https://www.bnr.nl/nieuws(...)nei-vuur-brandt-doorquote:In Iran houden de protesten tegen de economische malaise inmiddels al meer dan een week aan. Volgens mensenrechtenorganisaties zijn daarbij al tientallen doden gevallen. Afgelopen zaterdag sprak de hoogste leider van het land, ayatollah Ali Khamenei, het volk toe, maar zijn boodschap heeft de demonstranten niet tot bedaren gebracht. De onrust lijkt daarmee een nieuwe, serieuze fase in te gaan.
Ik vrees dat er een pro western puppet zijn plaats zal innemen. Hoop oprecht dat ik het mis hebquote:Op vrijdag 9 januari 2026 23:13 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat ze betere relaties met hun buurlanden willen zodra het helemaal klaar is.
Ze hebben gewoon geen zin in tomahawks en F35s die hun steden straks bombarderen terwijl zij massaal op straat staan, ook al is het tegen hun regime. Ze vertrouwen het westen niet 100% en dat snap ik ergens ook wel.
Alsof landen als Libië, Soedan, Egypte, Syrië, Irak en Jemen erop vooruit zijn gegaan na de opstanden. Allemaal versplinterd, geen vooruitgang, geen perspectief op herstel, nog minder veiligheid, nog minder stabiliteit, slechtere zorg, nog meer armoede, chaos en vluchtelingenstroom. De enige winnaars die profiteren van die zwakke staatjes zijn de VS en Israël.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 23:13 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat ze betere relaties met hun buurlanden willen zodra het helemaal klaar is.
Ze hebben gewoon geen zin in tomahawks en F35s die hun steden straks bombarderen terwijl zij massaal op straat staan, ook al is het tegen hun regime. Ze vertrouwen het westen niet 100% en dat snap ik ergens ook wel.
Leveranciers van hijskranen gaan een recordomzet draaien.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:07 schreef havanagila het volgende:
Dat gaat weer heel wat executies opleveren. Dictaturen
Je zou bijna gaan denken dat er een gemene deler is in de lijst van landen die je noemt.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:02 schreef Winzip het volgende:
[..]
Alsof landen als Libië, Soedan, Egypte, Syrië, Irak en Jemen erop vooruit zijn gegaan na de opstanden. Allemaal versplinterd, geen vooruitgang, geen perspectief op herstel, nog minder veiligheid, nog minder stabiliteit, slechtere zorg, nog meer armoede, chaos en vluchtelingenstroom. De enige winnaars die profiteren van die zwakke staatjes zijn de VS en Israël.
Ik vind dit dus een minder goed idee. Je zult de gelovige Iraniërs ook mee moeten krijgen.quote:
Ja, en dan weer opnieuw beginnen met al die ellendequote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:15 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Ik vind dit dus een minder goed idee. Je zult de gelovige Iraniërs ook mee moeten krijgen.
Het is dat of het regime blijft zitten.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:16 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ja, en dan weer opnieuw beginnen met al die ellende
Er is nu momentum, dus dit geven ze niet meer op.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:22 schreef tjoptjop het volgende:
Gaat het dan eindelijk gebeuren? Wat hoop ik dat voor de mensen daar zeg
Bij alle voorgaande grote protesten was er ook altijd momentum.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:27 schreef Tengano het volgende:
[..]
Er is nu momentum, dus dit geven ze niet meer op.
Ik vind het lastig in te schatten hoe groot die groene vlag protesten waren in 2009/2010 (?) toen was social media een stuk minder. Maar dat waren naar mijn idee de grootste die ik 'meegemaakt' heb.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:27 schreef Tengano het volgende:
[..]
Er is nu momentum, dus dit geven ze niet meer op.
Ga weg idiootquote:Op zaterdag 10 januari 2026 01:58 schreef sturmpie het volgende:
100 jaar geleden waarschuwde ik al voor Iran
die fokken als konijnen, alsof ze 'n groot volk gaan kweken zoals vroeger en dan oorlog voeren tegen de omgeving, de kurwa, de kut, de vagina, die blijft maar fokken en werpen als ongedierte pleuren ze leven op aarde en nu ...
goedemiddag dames&herenquote:
Je bent dronkenquote:Op zaterdag 10 januari 2026 02:12 schreef sturmpie het volgende:
[..]
goedemiddag dames&heren
we gaan de situatie nader bepalen
quote:They fired live ammo. Those bastards fired live ammo at a girl, look. They're firing live ammo, I swear to God. Look, you fired live ammo. For what? For what? For a bag of rice? Think about it, once that clown bastard is gone, ten minutes later this place will be paradise. You bastard, this place will be paradise. I swear to God, there's enough for all of us. God is my witness, there's enough for everyone. I don't want it for myself, I'll come and die right in front of you. I'm not doing this for me; I'm doing it for you, you bastard, for your child. Look at the state of the country. You got ten bags of rice now, but what will you get in a month? You shameless man! Once these people are gone in a month, what will you get then? Think about that.
Ik zag ook al best wat filmpjes van gewapende demonstranten, lijkt erop dat het een stap verder gaatquote:Op zaterdag 10 januari 2026 03:04 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Demonstranten worden beschoten in Masshad.
[..]
Dit ja.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 00:18 schreef Tengano het volgende:
Ik denk dat de kans groter is dat Iran het nieuwe Polen wordt.
Die mensen hebben jarenlang kunnen ervaren hoe fantastisch het is om in een echt Islamitisch land te leven, joehoe!![]()
Of denk jij dat die moskee per ongeluk in de fik is gegaan
Hij zou op weg naar het vliegveld zijn neergeschoten door militairen, ik lees nog even verder.quote:
Het is wel zo handig als je dan even een bron deelt.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 06:26 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Hij zou op weg naar het vliegveld zijn neergeschoten door militairen, ik lees nog even verder.
Oh sorry mijn welgemeende, oprechte en nederige excuses.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 07:28 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is wel zo handig als je dan even een bron deelt.
Meerdere accounts schrijven hierover, niet alleen MAGA-accounts.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 07:42 schreef Regilio_ het volgende:
[..]
Eén of ander anoniem MAGA-account op X roept dit, wie nog meer?
Nee dus.
Het is een beetje de standaard methode tijdens een coupe, het is niet voor niets zo belangrijk om ook de TV/Radio stations als eerste te pakken omdat je dan kan roepen dat iemand dood/gevlucht is.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 07:43 schreef Tjoent het volgende:
[..]
Meerdere accounts schrijven hierover, niet alleen MAGA-accounts.
Maar zolang het niet bevestigd is, weten we het niet zeker.
Waarom hoop je dat?quote:Op vrijdag 9 januari 2026 23:49 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Ik vrees dat er een pro western puppet zijn plaats zal innemen. Hoop oprecht dat ik het mis heb
Editorial Leadershipquote:Op zaterdag 10 januari 2026 07:43 schreef raptorix het volgende:
Dit lijkt me allemaal wel wat objectiever nieuws: https://www.iranintl.com/en
Het internet is afgesloten welke media hebben daar op dit moment al/nog eigen journalisten zitten.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 06:36 schreef Lyrebird het volgende:
Zelfs op Trouw is er niets te lezen over wat er gaande is.
Dat is nooit een probleem in Gaza geweest.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 08:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Het internet is afgesloten welke media hebben daar op dit moment al/nog eigen journalisten zitten.
Eigenlijk mag Trump nu wel een duit in het zakje doen ja. Ik denk dat dat dit weekend ook wel gaat gebeuren.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 08:04 schreef UitStraling het volgende:
Het zou wel een misdaad tegen de menselijkheid zijn als de wereld de Iraanse bevolking niet te hulp schiet nu.
Ik heb idd niks met de Shah of met de zoon van de Shah, net zo min als met Willem Alexander. Waarom de Volkskrant daar wel wat mee heeft, is me een raadsel. Het lijkt me interessanter om live te weten wat er speelt. Schijnbaar zijn er mensen in Iran die een illegale Starlink verbinding hebben, dus zo moeilijk moet het niet voor de Westerse pers zijn om dat ook te doen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 08:10 schreef Basp1 het volgende:
De volkskrant heeft wel een artikel over iran.
Zoon van vroegere shah van Iran ziet een rol voor zichzelf. Zien de demonstranten die ook?
Maar dit artikel zal wel weer niet het gewenste narratief hebben.
Wat een vreemde suggestie weer dat omdat de volkskrant een artikel schrijft over de zoon van de shah dat deze krant er wat mee heeft.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 08:26 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Ik heb idd niks met de Shah of met de zoon van de Shah, net zo min als met Willem Alexander. Waarom de Volkskrant daar wel wat mee heeft, is me een raadsel. Het lijkt me interessanter om live te weten wat er speelt. Schijnbaar zijn er mensen in Iran die een illegale Starlink verbinding hebben, dus zo moeilijk moet het niet voor de Westerse pers zijn om dat ook te doen.
De oplettende lezer heeft dan ook al lang door dat Iran pas op de 2e plaats komt in dit topic. Zeiken over de media is een stuk belangrijker.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:18 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat een vreemde suggestie weer dat omdat de volkskrant een artikel schrijft over de zoon van de shah dat deze krant er wat mee heeft.![]()
Voor een beetje betrouwbare objectieve verslaggeving moet je wel een journalist ter plekke hebben. Onze man in teheran zit er al jaren niet meer, de hardliners verstrekken geen werkvergunningen meer voor deze beroepsgroep.
Precies. Daarmee geef je het huidige regime geloofwaardigheid ("maar die ayatollahs zijn in ieder geval niet de zoon van de shah").quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:27 schreef raptorix het volgende:
Volgens mij is die zoon van die Sha daar ook niet echt populair vanwege het Nepotisme, las dat ergens in een achtergrond artikel.
Ik denk dat ze in Iran met alles wel blij zullen zijn, zolang die religieuze idioten maar weg blijven.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:34 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Precies. Daarmee geef je het huidige regime geloofwaardigheid ("maar die ayatollahs zijn in ieder geval niet de zoon van de shah").
Zeker weten. Als ervaren en hoog opgeleide Iraanse diaspora terugkeren om het land te leiden en olie en andere delfstoffen gewonnen en verkocht kunnen worden, kan Iran een van de rijkste landen ter wereld worden. Let wel, een land dat ons gunstig gezind zal zijn, niet vijandig.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat ze in Iran met alles wel blij zullen zijn, zolang die religieuze idioten maar weg blijven.
Denk dat als het lukt de leiding op poten te krijgen het een land is met giantische potentie.
Helemaal als we Canada, Groenland, Australië en Nieuw Zeeland en misschien nog Japan en Z Korea ook meekrijgen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:38 schreef raptorix het volgende:
Als we als Europa vol inzetten op Turkije en Iran hebben we echt een goed Geopoliek blok
En de Joden, die moeten we er ook bij hebben!quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:45 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Helemaal als we Canada, Groenland, Australië en Nieuw Zeeland en misschien nog Japan en Z Korea ook meekrijgen.
Ik denk meer in termen van landen dan ik volkeren.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:49 schreef raptorix het volgende:
[..]
En de Joden, die moeten we er ook bij hebben!
Nee, ook daar de democratische organisaties steunen en ze niet in de steek laten.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:52 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Maar Israël is al verloren aan de VS, dus laat die het lekker samen uitzoeken.
Ik zou eerder op Rusland inzetten.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:38 schreef raptorix het volgende:
Als we als Europa vol inzetten op Turkije en Iran hebben we echt een goed Geopoliek blok
Ok, en de negers dan?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:52 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik denk meer in termen van landen dan ik volkeren.
Maar Israël is al verloren aan de VS, dus laat die het lekker samen uitzoeken.
Leuk jouw gebabbel over Israël en Amerika, maar dit topic gaat over Iran. Hou het ontopic, stop met whataboutismen over andere landen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:52 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik denk meer in termen van landen dan ik volkeren.
Maar Israël is al verloren aan de VS, dus laat die het lekker samen uitzoeken.
Net als dit topic over Iran gaat en niet over jouw afkeer van de media bedoel je?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:28 schreef Homey het volgende:
[..]
Leuk jouw gebabbel over Israël en Amerika, maar dit topic gaat over Iran. Hou het ontopic, stop met whataboutismen over andere landen.
Ah de jij-bak. Niet sterk. Maar je hebt in elk geval door dat je continu de aandacht probeert af te leiden. En als je het absoluut niet over Iran wilt hebben, post dan niks in dit topic. Simpel toch?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:30 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Net als dit topic over Iran gaat en niet over jouw afkeer van de media bedoel je?
Ik vind Iran juist reuze interessant en ik hoop voor de bevolking dat ze de huidige machthbbers weten te wippen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:35 schreef Homey het volgende:
[..]
Ah de jij-bak. Niet sterk. Maar je hebt in elk geval door dat je continu de aandacht probeert af te leiden. En als je het absoluut niet over Iran wilt hebben, post dan niks in dit topic. Simpel toch?
Hier zijn mensen die meer aandacht willen voor Iran: https://x.com/aziz0nomics/status/2009820009866899724
Rusland kan niks, enige interessante zijn de grondstoffen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:59 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Ik zou eerder op Rusland inzetten.
Die Kernwapens daar weg is wel een fijn idee.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:45 schreef Werkperd het volgende:
Ah, zoals de Arabische lente waarvan de touwtjes in de handen waren van schaduwfiguren uit het Westen. Zal mij wederom niets verbazen als Amerika, samen met zijn bloeddorstige partner Israël dit aan het flikken is.
Mensen leren niet. Ze hebben weer een ''onschuldige'' beeld over de situatie en denken dat het echt gaat om dappere vrouwen die achter vrouwenrechten aan gaan. Maar het zijn tevens diezelfde mensen die lopen te klagen dat het hier volloopt van de asielzoekers uit de door Amerika/Israël verwoestte gebieden.
Het idee dat een genocidale staat als Israël die iedere vorm van internationaal recht aan zijn laars lapt, kernwapens bezit, baart mij eerlijk gezegd meer zorgen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Die Kernwapens daar weg is wel een fijn idee.
Na de VS is Rusland het enige land dat op het Europese continent - tegen de wil in van de rest van Europa of de EU, jarenlang een oorlog kan voeren. Het is dus niet alleen slim in de zin dat je machtiger wordt door het erbij krijgen van grondstoffen (alsook die van Oekraïne), nukes (!), een gigantische energievoorraad, en 150mil mensen etc; het voordeel zal vooral ook zijn dat dit allemaal niet meer lijnrecht tegenover je staat; het verandert Europa’s hele defensieprobleem: Baltics, Finland, Polen zijn niet meer de frontlinie, de Europese defensiebudgetten kunnen omlaag/slimmer (gericht op China/VS) en de sabotage/hybrid war neemt enorm af.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:41 schreef raptorix het volgende:
[..]
Rusland kan niks, enige interessante zijn de grondstoffen.
Trump had die laatst toch kapotgebombardeerd?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Die Kernwapens daar weg is wel een fijn idee.
Neofascist Eric van de Beek is in the house.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:58 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Het idee dat een genocidale staat als Israël die iedere vorm van internationaal recht aan zijn laars lapt, kernwapens bezit, baart mij eerlijk gezegd meer zorgen.
Verbaasd me weinig degene die protesteren zijn bij voorbaat al ter dood veroordeeld door de huidige Iraanse regering.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:14 schreef Akathisia het volgende:
Doctor Says More Than 200 Reported Dead in Tehran as Regime Opens Fire on Protests
As protests against Iran’s government swelled significantly in size on Thursday night, the regime responded in many places by opening fire. A Tehran doctor told TIME on condition of anonymity that just six hospitals in the capital had recorded at least 217 protester deaths, “most by live ammunition.”
The death count, if confirmed, would signal a feared crackdown presaged by the regime’s near-total shutdown of the nation’s Internet and phone connections since Thursday night. It would also constitute a direct challenge to U.S. President Donald Trump, who earlier in the day warned that the regime would “pay hell” if it killed protesters who have taken to the streets in growing numbers since Dec. 28.
The doctor said authorities removed corpses from the hospital on Friday. Most of the dead were young people, he said, including several killed outside a northern Tehran police station when security forces sprayed machine gun fire at protesters, who died “on the spot.” Activists reported at least 30 people were shot in the incident.
Human rights groups on Friday reported much lower death tolls than the physician, though the discrepancy might be explained by differing reporting standards. The D.C.-based Human Rights Activist News Agency, which tallies only victims who have been identified, reported at least 63 deaths since the start of the protests, including 49 civilians.
The death tolls arrived as the regime broadcast a series of ominous messages. “The Islamic Republic will not back down in the face of vandals” seeking to “please” Trump, Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei said in a speech broadcast on Friday. Meanwhile, Tehran’s prosecutor declared that protesters could face the death penalty. And on state television, an Islamic Revolutionary Guard official warned parents to keep their children away from protests, saying, “If... a bullet hits you, don’t complain.”
Dit artikel gaat over Iran. Hou die onzin praat over een ander land voor jezelf. Vervuil dit topic niet met whataboutisms.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:58 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Het idee dat een genocidale staat als Israël die iedere vorm van internationaal recht aan zijn laars lapt, kernwapens bezit, baart mij eerlijk gezegd meer zorgen.
Ja precies. Bovendien is de man een Poetin-fanboy en een antisemiet.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 11:23 schreef Homey het volgende:
[..]
Dit artikel gaat over Iran. Hou die onzin praat over een ander land voor jezelf. Vervuil dit topic niet met whataboutisms.
Putin die zal de khomeinie wel opvangenquote:Op zaterdag 10 januari 2026 08:04 schreef UitStraling het volgende:
Het zou wel een misdaad tegen de menselijkheid zijn als de wereld de Iraanse bevolking niet te hulp schiet nu.
Bijzondere claim.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:58 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Het idee dat een genocidale staat als Israël die iedere vorm van internationaal recht aan zijn laars lapt, kernwapens bezit, baart mij eerlijk gezegd meer zorgen.
Dit dus.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:58 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Het idee dat een genocidale staat als Israël die iedere vorm van internationaal recht aan zijn laars lapt, kernwapens bezit, baart mij eerlijk gezegd meer zorgen.
Wat wil je hiermee zeggen, cc @Opnaarutrechtquote:Op zaterdag 10 januari 2026 09:04 schreef Akathisia het volgende:
Iran, het toonbeeld van linkse domheid.
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:27 schreef Homey het volgende:
Vandaag op nu.nl weer niets over Iran behalve helemaal onderin een oud linkje waarin ze kritiekloos de Iraanse staatspropaganda doorgeven.
Wel veel artikelen weer over Trump, allen negatief. Niks negatief over Khamenei daarentegen.
Dat is dan ook een stropop.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 12:54 schreef Peligrosso het volgende:
Die vermeende "positiviteit aangaande de ayatolla's in de Nederlandse media" werkt dan wel behoorlijk slecht, ik ken echt niemand die positief over deze gasten denkt.
Het is allemaal tuig imo.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:01 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dat is dan ook een stropop.
Vergelijk de hoeveelheid drek die Trump en Netanyahu over zich heen krijgen in de media met wat er over de Ayatollah's wordt geschreven. Ja, ik snap ook dat TDS meer ragebait clicks trekt dan een kritisch stukje over de Ayatollah's, maar het toont het failliet van de legacy media aan.
"positiviteit aangaande de ayatolla's in de Nederlandse media"quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:08 schreef Peligrosso het volgende:
Wat bedoel je met stropop in deze?
Ik heb deze post geliked, omdat ik de alliantie tussen woke-links en islamisten levensgevaarlijk vind. Iran is daaraan ten onder gegaan. Ik heb overigens ook een hekel aan wappies en extreem rechts.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 12:43 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Wat wil je hiermee zeggen, cc @:opnaarutrecht
Dat is een kip ei verhaal. Als je bizar veel aandacht besteedt aan een onderwerp, en met veel emotie en eenzijdigheid gebracht, kweek je natuurlijk een gevoel bij de argeloze burger.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:08 schreef Peligrosso het volgende:
[..]
Het is allemaal tuig imo.
Dat de media vol staan over Trump is volgens mij niet heel raar. Wat hij het afgelopen jaar heeft uitgespookt heeft nogal wat consequenties voor ons.
En in Nederland hebben de meeste mensen meer gevoel bij wat er in Israel gebeurt dan in Iran, dat is al tientallen jaren zo.
Wat bedoel je met stropop in deze?
Wie niet.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:14 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Ik heb overigens ook een hekel aan wappies en extreem rechts.
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:11 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
"positiviteit aangaande de ayatolla's in de Nederlandse media"
Dat claimt niemand.
quote:quote:Op zaterdag 10 januari 2026 12:32 schreef Homey het volgende:
In onze pers lees je ook nooit een kwaad woord over Khamenei.
Wie is die man precies? De gemiddelde Nederlander heeft geen idee.
Hetzelfde zag je in de oorlog tussen Palestina en Israël. Duizenden artikelen over netanyahu, geen artikel over Sinwar.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 12:42 schreef damsco het volgende:
De reden dat we weinig lezen in de pers is omdat de activisten die hier de media (en dus het nieuws) bepalen aan de kant van het islamtische regime staan. Niet omdat dit regime ze nou zoveel boeit, maar de vijand (Iran) van mijn vijand (Israel/VS) is mijn vriend. Het is allemaal zo doorzichtig. Het feit dat bepaalde lieden het hier alweer over Israël hebben zegt genoeg.
Ik verwacht binnenkort wel een mooi human interest stuk over Khamenei in de krant. Uiteraard met wat sneren naar Israël.
[/quote]quote:
Je kan zeker stellen dat de Shah beter was dan de Ayatollah.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:14 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Ik heb deze post geliked, omdat ik de alliantie tussen woke-links en islamisten levensgevaarlijk vind. Iran is daaraan ten onder gegaan. Ik heb overigens ook een hekel aan wappies en extreem rechts.
Je moet voor de lol eens met strenge moslims gaan praten. Die zien dat echt heel anders.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:18 schreef Koortsdroom het volgende:
Zouden mensen in Iran nu nooit naar foto's van vóór 1979 kijken en bij zichzelf denken 'misschien, heel misschien, moeten we eens een keer van die islam af?
Je kan demonstreren tegen dat regime wat je wil, maar als je intussen de meest achterlijke religie ter wereld blijft aanhangen gaat er niet zoveel gebeuren.
Eigenlijk is de strategie van de moslims briljant in de eenvoud.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:20 schreef Lyrebird het volgende:
En ergens hebben ze wel een punt, want met het huidige geboortegetal is het over en sluiten voor ons.
Ik weet dat waarheid niet altijd even welkom is maar het moest gezegd worden.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 11:23 schreef Homey het volgende:
[..]
Dit artikel gaat over Iran. Hou die onzin praat over een ander land voor jezelf. Vervuil dit topic niet met whataboutisms.
Helaas zijn er zelfs talloze Westerlingen, vreemd genoeg vaak degenen die het stellen zo nauw te nemen met mensenrechten, die dit nooit zullen willen erkennen en zelfs de Islam omarmen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:18 schreef Koortsdroom het volgende:
Zouden mensen in Iran nu nooit naar foto's van vóór 1979 kijken en bij zichzelf denken 'misschien, heel misschien, moeten we eens een keer van die islam af?
Je kan demonstreren tegen dat regime wat je wil, maar als je intussen de meest achterlijke religie ter wereld blijft aanhangen gaat er niet zoveel gebeuren.
Omdat een groepering zoals Queers For Palestine inherent anti-Westers is en dus sympathie heeft voor Iraanse regime.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 15:20 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Waarom laten de queers for palestine het nu afweten?
Met de waarheid hadden jouw claims niets te maken.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 16:34 schreef Werkperd het volgende:
[..]
Ik weet dat waarheid niet altijd even welkom is maar het moest gezegd worden.
Het is meer dan dat natuurlijk. Ze hebben aan de ene kant een hele sterke werving strategie en aan de andere kant allerlei intimidatie en druk methodes om te voorkomen dat mensen de religie kunnen verlaten. Bij het christendom zijn er veel meer mensen die op latere leeftijd hun religie van zich afschudden.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 15:35 schreef Koortsdroom het volgende:
[..]
Eigenlijk is de strategie van de moslims briljant in de eenvoud.
Ze broeden ons er gewoon uit
Toch apart, aangezien queers alleen in het westen geaccepteerd worden.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 16:38 schreef HowardRoark het volgende:
Omdat een groepering zoals Queers For Palestine inherent anti-Westers is en dus sympathie heeft voor Iraanse regime.
quote:Zoon Iraanse sjah roept betogers op steden te bezetten, artsen zien veel gewonden
De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, heeft demonstranten in het land opgeroepen om dit weekend steden te bezetten. De zoon van de laatste Iraanse sjah liet vanuit de VS van zich horen via een videoboodschap op sociale media.
Ook gisteravond gingen er weer mensen de straat op, onder meer in de hoofdstad Teheran en in Mashhad, de tweede stad van het land. Pahlavi prees de demonstranten en riep op om een stap verder te gaan. "Ons doel is niet langer alleen maar de straat op te gaan. Het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en bezetten van stadscentra."
De protesten tegen het streng-islamitische regime begonnen eind december en zijn uitgegroeid tot de grootste in jaren. Volgens Iraanse mensenrechtengroeperingen zijn zeker vijftig mensen gedood door het optreden van ordetroepen van het regime, onder wie meerdere kinderen. Een arts in Teheran spreekt tegenover het Amerikaanse tijdschrift TIME over meer dan 200 doden. Zeker 2500 mensen zijn gearresteerd, meldt de organisatie IHRNGO, die in Noorwegen is gevestigd.
Reza Pahlavi, de zoon van de sjah, zei in de videoboodschap dat het moment van terugkeer naar zijn land "heel dichtbij" is. Bij de protesten werd hier en daar ook 'Leve de sjah' geroepen. Reza Pahlavi verblijft al decennia in de VS. Zijn vader, die met harde hand regeerde en de oppositie onderdrukte, werd in 1979 aan de kant gezet. Daarop grepen de ayatollah's de macht en werd Iran een islamitische republiek.
Het is niet mogelijk om een compleet beeld te krijgen van de demonstraties van de afgelopen weken. Buitenlandse journalisten zijn niet welkom in Iran en het veiligheidsapparaat heeft het internet sinds donderdagavond platgelegd. Duidelijk is wel dat er in tientallen steden in het land is geprotesteerd.
Persbureau AFP heeft beelden geverifieerd van de protesten van gisteravond. Op een video is te zien dat mensen in de wijk Saadat Abad in Teheran lawaai maken met potten en leuzen roepen als "dood aan Khamenei", verwijzend naar de opperste geestelijk leider van het land. Ook zijn toeterende auto's te horen.
De Iraanse justitie heeft gezegd dat betogers "streng en maximaal zullen worden aangepakt, zonder genade". Een openbaar aanklager in Teheran zei dat mensen die vernielingen aanrichten of geweld gebruiken de doodstraf krijgen. Gisteren zijn in Baharestan, bij Teheran, volgens de autoriteiten honderd "gewapende relschoppers" opgepakt.
Ziekenhuizen overbelast
De Britse omroep BBC sprak via Starlink met een arts in een ziekenhuis in Teheran. Die zei dat het belangrijkste oogziekenhuis in de hoofdstad in crisisstand staat en wordt overspoeld met gewonden. De spoedeisende hulp zou overbelast zijn en niet-urgente operaties zouden zijn opgeschort.
Een arts in een ziekenhuis in de stad Shiraz, in het zuidwesten, zegt dat er grote aantallen gewonden worden binnengebracht en dat er te weinig chirurgen waren om de toestroom aan te kunnen. Volgens hem hadden veel patiënten schotwonden in het hoofd en de ogen.
De in de VS gevestigde mensenrechtenorganisatie HRANA en de autoriteiten zeggen dat bij de protesten leden van ordetroepen zijn gedood, onder wie leden van de paramilitaire Basij-militie. Die is onderdeel van de Revolutionaire Garde, het elitekorps van Iran. Op de staatstelevisie worden beelden uitgezonden van hun begrafenissen.
De 86-jarige ayatollah Khamenei haalde gisteren in een tv-toespraak hard uit naar de betogers. Hij zei dat ze "van hun eigen straten een puinhoop maken om de president van een ander land te behagen", een verwijzing naar de Amerikaanse president Trump. Staatsmedia zetten de demonstranten neer als "terroristische vertegenwoordigers" van de grote vijanden van Iran, Israël en de VS.
Waarschuwing Trump
Trump heeft al meermaals laten weten de betogers te steunen. Hij waarschuwde de Iraanse leiders vorige week al dat ze moeten stoppen met "doden van demonstranten". Ook zei hij "klaar te zijn voor actie", zonder details te geven. Gisteren zei hij dat Iran "in grote problemen" zit en gaf opnieuw een waarschuwing af. "Jullie kunnen beter niet gaan schieten, want dan doen wij het ook", was Trumps boodschap.
Het zijn de grootste demonstraties sinds de dood van Mahsa Amini in 2022. Zij overleed na haar arrestatie aan de gevolgen van fysiek geweld. De vrouw was opgepakt door de moraalpolitie omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen.
Triest. Die blijven tot het laatst op hun eigen burgers schieten.quote:
The lion rises.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 17:30 schreef Tengano het volgende:
MOVE FORWARD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ afbeelding ]
Kom idd maar op. Tijd voor de nekslag.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 17:33 schreef opgebaarde het volgende:
54 doden en 1.200 demonstranten opgepakt. Nou Trumpieboy, let's go
Ik zie op internet vaak die foto's voorbij komen die het huidige Iran vergelijken met het Keizerrijk. Leuk, maar dat zijn wel foto's van de rijkere bovenlaag. Als je echt een boek leest over die regeerperiode is de geschiedenis niet mals over het beleid van destijds. Tijdens het regime van de Sjah was dit namelijk ook een normaal straatbeeld:quote:Op zaterdag 10 januari 2026 13:20 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Je kan zeker stellen dat de Shah beter was dan de Ayatollah.
Dat er destijds een revolutie plaatsvond kan je ook weer niet echt als schuld bij het volk leggen net als nu. De Shah heeft ook duizenden politieke tegenstanders opgepakt en gemarteld destijds.
Eerste wat de Ayatollah deed na die terug aan de macht was, was de linkse partijen die hem helpen verbieden.
Overigens waren dat marxistische/communistische partijen, dat stel ik eigenlijk niet gelijk aan links zoals wij nu naar links kijken :p
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vervolgens gebeurde dit:https://avadiplomatic.com/en/archive/3807quote:Produced by UNDP, the 2013 HDR presents Human Development Index (HDI) values and ranks for 187 countries and UN-recognized territories, along with the Inequality-adjusted HDI for 132 countries, the Gender Inequality Index (GII) for 148 countries, and the Multidimensional Poverty Index (MPI) for 104 countries.
He told journalists that Iran achieved the second highest reduction in HDI shortfall among the developing countries during the twenty-two year period between 1990 and 2012 and only one country was able to do better: the Republic of Korea.
UNDP reports that between 1980 and 2012, Iran recorded some notable achievements: life expectancy at birth increased by 22.1 years; the mean years of schooling and the expected years of schooling each increased by about 5.7 years; while Iran’s Gross National Income (GNI) per capita in purchasing power parity terms increased by about 48 percent during the same period.
Dus het is niet vreemd (wel naïef) dat tot ongeveer vijftien jaar geleden bij zowel binnenlandse als buitenlandse tegenstanders van het regime de focus vooral lag op hervorming en niet op revolutie.Incelfrikandel
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 17:34 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Ik zie op internet vaak die foto's voorbij komen die het huidige Iran vergelijken met het Keizerrijk. Leuk, maar dat zijn wel foto's van de rijkere bovenlaag. Als je echt een boek leest over die regeerperiode is de geschiedenis niet mals over het beleid van destijds. Tijdens het regime van de Sjah was dit namelijk ook een normaal straatbeeld:Tijdens de periode van de sjah was het grootste deel van de bevolking straatarm, de foto’s die zo graag worden gedeeld over de westers uitziende mensen in Iran waren enkel de elite.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vervolgens gebeurde dit:
[..]
https://avadiplomatic.com/en/archive/3807
Dus het is niet vreemd (wel naïef) dat tot ongeveer vijftien jaar geleden bij zowel binnenlandse als buitenlandse tegenstanders van het regime de focus vooral lag op hervorming en niet op revolutie.Wie dit leest is een lezer van dit
quote:Absurde trend onder Iraanse vrouwen: sigaret aangestoken met foto van opperleider
Op sociale media circuleren opvallende beelden van vrouwen die sigaretten opsteken met afbeeldingen van de Iraanse opperleider ayatollah Khamenei.
Het gaat om een gewaagde protestdaad: roken door vrouwen wordt in het Midden-Oosterse land sterk afgekeurd en het verbranden van een foto van de leider is zelfs wettelijk verboden.
Al weken wordt er in Iran gedemonstreerd tegen de stijgende kosten van levensonderhoud en tegen het overheidssysteem
Als dat roekeloze en oorlogszuchtige land zich ermee bemoeit, gaan er duizenden tot honderdduizenden burgers in Iran dood. Opmerkingen als deze laten vooral zien dat de consequenties niet overzien worden en dat het hier blijkbaar niet echt om het lot van burgers gaat. Het laat zien dat men geen haar beter is dan de vijand die men denkt te bevechten.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 17:33 schreef opgebaarde het volgende:
54 doden en 1.200 demonstranten opgepakt. Nou Trumpieboy, let's go
Soms vallen die belangen samen. Vaak ook niet.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 19:30 schreef Kwntm het volgende:
[..]
Als dat roekeloze en oorlogszuchtige land zich ermee bemoeit, gaan er duizenden tot honderdduizenden burgers in Iran dood. Opmerkingen als deze laten vooral zien dat de consequenties niet overzien worden en dat het hier blijkbaar niet echt om het lot van burgers gaat. Het laat zien dat men geen haar beter is dan de vijand die men denkt te bevechten.
Maak je geen illusies dat de VS uit is op "democratie", "vrijheid" of "mensenrechten" voor het Iraanse volk. Het draait om olie en strategische belangen. Als men kan kiezen voor een even of ergere onderdrukkende dictatuur, maar die zich volgzaam opstelt richting de VS, zal men daar evengoed voor kiezen. Zulke "bondgenoten" hebben we immers genoeg in die regio, van Marokko tot Saoedi-Arabië.
Vergeet niet de grootste financier van zo'n beetje alle terroristische groepen daar.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 19:29 schreef HowardRoark het volgende:
Uitstekend, met wat ondersteuning vanuit de VS kan het Iraanse regime hopelijk echt worden opgerold. Dit zou voor heel veel rust in de regio kunnen zorgen. Bovendien valt er dan ook een bondgenoot van de Russen en Chinezen weg.
Ze verwijst naar steden wereldwijd omdat in grote steden wereldwijd symbolische solidariteitsprotesten zijn gehouden. Zij het kleinschalig. Heel kleinschalig en ik hoop dat deze niet te groot worden want dat zou betekenen dat de boel in Iran op een verkeerde manier echt escaleert.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 17:39 schreef Homey het volgende:
De protesten lijken een kritische massa te hebben bereikt. Thank god ook voor Starlink.
Opvallend dat zelfs onze Ursula een tweet stuurt, na weken stil te zijn geweest. Maar de leiders van Iran spreekt ze niet aan, noch noemt ze het land in het algemeen. En hoezo zegt ze cities around the world? Vaag.
Maar goed, aan die visieloze theetante hebben we nooit veel aan gehad.
Waarschijnlijk is dit ook precies (onder andere) waar Donald op uit is. Zelfde resultaat als met Venezuela.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 19:29 schreef HowardRoark het volgende:
Uitstekend, met wat ondersteuning vanuit de VS kan het Iraanse regime hopelijk echt worden opgerold. Dit zou voor heel veel rust in de regio kunnen zorgen. Bovendien valt er dan ook een bondgenoot van de Russen en Chinezen weg.
Fucking rollercoaster man.quote:
De VS doet wat Israël wil en de bevolking interesseert de VS geen kut inderdaad. Maar een einde aan het huidige regime die terrorisme steunt zou wereldwijd een zegen zijn. Of het beter wordt, geen idee, maar er is hoop. Zonder de VS waren deze demonstranten allang een kopje kleiner gemaakt. Dat laatste mag je zelfs letterlijk oppakkenquote:Op zaterdag 10 januari 2026 19:30 schreef Kwntm het volgende:
[..]
Als dat roekeloze en oorlogszuchtige land zich ermee bemoeit, gaan er duizenden tot honderdduizenden burgers in Iran dood. Opmerkingen als deze laten vooral zien dat de consequenties niet overzien worden en dat het hier blijkbaar niet echt om het lot van burgers gaat. Het laat zien dat men geen haar beter is dan de vijand die men denkt te bevechten.
Maak je geen illusies dat de VS uit is op "democratie", "vrijheid" of "mensenrechten" voor het Iraanse volk. Het draait om olie en strategische belangen. Als men kan kiezen voor een even of ergere onderdrukkende dictatuur, maar die zich volgzaam opstelt richting de VS, zal men daar evengoed voor kiezen. Zulke "bondgenoten" hebben we immers genoeg in die regio, van Marokko tot Saoedi-Arabië.
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 19:36 schreef Perrin het volgende:
De Iraniërs zijn er echt klaar mee zo te zien.
[ x ]
Opvallend: geen gezichtsbedekking. Als argument wordt vaak aangevoerd dat dit zou moeten kunnen omdat mensen of hun familie in land van herkomst dan in de problemen zouden kunnen komen. Iran is natuurlijk bij uitstek een regime waar dat bij aan de orde is. Desondanks: geen gezichtsbedekking.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 15:20 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Waarom laten de queers for palestine het nu afweten?
Geen kwaad woord over het regime van nu.nl?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 17:04 schreef Homey het volgende:
Toch opeens een artikel op nu.nl:
https://www.nu.nl/buitenl(...)den-in-te-nemen.html
Hier doet de redactie van nu.nl aan lying by omission. De ware reden achter de protesten is de zware onderdrukking van de theocratie. Daarover geen woord in het artikel. Ook geen kwaad woord over de leiders van Iran.
Lying by omission is eebn belangrijk element van propaganda bedrijven.
quote:Al 65 Iraniërs omgekomen tijdens protestgolf
Donderdag werd het internet in grote delen van Iran uitgeschakeld. Mogelijk was dat een reactie op de oproepen van Pahlavi. In het verleden gingen die onderbrekingen van het internet gepaard met hard optreden van het regime tegen demonstranten.
Volgens de Iraanse mensenrechtengroep HRANA zijn al 65 Iraniërs omgekomen tijdens de protestgolf. Het zou gaan om vijftig burgers en vijftien leden van de veiligheidsdiensten. Volgens de Noorse rechtengroep Hengaw zijn inmiddels 2.500 mensen gearresteerd.
Ik hoop inderdaad op van die taferelen die je toen ook in Turkije zag bij de staatsgreep, dat beide kanten elkaar als mens blijven herkennen in geëscaleerde situaties.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 19:55 schreef Dutch_view het volgende:
Laten we hopen dat het daar gaat lukken en ook een deel van het leger de wapens gaat neerleggen.
Er moet toch eens een moment komen dat militairen denken dat het beter is om niet meer te gehoorzamen. Al zal ook daar bij de militairen misschien een vorm van angst voor het regime zijn wanneer ze niet doen wat gevraagd wordt.
Zo anders hoe dit gaat he. Geen vernielingen, geen intimidatie van omstanders, geen bezettingen van instituten die er helemaal niets mee te maken hebben.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:13 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Opvallend: geen gezichtsbedekking. Als argument wordt vaak aangevoerd dat dit zou moeten kunnen omdat mensen of hun familie in land van herkomst dan in de problemen zouden kunnen komen. Iran is natuurlijk bij uitstek een regime waar dat bij aan de orde is. Desondanks: geen gezichtsbedekking.
Ook geen uniforme "spontane" borden, sjaals, steun vanuit studenten of andere activistische hoeken. Geen strategisch ingezet geweld ook met instructies hoe je hoe ver kunt gaan.
Het lijkt wel alsof hier een hele andere dynamiek achter zit hè... Eentje van mensen die weten wat er speelt en zich dat niet laten voorkauwen, van mensen met persoonlijke, oprechte belangen.
Iets wat geen spreekwoordelijke schreeuwers als maatstaf heeft, laten we dit koesteren en steunen
https://www.ewmagazine.nl(...)vi-vrijheid-1528600/quote:Drie eindscenario’s voor het Iraanse regime
Het is voorbij. Dit regime kent nu drie mogelijke uitwegen.
Ten eerste: het ontketenen van een oorlog tegen Israël en de Verenigde Staten. In dat geval komen honderdduizenden zinloos om het leven.
Het regime kan er ook voor kiezen om tot de laatste man te vechten tegen de demonstranten. Dan wordt het lelijk en gewelddadig.
De derde optie is om oud-president Hassan Rohani aan de macht te brengen. Iran en Amerika moeten dan een deal sluiten, om na het vertrek van president Donald Trump hun oude gewoonten weer op te pakken. Dat is voor Iraniërs een onaanvaardbare optie.
Polymarket lijkt je gelijk te geven: https://polymarket.com/predictions/iranquote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:28 schreef Discombobulate het volgende:
Ik geef ze 25% kans, maar denk dat het gewoon weer de kop in wordt gedrukt tzt.
Vrijwel alle demonstraties in Nederland zijn vreedzaam. En omdat er dan vrij weinig gebeurt, halen ze ook het nieuws niet.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:23 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Zo anders hoe dit gaat he. Geen vernielingen, geen intimidatie van omstanders, geen bezettingen van instituten die er helemaal niets mee te maken hebben.
Ik acht de kans dat Khamenei en zijn cronies blijven zitten ook groter dan dat ze verjaagd worden.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:28 schreef Discombobulate het volgende:
Ik geef ze 25% kans, maar denk dat het gewoon weer de kop in wordt gedrukt tzt.
Hoop ook dat het ze gaat lukken. Anders wordt het nog een burgeroorlog ook.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:58 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik acht de kans dat Khamenei en zijn cronies blijven zitten ook groter dan dat ze verjaagd worden.
Het probleem van vreedzame burgerdemonstranten is dat ze onvoldoende middelen en organisatie hebben. En dat is treurig voor de gewone Iraniër die vrijheid en een beter leven wil.
Bang dat hetzelfde ook in Turkije gebeurd en Erdogan ook wordt verjaagd.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:17 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Turkije staat aan de kant van het regime?
En niet echt leiderschap. Dat blijkt wel eens van de belangrijkste dingen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:58 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Het probleem van vreedzame burgerdemonstranten is dat ze onvoldoende middelen en organisatie hebben. En dat is treurig voor de gewone Iraniër die vrijheid en een beter leven wil.
Ik denk dat ze dit niet meer gaan weggeven. Het is nu of nooit.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 20:28 schreef Discombobulate het volgende:
Ik geef ze 25% kans, maar denk dat het gewoon weer de kop in wordt gedrukt tzt.
Al is het alleen maar om het IRGC en het leger te verzwakken door gericht belangrijke locaties te vernietigen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:04 schreef GerryDV het volgende:
Ik denk dat Trump het momentum gebruikt en gaat aanhaken voor het momentum afneemt.
De geest is vooral uit de fles.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:29 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ik denk dat ze dit niet meer gaan weggeven. Het is nu of nooit.
Nunc aut numquam
Daarom nu alles! geven.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:29 schreef Straatcommando. het volgende:
De geest is vooral uit de fles.
Kwestie van perspectief en levensvisie. Ik heb hem vrijwel alleen maar goede dingen zien doen;quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:29 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Al is het alleen maar om het IRGC en het leger te verzwakken door gericht belangrijke locaties te vernietigen.
Zolang die nog ongemoeid blijven, en met name het IRGC, blijft het regime sterk.
Vernietig of verzwak je die apparaten, heeft het regime meteen minder machtsmiddelen om de bevolking te onderdrukken en af te slachten.
En hoezeer ik die 🍊🤡 ook veracht, als hij toch één keer in zijn leven het goede wil doen, doet hij precies dat.
Maar wel constant de meest trouwe bondgenoten schofferen en in de steek laten. Dat zijn wel echt rattenstreken.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:35 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Kwestie van perspectief en levensvisie. Ik heb hem vrijwel alleen maar goede dingen zien doen;
- verhogen defensie budget NAVO landen
- ICE
- Venezuela verlossen van criminele dictatuur
- serieus en intensief bezig zijn met Rusland en Oekraïne
- ondersteunen Israël
- Iran op z’n plek zetten en laten weten wat er kan gebeuren
- woke gedachtengoed decimeren
Zo kan ik nog wel 100 dingen noemen. Buiten dat is het gewoon een aimabele en charismatische persoon die ook gewoon doet wat hij zegt en zegt wat hij doet, een echte aanpakker. Daar kan ik me aan spiegelen dus vandaar dat ik pro Trump ben.
Ik zie dat niet zo. Veel bondgenoten zijn lui en gemakszuchtig geworden en als er stront aan de knikker is mag de VS het wel even op komen lossen, zoals ze nu doen. Trump wijst ze daar op en dat zou je kunnen zien als schofferen maar het is meer als een ouder die zijn kind terechtwijst, dat hoeft niet vriendelijk te zijn maar rechtvaardig. Zachte heelmeesters maken stinkende wonden.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:47 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Maar wel constant de meest trouwe bondgenoten schofferen en in de steek laten. Dat zijn wel echt rattenstreken.
Ik heb meer vertrouwen in Marco Rubio. Dat is de enige capabele persoon met enig intellect in dat kabinet.
Wat wil je hiermee nou eigenlijk zeggen?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:49 schreef Tengano het volgende:
Ondertussen in Nederland, zit onze eigen regime niet stil......
Bekijk deze YouTube-video
Dat wij in Europa een weg en doel navolgen waar ze nu in Iran van af proberen te komen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:08 schreef JopieKlaassen het volgende:
Wat wil je hiermee nou eigenlijk zeggen?
Trump blinkt vooral uit in anderen uitpersen en onder druk zetten (Trump University en Trump Foundation, om maar even snel twee voorbeelden te geven).quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:06 schreef GerryDV het volgende:
Met het intellect van Trump is niets mis, anders was hij in zijn gehele leven niet zo succesvol geweest.
Het tegenovergestelde is toch waar. Wanneer de achterlijke onderdrukkende religieuze macht weg is en de verwestering en democratie komt, met bijbehorende vooruitgang, gaan mensen tich juist daarheen?quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:49 schreef Since2003 het volgende:
Ik verheug me nu al op die totaalidioten en de nepppe verontwaardiging wanneer dat land compleet leegloopt naar Europa.
Mwa.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:45 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Trump blinkt vooral uit in anderen uitpersen en onder druk zetten (Trump University en Trump Foundation, om maar even snel twee voorbeelden te geven).
In tegenstelling tot de gemiddelde Syriër, Afghaans, Irakees en zulks die hier rondlopen, is de gemiddelde Iraniër die anti-regime is, jong, (relatief) hoog opgeleid en modern, dus niet te vergelijken.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:49 schreef Since2003 het volgende:
Ik verheug me nu al op die totaalidioten en de nepppe verontwaardiging wanneer dat land compleet leegloopt naar Europa.
Aldus een burgemeester die er natuurlijk belang bij heeft de demonstranten als zo verschrikkelijk mogelijk af te schilderen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 21:17 schreef Qarrad het volgende:
In Teheran alleen al 25 moskeeën in de hens, en nog een hoop andere gebouwen en installaties maar de symbolische waarde van de moskeeën ligt iets hoger natuurlijk.
Trump zet mensen tegen elkaar op, dat deed hij al begin jaren 80 in New York, verdeeldheid zaaien is zijn wapen en zijn trouwste bondgenoot om zijn doelen te bereiken, die hij bijna altijd weet te behalen.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:45 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Trump blinkt vooral uit in anderen uitpersen en onder druk zetten (Trump University en Trump Foundation, om maar even snel twee voorbeelden te geven).
Hou die waanbeelden voor BNW.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:11 schreef Tengano het volgende:
[..]
Dat wij in Europa een weg en doel navolgen waar ze nu in Iran van af proberen te komen.
Islam in - Christendom out
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:56 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
In tegenstelling tot de gemiddelde Syriër, Afghaans, Irakees en zulks die hier rondlopen, is de gemiddelde Iraniër die anti-regime is, jong, (relatief) hoog opgeleid en modern, dus niet te vergelijken.
Ik hoop met je mee. Het zal niet zonder slag of stoot gaan. En hier zit dan ook het gevaar.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:54 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Het tegenovergestelde is toch waar. Wanneer de achterlijke onderdrukkende religieuze macht weg is en de verwestering en democratie komt, met bijbehorende vooruitgang, gaan mensen tich juist daarheen?
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 23:48 schreef HowardRoark het volgende:
Poeh, indrukwekkend toch wel hoor. Hopelijk kan men dit volhouden zonder dat er al te veel slachtoffers vallen.
Terwijl in de VS protesten uitbreken na de fatale schietpartij van een ICE-agent op een jonge moeder, spreekt Trump zich uit ter verdediging van de betrokken agenten. Tegelijkertijd zegt hij dat de VS ‘klaar staat om Iraanse demonstranten te helpen’. De ironie hiervan …quote:Op zondag 11 januari 2026 00:04 schreef Tengano het volgende:
[..]
Als dat zo is dan wordt het voor Trump toch wel tijd om woord te houden.
multichessquote:Op zondag 11 januari 2026 00:17 schreef Winzip het volgende:
Terwijl in de VS protesten uitbreken na de fatale schietpartij van een ICE-agent op een jonge moeder, spreekt Trump zich uit ter verdediging van de betrokken agenten. Tegelijkertijd zegt hij dat de VS ‘klaar staat om Iraanse demonstranten te helpen’. De ironie hiervan …
Even praktisch gezien, hoe?quote:Op zondag 11 januari 2026 00:04 schreef Tengano het volgende:
[..]
Als dat zo is dan wordt het voor Trump toch wel tijd om woord te houden.
Ze hebben vast al wat scenario's uitgedokterd bij het ministry of War. Plus dat er mossad agents daar rond lopen die aanwijzingen kunnen geven. Het gaat erom dat de VS die mensen een duwtje in de rug geeft en liefst nog een paar genadeslagen uitdeelt. Dat verdienen deze mensen niet alleen, dat is ook wat ze nodig hebben. Support. Aan tweets hebben ze niet zo heel veel. #UrsulaVonDerLeydenquote:Op zondag 11 januari 2026 00:21 schreef tjoptjop het volgende:
Even praktisch gezien, hoe?
Ik betwijfel of er wat te bombarderen is, misschien wat symbolisch maar de hoofdobjecten zullen wel al geevacueerd zijn lijkt me. Het lijken vooral gevechten in de straat te zijn
Dat bedoel ik idd met symbolisch, al heb je idd wel kans dat Israël wel precies weet wie, wat, waarquote:Op zondag 11 januari 2026 00:23 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ze hebben vast al wat scenario's uitgedokterd bij het ministry of War. Plus dat er mossad agents daar rond lopen die aanwijzingen kunnen geven. Het gaat erom dat de VS die mensen een duwtje in de rug geeft en liefst nog een paar genadeslagen uitdeelt.
Hoop is uitgestelde teleurstellingquote:Op zondag 11 januari 2026 00:04 schreef Tengano het volgende:
[..]
Als dat zo is dan wordt het voor Trump toch wel tijd om woord te houden.
Ik denk dat het heel goed gemonitord wordt wat daar gebeurt, en dat ze op het moment ingrijpen dat het nodig is. Ook de VS en Israel willen deze kans niet laten lopen. Het moet nu gewoon klaar zijn.quote:Op zondag 11 januari 2026 00:25 schreef tjoptjop het volgende:
Dat bedoel ik idd met symbolisch, al heb je idd wel kans dat Israël wel precies weet wie, wat, waar
Mijn zegen heeft hij![]()
Kun je ook zien dat hij met die statements Israel gewoon de vrije hand heeft gegeven in die acties.quote:Op zondag 11 januari 2026 00:30 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Hoop is uitgestelde teleurstelling![]()
Meerdere malen heeft hij Hamas dreigend toegesproken en uiteindelijk heeft Israël dat helemaal zelf moeten doen.
Trumpieboy
December 2024 "Those responsible will be hit harder than anybody has been hit in the long and storied history of the United States of America."
"all hell to pay"
Januari 2025 "all hell will break loose"
Februari: "As far as I'm concerned, if all of the hostages aren't returned by Saturday at 12 o'clock, I think it's an appropriate time. I would say, cancel it and all bets are off and let hell break out,"
Maart'“This is your last warning, you are DEAD!”
“Last warning”, “release or it will be OVER”
Oktober: "If Hamas continues to kill people in Gaza, which was not the Deal, we will have no choice but to go in and kill them,”
En ze kunnen ook niet echt naar ziekenhuizen, gewonden, want die worden constant bezocht door mensen van het regime om ze op te pakken/dood te schieten.quote:
Vraag is dus of dat aantal van 2000 doden wel klopt als je dit hoort.quote:Op zondag 11 januari 2026 00:39 schreef michaelmoore het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
het is compleet oorlog , er zijn zeeer gelovigen die nog de khomenie volgen
Dat zijn "bevestigde" doden bij 1 bron.quote:Op zondag 11 januari 2026 00:44 schreef Tengano het volgende:
[..]
Vraag is dus of dat aantal van 2000 doden wel klopt als je dit hoort.
Hier wordt van 45 doden gesproken.
Ik gun al die laffe ratten een vreselijk pijnlijke en langzame dood in de handen van het volkquote:Op zondag 11 januari 2026 00:48 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
ze schieten op alles wat los en vast zit in sommige delen van teheran.
Ik zag hetquote:Op zondag 11 januari 2026 01:11 schreef StateOfMind het volgende:
Net wat ratten live geschept door een auto
Gezien de beelden is de schatting van 25 nog laag denk ik dan.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 22:56 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Aldus een burgemeester die er natuurlijk belang bij heeft de demonstranten als zo verschrikkelijk mogelijk af te schilderen.
Een moskee is natuurlijk een plaats die je niet aan mag vallen.
Hoe gaat een paar plekken bombarderen de opstand helpen? Alsof ze dan stoppen met mensen doodschieten. Dan moet het de bunker van die reli-aap zijnquote:
quote:Iran heeft de Brics dus weer verlaten met het instorten van de rial
Bekijk deze YouTube-videoquote:Khamenei transports golds to Russia by planes: evacuation of Ayatollahs' family members to Moscow
quote:Op zondag 11 januari 2026 01:11 schreef StateOfMind het volgende:
Net wat ratten live geschept door een auto
Wow. Real life carmageddon.quote:
Als het net zo'n ondoordachte faal gaat zijn als Maduro dan zie ik het niet positief in. Poppetje weghalen en het regime laten zitten. Venezuala is ook niet echt veranderd namelijk.quote:Op zondag 11 januari 2026 09:12 schreef Aether het volgende:
Israel on high alert over possible US intervention in Iran
https://www.iranintl.com/en/202601111188
Wie gaat de VS bevrijden? Daar zijn inmiddels ook massa's demonstraties met tienduizenden aan de gang tegen Trump en ICE.quote:De Amerikaanse president Trump heeft al meermaals laten weten de betogers te steunen. Zo zei hij eerder al "klaar te zijn voor actie", zonder meer details te geven. Gisteravond zei hij dat de VS klaar is om te helpen. "Iran kijkt naar VRIJHEID, misschien meer dan ooit tevoren", schreef hij op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bron?quote:Op zondag 11 januari 2026 11:15 schreef Joppiez het volgende:
Als het Trump te heet onder de voeten wordt kun je niks van hem verwachten, maar dat weten die betogers neem ik aan ook wel.
Nee, dat zien we ook met Venezuela. Regime change is iets anders dan de leider wegnemen. Trump heeft alleen plannen om dat eerste te doen, maar wat daarna komt heeft ie niet.quote:Op zondag 11 januari 2026 10:02 schreef Koortsdroom het volgende:
Zou het deze keer dan wel gaan lukken? Niet dat ze Khamenei eruit weten te wippen maar dat er daarna weer een nieuwe haatbaard het overneemt
Echt een Ransaap is het ook he. Land heel streng gelovig houden maar zelf natuurlijk al die religeuze regels aan z'n laars lappen.quote:Op zondag 11 januari 2026 03:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
Bekijk deze YouTube-video
[ afbeelding ]
hij is meedogenloos die ouwe gekquote:Op zondag 11 januari 2026 11:49 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Echt een Ransaap is het ook he. Land heel streng gelovig houden maar zelf natuurlijk al die religeuze regels aan z'n laars lappen.
Laat weer goed zien dat religie gewoon de zoveelste onderdrukkingsmethode is in het dictator handboek.
Ditquote:Op zondag 11 januari 2026 11:49 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Laat weer goed zien dat religie gewoon de zoveelste onderdrukkingsmethode is in het dictator handboek.
Die zul je moeten aanpakken zoals de Taliban deed in Afghanistan en zoals de islamitische revolutionairen gedaan hebben in Iran in 79. Thuis opzoeken en granaat of brandbom naar binnen. Of gesprekje houden over vrouw en kinderen.. de hoge pieten zullen hun gezin wel veilig kunnen houden op militaire basissen, maar de uitvoerenden hebben die mogelijkheid niet altijd.quote:Op zondag 11 januari 2026 01:02 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ik gun al die laffe ratten een vreselijk pijnlijke en langzame dood in de handen van het volk
Die ratten hebben toch ook een vrouw en kinderen?
Hoe komen die thuis?
"Lekker gewerkt schat?"
-"Ja heerlijk, lekker 30 burgers gedood, als een echte badass, en oh ja, het logeerpartijtje van de kinderen morgen, dat gaat niet door, ik heb hun vrienden afgeslacht".
Dat begrijp ik eerlijk gezegd ook minder goed. Als je door dat soort tyfusleiers zo onderdrukt wordt dat je wordt doodgeschoten als je aan het protesteren bent of je niet aan de regels van de moraalpolitie houdt, dan lijkt het mij toch tijd om echt all out te gaan.quote:Op zondag 11 januari 2026 11:56 schreef nixxx het volgende:
Die zul je moeten aanpakken zoals de Taliban deed in Afghanistan en zoals de islamitische revolutionairen gedaan hebben in Iran in 79. Thuis opzoeken en granaat of brandbom naar binnen. Of gesprekje houden over vrouw en kinderen.. de hoge pieten zullen hun gezin wel veilig kunnen houden op militaire basissen, maar de uitvoerenden hebben die mogelijkheid niet altijd.
Het is tijd voor een stukje dekolonisatie in het Midden-Oosten, weg met de Arabische/islamitische overheersing
Precies de reden waarom religie ooit bedacht is, iedereen braaf de regeltjes volgen en om mensen zingeving te geven.quote:Op zondag 11 januari 2026 11:49 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Echt een Ransaap is het ook he. Land heel streng gelovig houden maar zelf natuurlijk al die religeuze regels aan z'n laars lappen.
Laat weer goed zien dat religie gewoon de zoveelste onderdrukkingsmethode is in het dictator handboek.
In dat geval zou het inderdaad snel klaar moeten zijn.quote:Op zondag 11 januari 2026 12:50 schreef TheJanitor het volgende:
Nou CIA en Mossad, doe je ding en bewapen het volk.
quote:Iran Update, January 10, 2026
Key Takeaways
1. Intensification of the Iranian Regime’s Crackdown on Protests: The Iranian regime has shifted from labeling protesters as “rioters” to describing them as “terrorists,” which signals that the regime has taken an uncompromising stance toward the ongoing protests. The regime will likely use its characterization of protesters as “terrorists” to justify further cracking down on the protests. The regime has killed hundreds of protesters and injured hundreds more in its violent crackdown on the protests.
2. Protests in Iran: Protest activity has continued to take place across Iran amid the Iranian regime’s continued nationwide internet shutdown. CTP-ISW has recorded 60 protests across 15 provinces since 0000 local time on January 10, 25 of which were medium-sized and eight of which were large.
3. US Policy in Iran: US officials told the Wall Street Journal on January 10 that US officials have held “preliminary discussions” about taking military action against the Iranian regime. The officials stated that there is no sign of an imminent attack on Iran, however.
Wat vage geruchten over deserteurs dus. Dat moet wel rap werkelijkheid worden want zoals het nu gaat gaan demonstranten dit nooit lang volhouden.quote:There are further indications that the ongoing protests are challenging the ability and willingness of Iranian security forces to crack down on the protests. The IRGC Intelligence Organization released a statement on January 10 that it is “dealing with possible acts of abandonment.”[14] This statement suggests that some Iranian security forces may have already defected or that the regime is very concerned about this possibility. A Law Enforcement Command (LEC) officer from an unspecified Kurdish-majority city in northwestern Iran told TIME on January 7 that Iranian security forces disagree over whether a “massive” regime crackdown on protests will contain the protests or incite further unrest.[15] The officer said that all of the officers at his station believe the regime is collapsing.[16] The officer added that he works in the LEC for money, “not to kill people.”[17] A Kurdish human rights organization previously reported on January 8 that the regime had arrested “dozens“ of security force members in Kermanshah City who refused to fire on protesters.[18] The regime may have started to frame protesters as “terrorists” to increase security forces’ willingness to use lethal force against protesters and reduce the risk of defections. The regime’s potential deployment of the Artesh would further indicate that the protests are challenging security forces’ ability and willingness to repress the unrest. The Artesh is generally less ideological and more representative of the Iranian population than the IRGC, which increases the risk that Artesh members could defect.[19] The deployment of the Artesh, which is not trained to control civil unrest, would also indicate that Iranian security forces may face bandwidth constraints, given that the regime would likely not deploy the Artesh unless it absolutely had to.[20]
Die mensen moeten hard worden aangepakt, zij zijn een onderdeel van het probleem.quote:Op zondag 11 januari 2026 00:39 schreef michaelmoore het volgende:
het is compleet oorlog , er zijn zeeer gelovigen die nog de khomenie volgen
Religie is ontstaan omdat mensen er echt in geloofden en nog altijd geloven er enorm veel mensen. De mensheid heeft altijd al fenomenen gekend die wij nu zouden omschrijven als 'godsdienst' of 'religie'. Dat is dus letterlijk zo oud als de mens zelf.quote:Op zondag 11 januari 2026 12:41 schreef Momo het volgende:
[..]
Precies de reden waarom religie ooit bedacht is, iedereen braaf de regeltjes volgen en om mensen zingeving te geven.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Iran Protests LIVE | US To Strike Tehran Today? Trump Vows 'Help' As Bodies Pile Up Amid Unrest
Genoeg Iraniërs die geen probleem met de spirituele kant van de islam hadden/hebben maar klaar zijn met de ideologisch opgedrongen islam. Veel van die moskeeën worden door het regime als uitvalsbasis gebruikt en hebben tijdelijke cellen. Door ze in de fik te zetten wordt dat ontnomen.quote:Op zondag 11 januari 2026 13:18 schreef Hathor het volgende:
Ik volg dit een beetje op social media en dus weet je nooit of wat je leest, ziet en hoort allemaal echt is, maar als de streams die ik heb gezien echt zijn, worden momenteel door het hele land moskeeen in brand gestoken. Iraniers die van oudsher een ander geloof hebben en alleen de laatste 50 jaar met geweld de islam door de strot geduwd hebben gekregen zijn het helemaal zat.
Ja het gaat hard tegen hard daarquote:Op zondag 11 januari 2026 13:18 schreef Hathor het volgende:
Ik volg dit een beetje op social media en dus weet je nooit of wat je leest, ziet en hoort allemaal echt is, maar als de streams die ik heb gezien echt zijn, worden momenteel door het hele land moskeeen in brand gestoken. Iraniers die van oudsher een ander geloof hebben en alleen de laatste 50 jaar met geweld de islam door de strot geduwd hebben gekregen zijn het helemaal zat.
kan me goed voorstellen dat die guards vreselijk hatenquote:Op zondag 11 januari 2026 13:25 schreef Tengano het volgende:
Nieuwe beelden. Volgens mij staan ze hier zo'n Iranian guard dood te schoppen.
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Ik mag toch hopen dat ze ook de 'spirituele' kant van die religie terroristische organisatie loslaten, anders wordt het nooit wat.quote:Op zondag 11 januari 2026 13:55 schreef Aether het volgende:
Genoeg Iraniërs die geen probleem met de spirituele kant van de islam hadden/hebben maar klaar zijn met de ideologisch opgedrongen islam.
Maar wat kunnen ze nu op dit moment doen? Een paar bommetjes gooien?quote:Op zondag 11 januari 2026 14:32 schreef Tengano het volgende:
Ik zit een beetje rond te kijken aangaande een eventuele militaire? reaktie van de VS op de huidige situatie. En wat mij opvalt is dat er vooral heel erg vaag wordt gedaan vanuit de kant van de VS. En dat terwijl dat Iraanse volk eigenlijk uitschreeuwt: "Alsjeblieft help ons!". Ze hebben immers ook al een straat naar Donald Trump vernoemd begreep ik. En toch blijft het redelijk stil vanuit Amerika.
Dus ik vraag me eigenlijk af wat daar nou precies achter zit. Een eventueel positieve verklaring zou zijn dat ze expres vaag blijven om zo een verrassingsaanval beter te doen slagen. Zoals ze bijvoorbeeld ook in Nigeria hebben gedaan, toen ze op eerste kerstdag daar wat lokaties de moeder hebben gebombardeerd.
Maar tegelijkertijd vind ik het onderhand toch wel tijd om in te grijpen. Want hoe lang wil je die mensen dan nog aan dit lot overlaten als je dan zo voor vrijheid in de wereld bent?
Hier zie je bijvoorbeeld Vance reageren op tijdstip 4:00 Skip dus gerust die eerste vier minuten want die hebben hier niets mee te maken.
Bekijk deze YouTube-video
Een paar wapendroppingen zouden die burgers wel blij mee zijn denk ik.quote:Op zondag 11 januari 2026 15:03 schreef Doler12 het volgende:
Maar wat kunnen ze nu op dit moment doen? Een paar bommetjes gooien?
quote:Netanyahu to convene top advisers for security consultation, report says
https://www.iranintl.com/en/202601111644
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu is convening top advisers and senior ministers for a security consultation at 5 pm local time, the Times of Israel reported, citing the offices of two attendees.
The report said the full security cabinet is scheduled to meet on Tuesday.
De keffiyeh staat momenteel voornamelijk symbool voor steun aan het Islamitsch Regime in Iranquote:Op zondag 11 januari 2026 15:18 schreef HowardRoark het volgende:
Ongelofelijk ook, sta je dan als Westerling met je keffiyeh Iraniërs lastig te vallen die demonstreren voor de vrijheid van hun land. Deze mensen glijden steeds verder af, wat een vijfde colonne.
[ twitter ]
Dan zou er ten eerste een goede samenwerking moeten zijn met mensen in Iran, want dat is gewoon wapens gegeven aan het regime.quote:Op zondag 11 januari 2026 15:24 schreef Tengano het volgende:
[..]
Een paar wapendroppingen zouden die burgers wel blij mee zijn denk ik.
Maar er is vast nog wel meer mogelijk. Punt is, de VS doet nu gewoon helemaal niks, behalve roepen dat ze aan hun kant staan. Maar daar heb je niet zo veel aan als er op je geschoten wordt. En het helpt ook niet mee om een Nobel peace price in de wacht te slepen.
quote:Netanyahu: Once regime in Tehran falls, Israel and Iran will become partners again
https://www.timesofisrael(...)come-partners-again/
Speaking at the start of the weekly cabinet meeting, Prime Minister Benjamin Netanyahu says that Israel and Iran will become partners again after the regime in Tehran falls.
“We are sending strength to the heroic and courageous citizens of Iran — and once the regime falls, we will do good things together for the benefit of both peoples,” he says, according to his office.
“We all hope that the Persian nation will soon be freed from the yoke of tyranny,” Netanyahu continues as anti-regime protests in Iran continue to spread, along with a mounting death toll. “And when that day arrives, Israel and Iran will once again become faithful partners in building a future of prosperity and peace.”
Earlier today, the Iranian parliament’s speaker threatened that Iran would strike Israel and US targets if the US attacks the country. Israel is on high alert for the possibility of any US intervention in Iran, Reuters reported.
Mag hopen dat Europa, als dat regime valt, de vluchtende islamisten niet toelaten. Maar ja Europa en een vooruitziende blik?quote:Op zondag 11 januari 2026 14:53 schreef Dutchguy het volgende:
Hopelijk zijn ze daar snel af van die seniele relifascisten. Hoe sneller hoe minder burgerslachtoffers.
Wat zou Ursula Von Leyen ruiken?quote:Op zondag 11 januari 2026 15:10 schreef ZaZoe het volgende:
Dit gaat goed komen voor die arme burgers, Trump ruikt olie
Bekijk deze YouTube-videoquote:Het dodental in Iran blijft oplopen tijdens de protesten. © ANP/HH
’Dodental bij protesten Iran loopt razendsnel op: al 500 mensen overleden’
Washington- Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466.
Groen Links is het er niet mee eensquote:Op zondag 11 januari 2026 17:13 schreef Homey het volgende:
Joop.nl heeft toch wat moeite met die opstand:
https://www.bnnvara.nl/jo(...)atserige-nepdynastie
Het eventuele alternatief wordt meteen neergesabeld. Geen enkele sympathie met de vrijheidsstrijd die nu wordt gevoerd. Geen echt kwaad woord over Khameini, die in het artikel niet genoemd wordt. Tja.
Een aantal reacties beginnen meteen te schuimbekken over Israël. Ook de hypocriete opmerking van 'waar bemoeien we ons mee' terwijl die zelfde lui elke dag lopen te haten op Amerika en Israël. Want bemoeien met die landen is dan wel opeens ok?
Je ziet het, de cognitieve dissonantie bij radicaal-links.
Ok gaat dus vanavond of morgen wat gebeurenquote:Op zondag 11 januari 2026 17:31 schreef Aether het volgende:
Trump to be briefed Tuesday on options to respond to Iran protests - WSJ
https://www.iranintl.com/en/202601112258
Ze moeten even tegen oranje Donnie zeggen dat Iran nog meer olie heeft dan Venezuela, dan gaat 'ie vanavond nog.quote:Op zondag 11 januari 2026 17:31 schreef Aether het volgende:
Trump to be briefed Tuesday on options to respond to Iran protests - WSJ
https://www.iranintl.com/en/202601112258
quote:Reminder that there is not a single U.S. Carrier Strike Group currently deployed to the Middle East, and the closest carrier, the USS Abraham Lincoln (CVN-72), is in the South China Sea and would take several days if not a week to reach Iran. It is extremely unlikely and incredibly risky to launch strikes against Iran without a carrier - or two - in the region, so if Trump does order a strike against Iran, it likely won’t take place for at least a week and preparations would be very evident from movements by the U.S. Navy and Air Force.
Unlike their response last June to American airstrikes against their nuclear facilities, which was quite measured and meant to not invoke serious retaliation from the United States, launching easily intercept-able ballistic missiles at only one base in Qatar; the Iranian response to strikes carried out during these protests would be anything but measured, as the strikes would be seen as a direct threat to the existence of the Iranian Regime. Iran would likely retaliate with drone and missile attacks against dozens of U.S. military bases and other sites across the Middle East, something which the current U.S. military presence in the region would be unable to fully defend against, potential resulting in the death of untold numbers of American Servicemembers.
https://x.com/sentdefender/status/2010166736775999776
Een Amerikaanse interventie kan nog wel even op zich laten wachten.quote:If Iran wanted to, they could decimate Al Udeid Air Base and most other military bases on the Gulf, that is a fact. Iran’s long-range capabilities have been significantly degraded by Israel, but not their tactical and short-range strike capabilities. The IRGC still maintains thousands of short-range ballistic missiles and drones that would easily overwhelm Patriots and other air-defenses at Al Udeid. Do not underestimate Iran, especially if they are backed into a corner like they are now, things will get ugly very very quickly.
The fact is, we do not have nearly enough assets in theatre to handle a full-scale retaliatory strike by Iran, which would require significant coordination with ground, sea, and air assets carrying out preemptive strikes on hundreds, if not thousands, of cruise and ballistic missile launch sites in Southern Iran. We would likely need at least one carrier strike group, multiple surface combatants, and dozens more fighter and ground-strike aircraft to effectively combat such an attack by Iran.
https://x.com/sentdefender/status/2010219443012464982
Klassieke kortsluiting. Denk niet dat links Nederland bijzonder fan is van die Mullahs, maar afwijzen doen ze het ook niet.quote:Op zondag 11 januari 2026 17:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Groen Links is het er niet mee eens
alles wat tegen israel is dat is de vriend van Linksquote:Op zondag 11 januari 2026 17:36 schreef Homey het volgende:
[..]
Klassieke kortsluiting. Denk niet dat links Nederland bijzonder fan is van die Mullahs, maar afwijzen doen ze het ook niet.
Dat is te verwachten helaas. In zulke kringen is men stiekem voorstander voor het Iraanse regime, dat men tenminste als 'inheemser' en 'minder Westers' zal beschouwen. We weten namelijk hoe sterk de Islamofilie daar is. Men is echter net slim genoeg om dit niet altijd openlijk uit te spreken, daarom houden ze zich wat op de vlakte.quote:Op zondag 11 januari 2026 17:13 schreef Homey het volgende:
Joop.nl heeft toch wat moeite met die opstand:
https://www.bnnvara.nl/jo(...)atserige-nepdynastie
Het eventuele alternatief wordt meteen neergesabeld. Geen enkele sympathie met de vrijheidsstrijd die nu wordt gevoerd. Geen echt kwaad woord over Khameini, die in het artikel niet genoemd wordt. Tja.
Een aantal reacties beginnen meteen te schuimbekken over Israël. Ook de hypocriete opmerking van 'waar bemoeien we ons mee' terwijl die zelfde lui elke dag lopen te haten op Amerika en Israël. Want bemoeien met die landen is dan wel opeens ok?
Je ziet het, de cognitieve dissonantie bij radicaal-links.
Kortsluiting als ze die gecombineerde Iran/Israël-vlaggen zienquote:Op zondag 11 januari 2026 17:13 schreef Homey het volgende:
Joop.nl heeft toch wat moeite met die opstand:
https://www.bnnvara.nl/jo(...)atserige-nepdynastie
Het eventuele alternatief wordt meteen neergesabeld. Geen enkele sympathie met de vrijheidsstrijd die nu wordt gevoerd. Geen echt kwaad woord over Khameini, die in het artikel niet genoemd wordt. Tja.
Een aantal reacties beginnen meteen te schuimbekken over Israël. Ook de hypocriete opmerking van 'waar bemoeien we ons mee' terwijl die zelfde lui elke dag lopen te haten op Amerika en Israël. Want bemoeien met die landen is dan wel opeens ok?
Je ziet het, de cognitieve dissonantie bij radicaal-links.
Op zich is er niet zo veel mis met het artikel, het bewind van de sjah was bepaald onfris. De reacties zijn echt een hoop goede nuanceringen maar daarnaast ook een problematische schatkamer vol verstokte marxisten die zich op een digitale zeepkist wanen en verontwaardigde activisten die Israël erbij willen slepen en inderdaad "waarom moeten we ons hiermee bemoeien".quote:Op zondag 11 januari 2026 17:13 schreef Homey het volgende:
Joop.nl heeft toch wat moeite met die opstand:
https://www.bnnvara.nl/jo(...)atserige-nepdynastie
Het eventuele alternatief wordt meteen neergesabeld. Geen enkele sympathie met de vrijheidsstrijd die nu wordt gevoerd. Geen echt kwaad woord over Khameini, die in het artikel niet genoemd wordt. Tja.
Een aantal reacties beginnen meteen te schuimbekken over Israël. Ook de hypocriete opmerking van 'waar bemoeien we ons mee' terwijl die zelfde lui elke dag lopen te haten op Amerika en Israël. Want bemoeien met die landen is dan wel opeens ok?
Je ziet het, de cognitieve dissonantie bij radicaal-links.
Oh ja, direct eronder al:quote:Op zondag 11 januari 2026 18:10 schreef Aether het volgende:
[..]
Kortsluiting als ze die gecombineerde Iran/Israël-vlaggen zien
[ x ]
quote:You should call them traitors nor Iranians! They are traitors just because they are waiving that nonsense flag! They want Iran to become like Syria, anyway they all live abroad and will never go back even if the regime change! I see when they’ll beg to wear a scarf again!
In Keulen heeft men het er ook maar moeilijk mequote:Op zondag 11 januari 2026 18:10 schreef Aether het volgende:
[..]
Kortsluiting als ze die gecombineerde Iran/Israël-vlaggen zien
[ x ]
Laat haar maar niet de muurschilderingen in Israël zien gemaakt door een Iraniërquote:Op zondag 11 januari 2026 18:45 schreef Qarrad het volgende:
[..]
In Keulen heeft men het er ook maar moeilijk me
[ x ]
Ja, we kunnen er wat om lachen, maar deze cognitieve dissonantie betekent op de lange termijn dat de Iraniërs op dit punt niks gaan winnen. Het zoemt nu al in alle pro-Khamenei-bubbeltjes dat de VS/Israël hierachter zitten. Je ziet dezelfde plaatjes en kreten steeds herhaald worden, en dat gaat straks niet anders zijn als de protesten resulteren in een daadwerkelijke machtsomwenteling.quote:Op zondag 11 januari 2026 18:50 schreef Aether het volgende:
[..]
Laat haar maar niet de muurschilderingen in Israël zien gemaakt door een Iraniër
https://www.timesofisrael(...)persian-jewish-ties/
[ afbeelding ]
Militaire bases aanvallen wellicht, en geheime dienst faciliteiten. Als je de angel eruit haalt bij het regime doet de revolutie de rest.quote:Op zondag 11 januari 2026 15:03 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Maar wat kunnen ze nu op dit moment doen? Een paar bommetjes gooien?
quote:Op zondag 11 januari 2026 17:40 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is te verwachten helaas. In zulke kringen is men stiekem voorstander voor het Iraanse regime, dat men tenminste als 'inheemser' en 'minder Westers' zal beschouwen. We weten namelijk hoe sterk de Islamofilie daar is. Men is echter net slim genoeg om dit niet altijd openlijk uit te spreken, daarom houden ze zich wat op de vlakte.
Je moet het maar uit je toetsenbord durven krijgenquote:the Islamic Republic of Iran is on the front lines of anti-imperialism and is actually the main defender of human civilisation that we have left.
Westerlingen met oranje en paars haar, gelukkig dat ze zo makkelijk te identificeren zijn.quote:Op zondag 11 januari 2026 15:18 schreef HowardRoark het volgende:
Ongelofelijk ook, sta je dan als Westerling met je keffiyeh Iraniërs lastig te vallen die demonstreren voor de vrijheid van hun land. Deze mensen glijden steeds verder af, wat een vijfde colonne.
[ twitter ]
quote:Op zondag 11 januari 2026 19:05 schreef tjoptjop het volgende:
Je moet het maar uit je toetsenbord durven krijgen
quote:
Maar wat iemand eerder zei, ze hebben kennelijk geen Carrier Strike Group in de buurt.quote:
De pizzameter?quote:
Familie van Harry Pettit?quote:Op zondag 11 januari 2026 19:05 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
[ x ]
[..]
Je moet het maar uit je toetsenbord durven krijgen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |