Gewoon religieuze eensgezindheid; Mutant kan in het Grieks gedichten opdragen en nog sta je achter hem.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:29 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het siert me dat ik overeind blijf in dit soort debatten. Ik wil ook van de gelegenheid gebruik maken om mijn respect te tonen voor de immer altijd inhoudelijke @:Mutant01 Dat mag best eens gezegd zijn. Als jullie het niet doen doe ik het wel.
Menno.²
Inderdaad, die bedekken hun hoofd niet.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:30 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik zie ik hier vooral een Fokkiaanse anekdote, waarbij ik het wel bijzonder vind dat Fokkers altijd de meest bijzondere, labiele, moslims tegenkomen.
Kuisheid bewaren staat centraal, voor man en vrouw. Veel mannen houden zich hier niet aan en dat is extreem hypocriet. Punt. Komt voor uit een patriarchale cultuur, dat is duidelijk.
Ik had in 1970 al een non voor de klas staan in normale kleding. Dus is er geen verplichting voor het habijt. Dat bepaalde kloosterordes in afzondering leven en er voor kiezen alleen bezig te zijn met de kerk en het gebed, betekent nog niet dat er een Christelijke plicht is tot het dragen van een habijt of dat een non die dat niet draagt in het openbaar 'zondig' is.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:26 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Er zijn verschillende kloosterorden en er zijn echt ook nonnen die altijd het habijt moeten dragen.
Hier vlakbij is een klooster waar ze dat wel moeten en ook zelden buiten komen. Alleen als ze naar een arts gaan of in geval van nood gaan ze naar buiten, verder blijven ze in het klooster.
Dus het ligt aan de kloosterorde en de gedachte daarachter en heeft niks met afzetten te maken.
Welk zwijgen precies? Zou je mij dat kunnen vertellen? Of heb je de afgelopen 20 jaar onder een steen gelegen?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:29 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik denk niet dat haar situatie als maatstaf geldt. Wel dat er veel vrouwen zijn die hetzelfde meemaken en zwijgen. Dat dit wordt doorbroken is goed.
Net als vrouwen die gevangen zitten in een sekte of een slecht huwelijk waarin ze onderdrukt worden. Het hoeft niet eens met het geloof te maken te hebben. Het is belangrijk dat het zwijgen doorbroken wordt.
Neem Bansheeboy toch niet zo serieus Gia. En al helemaal niet als maatstaf.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:31 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik had in 1970 al een non voor de klas staan in normale kleding. Dus is er geen verplichting voor het habijt. Dat bepaalde kloosterordes in afzondering leven en er voor kiezen alleen bezig te zijn met de kerk en het gebed, betekent nog niet dat er een Christelijke plicht is tot het dragen van een habijt of dat een non die dat niet draagt in het openbaar 'zondig' is.
Wat bij een moslima, gezien de reacties hier, duidelijk wel het geval is.
Het is onzin dat ik alleen labiele mensen tegenkom, ik kom genoeg moslims tegen in het dagelijks leven.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:30 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik zie ik hier vooral een Fokkiaanse anekdote, waarbij ik het wel bijzonder vind dat Fokkers altijd de meest bijzondere, labiele, moslims tegenkomen.
Kuisheid bewaren staat centraal, voor man en vrouw. Veel mannen houden zich hier niet aan en dat is extreem hypocriet. Punt. Komt voor uit een patriarchale cultuur, dat is duidelijk.
Klopt, het is allebei stating the obvious. Maar ik krijg het gevoel dat er veel personen zijn die te ver in één kamp zitten dat ze de andere kant van de munt vergeten.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:25 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Hetzelfde als de interruptie van de politica van GroenLinks, gisteren. Alleen zat dat aan de andere kant van het spectrum op dit gebied.
In ieder geval niet voor de weldenkenden.quote:Dat is dan toch ook niet dé conclusie voor mensen die kritisch zijn op moslims en de islam?
Onderaan de streep onuitvoerbaar. Ze moeten zich gelukkig aan de wet houden. Dus het gaat niet verder dan het ouderwetse stoken en zuigen.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:32 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Welk zwijgen precies? Zou je mij dat kunnen vertellen? Of heb je de afgelopen 20 jaar onder een steen gelegen?
Ik zie nu vooral eerder de tendens om die keuzevrijheid ter discussie te stellen. Lijkt me problematischer, gezien dat een veel grotere groep raakt en dit ideeën zijn van een zittende macht.
Omdat de kledingvoorschriften anders zijn. We hebben hier ook nog het onderscheid tussen mannen en vrouwenkleding.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:31 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Inderdaad, die bedekken hun hoofd niet.
Waarom?
Weldenkenden is subjectief.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:34 schreef oblo het volgende:
[..]
In ieder geval niet voor de weldenkenden.
Onuitvoerbaar zeker, maar het doet iets met de wijze waarop het publiek ook zich uit jegens moslima's. Dit topic is daar een goed voorbeeld van.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:35 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Onderaan de streep onuitvoerbaar. Ze moeten zich gelukkig aan de wet houden. Dus het gaat niet verder dan het ouderwetse stoken en zuigen.
Dát verschil in kleding staat geheel los van kuisheid (broeken zitten comfortabeler/acht men modieuzer), laat staan dat er religieuze regels achter zitten die stellen dat partij A wel, en partij B zich niet hoeft te bedekken.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:36 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Omdat de kledingvoorschriften anders zijn. We hebben hier ook nog het onderscheid tussen mannen en vrouwenkleding.
Sinds zeer kort wordt het hier acceptabel gevonden dat mannen ook vrouwenkleding dragen, althans bij bepaalde gelegenheden.
wel een beetje tegen kritiek kunnen he.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Onuitvoerbaar zeker, maar het doet iets met de wijze waarop het publiek ook zich uit jegens moslima's. Dit topic is daar een goed voorbeeld van.
Je zult onderhand eens moeten accepteren dat kritiek op religie, elke religie, gewoon toegestaan is in dit land. Dat je daar continu 'fobie' en 'haat' van probeert te maken, is vooral een teken van onmacht om op inhoud te discussiëren.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Onuitvoerbaar zeker, maar het doet iets met de wijze waarop het publiek ook zich uit jegens moslima's. Dit topic is daar een goed voorbeeld van.
Waarom moet ik dat uitleggen? Het zwijgen over dat ze gevangen zat in een controlerende familie die bepaalde hoe ze moest leven als moslim.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:32 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Welk zwijgen precies? Zou je mij dat kunnen vertellen? Of heb je de afgelopen 20 jaar onder een steen gelegen?
Ik zie nu vooral eerder de tendens om die keuzevrijheid ter discussie te stellen. Lijkt me problematischer, gezien dat een veel grotere groep raakt en dit ideeën zijn van een zittende macht.
quote:Op vrijdag 5 juli 2024 10:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je post rijmt niet met hetgeen er hier gepost wordt door tegenstanders van de hoofddoek. De collectieve sociale druk neigt eerder naar het moeten afdoen van de hoofddoek ipv andersom. Het is dus vooral individuele vrijheid als het in lijn is met de eigen visie. Anders vooral en liever niet. In dat opzicht zijn we dus helemaal niet zo individualistisch.
quote:Op vrijdag 5 juli 2024 08:30 schreef Claudia_x het volgende:
Ik heb niet alle debatten gevolgd in de kamer. Waar gaat de ophef nu precies over? In het filmpje uit de OP zien we Faber ("ik ben zelf niet van de hoofddoeken, maar ze hebben het recht die hoofddoek om te doen") en Agema ("ik denk er hetzelfde over als Femke Halsema). Wat is daar zo vreselijk aan?
Absoluut. Gelukkig is de oppositie vrij eensgezind in het benoemen van de punten waar het mis gaat. Maar de gevolgen van zo’n kabinet ga je absoluut voelen in de samenleving.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Onuitvoerbaar zeker, maar het doet iets met de wijze waarop het publiek ook zich uit jegens moslima's. Dit topic is daar een goed voorbeeld van.
quote:Op vrijdag 5 juli 2024 11:28 schreef Gia het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk niet, omdat het niet in de koran staat! Er staat nergens in de koran dat het dragen van een hoofddoek verplicht is. Maar toch bezweren moslima's dat ze die hoofddoek dragen omdat het een religieuze plicht is. Ze leggen zichzelf dus een plicht op, die feitelijk nergens op gebaseerd is, want het staat niet in de koran dat het verplicht is.
Kritiek op bepaalde religies is een doodzonde in bepaalde hoek.quote:
Vraag ik me ook af. Alsof wij, vrouwen, ons niet kunnen verlekkeren aan een knappe man!quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dát verschil in kleding staat geheel los van kuisheid (broeken zitten comfortabeler/acht men modieuzer), laat staan dat er religieuze regels achter zitten die stellen dat partij A wel, en partij B zich niet hoeft te bedekken.
Waarom zijn die voorschriften anders? Wat is de idee daarachter? Word eens concreet.
mooi dat je mijn punt bevestigtquote:Op vrijdag 5 juli 2024 11:50 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Ja, heel raar dat laatste.
Helemaal geen onderdrukking in die delen van de wereld
Dat is dan ook mens eigen, man en vrouw.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:42 schreef Gia het volgende:
[..]
Vraag ik me ook af. Alsof wij, vrouwen, ons niet kunnen verlekkeren aan een knappe man!
Ik vond het, vroeger, leuk om op een terrasje te zitten met vriendinnen en dan 'kerels kijken' en 'keuren'.
Je bewijst meer ons punt dan je denkt. Dank je.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:42 schreef Gia het volgende:
[..]
Vraag ik me ook af. Alsof wij, vrouwen, ons niet kunnen verlekkeren aan een knappe man!
Ik vond het, vroeger, leuk om op een terrasje te zitten met vriendinnen en dan 'kerels kijken' en 'keuren'.
Nee.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:42 schreef Origami94 het volgende:
[..]
mooi dat je mijn punt bevestigt
het westen is superieur, heilig en iedereen is goed en gelukkig
de rest van de wereld is corrupt, etc
Eens. Zolang ze niet eisen het te mogen dragen op plekken of in functies waar het niet is toegestaan.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:39 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Waarom moet ik dat uitleggen? Het zwijgen over dat ze gevangen zat in een controlerende familie die bepaalde hoe ze moest leven als moslim.
En natuurlijk weten we wel dat dit eerder ook al gebeurde met sommige vrouwen, maar dat een vrouw hier zo open over is en heeft gedeeld wat er allemaal is gebeurd in een boek en de media komt niet vaak voor.
Ik zie verder niemand zeggen dat een hoofddoek verboden zou moeten worden. Wel dat mensen te pas en onpas hun mening erover geven en daar geef ik je gelijk in: laat het die vrouwen lekker zelf weten of ze er een dragen of niet.
Raar, dat zie je dan helemaal verkeerd. Niemand is verbeten en welke stereotypen heb je het over? Ik zou mij eens afvragen of het wellicht niet gewoon zo is dat de kritiek die gegeven wordt terecht is, maar jij deze als moslim moeilijk kunt accepteren en daarom het probleem bij de discussiepartners zoekt in plaats van zelfreflectie te tonen en eens met een open blik de eigen contreien te inspecteren.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:09 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik zie vooral veel verbetenheid richting moslims, links etc. Continu smijten met stereotypen is daar een kenmerk van. Maar goed, iedereen zijn ding. Doe vooral wat je gelukkig maakt.
Niet echt, want vrouwen hebben dat soort jachtinstincten niet, weet je nog. Daarom moet zij zich bedekken, en hij niet.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:43 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Je bewijst meer ons punt dan je denkt. Dank je.²
Salafisten maken minder dan 1% van de moslims uit. Het aantal salafistische moskeeën in NL kan je op 1 hand tellen, tegenover honderden moskeeën gebaseerd op de traditionele rechtsscholen. Ik begrijp ook niet waarom je steeds onderscheidt maakt tussen Wahabi's en salafisten, terwijl het gewoon salafisten zijn. De term Wahabi's wordt door externe partijen gebruikt om salafisten aan te duiden. Dat progressieven nul kritiek uiten op salafisten en alles faciliteren en ondersteunen en kritiek smoren is ook zwaar overdreven.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Laat met het verhelderen.
Wanneer ik zeg dat wahabi's en salafisten graag zien hoe allerlei 'progressieve' en in hun ogen usfeful idiots werkelijk nul kritiek durven dan wel mogen uiten op conservatisme in de islam, ja zelfs graag alles faciliteren en ondersteunen wat die religie ruimte geeft en voornoemde kritiek daarop trachten te smoren, dan bedoel ik daarmee dat deze groepen het zien als een fijne eerste opstap naar hun einddoel: totale overheersing door het kneden van de massa.
En geef ze eens ongelijk.
Heb je het gevoel dat je overeind blijft? Wat grappig, op mij wekt het de indruk dat je steeds hetzelfde mantra herhaalt zonder ook maar ergens echt op in te gaan. Alsof je iemand napraat maar zelf geen ideeën hebt, zeg maar. Allemaal volgens het boekje.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:29 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het siert me dat ik overeind blijf in dit soort debatten. Ik wil ook van de gelegenheid gebruik maken om mijn respect te tonen voor de immer altijd inhoudelijke @:Mutant01 Dat mag best eens gezegd zijn. Als jullie het niet doen doe ik het wel.
Menno.²
Huh? Hoezo bevestigt dat jouw punt? Het zegt alleen maar dat mannen zich ook zouden moeten bedekken, omdat wij vrouwen ons aan hen verlekkeren.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:43 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Je bewijst meer ons punt dan je denkt. Dank je.²
Irrelevant voor het gemaakte punt.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:46 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Salafisten maken minder dan 1% van de moslims uit. Het aantal salafistische moskeeën in NL kan je op 1 hand tellen, tegenover honderden moskeeën gebaseerd op de traditionele rechtsscholen. Ik begrijp ook niet waarom je steeds onderscheidt maakt tussen Wahabi's en salafisten, terwijl het gewoon salafisten zijn. De term Wahabi's wordt door externe partijen gebruikt om salafisten aan te duiden. Dat progressieven nul kritiek uiten op salafisten en alles faciliteren en ondersteunen en kritiek smoren is ook zwaar overdreven.
Ik heb niets tegen moslima's, ik heb wel iets dringends tegen religieuze voorschriften waarbij enkel vrouwen beperkingen op worden gelegd.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Onuitvoerbaar zeker, maar het doet iets met de wijze waarop het publiek ook zich uit jegens moslima's. Dit topic is daar een goed voorbeeld van.
Dit dus, 100%quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:49 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Ik heb niets tegen moslima's, ik heb wel iets dringends tegen religieuze voorschriften waarbij enkel vrouwen beperkingen op worden gelegd.
Ik ben er niet voor dit te verbieden, maar ik ga er evengoed niet voor klappen. En nee, geen enkele partij in deze regering heeft ooit mijn stem gehad.
Ik hou er absoluut niet van moslims weg te zetten als vijfde colonne, maar tegelijkertijd vind ik een hoofddoek van zichzelf even discriminerend voor vrouwen als de uitlatingen van de PVV over moslims zijn.
Ja, precies. Nogmaals dank. Ook mannen hebben kuisheids regels.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:47 schreef Gia het volgende:
[..]
Huh? Hoezo bevestigt dat jouw punt? Het zegt alleen maar dat mannen zich ook zouden moeten bedekken, omdat wij vrouwen ons aan hen verlekkeren.
Alleen maar dat ze hun ogen af moeten wenden van goeduitziende vrouwen.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:50 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ja, precies. Nogmaals dank. Ook mannen hebben kuisheids regels.²
Je moet dan ook wel alles op een hoopje gooien, extreem versimpelen en dan wat termen erin gooien waardoor het lijkt alsof je weet waar je het over hebt. Zo rollen de populistjes. Nuance is een doodzonde.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:46 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Salafisten maken minder dan 1% van de moslims uit. Het aantal salafistische moskeeën in NL kan je op 1 hand tellen, tegenover honderden moskeeën gebaseerd op de traditionele rechtsscholen. Ik begrijp ook niet waarom je steeds onderscheidt maakt tussen Wahabi's en salafisten, terwijl het gewoon salafisten zijn. De term Wahabi's wordt door externe partijen gebruikt om salafisten aan te duiden. Dat progressieven nul kritiek uiten op salafisten en alles faciliteren en ondersteunen en kritiek smoren is ook zwaar overdreven.
Aldus de man die selectief leest, nooit met inhoudelijke reacties komt om vervolgens af te sluiten met 'je moeder'-opmerkingen.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:52 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Je moet dan ook wel alles op een hoopje gooien, extreem versimpelen en dan wat termen erin gooien waardoor het lijkt alsof je weet waar je het over hebt. Zo rollen de populistjes. Nuance is een doodzonde.
Die kennis heb ik opgedaan tijdens mijn promotie-onderzoek en de jaren waarin ik er college over heb gegeven aan de universiteit. Een bekend onderzoek is het onderzoek van UNICEF hiernaar dat periodiek wordt herhaald en consistent laat zien dat Nederlandse kinderen tot de gelukkigste behoren (bron 1 en bron 2). Zie ook mijn postings in NWS / Meer dan helft jonge meiden heeft last van mentale klachten.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 10:52 schreef Origami94 het volgende:
[..]
1/3 is depressief of kampt met geestelijke problemen (door corona)
Waar heb jij die onzin vandaan?
quote:Op dinsdag 25 juni 2024 19:51 schreef Claudia_x het volgende:
Het heeft me even gekost - waarom doen kranten in hemelsnaam niet aan bronvermelding? - maar ik heb het onderzoek gevonden: HBSC Nederland.
Wat algemene opmerkingen over het onderzoek:
• De data zijn verzameld tussen oktober 2021 en januari 2022. Ter herinnering: in 2021 was het coronavirus nog niet weg. De overheid nam opnieuw maatregelen. In november-december was er een lockdown. (Bron)
• Het gaat om zelfrapportage. Dat type onderzoek heeft beperkingen. Verschillen tussen jongens en meiden kunnen bijvoorbeeld niet op reële verschillen duiden, maar op verschillen in zelfperceptie of op antwoorden die voortkomen uit sociale wenselijkheid.
Er staat ook veel positiefs in het rapport over Nederlandse jongeren in vergelijking met jongeren uit 44 andere landen:
• Minder Nederlandse jongeren hebben psychosomatische klachten.
• Veel minder Nederlandse jongeren zijn eenzaam.
• Nederlandse jongeren vinden het gemakkelijker om met hun ouders over hun zorgen te praten.
• Nederlandse jongeren ervaren meer steun van hun ouders, vrienden, leraren en klasgenoten.
• Nederlandse jongeren worden veel minder vaak gepest.
• Nederlandse jongeren ervaren minder druk door schoolwerk.
• Minder Nederlandse jongeren maken intensief gebruik van sociale media en het sociale mediagebruik is minder vaak problematisch.
Alles bij elkaar genomen denk ik dat de pandemie een grote invloed heeft gehad op het onderzoek. Een structurele ontwikkeling lijkt te zijn dat ervaren druk door schoolwerk toeneemt. Meiden lijken hier sterker onder gebukt te gaan dan jongens. Ik zie geen aanleiding om te denken dat sociaal mediagebruik van invloed is, ook niet op verschillen tussen jongens en meiden.
quote:Op dinsdag 25 juni 2024 20:47 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er is wel onderzoek dat al vanaf het begin van de 20e eeuw (!) consistent is uitgevoerd waaruit blijkt dat we individualistischer zijn geworden en dat jongeren meer ruimte hebben gekregen om zichzelf te zijn in plaats van aan bepaalde maatschappelijke verwachtingen te moeten voldoen.
Het lijkt erop dat opvoeding en onderwijs in Nederland minder autoritair zijn geworden en kinderen daar in veel opzichten van profiteren. Nederlandse kinderen behoren dan ook tot de gelukkigste ter wereld. Dit onderzoek sluit daar in veel opzichten bij aan.
Iedere ex moslima, (zijn altijd vrouwen) die hadden buiten dat ze dezelfde verhalen en ervaringen hadden ook altijd het standaard argument dat hun familieleden liegen. De islam kwam op één, dat was namelijk één van de zaken die ze zo pijn deed, dat hun vader, moeder, broers, zusjes etc. hun zo verstootte en niet accepteerde. En keer op keer kwam hetzelfde verhaal, ze liegen en bedriegen iedereen voor, achter de deuren en in de eigen islamitische bubbel tiert de westenhaat gewillig. Ze zeiden het nog net niet praktisch in koor "ze haten jullie intens". Vooral het verhaal van één vriendin staat mij nog goed bij, hoe ze vertelde dat haar moeder het ergste was, dat ze zo lief was in het gezicht, zo aardig deed, tot bijna onderdanig toe, en dan als ze wegliep altijd op de grond spuugde en thuis ging het dan weer over die verderfelijke ongelovigen en westerlingen, maar kwam ze weer buiten ging het masker weer op en was ze die lieve moslima.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 11:57 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Wat is dat voor wetenschap.Alsof nestbevuilers 100% de waarheid spreken. Meestal komen ze met anekdotisch "bewijs". Alles om de ongelovige te pleasen voor persoonlijk (aards) gewin. Dit gaat verder dan naïviteit, maar dit is gewoon domheid als je die blind geloofd. Ik begrijp best dat je iemand heel graag wilt geloven die je eigen vooroordelen bevestigt. Maar wees eerlijk genoeg voor en naar jezelf om dat niet als waarheidsvinding weg te zetten. Want dat is het niet.
Menno.²
Nou, bij deze afgetikt. Hoef je me ook niet meer te quoten toch?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Aldus de man die selectief leest, nooit met inhoudelijke reacties komt om vervolgens af te sluiten met 'je moeder'-opmerkingen.
Je zou 'nuance' niet herkennen al zou het in een knalgele doos met je naam in koeienletters erop voor je deur liggen.
Mijn ervaringen zijn anders. Ik vind je post echt eng. Je zet een heel volk weg als iets wat niet deugt.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:54 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Iedere ex moslima, (zijn altijd vrouwen) die hadden buiten dat ze dezelfde verhalen en ervaringen hadden ook altijd het standaard argument dat hun familieleden liegen. De islam kwam op één, dat was namelijk één van de zaken die ze zo pijn deed, dat hun vader, moeder, broers, zusjes etc. hun zo verstootte en niet accepteerde. En keer op keer kwam hetzelfde verhaal, ze liegen en bedriegen iedereen voor, achter de deuren en in de eigen islamitische bubbel tiert de westenhaat gewillig. Ze zeiden het nog net niet praktisch in koor "ze haten jullie intens". Vooral het verhaal van één vriendin staat mij nog goed bij, hoe ze vertelde dat haar moeder het ergste was, dat ze zo lief was in het gezicht, zo aardig deed, tot bijna onderdanig toe, en dan als ze wegliep altijd op de grond spuugde en thuis ging het dan weer over die verderfelijke ongelovigen en westerlingen, maar kwam ze weer buiten ging het masker weer op en was ze die lieve moslima.
Tel mijn eigen ervaringen erbij op, wat simpel samen te vatten zijn in "ware aard van moslims als ze je alleen treffen, masker en slachtofferrol zodra ze publiekelijk geconfronteerd worden" en nee ik vertrouw dus geen moslim op zijn woorden als het gaat om de islam omdat een moslim nooit neutraal naar de islam kan kijken. Kijk maar hoe stil ze zijn als het gaat om de vrouwen die hun doek wel willen afgooien, de bekendere zoals Ayaan of Lale moesten ook voor hun leven vrezen, doodse stilte uit de moslimgemeenschap, buiten de doodsbedreigingen dan.
Het feit dat jij en de rest van de moslims hier ook blijkbaar totaal geen meiden kennen in jullie islamitische kringen die zich verzetten of het hoofddoekje niet willen dragen zegt mij ook alweer genoeg, naïef dom volk wijsmaken dat het een vredelievend geloof is en geen sekte waarin iedereen de vrijheid heeft wat we in het westen preken, mij houden jullie niet voor de gek.
Je bent nu echt aan het zoeken naar een TRquote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:10 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Dat doen ze niet omdat ze de druk voelen van een andere ideologie die ze democratie en vrijheid noemen: naakt, naakter, naaktst. Je moet als vrouw je best doen om kledij te kopen die niet je bodyparts accentueert c.q. uitbaat. De liefhebbende (krolse) mannen trekken aan de touwtjes en de vrouwen hebben helaas maar te volgen. Het is zo zielig, want ze zijn er zich niet van bewust.
Hoe brengen ze ijsjes aan de man? Door een likkende vrouw in beeld te brengen. De westerse beschaving is gedegradeerd naar een door lusten en primitieve driften gedreven wereld. Maar ja, de negerslaven wisten ook niet dat ze slaven waren:
I Could Have Freed a Thousand More, If Only They Knew They Were Slaves²
Het punt is gechargeerd. Het is niet alleen de benamingen, ook hier met het "blinde progressieve support" is gechargeerd.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:48 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Irrelevant voor het gemaakte punt.
Die haatbaarden smullen van de naïviteit van al die blinde 'progressieve' support.
Enkel wanneer je weer met totaal inhoudsloze en framende oprispingen komt.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:56 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Nou, bij deze afgetikt. Hoef je me ook niet meer te quoten toch?
Helemaal mee eens, nuance is echt ver te zoeken.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:52 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Je moet dan ook wel alles op een hoopje gooien, extreem versimpelen en dan wat termen erin gooien waardoor het lijkt alsof je weet waar je het over hebt. Zo rollen de populistjes. Nuance is een doodzonde.
Gewoon gebaseerd op de comments hier. En elders.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:58 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Het punt is gechargeerd. Het is niet alleen de benamingen, ook hier met het "blinde progressieve support" is gechargeerd.
Vind ik ook.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:00 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Helemaal mee eens, nuance is echt ver te zoeken.
Hoe moeten wij de focus leggen op de gezinnen waar dit een issue is als de focus leggen op de islam beantwoord wordt met geweld, gekrijs en een hoop politieke ophef gevolgd door stilzwijgen? De islam wil gevrijwaard blijven van kritiek, het probleem wat het hiermee gecreëerd is dat we juist geen kritiek kunnen hebben op de extremen binnen deze ideologie.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 11:58 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Door moslims weg te zetten als extremisten, te vergelijken met sekteleden is het inderdaad ook zeer gemakkelijk om vervolgens te zeggen dat ze vooral niet de vrijheid moeten hebben om hun religieuze tradities te uiten. De onderdrukten helpen door te onderdrukken het is een mooi fenomeen, maar heeft dus geen reet met individuele keuzevrijheid te maken.
De focus leggen op waar de problemen zich voordoen, namelijk bepaalde gezinnen waar dit echt een issue is - lijkt mij een stukje nuttiger dan dit soort framing, generalisaties.
Verder ben je duidelijk van de stempel, als je het probleem niet ziet, dan is het er niet.
De enige die dat hier post is Bansheeboy. Waarom happen jullie allemaal zo op hem en geven jullie hem die aandacht?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Vind ik ook.
Dat mannen nu eenmaal seksuele jagers zijn, zich niet kunnen beheersen en dat het daarom logisch is dat vrouwen zich dienen te bedekken, is voorbij alle redelijkheid.
De idee dat vrouwen geen seksuele lustgevoelens zouden hebben, of veel minder, en dat daarom die vorm van bedekking niet voor mannen geldt, eveneens.
Dat Westerse vrouwen vooral als commerciële lustobjecten worden ingezet om spullen te verkopen, ook wat erg ongenuanceerd.
Allemaal uitspraken gedaan in dit topic.
Daar nog een mening over?
Hier; in overige topics komen dit soort ideeën ook aan de orde hoor, en niet alleen door hem.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:05 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
De enige die dat hier post is Bansheeboy. Waarom happen jullie allemaal zo op hem en geven jullie hem die aandacht?
Kan je doen alsof ik de raarste dingen zeg, maar ik vind inderdaad dat zaken wel heel erg in het extreme getild worden. Kijk alleen maar naar het originele RTL artikel waar dit topic op gebaseerd is. Het stuk ''ze hebben gewoon het recht er een te dragen'' wordt genegeerd in het artikel en ook in de OP, zodat de focus goed gelegd kan worden op ''ik heb zelf niet zoveel met hoofddoekjes'' wat gewoon een mening is die ze mag hebben. Zolang ze zich als minister maar aan de huidige wetten houdt. Het kan bovendien onmogelijk als een verrassing komen dat een PVV minister er zo'n mening op nahoudt. Van de zotte dat daar excuses voor worden geëist.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 10:50 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Waar maakt iedereen zich toch druk over? Niks aan de hand mensen!
En heel vreemd dat Faber haar excuses aanbood erna. En in tranen was.
Zullen ze haar vast toe gedwongen hebben! Arme Fleur!
Ja, ik was er al bang voor. Van een gemiddelde kalknagel kom je nog eerder af dan van die onbegrijpelijke hersenscheten van Fok’s eigen opperwap. Vermoeiend figuur.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Enkel wanneer je weer met totaal inhoudsloze en framende oprispingen komt.
Tot over een kwartier dus.
Je ziet het tipje van deze sluier (quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:03 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Hoe moeten wij de focus leggen op de gezinnen waar dit een issue is als de focus leggen op de islam beantwoord wordt met geweld, gekrijs en een hoop politieke ophef gevolgd door stilzwijgen? De islam wil gevrijwaard blijven van kritiek, het probleem wat het hiermee gecreëerd is dat we juist geen kritiek kunnen hebben op de extremen binnen deze ideologie.
En het zijn ook geen "bepaalde gezinnen" Mutant01, nee er zijn bepaalde gezinnen die zich vrijgevochten hebben van de islam, maar dat is een minderheid, de meerderheid zet de islam nog op één.
Paar jaar geleden nog, vrouw en dochter verlaten islamitische man, jarenlang onderdrukt. Het eerste wat ze doen is de hoofddoek afgooien. Hoe reageerde de islamitische gemeenschap? Ze zijn moeten onderduiken, in een blijf van mijn lijf huis terecht gekomen, de imam werd ingeschakeld die eiste dat de vrouw terugging naar haar man. Waar ging het om? Vooral om de familie eer, want de man schaamde zich natuurlijk kapot, in een gesprek met mijn buurman gaf hij aan dat hij er wel eens een klap gaf maar dat was normaal in die kringen. Hoe vaak heeft jouw vader je moeder eigenlijk een klap gegeven Mutant01? Nou die gemeenschap stond dus massaal aan de kant van de vader, islam en familie eer op één. Dit soort vrouwen/meiden moeten zich los vechten uit de islam zoals vroeger mensen zich moesten los vechten uit een sekte, ook deze mensen waren niet veilig. En dit zie ik met alle vrouwen die de islam proberen te verlaten, ze worden niet gezien als slachtoffer, maar als afvallige die de eer en de islam schaad en daarvoor moeten boeten, dat zijn dus complete gemeenschappen die met die ideeën rondlopen, dus ik geloof niet in "bepaalde gezinnen".
De islam is geen haar beter dan een sekte, en waarschijnlijk vele malen gevaarlijker.
Ze zijn enkel onbegrijpelijk wanneer je zelf nooit verder komt dan goedkope slogans.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:06 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Ja, ik was er al bang voor. Van een gemiddelde kalknagel kom je nog eerder af dan van die onbegrijpelijke hersenscheten van Fok’s eigen opperwap. Vermoeiend figuur.
Waar dan? En wie?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hier; in overige topics komen dit soort ideeën ook aan de orde hoor, en niet alleen door hem.
Nog erger: in de 'echte' wereld hoor je ze ook.
Waarom lezen sommigen zo selectief?
Tja, zijn jouw ervaringen anders omdat je zo'n hoofddoek mevrouwtje tegenkomt die zo lief is naar je, zo onderdanig, daarna niet beseffend dat ze een bloedhekel aan je heeft en gewoon een masker op heeft, dat is een beetje de vraag he?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:57 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Mijn ervaringen zijn anders. Ik vind je post echt eng. Je zet een heel volk weg als iets wat niet deugt.
Ik ben het deels met je eens. Mijn punt wordt helaas extreem gechargeerd en in het belachelijke getrokken. Maar al zelfs biologische feiten dat mannen jagers zijn worden ontkent is het einde zoek.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:05 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
De enige die dat hier post is Bansheeboy. Waarom happen jullie allemaal zo op hem en geven jullie hem die aandacht?
Anderen een gebrek aan nuance verwijten en je zelf schuldig maken aan geroeptoeter en persoonlijke aanvallen, zoals @Buitendam doet, is eenvoudigweg hypocriet. Praktiseer wat je zelf predikt, zou ik zeggen.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:00 schreef Tobias19xx het volgende:
[..]
Helemaal mee eens, nuance is echt ver te zoeken.
Houden we het gewoon daarop.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:07 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ze zijn enkel onbegrijpelijk wanneer je zelf nooit verder komt dan goedkope slogans.
Teveel woorden.
Mwoah, ik denk dat er zo her en der wel wat inhoudelijke punten te vinden zijn, alleen als de strekking van de argumenten niet bevalt wordt het voor een aantal een ander verhaal. Dat vind ik nogal een zwaktebod.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:08 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Anderen een gebrek aan nuance verwijten en je zelf schuldig maken aan geroeptoeter en persoonlijke aanvallen, zoals @:buitendam doet, is eenvoudigweg hypocriet. Praktiseer wat je zelf predikt, zou ik zeggen.
je hoeft toch maar 1 vrouw te hebben?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:08 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik ben het deels met je eens. Mijn punt wordt helaas extreem gechargeerd en in het belachelijke getrokken. Maar al zelfs biologische feiten dat mannen jagers zijn worden ontkent is het einde zoek.²
Jij weet helemaal niks van mijn ervaringen, dus hou het maar lekker bij jezelf.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:08 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Tja, zijn jouw ervaringen anders omdat je zo'n hoofddoek mevrouwtje tegenkomt die zo lief is naar je, zo onderdanig, daarna niet beseffend dat ze een bloedhekel aan je heeft en gewoon een masker op heeft, dat is een beetje de vraag he?
Als je mijn post eng vindt dan wil ik je wel bedanken, want dit zijn niet alleen mijn woorden MissButterFly, het verhaal wat ik vertelde hier was het verhaal van Samira, een moslima die verliefd was geworden op een meisje, en dit is het verhaal wat zij mij heeft verteld. Dus je vindt mijn post niet eng, je vindt het verhaal eng, een verhaal uit de mond van één van de doodgezwegen meiden die geen stem hebben in dit land, een moslima en een grotere ervaringsdeskundige dan welke linkstemmer in dit land dan ook.
Nee, ik heb me laten vertellen dat een man vier vrouwen en ontelbare concubines mag genieten.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:10 schreef Loverboii het volgende:
[..]
je hoeft toch maar 1 vrouw te hebben?
"Ik zou haar doen" is niet bepaald een Arabische zin. Gebezigd door de regular Hollandse man bij het voorbij lopen van een sensuele schone. Neem dat mee in je overweging.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:10 schreef Loverboii het volgende:
[..]
je hoeft toch maar 1 vrouw te hebben?
Een zin die ik nog nooit gesproken heb.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:12 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
"Ik zou haar doen" is niet bepaald een Arabische zin. Gebezigd door de regular Hollandse man bij het voorbij lopen van een sensuele schone. Neem dat mee in je overweging.²
Nou nou, veralgemeningen daar houden we niet van, toch?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:12 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
"Ik zou haar doen" is niet bepaald een Arabische zin. Gebezigd door de regular Hollandse man bij het voorbij lopen van een sensuele schone. Neem dat mee in je overweging.²
Nee, al is het wel te vertalen naar het straat-arabisch:quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:12 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
"Ik zou haar doen" is niet bepaald een Arabische zin. Gebezigd door de regular Hollandse man bij het voorbij lopen van een sensuele schone. Neem dat mee in je overweging.²
Dan deel ze dan eens, dit is toch een discussie forum, overtuig mij eens van de goedheid van moslims en de islam? Laat de andere kant van de medaille dan eens zien?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:11 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Jij weet helemaal niks van mijn ervaringen, dus hou het maar lekker bij jezelf.
Dank je. Hiermee bewijzen we dus mijn punt dat mannen vrouwen willen. Ongeacht kleur, geur, deur. Nogmaals dank.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:14 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Nee, al is het wel te vertalen naar het straat-arabisch:
psssssttttttt maisje!!!! HOER!!!!
Denk dat wel veel mensen het eng idee vinden dat je praat over mensen met een masker, en dat onder dat masker de echte persoon schuil gaat die kwade bedoelingen heeft. En dat dan projecteren op een hele bevolkingsgroep.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:08 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Tja, zijn jouw ervaringen anders omdat je zo'n hoofddoek mevrouwtje tegenkomt die zo lief is naar je, zo onderdanig, daarna niet beseffend dat ze een bloedhekel aan je heeft en gewoon een masker op heeft, dat is een beetje de vraag he?
Als je mijn post eng vindt dan wil ik je wel bedanken, want dit zijn niet alleen mijn woorden MissButterFly, het verhaal wat ik vertelde hier was het verhaal van Samira, een moslima die verliefd was geworden op een meisje, en dit is het verhaal wat zij mij heeft verteld. Dus je vindt mijn post niet eng, je vindt het verhaal eng, een verhaal uit de mond van één van de doodgezwegen meiden die geen stem hebben in dit land, een moslima en een grotere ervaringsdeskundige dan welke linkstemmer in dit land dan ook.
Jij schildert een hele bevolkingsgroep in je post af als anti westers en slecht en achterbaks.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:15 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Dan deel ze dan eens, dit is toch een discussie forum, overtuig mij eens van de goedheid van moslims en de islam? Laat de andere kant van de medaille dan eens zien?
Nou, nee dankjewel.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:17 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Hiermee bewijzen we dus mijn punt dat mannen vrouwen willen.
Dat dus.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:18 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Denk dat wel veel mensen het eng idee vinden dat je praat over mensen met een masker, en dat onder dat masker de echte persoon schuil gaat die kwade bedoelingen heeft. En dat dan projecteren op een hele bevolkingsgroep.
Als het goed is gaan er dan bij de meeste mensen wat alarmbellen af.
Hmm, maar dit is toch precies hetzelfde wat jij doet?quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:18 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Denk dat wel veel mensen het eng idee vinden dat je praat over mensen met een masker, en dat onder dat masker de echte persoon schuil gaat die kwade bedoelingen heeft. En dat dan projecteren op een hele bevolkingsgroep.
Als het goed is gaan er dan bij de meeste mensen wat alarmbellen af.
Comments hier zijn vaak onderbuikgevoelens, dat is geen goede uitgangspunt.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Gewoon gebaseerd op de comments hier. En elders.
Faber is een totaal incompetente minister met rare denkbeelden, maar als haar eigen mening over bepaalde zaken al reden is om weer met 'islamofobie' op de proppen te komen, geeft dat een helder inkijkje in de huidige 'progressieve' mindset. Kritiek op die religie is gewoon per definitie ontoelaatbaar.
Omdat de mensen niet begrijpen waar de islam voor staat, wat het doel is van de islam. Mensen leven in een fantasiewereld als ze denken dat de islam inclusief is, dat vrouwenrechten vooraan staan, homo's geaccepteerd worden, gelovigen van andere ideologieën gerespecteerd, gebruiken, normen en waarden van andere geaccepteerd. Waar zie je dat in de islamitische wereld? Dit wordt toch al 1400 jaar aangetoond dat ze islam niets heeft met bovenstaande opsomming, waar zijn al die voorvechters van al die vrijheden binnen de islamitische cultuur? Als de islam hier de dominante factor wordt verdwijnen ook al die vrijheden waar onze voorouders voor gevochten hebben en gestorven zijn, dat is geen lulverhaal dat is de harde realiteit waarbij de signalen inmiddels duidelijk zichtbaar aan het worden zijn in het westen.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:18 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Denk dat wel veel mensen het eng idee vinden dat je praat over mensen met een masker, en dat onder dat masker de echte persoon schuil gaat die kwade bedoelingen heeft. En dat dan projecteren op een hele bevolkingsgroep.
Als het goed is gaan er dan bij de meeste mensen wat alarmbellen af.
Oftewel wat ik zei, The Western Supremacy biasquote:Op vrijdag 5 juli 2024 12:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee.
Maar wat alle goede lijstjes betreft (welvaart, veiligheid, vrijheid, educatie, zorg, arbeidsrecht) staan de Westerse landen wel overal bovenaan.
Niet omdat het Westen inherent superieur zou zijn, maar omdat hier de Verlichting is doorgebroken, vaarwe is gezegd tegen tribalisme en blind geloof in wat religieuze mannetjes verkondigen en vrijheid van het individu hoog in het vaandel is komen te staan.
Dit heb je nu al 14 keer zo gezegd, dus ga ik je voor de 15e keer maar uitleggen dat het mij gaat om de in mijn ogen fundament van dit land: de grondwet en de daarbij horende rechtsstaat. Met onder andere dus godsdienstvrijheid.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:27 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm, maar dit is toch precies hetzelfde wat jij doet?
Jouw eigen persoonlijke ervaringen met de Islam en diens volgelingen projecteer je op de hele groep en dit is dan ook de reden dat elke keer als dit onderwerp ter sprake komt, je in haantje de voorste bent om in de bres te springen voor deze mensen en hun religie.
Vrijheid van godsdienst ja.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:32 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Dit heb je nu al 14 keer zo gezegd, dus ga ik je voor de 15e keer maar uitleggen dat het mij gaat om de in mijn ogen fundament van dit land: de grondwet en de daarbij horende rechtsstaat. Met onder andere dus godsdienstvrijheid.
En als mensen dan gaan kletsen over hun kwade bedoelingen achter hun masker van goedheid, maar stiekem jou haten ben ik inderdaad niet te beroerd om ze te wijzen op dat onderdeel van de Grondwet. Dat is niet in de bres springen.
Het is een religie. Er zijn een miljard moslims wereldwijd, geloof ik? Met vele stromingen zoals we dat ook kennen vanuit bijvoorbeeld het christendom. De ene heel soepel tot en met wat tegen een sekte aan schuurt. Kom niet aan met dé islam.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:28 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Omdat de mensen niet begrijpen waar de islam voor staat, wat het doel is van de islam.
Ik heb soms het idee dat er progressieve mensen zijn die één minderheid kiezen om goed voor op te komen, totdat er een minderheid in de discussie komt die nog meer verdediging vereist. Kan het persoonlijk echt niet rijmen als iemand heel hard opkomt voor vrouwen emancipatie en rechten voor LGBTQ; maar dan vervolgens ook op komt voor een religie (voornamelijk islam, maar ook binnen andere religies is het soms wel heel erg conservatief) waarvan duidelijk is dat ze erg fel zijn tegen vrouwen emancipatie e.d. Uitzonderingen daargelaten dan. Ik snap best dat je voor alle minderheden op wil komen omdat iedereen zichzelf moet kunnen zijn, maar op een gegeven moment moet je gewoon toe kunnen geven dat het botst imo. Dan kom ik persoonlijk liever op voor vrouwenrechten, daadwerkelijk racisme vanwege het hebben van een ander kleurtje, en homo's bv. Die mensen kunnen er niks aan doen dat ze zo in elkaar zitten, terwijl een haat dragende religie gewoon een keuze is; ook als je ermee opgevoed wordt.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:28 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Omdat de mensen niet begrijpen waar de islam voor staat, wat het doel is van de islam. Mensen leven in een fantasiewereld als ze denken dat de islam inclusief is, dat vrouwenrechten vooraan staan, homo's geaccepteerd worden, gelovigen van andere ideologieën gerespecteerd, gebruiken, normen en waarden van andere geaccepteerd. Waar zie je dat in de islamitische wereld? Dit wordt toch al 1400 jaar aangetoond dat ze islam niets heeft met bovenstaande opsomming, waar zijn al die voorvechters van al die vrijheden binnen de islamitische cultuur? Als de islam hier de dominante factor wordt verdwijnen ook al die vrijheden waar onze voorouders voor gevochten hebben en gestorven zijn, dat is geen lulverhaal dat is de harde realiteit waarbij de signalen inmiddels duidelijk zichtbaar aan het worden zijn in het westen.
Dus als ze dan roepen dat het onzin is, theoretische uitspraken vs. werkelijke praktijk wat kunnen we dan concluderen? Dat er velen een masker ophebben, niet leuk om te horen maar het is helaas wel zo. Teveel eigen ervaringen, teveel ervaringen van anderen gehoord, ik geloof er niet in. En nee ze zijn het niet allemaal, en daar zit ook gedeelte van het "antwoord" in, want het zijn ook oud of gematigde moslims die exact dit al jarenlang beweren en al jarenlang verkondigen, en dat zijn juist die mensen die vallen onder "het zijn ze niet allemaal".
Kijk die "gematigde" moslims hier in dit topic eens hun best doen te ontkennen of doen dat de islam een goed iets is, dat vrouwen niet onderdrukt worden en dat alles vrije keuzes zijn terwijl iedereen hier beter weet.
Vrouwen zijn ook jagers. Zeker in de vrije westerse wereld.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:08 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Ik ben het deels met je eens. Mijn punt wordt helaas extreem gechargeerd en in het belachelijke getrokken. Maar al zelfs biologische feiten dat mannen jagers zijn worden ontkent is het einde zoek.²
ze willen vooral macht, Islam doet het goed en ze willen een stukje van de taartquote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:35 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik heb soms het idee dat er progressieve mensen zijn die één minderheid kiezen om goed voor op te komen, totdat er een minderheid in de discussie komt die nog meer verdediging vereist. Kan het persoonlijk echt niet rijmen als iemand heel hard opkomt voor vrouwen emancipatie en rechten voor LGBTQ; maar dan vervolgens ook op komt voor een religie (voornamelijk islam, maar ook binnen andere religies is het soms wel heel erg conservatief) waarvan duidelijk is dat ze erg fel zijn tegen vrouwen emancipatie e.d. Uitzonderingen daargelaten dan. Ik snap best dat je voor alle minderheden op wil komen omdat iedereen zichzelf moet kunnen zijn, maar op een gegeven moment moet je gewoon toe kunnen geven dat het botst imo.
Overal joh, we zijn allemaal uiteindelijk gewoon dieren en dat is dikke prima.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Vrouwen zijn ook jagers. Zeker in de vrije westerse wereld.
Het Westen is ook cultureel superieur aan de rest van de wereld. Waarom is het zouden we dit niet mogen benoemen? En als je het hier niet mee eens bent ben ik benieuwd welke culturen jij beter acht dan de Westerse ..quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:30 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Oftewel wat ik zei, The Western Supremacy bias
Zelfs massamoordenaars als Hitler worden groter gemaakt dan een Stalin en Mao
Je lijkt hier van alles door elkaar te halen. Als iemand een negatieve mening heeft over een bepaalde groep mensen kun je misschien spreken van een vooroordeel of een generalisatie, maar dit heeft niets te maken met grondrechten of de rechtstaat.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:32 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Dit heb je nu al 14 keer zo gezegd, dus ga ik je voor de 15e keer maar uitleggen dat het mij gaat om de in mijn ogen fundament van dit land: de grondwet en de daarbij horende rechtsstaat. Met onder andere dus godsdienstvrijheid.
En als mensen dan gaan kletsen over hun kwade bedoelingen achter hun masker van goedheid, maar stiekem jou haten ben ik inderdaad niet te beroerd om ze te wijzen op dat onderdeel van de Grondwet. Dat is niet in de bres springen.
Ik zei meestal: "nou, daar zou ik weleens een beschuitje mee willen eten!" als ik een mooie man zag.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:12 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
"Ik zou haar doen" is niet bepaald een Arabische zin. Gebezigd door de regular Hollandse man bij het voorbij lopen van een sensuele schone. Neem dat mee in je overweging.²
Hier ook ja, al doen wij het nog steeds; ook al zijn we al jaren getrouwdquote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:40 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik zei meestal: "nou, daar zou ik weleens een beschuitje mee willen eten!" als ik een mooie man zag.
Even voor de goede orde: Dat was voor mijn huwelijk. Ben al 35 jaar met dezelfde man.
Het zal vooral onwetendheid zijn. Moet altijd denken aan de verdeling van mijn oude buurt, het arme gedeelte met sociale huurwoningen, veel criminaliteit, veel allochtonen vs. het betere gedeelte met veel koopwoningen en rijkere ouders. Dat waren twee verschillende werelden, de kinderen van dat betere gedeelte mochten nooit spelen in de armere buurten, waar het stikte van de allochtonen, dus kwamen ze er totaal niet mee in aanraking. Ze groeien op in hun bubbel vol gelijkgestemden, stemmen vervolgens D66/GL/PvdA omdat ze overtuigt zijn dat de problematiek onzin is, zij hebben het immers nooit gemerkt en de mensen die ertussenin wonen en het hun hele leven lang zien en meemaken zijn toch maar domme tokkies waar ze verder ook niet veel mee te doen hebben gehad in hun leven.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:35 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik heb soms het idee dat er progressieve mensen zijn die één minderheid kiezen om goed voor op te komen, totdat er een minderheid in de discussie komt die nog meer verdediging vereist. Kan het persoonlijk echt niet rijmen als iemand heel hard opkomt voor vrouwen emancipatie en rechten voor LGBTQ; maar dan vervolgens ook op komt voor een religie (voornamelijk islam, maar ook binnen andere religies is het soms wel heel erg conservatief) waarvan duidelijk is dat ze erg fel zijn tegen vrouwen emancipatie e.d. Uitzonderingen daargelaten dan. Ik snap best dat je voor alle minderheden op wil komen omdat iedereen zichzelf moet kunnen zijn, maar op een gegeven moment moet je gewoon toe kunnen geven dat het botst imo.
Als men voorstelt hun vrijheden zoals het dragen van een hoofddoek ter discussie te stellen, want onderdrukkend en vrouwonvriendelijk en bla bla heeft dat direct te maken met de grondwet. En dat is waar ik op reageer.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het Westen is ook cultureel superieur aan de rest van de wereld. Waarom is het zouden we dit niet mogen benoemen? En als je het hier niet mee eens bent ben ik benieuwd welke culturen jij beter acht dan de Westerse ..
[..]
Je lijkt hier van alles door elkaar te halen. Als iemand een negatieve mening heeft over een bepaalde groep mensen kun je misschien spreken van een vooroordeel of een generalisatie, maar dit heeft niets te maken met grondrechten of de rechtstaat.
Het is geen wedstrijd welke cultuur het beste is.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het Westen is ook cultureel superieur aan de rest van de wereld. Waarom is het zouden we dit niet mogen benoemen? En als je het hier niet mee eens bent ben ik benieuwd welke culturen jij beter acht dan de Westerse ..
[..]
Je lijkt hier van alles door elkaar te halen. Als iemand een negatieve mening heeft over een bepaalde groep mensen kun je misschien spreken van een vooroordeel of een generalisatie, maar dit heeft niets te maken met grondrechten of de rechtstaat.
Ga je nog in op mijn post over mijn ervaringen? Want ik lees weer een hoop wij-zij, links-rechts en meer van dat soort flauwekul.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:43 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Het zal vooral onwetendheid zijn. Moet altijd denken aan de verdeling van mijn oude buurt, het arme gedeelte met sociale huurwoningen, veel criminaliteit, veel allochtonen vs. het betere gedeelte met veel koopwoningen en rijkere ouders. Dat waren twee verschillende werelden, de kinderen van dat betere gedeelte mochten nooit spelen in de armere buurten, waar het stikte van de allochtonen, dus kwamen ze er totaal niet mee in aanraking. Ze groeien op in hun bubbel vol gelijkgestemden, stemmen vervolgens D66/GL/PvdA omdat ze overtuigt zijn dat de problematiek onzin is, zij hebben het immers nooit gemerkt en de mensen die ertussenin wonen en het hun hele leven lang zien en meemaken zijn toch maar domme tokkies waar ze verder ook niet veel mee te doen hebben gehad in hun leven.
Meer dan genoeg naïeve (vooral) meisjes meegemaakt in mijn leven met die gedachtegang, totdat ze geconfronteerd werden met de werkelijkheid, want er is geen ontkomen meer aan gezien de toename van dit soort mensen in Europa. Vroeg of laat komen ze allemaal aan de beurt en dan zien ze het eens met hun eigen ogen.
Het is volk wat "ons" niet kent, wat dat dag in dag uit aantoont in hun argumenten of oordeel over de "rechtse" stemmer, maar dit volk zou wel de moslim kennen, juist ja. Alles wat ik de laatste jaren over rechts hoor zie ik nooit tot zelden bij rechts, ik zie het wel al jaren vanuit islamitische hoek komen, en nog wel een factortje 1000 erger dan wat ze over rechts beweren.
U trof me al als een goedhartig man, hulde daarvoor.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:47 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Als men voorstelt hun vrijheden zoals het dragen van een hoofddoek ter discussie te stellen, want onderdrukkend en vrouwonvriendelijk en bla bla heeft dat direct te maken met de grondwet. En dat is waar ik op reageer.
Dat is iets fundamenteel anders dan: ik vind de islam kut, maar ze gaan hun goddelijke gang maar zolang ik er maar geen last van heb.
Zoals jij nu probeert te schetsen.
Als je het zo schetst wel, maar wat als we het omdraaien.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:47 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Als men voorstelt hun vrijheden zoals het dragen van een hoofddoek ter discussie te stellen, want onderdrukkend en vrouwonvriendelijk en bla bla heeft dat direct te maken met de grondwet. En dat is waar ik op reageer.
Dat is iets fundamenteel anders dan: ik vind de islam kut, maar ze gaan hun goddelijke gang maar zolang ik er maar geen last van heb.
Zoals jij nu probeert te schetsen.
Dat kan toch een mening zijn die mensen hebben? Daarnaast is een boerka gelukkig ook verboden op talloze plekken. Wat dat betreft staat de discussie rondom de hoofddoek niet op zichzelf.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:47 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Als men voorstelt hun vrijheden zoals het dragen van een hoofddoek ter discussie te stellen, want onderdrukkend en vrouwonvriendelijk en bla bla heeft dat direct te maken met de grondwet. En dat is waar ik op reageer.
Dat is iets fundamenteel anders dan: ik vind de islam kut, maar ze gaan hun goddelijke gang maar zolang ik er maar geen last van heb.
Zoals jij nu probeert te schetsen.
Relax, ik heb geen popup gekregen, en is dat ik deze toevallig zag want ook kreeg ik geen popup van. Even zoeken waar die staat.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:50 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ga je nog in op mijn post over mijn ervaringen? Want ik lees weer een hoop wij-zij, links-rechts en meer van dat soort flauwekul.
Je komt gefrustreerd over.
Nee natuurlijk moeten we dat niet accepteren, is er iemand die dat zegt? Ook binnen conservatieve Christelijke kringen worden kinderen geïndoctrineerd. Of binnen bepaalde sektes waar het heel moeilijk is uit te stappen.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:55 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Als je het zo schetst wel, maar wat als we het omdraaien.
Meisje krijgt vanuit haar geloof mee dat ze minderwaardig is, een hoer, verstoten wordt etc. als ze die hoofddoek niet draagt. Ze krijgt dag in dag uit met de paplepel ingegoten dat de westerse cultuur slecht is, dat het verboden is om met Nederlandse mannen om te gaan, homoseksualiteit is een doodzonde, haar enige doel in het leven is haar man dienen en de kinderen op te voeden. Allemaal in naam van een godsdienst.
Moeten we dit dan maar blijven accepteren onder de noemer "vrijheid van godsdienst"? Vrijheid van godsdienst moet geen vrijbrief worden voor het importeren van een radicale gedachtegang, extreme elementen in een godsdienst dienen dan aangepakt en verboden te worden. Want door die vrijheid van godsdienst kunnen Joden in Europa niet meer veilig over straat, in vele buurten kun je als homo niet meer hand in hand lopen, mensen worden neergestoken, dood gereden allemaal in naam van die godsdienst en de vrijheid die dat met zich meebrengt om de ideologische haat wat deze godsdienst voortbrengt te prediken en mensen te indoctrineren.
Door de vrijheid van godsdienst worden vrijheden van anderen ingeperkt, door de vrijheid van godsdienst kunnen radicale elementen zich onder de radar ontwikkelen en een gevaar vormen voor de bevolking. Dat kan nooit de bedoeling zijn geweest van vrijheid van godsdienst, en kritiek op de islam en op die radicale elementen moet eens los gezien worden van de grondwet, want de opvattingen vanuit islam staan haaks op de grondwet.
Zeker, als het daarbij blijft. Maar als je daarna de suggestie doet om de vrijheid daarin te beperken opper je iets wat niet kan volgens de grondwet. En dát is dan het moment dat ik dat benoem.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 13:58 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat kan toch een mening zijn die mensen hebben?
Correct.quote:Op vrijdag 5 juli 2024 14:01 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Nee natuurlijk moeten we dat niet accepteren, is er iemand die dat zegt? Ook binnen conservatieve Christelijke kringen worden kinderen geïndoctrineerd. Of binnen bepaalde sektes waar het heel moeilijk is uit te stappen.
Daarom is het zo belangrijk dat Lala Gul een boek heeft geschreven over wat haar is overkomen, dat er over gesproken wordt en vrouwen lezen en horen dat het niet normaal is wat hun overkomt. Als er wordt gezwegen en niemand je wat anders verteld weet je niet beter en de omgeving buiten de familie weet het vaak ook niet. Als buiten de familie niemand wat weet kan het ook niet aangepakt worden.
Je maakt alleen de denkfout dat mensen zoals ik het wel prima vinden dat vrouwen onderdrukt worden binnen de islam en dan maak je een denkfout. Denk dat bijna niemand hier dat normaal vind. Ook ‘links’ niet.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |