BS. Er wordt steeds meer uitgegeven. En niet zo’n klein beetje ook.quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:24 schreef n__n het volgende:
Erfenisje van het coronabeleid alsook structurele bezuinigingen op onderwijs. Komt niet meer goed.
Dan zet je de getallen onder elkaar. Dat leerde ik 30 jaar geleden al.quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:59 schreef Mikeytt het volgende:
Misschien kunnen docenten leerlingen trouwens ook wat meer vrijheid geven in bepaalde zaken als rekenen.
Ik hielp mijn nichtje eens met wat huiswerk rekenen. Ze snapte de logica van het vermenigvuldigen prima en kon dit zelf, maar blijkbaar werd door de docent gezegd dat ze dit wel kolomsgewijs moest doen, wat dat dan ook mag betekenen.
Nee, dat leerde ik dus ook, maar de methode van de basisschool werkte anders. Weet het niet exact, maar je moest de sommen volgens mij opdelen in 2 verschillende sommen.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:01 schreef Divje het volgende:
[..]
Dan zet je de getallen onder elkaar. Dat leerde ik 30 jaar geleden al.
https://lesvananne.nl/kolomsgewijs-rekenen-vs-cijferend-rekenen/quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:05 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Nee, dat leerde ik dus ook, maar de methode van de basisschool werkte anders. Weet het niet exact, maar je moest de sommen volgens mij opdelen in 2 verschillende sommen.
Volgens mij zoiets:
450 x 27 = ?
450 x 10 = 4500
450 x 10 = 4500
450 x 7 = 3150
iets gevonden waar het op lijkt (de linker methode), maar de volgorde van rekenen is ook andersomquote:Op zondag 30 augustus 2026 17:01 schreef Divje het volgende:
Na even googelen zie ik dat ze dan het optellen en dergelijke tegenwoordig van links naar rechts doen
Van links naar rechts slaat ook nergens opquote:Op zondag 30 augustus 2026 17:06 schreef Divje het volgende:
[..]
https://lesvananne.nl/kolomsgewijs-rekenen-vs-cijferend-rekenen/
Ik ben boos.
Door leerlingen zelf een boek uit te laten kiezen, ongeacht of het een vertaling is of niet en door te pogen aan te sluiten bij genres die populair zijn onder de jeugd.quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Tja, van verplicht lezen krijgt vrijwel niemand zin in lezen. Vraag is hoe je het leesniveau opkrikt zonder verplicht lezen, denk ik.
Wij hadden op de basisschool altijd het leesuurtje en dat vond iedereen gewoon prima. Je ging samen met de klas naar de bieb en koos zelf een paar boeken voor de komende weken.quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Tja, van verplicht lezen krijgt vrijwel niemand zin in lezen. Vraag is hoe je het leesniveau opkrikt zonder verplicht lezen, denk ik.
Sterk.quote:Op zondag 30 augustus 2026 12:34 schreef quo_ het volgende:
Het nu punt nl artikel meldt ook nog:
[..]
In 2006 was nu zelf ook nog een serieuze en objectieve nieuwssite in plaats van de spreekbuis van een politiek correct clubje deugers. Inderdaad een andere wereld.
Dat gebeurt wel meer dan vroeger, volgens mij. Wij hadden echt alleen zware literatuur en zeker niets dat vertaald was.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:09 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Door leerlingen zelf een boek uit te laten kiezen, ongeacht of het een vertaling is of niet en door te pogen aan te sluiten bij genres die populair zijn onder de jeugd.
Terugkijkend heeft het gebrek aan muziek-, kunst- en literatuuronderwijs me het meest verbaasd. Of beter, geschokt.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:25 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat gebeurt wel meer dan vroeger, volgens mij. Wij hadden echt alleen zware literatuur en zeker niets dat vertaald was.
Maar als het echt om literatuuronderwijs gaat, zul je toch ook wel een bepaald niveau moeten hebben. Je kunt uiteindelijk VWO’ers niet naar de uni laten gaan met als moeilijkste boeken Dagboek van een muts, een bouquetreeks of een stripboek van Erik de Noorman.
Een goed leesniveau komt voort uit een leesgewoonte, niet uit het gedwongen moeten lezen van een paar literatuurboeken tijdens je middelbareschoolfase.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:25 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat gebeurt wel meer dan vroeger, volgens mij. Wij hadden echt alleen zware literatuur en zeker niets dat vertaald was.
Maar als het echt om literatuuronderwijs gaat, zul je toch ook wel een bepaald niveau moeten hebben. Je kunt uiteindelijk VWO’ers niet naar de uni laten gaan met als moeilijkste boeken Dagboek van een muts, een bouquetreeks of een stripboek van Erik de Noorman.
Ik ken jouw kinderen niet, ik ken het type scholen niet die er in jouw buurt zijn. Maar in beginsel vind ik het een goed uitgangspunt dat kinderen uit alle rangen en standen van de maatschappij elkaar tegenkomen op school. Daar ik het wel goedkeur dat ouders de keuze hebben voor de christelijk denominatie van de school.quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:20 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat dacht ik vroeger ook. Hier aan de overkant van de Atlantische oceaan heb ik de vrijheid om te kunnen kiezen voor een school en onderwijssysteem toch wel leren appreciëren.
Is jouw dochter als stageloper in die klas geplaatst vanwege het Downsyndroompersoon of andersom?quote:Op zondag 30 augustus 2026 12:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn dochter loopt stage voor de PABO in een klas waar ook een Down-syndroompersoon zit. Daar gaat een onevenredig deel van de aandacht van de leerkracht naar toe. Dat betekent automatisch dat die aandacht dus niet naar de andere kinderen gaat. Om één toch eerlijk gezegd kansloos iemand gezellig 'mee te laten doen' wordt dus een hele klas opgeofferd. Voor de 25% beste leerlingen kan dat niet zoveel kwaad, voor de 25% die aan de onderkant zit juist wel. Stoppen met dat soort politiek-correcte onzin
Grappig. In de eerste zin valt te lezen of zijn dochter de docent of leerling is..quote:Op zondag 30 augustus 2026 18:38 schreef maily het volgende:
[..]
Is jouw dochter in die klas geplaatst vanwege het Downsyndroompersoon of andersom?
Kan me wel voorstellen dat beide keuzes makkelijk waren voor het schoolbestuur ...
Ik bedoel natuurlijk of zijn dochter als Pabo-student daar stage kan lopen.quote:Op zondag 30 augustus 2026 18:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Grappig. In de eerste zin valt te lezen of zijn dochter de docent of leerling is..
Overigens moet mij van het hart dat ik deze zin ook onkies vind: 'Om één toch eerlijk gezegd kansloos iemand gezellig 'mee te laten doen'
Jammer. Want deze user waardeer ik doorgaans wel om wat hij post.
Dat klopt natuurlijk, maar dat begint dan ook vroeger dan op de middelbare school in de bovenbouw van havo/vwo.quote:Op zondag 30 augustus 2026 18:29 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Een goed leesniveau komt voort uit een leesgewoonte, niet uit het gedwongen moeten lezen van een paar literatuurboeken tijdens je middelbareschoolfase.
Wat dat betreft zal een leerling die wekelijks stripboeken leest dan ook een beter niveau hebben dan degenen die slaafs de leeslijst aflezen.
Ik zat zelf op een basisschool waar een leerkracht les gaf die tevens muziekdocent was. Wij kregen dus vanaf de eerste klas al muziekles, dat was echt wel heel tof. Iedereen leerde ook noten lezen en wat eenvoudige slagwerkinstrumenten bespelen, want we hadden een speciaal mnuzieklokaal. Ik dacht vroegah altijd dat iedere basisschool dat had, en ik vond het wel teleurstellend toen bleek dat dat niet zo was.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:39 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Terugkijkend heeft het gebrek aan muziek-, kunst- en literatuuronderwijs me het meest verbaasd. Of beter, geschokt.
Zo ben ik zelf pas laat in de twintig met muziek begonnen. Ongelofelijk belangrijk voor je algemene ontwikkeling. Crimineel dat daar op bezuinigd is. Begon ws daardoor ook literatuur te waarderen. Een goed boek is echt de moeite waard, maar dat moet je wel *leren* waarderen. Als 16-jarige is dat lastig, maar de cultuur van de straat is dan belangrijker, en een boek is niet cool. Ondankbare taak om dat aan de scholier te helpen.
Pas als veertigplusser, toen ik vanwege m’n werk vaak in grote steden terecht kwam en de belangrijkste musea kon bezoeken, realiseerde ik me hoe weinig we qua cultuur mee hebben gekregen op school. En wat je eigenlijk mist. Een rondleiding in het Prado museum in Madrid bijvoorbeeld. Geweldig! Best crimineel als je er over nadenkt hoe we dom werden gehouden.
Aan genderindoctrinatie zeker.quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:37 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
BS. Er wordt steeds meer uitgegeven. En niet zo’n klein beetje ook.
https://nl.linkedin.com/p(...)884851026612224-8dVk
Zeer herkenbaar.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:18 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Wij hadden op de basisschool altijd het leesuurtje en dat vond iedereen gewoon prima. Je ging samen met de klas naar de bieb en koos zelf een paar boeken voor de komende weken.
Men verloor pas de zin in lezen op de middelbare school met verplichte boekenlijsten en allemaal onnodige criteria die er tegenwoordig blijkbaar ook op de basisschool zijn. Sta je dan als 12-jarige met verplicht met een boek die je helemaal niet wil lezen en dan maar de keuze maakt om niet te lezen en een samenvatting op scholieren.com te kopiëren.
Heeft me denk ik een jaar of 4 na mijn schooltijd gekost om lezen weer leuk te vinden.
Geloof je nou werkelijk dat de lijst bestaat uit enkel geïmmigreerde schrijvers?quote:Op zondag 30 augustus 2026 10:30 schreef ToT het volgende:
[..]Sjezus......
Wat is er mis met Een vlucht regenwulpen, Het bittere kruid, De herberg met het hoefijzer, Ik heb je nooit een rozentuin beloofd enz?
Weet ik nietquote:Op zondag 30 augustus 2026 18:38 schreef maily het volgende:
[..]
Is jouw dochter als stageloper in die klas geplaatst vanwege het Downsyndroompersoon of andersom?
Kan me wel voorstellen dat beide keuzes makkelijk waren voor het schoolbestuur ...
Ja, dat is zeker een nadeel van privéonderwijs. Van de andere kant is het een stuk makkelijker om passend onderwijs te kiezen. Zo krijgt mijn oudste zoon drietalig onderwijs in de basisschool waardoor hij nu ruim voordat hij de basisschool gaat afsluiten al viertalig is.quote:Op zondag 30 augustus 2026 18:31 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik ken jouw kinderen niet, ik ken het type scholen niet die er in jouw buurt zijn. Maar in beginsel vind ik het een goed uitgangspunt dat kinderen uit alle rangen en standen van de maatschappij elkaar tegenkomen op school. Daar ik het wel goedkeur dat ouders de keuze hebben voor de christelijk denominatie van de school.
Het is ook niet per se beter, het voordeel van een privéschool is dat je ergens voor betaalt en ook van product (onderwijs) kunt wisselen als je dat wil.quote:Ik heb weinig op met elitair gedoe, en ik geloof ook niet dat een prive school perse beter is. Wel kan een slechte school de kansen voor een kind doen afnemen.
Je lijkt wel op dat soort dingen te kicken.quote:Op zondag 30 augustus 2026 13:16 schreef Jippie het volgende:
[..]
Serieus? Ook bezwaar tegen een vrouwelijke moderator die buiten de gezinssituatie jouw posts modereer?
quote:Op zondag 30 augustus 2026 21:12 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Je lijkt wel op dat soort dingen te kicken.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dan ben je strafbaar, in Nederland geldt de indoctrinatie-plichtquote:Op zondag 30 augustus 2026 10:12 schreef Hyaenidae het volgende:
Ik zou mijn kinderen echt niet meer naar school sturen, mocht ik kinderen hebben.
In dat geval hou ik ze vanaf de geboorte geheim, dan kunnen ze me niks maken.quote:Op zondag 30 augustus 2026 22:26 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dan ben je strafbaar, in Nederland geldt de indoctrinatie-plicht
Ja, en die stuurt ze me morgen door. Eus staat ook op die lijst.quote:Op zondag 30 augustus 2026 15:49 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Heb je ook een afbeelding of de precieze lijst?
Ja, en Eus en Adriaan van Dis. Allebei met boeken over migratie, verder nog zo’n 10/15 andere schrijvers met exotische namen.quote:Op zondag 30 augustus 2026 21:02 schreef mootie het volgende:
[..]
Geloof je nou werkelijk dat de lijst bestaat uit enkel geïmmigreerde schrijvers?
Vier talen spreken voor een twaalfjarige is geen sinecure.quote:Op zondag 30 augustus 2026 21:10 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ja, dat is zeker een nadeel van privéonderwijs. Van de andere kant is het een stuk makkelijker om passend onderwijs te kiezen. Zo krijgt mijn oudste zoon drietalig onderwijs in de basisschool waardoor hij nu ruim voordat hij de basisschool gaat afsluiten al viertalig is.
Standaard onderwijs geeft deze mogelijkheden niet.
[..]
Het is ook niet per se beter, het voordeel van een privéschool is dat je ergens voor betaalt en ook van product (onderwijs) kunt wisselen als je dat wil.
Misschien kun je ze verborgen houden in een stille omgeving. Ruinerwold ofzo.quote:Op zondag 30 augustus 2026 22:38 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
In dat geval hou ik ze vanaf de geboorte geheim, dan kunnen ze me niks maken.
Ze leren dan heel veel, ritme en orders. Klinkt inderdaad heel mannelijk en militair.quote:Op zondag 30 augustus 2026 23:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Vier talen spreken voor een twaalfjarige is geen sinecure.
Ik heb mijn twijfels bij de Chinese gedachte dat kinderen zoveel mogelijk moeten leren.
verstandig, hoewel ik geen kinderen heb.quote:Op maandag 31 augustus 2026 00:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Ze leren dan heel veel, ritme en orders. Klinkt inderdaad heel mannelijk en militair.
Kinderen moeten zich ook leren vervelen, daar worden ze creatief van. Wij doen niet aan schermtijd, we nemen hier gewoon de opladers weg.
Ach ieder zijn ding.
Nou ik ben ervan overtuigd dat ze dat laatste helemaal niet willen. Maar er kan niks meer en er mag niks meer.quote:Op maandag 31 augustus 2026 00:51 schreef kree het volgende:
[..]
verstandig, hoewel ik geen kinderen heb.
Niks mis met ff hut bouwen in het parkje Enzo. maarja doen ze liever digitaal.
Ja en dat werkt dus blijkbaar niet. Idem met de zorg. Die kosten stijgen ook al jaren tot bizarre hoogtes terwijl het 20/30 jaar geleden toch echt allemaal beter en goedkoper wasquote:Op zondag 30 augustus 2026 16:37 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
BS. Er wordt steeds meer uitgegeven. En niet zo’n klein beetje ook.
https://nl.linkedin.com/p(...)884851026612224-8dVk
Je mag je afvragen hoe dat extra geld voor beter onderwijs gaat zorgen als dezelfde mensen voor de klas staan en we dezelfde methodes gebruiken. Of erger, nieuwe methodes gebruiken die niet beter of zelfs slechter zijn.quote:Op maandag 31 augustus 2026 04:08 schreef 111210 het volgende:
[..]
Ja en dat werkt dus blijkbaar niet. Idem met de zorg. Die kosten stijgen ook al jaren tot bizarre hoogtes terwijl het 20/30 jaar geleden toch echt allemaal beter en goedkoper was
ootje liegt nogal.quote:Op maandag 31 augustus 2026 01:48 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nou ik ben ervan overtuigd dat ze dat laatste helemaal niet willen. Maar er kan niks meer en er mag niks meer.
Tienertouren, onmogelijk. Concerten zien, alleen onder begeleiding, zomerbaantje pas vanaf 16, ik ben een kind van de 90’s en mijn man ook. Onze kinderen zijn jaloers op onze vrijheden van toen.
Alles wordt geregistreerd en van bovenaf geregeld, wat natuurlijk niet werkt. Net als de boeken lezen, gelukkig staan er wat rebelse mensen op. Want het getrut in Nederland is op zijn hoogte punt.
Uitgaan voor je 18de, verboden.
Werken voor je 16de, verboden.
Boeken lezen die je zelf uitkiest, verboden.
Op vakantie gaan zonder ouders, onmogelijk en onverantwoord.
Buitenspelen tot je 12de, onmogelijk en onverantwoord zonder toezicht,.
Moet je als ouder je kinderen een van bovenstaande dingen laten doen, je wil niet weten wat voor commentaar je krijgt.
Alleen die jongerendagkaart klopt helaas niet meer. Die is verdwenen. Maar met een groepsticket kun je aardig reizen met de trein.quote:Op maandag 31 augustus 2026 06:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
ootje liegt nogal.
Uitgaan kan soms nog alcohol is verboden
Je mag vanaf je 13e licht werk doen.
Ipv tienertour is er de jongerdagkaart kost 7.95
Boekenlijst had altijd wat verplichtingen en ook wij mochten maar 1 of 2 zelf gekozen boeken lezen.
Op vakantie gaan zonder ouders, de 16 jarige zoon van een collega heeft dit jaar toch echt een week op een camping in Zeeland gezeten (En daar bier kunnen drinken)
En als jij als ouder commentaar krijgt als je kinderen zulke dingen laat doen moet je je eens afvragen in wat voor bizarre kennissenkring je je bevind.
Nou graag de naam van de camping. Ik ben heel benieuwd waar een 16 jarige in Nederland een camping kan boeken. Maar je bedoelt waarschijnlijk dat hij met een aantal meerderjarige jongeren mee mocht en gelogen heeft over zijn eigen leeftijd… ook met betrekking tot dat bier.quote:Op maandag 31 augustus 2026 06:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
ootje liegt nogal.
Uitgaan kan soms nog alcohol is verboden
Je mag vanaf je 13e licht werk doen.
Ipv tienertour is er de jongerdagkaart kost 7.95
Boekenlijst had altijd wat verplichtingen en ook wij mochten maar 1 of 2 zelf gekozen boeken lezen.
Op vakantie gaan zonder ouders, de 16 jarige zoon van een collega heeft dit jaar toch echt een week op een camping in Zeeland gezeten (En daar bier kunnen drinken)
En als jij als ouder commentaar krijgt als je kinderen zulke dingen laat doen moet je je eens afvragen in wat voor bizarre kennissenkring je je bevind.
Amerikaanse drek is veelal niet van toepassing op Nederland.quote:Op zondag 30 augustus 2026 21:07 schreef Monomeism het volgende:
[ afbeelding ]
Dumbing Down
is de frase.
Er is een aantal jongerencampings in Nederland waar je vanaf 15 jaar zonder ouders mag verblijven. Bekendste is Appelhof op Terschelling. Daarnaast gaan veel jongeren ook wel naar België. Tevens kunnen jongeren ook prima op vakantie naar het buitenland zonder ouders. Je moet wat papieren invullen en meegeven, maar kan prima verder.quote:Op maandag 31 augustus 2026 08:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nou graag de naam van de camping. Ik ben heel benieuwd waar een 16 jarige in Nederland een camping kan boeken. Maar je bedoelt waarschijnlijk dat hij met een aantal meerderjarige jongeren mee mocht en gelogen heeft over zijn eigen leeftijd… ook met betrekking tot dat bier.
Ook graag de link naar die treinkaartjes van ¤7,95, en trouwens treinkaartjes bestaan niet meer.
hier de voor de ouders link.quote:Op maandag 31 augustus 2026 08:50 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Nou graag de naam van de camping. Ik ben heel benieuwd waar een 16 jarige in Nederland een camping kan boeken.
Dan moet ik je gelijk geven.quote:Op maandag 31 augustus 2026 08:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
hier de voor de ouders link.
Vanaf 15 mogen je kinderen daar al naar toe
Haha, camping puin en zand. Gingen ze 40 jaar geleden al naar toe. Vanuit Eindhoven op de brommer.quote:Op maandag 31 augustus 2026 08:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
hier de voor de ouders link.
Vanaf 15 mogen je kinderen daar al naar toe
Dat werd vroeger beschreven als een 'pretpakket'. Ik heb daardoor ook heel veel interessante musea gezien.quote:Op zondag 30 augustus 2026 18:25 schreef Basp1 het volgende:
Het je maar tekenen,muziek of handvaardigheid in je pakketkeuze moeten stoppen en je had een flinks dosis kunstgeschiedenis gehad. Ik ben er ieder geval daardoor mee naar het kroller muller en het stedelijk in Amsterdam gegaan. En wat lokale musea in de provincie Limburg.
Eh nee hoor, genoeg kinderen die thuis onderwijs krijgen/een zgn officiele vrijstelling hebben gekregen, zoals mijn neefje. Ik zeg niet dat ik het ermee eens ben, maar het kan nog steeds.quote:Op zondag 30 augustus 2026 22:26 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dan ben je strafbaar, in Nederland geldt de indoctrinatie-plicht
Ik had dus geen pretpakket en ben nu wetenschapper. Tegen het zere been van Basp1, want die was ook graag wetenschapper geworden.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:36 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dat werd vroeger beschreven als een 'pretpakket'. Ik heb daardoor ook heel veel interessante musea gezien.
Je kan een vrijstelling krijgen maar dat zal goed gemotiveerd moeten worden. Nederland kent een stringente schoolplicht. In de UK en VS is dat anders. Toen ik logeerde bij mijn neef in de UK en het goed weer was belde de vrouw van mijn neef de private school op. Vandaag komt Ivar niet want we gaan naar het strand. Zoiets is hier ondenkbaar. Ik was verbaast maar we hebben een leuke dag aan het strand gehadquote:Op maandag 31 augustus 2026 14:39 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Eh nee hoor, genoeg kinderen die thuis onderwijs krijgen/een zgn officiele vrijstelling hebben gekregen, zoals mijn neefje. Ik zeg niet dat ik het ermee eens ben, maar het kan nog steeds.
Ik begin er steeds meer van overtuigd te raken dat deze film zijn tijd vervooruit was en ons een blik in de toekomst biedt die mogelijk niet eens zo ver van de waarheid af zit.quote:
Mijn "pretpakket" was wiskunde,scheikunde, natuurkunde,engels, nederlands en dan handvaardigheid erbij. Mijn Duits was te slecht daarom dat laten vallen voor handvaardigheid.quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:36 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Dat werd vroeger beschreven als een 'pretpakket'. Ik heb daardoor ook heel veel interessante musea gezien.
Dat begin is er toch al in de vorm van de vele bijles centra die overal de kop opsteken?quote:Op zondag 30 augustus 2026 16:01 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit soort problematiek lost zich vanzelf op in de vorm van privéscholen als het te erg uit de hand loopt.
Het is gewoon een documentaire manquote:Op maandag 31 augustus 2026 14:58 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik begin er steeds meer van overtuigd te raken dat deze film zijn tijd vervooruit was en ons een blik in de toekomst biedt die mogelijk niet eens zo ver van de waarheid af zit.
Van een gerenommeerde wetenschapper als jou had ik als simpel boertje dan in ieder wel verwacht dat je eerder een simpel Google zoek opdracht onderzoekje zou doen ipv valselijk te beweren dat we in Nederland niet aan culturele vorming in het middelbaar onderwijs doen..quote:Op maandag 31 augustus 2026 14:41 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik had dus geen pretpakket en ben nu wetenschapper. Tegen het zere been van Basp1, want die was ook graag wetenschapper geworden.
quote:Op maandag 31 augustus 2026 08:53 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Amerikaanse drek is veelal niet van toepassing op Nederland.
Ophouden hiermee.
Soms om mijzelf te trainen wel. Plus je kunt dan zien of je verkeerde input hebt geleverd en de rekenmachine met rare waardes komt.quote:Op zondag 30 augustus 2026 11:13 schreef XDo het volgende:
[..]
Jij rekent ook op papier na of je rekenmachine het wel bij het juiste eind heeft?
Ik heb begrepen dat dit, ondanks de slechte resultaten, alleen maar verder doorgevoerd gaat worden.quote:Op zondag 30 augustus 2026 12:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn dochter loopt stage voor de PABO in een klas waar ook een Down-syndroompersoon zit. Daar gaat een onevenredig deel van de aandacht van de leerkracht naar toe. Dat betekent automatisch dat die aandacht dus niet naar de andere kinderen gaat. Om één toch eerlijk gezegd kansloos iemand gezellig 'mee te laten doen' wordt dus een hele klas opgeofferd. Voor de 25% beste leerlingen kan dat niet zoveel kwaad, voor de 25% die aan de onderkant zit juist wel. Stoppen met dat soort politiek-correcte onzin
En dit. Zodra je de (al erg lage) minimumnorm gehaald hebt is er geen enkele uitdaging meer.quote:
Ze zijn hier voor het geld, niet voor de integratie.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:16 schreef Zoddie het volgende:
Als ik naar mijn ouders loop verbaast het mij ook nog altijd dat allochtoonse kinderen die hier geboren zijn met name hun eigen taal nog gebruiken.
Zeker als ik weet dat bij sommigen hun ouders ook hier geboren zijn.
Dan blijft hun taal #1 ook al ben je generaties verder.
En daar dan wel een paar honderd euro per uur voor rekenenquote:Op woensdag 2 september 2026 08:56 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Soms om mijzelf te trainen wel. Plus je kunt dan zien of je verkeerde input hebt geleverd en de rekenmachine met rare waardes komt.
Op het werk nu ook weer aan de hand. Deloitte flikkert alles in een excel/Ai en er komen een paar rare resultaten uit die je met simpel hoofdrekenen al kunt spotten. Toch flikkeren ze het weer bij ons over de schutting met de vraag voor controle.
Er wonen er nu ook zoveel dat intergreren ook niet echt meer hoeft, niet voor volwassenen in ieder geval.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:18 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Ze zijn hier voor het geld, niet voor de integratie.
Dat gezegd hebbende: als je naar B&B de liefde kijkt zie je dat Nederlanders in het buitenland ook 0,0 integreren: alles doen en kopen bij collega-Nederlanders in de buurt.
De vraag is waarom dat er allemaal is/moet zijn.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:36 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Er wonen er nu ook zoveel dat intergreren ook niet echt meer hoeft, niet voor volwassenen in ieder geval.
Als je als Nederlander in Kenia bent en in de straat wonen andere Nederlanders en Belgen en in de buurt heb je ook familie wonen.
Paar duitsers waar je contact mee hebt, een Jumbo om de hoek, een Nedelrandse snackbar, Nederlandse kapper.
Tja waarom zou je dan nog je best doen?
Dat zou ik an sich nog niet eens een heel erge ramp vinden ware het niet dat het nooit gelijk op trekt maar dat 1 groep altijd veel harder zal groeien dan andere groepen.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:42 schreef CarbonC het volgende:
[..]
De vraag is waarom dat er allemaal is/moet zijn.
We gaan wereldwijd naar een soort eenheidsdrek met alles en iedereen overal.
Minder diversiteit dus, i.p.v. meer.
Landen die monocultureel zijn doen er goed aan om het zo te houden. Iedereen dezelfde taal, je weet wat je aan elkaar hebt, kent elkaars cultuur.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:42 schreef CarbonC het volgende:
[..]
De vraag is waarom dat er allemaal is/moet zijn.
We gaan wereldwijd naar een soort eenheidsdrek met alles en iedereen overal.
Minder diversiteit dus, i.p.v. meer.
Ik zie het in Eindhoven ook waar we steeds meer culturen erbij krijgen door arbeidsmigratie. Ik vind het een verrijking en het werkt ook allemaal. Ik vind die mix van culturen en religies in Singapore trouwens net zo'n verrijking.quote:Op woensdag 2 september 2026 11:41 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Landen die monocultureel zijn doen er goed aan om het zo te houden. Iedereen dezelfde taal, je weet wat je aan elkaar hebt, kent elkaars cultuur.
Dat gezegd hebbende... Het is in Australie ondertussen heel erg multicultureel, en ik vind het wel wat hebben. Veel Aziaten: Chinezen, Taiwanezen, Maleisiers, Indiers. Vooral aan de Oostkust waan je je soms net in Azie. Relaxte vibe. Zo lang het veilig is, iedereen elkaar kan verstaan en iedereen meedoet, heb ik daar geen enkel probleem mee. Omarm het zelfs.
De Australische cultuur lijkt op de Britse cultuur en is erg "koud". Je ziet nu met al die Aziaten dat het bijvoorbeeld met Oud en Nieuw hartstikke gezellig kan zijn, met iedereen op straat. Geen politieagent te zien, en toch is het veilig.
Het ironische is, dat je hier precies beschrijft wat we op wiskundig vlak juist wel doen.quote:Op zondag 30 augustus 2026 17:25 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat gebeurt wel meer dan vroeger, volgens mij. Wij hadden echt alleen zware literatuur en zeker niets dat vertaald was.
Maar als het echt om literatuuronderwijs gaat, zul je toch ook wel een bepaald niveau moeten hebben. Je kunt uiteindelijk VWO’ers niet naar de uni laten gaan met als moeilijkste boeken Dagboek van een muts, een bouquetreeks of een stripboek van Erik de Noorman.
Nou ja, niet alleen wiskundig vlak. Het all over niveau is gewoon echt een stuk minder hoog geworden. En ook qua leesvaardigheid is het minder. Maar er zit nog een wereld van verschil tussen zware literatuur en Dagboek van een muts.quote:Op woensdag 2 september 2026 11:51 schreef thabit het volgende:
[..]
Het ironische is, dat je hier precies beschrijft wat we op wiskundig vlak juist wel doen.
Onze overheid droomt van een kennis economie maar snappen niets van statistiek dat maar een xx percentage genoeg kennis hebben om een UNI te doen en een iets hoger xx percentage een HBO opleiding zouden kunnen voltooien.quote:Op woensdag 2 september 2026 11:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Nou ja, niet alleen wiskundig vlak. Het all over niveau is gewoon echt een stuk minder hoog geworden. En ook qua leesvaardigheid is het minder. Maar er zit nog een wereld van verschil tussen zware literatuur en Dagboek van een muts.
Het algehele niveau moet omhoog, maar dan komen er minder mensen in aanmerking voor wetenschappelijk onderwijs en dat is niet wenselijk ofzo?
Doorgeslagen gelijkheidsdenken. Als iedereen even dom is heb je ook je doel bereikt.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:06 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik heb begrepen dat dit, ondanks de slechte resultaten, alleen maar verder doorgevoerd gaat worden.
Specialistische scholen voor nog veel gehandicaptere kinderen verwachten een sterke daling van leerlingen doordat ook die naar een normale basisschool moeten.
'We' willen dat iedereen hoogopgeleid is, maar stiekem wordt er bedoeld dat iedereen een hoog diploma kan halen. Daar heb je dus helemaal niks aan. Het is niet voor niets dat bedrijven als ASML de wetenschappers uit het buitenland moeten halen, want we laten hier de bovengemiddelde kinderen al jaren in de steek ten koste van de onderkant.quote:Op woensdag 2 september 2026 11:51 schreef thabit het volgende:
[..]
Het ironische is, dat je hier precies beschrijft wat we op wiskundig vlak juist wel doen.
Powerpointje hier, kwatsverslagje daar, keertje stage lopen van tien tot drie. Divano moet het ook kunnen hè.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:06 schreef Basp1 het volgende:
vraag ik me echt af wat ze nog leren op hun opleidingen.
Singapore heeft een super relaxte vibe. Multicul kan echt wel iets toevoegen, maar je moet niet aan wensdenken doen en kneiterhard optreden als nieuwkomers verzaken.quote:Op woensdag 2 september 2026 11:47 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ik zie het in Eindhoven ook waar we steeds meer culturen erbij krijgen door arbeidsmigratie. Ik vind het een verrijking en het werkt ook allemaal. Ik vind die mix van culturen en religies in Singapore trouwens net zo'n verrijking.
En geen politieke ambities hebben.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:15 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Singapore heeft een super relaxte vibe. Multicul kan echt wel iets toevoegen, maar je moet niet aan wensdenken doen en kneiterhard optreden als nieuwkomers verzaken.
Oh echt? Ik vind mijn stad Eindhoven vreselijk geworden en kom er liefst zo min mogelijk, juist daardoor. Zie echt niet wat de verrijking is. Als ik een andere cultuur wil of een taal ga ik die graag opzoeken.quote:Op woensdag 2 september 2026 11:47 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ik zie het in Eindhoven ook waar we steeds meer culturen erbij krijgen door arbeidsmigratie. Ik vind het een verrijking en het werkt ook allemaal. Ik vind die mix van culturen en religies in Singapore trouwens net zo'n verrijking.
Jij hebt daar gewoond/gewerkt, als ik het goed heb. Hoe vond je het daar? Mijn echtgenote was er niet voor te porren, vanwege het weer.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
En geen politieke ambities hebben.
Plus licht racistische beleid hebben.
Ik ben er aan het begin van deze eeuw vertrokken. Beste beslissing die ik genomen hebquote:Op woensdag 2 september 2026 12:20 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Oh echt? Ik vind mijn stad Eindhoven vreselijk geworden en kom er liefst zo min mogelijk, juist daardoor. Zie echt niet wat de verrijking is. Als ik een andere cultuur wil of een taal ga ik die graag opzoeken.
Ik woon er ook niet meer, maar kom er nog vaak voor werk, besprekingen met klanten, horeca, concerten etc. De laatste vijf jaar is het er zo veranderd, kom er echt niet meer graag en ken het niet meer terug. Hoor ook inderdaad steeds mensen die elders gaan wonen. Die er geboren en getogen zijn.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:21 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik ben er aan het begin van deze eeuw vertrokken. Beste beslissing die ik genomen heb
Dat kon je 30 jaar geleden op de kruisstraat al doen..quote:Op woensdag 2 september 2026 12:20 schreef bloodymary1 het volgende:
Als ik een andere cultuur wil of een taal ga ik die graag opzoeken.
Ik woon er niet, nooit gedaan ook, maar kan er relatief goed aarden.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:22 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Ik woon er ook niet meer, maar kom er nog vaak voor werk, besprekingen met klanten, horeca, concerten etc. De laatste vijf jaar is het er zo veranderd, kom er echt niet meer graag en ken het niet meer terug. Hoor ook inderdaad steeds mensen die elders gaan wonen. Die er geboren en getogen zijn.
Tijd van mijn leven als student (2010) maar je moet niet blind zijn. Met lokale bewoners over politiek praten was niet altijd mogelijk en er hangt een bepaalde sfeer. De PAP is best geïntegreerd in de universiteiten zodat je daar ook de propaganda hoorde. En ze hebben een sterke voorkeur voor mensen met Chinese of Europese achtergrond en een stuk minder met Maleisiërs en indiers (althans de overheid). Enorm legerapparaat ook.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:20 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Jij hebt daar gewoond/gewerkt, als ik het goed heb. Hoe vond je het daar? Mijn echtgenote was er niet voor te porren, vanwege het weer.
De middelbare school, en dan met name het VWO, is ook niet heel moeilijk. Er wordt ook veel te eenvoudig getoetst. Als je een beetje kunt stampen en uit je hoofd leren hoe en wat, kom je er met prima cijfers door.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:06 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Onze overheid droomt van een kennis economie maar snappen niets van statistiek dat maar een xx percentage genoeg kennis hebben om een UNI te doen en een iets hoger xx percentage een HBO opleiding zouden kunnen voltooien.
Stel dat je voor een HBO opleiding een IQ van 110 nodig hebt en voor de UNI 120
De CBS cijfers laten zien dat 54% van de jonge populatie al HBO of hoger afgerond hebben. Dit terwijl 50% van onze bevolking een IQ onder de 100 heeft..
Als ik hier op mijn werk soms vragen van sommige mensen die hoogopgeleid zijn hoor vraag ik me echt af wat ze nog leren op hun opleidingen.
Dat zijn de latere uitkeringstrekkers, het is zonde van de tijd om daar moeite in te steken.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:33 schreef Geschiedkundige het volgende:
Tja, mijn zoontje zit nu een paar maanden op school. Wat me opvalt is dat ze dus ook al 'Engels' krijgen.
Maar als ik dan veel kinderen in die klas hoor praten, dan vraag ik me af waar we mee bezig zijn.
Waarom krijgen kinderen die niet eens fatsoenlijk Nederlands kunnen praten les in het Engels..?
Leuk voor de kinderen die makkelijk meekunnen, maar laten we eerst de basis in de breedte op orde brengen.
PS. Het betreft hier kinderen van autochtone ouders.
Het Nederlands wordt afgeschaft: weinig landen zijn zo niet-trots op hun taal als de Nederlanders.quote:Op woensdag 2 september 2026 12:33 schreef Geschiedkundige het volgende:
Tja, mijn zoontje zit nu een paar maanden op school. Wat me opvalt is dat ze dus ook al 'Engels' krijgen.
Maar als ik dan veel kinderen in die klas hoor praten, dan vraag ik me af waar we mee bezig zijn.
Waarom krijgen kinderen die niet eens fatsoenlijk Nederlands kunnen praten les in het Engels..?
Leuk voor de kinderen die makkelijk meekunnen, maar laten we eerst de basis in de breedte op orde brengen.
PS. Het betreft hier kinderen van autochtone ouders.
Mja, om nu kinderen van 4 jaar al af te schrijven gaat me ook wel wat verquote:Op woensdag 2 september 2026 15:26 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat zijn de latere uitkeringstrekkers, het is zonde van de tijd om daar moeite in te steken.
Ah, vier, ik dacht eerder aan 8-10 jarigen. Hou er wel rekening mee dat meer taalonderwijs - of het nu Engels of Duits of Nederlands is, altijd beter is voor de taalontwikkeling dan minder taalonderwijs.quote:Op woensdag 2 september 2026 16:06 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Mja, om nu kinderen van 4 jaar al af te schrijven gaat me ook wel wat ver
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |