Als je nu het woord 'Palestijnen' vervangt door 'Israëliërs' zou ik die vraag aan jezelf stellen.quote:Op zondag 17 augustus 2025 16:10 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Heb je daarom zo'n hekel aan Israëliërs gekregen? Ga eens wat minder ragebait lezen dan!
Voor 2023 waren er ook genoeg ragebait artikelen over Palestijnen hoor. En wat is radicalisering? Ik keur het opblazen van ziekenhuizen, doodschieten van burgers, gijzeling en het gebruiken van honger als wapen af. Doe eens hetzelfde zonder allerlei redenen te noemen waarom het heel anders is als Israël het doet. Kun je niet.quote:Op zondag 17 augustus 2025 16:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als je nu het woord 'Palestijnen' vervangt door 'Israëliërs' zou ik die vraag aan jezelf stellen.
Jij bent de afgelopen twee totaal geradicaliseerd op dit onderwerp. Mijn standpunt is stabiel gebleven en ik denk nu niet anders over dit conflict dan ik op 6 oktober 2023 deed.
Radicalisering is dat je van een relatief genuanceerd standpunt langzaam afglijdt naar zeer extreme en bizarre overtuigen.quote:Op zondag 17 augustus 2025 16:38 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Voor 2023 waren er ook genoeg ragebait artikelen over Palestijnen hoor. En wat is radicalisering? Ik keur het opblazen van ziekenhuizen, doodschieten van burgers, gijzeling en het gebruiken van honger als wapen af. Doe eens hetzelfde zonder allerlei redenen te noemen waarom het heel anders is als Israël het doet. Kun je niet.
Ik wil gesloten inrichtingen en gedwongen elektroshock therapie terug. Een vent in een jurk die een nationaal monument vandaliseert. Waarom weet hij zelf waarschijnlijk ook niet echt. Psychose.quote:
Dat zien we helaas bij jou ook.quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:08 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Radicalisering is dat je van een relatief genuanceerd standpunt langzaam afglijdt naar zeer extreme en bizarre overtuigen.
Dat kan dus niet aangezien mijn standpunten mbt dit conflict hetzelfde zijn als deze aan het begin van de oorlog waren.quote:
Zoveel tekst zonder afkeuring. Ik had dus gelijk. In een week tijd heb je het Rode Kruis verdacht gemaakt als terrorisme hulpjes en nu kun je het opblazen van ziekenhuizen niet eens afkeuren. U bent de radicaal. Deze tekst bewijst het wederom.quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:08 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Radicalisering is dat je van een relatief genuanceerd standpunt langzaam afglijdt naar zeer extreme en bizarre overtuigen.
Iets wat bij jou merkbaar is gezien de standpunten die inneemt en tevens de bronnen die je gebruikt, zoals anonieme YouTube kanalen waar er verachtelijke vergelijkingen tussen zionisme en nazisme worden gemaakt en antisemitische complottheorieën wordt verspreid, waarbij je dan ook nog eens wat de Palestijnse terroristen van Hamas doen (zoals het gijzelen van burgers, verkrachten van vrouwen) op Israël projecteert.
Ik heb het in mijn hele post niet gehad over het Rode Kruis en ik ga niet op commando dingen afkeuren waarvan jij van mening bent dat dit afgekeurd moet worden. De realiteit is namelijk is dat als een ziekenhuis voor militaire doeleinden wordt gebruikt, dit een legitiem doelwit is volgens het internationale recht. Zie ook:quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:21 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zoveel tekst zonder afkeuring. Ik had dus gelijk. In een week tijd heb je het Rode Kruis verdacht gemaakt als terrorisme hulpjes en nu kun je het opblazen van ziekenhuizen niet eens afkeuren. U bent de radicaal. Deze tekst bewijst het wederom.
Israël heeft wél bewijs geleverd. Alleen bij de NOS wuift men dit bewijs weg. Dat is iets anders. De NOS erkende nota bene een paar dagen geleden zelf nog dat deze "journalist" voor Hamas actief was:quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:25 schreef Glazenmaker het volgende:
https://nos.nl/l/2578969
Ik snap nog wel dat sommige mensen negatief zijn over activisten. Het is een land ver weg en onze bevriende staat Israël doet er alles aan om de waarheid dood te bombarderen. De NOS heeft een interessant artikel over de jacht op journalisten.
Preciesquote:Op zondag 17 augustus 2025 17:26 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb het in mijn hele post niet gehad over het Rode Kruis en ik ga niet op commando dingen afkeuren waarvan jij van mening bent dat dit afgekeurd moet worden. De realiteit is namelijk is dat als een ziekenhuis voor militaire doeleinden wordt gebruikt, dit een legitiem doelwit is volgens het internationale recht. Zie ook:
[ twitter ]
quote:Op zondag 17 augustus 2025 16:38 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Voor 2023 waren er ook genoeg ragebait artikelen over Palestijnen hoor. En wat is radicalisering? Ik keur het opblazen van ziekenhuizen, doodschieten van burgers, gijzeling en het gebruiken van honger als wapen af. Doe eens hetzelfde zonder allerlei redenen te noemen waarom het heel anders is als Israël het doet. Kun je niet.
Dan Bennie niet geradicaliseerd maar Bennie gewoon een radicaal.quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat kan dus niet aangezien mijn standpunten mbt dit conflict hetzelfde zijn als deze aan het begin van de oorlog waren.
Maar als jij denkt van niet, toon maar aan .... Welke vermeend bizarre of extreme standpunten ben ik gaan innemen?
Ik heb het over een langere periode en niet specifiek in de context van dit conflict. Toen je username ook nog met een D begon...quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat kan dus niet aangezien mijn standpunten mbt dit conflict hetzelfde zijn als deze aan het begin van de oorlog waren.
Maar als jij denkt van niet, toon maar aan .... Welke vermeend bizarre of extreme standpunten ben ik gaan innemen?
Nee hoor, want mijn standpunten zijn mbt dit conflict niet radicaal maar feitelijk. Zo vroeg jij mij in deze post al eens om mijn visie over dit conflict, waar ik jouw vervolgens in deze post antwoord gaf.quote:Op zondag 17 augustus 2025 18:35 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dan Bennie niet geradicaliseerd maar Bennie gewoon een radicaal.
Als je standpunten op 6 oktober hetzelfde zijn als nu dan geeft dat maar 1 ding aan.
Ik zal even je eigen woorden gebruiken; maar het masker valt af. Je hebt nu met 7-10-2023 een excuus om je standpunten te “legitimeren”.
Ah, geen voorbeelden dus. Noted.quote:Op zondag 17 augustus 2025 18:46 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ik heb het over een langere periode en niet specifiek in de context van dit conflict. Toen je username ook nog met een D begon...
Je weerwoord is weinig overtuigend.quote:Op zondag 17 augustus 2025 19:02 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, want mijn standpunten zijn mbt dit conflict niet radicaal maar feitelijk. Zo vroeg jij mij in deze post al eens om mijn visie over dit conflict, waar ik jouw vervolgens in deze post antwoord gaf.
Maar als je je zelf nogal laat meeslepen in de pro-Palestijnse narratieven en eenzijdig kritisch bent op Israël is er natuurlijk wel een contrast zichtbaar met mijn perspectief.
[..]
Ah, geen voorbeelden dus. Noted.
Je ziet toch wat die NOS daar schrijft? Er staat 'de BBC berichtte...'. Dat is niet hetzelfde als IDF heeft bewijs geleverd. Kan je anders even aangeven welk bewijs IDF geleverd heeft dat hij een unit aanstuurde die raketten op Israël heeft afgevuurd? Een excel overzicht met namen, datums en rang kan elke debiel maken, daar hoort wel iets meer onderbouwing bij.quote:Op zondag 17 augustus 2025 17:31 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Israël heeft wél bewijs geleverd. Alleen bij de NOS wuift men dit bewijs weg. Dat is iets anders. De NOS erkende nota bene een paar dagen geleden zelf nog dat deze "journalist" voor Hamas actief was:
[ afbeelding ]
Deze 'noot van de redactie' staat nog altijd onder dit artikel. Maar nu stelt men ineens dat er geen bewijs is? Heel raar.
IDF heeft oktober 2024 gevonden documenten vrijgegeven van Hamas waarin o.a. deze journalist werd genoemd. Of dit wel/niet als bewijs gebruikt kan worden laat ik in het midden.quote:Op zondag 17 augustus 2025 20:50 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Je ziet toch wat die NOS daar schrijft? Er staat 'de BBC berichtte...'. Dat is niet hetzelfde als IDF heeft bewijs geleverd. Kan je anders even aangeven welk bewijs IDF geleverd heeft dat hij een unit aanstuurde die raketten op Israël heeft afgevuurd? Een excel overzicht met namen, datums en rang kan elke debiel maken, daar hoort wel iets meer onderbouwing bij.
Verder. Vorig jaar maart heeft IDF het Al Shifa ziekenhuis schoongemaakt. Daarbij zijn veel mensen opgepakt waaronder Al Shiraf. Het is zoals jij zou zeggen opmerkelijk dat Al Shiraf korte tijd later toch weer vrijgelaten is. Toen was hij blijkbaar geen Hamas...
Zie de post hierboven. Daarnaast zijn er natuurlijk wel erg veel foto's gevonden van deze man met Hamas kopstukken.quote:Op zondag 17 augustus 2025 20:50 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Je ziet toch wat die NOS daar schrijft? Er staat 'de BBC berichtte...'. Dat is niet hetzelfde als IDF heeft bewijs geleverd. Kan je anders even aangeven welk bewijs IDF geleverd heeft dat hij een unit aanstuurde die raketten op Israël heeft afgevuurd? Een excel overzicht met namen, datums en rang kan elke debiel maken, daar hoort wel iets meer onderbouwing bij.
Verder. Vorig jaar maart heeft IDF het Al Shifa ziekenhuis schoongemaakt. Daarbij zijn veel mensen opgepakt waaronder Al Shiraf. Het is zoals jij zou zeggen opmerkelijk dat Al Shiraf korte tijd later toch weer vrijgelaten is. Toen was hij blijkbaar geen Hamas...
Jouw zogenaamde "ik-geef-om-Palestijnen" ook niet.quote:Op zondag 17 augustus 2025 20:08 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je weerwoord is weinig overtuigend.
Zie daar het bewijs dat jij geradicaliseerd bent.quote:Op zondag 17 augustus 2025 16:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als je nu het woord 'Palestijnen' vervangt door 'Israëliërs' zou ik die vraag aan jezelf stellen.
Jij bent de afgelopen twee totaal geradicaliseerd op dit onderwerp. Mijn standpunt is stabiel gebleven en ik denk nu niet anders over dit conflict dan ik op 6 oktober 2023 deed.
Wat is het volgens jou dan?quote:Op maandag 18 augustus 2025 09:29 schreef HSG het volgende:
[..]
Jouw zogenaamde "ik-geef-om-Palestijnen" ook niet.
"ik-ben-selectief-verontwaard"quote:
Hoe kom je erbij dat ik selectief en hypocriet ben?quote:Op maandag 18 augustus 2025 11:06 schreef HSG het volgende:
[..]
"ik-ben-selectief-verontwaard"
En hypocriet.
Zeuren over Israël maar geen woord over Hamas.quote:Op maandag 18 augustus 2025 11:15 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Hoe kom je erbij dat ik selectief en hypocriet ben?
Ik heb gisteren nog gezegd dat op burgers schieten en mensen gijzelen slecht is.quote:Op maandag 18 augustus 2025 11:25 schreef HSG het volgende:
[..]
Zeuren over Israël maar geen woord over Hamas.
Als mijn standpunt stabiel is gebleven, kan ik dus niet geradicaliseerd zijn.quote:Op maandag 18 augustus 2025 09:35 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Zie daar het bewijs dat jij geradicaliseerd bent.
Normale mensen zijn qua standpunten meegegroeid met het conflict. Die waren net zo verontwaardigd als jij op 6 oktober, die gaven net als jij alle ruimte aan Israël om hierop te reageren, die vonden, net als jij, collatoral damage acceptabel.
En toen waren we ongeveer 2 jaar verder. Tienduizenden doden verder. Hongersnood verder. Een potentiële genocide verder. En jij bent in 2023 achtergebleven. Nog eens tienduizenden Palestijnse slachtoffers zijn prima wat jou betreft. Nog meer honger, het ontmenselijken van een totale bevolkingsgroep geen probleem.
En dat noemen normale mensen nou radicalisering en selectieve verontwaardiging.
quote:Opinie: Ook aan Hamas moeten we eisen stellen
Begrijpelijke verontwaardiging over het lijden van Palestijnse burgers zorgt bij links voor gebrek aan kritisch denken, vindt Bernd Timmerman.
In het debat over het Israëlisch-Palestijns conflict laten vooral links-progressieve partijen een reflex zien: sterke emotie gaat vaak gepaard met zwakke rationele onderbouwing. Begrijpelijke verontwaardiging over het lijden van Palestijnse burgers lijkt de plaats in te nemen van kritisch denken.
De reacties op het geweld in Gaza kenmerken zich door morele selectiviteit: Israël wordt stelselmatig als hoofdverantwoordelijke aangewezen, terwijl de rol van Hamas nauwelijks benoemd wordt. Zo ontstaat een simplistische tegenstelling van onderdrukker en slachtoffer, met als standaardoplossing een Israëlische terugtrekking.
Buiten de kaders
Die reductie miskent de realiteit van meerdere actoren met verschillende intenties, middelen en verantwoordelijkheden. Israël is aanspreekbaar op humanitaire hulp, rechtsstatelijkheid, militaire strategie en diplomatie; Hamas opereert volledig buiten morele en juridische kaders. Toch eisen we vooral van Israël verantwoording, terwijl Hamas dat een slachtpartij heeft begaan, zich mag verschuilen onder Gazanen, en gijzelaars vasthoudt.
Waarom wordt Israël opgeroepen tot de-escalatie, terwijl Hamas openlijk mag vasthouden aan een ideologie die vrede uitsluit en haat predikt? Na de aanval van 7 oktober 2023, waarbij 1200 Israëlische burgers werden vermoord, was er kortstondig morele ophef. Die verdween snel: na enkele dagen volgden oproepen aan Israël tot wapenstilstand, sancties en 'proportioneel geweld'. Het geweld van Hamas werd daarbij bijna vanzelfsprekend gevonden of zelfs als begrijpelijk verklaard.
Het proportionaliteitsbegrip is zodanig vervormd dat het nauwelijks nog herkenbaar is. Oorspronkelijk gaat het om de verhouding tussen militair doel en civiele schade. In het publieke debat lijkt het te betekenen: wie meer slachtoffers maakt, verliest automatisch legitimiteit. Het absurde gevolg: wie zijn burgers beschermt (Israël) wordt als dader gezien, wie zijn bevolking als schild inzet (Hamas) wordt moreel gespaard.
Burgers als pionnen
Ook heerst verwarring tussen Hamas en de Palestijnse bevolking. Alsof kritiek op Hamas gelijkstaat aan onverschilligheid tegenover Palestijnen. Juist uit solidariteit met Palestijnse burgers moet Hamas worden veroordeeld: het blokkeert democratische vernieuwing, wijst onderhandelingen af en gebruikt burgers als pionnen. Wie bezorgd is over hun lijden, roept ook Hamas ter verantwoording.
Internationaal is de asymmetrie eveneens groot: Israël wordt continu gemonitord en veroordeeld, Hamas ontsnapt grotendeels aan controle of eisen tot ontwapening en erkenning van Israël. Waarom mag van Israël verwacht worden dat het zich maximaal inspant voor vrede, terwijl van Hamas niet eens wordt geëist dat het stopt met terreur?
Dogmatisme
Die asymmetrie is geen kwestie van onwetendheid, maar van gemakzucht en dogmatisme. Het past in een moreel kader waarin westers staatsgeweld per definitie verdacht is, en geweld van niet-statelijke actoren of moslimstaten excuserend wordt benaderd.
Zolang deze benadering blijft bestaan, blijft de morele scheefgroei in de reacties op het conflict. Vrede vraagt dat ook Hamas en anderen worden beoordeeld als actoren met verantwoordelijkheid. Het weigeren dat te benoemen is geen empathie, maar morele verlamming, gevoed door een eenzijdig naïef wereldbeeld.
Die verlamming draagt bij aan het voortduren van het conflict, het mislukken van onderhandelingen, een hysterische polarisatie en het lijden aan beide zijden. Het activisme van de straat mag niet overwaaien naar de politieke arena. Waar emotie en slogans het plein domineren, vraagt de Kamer om analyse, argumenten en consistentie.
Vernietigingsdrang
Leuzen als 'Free Palestine' en 'Palestine will be free' klinken krachtig, maar bieden geen antwoord op de vraag hoe vrede bereikt kan worden, noch op wat daarvoor van alle partijen wordt gevraagd. Wie denkt dat een eenzijdige Israëlische terugtrekking of internationale erkenning van Palestina automatisch stabiliteit brengt, overschat symbolische politiek en onderschat de vernietigingsdrang van Hamas en andere terreurorganisaties en autocratische staten.
Een Israëlische terugtrekking is alleen mogelijk bij een onvoorwaardelijke capitulatie van Hamas en vrijlating van alle gijzelaars. Los daarvan moeten hulp en voedsel worden toegelaten, maar dat vereist wederzijdse garanties.
Vrede vraagt niet om gemakzuchtige morele schijnduidelijkheid, maar om de moed ook ongemakkelijke vragen te stellen aan alle betrokken partijen.
Nee, in dat geval dan ben je 'gewoon' radicaal gebleven.quote:Op maandag 18 augustus 2025 11:35 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als mijn standpunt stabiel is gebleven, kan ik dus niet geradicaliseerd zijn.
De nodige mensen deelden mijn standpunt op 7 oktober 2023, dus toen was iedereen radicaal? Erg onwaarschijnlijk. Zoals ik al aangaf en ook wordt benadrukt in de op-ed die ik hierboven deelde, emotie op basis van de beelden uit de Gazastrook voert de boventoon en daardoor radicaliseren mensen. Ik doe daar niet aan mee.quote:Op maandag 18 augustus 2025 11:40 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Nee, in dat geval dan ben je 'gewoon' radicaal gebleven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |