naja dan is het vooroordeel dat je dingen uit je duim zuigt wel weer bevestigdquote:Op donderdag 24 april 2025 10:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
heb je een bron?
dat is jouw vraag
nee daar heb ik geen bron van
Tja , maar verder dat er niet zoveel toequote:Op donderdag 24 april 2025 10:53 schreef freak1 het volgende:
[..]
naja dan is het vooroordeel dat je dingen uit je duim zuigt wel weer bevestigd
10 jaar lang is er dus te weinig gedaan aan de netcongestie, terwijl het streven was dat iedereen van het gas af gaat en full electric gaat, inclusief electrische auto.quote:Op donderdag 24 april 2025 10:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Tja , maar verder dat er niet zoveel toe
De realiteit is dat de saldering nu echt stopt , weliswaar 10 jaar te laat , maar toch , het is nu niet langer houdbaar , door de netcongestie
nu moeten we de opgewekte elektra zelf gaan gebruiken of automatisch nulstellen om een negatieve opbrengst te voorkomen
klopt, zo werkt politiek , zo denken ook de meeste mensen he,quote:Op donderdag 24 april 2025 11:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
10 jaar lang is er dus te weinig gedaan aan de netcongestie, terwijl het streven was dat iedereen van het gas af gaat en full electric gaat, inclusief electrische auto.
Het terugleveren van electriciteit wordt daarmee niet stopgezet.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
klopt, zo werkt politiek , zo denken ook de meeste mensen he,
Ach we zien wel en of zo iets
Nu MOET de saldering stoppen om het zinloos heen en weer sturen van elektra te beëindigen
dit lees ikquote:Op donderdag 24 april 2025 11:10 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het terugleveren van electriciteit wordt daarmee niet stopgezet.
Verder staat het je vrij om je eigen installatie van het net los te koppelen.
De saldering wordt dus niet afgebouwd maar gestopt, ik zou ook niet weten hoe je dat moet afbouwenquote:Kritiek
Energieleveranciers zijn daarom kritisch op de salderingsregeling.
Zij stellen dat het veel voordeliger zou zijn als consumenten de elektriciteit die ze zelf opwekken voornamelijk thuis gebruiken, in plaats van terug te leveren aan het net.
Afbouw van de salderingsregeling kan hieraan bijdragen en huishoudens stimuleren om slimmer om te gaan met hun opgewekte stroom.
Tegenvaller schatkist
Er moet niet vergeten worden dat ook de schatkist een financiële tegenvaller ervaart, want het behoud van de salderingsregeling kost erg veel geld.
Er ontstaat nu een gat van zo’n 700 miljoen euro per jaar in de begroting.
Geld dat ergens vandaan moet komen en alle Nederlanders gezamenlijk zullen moeten ophoesten.”
Koen Kuijper (energie-expert)
je klinkt een beetje als zo'n boze oom op een verjaardagquote:Op donderdag 24 april 2025 11:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
klopt, zo werkt politiek , zo denken ook de meeste mensen he,
Ach we zien wel en of zo iets
Nu MOET de saldering stoppen om het zinloos heen en weer sturen van elektra te beëindigen
een wijk batterij zou prachtig zijn
Ik zie daar niets staan over netcongestie.quote:Op donderdag 24 april 2025 11:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dit lees ik
[..]
De saldering wordt dus niet afgebouwd maar gestopt, ik zou ook niet weten hoe je dat moet afbouwen
op de korte termijn is afschaffen van de saldering de weg om de netcongestie te minderenquote:Op donderdag 24 april 2025 12:24 schreef freak1 het volgende:
[..]
je klinkt een beetje als zo'n boze oom op een verjaardag
zeuren zeuren zeuren en geen oplossingen. en alles is de schuld van een ander. en alles is negatief.
-die salderings regeling was prima. er moeten meer zonnepanelen komen, dat heeft die salderings regeling prima geregeld.
-er moest afgebouwd worden. maarja, zeurende burgers. en populariteits campagnes politieke partijen. dus ipv afbouwen (met een max aantal kWh wat je mag salderen, plan lag al klaar) wat prima had gewerkt stoppen we er maar helemaal mee en mag je tot die tijd nog vol gas salderen
-die netcongestie komt helemaal niet door die panelen, het komt door niet investeren in het electra netwerk, een oekraine oorlog wat electra verbruik heeft gestimuleerd en gas verbruik heeft afgemoedigd en push richting electrisch rijden en co2 vermindering zonder dat af te stemmen met de netberheerders
uiteindelijk heeft iedereen liggen slapen. de regering met het afgeven van vergunning voor het electra net, de netneheerders die het zo;n vaart niet zagen lopen, de electra voorzieners die liever dikke winsten draaiden dan investeren maar nee, het ligt allemaal aan de burger met zijn 12 zonnepanelen.
de enige echte oplossing die de burger op korte termijn gaat helpen is niet zozeer het afschaffen van salderen, maar een eerlijke teruglever vergoeding verplichten (want electra wordt helemaal niet, zoals je eerder beweerde, afgefakkeld) , en het gebruik van thuis accus stimuleren ipv de meest bizarre regelgeving opleggen. ik wil al geruime tijd een thuisaccu maar zogauw je over de 50kWh gaat moet je aan de meest irritante wetgeving en regelgeving voldoen waardoor het voor mij een no go wordt.
maar met dat soort dingen ga je problemen oplossen, niet met domweg saldering afschaffen.
Maar de energieleverancier die wil de stroom niet hebben op bepaalde tijden , wel op dure tijdenquote:Op donderdag 24 april 2025 12:26 schreef Wantie het volgende:
[..]
Maar met het stoppen van de salderingsregeling stopt het terugleveren niet.
quote:Energieleveranciers zijn daarom kritisch op de salderingsregeling.
Zij stellen dat het veel voordeliger zou zijn als consumenten de elektriciteit die ze zelf opwekken voornamelijk thuis gebruiken, in plaats van terug te leveren aan het net.
Afbouw van de salderingsregeling kan hieraan bijdragen en huishoudens stimuleren om slimmer om te gaan met hun opgewekte stroom.
Netcongestie wordt daardoor niet verminderd.quote:Op donderdag 24 april 2025 12:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
op de korte termijn is afschaffen van de saldering de weg om de netcongestie te minderen
klopt
de overheid had ook veel eerder aan de slag gemoeten met wijk batterijen om de stroom in de wijk te houden
Nogmaals, dat heeft niets met netcongestie te maken.quote:Op donderdag 24 april 2025 12:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Maar de energieleverancier die wil de stroom niet hebben op bepaalde tijden , wel op dure tijden
[..]
een negatieve opbrengst zit niemand op te wachtenquote:Op donderdag 24 april 2025 12:37 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nogmaals, dat heeft niets met netcongestie te maken.
Dat ze die stroom niet willen heb ik al geschreven.
Dan moeten ze dat beter regelen.quote:Op donderdag 24 april 2025 12:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een negatieve opbrengst zit niemand op te wachten
met wijk batterijen of privé batterijenquote:
Maar sinds kort hebben we: ……quote:Op donderdag 24 april 2025 11:04 schreef Wantie het volgende:
10 jaar lang is er dus te weinig gedaan aan de netcongestie, terwijl het streven was dat iedereen van het gas af gaat en full electric gaat, inclusief electrische auto.
ja vertel eens iets dat we nog niet wisten danquote:Op donderdag 24 april 2025 11:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
10 jaar lang is er dus te weinig gedaan aan de netcongestie,
ja en dat is dan ook verstandig om te doen , daar is software voorquote:Op donderdag 24 april 2025 11:10 schreef Wantie het volgende:
Verder staat het je vrij om je eigen installatie van het net los te koppelen.
Succes 👍quote:Op donderdag 24 april 2025 14:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja vertel eens iets dat we nog niet wisten dan
[..]
ja en dat is dan ook verstandig om te doen , daar is software voor
Wat doe je eigenlijk in dit topic als je alleen maar alles aan het afzeiken bent?quote:Op donderdag 24 april 2025 10:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
heb je een bron?
dat is jouw vraag
nee daar heb ik geen bron van
ik weet niet wat je bedoeltquote:Op donderdag 24 april 2025 17:03 schreef bambino het volgende:
[..]
Wat doe je eigenlijk in dit topic als je alleen maar alles aan het afzeiken bent?
Zelfs zover dat je mensen gaat uitschelden.
Tja, waar zal ik beginnen.quote:Op donderdag 24 april 2025 17:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik weet niet wat je bedoelt
wat bedoeL je specifiek??
Geef eens een voorbeeld
wat profiteren , ik heb zonnepanelen op dak 8 stuks al 10 jaar , maar ik kijk niet vaak op de app , nee
dat de saldering gaat verdwijnen daar was 12 jaar geleden al sprake van dus valt nog mee
De overheid die laat het een beetje liggen ja , wat betreft batterijen
quote:Het Nederlandse bedrijf is initiatiefnemer van het project, dat de naam Mufasa heeft gekregen en waarbij batterijen van Tesla worden gebruikt.
De opslagcapaciteit van het systeem is 1.400 megawattuur en het vermogen is 350 megawatt. Het komt te staan in de Vlissingse haven, omdat daar veel stroom aan land komt die is opgewekt met windparken op zee.
Als de batterijen eenmaal operationeel zijn, neemt Eneco de aansturing voor zijn rekening.
De energieleverancier wil de opslagcapaciteit gebruiken om de schommelende hoeveelheid elektriciteit op het stroomnet in goede banen te leiden.
Dat is belangrijk omdat het net propvol zit.
Dat er toch ruimte is om de batterijen aan te sluiten, komt doordat ze in de plaats komen van een inmiddels gesloten kolencentrale
De 350 miljoen euro die met het project is gemoeid, is afkomstig van onder meer Macquarie Capital, een Australische investeringsmaatschappij.
.
Die stroom loopt nog steeds via het net he?quote:Op vrijdag 25 april 2025 06:04 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)cten-van-europa.html
De grootste batterij van Nederland komt in Vlissingen
[ afbeelding ]
1400 megawattuur
daar kun je alle schommelingen in dag en nacht mee opvangen , zoiets moet je in iedere provincie hebben staan, om de druk op het net beperkt te houden,
Dit zou toch commercieel haalbaar moeten zijn , hier moeten overheidssubsidies heen gaan
Elektra heeft nog een enorme toekomst
Iedere wijk zou een eigen batterij moeten hebben
[..]
Het helpt wel.quote:Op vrijdag 25 april 2025 07:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Die stroom loopt nog steeds via het net he?
Je hebt niet gelezen ?quote:Op vrijdag 25 april 2025 07:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Die stroom loopt nog steeds via het net he?
capaciteit valt me en beetje tegen , welquote:Dat is belangrijk omdat het net propvol zit.
Dat er toch ruimte is om de batterijen aan te sluiten, komt doordat ze in de plaats komen van een inmiddels gesloten kolencentrale.
quote:De opslagcapaciteit van het systeem is 1.400 megawattuur en het vermogen is 350 megawatt.
Voor 4 uur. Op zich is dat een flinke buffer om netfluctuaties op te vangen; het uiteindelijke doel. Veelal doen zich pieken voor in de ochtend- en avond, die met deze buffer opgevangen kan worden, waarna je een groot deel van de dag&nacht kan gebruiken om op te laden.quote:Op vrijdag 25 april 2025 09:09 schreef michaelmoore het volgende:
capaciteit valt me en beetje tegen , wel
[..]
lijkt me dat ie rendabel is jaquote:Op vrijdag 25 april 2025 09:17 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor 4 uur. Op zich is dat een flinke buffer om netfluctuaties op te vangen; het uiteindelijke doel. Veelal doen zich pieken voor in de ochtend- en avond, die met deze buffer opgevangen kan worden, waarna je een groot deel van de dag&nacht kan gebruiken om op te laden.
Flinke tariefverschillen (¤/kWh) maken er een aantrekkelijke BC van.
lees je even in voor je wederom onzin gaat verkondigen.quote:Op vrijdag 25 april 2025 09:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
lijkt me dat ie rendabel is ja
14: 00 uur : negatieve prijs , stroom laden , 4 uur later , dure stroom ontladen
moet haast kunnen
met een wijkbatterij heb je geen last van die netcongestie , een partij moet een business model maken van dit wijkidee
het een sluit het ander niet uitquote:Op vrijdag 25 april 2025 10:11 schreef freak1 het volgende:
[..]
wie gaat die wijkbatterij betalen? de bewoners? die kunnen beter een thuisbatterij zetten
quote:Energy Storage NL lobbyt daarom bij de overheid voor betere wet- en regelgeving. "
De businessclass is op dit moment bij veel vormen van opslag een probleem.
De wetgever loopt achter op de praktijk, en houdt de ontwikkeling van batterij-opslag eerder tegen dan dat hij het stimuleert."
Wet- en regelgeving
Eén van de factoren die de businesscase van buurtbatterijen op dit moment ongunstig maakt, is de manier waarop de energiebelasting is geregeld. Over energie die thuis ('achter de meter') opgewekt en opgeslagen wordt, hoeft geen energiebelasting betaald te worden. Dat ligt anders bij buurtbatterijen. De elektriciteit die je opslaat in een buurtbatterij voelt misschien als 'van jou', maar is dat volgens de wet niet. Elektriciteit die je uit een buurtbatterij haalt, moet worden teruggekocht van de batterij - en daarover betaalt de gebruiker per kilowattuur 15 cent energiebelasting.
Ondertussen komt een politieke reactie langzaamaan op gang.
Afgelopen augustus werd een motie aangenomen die de regering oproept te onderzoeken welke rol buurtbatterijen kunnen spelen op het toekomstige elektriciteitsnet.
Dit voorjaar komt minister Jetten met een 'routekaart energieopslag'.
Neefs: "Er moet duidelijkheid komen welke vorm van opslag op welke locaties zinvol is.
Dan pas kunnen burgers en bedrijven echt gaan nadenken over hoe energie-opslag het meest efficiënt kan worden georganiseerd."
de netcongestie, die verdwijnt, als overtollige waardeloze elektra niet meer zinloos terug geleverd mag / kan wordenquote:Op vrijdag 25 april 2025 10:11 schreef freak1 het volgende:
[geld, tijd en energie die vele malen beter gestoken kan worden in het oplossen van het probleem, de congestie zelf. een buurtbatterij is een lapmiddel en niet een oplossing.
je kunt geld 1 keer uitgeven. liever aan netcongestie.
quote:Op vrijdag 25 april 2025 10:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
de netcongestie, die verdwijnt, als overtollige waardeloze elektra niet meer zinloos terug geleverd mag / kan worden
we moeten die elektra dan zelf houden , het energybedrijf kan er dan ook niks mee
je haalt feit, fictie en onderbuikgevoel door elkaar en maakt er een onsamenhangend verhaal met specifieke quotes van.quote:Op vrijdag 25 april 2025 10:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het een sluit het ander niet uit
ik zou ook wel een kleine batterij willen tztz van 6 kwh,
ik verwacht dat in 2026 de grote hausse naar prive batterijen gaat komen
een batterij in de wijk heeft geen last van de netcongestie op het grote net
klopt, een buurt batterij is door particulieren niet rendabel te exploiteren door de diverse belastingen , dat moet een energie bedrijf doen
[..]
kloptquote:Op vrijdag 25 april 2025 10:59 schreef freak1 het volgende:
een accu, op wijkniveau, provincieniveau, dorpsniveau of huis niveau kan helpen met afschaven van pieken. mits er stroom in zit.
je kunt wel willen dat mensen overdag de auto laden, maar ze komen toch pas rond 18 thuis. en snachts willen gek genoeg mensen toch wel het huis enigzins verwarmd hebben voor smorgens een warm huis en een warme douche.
klopt, maar het prijsverschil blijft , dat gaat nooit weg , want een aardgas centrale, draait niet gratis , de zon welquote:dus moet dat net verzwaard worden. en niet zo'n beetje ook. daar moet bijgebouwd worden. en dat is lastig door de huidige vergunningenstelsels en kosten.
inderdaadquote:Op vrijdag 21 maart 2025 18:02 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Grootverbruikers kunnen überhaupt niet salderen.
je hebt gelijkquote:Op vrijdag 25 april 2025 12:49 schreef Vonkenboer het volgende:
[Modbreak]
De kern van dit topic is toch echt zonnepanelen en tips en adviezen of vragen die je kunt hebben
Eventueel vind ik thuisaccu's daar ook nog bij passen.
Maar dit is niet het topic om de gehele energietransitie en alle voor en tegens en zin en onzin te bespreken en te discussiëren.
Stop daar eens mee met ze allen!
[/modbreak]
quote:Op vrijdag 25 april 2025 13:15 schreef michaelmoore het volgende:
Het is mooi weer en de panelen doen nu 5,6 KWH
Mijn zwembad is al aardig op aan het warmen dmv de zonnepanelen.quote:Op vrijdag 25 april 2025 13:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je hebt gelijk
Ik trap af :
Het is mooi weer en de panelen doen nu 5,6 KWH
morgen wordt het ook mooi weer
quote:Thuisbatterijen rukken op: zo levert slimme software huishoudens de goedkoopste stroom op
Theo Besteman
Aangepast: 1 uur geleden3 uur geledenin Geld
Amsterdam - Voor huishoudens met zonnepanelen worden thuisbatterijen aantrekkelijker.
Stroom terugleveren aan het net brengt straks maar zo’n tien cent per kilowattuur op.
Betere accutypen met meer capaciteit komen eraan en de prijzen dalen. Een remedie voor huishoudens?
quote:Als de salderingsregeling eind volgend jaar stopt, krijgen huishoudens met zonnepanelen minder of zelfs niets meer vergoed voor de stroom die zij terugleveren aan het net.
Gemiddeld verbruiken mensen met panelen 30% van de stroom zelf, 70% gaat naar het elektriciteitsnet, volgens kenniscentrum Milieu Centraal.
Zelfs zonder panelen loont een batterij, claimt tarievenvergelijker Gaslicht.com. Vooral mensen met dynamische contracten zullen profiteren: ze slaan stroom op als die goedkoop is en gebruiken die als de prijs hoog staat.
Dit werkt alleen bij relatief lage aantallen huishoudens met een "handel" batterij. Momenteel zijn de onbalansprijzen al minder aantrekkelijk aan het worden bij relatief weinig handelaren, als straks half Nederland denkt dat te moeten gaan doen stort dat model compleet in.quote:Op dinsdag 29 april 2025 09:44 schreef michaelmoore het volgende:
Terugleveren op het juiste moment , dat doet die software voor je straks
[..]
[..]
of een EV voor de deurquote:Op dinsdag 29 april 2025 12:57 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dit werkt alleen bij relatief lage aantallen huishoudens met een "handel" batterij. Momenteel zijn de onbalansprijzen al minder aantrekkelijk aan het worden bij relatief weinig handelaren, als straks half Nederland denkt dat te moeten gaan doen stort dat model compleet in.
Daar heb je geen slimme software voor nodig, ik heb nu een 16kWh batterij die straks weer lekker in de auto wordt leeggegooid.quote:
Ik wil ook geen batterij voor de handel. Ik wil er gewoon stroom in dumpen overdag die ik dan in de avond/nacht kan gebruiken. Het is gewoon stroom die ik niet meer uit het net hoef te trekken en stroom die ik niet hoef terug te leveren.quote:Op dinsdag 29 april 2025 12:57 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dit werkt alleen bij relatief lage aantallen huishoudens met een "handel" batterij. Momenteel zijn de onbalansprijzen al minder aantrekkelijk aan het worden bij relatief weinig handelaren, als straks half Nederland denkt dat te moeten gaan doen stort dat model compleet in.
Mijn verwachting is dat het net veel harder uit verband wordt getrokken door duurzame energie dan er batterijen worden geplaatst om het te levelen.quote:Op dinsdag 29 april 2025 12:57 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dit werkt alleen bij relatief lage aantallen huishoudens met een "handel" batterij. Momenteel zijn de onbalansprijzen al minder aantrekkelijk aan het worden bij relatief weinig handelaren, als straks half Nederland denkt dat te moeten gaan doen stort dat model compleet in.
Momenteel zijn er nog maar heel weinig thuis(accu's). Als er op grote schaal accu's geplaatst worden zal dat zeker zo zijn maar zolang er nog complete gascentrales ingeschakeld moeten worden als peaker plants om pieken op te vangen, zal er ook wel ruimte blijven voor thuis(accu's). Wat er nu staat aan accu's is een druppel op de gloeiende plaat.quote:Op dinsdag 29 april 2025 12:57 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dit werkt alleen bij relatief lage aantallen huishoudens met een "handel" batterij. Momenteel zijn de onbalansprijzen al minder aantrekkelijk aan het worden bij relatief weinig handelaren, als straks half Nederland denkt dat te moeten gaan doen stort dat model compleet in.
Spijker. Kop.quote:Op dinsdag 29 april 2025 18:31 schreef TheFreshPrince het volgende:
Misschien is het wel een beetje een ontmoedigingsbeleid, energiebedrijven zien liever geen concurrentie.
Voltage omvormer te hoog.quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:17 schreef opgebaarde het volgende:
Sinds recent een dynamisch energiecontract. Dat deed al een beetje pijn, maar het doet pas echt pijn als ik de grafiek bij de dagproductie bekijk
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De omvormer schakelt automatisch uit bij een negatieve energieprijsquote:Op dinsdag 29 april 2025 19:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Voltage omvormer te hoog.
Heb je een 1- of 3-fase omvormer? Zijn er fasen met een lager voltage?
Oh, dat is ongeveer gelijkquote:Op dinsdag 29 april 2025 19:44 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De omvormer schakelt automatisch uit bij een negatieve energieprijs
maar ja het net op knallen van bovenmatige stroom die niet gewenst is dat is niet goedquote:Op dinsdag 29 april 2025 19:22 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Spijker. Kop.
Maar gelukkig zijn we gezegend met een daadkrachtige overheid met een vooruitziende blik die toekomstbestendig beleid heeft ontwikkeld zodat de energietransitie soepel verloopt en de Nederlandse consument niet uitgeknepen wordt door graaiende industrieën.
Dat is niet het probleem van energiebedrijven. Wel van netbeheerders.quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar ja het net op knallen van bovenmatige stroom die niet gewenst is dat is niet goed
het is dan wel zaak om op dat moment een was te draaien of wasdroger of de airco aanquote:Op dinsdag 29 april 2025 20:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat is niet het probleem van energiebedrijven. Wel van netbeheerders.
Op donderdag 24 april 2025 14:35 schreef ikweethetookniet het volgende:quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:22 schreef Isdatzo het volgende:
Maar gelukkig zijn we gezegend met een daadkrachtige overheid met een vooruitziende blik die toekomstbestendig beleid heeft ontwikkeld zodat de energietransitie soepel verloopt en de Nederlandse consument niet uitgeknepen wordt door graaiende industrieën.
Valt best mee volgens deze meneer:quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar ja het net op knallen van bovenmatige stroom die niet gewenst is dat is niet goed
Goed bezig.quote:Op dinsdag 29 april 2025 19:44 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De omvormer schakelt automatisch uit bij een negatieve energieprijs
verkoop jij batterijen ??quote:Op woensdag 30 april 2025 23:51 schreef bambino het volgende:
Helaas, door een paar mindere dagen net niet mei vorig jaar ingehaald.
1981kWh is de teller gestopt, mei 24 was 2011.
Al met al natuurlijk een fantastische april maand.
Batterijen markt begint ook een beetje te lopen. 3 weken geleden heb ik de 1e geïnstalleerd. Komende maand staan er nog 4-5 op het programma.
Thuis heb ik er voorlopig nog niks aan. Wie weet in 2027, beetje mazzel zijn de prijzen dan ook aantrekkelijker en is er een fatsoenlijke oplossing voor mijn systeem (die is er nu nog niet).
Ik ben eigenlijk ook benieuwd en geintresseerd in een thuisaccu, maar hoe ik het ook bereken, mijn terugverdientijd zit altijd over de 20jaar. Dat ondanks mijn nieuwe huis 30 panelen heeft van 400wph, ik electrisch rijd, een verwarmd zwembad heb en alles electrisch verwarm (airco, hybride warmtepomp) Zelfs zonder saldering lijkt het nog geen intressante oplossingquote:Op woensdag 30 april 2025 23:51 schreef bambino het volgende:
Helaas, door een paar mindere dagen net niet mei vorig jaar ingehaald.
1981kWh is de teller gestopt, mei 24 was 2011.
Al met al natuurlijk een fantastische april maand.
Batterijen markt begint ook een beetje te lopen. 3 weken geleden heb ik de 1e geïnstalleerd. Komende maand staan er nog 4-5 op het programma.
Thuis heb ik er voorlopig nog niks aan. Wie weet in 2027, beetje mazzel zijn de prijzen dan ook aantrekkelijker en is er een fatsoenlijke oplossing voor mijn systeem (die is er nu nog niet).
je moet niet teveel focussen op terugverdienen, ik gebruik ook veel te veel elektraquote:Op donderdag 1 mei 2025 09:12 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk ook benieuwd en geintresseerd in een thuisaccu, maar hoe ik het ook bereken, mijn terugverdientijd zit altijd over de 20jaar. Dat ondanks mijn nieuwe huis 30 panelen heeft van 400wph, ik electrisch rijd, een verwarmd zwembad heb en alles electrisch verwarm (airco, hybride warmtepomp) Zelfs zonder saldering lijkt het nog geen intressante oplossing
Tot je in NL ook een paar keer een dag hebt als half Europa deze week en je een thuisbatterij hebt die wel in een off grid situatie en met black start kan werken.quote:Op donderdag 1 mei 2025 09:12 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk ook benieuwd en geintresseerd in een thuisaccu, maar hoe ik het ook bereken, mijn terugverdientijd zit altijd over de 20jaar. Dat ondanks mijn nieuwe huis 30 panelen heeft van 400wph, ik electrisch rijd, een verwarmd zwembad heb en alles electrisch verwarm (airco, hybride warmtepomp) Zelfs zonder saldering lijkt het nog geen intressante oplossing
De thuisaccu kost je 10ct per kwh.quote:Op donderdag 1 mei 2025 09:12 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk ook benieuwd en geintresseerd in een thuisaccu, maar hoe ik het ook bereken, mijn terugverdientijd zit altijd over de 20jaar. Dat ondanks mijn nieuwe huis 30 panelen heeft van 400wph, ik electrisch rijd, een verwarmd zwembad heb en alles electrisch verwarm (airco, hybride warmtepomp) Zelfs zonder saldering lijkt het nog geen intressante oplossing
Het stukje van het dynamisch contract dat snap ik nog niet helemaal. Ik maak zelf al veel stroom met mijn panelen tijdens de dal uren dus goedkoop inkopen zal ik waarschijnlijk niet doen, Savonds heb ik de accu nodig om mijn auto weer op te laden dus veel verkopen zal ik ook niet doen.quote:Op donderdag 1 mei 2025 09:40 schreef ludovico het volgende:
[..]
De thuisaccu kost je 10ct per kwh.
De energiebelasting etc is 13 (?) ct.
Dus je houdt 3ct in je zak.
Je moet uiteraard wel een dynamisch contract nemen, geen idee of dat in je assumpties zit?
Tijdens de avond en ochtend piek is de stroom 15ct duurder. dus je besparing kan best oplopen naar 25ct zegmaar. Dat gaat wel rendabel, maarja dat beetje stroom dat je verbruikt tijdens die uurtjes....
Hij zal niet zoveel omzetten dus het zal inderdaad wel wat tijd kosten om terug te verdienen.
Met een zonneplan handelt dat ding actief op onbalansmarkt, dat is andere koek.
Defacto koop je een asset dat een enorm vermogen heeft en aardig wat capaciteit en gebruik je - als je hem allene voor jezelf inzet - op slechts 5% van zijn capaciteit. De benutting is totaal oneconomisch.
Alsof je een fiets koopt met alleen een super lichte versnelling. Of een auto met 2 versnellingen.
Als jij géén dynamisch contract neemt, dan bespaard je accu een "gemiddeld tarief" (met risico opslag).quote:Op donderdag 1 mei 2025 11:43 schreef boegschroef het volgende:
[..]
Het stukje van het dynamisch contract dat snap ik nog niet helemaal. Ik maak zelf al veel stroom met mijn panelen tijdens de dal uren dus goedkoop inkopen zal ik waarschijnlijk niet doen, Savonds heb ik de accu nodig om mijn auto weer op te laden dus veel verkopen zal ik ook niet doen.
Voor 80k heb je wel 210kwh. Dat is een factor 30 meer opslag, tegen 80k, geen 170k oid.quote:Op donderdag 1 mei 2025 12:40 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Eind van de maand heb ik mijn 7kWh Accu 3 jaar, die heeft mij dan een kleine 5000 kWh bespaard.
Kosten accu waren destijds een 5792 euro incl installatie etc
hij moet dus een dikke 10 jaar meegaan wil ik mijn accu terug verdient hebben
Welk punt probeer je nu te maken?quote:Op donderdag 1 mei 2025 16:32 schreef ludovico het volgende:
[..]
Voor 80k heb je wel 210kwh. Dat is een factor 30 meer opslag, tegen 80k, geen 170k oid.
Cq, de prijzen zijn 2x lager in ieder geval op die grotere schaal....
Daarnaast, herhaling van zetten.... Je hebt een asset die je niet volledig benut.
Waarom zou die accu voor jou rendabel zijn maar niet tegelijkertijd voor de buurman? De benutting is inefficient.
De accu moet handelen, ook je buurman en diens buurman van stroom voorzien wanneer er even geen of onvoldoende zon is.... Bijvoorbeeld.
Fiscale regeltjes en tarifering zitten in de weg.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |