Is dit echt?quote:Op donderdag 19 februari 2026 01:46 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dat komt rechtstreeks uit de IBO WIA. Dat rapport staat echt vol met volkomen waanzinnige maatregelen. Een ander voorbeeld, in het rapport oppert men ook als bezuinigingsoptie om psychiatrische aandoeningen uit te sluiten van de WIA (!).
Ik heb hierover ook contact gehad met de overkoepelende patiëntenorganisatie voor psychiatrische aandoeningen, ze zijn daar echt woest over deze bezuinigingsoptie.
Pagina 115:quote:Op donderdag 19 februari 2026 01:51 schreef Black_Baron het volgende:
Is dit echt?
Ik vind dit ongelooflijk cru.
Dus je moet binnen een jaar ziektewet herstellen van PTSS opgelopen op je werk bij bijvoorbeeld Defensie en anders is het bijstand?
Onmenselijk.
Ik ga je vertellen dit gaat heel veel overlast veroorzaken. Van mensen die gaan zwerven. Omdat ze hun huis kwijt raken.
Het wordt overigens wel afgeraden in het rapport maar alleen al het feit dat het überhaupt als optie wordt gezien vind ik weerzinwekkend.quote:Dit IBO bespreekt drie manieren om de polisvoorwaarden te verengen:
• alleen mensen met somatische ziekten komen in aanmerking voor de WIA;
Ik vind het allemaal prima. Als we kennelijk de sociale zekerheid zo willen uitkleden.quote:Op donderdag 19 februari 2026 02:13 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Pagina 115:
[..]
Het wordt overigens wel afgeraden in het rapport maar alleen al het feit dat het überhaupt als optie wordt gezien vind ik weerzinwekkend.
Er is ook een beleidsoptie waarin bovenwettelijke regelingen verboden worden, pagina 136:quote:Op woensdag 18 februari 2026 23:40 schreef capricia het volgende:
Zo'n maatregel zou je dan verwachten voor nieuwe gevallen. Die dus minder premie gaan betalen (los van dat ze al die jaren al heel wat verzekeringspremie afgedragen hebben, natuurlijk).
En die de mogelijkheid hebben om zich bij te verzekeren (hiaat).
Men denkt dus blijkbaar dat het activerend werkt om mensen die arbeidsongeschikt zijn in financiële problemen te storten…quote:Er zijn verschillende opties om de re-integratie van mensen in de WIA te vergroten:
• De effectiviteit van bestaande prikkels versterken, bijvoorbeeld door bovenwettelijke aanvullingen te verbieden op grond van bredere maatschappelijke belangen;
Wat een talentloze belastingslurper zeg, deze dame. Ben benieuwd hoeveel geld zij ons belastingbetalers al heeft gekost.quote:Op woensdag 18 februari 2026 18:54 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Mwah, voelt voor mij wel als het CV van een jobhopper hoor
[ afbeelding ]
Dat verbieden is inderdaad echt volkomen idioot. Een private verzekeraar keert sowieso echt alleen maar uit als je daadwerkelijk iets hebt en geen erfelijk iets in je familie, neemt je niet aan als je al iets hebt en vaak zijn (in ieder geval bepaalde) psychische aandoeningen uitgesloten. Geen idee wat je daar dan mee wil bereiken.quote:Op donderdag 19 februari 2026 02:30 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Er is ook een beleidsoptie waarin bovenwettelijke regelingen verboden worden, pagina 136:
[..]
Men denkt dus blijkbaar dat het activerend werkt om mensen die arbeidsongeschikt zijn in financiële problemen te storten…
Negen jaar gemeente Rotterdam. Vrij gebruikelijk dat je daar, door interne reorganisatie deel MCX, net een ander titeltje krijgt of intern geworven wordt. Zelfde werkgever geeft (hopelijk) wel aan dat je an sich wel functioneert.quote:Op woensdag 18 februari 2026 18:54 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Mwah, voelt voor mij wel als het CV van een jobhopper hoor
[ afbeelding ]
In hetzelfde land waar mensen die moeten rondkomen van de bijstand in een sociale huurwoning wonen, vond jij ook al totaal onnodig. Met een gezin met kinderen in een studentenkamer vond jij een beter idee.quote:Op donderdag 19 februari 2026 01:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een hypotheek krijgen met een inkomen voor arbeidsongeschikten ?
in welk communistisch land doet zich dit voor ?/
quote:"Gratis juridische bijstand lonend"
Gratis juridische hulp voor mensen
die dat niet kunnen betalen,bespaart de maatschappij veel geld.Dat schrijft SEO Economisch Onderzoek in een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het Juridisch Loket,waar mensen gratis om juridische hulp kunnen vragen. Voor elke euro die op deze manier wordt besteed,krijgt de samenleving 3 tot 5 euro terug,becijferde SEO.Als mensen in een vroeg stadium juridische bijstand krijgen,leidt dat tot vermindering van stress,schulden en uitval op het werk. Het Juridisch Loket helpt 9000 mensen
per week die geen bijstand kunnen
betalen.Er werken meer dan 400 mensen. Het kost jaarlijks 54 miljoen euro.
Er wordt nooit gestemd over een motie van vertrouwen, oid. Dus de coalitie van D66, VVD en CDA steunt dit kabinet en de meerderheid van de rest ziet, zo lang er nog geen plan is ingediend, geen reden voor een motie van wantrouwen. Zou ook raar zijn als dat wel het geval was: Schoof 1 kreeg van die partijen ook niet gelijk een MvW, terwijl die nog veel verder af stonden van een groot deel van de oppositiepartijen.quote:Op donderdag 19 februari 2026 06:19 schreef TAmaru het volgende:
Ik lees dat over een paar dagen het nieuwe kabinet beëdigd wordt, maar wie steunt de beëdiging van dit kabinet, behalve de minderheidscoalitie, eigenlijk allemaal?
Er is een motie geweest om Jetten aan te stellen als formateur, motie 36848-33quote:Op donderdag 19 februari 2026 06:19 schreef TAmaru het volgende:
Ik lees dat over een paar dagen het nieuwe kabinet beëdigd wordt, maar wie steunt de beëdiging van dit kabinet, behalve de minderheidscoalitie, eigenlijk allemaal?
Elke nieuwe titel lijkt ook extra uitdaging, het ziet er niet bepaald uit als weggepromoveerd worden.quote:Op donderdag 19 februari 2026 07:38 schreef nostra het volgende:
[..]
Negen jaar gemeente Rotterdam. Vrij gebruikelijk dat je daar, door interne reorganisatie deel MCX, net een ander titeltje krijgt of intern geworven wordt. Zelfde werkgever geeft (hopelijk) wel aan dat je an sich wel functioneert.
Mmm, maar moet er niet met meerderheid een motie worden aangenomen tot beëdiging van dit kabinet? Kan Jetten zomaar een kabinet formeren zonder dat dat vervolgens nog door de kamer moet?quote:Op donderdag 19 februari 2026 08:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er wordt nooit gestemd over een motie van vertrouwen, oid. Dus de coalitie van D66, VVD en CDA steunt dit kabinet en de meerderheid van de rest ziet, zo lang er nog geen plan is ingediend, geen reden voor een motie van wantrouwen. Zou ook raar zijn als dat wel het geval was: Schoof 1 kreeg van die partijen ook niet gelijk een MvW, terwijl die nog veel verder af stonden van een groot deel van de oppositiepartijen.
Ja. Sterker: als jij de koning zo gek krijgt jou en je vriendenkring te beëdigen, kun je formeel ook gewoon een kabinet vormen.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:12 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Mmm, maar moet er niet met meerderheid een motie worden aangenomen tot beëdiging van dit kabinet? Kan Jetten zomaar een kabinet formeren zonder dat dat vervolgens nog door de kamer moet?
quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:12 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Mmm, maar moet er niet met meerderheid een motie worden aangenomen tot beëdiging van dit kabinet? Kan Jetten zomaar een kabinet formeren zonder dat dat vervolgens nog door de kamer moet?
quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:10 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Er is een motie geweest om Jetten aan te stellen als formateur, motie 36848-33
Voor waren 115, tegen 35:
Tegen waren PVV, FVD, SP, PvdD en Denk, het hoefijzermodel in optima forma!
Op basis waarvan beëdigt de koning dan het kabinet? Op basis van of hij vindt dat daar een basis voor is? De koning kan dus zelf ook een kabinet met allerlei lieden gaan beëdigen als hij daar zin in heeft?quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja. Sterker: als jij de koning zo gek krijgt jou en je vriendenkring te beëdigen, kun je formeel ook gewoon een kabinet vormen.
Nou ja, ik vind het dus vreemd dat er blijkbaar later niet over moet worden gestemd wie Jetten dan precies aanstelt.quote:
Ik dacht nog even hoe zit dat met bijvoorbeeld GeenStijl, maar het is allemaal netjes benoemd in het artikel.quote:Op donderdag 19 februari 2026 07:47 schreef KareldeStoute het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)iten-roken~b50ccff8/
Deze is ook wel bijzonder…
Je kan van Left Lazer veel vinden (al was hun PVV-breuk-scoop briljant) maar de argumenten om ze als journalist uit de Kamer te weren zijn wel zwak en willekeurig.
quote:Scholte noemt het raar dat blog GeenStijl, maar ook online platforms als Spilnews en De Marker, wél in aanmerking komen voor accreditatie.
Ware het niet dat hij dan niet lang koning meer is. Of liever: hij blijft koning, maar zal buiten staat het koninklijk gezag te beoefenen worden gesteld. Lees: hij mag niks meer en er komt een regent.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:17 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Op basis waarvan beëdigt de koning dan het kabinet? Op basis van of hij vindt dat daar een basis voor is? De koning kan dus zelf ook een kabinet met allerlei lieden gaan beëdigen als hij daar zin in heeft?
Laten we het hopen. Maar het lijkt me sterk. Al ben ik dan dus een verzuurde SP-erquote:Op donderdag 19 februari 2026 07:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou gaat minister Vijlbrief hier over (net als over de AOW leeftijd en de verkorting van de WW) en die heb ik dan weer best hoog zitten, dus ik hoop gewoon dat hij na beter onderzoek zegt: sorry, dit gaat gewoon niet gebeuren, dit ga ik niet eens indienen in de Kamer want ik kan het niet verdedigen.
Je kan na de beëdiging een Motie van Wantrouwen indienen.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:17 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Nou ja, ik vind het dus vreemd dat er blijkbaar later niet over moet worden gestemd wie Jetten dan precies aanstelt.
Om dit soort redenen ben ik wel groot tegenstander van de koning, want hij heeft een soort schijngezag, wat heel ondoorzichtig is.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ware het niet dat hij dan niet lang koning meer is. Of liever: hij blijft koning, maar zal buiten staat het koninklijk gezag te beoefenen worden gesteld. Lees: hij mag niks meer en er komt een regent.
Toch vaag dat bewindslieden dus deels buiten het parlement om beëdigd worden.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:21 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Je kan na de beëdiging een Motie van Wantrouwen indienen.
De andere opties zijn niet beter.quote:Op donderdag 19 februari 2026 09:30 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Om dit soort redenen ben ik wel groot tegenstander van de koning, want hij heeft een soort schijngezag, wat heel ondoorzichtig is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |