Is ze gedwongen dit werk te gaan doen?quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 18:33 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik snap waar je het over hebt. De huisarts schijnt niet van de drank af te kunnen blijven, kan niet geholpen worden en dat is niet goed voor haar patiënten. Maar dit zijn banen waarbij je erg sterk in je schoenen moet staan. Zo’n zaak met alleen maar verliezers.
Jaja. Had lekker afgemeld met een burn-outje.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 18:30 schreef Koortsdroom het volgende:
[..]
Mja, we weten natuurlijk niet alles.
Niet komen opdagen voor die euthanasie is inderdaad heel ernstig. Aan de andere kant komen patiënten kaartjes en cadeautjes brengen.
Mijn onderbuik zegt:
Arts die zo druk is geweest met zorg verlenen voor anderen, dat ze zichzelf vergeten is.
Wie zorgt er voor de huisarts?
Je studeert er voor, je hebt er zin in en na een aantal jaar als huisarts bezwijk je onder de druk en de drank als zelfmedicatie. Ik kan het me goed voorstellen.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 18:48 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Is ze gedwongen dit werk te gaan doen?
Als je voelt dat je de druk niet aankan, moet je stoppen met je werk. Helemaal bij zo'n beroep.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:01 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je studeert er voor, je hebt er zin in en na een aantal jaar als huisarts bezwijk je onder de druk.l en de drank wordt zelfmedicatie. Ik kan het me goed voorstellen.
Ja, in een ideale wereld. Maar in een gezin met verantwoordelijkheden heb je met het echte leven te maken. Je hebt er jaren voor gestudeerd, misschien een flinke studieschuld, uitgaven die in lijn zijn met je inkomen. En het alternatief is een flinke stap terugdoen.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als je voelt dat je de druk niet aankan, moet je stoppen met je werk. Helemaal bij zo'n beroep.
Was het leven maar zo simpel.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Als je voelt dat je de druk niet aankan, moet je stoppen met je werk. Helemaal bij zo'n beroep.
Houd toch op zeg. Ze was huisarts. Dus dan heb je redelijk 'koppie koppie'. Dan ben je echt zelf verantwoordelijk als je je gaat bezatten, ipv je werkzaamheden te doen omtrent euthanasie. Of wel op werk komen, en dan medische fouten maken.quote:
Ik vind dit doorgeslagen empathie. En vooral ook empathie die de verkeerde richting op gaat.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:07 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ja, in een ideale wereld. Maar in een gezin met verantwoordelijkheden heb je met het echte leven te maken. Je hebt er jaren voor gestudeerd, misschien een flinke studieschuld, uitgaven die in lijn zijn met je inkomen. En het alternatief is een flinke stap terugdoen.
Er zijn goede biografieën van musici, die ook in zo’n situatie terechtkomen.
Verslaving heeft geen jota met ratio of 'koppie koppie' te maken. Maar ze is zelf verantwoordelijk, c'est vrai.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:09 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Houd toch op zeg. Ze was huisarts. Dus dan heb je redelijk 'koppie koppie'. Dan ben je echt zelf verantwoordelijk als je je gaat bezatten, ipv je werkzaamheden te doen omtrent euthanasie. Of wel op werk komen, en dan medische fouten maken.
Ja, dat is kut.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 17:17 schreef TAmaru het volgende:
Wat erg van die euthanasie zeg
Hele familie en vriendenkring opgetrommeld omdat je uit je lijden verlost gaat worden en dan ligt je huisarts laveloos in haar auto en gaat het hele feest niet door
Verslaving niet. Hoe je er vervolgens mee om gaat wel. Je kan dat melden he. Op je werk.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:14 schreef nostra het volgende:
[..]
Verslaving heeft geen jota met ratio of 'koppie koppie' te maken. Maar ze is zelf verantwoordelijk, c'est vrai.
quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ja, dat is kut.
Maar….
Het is niet alsof de patiënt nu nooit geen euthanasie meer kan laten plegen.
Dan wordt het uitgesteld. Dat gebeurd wel vaker, maar meestal omdat de patiënt er op het laatste moment toch van afziet.
Dat kloptquote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:15 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Verslaving niet. Hoe je er vervolgens mee om gaat wel. Je kan dat melden he. Op je werk.
Natuurlijk, en ze komt ook voor het medisch tuchtcollege.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 18:27 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Heb je het wel goed gelezen allemaal? sorry, maar het is mij echt een raadsel waarom zij ineens het slachtoffer is.
Is mijn droom om zoiets keer mee te maken.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 18:48 schreef Cockwhale het volgende:
Als het nou een lekkere nymphomane was...
Ja, ik vind dat ook absoluut niet kunnen. Dit zou dus niet mogen.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:45 schreef MissButterflyy het volgende:
Alleen een beetje sneu hoe alles nu in de media komt
Verdachten komen alleen met initialen in het nieuws.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:45 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Natuurlijk, en ze komt ook voor het medisch tuchtcollege.
Alleen een beetje sneu hoe alles nu in de media komt
Dit staat er.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 16:06 schreef maily het volgende:
Rhoon steunt geschorste huisarts massaal
https://www.ad.nl/binnenl(...)s-betekend~a72e26b3/
Helaas premium-artikel
zonder bron is het niet mogelijk om dit als feit aan te nemen.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:14 schreef MissButterflyy het volgende:
Dan wordt het uitgesteld. Dat gebeurd wel vaker, maar meestal omdat de patiënt er op het laatste moment toch van afziet.
We hebben jarenlang de verslaving van alcohol onderschat en in de hand gewerkt. Ik heb ooit op een detox afdeling gewerkt en dat was in 9 van de 10 gevallen op vrijwillige basis. Nou ik kan je vertellen dat je daar van alles binnen kreeg. Mensen met heel goed betaalde banen. Ook soms bekende mensen.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 14:12 schreef cinderloom het volgende:
[..]
Eigenlijk wel triest dat je als huisarts je zo laat gaan qua alcohol, en dan ook nog op je werk zelf.
Dan heb je een serieus (alcohol) probleem. Arme patienten ook.
Maar ik denk dat bij ieder beroep wel mensen zijn die stiekem drinken op het werk.
Men zegt dat alcoholisme een ziekte is, en daar lijkt het toch ook wel op als je zoiets leest.
Als je euthanasie wil ondergaan en je ziet er van af, mag dat altijd. Zelfs op het laatste moment.quote:Op zondag 9 augustus 2026 08:35 schreef Prego het volgende:
[..]
zonder bron is het niet mogelijk om dit als feit aan te nemen.
quote:Op zondag 9 augustus 2026 09:58 schreef Chadi het volgende:
[..]
We hebben jarenlang de verslaving van alcohol onderschat en in de hand gewerkt. Ik heb ooit op een detox afdeling gewerkt en dat was in 9 van de 10 gevallen op vrijwillige basis. Nou ik kan je vertellen dat je daar van alles binnen kreeg. Mensen met heel goed betaalde banen. Ook soms bekende mensen.
Na de detox moesten ze 3 maanden clean blijven tot er plays was voor een vervolg behandeling. Nou je kan raden hoeveel daarin slaagde...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 3% gewijzigd door Forbry op 09-08-2026 11:18:38 (Even in 'spoilers' gezet...) ]Tails tell tales
Als een huisarts veel patiënten zoals deze user zou hebben zou ik het ook op een zuipen zetten.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 14:46 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Mijn huisarts wil mij geen cialis voorschrijven. Ik neuk als een geile dekhengst met half zo'n pilletje, heel kinderachtig gewoon. Blijkbaar is het geen probleem als ik het bestel op schimmige websites of voor de hoofdprijs via een online apotheek. Ik denk ook dat dit een hele aardige mevrouw is, meeste huisartsen daarentegen zijn gewoon dikke losers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 33% gewijzigd door Forbry op 09-08-2026 11:20:25 (Even in 'spoilers' gezet...) ]Tails tell tales
Daarom vertel ik starters in de GGZ altijd: "jij kan hier morgen ook belanden. Behandel en benader iedereen met respect en geef wat van jezelf als je het kan. Dat kleine beetje maakt vaak een heel groot verschil."quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:06 schreef Forbry het volgende:
[..]
Nadat onze vader overleden is, is mijn (oudere) broer ook alcoholist geworden (of was dat daarvoor al, maar toen pas echt duidelijk geworden).
Post-universitair geschoold en zeer goed betaalde baan, mooi huis, dikke BMW voor de deur, leuke vriendin, 2 kinderen, veel vrienden en altijd zeer verzorgd qua uiterlijk...
Tja...
Veel verslaafden en artsen vergeten de onderliggende oorzaak te behandelen. Waarom ben ik afhankelijk van middelen? Wanneer gebruik ik het?quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:10 schreef Forbry het volgende:
En dat overlijden van onze vader is nu 4 jaar geleden en sinds die tijd is het vooralsnog een voortdurend in en uit kliniek-verhaal..
Dankzij die zeer goed betaalde baan, heeft hij nu ook een buitengewoon riante uitkering en dat in principe voor de rest van zijn leven.
Was dat niet zo, had hij nu misschien geen dak meer boven zijn hoofd gehad...
Hier vlakbij had je twee broers die huisarts waren en die graag geziene gasten in het café waren. Zeker met carnaval hebben die ik weet niet hoeveel patiënten in dronken toestand gezien.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 15:33 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Ik ken ook meerdere verhalen van huisartsen met een alcoholprobleem. Jaren 40-60 maar ook jaren 80-90.
Da's een beetje het probleem van de huidige aanpak inderdaad. Je zit of in het vakje "verslaafd" (=detox en eventueel ambulant) of in het vakje "specialistische GGZ" (maar dan mag je verslaving geen rol meer spelen). DD behandeling zou standaard moeten zijn, maar is eerder een uitzondering.quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:34 schreef Chadi het volgende:
[..]
Veel verslaafden en artsen vergeten de onderliggende oorzaak te behandelen. Waarom ben ik afhankelijk van middelen? Wanneer gebruik ik het?
Als je alleen het gebruik gaat behandelen dan komt het geheid terug. Het maakt niet uit hoeveel hij nu heeft als basis. Zolang hij blijft grijpen naar middelen om bepaalde zaken te substitueren, zal hij zijn dieptepunt nog niet bereikt kunnen hebben. Ik heb mensen behandeld met gigantische vermogens die ze er toch doorheen jagen. Vergeet ook niet dat verslaving op een gegeven moment hand in hand over kan gaan in een andere geestelijke aandoening waardoor het elkaar in stand houdt.
Ja, dat ondervind ik nu met mijn broer ook heel erg (helaas).quote:Op zondag 9 augustus 2026 11:16 schreef nostra het volgende:
[..]
Da's een beetje het probleem van de huidige aanpak inderdaad. Je zit of in het vakje "verslaafd" (=detox en eventueel ambulant) of in het vakje "specialistische GGZ" (maar dan mag je verslaving geen rol meer spelen). DD behandeling zou standaard moeten zijn, maar is eerder een uitzondering.
Nee eens, maar zo'n verslaving ontwikkelt zich natuurlijk ook als dimmer, niet als aan/uitknop. Je kan het waarschijnlijk nog een heel lange tijd (redelijk) volhouden, schaamte speelt een rol, je sociaaleconomische positie, in zo'n dorp überhaupt je hele "aanzien" en ga zo maar door. Maar als je al een paar keer op je bek bent gegaan, moet toch ook een keer het kwartje vallen dat het welzijn van anderen prevaleert boven jouw eigen positie en dat je aan die laatste alleen maar kan bouwen door je op je herstel te focussen. Helaas komt dat besef pas vaak op dit soort momenten (en eigenlijk nog niet eens, gezien dat ze de beslissing aanvecht).quote:Op zondag 9 augustus 2026 11:26 schreef Forbry het volgende:
[..]
Ja, dat ondervind ik nu met mijn broer ook heel erg (helaas).
Maar goed, ik ben toch niet zo 'coulant' als het gaat om de vrouw van dit nieuwsbericht in haar functie als huisarts...
Nogmaals, ik werk veel met artsen samen en heb van dichtbij meegemaakt hoe een arts een hele moeilijke beslissing moest nemen (en daar krijgen ze geen tijd voor). De druk is enorm. En dan moet je de familie nog onder ogen komen als het fout afloopt. Specialisten krijgen daar goed voor betaald, maar ik ben blij dat ik met apparatuur mag werken.quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:41 schreef Lospedrosa het volgende:
De 3 huisartsen die nu na elkaar met pensioen zijn van de huisartsen post hier, zijn 2 van de 3 alcoholist. Eigen kliniek, veel nachtdiensten, patiënten die overlijden al dan niet met schuldgevoel. Denk ook wel zelfmedicatie bv met oxy voor slaap.
Opgegroeid met alcohol in de studietijd.
Het is in de beroepsgroep heel veel voorkomend.
Wat goed van jouquote:Op zondag 9 augustus 2026 11:43 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Nogmaals, ik werk veel met artsen samen en heb van dichtbij meegemaakt hoe een arts een hele moeilijke beslissing moest nemen (en daar krijgen ze geen tijd voor). De druk is enorm. En dan moet je de familie nog onder ogen komen als het fout afloopt. Specialisten krijgen daar goed voor betaald, maar ik ben blij dat ik met apparatuur mag werken.
Gebeurd.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ja, dat is kut.
Maar….
Het is niet alsof de patiënt nu nooit geen euthanasie meer kan laten plegen.
Dan wordt het uitgesteld. Dat gebeurd wel vaker, maar meestal omdat de patiënt er op het laatste moment toch van afziet.
Verslaving is eigenlijk een kromme term voor heel veel mensen die in dat hokje geplaatst worden.quote:Op zondag 9 augustus 2026 11:33 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee eens, maar zo'n verslaving ontwikkelt zich natuurlijk ook als dimmer, niet als aan/uitknop. Je kan het waarschijnlijk nog een heel lange tijd (redelijk) volhouden, schaamte speelt een rol, je sociaaleconomische positie, in zo'n dorp überhaupt je hele "aanzien" en ga zo maar door. Maar als je al een paar keer op je bek bent gegaan, moet toch ook een keer het kwartje vallen dat het welzijn van anderen prevaleert boven jouw eigen positie en dat je aan die laatste alleen maar kan bouwen door je op je herstel te focussen. Helaas komt dat besef pas vaak op dit soort momenten (en eigenlijk nog niet eens, gezien dat ze de beslissing aanvecht).
Zou wat zijn anders zegquote:Op zondag 9 augustus 2026 10:02 schreef MissButterflyy het volgende:
Als je euthanasie wil ondergaan en je ziet er van af, mag dat altijd. Zelfs op het laatste moment.
'Nee, ik wil nog niet doodquote:Op zondag 9 augustus 2026 16:32 schreef Koortsdroom het volgende:
[..]
Zou wat zijn anders zeg![]()
Staat er zo'n arts naast je met een diepe zucht 'ja wil je nou dood of niet'
"Als je mij voor niks hebt laten komen, dan ben ik genoodzaakt de gemaakte kosten in rekening te brengen, en dat kost je je eigen risico"quote:Op zondag 9 augustus 2026 16:46 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
'Nee, ik wil nog niet dood'.
'Je hebt niks te willen, ik ben hier met de spuit en je gaat nu dood. Ik ben hier niet voor niks gekomen zeg'.
Ik denk dat dan het openbaar ministerie een aanklacht moet indienen. Denk niet dat een tuchtcommissie een gevangenisstraf kan opleggen.quote:Op zondag 9 augustus 2026 16:11 schreef cinderloom het volgende:
Wat doet zo'n medische tuchtcommissie eigenlijk?
Gaat die kijken in hoeverre de clienten hebben geleden en kan dan bv een gevangenisstaf volgen?
Dit maakt het ook niet makkelijker voor collega's in vergelijkbare situatie zittenquote:Op zondag 9 augustus 2026 13:55 schreef Barbusse het volgende:
Natuurlijk alleen maar goed dat het medisch tuchtcollege dit aanpakt. Maar dat ze zo aan de digitale schandpaal wordt genageld kan echt niet. Verslaving is een ziekte. Ze heeft hulp nodig en dit werkt alleen maar averechts
Nee, precies. En dan heb je al een mentaal zwaar beroep. Ik vind het echt diep triest voor haar en ik hoop dat ze gepaste hulp krijgt.quote:Op zondag 9 augustus 2026 17:00 schreef Ole het volgende:
[..]
Dit maakt het ook niet makkelijker voor collega's in vergelijkbare situatie zitten
En daarbij. Ze zal niet 24/7 onder invloed geweest zijn. Maar de hulp is er.quote:Op zondag 9 augustus 2026 17:02 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Nee, precies. En dan heb je al een mentaal zwaar beroep. Ik vind het echt diep triest voor haar en ik hoop dat ze gepaste hulp krijgt.
Ik hou van een drankje, maar met 3.3 promille lig ik op de grond. Dat lukt je alleen als je een geoefende drinker bent. Ze heeft een lange en zware weg te gaanquote:Op zondag 9 augustus 2026 17:10 schreef Ole het volgende:
[..]
En daarbij. Ze zal niet 24/7 onder invloed geweest zijn. Maar de hulp is er.
Ja en nee, alleen omvat verslaving veel meer dan alleen je middel. Dat is - na afkicken en de hele fysieke mikmak - maar zo'n 20% van 'verslaving'.quote:Op zondag 9 augustus 2026 12:53 schreef Chadi het volgende:
Verslaving is eigenlijk een kromme term voor heel veel mensen die in dat hokje geplaatst worden.
Naast fysieke afhankelijkheid heb je natuurlijk de mentale afhankelijkheid. Maar verslaving is vaak een gevolg en niet het probleem.quote:Op zondag 9 augustus 2026 17:28 schreef nostra het volgende:
[..]
Ja en nee, alleen omvat verslaving veel meer dan alleen je middel. Dat is - na afkicken en de hele fysieke mikmak - maar zo'n 20% van 'verslaving'.
Mja, ik heb altijd wat problemen met dat onderscheid, omdat het vrij diffuus is. Ja, na een week (max 2) ben je van het trillen, kotsen, hoofdpijn enzovoorts af, maar wat er in je hersenen neurologisch is veranderd, dat blijft voorlopig nog wel even. Je dopaminesysteem is fucked, GABA is fucked, de werking van je prefrontale cortex is fucked, usw. Dat is net zo goed fysieke afhankelijkheid, maar dan niet zichtbaar.quote:Op zondag 9 augustus 2026 17:58 schreef Chadi het volgende:
Naast fysieke afhankelijkheid heb je natuurlijk de mentale afhankelijkheid.
Ja, klopt, volgens mij een soort kip-ei verhaal, was er eerst de schizofrenie of was dit veroorzaakt door middelenmisbruik. Komt soms nog een genetisch aspect bij kijken.quote:Op zondag 9 augustus 2026 18:30 schreef nostra het volgende:
[..]
Mja, ik heb altijd wat problemen met dat onderscheid, omdat het vrij diffuus is. Ja, na een week (max 2) ben je van het trillen, kotsen, hoofdpijn enzovoorts af, maar wat er in je hersenen neurologisch is veranderd, dat blijft voorlopig nog wel even. Je dopaminesysteem is fucked, GABA is fucked, de werking van je prefrontale cortex is fucked, usw. Dat is net zo goed fysieke afhankelijkheid, maar dan niet zichtbaar.
Klopt, oorzaak-gevolg is vrij complex. Genetica speelt een rol, maar het niet één gen en die set hoeft ook nog eens niet per se geactiveerd te worden. En vaak is het een sneeuwbaleffect, je verdrinkt je - zeg - depressie, maar uiteindelijk word je nog veel depressiever. Maar ook dat is niet overnight.quote:Op zondag 9 augustus 2026 18:46 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja, klopt, volgens mij een soort kip-ei verhaal, was er eerst de schizofrenie of was dit veroorzaakt door middelenmisbruik. Komt soms nog een genetisch aspect bij kijken.
Ja, ook dat, genoeg mensen die levenslang anti-depressie middelen moeten slikken om dat dopamine tekort aan te vullen.quote:Op zondag 9 augustus 2026 18:50 schreef nostra het volgende:
[..]
Klopt, oorzaak-gevolg is vrij complex. Genetica speelt een rol, maar het niet één gen en die set hoeft ook nog eens niet per se geactiveerd te worden. En vaak is het een sneeuwbaleffect, je verdrinkt je - zeg - depressie, maar uiteindelijk word je nog veel depressiever. Maar ook dat is niet overnight.
Serotonine ook.quote:Op zondag 9 augustus 2026 18:57 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja, ook dat, genoeg mensen die levenslang anti-depressie middelen moeten slikken om dat dopamine tekort aan te vullen.
Precies en om maar te roepen dan kick te toch even af want anders ben je een zwakkeling vind ik behoorlijk hard.quote:Op zondag 9 augustus 2026 18:58 schreef Ole het volgende:
[..]
Serotonine ook.
In elk geval is het niet zo zwart wit als het lijkt.
Daarbij werkt het niet. Gewoon zomaar middelen wegnemen ( bijvoorbeeld door mensen op te sluiten) werkt nietquote:Op zondag 9 augustus 2026 18:59 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Precies en om maar te roepen dan kick te toch even af want anders ben je een zwakkeling vind ik behoorlijk hard.
Dat sowieso niet, je bent volgens mij pas een verslaafde (alcoholist, drugs of wat voor pillen) als je een gevaar voor jezelf of je omgeving bent. Deze huisarts heeft lang kunnen functioneren met een verslaving.quote:Op zondag 9 augustus 2026 19:04 schreef Ole het volgende:
[..]
Daarbij werkt het niet. Gewoon zomaar middelen wegnemen ( bijvoorbeeld door mensen op te sluiten) werkt niet
Kwestie van definitie. Functionerende verslaafden kunnen het lang volhouden. Die belanden niet meteen op straat en hebben een ander deel van hun leven redelijk voor elkaar. Zeker voor de buitenwereldquote:Op zondag 9 augustus 2026 19:07 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat sowieso niet, je bent volgens mij pas een verslaafde (alcoholist, drugs of wat voor pillen) als je een gevaar voor jezelf of je omgeving bent. Deze huisarts heeft lang kunnen functioneren met een verslaving.
Hooguit een beroepsverbod.quote:Op zondag 9 augustus 2026 16:11 schreef cinderloom het volgende:
Wat doet zo'n medische tuchtcommissie eigenlijk?
Gaat die kijken in hoeverre de clienten hebben geleden en kan dan bv een gevangenisstaf volgen?
Lijkt me wel.quote:Op zondag 9 augustus 2026 19:14 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Hooguit een beroepsverbod.
Dat zou in deze kwestie gezien de eerdere relapses denk geen slecht idee zijn.
Wat is dit voor onzin?quote:Op donderdag 6 augustus 2026 14:12 schreef cinderloom het volgende:
Ook werd ze een week gedwongen opgenomen in een GGZ-kliniek.
Een RM krijg je niet voor 'wat flessen wijn'.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:07 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Wat is dit voor onzin?
Na wat flessen wijn verplichte opname. Belachelijk.
Zeker in Nederland niet...kijk maar wat er voor idioten vrij rondlopen.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:09 schreef nostra het volgende:
[..]
Een RM krijg je niet voor 'wat flessen wijn'.
Mensen die al veel langer geholpen zouden moeten wordenquote:Op zondag 9 augustus 2026 20:10 schreef vul_maar_in het volgende:
[..]
Zeker in Nederland niet...kijk maar wat er voor idioten vrij rondlopen.
Ik druk het wat cru uit maar dat ja. En als het dan mis gaat allemaal verbaasd kijken.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:16 schreef Ole het volgende:
[..]
Mensen die al veel langer geholpen zouden moeten worden
Dat lijkt me ook.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:09 schreef nostra het volgende:
[..]
Een RM krijg je niet voor 'wat flessen wijn'.
Wellicht dat ze nogal een scene heeft geschopt en de politie daarom dacht misschien beter zo even?quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:22 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook.
Dan staat er een fout in het artikel.
Zal wel een gevaar voor zichzelf zijn geweest.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:09 schreef nostra het volgende:
[..]
Een RM krijg je niet voor 'wat flessen wijn'.
Die twee keer dronken zorgverlenen zal eerder de reden zijn. Je mag in Nederland (gelukkig, formeel gezien) verder met jezelf doen wat je wil.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:36 schreef cinderloom het volgende:
[..]
Zal wel een gevaar voor zichzelf zijn geweest.
Wat ik niet gek vind als je met promille van 3,3 of meer rond loopt. Dagelijks wellicht.
Ik betwijfel of je daarvoor een RM krijgt.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:40 schreef nostra het volgende:
[..]
Die twee keer dronken zorgverlenen zal eerder de reden zijn. Je mag in Nederland (gelukkig, formeel gezien) verder met jezelf doen wat je wil.
Kan idd. We weten verder ook niet wat ze allemaal in privé heeft gedaan.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:42 schreef cinderloom het volgende:
[..]
Ik betwijfel of je daarvoor een RM krijgt.
RM heeft geloof ik te maken met zorg die je nodig hebt maar zelf niet wilt.
Mijn opa was dement, wilde niet opgenomen worden, stak bijna zijn huis in de fik vanuit dementie en werd toen opgenomen met RM
In je eigen tijd.quote:Op zondag 9 augustus 2026 20:40 schreef nostra het volgende:
[..]
Die twee keer dronken zorgverlenen zal eerder de reden zijn. Je mag in Nederland (gelukkig, formeel gezien) verder met jezelf doen wat je wil.
verdomme, ik moest lachen.quote:Op zondag 9 augustus 2026 21:05 schreef GerryDV het volgende:
Dat te laat komen voor een euthanasie is gewoon het ergste wat er gebeurd is, maar dat kan ook op een later moment, als je al een kutleven hebt dan kun je dat gerust een dag later beëindigen.
Ja sorry, ik trek dat soort fatalisme en pessimisme niet. Het is ook een redelijk modern fenomeen. Pak ‘m beet 100 jaar geleden had je wel mensen die klaar waren met het leven of zelfmoord pleegden, maar het leeuwendeel was óf te druk met werken en voor hun gezin zorgen, of voor hun land aan het vechten, of hadden andere dingen te doen. We leven in een gemaakte maatschappij met een overdaad aan luxe en welvaart en nu dus ook de mogelijkheid dat als het leven niet meer met je meewerkt we je vrijwillig van kant kunnen maken. Dat vind ik een bonusoptie die wel een dag kan wachten.quote:
Ook toen genoeg die het niet zagen zitten hoorquote:Op zondag 9 augustus 2026 21:11 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Ja sorry, ik trek dat soort fatalisme en pessimisme niet. Het is ook een redelijk modern fenomeen. Pak ‘m beet 100 jaar geleden had je wel mensen die klaar waren met het leven of zelfmoord pleegden, maar het leeuwendeel was óf te druk met werken en voor hun gezin zorgen, of voor hun land aan het vechten, of hadden andere dingen te doen. We leven in een gemaakte maatschappij met een overdaad aan luxe en welvaart en nu dus ook de mogelijkheid dat als het leven niet meer met je meewerkt we je vrijwillig van kant kunnen maken.
En mensen werden ook niet oud toen!quote:Op zondag 9 augustus 2026 21:11 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Ja sorry, ik trek dat soort fatalisme en pessimisme niet. Het is ook een redelijk modern fenomeen. Pak ‘m beet 100 jaar geleden had je wel mensen die klaar waren met het leven of zelfmoord pleegden, maar het leeuwendeel was óf te druk met werken en voor hun gezin zorgen, of voor hun land aan het vechten, of hadden andere dingen te doen. We leven in een gemaakte maatschappij met een overdaad aan luxe en welvaart en nu dus ook de mogelijkheid dat als het leven niet meer met je meewerkt we je vrijwillig van kant kunnen maken. Dat vind ik een bonusoptie die wel een dag kan wachten.
Eerlijk gezegd, ik kan het me er wel een beetje iets bij voorstellen dat je een flinke borrel nodig hebt als je op weg gaat om iemand zijn laatste spuitje te geven. Dat was het eerste wat ik dacht toen ik het bericht las.quote:
Of diegenen die terugkrabbelen... Moet je ze overtuigen, naar huis of zeg je: "kop of munt dan?"quote:Op maandag 10 augustus 2026 00:22 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd, ik kan het me er wel een beetje iets bij voorstellen dat je een flinke borrel nodig hebt als je op weg gaat om iemand zijn laatste spuitje te geven. Dat was het eerste wat ik dacht toen ik het bericht las.
Helemaal met je eens!quote:Op zondag 9 augustus 2026 21:05 schreef GerryDV het volgende:
Nou zie ik wel een paar zaken die eigenlijk niet door de beugel kunnen, maar weinig synpathie voor de arts in kwestie. Het beroep is sowieso al heel erg zwaar en je problemen mee naar het werk nemen niet de bedoeling. Echter geen reden om aan de schandpaal genagelt te worden. Ze heeft gewoon behandeling nodig. En het is niet zo dat wanneer je onder invloed bent je ineens geen verstand van zaken meer hebt of iemand totaal andere dingen gaat voorschrijven. Dat te laat komen voor een euthanasie is gewoon het ergste wat er gebeurd is, maar dat kan ook op een later moment, als je al een kutleven hebt dan kun je dat gerust een dag later beëindigen.
Ik denk dat een professional het moet omdraaien;quote:Op maandag 10 augustus 2026 00:22 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd, ik kan het me er wel een beetje iets bij voorstellen dat je een flinke borrel nodig hebt als je op weg gaat om iemand zijn laatste spuitje te geven. Dat was het eerste wat ik dacht toen ik het bericht las.
Ik heb laatst een euthanasie mogen meemaken van dichtbij. Daar krijg je echt niet zomaar toestemming voor. En in die gevallen dat de arts en de tweede arts er toestemming voor geven, is het objectief gezien eigenlijk altijd een beter alternatief dan de patiënt nog langer laten lijden onder zijn ongeneeslijke ziekte totdat hij/zij alleen nog maar in de pallatieve zorg verpleegd kan worden totdat hij/zij uiteindelijk eenzaam in een verpleeghuis sterft... Misschien een paar weken "gewonnen", maar alle waardigheid verloren.quote:Op maandag 10 augustus 2026 00:22 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd, ik kan het me er wel een beetje iets bij voorstellen dat je een flinke borrel nodig hebt als je op weg gaat om iemand zijn laatste spuitje te geven. Dat was het eerste wat ik dacht toen ik het bericht las.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |