Heb hem gisteren ook gezien. Absoluut aangenaam verrastquote:Op woensdag 18 december 2024 09:07 schreef Danny het volgende:
Better Man(2024)7.1biography, fantasy, musical134Rn/aMichael GraceySimon Gleeson, Oliver Cole, Michael GraceyRobbie Williams, Jonno Davies, Steve PembertonA singular profile of British pop superstar Robbie WilliamsGisteren in de Pathé Unlimited Night deze film gezien. Een biopic over het leven van Robbie Williams, waarin Robbie Williams wordt weergegeven als aap - een verwijzing naar zijn eigen uitspraken over hoe hij zich gedurende zijn leven vaak een circusaap voelde die trucjes moest doen).
Deze film heeft me enorm verrast. Ik wist totaal niet wat ik ervan moest verwachten, maar de film geeft de emotionele kant van zijn leven goed weer in bizarre filmkunstjes, cuts en transities. De muzikale nummers passen perfect in het verhaal en zijn mentale en emotionele problemen en drugsproblematiek worden uitstekend uitgediept.
Voor mij denk ik een van de beste films van het jaar. Een aantal zaken kwamen, vanwege onze persoonlijke situatie en projectie, wel emotioneel binnen bij ons waardoor het op een aantal momenten best een zware en emotionele zit was, maar de film heeft indruk gemaakt en ik kan 'm iedereen aanraden die
- van biopics houdt
- the greatest showman goed vond
- van filmische hoogstandjes houdt
- al dan niet fan is van Robbie Williams
Dikke 9.9
			
			
			
			Dan zet ik m op de lijst.quote:Op woensdag 18 december 2024 09:55 schreef linebear het volgende:
[..]
Heb hem gisteren ook gezien. Absoluut aangenaam verrast
			
			
			
			Moet zeggen dat het met die aap zeker werkt. Had er geen moment het gevoel van Jungle Book of zo bijquote:Op woensdag 18 december 2024 11:11 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Dan zet ik m op de lijst.
Ik dacht bij het zien van de trailer echt "waarom in godsnaam?" maar met bovenstaande uitleg erbij geef ik hem wel een kans.
			
			
			
			
			
			
			
			Ik sluit me hier bij aan.quote:Op woensdag 18 december 2024 11:11 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Dan zet ik m op de lijst.
Ik dacht bij het zien van de trailer echt "waarom in godsnaam?" maar met bovenstaande uitleg erbij geef ik hem wel een kans.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Deze film vrijdag gezien. Poeh, dat was niet wat ik van tevoren had verwacht. Wel heel goed! Heel goed acteerwerk van "Ani" en het verhaal bleef me na de film nog een beetje achtervolgen. 8,5/10quote:Op zondag 3 november 2024 22:26 schreef Farenji het volgende:
Anora(2024)8.2comedy, drama, romance139R16Sean BakerSean BakerMikey Madison, Paul Weissman, Lindsey NormingtonAnora, a young sex worker from Brooklyn, meets and impulsively marries the son of an oligarch. Once the news reaches Russia, her fairytale is threatened as his parents set out for New York to get the marriage annulledAnora, die door iedereen Ani wordt genoemd, werkt als stripper in een grote club waar ze shows doet en lapdances geeft, en af en toe doet ze prive-bezoekjes om nog wat extra te verdienen. Want het werk in de club is niet echt een vetpot. Weinig glamour, maar gewoon keihard werken zonder enige "benefits". Als ze haar baas vraagt om een week vrij zegt die aanvankelijk meteen "nee", want "ze had toch net ook al op oudejaarsdag vrij gekregen?".
Die week vrij was omdat Ivan aka Vanya haar voor een week wilde voor zichzelf wilde hebben. Voor 15.000 dollar, vooraf betaald. "Voor 10.000 had ik het ook gedaan", biecht ze op maar Vanya had er wel 30k voor willen lappen. Hij heeft toch geld zat, als zoon van een viesrijke Russische familie. In die week gaan ze spontaan met al hun vrienden naar Vegas, met een prive-jet. En daar doet ie haar een aanzoek, dat echt serieus is, zo bezweert ie haar. Even later zijn ze getrouwd, en ze is extatisch van geluk. Een moderne 18+ versie van Assepoester.
Maar het is duidelijk dat dit sprookje inelkaar moet storten. De ouders van Vanya krijgen er lucht van en ze sturen wat zware jongens op het stel af met als opdracht om het huwelijk te laten ontbinden. Vanya glipt er meteen tussenuit. Vanaf dit moment verandert de film van romantisch sprookje naar chaos, slapstick zelfs. Ani wordt nogal onhandelbaar, nu haar droom ineens uit elkaar lijkt te spatten. Om het huwelijk te kunnen ontbinden moeten ze Vanya terugvinden, en Ani wil wel een hartig woordje met haar echtgenoot wisselen.
Deze beschrijving klinkt misschien nogal kluchtig maar dat is het niet. En hoewel er een aantal hilarische scenes in zitten is het geen komedie, maar eigenlijk meer een tragedie. Met Ani als schitterend, en diep lijdend middelpunt. Uiteindelijk is zij de enige die er echt sympathiek uitkomt, terwijl ze toch maar een "goedkope hoer" is, zoals ze vaak wordt genoemd.
Mikey Madison die Ani speelt zou ik moeten/kunnen kennen van Once upon a time in Hollywood maar ik kan me daar eerlijk gezegd niet veel van herinneren, misschien maar eens terugkijken want ze is echt fenomenaal als Ani. Maar ook de infantiele, strontverwende maar toch ook op een bepaalde manier aandoenlijke Vanya is geweldig. En dan is er nog de weinig spraakzame Igor, een van de goons die voor de zekerheid mee is gestuurd, voor als de shit echt uit de hand zou lopen.
Mijn enige kritiek zou zijn dat het eerste deel van de film wel wat lang duurt omdat je al min of meer weet wat er gaat gebeuren. En ook richting het eind had er wel wat geknipt kunnen worden. Maar los daarvan, het echte einde is wel raak, en ik vond het een topfilm.8
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Leuke tip.quote:Op vrijdag 27 december 2024 21:12 schreef Farenji het volgende:
Flow(2024)7.9animation, adventure, family, fantasy85PG6Gints ZilbalodisGints Zilbalodis, Matiss KazaCat is a solitary animal, but as its home is devastated by a great flood, he finds refuge on a boat populated by various species, and will have to team up with them despite their differencesHet werd door het voorprogramma duidelijk dat deze film als een kinderfilm wordt gezien. Allemaal reclames gericht op kinderen en er kwam ook een trailer voor een nieuwe paddington film en die was Nederlands nagesynchroniseerd en ik was even bang dat Flow ook nagesynchroniseerd zou zijn maar gelukkig is dit een film zonder dialoog. Alleen maar dieren die elkaar niet echt lijken te begrijpen maar dan komt er opeens een enorme overstroming en ja dan moet je wel. De hoofdpersoon is een kat die al snel voor de keuze komt: moet ik die hond nou wel of niet vertrouwen? En dan blijken niet alle dieren gelijk en heb je binnen soorten ook slimme en wat sneller afgeleide exemplaren. Uiteindelijk redden we het allemaal wel, als we maar beetje leren om samen te werken, en de nodige focus te hebben. Prachtige animatiefilm, ook voor volwassenen. Blijf zitten tot na de aftiteling.8
			
			
			
			Uiterst goed geacteerd. Van de eerste tot de laatste minuut gebiologeerd gekeken naar deze 2 uur durende monoloog.quote:Jodie Comer (Killing Eve) speelt op het podium van het Harold Pinter Theatre in Londen een fenomenale solo tour de force in dit prijswinnende toneelstuk van Suzie Miller.
De jonge advocaat Tessa is snel opgeklommen tot een briljante kruisverhoorder. Een onverwachte gebeurtenis dwingt haar kritischer te kijken naar de patriarchale macht van de wet, waar de bewijslast en de moraal uiteenlopen.
			
			
			
			Bitterzoet verhaal over eenzaamheid in Teheran. Ongelooflijk dat dit gefilmd kon worden in Iran, aangezien er best wat commentaar geleverd wordt op met name de Iraanse zedenpolitie. Af en toe best ongemakkelijk om naar te kijken, maar de sympathieke hoofdpersonen trekken je daar doorheen. Een voorrecht om ze te volgen op de mooiste dag van hun leven.quote:Mahin (70) woont alleen in Teheran sinds haar man is overleden en haar dochter naar Europa is vertrokken. Na weer een middag thee te hebben gedronken met haar vriendinnen, besluit ze haar eenzame routine te doorbreken en nieuw leven in haar liefdesleven te blazen. In haar zoektocht naar een vrijgezelle man keert ze terug naar plekken uit haar verleden en mijmert ze over de gelukkige jaren die ze in vrijheid heeft doorgebracht. Dan ontmoet ze Faramarz, een bescheiden en vriendelijke alleenstaande man van haar leeftijd. Hij is taxichauffeur en veteraan en heeft net als Mahin een onafhankelijke geest. Mahin stelt zich open voor een nieuwe romance en nodigt Faramarz uit in haar appartement om haar favoriete taart voor hem te bakken. Het wordt onverwachte, onvergetelijke avond…
My Favourite Cake is de nieuwe film van de Iraanse filmmakers Maryam Moghaddam en Behtash Sanaeeha (Ballad of a White Cow). De film ging in wereldpremière op het Filmfestival van Berlijn waar de film een zeer positief onthaal kreeg van de pers en twee prijzen in de wacht sleepte.
			
			
			
			
			
			
			
			En de film is echt een aanrader!quote:Op maandag 30 december 2024 20:00 schreef Nielojram75 het volgende:
Ik snap dat ik uit de bocht vlieg met dit bericht, maar ik wil het toch even delen;
The Substance nu te zien op mubi eerste 7 dagen gratis, en dat is niet duur
			
			
			
			
			
			
			
			Paarlen voor de zwijnenquote:Op woensdag 1 januari 2025 04:01 schreef Jeo_Boden het volgende:
No Country for Old Men(2007)8.2crime, drama, thriller122R16Ethan Coen, Joel CoenJoel Coen, Ethan Coen, Cormac McCarthyTommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh BrolinViolence and mayhem ensue after a hunter stumbles upon the aftermath of a drug deal gone wrong and over two million dollars in cash near the Rio Grandehier je review2
8.2 zegt imdb. Hele goeie film zeiden vrienden. Ik vond het een lamlendige trage film. Het begon traag. Op wat knallen na werd het ook niet veel beter. Het einde was een anti-climax. De dialogen bleven bij eentonige gemompel. Na 2 uur te hebben verkwist. Zeiden we nah dan heben we hem in ieder geval wel gezien. Een 2 voor de moeite. Bah.
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			Is een bekende trollquote:
			
			
			
			quote:Op woensdag 1 januari 2025 04:01 schreef Jeo_Boden het volgende:
No Country for Old Men(2007)8.2crime, drama, thriller122R16Ethan Coen, Joel CoenJoel Coen, Ethan Coen, Cormac McCarthyTommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh BrolinViolence and mayhem ensue after a hunter stumbles upon the aftermath of a drug deal gone wrong and over two million dollars in cash near the Rio Grandehier je review2
8.2 zegt imdb. Hele goeie film zeiden vrienden. Ik vond het een lamlendige trage film. Het begon traag. Op wat knallen na werd het ook niet veel beter. Het einde was een anti-climax. De dialogen bleven bij eentonige gemompel. Na 2 uur te hebben verkwist. Zeiden we nah dan heben we hem in ieder geval wel gezien. Een 2 voor de moeite. Bah.
			
			
			
			Gisteren bekeken. Bedankt voor de tip om te blijven zitten na de aftiteling.quote:Op vrijdag 27 december 2024 21:12 schreef Farenji het volgende:
Flow(2024)7.9animation, adventure, family, fantasy85PG6Gints ZilbalodisGints Zilbalodis, Matiss KazaCat is a solitary animal, but as its home is devastated by a great flood, he finds refuge on a boat populated by various species, and will have to team up with them despite their differencesHet werd door het voorprogramma duidelijk dat deze film als een kinderfilm wordt gezien. Allemaal reclames gericht op kinderen en er kwam ook een trailer voor een nieuwe paddington film en die was Nederlands nagesynchroniseerd en ik was even bang dat Flow ook nagesynchroniseerd zou zijn maar gelukkig is dit een film zonder dialoog. Alleen maar dieren die elkaar niet echt lijken te begrijpen maar dan komt er opeens een enorme overstroming en ja dan moet je wel. De hoofdpersoon is een kat die al snel voor de keuze komt: moet ik die hond nou wel of niet vertrouwen? En dan blijken niet alle dieren gelijk en heb je binnen soorten ook slimme en wat sneller afgeleide exemplaren. Uiteindelijk redden we het allemaal wel, als we maar beetje leren om samen te werken, en de nodige focus te hebben. Prachtige animatiefilm, ook voor volwassenen. Blijf zitten tot na de aftiteling.8
			
			
			
			Die tip is wel nogal belangrijk voor die film. Ik weet niet of de keuze goed is om dat zo te doen.quote:Op donderdag 2 januari 2025 09:39 schreef UIO_AMS het volgende:
[..]
Gisteren bekeken. Bedankt voor de tip om te blijven zitten na de aftiteling.
Prachtige animatiefilm. Wat mij betreft een 8,5/10 waard.
			
			
			
			Dit is gewoon een extraatje voor de mensen die niet als een gek meteen de zaal uit rennen zodra de aftiteling begint.quote:Op donderdag 2 januari 2025 23:54 schreef Soury het volgende:
[..]
Die tip is wel nogal belangrijk voor die film. Ik weet niet of de keuze goed is om dat zo te doen.
			
			
			
			Ja maar die missen wel het punt.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 00:12 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dit is gewoon een extraatje voor de mensen die niet als een gek meteen de zaal uit rennen zodra de aftiteling begint.
			
			
			
			Lol ja, ik ren de bioscoop ook niet uit. Soms best irritant omdat mensen voor je langs willen met jassen en tassen. Maar ik vraag me af of het via stream kanalen ook zo werkt.quote:
			
			
			
			Nee, daar kijken mensen sowieso vaak maar met een half oog en nogal ongeïnteresseerd en zie je tijdens de aftiteling ook meteen promo's voor volgende shows. Maar het gebeurt regelmatig dat er na de aftiteling nog een bonus stukje komt, daarin is flow niet uniek.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 00:17 schreef Soury het volgende:
[..]
Lol ja, ik ren de bioscoop ook niet uit. Soms best irritant omdat mensen voor je langs willen met jassen en tassen. Maar ik vraag me af of het via stream kanalen ook zo werkt.
			
			
			
			Zeker nietquote:Op vrijdag 3 januari 2025 00:28 schreef Farenji het volgende:
[..]
Nee, daar kijken mensen sowieso vaak maar met een half oog en nogal ongeïnteresseerd en zie je tijdens de aftiteling ook meteen promo's voor volgende shows. Maar het gebeurt regelmatig dat er na de aftiteling nog een bonus stukje komt, daarin is flow niet uniek.
			
			
			
			Oh die lijkt me briljant!quote:Op vrijdag 3 januari 2025 05:01 schreef Karzai het volgende:
deze heb ik vorige maand gezien erg grappig
Bekijk deze YouTube-video
			
			
			
			
			
			
			
			Hij stond nog op espagnol. En een spatie teveel. Ik heb het aangepast.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 10:53 schreef flipsen het volgende:
Babygirl(2024)6.6crime, drama, mystery, thriller114R12Halina ReijnHalina ReijnNicole Kidman, Harris Dickinson, Antonio BanderasA high-powered CEO puts her career and family on the line when she begins a torrid affair with her much-younger internEn weer een beroemde "oudere" actrice die volledig naakt gaat, is het een trend? Deze gisteravond in de bioscoop gezien. Een topvrouw van een bedrijf is gelukkig getrouwd (met Antonio Banderas notabene) en leeft het perfecte familieleventje. Maar kennelijk wil ze meer. En dat krijgt ze, met een stagaire van haar bedrijf. Geschreven en geregiseerd door Halina Reijn.
Het is niet echt mijn soort film, ik vond sommige scenes echt ongeloofwaardig en sowieso heb ik niet zoveel met het onderwerp. Waarom dan toch nog een 4? Ik vond Banderas, in de weinige schermtijd die hij kreeg, bijzonder goed acteren + Nicole Kidman liet zich in haar blootje zien + De muziek was erg goed + De regie was echt heel erg goed gedaan bij sommige scenes. Maar verder niet mijn ding, mijn vrouw (ook een topvrouw van haar eigen bedrijf hehe) vond hem ook maar zo-zo.4
Geen idee waaro mijn [review] tag het niet doet?
			
			
			
			
			
			
			
			Kun je niet gewoon titels erbij posten?quote:Op vrijdag 3 januari 2025 11:33 schreef Karzai het volgende:
deze wil ik ook nog graag zien, hoe een algerijns jongetje uit de slums de mooiste chansons zingt
Bekijk deze YouTube-video
			
			
			
			Of beter nog, reviews plaatsen van films die hij gezien heeft, ipv welke hij nog wil zienquote:Op vrijdag 3 januari 2025 11:46 schreef UIO_AMS het volgende:
[..]
Kun je niet gewoon titels erbij posten?
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			
			stond niet in de handleiding pikquote:Op vrijdag 3 januari 2025 15:04 schreef Farenji het volgende:
@:Karzai het is niet de bedoeling dat je hier recensies van internet gaat copy pasten.
			
			
			
			ik heb mijn best gedaan meer kan ik doen wat maakt het ook uit verder ouwe zeiksnorquote:Op vrijdag 3 januari 2025 15:09 schreef Farenji het volgende:
[..]
Die handleiding die je ook niet gevolgd hebt. Lees ook de op, kut.
			
			
			
			Het is geen remake van Coppola's versie, maar van deze:quote:Op vrijdag 3 januari 2025 14:58 schreef Ang3l het volgende:
Nosferatu(2024)7.8fantasy, horror, mystery132R16Robert EggersRobert Eggers, Henrik Galeen, Bram StokerLily-Rose Depp, Nicholas Hoult, Bill SkarsgårdA gothic tale of obsession between a haunted young woman and the terrifying vampire infatuated with her, causing untold horror in its wakeEen remake van Nosferatu, want dan eigenlijk weer een verfilming is van Bram Stoker's Dracula, een illegale wel te verstaan waardoor de mensen andere namen hebben. Dat laatste wist ik niet vooraf en had ik wel willen weten, wantdat verklaarde waarom ik zowat elke seconde dacht "Ja maar dit is toch gewoon letterlijk Bram Stoker's Dracula? Lijkt wel pagiaat." Dat was t dus ook, en ze zijn er voor aangeklaagd.
Ik vond het dus een vrij overbodige film. Het vertelde niets nieuws ten opzichte van de FF Coppola klassieker.
Maar ja, Robert Eggers is wel een meester in het neerzetten van sfeer (The witch, the northman, the lighthouse) en de beelden zijn werkelijk waar schitterend. Het accent van Orlok vond ik wel echt schmierend en werkte op den duur op de lachpsieren en geloof niet dat dat echt de bedoeling was.
Eerste reactie van mij een m'n (vampier liefhebbende) vrienden was "overbodig".
Eenmaal thuis toch ff laten bezinken en de waardering iets omhoog gegooid.
7.5
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |