Tsja, hoe moet je het proces waarbij de autochtone bevolking wordt vervangen door niet westerse volkeren dan noemen? Bevolkingsvervanging? Leuk bij scrabble, praktisch onbruikbaar. Verkleuring? Vind ik omvolking een netter woord. Cultuur marxisme? Is te breed.quote:Raadslid mag niet verder spreken vanwege gebruik van het woord 'omvolking'
WESTLAND - Jasper van der Voort, fractievoorzitter van Forum voor Democratie in de gemeente Westland, is woensdagmiddag het woord ontnomen tijdens de raadsvergadering. Het raadslid kreeg een waarschuwing van burgemeester Bouke Arends nadat hij het woord 'omvolking' uitsprak. Toen hij dit vervolgens opnieuw deed, greep de burgemeester in.
De afgelopen jaren heeft deze situatie zich al meerdere keren voorgedaan. Telkens gaf Van der Voort daar met hoorbare tegenzin gehoor aan. Nu zette hij Arends feitelijk voor het blok door de waarschuwing te negeren.
Van der Voort noemde de 'massale immigratie' één van de grootste bedreigingen voor de sociale cohesie in Westland. Toen hij in dat verband over 'omvolking' sprak, onderbrak de burgemeester hem.
'U kunt het nog één keer noemen, maar dan ontneem ik u het woord. U weet hoe ik daarover denk, ik wil dat woord niet horen', zei hij. Op de vraag van Van der Voort waarom hij dat deed, antwoordde Arends dat het om een 'racistische term' gaat.
Ondanks de waarschuwing herhaalde Van der Voort het woord alsnog. 'Voorzitter, wij zijn tegen de omvolking.' Daarop legde de burgemeester hem direct het zwijgen op. 'U bent het woord ontnomen.'
Desondanks wilde Van der Voort zijn betoog voortzetten. Maar de burgemeester maakte op zijn beurt duidelijk dat hij niet verder mocht spreken.
Kan mij niet voorstellen dat er mensen zijn die dit geloven.quote:De theorie die in het afgelopen decennium is opgekomen, draait om het idee dat de westerse bevolking wordt vervangen door migranten.
We zien het gewoon letterlijke gebeuren..quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:15 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Kan mij niet voorstellen dat er mensen zijn die dit geloven.
Oh? Het is nu van nazistisch naar racistisch gegaan?quote:Op de vraag van Van der Voort waarom hij dat deed, antwoordde Arends dat het om een 'racistische term' gaat.
Ik ben blij dat mijn tijd erop zit tegen die tijd dat de verhoudingen echt dramatisch gaan worden.quote:Op donderdag 9 juli 2026 04:15 schreef TwenteFC het volgende:
[ afbeelding ]
Op nu.nl zou ik nu een permaban hebben.
Komeet van Halley nog even meepikken en dan snel naar de uitgang.quote:Op donderdag 9 juli 2026 06:20 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Ik ben blij dat mijn tijd erop zit tegen die tijd dat de verhoudingen echt dramatisch gaan worden.
Werkelijke percentage ligt natuurlijk hoger. Het percentage van 19% is gebaseerd op minimaal 1 ouder die in het buitenland is geboren. Derde plus generaties worden onder autochtonen gerekend welke in de praktijk natuurlijk nauwelijks Nederlander te noemen zijn.quote:Op donderdag 9 juli 2026 04:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Er is ook gewoon een omvolking gaande, op papier 14% niet westers hier, maar iedere malloot ziet dat minstens het dubbele moet zijn.
19% van de jeugd is al niet westers immers, volgens het Nederlands jeugd instituut.
Doe je oogkleppen eens af en je ogen eens open.quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:15 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Kan mij niet voorstellen dat er mensen zijn die dit geloven.
Ik bepaal zelf wel wat 'mag'. Niets mis met het woord 'omvolking'. Dat wat schreeuwende linkswappies het daar niet mee eens zijn, /care.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:12 schreef Kottnauer het volgende:
het goedgekeurde woord, geloof ik. Betekent dat exact hetzelfde als omvolking, maar mag wel.
Ik mag toch hopen dat deze prognoses niet doorzetten: ik vind de huidige 18,4 miljoen inwoners al veel. Voor die 21 miljoen moeten we ook de laatste schaarse ruimte gaan volbouwenquote:
Ik snap wel dat er steeds meer zijn die dit land gaan verlaten naar de grote zeer uitgestrekte en zeer dunbevolkte landen. Da's ook mijn plan. Vreselijk wat dit voor een mierenhoop begint te worden hier.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:52 schreef Pwn_zoon het volgende:
[..]
Ik mag toch hopen dat deze prognoses niet doorzetten: ik vind de huidige 18,4 miljoen inwoners al veel. Voor die 21 miljoen moeten we ook de laatste schaarse ruimte gaan volbouwen![]()
En dan zitten ze nu wat te emmeren over stikstof in weilanden aan natuurgebieden... welke dan over 20 jaar vervangen zijn door betonvlaktes
(Ik betaal me er aan) kromvolking.quote:Op donderdag 9 juli 2026 04:43 schreef vul_maar_in het volgende:
Kunnen we niet "Rondvolking" gaan gebruiken?
klinkt een stuk gezelliger!
ik denk er ook wel eens over, maar dan moet ik ook weer een nieuwe taal gaan leren en alles uitzoeken qua regelgeving e.d. Ook is het dan de vraag wat je dan moet je pensioen moet en de salarissen liggen in de lanten met open vlaktes toch vaak ook wat lager.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:54 schreef PurifieR het volgende:
Ik snap wel dat er steeds meer zijn die dit land gaan verlaten naar de grote zeer uitgestrekte en zeer dunbevolkte landen. Da's ook mijn plan. Vreselijk wat dit voor een mierenhoop begint te worden hier.
Met Engels kom je vaak al heel ver. Dat regeltjes uitzoeken heb ik er graag voor over. En qua pensioenen is het niet zo heel ingewikkeld voor zover ik heb kunnen vinden. Ik heb zelf nog zo'n 20-25 jaar te gaan dus kan gewoon in het volgende land verder met pensioen opbouwen. Ik heb zelf Canada op het oog, waar ze sowieso veel betere mogelijkheden hebben om belastingvrij vermogen op te bouwen. Hier word je volledig kaalgeplukt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:57 schreef Pwn_zoon het volgende:
[..]
ik denk er ook wel eens over, maar dan moet ik ook weer een nieuwe taal gaan leren en alles uitzoeken qua regelgeving e.d. Ook is het dan de vraag wat je dan moet je pensioen moet en de salarissen liggen in de lanten met open vlaktes toch vaak ook wat lager.
Nederland zou beter (als waterspecialist) nieuw land kunnen opspuiten, bijv. Doggerland weer tot leven wekken.
Als je denkt dat het een feitelijke observatie is dat er een geheime elite is die de autochtone bevolking wil vervangen met niet-westerse migranten ben je, met alle respect, een zwakzinnige idioot.quote:Op donderdag 9 juli 2026 03:45 schreef TwenteFC het volgende:
Feitelijke observaties mogen niet uitgesproken worden want de joker kaart wordt gespeeld; racisme.
En als de waarheid racisme is, dan gaan we allemaal net doen alsof het allemaal helemaal niet bestaat door er vooral niet over te praten.
Prima, met jou valt dus alvast geen enkele discussie aan te gaan. Want alles waar jij het niet mee eens bent is 'gestoord' of een 'complottheorie'.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:40 schreef timmmmm het volgende:
Als je dat vervolgens koppelt aan de complottheorie omvolking, hen je duidelijk geen idee waar je het over hebt of volslagen gestoord
Het idee dat er een geheime elite is die ten doel heeft de westerse bevolking te vervangen door niet-Westerse immigranten is volgens jou geen complottheorie maar werkelijkheid?quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:41 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Prima, met jou valt dus alvast geen enkele discussie aan te gaan. Want alles waar jij het niet mee eens bent is 'gestoord' of een 'complottheorie'.
Ik sta daar inderdaad gewoon open voor dat dat een mogelijkheid is.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:43 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het idee dat er een geheime elite is die ten doel heeft de westerse bevolking te vervangen door niet-Westerse immigranten is volgens jou geen complottheorie maar werkelijkheid?
Dan hoop ik dat je snel de hulp vindt die je nodig hebtquote:Op donderdag 9 juli 2026 09:50 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik sta daar inderdaad gewoon open voor dat dat een mogelijkheid is.
Dit bedoel ik, niet serieus te nemen. Alles waar jij het niet mee eens bent is 'gestoord' of 'heeft hulp nodig'.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:52 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Dan hoop ik dat je snel de hulp vindt die je nodig hebt
Wellicht zal het uitdraaien op het laatste, maar je kan het die burgemeester niet kwalijk nemen dat hij het niet pikt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:50 schreef Koekoekmakto het volgende:
Woorden verbieden. Soms lukt dat, soms niet. Het draagvlak moet groot genoeg zijn. Dit woordje krijg je waarschijnlijk niet weg. Teveel sympathisanten. Die complottheorie gaat er nog eerder vanaf.
Als je je dat pas in de edit bedenkt, had ik je toch even te pakken ouwe reusquote:Op donderdag 9 juli 2026 09:53 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Dit bedoel ik, niet serieus te nemen. Alles waar jij het niet mee eens bent is 'gestoord' of 'heeft hulp nodig'.
Zoek zelf hulp.
En ik bedenk me net, jij bent ook maar een random user op een nietsbetekenend forumpje op internet, waarom zou het me uberhaupt interesseren wat jij van me denkt![]()
Niemand die het over omvolking heeft gebruikt het in die context van een complottheorie. Alsof woorden na verloop van tijd niet een andere context of betekenis kunnen krijgen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:43 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het idee dat er een geheime elite is die ten doel heeft de westerse bevolking te vervangen door niet-Westerse immigranten is volgens jou geen complottheorie maar werkelijkheid?
Dat wordt inderdaad de toekomst van Nederland ben ik bang.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:54 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik snap wel dat er steeds meer zijn die dit land gaan verlaten naar de grote zeer uitgestrekte en zeer dunbevolkte landen. Da's ook mijn plan. Vreselijk wat dit voor een mierenhoop begint te worden hier.
Ik ben exact hiervoor nu zo min mogelijk aan het uitgeven en alles aan het sparen/beleggen. Zodat ik binnen 1-2 jaar hier weg ben. De rust en stilte opzoeken. Weg van de constante drukte hier.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:07 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Dat wordt inderdaad de toekomst van Nederland ben ik bang.
Als het zo door blijft gaan zullen steeds meer mensen die genoeg geld hebben gaan emigreren.
Ik vind woorden verbieden sowieso een zwaktebod.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:50 schreef Koekoekmakto het volgende:
Woorden verbieden. Soms lukt dat, soms niet. Het draagvlak moet groot genoeg zijn. Dit woordje krijg je waarschijnlijk niet weg. Teveel sympathisanten. Die complottheorie gaat er nog eerder vanaf.
Wij zien je liever ook gaan dan komen, dus win-winquote:Op donderdag 9 juli 2026 10:09 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik ben exact hiervoor nu zo min mogelijk aan het uitgeven en alles aan het sparen/beleggen. Zodat ik binnen 1-2 jaar hier weg ben. De rust en stilte opzoeken. Weg van de constante drukte hier.
quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:13 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Wij zien je liever ook gaan dan komen, dus win-win
Hoe weet jij welke definitie een gebruiker van het woord omvolking doelt?quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:40 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als je denkt dat het een feitelijke observatie is dat er een geheime elite is die de autochtone bevolking wil vervangen met niet-westerse migranten ben je, met alle respect, een zwakzinnige idioot.
Als je wil praten over de demografische veranderingen waarin een steeds groter aandeel mensen met een niet-Westerse achtergrond zichtbaar is, begrijp ik dat volkomen. Ik maak me daar ook zorgen om, hoewel dat meer gericht is op de problemen die ermee gepaard gaan.
Als je dat vervolgens koppelt aan de complottheorie omvolking, hen je duidelijk geen idee waar je het over hebt of volslagen gestoord
quote:Op donderdag 9 juli 2026 04:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Er is ook gewoon een omvolking gaande, op papier 14% niet westers hier, maar iedere malloot ziet dat minstens het dubbele moet zijn.
19% van de jeugd is al niet westers immers, volgens het Nederlands jeugd instituut.
Maak er gewoon 100% van, speel maximaal in op het onderbuikgevoel.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:27 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Werkelijke percentage ligt natuurlijk hoger. Het percentage van 19% is gebaseerd op minimaal 1 ouder die in het buitenland is geboren. Derde plus generaties worden onder autochtonen gerekend welke in de praktijk natuurlijk nauwelijks Nederlander te noemen zijn.
Lastig. Sommige woorden hebben nu eenmaal een hatelijke of discriminatoire lading.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:13 schreef pmponer het volgende:
[..]
Ik vind woorden verbieden sowieso een zwaktebod.
Het is niet alsof wanneer je een woord verbied, dat de denkbeelden danwel normen en waarden van de woordgebruiker gaan veranderen.
Mening. Geen feit.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:32 schreef Hexagon het volgende:
Omvolking is dan ook een woord dat in BNW thuis hoort en iedere polticus die erover begint is een complotwappie.
Nee, er bestaat geen geheim plan om mensen hier te vervangen. Daar is geen bewijs voor en zelfs heeft nooit iemand kunnen zeggen dat het motief zou zijn.quote:
Nee, jij hangt er zelf een BNW interpretatie aan bij iedereen die dat woord gebruikt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:40 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, er bestaat geen geheim plan om mensen hier te vervangen. Daar is geen bewijs voor en zelfs heeft nooit iemand kunnen zeggen dat het motief zou zijn.
Zodoende BNW-rotzooi.
Partijen verbieden is wat draconischer.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:13 schreef pmponer het volgende:
[..]
Ik vind woorden verbieden sowieso een zwaktebod.
Het is niet alsof wanneer je een woord verbied, dat de denkbeelden danwel normen en waarden van de woordgebruiker gaan veranderen.
Het woord neger is inderdaad vergelijkbaar, maar niet zoals jij denkt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:44 schreef Montagui het volgende:
[..]
Nee, jij hangt er zelf een BNW interpretatie aan bij iedereen die dat woord gebruikt.
Hetzelfde bij het woord "neger". In principe ook een normaal woord.
Niet iedereen gebruikt het woord omvolking als in de versie van de complottheorie.
Niet iedereen gebruikt het woord neger in de racistische zin.
JIJ bent degene die daar jouw eigen invulling aan geeft, in ALLE gevallen.
JIJ scheert iedere gebruiker van het woord omvolking over 1 kam.
Dus we liggen op koers voor een plan dat niet bestaat? Er is ook geen aanval op de nationale identiteiten? De boodschap is niet dat we maar moeten wennen en ons aanpassen aan achterlijke culturen?quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:40 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee, er bestaat geen geheim plan om mensen hier te vervangen. Daar is geen bewijs voor en zelfs heeft nooit iemand kunnen zeggen dat het motief zou zijn.
Zodoende BNW-rotzooi.
Dat lijkt me ook niet de oplossing. Hoe walgelijk FvD ook is met extreem smerige vertegenwoordigers, is verbieden nooit de oplossing. Dat vond ik al toen die pedopartij verboden werd, vergelijkbaar qua verwerpelijkheid, stem er gewoon niet op en laat het volk beslissen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:47 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Partijen verbieden is wat draconischer.
Nog steeds onduidelijk waarom een bevolking toch altijd maar moet groeien.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:12 schreef Kottnauer het volgende:
Vervangingsmigratie is het goedgekeurde woord, geloof ik. Betekent dat exact hetzelfde als omvolking, maar mag wel.
Omvolking lijkt teveel op het Duitse Umvolkung, en dat is voor de tere linkse (socialistische) ziel onverdraaglijk.
Saillant verschil is dat de Duitse nationaalsocialisten vóór Umvolking waren - en daar willen hun socialistische erfgenamen en geestverwanten die nu de kartelpartijen bemensen liever niet aan herinnerd worden.
Daar ben ik het op zich wel mee eens. Laat het toch gewoon klappen. De verzorgingsstaat blijft dan een generatie niet overeind, nou en? Dat zal mijn generatie zijn en ik heb er vrede mee dat ik in mijn eigen pis sterf, laat het maar gebeuren.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:03 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Nog steeds onduidelijk waarom een bevolking toch altijd maar moet groeien.
Het boek 'Het verdriet van de Schilderswijk' beschrijft exact de term 'omvolking' in de neutrale zin van het woord.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:58 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het woord neger is inderdaad vergelijkbaar, maar niet zoals jij denkt.
Neger is al die tijd een normaal woord geweest om een donkere man mee aan te duiden. Een klein groepje heeft gepusht en gedramd tot het een andere betekenis kreeg en nu is het ineens racistisch. Heeft dat kleine groepje toch hun zin gekregen.
Omvolking is al die tijd een nazistisch woord geweest voor extreemrechtse gekken die in complotten geloven. Een kleine groep is nu aan het pushen en aan het drammen tot het een andere betekenis heeft. Net zoals ik niet accepteer dat neger nu ineens racistisch is, accepteer ik ook niet dat omvolking ineens normaal wordt en puur over demografie gaat.
Nee er zit geen plan achter. Je hebt geen enkel bewijs.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:59 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dus we liggen op koers voor een plan dat niet bestaat? Er is ook geen aanval op de nationale identiteiten? De boodschap is niet dat we maar moeten wennen en ons aanpassen aan achterlijke culturen?
We kunnen het best nog even "bijvolking" noemen maar als beleid het autochtone geboortecijfer omlaag brengt dan is er ook autochtone afvolking. Wanneer wordt "bij" en "af" dan wel "om'?
Niet dat ik er in geloof dat er een duister plan achter zit (daar zijn de bestuurders van tegenwoordig simpelweg te incompetent voor), maar het is evident dat een bevolking die geen gedeelde normen, waarden en saamhorigheid heeft gemakkelijker te onderwerpen en te manipuleren is. Dat is eenvoudig te realiseren met massamigratie en omvolking. Dat maakt het doordrukken van plannen eenvoudiger, zie bijvoorbeeld een Polen of Hongarije met homogene bevolkingen waar het een stuk moeilijker is om het EU- en progressieve gedachtegoed aan de man te brengen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee er zit geen plan achter. Je hebt geen enkel bewijs.
En je kan ook niet uitleggen waarom die "elite" dat precies wil en hoe ze er beter van zouden worden.
Het toont de kern van het probleem aan: men wil simpelweg niet dat de effecten van migratie worden benoemd. Het idee is binnen zulke kringen dat migratie op een snel tempo door moet gaan en als iemand opmerkt dat de Europese samenlevingen niet meer Europees lijken, dan wordt men boos.quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:11 schreef RotatoR het volgende:
Progressievo's houden een boekje bij met verboden woorden. Dat gebruiken ze vervolgens om tegenstanders te demoniseren en te censureren. Hetzelfde gebeurt nu ook met 'remigratie'.
Velen zijn geen Nederlanders, ook niet na drie generaties. Het zijn Turken, Marokkanen of Syriërs, die in Nederland wonen. Het huidige WK voetbal weet dit ook weer op mooie wijze aan te tonen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:30 schreef ToT het volgende:
De traditionele Nederlanders maken plaats voor de nieuwe Nederlanders.
Zo beter?
Misschien laat men het gewoon gebeuren, misschien is het plan om het gewoon te laten gebeuren en af te schilderen als een soort natuurkracht. Misschien zijn de mensen die wel een dergelijk plan hebben, want die zijn er weldegelijk, ook te vinden in de centra van de macht. Het doet er allemaal niet zoveel toe. De koers waar we nu op zitten zal uiteindelijk leiden tot omvolking en islamisering. Als je niet van die koers afgaat dan moet je niet zeuren dat mensen een woord hebben voor het eindpunt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee er zit geen plan achter. Je hebt geen enkel bewijs.
Ik kan wel wat bedenken hoor, maar ook dat doet er niet zoveel toe. We hebben een regering die buitenlands volk dient ten koste van het te dienen en te vertegenwoordigen Nederlandse volk. Dat is een feitelijke constatering en die is ernstig genoeg.quote:En je kan ook niet uitleggen waarom die "elite" dat precies wil en hoe ze er beter van zouden worden.
Dat is dus geen motief of bewijs maar gelul eromheen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:37 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Misschien laat men het gewoon gebeuren, misschien is het plan om het gewoon te laten gebeuren en af te schilderen als een soort natuurkracht. Misschien zijn de mensen die wel een dergelijk plan hebben, want die zijn er weldegelijk, ook te vinden in de centra van de macht. Het doet er allemaal niet zoveel toe. De koers waar we nu op zitten zal uiteindelijk leiden tot omvolking en islamisering. Als je niet van die koers afgaat dan moet je niet zeuren dat mensen een woord hebben voor het eindpunt.
Ik kan wel wat bedenken hoor, maar ook dat doet er niet zoveel toe. We hebben een regering die buitenlands volk dient ten koste van het te dienen en te vertegenwoordigen Nederlandse volk. Dat is een feitelijke constatering en die is ernstig genoeg.
Dan kunnen we je gewoon consequent complotwappie noemen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 06:49 schreef Sodeknetters het volgende:
Gewoon dat woord consequent blijven gebruiken, tot ze er aan wennen. Feiten mogen benoemd worden.
net als het N woord.quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:04 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Er vooral aandacht aan geven inderdaad, dan verdwijnt het ongewenste woordje vast weer.
Bewijs waarvan? Dat er achter het woord omvolking een complottheorie schuilgaat? Dat is een verzinsel van de omvolkers.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is dus geen motief of bewijs maar gelul eromheen.
Laissez faire is ook een politiek middel. Al die jaren is er gewoon nauwelijks iets aan gedaan. Politieke correctheid, maar ook van die Jan Tromp types.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:37 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Misschien laat men het gewoon gebeuren, misschien is het plan om het gewoon te laten gebeuren en af te schilderen als een soort natuurkracht. Misschien zijn de mensen die wel een dergelijk plan hebben, want die zijn er weldegelijk, ook te vinden in de centra van de macht. Het doet er allemaal niet zoveel toe. De koers waar we nu op zitten zal uiteindelijk leiden tot omvolking en islamisering. Als je niet van die koers afgaat dan moet je niet zeuren dat mensen een woord hebben voor het eindpunt.
[..]
Ik kan wel wat bedenken hoor, maar ook dat doet er niet zoveel toe. We hebben een regering die buitenlands volk dient ten koste van het te dienen en te vertegenwoordigen Nederlandse volk. Dat is een feitelijke constatering en die is ernstig genoeg.
Het zal me werkelijk jeuken wat iemand zoals jij van me vindt. 'Complotwappie' is juist een compliment wat mij betreft.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dan kunnen we je gewoon consequent complotwappie noemen.
Ik denk dan altijd dat er neuken bedoeld wordt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 12:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
net als het N woord.
Ik lees elke keer neger of nee dan.
Het probleem daarmee is ook dat daarmee de suggestie gewekt wordt dat neger dezelfde lading en achtergrond heeft als het Amerikaanse nigger, maar dat is niet zo. Nikker komt dan meer in de buurt, maar dat is allang op natuurlijker wijze verdwenen en kom je dus vooral nog tegen in jeugdboekjes van honderd jaar geleden enzo. Maja, als je perse Amerikaanse toestanden een op een naar Nederland wilt kopieren moet je toch wat.quote:Op donderdag 9 juli 2026 12:01 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
net als het N woord.
Ik lees elke keer neger of nee dan.
ja daarom heb ik er ook een hekel aan. Net zoals ik wit zou zijn ipv blank.quote:Op donderdag 9 juli 2026 12:21 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Het probleem daarmee is ook dat daarmee de suggestie gewekt wordt dat neger dezelfde lading en achtergrond heeft als het Amerikaanse nigger, maar dat is niet zo. Nikker komt dan meer in de buurt, maar dat is allang op natuurlijker wijze verdwenen en kom je dus vooral nog tegen in jeugdboekjes van honderd jaar geleden enzo. Maja, als je perse Amerikaanse toestanden een op een naar Nederland wilt kopieren moet je toch wat.
Ik vind het niet lastig, wanneer mensen die "verboden" woorden wel gebruiken weet je ook beter wat je aan ze hebt. Of kun je iig zelf de waarde ervan bepalen of vragen wat ze ermee bedoelen. Wanneer je woorden verbied slaat het ook discussies/ gesprekken dood.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:34 schreef Koekoekmakto het volgende:
[..]
Lastig. Sommige woorden hebben nu eenmaal een hatelijke of discriminatoire lading.
Ik snap die denkwijze wel. Door verbod, minder gebruik, beschaafdere omgangsvormen en hopelijk een beschaafdere gedachtengang.
Ik geloof dat persoonlijk niet zo. De beschaving is begonnen toen we van knuppelen overgingen op schelden. Ik geloof meer in uitdoving via langdurig weerwoord. Foei roepen of in een hoekje gaan zitten is niet mijn taktiek. Ik confronteer en nuanceer voor het goede doel. Verbaal blussen tot het sein 'brand meester'. Geef ze geen kans op martelaarschap.
Ja, maar verblijfsvergunningen en Nederlandse staatsburgerschappen toekennen is geen laissez faire, dat is actief beleid.quote:Op donderdag 9 juli 2026 12:06 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Laissez faire is ook een politiek middel. Al die jaren is er gewoon nauwelijks iets aan gedaan. Politieke correctheid, maar ook van die Jan Tromp types.
Eveneens het met voorrang toewijzen van schaarse sociale huurwoningen aan statushouders waar ook een startend Nederlands gezin had kunnen wonen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:00 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, maar verblijfsvergunningen en Nederlandse staatsburgerschappen toekennen is geen laissez faire, dat is actief beleid.
Dat er "omvolkers" zouden bestaan is al een complottheorie.quote:Op donderdag 9 juli 2026 12:01 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Bewijs waarvan? Dat er achter het woord omvolking een complottheorie schuilgaat? Dat is een verzinsel van de omvolkers.
Dat zou best kunnen maar ik zou toch liever iets meer bewijs zien ipv alleen de mening van een zelfverklaarde groupie van censuurquote:Op donderdag 9 juli 2026 13:19 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat er "omvolkers" zouden bestaan is al een complottheorie.
Je bewijst zelf maar dat er een complot is om het Nederlandse volk te vervangen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:26 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Dat zou best kunnen maar ik zou toch liever iets meer bewijs zien ipv alleen de mening van een zelfverklaarde groupie van censuur.
Dan hoop ik voor die profeet dat ie een dikke huid heeftquote:Op donderdag 9 juli 2026 13:52 schreef Tengano het volgende:
Het noemen van het woord omvolkingstaat ongeveer gelijk aan het beledigen van de profeet.
Als iemand in zijn eigen huis alle ramen en deuren open zet en op vakantie gaat, is het dan puur incompetentie en idealisme dat mensen dat huis leeghalen of was het gewoon opzettelijke intentie.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:26 schreef TigerXtrm het volgende:
Omvolking suggereert een complot waarbij het met opzet gedaan wordt.
In werkelijkheid is het puur incompetentie en idealisme van bestuurders op allerlei niveaus waardoor hier culturen worden binnengehaald onder het mom van samen leven, terwijl die culturen geen enkele interesse hebben in samen wat dan ook.
Andere woorden, er zitten goede bedoelingen achter. Maar road to hell enzo.
Zonder betonblokken.quote:Op donderdag 9 juli 2026 12:32 schreef Mubassie het volgende:
Nu al weer zin in de iftar. Volgend jaar nog grootser uitgepakt waarschijnlijk
Een deel van de Moslims roepen dat zelf en dat worden er steeds meer.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:47 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je bewijst zelf maar dat er een complot is om het Nederlandse volk te vervangen.
En een grove inbreuk op het eigendomsrecht.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:05 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Eveneens het met voorrang toewijzen van schaarse sociale huurwoningen aan statushouders waar ook een startend Nederlands gezin had kunnen wonen.
Nee hoor. Jij maakt er een theorie van, dan moet je verantwoordelijkheid nemen voor je eigen verzinsel.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:19 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat er "omvolkers" zouden bestaan is al een complottheorie.
Neuh, dat doet het topic zelf wel. Ik bedoel alleen dat het wat lastig te verteren is van iemand die al jaren op de bres springt voor censuur, verbieden van (alleen bepaalde) social media en andere vormen van andersdenkenden monddood makenquote:Op donderdag 9 juli 2026 13:47 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je bewijst zelf maar dat er een complot is om het Nederlandse volk te vervangen.
Er zal een zekere intentie achter zitten in de zin dat men denkt het goede te doen. Ik bedoel er meer mee te zeggen dat de framing van een groot boos complot gewoon niet klopt. Niemand zit in de EU in z'n handjes te wrijven en dramatisch lachend de slechterik te spelen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:57 schreef Tengano het volgende:
[..]
Als iemand in zijn eigen huis alle ramen en deuren open zet en op vakantie gaat, is het dan puur incompetentie en idealisme dat mensen dat huis leeghalen of was het gewoon opzettelijke intentie.
Geen idee. De regel is ooit ingesteld, niet door mijzelf. Wellicht vanwege een van de betekenissen die eraan hangen hier en daar. Ik heb er zelf geen moeite mee. Als op veel plekken de autochtone bevolking in de minderheid is zou je dat onder iets kunnen scharen dat omvolking zou kunnen heten: het vervangen van de autochtone bevolking door allochtone. Dat kan opzettelijk zijn of niet opzettelijk, kan komen door massale import of door allochtonen die meer kinderen krijgen dan Nederlanders die liever carrière maken.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:11 schreef FlippingCoin het volgende:
Verder ben ik ook wel benieuwd naar waarom het bespreken van dit onderwerp zo actief geweerd wordt op FOK! @:danny heeft dit weer te maken met adverteerders die zich anders gaan roeren, of heeft dit andere oorzaken?
Helder.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:21 schreef Danny het volgende:
[..]
Geen idee. De regel is ooit ingesteld, niet door mijzelf. Wellicht vanwege een van de betekenissen die eraan hangen hier en daar. Ik heb er zelf geen moeite mee. Als op veel plekken de autochtone bevolking in de minderheid is zou je dat onder iets kunnen scharen dat omvolking zou kunnen heten: het vervangen van de autochtone bevolking door allochtone. Dat kan opzettelijk zijn of niet opzettelijk, kan komen door massale import of door allochtonen die meer kinderen krijgen dan Nederlanders die liever carrière maken.
Het uiteindelijke resultaat is dat de autochtone bevolking wordt 'vervangen' door allochtoonse bevolking.
Niemand zit als een karikatuur met zijn handjes te wrijven in de schaduw, wel wordt er openlijk gesproken over het toewerken naar een divers Europa natuurlijk. Getuige deze toespraak van Timmermans in het Europees parlement in zijn rol als vice-president(ik heb uit de toespraak een deel geknipt, hier is de rest):quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:16 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Er zal een zekere intentie achter zitten in de zin dat men denkt het goede te doen. Ik bedoel er meer mee te zeggen dat de framing van een groot boos complot gewoon niet klopt. Niemand zit in de EU in z'n handjes te wrijven en dramatisch lachend de slechterik te spelen.
Wat er gebeurt is dat Europa, maar zeker Duitsland als leidende rol, nog steeds een enorm schuldgevoel heeft over de tweede wereld oorlog. Bij bepaalde stromingen mensen leeft het 'dit nooit meer' sentiment nog enorm sterk. Het idee om groepen uit te sluiten, zelfs als het legitieme en logische redenen zijn, is voor deze mensen compleet ondenkbaar uit angst dat de geschiedenis zich gaat herhalen. Vanuit hun perspectief is iedereen laten samenleven de ultieme utopie, en de ultieme oplossing om te voorkomen dat de tragedie van de 2e wereldoorlog zich ooit nog kan herhalen.
Demografisch kan je zeggen dat er 'omvolking' plaatsvindt, wat dat dan ook maar precies in moge houden. Maar het gaat mij wat ver om het een complot te noemen.
quote:It was a crucial topic then and today, as hundreds of thousands in need of refuge are arriving on our shores and the capacity of our society for tolerance and inclusion is put to the test like never before. There couldn't be a more burning issue. Europe is going through a period of crisis and turmoil, which is challenging the very values on which it was built. It is challenging the very fabric of European society and therefore the very fabric of European cooperation. The rise of antisemitism, the rise of Islamophobia, each in their own way are symptoms.
Europe will be diverse, like all other parts of the world will be diverse. The only question is, how do we deal with that diversity? And my answer to that is, by ensuring that our values determine how we deal with diversity and not giving up our values to refuse diversity. That will bring us down as a society.
If we don’t get this right, I truly believe Europe will not remain the Europe we built. Europe will not remain a place of peace and freedom, for very long.
Ladies and gentlemen, we are all here to listen. I am here to listen. And I want to encourage you to share your experiences, but above all your ideas on very concrete ways in which we can fight back against hatred and intolerance in Europe. Think about the things we could do in education; create meeting places where people can come together. Look how we can tackle hate speech on the Internet and in other places.
Al 15% onder de jeugd was Moslim in 2022 en het blijft maar toenemen. Maar er zijn geen demografische veranderingen zichtbaar hoor.quote:Op donderdag 9 juli 2026 04:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Er is ook gewoon een omvolking gaande, op papier 14% niet westers hier, maar iedere malloot ziet dat minstens het dubbele moet zijn.
19% van de jeugd is al niet westers immers, volgens het Nederlands jeugd instituut.
De verontwaardiging is dan ook, uiteraard, weer uiterst selectief, als je voor bent is de term prima blijkbaarquote:Migratie gaat de wereld veranderen, van mij kan de omvolking niet snel genoeg gaan
Dit artikel is geschreven doorAbdelkader BenaliGepubliceerd op 24 mei 2022
De officiële term is ‘population replacement ‘ en dat is dan wel ok blijkbaar. Ik vind het maar een onnodige verengelsing van een prima Nederlands woord.quote:Op woensdag 8 juli 2026 23:44 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Tsja, hoe moet je het proces waarbij de autochtone bevolking wordt vervangen door niet westerse volkeren dan noemen? Bevolkingsvervanging? Leuk bij scrabble, praktisch onbruikbaar. Verkleuring? Vind ik omvolking een netter woord. Cultuur marxisme? Is te breed.
Ik zelf gebruik vaak het woord verloedering. Iedereen weet wat bedoeld wordt, maar je trapt er niet mee op tere zieltjes. Zelfs de uberlinkse Volkskrant redactie neemt hier geen aanstoot aan (denk ik). Dus ik zou de lokale FvD dan ook willen adviseren om dit woord te gebruiken.
Wat zou er nou in het hoofd van zo'n burgemeester omgaan? "yessss ik heb weer een goede daad gedaan, dadelijk lekker naar huis tegen mijn vrouw vertellen"
West-Europa doet het toch ook bewust? Niet Japan, China, Zuid-Amerika, Kroatie, Polen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:26 schreef TigerXtrm het volgende:
Omvolking suggereert een complot waarbij het met opzet gedaan wordt.
Naar mijn mening zijn de meeste mensen die zo gefocust zijn op het gebruik van het woord 'omvolking' blijkbaar niet zo heel geinteresseerd in het voeren van een discussie rond demografische verandering, als het blijkbaar teveel moeite is om een ander woord te gebruiken.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:10 schreef FlippingCoin het volgende:
Naar mijn idee zijn de meeste mensen die zo gespitst zijn op het verbieden van deze vorm uit op het doodmaken van de discussie rond de demografische verandering, en dat is wel een serieus probleem.
Het gaat er gewoon om om bepaalde zaken in de taboesfeer te houden.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:29 schreef DobbyDobby het volgende:
Gevaarlijke ontwikkeling dat verbieden van steeds meer woorden. Links heeft altijd de grootste mond over vrijheid, maar willen zelf alles verbieden wat niet in hun straatje past. Kijk eens een keer in de spiegel..
Omvolking is niet perse de Adolf variant.
Daar is geen sprake van.quote:Op donderdag 9 juli 2026 13:47 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je bewijst zelf maar dat er een complot is om het Nederlandse volk te vervangen.
Je draait, voorspelbaar, de zaken om.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:39 schreef Leshy het volgende:
[..]
Naar mijn mening zijn de meeste mensen die zo gefocust zijn op het gebruik van het woord 'omvolking' blijkbaar niet zo heel geinteresseerd in het voeren van een discussie rond demografische verandering, als het blijkbaar teveel moeite is om een ander woord te gebruiken.
Zeker bij politieke partijen die hun populariteit ontlenen aan het overtuigen van de kiezer dat zij onderdrukt worden door een elite die het slechtste met hun voor heeft, heeft het gebruik van deze term een ideologisch doel en geen semantische. Om dat nu een beetje salonfähig te gaan zitten maken, hoeft niet zo nodig.
Wil je daadwerkelijk een discussie voeren over de demografische impact van vervangingsmigratie, of wil je alleen maar discussiëren over of je het 'omvolking' mag noemen of niet?
Dit ja. Kritiek direct kunnen framen zodat je het er niet meer over hoeft te hebben en je zelf de verheven boven de slechte ander.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:29 schreef DobbyDobby het volgende:
Gevaarlijke ontwikkeling dat verbieden van steeds meer woorden. Links heeft altijd de grootste mond over vrijheid, maar willen zelf alles verbieden wat niet in hun straatje past. Kijk eens een keer in de spiegel..
Omvolking is niet perse de Adolf variant.
Dit is dan ook een hele foute man.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:34 schreef HeatWave het volgende:
https://www.trouw.nl/opin(...)%2Fduckduckgo.com%2F
[..]
De verontwaardiging is dan ook, uiteraard, weer uiterst selectief, als je voor bent is de term prima blijkbaar.
Gewoon niets meer aantrekken van de taalpolitie.
Mensen met een bordje geen mens is illegaal moet je direct richting de GGZ sturen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:44 schreef mackinac het volgende:
Het gaat er om dat 'omvolking' impliceert dat het hier om een bewuste keuze gaat. En dat kan natuurlijk niet.
Want migratie is van alle tijden. Iets waar we toch niets tegen kunnen doen. Grenzen zijn een social construct en geen mens is illegaal. En migranten komen toch wel hier heen.
True, maar het laat zien dat het allemaal ruis, is, afleiding. Als "ik" hier constant zou posten dat ik de omvolking geweldig vind, dat ik niet kan wachten tot het hele westen is omgevolkt want ik hou zo van diversiteit dan is het een mooie, inclusieve, liefdevolle uitspraakquote:
Die geef je de rekening.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:50 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Mensen met een bordje geen mens is illegaal moet je direct richting de GGZ sturen.
Het verbieden van woorden is natuurlijk effectief in het bemoeilijken van discussies, dan kan je zeggen hoeveel moeilijker is het om een paar andere woorden te gebruiken, maar wanneer men andere woorden gebruikt zijn daar weer woorden bij die tot not done worden verklaard. Dit hebben we natuurlijk eerder gezien, neem bijvoorbeeld statistieken rond allochtonen, hierbij worden we ook steeds aangezet een andere term te gebruiken naar wat momenteel volgens mij mensen met een migratieachtergrond genoemd moet worden. Na die veranderde term veranderde ook ook wel eens welke mensen werden meegenomen onder die noemer en welke mensen niet bij statistische onderzoeken.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:39 schreef Leshy het volgende:
[..]
Naar mijn mening zijn de meeste mensen die zo gefocust zijn op het gebruik van het woord 'omvolking' blijkbaar niet zo heel geinteresseerd in het voeren van een discussie rond demografische verandering, als het blijkbaar teveel moeite is om een ander woord te gebruiken.
Zeker bij politieke partijen die hun populariteit ontlenen aan het overtuigen van de kiezer dat zij onderdrukt worden door een elite die het slechtste met hun voor heeft, heeft het gebruik van deze term een ideologisch doel en geen semantische. Om dat nu een beetje salonfähig te gaan zitten maken, hoeft niet zo nodig.
Wil je daadwerkelijk een discussie voeren over de demografische impact van vervangingsmigratie, of wil je alleen maar discussiëren over of je het 'omvolking' mag noemen of niet?
Nou ja, volgens mij is er dus gewoon een officieel woord dat in officiële publicaties door neutrale instanties gebruikt wordt. Dan zou ik zeggen, pak je kans, en begin de discussie met dat woord nu het nog acceptabel en niet "verboten" is.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:45 schreef HeatWave het volgende:
Welke term men ook verzint, het zal onmiddellijk "verboten" worden
Ah, de door jou verzonnen mensen. Ook weer BNW materiaal.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:45 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Daar is geen sprake van.
Wel is echter een groep mensen die migratie toejuicht en/of de culturele en demografische veranderingen die migratie brengt als een positieve ontwikkeling zien. Hoe minder Nederlandse cultuur, hoe minder autochtone, blanke, Nederlanders, hoe beter zo denken zij.
Ja, verzonnen, behalve uiteraard mijn post waarin het LETTERLIJK zo gezegd wordt, maar heyquote:Op donderdag 9 juli 2026 15:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ah, de door jou verzonnen mensen. Ook weer BNW materiaal.
Dikke prima hoor. Van een D66'er afkomend kan ik dat alleen maar een compliment noemen. Jullie zijn namelijk onderdeel van het probleem. En wat mij betreft ook geen verdere discussie waard.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dan kunnen we je gewoon consequent complotwappie noemen.
Bijzondere claim. Gepubliceerde artikelen zoals dit zijn door mij verzonnen?quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ah, de door jou verzonnen mensen. Ook weer BNW materiaal.
quote:Hoe wordt de werkplek minder ‘wit’? Dit zegt de wetenschap
Meer diversiteit op de werkvloer: Veel organisaties zijn van goede wil, maar hebben nog steeds een voornamelijk ‘wit’ personeelsbestand en weten niet hoe ze dat moeten veranderen. Het Kennisplatform Integratie en Samenleving (KIS) boog zich over recent wetenschappelijke onderzoek naar dit onderwerp en verzamelde veelbelovende strategieën voor een meer diverse werkplek.
quote:Diversiteit moet de norm worden, bericht de NOS maar blijft zelf wit
Maar hoe staat het eigenlijk met de grote NOS zelf, die beeldbepalende NOS die dag in dag, uur na uur heel Nederland van nieuws en ongevraagde, dikwijls gekleurde opinies voorziet? Is er anderhalf jaar na het stukje ‘De NOS – blanker dan karnemelkse pap’ al iets bij het roeptoetertje van de overheid veranderd? Helaas. Nauwelijks. Bij de NOS is het roer nog steeds niet om. Niet echt.
quote:‘HAN-cultuur te wit, te Nederlands en te veel op organisatiebelang gericht’
Bij de HAN is nog veel te winnen op het gebied van inclusieve competenties. Dat blijkt uit een verkenning die de hogeschool liet uitvoeren ten bate van een nieuw Koersbeeld. Er bestaan grote verschillen in de ervaren inclusie en buitensluiting tussen medewerkers, teams en organisatieonderdelen, blijkt uit die verkenning. “Medewerkers vroegen zich af of managers wel belang hebben bij het bevragen van de status quo rond diversiteit.”
quote:Diversiteit op de Spelen: 'TeamNL is nog veel te wit'
Wanneer je het Nederlandse team in Tokio voor de geest haalt, zie je een overwegend wit beeld. Is onze olympische ploeg te wit? "TeamNL reflecteert niet onze samenleving, maar wel het ledenbestand van Nederlandse sportclubs en -verenigingen."
quote:De gemiddelde kantoormedewerker is nog altijd wit. Hoe kan dat toch?
De Nederlandse arbeidsmarkt is nog altijd weinig cultureel divers. Voor de Black Lives Matter-demonstranten een doorn in het oog. Cultureel bepaalde studiekeuzes, financiële tegenslagen en een tekort aan slagvaardig beleid zitten in de weg.
quote:Hoe maken we de wereld van de klassieke muziek minder wit?
... Voor pianist Djuwa Mroivili (22) is het belangrijk om dat voorop te stellen in dit verhaal over de roep om diversiteit in de wereld van de klassieke muziek. Want het is dan misschien zo dat er momenteel op allerlei plekken gesprekken aan de gang zijn om concertprogramma’s, orkestgezelschappen en operadirecties minder wit te maken, het is niet voor het eerst dat zwarte musici of componisten een grote carrière hebben. ...
quote:Gemeenteraden vaak wit en mannelijk, 'druk om te veranderen mist in lokale politiek'
Ook bij de komende gemeenteraadsverkiezingen zijn de kandidatenlijsten allesbehalve divers. De meeste gemeenteraden bestaan nog altijd grotendeels uit witte mannen met grijs haar. Toch lijkt het bewustzijn over diversiteit de afgelopen jaren gegroeid. Veel gemeentelijke partijen hebben moeite om überhaupt genoeg kandidaten te vinden, blijkt uit onderzoek van EenVandaag en de Nederlandse Vereniging voor Raadsleden.
quote:Te wit, te mannelijk en te westers. ‘Een canon voor de filosofie kan überhaupt niet meer’
Wat is de toekomst van de filosofische canon? De huidige lijst met topwijsgeren is te wit, te westers en te mannelijk, zei filosofiehistoricus Carlo Ierna (1979) een jaar geleden. Binnenkort rondt hij een tweejarig project af om de canon door te lichten en te moderniseren. Maar het resultaat is geen modernisering. In plaats daarvan komt hij met een harde conclusie: de canon kán niet meer.
quote:Universiteit Utrecht ’te wit’
De Universiteit Utrecht gaat de selectieprocedure van studenten tegen het licht houden. Doel is om een diversere studentenpopulatie te krijgen. Dat blijkt uit een diversiteitsdocument ingezien door De Telegraaf. Het document leidt tot forse kritiek. Het diversiteitsdocument komt uit de koker van een speciale Taskforce Diversiteit. Die sprak de afgelopen maanden met studenten en medewerkers over diversiteit en inclusie. Diversiteit is op de ’witte universiteit Utrecht’ hard nodig, staat er in het stuk.
quote:Hoogste baas Radboud Universiteit: ‘We zijn nog een te witte universiteit’
De Radboud Universiteit bestaat honderd jaar. Een eeuw geleden werd ze opgericht om het katholieke volksdeel te emanciperen. Die opdracht is voltooid, maar de Nijmeegse universiteit is nog steeds een emancipatie-universiteit, zegt rector Han van Krieken.
Er is een openlijke push om de Nederlandse cultuur en blanke autochtonen te verminderen op zoveel mogelijk plekken.quote:Weinig diversiteit en nog altijd weinig vrouwen te gast in talkshows: ‘Schrikbarend wit’
Albert Verlinde, Wouter de Winther en Saskia Belleman verschenen in de eerste helft van het talkshowseizoen het meest in beeld. Uit onderzoek van deze site blijkt verder dat van de bijna 1650 getelde gasten in de meest prominente praatprogramma’s, 37 procent vrouw is. Ook mensen van kleur blijven ondervertegenwoordigd. Kenners zijn voorzichtig positief. „Al is er nog veel werk aan de winkel.”
En juist daar wringt de schoen. Deze 'politicus' hecht meer waarde aan zijn eigen ego, dan aan het algemeen belang.quote:Op donderdag 9 juli 2026 08:47 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik bepaal zelf wel wat 'mag'. Niets mis met het woord 'omvolking'. Dat wat schreeuwende linkswappies het daar niet mee eens zijn, /care.
quote:Onze doelstelling is een aandeel rijksmedewerkers met een herkomst buiten Europa van minstens
16 procent in de schaalcategorieën 11-12 en 13-14, en minstens 12 procent in de schaalcategorie 15 en
hoger.
Het schedelmeten is weer terug.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:35 schreef FlippingCoin het volgende:
deze kan er nog bij:
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/blg-1249197.pdf
Jaarrapportage
Bedrijfsvoering Rijk
2025
[..]
De omvolking is geen duister complot maar ondertussen zijn er wel heel veel zaken die er toe leiden!quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:35 schreef FlippingCoin het volgende:
deze kan er nog bij:
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/blg-1249197.pdf
Jaarrapportage
Bedrijfsvoering Rijk
2025
[..]
Tja, binnen het woke gedachtegoed is de gehele Westerse samenleving zogenaamd systematisch racistisch tegenover niet-autochtone en niet-blanke mensen, dus moeten die groepen (ook al hebben zij op individueel niveau de capaciteiten eigenkijk helemaal niet) voor de 'eerlijkheid' structureel worden bevoordeeld.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het schedelmeten is weer terug.
Totaal geen toegevoegde waarde om te kijken naar herkomst en ras. Je moet kijken naar capaciteiten. Dan is de rest van ondergeschikt belang.
Weer een voorbeeld van een verkeerd ingeslagen weg.
Het is ook geen complot, het is staand beleid. Anders heb je geen doelstellingen in je bedrijfsrapportage met herkomstchecks. Want als er doelstellingen zijn, dan is daar beleid voor. Als de doelstellingen niet gehaald worden, mag iemand zich verantwoorden. En dat wil niemand, dus wordt er in de praktijk gekeken naar huidskleur/herkomst en weet ik veel wat voor achterlijke onzin, ipv inhoud en capaciteiten.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:38 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
De omvolking is geen duister complot maar ondertussen zijn er wel heel veel zaken die er toe leiden!
Ik krijg serieus kokhalsneigingen van die berichten.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Bijzondere claim. Gepubliceerde artikelen zoals dit zijn door mij verzonnen?
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Er is een openlijke push om de Nederlandse cultuur en blanke autochtonen te verminderen op zoveel mogelijk plekken.
Het is simpelweg openlijk racisme. Maar hier staat velen in progressieve en linkse contreien dan voor te klappen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:44 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik krijg serieus kokhalsneigingen van die berichten.
Omvolking is ook geen complot, maar de uitkomst van een reeks beslissingen die genomen worden door een selecte groep mensen. Of dat nou uit incompetentie, of uit kwaadaardigheid is, is lastig vast te stellen. Maar ik kan me niet echt voorstellen dat mensen die zo hopeloos incompetent zijn op dit soort posities terecht komen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:38 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
De omvolking is geen duister complot maar ondertussen zijn er wel heel veel zaken die er toe leiden!
Exact, en dat is juist racisme.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Tja, binnen het woke gedachtegoed is de gehele Westerse samenleving zogenaamd systematisch racistisch tegenover niet-autochtone en niet-blanke mensen, dus moeten die groepen (ook al hebben zij op individueel niveau de capaciteiten eigenkijk helemaal niet) voor de 'eerlijkheid' structureel worden bevoordeeld.
Als je alleen naar capaciteiten zou kijken dan zijn de uitkomsten langs etnische lijnen niet gelijk, dus is het racisme, zo redeneert dit type mens.
Yup. 'positieve discriminatie'quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:45 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is simpelweg openlijk racisme. Maar hier staat velen in progressieve en linkse contreien dan voor te klappen.
Dat is ook precies de werkwijze van woke. Of bedoel je dat?quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:11 schreef RotatoR het volgende:
Progressievo's houden een boekje bij met verboden woorden. Dat gebruiken ze vervolgens om tegenstanders te demoniseren en te censureren. Hetzelfde gebeurt nu ook met 'remigratie'.
Ik krijg daar geen kotsneigingen van. Waar ik dat wel van krijg is de gaslighting van volk als @Hexagon die je doen willen geloven dat het allemaal onzin is. Het is geen complot, het is erger: het is beleid.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:44 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik krijg serieus kokhalsneigingen van die berichten.
Dan moet je inderdaad bij de partij zijn die in de OP met omvolking aankomt. Die hebben het vaker over schedelmetenquote:Op donderdag 9 juli 2026 15:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het schedelmeten is weer terug.
Totaal geen toegevoegde waarde om te kijken naar herkomst en ras. Je moet kijken naar capaciteiten. Dan is de rest van ondergeschikt belang.
Weer een voorbeeld van een verkeerd ingeslagen weg.
Dat is te interpretatie die je er zelf aan geeft. Ik zie eerder een paternalistische poging om allochtonen meer deel te maken van onze cultuur.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Bijzondere claim. Gepubliceerde artikelen zoals dit zijn door mij verzonnen?
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Er is een openlijke push om de Nederlandse cultuur en blanke autochtonen te verminderen op zoveel mogelijk plekken.
In de gemeente Amsterdam bijvoorbeeld: "In Amsterdam houden asielzoekers met een verblijfsvergunning voorrang als ze op zoek gaan naar een sociale huurwoning. Dat schrijft het college van Burgemeester en Wethouders in antwoord op vragen van de Partij van de Ouderen."quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is te interpretatie die je er zelf aan geeft. Ik zie eerder een paternalistische poging om allochtonen meer deel te maken van onze cultuur.
Maargoed, sommigen zien overal een complot tegen zichzelf in en willen alles negatief uitleggen.
Ik ben wel benieuwd waar al die schaduwambtenaren zitten die dat omvolking-beleid stiekem uit moeten voeren.
Ik heb nog nooit een goede uitleg gezien hoe dit niet discriminerend is naar andere woningzoekenden.quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:13 schreef FlippingCoin het volgende:
In Amsterdam houden asielzoekers met een verblijfsvergunning voorrang als ze op zoek gaan naar een sociale huurwoning
Er worden openlijk termen gebruikt als 'te wit'. Hoe zou het zijn als er artikelen geschreven werden over hoe bijvoorbeeld het Nederlands elftal 'te zwart' of 'te allochtoon' is. Men zou schuimbekken van woede en ontsteltenis.quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is te interpretatie die je er zelf aan geeft. Ik zie eerder een paternalistische poging om allochtonen meer deel te maken van onze cultuur.
Maargoed, sommigen zien overal een complot tegen zichzelf in en willen alles negatief uitleggen.
Ik ben wel benieuwd waar al die schaduwambtenaren zitten die dat omvolking-beleid stiekem uit moeten voeren.
Als er op hoge posten te weinig blanken zitten, dan moet je gaan klagen bij de verantwoordelijken. Ik zie namelijk regelmatig blanken, die echter niet spreken over die vermeende achterstelling.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:28 schreef HowardRoark het volgende:
Er is een openlijke push om de Nederlandse cultuur en blanke autochtonen te verminderen op zoveel mogelijk plekken.
Er zou altijd op kwaliteit geselecteerd moeten worden en welke huidskleur die mensen hebben is irrelevant.quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:31 schreef torentje het volgende:
[..]
Als er op hoge posten te weinig blanken zitten, dan moet je gaan klagen bij de verantwoordelijken. Ik zie namelijk regelmatig blanken, die echter niet spreken over die vermeende achterstelling.
Andersom is het discriminatie...quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is te interpretatie die je er zelf aan geeft. Ik zie eerder een paternalistische poging om allochtonen meer deel te maken van onze cultuur.
Maargoed, sommigen zien overal een complot tegen zichzelf in en willen alles negatief uitleggen.
Ik ben wel benieuwd waar al die schaduwambtenaren zitten die dat omvolking-beleid stiekem uit moeten voeren.
Als het anti-blank racisme is, is opeens alles geoorloofd. Want dan is het 'positieve discriminatie' ofsoquote:Op donderdag 9 juli 2026 16:30 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
(...)
Ik vind jou reactie dan ook behoorlijk mild voor iemand die regelmatig anderen van racisme beticht. Hier is dus openlijk sprake van racisme en je lijkt het wel prima te vinden.
Het woordje 'positieve' is uiteraard een poging om daadwerkelijke discriminatie minder erg te laten lijken.quote:Op donderdag 9 juli 2026 18:15 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Andersom is het discriminatie...
Zo laf dit altijd.
[..]
Als het anti-blank racisme is, is opeens alles geoorloofd. Want dan is het 'positieve discriminatie' ofso
het mooie was begin 2000: het woord 'buitenlander' mocht niet meer. Het moest allochton worden, dat had minder negatieve bijklank volgens de linkse taaldeskundigen. En nu mag allochtoon ook niet meer, want ook weer dezelfde negatieve bijklank. Goh, misschien heeft het niet te maken met het woord zelf, maar met het concept dat het woord beschrijft.quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:11 schreef RotatoR het volgende:
Progressievo's houden een boekje bij met verboden woorden. Dat gebruiken ze vervolgens om tegenstanders te demoniseren en te censureren. Hetzelfde gebeurt nu ook met 'remigratie'.
Exactoquote:Op donderdag 9 juli 2026 18:38 schreef Montagui het volgende:
[..]
Het woordje 'positieve' is uiteraard een poging om daadwerkelijke discriminatie minder erg te laten lijken.
Goeie poging wel, en waar progressief Nederland denkt zich achter te kunnen verschuilen.
Niettemin is het nog steeds 100% discriminatie.
Lol. Het CBS (officieel overheidsorgaan) laat het anders gewoon zien. Wat jij daar verder niet aan gelooft moet je helemaal zelf weten.quote:Op donderdag 9 juli 2026 00:15 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
Kan mij niet voorstellen dat er mensen zijn die dit geloven.
Wat maakt het uiteindelijk uit of het moedwillig gebeurt of door onkunde? Die grafiek is gewoon het gevolg van beleid en verdragen die jarenlang steun hebben gekregen/krijgen in Nederland en Europa.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:40 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als je denkt dat het een feitelijke observatie is dat er een geheime elite is die de autochtone bevolking wil vervangen met niet-westerse migranten ben je, met alle respect, een zwakzinnige idioot.
Als je wil praten over de demografische veranderingen waarin een steeds groter aandeel mensen met een niet-Westerse achtergrond zichtbaar is, begrijp ik dat volkomen. Ik maak me daar ook zorgen om, hoewel dat meer gericht is op de problemen die ermee gepaard gaan.
Als je dat vervolgens koppelt aan de complottheorie omvolking, hen je duidelijk geen idee waar je het over hebt of volslagen gestoord
Je moet ze daarom ook niet serieus nemen, de wat extreme GL kant van PRO en bijv Communisten van de SP/PvdD hebben geen enkele moeite om om Nazi's voor de muur te zetten en ze krijgen er heus wel een boel mensen in mee om Nazi's voor de muur te zetten want we weten allemaal hoe erg de Nazi's waren.quote:Op donderdag 9 juli 2026 14:29 schreef DobbyDobby het volgende:
Gevaarlijke ontwikkeling dat verbieden van steeds meer woorden. Links heeft altijd de grootste mond over vrijheid, maar willen zelf alles verbieden wat niet in hun straatje past. Kijk eens een keer in de spiegel..
Omvolking is niet perse de Adolf variant.
quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is te interpretatie die je er zelf aan geeft. Ik zie eerder een paternalistische poging om allochtonen meer deel te maken van onze cultuur.
Maargoed, sommigen zien overal een complot tegen zichzelf in en willen alles negatief uitleggen.
Ik ben wel benieuwd waar al die schaduwambtenaren zitten die dat omvolking-beleid stiekem uit moeten voeren.
De gemeente Amsterdam heeft het liefst helemaal geen Nederlander meer aan het werk, die doen er alles aan om buitenlanders aan te nemen. Ze komen er ook openlijk voor uit dat ze aan positieve discriminatie doen. Maar dat mag allemaal in dit land. Boeit geen fuck dat je de beste kandidaat laat lopen. We willen geen witte Nederlanders meer. Maar dit zal ook wel weer een complot zijn volgens @Hexagon .quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:13 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
In de gemeente Amsterdam bijvoorbeeld: "In Amsterdam houden asielzoekers met een verblijfsvergunning voorrang als ze op zoek gaan naar een sociale huurwoning. Dat schrijft het college van Burgemeester en Wethouders in antwoord op vragen van de Partij van de Ouderen."
Als dat laatste echt het doel zou zijn, waarom zou je als politicus dan niet gewoon een ander woord pakken zonder naziverleden zodat je het daadwerkelijk over het probleem kan hebben zonder ruis op de lijn?quote:Op donderdag 9 juli 2026 19:51 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Wat maakt het uiteindelijk uit of het moedwillig gebeurt of door onkunde? Die grafiek is gewoon het gevolg van beleid en verdragen die jarenlang steun hebben gekregen/krijgen in Nederland en Europa.
Je kan er dan heel veel theater van maken over het woord wat wel degelijk de conclusie omschrijft, maar ik steek die energie liever in kritiek op het beleid en de verdragen die dit mogelijk maken en blijven doordrukken.
Ik zie dat probleem niet. Het is een woord wat correct beschrijft wat er aan de hand is. Neem ze dan de wind uit de zeilen door constructief oplossingen aan te dragen zodat het geen probleem meer is.quote:Op donderdag 9 juli 2026 21:31 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als dat laatste echt het doel zou zijn, waarom zou je als politicus dan niet gewoon een ander woord pakken zonder naziverleden zodat je het daadwerkelijk over het probleem kan hebben zonder ruis op de lijn?
Daar is zelfs in dit topic al meerdere keren antwoord op gegeven, door het woordenspelletje mee te spelen kom je uiteindelijk op een punt terecht waar je het feitelijk niet meer over het probleem kunt hebben.quote:Op donderdag 9 juli 2026 21:31 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als dat laatste echt het doel zou zijn, waarom zou je als politicus dan niet gewoon een ander woord pakken zonder naziverleden zodat je het daadwerkelijk over het probleem kan hebben zonder ruis op de lijn?
De belangrijkste reden is dat het een verdienmodel is geworden voor heel veel mensen. Er gaan miljarden om in de asielketen.quote:Op donderdag 9 juli 2026 11:03 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Nog steeds onduidelijk waarom een bevolking toch altijd maar moet groeien.
Maar welk woord dan?quote:Op donderdag 9 juli 2026 21:31 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als dat laatste echt het doel zou zijn, waarom zou je als politicus dan niet gewoon een ander woord pakken zonder naziverleden zodat je het daadwerkelijk over het probleem kan hebben zonder ruis op de lijn?
Ambtenaren die weigerde het beleid van Faber uit te voeren.quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat is te interpretatie die je er zelf aan geeft. Ik zie eerder een paternalistische poging om allochtonen meer deel te maken van onze cultuur.
Maargoed, sommigen zien overal een complot tegen zichzelf in en willen alles negatief uitleggen.
Ik ben wel benieuwd waar al die schaduwambtenaren zitten die dat omvolking-beleid stiekem uit moeten voeren.
Ik heb geen idee lieve vriend, maar van alle begrippen die er zijn of die je voor specifiek dit probleem kan bedenken moet er toch wel ééntje zijn zonder extreem rechts complot en waar geen nazigeschiedenis aan vast hangt?quote:
Ze had een juridisch waterdichte crisisnoodwet die ze niet doorvoerde. Zwak van Faber.quote:Op donderdag 9 juli 2026 22:46 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Ambtenaren die weigerde het beleid van Faber uit te voeren.
Bekijk deze YouTube-video
Ben jij blank? en voel jij je daardoor achtergesteld bij jouw pogingen om een hoge post in de Nederlandse samenleving te krijgen?quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er zou altijd op kwaliteit geselecteerd moeten worden en welke huidskleur die mensen hebben is irrelevant.
Daar ben ik het op zich mee eens. Eerst dacht ik ook dat positieve discriminatie walgelijk is en absoluut niet kan. Maar op dit forum zie je toch wel dat helaas de vooroordelen tegen marokkanen etc, al is het derde of vierde generatie, behoorlijk aanwezig zijn. Als jij eerlijk bent en je hebt een vergelijkbaar CV van Klaas-Jan en Mohammed naast elkaar liggen, vrije keuze, welke kies je dan?quote:Op donderdag 9 juli 2026 16:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er zou altijd op kwaliteit geselecteerd moeten worden en welke huidskleur die mensen hebben is irrelevant.
er is een verschil tussn gelijke kansen en gelijke uitkomst. Marokkanen (en andere niet-westerse allochtonen) krijgen meer kansen dan andere bevolkingsgroepen in nederland, maar weten of willen deze kansen niet benutten en blijven oververtegenwoordigd in de criminaliteit en vragen meer van de zorg dan gemiddeld.quote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Daar ben ik het op zich mee eens. Eerst dacht ik ook dat positieve discriminatie walgelijk is en absoluut niet kan. Maar op dit forum zie je toch wel dat helaas de vooroordelen tegen marokkanen etc, al is het derde of vierde generatie, behoorlijk aanwezig zijn. Als jij eerlijk bent en je hebt een vergelijkbaar CV van Klaas-Jan en Mohammed naast elkaar liggen, vrije keuze, welke kies je dan?
Helaas kiezen veel mensen dan puur op afkomst voor de roomblanke Nederlander en niet voor de mokkamocro. Op stageplekken moeten leerlingen zich zelfs anoniem aanmelden, zonder selectieproces, omdat het gewoon aantoonbaar oneerlijk verloopt voor minderheden. Maar die Mohammed kan er ook niks aan doen dat zijn grootouders er ooit voor gekozen hebben zich hier door de VVD en de voorloper van het CDA naartoe te laten halen.
Positieve discriminatie is geen goed antwoord, maar we zullen wel íéts moeten doen om ervoor te zorgen dat iedereen in Nederland gelijke kansen heeft. Wat is dan het antwoord? Je kan ze lastig als tweederangs burger blijven beschouwen omdat ze er anders uitzien, ze hebben wmb hetzelfde recht op gelijke behandeling. En da's nu objectief gezien niet het geval.
Je zou bijna denken dat ze iets te verbergen hebben.quote:Op woensdag 8 juli 2026 23:59 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Het is altijd wel vermakelijk hoe bepaalde mensen gaan steigeren bij gebruik van het woord omvolking.
Een schokkende serie berichten, waaruit blijkt dat discriminatie van blanken doelbewust beleid is.quote:Op donderdag 9 juli 2026 15:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Bijzondere claim. Gepubliceerde artikelen zoals dit zijn door mij verzonnen?
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Er is een openlijke push om de Nederlandse cultuur en blanke autochtonen te verminderen op zoveel mogelijk plekken.
Dat ligt volledig aan de persoonlijke gesprekken en de indruk van beide kandidaten zou ik zeggen. Immers, je neemt geen mensen blind aan op enkel een sollicitatie. Of mensen nu Klaas of Mohammed heten, je hebt geen idee wie je in huis haalt.quote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Daar ben ik het op zich mee eens. Eerst dacht ik ook dat positieve discriminatie walgelijk is en absoluut niet kan. Maar op dit forum zie je toch wel dat helaas de vooroordelen tegen marokkanen etc, al is het derde of vierde generatie, behoorlijk aanwezig zijn. Als jij eerlijk bent en je hebt een vergelijkbaar CV van Klaas-Jan en Mohammed naast elkaar liggen, vrije keuze, welke kies je dan?
Tja, in de contreien van de meer praktisch opgeleiden dan wordt het een ander verhaal en zullen er wellicht ook niet al te beste ervaringen met bepaalde groepen zijn. Dat is dus geen discriminatie, maar op basis van gedrag en ervaringen met dat gedrag vormt zich een beeldvorming van een bepaalde groep. In plaats van dan te jammeren over discriminatie zou je het probleem ook bij deze groep kunnen leggen natuurlijk. De oplossing is vrij simpel: gedraag je beter en je zult beter worden behandeld.quote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Helaas kiezen veel mensen dan puur op afkomst voor de roomblanke Nederlander en niet voor de mokkamocro. Op stageplekken moeten leerlingen zich zelfs anoniem aanmelden, zonder selectieproces, omdat het gewoon aantoonbaar oneerlijk verloopt voor minderheden. Maar die Mohammed kan er ook niks aan doen dat zijn grootouders er ooit voor gekozen hebben zich hier door de VVD en de voorloper van het CDA naartoe te laten halen.
Hier sla je dus de plank mis, het heeft er in eerste instantie al helemaal niets mee te maken dat mensen er 'anders uitzien'. Dat doen bijvoorbeeld Aziaten ook in vergelijking tot de autochtone Nederlander. Die zijn juist zeer gewild in veel sectoren.quote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Positieve discriminatie is geen goed antwoord, maar we zullen wel íéts moeten doen om ervoor te zorgen dat iedereen in Nederland gelijke kansen heeft. Wat is dan het antwoord? Je kan ze lastig als tweederangs burger blijven beschouwen omdat ze er anders uitzien, ze hebben wmb hetzelfde recht op gelijke behandeling. En da's nu objectief gezien niet het geval.
Grote Nederlandse bedrijven zoals Phillips en ASML halen kenniswerkers met de duizenden uit Aziatische landen.quote:Op vrijdag 10 juli 2026 08:23 schreef timmmmm het volgende:
Hoe komen jullie erbij dat aziaten geen arbeidsdiscriminatie ervaren?
Ik dacht dat we het hier over onze Aziatische Nederlanders hadden, die hebben namelijk ook last van arbeidsdiscriminatie (1 op de 3 om precies te zijn)quote:Op vrijdag 10 juli 2026 08:32 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Grote Nederlandse bedrijven zoals Phillips en ASML halen kenniswerkers met de duizenden uit Aziatische landen.
Aziaten, en zeker mensen uit landen zoals India, Zuid-Korea of Japan hebben eerder te maken met een positief dan een negatief stereotype.
Indonesiërs bedoel je dan? Een andere groep zou ik niet weten namelijk.quote:Op vrijdag 10 juli 2026 08:42 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ik dacht dat we het hier over onze Aziatische Nederlanders hadden, die hebben namelijk ook last van arbeidsdiscriminatie (1 op de 3 om precies te zijn)
Volgens jouw gedachtegang hebben Oekrainers ook geen last van arbeidsdiscriminatie omdat oostblokkers toch bij bosjes naar Nederland gehaald worden om asperges te stekenWe moeten de discussie wel een beetje zuiver houden
Dat zijn met name Chinezen, maar dat heeft meer te maken met geopolitiek en angst voor bedrijfsspionage, dan hun afkomst. Ten minste, dat heb ik van mijn Chinese collega begrepen.quote:Op vrijdag 10 juli 2026 08:42 schreef timmmmm het volgende:
Ik dacht dat we het hier over onze Aziatische Nederlanders hadden, die hebben namelijk ook last van arbeidsdiscriminatie (1 op de 3 om precies te zijn)
Anoniem soliciteren ben ik ook voor, maar dat is iets heel anders dan er moet een zwart iemand aan het werk of er moet een vrouw aan het werk.quote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Daar ben ik het op zich mee eens. Eerst dacht ik ook dat positieve discriminatie walgelijk is en absoluut niet kan. Maar op dit forum zie je toch wel dat helaas de vooroordelen tegen marokkanen etc, al is het derde of vierde generatie, behoorlijk aanwezig zijn. Als jij eerlijk bent en je hebt een vergelijkbaar CV van Klaas-Jan en Mohammed naast elkaar liggen, vrije keuze, welke kies je dan?
Helaas kiezen veel mensen dan puur op afkomst voor de roomblanke Nederlander en niet voor de mokkamocro. Op stageplekken moeten leerlingen zich zelfs anoniem aanmelden, zonder selectieproces, omdat het gewoon aantoonbaar oneerlijk verloopt voor minderheden. Maar die Mohammed kan er ook niks aan doen dat zijn grootouders er ooit voor gekozen hebben zich hier door de VVD en de voorloper van het CDA naartoe te laten halen.
Positieve discriminatie is geen goed antwoord, maar we zullen wel íéts moeten doen om ervoor te zorgen dat iedereen in Nederland gelijke kansen heeft. Wat is dan het antwoord? Je kan ze lastig als tweederangs burger blijven beschouwen omdat ze er anders uitzien, ze hebben wmb hetzelfde recht op gelijke behandeling. En da's nu objectief gezien niet het geval.
Ze hebben Digne en Rabiot nog wel even uit het bejaardentehuis gehaald om te blanke Fransman niet tegen het zere been te trappen.quote:Op vrijdag 10 juli 2026 09:41 schreef Edding345 het volgende:
Frans voetbalteam dat geen wit te bekennen heeft DAT is pas een probleem
quote:Op vrijdag 10 juli 2026 12:55 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ze hebben Digne en Rabiot nog wel even uit het bejaardentehuis gehaald om te blanke witte Fransman niet tegen het zere been te trappen.
Het is ook geen geheime elite, maar gewoon de Nederlandse politiek.quote:Op donderdag 9 juli 2026 09:40 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Als je denkt dat het een feitelijke observatie is dat er een geheime elite is die de autochtone bevolking wil vervangen met niet-westerse migranten ben je, met alle respect, een zwakzinnige idioot.
Als je wil praten over de demografische veranderingen waarin een steeds groter aandeel mensen met een niet-Westerse achtergrond zichtbaar is, begrijp ik dat volkomen. Ik maak me daar ook zorgen om, hoewel dat meer gericht is op de problemen die ermee gepaard gaan.
Als je dat vervolgens koppelt aan de complottheorie omvolking, hen je duidelijk geen idee waar je het over hebt of volslagen gestoord
Uiteindelijk klapt de bubbel vanzelf want Marokko is nu aan het boomen en de nazaten van kolonisten zijn supersnel getriggerd als een kleurtje het beter doet dan hen want hoe zou dat nou kunnenquote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Daar ben ik het op zich mee eens. Eerst dacht ik ook dat positieve discriminatie walgelijk is en absoluut niet kan. Maar op dit forum zie je toch wel dat helaas de vooroordelen tegen marokkanen etc, al is het derde of vierde generatie, behoorlijk aanwezig zijn. Als jij eerlijk bent en je hebt een vergelijkbaar CV van Klaas-Jan en Mohammed naast elkaar liggen, vrije keuze, welke kies je dan?
Helaas kiezen veel mensen dan puur op afkomst voor de roomblanke Nederlander en niet voor de mokkamocro. Op stageplekken moeten leerlingen zich zelfs anoniem aanmelden, zonder selectieproces, omdat het gewoon aantoonbaar oneerlijk verloopt voor minderheden. Maar die Mohammed kan er ook niks aan doen dat zijn grootouders er ooit voor gekozen hebben zich hier door de VVD en de voorloper van het CDA naartoe te laten halen.
Positieve discriminatie is geen goed antwoord, maar we zullen wel íéts moeten doen om ervoor te zorgen dat iedereen in Nederland gelijke kansen heeft. Wat is dan het antwoord? Je kan ze lastig als tweederangs burger blijven beschouwen omdat ze er anders uitzien, ze hebben wmb hetzelfde recht op gelijke behandeling. En da's nu objectief gezien niet het geval.
Chinezen hebben dan weer geen problemen met een baan vinden, terwijl zij ook niet op blanke Nederlanders lijken.quote:Op donderdag 9 juli 2026 23:46 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Daar ben ik het op zich mee eens. Eerst dacht ik ook dat positieve discriminatie walgelijk is en absoluut niet kan. Maar op dit forum zie je toch wel dat helaas de vooroordelen tegen marokkanen etc, al is het derde of vierde generatie, behoorlijk aanwezig zijn. Als jij eerlijk bent en je hebt een vergelijkbaar CV van Klaas-Jan en Mohammed naast elkaar liggen, vrije keuze, welke kies je dan?
Helaas kiezen veel mensen dan puur op afkomst voor de roomblanke Nederlander en niet voor de mokkamocro. Op stageplekken moeten leerlingen zich zelfs anoniem aanmelden, zonder selectieproces, omdat het gewoon aantoonbaar oneerlijk verloopt voor minderheden. Maar die Mohammed kan er ook niks aan doen dat zijn grootouders er ooit voor gekozen hebben zich hier door de VVD en de voorloper van het CDA naartoe te laten halen.
Positieve discriminatie is geen goed antwoord, maar we zullen wel íéts moeten doen om ervoor te zorgen dat iedereen in Nederland gelijke kansen heeft. Wat is dan het antwoord? Je kan ze lastig als tweederangs burger blijven beschouwen omdat ze er anders uitzien, ze hebben wmb hetzelfde recht op gelijke behandeling. En da's nu objectief gezien niet het geval.
Wel gelachen (na een lange werkdag).quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:58 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Het woord neger is inderdaad vergelijkbaar, maar niet zoals jij denkt.
Neger is al die tijd een normaal woord geweest om een donkere man mee aan te duiden. Een klein groepje heeft gepusht en gedramd tot het een andere betekenis kreeg en nu is het ineens racistisch. Heeft dat kleine groepje toch hun zin gekregen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |