abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 11 februari 2026 @ 16:57:25 #1
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_220065851
En verder. De OP:

quote:
Dit weten we nu over de dood gevonden Lisa (17) in Duivendrecht
Crime

Gisteren, 09:39 - Update: 13 uur geleden

In de nacht van dinsdag 19-08-2025 op woensdag 20-08-2025 is in Duivendrecht het lichaam gevonden van een meisje uit Abcoude. Ze is door ernstig geweld om het leven gebracht. Het gaat om de 17-jarige Lisa, bevestigt Namens de Familie aan Hart van Nederland. Ze belde zelf nog 112 voordat ze werd aangevallen. De politie is nog naarstig op zoek naar een verdachte. Hieronder alles dat tot nu toe bekend is over deze tragische zaak.

Lisa was die avond uit geweest met vrienden rond het Leidseplein in Amsterdam. Rond 03.30 uur vertrok ze alleen op de fiets richting huis. Kort daarna, rond 04.15 uur, werd haar lichaam aangetroffen in de berm langs het water aan de Holterbergweg. Ze belde zelf 112 voordat ze werd aangevallen.



Onderzoek en signalement
De politie gaat uit van één dader, die zelf ook in het bezit was van een fiets. Getuigen die het meisje of een verdachte hebben gezien, worden gevraagd zich te melden. Met name over de laatste zeven minuten van haar route is de politie dringend op zoek naar meer informatie.

Het meisje had een lichte huid, halflang blond haar en droeg een lichtgrijze hoodie, een lichtgrijze broek en zwarte Adidas-gympen. Aan het stuur van haar fiets hing een rode handtas. Ze reed op een lichtgrijze elektrische herenfiets van het merk Cowboy.



De politie is specifiek op zoek naar drie belangrijke getuigen die tussen 04.10 en 04.30 uur op de Holterbergweg reden. Het gaat om de bestuurder van een een lichtkleurig bestelbusje, een inzittende van een Biro en een scooterrijder.

Cameratoezicht en mogelijk verband
Om de veiligheid te vergroten komt er per direct extra cameratoezicht op de plek waar Lisa werd gevonden, bevestigt de gemeente Ouder-Amstel donderdag aan Hart van Nederland.

De politie onderzoekt daarnaast of er een verband is met een ander ernstig incident. Vorige week werd aan de Weesperzijde, enkele kilometers verderop, een vrouw slachtoffer van zwaar seksueel geweld. Zij werd 's nachts van het pad getrokken, geslagen en ernstig mishandeld. Dat onderzoek loopt nog. Een woordvoerder benadrukt dat er nog geen harde link is, maar dat de rechercheteams nauw contact met elkaar houden.

Harten ouders 'gebroken'
De ouders van de overleden Lisa laten in een verklaring aan Hart van Nederland weten dat hun "harten zijn gebroken". "We hopen in alle rust en privacy samen te kunnen rouwen om het verlies van Lisa. We ervaren veel steun in de liefde en het medeleven van familie, vrienden en dorpsgenoten en willen daar onze dankbaarheid voor uitspreken."

Net geslaagd
Lisa had net haar vwo-diploma gehaald op het Spinoza20first in Amsterdam. "Gisteren bereikte ons het verschrikkelijke bericht dat onze oud-leerling Lisa is overleden", deelt de school in een statement aan Hart van Nederland. "Als schoolleiding en -team zijn wij intens verdrietig en in onze gedachten bij de familie." Als de leerlingen dinsdag weer naar school gaan, kunnen zij een bericht achterlaten bij de receptie voor de familie van Lisa in de vorm van een kaartje.

Reactie burgemeester
Burgemeester Susanne de Roy van Zuidewijn van Ouder-Amstel noemt het verlies "diep ingrijpend": "Het raakt ons allemaal diep dat een jong meisje op deze manier om het leven is gekomen in onze gemeente. We leven mee met haar familie, vrienden en andere betrokkenen. We wensen hen veel sterkte bij het dragen van dit onuitsprekelijke verdriet."

BN'ers leven mee
Meerdere bekende Nederlanders staan op sociale media stil bij het overlijden van Lisa. Chantal Janzen, Rob Goossens, Bridget Maasland en Marieke Elsinga delen een bericht van actrice Nienke 's Gravemade waarin ze schrijft: "Ik eis de nacht op. Ik eis de straten op. Ik eis vierentwintig uur in mijn dag. Ik eis dat meisjes van 17 veilig thuiskomen."
twitter

Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
  woensdag 11 februari 2026 @ 16:59:04 #2
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_220065869
  woensdag 11 februari 2026 @ 16:59:58 #3
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_220065880
Benieuwd of deze arts in spe zijn coschappen in de PI mag doorzetten.
pi_220065891
Hoeveel tijd en geld wordt er nu besteed aan deze Chris Jude?

Zou het niet beter zijn een fractie van die tijd en dat geld te besteden bij het “inchecken” van dergelijke gasten in Hotel Nederland?
  woensdag 11 februari 2026 @ 17:10:20 #5
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220065975
quote:
1s.gif Op woensdag 11 februari 2026 16:36 schreef Mortaxx het volgende:

[..]
Warlord in Libië een paar duizend dollar pp geven als hij ervoor zorgt dat ze nooit meer in Europa komen
Kijk, dat is dus gebeurd en toen liep het uit op vluchtelingen, inclusief gezinnen met kinderen, die door de veredelde Libische warlords in de woestijn gedumpt werden en daar omkwamen op een gruwelijke manier.

Hoe verleidelijk het ook is om dit te roepen, om op de lange termijn vat te krijgen zal er echt iets beters en menselijkers opgetuigd moeten worden om te zorgen dat a) het niet meer aanlokkelijk is voor met name kansloze jonge mannen om deze kant op te komen in het kader van een asielprocedure of bewuste illegaliteit en b) dat de handhaving en preventie niet uitdraait op onmenselijke taferelen.
pi_220065979
Stel dat er weer zoiets vreselijks gebeurd. De enige oplossing die het systeem biedt is:
1. Nog meer controle
2. Nog meer de schuld leggen bij mannen
3. Nog meer laten inzien dat de dader ook een slachtoffer is

Dan is mijn vraag aan het gehele volk.. Als ieder zich laat vaccineren onder het mom van: "voorkomen is beter dan genezen".
Waarom stoppen we dan ook niet hier met symptoombestrijding?

Heerlijk gevalletje cognitieve dissonantie.
Zonder het woord van God is er alleen duisternis.
Als je niet kan relativeren, heb je weinig aan kennis.
pi_220066314
https://www.rtl.nl/nieuws(...)rd-lisa-verkrachting

Chris Jude zegt Lisa te hebben vermoord 'om naar de hemel te gaan'

Chris Jude bekent de moord op Lisa uit Abcoude en twee andere verdenkingen. Dat bleek vandaag tijdens de tweede pro-formazitting in Amsterdam. Eerder zei hij dat hij zich niets kon herinneren, maar vorige week heeft hij tijdens een verhoor aangegeven dat dat niet klopt. Hij zegt te hebben gehandeld in de hoop 'naar de hemel te gaan'.

Naast de moord op Lisa wordt hij verdacht van een gewelddadige verkrachting van een 30-jarige vrouw en een poging tot verkrachting van een derde slachtoffer. Alle incidenten vonden plaats in augustus 2025.

Chris Jude heeft tegenover het Openbaar Ministerie (OM) verklaard dat hij niet klaar was om over zijn daden te spreken. Omdat hij te bang zou zijn geweest, zei hij dat hij zich niets kon herinneren.

'Naar de hemel gaan'
Hij pleegde naar eigen zeggen de feiten omdat hij stemmen in zijn hoofd hoorde. Die gaven hem opdrachten zodat hij 'in de hemel zou komen', zo verklaarde hij laatst. Hij zegt gehoord te hebben dat hij seks moest hebben met een vrouw. Hij ging naar de Wallen in Amsterdam en betaalde, maar had geen seks.

Vervolgens probeerde hij een vrouw te verkrachten op 10 augustus, maar dat mislukte omdat omstanders de vrouw te hulp schoten. Vijf dagen later probeerde hij het opnieuw. Een urenlange verkrachting van een ander slachtoffer volgde. Hij was daarna teleurgesteld omdat hij nog steeds niet naar de hemel ging. "Ik was verdrietig en boos en toen zeiden de stemmen dat ik een vrouw moest vermoorden", zei hij. Daarom kocht hij een mes en vermoordde hij Lisa.

Omdat hij na de moord nog steeds niet 'in de hemel kwam', kreeg hij opdracht zichzelf van het leven te beroven. Hij zegt dat hij dat wilde doen, maar hij werd daags na de moord op Lisa gearresteerd waardoor hij ervan af moest zien. Hij krijgt inmiddels medicijnen om de stemmen te dempen.

Identiteit
Na zijn aanhouding in augustus verklaarde Chris Jude dat hij 22 jaar is en uit Nigeria komt. De twee voornamen zou hij hebben gekregen in weeshuizen in Nigeria waarin hij opgroeide. Door het ontbreken van documenten kreeg het OM de identiteit maandenlang niet bevestigd.

Nog altijd is daar veel onduidelijkheid over. Het OM heeft vastgesteld dat Chris Jude via Italië, Frankrijk en Duitsland naar Nederland is gekomen. In Duitsland heeft hij tijdens zijn asielprocedure niet verklaard over weeshuizen. Sterker nog, daar vertelde hij de namen van zijn ouders, vier broers en zus. Met een van de broers kwam hij naar Europa.

Het Nederlandse OM herkende de naam van die zus. Via Instagram en TikTok had de verdachte namelijk contact met een vrouw met diezelfde naam. Zij schreef op de sociale media te zoeken naar haar broer Chris. De zus zou in Frankrijk wonen, waar ze is verhoord. Toen ontkende ze dat Chris Jude haar broer is.

Tegen de Nederlandse politie zegt ze inmiddels wel dat ze bloedverwanten zijn. Maar omdat ze ook de naam 'Chika' noemt in plaats van Chris, gaat de politie door met het onderzoek.

Bewijs
Tijdens de vorige zitting bleek dat er veel bewijs tegen hem is. Zo is het keukenmes waarmee hij Lisa vermoordde, teruggevonden in een kluis bij het azc waar hij verbleef. Op het mest zit DNA van Lisa. Er is daarnaast DNA van Chris Jude teruggevonden op het lichaam van Lisa, haar telefoonhoesje en het linkerhandvat van haar fiets.

Ook is een grijze capuchontrui gevonden op de plek waar Lisa is gevonden. Op de trui zat DNA van zowel Chris Jude als van het slachtoffer van de verkrachting.

De verdachte heeft dus bekend, en er is veel bewijs tegen hem. Of hij daadwerkelijk stemmen hoort, is niet zeker. Hij wordt ter observatie naar het Pieter Baan Centrum gestuurd. Daarna wordt mogelijk bekend in hoeverre hij toerekeningsvatbaar is voor zijn daden.

Drie verdenkingen
Pas begin deze maand bleek dat hij ook wordt verdacht van een poging tot verkrachting en zware mishandeling op 10 augustus. Dat gebeurde, net als de verkrachting van de 30-jarige vrouw, aan de Weesperzijde in Amsterdam-Oost.

Achtervolging
De moord op Lisa maakte deze zomer veel los in het land. De 17-jarige werd gedood toen ze na een avond stappen in Amsterdam naar huis fietste in Abcoude. Ze werd achtervolgd en daarna volgens het OM twee keer aangevallen. Tijdens de tweede aanval belde ze met een 112-centralist. Hulp kwam te laat: tijdens die tweede aanval bracht Chris Jude Lisa om het leven.

De verdachte werd een dag na de moord aangehouden. In eerste instantie werd hij gearresteerd voor de gewelddadige verkrachting op 15 augustus. Een dag na de aanhouding, twee dagen na de moord op Lisa, bleek dat hij ook werd verdacht van de moord.

Na de moord op Lisa startte de campagne Wij eisen de nacht op. Die richt zich op het verbeteren van de veiligheid van vrouwen en meisjes op straat, met name in de avond en nacht.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_220066563
Ik denk dat een Nederlandse ICE variant zeker niet verkeerd is met wat aanpassingen zodat het menselijker is. Scheelt een hoop gezeik en dit soort dingen,
''Without self knowledge, without understanding the working and functions of his machine, man cannot be free, he cannot govern himself and he will always remain a slave.''
pi_220066608
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 18:32 schreef Bredemug het volgende:
Ik denk dat een Nederlandse ICE variant zeker niet verkeerd is met wat aanpassingen zodat het menselijker is. Scheelt een hoop gezeik en dit soort dingen,
Wordt gewoon tijd dat Nederland zich ontdoet van Brusselse regelgeving en haar eigen regels gaat bepalen. Alles wat nu binnenkomt weigeren en retour afzender.
pi_220066672
Mag wel iets nuance in zitten, maar een veel sneller en streng beleid zou niet misstaan. Illegaal is dan ook gewoon per direct terug
pi_220066696
quote:
Hij pleegde naar eigen zeggen de feiten omdat hij stemmen in zijn hoofd hoorde. Die gaven hem opdrachten zodat hij 'in de hemel zou komen', zo verklaarde hij laatst. Hij zegt gehoord te hebben dat hij seks moest hebben met een vrouw.
quote:
Omdat hij na de moord nog steeds niet 'in de hemel kwam', kreeg hij opdracht zichzelf van het leven te beroven. Hij zegt dat hij dat wilde doen, maar hij werd daags na de moord op Lisa gearresteerd waardoor hij ervan af moest zien.
Die stemmen trollen hem wel. Eerst bevelen dat hij Y moet uitvoeren om in de hemel te komen, dan doet hij Y en zeggen ze "hahaha nee joh, nu moet je X doen".
  woensdag 11 februari 2026 @ 20:02:10 #12
255257 Flow3r
Forever in my life O(+>
pi_220068302
Die stemmen doen nooit eens een positieve oproep lijkt het wel ,makkelijk excuus, ik vind het gelul :')
pi_220068839
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 17:57 schreef tesssssssss het volgende:
https://www.rtl.nl/nieuws(...)rd-lisa-verkrachting

Chris Jude zegt Lisa te hebben vermoord 'om naar de hemel te gaan'

Chris Jude bekent de moord op Lisa uit Abcoude en twee andere verdenkingen. Dat bleek vandaag tijdens de tweede pro-formazitting in Amsterdam. Eerder zei hij dat hij zich niets kon herinneren, maar vorige week heeft hij tijdens een verhoor aangegeven dat dat niet klopt. Hij zegt te hebben gehandeld in de hoop 'naar de hemel te gaan'.

Naast de moord op Lisa wordt hij verdacht van een gewelddadige verkrachting van een 30-jarige vrouw en een poging tot verkrachting van een derde slachtoffer. Alle incidenten vonden plaats in augustus 2025.

Chris Jude heeft tegenover het Openbaar Ministerie (OM) verklaard dat hij niet klaar was om over zijn daden te spreken. Omdat hij te bang zou zijn geweest, zei hij dat hij zich niets kon herinneren.

'Naar de hemel gaan'
Hij pleegde naar eigen zeggen de feiten omdat hij stemmen in zijn hoofd hoorde. Die gaven hem opdrachten zodat hij 'in de hemel zou komen', zo verklaarde hij laatst. Hij zegt gehoord te hebben dat hij seks moest hebben met een vrouw. Hij ging naar de Wallen in Amsterdam en betaalde, maar had geen seks.

Vervolgens probeerde hij een vrouw te verkrachten op 10 augustus, maar dat mislukte omdat omstanders de vrouw te hulp schoten. Vijf dagen later probeerde hij het opnieuw. Een urenlange verkrachting van een ander slachtoffer volgde. Hij was daarna teleurgesteld omdat hij nog steeds niet naar de hemel ging. "Ik was verdrietig en boos en toen zeiden de stemmen dat ik een vrouw moest vermoorden", zei hij. Daarom kocht hij een mes en vermoordde hij Lisa.

Omdat hij na de moord nog steeds niet 'in de hemel kwam', kreeg hij opdracht zichzelf van het leven te beroven. Hij zegt dat hij dat wilde doen, maar hij werd daags na de moord op Lisa gearresteerd waardoor hij ervan af moest zien. Hij krijgt inmiddels medicijnen om de stemmen te dempen.

Identiteit
Na zijn aanhouding in augustus verklaarde Chris Jude dat hij 22 jaar is en uit Nigeria komt. De twee voornamen zou hij hebben gekregen in weeshuizen in Nigeria waarin hij opgroeide. Door het ontbreken van documenten kreeg het OM de identiteit maandenlang niet bevestigd.

Nog altijd is daar veel onduidelijkheid over. Het OM heeft vastgesteld dat Chris Jude via Italië, Frankrijk en Duitsland naar Nederland is gekomen. In Duitsland heeft hij tijdens zijn asielprocedure niet verklaard over weeshuizen. Sterker nog, daar vertelde hij de namen van zijn ouders, vier broers en zus. Met een van de broers kwam hij naar Europa.

Het Nederlandse OM herkende de naam van die zus. Via Instagram en TikTok had de verdachte namelijk contact met een vrouw met diezelfde naam. Zij schreef op de sociale media te zoeken naar haar broer Chris. De zus zou in Frankrijk wonen, waar ze is verhoord. Toen ontkende ze dat Chris Jude haar broer is.

Tegen de Nederlandse politie zegt ze inmiddels wel dat ze bloedverwanten zijn. Maar omdat ze ook de naam 'Chika' noemt in plaats van Chris, gaat de politie door met het onderzoek.

Bewijs
Tijdens de vorige zitting bleek dat er veel bewijs tegen hem is. Zo is het keukenmes waarmee hij Lisa vermoordde, teruggevonden in een kluis bij het azc waar hij verbleef. Op het mest zit DNA van Lisa. Er is daarnaast DNA van Chris Jude teruggevonden op het lichaam van Lisa, haar telefoonhoesje en het linkerhandvat van haar fiets.

Ook is een grijze capuchontrui gevonden op de plek waar Lisa is gevonden. Op de trui zat DNA van zowel Chris Jude als van het slachtoffer van de verkrachting.

De verdachte heeft dus bekend, en er is veel bewijs tegen hem. Of hij daadwerkelijk stemmen hoort, is niet zeker. Hij wordt ter observatie naar het Pieter Baan Centrum gestuurd. Daarna wordt mogelijk bekend in hoeverre hij toerekeningsvatbaar is voor zijn daden.

Drie verdenkingen
Pas begin deze maand bleek dat hij ook wordt verdacht van een poging tot verkrachting en zware mishandeling op 10 augustus. Dat gebeurde, net als de verkrachting van de 30-jarige vrouw, aan de Weesperzijde in Amsterdam-Oost.

Achtervolging
De moord op Lisa maakte deze zomer veel los in het land. De 17-jarige werd gedood toen ze na een avond stappen in Amsterdam naar huis fietste in Abcoude. Ze werd achtervolgd en daarna volgens het OM twee keer aangevallen. Tijdens de tweede aanval belde ze met een 112-centralist. Hulp kwam te laat: tijdens die tweede aanval bracht Chris Jude Lisa om het leven.

De verdachte werd een dag na de moord aangehouden. In eerste instantie werd hij gearresteerd voor de gewelddadige verkrachting op 15 augustus. Een dag na de aanhouding, twee dagen na de moord op Lisa, bleek dat hij ook werd verdacht van de moord.

Na de moord op Lisa startte de campagne Wij eisen de nacht op. Die richt zich op het verbeteren van de veiligheid van vrouwen en meisjes op straat, met name in de avond en nacht.
Waarom is het Chris Jude en niet Chris J zoals ze altijd doen?
pindazakje
pi_220068903
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 20:30 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Waarom is het Chris Jude en niet Chris J zoals ze altijd doen?
Omdat het toch een valse naam is.

Het is een mediacode om de achternaam niet te noemen, juridisch gezien mag het wel.
pi_220069087
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 20:30 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Waarom is het Chris Jude en niet Chris J zoals ze altijd doen?
Omdat hij zelf zegt dat dit zijn voornamen zijn, en dat hij zijn achternaam niet kent.
pi_220069486
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 18:32 schreef Bredemug het volgende:
Ik denk dat een Nederlandse ICE variant zeker niet verkeerd is met wat aanpassingen zodat het menselijker is. Scheelt een hoop gezeik en dit soort dingen,
Dat is er al: de AVIM. Gelukkig zijn dat gewoon competente professionals waardoor je de toestanden van compleet gestoorde, mensen op straat afschietende psychopaten niet ziet.
Dit, dus.
  woensdag 11 februari 2026 @ 21:37:48 #17
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_220069550
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 17:10 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Kijk, dat is dus gebeurd en toen liep het uit op vluchtelingen, inclusief gezinnen met kinderen, die door de veredelde Libische warlords in de woestijn gedumpt werden en daar omkwamen op een gruwelijke manier.

Hoe verleidelijk het ook is om dit te roepen, om op de lange termijn vat te krijgen zal er echt iets beters en menselijkers opgetuigd moeten worden om te zorgen dat a) het niet meer aanlokkelijk is voor met name kansloze jonge mannen om deze kant op te komen in het kader van een asielprocedure of bewuste illegaliteit en b) dat de handhaving en preventie niet uitdraait op onmenselijke taferelen.
Dat is heel simpel. Stel hoge ingangseisen aan taalbeheersing, geef geen woningen weg en koppel een verblijfsvergunning aan het niet hebben van een strafblad en het wel hebben van werk of een opleiding. Verleng die periode een aantal keer.
pi_220070266
Ach ja, de stemmen. Altijd die stemmen.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  donderdag 12 februari 2026 @ 07:39:40 #19
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_220070788
De menselijke oplossing hier is natuurlijk om Chris J te executeren en elke vreemdeling die gelijksoortige misdaden pleegt ook. Om onze samenleving te beschermen tegen toekomstige slachtoffers.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_220070809
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 18:43 schreef Watmoetjenou het volgende:
Mag wel iets nuance in zitten, maar een veel sneller en streng beleid zou niet misstaan. Illegaal is dan ook gewoon per direct terug
Nou ja, als ik die stemmen mag geloven, hadden ze beter nog een weekje kunnen wachten.
It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker, that we expect our dinner, but from their regard to their own interest.
Visions of greed you wallow
pi_220070853
quote:
1s.gif Op donderdag 12 februari 2026 07:39 schreef nixxx het volgende:
De menselijke oplossing hier is natuurlijk om Chris J te executeren en elke vreemdeling die gelijksoortige misdaden pleegt ook. Om onze samenleving te beschermen tegen toekomstige slachtoffers.
Never gonna happen.
pi_220071123
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 17:57 schreef tesssssssss het volgende:
https://www.rtl.nl/nieuws(...)rd-lisa-verkrachting

Chris Jude zegt Lisa te hebben vermoord 'om naar de hemel te gaan'

Chris Jude bekent de moord op Lisa uit Abcoude en twee andere verdenkingen. Dat bleek vandaag tijdens de tweede pro-formazitting in Amsterdam. Eerder zei hij dat hij zich niets kon herinneren, maar vorige week heeft hij tijdens een verhoor aangegeven dat dat niet klopt. Hij zegt te hebben gehandeld in de hoop 'naar de hemel te gaan'.

Naast de moord op Lisa wordt hij verdacht van een gewelddadige verkrachting van een 30-jarige vrouw en een poging tot verkrachting van een derde slachtoffer. Alle incidenten vonden plaats in augustus 2025.

Chris Jude heeft tegenover het Openbaar Ministerie (OM) verklaard dat hij niet klaar was om over zijn daden te spreken. Omdat hij te bang zou zijn geweest, zei hij dat hij zich niets kon herinneren.

'Naar de hemel gaan'
Hij pleegde naar eigen zeggen de feiten omdat hij stemmen in zijn hoofd hoorde. Die gaven hem opdrachten zodat hij 'in de hemel zou komen', zo verklaarde hij laatst. Hij zegt gehoord te hebben dat hij seks moest hebben met een vrouw. Hij ging naar de Wallen in Amsterdam en betaalde, maar had geen seks.

Vervolgens probeerde hij een vrouw te verkrachten op 10 augustus, maar dat mislukte omdat omstanders de vrouw te hulp schoten. Vijf dagen later probeerde hij het opnieuw. Een urenlange verkrachting van een ander slachtoffer volgde. Hij was daarna teleurgesteld omdat hij nog steeds niet naar de hemel ging. "Ik was verdrietig en boos en toen zeiden de stemmen dat ik een vrouw moest vermoorden", zei hij. Daarom kocht hij een mes en vermoordde hij Lisa.

Omdat hij na de moord nog steeds niet 'in de hemel kwam', kreeg hij opdracht zichzelf van het leven te beroven. Hij zegt dat hij dat wilde doen, maar hij werd daags na de moord op Lisa gearresteerd waardoor hij ervan af moest zien. Hij krijgt inmiddels medicijnen om de stemmen te dempen.

Identiteit
Na zijn aanhouding in augustus verklaarde Chris Jude dat hij 22 jaar is en uit Nigeria komt. De twee voornamen zou hij hebben gekregen in weeshuizen in Nigeria waarin hij opgroeide. Door het ontbreken van documenten kreeg het OM de identiteit maandenlang niet bevestigd.

Nog altijd is daar veel onduidelijkheid over. Het OM heeft vastgesteld dat Chris Jude via Italië, Frankrijk en Duitsland naar Nederland is gekomen. In Duitsland heeft hij tijdens zijn asielprocedure niet verklaard over weeshuizen. Sterker nog, daar vertelde hij de namen van zijn ouders, vier broers en zus. Met een van de broers kwam hij naar Europa.

Het Nederlandse OM herkende de naam van die zus. Via Instagram en TikTok had de verdachte namelijk contact met een vrouw met diezelfde naam. Zij schreef op de sociale media te zoeken naar haar broer Chris. De zus zou in Frankrijk wonen, waar ze is verhoord. Toen ontkende ze dat Chris Jude haar broer is.

Tegen de Nederlandse politie zegt ze inmiddels wel dat ze bloedverwanten zijn. Maar omdat ze ook de naam 'Chika' noemt in plaats van Chris, gaat de politie door met het onderzoek.

Bewijs
Tijdens de vorige zitting bleek dat er veel bewijs tegen hem is. Zo is het keukenmes waarmee hij Lisa vermoordde, teruggevonden in een kluis bij het azc waar hij verbleef. Op het mest zit DNA van Lisa. Er is daarnaast DNA van Chris Jude teruggevonden op het lichaam van Lisa, haar telefoonhoesje en het linkerhandvat van haar fiets.

Ook is een grijze capuchontrui gevonden op de plek waar Lisa is gevonden. Op de trui zat DNA van zowel Chris Jude als van het slachtoffer van de verkrachting.

De verdachte heeft dus bekend, en er is veel bewijs tegen hem. Of hij daadwerkelijk stemmen hoort, is niet zeker. Hij wordt ter observatie naar het Pieter Baan Centrum gestuurd. Daarna wordt mogelijk bekend in hoeverre hij toerekeningsvatbaar is voor zijn daden.

Drie verdenkingen
Pas begin deze maand bleek dat hij ook wordt verdacht van een poging tot verkrachting en zware mishandeling op 10 augustus. Dat gebeurde, net als de verkrachting van de 30-jarige vrouw, aan de Weesperzijde in Amsterdam-Oost.

Achtervolging
De moord op Lisa maakte deze zomer veel los in het land. De 17-jarige werd gedood toen ze na een avond stappen in Amsterdam naar huis fietste in Abcoude. Ze werd achtervolgd en daarna volgens het OM twee keer aangevallen. Tijdens de tweede aanval belde ze met een 112-centralist. Hulp kwam te laat: tijdens die tweede aanval bracht Chris Jude Lisa om het leven.

De verdachte werd een dag na de moord aangehouden. In eerste instantie werd hij gearresteerd voor de gewelddadige verkrachting op 15 augustus. Een dag na de aanhouding, twee dagen na de moord op Lisa, bleek dat hij ook werd verdacht van de moord.

Na de moord op Lisa startte de campagne Wij eisen de nacht op. Die richt zich op het verbeteren van de veiligheid van vrouwen en meisjes op straat, met name in de avond en nacht.
Standaard GGZ schizofrenie verhaal bij een psychotische ontregeling.

Dagelijkse kost. Ben ze nu heel even zat dus even ander werk gaan doen omdat ik op het punt stond om zo'n gast een knal te verkopen en ik het zat was om met al dat gevaar te werken.

Ik zou zeggen dikke ticket terug naar huis. Gewoon oprotten. Ben echt geen racist of zo zo want ik ik zeg dit ook over oostblokkers die hier de zorg klem zuipen en snuiven. En ook over Nederlands tuig wat ggz is en daarom 100-200k per maand aan belasting geld erdoorheen jaagt.
pi_220071168
quote:
1s.gif Op donderdag 12 februari 2026 07:54 schreef Cockwhale het volgende:

[..]
Never gonna happen.
Je cynismeradar moet even wat WD-40.
It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker, that we expect our dinner, but from their regard to their own interest.
Visions of greed you wallow
pi_220071417
Gemeente 020 belooft betere verlichting op straat na moord op Lisa, faalt hopeloos, vrouwen bedreigd, lampen maanden kapot
https://www.geenstijl.nl/(...)-lisa-faalt-hopeloos
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_220071482
quote:
9s.gif Op donderdag 12 februari 2026 09:28 schreef Aether het volgende:
Gemeente 020 belooft betere verlichting op straat na moord op Lisa, faalt hopeloos, vrouwen bedreigd, lampen maanden kapot
https://www.geenstijl.nl/(...)-lisa-faalt-hopeloos
Jeetje, zijn er in een grote stad wel eens lantaarnpalen kapot en zijn incidenten niet te voorkomen :o
VBL SC influencer
Left, right, behind
  donderdag 12 februari 2026 @ 09:39:05 #26
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_220071544
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 23:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
Ach ja, de stemmen. Altijd die stemmen.
Volgens mij komt dat vaker voor hier in Amsterdam.

Anders kan ik niet verklaren dat Halsema, Groot Wassink & Co, hier nog steeds zitten. Sterker nog; ik verwacht dat ze gewoon de gemeenteraadsverkiezingen weer gaan winnen.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_220072762
quote:
9s.gif Op donderdag 12 februari 2026 09:28 schreef Aether het volgende:
Gemeente 020 belooft betere verlichting op straat na moord op Lisa, faalt hopeloos, vrouwen bedreigd, lampen maanden kapot
https://www.geenstijl.nl/(...)-lisa-faalt-hopeloos
Net of verlichting gaat helpen tegen dit soort gasten. Je beter hogere straffen inzetten.
pi_220072978
quote:
9s.gif Op donderdag 12 februari 2026 09:28 schreef Aether het volgende:
Gemeente 020 belooft betere verlichting op straat
En gaan ze ook nog alle struiken snoeien? :')
pi_220073162
quote:
0s.gif Op donderdag 12 februari 2026 11:49 schreef Koortsdroom het volgende:

[..]
En gaan ze ook nog alle struiken snoeien? :')
Nee daar gaan ze van die ouderwetse rozen in planten met van die stekels wat op prikkeldraad lijkt
pi_220073494
quote:
0s.gif Op donderdag 12 februari 2026 11:34 schreef Chadi het volgende:

[..]
Net of verlichting gaat helpen tegen dit soort gasten. Je beter hogere straffen inzetten.
Hek om de AZC’s dit soort mensen hoeven het terrein niet af.
Ze zijn niet welkom.
pi_220073509
Hoe kon die gozer überhaupt de opvang uit met een mes? Zet er maar poortjes neer en fouilleer iedereen.

Probleem neerleggen bij degene die deze onveiligheid veroorzaken.
pi_220075915
quote:
0s.gif Op donderdag 12 februari 2026 11:34 schreef Chadi het volgende:

[..]
Net of verlichting gaat helpen tegen dit soort gasten. Je beter hogere straffen inzetten.
Amputatie van de penis met een figuurzaagje en vermorzelen van de teelballen met een vleeshamer, will do the trick.
pi_220091631
twitter


Dit kan toch niet :')

Zelden zo'n non-valeur gezien als Melanie van der Horst.
pi_220091695
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 februari 2026 00:06 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Dit kan toch niet :')

Zelden zo'n non-valeur gezien als Melanie van der Horst.
Leuk hoor, en ik snap wat meer verlichting op sommige plaatsen best. Maar dit is weer zo'n onderzoek die miljoenen kost, en geen reet bijdraagt aan de veiligheid.

Maar oh wat zijn ze trots op hun project
pi_220246893
1.700 (!) agenten vonden het wel spannend allemaal en bekeken het politiedossier van Lisa.

Politie zegt scusi en doorrr.

https://www.nu.nl/binnenl(...)edt-excuses-aan.html
It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker, that we expect our dinner, but from their regard to their own interest.
Visions of greed you wallow
  dinsdag 3 maart 2026 @ 13:40:36 #36
305421 Infinitism
Wie Ben Jij?
pi_220246899
quote:
81s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:39 schreef nostra het volgende:
1.700 (!) agenten vonden het wel spannend allemaal en bekeken het politiedossier van Lisa.

Politie zegt scusi en doorrr.

https://www.nu.nl/binnenl(...)edt-excuses-aan.html
Echt belachelijk, vraag me af wat de reden van de meeste agenten geweest is om dit zonder betrokkenheid toch op te zoeken
"The Universe is not only stranger then we have imagined, It may be stranger then we cán imagine..."
  dinsdag 3 maart 2026 @ 13:46:17 #37
331899 Irmak_Spermabak
Kwak in mijn smoelwerk
pi_220246937
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:40 schreef Infinitism het volgende:

[..]
Echt belachelijk, vraag me af wat de reden van de meeste agenten geweest is om dit zonder betrokkenheid toch op te zoeken
Mijn vermoeden is om meer over de dader te weten te komen en wellicht iets te lekken.
Blaf me vol
pi_220246980
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 februari 2026 00:06 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Dit kan toch niet :')

Zelden zo'n non-valeur gezien als Melanie van der Horst.
Lijkt wel alsof ze een rubberen masker over haar reptielen hoofd heeft getrokken

[ Bericht 82% gewijzigd door Viesdik op 03-03-2026 14:05:20 ]
Zonder het woord van God is er alleen duisternis.
Als je niet kan relativeren, heb je weinig aan kennis.
pi_220247017
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 februari 2026 00:06 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Dit kan toch niet :')

Zelden zo'n non-valeur gezien als Melanie van der Horst.
Ik denk dat de ouders van Lisa ook wel echt heel erg blij zijn dat de verlichting nu pico bello in orde is.
Ook zijn ze opgelucht dat hiermee het mannenprobleem is opgelost :') Het mannenprobleem van de straafverlichting.
Mind you.. het hele universum is vol met mannenproblemen.. enfin...

Het schijnt ook dat de vader van Lisa in de gevangenis zit, omdat hij een vrouwelijke telefoon had moeten kopen.
Al die smartphones zijn namelijk vanuit het mannenbrein ontwikkeld en dus totaal vrouwonvriendelijk. Zo had Lisa al de politie aan de telefoon moeten hebben op het moment dat ze haar telefoon uit haar broekzak haalde.
Gebeurde niet. Mannenprobleem, dus de schuld van vader.

[ Bericht 12% gewijzigd door Viesdik op 03-03-2026 14:05:34 ]
Zonder het woord van God is er alleen duisternis.
Als je niet kan relativeren, heb je weinig aan kennis.
pi_220247046
quote:
81s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:39 schreef nostra het volgende:
1.700 (!) agenten vonden het wel spannend allemaal en bekeken het politiedossier van Lisa.

Politie zegt scusi en doorrr.

https://www.nu.nl/binnenl(...)edt-excuses-aan.html
Ja, en je dan afvragen hoe er met een dergelijke systeem steeds informatie over onderzoeken in handen van criminelen valt.

Dit kan natuurlijk echt niet, en niet alleen uit privacy maar ook uit veiligheids- en onderzoeksoogpunt.
pi_220247082
Sowieso zouden dossiers alleen via 2-staps verificatie benaderd mogen worden.
Altijd in overleg met de nabestaanden.

Dus dat de nabestaande een SMS ontvangt met daarin de uitleg waarom het dossier wordt geraadpleegd, en voor hoe lang, zo is het dossier enkel en alleen gekoppeld aan de agent die op dat moment het verzoek indient.
Met uitzondering van de rechercheur of aangewezen verantwoordelijke die gekoppeld is aan het dossier.

Het feit dat dus alle dossiers vrij toegankelijk zijn voor alle agenten in het land of regio, is natuurlijk bizar.
Zonder het woord van God is er alleen duisternis.
Als je niet kan relativeren, heb je weinig aan kennis.
  dinsdag 3 maart 2026 @ 14:10:15 #42
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_220247090
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:40 schreef Infinitism het volgende:

[..]
Echt belachelijk, vraag me af wat de reden van de meeste agenten geweest is om dit zonder betrokkenheid toch op te zoeken
Wat dacht je van nieuwsgierigheid.
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_220247106
quote:
81s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:39 schreef nostra het volgende:
1.700 (!) agenten vonden het wel spannend allemaal en bekeken het politiedossier van Lisa.

Politie zegt scusi en doorrr.

https://www.nu.nl/binnenl(...)edt-excuses-aan.html
quote:
De korpschef heeft justitieminister David van Weel hierover geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", zegt Van Weel.
Issieweer! *O*

quote:
De politiemedewerkers die het dossier hebben ingezien, worden per brief uitgenodigd voor een gesprek met hun leidinggevende. Daarin kunnen ze toelichten waarom ze naar informatie hebben gezocht in de documenten. Ook wordt uitleg gegeven over "het belang van zorgvuldige omgang met politie-informatie", schrijft de politie.
Dat weten ze natuurlijk heus wel, maar ze konden hun nieuwsgierigheid niet bedwingen. Een ander aspect van kampen met personeelstekorten, je bent niet in de positie om hieraan echt pijnlijke consequenties voor zoveel betrokkenen te verbinden. Dus blijft het bij een gesprekje. Niet meer doen hoor!
pi_220247122
Dat doen is al verwerpelijk natuurlijk, maar de domheid dat je denkt dat dat niet gelogd wordt is ook wel stuitend. Maar goed, als de repercussie een gesprekje is...
It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker, that we expect our dinner, but from their regard to their own interest.
Visions of greed you wallow
  dinsdag 3 maart 2026 @ 14:50:37 #45
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_220247293
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 14:07 schreef Viesdik het volgende:
Sowieso zouden dossiers alleen via 2-staps verificatie benaderd mogen worden.
Altijd in overleg met de nabestaanden.

Dus dat de nabestaande een SMS ontvangt met daarin de uitleg waarom het dossier wordt geraadpleegd, en voor hoe lang, zo is het dossier enkel en alleen gekoppeld aan de agent die op dat moment het verzoek indient.
Met uitzondering van de rechercheur of aangewezen verantwoordelijke die gekoppeld is aan het dossier.

Het feit dat dus alle dossiers vrij toegankelijk zijn voor alle agenten in het land of regio, is natuurlijk bizar.
Nee. Nabestaanden niet.

Liever toestemming van de chef als je een dossier moet raadplegen van buiten je eigen regio.
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  dinsdag 3 maart 2026 @ 15:04:22 #46
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_220247367
quote:
7s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 14:50 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Nee. Nabestaanden niet.

Liever toestemming van de chef als je een dossier moet raadplegen van buiten je eigen regio.
Kan me voorstellen dat er in dat werk soms ook enorme haast geboden is bij het opzoeken van informatie, in een land waarin je in een paar uurtjes van de ene naar de andere kant bent gereden lijkt het me niet echt verstandig om toegang per regio te regelen.
VBL SC influencer
Left, right, behind
  dinsdag 3 maart 2026 @ 15:24:11 #47
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_220247506
quote:
10s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 15:04 schreef Caland het volgende:

[..]
Kan me voorstellen dat er in dat werk soms ook enorme haast geboden is bij het opzoeken van informatie, in een land waarin je in een paar uurtjes van de ene naar de andere kant bent gereden lijkt het me niet echt verstandig om toegang per regio te regelen.
Je kan toch gewoon met een vier-ogen principe werken. Er is altijd wel een directe collega aanwezig die dan moet verifieren dat jij in Lisa's dossier mag zijn.
  Spellchecker dinsdag 3 maart 2026 @ 16:01:21 #48
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_220247729
quote:
81s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:39 schreef nostra het volgende:
1.700 (!) agenten vonden het wel spannend allemaal en bekeken het politiedossier van Lisa.

Politie zegt scusi en doorrr.

https://www.nu.nl/binnenl(...)edt-excuses-aan.html
Gvd zeg .... :X
  dinsdag 3 maart 2026 @ 16:21:03 #49
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_220247942
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 15:24 schreef RamboDirk het volgende:

[..]
Je kan toch gewoon met een vier-ogen principe werken. Er is altijd wel een directe collega aanwezig die dan moet verifieren dat jij in Lisa's dossier mag zijn.
Ik weet niet of dat altijd werkbaar is, maar het lijkt me dat je dit soort gevoelige dossiers al vrij vlot achter een verhoogde inzagedrempel kan plaatsen. Als er daadwerkelijk 1700 mensen in gesnuffeld hebben kan je er volgens mij vanuit gaan dat iederen mongool bij de politie (en dat zijn er nogal wat) toegang had.
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_220248017
Dat die 1700 speurneuzen maar een ferme represaille mogen ontvangen voor dit wangedrag. Je hebt er geen moer in te zoeken als je niks van doen hebt met de zaak.
Ook in moeilijke tijden.
pi_220248978
Politie kwam te laat toen Lisa belde. Dus ik kan me voorstellen dat agenten denken: dat zal mij niet gebeuren. En zich daarom willen verdiepen in de zaak. Gewoon beroepsmatige betrokkenheid toch?
uiteindelijk lukt altijd alles
  Spellchecker dinsdag 3 maart 2026 @ 18:14:12 #52
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_220249004
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 16:21 schreef Caland het volgende:

[..]
Ik weet niet of dat altijd werkbaar is, maar het lijkt me dat je dit soort gevoelige dossiers al vrij vlot achter een verhoogde inzagedrempel kan plaatsen. Als er daadwerkelijk 1700 mensen in gesnuffeld hebben kan je er volgens mij vanuit gaan dat iederen mongool bij de politie (en dat zijn er nogal wat) toegang had.
Als er daadwerkelijk 1700 mensen in gesnuffeld hebben kan je er volgens mij vanuit gaan dat minstens 3/4% daarvan screenshots hebben gemaakt (met hun mobiel).
pi_220249008
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:11 schreef eigendeegcookie het volgende:
Politie kwam te laat toen Lisa belde. Dus ik kan me voorstellen dat agenten denken: dat zal mij niet gebeuren. En zich daarom willen verdiepen in de zaak. Gewoon beroepsmatige betrokkenheid toch?
Zo werkt dat niet. Dit soort actief zijn op basis van onderbuik gevoel en helemaal op afstand. Ik snap de nieuwsgierigheid heel goed, maar hier zijn geheid afspraken over binnen elk korps. En mochten er zaken zijn die er toe doen zijn er briefings waaraan men kan deelnemen.
Ook in moeilijke tijden.
pi_220249033
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:14 schreef Gibson88 het volgende:

[..]
Zo werkt dat niet. Dit soort actief zijn op basis van onderbuik gevoel en helemaal op afstand. Ik snap de nieuwsgierigheid heel goed, maar hier zijn geheid afspraken over binnen elk korps. En mochten er zaken zijn die er toe doen zijn er briefings waaraan men kan deelnemen.
ja ok, maar om die agenten nou weg te zetten als smerige gluurders slaat nergens op als ze het gewoon goed bedoeld hebben
uiteindelijk lukt altijd alles
  Spellchecker dinsdag 3 maart 2026 @ 18:20:04 #55
197773 crew  maily
Mevrouwtje oeps/B.U.2022 :P
pi_220249045
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:11 schreef eigendeegcookie het volgende:
Politie kwam te laat toen Lisa belde. Dus ik kan me voorstellen dat agenten denken: dat zal mij niet gebeuren. En zich daarom willen verdiepen in de zaak. Gewoon beroepsmatige betrokkenheid toch?
:')
pi_220249221
quote:
81s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 13:39 schreef nostra het volgende:
1.700 (!) agenten vonden het wel spannend allemaal en bekeken het politiedossier van Lisa.

Politie zegt scusi en doorrr.

https://www.nu.nl/binnenl(...)edt-excuses-aan.html
Ik snap de ophef daar over niet zo
  dinsdag 3 maart 2026 @ 18:48:25 #57
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220249244
quote:
0s.gif Op donderdag 12 februari 2026 11:34 schreef Chadi het volgende:

[..]
Net of verlichting gaat helpen tegen dit soort gasten. Je beter hogere straffen inzetten.
Meer handhaving, en eens ophouden met driehonderd kansen voor mensen die gewoon nooit gaan deugen. Op een gegeven moment mag de veiligheid en rust van anderen echt zwaarder gaan wegen dan de rechten van weggooiers.
pi_220249336
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 16:21 schreef Caland het volgende:

[..]
Ik weet niet of dat altijd werkbaar is, maar het lijkt me dat je dit soort gevoelige dossiers al vrij vlot achter een verhoogde inzagedrempel kan plaatsen. Als er daadwerkelijk 1700 mensen in gesnuffeld hebben kan je er volgens mij vanuit gaan dat iederen mongool bij de politie (en dat zijn er nogal wat) toegang had.
En hebben we alle mongolen gehad met die 1700 of zitten er tussen de 63778 fte nog meer die zich hiervoor kwalificeren?
-
pi_220249344
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:44 schreef Candymannetje het volgende:

[..]
Ik snap de ophef daar over niet zo
Het leidt wel lekker de aandacht af van het echte probleem in deze zaak.
-
pi_220249361
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:57 schreef quo_ het volgende:

[..]
Het leidt wel lekker de aandacht af van het echte probleem in deze zaak.
Ja het mannenprobleem |:(
pi_220249460
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:48 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Meer handhaving, en eens ophouden met driehonderd kansen voor mensen die gewoon nooit gaan deugen. Op een gegeven moment mag de veiligheid en rust van anderen echt zwaarder gaan wegen dan de rechten van weggooiers.
We betalen ons in dit land suf zodat we maar niet hardop hoeven te treden. Iedere junk, crimineel of wat dan ook krijgt legio kansen om hem maar op het rechte pad te krijgen. En wij maar betalen voor al die entertainment.
Gewoon keihard straffen. Wie niet buigt die barst maar.
  dinsdag 3 maart 2026 @ 19:16:36 #62
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220249527
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 19:08 schreef Chadi het volgende:

[..]
We betalen ons in dit land suf zodat we maar niet hardop hoeven te treden. Iedere junk, crimineel of wat dan ook krijgt legio kansen om hem maar op het rechte pad te krijgen. En wij maar betalen voor al die entertainment.
Gewoon keihard straffen. Wie niet buigt die barst maar.
Wat mij daarbij stoort, is dat aan de andere kant de jeugdzorg en de ggz zo uitgekleed zijn dat je kunt wachten op massale ellende bij jongeren en jongvolwassenen die over het randje zijn gevallen terwijl dat niet nodig was. De kosten daarvan (zie boven) zijn vele malen hoger dan de besparingen.
  dinsdag 3 maart 2026 @ 19:19:58 #63
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_220249549
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:11 schreef eigendeegcookie het volgende:
Politie kwam te laat toen Lisa belde. Dus ik kan me voorstellen dat agenten denken: dat zal mij niet gebeuren. En zich daarom willen verdiepen in de zaak. Gewoon beroepsmatige betrokkenheid toch?
Eerlijk gezegd zou ik er denk ik wel zo in hebben gestaan ja. Kunnen waardevolle lessen uit worden geleerd.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
  dinsdag 3 maart 2026 @ 19:32:27 #64
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_220249640
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:56 schreef quo_ het volgende:

[..]
En hebben we alle mongolen gehad met die 1700 of zitten er tussen de 63778 fte nog meer die zich hiervoor kwalificeren?
Ja.
VBL SC influencer
Left, right, behind
pi_220249805
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 19:16 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Wat mij daarbij stoort, is dat aan de andere kant de jeugdzorg en de ggz zo uitgekleed zijn dat je kunt wachten op massale ellende bij jongeren en jongvolwassenen die over het randje zijn gevallen terwijl dat niet nodig was. De kosten daarvan (zie boven) zijn vele malen hoger dan de besparingen.
Ja stem VVD, nu hebben wij als burgers de lasten
pi_220252681
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 19:16 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Wat mij daarbij stoort, is dat aan de andere kant de jeugdzorg en de ggz zo uitgekleed zijn dat je kunt wachten op massale ellende bij jongeren en jongvolwassenen die over het randje zijn gevallen terwijl dat niet nodig was. De kosten daarvan (zie boven) zijn vele malen hoger dan de besparingen.
Jongeren moeten minder zeiken en wat weerbaarder worden. Bij het minste grijpen ze al naar pillen. Ze kunnen niks hebben. Jeugdzorg oké maar het moet wel doelmatig zijn. Als iemand er niet op vooruit gaat dan heb je niks aan jeugdzorg.
pi_220253175
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 18:44 schreef Candymannetje het volgende:

[..]
Ik snap de ophef daar over niet zo
Naast de privacyschending (leuk voor de familie ook)?

Om een concreet voorbeeld te noemen: Holleeder was ook erg bekend/in het nieuws en daarvan werd gezegd dat hij een crimineel contact had bij de politie.

Als je dan een cultuur hebt waarbij honderden mensen maar even uit nieuwsgierigheid in een dossier gaan neuzen waar ze beroepsmatig geen moer mee te maken hebben, hoe ga je dan als politie er achter komen wie de informatie doorlegt naar criminelen? Of maar be media als er bijvoorbeeld een BNer bij betrokken is?

Niet dus, en dat hindert politiewerk.
pi_220253204
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 07:35 schreef tizitl2 het volgende:

[..]
Naast de privacyschending (leuk voor de familie ook)?

Om een concreet voorbeeld te noemen: Holleeder was ook erg bekend/in het nieuws en daarvan werd gezegd dat hij een crimineel contact had bij de politie.

Als je dan een cultuur hebt waarbij honderden mensen maar even uit nieuwsgierigheid in een dossier gaan neuzen waar ze beroepsmatig geen moer mee te maken hebben, hoe ga je dan als politie er achter komen wie de informatie doorlegt naar criminelen? Of maar be media als er bijvoorbeeld een BNer bij betrokken is?

Niet dus, en dat hindert politiewerk.
Ja ik snap dat het niet gewenst is maar lijkt me meer een intern probleem wat de politie moet oplossen.
Geen drama verder.
pi_220253449
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 07:39 schreef Candymannetje het volgende:

[..]
Ja ik snap dat het niet gewenst is maar lijkt me meer een intern probleem wat de politie moet oplossen.
Geen drama verder.
Het drama is dus dat ze dat consequent niet echt doen en dit soort onprofessioneel handelen nog steeds voorkomt.
pi_220253466
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 08:25 schreef tizitl2 het volgende:

[..]
Het drama is dus dat ze dat consequent niet echt doen en dit soort onprofessioneel handelen nog steeds voorkomt.
Tja als jij dat een drama vind prima...
Ik kan er niet zo wakker van liggen.
Zodra een agent mijn kenteken invoert ziet hij ook van alles over mij.
pi_220253514
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 maart 2026 14:13 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
[..]
Issieweer! *O*
'Onacceptabel' wordt aldoor gebruikt door mensen die het allemaal juist wel accepteren.

Ik vind het wel acceptabel. Die agenten zijn betrokken bij de veiligheid op straat en nieuwsgierig, die zaak heeft een grote indruk gemaakt en op agenten nog meer natuurlijk. Regels zijn er niet voor niks maar laten we nou niet gaan doen alsof die agenten niet aan de goede kant staan en er geen betrokkenheid bij voelen omdat het hun zaak niet is.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  woensdag 4 maart 2026 @ 08:41:41 #72
319243 Caland
FREEJANCEES
pi_220253538
Het lijkt ook allemaal iets genuanceerder te liggen (klikken voor het hele draadje)

twitter
VBL SC influencer
Left, right, behind
  woensdag 4 maart 2026 @ 09:05:59 #73
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220253727
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 00:07 schreef Chadi het volgende:

[..]
Jongeren moeten minder zeiken en wat weerbaarder worden. Bij het minste grijpen ze al naar pillen. Ze kunnen niks hebben. Jeugdzorg oké maar het moet wel doelmatig zijn. Als iemand er niet op vooruit gaat dan heb je niks aan jeugdzorg.
Als je bedoelt dat de jeugdgezondheidszorg pillen uitdeelt als snoepjes: niet mijn ervaring, integendeel.
Als je bedoelt dat de jeugd nogal veel recreatieve pilletjes slikt: wel eens.
pi_220255787
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 09:05 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Als je bedoelt dat de jeugdgezondheidszorg pillen uitdeelt als snoepjes: niet mijn ervaring, integendeel.
Als je bedoelt dat de jeugd nogal veel recreatieve pilletjes slikt: wel eens.
Nee meer dat ze al de GGZ opzoeken als hun game controller drie dagen niet werkt.. :D
  woensdag 4 maart 2026 @ 13:45:41 #75
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220256113
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 13:13 schreef Chadi het volgende:

[..]
Nee meer dat ze al de GGZ opzoeken als hun game controller drie dagen niet werkt.. :D
Oh nou de problematiek die ik ken vanuit mijn omgeving is echt wel iets heftiger dan dat. N=1 natuurlijk maar van wat ik zie is er sowieso een wachtlijst van 1,5 jaar voor de meest voorkomende dingen (angststoornissen, autisme, agressie, persoonlijkheidsstoornissen, risicovol gedrag, drugsgebruik) en bij hele ernstige dingen vind ik ook dat de crisisroute te traag is. Onlangs zoop een jongen van 14 uit mijn omgeving zichzelf (na een reeks behoorlijk zorgwekkende incidenten) het ziekenhuis in en was er anderhalve maand later pas een intake mogelijk.
pi_220256777
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 13:45 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Oh nou de problematiek die ik ken vanuit mijn omgeving is echt wel iets heftiger dan dat. N=1 natuurlijk maar van wat ik zie is er sowieso een wachtlijst van 1,5 jaar voor de meest voorkomende dingen (angststoornissen, autisme, agressie, persoonlijkheidsstoornissen, risicovol gedrag, drugsgebruik) en bij hele ernstige dingen vind ik ook dat de crisisroute te traag is. Onlangs zoop een jongen van 14 uit mijn omgeving zichzelf (na een reeks behoorlijk zorgwekkende incidenten) het ziekenhuis in en was er anderhalve maand later pas een intake mogelijk.
Dan is er denk ik geen acuut gevaar. Want normaal gesproken rijdt de crisisdienst er heen en zoekt opvang waar nodig. Behalve als hij natuurlijk geen direct gevaar voor zichzelf of omgeving is dan wachten ze een jellinek traject af.
  woensdag 4 maart 2026 @ 15:22:55 #77
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220256875
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 15:08 schreef Chadi het volgende:

[..]
Dan is er denk ik geen acuut gevaar. Want normaal gesproken rijdt de crisisdienst er heen en zoekt opvang waar nodig. Behalve als hij natuurlijk geen direct gevaar voor zichzelf of omgeving is dan wachten ze een jellinek traject af.
Tja, ik vind die inschatting niet goed gedaan. Ik vind wel degelijk dat hij gevaarlijk is voor zichzelf en/of zijn omgeving. Heeft al eens met een vleesmes achter zijn moeder aan gerend, heeft op het spoor gestaan twee keer met de intentie zichzelf om te brengen dat de politie erbij moest komen om hem eraf te krijgen en dat ben ik nog niet eens echt begonnen.
pi_220259687
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 15:22 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Tja, ik vind die inschatting niet goed gedaan. Ik vind wel degelijk dat hij gevaarlijk is voor zichzelf en/of zijn omgeving. Heeft al eens met een vleesmes achter zijn moeder aan gerend, heeft op het spoor gestaan twee keer met de intentie zichzelf om te brengen dat de politie erbij moest komen om hem eraf te krijgen en dat ben ik nog niet eens echt begonnen.
Dan heeft de psychiater van de crisisdienst een verkeerde inschatting gemaakt. Normaal gesproken komen deze mensen bij mij op de HIC of Paaz binnen.
  woensdag 4 maart 2026 @ 21:35:40 #79
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220259939
quote:
0s.gif Op woensdag 4 maart 2026 21:06 schreef Chadi het volgende:

[..]
Dan heeft de psychiater van de crisisdienst een verkeerde inschatting gemaakt. Normaal gesproken komen deze mensen bij mij op de HIC of Paaz binnen.
Dat vind ik dus ook, net als de ouders, maar kom dan nog maar eens aan een nieuwe beoordeling. Tja, tot de volgende crisis...
pi_220260114
quote:
1s.gif Op woensdag 4 maart 2026 21:35 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Dat vind ik dus ook, net als de ouders, maar kom dan nog maar eens aan een nieuwe beoordeling. Tja, tot de volgende crisis...
Als het een naaste is van je kan je hem de 113 app aanraden trouwens. Dan heeft hij al een plan voor als het weer mis dreigt te gaan.
pi_220260255
quote:
0s.gif Op woensdag 11 februari 2026 17:10 schreef Qarrad het volgende:

[..]
Kijk, dat is dus gebeurd en toen liep het uit op vluchtelingen, inclusief gezinnen met kinderen, die door de veredelde Libische warlords in de woestijn gedumpt werden en daar omkwamen op een gruwelijke manier.

Hoe verleidelijk het ook is om dit te roepen, om op de lange termijn vat te krijgen zal er echt iets beters en menselijkers opgetuigd moeten worden om te zorgen dat a) het niet meer aanlokkelijk is voor met name kansloze jonge mannen om deze kant op te komen in het kader van een asielprocedure of bewuste illegaliteit en b) dat de handhaving en preventie niet uitdraait op onmenselijke taferelen.
Klinkt goed maar duurt te lang of werk zelf maar iets uit. Soms is onmenselijk het meest menselijk
pi_220260287
quote:
1s.gif Op donderdag 12 februari 2026 16:21 schreef Cockwhale het volgende:

[..]
Amputatie van de penis met een figuurzaagje en vermorzelen van de teelballen met een vleeshamer, will do the trick.
Vuurpeloton
pi_220356835
Gemeente 020 organiseert tocht over onveilige straat "alleen voor vrouwen en voor wie zich als vrouw identificeert"
https://www.geenstijl.nl/(...)-vrouw-identificeert
quote:
Heeft u ideeën om De Boelelaan Midden veiliger te maken voor vrouwen?
https://www.amsterdam.nl/(...)/veiligheid-vrouwen/

Vaak wordt de openbare ruimte ingericht vanuit een mannelijk gezichtspunt. Vrouwen voelen zich daardoor niet altijd even veilig. Dit hebben we ook tijdens de participatie in 2025 een aantal keer gehoord. De Boelelaan Midden moet een fijne en veilige plek worden voor iedereen. Daarom onderzoeken we dit onderwerp graag samen verder met u.

Tocht door de buurt
Op 24 maart organiseren we een tocht over De Boelelaan om te kijken hoe de inrichting veiliger kan. De tocht is alleen voor vrouwen en voor wie zich als vrouw identificeert, zodat zij hun ervaringen vrij en veilig kunnen delen. We verzamelen om 17.30 uur bij Service Appartementen Zuidwende, De Boelelaan 201-205, met een hapje en drankje. De tocht begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. U bent van harte welkom.
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  maandag 16 maart 2026 @ 16:22:34 #84
78780 deedeetee
rustig doorgaan met ademhalen
pi_220358486
quote:
15s.gif Op maandag 16 maart 2026 13:31 schreef Aether het volgende:
Gemeente 020 organiseert tocht over onveilige straat "alleen voor vrouwen en voor wie zich als vrouw identificeert"
https://www.geenstijl.nl/(...)-vrouw-identificeert
[..]

LOL ook voor mannen dus. :D
Ga fietsen jij !! ikke niet hoor..
pi_220358717
quote:
15s.gif Op maandag 16 maart 2026 13:31 schreef Aether het volgende:
Gemeente 020 organiseert tocht over onveilige straat "alleen voor vrouwen en voor wie zich als vrouw identificeert"
https://www.geenstijl.nl/(...)-vrouw-identificeert
[..]

WTF is dit nou weer _O-

Wat nou als je een omgebouwde travestiet bent die zich identificeert als vrouw maar nog wel in ontkenningsfase zit, mag je dan meelopen?

En wie bepaalt eigenlijk dat je mee mag lopen? Krijg je dan drie kledingstukken te zien en als je dan raadt welk stuk dit seizoen in de mode is, mag je dan doorlopen?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')