die voorspellingen erg voor de hand?))
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 00:40
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:32 schreef 0 het volgende:

[..]

Sceptici corrigeren de mensen die roepen dat de aarde 'vierkant met paarse stippen' is
Ik zal niet ontkennen dat mensen in de 'paranormale' hoek ook op zoek zijn naar verklaringen, maar dat zijn vaak 'leuke' of 'spannende' verklaringen waar mensen maar al te graag in willen geloven. En wanneer iemand er vraagtekens bij zet is het een boeman die alles kapot wil maken.
waaaaarooommm geellloooooffff jjjeee mmmmmeee nnnnuuu nnnniiieeeet?
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 00:45
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:32 schreef 0 het volgende:

Skeptici corrigeren de mensen die roepen dat de aarde 'vierkant met paarse stippen' is
Ik zal niet ontkennen dat mensen in de 'paranormale' hoek ook op zoek zijn naar verklaringen, maar dat zijn vaak 'leuke' of 'spannende' verklaringen waar mensen maar al te graag in willen geloven. En wanneer iemand er vraagtekens bij zet is het een boeman die alles kapot wil maken.
Ik vind dat altijd zo stom, serious, ik las net al iets over roze olifantjes en sleuteltjes.
Ga daar dus niet in mee of concessies mee doen. Dat zijn nl géén vergelijkingen en ook getuigt het van dat de niet of minder sceptische mensen omtrent dit soort zaken, niet (erg) serieus worden genomen.

Roze stippen, ik bedoel.. hallo * knock knock
We hebben het hier, laten we nl ook erg ontopic blijven, over onverklaarbare zaken, over dingen zoals energie, telephatie en noem maar op.

En niet over roze olifantjes
Dus ontopic gaarne

Want dan is de enige conclusie die ik eruit kan halen dat sceptici denken dat minder sceptische mensen denken dat de wereld vierkant met paarse stippen is. En dat heb ik iemand nl nog nooit horen zeggen!

Dus dat is beledigend en bovenal niet erg wetenschappelijk, meer een stom soort sceptische koppigheid.

'Ze zeggen dat de aarde vierkant met paarse stippen is'
'Nee, correctie lieve sceptici, de aarde zou best weleens níet plat kunnen zijn'. Bij wijze van en dat is het verschil.

Niet of wij roze olifantjes zien of zo.
Die zie ik overigens zelf alleen als ik dronken ben, en dan niet eens, want dan lig ik voor pampus.

Overigens worden er dus helemaal geen gekke dingen gezegd, als er 99 mensen roze olifantjes zien, en één iemand ziet dat ie blauw is. Wie is er dan de dombo, die 99 mensen of die ene?
0maandag 9 januari 2006 @ 00:46
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:40 schreef Knarf het volgende:

[..]

waaaaarooommm geellloooooffff jjjeee mmmmmeee nnnnuuu nnnniiieeeet?
Precies ja.

'vertrouw je me soms niet?'
'zeg je dat ik gek ben?'
'je bent kortzichtig'
of nog mooier: 'je bent er nog niet klaar voor'

Nou ja, je kent de riedeltjes wel
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 00:49
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:40 schreef Knarf het volgende:

waaaaarooommm geellloooooffff jjjeee mmmmmeee nnnnuuu nnnniiieeeet?
Kinderachtigheid is ook veelal een troef van sceptici, overigens vind ik zelf sceptici een misplaatst woord.

Dat geeft sowieso al tegenstellingen weer.
Sceptisch <-> niet sceptisch. Yeah right.
0maandag 9 januari 2006 @ 00:54
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:45 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Ik vind dat altijd zo stom, serious, ik las net al iets over roze olifantjes en sleuteltjes.
Ga daar dus niet in mee of concessies mee doen. Dat zijn nl géén vergelijkingen en ook getuigt het van dat de niet of minder sceptische mensen omtrent dit soort zaken, niet (erg) serieus worden genomen.

Roze stippen, ik bedoel.. hallo * knock knock
We hebben het hier, laten we nl ook erg ontopic blijven, over onverklaarbare zaken, over dingen zoals energie, telephatie en noem maar op.

En niet over roze olifantjes
Dus ontopic gaarne

Want dan is de enige conclusie die ik eruit kan halen dat sceptici denken dat minder sceptische mensen denken dat de wereld vierkant met paarse stippen is. En dat heb ik iemand nl nog nooit horen zeggen!

Dus dat is beledigend en bovenal niet erg wetenschappelijk, meer een stom soort sceptische koppigheid.

'Ze zeggen dat de aarde vierkant met paarse stippen is'
'Nee, correctie lieve sceptici, de aarde zou best weleens níet plat kunnen zijn'. Bij wijze van en dat is het verschil.

Niet of wij roze olifantjes zien of zo.
Die zie ik overigens zelf alleen als ik dronken ben, en dan niet eens, want dan lig ik voor pampus.
Je begrijpt mijn voorbeeld best. En dat ik dat humoristisch bedoel begrijp je ook wel.
Een beetje relativeringsvermogen kan geen kwaad hoor.
quote:
Overigens worden er dus helemaal geen gekke dingen gezegd, als er 99 mensen roze olifantjes zien, en één iemand ziet dat ie blauw is. Wie is er dan de dombo, die 99 mensen of die ene?
Dat ligt er aan wie er gelijk heeft. De werkelijkheid is niet democratisch hoor. Bovendien is het olifantje de dombo
0maandag 9 januari 2006 @ 00:56
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:49 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Kinderachtigheid is ook veelal een troef van sceptici, overigens vind ik zelf sceptici een misplaatst woord.

Dat geeft sowieso al tegenstellingen weer.
Sceptisch <-> niet sceptisch. Yeah right.
Ik durf overal aan te twijfelen, zelfs aan mezelf. Dat is voor mij scepticisme. Is dat verkeerd?
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:01
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:38 schreef Knarf het volgende:

Een goede sceptici zoekt eerst naar een aardse verklaring voor een fenomeen. Hij zegt niet dat het fenomeen niet waar is. Maar dat er een logische verklaring voor is. Die dan vaak nog uitgezocht moet worden.
Zie het verhaal van Robbert, of de orbs op digitale camera's.
Niks mis met onderzoeken.
Stilstand of dooddoeners, nope dus.

Rare is, ben dus zelf (ook nog) een scepticus of sceptica, neem gewoon niet alles aan.
Verschil ligt dan in het wat aannemen. Zgn echte sceptici zeggen algauw 'nee, kan niet, tis dit of dat'. Ik zeg 'nee, dat kan of hoeft ook niet zo te zijn, als het dit of dat nog steeds niet helemaal zo hoeft te zijn en/of waar is.

Maakt mij dat nou of dan een superscepticus
quote:
De meeste paranormale voorstellingen zijn door andere mensen na te doen, zonder het als paranormaal voor te stellen. (Voorbeeld Char -> coldreading, Robbert -> google, poppetje voor de camera, voorspellingen van paragnosten die gedeeltelijk uitkomen (waarom niet volledig? waarom liggen veel van die voorspellingen erg voor de hand?))
Doe Char maar eens na dan of die vele andere mensen.
Volgens mij is zij toch al een behoorlijke uitzondering op de regel, gezien haar populariteit en gezien we op een aardbol leven van hoeveel miljard mensen ook alweer?

Robbert, alien in of voor zijn camera. Eens. Als velen mensen het kunnen met een kartonnetje voor de camera, ja dan ga je ook denken idd. Wie niet overigens? * nogmaals knock knock. De meest openstaande mensen, die dus naar Robert keken, hadden zoiets van 'ja hallo'. Wat dus zegt dat die mensen iig niet en altijd denken dat de wereld vierkant met stippen is. Maar net zo goed (soms) vragen om bewijs of iig nuchter (genoeg) zijn.

Voorspellingen, tja er zijn zoveel voorspellingen gedaan.
Ook al zulllen er een paar uitkomen, dan nog.. Omtrent onverklaarbare zaken, blijft het gewoon moeilijk, omdat het niet zo zwart/wit is, mensen verschilllen (logisch) en etc etc.

pfff, wel een eindeloze discussie wordt dit weer zo -> ontmoedigd raakt
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:07
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:54 schreef 0 het volgende:

Je begrijpt mijn voorbeeld best. En dat ik dat humoristisch bedoel begrijp je ook wel.
Een beetje relativeringsvermogen kan geen kwaad hoor. Dat ligt er aan wie er gelijk heeft. De werkelijkheid is niet democratisch hoor. Bovendien is het olifantje de dombo
Maar ik had wel een punt * koppig of net zo koppig blijft.
En nee, als er over roze olifantjes wordt begonnen, ben of word ik een strenge (soms).. dus.

En waarom is het olifantje nou weer de dombo
Die is alleen maar, de mensen maken er toch roze of blauw van, niet het olifantje zelf hoor
Die zegt desnoods dat ie geel is .

Ok, flauw. Vond hem wel grappig
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:10
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:56 schreef 0 het volgende:

Ik durf overal aan te twijfelen, zelfs aan mezelf. Dat is voor mij scepticisme. Is dat verkeerd?
Wat is verkeerd?
Discussieëren is opzich al een goed ding of kan het zijn, dus ach of whatever
Knarfmaandag 9 januari 2006 @ 01:12
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:01 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Niks mis met onderzoeken.
Stilstand of dooddoeners, nope dus.

Rare is, ben dus zelf (ook nog) een scepticus of sceptica, neem gewoon niet alles aan.
Verschil ligt dan in het wat aannemen. Zgn echte sceptici zeggen algauw 'nee, kan niet, tis dit of dat'. Ik zeg 'nee, dat kan of hoeft ook niet zo te zijn, als het dit of dat nog steeds niet helemaal zo hoeft te zijn en/of waar is.

Maakt mij dat nou of dan een superscepticus
[..]
[quote]
nee een echte superscepticus twijfeld zelfs aan zijn eigen bestaan.
Doe Char maar eens na dan of die vele andere mensen.
Volgens mij is zij toch al een behoorlijke uitzondering op de regel, gezien haar populariteit en gezien we op een aardbol leven van hoeveel miljard mensen ook alweer?
[/quote]
Als iemand populair is, betekend toch nog niet dat hij/zij de waarheid spreekt. Char kan heel veel dingen, maar ik denk (ja denk) dat niets daarvan paranormaal is.
Omdat veel mensen het zelfde truukje kunnen.
quote:
Robbert, alien in of voor zijn camera. Eens. Als velen mensen het kunnen met een kartonnetje voor de camera, ja dan ga je ook denken idd. Wie niet overigens? * nogmaals knock knock. De meest openstaande mensen, die dus naar Robert keken, hadden zoiets van 'ja hallo'. Wat dus zegt dat die mensen iig niet en altijd denken dat de wereld vierkant met stippen is. Maar net zo goed (soms) vragen om bewijs of iig nuchter (genoeg) zijn.
[quote]
Je kent Pikki zeker niet
[quote]
Voorspellingen, tja er zijn zoveel voorspellingen gedaan.
Ook al zulllen er een paar uitkomen, dan nog.. Omtrent onverklaarbare zaken, blijft het gewoon moeilijk, omdat het niet zo zwart/wit is, mensen verschilllen (logisch) en etc etc.
Heeft er ook maar 1 iemand 9/11 voorspeld. En dus wel als voorspelling dat er 2 vliegtuigen in de twin towers zouden vliegen. Nee, er zal vast wel ergens voorspeld zijn dat er een 'ramp' gaat gebeuren.
Waarom dan zo'n voorspelling doen? Elk jaar werd ook voorspeld dat de Paus dood ging. Ja logisch dat is een oude man en afgelopen jaar stierf hij ook. Is dat dan een goede voorspelling. Nee toch?
quote:
pfff, wel een eindeloze discussie wordt dit weer zo -> ontmoedigd raakt
En nu ga ik echt over roze olifantjes dromen.
Groetjes
0maandag 9 januari 2006 @ 01:13
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:07 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Maar ik had wel een punt * koppig of net zo koppig blijft.
En nee, als er over roze olifantjes wordt begonnen, ben of word ik een strenge (soms).. dus.
En waarom is het olifantje nou weer de dombo
disney enzo
quote:
Die is alleen maar, de mensen maken er toch roze of blauw van, niet het olifantje zelf hoor
Die zegt desnoods dat ie geel is .
Ok, flauw. Vond hem wel grappig
0maandag 9 januari 2006 @ 01:17
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:10 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Wat is verkeerd?
Discussieëren is opzich al een goed ding of kan het zijn, dus ach of whatever
Of scepticisme verkeerd is. Volgens jou houden sceptici voorruitgang tegen omdat ze te kritisch zijn ofzo.
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:20
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:12 schreef Knarf het volgende:

Als iemand populair is, betekend toch nog niet dat hij/zij de waarheid spreekt. Char kan heel veel dingen, maar ik denk (ja denk) of er ook maar 1 ding is daarvan, wat paranormaal is.
Omdat veel mensen het zelfde truukje kunnen.
Oh zucht.. dat snap ik ook wel.
Zoveel mafketels die bekend zijn, nee met sommige hoef ik ook geen beschuitje te eten.

Goed, daar verschillen onze meningen in.
Ik vind het iig wel bijzonder. Hoe ze het doet weet ik niet, kan lezen zijn, maar dan leest ze iig wel erg goed, vind ik nogmaals en soms. Zou eerder zeggen, laat al die coldreaderstrooiers het zelf dan proberen als het zo makkelijk is.
quote:
Heeft er ook maar 1 iemand 9/11 voorspeld. En dus wel als voorspelling dat er 2 vliegtuigen in de twin towers zouden vliegen. Nee, er zal vast wel ergens voorspeld zijn dat er een 'ramp' gaat gebeuren. Waarom dan zo'n voorspelling doen? Elk jaar werd ook voorspeld dat de Paus dood ging. Ja logisch dat is een oude man en afgelopen jaar stierf hij ook. Is dat dan een goede voorspelling. Nee toch?
Ja, haha, dat zijn idd van die logische dingen .
Genoeg andere dingen die overblijven en zullen vast dingen zijn, niet dat de paus morgen dood gaat, die wel wat opzienbarend zijn. Maargoed, dat vereist onderzoek en inzicht enzo.
quote:
En nu ga ik echt over roze olifantjes dromen.
Groetjes
Hopeloos die sceptici iig
Hetzelfde
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:27
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:17 schreef 0 het volgende:

Of scepticisme verkeerd is. Volgens jou houden sceptici voorruitgang tegen omdat ze te kritisch zijn ofzo.
Ik bedoelde meer de definitie verkeerd ansich. Zovan 'wat is goed of fout'
Volgens mij zeuren sceptici soms teveel en zijn ze te koppig overtuigd van hun 'het bestaat allemaal niet'-gelijk . Zoiets. Vind ik soms sullig en als dat zo is, dan houdt het de vooruitgang wel tegen ja. Immers, die mensen die alleen maar riepen 'de aarde is plat', waren ondertussen niet de mensen die op onderzoek uit gingen om zelf te ontdekken of de aarde werkelijk plat was.



ja sorry, ik ben net zo koppig af en toe, maar nu ik verder
0maandag 9 januari 2006 @ 01:36
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:27 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Ik bedoelde meer de definitie verkeerd ansich. Zovan 'wat is goed of fout'
Volgens mij zeuren sceptici soms teveel en zijn ze te koppig overtuigd van hun 'het bestaat allemaal niet'-gelijk . Zoiets. Vind ik soms sullig en als dat zo is, dan houdt het de vooruitgang wel tegen ja. Immers, die mensen die alleen maar riepen 'de aarde is plat', waren ondertussen niet de mensen die op onderzoek uit gingen om zelf te ontdekken of de aarde werkelijk plat was.
ja sorry, ik ben net zo koppig af en toe, maar nu ik verder
Het zijn juist de sceptici die ongegronde beweringen onderuit proberen te halen. (zoals 'de aarde is plat')
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:46
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:36 schreef 0 het volgende:

Het zijn juist de sceptici die ongegronde beweringen onderuit proberen te halen. (zoals 'de aarde is plat')
Niet

Nee ok, zoal ik al zei, mét onderzoek is niks mis.
Beweringen onderuit halen vind ik alleen maar goed, uitsluiten etc, kan ook vooruitgang zijn.
Maar dan moet het wel te bewijzen zijn. Zoals, de aarde is niet plat of blijkt niet plat te zijn, omdat.. (we er er niet vanaf vallen, inmiddels satelietten hebben waarop we kunnen zien dat de aarde niet plat is, etc).

Zolang sommige beweringen niet onderuit te halen vallen, en dat zijn er nog al wat, en nogmaals, ik vind het niet erg, juich het zelfs toe, blijven ze wat onverklaarbaar . That's it.

Geen roze olifantjeskoek.
0maandag 9 januari 2006 @ 01:48
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:46 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Niet

Nee ok, zoal ik al zei, mét onderzoek is niks mis.
Beweringen onderuit halen vind ik alleen maar goed, uitsluiten etc, kan ook vooruitgang zijn.
Maar dan moet het wel te bewijzen zijn. Zoals, de aarde is niet plat of blijkt niet plat te zijn, omdat.. (we er er niet vanaf vallen, inmiddels satelietten hebben waarop we kunnen zien dat de aarde niet plat is, etc).

Zolang sommige beweringen niet onderuit te halen vallen, en dat zijn er nog al wat, en nogmaals, ik vind het niet erg, juich het zelfs toe, blijven ze wat onverklaarbaar . That's it.

Geen roze olifantjeskoek.
Ok, dan zijn we het eens.
Maar wat is volgens jou dan het 'paranormale'?
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 01:56
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:48 schreef 0 het volgende:

Ok, dan zijn we het eens.
Maar wat is volgens jou dan het 'paranormale'?
Ben niet zo van de hokjes eigenlijk.
En zie het of soms wat wijdser, wat wil zeggen, wat niet?

Ok, flauw.
Alhoewel, nee idd, wat is normaal? En wanneer is iets of iemand paranormaal te beschouwen.
De meeste mensen zijn sowieso al een tikkeltje niet normaal, al laten we abnormaal nu maar even buiten beschouwing. Maar woorden zoals toeval, wonderen, kracht, mooiheid, etc etc. Tja. waarom niet?

Is of zit hele leven juist door zijn logische perfectie niet onverklaarbaar genoeg in elkaar?
En dat het daardoor zo onrealistisch kan lijken, maar gewoon zo is zoals het is.

Mooi en bijzonder soms.
Niks geen paranormaal of wetenschappelijk te verklaren, gewoon * naja, zie mijn sig.
Dat is het enige eigenlijk wat ik soms vermoed.

en dan nog

Voor de rest doe ik gewoon mijn aardse ding evengoed wel
Trust!
Kitelessmaandag 9 januari 2006 @ 01:59
quote:
Op maandag 9 januari 2006 01:36 schreef 0 het volgende:

[..]

Het zijn juist de sceptici die ongegronde beweringen onderuit proberen te halen. (zoals 'de aarde is plat')
Terwijl iedereen weet dat de aarde rond is - zo rond als een pannekoek
onemangangmaandag 9 januari 2006 @ 09:22
Die voorbeelden die deze man hier noemt hebben niets met 'paranormaliteit' te maken. Ieder kind ziet spoken op zijn kamer. Dus dan zouden in alle slaapkamers van kinderen mannen zelfmoord hebben gepleegd. Ieder kind die net heeft geleerd over leven en dood fantaseert over 'wat als papa of mama dood is'. De 'paranormale' connecties die hier worden gelegd worden geleg door mensen die willen geloven dat hun kind een bijzondere gave heeft. Aan zo'n syndroom lijden de ouders van Robbert van den Broek ook.
Marietje_34maandag 9 januari 2006 @ 09:43
quote:
Op zondag 8 januari 2006 20:11 schreef Analyzing_Barb het volgende:
Bijna beledigend vind ik het dat hier niets te vinden is over Jan C. van der Heide! Hieronder een greep uit een boek ('Ontwikkel je paranormale vermogens') van de bekende, zeer gewaardeerde paragnost en hypnotherapeut Jan C. van der Heide.
'beledigend'

Die vent is een engerd, ik ben er jaren en jaren geleden eens langsgeweest, was eens maar nooit weer.

Wat dweep jij met die kerel zeg, en wat een spam.
M_Schtoppelmaandag 9 januari 2006 @ 10:56
Marietje, kun je uitleggen waarom je het een engerd vindt. Interessante opmerking namelijk.
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 14:08
quote:
Op zondag 8 januari 2006 21:45 schreef M_Schtoppel het volgende:
Klinkt voor mij als oude zeer bekende koek. Het is een goed stuk.

Ach, ik snap hem wel.

En inderdaad, het kan heel frustrerend zijn dat je het zelf nooit kunt bewijzen. Maar je moet inderdaad altijd de rechte weg blijven bewandelen en niet rechtsaf het Googlepad inslaan.

Dit spook gaat zo naar bed!
Mijnheer Stoppel, waarom moet je de heer van den Broeke hier nu weer bij halen
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 14:15
quote:
Op maandag 9 januari 2006 00:21 schreef Knarf het volgende:

[..]

Slaap lekker. Ik ga ook zo. (Over gele olifantjes dromen denk ik, of waar ik nu weer mijn sleutels gelaten heb )

En een paranormale ervaring beleven kan erg 'waar' zijn, maar of het dan ook paranormaal is?
Je moet 'het' toch een naam geven....
In elk geval vinden hier boeiende discussies plaats. Ik zal vanavond nog wat theorieën/stukjes van van der Heide plaatsen
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 14:18
quote:
Op maandag 9 januari 2006 09:22 schreef onemangang het volgende:
Die voorbeelden die deze man hier noemt hebben niets met 'paranormaliteit' te maken. Ieder kind ziet spoken op zijn kamer. Dus dan zouden in alle slaapkamers van kinderen mannen zelfmoord hebben gepleegd. Ieder kind die net heeft geleerd over leven en dood fantaseert over 'wat als papa of mama dood is'. De 'paranormale' connecties die hier worden gelegd worden geleg door mensen die willen geloven dat hun kind een bijzondere gave heeft. Aan zo'n syndroom lijden de ouders van Robbert van den Broek ook.
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 14:21
quote:
Op maandag 9 januari 2006 09:43 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

'beledigend'

Die vent is een engerd, ik ben er jaren en jaren geleden eens langsgeweest, was eens maar nooit weer.

Wat dweep jij met die kerel zeg, en wat een spam.
ik zei toch BIJNA En ik dweep niet met hem, het intrigeert mij hoe zo iemand is. Maar we zullen zien als ik er geweest ben.... Kun je ook vertellen wat je dan eng aan hem vond, wat je er hebt gedaan en waarom je niet meer terug gaat dan...?
Marietje_34maandag 9 januari 2006 @ 14:21
quote:
Op maandag 9 januari 2006 10:56 schreef M_Schtoppel het volgende:
Marietje, kun je uitleggen waarom je het een engerd vindt. Interessante opmerking namelijk.
OK, toen ik een afspraak met hem wilde maken heb ik zijn antwoordapparaat ingesproken. Toen heeft een dame mij teruggebeld om een afspraak te maken, en zij benadrukte nogal dat hij liever niet een 'paranormaal' consult wilde doen, of daar al te zeer op wilde worden aangesproken,want hij was ook een 'normale' hypnotherapeut. Vond ik een beetje typisch, als ik een 'normale' therapeut wilde had ik daar immers wel een afspraak gemaakt.

Maar goed, ik had zoiets, ik zie het wel.

Op de afspraak zelf zat ik eerst een half uur te wachten, maar het gesprek zelf vond ik eigenlijk nergens op slaan. Ik vond hem niet professioneel overkomen, hij stelde wat vragen in de hoop te weten te komen waar het nu eigenlijk aan 'schortte'. Toen hij daar niet echt de vinger op kon leggen begon hij heel negatief over de relatie met mijn ouders, met name over mijn vader. Heel irritant.

Ook al heb ik in het verleden wel de gebruikelijke puber-ouderruzies gehad, mijn verstandhouding met ze was en is prima, dus ik had zoiets van 'wat wil die kerel me aanpraten?'

Ook had ik volgens hem therapie nodig (bij hem ) en dat eerste -en dus ook het laatste- gesprek koste me gelijk 75 pieken. Van tevoren was mij geen prijsopgave gegeven en dat viel me nogal tegen...ik zat nogal krap bij kas destijds, maar enfin.

Al met al ging ik er met een vervelend gevoel weer vandaan, zonder ook maar iets van zijn 'paranormale gave' gemerkt te hebben. Ook heb ik niets aan dat gesprek gehad, behalve het gevoel 75 piek in het water gegooid te hebben.
onemangangmaandag 9 januari 2006 @ 14:26
quote:
Op maandag 9 januari 2006 14:21 schreef Marietje_34 het volgende:
Al met al ging ik er met een vervelend gevoel weer vandaan, zonder ook maar iets van zijn 'paranormale gave' gemerkt te hebben. Ook heb ik niets aan dat gesprek gehad, behalve het gevoel 75 piek in het water gegooid te hebben.
Waarom vertrouw je op een niet-bewijsbare behandelmethode?
Mudmanmaandag 9 januari 2006 @ 14:43
Ach, vaak is zo'n gesprek wel relaxend waardoor je je toch beter voelt, ook omdat je 75 gulden kwijt bent.
Maar om dat nou met zo'n overbetaalde freak te doen lijkt me ook minder aangenaam.
Marietje_34maandag 9 januari 2006 @ 17:23
quote:
Op maandag 9 januari 2006 14:26 schreef onemangang het volgende:

[..]

Waarom vertrouw je op een niet-bewijsbare behandelmethode?
Dat deed ik niet. Ik was vooral nieuwsgierig.
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 17:47
quote:
Op maandag 9 januari 2006 17:23 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Dat deed ik niet. Ik was vooral nieuwsgierig.
Dat heb ik dus ook....
onemangangmaandag 9 januari 2006 @ 18:24
quote:
Op maandag 9 januari 2006 17:23 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Dat deed ik niet. Ik was vooral nieuwsgierig.
Ben je, als je een onderzoek als dit leest nog steeds nieuwsgierig naar de mogelijke effectiviteit van magneettherapie? Om maar een voorbeeld te noemen?
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 18:26
quote:
Op maandag 9 januari 2006 18:24 schreef onemangang het volgende:

[..]

Ben je, als je een onderzoek als dit leest nog steeds nieuwsgierig naar de mogelijke effectiviteit van magneettherapie? Om maar een voorbeeld te noemen?
Wat heeft dat nou weer ermee te maken, het ging erom dat ze gewoon nieuwsgierig was mbt '' paranormaliteit "?
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 18:47
quote:
Op maandag 9 januari 2006 18:26 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Wat heeft dat er nou weer mee te maken, het ging erom dat ze gewoon nieuwsgierig was mbt '' paranormaliteit "?
AMS_FUE_Reggaetonmaandag 9 januari 2006 @ 19:21
Kijk eindelijk komt er iemand met een betouwbare bron de bbc

dit topic is bedoeld om de skeptische mensen te overtuigen maar er is geen bewijs voor het paranormale marietje_34 is zelfs bedrogen door een paragnost

ook dat stukje van van der heiden zegt helemaal niks: hij geeft zelfs aan dat het hem niks interesseert wat wetenschappers er van vinden want die zijn toch maar kortzichtig
dat geeft eigenlijk al aan.

Dat het allemaal vergezocht is dat je er echt in moet geloven en dat je niet met wetenschappelijke termen moet komen of gecontroleerde omgevingen.

wij moeten die paranormale bullshit maar geloven terwijl er geen een sterk argument is dat mediums echt bestaan terwijl op gerespecteerde sites als bbc duidelijk word weerlegt dat magnesiums helemaal niet werken...denk maar aan die biostabiel die zo genaamd zo werken. Mijn tante had hem ik heb hem zelfs gedragen maar geen enkel effect buiten het feit dat je de eerste dagen wat opgewonden bent over de mogelijke effecten.

toen ze hem bij een programma op de publieke omroep lieten onderzoeken door de TU in delft bleek er niks meer in te zitten dan een magneetje die je ook in je televisie vind

toen ik die kwakzalvers belde voor een project voor school zeiden ze zelfs dat ik het maar onder me kussen moest liggen ze gingen zelfs zover dat ze me adres wouden en kranten artiekele wouden opsturen ik had ze chter al vaker gebeld en vertrouwde het niet k gaf me adres dan ook maar niet

Analuzing_barb je komt met een topioc om de skeptiche te overtuigen door een copy&paste van een mediums boek te plaatsen moeten wij opeens er in gaan geloven

nee sorry je moet mer hardere bewijzen komen en die zijn tot op de dag van vandaag nergens op de wereld gevonden
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 21:10
quote:
Op maandag 9 januari 2006 19:21 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
Kijk eindelijk komt er iemand met een betouwbare bron de bbc

dit topic is bedoeld om de skeptische mensen te overtuigen maar er is geen bewijs voor het paranormale marietje_34 is zelfs bedrogen door een paragnost

ook dat stukje van van der heiden zegt helemaal niks: hij geeft zelfs aan dat het hem niks interesseert wat wetenschappers er van vinden want die zijn toch maar kortzichtig
dat geeft eigenlijk al aan.

Dat het allemaal vergezocht is dat je er echt in moet geloven en dat je niet met wetenschappelijke termen moet komen of gecontroleerde omgevingen.

wij moeten die paranormale bullshit maar geloven terwijl er geen een sterk argument is dat mediums echt bestaan terwijl op gerespecteerde sites als bbc duidelijk word weerlegt dat magnesiums helemaal niet werken...denk maar aan die biostabiel die zo genaamd zo werken. Mijn tante had hem ik heb hem zelfs gedragen maar geen enkel effect buiten het feit dat je de eerste dagen wat opgewonden bent over de mogelijke effecten.

toen ze hem bij een programma op de publieke omroep lieten onderzoeken door de TU in delft bleek er niks meer in te zitten dan een magneetje die je ook in je televisie vind

toen ik die kwakzalvers belde voor een project voor school zeiden ze zelfs dat ik het maar onder me kussen moest liggen ze gingen zelfs zover dat ze me adres wouden en kranten artiekele wouden opsturen ik had ze chter al vaker gebeld en vertrouwde het niet k gaf me adres dan ook maar niet

Analuzing_barb je komt met een topioc om de skeptiche te overtuigen door een copy&paste van een mediums boek te plaatsen moeten wij opeens er in gaan geloven

nee sorry je moet mer hardere bewijzen komen en die zijn tot op de dag van vandaag nergens op de wereld gevonden
Ik probeer slechts te inspireren en mensen hun ogen te openen, dat er meer KAN zijn. Of dat nou door middel van een stukje uit een boek is of niet. Ik heb zelf nog niet echt iets heftigs paranormaals meegemaakt, vandaar.

En Marietje bedrogen door een paragnost? Welke dan?
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 22:12
quote:
Op maandag 9 januari 2006 19:21 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
Kijk eindelijk komt er iemand met een betouwbare bron de bbc

dit topic is bedoeld om de skeptische mensen te overtuigen maar er is geen bewijs voor het paranormale marietje_34 is zelfs bedrogen door een paragnost

ook dat stukje van van der heiden zegt helemaal niks: hij geeft zelfs aan dat het hem niks interesseert wat wetenschappers er van vinden want die zijn toch maar kortzichtig
dat geeft eigenlijk al aan.

Dat het allemaal vergezocht is dat je er echt in moet geloven en dat je niet met wetenschappelijke termen moet komen of gecontroleerde omgevingen.

wij moeten die paranormale bullshit maar geloven terwijl er geen een sterk argument is dat mediums echt bestaan terwijl op gerespecteerde sites als bbc duidelijk word weerlegt dat magnesiums helemaal niet werken...denk maar aan die biostabiel die zo genaamd zo werken. Mijn tante had hem ik heb hem zelfs gedragen maar geen enkel effect buiten het feit dat je de eerste dagen wat opgewonden bent over de mogelijke effecten.

toen ze hem bij een programma op de publieke omroep lieten onderzoeken door de TU in delft bleek er niks meer in te zitten dan een magneetje die je ook in je televisie vind

toen ik die kwakzalvers belde voor een project voor school zeiden ze zelfs dat ik het maar onder me kussen moest liggen ze gingen zelfs zover dat ze me adres wouden en kranten artiekele wouden opsturen ik had ze chter al vaker gebeld en vertrouwde het niet k gaf me adres dan ook maar niet

Analuzing_barb je komt met een topioc om de skeptiche te overtuigen door een copy&paste van een mediums boek te plaatsen moeten wij opeens er in gaan geloven

nee sorry je moet mer hardere bewijzen komen en die zijn tot op de dag van vandaag nergens op de wereld gevonden
Wie gaat er dan ook de aangeprezen biostabiel van Tineke Schouten kopen
Neem dan een kristal of edelsteentje
Analyzing_Barbmaandag 9 januari 2006 @ 22:14
quote:
Op maandag 9 januari 2006 22:12 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Wie gaat er dan ook de aangeprezen biostabiel van Tineke Schouten kopen
Neem dan een kristal of edelsteentje
Ehm....Tineke de Nooy weliswaar

AMS_FUE_Reggaetonmaandag 9 januari 2006 @ 22:18
In die tell sell spotjes liet ze ook buren en kennisen opdraven om het product te promoten

onthoud mensen televisie is vaak veelal bedrog..wees altijd wantrouwend!!!!!!!!
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 22:19
quote:
Op maandag 9 januari 2006 22:14 schreef Analyzing_Barb het volgende:

Ehm....Tineke de Nooy weliswaar

Oh ja, die bedoel ik
Tineke Schouten wat erg , foutje

Tineke de Nooy dus!
sweetgirlymaandag 9 januari 2006 @ 22:28
quote:
Op maandag 9 januari 2006 22:18 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
In die tell sell spotjes liet ze ook buren en kennisen opdraven om het product te promoten

onthoud mensen televisie is vaak veelal bedrog..wees altijd wantrouwend!!!!!!!!
En Tineke (de Nooy) is um daarna naar Afrika (of iets dergelijks) gepeerd
Lekker vakantie houden

Nee maargoed, dat is natuurlijk het jammere in deze (idd).
Zie Robbert (dubbel d) van den Broeke, met Irene en hun rtl4. Het enige wat ze bereikt hebben met het zgn programma 'er is zoveel meer', is 'er is hilariteit'.

Mission failed!
Al is en blijft de vraag of dat de werkelijke missie was natuurlijk (* moppert, met die eindeloze readings etc)

nokwandadinsdag 10 januari 2006 @ 07:18
De eeuwige discussie over het bestaan van fenomenen.... Eigenlijk zijn we allemaal gewoon Raranormaal
onemangangdinsdag 10 januari 2006 @ 07:45
quote:
Op maandag 9 januari 2006 21:10 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Ik probeer slechts te inspireren en mensen hun ogen te openen, dat er meer KAN zijn. Of dat nou door middel van een stukje uit een boek is of niet.
Iedereen weet wel dat er meer KAN zijn. Meer mensen geloven daarin dan dat er helemaal niets is. Maar met die 'kennis' schiet niemand wat mee op. We hebben alleen maar wat aan bewezen kennis, aan bewezen feiten met testbare resultaten. Met die kennis kunnen we ons en onze toekomstige generaties wel mee helpen. Door te blijven zweven in behandelmethodes die alternatief zijn omdat ze onbewezen zijn hou je jezelf alleen maar voor de gek.
Analyzing_Barbdinsdag 10 januari 2006 @ 09:06
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 07:45 schreef onemangang het volgende:

[..]

Iedereen weet wel dat er meer KAN zijn. Meer mensen geloven daarin dan dat er helemaal niets is. Maar met die 'kennis' schiet niemand wat mee op. We hebben alleen maar wat aan bewezen kennis, aan bewezen feiten met testbare resultaten. Met die kennis kunnen we ons en onze toekomstige generaties wel mee helpen. Door te blijven zweven in behandelmethodes die alternatief zijn omdat ze onbewezen zijn hou je jezelf alleen maar voor de gek.
Het gaat toch niet alleen maar over behandelmethodes? Ik heb het over foto's, verhalen van mensen enz. Dan denk ik: dat KAN gewoon niet verzonnen zijn. Vooral niet door kinderen!
(ok, ik had eerst ook mijn twijfels en dacht dat de foto's van Robbert vd Broeke echt waren, maar da's een ander verhaal. In elk geval blijf ik het nog steeds een én-én verhaal vinden. Ik denk wel dat hij paranormaal begaafd is....ik kan het niet helpen waarom ik dat nog steeds denk)
Metro2005dinsdag 10 januari 2006 @ 10:35
Ik vind dat heen en weer geblaat tussen believers en non-believers altijd zo'n onzin.
Laat iedereen dat lekker voor zichzelf bepalen. Ik hoef geen wetenschappelijk bewijs voor paranormale activiteiten, ik ben er van overtuigd dat het bestaat en dat kan niemand anders me anders doen laten geloven. Als mensen erin geinteresseerd zijn of raken zal ik ze vertellen wat ik denk, geloof, voel en ervaar maar het is aan iedereen voor zichzelf om te bepalen of ze het wel of niet geloven.

Dit soort boeken is best leuk om te lezen volgens mij maar ze moeten niet met de intentie geschreven zijn om mensen te overtuigen dat ze dom zijn als ze er niet in geloven (en die ondertoon hebben de stukjes uit de openingspost wel)
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 10:53
quote:
Op maandag 9 januari 2006 18:24 schreef onemangang het volgende:

[..]

Ben je, als je een onderzoek als dit leest nog steeds nieuwsgierig naar de mogelijke effectiviteit van magneettherapie? Om maar een voorbeeld te noemen?

Nee. Ik ben nou niet echt geinteresseerd in de mogelijke effectiviteit van magneettherapie.
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 10:56
quote:
Op maandag 9 januari 2006 17:47 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Dat heb ik dus ook....
Dat snap ik dan weer wel Maar ik krijg bij jou wel het idee dat je deze mijnheer zonder dat je hem kent min of meer op een voetstuk plaatst, als je het hebt over 'de zeer gewaardeerde blabla..'

Persoonlijk heb ik dus helemaal niets paranormaals aan deze man kunnen ontdekken.
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 10:58
quote:
Op maandag 9 januari 2006 19:21 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
Kijk eindelijk komt er iemand met een betouwbare bron de bbc

dit topic is bedoeld om de skeptische mensen te overtuigen maar er is geen bewijs voor het paranormale marietje_34 is zelfs bedrogen door een paragnost

ook dat stukje van van der heiden zegt helemaal niks: hij geeft zelfs aan dat het hem niks interesseert wat wetenschappers er van vinden want die zijn toch maar kortzichtig
dat geeft eigenlijk al aan.

Dat het allemaal vergezocht is dat je er echt in moet geloven en dat je niet met wetenschappelijke termen moet komen of gecontroleerde omgevingen.

wij moeten die paranormale bullshit maar geloven terwijl er geen een sterk argument is dat mediums echt bestaan terwijl op gerespecteerde sites als bbc duidelijk word weerlegt dat magnesiums helemaal niet werken...denk maar aan die biostabiel die zo genaamd zo werken. Mijn tante had hem ik heb hem zelfs gedragen maar geen enkel effect buiten het feit dat je de eerste dagen wat opgewonden bent over de mogelijke effecten.

toen ze hem bij een programma op de publieke omroep lieten onderzoeken door de TU in delft bleek er niks meer in te zitten dan een magneetje die je ook in je televisie vind

toen ik die kwakzalvers belde voor een project voor school zeiden ze zelfs dat ik het maar onder me kussen moest liggen ze gingen zelfs zover dat ze me adres wouden en kranten artiekele wouden opsturen ik had ze chter al vaker gebeld en vertrouwde het niet k gaf me adres dan ook maar niet

Analuzing_barb je komt met een topioc om de skeptiche te overtuigen door een copy&paste van een mediums boek te plaatsen moeten wij opeens er in gaan geloven

nee sorry je moet mer hardere bewijzen komen en die zijn tot op de dag van vandaag nergens op de wereld gevonden
Nou ja, bedrogen, bedrogen...

Ik vond het vrij prijzig en heb er niets aan gehad, ook had ik geen prettig gevoel bij deze man. Maar hij heeft me natuurlijk niet gedwongen om een afspraak bij hem te maken, dat was mijn eigen keuze.
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 11:02
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 10:35 schreef Metro2005 het volgende:
Ik vind dat heen en weer geblaat tussen believers en non-believers altijd zo'n onzin.
Laat iedereen dat lekker voor zichzelf bepalen. Ik hoef geen wetenschappelijk bewijs voor paranormale activiteiten, ik ben er van overtuigd dat het bestaat en dat kan niemand anders me anders doen laten geloven. Als mensen erin geinteresseerd zijn of raken zal ik ze vertellen wat ik denk, geloof, voel en ervaar maar het is aan iedereen voor zichzelf om te bepalen of ze het wel of niet geloven.

Dit soort boeken is best leuk om te lezen volgens mij maar ze moeten niet met de intentie geschreven zijn om mensen te overtuigen dat ze dom zijn als ze er niet in geloven (en die ondertoon hebben de stukjes uit de openingspost wel)
Hier ben ik het eigenlijk wel mee eens. Ik raak persoonlijk ook altijd lichtelijk geirriteerd als mensen mij te proberen te overtuigen van wat dan ook, ik ben prima in staat om zelf mijn mening te bepalen, of eventueel bij te stellen.

Ook ik ben overtuigd van het bestaan van het paranormale, ongeacht welke discussie ik met wie dan ook heb
Metro2005dinsdag 10 januari 2006 @ 12:15
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 11:02 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Hier ben ik het eigenlijk wel mee eens. Ik raak persoonlijk ook altijd lichtelijk geirriteerd als mensen mij te proberen te overtuigen van wat dan ook, ik ben prima in staat om zelf mijn mening te bepalen, of eventueel bij te stellen.

Ook ik ben overtuigd van het bestaan van het paranormale, ongeacht welke discussie ik met wie dan ook heb
Dat bedoel ik inderdaad maar. En de ondertoon van het verhaaltje uit de OP vond ik toch wel gaan richting: ik geloof en iedereen die dat niet doet is dom.
nokwandadinsdag 10 januari 2006 @ 12:17
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 12:15 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Dat bedoel ik inderdaad maar. En de ondertoon van het verhaaltje uit de OP vond ik toch wel gaan richting: ik geloof en iedereen die dat niet doet is dom.
Dat is nauwelijks te vermijden als iemand werkelijk totaal overtuigd is van eigen ervaringen maar daar altijd op wordt aangevallen.
Ieder mens heeft zo zijn stokpaardjes.
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 12:41
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 12:15 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

En de ondertoon van het verhaaltje uit de OP vond ik toch wel gaan richting: ik geloof en iedereen die dat niet doet is dom.
Yep, zo kwam het op mij ook over.
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 12:42
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 12:17 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Dat is nauwelijks te vermijden als iemand werkelijk totaal overtuigd is van eigen ervaringen maar daar altijd op wordt aangevallen.
Ieder mens heeft zo zijn stokpaardjes.
Nou, niet voor iedereen hoor. Jij doet dat toch ook niet? Of Metro?
nokwandadinsdag 10 januari 2006 @ 13:03
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 12:42 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Nou, niet voor iedereen hoor. Jij doet dat toch ook niet? Of Metro?
Ik pleit mezelf absoluut niet vrij op dit gebied. Misschien niet ten aanzien van dit onderwerp. Maar ik kan het me best voorstellen, ook al vind ik de benadering niet prettig.
Er is niets zo klote als machteloos toezien hoe iemand de andere kant oploopt wanneer de duidelijk zichtbare richtinaanwijzers toch echt de andere kant op wijzen.
Dat geldt voor iedere overtuiging. En soms voor een echt duidelijk zien als in een helicopterview van iemands leven. Ben ik al vaak tegenaangelopen.
onemangangdinsdag 10 januari 2006 @ 13:04
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 09:06 schreef Analyzing_Barb het volgende:
Het gaat toch niet alleen maar over behandelmethodes? Ik heb het over foto's, verhalen van mensen enz. Dan denk ik: dat KAN gewoon niet verzonnen zijn. Vooral niet door kinderen!
(ok, ik had eerst ook mijn twijfels en dacht dat de foto's van Robbert vd Broeke echt waren, maar da's een ander verhaal. In elk geval blijf ik het nog steeds een én-én verhaal vinden. Ik denk wel dat hij paranormaal begaafd is....ik kan het niet helpen waarom ik dat nog steeds denk)
Als je die gevallen nog eens goed leest dan is enig skepticisme toch nog wel degelijk op zijn plaats. In het hele verhaal wordt helemaal niet gekeken of dat
- die kinderen al wisten wat in dat huis was gebeurt
- ze blootgesteld waren aan iets wat met dood te maken had

Bekijk eens 'seance' van Derren Brown, dan gaat het je wellicht dagen dat de mens erg makkelijk is in het zien van spoken door middel van het inprenten van een verhaal. Spoken worden alleen waargenomen door mensen die geloven in spoken... Wat hier gaande is is dat men er vanuit gaat dat die kinderen 'paranormaal' zouden zijn en van daaruit wordt een conclusie getrokken. Dat is pseudowetenschap, op die wijze kom je niet achter de ware toedracht van iets. Dan moet je volledig onbevangen alles van alle zijdes onderzoeken, wat hier duidelijk niet het geval is. Altijd kritisch blijven!
Mudmandinsdag 10 januari 2006 @ 13:13
Jij bent er duidelijk nog niet klaar voor! Tsssk.
Marietje_34dinsdag 10 januari 2006 @ 15:00
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 13:03 schreef nokwanda het volgende:

[..]

Ik pleit mezelf absoluut niet vrij op dit gebied. Misschien niet ten aanzien van dit onderwerp. Maar ik kan het me best voorstellen, ook al vind ik de benadering niet prettig.
Er is niets zo klote als machteloos toezien hoe iemand de andere kant oploopt wanneer de duidelijk zichtbare richtinaanwijzers toch echt de andere kant op wijzen.
Dat geldt voor iedere overtuiging. En soms voor een echt duidelijk zien als in een helicopterview van iemands leven. Ben ik al vaak tegenaangelopen.
Hm, op mij kom je juist over als iemand die mensen -en hun ideeen- wel in hun waarde laat.
nokwandadinsdag 10 januari 2006 @ 15:09
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 15:00 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Hm, op mij kom je juist over als iemand die mensen -en hun ideeen- wel in hun waarde laat.
Hier wel. Op een forum of in een algemene discussie.
Als mensen dichterbij je staan of een onderwerp dichterbij staat ligt het soms anders. Dan is het veel emotioneler en is mij of wie dan ook, er veel meer aan gelegen om een punt duidelijk te maken. Desnoods door gedram. Of liever..... je bent dan zo machteloos omdat je punt niet iop de juiste manier duidelijk wordt, dat je aandringen om het nou toch van een andere kant te bekijken zo sterk wordt dat het gedram wordt. En reken maar dat ik daar veel te goed in ben op zo'n moment.

maar het is wel zinnig om mezelf en anderen, en de meeste mensen hebben daar wel eens last van, eerlijk te observeren zonder daar nou gelijk een waarde oordeel van goed of fout aan te hangen. Gewoon om te snappen wat iemands motief is om zo te drammen.
sweetgirlydinsdag 10 januari 2006 @ 16:38
Mooi gezegd.
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 15:09 schreef nokwanda het volgende:

Gewoon om te snappen wat iemands motief is om zo te drammen.
Dat vind ik dus meestal van sceptici .
Kan ik of iedereen wel denken 'lang leve de vrede' ofzo, ik zeg er dan ook wat van.
Way to easy ofzo. Als wat spirituele mensen worden aangevallen (idd), trek ik ook mijn muil open. Tenzij het normaal gebeurd, wat meestal of soms niet gebeurd, helaas.

Overigens heb ik het andersom, in het echte leven hou ik meestal mijn mond, sowieso over dit soort dingen, hier praat ik er wel meer of af en toe over. Mijn standpunten zijn iig soms wat meer duidelijker of worden wel duidelijk dan
Metro2005dinsdag 10 januari 2006 @ 16:43
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 12:42 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Nou, niet voor iedereen hoor. Jij doet dat toch ook niet? Of Metro?
Ik doet het hier niet en in het echt ook niet in elk geval. Ik kan hoogstens vertellen wat ik geloof maar zal nooit iemand proberen te overtuigen. Dat doen ze zelf maar Ik vertel ze wat ik geloof en ik zeg dat er ook altijd bij. Iedereen ziet maar wat hij of zij er mee doet.
sweetgirlydinsdag 10 januari 2006 @ 16:44
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 13:13 schreef Mudman het volgende:
Jij bent er duidelijk nog niet klaar voor! Tsssk.
Dit soort opmerkingen vind ik dan ook wat dommig, zij het sarcastisch bedoeld.

Over kinderen, weer zo'n mening wat wordt aangehaald alsof het waarheid is.
Kinderen zijn onbevangen, geloven in sprookjes en daardoor zien ze geesten, right.

Kinderen zijn gewoon open en onbevangen. Punt, vind ik.
Voor de rest waar ik me soms stoor aan sceptici zijn de zgn goedbedoelde adviezen zoals 'kritisch blijven, niet alles voor zoete koek aannemen' etc. Alsof we kleuters zijn .

En kritisch zal ik zeker blijven!

nu ga ik verder
Kitelessdinsdag 10 januari 2006 @ 16:52
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 16:44 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Voor de rest waar ik me soms stoor aan sceptici zijn de zgn goedbedoelde adviezen zoals 'kritisch blijven, niet alles voor zoete koek aannemen' etc. Alsof we kleuters zijn .
No offense, maar als je sommige mensen hoort lijkt het soms wel zo ja
Zo'n bloedserieuze post als "Ja maar misschien ontvangt Robbert van den Broeke via z'n gave wel informatie van internet, weten jullie veel !" geeft toch te denken.
Prst_dinsdag 10 januari 2006 @ 16:54
quote:
Over kinderen, weer zo'n mening wat wordt aangehaald alsof het waarheid is.
Kinderen zijn onbevangen, geloven in sprookjes en daardoor zien ze geesten, right.

Kinderen zijn gewoon open en onbevangen. Punt, vind ik.
Ik weet van mezelf dat toen ik kind was, regelmatig bang was voor weet-ik-het-allemaal. Dan zag en hoorde je 's nachts dingen als het donker was. Helemaal als ik een eng verhaal had gehoord of een enge film had gezien.

Op de een of andere manier is dat steeds minder geworden en tegenwoordig zie of hoor ik, op de occasionele nachtmerrie na, nooit meer iets engs. Waarschijnlijk omdat ik door ervaring weet wat echt raar of eng is en wat niet.

Heb jij dat niet? Ben jij nog steeds bang voor monsters onder je bed of in je kast? Kunnen ze jou nog wijsmaken dat sinterklaas echt bestaat?
0dinsdag 10 januari 2006 @ 17:08
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 16:44 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Dit soort opmerkingen vind ik dan ook wat dommig, zij het sarcastisch bedoeld.

Over kinderen, weer zo'n mening wat wordt aangehaald alsof het waarheid is.
Kinderen zijn onbevangen, geloven in sprookjes en daardoor zien ze geesten, right.

Kinderen zijn gewoon open en onbevangen. Punt, vind ik.
Voor de rest waar ik me soms stoor aan sceptici zijn de zgn goedbedoelde adviezen zoals 'kritisch blijven, niet alles voor zoete koek aannemen' etc. Alsof we kleuters zijn .

En kritisch zal ik zeker blijven!

nu ga ik verder
Eigenlijk geef je hierboven aan dat 'jullie' 'denken als kinderen', met andere woorden: naief.

Je promoot namelijk de kinderlijke manier van denken en je wil zelf ook zo denken, maar je wil niet als kind behandeld worden.
Mudmandinsdag 10 januari 2006 @ 17:12
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 16:44 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Dit soort opmerkingen vind ik dan ook wat dommig, zij het sarcastisch bedoeld.
TS roept alles over zichzelf af. Eerst voor iedereen die niet geloofd in onder meer haar baardapige goeroe zeggen dat ze er niet aan toe zijn. Psychiatrie nog even een veegje uit de pan, hup in een moeite door. Daarin is ze blijkbaar ook al expert. En ze kent ze, die psychiaters, ze weet hoe ze inelkaar zitten zo laat ze merken. Ze heeft ze door.

En dan blijkt dat TS eigenlijk niet weet wat wetenschap is,wat er nou echt mee bedoeld wordt, wat wetenschapsfilosofie is. Ze weet niet eens wat homeopathie is, zo blijkt, maar verdedigt het toch maar.
En dan blijkt dat er eigenlijk een heleboel is dat TS niet kent, waarschijnlijk gaat er dagelijks heel veel aan TS voorbij, omdat ze achtergrond, opleiding of intelligentie mist of om wat dan ook. Dat gevoel hebben we allemaal wel eens.
En voor sommigen is het dan een oplossing om te doen alsof ze lid zijn van een of ander exclusief genootschap dat 'verder' is. Dat dingen doorziet. Dat 'weet' zonder te studeren. Geweldig. Heel fijn dat TS een identiteit heeft gevonden, alleen jammer voor de omgeving.
Kitelessdinsdag 10 januari 2006 @ 17:14
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 17:12 schreef Mudman het volgende:

[..]

TS roept alles over zichzelf af. Eerst voor iedereen die niet geloofd in onder meet haar baardapige goeroe zeggen dat ze er niet aan toe zijn. Psychiatrie nog even een veegje uit de pan, hup in een moeite door. Daarin is ze blijkbaar ook al expert. En ze kent ze, die psychiaters, ze weet hoe ze inelkaar zitten zo laat ze merken. Ze heeft ze door.

En dan blijkt dat TS eigenlijk niet weet wat wetenschap is,wat er nou echt mee bedoeld wordt, wat wetenschapsfilosofie is. Ze weet niet eens wat homeopathie is, zo blijkt, maar verdedigt het toch maar.
En dan blijkt dat er eigenlijk een heleboel is dat TS niet kent, waarschijnlijk gaat er dagelijks heel veel aan TS voorbij, omdat ze achtergrond, opleiding of intelligentie mist of om wat dan ook. Dat gevoel hebben we allemaal wel eens.
En voor sommigen is het dan een oplossing om te doen alsof ze lid zijn van een of ander exclusief genootschap dat 'verder' is. Dat dingen doorziet. Dat 'weet' zonder te studeren. Geweldig. Heel fijn dat TS een identiteit heeft gevonden, alleen jammer voor de omgeving.
Hulde
sweetgirlydinsdag 10 januari 2006 @ 17:18
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 16:54 schreef Prst_ het volgende:

Heb jij dat niet? Ben jij nog steeds bang voor monsters onder je bed of in je kast? Kunnen ze jou nog wijsmaken dat sinterklaas echt bestaat?
Nee.
En ik was als kind ook niet bang (aangelegd). Heb weleens rare dingen gevoeld en dan wel.
En nee, dát kunnen ze mij niet wijsmaken.
sweetgirlydinsdag 10 januari 2006 @ 17:22
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 17:08 schreef 0 het volgende:

Eigenlijk geef je hierboven aan dat 'jullie' 'denken als kinderen', met andere woorden: naief.

Je promoot namelijk de kinderlijke manier van denken en je wil zelf ook zo denken, maar je wil niet als kind behandeld worden.
Dat geef ik helemaal niet aan.
Ik zeg dat juist dat kinderachtige gedrag alsof we aan het handje moeten worden vastgehouden, storend is of kan zijn.

Wat betreft naïef, dat is iets anders. Kinderen (bijv) zijn ook zeer naïef, maar weten dingen soms dondersgoed, juist door hun naïviteit. Niet oordelen(d), maar naïef zijn ze wat. Ze staan open en worden niet tot amper door hun ego (nog) belemmerd. Volwassenen daarentegen soms

misschien discussieër ik een volgende keer mee, helaas moet ik mezelf nu erg haasten nl
Kitelessdinsdag 10 januari 2006 @ 17:27
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 17:22 schreef sweetgirly het volgende:

[..]
Wat betreft naïef, dat is iets anders. Kinderen (bijv) zijn ook zeer naïef, maar weten dingen soms dondersgoed, juist door hun naïviteit. Niet oordelen(d), maar naïef zijn ze wat. Ze staan open en worden niet tot amper door hun ego (nog) belemmerd. Volwassenen daarentegen soms
Mja, lekker belangrijk,
kinderen zeggen ook vaak de stomste dingen door gebrek aan besef van de consequenties,
kinderen nemen ook vaak de meest idiote dingen aan door pure onwetendheid (domheid),
en kinderen fantaseren er graag op los.
Kortom, ze worden niet tegengehouden door *enige* kennis.

Als je die openheid van kinderen dan op jezelf betrekt, moet je deze punten ook op jezelf betrekken
Jeweetdinsdag 10 januari 2006 @ 17:27
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 17:22 schreef sweetgirly het volgende:

[..]

Dat geef ik helemaal niet aan.
Ik zeg dat juist dat kinderachtige gedrag alsof we aan het handje moeten worden vastgehouden, storend is of kan zijn.

Wat betreft naïef, dat is iets anders. Kinderen (bijv) zijn ook zeer naïef, maar weten dingen soms dondersgoed, juist door hun naïviteit. Niet oordelen(d), maar naïef zijn ze wat. Ze staan open en worden niet tot amper door hun ego (nog) belemmerd. Volwassenen daarentegen soms

misschien discussieër ik een volgende keer mee, helaas moet ik mezelf nu erg haasten nl
Kinderen zijn zich veel minder bewust van hun omgeving en hebben een rijke fantasie.
sweetgirlydinsdag 10 januari 2006 @ 17:30
Onderschat kinderen nooit! Stom/jammer dat jullie dat zo zien.
Ze kunnen leren van ons (idd, logisch), maar wij ook van hen.
Heb zelf soms het idee dat ze stukken slimmer zijn dan volwassen..zucht.

maar ik moest echt gaan * grrrr
Analyzing_Barbdinsdag 10 januari 2006 @ 22:04
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 17:12 schreef Mudman het volgende:

[..]

TS roept alles over zichzelf af. Eerst voor iedereen die niet geloofd in onder meer haar baardapige goeroe zeggen dat ze er niet aan toe zijn. Psychiatrie nog even een veegje uit de pan, hup in een moeite door. Daarin is ze blijkbaar ook al expert. En ze kent ze, die psychiaters, ze weet hoe ze inelkaar zitten zo laat ze merken. Ze heeft ze door.

En dan blijkt dat TS eigenlijk niet weet wat wetenschap is,wat er nou echt mee bedoeld wordt, wat wetenschapsfilosofie is. Ze weet niet eens wat homeopathie is, zo blijkt, maar verdedigt het toch maar.
En dan blijkt dat er eigenlijk een heleboel is dat TS niet kent, waarschijnlijk gaat er dagelijks heel veel aan TS voorbij, omdat ze achtergrond, opleiding of intelligentie mist of om wat dan ook. Dat gevoel hebben we allemaal wel eens.
En voor sommigen is het dan een oplossing om te doen alsof ze lid zijn van een of ander exclusief genootschap dat 'verder' is. Dat dingen doorziet. Dat 'weet' zonder te studeren. Geweldig. Heel fijn dat TS een identiteit heeft gevonden, alleen jammer voor de omgeving.
WIE is in hemelsnaam TS, als ik vragen mag, o kortzichtige? Ik neem aan dat het over mij gaat, aan je schrijfstijl af te lezen?
Trouwens, alsof iemand ZONDER dergelijke studie (als het over mij gaat, nogmaals, waar staat TS dan voor?! :S)
Ten eerste: heb ik een IQ van 112, toch niet slecht lijkt mij, maar ik denk dat mijn EQ, dat ik veel belangrijker vind als een mens daarmee is verrijkt, vele malen hoger is dan bijvoorbeeld die van jou.
Wie ben jij om over mij te oordelen? Jij weet werkelijk niets van mij.
Ten tweede: mijn achtergrond is uitstekend, ik kom uit een goede, warme familie. Mijn opa was 'hof hovenier' op Huis Ten Bosch, nou loop ik daar niet gauw mee te koop, maar als we het toch over niveau cq achtergrond hebben.
Ten derde: ik heb een MAVO-D diploma en door omstandigheden ben ik daarna direct gaan werken, ook al heb ik zeer veel capaciteiten en ben enorm taalgevoelig en kunstzinnig (zingen, tekenen, schilderen etc etc) zo zie je maar weer hoe prestatiegericht sommigen mensen in Nederland zijn, om dat er altijd altijd weer bij te halen. Maar als je het hebben wil kun je het krijgen ook.

Tenslotte denk ik dat je met jouw tekst meer over je zelf zegt dan over mij, Zijne Arrogantie

N.B. het is geloofT, met een T, niet geloofd.
Knarfdinsdag 10 januari 2006 @ 22:13
TS = Topic Starter

En zolas ik al eerder aangaf, ik heb geen verstand van psychologie en al helemaal niet van kinderen, dus voor de rest hou ik mij hier maar weer buiten
Analyzing_Barbdinsdag 10 januari 2006 @ 22:24
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 22:13 schreef Knarf het volgende:
TS = Topic Starter

En zolas ik al eerder aangaf, ik heb geen verstand van psychologie en al helemaal niet van kinderen, dus voor de rest hou ik mij hier maar weer buiten
Ah, bedankt, zo zie je maar weer dat ik hier net kom kijken Doordat ik dit niet wist zal hij me wel helemaal als 'dom' afschilderen, maar zoals ik al zei, dat heeft meer te maken met hemzelf
Alles goed verder
0dinsdag 10 januari 2006 @ 22:46
Het probleem is dat de TS stukjes aandraagt, maar niet wil/kan discussieren omdat ze geen/weinig kennis heeft over de onderwerpen.
Wat is dan de bedoeling van dit topic? Dat mensen 'oeh en ah!' roepen en naar de boekhandel rennen? Of wil je echt discussieren over een bepaald onderwerp?

(indien je mijn spelling gaat controleren: ik weet dat er puntjes op de e moeten. )
nokwandadinsdag 10 januari 2006 @ 22:54
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 22:46 schreef 0 het volgende:
Het probleem is dat de TS stukjes aandraagt, maar niet wil/kan discussieren omdat ze geen/weinig kennis heeft over de onderwerpen.
Wat is dan de bedoeling van dit topic? Dat mensen 'oeh en ah!' roepen en naar de boekhandel rennen? Of wil je echt discussieren over een bepaald onderwerp?

(indien je mijn spelling gaat controleren: ik weet dat er puntjes op de e moeten. )
Ik denk dat TS eerder bedoelde dat er in een subforum als Truth geen topics waren over bepaalde bekende paragnosten zoals Ter Heijden.
Analyzing_Barbdinsdag 10 januari 2006 @ 23:50
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 22:46 schreef 0 het volgende:
Het probleem is dat de TS stukjes aandraagt, maar niet wil/kan discussieren omdat ze geen/weinig kennis heeft over de onderwerpen.
Wat is dan de bedoeling van dit topic? Dat mensen 'oeh en ah!' roepen en naar de boekhandel rennen? Of wil je echt discussieren over een bepaald onderwerp?

(indien je mijn spelling gaat controleren: ik weet dat er puntjes op de e moeten. )
Nee, ze hoeven van mij niet naar de boekhandel te rennen. En als ik weinig tijd heb om te discussieëren heb ik een ander mooi excuus: ik heb een dochtertje van 8 maanden.
En heb ik weinig kennis? Misschien wel, daarvoor ben ik ook hier, om nog meer kennis op te doen. Het enige wat ik wil is mijn gevoel overbrengen dan wel niet met anderen delen. En ik heb een goed gevoel bij waar Jan van der Heide voor staat.

p.s.: WAAROM heb je de puntjes er dan niet opgezet, dat kostte vast minder moeite dan typen dat je weet dat de puntjes er op hadden gemoeten
(ALT+137)
0dinsdag 10 januari 2006 @ 23:55
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 23:50 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Nee, ze hoeven van mij niet naar de boekhandel te rennen. En als ik weinig tijd heb om te discussieëren heb ik een ander mooi excuus: ik heb een dochtertje van 8 maanden.
En heb ik weinig kennis? Misschien wel, daarvoor ben ik ook hier, om nog meer kennis op te doen. Het enige wat ik wil is mijn gevoel overbrengen dan wel niet met anderen delen. En ik heb een goed gevoel bij waar Jan van der Heide voor staat.
Dus je hoort liever geen kritische geluiden, omdat het voor jou al vast staat dat meneer van der Heide alles beter weet?
0dinsdag 10 januari 2006 @ 23:56
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 23:50 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

p.s.: WAAROM heb je de puntjes er dan niet opgezet, dat kostte vast minder moeite dan typen dat je weet dat de puntjes er op hadden gemoeten
(ALT+137)
Omdat mijn laptop op het toetsenbord geen apart nummeriek gedeelte heeft en alt-137 dus niet werkt
Analyzing_Barbdinsdag 10 januari 2006 @ 23:57
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 23:55 schreef 0 het volgende:

[..]

Dus je hoort liever geen kritische geluiden, omdat het voor jou al vast staat dat meneer van der Heide alles beter weet?
Ik hoor ze liever niet, maar heb er vrede mee omdat ik weet dat ze altijd zullen blijven bestaan. Ik ben zelf ook over een aantal zaken kritisch, bijvoorbeeld over de zaak Robbert van den Broeke (niet helemaal sceptisch iig) Misschien is het juist wel goed ergens....
En ik heb nooit gezegd dat meneer van der Heide alles beter weet. Als we toch gaan muggeziften
Analyzing_Barbdinsdag 10 januari 2006 @ 23:58
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 23:56 schreef 0 het volgende:

[..]

Omdat mijn laptop op het toetsenbord geen apart nummeriek gedeelte heeft en alt-137 dus niet werkt
Oh ok....zoeken in speciale tekens dan?
The_Psyraisorwoensdag 11 januari 2006 @ 00:17
Respect voor dat stukje van jan Van der Heyde!!!

Ik ben het helemaal met hem eens. En al die zielig kut skeptici...laat ze maar lekker. Triest kutvolk!
0woensdag 11 januari 2006 @ 00:26
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 00:17 schreef The_Psyraisor het volgende:
Respect voor dat stukje van jan Van der Heyde!!!

Ik ben het helemaal met hem eens. En al die zielig kut skeptici...laat ze maar lekker. Triest kutvolk!
Waar slaat dat nou weer op?
0woensdag 11 januari 2006 @ 00:36
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 23:57 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Ik hoor ze liever niet, maar heb er vrede mee omdat ik weet dat ze altijd zullen blijven bestaan.
Hiermee suggereer je toch echt dat meneer van der Heide voor 100% gelijk heeft.
quote:
En ik heb nooit gezegd dat meneer van der Heide alles beter weet. Als we toch gaan muggeziften
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 01:13
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 22:04 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

WIE is in hemelsnaam TS, als ik vragen mag, o kortzichtige? Ik neem aan dat het over mij gaat, aan je schrijfstijl af te lezen?
Trouwens, alsof iemand ZONDER dergelijke studie (als het over mij gaat, nogmaals, waar staat TS dan voor?! :S)
Ten eerste: heb ik een IQ van 112, toch niet slecht lijkt mij, maar ik denk dat mijn EQ, dat ik veel belangrijker vind als een mens daarmee is verrijkt, vele malen hoger is dan bijvoorbeeld die van jou.
Wie ben jij om over mij te oordelen? Jij weet werkelijk niets van mij.
Ten tweede: mijn achtergrond is uitstekend, ik kom uit een goede, warme familie. Mijn opa was 'hof hovenier' op Huis Ten Bosch, nou loop ik daar niet gauw mee te koop, maar als we het toch over niveau cq achtergrond hebben.
Ten derde: ik heb een MAVO-D diploma en door omstandigheden ben ik daarna direct gaan werken, ook al heb ik zeer veel capaciteiten en ben enorm taalgevoelig en kunstzinnig (zingen, tekenen, schilderen etc etc) zo zie je maar weer hoe prestatiegericht sommigen mensen in Nederland zijn, om dat er altijd altijd weer bij te halen. Maar als je het hebben wil kun je het krijgen ook.

Tenslotte denk ik dat je met jouw tekst meer over je zelf zegt dan over mij, Zijne Arrogantie

N.B. het is geloofT, met een T, niet geloofd.
Uhm, sorry maar je onderschrijft helemaal het punt dat je (met alleen je MAVO-D) geen kaas gegeten hebt van echte natuurkunde, scheikunde, waarschijnlijk ook wiskunde, kortom :
wetenschap.

Zoals je zelf aangeeft vind je je achtergrond en intelligentie ruim voldoende.
(68% van de mensen heeft een IQ score van 85..115,
100 is het gemiddelde - dus je zit er inderdaad net iets boven ,
en een score tussen 85 en 115 wordt over het algemeen gezien als 'normaal')

Dan blijft er echter nog 1 punt over van Mudman's lijstje : opleiding.

Tuurlijk zul je hartstikke creatief zijn hoor, maar 'goed kunnen vingerverfen' heeft geen fuck te maken met het verklaren van zo op het oog 'bijzondere' fenomenen.
(Nee dat is geen steek onder water, ik heb zelf oa. aan de HKU gestudeerd notabene )
Ook een IQ-getal zegt niks over wat je weet, maar alleen iets over je eventuele capaciteiten.
Als je iemand met een IQ van 150 vanaf z'n 8e jaar in een lege kamer zet, weet ie nog niks over hoe dingen werken - daar zul je toch echt voor moeten studeren.

Als je niet weet hoe dingen werken (vandaar - natuurkunde, scheikunde -> wetenschap), is het vaak erg makkelijk om iets paranormaal te noemen. Want jij snapt niet wat de oorzaak zou kunnen zijn, dus moet het haast wel iets raars, bijzonders of spiritueels zijn.


Ik wil geen spirituele ruiten ingooien; ik geloof zelf ook dat er 'meer' is, zo simpel is het.
Ik ben alleen van mening dat alles wat er 'meer' is simpelweg vastgelegd moet kunnen worden door gecontroleerde experimenten.
Ik geloof er niet in dat iemand spoken kan zien, de toekomst kan voorspellen, ufo's ziet - behalve als 'we' (mensen die gewoon statistieken willen verzamelen, gevallen willen vastleggen) erbij zijn.
Tuurlijk zul je geestverschijningen oid. misschien niet kunnen meten (met een voor ons bekende manier), maar er moet vast wel een meetbaar patroon te vinden zijn.
Als iemand altijd foto's kan maken met 'entiteiten' erop (RvdB ? ),
waarom dan niet als we het zwaar controleren ?
Kortom, ik geloof dat er meer is dan we nu weten, maar ik denk dat dat simpelweg in de loop der tijd wel vastgelegd / begrijpbaar gemaakt kan/zal worden door er simpelweg goed onderzoek naar te doen.
En om te begrijpen wat 'goed' onderzoek nou inhoudt, is een degelijke kennis van de wetenschap onontbeerlijk - van zowel statistieken, meetmethoden, data-analyse alswel van de huidige stand van de wetenschap mbt. natuurkunde, scheikunde, wiskunde, psychologie etc..


Neem nou bijvoorbeeld een artikel als dit:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3087674.stm

Dit geeft niet aan dat geest- of andere 'spirituele' ervaringen niet echt kunnen zijn,
maar het laat wel zien dat diezelfde ervaringen in ieder geval ook 'nep' kunnen zijn in die zin dat ze opgewekt kunnen worden.


Just my $0.02

[ Bericht 0% gewijzigd door Kiteless op 11-01-2006 02:34:44 ]
Jeweetwoensdag 11 januari 2006 @ 03:42
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 01:13 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Uhm, sorry maar je onderschrijft helemaal het punt dat je (met alleen je MAVO-D) geen kaas gegeten hebt van echte natuurkunde, scheikunde, waarschijnlijk ook wiskunde, kortom :
wetenschap.

Zoals je zelf aangeeft vind je je achtergrond en intelligentie ruim voldoende.
(68% van de mensen heeft een IQ score van 85..115,
100 is het gemiddelde - dus je zit er inderdaad net iets boven ,
en een score tussen 85 en 115 wordt over het algemeen gezien als 'normaal')

Dan blijft er echter nog 1 punt over van Mudman's lijstje : opleiding.

Tuurlijk zul je hartstikke creatief zijn hoor, maar 'goed kunnen vingerverfen' heeft geen fuck te maken met het verklaren van zo op het oog 'bijzondere' fenomenen.
(Nee dat is geen steek onder water, ik heb zelf oa. aan de HKU gestudeerd notabene )
Ook een IQ-getal zegt niks over wat je weet, maar alleen iets over je eventuele capaciteiten.
Als je iemand met een IQ van 150 vanaf z'n 8e jaar in een lege kamer zet, weet ie nog niks over hoe dingen werken - daar zul je toch echt voor moeten studeren.

Als je niet weet hoe dingen werken (vandaar - natuurkunde, scheikunde -> wetenschap), is het vaak erg makkelijk om iets paranormaal te noemen. Want jij snapt niet wat de oorzaak zou kunnen zijn, dus moet het haast wel iets raars, bijzonders of spiritueels zijn.

Ik wil geen spirituele ruiten ingooien; ik geloof zelf ook dat er 'meer' is, zo simpel is het.
Ik ben alleen van mening dat alles wat er 'meer' is simpelweg vastgelegd moet kunnen worden door gecontroleerde experimenten.
Ik geloof er niet in dat iemand spoken kan zien, de toekomst kan voorspellen, ufo's ziet - behalve als 'we' (mensen die gewoon statistieken willen verzamelen, gevallen willen vastleggen) erbij zijn.
Tuurlijk zul je geestverschijningen oid. misschien niet kunnen meten (met een voor ons bekende manier), maar er moet vast wel een meetbaar patroon te vinden zijn.
Als iemand altijd foto's kan maken met 'entiteiten' erop (RvdB ? ),
waarom dan niet als we het zwaar controleren ?
Kortom, ik geloof dat er meer is dan we nu weten, maar ik denk dat dat simpelweg in de loop der tijd wel vastgelegd / begrijpbaar gemaakt kan/zal worden door er simpelweg goed onderzoek naar te doen.
En om te begrijpen wat 'goed' onderzoek nou inhoudt, is een degelijke kennis van de wetenschap onontbeerlijk - van zowel statistieken, meetmethoden, data-analyse alswel van de huidige stand van de wetenschap mbt. natuurkunde, scheikunde, wiskunde, psychologie etc..
Zo denk ik er ook ongeveer over. Het valt mij ook op dat vele mensen dingen paranormaal noemen, simpelweg omdat ze geen verstand hebben van wiskunde en natuurwetenschappen.
nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 08:16
Al heb je nog zo veel verstand van wis-en natuurkunde, er blijven dingen onverklaarbaar. Ik blijf denken dat een heleboel zaken redelijk normaal zijn maar nu niet verklaard kunnen worden.
Wat denk je dat er gebeurd zou zijn als jij 200 jaar geleden een gloeilampje had kunnen laten branden? Dan zou je van ik weet niet wat beschuldigd zijn. Of genegeerd. Maar iig uitgekotst door de samenleving omdat je eng was.
Nu is een gloeilamp heel gewoon.
Knarfwoensdag 11 januari 2006 @ 08:29
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 08:16 schreef nokwanda het volgende:
Al heb je nog zo veel verstand van wis-en natuurkunde, er blijven dingen onverklaarbaar. Ik blijf denken dat een heleboel zaken redelijk normaal zijn maar nu niet verklaard kunnen worden.
Wat denk je dat er gebeurd zou zijn als jij 200 jaar geleden een gloeilampje had kunnen laten branden? Dan zou je van ik weet niet wat beschuldigd zijn. Of genegeerd. Maar iig uitgekotst door de samenleving omdat je eng was.
Nu is een gloeilamp heel gewoon.
200 jaar geleden was een bestond een gloeilamp en het principe van een gloeilamp nog niet. Dus werd er ook niet paranormaal over gedaan. En was er dus ook nog geen theorie over.
Slecht voorbeeld dus.
Net als dat ze over 200 jaar ook wel machines zullen hebben waar wij nu niet eens aan kunnen denken, laat staan voorstellen. Zijn die machines nu paranormaal?
nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 08:37
Het ging om het principe dat iets dat nu niet te verklaren is en het woordje para krijgt, morgen opeens wel te verklaren kan zijn.

Maar waar ik me aan erger is dat het zodra het verklaart kan worden opeens wel meerwaarde heeft maar voor die tijd een boel onzin is, volgens velen.

Verklaard of niet...... het gaat om een ervaring en die is voor degene die het meemaakt echt. Of het nou wel of niet verklaard kan worden.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 10:20
quote:
Al heb je nog zo veel verstand van wis-en natuurkunde, er blijven dingen onverklaarbaar
Vast wel, maar een stuk minder dan als je er geen enkel verstand van hebt en in elke bliksem een teken van God ziet.
quote:
Wat denk je dat er gebeurd zou zijn als jij 200 jaar geleden een gloeilampje had kunnen laten branden? Dan zou je van ik weet niet wat beschuldigd zijn. Of genegeerd. Maar iig uitgekotst door de samenleving omdat je eng was.
Bij mijn weten zijn Humphry Davy en Thomas Edison nooit uitgekotst hoor.
quote:
Nu is een gloeilamp heel gewoon.
Ja, en die gloeilamp hebben we te danken aan wetenschappers die onderzoek deden,
niet aan mensen die zich bv. in rare kleden hulden en om een kampvuur heen gingen dansen bij volle maan
quote:
Het ging om het principe dat iets dat nu niet te verklaren is en het woordje para krijgt, morgen opeens wel te verklaren kan zijn.
Dit klinkt leuk maar is quatsch, er zijn nog zoveel dingen in de wetenschap die nog niet (helemaal) verklaard zijn maar je zult geen enkele wetenschapper zoiets "paranormaal" horen noemen,
net zoals ze ook niet zullen denken dat zoiets "vast door een spook komt".
quote:
het gaat om een ervaring en die is voor degene die het meemaakt echt.
De ervaring misschien wel, maar daar heeft de rest van de wereld geen fuck aan.
Ik kan nog zo hard geloven dat een baksteen drijft, maar hij zal toch echt zinken als je het probeert.
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 10:40
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 00:36 schreef 0 het volgende:

[..]

Hiermee suggereer je toch echt dat meneer van der Heide voor 100% gelijk heeft.
[..]
Hij heeft wel meer meningen. En ik ben het niet over alles met hem eens.
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 10:54
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 01:13 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Uhm, sorry maar je onderschrijft helemaal het punt dat je (met alleen je MAVO-D) geen kaas gegeten hebt van echte natuurkunde, scheikunde, waarschijnlijk ook wiskunde, kortom :
wetenschap.

Zoals je zelf aangeeft vind je je achtergrond en intelligentie ruim voldoende.
(68% van de mensen heeft een IQ score van 85..115,
100 is het gemiddelde - dus je zit er inderdaad net iets boven ,
en een score tussen 85 en 115 wordt over het algemeen gezien als 'normaal')

Dan blijft er echter nog 1 punt over van Mudman's lijstje : opleiding.

Tuurlijk zul je hartstikke creatief zijn hoor, maar 'goed kunnen vingerverfen' heeft geen fuck te maken met het verklaren van zo op het oog 'bijzondere' fenomenen.
(Nee dat is geen steek onder water, ik heb zelf oa. aan de HKU gestudeerd notabene )
Ook een IQ-getal zegt niks over wat je weet, maar alleen iets over je eventuele capaciteiten.
Als je iemand met een IQ van 150 vanaf z'n 8e jaar in een lege kamer zet, weet ie nog niks over hoe dingen werken - daar zul je toch echt voor moeten studeren.

Als je niet weet hoe dingen werken (vandaar - natuurkunde, scheikunde -> wetenschap), is het vaak erg makkelijk om iets paranormaal te noemen. Want jij snapt niet wat de oorzaak zou kunnen zijn, dus moet het haast wel iets raars, bijzonders of spiritueels zijn.


Ik wil geen spirituele ruiten ingooien; ik geloof zelf ook dat er 'meer' is, zo simpel is het.
Ik ben alleen van mening dat alles wat er 'meer' is simpelweg vastgelegd moet kunnen worden door gecontroleerde experimenten.
Ik geloof er niet in dat iemand spoken kan zien, de toekomst kan voorspellen, ufo's ziet - behalve als 'we' (mensen die gewoon statistieken willen verzamelen, gevallen willen vastleggen) erbij zijn.
Tuurlijk zul je geestverschijningen oid. misschien niet kunnen meten (met een voor ons bekende manier), maar er moet vast wel een meetbaar patroon te vinden zijn.
Als iemand altijd foto's kan maken met 'entiteiten' erop (RvdB ? ),
waarom dan niet als we het zwaar controleren ?
Kortom, ik geloof dat er meer is dan we nu weten, maar ik denk dat dat simpelweg in de loop der tijd wel vastgelegd / begrijpbaar gemaakt kan/zal worden door er simpelweg goed onderzoek naar te doen.
En om te begrijpen wat 'goed' onderzoek nou inhoudt, is een degelijke kennis van de wetenschap onontbeerlijk - van zowel statistieken, meetmethoden, data-analyse alswel van de huidige stand van de wetenschap mbt. natuurkunde, scheikunde, wiskunde, psychologie etc..


Neem nou bijvoorbeeld een artikel als dit:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3087674.stm

Dit geeft niet aan dat geest- of andere 'spirituele' ervaringen niet echt kunnen zijn,
maar het laat wel zien dat diezelfde ervaringen in ieder geval ook 'nep' kunnen zijn in die zin dat ze opgewekt kunnen worden.


Just my $0.02
Sommige uitspraken vind ik wel een beetje tegenstrijdig...maar goed ik begrijp je punt.
En inderdaad, wis- en nauurkunde zijn inderdaad niet mijn sterkste kant. Scheikunde gaat dan nog wel.... Iedereen heeft zijn goede en sterke punten, maar daar ga ik het nu niet uitvoerig over hebben want dat weet je zelf ook wel.
Trouwens, moet je echt overal verstand/kennis van hebben voordat je kunt weten dat er meer is of niet? Ik denk het niet. Zoals ik al eerder zei het is een gevoel.
Trouwens, vingerverVen... Voorbeeld: vroeger op de basisschool liep zowat iedereen met mijn tekeningen te pronken, omdat ze zelf niet konden tekenen. Ik wil niet arrogant doen maar zo is het wel.
Stukje lees ik later wel, ik ga nu even naar mijn krijsende maar toch ook schattige product
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 10:54
Nokwanda heeft gewoon wel een punt. Heel veel dingen die niet verklaard zijn worden gebombardeerd tot paranormaal. Zoals telepathie bv. (wat overigens onlangs bewezen is meen ik me te herrineren).
De wetenschap weet gewoon niet alles.
nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 10:55
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 10:20 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Vast wel, maar een stuk minder dan als je er geen enkel verstand van hebt en in elke bliksem een teken van God ziet.
Ligt aan de omstandigheden rondom die bliksem. Als die bliksem op dat moment helemaal niet logisch is dan zou er best wel eens een teken in kunnen liggen.

Ooit eens in Lesotho, na een lange droogte een roze wolk met bliksem erin gezien, die op een bergtop bleef hangen. Prachtig om te zien. Misschien hartstikke logisch te verklaren. Maar het zag er verdomd wonderlijk uit en er werd door de mensen daar ook een bijzondere betekenis aan gegeven (welke precies weet ik niet meer).
Heb ook wel eens iets raars meegemaakt tijdens een offerfeest dat ik was begonnen ter ere van mijn zoon op een hete dag in Soweto. Bloedheet, stralende zonneschijn. En net toen het zingen zijn hoogtepunt bereikte barste er vanuit het niets en uit een wolkeloze hemel een enorme bui uit met donder, bliksem en al En dat terwijl er een paar straten verderop niks aan de hand was. Daar werd het gezien als een teken dat de voorouders het geschenk van het offer met plezier hadden aanvaard. Maar als iemand anders er een voor die persoon logische verklaring aan wil geven..... ook best. Tis ook cultureel bepaald. En de cultuur hier stelt zich zo boven al het andere dat er geen ruimte gelaten wordt voor andere interpretaties. Het is er gewoon geen deel van.
quote:
[..]

Bij mijn weten zijn Humphry Davy en Thomas Edison nooit uitgekotst hoor.
Nee, zij misschien niet. In die tijd waarin de grote uitvindingen plaatsvonden. Daar heb je gelijk in.
Maar ik had het over 200 jaar geleden. En als ze in die tijd met de theorieen of een afbeelding ervan gekomen zouden zijn en hadden gezegd dat het waar was zouden ze dan zijn geloofd?
quote:
[..]

Ja, en die gloeilamp hebben we te danken aan wetenschappers die onderzoek deden,
niet aan mensen die zich bv. in rare kleden hulden en om een kampvuur heen gingen dansen bij volle maan
[..]

Dit klinkt leuk maar is quatsch, er zijn nog zoveel dingen in de wetenschap die nog niet (helemaal) verklaard zijn maar je zult geen enkele wetenschapper zoiets "paranormaal" horen noemen,
net zoals ze ook niet zullen denken dat zoiets "vast door een spook komt".
[..]

De ervaring misschien wel, maar daar heeft de rest van de wereld geen fuck aan.
Ik kan nog zo hard geloven dat een baksteen drijft, maar hij zal toch echt zinken als je het probeert.
De samenleving zelf noemt dingen para en geeft er een stempel aan.
Maar wat als in een enkel geval die baksteen tegen alle natuurwetten in nou eens wel blijft drijven en er is geen verklaring voor....... Dan is dat vreemd.
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 10:56
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 10:20 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Vast wel, maar een stuk minder dan als je er geen enkel verstand van hebt en in elke bliksem een teken van God ziet.
[..]

Bij mijn weten zijn Humphry Davy en Thomas Edison nooit uitgekotst hoor.
[..]

Ja, en die gloeilamp hebben we te danken aan wetenschappers die onderzoek deden,
niet aan mensen die zich bv. in rare kleden hulden en om een kampvuur heen gingen dansen bij volle maan
[..]

Dit klinkt leuk maar is quatsch, er zijn nog zoveel dingen in de wetenschap die nog niet (helemaal) verklaard zijn maar je zult geen enkele wetenschapper zoiets "paranormaal" horen noemen,
net zoals ze ook niet zullen denken dat zoiets "vast door een spook komt".
[..]

De ervaring misschien wel, maar daar heeft de rest van de wereld geen fuck aan.
Ik kan nog zo hard geloven dat een baksteen drijft, maar hij zal toch echt zinken als je het probeert.
Wat betreft je eerste zin: je praat van der Heide opvallend na
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 11:01
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 10:54 schreef Metro2005 het volgende:
De wetenschap weet gewoon niet alles.


Dat is het punt juist, dat we meer te weten zien te komen.
En dat lukt niet door te roepen "het is gewoon zo", maar wel door te onderzoeken.
En dan gaarne wel met 'wetenschappelijke' methodes, niet door een koekebakker die de vrije school met moeite heeft afgemaakt en zichzelf onderzoeker noemt.

[ Bericht 14% gewijzigd door Kiteless op 11-01-2006 11:17:07 ]
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 11:18
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 10:56 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Wat betreft je eerste zin: je praat van der Heide opvallend na
Wat betreft van der Heide : Zelfs een kapotte klok geeft nog 2x per dag de juiste tijd aan.
Marietje_34woensdag 11 januari 2006 @ 11:21
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 22:04 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]


N.B. het is geloofT, met een T, niet geloofd.
OMFG, over schrijffouten beginnen is zooo zielig
nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 11:25
Ergens ging het over opleidingsniveau, IQ en de relatie tot het geloven in het paranormale. Vandaar het gemiep over sgreivauten.
Niet dat de oorspronkelijke stelling ergens op sloeg. Er zijn genoeg wetenschappers die meer opleiding hebben dan de hele zooi hier bij elkaar die zelf het een en ander hebben ervaren dat niet wetenschappelijk verklaard kon worden.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 11:44
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 11:25 schreef nokwanda het volgende:
Ergens ging het over opleidingsniveau, IQ en de relatie tot het geloven in het paranormale. Vandaar het gemiep over sgreivauten.
Niet dat de oorspronkelijke stelling ergens op sloeg.
Dus jij denkt dat mensen die niks weten van hoe de wereld in elkaar steekt dingen niet vaker als 'paranormaal' zien ?
Mensen die een tl-balk zien opgloeien zonder dat ie aangesloten staat en denken "wow, da's paranormaal !" terwijl dat ding gewoon 100m onder een hoogspanningsleiding staat,
mensen die het noorderlicht zien en denken - "dat is magisch !",
mensen die niet snappen hoe een goocheltruc werkt en denken - "die man heeft bijzondere krachten !"..
Dat heeft allemaal niks met opleiding te maken ?
nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 11:54
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 11:44 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Dus jij denkt dat mensen die niks weten van hoe de wereld in elkaar steekt dingen niet vaker als 'paranormaal' zien ?
Mensen die een tl-balk zien opgloeien zonder dat ie aangesloten staat en denken "wow, da's paranormaal !" terwijl dat ding gewoon 100m onder een hoogspanningsleiding staat,
mensen die het noorderlicht zien en denken - "dat is magisch !",
mensen die niet snappen hoe een goocheltruc werkt en denken - "die man heeft bijzondere krachten !"..
Dat heeft allemaal niks met opleiding te maken ?
Misschien staan die mensen wel veel dichter bij een zekere mooie verwondering. Daar hoeft men geen waardeoordeel aan te hechten.
Misschien is alles wel magisch maar nemen mensen als jijzelf dat voor lief
Maar misschien zit ik er ook wel helemaal naast hoor.

en btw..... leuke avatar. Alleen je sig..... Hoe kom je daar nou bij?
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 11:55
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 11:01 schreef Kiteless het volgende:

[..]



Dat is het punt juist, dat we meer te weten zien te komen.
En dat lukt niet door te roepen "het is gewoon zo", maar wel door te onderzoeken.
En dan gaarne wel met 'wetenschappelijke' methodes, niet door een koekebakker die de vrije school met moeite heeft afgemaakt en zichzelf onderzoeker noemt.
Niet voor alles is een wetenschappelijke onderzoeksmethode.
Hoe wil je in godsnaam met bestaande wetenschappelijke technieken onderzoeken of geesten bestaan bijvoorbeeld?
Dat kan niet.

Maar misschien kan dat in de toekomst wel.
En dat is het punt waarop veel truthers botsen.

Waarschijnlijk zijn de eerste uitvinders ook verguist om hun nieuwe ontdekkingen want -> het bestond nog niet, het is nog niet te bewijzen dus het is onzin.
Dan maar net zo lang pielen tot je gelijk hebt en het wel kunt bewijzen.
Prst_woensdag 11 januari 2006 @ 12:00
quote:
Hoe wil je in godsnaam met bestaande wetenschappelijke technieken onderzoeken of geesten bestaan bijvoorbeeld?
Dat kan niet.
En waarom kan dat niet? Wat is er zo speciaal aan geesten dat ze niet met de ons bekende methoden kunnen worden waargenomen? En hoe ben je dat dan te weten gekomen?
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 12:12
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:00 schreef Prst_ het volgende:

[..]

En waarom kan dat niet? Wat is er zo speciaal aan geesten dat ze niet met de ons bekende methoden kunnen worden waargenomen? En hoe ben je dat dan te weten gekomen?
Vertel mij eens wat we 'allemaal' kunnen meten? Volgens mij is dat niet zoveel, een hoop magnetische velden en wat lichtbronnen ed. Maar hebben geestverschijningen wel een magnetisch veld, zijn ze wel optisch waarneembaar? Of is het een hele andere vorm van energie die we nog niet kunnen meten?

Bij experimenten met (correct me if i'm wrong) nulpuntsenergie en quantumtechniek zijn ze er bv achter gekomen dat een atoom 2 verschillende standen kent (moet even exact opzoeken hoe het ook alweer zat) waardoor in theorie het bestaan van een andere dimensie aangetoond was. Ook iets wat bv niet voor mogelijk gehouden werd.

Er zijn zoveel dingen die we domweg niet kunnen waarnemen en meten dat er geen zinnige uitspraak gedaan kan worden over het al dan niet bestaan van paranormale activiteiten voor de niet gelovers.
Ik weet voor mezelf dat het bestaat door ik wél in staat ben de energieen van bv entiteiten ed waar te nemen op de een of andere manier (extra zintuig?) en ik weet zeker dat zaken als telepathie bestaan omdat ik er zelf ook gevoelig voor ben.

Als iemand anders dat niet gelooft en wil wachten op wetenschappelijk bewijs: prima. Moet iedereen helemaal zelf weten. Maar zeg niet dat het onzin is omdat de 'wetenschap' het niet kan bewijzen. De wetenschap weet maar bitter weinig vind ik zelf
Marietje_34woensdag 11 januari 2006 @ 12:13
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:00 schreef Prst_ het volgende:

[..]

En waarom kan dat niet? Wat is er zo speciaal aan geesten dat ze niet met de ons bekende methoden kunnen worden waargenomen? En hoe ben je dat dan te weten gekomen?
ze beschikken niet over een stoffelijk lichaam, dat maakt het al vrij lastig om aan te tonen dat ze er wel zijn
Prst_woensdag 11 januari 2006 @ 12:17
quote:
ze beschikken niet over een stoffelijk lichaam...
Hoe weet je dat?
Marietje_34woensdag 11 januari 2006 @ 12:19
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:17 schreef Prst_ het volgende:

[..]

Hoe weet je dat?
OK, dat weet ik niet, dat vermoed ik.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 12:35
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 11:55 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Niet voor alles is een wetenschappelijke onderzoeksmethode.
Hoe wil je in godsnaam met bestaande wetenschappelijke technieken onderzoeken of geesten bestaan bijvoorbeeld?
Dat kan niet.
Wel, daar kun je gewoon onderzoek naar doen dmv statistieken.
We hebben al van veel meer 'onmeetbare' dingen bewezen dat ze bestaan.
En dat jij denkt dat dat niet kan laat zien dat je weinig van onderzoeksmethodes weet.
Als er nou ook maar eens 1x zo'n medium zou opstaan die de boel niet nept zou ie z'n dingen gewoon in gecontroleerde omstandigheden kunnen doen, en zou je bv. kunnen onderzoeken hoe die geesten van RvdBroeke op de ccd van de camera terecht komen.
Zelfde voor telepathie, telekinese, de hele rataplan.
quote:
Waarschijnlijk zijn de eerste uitvinders ook verguist om hun nieuwe ontdekkingen want -> het bestond nog niet, het is nog niet te bewijzen dus het is onzin.
Dan maar net zo lang pielen tot je gelijk hebt en het wel kunt bewijzen.
Het gaat niet om waar je onderzoek naar doet - het gaat om de manier waarop het onderzoek uitgevoerd wordt.
Geen enkele wetenschapper wordt uitgelachen als ie proeven wil doen met mediums die beweren dat ze iets kunnen.
Het medium wordt uitgelachen als ie claims doet die ie alleen kan uithalen met goedgelovige mensen, ipv. in een gecontroleerde omgeving met wetenschappers die bekijken of ie de boel niet besodemietert - en toevallig is dit nou bijna altijd zo.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 12:40
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:12 schreef Metro2005 het volgende:

[..]
Ik weet voor mezelf dat het bestaat door ik wél in staat ben de energieen van bv entiteiten ed waar te nemen op de een of andere manier (extra zintuig?) en ik weet zeker dat zaken als telepathie bestaan omdat ik er zelf ook gevoelig voor ben.
Ja, of je bent iets gevoeliger voor bepaalde geluidsfrequenties die ieder mens het gevoel geven dat er een aanwezigheid is (terwijl dat niet zo is).
Heb je nou m'n link al gelezen die ik hierboven geplaatst heb ?
Die zou nl. prima wetenschappelijk verklaren waarom jij een 'aanwezigheid' zou kunnen voelen.
En in dat geval is er dus niks paranormaals aan.

En als er 2 verklaringen zijn - 1 simpele wetenschappelijke, en 1 vergezochte paranormale,
ben ik altijd (heel raar is dat) geneigd om voor de logische simpele verklaring te gaan en niet voor het elvis-in-z'n-ufo-met-m'n-overleden-oma verhaal.
Mudmanwoensdag 11 januari 2006 @ 12:46
[quote]Op dinsdag 10 januari 2006 22:04 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Het gaat weer allemaal langs je heen hè.
Eerst schrijf je een zelfingenomen stukje vol vooroordelen waar de honden geen brood van lusten: jij bent de enige die juist denkt: die anderen die je zo goed kent en waar je zoveel vanaf weet leiden een vreselijk leven. Ze dwalen in duisternis, en zijn heel ongelukkuig en dat is hun 'verdiende, verschrikkelijke straf' . Bij welke belachelijke sekte jij, vraag ik me dan af.
Grappig dat je andere mensen dan arrogant noemt.

In de stukken die daarna komen bewijs je vervolgens dat je niet goed weet waar je het over hebt, en dat het dus inderdaad vooroordelen zijn.
Hoe noem je dat zelf nou, zo’n grote mond over mensen en zaken die anders zijn dan jij maar waarvan je het fijne niet weet? Ik noem het iig niet slim.

En als ik je daarom wijs en vermoed dat jij dat blijkbaar nodig hebt om je goed te voelen, schiet je weer in je oude reflex: “ Mamma: Ze noemen me dom” (wat ik in ieder geval niet heb gedaan) en dan krijgen we een pijnlijke en genante uiteenzetting van je achtergrond waar echt niemand op zit te wachten.

[ Bericht 0% gewijzigd door Mudman op 11-01-2006 13:08:11 ]
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 12:50
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:40 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Ja, of je bent iets gevoeliger voor bepaalde geluidsfrequenties die ieder mens het gevoel geven dat er een aanwezigheid is (terwijl dat niet zo is).
Heb je nou m'n link al gelezen die ik hierboven geplaatst heb ?
Die zou nl. prima wetenschappelijk verklaren waarom jij een 'aanwezigheid' zou kunnen voelen.
En in dat geval is er dus niks paranormaals aan.

En als er 2 verklaringen zijn - 1 simpele wetenschappelijke, en 1 vergezochte paranormale,
ben ik altijd (heel raar is dat) geneigd om voor de logische simpele verklaring te gaan en niet voor het elvis-in-z'n-ufo-met-m'n-overleden-oma verhaal.
Dat is bewijzen met een bestaande methode die waarschijnlijk niet juist is zodat het niet klopt.
Dan ga je dus geluidsfrequenties meten die er niet blijken te zijn.

En waarom denk je dat alle die mediums ed mensen nodig hebben die erin geloven? Misschien om de boel te besodemieteren maar misschien ook wel omdat het anders gewoon niet werkt als je er niet in gelooft (of bv je extra zintuig niet gebruikt voor mijn part)

En er zijn al genoeg onderzoeken geweest naar dit soort dingen, bijvoorbeeld een keer op discovery, een meisje die een soort röntgen ogen had. Ze had meer dan de helft goed maar het was voor de wetenschap niet genoeg bewijs want ze moest 90% goed hebben wilden ze het accepteren. En zo zijn er nog talloze experimenten geweest die allemaal op hetzelfde neerkwamen. Feitelijk waren de dingen wel bewezen (want teveel dingen correct om toeval uit te sluiten) maar te weinig correct om het wetenschappelijk verantwoord te noemen.

Waarom discussieer ik hier eigenlijk over
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 12:58
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:50 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Dat is bewijzen met een bestaande methode die waarschijnlijk niet juist is zodat het niet klopt.
Dan ga je dus geluidsfrequenties meten die er niet blijken te zijn.
Als je zo overduidelijk laat blijken dat je niet eens de moeite neemt om het artikel even te lezen ga ik hier ook niet verder met je over in discussie
quote:
En waarom denk je dat alle die mediums ed mensen nodig hebben die erin geloven? Misschien om de boel te besodemieteren maar misschien ook wel omdat het anders gewoon niet werkt als je er niet in gelooft (of bv je extra zintuig niet gebruikt voor mijn part)
Prima, dan stoppen we 50 believers in het laboratorium bij die paar wetenschappers.
Zolang de omstandigheden maar controleerbaar zijn, geen enkel probleem.
Maar toch wil het maar niet lukken he...
quote:
Waarom discussieer ik hier eigenlijk over
Precies mijn punt, waarom discussieren als je je niet eens verdiept in de ter zake doende materie..

[ Bericht 24% gewijzigd door Kiteless op 11-01-2006 13:05:26 ]
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 13:00
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:13 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

ze beschikken niet over een stoffelijk lichaam, dat maakt het al vrij lastig om aan te tonen dat ze er wel zijn
Dat zal het zijn !

Gelukkig beschikken electriciteit, magnetisme, licht, geluid etc. wel over een stoffelijk lichaam, anders hadden we nooit geweten dat ze bestonden
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 13:11
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:00 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Dat zal het zijn !

Gelukkig beschikken electriciteit, magnetisme, licht, geluid etc. wel over een stoffelijk lichaam, anders hadden we nooit geweten dat ze bestonden
Dat zijn allemaal vormen van energie, dus meetbaar. Misschien zijn geestverschijningen geen energievorm. Ik zal het artikel trouwens een lezen, niet dat ik me er niet in wil verdiepen hoor maar heb er nog geen tijd voor gehad


edit: Artikel gelezen. Het enige wat het artikel zegt is dat je zogenaamde paranormale activiteiten kan opwekken door bv bepaalde geluidsfrequenties te laten horen.

Zo'n soort experiment hebben ze wel eens meer gedaan in een kerker. In 1 kerker was het kouder en er werd aan een testgroep gevraagd waar hun het meest het idee hadden dat het spookte. Uiteraard wees zo ongeveer iedereen die kerker aan waar het kouder was.
Wat bewijst dat?
In mijn mening bewijst dat niks, alleen dat mensen blijkbaar een verandering van temperatuur aan zullen merken als andere energie / sfeer en dat dus zullen aangeven als zijnde spookkerker.

Misschien is het allemaal wel een illusie van de geest, maar is dan niet alles om ons heen ook illusie gecreerd door ons eigen brein? Creeeren wij niet onze eigen wereld?
Voor mensen die erin geloven en het meemaken zijn paranormale activiteiten net zo echt als voor anderen een zinkende baksteen.

Er zijn zo veel dingen die moeilijk te bewijzen zijn. Neem nou eens iets als Tijd. Waarom verstrijkt de tijd voor de 1 sneller dan voor de andere persoon? Is tijd dan geen vast gegeven zoals onze wetenschap ons wil doen geloven? Volgens Einstein is tijd relatief dus eigenlijk is tijd helemaal niet zo'n vast gegeven.
Liegt de persoon die het gevoel heeft dat de tijd veel langzamer gaat dan de klok aangeeft?

Waarom heeft de ene persoon het warm in een kamer terwijl de 2e persoon het in die kamer koud heeft? Volgens de thermometer is het namelijk 20 graden in die kamer, dat heeft de wetenschappelijke meetmethode bewezen. En toch hebben 2 personen een verschillend idee over de temperatuur, volgens de 20 graden zou de persoon die het koud heeft dus liegen volgens jou, immers: het is bewezen dat het een aangename temperatuur is in die kamer.

Als de ene persoon paranormale activiteiten waarneemt en een ander niet, liegt de persoon dan die zegt dat hij een geest ziet? Omdat het 'bewezen' is dat er geen geest is omdat de wetenschap hem niet kan verklaren of meten?

Is alles wat tegen wetenschappelijke principes ingaat dan perse niet waar?

Dat wil ik ermee zeggen en nee ik kan ook niet bewijzen dat het bestaat of niet bestaat maar ik weet voor mezelf dat geesten ed echt zijn. Net zo goed als dat die persoon in de 20 graden kamer het echt koud heeft en net als de persoon die de tijd langzaam vindt verstrijken.

[ Bericht 60% gewijzigd door Metro2005 op 11-01-2006 13:27:30 ]
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 13:18
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:11 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Dat zijn allemaal vormen van energie, dus meetbaar. Misschien zijn geestverschijningen geen energievorm. Ik zal het artikel trouwens een lezen, niet dat ik me er niet in wil verdiepen hoor maar heb er nog geen tijd voor gehad
Laat ik het zo stellen - als ze waarneembaar zijn met een fototoestel, zullen ze op de 1 of andere manier licht moeten uitstralen; er is geen andere manier waarop ze zowel op een normaal fototoestel alswel een digitaal fototoestel geregistreerd kunnen worden.

Kortom, dit lijkt me vrij meetbaar.
Waarom zouden zoveel mensen wel geest-foto's kunnen maken, maar zou dat niet onderzocht kunnen worden ?
Wat is nou het punt dat het onderzoeken tegenhoudt ?

Onderzoeken is niks anders dan er met vaste regels kritisch naar kijken, maar telkens als dat gebeurt is er wel iets te verzinnen waarom "de geest even geen zin heeft".
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 13:21
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 12:46 schreef Mudman het volgende:
[quote]Op dinsdag 10 januari 2006 22:04 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Het gaat weer allemaal langs je heen hè.
Eerst schrijf je een zelfingenomen stukje vol vooroordelen waar de honden geen brood van lusten: jij bent de enige die juist denkt: die anderen die je zo goed kent en waar je zoveel vanaf weet leiden een vreselijk leven. Ze dwalen in duisternis, en zijn heel ongelukkuig en dat is hun 'verdiende, verschrikkelijke straf' . Bij welke belachelijke sekte jij, vraag ik me dan af.
Grappig dat je andere mensen dan arrogant noemt.

In de stukken die daarna komen bewijs je vervolgens dat je niet goed weet waar je het over hebt, en dat het dus inderdaad vooroordelen zijn.
Hoe noem je dat zelf nou, zo’n grote mond over mensen en zaken die anders zijn dan jij maar waarvan je het fijne niet weet? Ik noem het iig niet slim.

En als ik je daarom wijs en vermoed dat jij dat blijkbaar nodig hebt om je goed te voelen, schiet je weer in je oude reflex: “ Mamma: Ze noemen me dom” (wat ik in ieder geval niet heb gedaan) en dan krijgen we een pijnlijke en genante uiteenzetting van je achtergrond waar echt niemand op zit te wachten.
Bij MIJ gaat alles langs mij heen? En ik, bij een sekte ik ben al helemaal niet van de 'meelopers', nooit geweest ook, maar kan me wel in sommige teksten vinden.
Heb jij echt niets beters te doen dan mensen proberen te beledigen?
Waarom eigenlijk genant en pijnlijk Ik schaam me totaal niet voor mijn achtergrond en kunnen(integendeel), ik heb daar ook geen reden toe. Ga liever iemand anders 'psychologisch beoordelen'.
Maar goed we kunnen wel eeuwig door blijven discussieëren over eea, maar ik vind het eigenlijk verspilde energie, die ik liever ergens anders aan besteed. Dat jij je nou zo enorm aangevallen en aangesproken voelt, kan ik trouwens ook niet helpen (wat betreft tekst van van der Heide)
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 13:28
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:21 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Bij MIJ gaat alles langs mij heen? En ik, bij een sekte ik ben al helemaal niet van de 'meelopers', nooit geweest ook, maar kan me wel in sommige teksten vinden.
Heb jij echt niets beters te doen dan mensen proberen te beledigen?
Waarom eigenlijk genant en pijnlijk Ik schaam me totaal niet voor mijn achtergrond en kunnen(integendeel), ik heb daar ook geen reden toe. Ga liever iemand anders 'psychologisch beoordelen'.
Maar goed we kunnen wel eeuwig door blijven discussieëren over eea, maar ik vind het eigenlijk verspilde energie, die ik liever ergens anders aan besteed. Dat jij je nou zo enorm aangevallen en aangesproken voelt, kan ik trouwens ook niet helpen (wat betreft tekst van van der Heide)
Tip als je je energie inderdaad aan wat anders wilt besteden :
ga weer studeren.
Maak eens wat meer van jezelf, je IQ was er tenslotte hoog genoeg voor - nu moet je het nog doen.
Blue-eaglewoensdag 11 januari 2006 @ 13:32
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:18 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Laat ik het zo stellen - als ze waarneembaar zijn met een fototoestel, zullen ze op de 1 of andere manier licht moeten uitstralen; er is geen andere manier waarop ze zowel op een normaal fototoestel alswel een digitaal fototoestel geregistreerd kunnen worden.
Ja maar sceptici die iets willen testen zenden blijkbaar negatieve trillingen uit waardoor de spookjes niet komen opdagen.
quote:
Kortom, dit lijkt me vrij meetbaar.
Waarom zouden zoveel mensen wel geest-foto's kunnen maken, maar zou dat niet onderzocht kunnen worden ?
Wat is nou het punt dat het onderzoeken tegenhoudt ?
Simpel, het is allemaal nep, of "we" zenden inderdaad trillingen uit waardoor we de spookjes beledigen
quote:
Onderzoeken is niks anders dan er met vaste regels kritisch naar kijken, maar telkens als dat gebeurt is er wel iets te verzinnen waarom "de geest even geen zin heeft".
Precies, en dat is het probleem.

Blijkbaar zijn er geen geesten van overleden sceptici die gewoon duidelijk op een foto willen verschijnen.


Verder viel het me op dat er een voorbeeld van een gloeilampen werd gebruikt.. ja, dat zou als hekserij worden bestempeld in het jaar 1530 ofzo, maar denk nou eens na: een gloeilamp is pure technologie, ontwikkeld door middel van wetenschappelijke ontdekkingen en processen, het is niet alleen goed uit te leggen, het is te reproduceren en bovenal tastbaar bewijs dat het bestaat.

Paranormale zaken zijn dus absoluut niet te vergelijken met dit soort dingen.

Wat betreft de mooie verhaaltjes van eigen ervaringen.. daar kan niemand wat mee, je kan het net zogoed verzinnen.
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 13:34
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:18 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Laat ik het zo stellen - als ze waarneembaar zijn met een fototoestel, zullen ze op de 1 of andere manier licht moeten uitstralen; er is geen andere manier waarop ze zowel op een normaal fototoestel alswel een digitaal fototoestel geregistreerd kunnen worden.

Kortom, dit lijkt me vrij meetbaar.
Waarom zouden zoveel mensen wel geest-foto's kunnen maken, maar zou dat niet onderzocht kunnen worden ?
Wat is nou het punt dat het onderzoeken tegenhoudt ?

Onderzoeken is niks anders dan er met vaste regels kritisch naar kijken, maar telkens als dat gebeurt is er wel iets te verzinnen waarom "de geest even geen zin heeft".
Ik geloof niet in geestfoto's
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 13:40
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:34 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Ik geloof niet in geestfoto's
Okee, wil iedereen die in telekinese gelooft even mijn hand opsteken dan ?
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 13:55
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:40 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Okee, wil iedereen die in telekinese gelooft even mijn hand opsteken dan ?
Waar slaat dat nou weer op.
Ik geloof niet dat geesten op een foto kan verschijnen, heel simpel -> een fototoestel vangt licht op. Een geest zou dan dus licht moeten uitzenden -> een geest zou dus met het blote ook ook te zien moeten zijn. En geesten zijn niet met het blote oog waarneembaar.
Het ENIGE wat ik me kan voorstellen is dat geesten in een paralelle dimensie leven wat een iets andere tijdsbeleving kent dan onze realiteit en als je een lange sluitertijd gebruikt dat je dan kan fotograferen wat er in dat tijdsbestek gebeurt is. Maar theoretisch zou je fototoestel dan vooruit of achteruit in de tijd moeten fotograferen en dat kan weer niet

He, lastig allemaal
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 14:26
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:55 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Waar slaat dat nou weer op.
Ik geloof niet dat geesten op een foto kan verschijnen, heel simpel -> een fototoestel vangt licht op. Een geest zou dan dus licht moeten uitzenden -> een geest zou dus met het blote ook ook te zien moeten zijn. En geesten zijn niet met het blote oog waarneembaar.
Het ENIGE wat ik me kan voorstellen is dat geesten in een paralelle dimensie leven wat een iets andere tijdsbeleving kent dan onze realiteit en als je een lange sluitertijd gebruikt dat je dan kan fotograferen wat er in dat tijdsbestek gebeurt is. Maar theoretisch zou je fototoestel dan vooruit of achteruit in de tijd moeten fotograferen en dat kan weer niet

He, lastig allemaal
Dat is het ook ja....
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 14:42
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:55 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Waar slaat dat nou weer op.
Dat was een grapje, maar je bent niet bekend met het fenomeen 'humor' blijkbaar..
quote:
Het ENIGE wat ik me kan voorstellen is dat geesten in een paralelle dimensie leven wat een iets andere tijdsbeleving kent dan onze realiteit en als je een lange sluitertijd gebruikt dat je dan kan fotograferen wat er in dat tijdsbestek gebeurt is. Maar theoretisch zou je fototoestel dan vooruit of achteruit in de tijd moeten fotograferen en dat kan weer niet
Uhm, een fototoestel dat "vooruit in de tijd fotografeert" noemen we een videocamera,
en "achteruit in de tijd fotogaferen" is hetzelfde als vooruit, alleen speel je later de video achterwaarts af.
Geen enkel probleem dus lijkt me zo.

Maar het punt is - als er 'paranormale' dingen zijn die we kunnen waarnemen - hetzij met het blote oog, hetzij met een camera, hetzij met een bandrecorder - dan valt het gewoon te meten.
Als het een gevoel is ? Meten we je hersenen.
Het is raar om te stellen dat er dingen zijn die je wel ziet/ruikt/hoort/voelt/whatever en vervolgens te beweren dat je dat nooit zult kunnen bewijzen.
nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 14:43
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:40 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Okee, wil iedereen die in telekinese gelooft even mijn hand opsteken dan ?

Sorry.... maar kind zit op school op het moment. Anders zou ik hem vragen het even te doen. O wacht...... ik zal het hem telepathisch even vragen.
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 14:50
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 14:42 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Dat was een grapje, maar je bent niet bekend met het fenomeen 'humor' blijkbaar..
[..]

Uhm, een fototoestel dat "vooruit in de tijd fotografeert" noemen we een videocamera,
en "achteruit in de tijd fotogaferen" is hetzelfde als vooruit, alleen speel je later de video achterwaarts af.
Geen enkel probleem dus lijkt me zo.

Maar het punt is - als er 'paranormale' dingen zijn die we kunnen waarnemen - hetzij met het blote oog, hetzij met een camera, hetzij met een bandrecorder - dan valt het gewoon te meten.
Als het een gevoel is ? Meten we je hersenen.
Het is raar om te stellen dat er dingen zijn die je wel ziet/ruikt/hoort/voelt/whatever en vervolgens te beweren dat je dat nooit zult kunnen bewijzen.
Ja ik snapte het grapje later pas kwartje viel een beetje laat.
En een videocamera fotografeert niet vooruit in de tijd, maar neemt de tijd op die verstrijkt. Niet de tijd die nog moet gebeuren nadat de filmcamera is gestopt met filmen. En achteruit bedoel ik dus de tijd vóór je de camera de opdracht geeft een foto of film te maken.

Het is inderdaad raar als je dingen die je ziet, ruikt en hoort niet kunt bewijzen, het is zeer zeker niet raar als je gevoel en intuitie ed niet kunt bewijzen en/of verklaren.

Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 14:52
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 14:50 schreef Metro2005 het volgende:

[..]
En een videocamera fotografeert niet vooruit in de tijd, maar neemt de tijd op die verstrijkt. Niet de tijd die nog moet gebeuren nadat de filmcamera is gestopt met filmen. En achteruit bedoel ik dus de tijd vóór je de camera de opdracht geeft een foto of film te maken.
Uhm, dan zet je toch gewoon een camera 24-uur per dag aan ?
Dan heb je altijd beeld van de tijd die je wilt hebben
Jeweetwoensdag 11 januari 2006 @ 14:58
Wat ik niet begrijp is dat er nog mensen in geesten geloven. Als je na je dood een geest zou worden, zouden je lichaam en geest dus eigenlijk gescheiden moeten zijn. Toch is het al lang bewezen dat de geest simpelweg een deel van het lichaam is (namelijk de hersenen). Als je bijvoorbeeld drugs gebruikt, worden bepaalde neurotransmitters in bepaalde hersengebieden meer of minder uitgescheiden. Dit zorgt ervoor dat men zich anders gaat voelen en gedragen. De 'geest' is dus als het ware anders geworden. Dode mensen hebben geen levende hersencellen meer en kunnen dus ook niet meer denken of iets dergelijks.
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 15:05
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 14:52 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Uhm, dan zet je toch gewoon een camera 24-uur per dag aan ?
Dan heb je altijd beeld van de tijd die je wilt hebben
Ook van de dag ervoor? Of de dag erna?
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 15:09
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 15:05 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Ook van de dag ervoor? Of de dag erna?
Ja toch ?
Als je een beveiligingscamera hebt die altijd aan staat, dan heb je toch alle beelden ?
Wat is je punt nou
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 15:16
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 15:09 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Ja toch ?
Als je een beveiligingscamera hebt die altijd aan staat, dan heb je toch alle beelden ?
Wat is je punt nou
die filmt toch chronologisch met onze tijd mee, niet 1 of 2 seconden ervoor of erna.
Dat bedoel ik.
Dus niet dat ik de filmcamera aanheb staan en het is 12.00 en hij filmt op dat moment 11:59:50 ofzo
dat kan een camera niet. Die filmt ALTIJD onze tjid. nooit eerder, nooit later.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 15:18
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 13:11 schreef Metro2005 het volgende:

[..]
edit: Artikel gelezen. Het enige wat het artikel zegt is dat je zogenaamde paranormale activiteiten kan opwekken door bv bepaalde geluidsfrequenties te laten horen.
Nee, dit is je eerste fout : ze wekken geen paranormale activiteit op,
ze wekken een gevoel op bij mensen.
Daar zit een heeeeeel groot verschil tussen.
quote:
Voor mensen die erin geloven en het meemaken zijn paranormale activiteiten net zo echt als voor anderen een zinkende baksteen.
Dat is dus weer quatsch, want zelf als jij gelooft dat een baksteen zacht en fluffy is kan ik nog steeds jouw hersenpan ermee inslaan.
Die zgn."paranormale activiteit" is een ervaring, geen concreet bestaand iets.
quote:
Liegt de persoon die het gevoel heeft dat de tijd veel langzamer gaat dan de klok aangeeft?
Ik snap niet wat je hiermee wilt zeggen.
Natuurlijk ervaren mensen dingen verschillend.
Maar dat wil niet zeggen dat ze verschillend zijn;
hoe die 2 mensen het allebij ook ervaren, die klok loopt op dezelfde tijd.
quote:
Waarom heeft de ene persoon het warm in een kamer terwijl de 2e persoon het in die kamer koud heeft? Volgens de thermometer is het namelijk 20 graden in die kamer, dat heeft de wetenschappelijke meetmethode bewezen. En toch hebben 2 personen een verschillend idee over de temperatuur, volgens de 20 graden zou de persoon die het koud heeft dus liegen volgens jou, immers: het is bewezen dat het een aangename temperatuur is in die kamer.
En weer maak je een denkfout
het is niet bewezen dat het een aangename temperatuur is in die kamer;
het is bewezen dat het 20 graden is.
Dat de een 20 graden ervaart als aangenaam en de ander niet heeft daar niks mee te maken.
quote:
Als de ene persoon paranormale activiteiten waarneemt en een ander niet, liegt de persoon dan die zegt dat hij een geest ziet? Omdat het 'bewezen' is dat er geen geest is omdat de wetenschap hem niet kan verklaren of meten?
Als die persoon zegt dat ie met z'n overleden oma kan praten terwijl mensen gewoon in z'n hersenen kunnen zien dat ie aan het hallucineren is, dan liegt die persoon ja.

Als een dronken persoon jou vertelt dat de hele kamer beweegt, heeft ie dan gelijk volgens jou ?
Ik denk dat ie ongelijk heeft, en dat dat komt doordat ie dronken is (en dus zijn interpretatie van de wereld veranderd is).
quote:
Is alles wat tegen wetenschappelijke principes ingaat dan perse niet waar?
Nee, als het er tegenin gaat is er simpelweg meer onderzoek nodig om de wetenschappelijke principes aan te passen zodat ze weer kloppen.
Simpelweg roepen "naja, het zal wel" schiet je niks mee op.
quote:
Dat wil ik ermee zeggen en nee ik kan ook niet bewijzen dat het bestaat of niet bestaat maar ik weet voor mezelf dat geesten ed echt zijn.
Net zo goed als dat die persoon in de 20 graden kamer het echt koud heeft en net als de persoon die de tijd langzaam vindt verstrijken.
Ja, maar dat zijn subjectieve meningen, dat heeft niks met realiteit te maken.
In de realiteit is het simpelweg 20 graden.

[ Bericht 0% gewijzigd door Kiteless op 11-01-2006 15:28:00 ]
punchdrunkwoensdag 11 januari 2006 @ 15:41
klinkt als een erg gefrustreerd mannetje, die van der heide. als er iets is dat duidelijk naar voren komt uit dat stuk, is het dat hij voordurend hooghartig en arrogant doet over de "anti-paranormalen" en "sceptici", maar dat het hem eigenlijk mateloos irriteert dat er niet iedereen zijn geleuter voor zoete koek slikt.

nou, beste meneer van der heide, ik zal je even een handje helpen: persoonlijk zal het mij werkelijk rectaal oxideren wat jij vindt van mensen die het niet eens met je zijn. doe lekker je ding, zo down-to-earth of zweverig als je leuk vindt, maar laat mij er buiten. deze robot blijft lekker sceptisch tot zijn ratio uitdooft, wat dat in godsnaam ook moge betekenen!
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 15:43
Ok, dat is dan duidelijk bedankt voor je bijdrage
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 16:02
Kiteless, Wat ik alleen maar wil zeggen is dat ervaringen voor iedereen altijd anders zijn. Zelfs zulke fundamentele dingen als tijd en temperatuur.

Maar wat jij nu doet is een discussie starten over het wel of niet bestaan van paranormale activiteit.
Dat is nou juist iets wat ik wil vermijden. Iedereen gelooft wat hij of zij wil. Als je alleen wil geloven wat de wetenschap kan bewijzen: be my guest, moet je helemaal zelf weten.
Geloof je in meer: ook goed.

Wees alleen niet al te snel met je oordeel, als iets niet 'wetenschappelijk' bewezen is dan betekent het niet automatisch dat iets niet bestaat.

nokwandawoensdag 11 januari 2006 @ 16:08
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 15:41 schreef punchdrunk het volgende:


nou, beste meneer van der heide, ik zal je even een handje helpen: persoonlijk zal het mij werkelijk rectaal oxideren wat jij vindt van mensen die het niet eens met je zijn. doe lekker je ding, zo down-to-earth of zweverig als je leuk vindt, maar laat mij er buiten. deze robot blijft lekker sceptisch tot zijn ratio uitdooft, wat dat in godsnaam ook moge betekenen!
Sorry... dit is erg offtopic. Maar deze houden we erin
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 16:15
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 16:02 schreef Metro2005 het volgende:
Kiteless, Wat ik alleen maar wil zeggen is dat ervaringen voor iedereen altijd anders zijn. Zelfs zulke fundamentele dingen als tijd en temperatuur.
En wat ik dus precies zeg is :
da's allemaal prima, je kunt wel door blijven gaan over mensen die het als echt ervaren, maar in een discussie die gaat over of het echt is is dat compleet irrelevant.
Iemand die LSD gebruikt ervaart alles raar en ervaart dat ie kan vliegen.
Zo zijn er al een hoop dood neergevallen van flatgebouwen.
Hun ervaring dat het 'echt' was kon niet voorkomen dat de realiteit ze even een lesje leerde.
quote:
Maar wat jij nu doet is een discussie starten over het wel of niet bestaan van paranormale activiteit.
Dat is nou juist iets wat ik wil vermijden.
Dat vind ik nou zo slap he, dan gaan mensen met je in discussie,
en als je vervolgens al hun stellingen onderuit haalt gaan ze roepen dat ze er niet (meer) over wilden discussieren.
quote:
Wees alleen niet al te snel met je oordeel, als iets niet 'wetenschappelijk' bewezen is dan betekent het niet automatisch dat iets niet bestaat.
Duh, anders viel er weinig wetenschappelijk te onderzoeken, niet ?

[ Bericht 9% gewijzigd door Kiteless op 11-01-2006 16:22:48 ]
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 16:32
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 16:15 schreef Kiteless het volgende:

[..]

En wat ik dus precies zeg is :
da's allemaal prima, je kunt wel door blijven gaan over mensen die het als echt ervaren, maar in een discussie die gaat over of het echt is is dat compleet irrelevant.
Iemand die LSD gebruikt ervaart alles raar en ervaart dat ie kan vliegen.
Zo zijn er al een hoop dood neergevallen van flatgebouwen.
Hun ervaring dat het 'echt' was kon niet voorkomen dat de realiteit ze even een lesje leerde.
[..]

Dat vind ik nou zo slap he, dan gaan mensen met je in discussie,
en als je vervolgens al hun stellingen onderuit haalt gaan ze roepen dat ze er niet (meer) over wilden discussieren.

[..]

Duh, anders viel er weinig wetenschappelijk te onderzoeken, niet ?
Ik wil best met je discussieren maar ik discussieer hier gewoon niet graag over dus als het niet hoeft... Ik heb mijn eigen mening en die mag je best weten maar ik weet nu al dat je er niks van gelooft
en een discussie over zoiets ongrijpbaars is net zoiets als discussieren over de kamertemperatuur .....
gevoel en ervaringen dus. Geen harde feiten.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 16:45
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 16:32 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Ik wil best met je discussieren maar ik discussieer hier gewoon niet graag over dus als het niet hoeft... Ik heb mijn eigen mening en die mag je best weten maar ik weet nu al dat je er niks van gelooft
en een discussie over zoiets ongrijpbaars is net zoiets als discussieren over de kamertemperatuur .....
gevoel en ervaringen dus. Geen harde feiten.
Okee, je geeft dus toe dat je een mening hebt maar dat die nergens op gebaseerd is, en al helemaal niet op feiten.
Metro2005woensdag 11 januari 2006 @ 17:00
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 16:45 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Okee, je geeft dus toe dat je een mening hebt maar dat die nergens op gebaseerd is, en al helemaal niet op feiten.
Als je met feiten: wetenschappelijk bewezen bedoelt: inderdaad

Als je met feiten: persoonlijke ervaringen, geslaagde experimenten die zogenaamd niet wetenschappelijk genoeg onderbouwd waren en vele andere ervaringen van culturen en mensen van over de hele wereld bedoelt. Dan geef ik het niet toe nee

Ik heb namelijk geen zin om hetzelfde te gaan doen als de auteur van de tekst van de OP, en die richting begin je me nu wel uit te duwen.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 17:31
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 17:00 schreef Metro2005 het volgende:

[..]
Ik heb namelijk geen zin om hetzelfde te gaan doen als de auteur van de tekst van de OP, en die richting begin je me nu wel uit te duwen.
Ik duw niemand, jij ging een discussie aan die je niet kon winnen en toen vond je maar dat jij geen argumenten nodig had voor je mening
Marietje_34woensdag 11 januari 2006 @ 17:36
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 17:31 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Ik duw niemand, jij ging een discussie aan die je niet kon winnen en toen vond je maar dat jij geen argumenten nodig had voor je mening
Hij heeft wel argumenten. Hij heeft alleen geen wetenschappelijk bewezen feiten klaarliggen, die jij zo nodig hebt om aan te kunnen nemen dat er zoiets als het paranormale bestaat.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 18:08
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 17:36 schreef Marietje_34 het volgende:

[..]

Hij heeft wel argumenten. Hij heeft alleen geen wetenschappelijk bewezen feiten klaarliggen, die jij zo nodig hebt om aan te kunnen nemen dat er zoiets als het paranormale bestaat.
Nee, z'n 'argumenten' waren
a) geen argumenten
b) irrelevante quatsch.

lees Aan de 'sceptici' en 'paranormaal ingestelden' onder ons nog maar eens voor een uitleg.
Marietje_34woensdag 11 januari 2006 @ 18:11
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 18:08 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Nee, z'n 'argumenten' waren
a) geen argumenten
b) irrelevante quatsch.


lees Aan de 'sceptici' en 'paranormaal ingestelden' onder ons nog maar eens voor een uitleg.
Dat is slechts jouw mening, jij vindt het quatsch. Lees het zelf nog maar even na, je hebt schijnbaar toch eea gemist.
The_Psyraisorwoensdag 11 januari 2006 @ 19:03
Iedereen die niet gelooft moet dood
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 19:09
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 18:08 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Nee, z'n 'argumenten' waren
a) geen argumenten
b) irrelevante quatsch.

lees Aan de 'sceptici' en 'paranormaal ingestelden' onder ons nog maar eens voor een uitleg.
Ach, joh z**kerd.
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 19:10
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 19:03 schreef The_Psyraisor het volgende:
Iedereen die niet gelooft moet dood
Dit vind ik nou ook weer typisch kortzichtig en is de bedoeling helemaal niet
The_Psyraisorwoensdag 11 januari 2006 @ 19:21
Ik bereid bom-aanslagen voor, voor jullie .Ongelovige varkens!
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 19:33
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 19:21 schreef The_Psyraisor het volgende:
Ik bereid bom-aanslagen voor, voor jullie .Ongelovige varkens!
Bommen met een hoop spirituele energie neem ik aan?
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 21:41
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 19:09 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Ach, joh z**kerd.
Tuurlijk, als je een discussie niet kan winnen op argumenten moet het maar op een andere manier he
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 21:43
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 21:41 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Tuurlijk, als je een discussie niet kan winnen op argumenten moet het maar op een andere manier he
Ik doelde op muggenzifterij, waar ik absoluut geen zin in heb.
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 21:45
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 21:43 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Ik doelde op muggenzifterij, waar ik absoluut geen zin in heb.
Sorry hoor,
maar als iemand in een discussie een lange post schrijft met een hoop argumenten,
en iemand anders weet ze stuk voor stuk te weerleggen,
noem ik dat geen muggenzifterij.

Lekker makkelijk, discussieren en elke keer dat iemand anders een punt heeft roepen dat het muggenzifterij is, of dat ie een zeikerd is.
Wie denkt ie wel niet dat ie is, zo maar de poten onder jouw betoog vandaan zagen ?
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 21:51
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 21:45 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Sorry hoor,
maar als iemand in een discussie een lange post schrijft met een hoop argumenten,
en iemand anders weet ze stuk voor stuk te weerleggen,
noem ik dat geen muggenzifterij.

Lekker makkelijk, discussieren en elke keer dat iemand anders een punt heeft roepen dat het muggenzifterij is, of dat ie een zeikerd is.
Wie denkt ie wel niet dat ie is, zo maar de poten onder jouw betoog vandaan zagen ?
Ik vind dat het soms wat te ver gaat, ik blijf een mens en geen robot.....en zoals ik al eerder zei, ik vind het gewoon zonde van de kostbare energie om telkens weer mijn weerwoordje klaar te hebben. Ik weet waar jij voor staat, en jij waar ik voor sta, dus zullen we het daarbij laten
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 22:30
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 21:51 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Ik vind dat het soms wat te ver gaat, ik blijf een mens en geen robot.....en zoals ik al eerder zei, ik vind het gewoon zonde van de kostbare energie om telkens weer mijn weerwoordje klaar te hebben. Ik weet waar jij voor staat, en jij waar ik voor sta, dus zullen we het daarbij laten
Naja, het is zinloos om een discussie aan te gaan als iemand halverwege zegt : "kut, je hebt me klem, ik kan hier niks tegen inbrengen, het zal allemaal wel en vanaf nu luister ik gewoon niet meer naar je, naanananana <vingers in oren stopt>"
Anyway, we houden het hier maar bij
Fijne avond iig.
Analyzing_Barbwoensdag 11 januari 2006 @ 22:48
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 22:30 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Naja, het is zinloos om een discussie aan te gaan als iemand halverwege zegt : "kut, je hebt me klem, ik kan hier niks tegen inbrengen, het zal allemaal wel en vanaf nu luister ik gewoon niet meer naar je, naanananana <vingers in oren stopt>"
Anyway, we houden het hier maar bij
Fijne avond iig.
Misschien gedeeltelijk klem, maar niet helemaal. Ik weiger gewoon toe te geven!
weet je wat het is, ik moet gewoon nog een beetje erin komen hier, dat is het. Mooi excuus toch?
Jij ook fijne avond
Kitelesswoensdag 11 januari 2006 @ 23:18
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 22:48 schreef Analyzing_Barb het volgende:

[..]

Misschien gedeeltelijk klem, maar niet helemaal. Ik weiger gewoon toe te geven!
weet je wat het is, ik moet gewoon nog een beetje erin komen hier, dat is het. Mooi excuus toch?
Jij ook fijne avond
Ik had het helemaal niet over jou, ik had het over mijn discussie met Metro2005
Met jou is het nog wel aangenaam converseren zo

Oh well,
* Kiteless klinkt een wijntje tegen je
Latondonderdag 12 januari 2006 @ 02:51
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 23:18 schreef Kiteless het volgende:
Oh well
...to dream of love.

altijd leuk die "discussies" tussen de verlichte mens en de kortzichtige dwazen.
Analyzing_Barbdonderdag 12 januari 2006 @ 08:56
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 23:18 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Ik had het helemaal niet over jou, ik had het over mijn discussie met Metro2005
Met jou is het nog wel aangenaam converseren zo

Oh well,
* Kiteless klinkt een wijntje tegen je
Analyzing_Barbdonderdag 12 januari 2006 @ 08:56
Ik heb hier nog een mooi voorbeeld van Sh0g Hij verwoordt eigenlijk wat ik bedoel/zeggen wil

Sh0g - donderdag 12 januari 2006 @ 05:17




lekker oud topic dit, maar niet minder interessant.
quote:Op donderdag 12 januari 2006 00:43 schreef Jeweet het volgende:
Mensen vertrouwen veel te veel op hun eigen waarnemingen. Je eigen ervaringen zijn alles behalve betrouwbaar.

Ik heb nog wat vragen voor mensen die in geesten geloven:

- Mensen die ernstige alzheimer hebben en komen te overlijden, hebben de geesten dan ook alzheimer?
- Hebben geesten dezelfde herinneringen als toen wanneer ze een levend mens waren?
- Waarom wordt je geheugen én dus ook je bewustzijn en denkvermogen minder als er hersencellen kapot gaan, maar staat de geest wel los van het lichaam (volgens geestengelovers)


(Onderstaand is dus het antwoord van Sh0g:)

Geest en lichaam staan los van elkaar in die zin, dat de geest het aardse lichaam alleen gebruikt om te leren, maar niet beinvloed wordt door zijn aardse kwalen. Dus de geest wordt niet beïnvloed door Alzheimer e.d. Het lichaam wordt enkel gebruikt om te leren, over goed en kwaad bijvoorbeeld, etc. Men zegt dat wanneer je als geest het lichaam verlaat, dat je ook weer al je vorige levens kan herinneren. Om daarin te geloven, moet je dus in reïncarnatie geloven. Ik ben niet religieus, maar er zijn wel veel aanwijzingen voor reïncarnatie. Sommige mensen kunnen via hun dromen plekken beschrijven waar ze nog nooit zijn geweest of nog nooit wat over op TV hebben gezien. Ze kunnen gedetailleerd straten en huizen beschrijven. Als je ze onder hypnose brengt zullen ze nog meer details opnoemen, zoals straatnamen etc, die vervolgens gewoon te controleren zijn. Alsof ze er dus wel zijn geweest, maar dan in een vorig leven. Soms komt het voor dat die persoon onder hypnose een (oud) buitenlandse taal kan spreken (xenolalie), wat hij normaal niet kan. Dit wijst toch sterk op het bestaan van reïncarnatie en reïncarnatie betekent dat geesten ook bestaan.

Ik heb ook nog wel vragen aan mensen die totaal niet in geesten geloven.

Hoe kan het dat in een huis onverklaarbare dingen kunnen gebeuren, die door meerdere personen worden waargenomen. Denk aan lampen die vanzelf aan en uit gaan, kranen die uit zichzelf gaan lopen, schilderijen die van de muur vallen, stoelen die omlazeren, onverklaarbare voetstappen, kloppen op de muren, plotseling een duw krijgen wanneer je de trap af wilt, etc.
Dit soort dingen komen echt voor en natuurlijk zijn sommige dingen wel te verklaren (uitzetting en krimping van materialen door warmte en kou, tocht, storing in de electriciteit) maar als al deze zaken frequent en tegelijk voorkomen, dan geloof je daar niet meer in.
Paragnosten worden erbij gehaald en zelfs duiveluitdrijvers. En als het dan niet werkt, dan zit er vaak niets anders op dan te verhuizen. En natuurlijk zeg je dan niet tegen de nieuwe bewoners dat het 'spookt' in je huis. Maar als vervolgens de nieuwe familie ook hetzelfde begint mee te maken en uiteindelijk ook verhuist, en dan nog een familie, en nog één. Tjah, wat moet je dan hè? Totdat iemand eens gaat graven naar de geschiedenis van het huis, (of letterlijk graven, in de tuin of in de kruipruimte van het huis) en ontdekt dat het huis gebouwd is op een oude begraafplaats of dat er misschien mensen vermoord zijn in het huis.
Hoe wil je die waarnemingen van al die families dan in godsnaam verklaren? Collectief-onbetrouwbaar-waarnemingssyndroom?
Ik heb een aantal jaar terug eens op TV gezien, over een familie dat woonde in zo'n huis. Die mensen die hoorden elke nacht gerommel in de woonkamer, schuiven van tafels en stoelen enzo. Ze tekenden 's avonds met krijt op de vloer af waar de tafels en stoelen stonden en de volgende ochtend stond alles weer schots en scheef. Dit verzin je niet. Sommige mensen moeten wel noodgedwongen tegen hun zin verhuizen, omdat er simpel gezegd iets in het huis aanwezig is dat duidelijk kenbaar maakt dat ze niet welkom zijn of gewoon kenbaar maakt dat ze niet alleen zijn. Ik denk niet dat je zulke gebeurtenissen kan afdoen als quatsch, omdat het gewoon te vaak voorkomt.

Maar goed, ik denk pas dat men echt overtuigd van het bestaan van geesten kan zijn, tot men zoiets zelf meemaakt. Anders valt er heel moeilijk over te discussiëren, omdat een betrouwbare bron voor de één niet betrouwbaar is voor de ander. Vervolgens krijg je een wellus-nietus verhaal en dan houdt het wel op.
Metro2005donderdag 12 januari 2006 @ 09:23
quote:
Op woensdag 11 januari 2006 21:45 schreef Kiteless het volgende:

[..]

Sorry hoor,
maar als iemand in een discussie een lange post schrijft met een hoop argumenten,
en iemand anders weet ze stuk voor stuk te weerleggen,
noem ik dat geen muggenzifterij.

Lekker makkelijk, discussieren en elke keer dat iemand anders een punt heeft roepen dat het muggenzifterij is, of dat ie een zeikerd is.
Wie denkt ie wel niet dat ie is, zo maar de poten onder jouw betoog vandaan zagen ?
Laat ik het zo zeggen: ik heb geen feiten, geen harde bewijzen, alleen ervaringen, en met mij de ervaringen van miljoenen andere mensen die hetzelfde geloven.

Helaas heb jij harde bewijzen nodig om overtuigd te raken. Nouja dan houdt het voor mij op aangezien ik die niet heb nietwaar?
Knarfdonderdag 12 januari 2006 @ 09:32
quote:
Op donderdag 12 januari 2006 02:51 schreef Laton het volgende:

[..]

...to dream of love.

altijd leuk die "discussies" tussen de verlichte mens en de kortzichtige dwazen.
Oh, uwe hogere zweverigheid, ik kus uw voeten.
Verover ons met uw goede boodschap en laat ons het ware licht zien.
Knarfdonderdag 12 januari 2006 @ 09:48
quote:
Op donderdag 12 januari 2006 08:56 schreef Analyzing_Barb het volgende:
Ik heb hier nog een mooi voorbeeld van Sh0g Hij verwoordt eigenlijk wat ik bedoel/zeggen wil

Sh0g - donderdag 12 januari 2006 @ 05:17




lekker oud topic dit, maar niet minder interessant.
quote:Op donderdag 12 januari 2006 00:43 schreef Jeweet het volgende:
Mensen vertrouwen veel te veel op hun eigen waarnemingen. Je eigen ervaringen zijn alles behalve betrouwbaar.

Ik heb nog wat vragen voor mensen die in geesten geloven:

- Mensen die ernstige alzheimer hebben en komen te overlijden, hebben de geesten dan ook alzheimer?
- Hebben geesten dezelfde herinneringen als toen wanneer ze een levend mens waren?
- Waarom wordt je geheugen én dus ook je bewustzijn en denkvermogen minder als er hersencellen kapot gaan, maar staat de geest wel los van het lichaam (volgens geestengelovers)


(Onderstaand is dus het antwoord van Sh0g:)

Geest en lichaam staan los van elkaar in die zin, dat de geest het aardse lichaam alleen gebruikt om te leren, maar niet beinvloed wordt door zijn aardse kwalen. Dus de geest wordt niet beïnvloed door Alzheimer e.d. Het lichaam wordt enkel gebruikt om te leren, over goed en kwaad bijvoorbeeld, etc. Men zegt dat wanneer je als geest het lichaam verlaat, dat je ook weer al je vorige levens kan herinneren. Om daarin te geloven, moet je dus in reïncarnatie geloven. Ik ben niet religieus, maar er zijn wel veel aanwijzingen voor reïncarnatie. Sommige mensen kunnen via hun dromen plekken beschrijven waar ze nog nooit zijn geweest of nog nooit wat over op TV hebben gezien. Ze kunnen gedetailleerd straten en huizen beschrijven. Als je ze onder hypnose brengt zullen ze nog meer details opnoemen, zoals straatnamen etc, die vervolgens gewoon te controleren zijn. Alsof ze er dus wel zijn geweest, maar dan in een vorig leven. Soms komt het voor dat die persoon onder hypnose een (oud) buitenlandse taal kan spreken (xenolalie), wat hij normaal niet kan. Dit wijst toch sterk op het bestaan van reïncarnatie en reïncarnatie betekent dat geesten ook bestaan.

Ik heb ook nog wel vragen aan mensen die totaal niet in geesten geloven.

Hoe kan het dat in een huis onverklaarbare dingen kunnen gebeuren, die door meerdere personen worden waargenomen. Denk aan lampen die vanzelf aan en uit gaan, kranen die uit zichzelf gaan lopen, schilderijen die van de muur vallen, stoelen die omlazeren, onverklaarbare voetstappen, kloppen op de muren, plotseling een duw krijgen wanneer je de trap af wilt, etc.
Dit soort dingen komen echt voor en natuurlijk zijn sommige dingen wel te verklaren (uitzetting en krimping van materialen door warmte en kou, tocht, storing in de electriciteit) maar als al deze zaken frequent en tegelijk voorkomen, dan geloof je daar niet meer in.
Paragnosten worden erbij gehaald en zelfs duiveluitdrijvers. En als het dan niet werkt, dan zit er vaak niets anders op dan te verhuizen. En natuurlijk zeg je dan niet tegen de nieuwe bewoners dat het 'spookt' in je huis. Maar als vervolgens de nieuwe familie ook hetzelfde begint mee te maken en uiteindelijk ook verhuist, en dan nog een familie, en nog één. Tjah, wat moet je dan hè? Totdat iemand eens gaat graven naar de geschiedenis van het huis, (of letterlijk graven, in de tuin of in de kruipruimte van het huis) en ontdekt dat het huis gebouwd is op een oude begraafplaats of dat er misschien mensen vermoord zijn in het huis.
Hoe wil je die waarnemingen van al die families dan in godsnaam verklaren? Collectief-onbetrouwbaar-waarnemingssyndroom?
Ik heb een aantal jaar terug eens op TV gezien, over een familie dat woonde in zo'n huis. Die mensen die hoorden elke nacht gerommel in de woonkamer, schuiven van tafels en stoelen enzo. Ze tekenden 's avonds met krijt op de vloer af waar de tafels en stoelen stonden en de volgende ochtend stond alles weer schots en scheef. Dit verzin je niet. Sommige mensen moeten wel noodgedwongen tegen hun zin verhuizen, omdat er simpel gezegd iets in het huis aanwezig is dat duidelijk kenbaar maakt dat ze niet welkom zijn of gewoon kenbaar maakt dat ze niet alleen zijn. Ik denk niet dat je zulke gebeurtenissen kan afdoen als quatsch, omdat het gewoon te vaak voorkomt.

Maar goed, ik denk pas dat men echt overtuigd van het bestaan van geesten kan zijn, tot men zoiets zelf meemaakt. Anders valt er heel moeilijk over te discussiëren, omdat een betrouwbare bron voor de één niet betrouwbaar is voor de ander. Vervolgens krijg je een wellus-nietus verhaal en dan houdt het wel op.
Oke vraagjes over geesten en mensen.

We gaan ervanuit dat (in iedergeval de meeste) geesten van mensen afkomen. En dat mensen ook reincarneren.

1) Wanneer kwamen de eerste mensen geesten? (Pas toen de huidige menssoort er was, of ook al in de tussenfasen)
2) Reincarneerd iedereen ooit een keer (Dus na 1 minuut of na 1 dag of na 100 jaar, of na 100 miljoen jaar)?
3) Reincarneren we ook nog, wanneer de menssoort niet meer bestaat?
4) Blijven we altijd reincarneren, tot in de oneindigheid?
Jeweetdonderdag 12 januari 2006 @ 13:51
quote:
Op donderdag 12 januari 2006 09:23 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Laat ik het zo zeggen: ik heb geen feiten, geen harde bewijzen, alleen ervaringen, en met mij de ervaringen van miljoenen andere mensen die hetzelfde geloven.

Helaas heb jij harde bewijzen nodig om overtuigd te raken. Nouja dan houdt het voor mij op aangezien ik die niet heb nietwaar?
Zo vreemd is het niet hoor. 1 op de 100 mensen krijgt in z'n leven wel eens een psychose...
Metro2005donderdag 12 januari 2006 @ 13:55
quote:
Op donderdag 12 januari 2006 13:51 schreef Jeweet het volgende:

[..]

Zo vreemd is het niet hoor. 1 op de 100 mensen krijgt in z'n leven wel eens een psychose...