Als een huisarts veel patiënten zoals deze user zou hebben zou ik het ook op een zuipen zetten.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 14:46 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Mijn huisarts wil mij geen cialis voorschrijven. Ik neuk als een geile dekhengst met half zo'n pilletje, heel kinderachtig gewoon. Blijkbaar is het geen probleem als ik het bestel op schimmige websites of voor de hoofdprijs via een online apotheek. Ik denk ook dat dit een hele aardige mevrouw is, meeste huisartsen daarentegen zijn gewoon dikke losers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 33% gewijzigd door Forbry op 09-08-2026 11:20:25 (Even in 'spoilers' gezet...) ]Tails tell tales
Daarom vertel ik starters in de GGZ altijd: "jij kan hier morgen ook belanden. Behandel en benader iedereen met respect en geef wat van jezelf als je het kan. Dat kleine beetje maakt vaak een heel groot verschil."quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:06 schreef Forbry het volgende:
[..]
Nadat onze vader overleden is, is mijn (oudere) broer ook alcoholist geworden (of was dat daarvoor al, maar toen pas echt duidelijk geworden).
Post-universitair geschoold en zeer goed betaalde baan, mooi huis, dikke BMW voor de deur, leuke vriendin, 2 kinderen, veel vrienden en altijd zeer verzorgd qua uiterlijk...
Tja...
Veel verslaafden en artsen vergeten de onderliggende oorzaak te behandelen. Waarom ben ik afhankelijk van middelen? Wanneer gebruik ik het?quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:10 schreef Forbry het volgende:
En dat overlijden van onze vader is nu 4 jaar geleden en sinds die tijd is het vooralsnog een voortdurend in en uit kliniek-verhaal..
Dankzij die zeer goed betaalde baan, heeft hij nu ook een buitengewoon riante uitkering en dat in principe voor de rest van zijn leven.
Was dat niet zo, had hij nu misschien geen dak meer boven zijn hoofd gehad...
Hier vlakbij had je twee broers die huisarts waren en die graag geziene gasten in het café waren. Zeker met carnaval hebben die ik weet niet hoeveel patiënten in dronken toestand gezien.quote:Op donderdag 6 augustus 2026 15:33 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Ik ken ook meerdere verhalen van huisartsen met een alcoholprobleem. Jaren 40-60 maar ook jaren 80-90.
Da's een beetje het probleem van de huidige aanpak inderdaad. Je zit of in het vakje "verslaafd" (=detox en eventueel ambulant) of in het vakje "specialistische GGZ" (maar dan mag je verslaving geen rol meer spelen). DD behandeling zou standaard moeten zijn, maar is eerder een uitzondering.quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:34 schreef Chadi het volgende:
[..]
Veel verslaafden en artsen vergeten de onderliggende oorzaak te behandelen. Waarom ben ik afhankelijk van middelen? Wanneer gebruik ik het?
Als je alleen het gebruik gaat behandelen dan komt het geheid terug. Het maakt niet uit hoeveel hij nu heeft als basis. Zolang hij blijft grijpen naar middelen om bepaalde zaken te substitueren, zal hij zijn dieptepunt nog niet bereikt kunnen hebben. Ik heb mensen behandeld met gigantische vermogens die ze er toch doorheen jagen. Vergeet ook niet dat verslaving op een gegeven moment hand in hand over kan gaan in een andere geestelijke aandoening waardoor het elkaar in stand houdt.
Ja, dat ondervind ik nu met mijn broer ook heel erg (helaas).quote:Op zondag 9 augustus 2026 11:16 schreef nostra het volgende:
[..]
Da's een beetje het probleem van de huidige aanpak inderdaad. Je zit of in het vakje "verslaafd" (=detox en eventueel ambulant) of in het vakje "specialistische GGZ" (maar dan mag je verslaving geen rol meer spelen). DD behandeling zou standaard moeten zijn, maar is eerder een uitzondering.
Nee eens, maar zo'n verslaving ontwikkelt zich natuurlijk ook als dimmer, niet als aan/uitknop. Je kan het waarschijnlijk nog een heel lange tijd (redelijk) volhouden, schaamte speelt een rol, je sociaaleconomische positie, in zo'n dorp überhaupt je hele "aanzien" en ga zo maar door. Maar als je al een paar keer op je bek bent gegaan, moet toch ook een keer het kwartje vallen dat het welzijn van anderen prevaleert boven jouw eigen positie en dat je aan die laatste alleen maar kan bouwen door je op je herstel te focussen. Helaas komt dat besef pas vaak op dit soort momenten (en eigenlijk nog niet eens, gezien dat ze de beslissing aanvecht).quote:Op zondag 9 augustus 2026 11:26 schreef Forbry het volgende:
[..]
Ja, dat ondervind ik nu met mijn broer ook heel erg (helaas).
Maar goed, ik ben toch niet zo 'coulant' als het gaat om de vrouw van dit nieuwsbericht in haar functie als huisarts...
Nogmaals, ik werk veel met artsen samen en heb van dichtbij meegemaakt hoe een arts een hele moeilijke beslissing moest nemen (en daar krijgen ze geen tijd voor). De druk is enorm. En dan moet je de familie nog onder ogen komen als het fout afloopt. Specialisten krijgen daar goed voor betaald, maar ik ben blij dat ik met apparatuur mag werken.quote:Op zondag 9 augustus 2026 10:41 schreef Lospedrosa het volgende:
De 3 huisartsen die nu na elkaar met pensioen zijn van de huisartsen post hier, zijn 2 van de 3 alcoholist. Eigen kliniek, veel nachtdiensten, patiënten die overlijden al dan niet met schuldgevoel. Denk ook wel zelfmedicatie bv met oxy voor slaap.
Opgegroeid met alcohol in de studietijd.
Het is in de beroepsgroep heel veel voorkomend.
Wat goed van jouquote:Op zondag 9 augustus 2026 11:43 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Nogmaals, ik werk veel met artsen samen en heb van dichtbij meegemaakt hoe een arts een hele moeilijke beslissing moest nemen (en daar krijgen ze geen tijd voor). De druk is enorm. En dan moet je de familie nog onder ogen komen als het fout afloopt. Specialisten krijgen daar goed voor betaald, maar ik ben blij dat ik met apparatuur mag werken.
Gebeurd.quote:Op zaterdag 8 augustus 2026 19:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ja, dat is kut.
Maar….
Het is niet alsof de patiënt nu nooit geen euthanasie meer kan laten plegen.
Dan wordt het uitgesteld. Dat gebeurd wel vaker, maar meestal omdat de patiënt er op het laatste moment toch van afziet.
Verslaving is eigenlijk een kromme term voor heel veel mensen die in dat hokje geplaatst worden.quote:Op zondag 9 augustus 2026 11:33 schreef nostra het volgende:
[..]
Nee eens, maar zo'n verslaving ontwikkelt zich natuurlijk ook als dimmer, niet als aan/uitknop. Je kan het waarschijnlijk nog een heel lange tijd (redelijk) volhouden, schaamte speelt een rol, je sociaaleconomische positie, in zo'n dorp überhaupt je hele "aanzien" en ga zo maar door. Maar als je al een paar keer op je bek bent gegaan, moet toch ook een keer het kwartje vallen dat het welzijn van anderen prevaleert boven jouw eigen positie en dat je aan die laatste alleen maar kan bouwen door je op je herstel te focussen. Helaas komt dat besef pas vaak op dit soort momenten (en eigenlijk nog niet eens, gezien dat ze de beslissing aanvecht).
Zou wat zijn anders zegquote:Op zondag 9 augustus 2026 10:02 schreef MissButterflyy het volgende:
Als je euthanasie wil ondergaan en je ziet er van af, mag dat altijd. Zelfs op het laatste moment.
'Nee, ik wil nog niet doodquote:Op zondag 9 augustus 2026 16:32 schreef Koortsdroom het volgende:
[..]
Zou wat zijn anders zeg![]()
Staat er zo'n arts naast je met een diepe zucht 'ja wil je nou dood of niet'
"Als je mij voor niks hebt laten komen, dan ben ik genoodzaakt de gemaakte kosten in rekening te brengen, en dat kost je je eigen risico"quote:Op zondag 9 augustus 2026 16:46 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
'Nee, ik wil nog niet dood'.
'Je hebt niks te willen, ik ben hier met de spuit en je gaat nu dood. Ik ben hier niet voor niks gekomen zeg'.
Ik denk dat dan het openbaar ministerie een aanklacht moet indienen. Denk niet dat een tuchtcommissie een gevangenisstraf kan opleggen.quote:Op zondag 9 augustus 2026 16:11 schreef cinderloom het volgende:
Wat doet zo'n medische tuchtcommissie eigenlijk?
Gaat die kijken in hoeverre de clienten hebben geleden en kan dan bv een gevangenisstaf volgen?
Dit maakt het ook niet makkelijker voor collega's in vergelijkbare situatie zittenquote:Op zondag 9 augustus 2026 13:55 schreef Barbusse het volgende:
Natuurlijk alleen maar goed dat het medisch tuchtcollege dit aanpakt. Maar dat ze zo aan de digitale schandpaal wordt genageld kan echt niet. Verslaving is een ziekte. Ze heeft hulp nodig en dit werkt alleen maar averechts
Nee, precies. En dan heb je al een mentaal zwaar beroep. Ik vind het echt diep triest voor haar en ik hoop dat ze gepaste hulp krijgt.quote:Op zondag 9 augustus 2026 17:00 schreef Ole het volgende:
[..]
Dit maakt het ook niet makkelijker voor collega's in vergelijkbare situatie zitten
En daarbij. Ze zal niet 24/7 onder invloed geweest zijn. Maar de hulp is er.quote:Op zondag 9 augustus 2026 17:02 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Nee, precies. En dan heb je al een mentaal zwaar beroep. Ik vind het echt diep triest voor haar en ik hoop dat ze gepaste hulp krijgt.
Ik hou van een drankje, maar met 3.3 promille lig ik op de grond. Dat lukt je alleen als je een geoefende drinker bent. Ze heeft een lange en zware weg te gaanquote:Op zondag 9 augustus 2026 17:10 schreef Ole het volgende:
[..]
En daarbij. Ze zal niet 24/7 onder invloed geweest zijn. Maar de hulp is er.
Ja en nee, alleen omvat verslaving veel meer dan alleen je middel. Dat is - na afkicken en de hele fysieke mikmak - maar zo'n 20% van 'verslaving'.quote:Op zondag 9 augustus 2026 12:53 schreef Chadi het volgende:
Verslaving is eigenlijk een kromme term voor heel veel mensen die in dat hokje geplaatst worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |