Ik snap heel goed hoe het systeem werkt. Stop met dit technocratische geneuzel en geef antwoord op de echte vraag: Moet er een inkomensvoorziening zijn voor mensen die door ziekte deels of volledig niet in staat zijn om te werken? Ja of nee.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:00 schreef nostra het volgende:
Dat het inherent is aan dat concept dat mensen met een hoger potentieel inkomensverlies sneller 100% (of 80+) worden afgekeurd. Gechargeerd gesteld: als je twee armen en twee benen kwijtraakt, is er geen verschil. Kan je niet meer op de steiger staan, maar nog wel achter de kassa zitten bij de Action, dan word je voor een lager percentage arbeidsongeschikt dan wanneer je een functie van 10k had en dat nu alleen nog maar kan. Daarbij bereiken ze door hun hogere loon ook sneller de drempel.
Zowel links als rechts willen doorgaans een goede inkomensvoorziening. Alleen rechts is doorgaans wat kritischer op de instroom (mensen zijn van nature opportunistisch en kiezen graág het brede pad) en links gaat uit van het goede.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:12 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Wat is er links aan pleiten voor een goede inkomensvoorziening voor mensen die door ziekte deels of volledig niet in staat zijn om te werken?
Het is geen technocratisch geneuzel, het is wat je verzekert. Je verzekert inkomensverlies door arbeidsongeschiktheid, je verzekert niet gezondheid. Dus: ja, die inkomensvoorziening moet er zijn en is er ook.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:15 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Ik snap heel goed hoe het systeem werkt. Stop met dit technocratische geneuzel en geef antwoord op de echte vraag: Moet er een inkomensvoorziening zijn voor mensen die door ziekte deels of volledig niet in staat zijn om te werken? Ja of nee.
Je redeneert te eenvoudig.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:20 schreef nostra het volgende:
[..]
Het is geen technocratisch geneuzel, het is wat je verzekert. Je verzekert inkomensverlies door arbeidsongeschiktheid, je verzekert niet gezondheid. Dus: ja, die inkomensvoorziening moet er zijn en is er ook.
Die is er nu anders niet: Onafhankelijke Commissie Toekomst Arbeidsongeschiktheidsstelsel (Octas)quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:18 schreef phpmystyle het volgende:
Zowel links als rechts willen doorgaans een goede inkomensvoorziening.
Als zo’n nuffige VVD’er als Heinen talloze rapportages (Octas, Arbeidsinspectie, SCP, enzovoort) negeert die erop wijzen dat het arbeidsongeschiktheidsstelsel niet goed werkt is de enige optie: Wie niet horen wil, moet voelen.quote:Ik moet nog steeds terugdenken aan jouw opmerkingen dat je de ander ziek wenst als die niet mee gaat in jouw opvatting voor meer ruimhartigheid voor wat betreft uitkeringen.
Nee, die inkomensvoorziening kent grote gaten: Onafhankelijke Commissie Toekomst Arbeidsongeschiktheidsstelsel (Octas)quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:20 schreef nostra het volgende:
[..]
Het is geen technocratisch geneuzel, het is wat je verzekert. Je verzekert inkomensverlies door arbeidsongeschiktheid, je verzekert niet gezondheid. Dus: ja, die inkomensvoorziening moet er zijn en is er ook.
https://www.rtvdrenthe.nl(...)en-zetel-af-te-staanquote:Het is hommeles binnen de fractie van Forum voor Democratie (FVD) Hoogeveen. De partij won drie zetels (van twee naar vijf) tijdens de gemeenteraadsverkiezingen, maar twee FVD-leden dreigen nu al op te stappen en hun zetel mee te nemen.
Dat blijkt uit een interne brief in handen van RTV Drenthe. Nummer zes Harald Knegt en nummer acht Rolinka Klooster van FVD doen daarin hun beklag. Beiden kregen genoeg voorkeurstemmen om mensen hoger op de kieslijst te passeren en konden zo een zetel claimen.
Tot hun verbazing is ze door het partijbestuur gevraagd om de zetels af te staan
Ja, dat is precies wat ik zeg, maar dan met BNNVara's "maar dat is onrechtvaardig" sausje eroverheen.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:24 schreef phpmystyle het volgende:
Je redeneert te eenvoudig.
Even deze kijken en dan terugkomen:
Nou, mijn oprechte waardering voor het plaatsen van deze video. En dat meen ik écht. Ik kan de situatie van de mevrouw uit dat filmpje niet accepteren, daarom gaat dit onderwerp mij aan het hart.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:24 schreef phpmystyle het volgende:
Je redeneert te eenvoudig.
Even deze kijken en dan terugkomen:
Bekijk deze YouTube-video
Dat is niet bepaald liberaal. Ik snap zijn vraag wel.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:12 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Wat is er links aan pleiten voor een goede inkomensvoorziening voor mensen die door ziekte deels of volledig niet in staat zijn om te werken?
Het kent verbeterpunten, maar vaak blijft in de aanbevelingen het principe van een inkomensverzekering staan. Het probleem (of de problemen) zit ook niet zozeer in het concept van de verzekering, maar in de uitvoering - of beter: het volledig vastlopen daarvan.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:28 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Nee, die inkomensvoorziening kent grote gaten: Onafhankelijke Commissie Toekomst Arbeidsongeschiktheidsstelsel (Octas)
Het probleem is dat als je een hoger uurloon hebt en ze gaan dat vergelijken met een beroep dat een lager uurloon heeft je dan al snel afgekeurd wordt, dat tegenstelling tot een pakketbezorger die gespiegeld wordt met een een administratieve kantoorbaan waar de lonen dichter bij elkaar liggen. Dat is niet zuiver.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:36 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Nou, mijn oprechte waardering voor het plaatsen van deze video. En dat meen ik écht. Ik kan de situatie van de mevrouw uit dat filmpje niet accepteren, daarom gaat dit onderwerp mij aan het hart.
Ze gebruiken dit voorbeeld een chirug die ¤ 70 per uur verdient en die mogelijk ¤ 13 kan verdienen (81% minder) en die zorgmedewerker gaat van ¤ 16 naar ¤13 euro per uur (19% minder). Ze gebruiken referentiefuncties die soms nergens op slaan.quote:Op woensdag 25 maart 2026 16:32 schreef nostra het volgende:
[..]
Het kent verbeterpunten, maar vaak blijft in de aanbevelingen het principe van een inkomensverzekering staan. Het probleem (of de problemen) zit ook niet zozeer in het concept van de verzekering, maar in de uitvoering - of beter: het volledig vastlopen daarvan.
Als jij je vingers niet meer fatsoenlijk kunt gebruiken, of je niet meer kunt focussen, dan ben je niet zomaar van chirurg accountant (en al helemaal niet in een eindfunctie waarin je die 70 euro zou kunnen benaderen).quote:Op woensdag 25 maart 2026 17:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ze gebruiken dit voorbeeld een chirug die ¤ 70 per uur verdient en die mogelijk ¤ 13 kan verdienen (81% minder) en die zorgmedewerker gaat van ¤ 16 naar ¤13 euro per uur (19% minder). Ze gebruiken referentiefuncties die soms nergens op slaan.
Die chirug zou zich wellicht kunnen omscholen tot accountant of controller om zodoende dichter bij het oude uurloon te komen
quote:Woonminister onder vuur: Kamer eist opheldering over ’douchemuntjes’-interview
Den Haag- Woonminister Boekholt-O’Sullivan ligt nu al onder vuur van de Tweede Kamer door haar ’douchemuntjes’-interview in The Guardian.
De oppositie eiste woensdag uitleg over haar opmerkingen in de Engelse krant. Het antwoord dat kwam, was volgens Kamerleden te karig.
Maar ze hoeft ondanks haar stroeve start nu niet op het matje te komen.
58 minuten geleden
De oppositie vroeg Boekholt-O’Sullivan dinsdag al om uitleg te geven over het interview dat ze aan The Guardian gaf.
Daarin gaf ze het signaal af dat Nederlanders maar moesten wennen aan meer sobere woningen en een levensstijl waarin niet iedereen zomaar de hele dag door naar wens elektrische apparaten aan kan zetten.
De oud-militair mijmerde daarbij onder meer over haar tijd in het leger, waarin je volgens haar alleen met een muntje onder de douche kon stappen.
quote:Daarop vroegen BBB en GL/PvdA alsnog om een brief, binnen het halfuur.
Toen opnieuw een uur was verstreken, zetten de partijen de minister voor het blok: rond etenstijd moet er een brief zijn, anders moet Boekhorst-O'Sullivan zelf naar het debat komen om uitleg te geven.
Daarop stuurde de D66-minister alsnog een korte brief, waarin ze zegt slechts te hebben gevraagd om aandacht voor woningbouw en oplossingen voor het overvolle stroomnet.
Hoewel het natuurlijk enigzins overdreven is kun je je ook afvragen hoe realistisch het is dat we onze huidige levensstandaard kunnen blijven behouden.quote:Op woensdag 25 maart 2026 18:44 schreef michaelmoore het volgende:
zou de nieuwe woonminster van D66 ook douchemuntjes gebruiken als ze wil douchen ?
Of is het de bedoeling dat alleen huurders douchemuntjes gaan kopen?
Of alleen mensen die in de bijstand zitten ?
Het is meer een VVD opmerking lijkt me ,
meer HRA voor de hoogste verdieners en douchemuntjes voor de galerijflat mensen
https://www.telegraaf.nl/(...)?recommender=Proteus
[..]
[..]
Dat mag de minister dan eerst in de Kamer komen uitleggen in plaats van in een Engelse krant.quote:Op woensdag 25 maart 2026 18:55 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Hoewel het natuurlijk enigzins overdreven is kun je je ook afvragen hoe realistisch het is dat we onze huidige levensstandaard kunnen blijven behouden.
Er zijn miljarden tekorten, geen geld om een belangrijke snelweg te repareren, de ACM die oproept om te energieprijzen te verhogen voor burgers, een zorgsysteem dat piep en kraakt etc etc.
De mensen die nu (nog) achter fvd staan vinden dit uitstekend.quote:Op woensdag 25 maart 2026 18:56 schreef Frozen-assassin het volgende:
Je zou nog maar achter FVD staan (waarom zou je dat nog uberhaupt maar goed) na inbreng van Ralf Dekker. Wat een nieuw dieptepunt.
Er is niemand meer pro europa dan FvD ongeveer.quote:Op woensdag 25 maart 2026 19:10 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
De mensen die nu (nog) achter fvd staan vinden dit uitstekend.
Rusland is namelijk de vijand van Europa en Europa is de EU ofzo en woke. Iets met woke.
Bovendien komen dan de asbakken weer op tafel en frituren we weer in ossewit!
Integendeel, ze zijn voor een nexit en voor het verlaten van navo. Dan ben je niet pro Europaquote:Op woensdag 25 maart 2026 19:14 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Er is niemand meer pro europa dan FvD ongeveer.
Maar wat is dit nou voor redenering? Waarom zou een chirurg of ander hoogopgeleid personeel niet in aanmerking kunnen komen voor banen die slechts ¤ 20 of ¤ 25 per uur betalen? Dat is toch onrechtvaardig?quote:Op woensdag 25 maart 2026 17:44 schreef nostra het volgende:
[..]
Als jij je vingers niet meer fatsoenlijk kunt gebruiken, of je niet meer kunt focussen, dan ben je niet zomaar van chirurg accountant (en al helemaal niet in een eindfunctie waarin je die 70 euro zou kunnen benaderen).
Maar goed, als je de alternatieven leest die geopperd worden, dan schrik je je helemaal een hoedje als je dit onrechtvaardig vindt. Bijvoorbeeld het verbieden van excedentverzekeringen. En de échte pijn zit hem natuurlijk helemaal niet in die hyperbolische voorbeelden, maar in de "veelverdieners" met 70k die hun oude functie niet meer kunnen beoefenen en juist als je die aanpakt staat half Nederland op zijn kop.
En verder, maar dan zal ik wel weer de VVD-klootzak zijn, is "ik kreeg zoveel vragen dat ik niet meer wist wat ik moest antwoorden" ook wel weer een halfbakken excuus. En je weegt 40 kilo te zwaar. En is het nou echt dat jij te weinig krijgt, of krijgt een ander te veel?
Helemaal eens. Zie mijn antwoord ook naar kowloon. Sowieso zijn al die long-covids veelal maar kapstokziekten. Mensen mogen ook kritisch naar eigen houding en fysiek zijn.quote:En verder, maar dan zal ik wel weer de VVD-klootzak zijn, is "ik kreeg zoveel vragen dat ik niet meer wist wat ik moest antwoorden" ook wel weer een halfbakken excuus. En je weegt 40 kilo te zwaar. En is het nou echt dat jij te weinig krijgt, of krijgt een ander te veel?
Ze zijn vóór behoud van de inheemse Europese bevolking, de culturele christelijke traditie, de romeinse architectuur, het goede ware en schone.quote:Op woensdag 25 maart 2026 19:15 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Integendeel, ze zijn voor een nexit en voor het verlaten van navo. Dan ben je niet pro Europa
we hebben 2.500.000 sociale huurwoningenquote:Op woensdag 25 maart 2026 18:55 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Hoewel het natuurlijk enigzins overdreven is kun je je ook afvragen hoe realistisch het is dat we onze huidige levensstandaard kunnen blijven behouden.
Er zijn miljarden tekorten, geen geld om een belangrijke snelweg te repareren, de ACM die oproept om te energieprijzen te verhogen voor burgers, een zorgsysteem dat piep en kraakt etc etc.
en zit nog 200 miljard kuub aardgas onder de Waddenzeequote:AI-overzicht
De totale loonsom in Nederland (het totaal aan brutolonen inclusief toeslagen) is niet in één actueel, exact cijfer te vangen, maar het inkomen van werkenden lag in 2021 gemiddeld rond de ¤47.000 per jaar voor 8,1 miljoen mensen.
Het gemiddelde bruto salaris per baan is ongeveer ¤48.000 per jaar (inclusief parttime), volgens FNV.
quote:AI-overzicht
De geschatte 200 miljard kubieke meter () aardgas onder de Waddenzee vertegenwoordigt een zeer aanzienlijke economische waarde, die sterk fluctueert afhankelijk van de gasprijs.
Waarde-indicatie:
Op basis van een fictieve, stabiele gasprijs van ¤ 0,50 per (een conservatieve schatting, prijzen kunnen hoger liggen, zie beneden), zou 200 miljard een bruto marktwaarde hebben van ongeveer ¤ 100 miljard.
Misschien moet je wat minder diep allerlei rare nieuwskanalen in duiken.quote:Op woensdag 25 maart 2026 19:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ze zijn vóór behoud van de inheemse Europese bevolking, de culturele christelijke traditie, de romeinse architectuur, het goede ware en schone.
Ik zie hier echt nog oost-europese "plattenbau" verrijzen in Nederland onder FvD bewind. Rusland is sinds de val van de muur - en zeker na aantreden Poetin - in veel opzichten ook Europeser geworden in culturele- en economische zin.
Geen zorgen. En ik weet op welke kanalen je doelt. Ik kijk daar verder ook niet naar, hoewel ik deze wel aangeboden krijg inderdaad.quote:Op woensdag 25 maart 2026 19:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Misschien moet je wat minder diep allerlei rare nieuwskanalen in duiken.
Helaas ben je zo een voorbeeld van wat algoritmes met mensen kunnen doen.
Wat @Hanca zegt dus.quote:Op woensdag 25 maart 2026 19:46 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Geen zorgen. En ik weet op welke kanalen je doelt. Ik kijk daar verder ook niet naar, hoewel ik deze wel aangeboden krijg inderdaad.
Ik kijk keurig VI en bij tijd en wijlen Pauw en de Wit. Wat ik schrijf zou gewoon opgevat moeten worden als common sense, het is onbegrijpelijk dat wat ik zeg kan worden uitgelegd als "far right" of anti Europees.
Ik kijk ook naar VI, platte kroegpraat, soms best grappig. Maar keurig?quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:14 schreef Hanca het volgende:
Je mag best VI kijken, maar kijk er dan naar zoals je een Marvel stripboek leest: het lijkt een beetje op deze wereld, maar echt is het niet.
Ja, als cabaret kan het wellicht ook voldoen. Mijn smaak is het niet, maar dat kan ik me nog voorstellen. Het is alleen gewoon geen nieuwsbron.quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ik kijk ook naar VI, platte kroegpraat, soms best grappig. Maar keurig?
Totaal niet, eerder lopende reclame voor Easytoys en wat voetbalgeleuter.quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:17 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, als cabaret kan het wellicht ook voldoen. Mijn smaak is het niet, maar dat kan ik me nog voorstellen. Het is alleen gewoon geen nieuwsbron.
Het kan anders ingericht worden, maar vaak zaak de niveauverschillen dermate groot dat er geen beginnen aan is. Zeker bij vakken waar opgedane kennis steeds wederom uitgebreid wordt (talen) heb je A1 en B2 leerlingen bij elkaar in de klas, dat werkt niet.quote:Op woensdag 25 maart 2026 10:28 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat komt ook door het Nederlands schoolsysteem, waarin we kinderen opsplitsen op basis van leerniveau. Na je 12e kom je jarenlang amper meer iemand van een ander niveau tegen.
Ik vond er vroeger niet zoveel mis mee, maar ben er in de loop der jaren wel anders tegenaan gaan kijken.
Pro-neonazi's. Laten we gewoon benoemen wat het is.quote:Op woensdag 25 maart 2026 19:18 schreef Cyan9 het volgende:
Ik zou FvD niet eens pro Nederland noemen, ze zijn vooral pro mensen met FvD gedachtengoed.
Zijn het over het algemeen de linkse of de rechtse mensen die er misbruik van maken? Van oudsher zijn het de rijke zakenmensen die het meeste de zaak oplichten.quote:Op woensdag 25 maart 2026 15:18 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zowel links als rechts willen doorgaans een goede inkomensvoorziening. Alleen rechts is doorgaans wat kritischer op de instroom (mensen zijn van nature opportunistisch en kiezen graág het brede pad) en links gaat uit van het goede.
Ik moet nog steeds terugdenken aan jouw opmerkingen dat je de ander ziek wenst als die niet mee gaat in jouw opvatting voor meer ruimhartigheid voor wat betreft uitkeringen.
Dat noem je handelen.quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:43 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zijn het over het algemeen de linkse of de rechtse mensen die er misbruik van maken? Van oudsher zijn het de rijke zakenmensen die het meeste de zaak oplichten.
Kan je dat ook onderbouwen?quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:38 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Pro-neonazi's. Laten we gewoon benoemen wat het is.
Dat is toch vragen naar een open deur? Je hebt die mening of je hebt die niet.quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:53 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Kan je dat ook onderbouwen?
Wat overeenkomsten laten zien enzo.
Nou nee er moeten natuurlijk wel kenmerken zijn.quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:57 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat is toch vragen naar een open deur? Je hebt die mening of je hebt die niet.
Absurde aanval van de NVvR op de vrijheid van meningsuiting. Heel gevaarlijk dit.quote:Rechtspraak De Kamervragen van JA21 suggereren dat een specifieke asielrechter „(politiek) activisme in de rechtszaal” zou bedrijven, stelt de Nederlandse Vereniging voor de Rechtspraak. „Zo ondergraaf je de hele rechtspraak.”
Aanleiding voor de vragen is een interview vorig weekend in NRC met vreemdelingenrechter Steffie van Lokven van de rechtbank Limburg. Daarin wordt beschreven hoe zij een belangrijke stempel drukt op het migratiebeleid, door geregeld asielzaken voor te leggen aan het Hof van Justitie in Luxemburg. Dikwijls moeten door haar gang naar Luxemburg te strenge asielregels worden bijgesteld.
Dat aanpassen van wetgeving kan dus niet omdat er rechters zijn die EU en VN verdragen als natuurwetten behandelen en ze zo interpreteren dat invoeren van strengere wetgeving onmogelijk is. Die verdragen kunnen niet aangepast worden door JA21 in de Nederlandse Tweede Kamer, die macht hebben we uit handen gegeven.quote:Raadsheer Marc Fierstra heeft een suggestie voor JA21: ,,Jullie zijn de wetgever, dus kom in actie! Probeer die wetgeving waar je zoveel moeite mee hebt, aan te passen. Je moet op de bal spelen, niet op de man. Zo simpel is het."
Je hebt de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen gemist?quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:53 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Kan je dat ook onderbouwen?
Wat overeenkomsten laten zien enzo.
Zijn die neo nazi en waar zie je dat aan?quote:Op woensdag 25 maart 2026 21:37 schreef Weird- het volgende:
[..]
Je hebt de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen gemist?
Chris Aalberts heeft daar een mooi stukje over geschreven:quote:Op woensdag 25 maart 2026 21:39 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Zijn die neo nazi en waar zie je dat aan?
Maar ook hij laat geen overeenkomsten zien met de nazi'squote:Op woensdag 25 maart 2026 21:43 schreef Weird- het volgende:
[..]
Chris Aalberts heeft daar een mooi stukje over geschreven:
https://chrisaalberts.nl/(...)ft-niet-te-verbazen/
De NVU heeft een behoorlijk aantal overeenkomsten; en laat FvD daar nou mensen van op declijst hebben staanquote:Op woensdag 25 maart 2026 21:47 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Maar ook hij laat geen overeenkomsten zien met de nazi's
Onzin. Opportunisme komt onder elke richting en flank voor.quote:Op woensdag 25 maart 2026 20:43 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zijn het over het algemeen de linkse of de rechtse mensen die er misbruik van maken? Van oudsher zijn het de rijke zakenmensen die het meeste de zaak oplichten.
Ja dat is een beetje vergezocht vind je niet?quote:Op woensdag 25 maart 2026 22:15 schreef Weird- het volgende:
[..]
De NVU heeft een behoorlijk aantal overeenkomsten; en laat FvD daar nou mensen van op declijst hebben staan
Is bij rechts om logische redenen meer en dieper aanwezig. Nou vooruit, bij de Russen in de Sovjet-Unie (en niet Sovjet-Unie) ook wel.quote:Op woensdag 25 maart 2026 22:17 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Onzin. Opportunisme komt onder elke richting en flank voor.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |