abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 3 januari 2025 @ 21:44:25 #203
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_216165828
quote:
16s.gif Op vrijdag 3 januari 2025 17:07 schreef FlippingCoin het volgende:

[..]
Ook gezien vandaag in een kleine bioscoop, zeker een mooie film. Hij stond hier ook als kinderfilm, de kaartjespersoon gaf al aan dat het een goede film was bij ons toen we zonder kinderen aankwamen. :P

8/10 klopt wmb wel.
Ook zojuist gezien met vrouw en zoon. Prima film waar je voor een groot deel ook je eigen invulling aan kan geven. Het tempo, de setting en het gebrek aan dialoog maakte het bij vlagen wel een beetje, tja, saai. Maar goed wel een charmante ervaring dus.

7.5/10
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_216189730

RoboCop(1987)7.6action, crime, sci-fi, thriller102R16Paul VerhoevenEdward Neumeier, Michael MinerPeter Weller, Nancy Allen, Dan O'HerlihyIn a dystopic and crime-ridden Detroit, a terminally wounded cop returns to the force as a powerful cyborg haunted by submerged memories
Gisteravond deze topfilm herkeken. Toen hij uitkwam was ik 10 en nog te jong om hem te zien, maar dat weerhield me niet om een filmposter in mijn kamertje op te hangen. Ik ging vroeger vaak bedelen bij videotheken (weet u nog?) om gratis filmposters en deze was toch wel de top van mijn collectie. Ik zag de film pas jaren later en toen vond ik het vooral een brute actiefilm, maar alle cynische maatschappij-kritiek en donkere voorspellingen gingen toen grotendeels aan me voorbij. De film heeft vandaag de dag niet aan relevantie ingeboet, integendeel zou ik zeggen, het is nog een stuk actueler geworden dan in 1987. Verhoeven is wel een groot visionair gebleken. Zo maakte hij ook een film als Starship Troopers die vaak onbegrepen was maar nog steeds geniaal is.

Robocop gaat natuurlijk niet (alleen) over een super-cop die criminelen op onderkoelde en spectaculaire manier onschadelijk maakt maar vooral over een totaal uit de hand gelopen politie-macht die "praktisch gelijk aan het leger" is geworden, en, nog erger, bestuurd wordt door een door en door verrotte en corrupte techreus avant la lettre. Het maakt niet uit hoeveel doden er vallen, zolang er maar bakken vol geld verdiend kan worden aan lucratieve overheids-contracten, en samenwerken met de grootste criminelen mag ook gewoon zolang het maar "for the greater good" is. Ironisch is de robot de enige die toch een geweten blijkt te hebben, en zijn dappere ex-partner hobbelt er achteraan omdat ze al na 1 dag smoorverliefd op hem is geworden en het haar niks boeit dat ie tegenwoordig vooral uit metaal en computerchips bestaat, en alleen olvarit vreet. Aan de rest van de politie heb je eigenlijk geen fuck.

De remake uit 2014 nooit gezien overigens, en dat ga ik denk ik ook zo houden.
pi_216228003

L'histoire de Souleymane(2024)7.8drama931h 33minALBoris LojkineDelphine Agut, Boris LojkineAbou Sangare, Nina Meurisse, Emmanuel YovanieA Paris food delivery cyclist and asylum seeker named Souleymane has two days to prepare his story for a make-or-break interview to secure legal residency
Dit is een documentaire-achtige film over Souleymane, een asielzoeker uit Guinea die aan alle kanten vast zit. Hij mag zonder visum niet werken maar heeft wel geld nodig dus "huurt" hij het account bij een fietsbezorgdienst van een "vriend". Die heeft hem daardoor stevig in de tang en hij zit hem nog harder achter de broek dan de onpersoonlijke en totaal onbehulpzame bezorgdienst zelf. Ondertussen zit ie in de stress over het interview dat ie over een paar dagen heeft voor de aanvraag van een verblijfsvergunning. Vanuit de groep waarmee hij naar Europa is gevlucht wordt ie gepushed om een ander (gelogen) verhaal op te hangen omdat dat kansrijker zou zijn, en de informatie en documenten om dat verhaal te ondersteunen kosten ook geld. Terwijl ie op z'n fietsje door het drukke Parijse verkeer crosst om de tassen met eten op tijd af te leveren probeert ie het verhaal in z'n kop te stampen, en is ie wanhopig aan het jongleren om alle andere ballen in de lucht te houden. Het is allemaal zo dicht op de huid gefilmd dat je zijn stress en wanhoop bijna lijfelijk voelt, zeker nadat een klein verkeersongelukje de boel verder inelkaar laat pleuren. Tegelijkertijd is het ook ongemakkelijk doordat het geen zwart/wit kwestie is. Want hij is natuurlijk wel bezig om de boel te belazeren met z'n nepverhaal. Maar in hoeverre heeft hij een keuze? En wat is zijn echte verhaal nou eigenlijk?
pi_216228613
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2024 16:53 schreef Farenji het volgende:

Strange Darling(2023)7.4horror, thriller97R16JT MollnerJT MollnerWilla Fitzgerald, Kyle Gallner, Madisen BeatyNothing is what it seems when a twisted one-night stand spirals into a serial killer's vicious murder spree
Wat een waanzinnige film. Ik ga er verder niks over vertellen, het beste is om er zo blind mogelijk in te gaan. En dus ook *ZEKER NIET* van te voren "even de laatste 30 minuten 4x versneld kijken", echt wtf @:flipsen.
Holy shit wat een film en twists :D :o :% _O_
Een vette 8!
Zojuist gekeken op Pathé thuis voor 5,99
pi_216228817
quote:
1s.gif Op donderdag 9 januari 2025 15:05 schreef Blues het volgende:

[..]
Holy shit wat een film en twists :D :o :% _O_
Een vette 8!
Zojuist gekeken op Pathé thuis voor 5,99
Ik zag hem al voorbijkomen en vroeg me af of het die ¤6 waard was maar ik ben door jullie overtuigd
  Moderator donderdag 9 januari 2025 @ 21:08:13 #208
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_216233227
Ik vond Strange Darling juist een flinke tegenvaller. De twist zie je aankomen vanaf de eerste scene. De film wil slim en cool over komen door niet alles in chronologische volgorde af te spelen, maar het verhult er eigenlijk alleen maar mee dat het script weinig voorstelt.

De hoofdrolspeelster vond ik overigens wel heel goed.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
pi_216233510
quote:
0s.gif Op donderdag 9 januari 2025 21:08 schreef Mike het volgende:


De hoofdrolspeelster vond ik overigens wel heel goed.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_216249870
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 oktober 2024 16:53 schreef Farenji het volgende:

Strange Darling(2023)7.4horror, thriller97R16JT MollnerJT MollnerWilla Fitzgerald, Kyle Gallner, Madisen BeatyNothing is what it seems when a twisted one-night stand spirals into a serial killer's vicious murder spree
Wat een waanzinnige film. Ik ga er verder niks over vertellen, het beste is om er zo blind mogelijk in te gaan. En dus ook *ZEKER NIET* van te voren "even de laatste 30 minuten 4x versneld kijken", echt wtf @:flipsen.
Bedankt voor de tip.
Wat een goede actrice.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
  Moderator maandag 13 januari 2025 @ 09:09:01 #211
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_216276760
quote:
0s.gif Op donderdag 10 oktober 2024 10:11 schreef flyguy het volgende:

A Real Pain(2024)7.4comedy, drama90Rn/aJesse EisenbergJesse EisenbergKieran Culkin, Jesse Eisenberg, Olha BosovaMismatched cousins David and Benji reunite for a tour through Poland to honor their beloved grandmother. The adventure takes a turn when the odd-couple's old tensions resurface against the backdrop of their family history
Twee neefjes die als praktisch broertjes samen opgroeiden zijn wat uitelkaar gegroeid, maar gaan nu samen op reis naar Polen. Want oma is dood en heeft ze wat geld nagelaten zodat ze naar Polen kunnen gaan om daar het huis te zien waar zij opgroeidde. Oma was Joods en overleefde de Holocaust, dus veel plekken worden bezocht die centraal stonden voor de Joodse cultuur in dat deel van de wereld. Langzaam wordt duidelijk waarom de twee het contact verloren terwijl de kijker met de groep rondreist.

De film is gemaakt door Jesse Eisenberg, die samen met Kieran Culkin de hoofdrollen vertolkt. Culkin's rol doet veel denken aan Succession, maar wat melodramatischer en Eisenberg zet ook een prima performance neer. Al met al prima vermaakt.
quote:
0s.gif Op zondag 22 december 2024 15:26 schreef Farenji het volgende:

A Real Pain(2024)7.4comedy, drama90Rn/aJesse EisenbergJesse EisenbergKieran Culkin, Jesse Eisenberg, Olha BosovaMismatched cousins David and Benji reunite for a tour through Poland to honor their beloved grandmother. The adventure takes a turn when the odd-couple's old tensions resurface against the backdrop of their family history
De twee hoofdrolspelers van deze film zijn een soort van Bert & Ernie. Dat bedoel ik in de meest positieve zin, ik was vroeger (nog steeds) groot fan van Bert & Ernie. Dit duo werkt zo goed vanwege de duidelijke en totaal verschillende karakters. Ernie is de vrolijke extraverte doener, en Bert is de wat sombere introverte denker. Bert is wat saai want hij wil altijd lezen en Ernie is vrij irritant want hij wil juist altijd lawaai maken.

In deze film is het bijna net zo tussen de twee neven David en Benji; David is de beetje gestresste carriereman met gezin die nogal gereserveerd overkomt en Benji is de extraverte flierefluiter die bijna overal waar hij komt meteen het middelpunt van de belangstelling is. David laat zich behoorlijk koeieneren door de dominante Benji. Benji is op zijn manier heel liefdevol voor David al komt dat meestal niet echt uit de verf en werkt het zelfs averechts. Vaak is Benji gewoon een onuitstaanbare eikel, maar door z'n charmes en zijn lompe eerlijkheid komt hij er keer op keer toch mee weg. Gedurende de reis door Polen die ze samen maken leer je ze steeds beter kennen, en ga je ze allebei met heel andere ogen bekijken.

Ik vond dit een heel goede film omdat ie qua verhaal zo lekker eenvoudig is, maar erg goed geschreven (door Jesse Eisenberg die ook David speelt), met een aantal hilarische momenten en onverwachte emotionele diepgang. Kieran Culkin is echt geweldig als Benji en hij draagt de film voor een groot deel maar dat had ie absoluut niet kunnen doen zonder z'n tegenspelers. Een van de beste films die ik dit jaar heb gezien.
Afgelopen zaterdag gezien in de bioscoop. Mooie arthouse film. Zat wel de hele film te denken waar ik die Marcia toch uit kende, maar dat was dus gewoon Jennifer Grey (Dirty Dancing) op leeftijd en dus heel lang na haar nose job.

Een 7,7/10 wat mij betreft.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  maandag 13 januari 2025 @ 17:19:57 #212
13148 Shogo
Psycho...
pi_216283125
Ik had weer eens zin om Bond films te kijken dus dan maar de Craig films voor nu.


Casino Royale(2006)8action, adventure, thriller144PG-1312Martin CampbellNeal Purvis, Robert Wade, Paul HaggisDaniel Craig, Eva Green, Mads MikkelsenAfter earning a licence to kill, secret agent James Bond sets out on his first mission as 007. Bond must defeat a private banker funding terrorists in a high-stakes game of poker at Casino Royale, in Montenegro
Ongelooflijk dat deze film al bijna 20 jaar oud is! Voel mij echt oud worden zo. De eerste film met Daniel Craig als Bond, James Bond. Een prachtige Eva Green als Vesper Lynd (wat nog lang als een rode draad door de films gaat). Fantastische film nog steeds, met geweldige acties en locaties. De film komt nog steeds goed mee wat dat betreft.


Quantum of Solace(2008)6.5action, adventure, mystery, thriller106PG-1312Marc ForsterPaul Haggis, Neal Purvis, Robert WadeDaniel Craig, Olga Kurylenko, Mathieu AmalricJames Bond tries to stop an organisation from eliminating a country's most valuable resource
Na CR kwam Quantum of Solace wat eigenlijk als een extra verlenging van Casino Royale aanvoelt en ook direct inhaakt op dat einde. Ik heb deze film nooit echt slecht gevonden, maar na het geweldige Casino Royale is dit inderdaad een minder deel en ook de minste van de Craig films. Bad guy is niet fantastisch, maar de locaties natuurlijk weer wel.


Skyfall(2012)7.8action, adventure, thriller143PG-1312Sam MendesNeal Purvis, Robert Wade, John LoganDaniel Craig, Judi Dench, Javier BardemJames Bond's loyalty to M is tested when her past comes back to haunt her. When MI6 comes under attack, 007 must track down and destroy the threat, no matter how personal the cost
Door velen geprezen als een van de beste. Ik heb de film eigenlijk sinds jaren niet meer gezien. De film vond ik zelf erg goed tot het moment dat zie spoiler. Daarvoor was het persoonlijk en Bond moest zichzelf opnieuw uitvinden. Dat was goed uitgevoerd, maar richting het einde begint het script toch erg te rammelen als je het mij vraagt. Alles gepland door Silva, maar gebaseerd op een precieze toevalligheid en timing die mij erg stoorde. Het Home Alone einde hielp ook niet echt mee. Positief gezien had deze film wel prachtige cinematografie.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.

Spectre(2015)6.8action, adventure, thriller0PG-1312Sam MendesJohn Logan, Neal Purvis, Robert WadeDaniel Craig, Christoph Waltz, Léa SeydouxA cryptic message from James Bond's past sends him on a trail to uncover the existence of a sinister organisation named SPECTRE. With a new threat dawning, Bond learns the terrible truth about the author of all his pain in his most recent...
meer »
Spectre vond ik dan wel beter uitgevoerd, eigenlijk precies zoals ik mij herinnerde. De intro is erg memorabel met de dodenherdenking en de persoonlijke missie van 007 brengt hem overal om zo Spectre te ontrafelen. De stijl van Skyfall is hier verder doorgevoerd en de film ziet er dan ook prachtig uit. Deze vond ik top!
pi_216321638

The Room Next Door(2024)7drama107PG-1312Pedro AlmodóvarPedro Almodóvar, Sigrid NunezJulianne Moore, Tilda Swinton, John TurturroIngrid and Martha were close friends in their youth, when they worked together at the same magazine. After years of being out of touch, they meet again in an extreme but strangely sweet situation
Dubbel gevoel over deze film. Twee top-acteurs in een film wekt wel verwachtingen. Julianne Moore die bijna altijd wel iets "eigens" meeneemt en Tilda Swinton die juist in elke film een compleet ander personage neerzet (en soms meer dan 1). Maar zeker het eerste deel van de film was vooral statisch gepraat en veel achtergrond-verhaal waarvan ik vaak niet helemaal begreep wat de relevantie was. Naarmate de film vorderde werd het beter en begon het me meer te boeien. Het gaat over een zwaar onderwerp wat toch met bijzondere lichtheid (en felle kleuren) is verfilmd. Wat dat betreft is het een mooie film die ook wel indruk maakt. Maar jammer van de (in mijn ogen) soms overbodige opvulling. En het einde, tja.
  zondag 19 januari 2025 @ 22:34:54 #214
13148 Shogo
Psycho...
pi_216360828
[review=https://www.imdb.com/title/tt21235248,6.5]Ja, de nostalgie was er en de actie was er ook. Eigenlijk is het leukste dat we de oude rotten zien in deze film. De comedy van de "new crew" werkt wat minder als je het mij vraagt. Wel vermakelijk, maar na al de opbouw met de bad guy vond ik het daarna wel heel snel voorbij. Afterlife was best goed, deze niet slecht, maar ook niet bijzonder.[/review]

[ Bericht 4% gewijzigd door Danny op 01-02-2025 09:42:08 ]
  Moderator zondag 26 januari 2025 @ 10:03:35 #215
55052 crew  djkoelkast
www.xms.nl
pi_216434799

Babygirl(2024)6.6crime, drama, mystery, thriller114R12Halina ReijnHalina ReijnNicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio BanderasA high-powered CEO puts her career and family on the line when she begins a torrid affair with her much-younger intern
Babygirl, je hoort er veel over en het is weer zo'n film die je of heel goed vindt of helemaal niks.
Op de eerste plaats: de trailer, die is wel heel erg verknipt en vind ik niet helemaal de juiste sfeer scheppen, het is allemaal veel genuanceerder.

Het acteerwerk is echt heel erg goed en het camerawerk is fenomenaal. De manier waarop zeer intieme scenes gebracht worden, veelal in 1 doorlopend shot, met een ijzige stilte op de achtergrond is echt fantastisch.
Er is heel goed gebruikgemaakt van muziek, en de gecomponeerde muziek is heel erg goed, maar er zitten ook een aantal bestaande nummers in die op de juiste momenten de juiste sfeer weten te scheppen. Maar vooral ook het gebruik van stiltes is heel erg goed.

Het is een film die gaat over machtsverhoudingen en het invullen van fantasieën en wensen, over communicatie of het gebrek daar aan, over controle hebben of juist loslaten. Gewaagd onderwerp en wat mij betreft zeer smaakvol gebracht.

Ik heb hem twee keer gezien (kwam zo uit, een keer zelf gegaan en later had ik zelf dienst in het filmhuis), de tweede keer vielen me wel meer hele toffe details op. Personen in de achtergrond als puzzelstukjes voor wat er gaande is bijvoorbeeld. Wat mij betreft een dikke aanrader.
Luister naar XPLIZIT op www.xms.nl
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
  maandag 27 januari 2025 @ 09:11:57 #216
61661 Ang3l
The Right Kinda Wrong
pi_216446766
quote:
0s.gif Op zondag 26 januari 2025 10:03 schreef djkoelkast het volgende:

Babygirl(2024)6.6crime, drama, mystery, thriller114R12Halina ReijnHalina ReijnNicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio BanderasA high-powered CEO puts her career and family on the line when she begins a torrid affair with her much-younger intern
Babygirl, je hoort er veel over en het is weer zo'n film die je of heel goed vindt of helemaal niks.
Op de eerste plaats: de trailer, die is wel heel erg verknipt en vind ik niet helemaal de juiste sfeer scheppen, het is allemaal veel genuanceerder.

Het acteerwerk is echt heel erg goed en het camerawerk is fenomenaal. De manier waarop zeer intieme scenes gebracht worden, veelal in 1 doorlopend shot, met een ijzige stilte op de achtergrond is echt fantastisch.
Er is heel goed gebruikgemaakt van muziek, en de gecomponeerde muziek is heel erg goed, maar er zitten ook een aantal bestaande nummers in die op de juiste momenten de juiste sfeer weten te scheppen. Maar vooral ook het gebruik van stiltes is heel erg goed.

Het is een film die gaat over machtsverhoudingen en het invullen van fantasieën en wensen, over communicatie of het gebrek daar aan, over controle hebben of juist loslaten. Gewaagd onderwerp en wat mij betreft zeer smaakvol gebracht.

Ik heb hem twee keer gezien (kwam zo uit, een keer zelf gegaan en later had ik zelf dienst in het filmhuis), de tweede keer vielen me wel meer hele toffe details op. Personen in de achtergrond als puzzelstukjes voor wat er gaande is bijvoorbeeld. Wat mij betreft een dikke aanrader.
Die Halina doet t toch maar lekker ff.
L'Amour menaçant:
Qui que tu sois, voici ton maître. Il l'est, le fût ou le doit être.
pi_216458952

Dìdi(2024)7.4comedy, drama93Rn/aSean WangSean WangIzaac Wang, Joan Chen, Shirley ChenIn 2008, during the last month of summer before high school begins, an impressionable 13-year-old Taiwanese American boy learns what his family can't teach him: how to skate, how to flirt, and how to love your mom
Bakken vol puberale awkwardness in deze semi-autobiografische film (over de schrijver/regisseur zelf). Het gaat over de Taiwanese Chris ("friends call me Wang-Wang" maar z'n moeder noemt hem Didi) die wanhopig op zoek is naar z'n plek in de wereld. En dat valt niet mee. Vaak best herkenbaar, er kwamen wat (minstens zo awkward) herinneringen uit mijn eigen puberteit naar boven. Voor "Didi" is het extra moeilijk omdat ie ook nog eens worstelt met z'n aziatische achtergrond, een gezin met afwezige vader, een moeder die hem te veel pusht en zich voor hem lijkt te schamen, een stomme zus, en dan is er ook nog oma die de hele tijd ongevraagde adviezen geeft en ruzie maakt met z'n moeder. Uiteindelijk leert ie met veel vallen en opstaan uiteindelijk toch een beetje hoe het leven werkt. Leuk en met humor verfilmd, al doet de awkwardness soms wel pijn. Behalve de stukjes die in het Mandarijn werden gesproken was er geen ondertiteling, en dat vond ik soms wel jammer omdat ik gewoon niet alles duidelijk kon verstaan.
  woensdag 29 januari 2025 @ 14:07:19 #218
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_216470059

Neshoma(2024)8.5documentary881h 28min6Sandra BeerendsSandra BeerendsDaniella Kertesz, Mickey Kertesz, Rifka LodeizenKnow what this is about?
Be the first one to add a plot.
Een prachtig gemaakte documentaire die zich in het interbellum (de periode tussen WO-1 en WO-2) afspeelt in het Joodse deel van Amsterdam. Nesjomme betekent 'ziel' en inderdaad is tijdens de WO-2 de (Joodse) ziel uit de stad verdwenen met het deporteren van 60.000 Joodse Amsterdammers. Prachtig ingetogen gemaakt.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_216470252
quote:
0s.gif Op woensdag 29 januari 2025 14:07 schreef golfer het volgende:

Neshoma(2024)8.5documentary881h 28min6Sandra BeerendsSandra BeerendsDaniella Kertesz, Mickey Kertesz, Rifka LodeizenKnow what this is about?
Be the first one to add a plot.
Een prachtig gemaakte documentaire die zich in het interbellum (de periode tussen WO-1 en WO-2) afspeelt in het Joodse deel van Amsterdam. Nesjomme betekent 'ziel' en inderdaad is tijdens de WO-2 de (Joodse) ziel uit de stad verdwenen met het deporteren van 60.000 Joodse Amsterdammers. Prachtig ingetogen gemaakt.
Bedankt voor deze tip, schrijf 'm op!
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_216478984
We hebben net alle Equalizer films gezien.

Lekker goor, veel bloed moord en doodslag én een goed verhaal!

Hoofdrol is voor Denzel Washington die het heerlijk speelt.

https://www.imdb.com/title/tt0455944/?ref_=ext_shr_lnk

Cijfers: 1e film- 7.3. 2e film- 6.7 3e film - 6.8
♡ Sa fier as de moanne, - en werom ♡
pi_216500898

The Thing(1982)8.2horror, mystery, sci-fi109R16John CarpenterBill Lancaster, John W. Campbell Jr.Kurt Russell, Wilford Brimley, T.K. CarterA research team in Antarctica is hunted by a shape-shifting alien that assumes the appearance of its victims
Een alien crasht met zijn / haar (?) ruimteschip op Antarctica, waar het voor dood en verderf zorgt door alles te doden om vervolgens de levensvorm van het slachtoffer aan te nemen.. Op den duur ontstaat er zo spanning bij een groep wetenschappers, want wie is een echt mens en wie doet alsof ?

Je krijgt er Wie is de Mol vibes van :o :D , spannend !!
"You can call me Susan if it makes you happy"
  zondag 2 februari 2025 @ 13:55:53 #222
44346 junkiesietze
Trotse Scooter-rijder.
pi_216521132

This Is the Tom Green Documentary(2025)7.6documentary971h 37minn/aTom GreenTom Green, Mary Jane Green, Phil GirouxComedian Tom Green's journey takes unexpected turns as he shifts from wild MTV stunts to confronting serious health challenges, ultimately finding peace away from Hollywood on his Canadian farm
Tom Green is een fucking legend. Zijn tijd ver vooruit en grondlegger van dingen die nu normaal zijn op youtube etc. Ik zou bijna zeggen dat het een tijdreiziger is.

Kan me nog herinneren dat dit ook op tv was in nederland, maar dan net als 6pack diep in de nacht, eind 90s begin 2000 ergens.
wel miste ik wat ik persoonlijk het grappigste vond van de Tom Green show:

Bekijk deze YouTube-video
vanaf 15min
Ik boek je met mijn neon je weet.
en ik heb ook een auto.
pi_216531949
quote:
0s.gif Op zondag 26 januari 2025 10:03 schreef djkoelkast het volgende:

Babygirl(2024)6.6crime, drama, mystery, thriller114R12Halina ReijnHalina ReijnNicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio BanderasA high-powered CEO puts her career and family on the line when she begins a torrid affair with her much-younger intern
Babygirl, je hoort er veel over en het is weer zo'n film die je of heel goed vindt of helemaal niks.
Op de eerste plaats: de trailer, die is wel heel erg verknipt en vind ik niet helemaal de juiste sfeer scheppen, het is allemaal veel genuanceerder.

Het acteerwerk is echt heel erg goed en het camerawerk is fenomenaal. De manier waarop zeer intieme scenes gebracht worden, veelal in 1 doorlopend shot, met een ijzige stilte op de achtergrond is echt fantastisch.
Er is heel goed gebruikgemaakt van muziek, en de gecomponeerde muziek is heel erg goed, maar er zitten ook een aantal bestaande nummers in die op de juiste momenten de juiste sfeer weten te scheppen. Maar vooral ook het gebruik van stiltes is heel erg goed.

Het is een film die gaat over machtsverhoudingen en het invullen van fantasieën en wensen, over communicatie of het gebrek daar aan, over controle hebben of juist loslaten. Gewaagd onderwerp en wat mij betreft zeer smaakvol gebracht.

Ik heb hem twee keer gezien (kwam zo uit, een keer zelf gegaan en later had ik zelf dienst in het filmhuis), de tweede keer vielen me wel meer hele toffe details op. Personen in de achtergrond als puzzelstukjes voor wat er gaande is bijvoorbeeld. Wat mij betreft een dikke aanrader.
Ik vond hem helemaal niks. Wel bizar om Natte Asbak in een hollywood film te horen. _O-
Uitvinder van de biersmiley.
  maandag 3 februari 2025 @ 10:14:05 #224
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_216532262
quote:
0s.gif Op maandag 3 februari 2025 09:46 schreef dimmak het volgende:

[..]
Ik vond hem helemaal niks. Wel bizar om Natte Asbak in een hollywood film te horen. _O-
Natte asbak?
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_216532370
quote:
1s.gif Op maandag 3 februari 2025 10:14 schreef Molo het volgende:

[..]
Natte asbak?
Natte Visstick* excuus.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Natte_Visstick
Uitvinder van de biersmiley.
  maandag 3 februari 2025 @ 14:09:32 #226
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_216535064
quote:
0s.gif Op maandag 3 februari 2025 10:24 schreef dimmak het volgende:

[..]
Natte Visstick* excuus.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Natte_Visstick
Nooit van gehoord, geniale naam wel :D

Ik ga even zoeken welk nummer dat dan is
Vond het sowieso wel echt niet-Hollywoodiaanse muziek door de film heen

Oh deze! Ja lekker wel, en passend ook

Bekijk deze YouTube-video
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_216535116
quote:
1s.gif Op maandag 3 februari 2025 14:09 schreef Molo het volgende:

[..]
Nooit van gehoord, geniale naam wel :D

Ik ga even zoeken welk nummer dat dan is
Vond het sowieso wel echt niet-Hollywoodiaanse muziek door de film heen

Oh deze! Ja lekker wel, en passend ook

Bekijk deze YouTube-video
De hele films zat heel goed in elkaar. Maar het verhaal zelf trok mij echt niet. Niet mijn ding. Wel goed uitgevoerd, dus wat dat betreft dikke probs voor van Reijn.
Uitvinder van de biersmiley.
  dinsdag 4 februari 2025 @ 15:37:01 #228
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_216548018

A Complete Unknown(2024)7.7biography, drama, music141Rn/aJames MangoldJames Mangold, Jay Cocks, Elijah WaldTimothée Chalamet, Joe Tippett, Edward NortonIn 1961, an unknown 19-year-old Bob Dylan arrives in New York City with his guitar and forges relationships with musical icons on his meteoric rise, culminating in a groundbreaking performance that reverberates around the world
Deze gisteravond gezien, de broer van mijn vrouw is hier een paar dagen en die is muzikant, dus leek me wel een goede optie. Viel niet tegen! Blijkt dat ik eigenlijk geen idee had wie Bob Dylan nou is en hoe hij beroemd is geworden. De film gaat uiteraard over zijn leven, maar ook de keuzes die hij heeft gemaakt in relaties en in zijn muziek. Verrassend genoeg bleek hij eigenlijk gewoon een irritant ventje te zijn geweest :D Tenminste, dat vond ik na het zien van de film. Goed acteerwerk, uiteraard goede muziek, aanradertje wel.
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  dinsdag 4 februari 2025 @ 17:39:27 #229
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_216549237

Lost City(2024)8documentary911h 31minn/aWilly LindwerWilly Lindwer, Guus LuijtersWilly Lindwer, Guus LuijtersIt tells the unknown story of the Amsterdam city tram that collaborated with the Nazis and deported tens of thousands of Jews to the train stations on their way to the death camps. We experience their last tram ride
In deze docu-film De verdwenen stad gaan Willy Lindwer en Guus Luijters op zoek naar het onbekende verhaal en reizen door Amsterdam met de originele tram die Joden deporteerde. Ze spraken met de laatste overlevenden die afgevoerd zijn met de Amsterdamse stadstram, die samenwerkte met de Duitse bezetter.
Indrukwekkend document die aangeeft in hoeverre het GVB van Amsterdam meewerkte aan de deportage van 63.000 Joodse Amsterdammers.
Was gisteren te zien bij omroep Max op NPO2.
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_216582828

Wolf Man(2025)5.9horror103R16Leigh WhannellLeigh Whannell, Corbett TuckChristopher Abbott, Julia Garner, Matilda FirthA family at a remote farmhouse is attacked by an unseen animal, but as the night stretches on, the father begins to transform into something unrecognizable
Ik had het verhaal iets anders in mijn hoofd, ik dacht dat het een klassieke weerwolf film zou worden. Dus dit was een unieke twist wat mij enigszins verraste. Verder zat er weinig diepgang in de film, was het tempo best hoog en blijven de kijkers met veel vragen achter. Desondanks evengoed wel vermakelijk.
Uitvinder van de biersmiley.
  zaterdag 8 februari 2025 @ 19:38:41 #231
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_216598704

The Brutalist(2024)8drama214R16Brady CorbetBrady Corbet, Mona FastvoldAdrien Brody, Felicity Jones, Guy PearceWhen a visionary architect and his wife flee post-war Europe in 1947 to rebuild their legacy and witness the birth of modern United States, their lives are changed forever by a mysterious, wealthy client
Gisteravond hadden we alweer zin om naar de film te gaan, dus even gekeken of Companion nog draaide. Helaas maar in 1 zaal op een onchristelijk tijdstip. Flight Risk (niets mis met een avondje popcornvermaak) zat al vol of was nagesynchroniseerd, dus op naar... The Brutalist! Ik had de trailer wel bekeken, maar me verder totaal niet ingelezen. De film begon om 20:00, what could go wrong? :D

Goed, de film gaat over een naar de USA gevluchte Hongaarse architect. Die in Hongarije aardig wat gebouwen op zijn naam had staan, maar in de USA kwam hij niet zomaar aan de bak natuurlijk. Tot hij Van Buren ontmoet en die geeft hem een interessante opdracht. Intussen komt zijn vrouw en nichtje over uit Europa, kampt hij met een drugsprobleem en uiteindelijk gaat het ook niet helemaal goed met zijn project. Prima film zou je denken, maar what the fuck :? Halverwege de boodschap in beeld dat er 15 minuten pauze is en een klok die aftelt. Dus gewoon IN de film :D Dat is wel heel lang geleden, dat ik een pauze in een film heb meegemaakt. En dat was niet alles, maar het was intussen al 22:00, dus de film was 2 uur bezig en we zijn pas halverwege??

Een lange zit dus, iets wat wel handig is om vooraf te weten :P Maar het stoorde me geen moment, zeker een aanrader, zeker voor immigranten als ik (of emigrant, het is maar van welke kan je het bekijkt).

Wat me wel stoorde? Hehe, ik was niet de enige, maar een vrij lange scene van een busrit in 1947 door het landschap, met contrails in de lucht :? Hm, dat klopt toch niet?! Maar kennelijk had het gekund in die tijd en de regisseur heeft het er vast met opzet in laten zitten.

Ander dingetje: ik had bij Guy Pearce de hele tijd het idee dat ik naar Aldo the Apache zat te kijken :D



[ Bericht 6% gewijzigd door flipsen op 08-02-2025 20:20:19 ]
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  zaterdag 8 februari 2025 @ 19:57:37 #232
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_216599039
Ik kan Adrien Brody na zijn laatste paar wazige films niet meer zo goed uitstaan, maar wel leuk om zo een recensie te lezen. Bijzonder lange zit wel ja :D
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  zondag 9 februari 2025 @ 15:59:17 #233
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_216608914
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 19:38 schreef flipsen het volgende:

The Brutalist(2024)8drama214R16Brady CorbetBrady Corbet, Mona FastvoldAdrien Brody, Felicity Jones, Guy PearceWhen a visionary architect and his wife flee post-war Europe in 1947 to rebuild their legacy and witness the birth of modern United States, their lives are changed forever by a mysterious, wealthy client
Gisteravond hadden we alweer zin om naar de film te gaan, dus even gekeken of Companion nog draaide. Helaas maar in 1 zaal op een onchristelijk tijdstip. Flight Risk (niets mis met een avondje popcornvermaak) zat al vol of was nagesynchroniseerd, dus op naar... The Brutalist! Ik had de trailer wel bekeken, maar me verder totaal niet ingelezen. De film begon om 20:00, what could go wrong? :D

Goed, de film gaat over een naar de USA gevluchte Hongaarse architect. Die in Hongarije aardig wat gebouwen op zijn naam had staan, maar in de USA kwam hij niet zomaar aan de bak natuurlijk. Tot hij Van Buren ontmoet en die geeft hem een interessante opdracht. Intussen komt zijn vrouw en nichtje over uit Europa, kampt hij met een drugsprobleem en uiteindelijk gaat het ook niet helemaal goed met zijn project. Prima film zou je denken, maar what the fuck :? Halverwege de boodschap in beeld dat er 15 minuten pauze is en een klok die aftelt. Dus gewoon IN de film :D Dat is wel heel lang geleden, dat ik een pauze in een film heb meegemaakt. En dat was niet alles, maar het was intussen al 22:00, dus de film was 2 uur bezig en we zijn pas halverwege??

Een lange zit dus, iets wat wel handig is om vooraf te weten :P Maar het stoorde me geen moment, zeker een aanrader, zeker voor immigranten als ik (of emigrant, het is maar van welke kan je het bekijkt).

Wat me wel stoorde? Hehe, ik was niet de enige, maar een vrij lange scene van een busrit in 1947 door het landschap, met contrails in de lucht :? Hm, dat klopt toch niet?! Maar kennelijk had het gekund in die tijd en de regisseur heeft het er vast met opzet in laten zitten.

Ander dingetje: ik had bij Guy Pearce de hele tijd het idee dat ik naar Aldo the Apache zat te kijken :D

[ afbeelding ]
Contrails waren er toen zeker al. Die werden in de eerste wereldoorlog al gemeld
  zondag 9 februari 2025 @ 17:28:41 #234
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_216610075
Ik heb geen linkjes enzo, maar Nosferatu was heerlijk. Echt perfecte spanning, filmisch pràchtig en Willem Dafoe O+ O+ O+
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_216633803
Expendables 4. Jezus wat slecht... Deel 3 was ook al een stuk minder, maar man man man, dit was echt een C-film qua acteren, dialogen, special effects, plot etc. Blijkbaar toch 100 miljoen gekost... Wat, om 50 cent en Megan Fox in de film te krijgen? Wat is die Megan een talentloos figuur.
  dinsdag 11 februari 2025 @ 14:44:07 #236
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_216633965
Deze gisteren gekeken
https://www.tv5mondeplus.com/fr/cinema/animation/une-vie-de-chat

Une vie de chat, prachtige Franse animatiefilm over een meisje wiens vader vermoord is, haar kat, haar moeder die agent is en een inbreker
pi_216666747

Miséricorde(2024)7.1comedy, crime, drama1041h 44minn/aAlain GuiraudieAlain GuiraudieFélix Kysyl, Catherine Frot, Jean-Baptiste DurandReturning to Saint-Martial for his late boss's funeral, Jérémie's stay with widow Martine becomes entangled in a disappearance, a threatening neighbor, and an abbot's shady intentions
Beetje raadselachtige film. De hoofdpersoon Jeremie keert even terug naar de plek waar hij is opgegroeid na de dood van z'n vroegere werkgever. En dan blijft hij op aandringen van de weduwe wat langer hangen. En dat vinden sommigen best fijn maar niet iedereen. In ieder geval schudt het de boel in het slaperige dorpje zodanig op dat iedereen opeens de hele dag naar de Pastis-fles grijpt. Of misschien deden ze dat altijd al.

Het wordt niet echt duidelijk wat er nou allemaal precies in het verleden gebeurd is maar het lijkt allemaal nogal veel met al dan niet onderdrukte seksuele gevoelens en verlangens te maken te hebben. Veelal met Jeremie in de hoofdrol, met de weduwe, haar overleden man, de zoon, een zonderlinge vriend en ook de plaatselijke pastoor als tegenspelers. Al snel valt er een dode en dan probeert Jeremie uit wanhoop maar gebruik van te maken van al die spanningen en intriges.

Op zich zorgde dit alles wel voor een intrigerende film, maar ik vond de uitwerking niet altijd even goed. De personages blijven nogal vlak omdat je niks weet over hun verleden en waarom ze hun dingen doen. Het zijn bijna allemaal namelijk nogal rare figuren. Het is ook heel droog gefilmd, met spaarzame dialogen, een totale afwezigheid van filmmuziek, net iets te veel "toevaliige" ontmoetingen. Vooral van de pastoor, die altijd maar opduikt, precies op het juiste moment. En af en toe wordt het toch best wel klucht-achtig hoewel niet per se grappig.

Deze film werd qua sfeer, omgeving en ook qua thema's wel vergeleken met Quand vient l'automne maar die vond ik wel een stukje beter.
  Moderator maandag 17 februari 2025 @ 10:57:09 #238
55052 crew  djkoelkast
www.xms.nl
pi_216715296

Goodrich(2024)6.3comedy, drama110Rn/aHallie Meyers-ShyerHallie Meyers-ShyerMichael Keaton, Mila Kunis, Danny DeferrariAndy Goodrich's life is upended when his wife enters a rehab program, leaving him on his own with their young kids. Goodrich leans on Grace, his daughter from his first marriage, as he ultimately evolves into the father she never had
Ik weet niet waarom deze film is gemaakt, echt een film die totaal niets nieuws doet, niets toevoegt en zelfs niet vermakelijk is. Een film die ook veel te lang duurt.
Ik kijk altijd alleen trailers en dan ga ik gewoon. Dit was weer eens een film waarbij alle leuke en goede momenten al in de trailer zaten.
Er zitten ook gewoon fouten in, het camerawerk is saai, het beeld is saai, de personages zijn oninteressant, de editing is op punten heel raar en ook daar zitten fouten in (eerst belt Andy zijn dochter om 12:58, ze neemt niet op, 2 of 3 shots later probeert hij haar weer te bellen en is het 12:57. Of een tas die van een bank af valt en daarna opeens weer netjes op de bank staat).
Veel scenes duren te lang, de hele film duurt te lang. De eerste helft is nog een soort van ok, maar bij de tweede helft was ik echt aan het wachten op het einde. En dat einde liet ook nog eens heel veel vragen onbeantwoord.
Deze film lijkt echt gehaast afgemaakt te zijn voor de feestdagen, want er zit ook een kerstthema in (al hoor je daar pas voor het eerst over op driekwart van de film, ook zoiets).

Een afrader.
Luister naar XPLIZIT op www.xms.nl
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
pi_216719853

The Gorge(2025)action, adventure, horror, romance, sci-fi127PG-13n/aScott DerricksonZach DeanMiles Teller, Anya Taylor-Joy, Sigourney WeaverTwo highly-trained operatives become close after being sent to protect opposite sides of a mysterious gorge. When an evil emerges, they must work together to survive what lies within
Totaal niet wat ik ervan verwacht had. Een Russische en Amerikaanse soldaat worden allebei aan een kant van een kloof geplaatst om ervoor te zorgen dat de wezens in die kloof blijven. Natuurlijk ontwikkelen ze een relatie terwijl dat niet zou mogen en wat weer voor gevaarlijke situaties leidt. Ik vond de actie en romance op een rare manier elkaar opvolgen. Ene moment dacht ik in een horrorfilm te zitten en het volgende moment zat ik weer in een romcom. Toch evengoed wel vermaakt met de film, maar geen topper.
Uitvinder van de biersmiley.
pi_216731998

Alpha.(2024)6.8drama1001h 40minn/aJan-Willem van EwijkJan-Willem van EwijkReinout Scholten van Aschat, Gijs Scholten van Aschat, Pia Amofa-AntwiRein, snowboard teacher, works in the Alps. Receives a visit from Father Gijs from the Netherlands. The two venture into the snow-capped mountains where they clash both with each other and with the merciless nature that surrounds them
Gijs Scholten van Aschat is misschien wel de Allergrootste Acteur van Nederland. En dat weet ie zelf ook heel goed. Daarom lijkt alles wat de Grote Acteur doet op een masterclass waarin hij het publiek laat zien hoe goed hij wel niet kan acteren. En dan heeft ie ook nog een zoon Reinout die misschien wel minstens even goed is. Dus waarom niet met z'n tweeen een film maken? Daarin spelen ze zichzelf, vader en zoon, ook acteurs, maar zoals alleen de Echt Grote Acteurs kunnen, blijft het natuurlijk een rol en improviseren ze er flink op los. Maar zelfs in deze film in de Alpen wordt hij door vrienden van zijn zoon onthaald als de Grootste Acteur van Nederland. En even later blijkt hij zelfs heel goed te kunnen acteren dat ie aan het acteren is. Even later doet Reinout er nog een schepje bovenop door dit in de film te benoemen, "hij acteert maar wat". Dat vond ik net iets te veel lagen. Het werd een soort van "actinception". Ik had ook het gevoel dat ik naar een heel langdurend item van het tv programma "de vloer op" zat te kijken. Vroeger smulde ik daarvan, en het was ook vaak heel goed, hoe acteurs op basis van een paar simpele aanwijzingen in korte tijd personages en een situatie tot leven wisten te improviseren. Maar dit is een speelfilm, van ruim anderhalf uur. Er waren nu figuranten bij, verschilende locaties, en heel veel mooie plaatjes van de Alpen. Maar dat was niet helemaal genoeg. Het verhaal was flinterdun, veel gebeurtenissen zag je al van kilometers aankomen, en uiteindelijk ging het ook niet echt ergens naartoe. In mijn hoofd hoorde ik bij de laatste scene de stem van Pieter de Baan (de eerste "presentator" van De vloer op) toch zeggen: "okee, dankjewel, tot hier!".
  dinsdag 18 februari 2025 @ 15:37:48 #241
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_216733516

Bridget Jones: Mad About the Boy(2025)6.8comedy, drama, romance124Rn/aMichael MorrisHelen Fielding, Dan Mazer, Abi MorganRenée Zellweger, Mila Jankovic, Casper KnopfBridget Jones navigates life as a widow and single mum with the help of her family, friends, and former lover, Daniel. Back to work and on the apps, she's pursued by a younger man and maybe - just maybe - her son's science teacher
Geen idee of hij al in NL draait, hier in Argentinië dus wel en op verzoek van vrouwlief naar toe gegaan... De popcorn was goed, de zaal was bijzonder leeg (ik denk een man of 20) en Hugh Grant is geweldig. En daar houdt mijn review wel bij op geloof ik, want erg verrassend is het allemaal niet. Er worden wat dingen bij geraapt om het nog tot een volwaardige speelfilm te maken (maar totaal onnodige schermvulling verder) en de stem van Zellweger trek ik echt niet meer. Maar goed, Grant trekt het nog op naar een 6 in de paar scenes waarin hij zit.
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  zondag 23 februari 2025 @ 17:15:01 #242
13148 Shogo
Psycho...
pi_216808991

Nosferatu(2024)7.8fantasy, horror, mystery132R16Robert EggersRobert Eggers, Henrik Galeen, Bram StokerLily-Rose Depp, Nicholas Hoult, Bill SkarsgårdA gothic tale of obsession between a haunted young woman and the terrifying vampire infatuated with her, causing untold horror in its wake
Een visuele reis, met een prachtige neergezette grimmige sfeer en solide acteerwerk. Ik was verrast en vond het erg goed gedaan. Daarnaast homages naar het origineel en ik vond de look van Nosferatu ook origineel bedacht en zijn aanwezigheid was ook goed gedaan. Verder volgt het wel een beetje het standaard vampierverhaal wat bekend is, er kwam niet echt een grote verrassing, maar dat mag de pret verder niet drukken.
pi_216809245
The Gorge.

Plot met potentie als horror/mystery, maar verzandt in een standaard actiefilm vol met cgi vijanden/monsters. Het werd ook met de minuut ongeloofwaardiger. Her en der wat goed vormgegeven omgevingen, maar daar houdt het ook wel op.
pi_216815568
quote:
1s.gif Op zondag 9 februari 2025 17:28 schreef Molo het volgende:
Ik heb geen linkjes enzo, maar Nosferatu was heerlijk. Echt perfecte spanning, filmisch pràchtig en Willem Dafoe O+ O+ O+
Na alle mythische folklore rondom Dracula door de jaren heen, vond ik het einde in deze film behoorlijk zwak uitgewerkt. Zielig en lachwekkend zelfs.
  Moderator maandag 24 februari 2025 @ 12:16:34 #245
55052 crew  djkoelkast
www.xms.nl
pi_216816479

Companion(2025)7.4sci_fi, thriller, sci-fi97R16Drew HancockDrew HancockSophie Thatcher, Jack Quaid, Lukas GageA billionaire's death sets off a chain of events for Iris and her friends during a weekend trip to his lakeside estate
Deze viel, net als Barbarian toch best wel tegen. De film is tof gemaakt, werd her en der weggezet als horror, maar dat is het echt niet. Thriller ook niet. Eerder fantasie en op bepaalde punten ook echt wel mooi gemaakt, maar het verhaal is zwak en zit vol vreemde dingen of dingen die gewoon niet worden uitgelegd. Het is leuker als het geloofwaardig wordt gebracht, in plaats van "dat het gewoon zo is".

Je moet ook de trailer niet kijken, want dan heb je weinig aan het eerste half uur van de film.

Toch wel een 6/10 omdat het vermakelijk is en leuk in elkaar zit, maar verwacht niet te veel van het verhaal.
Luister naar XPLIZIT op www.xms.nl
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
  maandag 24 februari 2025 @ 13:27:31 #246
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_216817247
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 12:16 schreef djkoelkast het volgende:

Companion(2025)7.4sci_fi, thriller, sci-fi97R16Drew HancockDrew HancockSophie Thatcher, Jack Quaid, Lukas GageA billionaire's death sets off a chain of events for Iris and her friends during a weekend trip to his lakeside estate
Deze viel, net als Barbarian toch best wel tegen. De film is tof gemaakt, werd her en der weggezet als horror, maar dat is het echt niet. Thriller ook niet. Eerder fantasie en op bepaalde punten ook echt wel mooi gemaakt, maar het verhaal is zwak en zit vol vreemde dingen of dingen die gewoon niet worden uitgelegd. Het is leuker als het geloofwaardig wordt gebracht, in plaats van "dat het gewoon zo is".

Je moet ook de trailer niet kijken, want dan heb je weinig aan het eerste half uur van de film.

Toch wel een 6/10 omdat het vermakelijk is en leuk in elkaar zit, maar verwacht niet te veel van het verhaal.
Ik had deze 2 weken terug gezien in de bioscoop maar kennelijk geen tijd/zin om een review te plaatsen. Ik vond hem erg leuk juist! Een 8- :Y
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  Moderator maandag 24 februari 2025 @ 17:33:05 #247
55052 crew  djkoelkast
www.xms.nl
pi_216820134
quote:
0s.gif Op maandag 24 februari 2025 13:27 schreef flipsen het volgende:

[..]
Ik had deze 2 weken terug gezien in de bioscoop maar kennelijk geen tijd/zin om een review te plaatsen. Ik vond hem erg leuk juist! Een 8- :Y
Ik had denk ik andere verwachtingen ;)
Luister naar XPLIZIT op www.xms.nl
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
  zaterdag 1 maart 2025 @ 12:02:09 #248
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_216877570
quote:
0s.gif Op woensdag 18 december 2024 09:07 schreef Danny het volgende:

Better Man(2024)7.1biography, fantasy, musical134Rn/aMichael GraceySimon Gleeson, Oliver Cole, Michael GraceyRobbie Williams, Jonno Davies, Steve PembertonA singular profile of British pop superstar Robbie Williams
Gisteren in de Pathé Unlimited Night deze film gezien. Een biopic over het leven van Robbie Williams, waarin Robbie Williams wordt weergegeven als aap - een verwijzing naar zijn eigen uitspraken over hoe hij zich gedurende zijn leven vaak een circusaap voelde die trucjes moest doen).

Deze film heeft me enorm verrast. Ik wist totaal niet wat ik ervan moest verwachten, maar de film geeft de emotionele kant van zijn leven goed weer in bizarre filmkunstjes, cuts en transities. De muzikale nummers passen perfect in het verhaal en zijn mentale en emotionele problemen en drugsproblematiek worden uitstekend uitgediept.

Voor mij denk ik een van de beste films van het jaar. Een aantal zaken kwamen, vanwege onze persoonlijke situatie en projectie, wel emotioneel binnen bij ons waardoor het op een aantal momenten best een zware en emotionele zit was, maar de film heeft indruk gemaakt en ik kan 'm iedereen aanraden die
- van biopics houdt
- the greatest showman goed vond
- van filmische hoogstandjes houdt
- al dan niet fan is van Robbie Williams

Dikke 9.
Ging hier eergisteren pas in premiere, gisteren gezien, helemaal mee eens :Y Ook wel mooi dat ook de songteksten wanneer er gezongen werd vertaald werden (in het Spaans dan voor mij, maar vast ook in het Nederlands?), ga je toch anders luisteren.

Edit: Wel jammer dat er een groot stuk van zijn leven mist, wat daarna allemaal nog gebeurde. Er staat een docu op Netflix geloof ik, waarbi hij wel gewoon in beeld is, waar ook wel veel wordt verteld en daar zie je dat ie intussen een burgermannetje is met 4 kinderen, maar het tussenstuk mist een beetje.
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  maandag 3 maart 2025 @ 10:27:27 #249
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_216904952
Note to self: schrijf nou gewoon een review als je een film hebt gezien :( Want nu weet ik niet meer wat ik van Anora vond, terwijl het de grote winnaar was van de Oscars.
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
  maandag 3 maart 2025 @ 10:39:56 #250
488763 Starflyer
Flies to the stars
pi_216905063
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2025 10:27 schreef flipsen het volgende:
Note to self: schrijf nou gewoon een review als je een film hebt gezien :( Want nu weet ik niet meer wat ik van Anora vond, terwijl het de grote winnaar was van de Oscars.
Als dat niet is blijven hangen vond je het waarschijnlijk niet zo heel goed.
No Dyson Barrier is going to stop me!
UI: FlippingCoin in ONZ / Ik bepaal hier welk dier jij bent
  maandag 3 maart 2025 @ 15:00:03 #251
44346 junkiesietze
Trotse Scooter-rijder.
pi_216908548

Putin(2025)3biography, crime, drama, thriller, war109Rn/aPatryk VegaPatryk VegaTomasz Dedek, Justyna Karlowska, Thomas KretschmannA portrait of a formidable political figure, unraveling the contrasting facets of an iron-fisted tyrant and a man haunted by fear
rare film, maar schijnbaar gemaakt met behulp van AI, denk dat ik hem daarom zo raar vond.
Hij begon wel goed, je ziet putin in 2026 zichzelf onderschijten etc in het ziekenhuis.
Misschien scoort de film nu ook wel niet zo goed omdat het over putin gaat.
Ik boek je met mijn neon je weet.
en ik heb ook een auto.
  maandag 3 maart 2025 @ 15:46:42 #252
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_216909065
Gisteren The Darkest Hour gekeken, biopic Churchill tussen zijn aantreden en de evacuatie van Duinkerke
pi_216910493

A Complete Unknown(2024)7.7biography, drama, music141Rn/aJames MangoldJames Mangold, Jay Cocks, Elijah WaldTimothée Chalamet, Joe Tippett, Edward NortonIn 1961, an unknown 19-year-old Bob Dylan arrives in New York City with his guitar and forges relationships with musical icons on his meteoric rise, culminating in a groundbreaking performance that reverberates around the world
Ik ben een groot fan van His Royal Bobness en daarom is mijn review misschien niet helemaal objectief, maar damn! wat een geweldige Dylan heeft Timothée Chalamet hier neergezet. Hij zingt en speelt alles ook zelf, en dat doet ie echt heel goed. Geldt overigens ook voor Edward Norton (die Pete Seeger speelt) en Monica Barbaro (Joan Baez), dus geen geplayback. Je weet tegenwoordig natuurlijk nooit in hoeverre de performances digitaal / mbv AI zijn opgefluft maar het kwam allemaal erg authentiek over.

De film vertelt het verhaal van de aankomst van een jonge en onervaren Dylan in New York waar hij op zoek is naar zijn grote held Woody Guthrie, die doodziek in het ziekenhuis ligt. Hij ontmoet daar Pete Seeger die hem op sleeptouw neemt, en hem introduceert aan Joan Baez die hij meteen weet in te pakken (en wederzijds). Later komen meer groten langs, waaronder Johnny Cash.

Over deze laatste heeft James Mangold overigens ook ooit de biopic "Walk the line" gemaakt met Joaquin Phoenix, waarvan ik tot mijn schaamte moet toegeven dat ik die nog altijd niet heb gezien. Ga ik snel verandering in brengen.

Dylan is erg succesvol en wordt gezien als de jonge redder van de folkmuziek maar dat vindt ie zelf al snel niks, iedereen wil dat ie iemand anders is en zelf weet ie niet echt wie hij is of wil zijn. Eigenlijk is het vaak nogal een egocentrische eikel die zijn identiteit verbergt achter verzonnen lulverhaaltjes en hij behandelt de vrouwen in z'n leven als inwisselbare speeltjes.

Langzaam begint ie er wel achter te komen welke kant ie muzikaal op wil, en de film werkt naar een mooie apotheose toe met het beroemde / beruchte concert op Newport Folk Festival in 1965. Daar schopt ie de hele uiterst conservatieve folk community in de noten door daar met een electrische band aan te komen. Dat optreden wordt bijna helemaal 1 op 1 nagespeeld, inclusief het epische moment waar hij voor "Judas" wordt uitgescholden, waarop hij antwoordt met "I don't believe you!", en hij keihard "like a rolling stone" inzet. Magistraal.
pi_216951484

Mickey 17(2025)7.3adventure, comedy, fantasy, sci-fi139R16Bong Joon HoBong Joon Ho, Edward AshtonRobert Pattinson, Steven Yeun, Michael MonroeMickey 17, known as an "expendable," goes on a dangerous journey to colonize an ice planet
Ik had hier wel wat meer van verwacht. Bong Joon Ho heeft heel goede films gemaakt. "Parasite" en "snowpiercer" zijn de bekendste maar eigenlijk vond ik "memories of murder" of "mother" nog beter. Dat zijn films met kleinere thema's, in een realistischere down to earth setting. Dat kun je over Mickey 17 niet zeggen, die heeft qua thema/genre meer met snowpiercer gemeen dan met parasite. De trailer vond ik veelbelovend, maar zoals wel vaker gebeurt is dit een film waar eigenlijk de grootste ideeen al in de trailer worden verklapt. De film zelf valt dan een beetje tegen omdat er goedbeschouwd niet genoeg over is. Hoewel er heel veel in gebeurt.

Er zitten zeker wel goede scenes en ideeen in, paar leuke personages, goed acteerwerk, en ik moest ook een aantal keer lachen, maar als geheel vond ik de film te lang, te traag, en qua verhaal niet altijd even sterk. Vaak verzandde het in een klucht, soms bijna cliche (altijd lachen, met 2 kloons) en soms net te veel over the top. Het sociale commentaar, om het wat inhoud te geven, lag er vrij dik op. En het personage Kenneth Marshall vond ik net iets te veel lijken op een niet nader te noemen persoon, beetje makkelijk wel.

Ik ergerde me verder ook aan de eikel 2 rijen voor me, die het hele voorprogramma en zelfs toen de film al was begonnen nog op z'n telefoon zat te scrollen (heb hem er op aangesproken), en tijdens de film liepen er tot twee keer toe verdwaalde mensen de zaal in die er dan minuten over deden om erachter te komen dat ze in de verkeerde zaal zaten. Maar goed dat heeft verder natuurlijk niks met de film te maken.
  donderdag 6 maart 2025 @ 19:10:07 #255
486266 herverwijderd
het leed is al geschied
pi_216951702

Ik ben geen robot(2023)7.1short, comedy, drama, fantasy, sci-fi2323minn/aVictoria WarmerdamVictoria WarmerdamEllen Parren, Henry van Loon, Thekla ReutenAfter repeatedly failing Captcha tests, music producer Lara becomes obsessed with a disturbing question: could she be a robot
Net gekeken omdat hij op youtube staat en een Oscar gewonnen heeft. Ik vond het niet zo bijzonder. Wel leuk dat captcha de trigger is, maar de rest van de film vond ik nogal lauw als je het vergelijkt met andere films en media die hetzelfde uitgangspunt hebben. Acteerwerk was okee, ook niet uitzonderlijk. Ik raad boeken van Philip K Dick aan als je het gegeven interessant vindt.
pi_216974222
quote:
0s.gif Op donderdag 6 maart 2025 19:10 schreef herverwijderd het volgende:

Ik ben geen robot(2023)7.1short, comedy, drama, fantasy, sci-fi2323minn/aVictoria WarmerdamVictoria WarmerdamEllen Parren, Henry van Loon, Thekla ReutenAfter repeatedly failing Captcha tests, music producer Lara becomes obsessed with a disturbing question: could she be a robot
Net gekeken omdat hij op youtube staat en een Oscar gewonnen heeft. Ik vond het niet zo bijzonder. Wel leuk dat captcha de trigger is, maar de rest van de film vond ik nogal lauw als je het vergelijkt met andere films en media die hetzelfde uitgangspunt hebben. Acteerwerk was okee, ook niet uitzonderlijk. Ik raad boeken van Philip K Dick aan als je het gegeven interessant vindt.
Net gekeken, staat inmiddels ook op npo-plus, grappig omdat ik het begin wel herken en denk met mij wel meer mensen, zit je gofferredomme voor de zoveelste keer een door elkaar stel letters te ontcijferen en elke keer een foutmelding met opnieuw een 'opdracht'. :D
  zaterdag 8 maart 2025 @ 18:16:35 #257
95236 marcb1974
Dakshin Ray
pi_216975479
Black Lotus gezien,

wat een debiel slechte film. Slecht genoeg om niet eens leuk meer te zijn.

Een 1.
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_216981132
Monsieur Aznavour
https://www.imdb.com/titl(...)7_nm_1_in_0_q_monsie



Erg genoten van deze film. Ondanks dat het meer dan twee duur duurde had het van mij nog wel wat uitgebreider gemogen. Soms had ik het gevoel dat het wat snel ging in deze biopic. De dames in zijn leven vlogen voorbij en ook zijn laatste jaren leek het een beetje afgeraffeld al zal er niet veel bijzonders meer zijn geweest aangezien hij 94 is geworden.
Maar zeker de moeite waard om te kijken en met in de aftiteling Mes emmerders dat vond ik hele mooie keuze de tekst daarvan vat de film wel samen, knap gedaan.
Geweldige cast ook en Edith Piaf _O_
Ik geef het een 9

[ Bericht 1% gewijzigd door Soury op 09-03-2025 01:59:21 ]
Iedereen is een kutlultrut
Muizen? Kleine harige opdonders met een kaas fixatie., en Lucie Ball die gillend op een tafel staat in een oudbollige tv serie. En een vaste PI is KUT !!!! NIET doen
  zondag 9 maart 2025 @ 01:54:49 #259
181124 chufi
Hace frio o no?
pi_216981240
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 maart 2025 18:16 schreef marcb1974 het volgende:
Black Lotus gezien,

wat een debiel slechte film. Slecht genoeg om niet eens leuk meer te zijn.

Een 1.
Met onze Rico ... :+
Cuando haya sol, hay Chufi
Musica Español
Come On
pi_216985252

Hard Truths(2024)7.3comedy, drama97Rn/aMike LeighMike LeighMarianne Jean-Baptiste, Michele Austin, David WebberOngoing exploration of the contemporary world with a tragicomic study of human strengths and weaknesses
Ik vond dit geen makkelijke film met een afgerond verhaal, maar wel een die beklijft. Centraal staat Pansy, een britse vrouw met flinke mentale problemen, die boos op alles en iedereen is. Soms heeft ze enigszins een punt, soms is ze grappig, met creatieve beledigingen, maar vaak ook niet en is ze alleen maar als een psycho om zich heen aan het rammen. Iedereen moet het ontzien maar toch ziet ze zichzelf altijd als het slachtoffer. "Alles moet altijd maar om haar draaien" verzucht haar nichtje ergens. Zelfs in de film duwt ze bijna iedereen naar de achtergrond. Alleen haar zus lijkt een soort van connectie met haar te hebben. Echtgenoot en zoon hebben het al lang opgegeven en proberen zwijgend met gebogen hoofd te ontkomen aan haar terreur. Je zit te wachten op het moment dat ze toch iets van menselijkheid toont en dat gebeurt op gegeven moment wel, je krijgt een heel klein glimpje van waar het vandaan kan komen, maar daarmee is het natuurlijk niet opgelost. De ellende duurt voort. De een gaat er aan onderdoor maar voor de ander lijken er soms toch nog lichtpuntjes te zijn. Hopelijk ziet ie dat zelf ook.
  zondag 9 maart 2025 @ 12:56:17 #261
95236 marcb1974
Dakshin Ray
pi_216985269
quote:
99s.gif Op zondag 9 maart 2025 01:54 schreef chufi het volgende:

[..]
Met onze Rico ... :+
Zonder misschien wel een 2 gegeven.
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
  Moderator maandag 10 maart 2025 @ 10:58:10 #262
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_216995830
quote:
0s.gif Op donderdag 6 maart 2025 19:10 schreef herverwijderd het volgende:

Ik ben geen robot(2023)7.1short, comedy, drama, fantasy, sci-fi2323minn/aVictoria WarmerdamVictoria WarmerdamEllen Parren, Henry van Loon, Thekla ReutenAfter repeatedly failing Captcha tests, music producer Lara becomes obsessed with a disturbing question: could she be a robot
Net gekeken omdat hij op youtube staat en een Oscar gewonnen heeft. Ik vond het niet zo bijzonder. Wel leuk dat captcha de trigger is, maar de rest van de film vond ik nogal lauw als je het vergelijkt met andere films en media die hetzelfde uitgangspunt hebben. Acteerwerk was okee, ook niet uitzonderlijk. Ik raad boeken van Philip K Dick aan als je het gegeven interessant vindt.
Gezien op NPO-Start. Leuk gegeven en aardige korte film, maar ik snap niet zo goed dat dit een Oscar waardig was. Kan me prima vinden in jouw 7, misschien een half puntje meer ook wel.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  maandag 10 maart 2025 @ 21:52:18 #263
13148 Shogo
Psycho...
pi_217003273

Sonic the Hedgehog 3(2024)6.9action, adventure, comedy, family, fantasy, sci-fi110PG9Jeff FowlerPat Casey, Josh Miller, John WhittingtonJim Carrey, Ben Schwartz, Keanu ReevesSonic, Knuckles, and Tails reunite against a powerful new adversary, Shadow, a mysterious villain with powers unlike anything they have faced before. With their abilities outmatched, Team Sonic must seek out an unlikely alliance
Net als deel 1 en 2 heb ik ook hier van genoten. Humor slaat soms wat door, maar de film is erg vermakelijk en een echte familiefilm. Jim Carrey in zijn dubbelrol is precies wat je verwacht maar super tof! Verwacht geen briljant epos, maar echt gewoon leuk vermaak en nostalgie!
pi_217030837

En fanfare(2024)7.5comedy, drama1031h 43minn/aEmmanuel CourcolKhaled Amara, Oriane Bonduel, Emmanuel CourcolBenjamin Lavernhe, Pierre Lottin, Sarah SucoAcclaimed conductor Thibaut has leukemia and needs a bone marrow donor. Learning he was adopted, he finds an older brother, a musician and factory worker. Their reunion sparks a fraternal, musical journey amidst the town's factory closure
Prachtige muzikale feelgood film. Ik vond hem zelf extra leuk, ik ben geen dirigent, en speel ook geen trombone in de fanfare harmonie, maar wel trompet in een bigband en dat blijkt bijna hetzelfde. Moest erg lachen om de uiterst herkenbare repetitie-scenes. Daarnaast heb ik een broer waarvan ik wel eens heb getwijfeld of dat misschien maar een halfbroer is, dus ook niet hetzelfde als in de film, maar ik moest er toch aan denken.

In deze film wordt geen tijd verspild om het verhaal neer te zetten. Hij is nog maar net begonnen of Thibaut heeft zijn broer waarvan hij het bestaan nooit had vermoed al gevonden en hoppa, het beenmerg is ook zo gedoneerd. Maar de film gaat ook helemaal niet over leukemie, maar over de verbindende kracht van muziek, die zelfs de tegenstellingen tussen arm en rijk, tussen "gilets jaunes" en geprivilegeerde elite, kan overbruggen. Daarin worden de cliches en emotioneel effectbejag niet altijd helemaal vermeden, maar hey, als het werkt dan werkt het. Ik hield het in ieder geval niet droog.


[ Bericht 0% gewijzigd door Farenji op 13-03-2025 13:11:24 ]
  Moderator donderdag 13 maart 2025 @ 14:47:40 #265
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_217032221

The Big Lebowski(1998)8.1comedy, crime117 minR12Joel Coen, Ethan CoenEthan Coen, Joel CoenJeff Bridges, John Goodman, Julianne MooreJeff "The Dude" Lebowski, mistaken for a millionaire of the same name, seeks restitution for his ruined rug and enlists his bowling buddies to help get it
Zo'n 27 jaar na het verschijnen een film kijken is altijd een gevaar. Heeft de film de tand des tijds wel goed doorstaan? Gisteren kregen we de kans om The Big Lebowski op het grote scherm te zien en aangezien het vele jaren geleden was dat ik hem gezien had, werd het wel weer eens tijd. En ik ben blij om te zeggen dat de film niet aan kwaliteit heeft ingeboet. Ook het publiek in de zaal dat volgens mij jonger was dan de film, leek zich goed te vermaken. De film voelt nog steeds als nieuw aan. De cast is geweldig, van de hoofdrollen tot de kleinste bijrollen lijkt iedereen perfect op zijn plaats, de muziek is uitmuntend en het tempo is precies goed.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  Moderator vrijdag 14 maart 2025 @ 09:44:00 #266
55052 crew  djkoelkast
www.xms.nl
pi_217043427

Maria(2024)6.4biography, drama, music124R9Pablo LarraínSteven KnightAngelina Jolie, Pierfrancesco Favino, Alba RohrwacherMaria Callas, the world's greatest opera singer, lives the last days of her life in 1970s Paris, as she confronts her identity
Een biopic over Maria Callas. Ik kende haar geschiedenis niet, dus ik ging er verder blind in.
Tragisch verhaal en het gaat vooral om de laatste periode van haar leven, met flashbacks van hoe het zo gekomen is.
Qua film is hij wel mooi, is ook duidelijk (op z'n minst deels) op analoge film gedraaid. Het acteerwerk is ook goed, vooral van de mensen direct om Callas heen.
Angelina Jolie zou 7 maanden opera hebben gestudeerd, maar bij elke zingscène komt het gewoon over als playback. Overtuigt mij nergens.

Achteraf heb ik natuurlijk dingen opgezocht over het leven van Callas en dan merk je dat er best veel heel belangrijke dingen zijn overgeslagen. Op zich wel een prima kijkbare film, maar als je altijd alles had willen weten over Maria Callas dan is dit niet de juiste film.
Luister naar XPLIZIT op www.xms.nl
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
  Moderator zaterdag 15 maart 2025 @ 11:46:17 #267
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_217058280
quote:
0s.gif Op maandag 3 maart 2025 10:27 schreef flipsen het volgende:
Note to self: schrijf nou gewoon een review als je een film hebt gezien :( Want nu weet ik niet meer wat ik van Anora vond, terwijl het de grote winnaar was van de Oscars.
Ik heb hem gisteren bekeken en ik vond het een aardige film, maar ik heb geen idee waarom het 5 Oscars heeft gewonnen. Zeker, de jongedame speelt het heel goed, maar de personages vond ik maar karikaturen en het verhaal heel voorspelbaar.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  zaterdag 15 maart 2025 @ 12:57:16 #268
136 V.
Like tears in rain...
pi_217058777
Ik denk dat iedereen eerst volle bak zat op Emilia Perez, en toen daar ophef over ontstond, gekozen hebbrn voor een andere kleine independent.

Maar Demi Moore is echt bestolen.
Ja inderdaad, V. ja.
pi_217062476
Vond Anora best wel matig. Een personage dat vooral een schreeuwerig verwend, materialistisch wijf en golddigger is, past wel bij deze narcistische instagram-maatschappij's idee van een power woman. Maar goed, haar littekens van een mannen maatschappij die haar gebruikt voor eigen lusten, is natuurlijk het perfecte excuus.
  Moderator zaterdag 15 maart 2025 @ 22:06:12 #270
9859 crew  Karina
Woman
pi_217065013

Nobody(2021)7.4action, crime, drama, thriller92R16Ilya NaishullerDerek KolstadBob Odenkirk, Aleksey Serebryakov, Connie NielsenA docile family man slowly reveals his true character after his house gets burgled by two petty thieves, which, coincidentally, leads him into a bloody war with a Russian crime boss
Een huisvader wordt thuis beroofd, de daders komen weg met wat kleingeld. Als zijn dochtertje vertelt dat haar 'kittycat' armbandje weg is, wordt hij superboos en gaat achter de daders aan. Vanaf daar escaleert de boel. Is de huisvader wel zo braaf :P Met in de hoofdrol Bob Odenkirk (Better call Saul).

Een van de leukste aktiefilms die ik de laatste tijd heb gezien, vol aktie, humor (de pa _O- gespeeld door Christopher Lloyd, vooral bekend van Back to the Future). Aanrader, ik heb ervan genoten en blijkbaar komt er nog een tweede deel las ik.
Bekijk deze YouTube-video

Na de aftiteling komt nog een klein stukje, dus de aftiteling niet overslaan ;)

Te zien op Netflix.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
  zondag 23 maart 2025 @ 14:57:27 #271
13148 Shogo
Psycho...
pi_217154400

Captain America: Brave New World(2025)5.9action, adventure, sci-fi118PG-1312Julius OnahRob Edwards, Malcolm Spellman, Dalan MussonAnthony Mackie, Harrison Ford, Danny RamirezSam Wilson, the new Captain America, finds himself in the middle of an international incident and must discover the motive behind a nefarious global plan
Deze film probeert heel hard slim te doen en faalt hard. Het 'sleeping agents' plot is wel leuk op zich, maar het komt helemaal niet goed uit de verf. De film probeert een soort van Winter Soldier (vele malen superieure film) opnieuw te doen, maar faalt. Daarnaast is de grote plottwist waarvan je al weet dat die er komt door de overmatige spoilers in de trailers pas richting het einde van de film... en dat proberen ze de driekwart van de film verborgen te houden en wanneer dat dan los gaat is het eigenlijk zo klaar. Daarnaast was het visueel ook al geen plaatje. Dit is een van de slechtste Marvel films die ik heb gezien.
  Moderator maandag 24 maart 2025 @ 09:52:23 #272
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_217163403

Den sista resan(2024)7.9documentary95 min1h 35minn/aFilip Hammar, Fredrik WikingssonFilip Hammar, Fredrik Wikingsson, Lars HammarRenowned Swedish TV-duo Filip and Fredrik embark on a trip to France, aiming to rekindle the zest for life of Filip's father
quote:
In de Zweedse Oscarinzending probeert Filip zijn vader, die tijdens zijn pensioen thuis in zijn luie stoel zit, op te vrolijken door dezelfde rit naar Frankrijk te maken die de familie vroeger maakte toen Filip nog een kind was. Voor zijn hulp neemt Filip zijn beste vriend Fredrik, een flinke dosis optimisme en een oude oranje Renault 4 mee.
The Last Journey is een geweldige documentaire uit Zweden. Hartverwarmend, grappig en hartverscheurend tegelijk. Filip doet er alles aan om de levenslust van zijn vader weer te herstellen. Daartoe wil hij de gepensioneerde leraar Frans meenemen naar het oude vakantieadres. Hij manipuleert en zeurt om zijn zin te krijgen en dat zou irritant kunnen worden, maar dat wordt het nooit. Dat kan natuurlijk ook in de montageruimte zo vormgegeven zijn, maar ik wens te geloven dat de oprechtheid echt is.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
  maandag 24 maart 2025 @ 11:49:11 #273
486266 herverwijderd
het leed is al geschied
pi_217164284

Hard Truths(2024)7.3comedy, drama97Rn/aMike LeighMike LeighMarianne Jean-Baptiste, Michele Austin, David WebberOngoing exploration of the contemporary world with a tragicomic study of human strengths and weaknesses
Deze werd aangeprezen als een zwarte comedy/drama, maar er viel bijzonder weinig te lachen. Pansy, de hoofdpersoon, is depressief, altijd boos, overal bang voor (een vos in de tuin, of als ze bloemen krijgt is ze bang dat er insecten inzitten), altijd verongelijkt, als ze de deur uitgaat krijgt ze altijd ruzie, haar huwelijk is compleet dood, haar man is ongelukkig, haar volwassen zoon werkt niet en is ongelukkig en alles is kut. De zus van Pansy is heel anders, opgewekt en warm. Ze maakt zich zorgen om haar zus en lijkt de enige te zijn die Pansy nog niet tegen zich in het harnas gejaagd heeft. Goed geacteerd en na 10 minuten heb je al een hekel aan Pansy. Niet naartoe gaan als je wil lachen of als je een netjes afgerond verhaal wil zien.
  Moderator maandag 24 maart 2025 @ 14:10:05 #274
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_217165333
Afgelopen weekend ook nog een redelijke film op Netflix gezien:


Scoop(2024)6.5biography, drama102 minTV-149Philip MartinSamantha McAlister, Peter Moffat, Geoff BussetilConnor Swindells, Kate Fleetwood, Jennifer WinnAn insider account of how BBC Newsnight obtained the bombshell interview with Prince Andrew about his friendship with convicted sex offender, Jeffrey Epstein
Het verhaal achter het interview met Prins Andrew over zijn relatie met Jeffrey Epstein. Met in de hoofdrollen O+ Billie Piper O+, (Dr. Who ), Gillian Anderson (X-files) en Rufus Sewell (The Diplomat), en een bijrol van O+ Romola Garai O+ (Emma). Alleen al vanwege de cast de moeite waard dus. Het verhaal van de film zelf is uiteraard veel minder spannend dan het daadwerkelijke interview, maar daar heb ik mij verder niet aan gestoord. Enig minpuntje vind ik dat de prins af en toe wordt weggezet als een soort onvolwassen man. Niet dat dit gegeven in de film zijn acties goed praat, maar je zou dat zo kunnen invullen.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
pi_217179855
Flight Risk.

Wat een bagger zeg. Belachelijk slecht script en acteerwerk. Mark Wahlberg deed het nog wel aardig maar Topher Grace en voor Michelle Dockery waren niet om aan te zien. Dat Mel Gibson zo'n misbaksel heeft gemaakt, en ik had niet eens hoge verwachtingen.
pi_217180263
quote:
0s.gif Op zondag 23 maart 2025 14:57 schreef Shogo het volgende:

Captain America: Brave New World(2025)5.9action, adventure, sci-fi118PG-1312Julius OnahRob Edwards, Malcolm Spellman, Dalan MussonAnthony Mackie, Harrison Ford, Danny RamirezSam Wilson, the new Captain America, finds himself in the middle of an international incident and must discover the motive behind a nefarious global plan
Deze film probeert heel hard slim te doen en faalt hard. Het 'sleeping agents' plot is wel leuk op zich, maar het komt helemaal niet goed uit de verf. De film probeert een soort van Winter Soldier (vele malen superieure film) opnieuw te doen, maar faalt. Daarnaast is de grote plottwist waarvan je al weet dat die er komt door de overmatige spoilers in de trailers pas richting het einde van de film... en dat proberen ze de driekwart van de film verborgen te houden en wanneer dat dan los gaat is het eigenlijk zo klaar. Daarnaast was het visueel ook al geen plaatje. Dit is een van de slechtste Marvel films die ik heb gezien.
Grotendeels mee eens. Als ik vijf minuten na de film nog had geweten waarover het ging had ik ook zoiets kunnen schrijven.
  donderdag 27 maart 2025 @ 21:48:15 #277
13148 Shogo
Psycho...
pi_217201292
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 maart 2025 20:48 schreef Ulx het volgende:

[..]
Grotendeels mee eens. Als ik vijf minuten na de film nog had geweten waarover het ging had ik ook zoiets kunnen schrijven.
Hahaha, wees blij dat je het niet meer weet. Een paar dagen later is er inderdaad weinig blijven hangen.
  Trouwste user 2022 vrijdag 28 maart 2025 @ 15:03:18 #278
7889 tong80
Spleenheup
pi_217207930
Deze.....maar ik weet niet welk deel. Er zat een haai in met de stem van Silvester Stallone. Volgens mij worden de episodes niet allemaal goed ontvangen. Die ik zoek vond ik geweldig.



:T

[ Bericht 52% gewijzigd door Mike op 29-03-2025 13:21:55 ]
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  zondag 30 maart 2025 @ 12:28:44 #279
13148 Shogo
Psycho...
pi_217228461

Gladiator(2000)8.5action, adventure, drama155R16Ridley ScottDavid Franzoni, John LoganRussell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie NielsenA former Roman General sets out to exact vengeance against the corrupt emperor who murdered his family and sent him into slavery
Ik twijfel nog of ik deel 2 ga kijken, maar deel 1 is sowieso het kijken waard. De film is inmiddels alweer 25 jaar oud, maar is eigenlijk een klassieker. Russel Crowe speelt de rol van Maximus fantastisch en draagt de film met een geweldige support cast. Een mooi verhaal en prachtige beelden en effecten maken deze film nog steeds echt top.
pi_217228609
quote:
7s.gif Op maandag 24 maart 2025 09:52 schreef UIO_AMS het volgende:

Den sista resan(2024)7.9documentary951h 35minn/aFilip Hammar, Fredrik WikingssonFilip Hammar, Fredrik Wikingsson, Lars HammarRenowned Swedish TV-duo Filip and Fredrik embark on a trip to France, aiming to rekindle the zest for life of Filip's father
[..]
The Last Journey is een geweldige documentaire uit Zweden. Hartverwarmend, grappig en hartverscheurend tegelijk. Filip doet er alles aan om de levenslust van zijn vader weer te herstellen. Daartoe wil hij de gepensioneerde leraar Frans meenemen naar het oude vakantieadres. Hij manipuleert en zeurt om zijn zin te krijgen en dat zou irritant kunnen worden, maar dat wordt het nooit. Dat kan natuurlijk ook in de montageruimte zo vormgegeven zijn, maar ik wens te geloven dat de oprechtheid echt is.
Vanochtend gezien, ik vond hem ook heel mooi. Deed me ook heel vaak aan mijn eigen vader denken. Maar ik vroeg me af en toe wel af hoe echt het allemaal was en voor wie deze film nou precies was. Blijkbaar is Filip en z'n goede vriend Fredrik een zeer bekend tv duo in Zweden. Er wordt gedaan alsof het een documentaire was maar dat was het natuurlijk niet. Heel veel was in scene gezet. Met minstens 3 cameramensen en een drone. Ik had wel willen weten hoe het er achter de schemen aan toe is gegaan. Maar het werkte allemaal erg goed, de film is mooi gemaakt, en ik heb er van genoten.
  Moderator maandag 31 maart 2025 @ 09:39:03 #281
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_217239526
quote:
0s.gif Op donderdag 13 maart 2025 13:00 schreef Farenji het volgende:

En fanfare(2024)7.5comedy, drama1031h 43minn/aEmmanuel CourcolKhaled Amara, Oriane Bonduel, Emmanuel CourcolBenjamin Lavernhe, Pierre Lottin, Sarah SucoAcclaimed conductor Thibaut has leukemia and needs a bone marrow donor. Learning he was adopted, he finds an older brother, a musician and factory worker. Their reunion sparks a fraternal, musical journey amidst the town's factory closure
Prachtige muzikale feelgood film. Ik vond hem zelf extra leuk, ik ben geen dirigent, en speel ook geen trombone in de fanfare harmonie, maar wel trompet in een bigband en dat blijkt bijna hetzelfde. Moest erg lachen om de uiterst herkenbare repetitie-scenes. Daarnaast heb ik een broer waarvan ik wel eens heb getwijfeld of dat misschien maar een halfbroer is, dus ook niet hetzelfde als in de film, maar ik moest er toch aan denken.

In deze film wordt geen tijd verspild om het verhaal neer te zetten. Hij is nog maar net begonnen of Thibaut heeft zijn broer waarvan hij het bestaan nooit had vermoed al gevonden en hoppa, het beenmerg is ook zo gedoneerd. Maar de film gaat ook helemaal niet over leukemie, maar over de verbindende kracht van muziek, die zelfs de tegenstellingen tussen arm en rijk, tussen "gilets jaunes" en geprivilegeerde elite, kan overbruggen. Daarin worden de cliches en emotioneel effectbejag niet altijd helemaal vermeden, maar hey, als het werkt dan werkt het. Ik hield het in ieder geval niet droog.
En op mijn beurt heb ik deze gisteren bekeken. Leuke feelgoodfilm, maar ik denk niet dat deze mij lang bij blijft. Daarom een 7,8/10 wat mij betreft.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
pi_217239791

The Monkey(2025)6.2horror98R16Osgood PerkinsOsgood Perkins, Stephen KingTheo James, Tatiana Maslany, Christian ConveryWhen twin brothers Bill and Hal find their father's old monkey toy in the attic, a series of gruesome deaths start. The siblings decide to throw the toy away and move on with their lives, growing apart over the years
Met weinig verwachting ben ik hierheen gegaan, maar heb me eigenlijk prima vermaakt. Ik hou sowieso wel van horrorfilms die zichzelf niet zo serieus nemen. En nu zit dat muziekje in m'n hoofd :')
Een dag zonder vlees is een dag niet geleefd
pi_217274091

A Working Man(2025)6.1action, thriller116R16David AyerSylvester Stallone, David Ayer, Chuck DixonJason Statham, Jason Flemyng, Merab NinidzeLevon Cade left his profession behind to work construction and be a good dad to his daughter. But when a local girl vanishes, he's asked to return to the skills that made him a mythic figure in the shadowy world of counter-terrorism
A Working Man

Ik ben altijd wel te porren voor een nieuwe Statham, soort guilty pleasures wel en zijn films halen altijd nog wel enig niveau. Geen hoogvliegers, maar Statham is voor mij wel dé actieacteur van de laatste 20 jaar. Maar ik kan er kort over zijn, dit was niks. En dat komt vooral door de enorm matige badguys. Het zijn er een hele hoop en stuk voor stuk halen ze het niveau naar beneden. Ze actie is bij vlagen nog wel aardig en soms lekker rauw, maar soms zien de graphics er wel wat twijfelachtig uit. Statham zelf doet het zoals altijd wel prima overigens, heb bij hem nog niet echt het idee dat het beste er af is. Maar deze film is het gewoon niet. Het toch al matige en cliché verhaal is ook nog eens heel rommelig en er zit werkelijk geen enkel origineel idee in deze prent. Na de enorm aangenaam verassende The Beekeeper vorig jaar is dit echt een tegenvaller.

4/10
  Moderator zaterdag 5 april 2025 @ 12:18:02 #284
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_217293800

The Monkey(2025)6.2horror98R16Osgood PerkinsOsgood Perkins, Stephen KingTheo James, Tatiana Maslany, Christian ConveryWhen twin brothers Bill and Hal find their father's old monkey toy in the attic, a series of gruesome deaths start. The siblings decide to throw the toy away and move on with their lives, growing apart over the years
Na de leuke trailer was ik erg benieuwd naar deze film. Ik was geen grote fan van de vorige film van regisseur Osgood Perkins (Longlegs), maar dit beloofde een verfrissende horror-comedy te zijn. Nou, dat viel toch behoorlijk tegen. Het horrorgedeelte is 'oké' maar hier en daar een leuke kill, maar de humor is ver te zoeken. Het verhaal hoeft bij zo'n film niet bijzonder te zijn, maar het stelde nu wel heel weinig voor, waarbij vooral ook het hoofdpersonage erg saai was.

Al met al was ik dus behoorlijk teleurgesteld in The Monkey en heb ik me veel minder vermaakt dan ik gehoopt had op basis van de eerste beelden.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
  zaterdag 5 april 2025 @ 22:29:47 #285
504077 Zoddie
Merck toch hoe sterck
pi_217298846

Du xing yue qiu(2022)6.4comedy, sci_fi, sci-fi1222h 2minn/aChiyu ZhangChiyu Zhang, Chenguang Qian, Si'ao DaiTeng Shen, Li Ma, Yuan ChangAfter being left unexpectedly on the moon, an asteroid destroys the earth, leaving Duguyue being the last person in existence
Moon Man / Du xing yue qiu, hij staat gewoon on Youtube zelfs. Wat een geweldige chinese film.
De humor is enorm goed maar dat is natuurlijk ook smaak.
Het verhaal is uitstekend en acteerwerk ook.
De CGI is prima, soms een beetje slecht maar het valt niet echt op 99 van de 100 keer.

Ik ging erin niet wetend wat het was behalve de plot en die stond me wel aan en ik was verbaasd over hoeveel ik heb gelachten in deze film en hoe goed die was.

Hij staat gewoon op de officiele Youtube pagina van Tiger Pictures Entertainment

Bekijk deze YouTube-video
  zaterdag 5 april 2025 @ 22:33:26 #286
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_217298874
Zit Bohemian Rapsody te kijken. Ben nooit een fan van Queen geweest, maar het is een prachtige film
Dikke 9

[ Bericht 6% gewijzigd door Jan_Onderwater op 06-04-2025 00:47:12 ]
pi_217299486
Mijnkreft ofzoiets.
Game nooit gespeeld dus ik snapte niets van de film.
Maar Jason Momoa was grappig. Daarom 4/10 sterren.
You Don't Stop Playing Because You Get Old. But You Could Get Old If You Stop Playing.
  maandag 7 april 2025 @ 10:20:03 #288
13148 Shogo
Psycho...
pi_217310461

X-Men: Dark Phoenix(2019)5.7action, adventure, sci-fi113PG-1312Simon KinbergSimon KinbergJames McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer LawrenceJean Grey begins to develop incredible powers that corrupt and turn her into a Dark Phoenix, causing the X-Men to have to decide if her life is worth more than all of humanity
Ergens heb ik deze film gemist blijkbaar. Ik vond dit dan ook een verwarrende film. Gezien dit de jonge versie van de film X-men moet voorstellen en we hier weer Phoenix krijgen? Qua continuïteit van de tijdlijn erg verwarrend voor mijn gevoel. Het verhaal had ook episch cool kunnen zijn, maar is uiteindelijk niet meer dan Jean is boos en alles moet kapot. Ik snap de kritiek wel op deze film. Ook de Aliens voelden random aan. De actiescenes vond ik daarentegen wel heel goed uitgevoerd, dat red de film nog een beetje naar net voldoende voor mij. Vermakelijk, maar wel een vreemde eend in de bijt in deze filmreeks.
pi_217310578
quote:
0s.gif Op maandag 7 april 2025 10:20 schreef Shogo het volgende:

X-Men: Dark Phoenix(2019)5.7action, adventure, sci-fi113PG-1312Simon KinbergSimon KinbergJames McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer LawrenceJean Grey begins to develop incredible powers that corrupt and turn her into a Dark Phoenix, causing the X-Men to have to decide if her life is worth more than all of humanity
Ergens heb ik deze film gemist blijkbaar. Ik vond dit dan ook een verwarrende film. Gezien dit de jonge versie van de film X-men moet voorstellen en we hier weer Phoenix krijgen? Qua continuïteit van de tijdlijn erg verwarrend voor mijn gevoel. Het verhaal had ook episch cool kunnen zijn, maar is uiteindelijk niet meer dan Jean is boos en alles moet kapot. Ik snap de kritiek wel op deze film. Ook de Aliens voelden random aan. De actiescenes vond ik daarentegen wel heel goed uitgevoerd, dat red de film nog een beetje naar net voldoende voor mij. Vermakelijk, maar wel een vreemde eend in de bijt in deze filmreeks.
Continuity van de X-Men films is sowieso vaag. Volgens mij was het idee dat de "oude" films zich afspelen in een andere universe, maar ze hebben dan wel weer dezelfde acteurs voor de oudere Charles en Magneto. Beetje vaag allemaal. Maar dat was de verklaring voor de dubbele Phoenix saga destijds geloof ik.

En Logan was dan weer canon tov de originele trilogie.
Alex Pastoor:
"Een uitslag is altijd terecht, of het nou verdiend is of onverdiend"
Martin Verkerk:
''Ik bepaal of ik win of verlies. Als ik goed speel dan win ik, als ik slecht speel dan is de kans dat ik verlies aanwezig.''
  maandag 7 april 2025 @ 12:09:54 #290
13148 Shogo
Psycho...
pi_217311240
quote:
0s.gif Op maandag 7 april 2025 10:33 schreef Tim86 het volgende:

[..]
Continuity van de X-Men films is sowieso vaag. Volgens mij was het idee dat de "oude" films zich afspelen in een andere universe, maar ze hebben dan wel weer dezelfde acteurs voor de oudere Charles en Magneto. Beetje vaag allemaal. Maar dat was de verklaring voor de dubbele Phoenix saga destijds geloof ik.

En Logan was dan weer canon tov de originele trilogie.
Oké dat verklaard wat. Ik vind dat dan toch jammer, want het wordt in de film niet echt duidelijk gemaakt en daardoor voelt de film toch als een grote plothole.
  Moderator donderdag 10 april 2025 @ 10:25:30 #291
61302 crew  UIO_AMS
Dobbelsteenavonturier
pi_217332044

Gaucho Gaucho(2024)7.1documentary85 min1h 25minn/aMichael Dweck, Gregory KershawGuada Gonza, Taty Gonza, Jony ÁvalosA celebration of Argentine Gauchos, a community of cowboys and cowgirls living beyond the modern world's boundaries
quote:
Het heerlijke, adembenemend mooie Gaucho Gaucho neemt je mee naar een afgelegen berggebied in Argentinië. Hier leeft een gemeenschap van gaucho’s die met trots hun tradities in stand houden en diep verbonden zijn met hun dieren. In prachtig zwart-wit volgen we de verhalen van mensen die betekenis en vrijheid vinden in een leven dat geworteld is in eenvoud, trots en saamhorigheid. Een magistrale documentaire van de makers van The Truffle Hunters.

Gaucho Gaucho betekent dat je een ‘echte’ gaucho bent. Je leeft volgens de tradities, houdt de eer hoog, zingt, danst en kleed je als een gaucho. In de voetheuvels van het Andesgebergte vinden de filmmakers een gemeenschap die vasthoudt aan deze tradities en er groot geluk in vindt. Een tenger meisje vervult haar allergrootste wens door een traditionele gaucho te worden. Jongens die opgaan in de wildernis, galopperen door uitgestrekte landschappen. Door de werkelijk weergaloze fotografie, de speelse montage en de bijzonder meeslepende soundtrack waan je je regelmatig in een speelfilm. Dit wordt versterkt doordat de makers deze verhalen vertellen zonder interviews of commentaar; de gaucho’s spelen de hoofdrol in hun eigen verhaal. Ondanks hun schijnbaar eenvoudige en zware bestaan, straalt de film de romantiek en het geluk uit dat deze mensen vinden in hun verbondenheid met de natuur en elkaar. Gaucho Gaucho is een eerbetoon aan een verdwijnende cultuur en een viering van de vrijheid die in deze tradities schuilt.
Mooie documentaire waarin je wordt meegenomen in het dagelijks leven van de cowboys van de pampa's. Mooie plaatjes, goede soundtrack. Minpuntje is wel dat veel in scène lijkt te zijn gezet. Dat begon mij op een gegeven moment te storen. Desalniettemin een aanrader.
Als niets meer baat kan een worst geen kwaad.
Op dinsdag 7 december 2010 12:50 schreef yvonne het volgende:
Beste moderator UIO_AMS
Stuur een mod weg.
pi_217355837

Vingt dieux(2024)7.2comedy, drama921h 32minn/aLouise CourvoisierLouise Courvoisier, Théo AbadieClément Faveau, Maïwene Barthelemy, Luna GarretTotone's carefree teenage life of drinking and dancing takes a turn when he must provide for his 7-year-old sister. Seeking income, he channels his energy into producing an award-winning comté cheese to claim a competition prize
Ik vond dit echt zo'n typische Franse film, pretentieloos en beetje rauw, maar ook aangrijpend en ontroerend. Heb me prima vermaakt.

Het speelt in de Jura, een boerenregio waar weinig te doen is behalve bier zuipen en "brommers kiek'n", en kaas maken natuurlijk. Maar van dat laatste heeft Totone geen kaas gegeten, hoewel z'n vader kaasmaker is. Totone zuipt liever bier met z'n vrienden dan dat ie werkt. Z'n vader kan er ook wel wat van en als die op een buurtfeest weer eens kacheltje lam is en letterlijk ompleurt, gooit Totone hem gewoon in z'n auto. Dat was vast niet de eerste keer maar nu gaat het eindelijk fout. En dan moet Totone wel snel volwassen worden en is ie opeens verantwoordelijk voor z'n jongere zusje. En zoekt ie toch maar een baantje.

Zijn zusje blijkt, hoewel veel jonger, toch wel wat wijzer dan hij te zijn. Dat baantje wordt niks, maar dat ligt ook beetje aan z'n collega's. Hij gaat dan maar, met puberale overmoed en z'n twee goede vrienden, proberen om de allerbeste Comté kaas te maken, in de hoop de gouden medaille (en bijbehorende geldprijs) te winnen. Maar ja hij weet er dus echt geen fuck van. En hij heeft ook geen melk. En geen geld. Gelukkig is er youtube, en weet ie z'n charmes (en z'n tong :P) in te zetten bij de leuke alleenstaande melkboerin. Er lijkt uiteindelijk toch een goede kaasmaker in hem te schuilen, maar de werkelijkheid blijkt wel wat lastiger dan ie dacht.

Na de film meteen maar even langs de kaasboer gegaan, voor een stuk Comté AOP kaas.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  zondag 13 april 2025 @ 13:08:20 #293
280416 Whiskers2009
Maak dat de kat wijs!!
pi_217355918
quote:
0s.gif Op zondag 13 april 2025 13:01 schreef Farenji het volgende:

Vingt dieux(2024)7.2comedy, drama921h 32minn/aLouise CourvoisierLouise Courvoisier, Théo AbadieClément Faveau, Maïwene Barthelemy, Luna GarretTotone's carefree teenage life of drinking and dancing takes a turn when he must provide for his 7-year-old sister. Seeking income, he channels his energy into producing an award-winning comté cheese to claim a competition prize
Ik vond dit echt zo'n typische Franse film, pretentieloos en beetje rauw, maar ook aangrijpend en ontroerend. Heb me prima vermaakt.

Het speelt in de Jura, een boerenregio waar weinig te doen is behalve bier zuipen en "brommers kiek'n", en kaas maken natuurlijk. Maar van dat laatste heeft Totone geen kaas gegeten, hoewel z'n vader kaasmaker is. Totone zuipt liever bier met z'n vrienden dan dat ie werkt. Z'n vader kan er ook wel wat van en als die op een buurtfeest weer eens kacheltje lam is en letterlijk ompleurt, gooit Totone hem gewoon in z'n auto. Dat was vast niet de eerste keer maar nu gaat het eindelijk fout. En dan moet Totone wel snel volwassen worden en is ie opeens verantwoordelijk voor z'n jongere zusje. En zoekt ie toch maar een baantje.

Zijn zusje blijkt, hoewel veel jonger, toch wel wat wijzer dan hij te zijn. Dat baantje wordt niks, maar dat ligt ook beetje aan z'n collega's. Hij gaat dan maar, met puberale overmoed en z'n twee goede vrienden, proberen om de allerbeste Comté kaas te maken, in de hoop de gouden medaille (en bijbehorende geldprijs) te winnen. Maar ja hij weet er dus echt geen fuck van. En hij heeft ook geen melk. En geen geld. Gelukkig is er youtube, en weet ie z'n charmes (en z'n tong :P) in te zetten bij de leuke alleenstaande melkboerin. Er lijkt uiteindelijk toch een goede kaasmaker in hem te schuilen, maar de werkelijkheid blijkt wel wat lastiger dan ie dacht.

Na de film meteen maar even langs de kaasboer gegaan, voor een stuk Comté AOP kaas.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Comté :9~ :9
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
  zondag 13 april 2025 @ 14:24:57 #294
16918 flipsen
Argentinie-specialist!
pi_217356734
quote:
0s.gif Op zondag 13 april 2025 13:01 schreef Farenji het volgende:

Vingt dieux(2024)7.2comedy, drama921h 32minn/aLouise CourvoisierLouise Courvoisier, Théo AbadieClément Faveau, Maïwene Barthelemy, Luna GarretTotone's carefree teenage life of drinking and dancing takes a turn when he must provide for his 7-year-old sister. Seeking income, he channels his energy into producing an award-winning comté cheese to claim a competition prize
Ik vond dit echt zo'n typische Franse film, pretentieloos en beetje rauw, maar ook aangrijpend en ontroerend. Heb me prima vermaakt.

Het speelt in de Jura, een boerenregio waar weinig te doen is behalve bier zuipen en "brommers kiek'n", en kaas maken natuurlijk. Maar van dat laatste heeft Totone geen kaas gegeten, hoewel z'n vader kaasmaker is. Totone zuipt liever bier met z'n vrienden dan dat ie werkt. Z'n vader kan er ook wel wat van en als die op een buurtfeest weer eens kacheltje lam is en letterlijk ompleurt, gooit Totone hem gewoon in z'n auto. Dat was vast niet de eerste keer maar nu gaat het eindelijk fout. En dan moet Totone wel snel volwassen worden en is ie opeens verantwoordelijk voor z'n jongere zusje. En zoekt ie toch maar een baantje.

Zijn zusje blijkt, hoewel veel jonger, toch wel wat wijzer dan hij te zijn. Dat baantje wordt niks, maar dat ligt ook beetje aan z'n collega's. Hij gaat dan maar, met puberale overmoed en z'n twee goede vrienden, proberen om de allerbeste Comté kaas te maken, in de hoop de gouden medaille (en bijbehorende geldprijs) te winnen. Maar ja hij weet er dus echt geen fuck van. En hij heeft ook geen melk. En geen geld. Gelukkig is er youtube, en weet ie z'n charmes (en z'n tong :P) in te zetten bij de leuke alleenstaande melkboerin. Er lijkt uiteindelijk toch een goede kaasmaker in hem te schuilen, maar de werkelijkheid blijkt wel wat lastiger dan ie dacht.

Na de film meteen maar even langs de kaasboer gegaan, voor een stuk Comté AOP kaas.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Gelachen om de spoiler :D
Ik hou me bezig met het organiseren van reizen naar Argentinie, Chili en Peru voor Tipica Reizen.
pi_217356929
quote:
0s.gif Op zondag 13 april 2025 14:24 schreef flipsen het volgende:

[..]
Gelachen om de spoiler :D
Het was een citaat uit de film. Er is natuurlijk helemaal niks mis met een goed gerijpte Comté.
  maandag 14 april 2025 @ 10:21:56 #296
13148 Shogo
Psycho...
pi_217365743

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One(2023)8.2action, adventure, thriller163PG-1312Christopher McQuarrieBruce Geller, Erik Jendresen, Christopher McQuarrieTom Cruise, Hayley Atwell, Ving RhamesEthan Hunt and his IMF team must track down a dangerous weapon before it falls into the wrong hands
Niet een heel bijzonder verhaal, maar ja zo'n film heeft toch een plot nodig. Verder doet het wat je verwacht, een vermakelijke actiefilm met toffe stunts (blijkbaar door die gekkie zelf uitgevoerd grotendeels). Tom Cruise doet wat hij doet en dat doet hij nog steeds goed, de opvaller in deze film was voor Hayley Atwell zij deed het erg leuk in de rol.
pi_217365795
quote:
0s.gif Op maandag 14 april 2025 10:21 schreef Shogo het volgende:

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One(2023)8.2action, adventure, thriller163PG-1312Christopher McQuarrieBruce Geller, Erik Jendresen, Christopher McQuarrieTom Cruise, Hayley Atwell, Ving RhamesEthan Hunt and his IMF team must track down a dangerous weapon before it falls into the wrong hands
Niet een heel bijzonder verhaal, maar ja zo'n film heeft toch een plot nodig. Verder doet het wat je verwacht, een vermakelijke actiefilm met toffe stunts (blijkbaar door die gekkie zelf uitgevoerd grotendeels). Tom Cruise doet wat hij doet en dat doet hij nog steeds goed, de opvaller in deze film was voor Hayley Atwell zij deed het erg leuk in de rol.
Hoeveel shots van een heel hard rennende Tom Cruise zitten er in deze film?
  maandag 14 april 2025 @ 12:11:06 #298
13148 Shogo
Psycho...
pi_217366931
quote:
1s.gif Op maandag 14 april 2025 10:26 schreef Farenji het volgende:

[..]
Hoeveel shots van een heel hard rennende Tom Cruise zitten er in deze film?
Erg veel! Of hij het allemaal zelf is durf ik niet te bevestigen.
pi_217430615

Sinners(2025)8.2action, drama, horror, thriller137R16Ryan CooglerRyan CooglerMiles Caton, Saul Williams, Andrene Ward-HammondTrying to leave their troubled lives behind, twin brothers return to their hometown to start again, only to discover that an even greater evil is waiting to welcome them back
Op tweede zombie-jezus dag ben ik maar naar een toepasselijke film gegaan. Die ging niet over zombies, maar, eh, close enough.

Moet zeggen dat ik het eerste gedeelte van de film beter (want origineler en verrassender) vond dan het tweede. Daarin worden toch wel heel veel clichés uit de kast getrokken, en daardoor bood het weinig nieuws dat je niet in andere films van het genre kan zien, behalve misschien dat ik ze nog niet eerder de riverdance had zien doen. De muziek en de soundtrack trekt de sfeer en kwaliteit van de film wel flink omhoog. Omdat de setting en het verhaal ook wel een leuke en creatieve combi is met de duivelse legendes die bijv rond de legendarische bluesmuzikant Robert Johnson spelen, vond ik dit toch wel een 8 waard.

Als de aftiteling begint te lopen, blijf dan vooral zitten anders mis je een van de leukere fragmenten van de film, met niemand minder dan de living legend Buddy Guy. En helemaal aan het eind, na alle aftitelingen, komt er nog een kleine toegift, die ik zelf ook bijna had gemist (ik was al opgestaan).
  maandag 21 april 2025 @ 20:24:29 #300
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_217433991

The Amateur(2025)6.7action, thriller122PG-1312James HawesKen Nolan, Gary Spinelli, Robert LittellRami Malek, Rachel Brosnahan, Jon BernthalWhen his supervisors at the CIA refuse to take action after his wife is killed in a London terrorist attack, a decoder takes matters into his own hands
The Amateur met Rami Malek is een onderhoudende thriller met een intrigerend uitgangspunt: een analist die zelf jager wordt.

Malek speelt overtuigend, maar het verhaal mist soms geloofwaardigheid en verdieping. Het plot verloopt bij vlagen te gehaast, en verschillende personages komen onvoldoende tot hun recht. Met een scherpere regie, meer emotionele gelaagdheid en een minder voorspelbaar verloop had de film kunnen promoveren van 'vermakelijk' naar 'uitmuntend'.

Desondanks blijft het een boeiende kijkervaring, mede dankzij de sfeer en het morele dilemma dat centraal staat. Een film die prikkelt maar niet volledig wordt wat het had kunnen zijn.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_217440166
Einde
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')