https://www.nu.nl/midden-(...)-revolutie-kent.htmlquote:Volgens president Donald Trump is een Amerikaanse "armada" op weg naar het Midden-Oosten. Hij zegt dat de VS de situatie in Iran nauwlettend in de gaten blijft houden. Volgens de VN is er in Iran inmiddels sprake van het "dodelijkste geweld" sinds de revolutie in 1979.
"Er zijn een hoop schepen die kant op, gewoon voor het geval dat", zei Trump in de nacht van donderdag op vrijdag aan boord van regeringsvliegtuig Air Force One. "Ik zou liever zien dat er niets gebeurt, maar we houden ze nauwlettend in de gaten."
The Guardian meldt dat vliegdekschip USS Abraham Lincoln met meerdere geleide luchtafweerraketten op weg is naar het Midden-Oosten. Het schip komt ergens in de komende dagen aan.
Ook worden verschillende luchtafweersystemen opgetuigd in bestaande Amerikaanse bases in Israël. Het Verenigd Koninkrijk meldt dat het op verzoek van Qatar enkele gevechtsvliegtuigen naar dat land stuurt.
Trump dreigt al langer met geweld in Iran, dat te maken heeft met de hevigste en dodelijkste protesten in lange tijd. Iraniërs gaan sinds december massaal de straat op vanwege economische malaise in dat land. De demonstraties, die met harde hand worden neergeslagen, worden gezien als een van de grootste uitdagingen ooit voor het regime van ayatollah Ali Khamenei.
Dodelijkste geweld in Iran sinds 1979
Tot nu toe zijn volgens schattingen van mensenrechtenorganisaties meer dan vijfduizend doden gevallen door het optreden van het regime, onder wie tientallen kinderen. Een verkenningsmissie van de Verenigde Naties in Iran spreekt van het dodelijkste geweld tegen demonstranten sinds de Iraanse revolutie van 1979.
De VN-verkenningsmissie zegt bewijs te hebben dat het dodental door overheidsgeweld veel hoger ligt dan de officiële cijfers die Iran naar buiten heeft gebracht. Woensdag zei de regering dat er 3.100 doden zijn gevallen.
Trump dreigt met militaire actie als de Iraanse regering demonstranten blijft doden, al blijft het vooralsnog vooral bij dreigen. Volgens experts hebben de Amerikanen ingecalculeerd dat een Amerikaanse militaire interventie waarschijnlijk geen val van het regime teweegbrengt. Bovendien zouden omliggende Golfstaten druk hebben uitgeoefend om niet tot geweld over te gaan.
Iran ontkent dat onder druk VS achthonderd executies zijn uitgesteld
Trump claimde vorige week een succes door te stellen dat Iran achthonderd executies van demonstranten had uitgesteld vanwege de Amerikaanse dreiging. Iran zegt vrijdag dat dat niet het geval is. Er waren überhaupt geen executies gepland, is de Iraanse lezing.
Het regime zei eerder dat demonstranten die betrokken zijn bij geweld, de doodstraf riskeren. Volgens de Iraanse Revolutionaire Garde - het militaire elitekorps van het regime - lokt een "buitenlands commandocentrum van inlichtingendiensten" geweld uit bij protesten. De Iraanse regering denkt dat vooral Israël en de VS met behulp van geweld van groepjes in Iran een staatsgreep beogen.
"Orange Man Bad" is vooral iets wat je in bepaalde contreien veel hoort als tegenargument tegen mensen die vinden dat de huidige situatie wellicht niet ideaal of überhaupt niet zo handig is, terwijl dat voor veel mensen gewoon niet komt 'omdat Trump', maar omdat de huidige situatie wellicht niet zo handig is. En ja, dan is Trump toevallig degene die samen met Netanyahu beslist.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:08 schreef UitStraling het volgende:
Meeste mensen komen niet verder dan "Orange Man Bad" en dat kleurt hun gehele wereldbeeld en hun interne weegschaaltje van goed en slecht.
Hoog tijd dat er meer geld naar onderwijs gaat.
Half april schijnen de laatste olietankers aan te komen die nog voor de oorlog vertrokken zijn. Daarna gaan we het waarschijnlijk echt merken.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
De economische gevolgen moeten nog komen.
Voedsel, energie, kleding, alles zal tering duur en schaars worden.
Het is onvermijdelijk, alleen het duurt even voor je het merkt.
Er zijn 8,3 miljard mensen en we hebben ineens nog maar olie, gas en dus ook kunstmest voor ~5-6 miljard mensen.
Over een jaar zijn niet 2 miljard mensen dood, maar vlees gaat een hele dure worden.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
De economische gevolgen moeten nog komen.
Voedsel, energie, kleding, alles zal tering duur en schaars worden.
Het is onvermijdelijk, alleen het duurt even voor je het merkt.
Er zijn 8,3 miljard mensen en we hebben ineens nog maar olie, gas en dus ook kunstmest voor ~5-6 miljard mensen.
Veel steden zaten al op gas dat was kolengas waardoor bijvoorbeeld in Amsterdam de Westergasfabriek als gebouw er nog staat.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:25 schreef Glazenmaker het volgende:
. Als we morgen de gasbel in Groningen pas hadden gevonden was het land niet in 10 jaar tijd over op gas gegaan, maar hadden mensen met man en macht hun kolenkit of stookolie verdedigd.
ik mis de optie: het veroorzaken van een crisis die meerdere jaren gaat duren en waarschijnlijk tot miljoenen indirecte doden gaat leiden door tekorten aan brandstof, kunstmest, en MRI machines die helium nodig hebben.quote:
Onafhankelijk stemadvies: fiasco.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:09 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
ik mis de optie: het veroorzaken van een crisis die meerdere jaren gaat duren en waarschijnlijk tot miljoenen indirecte doden gaat leiden door tekorten aan brandstof, kunstmest, en MRI machines die helium nodig hebben.
Dat klinkt als een fiasco.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:09 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
ik mis de optie: het veroorzaken van een crisis die meerdere jaren gaat duren en waarschijnlijk tot miljoenen indirecte doden gaat leiden door tekorten aan brandstof, kunstmest, en MRI machines die helium nodig hebben.
Een fiasco voor velen, een gouden winstkans voor sommigen.quote:
Voor de rijke Amerikaanse elite met netwerk richting Trump en consorten inderdaad die met voorkennis handelen. Normaal zou SEC daar bovenop moeten zitten maar ja als je een trekpoppetje overal hebt neergezet ben je gewoon vogelvrij.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:17 schreef Perrin het volgende:
[..]
Een fiasco voor velen, een gouden winstkans voor sommigen.
Die hebben hun zaakjes idd goed voor elkaar.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:19 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Voor de rijke Amerikaanse elite met netwerk richting Trump en consorten inderdaad die met voorkennis handelen. Normaal zou SEC daar bovenop moeten zitten maar ja als je een trekpoppetje overal hebt neergezet ben je gewoon vogelvrij.
Klinkt als geen fiasco. Groetjens uit Wall Street.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:09 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
ik mis de optie: het veroorzaken van een crisis die meerdere jaren gaat duren en waarschijnlijk tot miljoenen indirecte doden gaat leiden door tekorten aan brandstof, kunstmest, en MRI machines die helium nodig hebben.
Wat in the actual fuck. Oftewel: we vernietigen alles in Iran, alle burgers: dikke pech?quote:Op maandag 30 maart 2026 13:35 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
The United States of America is in serious discussions with A NEW, AND MORE REASONABLE, REGIME to end our Military Operations in Iran. Great progress has been made but, if for any reason a deal is not shortly reached, which it probably will be, and if the Hormuz Strait is not immediately “Open for Business,” we will conclude our lovely “stay” in Iran by blowing up and completely obliterating all of their Electric Generating Plants, Oil Wells and Kharg Island (and possibly all desalinization plants!), which we have purposefully not yet “touched.” This will be in retribution for our many soldiers, and others, that Iran has butchered and killed over the old Regime’s 47 year “Reign of Terror.” Thank you for your attention to this matter. President DONALD J. TRUMP
Trump presenteert zijn warcrimes vast! Handig.
Ja maar dit mag toch gewoon niet. Waarom zit daar niemand bovenop?quote:Op maandag 30 maart 2026 13:19 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Voor de rijke Amerikaanse elite met netwerk richting Trump en consorten inderdaad die met voorkennis handelen. Normaal zou SEC daar bovenop moeten zitten maar ja als je een trekpoppetje overal hebt neergezet ben je gewoon vogelvrij.
Tsja zijn aanhangers zullen dan zeggen dat het slechts een dreigement is om ze aan de tafel te krijgen.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:41 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Wat in the actual fuck. Oftewel: we vernietigen alles in Iran, alle burgers: dikke pech?
En dan nog denken sommigen dat die vluchtelingen niet onze kant op gaan komen?
De fysieke schaarste vanaf half april inderdaad.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:29 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Interessant kaartje van JP Morgan
Veel olie uit Iran is nog steeds onderweg naar de bestemming, de sluiting van de Hormuz wordt dus pas echt merkbaar ergens half April
[ afbeelding ]
Alle burgers over de hele wereld zelfs.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:41 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Wat in the actual fuck. Oftewel: we vernietigen alles in Iran, alle burgers: dikke pech?
En dan nog denken sommigen dat die vluchtelingen niet onze kant op gaan komen?
Das waar idd.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:47 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De fysieke schaarste vanaf half april inderdaad.
Maar de olie die na die tijd bij de raffinaderij moet zijn, wordt nu al ingekocht en de prijzen sorteren er daardoor uiteraard al op voor.
En als Pernis geen olie krijgt, wordt het rustig. Daarna wordt het op de wegen rustig.quote:
Vertel eens iets opbeurendsquote:Op maandag 30 maart 2026 13:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
En als Pernis geen olie krijgt, wordt het rustig. Daarna wordt het op de wegen rustig.
Kunstmest is nog een tikje ernstiger, dat gaat over je voedselproductie en wat je in de zomer / herfst wil oogsten is of wordt al ingezaaid.
Tja, dat zou de Congress moeten doen maar ja dat zijn lame ducks.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:46 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar dit mag toch gewoon niet. Waarom zit daar niemand bovenop?
Gelukkig net op tijd mijn gazon bestrooid.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
En als Pernis geen olie krijgt, wordt het rustig. Daarna wordt het op de wegen rustig.
Kunstmest is nog een tikje ernstiger, dat gaat over je voedselproductie en wat je in de zomer / herfst wil oogsten is of wordt al ingezaaid.
Je kunt ook gewoon weer ouderwets in een ton schijten en dat uitstrooien natuurlijk.quote:Op maandag 30 maart 2026 14:02 schreef Multatilu het volgende:
[..]
Gelukkig net op tijd mijn gazon bestrooid.
Ik overweeg geheel naar Indiaas gebruik rechtstreeks op het gras te schijten en het dan uit te smeren met mijn voeten.quote:Op maandag 30 maart 2026 14:07 schreef Monolith het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon weer ouderwets in een ton schijten en dat uitstrooien natuurlijk.
https://vrtnws.be/p.BlEEp(...)bV8xNzc0ODY3MTM0MTcyquote:Prijzen van aluminium stijgen na aanvallen op fabrieken
De prijzen voor aluminium zijn vandaag gestegen, na de Iraanse aanvallen op twee van de grootste aluminiumfabrieken in de Perzische Golf.
Rond 11 uur vanmiddag stond de prijs van een ton aluminium op 3.435 dollar, 4,22 procent hoger. Eerder op de dag bedroeg de stijging nog 6 procent. "De intensivering en uitbreiding van het conflict in het Midden-Oosten dreven de prijzen van ruwe olie en aluminium op zodra de markten opengingen", zegt Ipek Ozkardeskaya, analist bij Swissquote Bank.
Gisteren eiste Iran de verantwoordelijkheid op voor een aanval op een fabriek van Aluminium Bahrain (Alba). Dat is een van 's werelds belangrijkste aluminiumfabrieken. Ook de fabriek van Emirates Global Aluminium in de Verenigde Arabische Emiraten werd onder vuur genomen.
Goed composteren eerst idd.quote:Op maandag 30 maart 2026 14:07 schreef Monolith het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon weer ouderwets in een ton schijten en dat uitstrooien natuurlijk.
Omdat de hele politieke elite verrot is. Het is al jaren een meme dat congresleden van zowel de democraten en republikeinen briljante investeerders zijn. De VS is geen functionerende democratie meer.quote:Op maandag 30 maart 2026 13:46 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja maar dit mag toch gewoon niet. Waarom zit daar niemand bovenop?
Energiecrisis kan vijf tot tien jaar duren, zegt hoogleraar: 'Deze crisis is veel groter dan 1973'quote:
quote:Op maandag 30 maart 2026 14:20 schreef Irmak_Spermabak het volgende:
En dit allemaal omdat useful idiots geloven in de leugens van de genocidale oorlogscrimineel Benjamin Netanyahu. Bedankt man!
Maar dat is toch Trump zijn schuld al die terroristen?quote:Op maandag 30 maart 2026 14:35 schreef Frutsel het volgende:
[ x ]
Foei Rubio, volgens Spermabak ligt het aan Bennie
Ik ben heel blij dat ik in een appartement woon met aan alle kanten buren. Een keertje.quote:
quote:Op maandag 30 maart 2026 14:35 schreef Frutsel het volgende:
[ x ]
Foei Rubio, volgens Spermabak ligt het aan Bennie
Je hebt daar ook een website voor die volgt waar ze in investeren en dat kun je volgen. Verslaan al jaren de markt.quote:Op maandag 30 maart 2026 14:18 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Omdat de hele politieke elite verrot is. Het is al jaren een meme dat congresleden van zowel de democraten en republikeinen briljante investeerders zijn. De VS is geen functionerende democratie meer.
Tja leuk maar dan ziet iedereen dus dat Rubio liegt want op dit mooie doorzichtig propaganda plaatje ontbreken nu juist de grootste groepen als Isis en al Qaida.quote:
En die zijn van de andere versie van dat sprookjesboek.quote:Op maandag 30 maart 2026 15:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Tja leuk maar dan ziet iedereen dus dat Rubio liegt want op dit mooie doorzichtig propaganda plaatje ontbreken nu juist de grootste groepen als Isis en al Qaida.
Link iemand? Dan ga ik mee doen met klein geld. Want groot geld heb ik niet.quote:Op maandag 30 maart 2026 15:40 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Je hebt daar ook een website voor die volgt waar ze in investeren en dat kun je volgen. Verslaan al jaren de markt.
ben alleen de naam kwijt.
"and all the destabilization in this region tracks directly back to the Iranian regime."quote:Op maandag 30 maart 2026 14:35 schreef Frutsel het volgende:
[ x ]
Foei Rubio, volgens Spermabak ligt het aan Bennie
Dat gelul elke keer over Iran en proxies. Alsof die proxies aan het schaduwboxen zijn. Het zijn Iraanse proxies die het opnemen tegen Westerse proxies en door het Westen gesteunde overheden (defacto ook een proxy).quote:
Ben jij moslim?quote:Op maandag 30 maart 2026 15:56 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
"and all the destabilization in this region tracks directly back to the Iranian regime."
Haha ja Rubio, wil je echt dat we die kant op gaan? Dat we de schijnwerper zetten op wie er verantwoordelijk is voor destabilisatie in de regio? Denk niet dat je dat wil
[..]
Dat gelul elke keer over Iran en proxies. Alsof die proxies aan het schaduwboxen zijn. Het zijn Iraanse proxies die het opnemen tegen Westerse proxies en door het Westen gesteunde overheden (defacto ook een proxy).
Nee. Hoezo?quote:
Eerlijk gezegd zie ik een wapenwedloop met De VS en China/Rusland niet zo zitten want ontzettend kostbaar en je wint het toch nooit. Investeer liever gericht in kernwapens en de capaciteit om ze overal ter wereld binnen no time te kunnen inzetten (MAD principe) zodat elke gestoorde dictator die waar dan ook aan de macht komt wel drie keer achter zijn oren zal krabbel alvorens hij een Europees land zal aanvallen en zorg voor volledige autonomie over die wapens.quote:Op maandag 30 maart 2026 15:56 schreef AFA2022 het volgende:
Dit is dus wat er gebeurt als niet langer het recht van de democratie geldt maar het recht van de sterkste. Dit is wat er gebeurt als kiezers achter goedkope nationalistische praatjes van extremisten aansjokken en erin geloven dat democratie in naam van de democratie ontmantelt mag worden. Europa: open je ogen en zorg ervoor dat je naast herbewapening en machtiger worden ook je waarden en moraliteit verdedigt. We zijn momenteel ingeklemd tussen 2 autoritaire staten (VS en Rusland) die het met het welzijn van de bevolking en mensenlevens niet zo hoog op hebben. We leven op de rand van een eliminatie van ons vrije continent.
Al die stupide flauwekul die jij hier voortdurend 'zomaar' post komt me behoorlijk de neus uit.quote:
Ik geloof er geen ruk meer van wat al die debiele hoogleraren allemaal zeggen. Ze hebben nog nooit gelijk ergens over gehad in de laatste jaren en domineren helaas het publieke debat. Ze zijn ook allemaal puppets van de overheid natuurlijk, want ze hangen natuurlijk al van jongs af aan aan het staatsinfuus. En de overheden creëren deze crisis bewust, waarschijnlijk om nog meer belasting te kunnen heffen, de groene energie door te kunnen drukken en vervolgens de socialistische heilstaat uit te kunnen roepen.quote:Op maandag 30 maart 2026 14:29 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Energiecrisis kan vijf tot tien jaar duren, zegt hoogleraar: 'Deze crisis is veel groter dan 1973'
Bekijk deze YouTube-video
Over 10 jaar zou ook het stroomnet beter op orde moeten zijn, dat komt goed uit. We hoeven dus maar 10 jaar in te teren
Vraag verduurzaming neemt sterk toe: 'Huilen bij de pomp, maar lachen aan de laadpaal'
Bekijk deze YouTube-video
Ach, volgens een groot deel van die Midden-Oosten experts hoort Danny daar ook bijquote:
Minister in regime in oorlog zegt dat tegenstander in oorlog slecht is, stop NU alle persen we zijn hier iets op het spoor Frutsel.quote:Op maandag 30 maart 2026 14:35 schreef Frutsel het volgende:
[ x ]
Foei Rubio, volgens Spermabak ligt het aan Bennie
Je mist George Soros, 5G en plandemie nog in je betoog.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:13 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik geloof er geen ruk meer van wat al die debiele hoogleraren allemaal zeggen. Ze hebben nog nooit gelijk ergens over gehad in de laatste jaren en domineren helaas het publieke debat. Ze zijn ook allemaal puppets van de overheid natuurlijk, want ze hangen natuurlijk al van jongs af aan aan het staatsinfuus. En de overheden creëren deze crisis bewust, waarschijnlijk om nog meer belasting te kunnen heffen, de groene energie door te kunnen drukken en vervolgens de socialistische heilstaat uit te kunnen roepen.
Onzin, ik ben geen wappiequote:Op maandag 30 maart 2026 16:19 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je mist George Soros, 5G en plandemie nog in je betoog.
Hij fikt alle maatregelen om de brandstofprijs te drukken af. Is hoogleraar "energie en transitie", geeft aan dat overgang op alternatieve energiebronnen de enige oplossing is en geeft op het eind aan al jaren niet meer bij de pomp te komen.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:19 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je mist George Soros, 5G en plandemie nog in je betoog.
Wat is dat voor halve zool?quote:
Turkije kan zich op de NAVO beroepen, maar zolang het geen massale raket-aanval betreft zullen ze daar de noodzaak niet van inzien.quote:
Soms denk je weleens dat een gedrogeerde Britney Spears meer kans maakt tegen die ouwe demente kleuter dan iemand die wel normaal kan functioneren .quote:Op maandag 30 maart 2026 16:31 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Wat is dat voor halve zool?
Misschien moeten we dan maar ene astrategische bommenwerper ontwikkelen.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:11 schreef sp3c het volgende:
enige wapen waar geen goed Europees alternatief voor is is de strategische bommenwerper
Ik vind hem niet heel sterk maar wtf is dit nu toch weer voor onzinquote:Op maandag 30 maart 2026 16:13 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik geloof er geen ruk meer van wat al die debiele hoogleraren allemaal zeggen. Ze hebben nog nooit gelijk ergens over gehad in de laatste jaren en domineren helaas het publieke debat. Ze zijn ook allemaal puppets van de overheid natuurlijk, want ze hangen natuurlijk al van jongs af aan aan het staatsinfuus. En de overheden creëren deze crisis bewust, waarschijnlijk om nog meer belasting te kunnen heffen, de groene energie door te kunnen drukken en vervolgens de socialistische heilstaat uit te kunnen roepen.
Niks mis met useful idiotsquote:
Ja zo kun je alles wel goedpraten natuurlijk.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:35 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Als die raket ging richting een stel Amerikanen valt het niet onder het NAVO verdrag.
De feiten liegen er eigenlijk niet om, de oliecrisis van 1973 betrof een vermindering van circa 7% van het wereld olieverbruik. Nu betreft het circa 20% van zowel het aardolie als aardgasverbruik. Dat de energie-transitie in een versnelling geraakt kan weinig verbazing wekken omdat een alternatief zoals kerncentrales bijbouwen veel en veel te lang duurt en bovendien centraal is ipv decentraal. De socialistische heilstaat is al in verval en daar kan ik allerminst om treuren, integendeelquote:Op maandag 30 maart 2026 16:13 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik geloof er geen ruk meer van wat al die debiele hoogleraren allemaal zeggen. Ze hebben nog nooit gelijk ergens over gehad in de laatste jaren en domineren helaas het publieke debat. Ze zijn ook allemaal puppets van de overheid natuurlijk, want ze hangen natuurlijk al van jongs af aan aan het staatsinfuus. En de overheden creëren deze crisis bewust, waarschijnlijk om nog meer belasting te kunnen heffen, de groene energie door te kunnen drukken en vervolgens de socialistische heilstaat uit te kunnen roepen.
Avro Vulcan opnieuw bouwen, hebben we meteen de mooiste.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:11 schreef sp3c het volgende:
enige wapen waar geen goed Europees alternatief voor is is de strategische bommenwerper
Niet alle aanslagen ook Iran heeft wel eens wat dissidenten laten ombrengen maar ook een Rusland en Saudia zijn daar ook niet vies van. Saudia zelfs een jousnalist in een ambassade in Turkije.quote:Op maandag 30 maart 2026 15:46 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
En die zijn van de andere versie van dat sprookjesboek.
En alle aanslagen in het Westen van de afgelopen decennia kwamen van hen.
Klinkt als een soort zweverige bommenwerper, bestuurd door Tibetaanse Monniken uit de Andes met kumbaya-vrouwen als stewardesssen. die van die ingestraalde healing kristallen kan afwerpen.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:36 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Misschien moeten we dan maar ene astrategische bommenwerper ontwikkelen.
Daarentegen hoeven wij ook niet perse doelen in ZO Azie te kunnen bombarderen.
Het NAVO verdrag is een defensief verdrag. Als Amerikanen zelf een oorlog starten is het geen navo kwestie. Daarnaast is het verdrag ook geografisch en valt de straat erbuiten.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:39 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Ja zo kun je alles wel goedpraten natuurlijk.
Sowieso is de blokkade van de straat van Hormuz al een aanval op de NAVO, hups Rutte gas erop.
Erdogan heeft alle recht om een beroep te doen op artikel 5 van de NAVO.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:43 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het NAVO verdrag is een defensief verdrag. Als Amerikanen zelf een oorlog starten is het geen navo kwestie. Daarnaast is het verdrag ook geografisch en valt de straat erbuiten.
Rusland en Saudi-Arabië. Illuster rijtje wel.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Niet alle aanslagen ook Iran heeft wel eens wat dissidenten laten ombrengen maar ook een Rusland en Saudia zijn daar ook niet vies van. Saudia zelfs een jousnalist in een ambassade in Turkije.
Neuh.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:45 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Erdogan heeft alle recht om een beroep te doen op artikel 5 van de NAVO.
Is ook zo maar het ging om de stelling dat we wel van schurkenstaten moeten kopen omdat we het zelf niet zouden kunnenquote:Op maandag 30 maart 2026 16:36 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Misschien moeten we dan maar ene astrategische bommenwerper ontwikkelen.
Daarentegen hoeven wij ook niet perse doelen in ZO Azie te kunnen bombarderen.
Hebben de Fransen eigen ICBMs? De Britten gebruiken toch Amerikaanse Trident raketten in hun onderzeeërs?quote:Op maandag 30 maart 2026 16:11 schreef sp3c het volgende:
enige wapen waar geen goed Europees alternatief voor is is de strategische bommenwerper
Als er echt op Turkije geschoten wordt?quote:
ja goed idee, laten we ons als naties elkaar vernietigen ;')quote:Op maandag 30 maart 2026 16:48 schreef nixxx het volgende:
[..]
Hebben de Fransen eigen ICBMs? De Britten gebruiken toch Amerikaanse Trident raketten in hun onderzeeërs?
De kennis ervoor hebben we wel in Europa bij Ariane bijv
De Amerikanen hielpen ons ook toen de EU het nodig vond Libië te bombarderen. Ligt ook niet in de EU.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:43 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het NAVO verdrag is een defensief verdrag. Als Amerikanen zelf een oorlog starten is het geen navo kwestie. Daarnaast is het verdrag ook geografisch en valt de straat erbuiten.
hmmm dat "helpen" van ze trek ik steeds meer in twijfel?quote:Op maandag 30 maart 2026 16:50 schreef HSG het volgende:
[..]
De Amerikanen hielpen ons ook toen de EU het nodig vond Libië te bombarderen.
Maar dat weten we niet.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
Als er echt op Turkije geschoten wordt?
Zeker wel
Maar SA mag dat want daar wonen moslims, ze zijn rijk en hebben olie.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Niet alle aanslagen ook Iran heeft wel eens wat dissidenten laten ombrengen maar ook een Rusland en Saudia zijn daar ook niet vies van. Saudia zelfs een jousnalist in een ambassade in Turkije.
Beter gezegd...uiteindelijk hebben ze meer bijgedragen dat de EU-landen.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:52 schreef kree het volgende:
[..]
hmmm dat "helpen" van ze trek ik steeds meer in twijfel?
Hoe helpen ze de EU nu dan? met zeggen we vallen je aan? groenland enzo. sancties.....
ze helpen geen kut
Erdogan lijkt hierin wel te begrijpen dat escalatie niemand gaat helpen. Dat ik 't ooit nog 's eens zou zijn met Erdoganquote:Op maandag 30 maart 2026 16:43 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het NAVO verdrag is een defensief verdrag. Als Amerikanen zelf een oorlog starten is het geen navo kwestie. Daarnaast is het verdrag ook geografisch en valt de straat erbuiten.
En wij toen de Amerikanen toen ze Syrië bombardeerden. Dat maakte het nog geen verplichting. Al waren ze in het laatste geval ons liever kwijt dan rijk.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:50 schreef HSG het volgende:
[..]
De Amerikanen hielpen ons ook toen de EU het nodig vond Libië te bombarderen. Ligt ook niet in de EU.
nouja dat is zo, maar daarom snap ik het dus niet, wtf wil ie nu die trump?quote:Op maandag 30 maart 2026 16:54 schreef HSG het volgende:
[..]
Maar SA mag dat want daar wonen moslims, ze zijn rijk en hebben olie.
[..]
Beter gezegd...uiteindelijk hebben ze meer bijgedragen dat de EU-landen.
Hilarisch toch... je organiseert een aanval op land en vervolgens laat je de VS al het werk opknappen omdat je zelf geen munitie en financiën had.
Speciaal voor jou dan om ook bij het illustere lijsten te mogen horen de acties van Israël en hun Mossad.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:45 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Rusland en Saudi-Arabië. Illuster rijtje wel.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |