Toch kom je triomfantelijk met een uitspraak van Rutte, van: zie je wel, ik heb gelijk.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 09:08 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Wat ik wel of niet wil zien is totaal irrelevant, het gaat niet om wensdenken maar realisme. En dat laatste ontbreekt nogal vaak bij jou en je fellow travelers die lang de onzin vanuit het westen geloofde dat wapens sturen voldoende zou zijn om Rusland uit Oekraïne te verdrijven.
Een ieder die dat narratief betwiste werd een Putin pijper genoemd. Zelfs nu denk je nog in termen van winnen en verliezen, wij vs zij. Niemand heeft hier gewonnen pik, in deze oorlog zijn alleen maar verliezers het enige waar ik voor pleitte is dat Europa realistisch zou nadenken en zou kiezen voor hun eigen belang. En juist dat laatste hebben we nagelaten omdat de meeste mensen helaas te dom zijn om te schijten.
Die landen willen helemaal niet 'aan boord'.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:04 schreef raptorix het volgende:
We zouden als Europa meer moeten focussen op India en China, ik denk als we die strategisch aan boord krijgen, dat Rusland wel een toontje lager zingt.
Net als wij, zullen zij ook keuzes moeten maken, bovendien is de VS ook niet zo aardig meer voor ze.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:10 schreef Monolith het volgende:
[..]
Die landen willen helemaal niet 'aan boord'.
Dat doen ze ook, ze kiezen voor zichzelf. En dat betekent soms samenwerken met het Westen en soms met bijvoorbeeld Rusland.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:11 schreef raptorix het volgende:
[..]
Net als wij, zullen zij ook keuzes moeten maken, bovendien is de VS ook niet zo aardig meer voor ze.
Ja en daar mogen wij ook wel harder in zijn: WIl je zaken met ons doen, dan niet met Rusland.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:12 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat doen ze ook, ze kiezen voor zichzelf. En dat betekent soms samenwerken met het Westen en soms met bijvoorbeeld Rusland.
Die hebben zich niet zo terminaal afhankelijk gemaakt van de VS als wij.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:11 schreef raptorix het volgende:
[..]
Net als wij, zullen zij ook keuzes moeten maken, bovendien is de VS ook niet zo aardig meer voor ze.
En eens prioriteiten stellen, de EU is vooral bezig de hele dag nieuwe vervelende regeltjes te maken voor bedrijven die daadwerkelijk alleen maar enorm veel geld kosten, en helemaal geen drol opleveren.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:15 schreef Perrin het volgende:
[..]
Die hebben zich niet zo terminaal afhankelijk gemaakt van de VS als wij.
Die mindset dat als we maar een nieuw machtig vriendje zoeken, alles wel goedkomt is precies de mindset waardoor we nu zo afhankelijk zijn van de onbetrouwbare idioten die de baas zijn in de VS.
De enige manier waarop de greep op onze eigen toekomst houden in Europa is zelf een pool worden in deze multipolaire wereld.
Maar daarvoor moeten er wel mensen opstaan die uitgaan van eigen lef en kracht in plaats van zich steeds lafjes te verschuilen achter anderen.
Natuurlijk kom ik met die uitspraak, het is immers Rutte die hier een enorme draai maakt en praat over een situatie die je nog een aantal maanden geleden het label Putinpijper opleverde.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:09 schreef Wantie het volgende:
[..]
Toch kom je triomfantelijk met een uitspraak van Rutte, van: zie je wel, ik heb gelijk.
Gaslighting to the max, dus je komt nu eindelijk tot dezelfde conclusie dat onvoorwaardelijke steun aan Oekraïne een belachelijk statement was van onze eigen regering?quote:En dat iedereen verwacht dat Oekraïne Rusland weet te verdrijven is ook een verzinsel.. zo staat vrijwel niemand er in.
Ik kies al zo lang de oorlog duurt voor wat er nu gebeurt en wat er allang had moeten gebeuren. Diplomatie, onderhandelen, praten, je weet wel zaken die je eerst niet mocht benoemen want dan was je een Putinpijper.quote:Feitelijk is Oekraïne nog niet klaar met het opgeven van de oorlog.
En dan is het de vraag wat te doen: Oekraïne laten vallen omdat we nu denken dat Rusland, of Oekraïne blijven steunen?
Waar kies jij voor?
Zonder die steun was het lang verloren voor Oekraïne. Je doet steeds of Rusland 3 jaar geleden al genoegen zou nemen met wat ze veroverd hebben. Dat hele idee dat met onderhandelingen de oorlog al lang gestopt zou zijn is complete onzin. Ook nu zal ik er niet vanuit gaan dat Poetin de oorlog wil beëindigen met wat ze nu hebben.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:36 schreef Chivaz het volgende:
[..]
[..]
Gaslighting to the max, dus je komt nu eindelijk tot dezelfde conclusie dat onvoorwaardelijke steun aan Oekraïne een belachelijk statement was van onze eigen regering?
[..]
Ik kies al zo lang de oorlog duurt voor wat er nu gebeurt en wat er allang had moeten gebeuren. Diplomatie, onderhandelen, praten, je weet wel zaken die je eerst niet mocht benoemen want dan was je een Putinpijper.
Dat klinkt schattig, maar uiteindelijk een lose-lose situatie, waarbij India waarschijnlijk nog wel makkelijker kan schuiven naar China / 'het globale zuiden', terwijl het Westen onderling al niet door 1 deur kan.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja en daar mogen wij ook wel harder in zijn: WIl je zaken met ons doen, dan niet met Rusland.
Ik vrees dat je de animositeit richting het westen flink onderschat. Bovendien zitten economieën in de Global South in de lift - daar blijven de bevolkingen ook groeien - terwijl de mondiale invloed van het westen enigszins tanende is. We staan economisch gezien natuurlijk nog altijd sterk, maar de voorsprong is allang niet meer zo groot als die 10 of 20 jaar geleden was.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:14 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ja en daar mogen wij ook wel harder in zijn: WIl je zaken met ons doen, dan niet met Rusland.
Je praat onzin. Maar dat weet je zelf ook wel.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:36 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Natuurlijk kom ik met die uitspraak, het is immers Rutte die hier een enorme draai maakt en praat over een situatie die je nog een aantal maanden geleden het label Putinpijper opleverde.
[..]
Gaslighting to the max, dus je komt nu eindelijk tot dezelfde conclusie dat onvoorwaardelijke steun aan Oekraïne een belachelijk statement was van onze eigen regering?
[..]
Ik kies al zo lang de oorlog duurt voor wat er nu gebeurt en wat er allang had moeten gebeuren. Diplomatie, onderhandelen, praten, je weet wel zaken die je eerst niet mocht benoemen want dan was je een Putinpijper.
Leuk en aardig, maar China is dan wel Militair machtig, economisch is het zeer matig, en ook qua technologie is er nog veel achterstand.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:59 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik vrees dat je de animositeit richting het westen flink onderschat. Bovendien zitten economieën in de Global South in de lift - daar blijven de bevolkingen ook groeien - terwijl de mondiale invloed van het westen enigszins tanende is. We staan economisch gezien natuurlijk nog altijd sterk, maar de voorsprong is allang niet meer zo groot als die 10 of 20 jaar geleden was.
China en India kiezen dus eerder voor samenwerking met landen in de Global South. Vandaar bijvoorbeeld ook BRICS en de The Belt and Road Initiative.
Verder moet je je ook beseffen dat China juist als doel heeft om de westerse hegemonie te breken. In Peking zijn ze juist blij met de tanende invloed van het westen.
En door het wispelturige beleid van Trump - die bondgenoten van zich vervreemd in plaats van de krachten bundelt - zal de positie van het westen verder verzwakken.
Het zou een goede zaak zijn om ons zsm onafhankelijk te maken van goedkope troep uit China. Uiteraard gaat dat veel geld kosten maar onder de streep zijn we beter af.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:10 schreef raptorix het volgende:
[..]
Leuk en aardig, maar China is dan wel Militair machtig, economisch is het zeer matig, en ook qua technologie is er nog veel achterstand.
Hoe is diplomatie, onderhandelen en praten mogelijk met in dit geval Rusland die bij iedere Westerse toenadering (en dat zijn er ondertussen best veel geweest, vanuit Rusland 0) het blijkt dat Rusland niet wil onderhandelen en praten? Omdat Rusland gewoon haar doel wil bereiken?quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:36 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik kies al zo lang de oorlog duurt voor wat er nu gebeurt en wat er allang had moeten gebeuren. Diplomatie, onderhandelen, praten, je weet wel zaken die je eerst niet mocht benoemen want dan was je een Putinpijper.
Ligt er maar net aan wat je onder 'economisch matig' verstaat. Het is een land met een gigantische bevolking en ditto BNP. Natuurlijk, per capita is het nog bij lange na niet op het niveau van het Westen, maar als land hebben ze behoorlijke economische slagkracht omdat er ook best wat sectoren zijn waar ze de facto monopolies hebben. Zeker landen als Australië ondervinden echt de gevolgen van economische conflicten met China wel. Voor het gros van de landen in de wereld is China inmiddels belangrijker als handelspartner dan de VS:quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:10 schreef raptorix het volgende:
[..]
Leuk en aardig, maar China is dan wel Militair machtig, economisch is het zeer matig, en ook qua technologie is er nog veel achterstand.
En in Europa zelf weer medicatie gaan maken. Zijn we ook van die afhankelijkheid af. En hopelijk van medicijnen tekorten.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:14 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het zou een goede zaak zijn om ons zsm onafhankelijk te maken van goedkope troep uit China. Uiteraard gaat dat veel geld kosten maar onder de streep zijn we beter af.
Naar ik begrijp ligt China op koers om uit te groeien tot de grootste economie ter wereld. India ontwikkelt zich ook steeds meer tot een economische powerhouse. En dat geldt voor meer landen in de Global South, zoals Brazilië, Indonesië en Nigeria.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:10 schreef raptorix het volgende:
[..]
Leuk en aardig, maar China is dan wel Militair machtig, economisch is het zeer matig, en ook qua technologie is er nog veel achterstand.
Dat riep ik tien jaar terug al, onze hele maak economie is inmiddels afhankelijk van China.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:14 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het zou een goede zaak zijn om ons zsm onafhankelijk te maken van goedkope troep uit China. Uiteraard gaat dat veel geld kosten maar onder de streep zijn we beter af.
Het probleem is dat we veel te lief zijn, en ook nog eens heel slecht kunnen pokeren.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Naar ik begrijp ligt China op koers om uit te groeien tot de grootste economie ter wereld. India ontwikkelt zich ook steeds meer tot een economische powerhouse. En dat geldt voor meer landen in de Global South, zoals Brazilië, Indonesië en Nigeria.
De EU is en blijft een belangrijke handelspartner, maar we beschikken niet over de economische kracht en macht om landen zoals China en India een richting op te dwingen.
De VS zou daar eerder toe in staat zijn, maar met de huidige koers van Trump kun je dat vergeten.
Tel daarbij op dat de VS steeds minder aantrekkelijk wordt als handelspartner, als gevolg van het wispelturige beleid van Trump, met zijn 'tarieven' en diplomatieke gekoeioneer.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:15 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ligt er maar net aan wat je onder 'economisch matig' verstaat. Het is een land met een gigantische bevolking en ditto BNP. Natuurlijk, per capita is het nog bij lange na niet op het niveau van het Westen, maar als land hebben ze behoorlijke economische slagkracht omdat er ook best wat sectoren zijn waar ze de facto monopolies hebben. Zeker landen als Australië ondervinden echt de gevolgen van economische conflicten met China wel. Voor het gros van de landen in de wereld is China inmiddels belangrijker als handelspartner dan de VS:
[ afbeelding ]
Over de prognose dat China de grootste economie ter wereld gaat worden bestaat inmiddels wel de nodige twijfel. Ook gezien het feit dat de bevolkingsgroei in China afvlakt en er krimp aankomt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de VS.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Naar ik begrijp ligt China op koers om uit te groeien tot de grootste economie ter wereld. India ontwikkelt zich ook steeds meer tot een economische powerhouse. En dat geldt voor meer landen in de Global South, zoals Brazilië, Indonesië en Nigeria.
De EU is en blijft een belangrijke handelspartner, maar we beschikken niet over de economische kracht en macht om landen zoals China en India een richting op te dwingen.
De VS zou daar eerder toe in staat zijn, maar met de huidige koers van Trump kun je dat vergeten.
Rutte maakt die draai niet, zoals al is gezegd door anderen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 10:36 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Natuurlijk kom ik met die uitspraak, het is immers Rutte die hier een enorme draai maakt en praat over een situatie die je nog een aantal maanden geleden het label Putinpijper opleverde.
[..]
Nee, want daar verandert de uitspraak van Rutte niets aan.quote:Gaslighting to the max, dus je komt nu eindelijk tot dezelfde conclusie dat onvoorwaardelijke steun aan Oekraïne een belachelijk statement was van onze eigen regering?
[..]
Klopt, iemand die graag ziet dat Poetin gratis Oekraïne krijgt is precies dat.quote:Ik kies al zo lang de oorlog duurt voor wat er nu gebeurt en wat er allang had moeten gebeuren. Diplomatie, onderhandelen, praten, je weet wel zaken die je eerst niet mocht benoemen want dan was je een Putinpijper.
Trump bestuurt het land als een bedrijf. Berlusconi had daar ook een handje van, en je hebt kunnen zien wat dat in Italië voor gevolgen had. Alles naar de klote en de staatsschuld door het dak. En dan is Italië maar een dwerg vergeleken met de VS.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tel daarbij op dat de VS steeds minder aantrekkelijk wordt als handelspartner, als gevolg van het wispelturige beleid van Trump, met zijn 'tarieven' en diplomatieke gekoeieneer.
Plus ze zijn technisch lang niet zo ver als ze zelf claimen.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Over de prognose dat China de grootste economie ter wereld gaat worden bestaat inmiddels wel de nodige twijfel. Ook gezien het feit dat de bevolkingsgroei in China afvlakt en er krimp aankomt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de VS.
Het kan China worden, of wellicht India. De VS kan de grootste economie blijven, al zal dat lastig worden als het land vast blijft houden aan de huidige Trumpiaanse koers.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Over de prognose dat China de grootste economie ter wereld gaat worden bestaat inmiddels wel de nodige twijfel. Ook gezien het feit dat de bevolkingsgroei in China afvlakt en er krimp aankomt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de VS.
De invloed van Rutte wordt schromelijk overschat. In zijn huidige rol is hij vooral het uithangbord van de NAVO, een veredelde woordvoerder. Het is niet dat hij in zijn eentje de koers bepaalt hè. Dat doen de leden. Waarbij de VS de grootste vinger in de pap heeft.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:20 schreef Wantie het volgende:
[..]
Rutte maakt die draai niet, zoals al is gezegd door anderen.
[..]
Nee, want daar verandert de uitspraak van Rutte niets aan.
Bovendien spreekt Rutte niet voor Nederland..
[..]
Klopt, iemand die graag ziet dat Poetin gratis Oekraïne krijgt is precies dat.
Ze zijn wel bijzonder ver gekomen op basis van gestolen intellectueel eigendom en andere technologie, dat moet je ze nageven.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:30 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Plus ze zijn technisch lang niet zo ver als ze zelf claimen.
True alleen bijvoorbeeld dat DeepSeek verhaal. Dat bleek zo lek als een mandje te zijn.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:35 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ze zijn wel bijzonder ver gekomen op basis van gestolen intellectueel eigendom en andere technologie, dat moet je ze nageven.
Welke natie dan niet? Of denk je dat ze alles zelf uitvinden?quote:Op woensdag 13 augustus 2025 11:35 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ze zijn wel bijzonder ver gekomen op basis van gestolen intellectueel eigendom en andere technologie, dat moet je ze nageven.
Uiteindelijk komt alles bij de Greys vandaan.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 12:38 schreef Chadi het volgende:
[..]
Welke natie dan niet? Of denk je dat ze alles zelf uitvinden?
quote:Dit weten we over de vergadering
Na afloop van de videovergadering tussen Europese leiders, de Verenigde Staten en de Oekraïense president Zelensky spraken verschillende presidenten en leiders zich uit over de inhoud van de vergadering. Dit is wat we nu weten over de vergadering:
Europese landen hebben geprobeerd om "de agenda te helpen bepalen" in aanloop naar de ontmoeting tussen Trump en Poetin in Alaska aanstaande vrijdag. Dat zei de Duitse bondskanselier Merz.
Ook zei Merz dat bij wat voor overeenkomst dan ook, het moet beginnen met een staakt-het-vuren.
President Macron zei daarover dat Trump aanstaande vrijdag inzet op een bestand in Oekraïne. Ook erkende de Amerikaanse president Trump dat onderhandelingen over grondgebied alleen mét Oekraïne kunnen plaatsvinden.
De Oekraïense president Zelensky zei onder meer dat Trump "achter hen stond vandaag" en dat Zelensky na het gesprek tussen Trump en Poetin op de hoogte wordt gesteld.
https://nos.nl/liveblog/2(...)-bestand-zegt-macronquote:'Toon voorzichtig optimistisch'
EU-correspondent Chris Ostendorf:
"De toon na afloop van het overleg was voorzichtig optimistisch. De EU, Oekraïne, de NAVO en de VS zouden het eens zijn over de inzet bij de ontmoeting tussen Trump en Poetin aanstaande vrijdag. Waar voorzitter Von der Leyen van de Europese Commissie het nog voorzichtig heeft over het verbeteren van de uitgangspositie van Oekraïne, spreekt NAVO-chef Rutte enthousiast van een "great call", een geweldig telefoongesprek.
De belangrijkste toezegging van Trump is dat hij bij Poetin zal aandringen op een wapenstilstand. Ook zou er een vervolggesprek met ook Zelensky aan tafel moeten komen. Mocht Poetin een wapenstilstand weigeren, dan dreigen de EU en het Verenigd Koninkrijk met verdere sancties tegen Rusland. Het feit dat ze daar nu al mee dreigen, geeft aan hoe weinig vertrouwen ze hebben in een goede afloop vrijdag.
De grote vraag is hoe stevig de toezeggingen van Trump zijn, en wat daar vrijdag in het gesprek met Poetin van over zal blijven. Opvallend is dat de organisator van het overleg van vandaag, de Duitse bondskanselier Merz, zegt dat Trump het 'in grote lijnen eens is' met de inzet van Europa. Dat biedt ruimte voor interpretatie van de afspraken."
De Pinkertons. Die zitten overal achter.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 18:15 schreef Wantie het volgende:
[..]
Uiteindelijk komt alles bij de Greys vandaan.
Kijk ik even of de zon morgen in het westen opkomt.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 18:34 schreef RotatoR het volgende:
[..]
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)-bestand-zegt-macron
Klinkt positief. Eens kijken of Poetin nu eens wat handreikingen gaat doen ipv vertragen en rookgordijnen opwerpen.
Kunnen ze geen andere naam bedenken dan het afschuwelijke “coalition of the willing”?quote:
En nu ga je echt je kamer opruimen!quote:Op woensdag 13 augustus 2025 20:56 schreef Parafernalia het volgende:
Trump dreigt weer eens met sancties. Maar doet helemaal niets
quote:Op woensdag 13 augustus 2025 20:56 schreef Parafernalia het volgende:
Trump dreigt weer eens met sancties. Maar doet helemaal niets
Mee eens dit doet mij meer denken aan de tweede golf oorlog toen er een verdwaalde NL militair op dat podium stond.quote:Op woensdag 13 augustus 2025 20:27 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Kunnen ze geen andere naam bedenken dan het afschuwelijke “coalition of the willing”?
Laten ze het noemen “The EU superpower motherfuckers kicks Russian ass”
Of in ieder geval een naam die een beetje serieus klinkt en ook afschrikt.
Ja, zullen de yanks vast een goed idee vinden.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 10:23 schreef Momo het volgende:
[..]
Als hij die mineralen aan Rusland wil geven....
Je kan Poetin beter kietelen dan irriteren.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 10:23 schreef Momo het volgende:
[..]
Als hij die mineralen aan Rusland wil geven....
ftfyquote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je kan Poetin beter kietelen dan irriteren doodschieten.
Nog beter is om een Poetin een stevige loodvergiftiging te geven.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je kan Poetin beter kietelen dan irriteren.
Je bent eigenlijk nog te genereus, je kan beter Poetin kapot laten trekken door paarden of vergiftigen met polonium.quote:
Ja, ik zal niet ontkennen dat dat wel iets heeft maar dan word je zelf ook een monster. Je moet boven die dwaas staan.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:32 schreef Momo het volgende:
[..]
Je bent eigenlijk nog te genereus, je kan beter Poetin kapot laten trekken door paarden of vergiftigen met polonium.
Mehquote:
Nee, de oorlog jaren laten voorduren met druppelsgewijze steun zodat Poetin in slow motion Oekraïne onder de voet kan lopen. Veeeeeeel beter!quote:
Toch blijven proberen, veel andere mogelijkheden zijn er eigenlijk niet.quote:
Vals dilemma.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:54 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nee, de oorlog jaren laten voorduren met druppelsgewijze steun zodat Poetin in slow motion Oekraïne onder de voet kan lopen. Veeeeeeel beter!
We kiezen er liever voor om uiteindelijk geen enkel ander doel te hebben bereikt dan de veroveringsoorlog zo lang mogelijk te rekken ten koste van enorm veel politiek kapitaal, daadwerkelijk kapitaal en Oekraiense mensenlevens.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:54 schreef Scjvb het volgende:
[..]
Toch blijven proberen, veel andere mogelijkheden zijn er eigenlijk niet.
Ja vast. Jij fantaseert nog over een daadkrachtig Europa dat Rusland wel even terug zijn hok in jaagt?quote:
Elke nacht voor het slapengaanquote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:56 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja vast. Jij fantaseert nog over een daadkrachtig Europa dat Rusland wel even terug zijn hok in jaagt?
Nou ik ook, maar ondertussen zitten we met deze vunzige en schandalige realiteit waarin Europa zwak, verdeeld en besluiteloos is en erger nog, totaal strategisch afhankelijk van de VS.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Elke nacht voor het slapengaan. Niet doorvertellen hè!
Ohja Rusland dat zich echt aan afspraken houdt, of ga jij graag ook naar de kapper waar je afspraak meestal niet doorgaat?quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:54 schreef Scjvb het volgende:
[..]
Toch blijven proberen, veel andere mogelijkheden zijn er eigenlijk niet.Nuken zou ook niet bepaald een goed idee zijn!
Precies. Dus wat verwacht je dat 'onderhandelen' met Poetin dan gaat opleveren?quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:00 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nou ik ook, maar ondertussen zitten we met deze vunzige en schandalige realiteit waarin Europa zwak, verdeeld en besluiteloos is en erger nog, totaal strategisch afhankelijk van de VS.
Een VS dat in rap tempo afglijdt naar een autocratie waar men liever een sterk en grondstofrijk Rusland dan een stelletje zwakke Europeanen aan hun zijde heeft.
Al zou ik Poetin vergiften met polonium zou ik moraal nog ver boven hem staan.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:39 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, ik zal niet ontkennen dat dat wel iets heeft maar dan word je zelf ook een monster. Je moet boven die dwaas staan.
Ik verwacht dat Trump ons in de uitverkoop doet en dat wij braaf doen wat Trump ons opdraagt.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:02 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Precies. Dus wat verwacht je dat 'onderhandelen' met Poetin dan gaat opleveren?
Edit: ja!quote:
Dus toch maar doodschieten dan?quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:04 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik verwacht dat Trump ons in de uitverkoop doet en dat wij braaf doen wat Trump ons opdraagt.
Jij moet wat meer geduld hebben.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 11:56 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja vast. Jij fantaseert nog over een daadkrachtig Europa dat Rusland wel even terug zijn hok in jaagt?
Maak je maar geen zorgen; ik zal je niet tegenhouden.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:03 schreef Momo het volgende:
[..]
Al zou ik Poetin vergiften met polonium zou ik moraal nog ver boven hem staan.
Schattig maar zoveel tijd hebben we bij lange na niet meer. Sterker nog, gezien de huidige ontwikkelingen zijn we waarschijnlijk al te laat.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:05 schreef ExTec het volgende:
[..]
Jij moet wat meer geduld hebben.
Las ergens dat het zwitserland 550 jaar (!) kostte om zich te federeren.
Zou leuk zijn als heel europa dat wel ff in < 5 jaar doet, maar: nee.
Met dat soort tijdspaden heb je natuurlijk nooit ongelijk. Wel makkelijk.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:05 schreef ExTec het volgende:
[..]
Jij moet wat meer geduld hebben.
Las ergens dat het zwitserland 550 jaar (!) kostte om zich te federeren.
Zou leuk zijn als heel europa dat wel ff in < 5 jaar doet, maar: nee.
Zou een specticulaire gewaarwording zijn als Poetin ook gelijk vastgenomen wordt wanneer hij in Alaska arriveert.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:14 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Ik geloof helemaal niets van de locatie, Poetin die wel even naar een Amerikaanse legerbasis ver binnen Alaska zou gaan voor een ontmoeting, niet te beveiligen voor Rusland zelf, dat is voor de optics al een 3-0 overwinning voor Trump en Poetin is iemand van de optics. Trump zelf die zich ook al 2x versprak/in de war was deze week door te roepen dat die naar Rusland zou gaan. Ik denk dat ze eerder ergens op een eiland in de Beringzee/straat afspreken of op een marineschip.
Wat je niet hebt kun je niet verkopenquote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:04 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ik verwacht dat Trump ons in de uitverkoop doet en dat wij braaf doen wat Trump ons opdraagt.
Denk het ook van niet.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:37 schreef Momo het volgende:
In Alaska zouden er waarschijnlijk ook beperkt aantal opties zijn waar ze kunnen samenkomen. Die gaan niet zitten bij Berries Burgers of een random 5 sterren hotel.
Zodra Trump een beetje dreigt dan buigen we als knipmessen en doen we wat onze baas zegt.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
Wat je niet hebt kun je niet verkopen
Goed verhaalquote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:47 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zodra Trump een beetje dreigt dan buigen we als knipmessen en doen we wat onze baas zegt.
Trump maakt morgen een deal met Poetin en zorgt daarna dat Europa de magere hulp die het geeft zal staken.
Het Westen heeft Oekraïne allang verraden. De geschiedenis zal hier hard over oordelen, daar ben ik wel van overtuigd.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:47 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zodra Trump een beetje dreigt dan buigen we als knipmessen en doen we wat onze baas zegt.
Trump maakt morgen een deal met Poetin en zorgt daarna dat Europa de magere hulp die het geeft zal staken.
Het mocht blijkbaar wat Oekraiense levens kosten.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:53 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het Westen heeft Oekraïne allang verraden. De geschiedenis zal hier hard over oordelen, daar ben ik wel van overtuigd.
Roept wel de vraag op waarom we zo lang hebben gedaan alsof, in plaats van gewoon direct Putin alles te geven.
Militaire basis. Anders houd je de mensen met spandoeken en borden niet weg.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 12:37 schreef Momo het volgende:
In Alaska zouden er waarschijnlijk ook beperkt aantal opties zijn waar ze kunnen samenkomen. Die gaan niet zitten bij Berries Burgers of een random 5 sterren hotel.
Dat begrijp ik Hans maar waarom hebben we niet gewoon in februari 2022 overal onze handen van af getrokken? “Niet onze oorlog, fijne dag verder”.quote:
Omdat we die invasie een beetje een rotmove vinden en Oekraine de hulp hard nodig heeftquote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:01 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dat begrijp ik Hans maar waarom hebben we niet gewoon in februari 2022 overal onze handen van af getrokken? “Niet onze oorlog, fijne dag verder”.
Nu zijn er honderdduizenden doden te betreuren en het eindresultaat is hetzelfde omdat het Westen te schijterig is om Rusland daadwerkelijk aan te pakken.
Geopolitieke ramp voor Europa.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:04 schreef Spablauw214 het volgende:
Als Trump morgen Poetin z’n zin geeft, zal dat de geschiedenis in gaan als de grootste geopolitieke blunder van de 21e eeuw. En Rusland zal de Baltics pakken, want het Westen durft toch niet te reageren.
Zelfs die Russische assets hebben we braaf laten staan. We worden geregeerd door een stel laffe honden.
Maar de hulp is ruim onvoldoende. Het is allemaal veel te weinig en veel te laat. Al vanaf het begin. Er zijn honderdduizenden Oekraïners gesneuveld terwijl de positie van Oekraïne er niet significant op vooruit gegaan is. Oekraïne mag niet verliezen, maar Rusland mag niet winnen.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:17 schreef sp3c het volgende:
[..]
Omdat we die invasie een beetje een rotmove vinden en Oekraine de hulp hard nodig heeft
Snap niet zo goed waar je heen wilt
Het is niet alsof er zonder die steun die steun voor die honderdduizenden doden heeft gezorgd ofzo
Dat is natuurlijk niet waar. De Russen zijn nu nog 'slechts'bij de Dnjepr.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:01 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dat begrijp ik Hans maar waarom hebben we niet gewoon in februari 2022 overal onze handen van af getrokken? “Niet onze oorlog, fijne dag verder”.
Nu zijn er honderdduizenden doden te betreuren en het eindresultaat is hetzelfde omdat het Westen te schijterig is om Rusland daadwerkelijk aan te pakken.
Haha echt wel. We hebben alleen de middelen niet om die wil te backen.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:22 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Maar de hulp is ruim onvoldoende. Het is allemaal veel te weinig en veel te laat. Al vanaf het begin. Er zijn honderdduizenden Oekraïners gesneuveld terwijl de positie van Oekraïne er niet significant op vooruit gegaan is. Oekraïne mag niet verliezen, maar Rusland mag niet winnen.
Wij hebben van alles geroepen, maar het is bij mooie praatjes gebleven. Er is nooit serieuze politieke wil geweest om Rusland op de knieën te krijgen. Dus ja, dat veel Oekraïeners zich nu afvragen waar hun geliefden voor gestorven zijn, dat vind ik eigenlijk wel terecht.
Denk niet dat die mensen zich illusies maken mbt waar ze voor 'sterven'.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:22 schreef Spablauw214 het volgende:
Dus ja, dat veel Oekraïeners zich nu afvragen waar hun geliefden voor gestorven zijn, dat vind ik eigenlijk wel terecht.
Nee, de politieke wil is er niet. Als we dat willen dan trapt de NAVO Rusland zo Oekraïne uit. Er is nog steeds een naïeve hoop dat dit wel overwaait. Dat het ons toch niet treft. En dat de VS ons wel weer uit de brand komt helpen. Maar dat gaan ze niet meer doen. We zijn op onszelf aangewezen.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:24 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Haha echt wel. We hebben alleen de middelen niet om die wil te backen.
Je doet alsof Rusland nu heel Oekraine heeft veroverd. Dat dat niet het geval is, is waar ze oa voor zijn gestorven.quote:Op donderdag 14 augustus 2025 13:22 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Maar de hulp is ruim onvoldoende. Het is allemaal veel te weinig en veel te laat. Al vanaf het begin. Er zijn honderdduizenden Oekraïners gesneuveld terwijl de positie van Oekraïne er niet significant op vooruit gegaan is. Oekraïne mag niet verliezen, maar Rusland mag niet winnen.
Wij hebben van alles geroepen, maar het is bij mooie praatjes gebleven. Er is nooit serieuze politieke wil geweest om Rusland op de knieën te krijgen. Dus ja, dat veel Oekraïeners zich nu afvragen waar hun geliefden voor gestorven zijn, dat vind ik eigenlijk wel terecht.
Bron: https://www.telegraaf.nl/(...)alaska/83661779.htmlquote:Poetin oppert deal over nucleaire wapenbeheersing met VS
De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesuggereerd dat hun landen ook een deal zouden kunnen sluiten over nucleaire wapenbeheersing. Volgens Poetin zou zo'n overeenkomst de vrede kunnen versterken.
Poetin sprak donderdag met een aantal topambtenaren en regeringsleden om zijn ontmoeting met Trump voor te bereiden. Hij zei na afloop de "oprechte inspanningen" van de Verenigde Staten voor een staakt-het-vuren in Oekraïne te waarderen.
Trump wil de oorlog in Oekraïne zo snel mogelijk beëindigen en hoopt vrijdag in Alaska een staakt-het-vuren te bereiken. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet uitgenodigd voor het gesprek.
Rusland en de VS zijn de twee grootste kernmachten ter wereld. Momenteel zijn ze nog gebonden aan het NEW START-verdrag over het beperken van het nucleaire wapenarsenaal, maar dat loopt in februari af.
Dat.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |