abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_25426663
Mijn top 3 meest mislukte Nederlandse ministers:

1. Herman Heinsbroek (LPF, Balkenende-1, 2002)

Luchtverkoper, nietsnut, denkt dat ie verstand van economie heeft omdat ie een platenmaatschappij opbouwde.

2. Tineke Netelenbos (PvdA) Kok-2, 1998-2002)

Steekwoorden: (wegen)bouwfraude, liberalisering, HSL-Betuwelijn.

3. Els Borst (D66, Kok-2, 1994-2002)

Kosten gezondheidszorg enorm gestegen (50% in acht jaar), maar kwaliteit zorg ging ver achteruit. Wachtlijsten opgebouwd in bijna elk segment.
  dinsdag 8 maart 2005 @ 14:30:21 #2
48840 Xtreem
Minimalist in training
pi_25426709
Zet Bomhoff er bij in, en ik ben het met je eens
The secret to happiness is freedom...
And the secret to freedom is courage.
Thucydides
  dinsdag 8 maart 2005 @ 14:34:39 #3
52589 sjun
uit solidariteit
pi_25426753
Jan Pronk heeft jarenlang in een ver van mijn bed show populair gedaan in het buitenland van nederlands belastinggeld. Hij vergooide dit ontwikkelingsgeld aan ondersteuning van dictators en bestuurders die eveneens hun zaakjes niet op orde hadden.

Het dieptepunt van Jan Pronk vond ik wel de huilie verhalen rondom Srebernicza. Dankzij de PvdA kon deze man jarenlang mooi weer blijven spelen. Op milieu deed de man het voor mij duidelijk beter dan op ontwikkelingssamenwerking. Niettemin had ik liever meer daadkrachtige en contrelerende en minder 'bevlogen' en bevoogdende mensen aan het werk gezien.

Gelukkig voor Jan Pronk leidt socialistische bevlogenheid meer dan eens naar de vetpotten van een westerse samenleving.
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_25426927
Donner
Al moet die zich natuurlijk nog grotendeels bewijzen, maar hij is aardig op weg
-
  dinsdag 8 maart 2005 @ 14:53:41 #5
78509 Harry_Sack
bidibidibidibidi
pi_25426946
Oei, 3 maar..

1. Winny Sorgdrager (min. van justitie), persoonlijke problemen voerden de boventoon boven beleid. Gevolg: leugen op leugen op leugen totdat de situatie onhoudbaar werd

2. Tinneke Netelenbos (als min. verkeer en waterstaat) / maar had net zo goed Jorritsma kunnen heten, het werkwoord is netelenbossen geworden

3. Jozias van Aartsen (als min. van landbouw) , lees zelf maar: http://www.nrc.nl/W2/Lab/Vanaartsen/000904a.html
Ingenieur in de ornithologische huisvesting <- Urbanus :P
Good ol' Buck : http://youtube.com/watch?v=VmxXIS2ot8w <- Fun
N.W.O : http://www.youtube.com/watch?v=WOeCpMwZo6o <- Pol
  dinsdag 8 maart 2005 @ 14:54:08 #6
13777 DoctorB
Bomba je hoofd
pi_25426949
1. Jan Pronk - als minister van Volkshuisvesting is hij verantwoordelijk voor de huidige woningnood en de jeugdvlucht vanuit dorpen dankzij zijn idiote "vinex" nota.
2. Jan Pronk - als minister van ontwikkelingssamenwerking is hij verantwoordelijk voor het financieren van dictators en criminelen mbv nederlands belastinggeld dat achteraf toch beter voor aflossing van het begrotingstekort gebruikt had kunnen worden.
3. Roverhoofdman Den Uyl, die met zijn opmerking ernaar te streven alle nederlandse produktiemiddelen op termijn te institutionaliseren Nederland op de rand van de afgrond bracht.
Indien u het niet eens bent met een van de door mij gedane uitlatingen bent u te dom om deze te begrijpen. Ik verzoek u dan ook zich verder van commentaar te onthouden.
  dinsdag 8 maart 2005 @ 15:50:38 #7
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_25427669
Jan Pronk
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_25429420
Tja, je hebt wat mindere ministers waarvan je denkt "wat heeft hij of zij nu bereikt in die jaren?" zoals Brinkhorst, Jorritsma, Korthals etc. Natuurlijk waren er wel wat ministers die compleet debiel waren ( Nawijn cs) maar die hebben te kort gezeten om er echt een puinhoop van te maken. Met een puinhoop bedoel ik dan een verslechterde situatie dan voor hun aantreden, terwijl de economie hoogtij vierde. Niet in de top drie, maar zeker het vermelden waard zijn Van Boxtel (zeer intelligente man, maar om nu te zeggen dat de problemen in grote steden zijn verbeterd...), De Vries (binnenlandse zaken, terwijl de sterke arm meer een kinderarmpje is geworden) en Pronk (volkshuisvesting, we hebben goddomme een tekort van bijna 200.000 huizen!). Nee, de echte brokkenmakers zijn:


1. Els Borst


2. Tineke Netelenbos


3. Balkenende
"I reject your reality and substitute my own"- Adam Savage
pi_25429482
Op jouw 2 past Jorritsma beter Berends. Die heeft meer verantwoordelijkheid gehad voor die projecten.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_25429514
quote:
Op dinsdag 8 maart 2005 14:54 schreef DoctorB het volgende:
1. Jan Pronk - als minister van Volkshuisvesting is hij verantwoordelijk voor de huidige woningnood en de jeugdvlucht vanuit dorpen dankzij zijn idiote "vinex" nota.
Baarlijke nonsens. De Vinexnota is uit ik meen '93 ruim 5 jaar voor Pronk minister werd. Pronk heeft zich bezig gehouden met de 5e nota. Deze is er echter nooit door gekomen...

Dus hierbij een verzoek, voor je weer je gal gaat spuien kijk eerst even de feiten na.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_25429560
Het is overigens wel vermakelijk hoe eenvoudig bepaalde projecten blind aan bepaalde bewindslieden worden toegewezen die er weinig mee te maken hadden .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  dinsdag 8 maart 2005 @ 20:34:08 #12
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_25430053
Wat dachten jullie van Kemenade. Tokkies op de universiteit
Dramabeleid waar we nu NOG last van hebben
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
pi_25430067
Mijn persoonlijke top 2.

1 Zalm, veel geprezen maar hij maakt er al 10 jaar een zooitje van.

2 Minister Dekker, de ruimtelijke ordening en de huizenmarkt worden door haar naar mijn idee compleet verkeerd benaderd.

3 Balkenende loopt erg te prutsen als minister president.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  dinsdag 8 maart 2005 @ 20:37:27 #14
106056 Landmass
ik discrimineer dus ik besta
pi_25430094
Vermeend (staatssecretaris, mag toch ook wel), heeft het belastingstelsel weer net wat ingewikkelder gemaakt dan dat het al was met allerlei leuke teruggave en heffings regeltjes. Heel erg lief & snoezig allemaal
Fok! presents
GOOD MOD, BAD MOD
starring Sizzler & Sidekick
nu in POL
  † In Memoriam † dinsdag 8 maart 2005 @ 20:41:31 #15
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_25430138
Pronk, Kok en Kok.
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
  dinsdag 8 maart 2005 @ 20:49:53 #16
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_25430265
Lastig lastig.....3 mensen maar.
  • 1. Nelie Smit Kroes : Grondlegger van de Betuwelijn .
    Project van 2 miljard naar 5 miljard. Economisch redement 0.
  • 2. Jan Pronk : Gelooft nog steeds in geld pompen in 3e wereldlanden terwijl de machthebbers zo corrupt als de pest zijn.
  • 3. Singh Varma : Het ziekelijk liegenbeestje van de politiek. Volkomen ongeschikt voor de zware taak.
  •   FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 8 maart 2005 @ 20:51:49 #17
    862 Arcee
    Look closer
    pi_25430300
    quote:
    Op dinsdag 8 maart 2005 20:49 schreef Drugshond het volgende:
  • 3. Singh Varma : Het ziekelijk liegenbeestje van de politiek. Volkomen ongeschikt voor de zware taak.
  • quote:
    Top 3 - Meest mislukte ministers.
    Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
    pi_25430387
    Pak 3 LPF ministers en je hebt je top 3... Nederland heeft heel veel geluk gehad dat dat kabinet zijn karwei niet heeft kunnen afmaken.
    "It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
      † In Memoriam † dinsdag 8 maart 2005 @ 21:05:56 #19
    45013 Aaahikwordgek
    Maakt vrienden
    pi_25430540
    Pak 3 PvdA ministers en je hebt je top 3... Nederland heeft heel veel ongeluk gehad dat dat kabinet haar karwei kon afmaken.
    Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
    Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
    Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
      dinsdag 8 maart 2005 @ 21:07:35 #20
    44703 ExtraWaskracht
    Laat maar lekker draaien
    pi_25430583
    Netelenbos (verantwoordelijk voor het erdoorheen drukken van de Betuwelijn en andere leuke projectjes), Pronk (steun vooral onderdrukkende leiders) en doe maar Borst (gezondheidsfascist). Misschien zou Mr.Dr. H. Goeman Borgesius ook wel thuishoren in het rijtje, hij is verantwoordelijk geweest voor de woningwet wat dus de aanzet was tot de grondmonopolisering van de overheid.
      dinsdag 8 maart 2005 @ 23:26:18 #21
    959 opa
    De man met de witte shawl
    pi_25432887
    Joop den Uyl.
    Niets, maar dan ook niets heeft hij van zijn ïdealen om kunnen zetten in de praktijk.
    Maar we zijn tot op heden bezig om zijn gedoe te redresseren.
    Hee, Grufti ! Ab! in die Urne !!
      dinsdag 8 maart 2005 @ 23:48:53 #22
    85889 lucida
    équilibre
    pi_25433405
    Hans Wiegel die nu nog teert op zijn roem van weleer.

    Robin Van Linschoten, als de man die in zijn eentje het ziekte- en zorgstelsel heeft uitgewoond

    Hans van Mierlo die bij hoog en bij laag volhoudt dat Nederland welvarend genoeg en nog lang niet vol is.

    Ad Melkert die verantwoordelijk was voor de grootste schuld (de ESF affaire) waarmee Nederland bij de Europese Unie in het krijt kwam te staan. ( En vanwege zijn ongelooflijke verzuringsgraad.)

    Annemarie Joritsma die vrij baan heeft gemaakt voor de uitverkoop van diverse publieke sectoren aan de vrije markt economie.

    En wat te denken van Josef Luns, die Italië paaide door aan dit land langdurig 'ons' gas te leveren voor een prijs die ver onder de marktprijs lag die wij er zelf voor moesten betalen.

    En ga zo maar door.


    [ Bericht 4% gewijzigd door lucida op 08-03-2005 23:57:13 ]
    het is zoals het is
    freedom from want and fear
    non-conforming link
    pi_25434133
    Misschien is het makkelijker ministers te noemen die niet mislukt zijn, maar dan moeten we ver terug in het verleden.
    Van Oldebarneveldt ?
    de With ?
    Exaudi orationem meam
    Requiem aeternam dona eis, Domine.
    Et lux perpetua luceat eis.
    pi_25436582
    quote:
    Op dinsdag 8 maart 2005 23:48 schreef lucida het volgende:
    Hans Wiegel die nu nog teert op zijn roem van weleer.

    Robin Van Linschoten, als de man die in zijn eentje het ziekte- en zorgstelsel heeft uitgewoond

    Hans van Mierlo die bij hoog en bij laag volhoudt dat Nederland welvarend genoeg en nog lang niet vol is.

    Ad Melkert die verantwoordelijk was voor de grootste schuld (de ESF affaire) waarmee Nederland bij de Europese Unie in het krijt kwam te staan. ( En vanwege zijn ongelooflijke verzuringsgraad.)

    Annemarie Joritsma die vrij baan heeft gemaakt voor de uitverkoop van diverse publieke sectoren aan de vrije markt economie.

    En wat te denken van Josef Luns, die Italië paaide door aan dit land langdurig 'ons' gas te leveren voor een prijs die ver onder de marktprijs lag die wij er zelf voor moesten betalen.

    En ga zo maar door.
    Ik zou Hans Hoogervorst er ook maar bij zetten. Als Staatssecretaris van Sociale Zaken nooit betrapt op een waarheid en gelijk Linschoten verantwoordelijk voor afbraak sociale (zorg) voorzieningen. Tevens nu opnieuw verantwoordelijk voor de dagelijkse sterfgevallen onder chronisch zieken
    pi_25436952
    Gijs van Ardenne
    Herman Heinsbroek
    Sam van Houten (Met dat kinderwetje begon Big Government de ongewenste bemoeienis met de dagelijkse gang van zaken in bedrijven.)
    pi_25437672
    1. Zalm, onder Paars al verantwoordelijk voor de financiën, kon het onder economische voorspoed niet opbrengen te bezuinigen, kreeg tijdens economische tegenwind een herkansing, ging vervolgens weer in de fout door met zware bezuinigingen de economie nog meer te remmen. Grote bek over het falen van het financiële beleid van Paars, terwijl hij toen zelf de verantwoordelijke minister van financiën was.

    2. Verdonk, grote bek in de pers, maar lukt het maar niet het departement met de meeste chaos op orde te krijgen, sterker nog, sinds haar aantreden zijn de klachten, achterstanden en fouten gigantisch toegenomen.

    3. Netelenbos, kampioen mislukte projecten, a la betuwelijn, rekeningrijden, etc. Heeft Nederland miljarden gekost.

    Deze drie springen er aardig uit, maar ik kan nog wel wat tientallen mislukkingen noemen...De LPFers hebben (gelukkig) de kans niet gekregen om zich zulke mislukkingen eigen te maken, hun regeerperiode was daarvoor wat te kort.
    pi_25437921
    De top 3 lijstjes zijn wel zeer actueel en zeer typisch gezien de users die reageren
    en dat Zalm niet bezuinigd zou hebben is wel een zeer grappige opmerking

    mijn flop 3

    1: Pronk van ontwikkelingssamenwerking, onderbouwing verder overbodig.
    2: Alle Ministers op Verkeer en Waterstaat sinds Lubbers
    3: Alders en wel vanwege de Vinex en de NMP +

    Eervolle vermelding Ritzen van onderwijs vanwege de invoering OV kaart (met dank aan die goddelijke kale) waar de studenten toen nogal tegen waren, nu schijnen ze niet meer zonder te kunnen. De reden om Ritzen niet op te nemen in de top 3 komt omdat deze topper hulp had van 3 andere PvdA coryfeeen op dit departement o.a. Wallage en Job Cohen.
    pi_25438140
    quote:
    Op woensdag 9 maart 2005 09:53 schreef Chewie het volgende:
    De top 3 lijstjes zijn wel zeer actueel en zeer typisch gezien de users die reageren
    en dat Zalm niet bezuinigd zou hebben is wel een zeer grappige opmerking
    Zalm heeft zelf gesteld dat er ten tijde van Paars te weinig is bezuinigd, dat er op te grote voet is geleefd, en dat daarom de huidige bezuinigingen zo extreem zwaar zijn. Wat jij daar grappig aan vind, ontgaat mij.

    En ja, actueel zal mijn lijstje best zijn, ik oordeel niet over ministers die ik niet heb meegemaakt en zo oud ben ik nou ook weer niet
    pi_25438219
    quote:
    Op woensdag 9 maart 2005 10:09 schreef Vhiper het volgende:

    [..]

    Zalm heeft zelf gesteld dat er ten tijde van Paars te weinig is bezuinigd, dat er op te grote voet is geleefd, en dat daarom de huidige bezuinigingen zo extreem zwaar zijn. Wat jij daar grappig aan vind, ontgaat mij.
    Volgens mij geen discussie topic maar goed, Zalm heeft gezegd dat Paars vooral te weinig bezuinigd heeft in de laatste jaren van die coalitie en dat de Zalm norm teveel is losgelaten. Daar kun je alleen Zalm de schuld van geven maar het is altijd nog een coalitie. Het enige wat ik Zalm verwijt (en de VVD) is dat ze zelf ook te gemakkelijk werden na 6 jaar Paars en de PvdA teveel hun zin gaven.
    quote:
    En ja, actueel zal mijn lijstje best zijn, ik oordeel niet over ministers die ik niet heb meegemaakt en zo oud ben ik nou ook weer niet
    Dat was ook niet alleen tegen jou gericht

    PS: Bij Balkenende I zaten natuurlijk ook zeer slechte ministers maar heb ik niet meegenomen vanwege de korte duur.

    [ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 09-03-2005 10:16:40 ]
    pi_25438346
    Verdonk en Zalm
    Allah Al Watan Al Malik
    pi_25441241
    In elk geval de justitieministers Korthals en Donner, zeker ook Tineke Netelenbos en iedereen die namens de LPF minister is geweest, met uitzondering van Nawijn (die ziet een deel van zijn beleid nu nog door Verdonk worden uitgevoerd). Verder nog Hayo Apotheker die op Landbouw al vrij snel de biezen pakte.
    pi_25441911
    Zalm, vaak geprezen voor zijn kennis van economie, maar bakt er zelf al heel lang niets van...
    pi_25452409
    quote:
    Op woensdag 9 maart 2005 10:15 schreef Chewie het volgende:


    PS: Bij Balkenende I zaten natuurlijk ook zeer slechte ministers maar heb ik niet meegenomen vanwege de korte duur.
    Dat ze er zo kort zaten hadden ze aan zichzelf te danken...
    pi_25452545
    quote:
    Op donderdag 10 maart 2005 07:58 schreef Ulx het volgende:

    [..]

    Dat ze er zo kort zaten hadden ze aan zichzelf te danken...
    Dat bestrijd ik ook niet maar door die korte periode kun je ze moeilijk beoordelen op de inhoud of het gebrek daar aan.
    pi_25453271
    quote:
    Op donderdag 10 maart 2005 08:21 schreef Chewie het volgende:

    [..]

    Dat bestrijd ik ook niet maar door die korte periode kun je ze moeilijk beoordelen op de inhoud of het gebrek daar aan.
    Nah, ze verklootten het vanaf het begin. Het was tenslotte hun eigen schuld dat ze er slechts een half jaar zaten. En daarop dient men ze dan te beoordelen.
    pi_25453474
    quote:
    Op donderdag 10 maart 2005 09:30 schreef Ulx het volgende:

    [..]

    Nah, ze verklootten het vanaf het begin. Het was tenslotte hun eigen schuld dat ze er slechts een half jaar zaten. En daarop dient men ze dan te beoordelen.
    Maar zij trokken wel de stekker eruit terwijl andere zeer slechte ministers zoals Pronk en Alders gewoon op het pluche bleven zitten.
    pi_25453744
    quote:
    Op dinsdag 8 maart 2005 20:00 schreef du_ke het volgende:
    Het is overigens wel vermakelijk hoe eenvoudig bepaalde projecten blind aan bepaalde bewindslieden worden toegewezen die er weinig mee te maken hadden .
    Daar sluit ik me graag bij aan en daar wil ik het ook graag bij laten. dit soort topics verzandt toch altijd in het uiten van persoonlijke antipathiëen, zelden gebaseerd op feiten.
    Slaapt winter
    en zomer
    pi_25454110
    Ik zou nu al met stip de minister van "bestuurlijke vernieuwing" en vice president Thom de Graaf willen noteren
    'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
    pi_25454597
    quote:
    Op donderdag 10 maart 2005 09:44 schreef Chewie het volgende:

    [..]

    Maar zij trokken wel de stekker eruit terwijl andere zeer slechte ministers zoals Pronk en Alders gewoon op het pluche bleven zitten.
    Eh, de andere partijen waren het LPF geklooi zat en schopten ze eruit, bedoel je?
    pi_25454779
    quote:
    Op donderdag 10 maart 2005 11:02 schreef Ulx het volgende:

    [..]

    Eh, de andere partijen waren het LPF geklooi zat en schopten ze eruit, bedoel je?
    Ja en dat maakt ze net niet genoeg voor een top 3 notering.

    Vind namelijk ministers die jarenlang hebben lopen kloten erger dan ministers die dit een half jaar hebben gedaan.
    pi_25454837
    quote:
    Op dinsdag 8 maart 2005 14:53 schreef Harry_Sack het volgende:
    Oei, 3 maar..

    1. Winny Sorgdrager (min. van justitie), persoonlijke problemen voerden de boventoon boven beleid. Gevolg: leugen op leugen op leugen totdat de situatie onhoudbaar werd
    Persoonlijke problemen? Ik dacht dat ze (politiek) genaaid was door Docters Van Leeuwen ...
    pi_25472339
    Minister - President De Geer [AR] verkwanselde ons land aan Nazi - Duitsland.
    Onderwijsminister Cals [KVP] mastodont mammouthwet vernielde het onderwijs Gevolgen nog steeds zichtbaar.
    iedere engel heeft een duivelse kant.
      vrijdag 11 maart 2005 @ 13:09:16 #43
    959 opa
    De man met de witte shawl
    pi_25472582
    quote:
    Op vrijdag 11 maart 2005 12:53 schreef Sater het volgende:
    Minister - President De Geer [AR] verkwanselde ons land aan Nazi - Duitsland.
    Onderwijsminister Cals [KVP] mastodont mammouthwet vernielde het onderwijs Gevolgen nog steeds zichtbaar.
    De Geer was Christelijk Histerisch
    Hee, Grufti ! Ab! in die Urne !!
    pi_25472828
    quote:
    Op vrijdag 11 maart 2005 13:09 schreef opa het volgende:

    [..]

    De Geer was Christelijk Histerisch
    Gij hebt gelijk, hysterisch was De Geer zeker.
    iedere engel heeft een duivelse kant.
      vrijdag 11 maart 2005 @ 14:26:21 #45
    28640 Sidekick
    Ban the fucker
    pi_25473720
    1. De Graaf

    Na een verkiezingsnederlaag (de derde op rij van D66) stellig beweren dat D66 niet een coalitie van CDA en VVD aan een meerderheid gaat helpen net voordat hij als partijleider opstapt, om vervolgens toch als minister en zelfs vice-premier in een CDA/VVD/D66-kabinet te komen. Daarnaast zijn bestuurlijke vernielzucht zoals het nutteloze complexe nieuwe kiesstelsel en de onduidelijk gekozen burgemeester.

    2. Heinsbroek
    De man die de LPF-bonje in het kabinet Balkie 1 bracht wat de val veroorzaakte en dankzij een maandenlange demissionaire status waren de noodzakelijke bezuinigingen te laat doorgevoerd wat een paar miljard heeft gekost. Verder een arrogante regent die in een bui van verveling dit baantje in de politiek nam.

    Een derde is iets lastiger. Netelenbos komt er wel voor in aanmerking.
    A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
    Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
    I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
      vrijdag 11 maart 2005 @ 18:39:19 #46
    106056 Landmass
    ik discrimineer dus ik besta
    pi_25476810
    quote:
    Op woensdag 9 maart 2005 10:23 schreef Mutant01 het volgende:
    Verdonk en Zalm
    omdat ze jou gaat uitzetten zeker
    Fok! presents
    GOOD MOD, BAD MOD
    starring Sizzler & Sidekick
    nu in POL
      vrijdag 11 maart 2005 @ 18:42:00 #47
    106056 Landmass
    ik discrimineer dus ik besta
    pi_25476838
    quote:
    Op vrijdag 11 maart 2005 14:26 schreef Sidekick het volgende:


    2. Heinsbroek
    De man die de LPF-bonje in het kabinet Balkie 1 bracht wat de val veroorzaakte en dankzij een maandenlange demissionaire status waren de noodzakelijke bezuinigingen te laat doorgevoerd wat een paar miljard heeft gekost. Verder een arrogante regent die in een bui van verveling dit baantje in de politiek nam.
    uit verveling? Hij had wel degelijk een doel

    En wat die miljarden betreft? Waarom maak jij je daar druk om. Linkse mensen vinden het toch altijd prachtig als er geld over de balk gesmeten wordt.
    Fok! presents
    GOOD MOD, BAD MOD
    starring Sizzler & Sidekick
    nu in POL
      vrijdag 11 maart 2005 @ 18:47:55 #48
    53283 Captain_Chaos
    Aláááááááárm.....
    pi_25476915
    Els, Tineke en Annemarie horen in de gevangenis.

    Ze weten zelf het best waarom.
    Jawohl Herr Kaloin!
    pi_25477120
    Tja, Thom de Graaf eigenlijk ook op 1 bij mij. Maar om hem nou een minister te noemen .
    pi_25477365
    Laat ik het maar bij dit kabinet houden

    1 Hoogervorst
    2 De Geus
    3 Verdonk
    pi_25484989
    Dit hele kabinet!
    Nog nooit zo'n zooitje gedrochten in de Nederlandse politiek meegemaakt!
    A-communicatief, arrogant, eigengereid, doof, a-sociaal, gevoelloos, simpel, hoerig, dom, beschamend.
    Het zijn maar enkele bewoordingen voor deze sanerende pooiers der Nederlanden.
    Aanvullingen altijd welkom!
    Heb 't toch 's door dat deze ophitsers alleen zichzelf in stand willen houden met gebruik van 'hun onderdanen'...
    Mocht je zo'n SM-verhouding wensen met den Overheid, jammer (erg jammer) maar ben je 't er niet mee eens loop dan ajb niet als een mak schaap achter wat dan ook aan maar trek je bek los!!!
    pi_25486196
    1 Balkenene, nog nooit een minister president meegemaakt die er zo'n puinhoop van maakte.

    2 Wiegel, de man die constant hoog van de toren blies dat de linkse Pvda voor sinterklaas speelde en vervolgens zelf Nederland opzadelde met het hoogste financieringstekort ooit. Waarna Lubbers vervolgens de puinhoop mocht opruimen.

    3 Dekker, de minister die als het aan haar ligt half Nederland tot de bedelstaf wilt veroordelen door in een totaal overspannen huizenmarkt de huurprijzen gewoon vrij te geven.
      zaterdag 12 maart 2005 @ 12:25:58 #53
    28640 Sidekick
    Ban the fucker
    pi_25487780
    quote:
    Op vrijdag 11 maart 2005 18:42 schreef Landmass het volgende:

    [..]

    uit verveling? Hij had wel degelijk een doel
    En welk doel was dat?
    quote:
    En wat die miljarden betreft? Waarom maak jij je daar druk om. Linkse mensen vinden het toch altijd prachtig als er geld over de balk gesmeten wordt.
    Je komt echt niet verder dan dit soort gebash wat nergens op slaat, he?
    A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
    Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
    I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
    pi_25489698
    quote:
    Op vrijdag 11 maart 2005 18:42 schreef Landmass het volgende:

    [..]

    uit verveling? Hij had wel degelijk een doel
    Hij zal er vast wel met een doel gezeten hebben, sterker nog: met een compleet eigen agenda! Hij hield interviews alsof het de partijleider was.

    Maar hij heeft wel gezegd dat hij zich verveelde en het ministerschap ale een nieuwe uitdaging zag.
    quote:
    En wat die miljarden betreft? Waarom maak jij je daar druk om. Linkse mensen vinden het toch altijd prachtig als er geld over de balk gesmeten wordt.
    Mag ik je verzoeken niet persoonlijk te worden in een discussie? Mensen aanvallen omdat ze links of rechts zijn is niet echt bevordelijk voor een inhoudelijke discussie. Zie ook Normen & Waarden van het Politieke Forum
    "I reject your reality and substitute my own"- Adam Savage
      zondag 13 maart 2005 @ 00:37:21 #55
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25498917
    Alle LPF ministers zijn mislukt, maar afgezien van hen nomineer ik:

    1. Jan Pronk - Vanwege zijn afschuwelijke ruimtelijke inrichtingbeleid.
    2. Tineke Netelenbos - Flitspalen.
    3. Thom de Graaff - De fopminister, een drievingerige luiaard is nog actiever.
      zondag 13 maart 2005 @ 00:51:37 #56
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25499267
    3. Tineke Tolpoort. Brrrr.
    2. Thommie de Graaf. Minister voor neuspeuteren, duimendraaien en dwarsliggen.
    1. Els "Taliban" Borst. Op dit ene punt geef ik Fortuyn helemaal gelijk.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25503482
    Jorrtisma, met afstand de meest incompetente minister van Nederland (en de rest van de wereld vermoed ik). Zelden zo een domme muts in de politiek mogen aanschouwen. Ik hoop dat ze nu wel bezig is met de voor haar geschikte carrierre (stront scheppen/vuil rapen in een wegberm) in plaats van ergens een bestuursfunctie te vervullen
    pi_25503564
    quote:
    Op zondag 13 maart 2005 11:03 schreef attila het volgende:
    Jorrtisma, met afstand de meest incompetente minister van Nederland (en de rest van de wereld vermoed ik). Zelden zo een domme muts in de politiek mogen aanschouwen. Ik hoop dat ze nu wel bezig is met de voor haar geschikte carrierre (stront scheppen/vuil rapen in een wegberm) in plaats van ergens een bestuursfunctie te vervullen
    Ze is tegenwoordig burgermeester van Almere. Ook een heel handige functie voor iemand met een flink bouwbedrijf
    pi_25503653
    quote:
    Op zondag 13 maart 2005 11:08 schreef Scrutinizer het volgende:

    [..]

    Ze is tegenwoordig burgermeester van Almere. Ook een heel handige functie voor iemand met een flink bouwbedrijf
    ach ja. ik had dit jammerlijk feit al zeer diep in mijn onderbewustzijn verstopt. : ) zo zie je maar dat positie in de maatschappij en capaciteite niet altijd iets met elkaar te maken hebben.
    pi_25503660
    oeps foutje.
      zondag 13 maart 2005 @ 11:24:23 #61
    95236 marcb1974
    Dakshin Ray
    pi_25503794
    Kies maar uit alles wat er nu zit. Ik vrees heel erg dat we nog jaren last gaan hebben van het huidige beleid. Hoog bovenin staan wel Bakellende, Donner en Zalm.
    stupidity has become as common as common sense was before
      zondag 13 maart 2005 @ 11:30:31 #62
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25503892
    Er zijn in het verleden veel beroerde ministers geweest, vooral de dames maakten het erg bont.

    Maar Jan Pronk spant wat mij betreft toch echt de kroon.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zondag 13 maart 2005 @ 12:29:02 #63
    28640 Sidekick
    Ban the fucker
    pi_25505125
    quote:
    Op zondag 13 maart 2005 00:51 schreef PJORourke het volgende:

    1. Els "Taliban" Borst. Op dit ene punt geef ik Fortuyn helemaal gelijk.
    Het was: "Mevrouw Borst is een groter gevaar voor de Nederlandse volksgezondheid dan Bin Laden." En die quote komt van Theo van Gogh, maar werd geciteerd door Fortuyn.

    Maar Els Borst heeft het toch goed gedaan ondanks haar negatieve imago. Ze heeft wel de wachtlijsten weten terug te dringen met haar beleid: Wachtlijsten bekort - eerherstel voor Borst?

    [ Bericht 12% gewijzigd door Sidekick op 13-03-2005 12:38:33 ]
    A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
    Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
    I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
      zondag 13 maart 2005 @ 17:13:49 #64
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25507592
    quote:
    Op zondag 13 maart 2005 12:29 schreef Sidekick het volgende:
    Maar Els Borst heeft het toch goed gedaan ondanks haar negatieve imago. Ze heeft wel de wachtlijsten weten terug te dringen met haar beleid: Wachtlijsten bekort - eerherstel voor Borst?
    Er is zo veel belastinggeld op afgeschoten, dat die lijsten wel moesten verminderen. Geen kunst dus. Wel een bewijs voor de stelling dat je beter eerst puin kunt ruimen, alvorens te \"investeren\". Een stelling die men onder Paars natuurlijk niet ondersteunde.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25545892
    Eigenlijk dit hele kabinet wel, maar hier speciaal uit:
    1. Balkenende. Als premier van dit kabinet kleurloos en er gaat geen visie vanuit

    2. De Graaf. Vanwege zijn volhoudendheid om ons democratisch systeem te veranderen (zeg maar veramerikaniseren) terwijl er geen enkele aanleiding is om te denken dat dat de politieke betrokkenheid vergroot en waardoor we in de toekomst met een diffuus democratisch stelsel komen te zitten.

    3. Donner. Vanwege de maatregelen die voor het terrorisme moeten worden genomen, maar die absoluut niet bijdragen aan bestrijding van het terrorisme, maar wel onze vrijheden beperken.
      donderdag 17 maart 2005 @ 18:57:44 #66
    61975 hallo1979
    www.wetenschapsforum.nl
    pi_25548878
    als staatsecretarissen mogen dan heeft mevrouw Bijlhout wel heel weinig beloftes waargemaakt!
    pi_25552930
    het hele toekomstige kabinet Bos, met ministerposten voor Marcel van Dam, Lodewijk de Waal, Agnes Jongerius en Ferry Mingele.
    http://i169.photobucket.c(...)orralla/claropy2.jpg
    1942, 1944, 1947, 1971, 2002, 2004, 2008?
    pi_25579538
    quote:
    Op donderdag 17 maart 2005 21:31 schreef Baraja het volgende:
    het hele toekomstige kabinet Bos, met ministerposten voor Marcel van Dam, Lodewijk de Waal, Agnes Jongerius en Ferry Mingele.
    Nee, het toekomstige kabinet Wilders, met Constant Kusters, Michiel Smit en Stevan Witkamp
    lollig
      zaterdag 19 maart 2005 @ 01:36:22 #69
    85299 HarigeKerel
    Ontvacht dus Tabee
    pi_25579780
    1: Van Agt
    2: Van Mierlo
    3: Van den Broek
    4: Bot

    Landverraders.
    "Pim Fortuyn was een Cylon" - Theo van Gogh te Amsterdam 5-8-2005
    pi_25581800
    Met afstand op 1: Joop den Uyl de man die de grondslag heeft gelegd voor de multikul-ellende waar we nu mee zitten.

    2. Jan Pronk : Lieg en bedriegt ales bij elkaar om maar belastinggeld te kunnen weggeven.

    3. Tineke Netelenbos: de heks die Automobilistje pesten tot een kunstvorm heeft verheven.
    pi_25597544
    Jan Pronk punt
    pi_25602120
    quote:
    Op woensdag 9 maart 2005 09:53 schreef Chewie het volgende:
    1: Pronk van ontwikkelingssamenwerking, onderbouwing verder overbodig.
    Doe maar wel, hij wordt algemeen gezien als 1 van de beste politici die ons land gekend heeft, behalve door een stelletje rechtse wannabees die dat niet kunnen verkroppen.
    pi_25602208
    1. Joseph Luns - omdat hij het slechtse voorhad
    2. Wim Deetman - omdat hij het slechtse deed
    3. Tineke Netelenbos - omdat ze haar fouten niet wil toegeven.

    Types als Heinsbroek en Nawijn zijn niet echt minister geweest. Thom de Graaf vind ik vooral sneu.
      zondag 20 maart 2005 @ 02:43:05 #74
    94405 Tarak
    Follow the white rabbit...
    pi_25603562
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 01:09 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Doe maar wel, hij wordt algemeen gezien als 1 van de beste politici die ons land gekend heeft,
    Door wie dan, dat heb ik nog nooit gehoord namelijk.
    If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
      zondag 20 maart 2005 @ 02:46:48 #75
    94405 Tarak
    Follow the white rabbit...
    pi_25603586
    quote:
    Op zaterdag 12 maart 2005 10:04 schreef dazzle123 het volgende:
    3 Dekker, de minister die als het aan haar ligt half Nederland tot de bedelstaf wilt veroordelen door in een totaal overspannen huizenmarkt de huurprijzen gewoon vrij te geven.
    Dekker is één van de beste ministers in dit kabinet. Het is jammer dat ze haar liberalisatieplannen niet van de Tweede Kamer mocht realiseren. Dat zou goed voor de huizenmarkt zijn geweest, ik hoop dat ze ook een voorzet gaat maken voor het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek.

    Bewonderenswaardige, bijzonder intelligente vrouw.
    If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
      zondag 20 maart 2005 @ 02:49:19 #76
    94405 Tarak
    Follow the white rabbit...
    pi_25603611
    quote:
    Op donderdag 17 maart 2005 16:44 schreef Wombcat het volgende:
    Eigenlijk dit hele kabinet wel, maar hier speciaal uit:
    1. Balkenende. Als premier van dit kabinet kleurloos en er gaat geen visie vanuit
    Je kunt veel van dit kabinet zeggen, maar het is allesbehalve kleurloos en visieloos.

    If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
      zondag 20 maart 2005 @ 02:59:07 #77
    18811 sooty
    Hab' meine Frist verlänge
    pi_25603681
    1. Van Agt. - Op justitie (3 van Breda). Later als MP fouten gemaakt in "zaak Menten"
    2. Van Dam - Stond naar eigen zeggen regelmatig te 'klapwieken van de whiskey'.
    3. Alle vrouwelijke ministers op V&W - Incompententie gecombineerd met betweterige arrogantie.

    (En die man in het kabinet Biesheuvel die zijn minnares lag te krikken en derhalve 'onvindbaar' was, ziet zijn top3 notering net aan zijn neus voorbijgaan).
    HGW XX/7 gewidmet, in Dankbarkeit.
    pi_25603788
    Ik sluit me bij sjun aan. Jan Pronk met stip op één. Voor de volledigheid:

    1. Jan Pronk
    2. Joop den Uyl
    3. Ad Melkert

    Pronk heeft ook nog ooit bijna gewonnen bij zo'n foute poll voor de Slechtste Nederlander, vlak na Volkert
    "Relativity applies to physics, NOT ETHICS."
      zondag 20 maart 2005 @ 04:08:29 #79
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25603977
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 01:09 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Doe maar wel, hij wordt algemeen gezien als 1 van de beste politici die ons land gekend heeft, behalve door een stelletje rechtse wannabees die dat niet kunnen verkroppen.
    Belastinggeld zoekmaken vind jij niet zo erg geloof ik...

    Edit: ik denk dat een uitleg aan jou sowieso niet besteed is.

    [ Bericht 12% gewijzigd door Speth op 20-03-2005 04:16:27 ]
    pi_25606324
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 04:08 schreef Speth het volgende:
    Belastinggeld zoekmaken vind jij niet zo erg geloof ik...
    Dat doet in mijn ogen iedere minister maar ik zie graag een onderbouwd dossier.
    pi_25606354
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 02:43 schreef Tarak het volgende:

    [..]

    Door wie dan, dat heb ik nog nooit gehoord namelijk.
    Links is nog steeds een behoorlijke stroming, al verkeer jij daar niet in. En onder politicologen en en journalisten wordt Pronk erg gewaardeerd vanwege zijn kennis en staat van dienst.
      zondag 20 maart 2005 @ 11:37:46 #82
    99593 aryan8
    gnani mahdi kalki
    pi_25606405
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 11:34 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Links is nog steeds een behoorlijke stroming, al verkeer jij daar niet in. En onder politicologen en en journalisten wordt Pronk erg gewaardeerd vanwege zijn kennis en staat van dienst.
    Jan Pronk is de hedendaagse belichaming van de kleren van de keizer.
    pi_25609768
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 02:46 schreef Tarak het volgende:

    [..]

    Dekker is één van de beste ministers in dit kabinet. Het is jammer dat ze haar liberalisatieplannen niet van de Tweede Kamer mocht realiseren. Dat zou goed voor de huizenmarkt zijn geweest, ik hoop dat ze ook een voorzet gaat maken voor het afschaffen van de hypotheekrenteaftrek.

    Bewonderenswaardige, bijzonder intelligente vrouw.
    Wou jij bent werkelijk de eerste die ik ooit een compliment heb zien geven aan Dekker! Ze staat in het vakgebied van ruimtelijke ordening nou niet bepaald positief bekend .
    Als het niet wil branden moet je beter stoken.
      zondag 20 maart 2005 @ 14:29:19 #84
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25610381
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 11:34 schreef SCH het volgende:
    Links is nog steeds een behoorlijke stroming, al verkeer jij daar niet in. En onder politicologen en en journalisten wordt Pronk erg gewaardeerd vanwege zijn kennis en staat van dienst.
    Dat zegt meer over politicologen en vooral journalisten dan over de kwaliteiten van Pronk, die toch voornamelijk aangeschoten in vliegtuigen zat.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
      zondag 20 maart 2005 @ 14:43:09 #85
    10841 Napalm
    Brandbarbaar
    pi_25610737
    Meest mislukt. Dat is in mijn optiek degen die het meeste schade heeft aangericht op zijn/ haar vakgebied door hetzij verkeerd te handelen danwel na te laten te handelen.

    Logische stap lijkt mij om dan eens te kijken naar de grootste problemen die Nederland heeft (gehad).
    Een Betuwelijntje valt dan natuurlijk in het niet.

    1) De multiculture ramp
    2) Waternoodsramp
    3) Staatschuld

    Vervolgens wat zijn de oorzaken daarvan:
    1) Liberaal toelatingsbeleid/ -praktijk jaren 90
    2) Gebrekkig onderhoud/ reparatie
    3) Toestroom sociale verzorgingsstaat

    En wie hadden moeten ingrijpen/ hebben die onzin bedacht?
    1) Minister van justitie jaren 90?
    2) Minister V&W jaren 50
    3) Ministers SZW eind jaren 80 en medio jaren 90

    Naampjes
    mogen jullie zelf opzoeken
    You're a fucking ugly bitch. I want to stab you to death, and then play around with your blood.
    pi_25613895
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 14:29 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Dat zegt meer over politicologen en vooral journalisten dan over de kwaliteiten van Pronk, die toch voornamelijk aangeschoten in vliegtuigen zat.
    Tuurlijk joh
      zondag 20 maart 2005 @ 17:30:48 #87
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25614443
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 17:10 schreef SCH het volgende:
    Tuurlijk joh
    Heb je nog argumenten in huis of alleen slaapverwekkende smileys?
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
      zondag 20 maart 2005 @ 17:37:17 #88
    94405 Tarak
    Follow the white rabbit...
    pi_25614635
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 14:03 schreef du_ke het volgende:

    [..]

    Wou jij bent werkelijk de eerste die ik ooit een compliment heb zien geven aan Dekker! Ze staat in het vakgebied van ruimtelijke ordening nou niet bepaald positief bekend .
    Integendeel zelfs. Ze staat heel goed bekend. Veel beter dan Jan Pronk met zijn vreselijke 5e nota. Pronk toonde ook weinig tot geen interesse in het werkveld (hij wist het toch immers al beter), ook in tegenstelling tot Dekker, die veel meer betrokken is.

    [ Bericht 19% gewijzigd door Tarak op 20-03-2005 17:44:04 ]
    If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
    pi_25614716
    Ik vind Lubbers toch wel looser nr 1
    Dit bericht is goedgekeurd door de NSA en de NVD en andere opsporingsdiensten.
    pi_25618896
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 17:30 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Heb je nog argumenten in huis of alleen slaapverwekkende smileys?
    Het liefst een 'onderbouwd dossier'
    "Relativity applies to physics, NOT ETHICS."
    pi_25621310
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 17:37 schreef Tarak het volgende:

    [..]

    Integendeel zelfs. Ze staat heel goed bekend. Veel beter dan Jan Pronk met zijn vreselijke 5e nota. Pronk toonde ook weinig tot geen interesse in het werkveld (hij wist het toch immers al beter), ook in tegenstelling tot Dekker, die veel meer betrokken is.
    Krijg toch hele andere signalen door. het beleid, of eigenlijk het ontbreken van beleid wordt maarweinig gewaardeerd.
    Als het niet wil branden moet je beter stoken.
    pi_25622065
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 17:37 schreef Tarak het volgende:

    [..]

    Integendeel zelfs. Ze staat heel goed bekend. Veel beter dan Jan Pronk met zijn vreselijke 5e nota. Pronk toonde ook weinig tot geen interesse in het werkveld (hij wist het toch immers al beter), ook in tegenstelling tot Dekker, die veel meer betrokken is.
    Dekker staat goed bekend? Dat waag ik toch echt te betwijfelen. Pronk was geen goede minister op dit gebied, Dekker al helemaal niet. Ze staat waarschijnlijk goed bekend bij het bedrijfsleven ja.
    pi_25622085
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 17:30 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Heb je nog argumenten in huis of alleen slaapverwekkende smileys?
    Oh jij gebruikte wel argumenten met je "hij zat aangeschoten in vliegtuigen"? Dat ontging me dan even. Als je kritiek hebt, kom dan met iets steekhoudends.
      zondag 20 maart 2005 @ 22:39:47 #94
    94405 Tarak
    Follow the white rabbit...
    pi_25622144
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 22:36 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dekker staat goed bekend? Dat waag ik toch echt te betwijfelen. Pronk was geen goede minister op dit gebied, Dekker al helemaal niet. Ze staat waarschijnlijk goed bekend bij het bedrijfsleven ja.
    Nee, in het werkveld staat ze goed bekend omdat ze tenminste begrijpt wat er speelt, dan ben je veel verder dan bij Pronk, met zijn inhoudsloze "Mensen, wensen, wonen".

    Ze neemt de juiste maatregelen, niet helemaal haar verdienste want dat huursysteem vanaf 2006 herzien moest worden is al tijdens Paars I besloten.
    If I had a world of my own, everything would be nonsense. Nothing would be what it is, because everything would be what it isn't. And contrary wise, what is, it wouldn't be. And what it wouldn't be, it would. You see?
      zondag 20 maart 2005 @ 22:40:19 #95
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25622157
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 22:37 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Oh jij gebruikte wel argumenten met je "hij zat aangeschoten in vliegtuigen"? Dat ontging me dan even. Als je kritiek hebt, kom dan met iets steekhoudends.
    Je woont zeker niet in een ruraal gebied.... Pronk heeft de huizenprijzen en regelgevingen rond het bouwen van huizen op het platteland volledig verkloot. In een of ander rijtjeshuis krijg je daar natuurlijk weer niets van mee...
    pi_25622504
    Er is onder Pronk op RO gebied in 4 jaar tijd eigenlijk geen zak gebeurd (z'n belangrijkstewerk, de 5e nota werd afgeschoten). Dus veel verkloten kan hij ook niet gedaan hebben .
    Als het niet wil branden moet je beter stoken.
      † In Memoriam † zondag 20 maart 2005 @ 23:18:49 #97
    45013 Aaahikwordgek
    Maakt vrienden
    pi_25623342
    Helaas nooit op internet gevonden, maar van Pronk wordt gezegd dat die zeer regelmatig met rolstoel het vliegtuig in - en uit gerold moest worden, omdat die te dronken was. Verder vond de man op weg naar de exotische bestemming dat hij recht had op een vrouwtje van plezier bij aankomst. Nee, alleen die geruchten maken de man zeer geloofwaardig als minister. Het is mij een raadsel dat die man nog steeds gevraagd wordt voor posten. Zou hij mensen chanteren met de wetenswaardigheden die hij heeft opgedaan tijdens zijn hobby?
    Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
    Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
    Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
    pi_25623955
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 23:18 schreef Aaahikwordgek het volgende:
    Het is mij een raadsel dat die man nog steeds gevraagd wordt voor posten. Zou hij mensen chanteren met de wetenswaardigheden die hij heeft opgedaan tijdens zijn hobby?
    Waarschijnlijker is dat hij gewoon kwaliteiten heeft.
    pi_25624075
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 11:34 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Links is nog steeds een behoorlijke stroming, al verkeer jij daar niet in. En onder politicologen en en journalisten wordt Pronk erg gewaardeerd vanwege zijn kennis en staat van dienst.
    Onder politicologes wordt hij dan weer minder gewaardeerd, gesteld dat jouw bewering op oprechte berichtgeving gestoeld is. Jan zat nooit verlegen om een woordje dus wat het niet moeilijk hem ergens een verhaal te laten afsteken. Ook voor een interview was Jan altijd te porren. Wat betreft politieke en maatschappelijke inzichten wil ik mijn hand niet voor de bewering in het vuur steken die jij hierboven losliet. Mogelijk was Jan dan weer wèl een goede kruiwagen voor je vrienden?
    smachtend naar mensen met een bewegelijk verstand
      † In Memoriam † zondag 20 maart 2005 @ 23:49:19 #100
    45013 Aaahikwordgek
    Maakt vrienden
    pi_25624222
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 23:39 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Waarschijnlijker is dat hij gewoon kwaliteiten heeft.
    Zoals de gave om betrokken over te komen en te doen alsof hij het zeer serieus neemt? Of ligt dat wellicht aan de mensen die zich gemakkelijk laten manipuleren?
    Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
    Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
    Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
      maandag 21 maart 2005 @ 01:26:05 #101
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25626218
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 23:39 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Waarschijnlijker is dat hij gewoon kwaliteiten heeft.
    Ga eens normaal in op het argument van het cordonbeleid? Volgens mij weet je niet eens wat het is.
    pi_25626278
    1. Els Borst (slecht beleid, had nooit ministers mogen worden, gewoon te weinig kwaliteit, maar ja, we MOETEN natuurlijk per se ook voldoende vrouwen in het kabinet )
    2. Jorritsma (al eerder door iemand incompetent genoemd, daar sluit ik me dan ook bij aan)
    3. Tineke Netelenbos (waardeloze flitspalen en tolpoorten, echt een automobilistpester, ze had wel de kwaliteiten om minister te zijn, maar nam achterlijke besluiten)

    Verder valt het me op dat er kritiek is op Gerrit Zalm en Jan Peter Balkenende. Nu doet Balkenende het zeker niet heel goed, maar veel slechter dan Kok is hij niet.
    En wat Zalm betreft, in Paars vond ik hem met afstand de allerbeste minister die er daar zat (hij kon alleen niet altijd opboksen tegen de linkse overmacht van PvdA in de kamer).
    Ook nu doet hij het zeker niet slecht.
    Op vrijdag 15 januari 2016 23:58 schreef Ajacied422 het volgende:
    Feitelijk heeft Shreyas gewoon gelijk.
    pi_25629048
    quote:
    Op zondag 20 maart 2005 01:09 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Doe maar wel, hij wordt algemeen gezien als 1 van de beste politici die ons land gekend heeft, behalve door een stelletje rechtse wannabees die dat niet kunnen verkroppen.
    Als je zulke beweringen plaatst is het op zich prettig om er voorbeelden bij te plaatsen, zodat het te controleren is.

    Het gaat hier ook niet over Pronk als politicus maar als minister, ik geloof namelijk best maar kan het me amper voorstellen dat er mensen zijn die Pronk goed vonden als politicus.

    Onderbouwing waarom Pronk op 1 al vind ik nog steeds onderbouwing overbodig

    Onwikkelingssamenwerking: te kritiekloos met geld lopen smijten
    Ruimtelijke ordening: de vijfde nota die zelfs door de SER afgeschoten wordt.

    Maar hij verdiend de prijs voornamelijk door ontwikkelingssamenwerking.
    pi_25629545
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 10:03 schreef Chewie het volgende:

    [..]

    Als je zulke beweringen plaatst is het op zich prettig om er voorbeelden bij te plaatsen, zodat het te controleren is.

    Het gaat hier ook niet over Pronk als politicus maar als minister, ik geloof namelijk best maar kan het me amper voorstellen dat er mensen zijn die Pronk goed vonden als politicus.

    Onderbouwing waarom Pronk op 1 al vind ik nog steeds onderbouwing overbodig

    Onwikkelingssamenwerking: te kritiekloos met geld lopen smijten
    Ruimtelijke ordening: de vijfde nota die zelfs door de SER afgeschoten wordt.

    Maar hij verdiend de prijs voornamelijk door ontwikkelingssamenwerking.
    Hij was juist een hele goede en betrokken minister van ontwikkelingssamenwerking. Het hangt maar van je visie daarover af. In onze huidige rechts-dominante cultuur wordt het bijkans als iets achterhaalds en foutiefs gezien en sta je daarmee automatisch in een verkeerd daglicht. Pronk was een goede minister van ontwikkelingssamenwerking, met een cliche als "kritiekloos met geld smijten" kom je niet zo ver. Ik vind hem nog steeds een voorbeeld van iemand die weet wat politiek inhoudt, niet van de mediacratische generatie die je tegenwoordig veel ziet maar van een bevlogenheid en idealisme. Veder ga ik hem niet verdedigen, het stoort me alleen dat er zo dom en gemakkelijk over hem wordt gesproken.
    pi_25629878
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 10:28 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Hij was juist een hele goede en betrokken minister van ontwikkelingssamenwerking. Het hangt maar van je visie daarover af. In onze huidige rechts-dominante cultuur wordt het bijkans als iets achterhaalds en foutiefs gezien en sta je daarmee automatisch in een verkeerd daglicht. Pronk was een goede minister van ontwikkelingssamenwerking, met een cliche als "kritiekloos met geld smijten" kom je niet zo ver. Ik vind hem nog steeds een voorbeeld van iemand die weet wat politiek inhoudt, niet van de mediacratische generatie die je tegenwoordig veel ziet maar van een bevlogenheid en idealisme. Veder ga ik hem niet verdedigen, het stoort me alleen dat er zo dom en gemakkelijk over hem wordt gesproken.
    Doe je oogkleppen eens af en hou eens op met dat links-rechts geneuzel! Zielig mannetje, ik zeg nergens dat ontwikkelingshulp achterhaald en foutief zou zijn maar wel dat Pronk in deze functie te makkelijk met een zak geld klaar stond.

    Zelfs partijgenoten van Pronk zoals Max van den Berg waren van mening dat Pronk niet goed op het weggegeven geld lette.

    mocht je het nog niet door hebben dit topic gaat niet over de ministersposten maar over de ministers die in de mening van de user het slechtst gepresteerd hebben.

    [ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 21-03-2005 10:44:41 ]
    pi_25630155
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 10:42 schreef Chewie het volgende:

    [..]

    Doe je oogkleppen eens af en hou eens op met dat links-rechts geneuzel! Zielig mannetje, ik zeg nergens dat ontwikkelingshulp achterhaald en foutief zou zijn maar wel dat Pronk in deze functie te makkelijk met een zak geld klaar stond.
    Ach, dat is een visie. Ik vind dat veel andere ministers met veel te weinig geld klaar staan, het is maar wat je prefereert. En begin nou niet meteen te schelden. Ontwikkelingssamenwerking is een gevoelig departement, ligt nou eenmaal snel onder vuur en in het huidige politieke klimaat al helemaal, dat kun je niet ontkennen.
    quote:
    mocht je het nog niet door hebben dit topic gaat niet over de ministersposten maar over de ministers die in de mening van de user het slechtst gepresteerd hebben.
    En ik zie weinig onderbouwde visies behalve het nogal voorspelbare gehamer op Pronk die blijkbaar bij velen het bloed onder de nagels vandaan haalt, alleen al doordat hij bestaat.
    pi_25631523
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 10:53 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Ach, dat is een visie. Ik vind dat veel andere ministers met veel te weinig geld klaar staan, het is maar wat je prefereert. En begin nou niet meteen te schelden. Ontwikkelingssamenwerking is een gevoelig departement, ligt nou eenmaal snel onder vuur en in het huidige politieke klimaat al helemaal, dat kun je niet ontkennen.
    Dat gescheld komt meer door het door sommige users, waar jij er helaas ook 1 van bent, die het steeds weer op een "links" vs "rechts" oorlog proberen te gooien.

    Dat het een gevoelig departement is ben ik het wel mee eens maar dat geldt voor elk departement wel. Ook ben ik van mening dat ontwikkelingssamenwerking kan werken maar dat juist Pronk het voorbeeld is van hoe het niet moest.
    [..]
    quote:
    En ik zie weinig onderbouwde visies behalve het nogal voorspelbare gehamer op Pronk die blijkbaar bij velen het bloed onder de nagels vandaan haalt, alleen al doordat hij bestaat.
    Onzin, dat jij krtiek over Pronk blijkbaar niet kan hebben, is totaal wat anders dan dat er niks onderbouwd zou zijn. Ook vind ik het in dit topic waar het gaat om ranglijstjes van de users niet zo belangrijk dat er onderbouwt word, daar zijn immers al topics genoeg over vol geschreven en niet alleen over Pronk.
      maandag 21 maart 2005 @ 13:25:39 #108
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25633686
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 10:42 schreef Chewie het volgende:

    [..]

    Doe je oogkleppen eens af en hou eens op met dat links-rechts geneuzel! Zielig mannetje, ik zeg nergens dat ontwikkelingshulp achterhaald en foutief zou zijn maar wel dat Pronk in deze functie te makkelijk met een zak geld klaar stond.

    Zelfs partijgenoten van Pronk zoals Max van den Berg waren van mening dat Pronk niet goed op het weggegeven geld lette.

    mocht je het nog niet door hebben dit topic gaat niet over de ministersposten maar over de ministers die in de mening van de user het slechtst gepresteerd hebben.
    Zoals meestal ben ik het met Chewie eens.

    Kritiek op een minister vat jij (SCH) gelijk op als "rechts geneuzel", je lijkt je al meteen een of ander stereotype beeld van diegene die de mening geeft in je hoofd te hebben zonder de argumenten van diegene te overwegen, of er zelfs maar op in te gaan (dit doe je namelijk nooit, het is altijd achterlijk gelul over hoe slecht rechts wel niet is, je komt hoogstens met wat termen als "socialer" "meer milieu" die niet werkelijk iets belichamen). Niet iedere rechtse user is een dogmaticus, ik vind Wilders ook een debiel, om goede redenen, net zoals er zeer goede redenen bestaan om Pronk een vreselijk slechte minister te vinden.
    pi_25633785
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:25 schreef Speth het volgende:

    [..]

    Zoals meestal ben ik het met Chewie eens.

    Kritiek op een minister vat jij (SCH) gelijk op als "rechts geneuzel", je lijkt je al meteen een of ander stereotype beeld van diegene die de mening geeft in je hoofd te hebben zonder de argumenten van diegene te overwegen, of er zelfs maar op in te gaan (dit doe je namelijk nooit, het is altijd achterlijk gelul over hoe slecht rechts wel niet is, je komt hoogstens met wat termen als "socialer" "meer milieu" die niet werkelijk iets belichamen). Niet iedere rechtse user is een dogmaticus, ik vind Wilders ook een debiel, om goede redenen, net zoals er zeer goede redenen bestaan om Pronk een vreselijk slechte minister te vinden.
    Okay, misschien reageer ik inderdaad teveel op het stereotype beeld dat ik in mijn hoofd heb en tuurlijk kunnen juillie Pronk een slechte minister vinden. Maar het heeft me enorm gestoord dat Pronk in die HP/DeTijd verkiezing zo hoog scoorde in de poll van Slechtse Nederlander van de Eeuw, dat is echt een gotspe en triggert me. Ik zie in dit topic ook veel reacties die een beetje die stijl hebben, Pronk staat blijkbaar symbool voor iets wat sommigen als het kwaad ervaren.
    pi_25633835
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:29 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Okay, misschien reageer ik inderdaad teveel op het stereotype beeld dat ik in mijn hoofd heb en tuurlijk kunnen juillie Pronk een slechte minister vinden. Maar het heeft me enorm gestoord dat Pronk in die HP/DeTijd verkiezing zo hoog scoorde in de poll van Slechtse Nederlander van de Eeuw, dat is echt een gotspe en triggert me. Ik zie in dit topic ook veel reacties die een beetje die stijl hebben, Pronk staat blijkbaar symbool voor iets wat sommigen als het kwaad ervaren.
    Pim Fortuyn overkwam ook eens zoiets.
    smachtend naar mensen met een bewegelijk verstand
    pi_25633853
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:31 schreef Omara het volgende:

    [..]

    Pim Fortuyn overkwam ook eens zoiets.
    Dan is het toch gek dat mensen die de mond vol hadden over demoniseren, er niet voor schromen hetzelfde te doen.
      maandag 21 maart 2005 @ 13:35:37 #112
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25633928
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:29 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Okay, misschien reageer ik inderdaad teveel op het stereotype beeld dat ik in mijn hoofd heb en tuurlijk kunnen juillie Pronk een slechte minister vinden. Maar het heeft me enorm gestoord dat Pronk in die HP/DeTijd verkiezing zo hoog scoorde in de poll van Slechtse Nederlander van de Eeuw, dat is echt een gotspe en triggert me. Ik zie in dit topic ook veel reacties die een beetje die stijl hebben, Pronk staat blijkbaar symbool voor iets wat sommigen als het kwaad ervaren.
    Bepaalde standpunten van Pronk (zoals europese eenwording) deel ik met hem, maar zijn beleid heeft ervoor gezorgd dat het bouwen en wonen in een huis op het platteland nu gepaard gaat met een vloedgolf van onnozele regels gehandhaafd door de veel te machtige schoonheidscommissies (wiens opvattingen weinig met schoonheid te maken hebben). Ik zie Pronk als iemand die mensen naar de stad wil drijven, of ze nou willen of niet, waarschijnlijk om te compenseren voor de "witte vlucht" naar rurale gebieden. Dit ligt in de lijn van de maakbare samenleving van Den Uyl, het idee dat het mogelijk en wenselijk is om het gedrag en de wensen van burgers middels overheidsbeleid te veranderen. Dat Pronk symbool staat voor iets dat als kwaad wordt ervaren is dus niet zo vreemd, de maakbare samenleving kan met recht als een van de grote fouten van de afgelopen decennia worden aangemerkt.
    quote:
    Dan is het toch gek dat mensen die de mond vol hadden over demoniseren, er niet voor schromen hetzelfde te doen.
    En hier doe je het weer, jij schijnt te denken dat iedere VVD of CDA stemmer de mond vol had van demonisatie. Dat is helemaal niet waar. Ik vond dat Fortuyn terecht als weinig geloofwaardig werd bestempeld. De verwijzingen naar Fortuyn van Marcel van Dam, Thom de Graaff en Paul Rosenmuller met suggesties van extreem rechts en fascisme zal je zelf ook wel fout vinden...

    Zoals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten.
    pi_25633936
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:32 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dan is het toch gek dat mensen die de mond vol hadden over demoniseren, er niet voor schromen hetzelfde te doen.
    Je kunt Jan Pronk toch een van de meest mislukte ministers noemen omdat deze nauwelijks verantwoording nam voor deugdelijke en infrastructurele bestedingen van door hem uitgedeeld ontwikkelingssamenwerkingsbudget?

    Pronk heeft evenals Fortuyn, Peper en Melkert een wat aanmatigende houding tijdens persconferenties over zich. Mogelijk komen daar de wat overtrokken reacties vandaan?
    smachtend naar mensen met een bewegelijk verstand
    pi_25633994
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:35 schreef Speth het volgende:

    [..]

    Bepaalde standpunten van Pronk (zoals europese eenwording) deel ik met hem, maar zijn beleid heeft ervoor gezorgd dat het bouwen en wonen in een huis op het platteland nu gepaard gaat met een vloedgolf van onnozele regels gehandhaafd door de veel te machtige schoonheidscommissies (wiens opvattingen weinig met schoonheid te maken hebben). Ik zie Pronk als iemand die mensen naar de stad wil drijven, of ze nou willen of niet, waarschijnlijk om te compenseren voor de "witte vlucht" naar rurale gebieden. Dit ligt in de lijn van de maakbare samenleving van Den Uyl, het idee dat het mogelijk en wenselijk is om het gedrag en de wensen van burgers middels overheidsbeleid te veranderen. Dat Pronk symbool staat voor iets dat als kwaad wordt ervaren is dus niet zo vreemd, de maakbare samenleving kan met recht als een van de grote fouten van de afgelopen decennia worden aangemerkt.
    Als je daardoor al symbool voor het kwaad staat. Maar dat is volgens mij helemaal niet zo, dat gaat over heel andere dingen. Hij is al lang een idealist die een eigen koers vaart.

    Dat stukje van jou klopt voor geen meter. Wees blij dat we schoonheidscommissies hebben en niet iedereen maar alles zomaar kan bouwen. Dat heeft Pronk goed geregeld.
      maandag 21 maart 2005 @ 13:43:47 #115
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25634094
    quote:
    Hij is al lang een idealist die een eigen koers vaart.
    Er zijn in de geschiedenis heel wat idealisten geweest met een eigen koers die ik dom of kwaadaardig kan noemen. De meeste oorlogen en beleidsmatige blunders zijn juist het gevolg van dit soort idealisten.
    quote:
    Dat stukje van jou klopt voor geen meter. Wees blij dat we schoonheidscommissies hebben en niet iedereen maar alles zomaar kan bouwen. Dat heeft Pronk goed geregeld.
    Ik kan merken dat jij niet in een ruraal gebied woont. De schoonheidscommissies degradeerden het ontwerp van onze buren (een zeer mooi vrijstaand huis, in geen enkele opzicht raar of misplaatst) tot een standaardhuis met geen enkel eigen karakter, na 4 ingediende ontwerpen was het pas goedgekeurd. Argumenten waren o.a dat de slaapkamer niet voldoende glazen wanden had, zodat er te weinig licht in zou vallen, dat het gebruik van zuilen niet is toegestaan (alsof dat per definitie niet mooi is), en zo kan ik nog wel even doorgaan. Ook mocht er geen serre worden gebouwd, etc... Het is gewoon volkomen belachelijk, en ook de ambtenaren zelf zitten ermee. Mijn vader (mijn ouders hebben het huis ook uitgebreid) heeft ze regelmatig horen klagen over de onder Pronk sterk toegenomen regelgeving.

    Probeer dus niet te kletsen over zaken waar je geen verstand van hebt.
    pi_25634141
    quote:
    Op maandag 21 maart 2005 13:43 schreef Speth het volgende:

    Probeer dus niet te kletsen over zaken waar je geen verstand van hebt.
    Als het op die manier moet, dan maar niet. Ik ben een heerlijke provinciaal maar als jij me zo weg wilt zetten. Mensen vinden het altijd lastig als ze ergens in beperkt worden.
      maandag 21 maart 2005 @ 13:47:48 #117
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25634176
    quote:
    Als het op die manier moet, dan maar niet. Ik ben een heerlijke provinciaal maar als jij me zo weg wilt zetten. Mensen vinden het altijd lastig als ze ergens in beperkt worden.
    Blabla, ga nou eens inhoudelijk ergens op in, want je blijft jezelf belachelijk maken. Heb je uberhaubt eens te maken gehad met de regelgeving die jij voorstaat?
    pi_25708860
    Mijn top 3:

    Van Thijn, Pronk en Netelenbos
    God gaf de mens vrijheid en we kunnen dus al met al aannemen dat hij niet verantwoordelijk is voor menselijke misdaden. Alleen hij die de mens heeft geschapen draagt echter de volle verantwoordelijkheid voor de stront.
    pi_25709091
    Thom de Graaf had dit topic zeker gelezen en wilde op nummer 1 komen.
      donderdag 24 maart 2005 @ 16:20:45 #120
    28640 Sidekick
    Ban the fucker
    pi_25709361
    quote:
    Op vrijdag 11 maart 2005 14:26 schreef Sidekick het volgende:
    1. De Graaf

    Na een verkiezingsnederlaag (de derde op rij van D66) stellig beweren dat D66 niet een coalitie van CDA en VVD aan een meerderheid gaat helpen net voordat hij als partijleider opstapt, om vervolgens toch als minister en zelfs vice-premier in een CDA/VVD/D66-kabinet te komen. Daarnaast zijn bestuurlijke vernielzucht zoals het nutteloze complexe nieuwe kiesstelsel en de onduidelijk gekozen burgemeester.
    Een passend einde aan zijn ministerschap hebben we gezien. Hij heeft zijn eerste positie waargemaakt.
    A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
    Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
    I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
    pi_25710528
    quote:
    Op donderdag 24 maart 2005 16:20 schreef Sidekick het volgende:

    [..]

    Een passend einde aan zijn ministerschap hebben we gezien. Hij heeft zijn eerste positie waargemaakt.
    Op deze manier de politiek moeten verlaten is natuurlijk nooit passend. Het kan wel zo zijn dat zijn aftreden sommige partijen goed uitkomt, maar dat zegt meer iets over de wrok die deze mensen mogelijk nog koesteren. Dit opgeklopt conflict is natuurlijk niet goed als je het bekijkt vanuit een groter landsbelang. Terwijl we een stabiel kabinet hebben wordt toch hierdoor onbedoeld naar de buitenwacht een signaal afgegeven alsof in Nederland alles op z'n kop staat. Ik denk niet dat dit goed is voor ons aanzien in andere landen. Kijk maar eens naar de manier waarop in Amerika naar ons gekeken wordt. Alsof we compleet van God los zijn. Terwijl niets minder waar is. Onder invloed van een sterke christelijke en islamitische stroming worden vertrouwde omgangsvormen, waarden en normen weer met gezwinde spoed in ere hersteld.
    Buon di, povero, caro!
      donderdag 24 maart 2005 @ 17:07:06 #122
    28640 Sidekick
    Ban the fucker
    pi_25710652
    quote:
    Op donderdag 24 maart 2005 17:02 schreef Nathalitia het volgende:

    [..]

    Op deze manier de politiek moeten verlaten is natuurlijk nooit passend.
    Een slecht aftreden past juist heel goed bij een slechte minister. Dat bedoel ik.
    A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
    Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
    I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
    pi_25710721
    quote:
    Op donderdag 10 maart 2005 10:28 schreef Tomatenboer het volgende:
    Ik zou nu al met stip de minister van "bestuurlijke vernieuwing" en vice president Thom de Graaf willen noteren
    Vooruitziende blik
    'De neiging rijke en machtige mensen te bewonderen, zelfs welhaast te aanbidden en mensen van arme of gewone komaf te verachten dan wel te negeren is de belangrijkste en meest universele oorzaak van de corruptie van ons morele besef' Adam Smith
      donderdag 24 maart 2005 @ 17:11:50 #124
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25710784
    De vraag is ook wat je definieert als een 'slecht' minister. Als je dat definieert als een vrij kleurloze minister die niet al teveel heeft bereikt, dan heb je met Thom de Graaf een kandidaat te pakken.

    Ikzelf vind het echter nog veel erger als een minister in zijn blinde bevlogenheid bijzonder veel bereikt, maar werkelijk elk punt van zijn nieuwe beleid desastreuze gevolgen heeft, die vantevoren al waren te voorspellen. Zo iemand is Jan Pronk.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 13:54:09 #125
    99433 Tup
    Tupperwaar
    pi_25756353
    1. Hoogervorst: benadert met een "fijne mix" van intellectualisme en marktdenken de gezondheidszorg. Problemen erkennen. Prima, maar deze problemen dan niet verergeren en de zorg uitleveren aan de farmaco industrie en verzekeraars.
    2. Borst. Weer het andere uiterste: problemen niet erkennen en verergeren door zonder beleid vele miljoenen extra uit te geven.
    3. Netelenbos. Naast de vervoersdrama's heeft ze ook nog meegeholpen het onderwijs te vernielen. Dank daar voor.
    Wasserwunderland
    pi_25757748
    quote:
    Op donderdag 24 maart 2005 17:11 schreef Lemmeb het volgende:
    De vraag is ook wat je definieert als een 'slecht' minister. Als je dat definieert als een vrij kleurloze minister die niet al teveel heeft bereikt, dan heb je met Thom de Graaf een kandidaat te pakken.

    Ikzelf vind het echter nog veel erger als een minister in zijn blinde bevlogenheid bijzonder veel bereikt, maar werkelijk elk punt van zijn nieuwe beleid desastreuze gevolgen heeft, die vantevoren al waren te voorspellen. Zo iemand is Jan Pronk.
    Wat is er zo desastreus geweest dan?
      zaterdag 26 maart 2005 @ 15:18:24 #127
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25758051
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:06 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Wat is er zo desastreus geweest dan?
    Z'n hele beleid wat betreft ontwikkelingssamenwerking. Bijvoorbeeld.

    Niet desastreus in de ruimste zin van het woord (eerder nutteloos), maar natuurlijk wel een financiële strop van weergaloze omvang. Die tientallen miljarden die hij er in de loop der jaren doorheen heeft gejaagd, hadden vele malen beter besteed kunnen worden, zowel in binnen- als in buitenland.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 15:37:16 #128
    99433 Tup
    Tupperwaar
    pi_25758433
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:18 schreef Lemmeb het volgende:
    Z'n hele beleid wat betreft ontwikkelingssamenwerking. Bijvoorbeeld.

    Niet desastreus in de ruimste zin van het woord (eerder nutteloos), maar natuurlijk wel een financiële strop van weergaloze omvang. Die tientallen miljarden die hij er in de loop der jaren doorheen heeft gejaagd, hadden vele malen beter besteed kunnen worden, zowel in binnen- als in buitenland.
    Ik vind dit zo makkelijk praten. Achteraf weten we 1001 betere bestedingen te verzinnen.
    Wasserwunderland
      zaterdag 26 maart 2005 @ 15:39:43 #129
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25758477
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:37 schreef Tup het volgende:
    Ik vind dit zo makkelijk praten. Achteraf weten we 1001 betere bestedingen te verzinnen.
    Hmmm... de VVD beweerde dit al in de jaren zeventig.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25758609
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:18 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Z'n hele beleid wat betreft ontwikkelingssamenwerking. Bijvoorbeeld.

    Niet desastreus in de ruimste zin van het woord (eerder nutteloos), maar natuurlijk wel een financiële strop van weergaloze omvang. Die tientallen miljarden die hij er in de loop der jaren doorheen heeft gejaagd, hadden vele malen beter besteed kunnen worden, zowel in binnen- als in buitenland.
    Hoezo? Je doet net alsof al dat geld is weggegooid (ik neem aan dat je het over ontwikkelingssamenwerking hebt) en daar geloof ik helemaal niks van. Natuurlijk zit er altijd een risico aan maar het overgrote deel van dat geld is gewoon goed besteedt en we hadden het niet anders moeten doen. Echt ridicuul om te stellen dat we het in ons eigen welvarende land hadden moeten gebruiken.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 15:50:00 #131
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25758680
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:37 schreef Tup het volgende:

    [..]

    Ik vind dit zo makkelijk praten. Achteraf weten we 1001 betere bestedingen te verzinnen.
    Het hele punt is nu juist dat ik het vooraf ook al wist.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 15:51:49 #132
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25758707
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:46 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Hoezo? Je doet net alsof al dat geld is weggegooid (ik neem aan dat je het over ontwikkelingssamenwerking hebt) en daar geloof ik helemaal niks van. Natuurlijk zit er altijd een risico aan maar het overgrote deel van dat geld is gewoon goed besteedt en we hadden het niet anders moeten doen. Echt ridicuul om te stellen dat we het in ons eigen welvarende land hadden moeten gebruiken.
    Ik geloof wel dat het weggegooid geld is geweest. Of wou je beweren dat je veel vooruitgang ziet in Afrika?
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25758781
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:51 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Ik geloof wel dat het weggegooid geld is geweest. Of wou je beweren dat je veel vooruitgang ziet in Afrika?
    Dat kan je niet menen. De omgekeerde redenering. Het westen wil helemaal niet dat het goed gaat met Afrika, het houdt Afrika arm, torenhoge rentes en andere onzin die het ze daar onmogelijk maakt een serieuze concurrentiepositie op te bouwen en wat zeg jij: zie jij het al beter gaan

    Dat is natuurlijk geen argument maar ja, ik zie veel vooruitgang in Afrika. Ik zie veel kleine projecten waarin boeren geleerd wordt het land zelf te verbouwen, vrouwen die serieus werk krijgen enz. Maar dat zijn allemaal druppels op de gloeiende plaat zolang de schulden als een wurgsteen om de nek blijven hangen en de internationale gemeenschap feitelijk geen poot verzet.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 15:58:18 #134
    117863 -Famke-
    Eigen volk laatst
    pi_25758836
    Het is dat ik nooit minister ben geweest maar anders...
    Ik ban eigenlijk een hele gakke meid heur.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:00:15 #135
    117863 -Famke-
    Eigen volk laatst
    pi_25758883
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:55 schreef SCH het volgende:


    Dat is natuurlijk geen argument maar ja, ik zie veel vooruitgang in Afrika. Ik zie veel kleine projecten waarin boeren geleerd wordt het land zelf te verbouwen, vrouwen die serieus werk krijgen enz. Maar dat zijn allemaal druppels op de gloeiende plaat zolang de schulden als een wurgsteen om de nek blijven hangen
    Jaha inderdaad. De honger in Zimbabwe en dus in heel zuidelijk en centraal Afrika komt niet door het wegsturen vd blanke boeren die wisten hoe ze het land moesten bewerken, dat komt door de schulden. Zelfde verhaal voor Darfuf: daar komt het niet door allahs-moordenaars leger dat iedere niet-moslim vermoord dat het niet zo gezellig is daar, dan komt door de Westerse schulden.
    Ik ban eigenlijk een hele gakke meid heur.
    pi_25758924
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:00 schreef -Famke- het volgende:

    [..]

    Jaha inderdaad. De honger in Zimbabwe en dus in heel zuidelijk en centraal Afrika komt niet door het wegsturen vd blanke boeren die wisten hoe ze het land moesten bewerken, dat komt door de schulden. Zelfde verhaal voor Darfuf: daar komt het niet door allahs-moordenaars leger dat iedere niet-moslim vermoord dat het niet zo gezellig is daar, dan komt door de Westerse schulden.
    Wou je het tegendeel beweren dan? Waren de zwarten zo goed af onder de blanke boeren in Zimbabwe?
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:05:14 #137
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25758981
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:55 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dat kan je niet menen. De omgekeerde redenering. Het westen wil helemaal niet dat het goed gaat met Afrika, het houdt Afrika arm, torenhoge rentes en andere onzin die het ze daar onmogelijk maakt een serieuze concurrentiepositie op te bouwen en wat zeg jij: zie jij het al beter gaan
    Ohja, die schulden . Alsof er ook maar één Afrikaans land is dat braaf zijn rente betaalt en zijn schulden netjes aflost .

    Ik vind dit echt een non-argument. Je kunt die mensen wel continu alles kado doen, maar dat lost helemaal niks op. Men heeft al zoveel schulden kwijtgescholden, maar dat helpt echt niks. Dan kun je ze beter laten openstaan en hopen op betere tijden. Naar die rente kun je in de meeste gevallen sowieso toch wel fluiten.
    quote:
    Dat is natuurlijk geen argument maar ja, ik zie veel vooruitgang in Afrika. Ik zie veel kleine projecten waarin boeren geleerd wordt het land zelf te verbouwen, vrouwen die serieus werk krijgen enz. Maar dat zijn allemaal druppels op de gloeiende plaat zolang de schulden als een wurgsteen om de nek blijven hangen en de internationale gemeenschap feitelijk geen poot verzet.
    Ik zie ook wel een minimale vooruitgang zo hier en daar, maar dat is pas van de laatste tien jaar en daar heeft het beleid van Pronk helemaal niks mee te maken.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:06:26 #138
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759004
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:02 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Wou je het tegendeel beweren dan? Waren de zwarten zo goed af onder de blanke boeren in Zimbabwe?
    Ze hadden tenminste werk, vreten en drank. Nu hebben ze geen van drieën.

    En ja, dit is erg cynisch. Maar over Afrika kan ik moeilijk anders zijn.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:11:26 #139
    117863 -Famke-
    Eigen volk laatst
    pi_25759113
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:02 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Wou je het tegendeel beweren dan? Waren de zwarten zo goed af onder de blanke boeren in Zimbabwe?
    Ja, ik wil het tegendeel beweren ja. Net zoals iedereen die een beetje weet wat daar gebeurt is. Dankzij Mugabes dictatorregime wat hij geinstalleerd heeft en het verdrijven van de blanke boeren (die daar al eeuwen woonden) heeft nu niemand eten en werk meer.

    Maar goed, ik begrijp dat jij het okay vind dat mensen die al eeuwen ergens wonen eruit gegooid worden op basis van 'eigen volk eerst' sentimenten dus laten we maar eens beginnen met het eruit gooien van alle Marokkanen, dat vind jij vast prima dan toch?
    Ik ban eigenlijk een hele gakke meid heur.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:12:28 #140
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759137
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:11 schreef -Famke- het volgende:
    Maar goed, ik begrijp dat jij het okay vind dat mensen die al eeuwen ergens wonen eruit gegooid worden op basis van 'eigen volk eerst' sentimenten dus laten we maar eens beginnen met het eruit gooien van alle Marokkanen, dat vind jij vast prima dan toch?
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:16:16 #141
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759223
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:02 schreef SCH het volgende:
    Wou je het tegendeel beweren dan? Waren de zwarten zo goed af onder de blanke boeren in Zimbabwe?
    Ja. Ik ben er drie keer geweest, en toen was het veel beter dan nu. Er was vrij veel landbouw en toeristisch gezien was het land veelbelovend. Daar komt nog bij dat er toen nauwelijks etnische spanningen waren. Het was een oase van rust vergeleken bij Zuid-Afrika.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25759276
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:16 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Ja. Ik ben er drie keer geweest, en toen was het veel beter dan nu. Er was vrij veel landbouw en toeristisch gezien was het land veelbelovend. Daar komt nog bij dat er toen nauwelijks etnische spanningen waren. Het was een oase van rust vergeleken bij Zuid-Afrika.
    Dan ben je heel selectief wezen shoppen. De mensen waren er vreselijk arm, ik heb er schrijnende situaties gezien en het probleem van AIDS was er groot. En dat was niet de schuld van de blanke boeren, dat zeg ik niet, maar die droegen natuurlijk ook niet bij aan de vooruitgang.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:19:06 #143
    117863 -Famke-
    Eigen volk laatst
    pi_25759292
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:16 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Ja. Ik ben er drie keer geweest, en toen was het veel beter dan nu. Er was vrij veel landbouw en toeristisch gezien was het land veelbelovend. Daar komt nog bij dat er toen nauwelijks etnische spanningen waren. Het was een oase van rust vergeleken bij Zuid-Afrika.
    Gisteren was er op TV ook een kleine reportage over een camera-ploeg die er stiekum heen was gegaan. 80% vd bevolking is nu werkeloos en heeft honger. Terwijl het een paar jaar geleden nog de graanmand van heel centraal en zuidelijk Afrika was. Puur en alleen omdat Mugabe de blanke boeren heeft verdreven en nu weet niemand hoe hij het land moet bewerken
    Ik ban eigenlijk een hele gakke meid heur.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:19:49 #144
    117863 -Famke-
    Eigen volk laatst
    pi_25759304
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:18 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dan ben je heel selectief wezen shoppen. De mensen waren er vreselijk arm, ik heb er schrijnende situaties gezien en het probleem van AIDS was er groot. En dat was niet de schuld van de blanke boeren, dat zeg ik niet, maar die droegen natuurlijk ook niet bij aan de vooruitgang.
    Nee, eten op tafel brengen dat nu niemand meer heeft is idd de situatie niet verbeteren.
    Ik ban eigenlijk een hele gakke meid heur.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:20:38 #145
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759320
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:18 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dan ben je heel selectief wezen shoppen. De mensen waren er vreselijk arm, ik heb er schrijnende situaties gezien en het probleem van AIDS was er groot. En dat was niet de schuld van de blanke boeren, dat zeg ik niet, maar die droegen natuurlijk ook niet bij aan de vooruitgang.
    Je hoort hier ook niemand zeggen dat die zwarten voorheen een ge-wel-dig leven hadden. Maar het kan altijd nog slechter, zo blijkt nu.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:21:27 #146
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759337
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:18 schreef SCH het volgende:
    Dan ben je heel selectief wezen shoppen. De mensen waren er vreselijk arm, ik heb er schrijnende situaties gezien en het probleem van AIDS was er groot. En dat was niet de schuld van de blanke boeren, dat zeg ik niet, maar die droegen natuurlijk ook niet bij aan de vooruitgang.
    Heel Afrika is arm. De mensen waren er stukken beter af dan in Zambia en Malawi. Aids is overal een probleem en dat ligt niet aan de grote boze blanke man.

    Met die boeren was er werkgelegenheid en er werd voedsel gekweekt en zelfs geexporteerd, vooral tabak. Bulawayo was een levendige, gezellige stad. Nu heeft niemand meer te vreten, toeristen komen er niet meer en geen hond wil er meer investeren.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25759360
    Libië is niet echt arm hoor PJORourke
    God gaf de mens vrijheid en we kunnen dus al met al aannemen dat hij niet verantwoordelijk is voor menselijke misdaden. Alleen hij die de mens heeft geschapen draagt echter de volle verantwoordelijkheid voor de stront.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:25:02 #148
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759399
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:22 schreef cultheld het volgende:
    Libië is niet echt arm hoor PJORourke
    Zouden ze de levensstandaard van pakweg Griekenland halen?
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25759401
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:21 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Heel Afrika is arm. De mensen waren er stukken beter af dan in Zambia en Malawi. Aids is overal een probleem en dat ligt niet aan de grote boze blanke man.

    Met die boeren was er werkgelegenheid en er werd voedsel gekweekt en zelfs geexporteerd, vooral tabak. Bulawayo was een levendige, gezellige stad. Nu heeft niemand meer te vreten, toeristen komen er niet meer en geen hond wil er meer investeren.
    Ja, als je een voorstander van overheersing en onderdrukking door blanken bent. Kijk wat Mugabe gedaan heeft is absoluut verkeerd maar ook tijdens de blanke boeren was er heel veel armoede in Zimbabwe. De blanken zaten er voor zichzelf en hebben de zwarten gewoon laten stikken natuurlijk. Maar als je een voorstander van apartheid bent, dan zal je die tijd wel mooi gevonden hebben.
    pi_25759402
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:55 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dat kan je niet menen. De omgekeerde redenering. Het westen wil helemaal niet dat het goed gaat met Afrika, het houdt Afrika arm, torenhoge rentes en andere onzin die het ze daar onmogelijk maakt een serieuze concurrentiepositie op te bouwen en wat zeg jij: zie jij het al beter gaan

    Dat is natuurlijk geen argument maar ja, ik zie veel vooruitgang in Afrika. Ik zie veel kleine projecten waarin boeren geleerd wordt het land zelf te verbouwen, vrouwen die serieus werk krijgen enz. Maar dat zijn allemaal druppels op de gloeiende plaat zolang de schulden als een wurgsteen om de nek blijven hangen en de internationale gemeenschap feitelijk geen poot verzet.
    Het blijkt maar weer hoe weinig jij afweet van de fundamenten van ons economisch systeem. De gedachte dat door ons toedoen Afrika arm is, waar andere landen die een zelfde behandeling ondervinden erg snel opklimmen, moet je toch aan het denken zetten.

    De currupte en fundamenteel verkeerde economische regelgeving en instanties in de betreffende landen zijn hoofdoorzaak aan armoede, dood en verderf. Daarna, op afstand, volgen pas de handelsbarrieres die het westen opstelt.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:27:26 #151
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759453
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:25 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Ja, als je een voorstander van overheersing en onderdrukking door blanken bent. Kijk wat Mugabe gedaan heeft is absoluut verkeerd maar ook tijdens de blanke boeren was er heel veel armoede in Zimbabwe. De blanken zaten er voor zichzelf en hebben de zwarten gewoon laten stikken natuurlijk. Maar als je een voorstander van apartheid bent, dan zal je die tijd wel mooi gevonden hebben.
    Niet dat ik het op enig punt ook maar enigszins met je eens ben. Maar stel even dat je gelijk hebt. Op wat voor manier is dit nu een vooruitgang? Want die informatie mis ik nog steeds.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25759465
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:25 schreef HalfLife2ABC het volgende:
    Daarna, op afstand, volgen pas de handelsbarrieres die het westen opstelt.
    Nou dan.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:29:11 #153
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759482
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:25 schreef SCH het volgende:
    Ja, als je een voorstander van overheersing en onderdrukking door blanken bent. Kijk wat Mugabe gedaan heeft is absoluut verkeerd maar ook tijdens de blanke boeren was er heel veel armoede in Zimbabwe. De blanken zaten er voor zichzelf en hebben de zwarten gewoon laten stikken natuurlijk. Maar als je een voorstander van apartheid bent, dan zal je die tijd wel mooi gevonden hebben.
    Onderdrukking? Was gewoon een werkgever-werknemer relatie hoor. De blanken lopen al minstens tien jaar op eieren want ze weten ook wel hoe de vlag erbij hangt. Rhodesiers zijn wel vervelende lui, dat ben ik met je eens.

    Die boeren zijn gewoon ondernemers net zoals boeren hier. Je gaat niet ergens ondernemen als je er zelf slechter van wordt.

    Met het vertrek van die boeren is er niet meer te vreten met als gevolg dat iedereen, behalve de heersende ZANU-PF kliek,slechter af is.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25759525
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:28 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Nou dan.
    Om de armoede op te lossen moet je hoofdzakelijk naar de landen zelf kijken. Vrijhandel kan pas baat hebben wanneer deze wordt ondersteund door goede regelgeving (eigendomsbescherming, contract handhaving). Zolang dat niet het geval is heeft het niet veel zin om, voor de betreffende landen, over opheffing van deze barrieres te praten. Het zal enkel resulteren in meer geld voor de elite. Natuurlijk heeft meer vrijhandel wel baat voor landen waar deze fundamentele zaken beter geregeld zijn.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:31:52 #155
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759530
    In ZA schijnt het trouwens ook helemaal de verkeerde kant op te gaan. Om ongeveer dezelfde reden. Gaat allemaal lekker daarzo in Afrika, Pronk je wordt bedankt.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25759535
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:29 schreef PJORourke het volgende:
    Was gewoon een werkgever-werknemer relatie hoor.
    Je liegt en dat weet je.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:35:01 #157
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759592
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:32 schreef SCH het volgende:
    Je liegt en dat weet je.
    Nee. Zimbabwe was een land waar zwarten het politiek voor het zeggen hadden, als je van de juiste stam was (Shona). Blanken waren helemaal niet in de positie sinds de onafhankelijkheid om zwarten uit te buiten. Omdat onteigening dreigde.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25759604
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:35 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Nee. Zimbabwe was een land waar zwarten het politiek voor het zeggen hadden, als je van de juiste stam was (Shona). Blanken waren helemaal niet in de positie sinds de onafhankelijkheid om zwarten uit te buiten. Omdat onteigening dreigde.
    En daarom waren veel zwarte werknemers straatarm?
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:36:50 #159
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759619
    Aan SCH:
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:27 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Niet dat ik het op enig punt ook maar enigszins met je eens ben. Maar stel even dat je gelijk hebt. Op wat voor manier is dit nu een vooruitgang? Want die informatie mis ik nog steeds.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:39:11 #160
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759651
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:35 schreef SCH het volgende:
    En daarom waren veel zwarte werknemers straatarm?
    Omdat het hele land niet rijk was? Arme landen hebben lage lonen.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:44:59 #161
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25759720
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 15:06 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Wat is er zo desastreus geweest dan?
    Dat heb ik je al verteld.
    pi_25759747
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:39 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Omdat het hele land niet rijk was? Arme landen hebben lage lonen.
    Alsof die boeren niet rijk waren. En het ging toch zo goed volgens jou?
    pi_25759773
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:25 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Zouden ze de levensstandaard van pakweg Griekenland halen?
    Wellicht.
    God gaf de mens vrijheid en we kunnen dus al met al aannemen dat hij niet verantwoordelijk is voor menselijke misdaden. Alleen hij die de mens heeft geschapen draagt echter de volle verantwoordelijkheid voor de stront.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:48:47 #164
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759794
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:46 schreef SCH het volgende:
    Alsof die boeren niet rijk waren. En het ging toch zo goed volgens jou?
    Beantwoord jij de vraag van Lemmeb maar eens.

    Vind jij het soms niet erg dat mensen verhongeren? Misschien omdat het maar zwartjes zijn?
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
    pi_25759877
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:36 schreef Lemmeb het volgende:
    Aan SCH:
    [..]
    Hallo, wel bij de les blijven. De vooruitgang zit hem in de projecten die er gestart zijn waardoor mensen tenminste nog enigszins in hun levensonderhoud en zelfbewustzijn kunnen voorzien. Maar vind jij dat die mensen niet geholpen moeten worden omdat de machthebbers corrupt zijn. Dan laat je ze dus dubbel barsten.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:53:36 #166
    28640 Sidekick
    Ban the fucker
    pi_25759884
    Dit topic gaat over mislukte ministers, dus graag weer ontopic verder.
    A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
    Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
    I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
    pi_25759897
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:48 schreef PJORourke het volgende:

    [..]

    Beantwoord jij de vraag van Lemmeb maar eens.
    Typisch een rectie van iemand die met zijn mond vol tanden staat.
    quote:
    Vind jij het soms niet erg dat mensen verhongeren? Misschien omdat het maar zwartjes zijn?
    Blijkbaar vind jij dat wel best, jij wilt ze niet helpen.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:56:01 #168
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25759953
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:54 schreef SCH het volgende:
    Typisch een rectie van iemand die met zijn mond vol tanden staat.
    Mooi voorbeeld van projectie.
    quote:
    Blijkbaar vind jij dat wel best, jij wilt ze niet helpen.
    Helpen door ze uit te hongeren. Wat een maoistisch standpunt, SCH.
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
      zaterdag 26 maart 2005 @ 16:57:15 #169
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25759975
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:53 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Hallo, wel bij de les blijven. De vooruitgang zit hem in de projecten die er gestart zijn waardoor mensen tenminste nog enigszins in hun levensonderhoud en zelfbewustzijn kunnen voorzien. Maar vind jij dat die mensen niet geholpen moeten worden omdat de machthebbers corrupt zijn. Dan laat je ze dus dubbel barsten.
    Nee kerel, ik zou die mensen graag willen helpen. Maar dan wel vanaf de basis. De hele boel overnemen, inclusief de regering, en die mensen laten zien hoe het wel moet. Anders leren ze het nooit.

    Noem het voor mijn part neo-kolonialisme, maar zoals men het nu probeert wordt het nooit wat.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25760020
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:57 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Nee kerel, ik zou die mensen graag willen helpen. Maar dan wel vanaf de basis. De hele boel overnemen, inclusief de regering, en die mensen laten zien hoe het wel moet. Anders leren ze het nooit.

    Noem het voor mijn part neo-kolonialisme, maar zoals men het nu probeert wordt het nooit wat.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 17:01:12 #171
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25760056
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 16:59 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Mag ik hieruit opmaken dat je het ook niet meer weet?

    Nee SCH je hebt helemaal gelijk. Lekker laten verhongeren, die arme sloebers, dan lost het probleem zich vanzelf wel op.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25760074
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:01 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Mag ik hieruit opmaken dat je het ook niet meer weet?

    Nee SCH je hebt helemaal gelijk. Lekker laten verhongeren, die arme sloebers, dan lost het probleem zich vanzelf wel op.
    Dat willen we toch zo graag met onze handelembargo's en het beleid van de wereldbank.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 17:03:09 #173
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25760109
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:01 schreef SCH het volgende:
    Dat willen we toch zo graag met onze handelembargo's en het beleid van de wereldbank.
    Wat kunnen die er aan doen dat ze zelf geen voedsel meer produceren?
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
      zaterdag 26 maart 2005 @ 17:05:47 #174
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25760177
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:01 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dat willen we toch zo graag met onze handelembargo's en het beleid van de wereldbank.
    Waarom zien die blanke boeren dan wel kans om in dergelijke landen een prima bestaan op te bouwen, ondanks die dekselse wereldbank en die verfoeide handelsembargo's?

    Het probleem zit heel ergens anders. Het zit hem in de opleiding en in de mentaliteit van de zwarte bevolking. Waarmee ik niet beweer dat het hun eigen schuld is. Maar waarmee ik wel beweer dat het helemaal geen kwestie van geld is.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25760194
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:05 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Waarom zien die blanke boeren dan wel kans om in dergelijke landen een prima bestaan op te bouwen, ondanks die dekselse wereldbank en die verfoeide handelsembargo's?

    Het probleem zit heel ergens anders. Het zit hem in de opleiding en in de mentaliteit van de zwarte bevolking. Waarmee ik niet beweer dat het hun eigen schuld is. Maar waarmee ik wel beweer dat het helemaal geen kwestie van geld is.
    Tsjongejonge, je bent echt erger dan ik dacht.
      zaterdag 26 maart 2005 @ 17:07:42 #176
    96190 PJORourke
    Beautiful burnout
    pi_25760239
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:06 schreef SCH het volgende:
    Tsjongejonge, je bent echt erger dan ik dacht.
    Mond vol tanden .
    What are you going to do to me? You go fuck yourself - I say what I want.
    - Oriana Fallaci 1929-2006
      zaterdag 26 maart 2005 @ 17:08:29 #177
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25760256
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:06 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Tsjongejonge, je bent echt erger dan ik dacht.
    Want?

    Ik weet wat je denkt. Maar iedereen die weleens in zulke landen gewerkt heeft en die geen roze bril draagt, kan dit beamen. Dus zo schokkend is het allemaal niet wat ik zeg.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25787081
    Mijn top 3:

    1. Pronk
    2. Netelenbos
    3. Borst


    Statistieken:

    De minister die het meest op de nummer 1 positie staat, is tot nu toe met 10 stemmen: Jan Pronk

    De minister die het meest op de nummer 2 positie staat, is tot nu toe met 6 stemmen: Tineke Netelenbos

    De minister die het meest op de nummer 3 positie staat, is tot nu toe met 8 stemmen: Tineke Netelenbos

    * Jan Pronk werd op alle 3 de posities in totaal 14 keer genomineerd
    * Tineke Netelenbos werd op alle 3 de posities in totaal 14 keer genomineerd
    * Els Borst werd op alle 3 de positties in totaal 6 keer genomineerd

    "I think greed is healthy. You can be greedy and still feel good about yourself" - Ivan Boesky.
    'Only government can take perfectly good paper, cover it with perfectly good ink and make the combination worthless.' - Milton Friedman
      zondag 27 maart 2005 @ 20:20:51 #179
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25788308
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:06 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Tsjongejonge, je bent echt erger dan ik dacht.
    Waarom gedraag jij je elke keer als iemand met een goed argument komt als een menopauzerende echtgenote?
    pi_25788679
    quote:
    Op dinsdag 8 maart 2005 14:54 schreef DoctorB het volgende:
    1. Jan Pronk - als minister van Volkshuisvesting is hij verantwoordelijk voor de huidige woningnood en de jeugdvlucht vanuit dorpen dankzij zijn idiote "vinex" nota.
    2. Jan Pronk - als minister van ontwikkelingssamenwerking is hij verantwoordelijk voor het financieren van dictators en criminelen mbv nederlands belastinggeld dat achteraf toch beter voor aflossing van het begrotingstekort gebruikt had kunnen worden.
    3. Roverhoofdman Den Uyl, die met zijn opmerking ernaar te streven alle nederlandse produktiemiddelen op termijn te institutionaliseren Nederland op de rand van de afgrond bracht.
    Helemaal mee eens!
    pi_25790198
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 20:20 schreef Speth het volgende:

    [..]

    Waarom gedraag jij je elke keer als iemand met een goed argument komt als een menopauzerende echtgenote?
    Jij vindt racisme een goed argument???
    pi_25791021
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:06 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Tsjongejonge, je bent echt erger dan ik dacht.
    Het is wel zo! De meerderheid van de zwarte bevolking in Afrika, is op één of andere manier niet in staat om een boerderij succesvol te maken.
    En zo is Zimbabwe van graanschuur van Afrika afgezakt naar een arm land dat voedsel moet importeren.

    Een akkerbouwer hier in de buurt had vier zwarte in dienst genomen , om asperges te steken. Na een dag werken wilde ze hun salaris gelijk cash hebben dat was geen probleem, maar vervolgens kwamen ze een week niet werken en gingen ze eerst van hun geld genieten. Het leuke was dat ze dachten dat ze gelijk weer aan de slag konden!

    [ Bericht 21% gewijzigd door more op 27-03-2005 22:00:10 ]
    pi_25791182
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 21:23 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Jij vindt racisme een goed argument???
    quote:
    Het probleem zit heel ergens anders. Het zit hem in de opleiding en in de mentaliteit van de zwarte bevolking. Waarmee ik niet beweer dat het hun eigen schuld is. Maar waarmee ik wel beweer dat het helemaal geen kwestie van geld is.
    Ik ontwaar geen racisme, hoor. Ik zie wel in hoe die schijn gewekt zou kunnen worden, maar ik zie het niet.
      zondag 27 maart 2005 @ 22:04:56 #184
    99593 aryan8
    gnani mahdi kalki
    pi_25791576
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:06 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Tsjongejonge, je bent echt erger dan ik dacht.
    Vertel het eens? Raakt iemand hier aan een taboe door bij misstanden en oorzaken stil te staan? Feiten zijn dat Rhodesië de graanschuur van Afrika was en dat Zimbabwe in sneltreinvaart is afgegleden vanwege een veranderde mentaliteit.

    Wie of wat is er precies veranderd?

    Toe maar, het is geen doodzonde om de politiek correcte kramp te verlaten en heldere vragen te stellen over de wijzgingen die er sibnds die tijd hun invloed hebben gehad op de productie van voedsel en goederen in het land...
    pi_25791762
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 22:04 schreef aryan8 het volgende:

    [..]

    Vertel het eens? Raakt iemand hier aan een taboe door bij misstanden en oorzaken stil te staan? Feiten zijn dat Rhodesië de graanschuur van Afrika was en dat Zimbabwe in sneltreinvaart is afgegleden vanwege een veranderde mentaliteit.

    Wie of wat is er precies veranderd?

    Toe maar, het is geen doodzonde om de politiek correcte kramp te verlaten en heldere vragen te stellen over de wijzgingen die er sibnds die tijd hun invloed hebben gehad op de productie van voedsel en goederen in het land...
    Maar waarom is dat de schuld van de arme zwarte bevolking?
    pi_25792434
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 22:10 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Maar waarom is dat de schuld van de arme zwarte bevolking?
    Was jij het niet die zei dat de bevrijding van Irak door het eigen volk moest gebeuren??


    Zo is het ook met de zwarte bevolking: Ze zullen zelf iets van hun werelddeel moeten maken. En dat wil maar niet lukken, dus is het eigenlijk hun eigen schuld.
    pi_25792493
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 22:31 schreef more het volgende:

    [..]

    Was jij het niet die zei dat de bevrijding van Irak door het eigen volk moest gebeuren??


    Zo is het ook met de zwarte bevolking: Ze zullen zelf iets van hun werelddeel moeten maken. En dat wil maar niet lukken, dus is het eigenlijk hun eigen schuld.
    Als we de handelsverhoudingen dan eens eerlijk maken.

    @ Johan: of het racisme is - het komt aardig dicht in de buurt van enkele rassentheorieen waar ik het niet zo op heb.
    pi_25792606
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 22:33 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Als we de handelsverhoudingen dan eens eerlijk maken.

    @ Johan: of het racisme is - het komt aardig dicht in de buurt van enkele rassentheorieen waar ik het niet zo op heb.
    Laat ze eerst maar eens genoeg voedsel voor zichzelf verbouwen.
      maandag 28 maart 2005 @ 03:57:56 #189
    117876 Riverpoet31
    Iedere stap is vrede
    pi_25799280
    Landmass, wil je daarmee zeggen dat alleen rijkeluiszoontjes uit wassenaar recht hebben op het volgen van de universiteit? dan ben je wel erg laag bij de grond...
      maandag 28 maart 2005 @ 04:29:23 #190
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25799500
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 22:33 schreef SCH het volgende:
    @ Johan: of het racisme is - het komt aardig dicht in de buurt van enkele rassentheorieen waar ik het niet zo op heb.
    Hieronder een herhaling van wat ik eerder schreef en waar je zo over viel. Dan kun je het op je gemak nog eens lezen.
    quote:
    Op zaterdag 26 maart 2005 17:05 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Waarom zien die blanke boeren dan wel kans om in dergelijke landen een prima bestaan op te bouwen, ondanks die dekselse wereldbank en die verfoeide handelsembargo's?

    Het probleem zit heel ergens anders. Het zit hem in de opleiding en in de mentaliteit van de zwarte bevolking. Waarmee ik niet beweer dat het hun eigen schuld is. Maar waarmee ik wel beweer dat het helemaal geen kwestie van geld is.
    Dit zou pas op een rassentheorie gaan lijken als ik zou beweren dat het 'aan hun genen' ligt, oid. Maar dat beweer ik in de verste verte niet, en dat wil ik ook helemaal niet beweren.

    Als je goed had gelezen, had je bovendien kunnen zien dat ik ook helemaal niet beweer dat het 'hun eigen schuld' zou zijn, integendeel juist. Ik weet dondersgoed dat het hoe dan ook lastig is voor een bevolking om over te schakelen van een passieve rol naar een actieve rol. Dat zie je ook in communistische landen, dus dat heeft helemaal niks met 'ras' te maken. Maar gewoon met aangeleerde gewoonten.

    Je mag me wat mij betreft voor alles uitschelden, 'racist', 'fascist' noem maar op. En dat doe je in de praktijk ook al vaak genoeg. Maar insinueren dat ik me bezig zou houden met rassentheorieën, vind ik echt véél tever gaan. Dat zijn smerige methoden .

    Ik vind excuses van jouw kant in dit geval wel op z'n plaats. Zoniet, dan ga ik er werk van maken. Dan weet je het alvast.

    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      maandag 28 maart 2005 @ 08:52:32 #191
    52589 sjun
    uit solidariteit
    pi_25799969
    quote:
    Op maandag 28 maart 2005 04:29 schreef Lemmeb het volgende:

    [..]

    Hieronder een herhaling van wat ik eerder schreef en waar je zo over viel. Dan kun je het op je gemak nog eens lezen.
    Herlezen kan vaker worden gebruikt als raadgeving.
    quote:
    Dit zou pas op een rassentheorie gaan lijken als ik zou beweren dat het 'aan hun genen' ligt, oid. Maar dat beweer ik in de verste verte niet, en dat wil ik ook helemaal niet beweren.
    SCH beweert nergens dat het om rassentheorie gaat. Hij schrijft slechts dat hij vindt dat het er op lijkt...

    Meningen staan vrij. Je kunt je er behoorlijk druk om maken, je kunt ze ook zien als een uitnodiging tot nadere belichting van jouw eign mening of van de verkondigde mening.
    quote:
    Als je goed had gelezen, had je bovendien kunnen zien dat ik ook helemaal niet beweer dat het 'hun eigen schuld' zou zijn, integendeel juist. Ik weet dondersgoed dat het hoe dan ook lastig is voor een bevolking om over te schakelen van een passieve rol naar een actieve rol. Dat zie je ook in communistische landen, dus dat heeft helemaal niks met 'ras' te maken. Maar gewoon met aangeleerde gewoonten.

    Je mag me wat mij betreft voor alles uitschelden, 'racist', 'fascist' noem maar op. En dat doe je in de praktijk ook al vaak genoeg. Maar insinueren dat ik me bezig zou houden met rassentheorieën, vind ik echt véél tever gaan. Dat zijn smerige methoden .
    Zo'n bal kaats je dan naar mijn idee terug. Niet door persoonlijk te gaan worden maar door gewoon je eigen ding te blijven doen en open te (blijven) staan voor suggesties van anderen terwijl je zelf bewuste keuzen maakt in welke boodschappen en bronnen jij het overdenken waard vindt.
    quote:
    Ik vind excuses van jouw kant in dit geval wel op z'n plaats. Zoniet, dan ga ik er werk van maken. Dan weet je het alvast.

    Ik vind dergelijke bedreigingen hoewel verklaarbaar niet erg handig. Je bent namelijk niet in de positie om ook maar iets af te dwingen. Daarom zou ik me concentreren op wat ik zèlf in de hand had. Je eigen weerwoord, je eigen digitale en sociale omgeving en je eigen trots.

    Daarbij ben je naar mijn idee mondig genoeg om zonder dergelijke bedreigingen je voort te bewegen in de poel van jolijt die FOK! biedt.
    zullen we ons in deze draad maar weer bij het draadonderwerp bepalen?
    Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
    pi_25801052
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 22:36 schreef more het volgende:

    [..]

    Laat ze eerst maar eens genoeg voedsel voor zichzelf verbouwen.
    Dat is dus een pleidooi voor een bepaalde manier van ontwikkelingssamenwerking
    pi_25801084
    Ik ga geen excuses aanbieden Lemmeb omdat ik het gevoel heb dat ik mijn post goed kan uitleggen en de zinsnede "het komt akelig dicht in de buurt van.." je wellicht ontgaan is. We kunnen er natuurlijk best uitkomen door er verder over te praten.
      maandag 28 maart 2005 @ 12:41:40 #194
    90365 Sater
    hoipoloi
    pi_25802911
    quote:
    Op maandag 28 maart 2005 11:16 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Dat is dus een pleidooi voor een bepaalde manier van ontwikkelingssamenwerking
    Ah, Jezus had i.p.v. het wonder van brood- en visvermenigvuldiging beter graan en hengels kunnen uitdelen?
    iedere engel heeft een duivelse kant.
      maandag 28 maart 2005 @ 13:58:33 #195
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25804870
    quote:
    Op zondag 27 maart 2005 21:23 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Jij vindt racisme een goed argument???
    Als jij ook maar een fractie van een functioneel oordelend vermogen had wist je dat dat geen racisme is.
      maandag 28 maart 2005 @ 15:58:12 #196
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25807734
    quote:
    Op maandag 28 maart 2005 11:18 schreef SCH het volgende:
    Ik ga geen excuses aanbieden Lemmeb omdat ik het gevoel heb dat ik mijn post goed kan uitleggen en de zinsnede "het komt akelig dicht in de buurt van.." je wellicht ontgaan is. We kunnen er natuurlijk best uitkomen door er verder over te praten.
    Jammer dat je je er weer zo gemakkelijk vanaf maakt en niet gewoon direct ingaat op mijn argumenten, die imo toch heel duidelijk zijn. Dan hadden we er nog wel uitgekomen.

    Voor het overige verwijs ik naar [Feedback] In POL is het nooit crisis!!! .
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
    pi_25812501
    quote:
    Op maandag 28 maart 2005 04:29 schreef Lemmeb het volgende:
    Dit zou pas op een rassentheorie gaan lijken als ik zou beweren dat het 'aan hun genen' ligt, oid. Maar dat beweer ik in de verste verte niet, en dat wil ik ook helemaal niet beweren.
    Je hebt het over hun mentaliteit, daardoor zeg ik dat het gevaarlijk dicht in de buurt komt van rassentheorieen. Je posts ademen de geur uit van "ze willen het gewoon niet" en dat doet me toch echt denken aan de stereotypen die o.a. Steiner naar voren bracht.
    quote:
    Als je goed had gelezen, had je bovendien kunnen zien dat ik ook helemaal niet beweer dat het 'hun eigen schuld' zou zijn, integendeel juist. Ik weet dondersgoed dat het hoe dan ook lastig is voor een bevolking om over te schakelen van een passieve rol naar een actieve rol. Dat zie je ook in communistische landen, dus dat heeft helemaal niks met 'ras' te maken. Maar gewoon met aangeleerde gewoonten.
    Het is echt veel en veel te kort door de bocht om te suggereren dat de mensen daar lui zijn en te stellen dat ze passief zijn. Veel inwoners van Afrikaanse landen werken vele malen langer en harder onder moeilijker omstandigheden dan jij en ik bij elkaar. Het heeft veel meer met omstandigheden en mogelijkheden te maken. Maar daar ben jij dus ook heel kritisch over, jij vindt ontwikkelingshulp geen goede zaak, jij vindt niet dat er projecten mogen worden opgestart waarbij de mensen geleerd wordt om het zelf te kunnen en ze zelf de verantwoordelijkheid krijgen zonder dat ze onder een soort van curatele staan.
    quote:
    Je mag me wat mij betreft voor alles uitschelden, 'racist', 'fascist' noem maar op. En dat doe je in de praktijk ook al vaak genoeg. Maar insinueren dat ik me bezig zou houden met rassentheorieën, vind ik echt véél tever gaan. Dat zijn smerige methoden .
    Ik zei dat je er in de buurt komt en blijkbaar is dat een gevoelig punt. Ik snap niet waarom dat zoveel erger is dan racist of fascist overigens. Het houdt allemaal verband met elkaar. Hoe kijk je naar mensen... Hoe deel je mensen in.... Vind je sommige soorten mensen superieur aan anderen enz.
    quote:
    Ik vind excuses van jouw kant in dit geval wel op z'n plaats. Zoniet, dan ga ik er werk van maken. Dan weet je het alvast.
    Gaat het weer een beetje meneer Lemmeb?
      maandag 28 maart 2005 @ 19:35:48 #198
    37431 Lemmeb
    accountabilabuddiable
    pi_25812846
    quote:
    Op maandag 28 maart 2005 19:21 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Je hebt het over hun mentaliteit, daardoor zeg ik dat het gevaarlijk dicht in de buurt komt van rassentheorieen. Je posts ademen de geur uit van "ze willen het gewoon niet" en dat doet me toch echt denken aan de stereotypen die o.a. Steiner naar voren bracht.
    Ze willen het inderdaad gewoon niet. Maar dat heeft helemaal niks met rassentheorieën te maken. Negers in Amerika willen namelijk gewoon wèl.
    quote:
    Het is echt veel en veel te kort door de bocht om te suggereren dat de mensen daar lui zijn en te stellen dat ze passief zijn.
    Lui heb ik helemaal niet gezegd. Passief wel.
    quote:
    Veel inwoners van Afrikaanse landen werken vele malen langer en harder onder moeilijker omstandigheden dan jij en ik bij elkaar. Het heeft veel meer met omstandigheden en mogelijkheden te maken.
    Zoiets zei je al eerder, maar daar werd het ijzersterke argument tegen ingebracht dat het dan toch raar is dat blanke boeren het onder dezelfde omstandigheden wel kunnen rooien. Je zou daar eens op in kunnen gaan, in plaats van je eerdere standpunt domweg te herhalen.
    quote:
    Maar daar ben jij dus ook heel kritisch over, jij vindt ontwikkelingshulp geen goede zaak,
    Dat heb ik niet gezegd. Ik heb alleen gezegd dat ik ontwikkelingshulp à la Jan Pronk geen goede zaak vind.
    quote:
    jij vindt niet dat er projecten mogen worden opgestart waarbij de mensen geleerd wordt om het zelf te kunnen en ze zelf de verantwoordelijkheid krijgen zonder dat ze onder een soort van curatele staan.
    In dat laatste stukje, zonder dat ze onder een soort van curatele staan, zit hem inderdaad de kneep. Die mensen zijn op economisch vlak net kleine kinderen. Die kun je niet in één klap loslaten, dan gaat het mis. Wat je dan ook in de praktijk ziet gebeuren.

    Dat loslaten moet je geleidelijk doen. En je moet onderaan beginnen, bij de basis. Zie het maar als heropvoeding.
    quote:
    Ik zei dat je er in de buurt komt en blijkbaar is dat een gevoelig punt. Ik snap niet waarom dat zoveel erger is dan racist of fascist overigens. Het houdt allemaal verband met elkaar. Hoe kijk je naar mensen... Hoe deel je mensen in.... Vind je sommige soorten mensen superieur aan anderen enz.
    Er is bijvoorbeeld nogal een verschil tussen iemand uitmaken voor communist, of voor stalinist. Voor je het weet wordt je door dergelijke insinuaties aangezien voor de reïncarnatie van Eichmann of Pol Pot.

    Magoed, in jouw ogen is dat natuurlijk allemaal oke. Zolang het maar verband houdt .
    quote:
    Gaat het weer een beetje meneer Lemmeb?
    Ja. De kater is inmiddels weggeëbd. De alcohol ook. Bedankt voor je belangstelling.
    Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
    "I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
      vrijdag 1 april 2005 @ 19:18:56 #199
    117876 Riverpoet31
    Iedere stap is vrede
    pi_25913225
    Hoi mensen,

    Ik volg de politiek niet zo, ja, wel de algemene ontwikkelingen en de impact die die hebben op de samenleving, maar ik let niet zo op de 'poppetjes', mijn vraag is nu: wat maakt Jan Pronk de slechtste minister? enige argumenten?

    Bij voorbaat dank
    pi_25923184
    De aller aller slechtste ooit is heinsbroek. In hoeverre je hem minister kon noemen.

    Nederland heeft over het algemeen goede stuurlui aan wal. Je kunt het niet altijd eens zijn natuurlijk met politici. Niet iedereen kan zijn zin krijgen.

    Als links 20 jaar geleden slechte beslissingen had genomen had de oppositie destijds ook maar de stoelpoten onderuit moeten zagen. De PvdA lukt het zoals bewezen aardig met hun galspugerij.

    Verre uit de beste minister is zijne excellentie Gerrit Zalm.
      zaterdag 2 april 2005 @ 01:21:05 #201
    95608 Speth
    Rorschach
    pi_25923277
    quote:
    Op vrijdag 1 april 2005 19:18 schreef Riverpoet31 het volgende:
    Hoi mensen,

    Ik volg de politiek niet zo, ja, wel de algemene ontwikkelingen en de impact die die hebben op de samenleving, maar ik let niet zo op de 'poppetjes', mijn vraag is nu: wat maakt Jan Pronk de slechtste minister? enige argumenten?

    Bij voorbaat dank
    Lees het topic.
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')