Zijn ze de facto natuurlijk ook, het is dat ze jouw onderbuik en portemonnee kapen met de prijs aan de pomp en in de supermarkt.quote:Op maandag 30 maart 2026 11:50 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wat gek, de door jou zou geroemde en hoog intelligente Don Tzu roept immers al weken dat Iran verslagen is?
Zal Taco zo wel weer gaan dreigen de handel met Spanje te stoppenquote:Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.
https://www.ad.nl/buitenl(...)-aanvallen~ac528ac3/
Prima beschouwing, zo hoort het menselijke brein te werkenquote:Op maandag 30 maart 2026 12:02 schreef Bensel het volgende:
Waarom zijn mensen tegenwoordig zo ongeduldig als het aankomt op zaken als regime change?
Ik zie mensen voorbijkomen die na 1 week bombardementen zich al afvroegen waarom het regime nog in het zadel zat. Wat denk je? Niemand die op straat gaat terwijl de oren door de straat vliegen door de bommen. pas as dat voorbij is kan men beginnen,
Zoals bekend is Iran een groiot land. Ja, er worden veel doelen geraakt, maar er zijn nog veeeel meer doelen. Daarnaast heb je zaken als intelligentievergaring, dat kost tijd. Israel heeft een uitgebreid netwerk van spionnen. maar het vergaren van niewue informatie voor nieuwe doelen of volgen van nieuwe bewindslieden kost gewoon tijd En nu men aanvalt, nog meer omdat de dreiging opgepakl te worden groter is.
Het regime apparaat dat al 40 jaar met ijzeren hand controle heeft is behoorlijk embedded in de maaytscja[pp[ij./ Dat kost gewoon tijd om los te weken. gelukkig worden straatblokkades van het regime al aangepakt, waardoor de kloof in bewapening tussen burger en regime kleiner wordt. Op het mooment worden ook administratieve centra gebombardeert, wa nog meer ruimte geeft, want het regime verliest daarmee informatie over de burgers en daarmee een controlemiddel. De effecten hiervan kosten echter gewoon tijd om zich te openbaren.
Ik denk dat het een goede actie zou zijn voor de US om de groeperingen die van oudsher demografisch een claim hebben over gebieden in Iran, zoals de koerden en de landen er omheen (azerbeijdjan bijv) de controle te laten overnemen in een aantal gebieden. Daarmee maak je het probleem van de uitgestrektheid van het land kleiner, verliest het regime nog meer macht, creer je mogelijkheden voor inwoners om te verzamelen in relatief veilige gebieden
Dacht dat Spanje tot nu toe weigerde om de Amerikanen van hun basissen gebruik te laten maken, maar dat ze wel door hun luchtruim konden vliegen.quote:
Vergelijkbare stijgingen sinds de uitbraak van de Iran-oorlog:quote:Op maandag 30 maart 2026 11:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik mis Duitsland, UK en bv NL.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
omdat alles er op lijkt te wijzen dat de Amerikanen zelf leken te denken dat dit met een paar weken bombarderen klaar zou zijn, daar is iedereen kritisch opquote:Op maandag 30 maart 2026 12:02 schreef Bensel het volgende:
Waarom zijn mensen tegenwoordig zo ongeduldig als het aankomt op zaken als regime change?
Ik zie mensen voorbijkomen die na 1 week bombardementen zich al afvroegen waarom het regime nog in het zadel zat. Wat denk je? Niemand die op straat gaat terwijl de oren door de straat vliegen door de bommen. pas as dat voorbij is kan men beginnen,
orange man good is dan ook niet echt een sterk praatje atmquote:Op maandag 30 maart 2026 12:08 schreef UitStraling het volgende:
Meeste mensen komen niet verder dan "Orange Man Bad" en dat kleurt hun gehele wereldbeeld en hun interne weegschaaltje van goed en slecht.
Hoog tijd dat er meer geld naar onderwijs gaat.
Nee hoor, de mensen beseffen het nog lang niet. Er is crisis door de oorlog in het midden-oosten. En dan is de reactie: Dan gaan we dit jaar op vakantie naar Curacao. Niet zo van: misschien even zuinig aan doen met wat we nog hebben.quote:Op maandag 30 maart 2026 11:57 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zeker. De komende periode is zo'n periode. Ik hoop dat veel mensen beseffen dat onze beste kans meer en beter samenwerken in Europa is. Dat zal schuren en daar zullen ook offers voor moeten worden gebracht.
Er valt een boel af te dingen op de huidige EU, maar we moeten de baby niet met het badwater weggooien.
Helaas brengt een crisis niet alleen mensen samen. De polarisatie uit de coronaperiode is nog altijd voelbaar in de samenleving.
Gelukkig komt dadelijk het Europese schip vol bloemen, thee en lieve gedichtjes aanvaren en het leven voor de mensen in Iran en de gehele Levant zal weer een beetje draagbaar worden.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
omdat alles er op lijkt te wijzen dat de Amerikanen zelf leken te denken dat dit met een paar weken bombarderen klaar zou zijn, daar is iedereen kritisch op
vreemde reactiequote:Op maandag 30 maart 2026 12:14 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Gelukkig komt dadelijk het Europese schip vol bloemen, thee en lieve gedichtjes aanvaren en het leven voor de mensen in Iran en de gehele Levant zal weer een beetje draagbaar worden.
Dat merk ik idd ook om me heen.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:12 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Nee hoor, de mensen beseffen het nog lang niet. Er is crisis door de oorlog in het midden-oosten. En dan is de reactie: Dan gaan we dit jaar op vakantie naar Curacao. Niet zo van: misschien even zuinig aan doen met wat we nog hebben.
De meeste mensen om me heen leven nog in de waan "Het zal wel los lopen"
Wees blij dat de economie nog een beetje voorthinkelt.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:16 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Dat merk ik idd ook om me heen.
Het besef dat we aan de vooravond staan van een enorme wereldwijde economische en energie crisis, die verstrekkende gevolgen gaan hebben voor iedereen, lijkt er amper te zijn.
Tot het zover is.
Wat dat betreft mis ik politiek leiderschap ontzettend. Wie geeft er richting in deze samenleving? Waarom is bijna alles op dat gebied reactief, niet pro-actief?quote:Op maandag 30 maart 2026 12:12 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Nee hoor, de mensen beseffen het nog lang niet. Er is crisis door de oorlog in het midden-oosten. En dan is de reactie: Dan gaan we dit jaar op vakantie naar Curacao. Niet zo van: misschien even zuinig aan doen met wat we nog hebben.
De meeste mensen om me heen leven nog in de waan "Het zal wel los lopen"
Het is precies dezelfde reactie als tijdens covid. Van mij hoeft er geen dubbeltje van de accijns af (wellicht wel van de diesel om de transport sector te ontzien) , maar maak het publiek bewust van wat er aan komt, en geef goede adviezen.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat dat betreft mis ik politiek leiderschap ontzettend. Wie geeft er richting in deze samenleving? Waarom is bijna alles op dat gebied reactief, niet pro-actief?
Als iedereen geheel verrast wordt door de omstandigheden is het ook allemaal snel over. Misschien is er een gulden middenweg?quote:Op maandag 30 maart 2026 12:20 schreef UitStraling het volgende:
Als iedereen achter de bank gaat zitten bibberen met toiletrollen, blikjes erwtjes en een noodradio is het natuurlijk echt allemaal snel over.
Als je wel een visie hebt in de politiek wordt je bij de benen afgezaagd door mensen die voor de status quo zijn. Als we morgen de gasbel in Groningen pas hadden gevonden was het land niet in 10 jaar tijd over op gas gegaan, maar hadden mensen met man en macht hun kolenkit of stookolie verdedigd. Enig idee hoe duur het wel niet is om een gasnet te bouwen? En moet ik een nieuw fornuis? WAT je wil bij mij in de meterkast?! We kunnen niks. We willen niks.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat dat betreft mis ik politiek leiderschap ontzettend. Wie geeft er richting in deze samenleving? Waarom is bijna alles op dat gebied reactief, niet pro-actief?
Je beschrijft inderdaad een patroon.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:25 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Als je wel een visie hebt in de politiek wordt je bij de benen afgezaagd door mensen die voor de status quo zijn. Als we morgen de gasbel in Groningen pas hadden gevonden was het land niet in 10 jaar tijd over op gas gegaan, maar hadden mensen met man en macht hun kolenkit of stookolie verdedigd. Enig idee hoe duur het wel niet is om een gasnet te bouwen? En moet ik een nieuw fornuis? WAT je wil bij mij in de meterkast?! We kunnen niks. We willen niks.
Volgens mij ook een van de neveneffecten van de vergrijzing.
En dat heeft, behalve nogal drastische primaire effecten, allerlei tweede-orde, derde-orde effecten die niemand in zijn geheel kan overzien.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
De economische gevolgen moeten nog komen.
Voedsel, energie, kleding, alles zal tering duur en schaars worden.
Het is onvermijdelijk, alleen het duurt even voor je het merkt.
Er zijn 8,3 miljard mensen en we hebben ineens nog maar olie, gas en dus ook kunstmest voor ~5-6 miljard mensen.
Dit is wel een mooie maar trieste samenvatting van hoe de switch naar duurzame energie gaat. Vol op de emotie en maximaal vertragen.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:30 schreef Perrin het volgende:
[..]
Je beschrijft inderdaad een patroon.
Samenlevingen lopen zelden vast door gebrek aan ideeën. Ze lopen vast omdat te veel mensen iets te verliezen hebben. Wat ooit vooruitgang was, wordt bezit. Wat bezit wordt, moet beschermd worden.
Daar zit de echte rem: niet onwil om te verbeteren, maar een diepe reflex om het bestaande te behouden.
Vergrijzing versterkt dat mechanisme. Niet uit kwade wil, maar uit logica: hoe meer opgebouwde zekerheid, hoe minder ruimte er wordt gevoeld om risico te nemen. De horizon wordt korter, de tolerantie voor experimenten kleiner. Stabiliteit schuift langzaam op van middel naar doel en slaat dan om in stagnatie.
Het resultaat is geen openlijke blokkade van vernieuwing, maar iets subtielers en effectievers: uitputting. Ideeën worden niet direct afgewezen, ze worden vertraagd, versnipperd, omgeven met voorwaarden, totdat de energie eruit lekt. Duizend kleine 'mitsen en maren'.
En zo wint tegenwoordig de status quo omdat ze taaier is, beter georganiseerd en diep verankerd in wat mensen denken te moeten beschermen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |