Dat had je gedacht, maar als het gaat om de tijd dat ze pauze hebben of naar huis kunnen dan kunnen ze het ook niet. Er zijn er ongetwijfeld die het als slap excuus gebruiken, maar er zijn er echt die het gewoon niet kunnen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:14 schreef Haags het volgende:
Ze kunnen het wel, het is gewoon een kut excuus om langer in bed te kunnen blijven liggen. Verwende pleuris nesten
Helaas, het is wel waar. Natuurlijk zijn er leerlingen die de zooi besodeflikkeren, maar er zijn echt kinderen die het niet kunnen en die waren er in vorige jaren ook al. Alleen merkte je dat toen minder.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:38 schreef sp3c het volgende:
Dit kan niet waar zijn nee
Gewoon kinderen de rebels zitten te doen over dat telefoon verbod
"Mijn mening is de juiste want het is gewoon zo"quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:58 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Omdat het zo is.
In het dagelijks leven zie je analoge klokken nauwelijks. Bussen, trams, metro's, winkelcentra, allemaal digitaal.
Treinstations zijn zo'n beetje de enige plekken waar je ze nog ziet, en als je het jonge mensen vraagt, wordt daar nooit gebruik van gemaakt.
Ik kom uit '97 en toen ik op school zat, hingen er al digitale klokken. Zou mijn god niet weten waarom deze school nog analoog gebruikt.
Dat ze geen normale klok kunnen kijken primaquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:42 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Helaas, het is wel waar. Natuurlijk zijn er leerlingen die de zooi besodeflikkeren, maar er zijn echt kinderen die het niet kunnen en die waren er in vorige jaren ook al. Alleen merkte je dat toen minder.
Klinkt bijna als nepnieuwsquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
Dat ze geen normale klok kunnen kijken prima
Dat ze daardoor te laat komen geloof ik geen drol van
De Speld kan hier een speldenpuntje aan zuigen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:57 schreef Borrelnootje00 het volgende:
[..]
Klinkt bijna als nepnieuws
Maar zijn ze wel inclusief en alfabet+vriendelijk en spreken ze al een beetje Arabisch?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 10:55 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Middelbare scholieren komen te laat omdat ze de ‘wijzerklok’ niet snappen: ‘Ze wijzen op de klokken die overal hangen. Die kan ik niet lezen’
Sinds middelbare school BC Broekhin een smartphonevrij-beleid voert, ziet ze regelmatig dat leerlingen te laat komen. Wat blijkt? Ze kunnen de 'ouderwetse' wijzerklok niet meer lezen.
[ afbeelding ]
Het gebruik van smartphones in de klas is sinds 1 januari van dit jaar verboden. Uit een enquête van De Volkskrant in januari van dit jaar bleek dat bijna de helft van de middelbare scholen in Nederland nog verder gaat: de mobiel mag weliswaar mee naar school worden genomen, maar moet de hele dag in de kluis blijven.
Middelbare school BC Broekhin in Roermond voerde dat ‘thuis of in de kluis-beleid’ bij de start van dit schooljaar ook in. Naast de positieve effecten (betere concentratie en prestaties, socialer, gezelliger), ervaren ze daar ook een ander, opmerkelijk gevolg: leerlingen die te laat in de les komen omdat ze geen analoge klok kunnen lezen.
Extra klokken
„Daar denk je toch niet aan als je school smartphone-vrij wordt”, vertelt directeur Elianne Engelen. „We hadden er wel aan gedacht om extra klokken op te hangen zodat de leerlingen overal de tijd kunnen zien nu ze hun mobiel niet meer bij hebben.” Voor een aantal leerlingen („Het zijn er geen honderden”) baat dat echter niet, zo bleek.
„We merkten de afgelopen weken dat leerlingen aan leraren of conciërges vragen hoe laat het is”, vertelt Engelen. „Die wijzen dan op de klokken die overal hangen. ‘Die kan ik niet lezen’, is het antwoord. Ze zijn het kijken op de wijzerklok verleerd door altijd te werken met een digitale klok. We beschouwden klokkijken als vanzelfsprekend, maar blijkbaar is de werkelijkheid toch anders.”
Het gevolg is dat leerlingen te laat in de klas komen. Volgens Engelen weten de leerlingen dat de les om bijvoorbeeld 11:15 uur begint, maar hoe dat op een klok eruitziet, is ze onbekend. „Ze noemen het elf dubbele punt vijftien, niet kwart over elf. Ik verzin het niet.” Pas na navraag aan een leraar of conciërge kunnen de wijzers ontcijferd worden.
[ afbeelding ]
Brief aan ouders
Voor het leren klokkijken is geen tijd ingepland op de middelbare school, legt Engelen uit. „Dat zou op de basisschool gebeurd moeten zijn.” Toch sluit ze niet uit dat leraren er in de mentorles aandacht aan besteden. De directeur besloot daarnaast om het gegeven in een brief aan alle ouders en verzorgers te vermelden. Met het verzoek het klokkijken thuis te oefenen.
Dan maar digitale klokken ophangen in de school is niet aan de orde. „Het is een kwestie van oefenen”, vindt Engelen. „Op school en met hulp van thuis.” Ze is ervan overtuigd dat het dan weer goed moet komen.
https://www.limburger.nl/cnt/dmf20240829_94696602
Ben je dan net van de basisschool af ofzo of er net aan begonnen? Want mijn neefjes krijgen dat op dit moment nog steeds geleerd....quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:02 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Mwuah. Toen ik op de basischool zat, leerde we dit al niet. Dus deze generatie zal er wss niks van meegekregen hebben
En Nieuwspaal krijgt hier een behoorlijke paal van.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:58 schreef maily het volgende:
[..]
De Speld kan hier een speldenpuntje aan zuigen.
Oh, zo. Nou ja, technisch gezien is dat wel de reden dat ze te laat komen maar het is geen geldig excuus en het is ook makkelijk oplosbaar als je dat wil.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:57 schreef sp3c het volgende:
[..]
Dat ze geen normale klok kunnen kijken prima
Dat ze daardoor te laat komen geloof ik geen drol van
Gelul. Dat doe je wel.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:55 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Mwuah. Die weten vooral meer over hun eigen generatie.
Ik ga bejaarden ook niet als minderwaardig neerzetten omdat ze niet weten hoe je bepaalde simpele excel formules moet gebruiken of moeite hebben met AI gebruik.
In de Action, So Low, enzovoort (best populaire winkels iig, ook onder Gen Z) liggen er nog aardig wat.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:08 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Als je als generatie van ouders en onderwijzers had gewild dat de nieuwe generatie dit wel had gekund, dan heb je dus gefaald. Niet die kinderen. Dus leid ze alsnog op of haal die laatste analoge klokken weg en accepteer de nieuwe realiteit, maar ga niet lopen jammeren in het nieuws dat kinderen iets niet kunnen wat je ze zelf niet hebt geleerd.
En wanneer was dat precies?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:02 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Mwuah. Toen ik op de basischool zat, leerde we dit al niet. Dus deze generatie zal er wss niks van meegekregen hebben
Ik ben nog een paar jaar jonger. Dit was gewoon lesstof in groep 4.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:45 schreef Nattekat het volgende:
[..]
"Mijn mening is de juiste want het is gewoon zo"
Ik ben bijna even oud als jij, dus die stropop mag je ook wel even uit je hoofd zetten.
Micky snapt de makkelijkste dingen weer eens niet. Maar eerlijk is eerlijk. Dit is al iets lastiger dan water drinken.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:00 schreef Mikeytt het volgende:
Waarom zou zo'n school een wijzerklok hebben??
Dit is gewoon een verantwoordelijkheid van de school. Ik zou waarschijnlijk ook niet meteen weten hoe een zonnewijzer werkt, of een vacuumbuis-radio, of een draaischijftelefoon werkt...
Geheel begrijpelijk.
Sommige basiskennis hoor je zelfs te hebben als je iq nauwelijks je schoenmaat overstijgt.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:16 schreef Poefbank het volgende:
Ooit een stagiaire meegemaakt die niet wist hoeveel maanden er in een jaar gaan. Hij kon ze dus ook niet allemaal benoemen. Dan zit je op het MBO.
Doet er niet toe. Het is sowieso onzin. Elke normale school leert het gewoon.quote:
Walgelijke OP van user mikeytt weer inderdaadquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 12:04 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Nog even dit. Hoe moet ik dit dan rijmen met je OP waarin beweerd wordt dat scholieren regelmatig te laat komen omdat ze geen klok kunnen kijken?
Klopt maar op veel plekken zijn geen analoge klokken meer. Heb een jongere achternicht die het dus ook daadwerkelijk niet kan.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 10:58 schreef Eightyone het volgende:
Dat leer je gewoonlijk toch al als je drie bent of zo?
Nou ja, in de jaren 80 was dat iig zo.
Jij woont toch in Tillywood?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:01 schreef Basp1 het volgende:
Mijn oude middelbare school.![]()
35 jaar gelden hadden we nog geen smartphones en konden we nog wel klok kijken.
dan ben je wel een enorm jonkie of een gigaslechte basisschool gehadquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:02 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Mwuah. Toen ik op de basischool zat, leerde we dit al niet. Dus deze generatie zal er wss niks van meegekregen hebben
Jij woont toch in Tillywood?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:01 schreef Basp1 het volgende:
Mijn oude middelbare school.![]()
35 jaar gelden hadden we nog geen smartphones en konden we nog wel klok kijken.
Overigens als je een zonnewijzer niet globaal kunt aflezen ben je ook een mongool.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:18 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Mijn grootouders hadden zo'n ding nog staan, dat was als klein kind machtig interessant altijd.
En volkomen achterhaald natuurlijk, onhandig in gebruik, niet te vergelijken met een simpel alternatief als digitaal vs analoog klokkijken. Maar ja, Mikey moet weer eens zo nodig doen alsof alles dat niet current-year is iets slechts is dat beter kan worden afgedankt. Een fucking zonnewijzer...
On-topic: bespottelijk dat je als ouders het nalaat om je kind zoiets eenvoudigs te leren. Diep triest.
Tegenwoordig woon ik in tillywood maar mijn ouders woonden in mijn middelbare schooltijd in remunj.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Jij woont toch in Tillywood?
[..]
Waarom moeten de ouderen zich aanpassen aan de gewoonten van de jongeren? Analoge klokken zijn here to stay. Deal with it.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:52 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Waarom zouden deze jongeren zich in vredesnaam moeten aanpassen aan de oude gewoonten van oudere generaties??
Als het aan mijn oma lag, zou iedereen ook moeten weten hoe je met een nokia 3310 moet gaan typen, maar dat is natuurlijk gewoon niet zo.
Ik kan me er al een voorstelling van maken hoe het er aan toe zal gaan als deze persoon ergens gaat werken. Bij de ondertekening van het arbeidscontract legt de medewerker personeelszaken nog een paar dingen uit, en vertelt dat het bedrijf aan het eind van het jaar een dertiende maand uitbetaalt, waarop deze persoon antwoordt: "Maar het jaar heeft toch ook gewoon dertien maanden?".quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:16 schreef Poefbank het volgende:
Ooit een stagiaire meegemaakt die niet wist hoeveel maanden er in een jaar gaan. Hij kon ze dus ook niet allemaal benoemen. Dan zit je op het MBO.
Dat je niks leerde blijkt uit je schrijfsels...quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:02 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Mwuah. Toen ik op de basischool zat, leerde we dit al niet. Dus deze generatie zal er wss niks van meegekregen hebben
Even vaak als zijn vriendin ongesteld wordt per jaarquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:16 schreef Poefbank het volgende:
Ooit een stagiaire meegemaakt die niet wist hoeveel maanden er in een jaar gaan. Hij kon ze dus ook niet allemaal benoemen. Dan zit je op het MBO.
Als die vriendin een cyclus van 28 dagen heeft, dan kom je op 13 keer per jaar.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:10 schreef Alpha0 het volgende:
Even vaak als zijn vriendin ongesteld wordt per jaar
Het kan gewoon een vriendin hebben en beetje dom zijn. Of welke andere reden dan ook.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:14 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Als die vriendin een cyclus van 28 dagen heeft, dan kom je op 13 keer per jaar.
Maar zou iemand die niet weet hoeveel maanden er in een jaar gaan, een vriendin hebben?
Bij ANW (algemene natuurwetenschappen) merkte ik hoe weinig sommige mensen wisten.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:16 schreef Poefbank het volgende:
Ooit een stagiaire meegemaakt die niet wist hoeveel maanden er in een jaar gaan. Hij kon ze dus ook niet allemaal benoemen. Dan zit je op het MBO.
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:20 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Bij ANW (algemene natuurwetenschappen) merkte ik hoe weinig sommige mensen wisten.
Met vragen als 'wat zit er achter de zon?'
Fout...quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:10 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Even vaak als zijn vriendin ongesteld wordt per jaar
Achter de wolken schijnt de zon, maar wat zit er achter de zon?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:20 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Bij ANW (algemene natuurwetenschappen) merkte ik hoe weinig sommige mensen wisten.
Met vragen als 'wat zit er achter de zon?'
In theorie zou het kunnen. Dan kom je uit op een cyclus van gemiddeld 30,5 dagen. Het is misschien wat langer dan gemiddeld, maar op zich is het beslist niet abnormaal.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:10 schreef Alpha0 het volgende:
Even vaak als zijn vriendin ongesteld wordt per jaar
Ik snap wel dat er veranderingen in de tijd zijn, maar de analoge klok is nog lang niet op z’n retour.quote:
Hier exact hetzelfde, boven bij m'n oma. Omdat vijfjarige ik (1991) het zo leuk vond met die schijf te klooien als niemand keek had ik ook snel door hoe je ermee moest bellen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:18 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Mijn grootouders hadden zo'n ding nog staan, dat was als klein kind machtig interessant altijd.
En volkomen achterhaald natuurlijk, onhandig in gebruik, niet te vergelijken met een simpel alternatief als digitaal vs analoog klokkijken.
Dat is niet het punt van mijn post.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:12 schreef Eightyone het volgende:
[..]
In de Action, So Low, enzovoort (best populaire winkels iig, ook onder Gen Z) liggen er nog aardig wat.
Of is dat alleen maar voor de sier, en niet meer om daadwerkelijk te gebruiken?
Nee, voor degenen die hen dit hadden moeten bijbrengen en dit nagelaten hebben.quote:
Gezien het feit dat analoge klokken op steeds minder plaatsen te vinden zijn en vaker vervangen worden door digitale klokken, is de analoge klok wel degelijk op zijn retour. Er zijn er natuurlijk nog steeds veel in omloop, dus het gaat wel even duren voordat ze compleet verdwijnen; en het is dus nog steeds wel redelijk handig om ze te kunnen lezen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 15:25 schreef Beathoven het volgende:
Ik snap wel dat er veranderingen in de tijd zijn, maar de analoge klok is nog lang niet op z’n retour.
Analoge klokken zijn nog niet ouderwets maar nog volop aanwezig in onze maatschappij. Daarom is het wel zo handig om daar wat tijd in te steken om Analoge klokken te kunnen lezen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:52 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Waarom zouden deze jongeren zich in vredesnaam moeten aanpassen aan de oude gewoonten van oudere generaties??
Als het aan mijn oma lag, zou iedereen ook moeten weten hoe je met een nokia 3310 moet gaan typen, maar dat is natuurlijk gewoon niet zo.
quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:21 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Er is werkelijk niemand onder de 30 die die klokken checkt i.p.v. op de app kijkt...
Van het fotorolletje, de vinylplaat en de muziekcassette dachten we ook dat die compleet zouden verdwijnen en dat is ook niet gebeurd. Ik acht de kans heel klein dat de wijzerklok ooit compleet zal verdwijnen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 17:25 schreef Leshy het volgende:
Gezien het feit dat analoge klokken op steeds minder plaatsen te vinden zijn en vaker vervangen worden door digitale klokken, is de analoge klok wel degelijk op zijn retour. Er zijn er natuurlijk nog steeds veel in omloop, dus het gaat wel even duren voordat ze compleet verdwijnen; en het is dus nog steeds wel redelijk handig om ze te kunnen lezen.
Nee, dan ben je gewoon dom.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 17:25 schreef Leshy het volgende:
[..]
Gezien het feit dat analoge klokken op steeds minder plaatsen te vinden zijn en vaker vervangen worden door digitale klokken, is de analoge klok wel degelijk op zijn retour. Er zijn er natuurlijk nog steeds veel in omloop, dus het gaat wel even duren voordat ze compleet verdwijnen; en het is dus nog steeds wel redelijk handig om ze te kunnen lezen.
Maar er zijn waarschijnlijk genoeg mensen te vinden die thuis geen analoge klok aan de muur hebben hangen en geen horloge dragen. Als je dan een digitale klok hebt staan en voor de rest je smartphone gebruikt, kom je er waarschijnlijk in 99% van de gevallen prima mee weg als je geen analoge klok kunt lezen.
Zelfs als je het dan op de basisschool één keer leert, maar vervolgens jarenlang geen analoge klok meer gebruikt, kan ik me prima voorstellen dat je wel weer vergeet hoe je dat ding ook alweer afleest. En als er altijd wel ergens een digitale klok in de buurt is die je wél kunt lezen, dan hoef je er ook nooit de moeite voor te nemen.
Elke generatie heeft wel bepaalde dingen die ze overwegend niet meer kunnen, terwijl ze één of twee generaties geleden nog een basisvaardigheid waren. En met de snelheid van technologische ontwikkelingen gaat dat alleen maar sneller.
Ze verdwijnen zeker niet, maar je kunt er veel makkelijker omheen werken. Je kunt vrij normaal functioneren in de maatschappij als je alleen digitale klokken snapt (niet dat dat overigens een goed idee is), en dat was dertig jaar geleden natuurlijk heel anders.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 17:39 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Van het fotorolletje, de vinylplaat en de muziekcassette dachten we ook dat die compleet zouden verdwijnen en dat is ook niet gebeurd. Ik acht de kans heel klein dat de wijzerklok ooit compleet zal verdwijnen.
Wijzerklokken zijn misschien op wat minder plekken te zien dan vroeger, maar ze zijn er nog volop. Ze worden ook nog steeds volop gemaakt en verkocht. En zoals er zendergestuurde digitale klokken zijn die op een radiosignaal automatisch op de juiste tijd springen, zijn er tegenwoordig ook zendergestuurde wijzerklokken.
Hier idd ook stagiaires meegemaakt die niet wisten dat er een postcode op een te versturen brief moetquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 13:16 schreef Poefbank het volgende:
Ooit een stagiaire meegemaakt die niet wist hoeveel maanden er in een jaar gaan. Hij kon ze dus ook niet allemaal benoemen. Dan zit je op het MBO.
Klopt. Aangezien ik digitaal de klok kan lezen heb ik liever een analoge aanwijzing omdat ik daarmee ben opgegroeid. Het is zeker wel zo handig beide te kunnen lezen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 18:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ze verdwijnen zeker niet, maar je kunt er veel makkelijker omheen werken. Je kunt vrij normaal functioneren in de maatschappij als je alleen digitale klokken snapt (niet dat dat overigens een goed idee is), en dat was dertig jaar geleden natuurlijk heel anders.
Nee, ook niet, behalve de mensen die heel geïnteresseerd zijn in wiskunde. Hij is iets te contra-intuïtief om te scharen onder 'je veters strikken verleer je ook niet'.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 19:36 schreef Cherni het volgende:
De generatie voor mij zou dat mogelijk wel nog weten.
ja, heb ik met scouting geleerdquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:27 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Het niet leren hoe uitvindingen van vroeger gebruikt moeten worden... wat dom ja.
Ik ga ervan uit dat jij met vuurstenen een kampvuur kan maken zonder gebruik van moderne brikettes en houtskool?
Is het 10 over half zes of 20 voor zes. Daar had mijn jongste dochter wel problemen mee. 10 over half zes begreep ze niet maar wel 20 voor zes. Heeft een lange tijd geduurd.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 18:10 schreef sp3c het volgende:
Hoe doen die ouders dat trouwens
We gaan zeventien dubbelepunt vijfendertig eten want je moet twintig dubbele punt nullen op de training zijn
Dat hangt er vanaf aan welke kant van de Maas je je bevindtquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 19:56 schreef Cherni het volgende:
Is het 10 over half zes of 20 voor zes.
Nee, dat doen ze overal. Maar niet iedere leerling begrijpt of onthoudt altijd alles wat er op school geleerd wordt.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 19:57 schreef Watnleven het volgende:
Niet kunnen klokkijken. Hoe dan. Ik heb nichtjes en neefjes in de leeftijd van 5 tot 10 en deze leren allemaal klok kijken op school. Verschilt misschien per school of regio ofzo?
Niet alle kinderen kunnen dit op die leeftijd. Mijn jongste dochter had weer veel meer moeite met digitale aanwijzingen. Pas op de middelbare school en veel oefenen dat ik er zelfs gestrest van werd(zou geen goede onderwijzer zijn vanwege gebrek aan geduld). is dat uiteindelijk goed gekomen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 19:57 schreef Watnleven het volgende:
Niet kunnen klokkijken. Hoe dan. Ik heb nichtjes en neefjes in de leeftijd van 5 tot 10 en deze leren allemaal klok kijken op school. Verschilt misschien per school of regio ofzo?
Deze werkt via het principe: log(a) + log(b) = log(a*b).quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 19:36 schreef Cherni het volgende:
Ik zou niet eens meer weten hoe een rekenlineaal werkt.
We moesten er op de lts mee wortel trekken etc. Het klinkt bizar maar terwijl ik wiskunde op een behoorlijk niveau heb gevolgd voel ik mij nu meer als een vmbo er n4. Sinds de eind jaren 80 totaal niet meer geoefend en ik ben zowat alles kwijt op wat meetkunde en eenvoude algebra na. En ik zit nu in een fase dat ik het niet eens meer zou aankunnen. Idem met hoofdrekenen. Eigenlijk zou ik mij moeten schamen, maar het is zoals het is.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 20:06 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Deze werkt via het principe: log(a) + log(b) = log(a*b).
Of je er niets aan hebt weet ik niet. Maar als het je niet aan creativiteit ontbreekt heb je al sneller een oplossing gevonden bij problemen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 20:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik kan analoog klokkijken, kompas en kaartlezen (zelfs zonder kompas) , water vinden in de woestijn, springstof maken, vuur maken, dieren doden, slachten en bereiden. Met relais een computer bouwen, zeep maken, alcohol destilleren, vissen, overleven in de bossen, trippen op paddenstoelen, lenzen slijpen, heck, ik kan een deeltjes versneller bouwen en nog veel meer.
Heb daar wat aan? Nee, geen ruk
Doe ik het? Nee, het meeste niet
Heb ik het gedaan? Ja
Als ik een zoon zou hebben, zou ik het hem leren en nog meer.
En aan welke kant van de Maas zeggen ze 10 over half zes en aan welke kant van de Maas 20 voor zes ?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 19:57 schreef Janneke141 het volgende:
Dat hangt er vanaf aan welke kant van de Maas je je bevindt
Hopman een optie?quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 20:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik kan analoog klokkijken, kompas en kaartlezen (zelfs zonder kompas) , water vinden in de woestijn, springstof maken, vuur maken, dieren doden, slachten en bereiden. Met relais een computer bouwen, zeep maken, alcohol destilleren, vissen, overleven in de bossen, trippen op paddenstoelen, lenzen slijpen, heck, ik kan een deeltjes versneller bouwen en nog veel meer.
Heb daar wat aan? Nee, geen ruk
Doe ik het? Nee, het meeste niet
Heb ik het gedaan? Ja
Als ik een zoon zou hebben, zou ik het hem leren en nog meer.
Inderdaad behoorlijk tegendraads altijd, precies haaks op de norm of logica. Lekker recalcitrant en ‘modern’.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:08 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Irritante meningen heb jij steeds over dingen. Doe je dat expres?
Nee, je moet tegenwoordig een app hebben waarmee je een foto van de klok maakt en die je dan vertelt hoe laat het is.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:20 schreef herverwijderd het volgende:
Dan zoek je toch even op youtube een filmpje met uitleg, denk ik dan.
Ja, die zijn lastig he. Kom maar een keer op visite, dan ga ik je leren hoe je die afleest. Het is echt niet zo moeilijk als je denkt!quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 16:08 schreef Lt.Bookman het volgende:
Digitale klok is wel superieur aan analoog natuurlijk.
Van die klokken waar alleen een 12, 3, 6 en 9 op staan
Duurt maximaal 10 seconden voor je 0611 draaide hoor. Vooral omdat de terugdraai van de 0 en de 1 erg kort is. Het was prima te doen.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 16:36 schreef K21 het volgende:
[..]
Hier exact hetzelfde, boven bij m'n oma. Omdat vijfjarige ik (1991) het zo leuk vond met die schijf te klooien als niemand keek had ik ook snel door hoe je ermee moest bellen.![]()
Maar inderdaad begrijpelijk dat je die telefoons toen al nooit meer zag. Tegen de tijd dat je 0611 gedraaid had was je huis al half afgefikt, denk.
Fucking genant om als semi-volwassen persoon nog geen klok te kunnen kijken.quote:
Waarschijnlijk is het voor jou ook heel erg lang geleden dat je nog een draaischijftelefoon hebt gebruikt. In mijn herinnering zat de 0 niet voor de 1 maar achter de 9. De terugdraai van de 0 was dus juist lang.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 22:06 schreef GerryDV het volgende:
Duurt maximaal 10 seconden voor je 0611 draaide hoor. Vooral omdat de terugdraai van de 0 en de 1 erg kort is. Het was prima te doen.
Die kans is best aanwezig, en die snappen ze dan dus ook nietquote:Op vrijdag 30 augustus 2024 11:28 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
En wat voor klokken hangen er dan bij deze jongeren thuis? Ik neem aan dat dit gewone analoge klokken zijn met Romeinse of Arabische cijfers.
Je hebt gelijk!quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 22:16 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Waarschijnlijk is het voor jou ook heel erg lang geleden dat je nog een draaischijftelefoon hebt gebruikt. In mijn herinnering zat de 0 niet voor de 1 maar achter de 9. De terugdraai van de 0 was dus juist lang.
De terugdraai van de 0 was het langst.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 22:06 schreef GerryDV het volgende:
[..]
Duurt maximaal 10 seconden voor je 0611 draaide hoor. Vooral omdat de terugdraai van de 0 en de 1 erg kort is. Het was prima te doen.
En dan nooit dusdanig nieuwsgierig en met aandacht opgevoed zijn dat je aan je ouders vraagt hoe dat ding werkt. Waarschijnlijk papa en mama te druk met zichzelf en daardoor ook hun kind niet gestimuleerd om nieuwsgierig te zijn of te vragen naar kennis.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 22:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Die kans is best aanwezig, en die snappen ze dan dus ook niet
Kijk maar uit, dadelijk komt hier een een of ander wezen binnen vliegen die je wijst op een een of ander beduimeld Belgisch spellingboekje waarin al dit soort dingen gewoon goed gepraat wordt.quote:Op vrijdag 30 augustus 2024 14:09 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Dat je niks leerde blijkt uit je schrijfsels...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |