Je moet ook geen individuen als vijand wegzetten maar het abstracter maken.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Succesvolle mensen als vijand wegzetten werkt echt niet, je komt alleen jaloers over.
Dat vindt alleen geen tractie, omdat op wat links-radicalen na niemand zo fel tegen kapitalisme is. Op rechts, of wat men verstaat onder rechts, werkt dat wél, omdat een grote groep wel tegen alles wat wel asiel te maken heeft is. En nee, dat is niet oorzaak en gevolg omdraaien.quote:Op zondag 22 maart 2026 14:52 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Sowieso moet GL-Pvda een linkspopulistische koers gaan varen waarin keihard wordt gebeukt op de verwevenheid van het grootkapitaal en de coalitie en hun vazallen op verrechts.
Dat deed Bij1 en op wat gekkies na zit daar niemand meer.quote:Op zondag 22 maart 2026 19:48 schreef -XOR- het volgende:
Het is niet materieel dingen saboteren (in tegenstelling tot wat de VVD doet), maar het gaat om de toon. Gewoon er hard invliegen.
Maak maar duidelijk: zij zijn het graaiende grootkapitaal, wij zijn het volk.
Nee, maar ook niet 'de rijken' als groep, waarbij rijk vaak al blijkt te beginnen bij 2 of 2,5 keer modaal of mensen in een huis van 8 ton oid.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:22 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je moet ook geen individuen als vijand wegzetten.
Niet zozeer tegen kapitalisme, maar je zou de verhoging van de pensioenleeftijd voor zware beroepen en WW-verkorting bijvoorbeeld wel kunnen framen als herstructurering waarvan de kosten worden afgewenteld op de gewone man en niet op de werkgeversgilde dat middels het zoveelste VVD-kabinet weer eens uitstekend voor zichzelf heeft weten te zorgen.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:23 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat vindt alleen geen tractie, omdat op wat links-radicalen na niemand zo fel tegen kapitalisme is. Op rechts, of wat men verstaat onder rechts, werkt dat wél, omdat een grote groep wel tegen alles wat wel asiel te maken heeft is. En nee, dat is niet oorzaak en gevolg omdraaien.
'De rijken' als in artsen, advocaten of profvoetballers, zijn natuurlijk niet het grootkapitaal.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, maar ook niet 'de rijken' als groep, waarbij rijk vaak al blijkt te beginnen bij 2 of 2,5 keer modaal of mensen in een huis van 8 ton oid.
Je moet geen belasting willen heffen omdat je vindt dat een ander teveel heeft, mensen laten denken dat je dat wel doet is een erg slecht idee. Belasting heffen is een noodzakelijk kwaad, geen doel.
Dat kan, alleen is het slimme van rechts geweest dat dit helemaal geen campagnepunten waren en hooguit, voor zover het al plannen waren, ergens waren weggemoffeld. Nu reageren kán, maar is niet zo heel zinvol meer.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Niet zozeer tegen kapitalisme, maar je zou de verhoging van de pensioenleeftijd voor zware beroepen en WW-verkorting bijvoorbeeld wel kunnen framen als herstructurering waarvan de kosten worden afgewenteld op de gewone man en niet op de werkgeversgilde dat middels het zoveelste VVD-kabinet weer eens uitstekend voor zichzelf heeft weten te zorgen.
Tja, het echte grootkapitaal, de supergrote bedrijven, zijn helaas erg lastig te belasten. Dan zit je weer met populistische grootspraak die niet uit te voeren is.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:29 schreef -XOR- het volgende:
[..]
'De rijken' als in artsen, advocaten of profvoetballers, zijn natuurlijk niet het grootkapitaal.
Nou nou wat slim zeg, het verzieken van de democratie en geen open kaart spelen. Ondertussen heb je alle megafoons uit handen van links geslagen zodat ze daar niet hard campagne op kunnen voeren. Wat fraai. Op naar nog meer slavernij en uitbuiting!quote:Op zondag 22 maart 2026 20:30 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat kan, alleen is het slimme van rechts geweest dat dit helemaal geen campagnepunten waren en hooguit, voor zover het al plannen waren, ergens waren weggemoffeld. Nu reageren kán, maar is niet zo heel zinvol meer.
Dat weet ik ook wel, maar dat maakt niet uit. De VVD bokst al rondenlang met verzwaarde handschoenen dus er mag wel eens met minder sjieke middelen teruggeduwd worden.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, het echte grootkapitaal, de supergrote bedrijven, zijn helaas erg lastig te belasten. Dan zit je weer met populistische grootspraak die niet uit te voeren is.
De politiek is nu eenmaal een doortrapt spel, dat je slim moet spelen. Het heeft bijzonder weinig nut om je eigen falen daarin weg te zetten als slachtoffer van je tegenpartij.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:34 schreef Klopkoek het volgende:
Nou nou wat slim zeg, het verzieken van de democratie en geen open kaart spelen. Ondertussen heb je alle megafoons uit handen van links geslagen zodat ze daar niet hard campagne op kunnen voeren.
Kan prima hoor:quote:Op zondag 22 maart 2026 20:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, het echte grootkapitaal, de supergrote bedrijven, zijn helaas erg lastig te belasten. Dan zit je weer met populistische grootspraak die niet uit te voeren is.
Ja bij jouw soort, de Gordon Gekko en Patrick Bateman verheerlijkers, zijn alle normen en waarden weg, is er geen ondergrens meer. Precies wat ik telkens weer zeg.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:38 schreef nostra het volgende:
[..]
De politiek is nu eenmaal een doortrapt spel, dat je slim moet spelen. Het heeft bijzonder weinig nut om je eigen falen daarin weg te zetten als slachtoffer van je tegenpartij.
Tja, ga maar schoppen met onzin waarvan iedereen weet dat het onwaar is. Precies de reden dat veel mensen bij links wegrennen, zulk constant geschop. Sowieso kun jij geen post maken zonder mensen aan te vallen, of het nu users, politici of journalisten zijn. Niet echt reclame voor links.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Kan prima hoor:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)riel-zucman-a4159090
Maar ja, nu komt de ware Hanca en ChristenUnie naar boven. De CU dat is aangesloten bij de EVP, CDA in Europa. Dus gaat de CU de WW-afbraak gewoon slikken en goedkeuren, waarmee Nederland hekkensluiter van Europa wordt op dat vlak (m.n. de rechtenopbouw), net zoals Nederland hekkensluiter is bij het belasten van vermogen. In plaats van dit erkennen is de uitvlucht alweer snel 'het kan niet, is mobiel' blahblah. Nee, je wil het niet. Het is een keuze om hekkensluiter te zijn in het belasten van vermogens.
Je snapt dat Stone's doel van Wall Street juist geen verheerlijking was, maar het aankaarten van de gevaren van ongebreidelde competitie en de gevolgen daarvan op ethos en moralisme hč?quote:Op zondag 22 maart 2026 20:42 schreef Klopkoek het volgende:
Ja bij jouw soort, de Gordon Gekko en Patrick Bateman verheerlijkers, zijn alle normen en waarden weg, is er geen ondergrens meer. Precies wat ik telkens weer zeg.
Ja, en zo komt links nergens.quote:Alle middelen zijn geoorloofd, als je er maar mee weg komt. Een 'spel' dat mensenlevens kost. In elke VVDer schuilt een oorlogshitser en moordenaar.
Rechts wint er veel kiezers mee. De VVD redde er zijn campagnes mee. Gewoon puur door schoppen en vooral tegen te zijn. Tegen anderen afzetten.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:59 schreef Hanca het volgende:
Precies de reden dat veel mensen bij links wegrennen, zulk constant geschop.
Weer een goed voorbeeld van je gedraai en geglibber, en hoe de waarheid enkel instrumenteel wordt in gezet.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:06 schreef nostra het volgende:
[..]
Je snapt dat Stone's doel van Wall Street juist geen verheerlijking was, maar het aankaarten van de gevaren van ongebreidelde competitie en de gevolgen daarvan op ethos en moralisme hč?
Dit is natuurlijk omgedraaid. Bij1 waren gekkies en die wat probeerden, dat is wat anders.quote:Op zondag 22 maart 2026 20:24 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat deed Bij1 en op wat gekkies na zit daar niemand meer.
Martin Sheen speelde dan ook een fantastische rol, maar dat '80-s wereldje, Thatcher en Reagan incluis, heeft tegenwoordig maar bijzonder weinig aanhang meer in de politiek, dus ik snap je focus erop niet zo.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:16 schreef Klopkoek het volgende:
Ja natuurlijk weet ik dat, maar ik weet ook hoe vervolgens rechtsmensjes er iets anders uit haalden en Gordon Gekko tot een voorbeeld maakte. De subtext werd genegeerd of een wending aan gegeven (doe jij ook).
Het is ook gewoon heel erg lastig als je (misschien wat utopische) beeld van hoe de maatschappij er uit zou moeten zien in de politieke praktijk niet realistisch is. Dat weet ik zelf ook als geen ander. Je kunt wel een beeld willen nastreven van een resource based maatschappij waarin landen (of regio's van landen) zonder wereldhandel zelfvoorzienend zijn, maar dat is een dusdanig vergezicht dat je dat nooit uitgelegd krijgt in een partijprogramma dat elke vier jaar moet worden herschreven naar de waan van de dag en het volgende populistische topic.quote:Op zondag 22 maart 2026 19:38 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De realiteit is rechts, zeker in Nederland. Links gelooft/denkt dat de realiteit ook een kwartslag kan worden gedraaid. Sommigen op de linkerflank gaan wel heel ver in hun degrowth utopisme maar velen nemen toch vooral een voorbeeld aan Scandinavië, Canada en Australië/Nieuw-Zeeland. Op vlakken als duurzame economie, arbeidsverhoudingen, sociale mobiliteit en het democratisch gehalte van de maatschappij.
* GL-PvdA heeft degrowth laten vallen trouwens. Slechts een minderheid hangt dit aan.
De bakens zijn verzet naar het autoritaire Singapore, naar transhumanisme, door de misantropische nihilisten en sociaal-darwinisten.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:25 schreef nostra het volgende:
[..]
Martin Sheen speelde dan ook een fantastische rol, maar dat '80-s wereldje, Thatcher en Reagan incluis, heeft tegenwoordig maar bijzonder weinig aanhang meer in de politiek, dus ik snap je focus erop niet zo.
Misschien is dat zo (ikzelf geloof niet in degrowth - productiviteitsgroei is nodig om zuiniger te leven) maar ook dan is een voorbeeld nemen aan reëel bestaande alternatieven zoals Zweden en Nieuw-Zeeland een stap vooruit. Naar een betere voetafdruk voor Nederland.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:43 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Het is ook gewoon heel erg lastig als je (misschien wat utopische) beeld van hoe de maatschappij er uit zou moeten zien in de politieke praktijk niet realistisch is. Dat weet ik zelf ook als geen ander. Je kunt wel een beeld willen nastreven van een resource based maatschappij waarin landen (of regio's van landen) zonder wereldhandel zelfvoorzienend zijn, maar dat is een dusdanig vergezicht dat je dat nooit uitgelegd krijgt in een partijprogramma dat elke vier jaar moet worden herschreven naar de waan van de dag en het volgende populistische topic.
Overigens nog een reden waarom ik de fusie van GL en PvdA buitengewoon kut vindt. Binnen GL was die stroming nog wel enigszins van waarde, na de fusie is dat totaal verstomd.
Ik ben een groot voorstander van gecontroleerde degrowth. De door consumptie en industrialisatie aangedreven wereldhandel is de kanker van onze planeet. Iedereen met verstand kan dat gewoon zien als hij zijn ogen open doet. Helaas is er waarschijnlijk een apocalyptisch event nodig om een dergelijke paradigmashift te laten plaatsvinden.
Dergelijk antiglobalisme vind je parlementair op links eigenlijk alleen nog terug bij de linkervleugel van de SP en PvdD (Ewald Engelen is bijvoorbeeld anti-globalist in regionaal-autarkische zin), bij het huidige GL vind je die weerzin tegen transcontinentale productieketens niet zozeer terug, daar wordt vooral gesproken over eerlijker verloning voor het Zuiden.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:43 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
Je kunt wel een beeld willen nastreven van een resource based maatschappij waarin landen (of regio's van landen) zonder wereldhandel zelfvoorzienend zijn,
Het is politiek niet realistisch. Maar dat is het stopzetten van migratie ook niet.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:52 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Misschien is dat zo (ikzelf geloof niet in degrowth - productiviteitsgroei is nodig om zuiniger te leven) maar ook dan is een voorbeeld nemen aan reëel bestaande alternatieven zoals Zweden en Nieuw-Zeeland een stap vooruit. Naar een betere voetafdruk voor Nederland.
Aan de ene kant zeg je dat je ze niet realistisch vindt, maar aan de andere kant zou je het luchtfietsen en dromen wel tof vinden...
Ik denk dat het luchtfietsen laten gaan verstandig is (nee, dat stigma gaat door De Telegraaf en NRC niet weg). Daar heb je PvdD voor, voor het luchtfietsen en dromen over wat nog niet is.
Aan beiden zit een populistisch randje. Daarvan zei BehoorlijkKritisch (waar ik vervolgens op reageerde)quote:Op zondag 22 maart 2026 21:56 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dergelijk antiglobalisme vind je parlementair op links eigenlijk alleen nog terug bij de linkervleugel van de SP en PvdD (Ewald Engelen is bijvoorbeeld anti-globalist in regionaal-autarkische zin), bij het huidige GL vind je die weerzin tegen transcontinentale productieketens niet zozeer terug, daar wordt vooral gesproken over eerlijker verloning voor het Zuiden.
Je klinkt als Mohammed Enait.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:45 schreef Klopkoek het volgende:
De bakens zijn verzet naar het autoritaire Singapore, naar transhumanisme, door de misantropische nihilisten en sociaal-darwinisten.
Je snapt dat dat uit De Optimist kwam, zeg maar waar je een hyperbolische stelling inneemt tegen een algemeen heersend negatief gevoel. Om het in de context te plaatsen, zijn letterlijke inleiding: "Ja, veel is verschrikkelijk, want het is een ordinaire man, die de toon van het debat verziekt, die racistische tendensen heeft, die mensen op een grove wijze aanpakt, die (het) decorum van het presidentschap afbreekt".quote:"Trump is top!", om met Koen Petersen te spreken.
Een blauwdruk neerleggen en daar naartoe werken krijgt al snel verwijten van totalitarisme.quote:Op zondag 22 maart 2026 21:58 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
En ik denk dat een dergelijke droom neerzetten en vanuit daar kleine stappen zetten in elk geval meer is dan wat links nu doet.
Lijkt me veel meer afgewogen dan het artikel. Helaas kwam er nav dit ND artikel al wel weer een heel stuk op NPO Radio 1, over dat CU met FvD zou kunnen samenwerken ivm gedeelde christelijke waarden oid.quote:“Als SGP-ChristenUnie Epe zijn wij dankbaar dat we onze 3 zetels mogen behouden. We zullen onze kiezers zo goed mogelijk proberen te vertegenwoordigen en het beste zoeken voor de inwoners van onze gemeente.
We hadden niet verwacht dat FvD de grootste zou worden. Dat is wel een signaal van inwoners wat we serieus moeten nemen.
Als SGP-ChristenUnie Epe sluiten we niemand op voorhand uit. Wij zijn altijd bereid om een gesprek aan te gaan. De praktijk leert echter wel dat FvD vaak anders denkt over politieke kwesties dan wij. Ook stemt het FvD tijdens de gemeenteraadsvergaderingen vaak anders dan wij als SGP-ChristenUnie. Er moeten dus veel water ‘onder de brug door’ willen we met FvD een coalitie kunnen vormen. Maar op voorhand uitsluiten vinden wij niet democratisch.”
Wat? Maak je hier geen typo?quote:Op zondag 22 maart 2026 22:12 schreef Hanca het volgende:
Maar inmiddels zijn we wel ver van de gemeenteraadsverkiezingen afgedreven![]()
Daar wel meer over: Weet niet of mensen iets hadden gehoord over CU/SGP Epe die met de CU zou willen meewerken, dat was dus een verkeerd frame van een journalist: https://www.nd.nl/nieuws/(...)-college-samenwerken
Nav dit artikel is er een felle discussie bij de CU in de app ontstaan. Uiteindelijk kwam CU Epe gelukkig zelf met een update, dat hele artikel is op basis van deze schriftelijke reactie:
[..]
Lijkt me veel meer afgewogen dan het artikel. Helaas kwam er nav dit ND artikel al wel weer een heel stuk op NPO Radio 1, over dat CU met FvD zou kunnen samenwerken ivm gedeelde christelijke waarden oid.
Zo werkt dat dus soms. Helaas.
quote:Weet niet of mensen iets hadden gehoord over CU/SGP Epe die met de CU zou willen meewerken
Sorry, dat heb je als je een post deels herschrijft en daarna niet meer goed terug leest, laten we het er op houden dat het laat is.quote:
Ik ga hem opnieuw lezen.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Sorry, dat heb je als je een post deels herschrijft en daarna niet meer goed terug leest, laten we het er op houden dat het laat is.
Ik vertaal het even naar gewone mensentaal: wij doen liever zaken over rechts en de cultuurchristenen dan over links en de goddelozen. We kijken hier zakelijk en realistisch naar. De Partij voor de Dieren is ook erg. Als het moet ruilen we negertjes in om onze soevereiniteit in eigen kring te behouden.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:12 schreef Hanca het volgende:
Maar inmiddels zijn we wel ver van de gemeenteraadsverkiezingen afgedreven![]()
Daar wel meer over: Weet niet of mensen iets hadden gehoord over CU/SGP Epe die met FvD zou willen meewerken, dat was dus een verkeerd frame van een journalist: https://www.nd.nl/nieuws/(...)-college-samenwerken
Nav dit artikel is er een felle discussie bij de CU in de app ontstaan. Uiteindelijk kwam CU Epe gelukkig zelf met een update, dat hele artikel is op basis van deze schriftelijke reactie:
[..]
Lijkt me veel meer afgewogen dan het artikel. Helaas kwam er nav dit ND artikel al wel weer een heel stuk op NPO Radio 1, over dat CU met FvD zou kunnen samenwerken ivm gedeelde christelijke waarden oid.
Zo werkt dat dus soms. Helaas.
Ach en als een politicus zegt geen lange termijn visie te hebben wordt hij ook afgebrand. In die zin is het nooit goed.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:08 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een blauwdruk neerleggen en daar naartoe werken krijgt al snel verwijten van totalitarisme.
Omdat die opmerking over een heel andere discussie ging en je bovendien realiteit en politieke realiteit op één hoop gooit.quote:Ik vind het ook wat in tegenspraak met je eerdere opmerking over "te ver van de realiteit af staan".
Jij kunt niet lezen blijkbaar.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:20 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik vertaal het even naar gewone mensentaal: wij doen liever zaken over rechts en de cultuurchristenen dan over links en de goddelozen. We kijken hier zakelijk en realistisch naar. Als het moet ruilen we negertjes in om onze soevereiniteit in eigen kring te behouden.
Gewoon realistisch dus.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:12 schreef Hanca het volgende:
Maar inmiddels zijn we wel ver van de gemeenteraadsverkiezingen afgedreven![]()
Daar wel meer over: Weet niet of mensen iets hadden gehoord over CU/SGP Epe die met FvD zou willen meewerken, dat was dus een verkeerd frame van een journalist: https://www.nd.nl/nieuws/(...)-college-samenwerken
Nav dit artikel is er een felle discussie bij de CU in de app ontstaan. Uiteindelijk kwam CU Epe gelukkig zelf met een update, dat hele artikel is op basis van deze schriftelijke reactie:
[..]
Lijkt me veel meer afgewogen dan het artikel. Helaas kwam er nav dit ND artikel al wel weer een heel stuk op NPO Radio 1, over dat CU met FvD zou kunnen samenwerken ivm gedeelde christelijke waarden oid.
Zo werkt dat dus soms. Helaas.
Jij mag je gestrekte been ook wel weer eens wat rust geven. Het hoeft niet altijd zo vijandig richting je mede-users.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:20 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik vertaal het even naar gewone mensentaal: wij doen liever zaken over rechts en de cultuurchristenen dan over links en de goddelozen. We kijken hier zakelijk en realistisch naar. Als het moet ruilen we negertjes in om onze soevereiniteit in eigen kring te behouden.
Het failliet van Nederland. In veel andere landen, zoals Duitsland, zijn ze nog niet zover.
Ze zijn vooral netjes en gaan koffie drinken ivm de formatie, meer niet. Als grootste is FvD nou eenmaal als eerste aan zet. Niet komen opdagen is gewoon niet netjes en onnodig.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:22 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Gewoon realistisch dus.
Je wil zoveel mogelijk van je punten als partij verwezelijken.
Ik ken die personen verders niet. Misschien valt er best wel mee te dealen.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze zijn vooral netjes en gaan koffie drinken ivm de formatie, meer niet. Als grootste is FvD nou eenmaal als eerste aan zet. Niet komen opdagen is gewoon niet netjes en onnodig.
Negatieve groei, negatieve winst...quote:Op zondag 22 maart 2026 21:43 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Het is ook gewoon heel erg lastig als je (misschien wat utopische) beeld van hoe de maatschappij er uit zou moeten zien in de politieke praktijk niet realistisch is. Dat weet ik zelf ook als geen ander. Je kunt wel een beeld willen nastreven van een resource based maatschappij waarin landen (of regio's van landen) zonder wereldhandel zelfvoorzienend zijn, maar dat is een dusdanig vergezicht dat je dat nooit uitgelegd krijgt in een partijprogramma dat elke vier jaar moet worden herschreven naar de waan van de dag en het volgende populistische topic.
Overigens nog een reden waarom ik de fusie van GL en PvdA buitengewoon kut vindt. Binnen GL was die stroming nog wel enigszins van waarde, na de fusie is dat totaal verstomd.
Ik ben een groot voorstander van gecontroleerde degrowth. De door consumptie en industrialisatie aangedreven wereldhandel is de kanker van onze planeet. Iedereen met verstand kan dat gewoon zien als hij zijn ogen open doet. Helaas is er waarschijnlijk een apocalyptisch event nodig om een dergelijke paradigmashift te laten plaatsvinden.
Daarin zijn natuurlijk ook keuzes te maken. Meewerken aan de normalisatie van een extreemrechtse partij (of op z’n minst iets wat daar stevig tegenaan schurkt), is wat mij betreft nooit een heel briljant idee.quote:Op zondag 22 maart 2026 22:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze zijn vooral netjes en gaan koffie drinken ivm de formatie, meer niet. Als grootste is FvD nou eenmaal als eerste aan zet. Niet komen opdagen is gewoon niet netjes en onnodig.
Ja, eens hoor. Ik wist eerlijk gezegd voor eergisteren niet eens dat het zo heet in die kringen.quote:Op maandag 23 maart 2026 12:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Negatieve groei, negatieve winst...
Qua inhoud eens, maar dat marketingtechnische gesugarcoat krijg ik echt vlekken van.
Gecontroleerde krimp. Helemaal top. In term en in inhoud.
Tja, je kunt de verhoudingen in een raad ook voor niks op scherp zetten. Bij ons bestaat de FvD fractie voor de helft uit partijhoppende (VVD, BBB, 50plus) oude bekenden. Niet dat je met zulke mensen een coalitie wil vormen, maar ze nu anders behandelen dan toen ze voor een andere partij in de raad zaten (of in 1 geval: nog zitten, de afscheidsvergadering oude raad moet nog komen) lijkt me ook weer vreemd.quote:Op maandag 23 maart 2026 12:49 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Daarin zijn natuurlijk ook keuzes te maken. Meewerken aan de normalisatie van een extreemrechtse partij (of op z’n minst iets wat daar stevig tegenaan schurkt), is wat mij betreft nooit een heel briljant idee.
En de input t.b.v. de verkenningsfase kan ook gewoon schriftelijk gegeven worden.
Ik heb niet het idee dat het links laten liggen van die partij erg veel helpt.quote:Op maandag 23 maart 2026 12:49 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Daarin zijn natuurlijk ook keuzes te maken. Meewerken aan de normalisatie van een extreemrechtse partij (of op z’n minst iets wat daar stevig tegenaan schurkt), is wat mij betreft nooit een heel briljant idee.
En de input t.b.v. de verkenningsfase kan ook gewoon schriftelijk gegeven worden.
Vanaf het moment dat iemand er voor kiest om als FvD-er door het leven te gaan mag je hem/haar behandelen als de paria die hij/zij is geworden.quote:Op maandag 23 maart 2026 16:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, je kunt de verhoudingen in een raad ook voor niks op scherp zetten. Bij ons bestaat de FvD fractie voor de helft uit partijhoppende (VVD, BBB, 50plus) oude bekenden. Niet dat je met zulke mensen een coalitie wil vormen, maar ze nu anders behandelen dan toen ze voor een andere partij in de raad zaten (of in 1 geval: nog zitten, de afscheidsvergadering oude raad moet nog komen) lijkt me ook weer vreemd.
Bovendien geef je daarmee het fvd munitie om slachtoffer te spelen. Je moet er hoe vervelend ook, boven staan.quote:Op maandag 23 maart 2026 16:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, je kunt de verhoudingen in een raad ook voor niks op scherp zetten. Bij ons bestaat de FvD fractie voor de helft uit partijhoppende (VVD, BBB, 50plus) oude bekenden. Niet dat je met zulke mensen een coalitie wil vormen, maar ze nu anders behandelen dan toen ze voor een andere partij in de raad zaten (of in 1 geval: nog zitten, de afscheidsvergadering oude raad moet nog komen) lijkt me ook weer vreemd.
Dat gaat echt afhangen van wat ze zeggen. Als ze vol complotmodus anti-vaxx, we worden geregeerd door reptilians, omvolkingstheorie gaan: dan heeft debat geen enkele zin.quote:Op maandag 23 maart 2026 16:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb niet het idee dat het links laten liggen van die partij erg veel helpt.
Dat doen we volgens mij namelijk al grotendeels. En toch groeien ze hard.
Zou het beter zijn om wel het debat aan te gaan?
(Ik heb het antwoord niet.)
https://www.ad.nl/zoeterm(...)zoetermeer~ab5002a1/quote:Tweede Kamerlid Jeremy Mooiman verkenner voor PVV in Zoetermeer
Tweede Kamerlid Jeremy Mooiman is door de Zoetermeerse PVV gevraagd om de mogelijkheden te verkennen om een coalitie te vormen. De partij wil zo snel mogelijk met alle andere partijen praten, zegt lijsttrekker Stefan Smits.
Ze zijn daar, net aan, de grootste. Dus op zich niet gek.quote:Op maandag 23 maart 2026 20:43 schreef capricia het volgende:
Inmiddels worden PVVers gevraagd de formatie te leiden.
[..]
https://www.ad.nl/zoeterm(...)zoetermeer~ab5002a1/
In het licht van de discussie eerder vandaag en gisteren of je wel samen moet willen werken met dit soort partijen.quote:Op maandag 23 maart 2026 20:57 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ze zijn daar, net aan, de grootste. Dus op zich niet gek.
Er zijn in Zoetermeer meer smaken dan "centrumrechts" (lol).quote:Op maandag 23 maart 2026 21:00 schreef capricia het volgende:
[..]
In het licht van de discussie eerder vandaag en gisteren of je wel samen moet willen werken met dit soort partijen.
Ik denk dat er weinig keuze is. Ze halen zetels, soms veel zetels, en soms worden ze de grootste.
Ze mogen de formatie starten en stellen dus een formateur aan, dat hoeft niks te zeggen over een komende coalitie.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:00 schreef capricia het volgende:
[..]
In het licht van de discussie eerder vandaag en gisteren of je wel samen moet willen werken met dit soort partijen.
Ik denk dat er weinig keuze is. Ze halen zetels, soms veel zetels, en soms worden ze de grootste.
Zeker zijn er meer smaken. Maar ondertussen begint de PVV wel met formeren.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:11 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Er zijn in Zoetermeer meer smaken dan "centrumrechts" (lol).
VVD zal vast mee willen doen, maar dan zit je nog maar op 12 van de 20 benodigde zetels. De lokale partij LHN zal mee willen doen (maar VVD wil die lijsttrekker en wethouder niet). Heb je er 15. Daarna wordt het lastig.
Spijtig dat een cordon sanitaire niet meer mogelijk is. Nee, in plaats daarvan steeds vaker een hek om de melaatse GL-PvdA heen. Arm Nederland.
Gefeliciteerd ermee.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Zeker zijn er meer smaken. Maar ondertussen begint de PVV wel met formeren.
Ik heb dat nog niet zovaak gezien.
Als je de grootste bent, start je gewoon. Denk niet dat daar vaak van wordt afgeweken.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Zeker zijn er meer smaken. Maar ondertussen begint de PVV wel met formeren.
Ik heb dat nog niet zovaak gezien.
Ik zou als normale partij ook hier weer snel klaar mee zijn. Niet meer aandacht schenken dan strikt noodzakelijk.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:00 schreef capricia het volgende:
[..]
In het licht van de discussie eerder vandaag en gisteren of je wel samen moet willen werken met dit soort partijen.
Ik denk dat er weinig keuze is. Ze halen zetels, soms veel zetels, en soms worden ze de grootste.
Het begrip normale partij is heel rekbaar geworden. Helaas.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:47 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ik zou als normale partij ook hier weer snel klaar mee zijn. Niet meer aandacht schenken dan strikt noodzakelijk.
De PVV begint met verkennen. Dat is nog een ruime stap voor formeren. Dit is een rondje lijsttrekkers doen, op basis waarvan de verkenner een advies voor een vervolg geeft. Als het niet vruchtbaar is, dan kan dat zomaar een andere verkenningsronde worden.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:14 schreef capricia het volgende:
[..]
Zeker zijn er meer smaken. Maar ondertussen begint de PVV wel met formeren.
Ik heb dat nog niet zovaak gezien.
Kieskompas is met dit aantal stellingen niet serieus te nemen.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:43 schreef Klopkoek het volgende:
https://www.ad.nl/utrecht(...)~aafac1c5/?slug_rd=1
D66 in Utrecht(in Kieskompas staat de VVD rechtser dan FvD).
Wat me vooral stoort is dat de lokale fracties worden afgerekend op de landelijke. Er zit vaak een behoorlijk verschil tussen de twee.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Kieskompas is met dit aantal stellingen niet serieus te nemen.
Verder niet onlogisch dat D66 het liefst middenin de coalitie zit, dan de rechtervleugel te zijn. Wordt interessant om dit te volgen, wie gaat dit het best uitspelen?
Dat betwist ik niet, maar je kunt dan ook bij Volt kijken of CDA. In plaats van een door Klassiek Liberaal geleide VVD (net als Amsterdam).quote:Op maandag 23 maart 2026 21:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Kieskompas is met dit aantal stellingen niet serieus te nemen.
Verder niet onlogisch dat D66 het liefst middenin de coalitie zit, dan de rechtervleugel te zijn. Wordt interessant om dit te volgen, wie gaat dit het best uitspelen?
Zeker. Maar dan môt je er wel eerst mee praten.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:50 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
De PVV begint met verkennen. Dat is nog een ruime stap voor formeren. Dit is een rondje lijsttrekkers doen, op basis waarvan de verkenner een advies voor een vervolg geeft. Als het niet vruchtbaar is, dan kan dat zomaar een andere verkenningsronde worden.
Ik heb het idee dat ze in zetten op VVD om bij CDA uit te komen.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat betwist ik niet, maar je kunt dan ook bij Volt kijken of CDA. In plaats van een door Klassiek Liberaal geleide VVD (net als Amsterdam).
Nou, dit dus.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:50 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het begrip normale partij is heel rekbaar geworden. Helaas.
Staat ook in het stuk. Op het einde. Zo'n beetje.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat ze in zetten op VVD om bij CDA uit te komen.
Dit zegt niks over normaliseren, de grootste start gewoon, dat is in de meeste gemeentes echt wel de regel waar geen discussie over mogelijk is. De regels volgen is geen normaliseren van een partij.quote:Op maandag 23 maart 2026 21:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou, dit dus.
Ik heb die indruk ook. Dat bijv de PVV al veel meer genormaliseerd is. En Forum lijkt ook die kant op te gaan.
Maar wat denk jij dat de beste strategie is? Doodzwijgen werkt kennelijk ook niet (zie de huidige winst van Forum). Gezellig meedoen legitimeert al helemaal zo'n partij (zie de PVV in de TK).
Niet alleen wij, en niet alleen op gemeente niveau, worstelen daarmee. Maar ook onze buurlanden.
Zelfs CU kan want die twee hebben al een meerderheid samenquote:Op maandag 23 maart 2026 21:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat ze in zetten op VVD om bij CDA uit te komen.
Als eenmansfractie een wethouder leveren komt wel voor, maar meestal alleen als je echt een goede wethouderskandidaat hebt, meestal eentje met ervaring in de gemeente. Dat is bij CU volgens mij niet het geval.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:01 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zelfs CU kan want die twee hebben al een meerderheid samen![]()
Mja, voor de bestuurskwaliteit is CDA altijd een prima optie.
Er is een berucht geval waarbij wel van die regel afgeweken werd. Dat was in Goes na de gemeenteraadsverkiezingen van 2006.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:01 schreef Hanca het volgende:
Dit zegt niks over normaliseren, de grootste start gewoon, dat is in de meeste gemeentes echt wel de regel waar geen discussie over mogelijk is.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Goes_(gemeente)#College_van_B&Wquote:Het college van B&W voor de periode 2006-2010 was een coalitie van CDA, VVD en SGP/ChristenUnie (14 van de 25 zetels). Alhoewel de PvdA de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 was geworden, en zij het voortouw zou nemen bij het nieuw te vormen college, hadden de drie eerder genoemde partijen reeds de dag na de verkiezingen een nieuwe coalitie gevormd. Zowel PvdA als ook diverse inwoners waren hier verbolgen over. Dit kwam mede doordat dit had plaatsgevonden op de Biddag voor gewas en arbeid. Op verzoek van de landelijke SGP was er op deze - woensdag - niet gestemd en voor de dinsdag gekozen. Desondanks deed de SGP op deze dag wel mee aan het vormen van een nieuw college. De installatie van de nieuwe gemeenteraad op 16 maart verliep dan ook tumultueus. Het NOS-journaal wijdde er een item aan. De drie nieuwe coalitiepartners hebben vanwege het gebeuren hun excuses aangeboden voor hun handelwijze. Het college bestond vanaf 2010 tot 2014 uit CDA, VVD en PvdA. Na de gemeenteraadsverkiezingen van 2014 werd er weer een college gevormd door CDA, VVD en ChristenUnie/SGP.
Om door mij genoemde redenen zijn de Oosterburen lang niet zo ver. Niemand behalve een groepje FDP kiezers wil AfD erbij. Negentig procent van CDU kiezers wil AfD expliciet niet (bij de overige tien procent zit een deel 'onzeker/weet niet').quote:
Ik denk dat we langs elkaar heen praten.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit zegt niks over normaliseren, de grootste start gewoon, dat is in de meeste gemeentes echt wel de regel waar geen discussie over mogelijk is. De regels volgen is geen normaliseren van een partij.
Je kunt het pas normaliseren noemen als er een ronde 2 komt van PVV met een paar partijen die voor een meerderheid gaan formeren.
Een Brandmauer, toch? Noemen ze dat daar.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:07 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Om door mij genoemde redenen zijn de Oosterburen lang niet zo ver. Niemand behalve een groepje FDP kiezers wil AfD erbij. Negentig procent van CDU kiezers wil AfD expliciet niet (bij de overige tien procent zit een deel 'onzeker/weet niet').
Daar wordt AfD nog echt bestreden door het centrum-rechtse establishment. Van veiligheidsdiensten tot elke vice-voorzitter boycotten/wegstemmen. Niet toelaten tot hun versie van commissie stiekem. Ambtenarenrestricties in plaats van een terugkeerregeling.
Helpt dat? Misschien wel. Volgens de Amerikaanse professor Bartels is het potentieel in Duitsland groter dan hier, op basis van enquętes (nog wel...), maar de rechterflank haalt er beduidend minder stemmen. Twintig procent is geen 35 procent.
Nee, dat zegt in feite niks. PVV wordt al jaren in allerlei gemeentes het grootste bij de landelijke verkiezingen, dat ze een keer lokaal mee zouden gaan doen om dat te gebruiken is niet onverwachts. Het feit dat er nog steeds ophef is als ze een keer mee praten of mee doen (zie Flevoland) zegt genoeg over het feit dat dat nog steeds niet als normaal wordt gezien.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:08 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk dat we langs elkaar heen praten.
Het feit dat ze de grootste zijn, zegt imo al genoeg over het feit dat die partij al genormaliseerd is.
Ik denk daar anders over.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, dat zegt in feite niks. PVV wordt al jaren in allerlei gemeentes het grootste bij de landelijke verkiezingen, dat ze een keer lokaal mee zouden gaan doen om dat te gebruiken is niet onverwachts. Het feit dat er nog steeds ophef is als ze een keer mee praten of mee doen (zie Flevoland) zegt genoeg over het feit dat dat nog steeds niet als normaal wordt gezien.
Ik noemde de Brandmuur niet omdat het op zichzelf niet zoveel zegt. Het zit hem in concrete maatregelen zoals elke commissievoorzitter wegstemmen. En geen ambtenaren uit die hoek accepteren (bij ons hebben FvDers een terugkeerregeling op zak).quote:Op maandag 23 maart 2026 22:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Een Brandmauer, toch? Noemen ze dat daar.
Toch stijgt de AFD ook lokaal flink door.
In sommige districten tot bijna 50%.
https://x.com/i/status/2035802428759519516
Er zijn inmiddels AFD burgemeesters. En ook landelijk hielp de AFD een CDU-motie aan een meerderheid.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:20 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik noemde de Brandmuur niet omdat het op zichzelf niet zoveel zegt. Het zit hem in concrete maatregelen zoals elke commissievoorzitter wegstemmen. En geen ambtenaren uit die hoek accepteren.
Gewoon: dezelfde behandeling als salafisten en communisten.
Hier in Nederland heb je gemeenten als Rucphen waar geradicaliseerd rechts (en dan tel ik de 'enablers' van de VVD niet mee) 70% van de stemmen haalt. In 2023 haalde de PVV daar 54% van de stemmen. Alles links van de VVD had maar 20%.
Om het even in perspectief te zetten, en de piek van AfD in één kiesdistrict te relativeren.
Dat gaf veel intern gedoe bij het CDU.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:24 schreef capricia het volgende:
En ook landelijk hielp de AFD een CDU-motie aan een meerderheid.
Voorlopig zijn ze landelijk wel af, regeren ze volgens mij alleen in Flevoland mee. Daar heb ik trouwens weinig raars aan besluiten over gehoord.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:17 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk daar anders over.
Het feit dat ze (ook al was het kort) gewoon landelijk geregeerd hebben, een coalitie gevormd hebben, ministers geleverd hebben etc (voor het argument maakt het niet uit dat het ondermaats was), in het centrum van de macht gezeten hebben etc, maakt dat die partij al heel genormaliseerd is.
En dat dat in sommige gemeenten nog niet zo gezien wordt, doet daar niets aan af.
En mijn vraag is dus: hoe kun je daar nu het beste mee omgaan?![]()
PvdA heeft een aantal jaar principieel tegen elke PVV motie gestemd, zelfs als die een motie indienden in de bewoordingen uit het PvdA verkiezingsprogramma. Hielp niks, behalve dat je jezelf in de vingers snijdt. Zijn ze dus mee gestopt.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat gaf veel intern gedoe bij het CDU.
In Nederland is dat überhaupt nooit een punt geweest. Ook bij linkse partijen niet. Bij moties of wetsvoorstellen. Het is dan al snel: we staan voor ons idee en als rapaille dat idee ook ziet zitten, fijn.
Maar wat je in Duitsland voorlopig niet zult zien, dat is echt nog heel ver weg, is de lijn "we zijn het inhoudelijk eens met AfD, jammer van hun onbetrouwbaarheid, we sluiten de extreemlinkse SPD uit".
Ja.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat gaf veel intern gedoe bij het CDU.
In Nederland is dat überhaupt nooit een punt geweest. Ook bij linkse partijen niet. Bij moties of wetsvoorstellen. Het is dan al snel: we staan voor ons idee en als rapaille dat idee om hun moverende redenen ook ziet zitten, fijn.
Maar wat je in Duitsland voorlopig niet zult zien, dat is echt nog heel ver weg, is de lijn "we zijn het inhoudelijk eens met AfD, jammer van hun onbetrouwbaarheid, we sluiten de extreemlinkse SPD uit".
Dat weet ik en vind ik beter te verdedigen dan dat je zelf met iets komt, maar het dan terugtrekt omdat (opportunistisch) rapaille het ermee eens blijkt te zijn.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
PvdA heeft een aantal jaar principieel tegen elke PVV motie gestemd, zelfs als die een motie indienden in de bewoordingen uit het PvdA verkiezingsprogramma. Hielp niks, behalve dat je jezelf in de vingers snijdt. Zijn ze dus mee gestopt.
Volgens mij was dat in 2014 na het beruchte "minder minder minder" optreden van Geert Wilders op de avond na de gemeenteraadsverkiezingen in dat jaar.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:32 schreef Hanca het volgende:
PvdA heeft een aantal jaar principieel tegen elke PVV motie gestemd, zelfs als die een motie indienden in de bewoordingen uit het PvdA verkiezingsprogramma. Hielp niks, behalve dat je jezelf in de vingers snijdt. Zijn ze dus mee gestopt.
Ik denk dat wij (even generaliseren) er pragmatischer in staan. Een goed idee is een goed idee, van wie het ook komt.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:32 schreef Hanca het volgende:
[..]
PvdA heeft een aantal jaar principieel tegen elke PVV motie gestemd, zelfs als die een motie indienden in de bewoordingen uit het PvdA verkiezingsprogramma. Hielp niks, behalve dat je jezelf in de vingers snijdt. Zijn ze dus mee gestopt.
Dat is ook wel echt een naaistreek.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:06 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Er is een berucht geval waarbij wel van die regel afgeweken werd. Dat was in Goes na de gemeenteraadsverkiezingen van 2006.
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Goes_(gemeente)#College_van_B&W
De PVV staat haaks op de poldercultuur en ondermijnt dat stelselmatig. Langs die weg zouden Duitsers hen niet accepteren. Omdat ze het systeem bedreigen.quote:Op maandag 23 maart 2026 22:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk dat wij (even generaliseren) er pragmatischer in staan. Een goed idee is een goed idee, van wie het ook komt.
En bovendien hebben we nogal een polder-cultuur. Waarbij het wel de bedoeling is dat iedereen zijn zegje mag doen en dat dat meegewogen wordt.
Principieel tegenstemmen zal niet snel gewaardeerd worden.
Uit het bericht krijg ik de indruk dat het zou gaan om iets in de sfeer van ronselen van volmachten, dus stelselmatig mensen aanspreken en ze vragen om een volmachtstem te geven. Dat is inderdaad verboden en strafbaar en wordt officieel als een vorm van stemfraude beschouwd.quote:Op dinsdag 24 maart 2026 13:49 schreef Hanca het volgende:
In Gorinchem doen ze onderzoek naar fraude met volmachten: https://www.nd.nl/varia/v(...)ij-raadsverkiezingen
Ja, die indruk kreeg ik ook, ben benieuwd of we hier meer van gaan horen.quote:Op dinsdag 24 maart 2026 16:57 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Uit het bericht krijg ik de indruk dat het zou gaan om iets in de sfeer van ronselen van volmachten, dus stelselmatig mensen aanspreken en ze vragen om een volmachtstem te geven. Dat is inderdaad verboden en strafbaar en wordt officieel als een vorm van stemfraude beschouwd.
Ja, dat lijkt het te zijn. Hoewel zeldzaam, is het veruit de meest voorkomende vorm van stemfraude in Nederland. Door de schaal en de lage opkomst zijn de raadsverkiezingen ook het meest gevoelig hiervoor. De voorkeursdrempel in Gorinchem is bv 156 stemmen. Dat is te overzien.quote:Op dinsdag 24 maart 2026 16:57 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Uit het bericht krijg ik de indruk dat het zou gaan om iets in de sfeer van ronselen van volmachten, dus stelselmatig mensen aanspreken en ze vragen om een volmachtstem te geven. Dat is inderdaad verboden en strafbaar en wordt officieel als een vorm van stemfraude beschouwd.
Ja. De stempassen/volmachten zijn er nu in elk geval nog. Dus kan bij de volmachtgevers en de gemachtigden nagevraagd worden op welke manier de volmachten afgegeven zijn.quote:Op dinsdag 24 maart 2026 17:54 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Het probleem met het ronselen van volmachtstemmen is dat het moeilijk bewijsbaar is.
Curieus verhaal. In 2023 gebeurde exact hetzelfde (zelfde partijen, ander raadslid), en zowel toen als nu was de overstapper eerder actief in de partij waarin ze terugkeerde. Zou die Seniorenpartij gebruikt worden als vehikel om de bejaardenstem 'af te tappen'?quote:Op dinsdag 24 maart 2026 18:24 schreef KareldeStoute het volgende:
Nog wat lokaal gerommel in de marge.
Den Helder maakt het bont.
Een verkozen partij komt niet in de raad omdat het raadslid direct overstapt naar een andere partij
https://noordkop247.nl/po(...)r-uit-helderse-raad/
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |