Trump kwam weer met zijn "iK GeEf JuLLiE TWeE WeKeN" cliché aankakken.quote:Op donderdag 19 juni 2025 22:51 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Dit is gewoon weer een typische Trump bluf. Hij wil vooral een deal zodat hij daar goede sier mee kan maken.
Naar mijn mening is er in het geval van Iran wel een groot verschil: de bevolking is jong en hoogopgeleid.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:17 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Je ziet met de laatste regimechanges dat dat in eerste instantie toch niet leidt tot meer stabiliteit in het M-O.
Zelf ben ik wel voorstander van het principe: stick to the devil you know. Dat is misschien niet altijd prettig maar een dictator die een land onder controle heeft is wat makkelijker mee te praten dan een of andere verzetsgroep die het land uiteindelijk ook weer verdeeld.
#TACOquote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:29 schreef Ulx het volgende:
[..]
Trump kwam weer met zijn "iK GeEf JuLLiE TWeE WeKeN" cliché aankakken.
Nobody cares.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:29 schreef Ulx het volgende:
[..]
Trump kwam weer met zijn "iK GeEf JuLLiE TWeE WeKeN" cliché aankakken.
Nobody cares.
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:40 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
zo mooi is datvideo is 4 jaar oud. En er is nog niks veranderd. Behalve zijn mentale toestand dan.
Ja, gisteren bij de persconferentie stelde een journalist de vraag: Je hebt Poetin ook vaker 2 weken gegeven en vervolgens hoorden we niks. Waarom zouden we het nu wel serieus moeten nemen?quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:29 schreef Ulx het volgende:
[..]
Trump kwam weer met zijn "iK GeEf JuLLiE TWeE WeKeN" cliché aankakken.
Nobody cares.
Dit zijn de F-22's die eventuele bommenwerpers gaan escorteren. Ze worden helemaal ingevlogen vanuit de VS, wat een complexe en langdurige operatie is. Ze hebben 2 nachten doorgebracht in het VK. Nu verder achter hun tankers aan zodat ze dit soort lange afstanden kunnen overbruggen. Onderweg naar Saoedi.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:44 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Is dat een verwijzing naar de operatie “Gouden leeuw”? Of schiet ik dan een beetje door?
Ik bedoelde eigenlijk het stukje “GOLD23 KC-135R”quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:47 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dit zijn de F-22's die eventuele bommenwerpers gaan escorteren. Ze worden helemaal ingevlogen vanuit de VS, wat een complexe en langdurige operatie is. Ze hebben 2 nachten doorgebracht in het VK. Nu verder achter hun tankers aan zodat ze dit soort lange afstanden kunnen overbruggen. Onderweg naar Saoedi.
Ahja, nee de NAVO gebruikt vaker dat soort callsigns. Het maakt wel duidelijk dat het een tankvliegtuig is. Maar niet missie-gerelateerd.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:51 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Ik bedoelde eigenlijk het stukje “GOLD23 KC-135R”
Maar in de eerste zin ga je al de fout in. Rusland heeft helemaal geen prima relatie met Israël. Eerder met Iran. Maar alles wat Rusland doet, doet het uit eigenbalang.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:47 schreef TAmaru het volgende:
Aangezien Israël wel een prima relatie heeft met Rusland, is dit natuurlijk een uitgelezen kans om de ayatollah eindelijk eens aan de kant te zetten en het Iraanse volk te bevrijden van deze dictatuur die ze ook echt absoluut niet willen. Rusland wil natuurlijk liever geen Amerikaans gezind regime in Iran, maar mijn gevoel is dat ze helemaal niks gaan doen als de democratie daar wordt uitgeroepen.
Ze blijven op veilige afstand van de Parijse banlieue.quote:
Ahh oke, dankjewelquote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:52 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ahja, nee de NAVO gebruikt vaker dat soort callsigns. Het maakt wel duidelijk dat het een tankvliegtuig is. Maar niet missie-gerelateerd.
Beetje de drukte vermijden idd.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:56 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Ze blijven op veilige afstand van de Parijse banlieue.
Iran zijn ze kwijt als de ayatollah weg is. Rusland is niet in staat iets te doen. Armenië gaven ze de vinger. In Afrika hebben ze problemen. Syrië zijn ze kwijt. Ook Orban en Fico zeggen nu af en toe dingen die tegen Poetin's belangen ingaan.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:47 schreef TAmaru het volgende:
Aangezien Israël wel een prima relatie heeft met Rusland, is dit natuurlijk een uitgelezen kans om de ayatollah eindelijk eens aan de kant te zetten en het Iraanse volk te bevrijden van deze dictatuur die ze ook echt absoluut niet willen. Rusland wil natuurlijk liever geen Amerikaans gezind regime in Iran, maar mijn gevoel is dat ze helemaal niks gaan doen als de democratie daar wordt uitgeroepen.
Ten eerste is het uitroepen van de democratie nog ver weg. De demonstraties die momenteel in Iran plaatsvinden zijn niet tegen het regime of voor vrouwenrechten, maar tegen Israël.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:47 schreef TAmaru het volgende:
Aangezien Israël wel een prima relatie heeft met Rusland, is dit natuurlijk een uitgelezen kans om de ayatollah eindelijk eens aan de kant te zetten en het Iraanse volk te bevrijden van deze dictatuur die ze ook echt absoluut niet willen. Rusland wil natuurlijk liever geen Amerikaans gezind regime in Iran, maar mijn gevoel is dat ze helemaal niks gaan doen als de democratie daar wordt uitgeroepen.
Hou je vast... (TLDR: still requires a hell of a job)quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:30 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Naar mijn mening is er in het geval van Iran wel een groot verschil: de bevolking is jong en hoogopgeleid.
In tijden van een machtsvacuüm scheelt het enorm als er zoveel kennis en levenslust aanwezig is om daadwerkelijk met een nieuw plan een toekomst te kunnen formuleren.
Dat was in Iraq en Afghanistan wel echt anders.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vervolgens aan Gemini (2.5 Pro) gevraagd wat het grootste risico en de beste mitigatie per stap zou kunnen zijn:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarna kwam ChatGPT (Model o3: Advanced Reasoning) nog met overkoepelend advies (communicatie, tempo, narratief):SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tot slot, wat betreft het grootste obstakel en hoe om te gaan met Khamenei, had ChatGPT (Model o3: Advanced Reasoning) nog het volgende te melden:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik wens alles en iedereen heel veel geluk en wijsheid
O, ye Fountains, Meadows, Hills, and Groves![]()
Je ziet toch ook aan zon project als Afghanistan dat de bevolking het humanistische licht laten zien nogal een stuk moeilijker is dan we soms denken vanuit onze comfortable westerse landen. Natuurlijk het zou mooi zijn als Iran zich weer tot een progressief land ontwikkelt. Maar het moet toch voornamelijk vanuit die bevolking komen, dat van buitenaf forceren is of heel kostbaar zoals Afghanistan of een gok door chaos te zaaien en hopen dat wie koning van de as is dan een positievere factor is. Zeker als we in ogenschouw nemen hoe dat in andere landen in de regio is gegaan ben ik tegen escalatie. Ook door Iran maar Iran lijkt de directe oorlog ook bepaald niet meer te willen.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 11:17 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Je ziet met de laatste regimechanges dat dat in eerste instantie toch niet leidt tot meer stabiliteit in het M-O.
Zelf ben ik wel voorstander van het principe: stick to the devil you know. Dat is misschien niet altijd prettig maar een dictator die een land onder controle heeft is wat makkelijker mee te praten dan een of andere verzetsgroep die het land uiteindelijk ook weer verdeeld.
[ Bericht 0% gewijzigd door Lord-Ronddraai op 20-06-2025 12:40:15 ]![]()
Ik ben er klaar voorquote:
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.![]()
quote:Op vrijdag 20 juni 2025 12:32 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Hou je vast... (TLDR: still requires a hell of a job)
Even aan ChatGPT (Model o3: Advanced Reasoning) gevraagd hoe een ideaal pad naar regime change eruit zou kunnen zien (beschouw het als een theoretische blauwdruk, er zijn praktisch gezien natuurlijk meer dan genoeg uitdagingen):SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vervolgens aan Gemini (2.5 Pro) gevraagd wat het grootste risico en de beste mitigatie per stap zou kunnen zijn:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarna kwam ChatGPT (Model o3: Advanced Reasoning) nog met overkoepelend advies (communicatie, tempo, narratief):SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tot slot, wat betreft het grootste obstakel en hoe om te gaan met Khamenei, had ChatGPT (Model o3: Advanced Reasoning) nog het volgende te melden:Vooral dit stuk vind ik een hele interessante benadering:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik wens alles en iedereen heel veel geluk en wijsheidBedankt voor het delenquote:Een veilige, desnoods luxueuze exit voor Khamenei kan zelfs helpen om de rest van het systeem los te weken, terwijl uitschakeling vooral de boel verhardt.![]()
![]()
Daar ben ik het wel mee eens.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 10:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee. En Iran roept dat wel. En dat is ook de reden dat Iran wat mij betreft niet mag werken aan de ontwikkeling van een kernwapen. Maar voordat je dan overgaat tot militair ingrijpen moet je wél bewijs hebben dat ze daadwerkelijk aan een kernwapen werken.
Dat bewijs is er niet. Het is nu op basis van "trust me bro".![]()
Nou ja, is dat bewijs er niet, of is dat bewijs niet aan de pers getoond?quote:Op vrijdag 20 juni 2025 10:24 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee. En Iran roept dat wel. En dat is ook de reden dat Iran wat mij betreft niet mag werken aan de ontwikkeling van een kernwapen. Maar voordat je dan overgaat tot militair ingrijpen moet je wél bewijs hebben dat ze daadwerkelijk aan een kernwapen werken.
Dat bewijs is er niet. Het is nu op basis van "trust me bro".![]()
![]()
De plattegrond:And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?![]()
Volgens mij hebben we nog steeds alleen dit: Hallulama in NWS / Conflict Israël - Iran #35quote:Op vrijdag 20 juni 2025 12:48 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nou ja, is dat bewijs er niet, of is dat bewijs niet aan de pers getoond?
Of mis ik iets?O, ye Fountains, Meadows, Hills, and Groves![]()
''Israel’s next goal is gaining air superiority south of Tehran, Ynet reports.''quote:
Ik had hier eerder gelezen dat Israël luchtsuperioriteit had over heel Iran, in een tempo dat zelfs de Amerikanen in Irak niet gelukt was...![]()
Nou ja, ik bedoel vooral dat de VS of Israël best bewijs kan hebben, zonder dat de rest van de wereld dat weet. Wij hebben dus geen idee of ze bewijs hebben, dat weten ze alleen zelfquote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:01 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Volgens mij hebben we nog steeds alleen dit: Hallulama in NWS / Conflict Israël - Iran #35
Of mis ik iets?![]()
![]()
Nee heel Iran is pertinent onwaar. Dat land is ook gigantisch.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:01 schreef luxerobots het volgende:
[..]
''Israel’s next goal is gaining air superiority south of Tehran, Ynet reports.''
Ik had hier eerder gelezen dat Israël luchtsuperioriteit had over heel Iran, in een tempo dat zelfs de Amerikanen in Irak niet gelukt was...
Maar echt bang voor de luchtafweer hoeft Israël blijkbaar ook niet te zijn, er zijn voor zover we weten nog nauwelijks tot geen zaken van belang neergehaald door Iran.. 1 surveillance drone oid.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?![]()
![]()
Ehhh wtf? Ik dacht dat Iran ontkende? Nu zeggen ze zelf dat ze het dus hebben? En naar een veilige locatie gebracht nog wel zelfs…dan is het bombarderen van die faciliteit in Fordow niet eens meer genoeg en zal er meer gedaan moeten worden…![]()
Er zit volgens mij in militaire termen verschil tussen “superiority” en “supremacy” maar ben geen expert daarin. Overigens wel leuke video als je geinteresseerd in dit onderwerp bent, en ook duidelijk de analyse waarom het zo bijzonder was als je ziet dat de VS het niet gelukt is in Jemen:quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:01 schreef luxerobots het volgende:
[..]
''Israel’s next goal is gaining air superiority south of Tehran, Ynet reports.''
Ik had hier eerder gelezen dat Israël luchtsuperioriteit had over heel Iran, in een tempo dat zelfs de Amerikanen in Irak niet gelukt was...
Bekijk deze YouTube-video![]()
Wel netjes dat ze dat allemaal meedelen. Sympathiek.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:11 schreef Eagles89 het volgende:
[ x ]
Ehhh wtf? Ik dacht dat Iran ontkende? Nu zeggen ze zelf dat ze het dus hebben? En naar een veilige locatie gebracht nog wel zelfs…dan is het bombarderen van die faciliteit in Fordow niet eens meer genoeg en zal er meer gedaan moeten worden…And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?![]()
Het is toch geen geheim dat ze verrijkt uranium hebben? Volgens mij moest dat iets van 400 kilo zijn.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:11 schreef Eagles89 het volgende:
[ x ]
Ehhh wtf? Ik dacht dat Iran ontkende? Nu zeggen ze zelf dat ze het dus hebben? En naar een veilige locatie gebracht nog wel zelfs…dan is het bombarderen van die faciliteit in Fordow niet eens meer genoeg en zal er meer gedaan moeten worden…
Probleem wordt het als ze boven de 90% komen, dan is het volgens mij hoog verrijkt. Maar ik kan me vergissen.![]()
Gezien de acties van Israel en hun infiltratie zou het me niet verbazen als er straks "ineens" een oppositiegroep met wapens aan komt zetten, als de ayatollahs genoeg ondermijnd zijn.![]()
Dus tegenstanders van de ayatollah heulen per definitie met de zionisten?quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:27 schreef Hexagon het volgende:
Gezien de acties van Israel en hun infiltratie zou het me niet verbazen als er straks "ineens" een oppositiegroep met wapens aan komt zetten, als de ayatollahs genoeg ondermijnd zijn.
Lastige keuze als je daar intrapt.![]()
Afhankelijk van de reflecterende schil kan het minder zijn, maar bij 90% is het sowieso geschikt om te gebruiken in een kernwapen.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:25 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Het is toch geen geheim dat ze verrijkt uranium hebben? Volgens mij moest dat iets van 400 kilo zijn.
Probleem wordt het als ze boven de 90% komen, dan is het volgens mij hoog verrijkt. Maar ik kan me vergissen.![]()
Niet per se, maar kan me zo voorstellen dat Israel een groepering in zijn zak heeft, die ze het liefst de macht zien grijpen daar.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:40 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dus tegenstanders van de ayatollah heulen per definitie met de zionisten?
Lastige keuze als je daar intrapt.![]()
Yup. Duur grapje raketverdediging. Je kunt idd beter de vijandelijke raketartillerie zelf uitschakelen.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 14:15 schreef NoCigar het volgende:
[..]
Een raket van $ 430.000 tegen een drone van $ 50.000.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?![]()
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.![]()
Het zou kunnen. Maar Trump is uiteraard nogal lichtvaardig als het over bewijslast gaan. Ik bedoel hij komt met foto's van wat was het Sudan om Zuid Afrika te beschuldigen. Of met een photoshop met MS13 op de handen van die Garcia.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:03 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nou ja, ik bedoel vooral dat de VS of Israël best bewijs kan hebben, zonder dat de rest van de wereld dat weet. Wij hebben dus geen idee of ze bewijs hebben, dat weten ze alleen zelf
Ik zie bijvoorbeeld dit daarover.https://www.democracynow.(...)oem_press_conferencequote:On Tuesday, Trump, after leaving the G7 early, dismissed findings by his own intelligence agencies on Iran. In March, the Director of National Intelligence Tulsi Gabbard told lawmakers that the intelligence community “continues to assess that Iran is not building a nuclear weapon.” On Tuesday, Trump dismissed Gabbard’s testimony, saying, “I don’t care what she said.”
Ook Gabard is uiteraard zeer onbetrouwbaar maar in Maart claimde ze dus nog onder eed dat Iran niet bezig was met een nucleair wapen. Ik acht de kans dus bijna 0 dat er nu opeens bewijs boven is komen drijven. Dat zou wel extréém toevallig zijn na 20+ jaar dat Netanyahu dit claimt. Maar uiteraard zullen er misschien mensen zijn die de intelligence community in Amerika als deepstate zien dus onbetrouwbaar ik zou alleen niet weten waarom die dan zouden liegen om Iran te beschermen. Ik zou ook niet alles aannemen wat de intelligence mensen uit Amerika claimen, maar in dit geval omdat ze zeker zouden claimen dat Iran die wapens maakte als ze bewijs hebben lijkt het me vrij duidelijk.![]()
En hopen we dan dat het land ineen blijft of ook nog op afsplitsingen? Voor je het weet heb je zo'n Jemen situatie met 4 of 5 strijdende partijen.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 13:27 schreef Hexagon het volgende:
Gezien de acties van Israel en hun infiltratie zou het me niet verbazen als er straks "ineens" een oppositiegroep met wapens aan komt zetten, als de ayatollahs genoeg ondermijnd zijn.![]()
Dat betwijfel ik. Waarom zou een Iraniër dat risico nemen?quote:Op vrijdag 20 juni 2025 14:15 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Niet per se, maar kan me zo voorstellen dat Israel een groepering in zijn zak heeft, die ze het liefst de macht zien grijpen daar.![]()
De macht is verleidelijk natuurlijk.quote:Op vrijdag 20 juni 2025 14:38 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat betwijfel ik. Waarom zou een Iraniër dat risico nemen?
Forum Opties Forumhop: Hop naar: