SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:
Er zaten Russen. En de reden dat ze het eiland innamen is dat er nu geen Russen meer zitten.quote:Op maandag 29 april 2024 07:40 schreef Idisrom het volgende:
[..]
[ x ]
Ik vraag mij af, of het wel echt zin heeft om dat soort eilandjes in de Dnjepr in te nemen.
Ten eerste, zaten er wel Russen?
Maar belangrijker, ik krijg er zo'n Stalingradgevoel bij. Mensen op zo'n eiland worden schietschijven. Bij de slag om Stalingrad werden elke nacht verse Sovjetmilitairen de rivier Wolga overgestoken. Ze hadden op moment van oversteken een gemiddelde levensverwachting van slechts 14 uur.
Het is met name vreemd nieuws. De Russische linies zijn altijd aangegeven als 6km naar het zuidoosten en er zijn ook geen pogingen geweest om dit of andere eilanden aan de overkant van de Dnepr in het bezit te houden.quote:Op maandag 29 april 2024 07:40 schreef Idisrom het volgende:
[..]
[ x ]
Ik vraag mij af, of het wel echt zin heeft om dat soort eilandjes in de Dnjepr in te nemen.
Ten eerste, zaten er wel Russen?
Maar belangrijker, ik krijg er zo'n Stalingradgevoel bij. Mensen op zo'n eiland worden schietschijven. Bij de slag om Stalingrad werden elke nacht verse Sovjetmilitairen de rivier Wolga overgestoken. Ze hadden op moment van oversteken een gemiddelde levensverwachting van slechts 14 uur.
Dat klopt. We hebben het nog steeds over relatief kleine vlekjes die je als je de hele kaart van oekraine voor je neus hebt amper ziet.quote:Op maandag 29 april 2024 08:52 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Maar is het nou allemaal echt zo shocking die Russische 'doorbraken'? Nog steeds kilometerwerk toch, ik zie niet echt in hoe de Russen ineens honderden kilometers door zouden kunnen stoten.
Ik heb niet echt zicht op Oekraense verdedigingslinies moet ik zeggen. Is er een 'omslagplek' in het front waarbij het echt spannend gaat worden als de Russen er doorheen prikken?quote:Op maandag 29 april 2024 08:55 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat klopt. We hebben het nog steeds over relatief kleine vlekjes die je als je de hele kaart van oekraine voor je neus hebt amper ziet.
Nee, ik zie de Russen ook niet zover doorstoten.quote:Op maandag 29 april 2024 08:52 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Maar is het nou allemaal echt zo shocking die Russische 'doorbraken'? Nog steeds kilometerwerk toch, ik zie niet echt in hoe de Russen ineens honderden kilometers door zouden kunnen stoten.
Tuurlijk, het gaat niet om duizenden km2 ineens. Maar er zit wel een stuk meer tempo in dan voorheen. Deze maand gaat het om zo'n 100km2 bijvoorbeeld.quote:Op maandag 29 april 2024 08:52 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Maar is het nou allemaal echt zo shocking die Russische 'doorbraken'? Nog steeds kilometerwerk toch, ik zie niet echt in hoe de Russen ineens honderden kilometers door zouden kunnen stoten.
Pokrovskquote:Op maandag 29 april 2024 08:56 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ik heb niet echt zicht op Oekraense verdedigingslinies moet ik zeggen. Is er een 'omslagplek' in het front waarbij het echt spannend gaat worden als de Russen er doorheen prikken?
Nee, de Russen hebben niet de mogelijkheid snel te bewegen om zo een gat in de linies heel zwaar uit te buiten. De AFU kan zich daardoor als het moet georganiseerd terugtrekken.quote:Op maandag 29 april 2024 08:56 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ik heb niet echt zicht op Oekraense verdedigingslinies moet ik zeggen. Is er een 'omslagplek' in het front waarbij het echt spannend gaat worden als de Russen er doorheen prikken?
Nog beter zou zijn als ze vanuit Roemeni of Moldavi gaan vliegen.quote:Op maandag 29 april 2024 11:41 schreef Ulx het volgende:
[ x ]
Dat wisten ze een jaar geleden natuurlijk ook al. Beetje slordig om dan te kiezen voor deze oplossing.
Bel het Oekraense hoofdkwartier en vraag de exacte cordinaten.quote:
Als dit het zou zijn niet. Maar nu verwacht men binnenkort een grootschalig offensief van de Russen. Dan kan het hard gaan. Wat dan niet helpt is dat Oekrane de afgelopen tijd veel aan eerste linies heeft moeten inleveren.quote:Op maandag 29 april 2024 08:52 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Maar is het nou allemaal echt zo shocking die Russische 'doorbraken'? Nog steeds kilometerwerk toch, ik zie niet echt in hoe de Russen ineens honderden kilometers door zouden kunnen stoten.
Wat kost het ze meer dan? Soldaten?quote:Op maandag 29 april 2024 12:59 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Als dit het zou zijn niet. Maar nu verwacht men binnenkort een grootschalig offensief van de Russen. Dan kan het hard gaan. Wat dan niet helpt is dat Oekrane de afgelopen tijd veel aan eerste linies heeft moeten inleveren.
Natuurlijk heeft Oekrane nog het een en ander achter de hand voor het verdedigen tegen zo’n offensief, maar de kans is groot dat het Oekrane meer kost dan wat ze lief is.
Ja, soldaten. alhoewel ze niet hoeven te sneuvelen.quote:Op maandag 29 april 2024 13:00 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Wat kost het ze meer dan? Soldaten?
En het risico lopen gecastreerd te worden?quote:Op maandag 29 april 2024 13:31 schreef Idisrom het volgende:
Ik kan mij voorstellen dat je liever bij de achterblijvers wil zitten,
Van alles teveel. Soldaten, munitie, grond. Men heeft wel eens benoemd dat Oekrane nog allerlei westerse tanks nog helemaal niet heeft ingezet, maar dat zal bij een grote Russische doorbraak anders zijn.quote:Op maandag 29 april 2024 13:00 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Wat kost het ze meer dan? Soldaten?
Door Duitsland zijn er m26AT2 raketten geleverd om snel een anti-tank mijnenveld aan te leggen (28 antitank mijnen per raket, n HIMARS kan dus in enkele minuten een veld van 168 mijnen neergooien. En daarnaast zijn er wel al zo'n 100 ATACMS waaronder die met clustermunitie geleverd door de VS. Misschien ondertussen al meer. Die combinatie alleen al kan als het moet een doorbraak aardig vertragen. Dan krijg je gewoon hetzelfde scenario als vorig jaar in het zuiden.quote:Op maandag 29 april 2024 13:46 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Van alles teveel. Soldaten, munitie, grond. Men heeft wel eens benoemd dat Oekrane nog allerlei westerse tanks nog helemaal niet heeft ingezet, maar dat zal bij een grote Russische doorbraak anders zijn.
Er is maar weinig wat Oekrane snel kan vervangen, men zal echt moeten hopen dat men de schade beperkt kan houden.
https://nos.nl/l/2518620quote:Op maandag 29 april 2024 13:59 schreef Ulx het volgende:
[..]
Door Duitsland zijn er m26AT2 raketten geleverd om snel een anti-tank mijnenveld aan te leggen (28 antitank mijnen per raket, n HIMARS kan dus in enkele minuten een veld van 168 mijnen neergooien. En daarnaast zijn er wel al zo'n 100 ATACMS waaronder die met clustermunitie geleverd door de VS. Misschien ondertussen al meer. Die combinatie alleen al kan als het moet een doorbraak aardig vertragen. Dan krijg je gewoon hetzelfde scenario als vorig jaar in het zuiden.
Zelfs in het geval van een doorbraak kost het gigantisch veel moeite om pockets met dit soort lage troepenaantallen in te sluiten en te vernietigen/tot overgave te dwingen.quote:Op maandag 29 april 2024 14:37 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
https://nos.nl/l/2518620
Ook bij de NOS is men niet zo negatief. Wat mij een groot voordeel nog lijkt is het feit dat de Russen wel het gros van de pantservoertuigen erdoor heeft gejast.
We wachten het af en hopen het beste.
quote:NAVO-chef gepikeerd over getreuzel NAVO-landen met Oekrane: 'Elke dag telt'
Helemaal niets. Nada. Noppes. Niemendal. Rin de knots?quote:Op maandag 29 april 2024 17:35 schreef grrrrg het volgende:
Kennelijk worden er nog steeds geen wapens geleverd, terwijl er al maanden van alles wordt beloofd.
https://www.nu.nl/spannin(...)e-elke-dag-telt.html
[..]
Dat viel wel te verwachten, maar wat is je bron hier? Wat verder richting Zuiden zijn de Russen in Netailove opgerukt en zitten nog slechts een paar honderd meter van de weg van Umanske/Yasnobrodivka naar Kalinove [deepstate].quote:Op maandag 29 april 2024 16:52 schreef Idisrom het volgende:
Vandaag zijn de Russen 7 kilometer vanaf Semenivka westwaarts getrokken en hebben de buitenkant van Novoselivka Persha bereikt. Deze plaats was vooraf al aangegeven, dat het waarschijnlijk niet verdedigd ging worden.
De weg van Umanske naar het noorden is daarmee ook afgesneden. Men kan alleen vanaf Umanske naar het zuidwesten om dan via omwegen wat voorraden op te halen, of om te vluchten.
quote:NAVO-chef boos over getreuzel lidstaten met Oekrane: 'Elke dag telt'
Het getreuzel van de NAVO-landen om wapens aan Oekrane te leveren heeft inmiddels "serieuze gevolgen op het slagveld", zei NAVO-chef Jens Stoltenberg maandag in Kyiv. Hij verwees daarmee naar de verliezen die Oekrane tegen Rusland lijdt.
Stoltenberg is normaal de rust zelve, maar hij gebruikte stevige woorden na afloop van zijn ontmoeting met de Oekraense president Volodymyr Zelensky. Hij maakte meerdere verwijten aan de 32 landen van het militaire bondgenootschap dat hij leidt.
"Dit is een kwestie van leven of dood", zei Stoltenberg over de Oekraense militaire situatie. "De aankondiging van wapenleveranties is niet genoeg. Ze moeten er ook komen.
quote:Op maandag 29 april 2024 17:57 schreef Ulx het volgende:
[..]
Helemaal niets. Nada. Noppes. Niemendal. Rin de knots?
Die arme vrouw die wilt overstekenquote:
quote:Op maandag 29 april 2024 18:23 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat viel wel te verwachten, maar wat is je bron hier? Wat verder richting Zuiden zijn de Russen in Netailove opgerukt en zitten nog slechts een paar honderd meter van de weg van Umanske/Yasnobrodivka naar Kalinove [deepstate].
quote:Coca-Cola, L’Oral, other big brands told by MEPs to stop ads fueling Russian disinformation in Balkans
Global companies get heat for financing pro-Kremlin media in Serbia and Bulgaria with their advertising budgets.
Big brands such Lidl, Coca-Cola and L'Oral must stop advertising on pro-Kremlin media outlets in the Balkans, European Parliament lawmakers told the companies in a letter seen by POLITICO.
The 15 brands should "rigorously review [their] advertising policies to ensure that your expenditures do not, even unintentionally, fund outlets known for disseminating harmful disinformation," said the letter sent Thursday by Bulgarian conservative MEP Andrey Kovatchev and 15 other lawmakers from the center right, liberals, socialists and the Greens.
The targeted companies are Lidl, Ahold Delhaize, Procter & Gamble, Coca-Cola, A1, Yettel, Ferrero, Heineken, Mars, Mondelēz, L'Oral, GSK (GlaxoSmithKline), Bosch, Samsung and Amazon.
Ahold en Heineken leren het ook nooit. Kwalijke zaak dat er twee Nederlandse bedrijven tussen staan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:US buys 81 Soviet-era combat aircraft from Russia's ally costing on average less than $20,000 each, report says
• The US has purchased 81 Soviet-era combat aircraft from Kazakhstan, a report from the Kyiv Post says.
• Kazakhstan, a historic ally of Russia, is engaging more with Western nations.
• The planes could be used for spare parts or as decoys in conflict regions, the Kyiv Post reported.
The US has acquired 81 obsolete Soviet-era combat aircraft from Kazakhstan, a report from the Kyiv Post says.
Kazakhstan, which is upgrading its air fleet, auctioned off 117 Soviet-era fighter and bomber aircraft, including MiG-31 interceptors, MiG-27 fighter bombers, MiG-29 fighters, and Su-24 bombers from the 1970s and 1980s.
The Kyiv Post reported that the declared sale value was one billion Kazakhstani tenge, or $2.26 million, equalling an average value for each plane of $19,300.
The outlet cited reports from the Ukrainian Telegram channel Insider UA and the Russian news site Reporter saying the US purchased 81 of the aged, unusable warplanes.
The Kyiv Post reported that the motive behind the US purchase remained undisclosed but that the aircraft could be used in Ukraine, where similar aircraft are in service.
The Russian site Reporter said the sale was made through offshore companies.
Die kunnen inderdaad prima dienst doen als decoys en voor reserve onderdelen. Al is het maar de vraag wat de staat is waarin zij verkeren met zo'n prijs.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Mooi dat is een stap in de goede richting voor Turkije.quote:FT: Turkey in talks with ExxonMobil to secure LNG deal, aims to reduce reliance on Russian natural gas
Turkey is in talks with U.S.-based ExxonMobil to secure a long-term liquified natural gas (LNG) deal worth billions of dollars, aiming to diversify its energy sources, Turkish Energy Minister Alparslan Bayraktar told the Financial Times on April 28. The potential agreement could provide up to 2.5 million tons of LNG annually for 10 years.
Bayraktar stressed Turkey's need to diversify and “build a new supply portfolio” ahead of expiring contracts with Russia and Iran, although Bayraktar noted that the terms of a potential agreement "were still under discussion."
Presently, Russia stands as Turkey's primary provider of natural gas, supplying over 40% of its consumption last year.
However, Turkey's Dortyol oil terminal in the Mediterranean Sea halted business with Russia as pressure caused by U.S. sanctions mounts, Reuters reported on March 5.
Data published by Turkey's Trade Ministry indicate that exports to Russia dropped by 33.7% in the first quarter of 2024 compared to a year earlier.
quote:Fight breaks out at massive protest in Tbilisi against foreign agents law – video
Thousands of people in Tbilisi turned out on Sunday evening to protest against the law On Transparency of Foreign Influence, which jeopardises Georgia's pro-Western policy and aspirations for European integration. A fight broke out with the police.
Source: Echo of the Caucasus, a Radio Liberty project; Georgia Online
Details: The March for Europe, organised by the non-governmental sector and youth movements, was attended by representatives of the opposition, civil society activists and ordinary citizens.
A column of thousands of protesters stretched along the main street, Rustaveli Avenue.
The protest organisers called on the authorities to cancel the second reading of the draft law On Transparency of Foreign Influence in the legal committee, which is scheduled for Monday.
After speeches by the protest organisers and leaders, the protesters headed for the parliament and surrounded the building with a symbolic human chain.
Een aantal telegram filmpjes kun je in het artikel vinden. Het gaat inderdaad om grootschalige protesten tegen deze "Russische" wet. In de comments van dit twitter bericht gaan de tegenstanders/Russische trolls helemaal los en geven aan dat Georgie nooit Europa zal zijn en dat dit geen Russische wet is maar een Amerikaanse lol. Amerika heeft inderdaad een soortgelijke wet. Maar dit gaat om registratie van buitenlandse invloed met betrekking tot politieke activiteiten. En niet om bedrijven en zo die als "foreign agents" aangemerkt worden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zoiets jaquote:Op maandag 29 april 2024 20:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Die 155 granaten staan gelijk aan 1 dagje aan Russische beschietingen.
quote:Putin ‘likely’ didn’t order Navalny’s death in February, US agencies believe: WSJ
U.S. intelligence agencies agree Russian president probably didn’t order opposition leader’s killing “at that moment,” according to report.
U.S. intelligence agencies believe that Russian President Vladimir Putin “likely” didn’t order opposition leader Alexei Navalny to be killed at an Arctic prison in February, the Wall Street Journal reported on Saturday.
Navalny, the leading figure in Russia’s beleaguered opposition, died on Feb. 16 in a penal colony. The EU and the U.S. directly blamed Russia for Navalny’s death, moving toward imposing new sanctions on the Kremlin.
But the WSJ said Saturday that several U.S. agencies — including the Central Intelligence Agency, the Office of the Director of National Intelligence, and the U.S. State Department’s intelligence unit — agree that Putin probably didn’t order Navalny’s death “at that moment,” citing people familiar with the matter.
Wel aardig van Peskov dat hij toegeeft dat Putin wel degelijk de orders tot Navalny's dood heeft gegeven. Al was dit waarschijnlijk een onhandige manier om andere conclusies uit het artikel te ontkrachten.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Military intelligence: 2 locomotives destroyed in Russia
Two diesel locomotives have been destroyed in Russia over the past few days, Ukraine's military intelligence (HUR) reported on April 28.
A diesel locomotive was set on fire in Orenburg, 1,100 kilometers east of the Ukrainian border, by "unknown persons" on April 28, according to HUR.
Another diesel locomotive was destroyed in a fire in the Russian city of Vladikavkaz overnight on April 26.
While Kyiv has not claimed responsibility for the locomotives' destruction, HUR commented in a Telegram post that destroying Russian locomotives reduces their logistical capabilities.
No further information was provided.
Russian authorities have yet to comment on the fires.
Nog zo'n Nederlands bedrijf die mogelijk fout bezig is, de ING. Al zou deze bijdrage ook kunnen zijn omdat door sancties hun geld en ander bezit vast zit in Rusland lees ik.quote:Western Banks' Continued Russian Operations Generate 800 Million For Kremlin
Major Western banks backtracked on promises to exit Russia after the Ukraine invasion, contributing millions to the Kremlin’s coffers through taxes, according to a Financial Times analysis.
The report reveals that the seven largest European banks by assets in Russia — Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo, and OTP — raked in a combined profit of over 3 billion in 2023. This figure is a staggering three times higher than their profits in 2021.
The windfall can be partly attributed to funds trapped within Russia due to sanctions, which the banks are unable to withdraw. Soaring interest rates set by the Russian central bank further inflated profits.
This financial boon translated to a significant tax windfall for the Kremlin. The European banks collectively paid 800 million in taxes to the Russian government in 2023, a fourfold increase compared to 200 million in 2021.
Raiffeisen Bank International, boasting the largest presence among these foreign lenders, shoulders over half the tax burden (400 million+) paid by European banks in Russia. Despite facing criticism from the European Central Bank and the US Treasury for delaying its exit, Raiffeisen has yet to complete its promised downsizing and divestiture.
Western companies staying put in Russia provide a financial lifeline to the Kremlin, undermining the intended impact of Western sanctions. With the taxes paid by European banks amounting to roughly 0.4% of Russia’s projected non-energy budget revenue for 2024, the financial contribution is not insignificant.
The combined revenue, profit, and tax figures of these international banks have dipped since 2022, but they remain considerably higher than pre-war levels. This raises questions about Western banks profiting from war while significantly aiding the Russian government.
quote:The Armed Forces of Ukraine conducted airstrikes against the invaders in Donetsk and Zaporizhzhia region
The Ukrainian Air Forces launched airstrikes on the bases of Russian invaders in the Donetsk and in the Zaporizhzhia regions.
Precision guided bombs were used for strikes.
The video of the destruction of objects was shown by Colonel General Olexandr Syrskyi, Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine on social media.
The locations of the personnel of the Russian invasion army were hit.
“Track and beat. Today, two airstrikes were carried out on the locations of concentration of enemy personnel in the Donetsk and in the Zaporizhzhia regions. The targets have been hit,” Syrskyi said.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Polish Protestors Lift Blockade on All Ukrainian Checkpoints
Polish farmers have lifted blockades on all checkpoints with Ukraine after months of intermittent protests that brought on unprecedented tension between the two nations.
Truck traffic resumed at the Rava-Ruska-Hrebenne border crossing on Monday morning – the last one still blockaded by Polish farmers – potentially marking the end of the months-long protests that had brought unprecedented tension between the two nations.
According to an official announcement by the State Border Service of Ukraine (DPSU), truck registration and movement have resumed in either direction after 10:00 a.m.; a DPSU representative also told Ukrainska Pravda that all border checkpoints with Poland are currently unblocked.
However, “according to available information,” grain trucks can enter Poland only for transit from now on.
Eindelijk! Hopelijk duurt het nu langer dan de vorige keer en zijn zij nu echt klaar met de blokkades van de grens met Oekrane.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als die schattingen kloppen is het een mooi aantal die er voor gekozen hebben om niet meer door te vechten. Nog lang niet genoeg natuurlijk, maar elke soldaat die er mee stopt is er een.quote:Military intelligence: Over 18,000 Russian troops of Southern Military District have deserted
Soldiers of Russia's Southern Military District, whose units are deployed in Ukraine, are deserting their posts in increasing numbers, Ukraine's military intelligence agency (HUR) said on April 29.
According to many observers, low morale has been a recurring problem for the Russian Armed Forces fighting in Ukraine.
Over 18,000 soldiers of the Southern Military District have allegedly deserted, with around 12,000 of them belonging to the 8th Combined Arms Army – a unit often deployed in hostilities in eastern Ukraine.
Of this number, around 10,000 are mobilized conscripts and 2,000 contract soldiers, the military intelligence agency said.
The U.K. Defense Ministry said earlier in April that Russian troops in Ukraine are mainly staffed with contract soldiers and reservists mobilized in late 2022, but conscripts are often pressured to sign contracts.
In the Russian 58th Combined Arms Army, the desertion rate is at around 2,500 troops, according to the agency's statement.
Kyiv has been actively encouraging troops of the Russian invading army to desert or even defect to the Ukrainian side. The Ukrainian military intelligence service launched a hotline in September 2022 to help Russian soldiers willing to surrender.
quote:Russia is building new airfield in the Belgorod region
Construction of a runway in the Belgorod region of the Russian Federation as of April 2024. Photo credits: twitter.com/RedIntelPanda
Russians are building a new airfield near the border in the Belgorod region.
OSINT researcher RedIntelPanda reported about this on X (formerly Twitter).
The airport is being built near the village of Alexeyevka, about 70 km from the border with Ukraine.
The researcher published the relevant satellite images showing the stages of construction.
The facility itself is located about 9 km west of the village of Alexeyevka, where a logistics center is located to supply military units of the Russian military grouping “West”.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wat was dat woord ook al weer? Oh ja, "infighting".quote:Op maandag 29 april 2024 17:32 schreef Ulx het volgende:
[ x ]
Een aantal soldaten vragen of ze door willen vechten of dat ze liever Poetin uit het raam flikkeren is misschien een optie voor Shoigu om langer te blijven leven.
quote:Two people killed, eight injured in missile attack on Odesa
Oleh Kiper reports damage to buildings and infrastructure
On the evening of April 29, an explosion was heard in Odesa during an air raid alert, a LIGA.net correspondent reported.
At 18:28, the Air Force of the Armed Forces of Ukraine warned of the threat of the use of ballistic weapons for the southern oblasts. At 18:29, a LIGA.net correspondent reported that an explosion was heard in Odesa.
The head of the regional military administration, Oleh Kiper, called on the residents of Odesa and the Odesa district to stay in safe places until the all-clear is given.
UPDATED AT 19:04. Later, Kiper reported that the enemy had launched a missile attack on Odesa. As a result of the Russian attack, eight people were injured. There is damage to residential buildings and civilian infrastructure.
UPDATED AT 19:25. As a result of the strike, two people and a dog were killed. Another eight people were injured to varying degrees, including a 12-year-old boy, the head of the Odesa Regional Military Administration reported.
Nog wat extra foto's in artikel maar die zijn niet echt interessant.quote:Russians hit Odesa with rocket, four people killed, 28 injured – photos
Oleh Kiper reported that two of the injured are in serious condition
On the evening of April 29, Russia carried out a missile strike on Odesa, and as a result of the attack, there are casualties and injuries, the head of the Odesa Regional Military Administration, Oleh Kiper, reported.
Odesa Mayor Gennadiy Trukhanov showed photos of the aftermath of the Russian missile strike on the city.
UPDATED AT 20:25. Trukhanov reported that there are already 20 people injured as a result of the enemy attack.
UPDATED AT 20:36. Trukhanov reported that a woman born in 1983 died in the hospital. This brings the total number of people killed in the attack to three.
UPDATED AT 21:10. The number of dead has risen to four. It is known about three dead women and one man, said the mayor of Odesa.
UPDATED AT 21:18. The head of the Odesa Regional Military Administration reported that, according to updated information, 28 people were injured, including two children (16 and five years old) and one pregnant woman. Four of the injured are in serious condition.
Dezelfde fabrieken leveren ook via het EU programma.quote:Op maandag 29 april 2024 20:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Die 155 granaten staan gelijk aan 1 dagje aan Russische beschietingen.
Je moet er verder ook niet teveel uit ontlenen, maar het is wel typisch voor de verhoudingen momenteel.quote:Op maandag 29 april 2024 23:53 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dezelfde fabrieken leveren ook via het EU programma.
quote:German ex-army officer admits spying for Russia, blames fear of nuclear war
A former German army captain has admitted spying for Russia, saying he was motivated over fears of a global nuclear escalation amid Russia's war in Ukraine.
Identified only as Thomas H., the 54-year-old went on trial in Dusseldorf on April 29 charged with conducting espionage on behalf of Moscow and leaking state secrets.
"It was wrong. I stand by that," he said on the opening day of the trial, adding the accusations against him are "broadly accurate."
He was a serving officer when he was arrested in August of last year. The charges against him were made public on March 19.
The accused said he had become concerned about his family's safety after viewing pro-Russian content that played up the risk of the war in Ukraine escalating into a nuclear conflict.
Disturbed by what he saw, he claims he decided to contact Russian authorities in order to find out "when it was going to go off."
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Westen treuzelt nog steeds met wapenleveranties, terwijl Europa wordt aangevallen
Fijn zo’n artikel achter betaalde muur.quote:Op dinsdag 30 april 2024 09:43 schreef grrrrg het volgende:
https://www.volkskrant.nl(...)angevallen~b3fa6881/
[..]
Misschien kan Japan voor de grap ook weer eens aanspraak gaan maken op Mantsjoerije, laatste keer is ook alweer bijna 100 jaar geleden.quote:
De kurilen eilanden/hokkaido eilanden. Veel dichterbij huis, hebben ze een legitieme claim op. Jammer dat er geen japanners wonen, anders konden ze die gaan 'beschermen'.quote:Op dinsdag 30 april 2024 11:22 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Misschien kan Japan voor de grap ook weer eens aanspraak gaan maken op Mantsjoerije, laatste keer is ook alweer bijna 100 jaar geleden.
Toen deed het Westen ook niets. tegen de Japanse agressiequote:Op dinsdag 30 april 2024 11:22 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Misschien kan Japan voor de grap ook weer eens aanspraak gaan maken op Mantsjoerije, laatste keer is ook alweer bijna 100 jaar geleden.
Dat duurde nog tot 1940 inderdaad.quote:Op dinsdag 30 april 2024 11:40 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Toen deed het Westen ook niets. tegen de Japanse agressie
Behalve een olieboycot van de twee grootste producenten.quote:Op dinsdag 30 april 2024 11:40 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Toen deed het Westen ook niets. tegen de Japanse agressie
Dat was pas in juli 1941 nadat Japan Frans Indochina ging bezetten.quote:Op dinsdag 30 april 2024 11:51 schreef Ulx het volgende:
[..]
Behalve een olieboycot van de twee grootste producenten.
Vind je? Ik vind het anders best wel vervelendquote:Op dinsdag 30 april 2024 09:59 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Fijn zo’n artikel achter betaalde muur.
Rent free mijn waarde. Rent free.quote:Op dinsdag 30 april 2024 09:41 schreef phpmystyle het volgende:
Buitgemaakte Westerse wapens worden tentoongesteld in Moskou: https://www.nu.nl/308075/(...)rieel-in-moskou.html
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Allemaal potentiele soldaten wonen in die huizen. Of een soldaat kan daar mogelijk wonen. Een legitiem doelwit dus.quote:Op dinsdag 30 april 2024 13:09 schreef polderturk het volgende:
Klusterbommen op een woonwijk.
Normaal gedrag van het Russische leger.
https://twitter.com/wartr(...)4AFWsyO2FrsaAVw&s=19
Wat is de reden? Weer dat zogenaamd de piloten moeite hebben met de taalbarriere ofzo?quote:
Zou jij de exacte aantallen en leverdata openbaar maken? Of zou je verschillende verhalen de wereld insturen en de Russen laten gissen?quote:Op dinsdag 30 april 2024 14:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat is de reden? Weer dat zogenaamd de piloten moeite hebben met de taalbarriere ofzo?
Niet eerlijk, wel beloven maar niet leveren
Tijd voor een speciale militaire operatie dan maar. Zou natuurlijk wel een geweldige stunt zijn.quote:
quote:No residence permit and over the eastern border - this is how Estonia treats pro-Russian activists
In a couple of years, a dozen or so Russians living in Estonia have lost their residence permits due to the spread of Kremlin propaganda.
TALLINN The Estonian protection police kapo has clearly tightened his attitude towards pro-Russian activism.
Since the start of the war of aggression against Russia, eleven Russians who lived in Estonia have lost their residence permits. Some of them have been deported across the eastern border, some managed to leave the country before the official deportation.
The Estonian Protection Police considers the deportees a security threat related to Russia's hybrid measures against Estonia.
- The unifying factor has been very active participation in influencing Russia. For example, spreading hostile historical narratives or supporting Russia's aggressive foreign policy, says Harrys Puusepp , head of department at kapo.
According to Kapo, those who remained without a residence permit and were deported have been organizing various pro-Russian events and have attracted others to become organizers as well.
- When we see similar activities in our own country that preceded Russia's attack on Ukraine, it is clear that it is our duty to intervene, Puusepp says.
Dat zouden meer landen moeten doen. Vooral de landen in welke Rusland al het voorbereidend werk aan het doen is voor een invasie in de toekomst. De Baltische staten dus, maar ook Moldavi en Georgie en zo.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zoals alles in rusland, is deze parade ook nep.quote:Op dinsdag 30 april 2024 09:41 schreef phpmystyle het volgende:
Buitgemaakte Westerse wapens worden tentoongesteld in Moskou: https://www.nu.nl/308075/(...)rieel-in-moskou.html
quote:Blinken to China: You can’t seek better relations with the EU while fueling the war against Ukraine
U.S. Secretary of State Anthony Blinken said the Chinese cannot “have it both ways” by seeking better relations with Europe while supplying goods that pose what he called “the greatest challenge to European security since the end of the Cold War.”
He said this at the World Economic Forum in Saudi Arabia, The Guardian reports.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Niet eens 18461840 vernietigde patriot en himars installaties tentoonstellen? I am an enourmsly dissapoint.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:30 schreef oheng het volgende:
[..]
Zoals alles in rusland, is deze parade ook nep.
[ x ]
RIA: rusland waarschuwt voor niet-geexplodeerde munitie van de glorieus neergeschoten ATACMS.
Zij kunnen het niet hebben dat onze stukgeschoten tanks er nog beter uitzien dan hun tank die in gebruik zijn lol.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:30 schreef oheng het volgende:
[..]
Zoals alles in rusland, is deze parade ook nep.
[ x ]
RIA: rusland waarschuwt voor niet-geexplodeerde munitie van de glorieus neergeschoten ATACMS.
quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:32 schreef Delenlill het volgende:
https://insightnews.media(...)war-against-ukraine/
[..]Hier gaat Blinken helemaal niet over.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
Dat had hij toch zelf ook wel kunnen bedenken dat dat niet het slimste was wat hij had kunnen doen? Nu krijgt hij vast een enkeltje naar de gulag of het front.quote:“Discrediting the Russian army” because of hair color
It became known that a protocol was drawn up against a resident of Moscow for “discrediting the army of the Russian Federation”.
All this happened because of yellow-blue-green hair, the color of which resembles the flag of Ukraine.
It is known that on April 27, Muscovite Stanislav Netesov was attacked at the metro station in the center of Moscow.
Unknown robbers stole his phone and knocked out his tooth.
The injured guy went to the police to report the beating and theft, but ran into new problems.
The police felt that the color of his hair “refers to the flag of Ukraine” and “discredits the Russian army.”
In addition, the victim was served with a summons and threatened that he would “kiss his native land in the trenches”.
Video taken in the Moscow subway before the guy was attacked.
Hij heeft anders wel groot gelijk. Dat China moet stoppen met het van twee walletjes proberen te eten. Want dat zal inderdaad niet in het voordeel zijn van hun relatie met Europe.quote:
Blinken moet zijn muil houden over Europa, dit versterkt ook alleen maar het idee dat Europa aan de leiband van de VS loopt en dat omdat Rusland dat niet doet, zij de grote vijand zijn.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:46 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Hij heeft anders wel groot gelijk. Dat China moet stoppen met het van twee walletjes proberen te eten. Want dat zal inderdaad niet in het voordeel zijn van hun relatie met Europe.
En op dat front zijn wij en Amerika aardig gelijkgestemd.
Op dit ogenblik is Rusland de grote vijand van het westen. Niet alleen door hun aanvalsoorlog op Europees grondgebied maar ook door hun retoriek over het westen. En Blinken kan hierover prima zijn mening verkondigen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:47 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Blinken moet zijn muil houden over Europa, dit versterkt ook alleen maar het idee dat Europa aan de leiband van de VS loopt en dat omdat Rusland dat niet doet, zij de grote vijand zijn.
Blinken kan en moet niet voor de EU spreken. Nogmaals, daar gaat hij niet over en het is ook voor het beeld heel slecht.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:50 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Op dit ogenblik is Rusland de grote vijand van het westen. Niet alleen door hun aanvalsoorlog op Europees grondgebied maar ook door hun retoriek over het westen. En Blinken kan hierover prima zijn mening verkondigen.
Als de oorlog nog lang doorgaat zal China op den duur gewoon een keus moeten maken. Of een goede relatie met het westen, of een goede relatie met Rusland. En niet alleen China.
quote:Ukraine's gas storage facilities all fit despite Russia targeting them since March – Naftogaz head
Oleksiy Chernyshov called on the European Union to help Ukraine with the protection of underground gas storage facilities
Russian missile strikes on gas storage facilities in western Ukraine could not stop their work, Oleksiy Chernyshov, the head of the board of Naftogaz of Ukraine, said In an interview with the Financial Times, noting that "technologically, we're all fit."
"We have managed to repair the [damaged surface] equipment and we fulfil our obligations [to our customers]" after the attacks," Chernyshov said.
The reservoirs where Ukraine stores gas are located at a depth of three kilometers, but Russia is attacking the equipment with which the gas is pumped and lifted.
Chernyshov said that the European Union could help Ukraine protect these facilities, given that it is in its own interests. Ukrainian storage played an important role in the EU's energy security last year, enabling European countries to use less gas from their storage and rely more on Ukraine.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hoe meer partijen hetzelfde zeggen hoe hoger de druk op China zal zijn. Enquote:Op dinsdag 30 april 2024 17:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Blinken kan en moet niet voor de EU spreken. Nogmaals, daar gaat hij niet over en het is ook voor het beeld heel slecht.
Hier heeft hij groot gelijk in. En hij kan dat prima zeggen.quote:And so at the very time that China is seeking better relations with countries in Europe, it is also fueling the greatest challenge to European security since the end of the cold war.
U.S. Secretary of State Anthony Blinken
Het bron artikel. Zoals je kan zien spreekt hij in zijn algemeenheid. Hij spreekt dus niet voor ons/uit naam van ons. En alles wat hij zegt klopt gewoon.quote:US secretary of state Antony Blinken has criticised China for supplying Russia’s defence industry, saying the Chinese can’t “have it both ways” in seeking an end to the conflict and better relations between China and Europe, while also providing goods that are building what Blinken termed “the greatest challenge to European security since the end of the cold war”.
Speaking at a World Economic Forum gathering in Saudi Arabia, Blinken said
We have engaged with China from the start of the Russian aggression against Ukraine, and urged them not to provide Russia with arms, with weapons that would fuel the aggression.
And I think it’s fair to say that China has not directly supplied Russia with weapons, with missiles, with munitions. Iran is doing it. North Korea is doing it.
However, what China is doing, is providing invaluable support to Russia’s defence industrial base that’s helping Russia deal with the massive pressure that’s been exerted through sanctions, through export controls and other measures.
If you look at what Russia has done over the last year, in terms of its production of munitions, missiles, tanks and armoured vehicles, it has produced them at a faster pace than at any time in its modern history, including during the cold war as the Soviet Union.
How has it been able to do that? Because it is getting massive inputs of machine tools, micro electronics, optics, mostly coming from China. Now these are dual-use items, but we know very clearly where so many of them are going. And this poses two problems.
It is enabling Russia to continue the aggression against Ukraine. So it’s perpetuating a war that China says it would like to see come to an end. As all of us would.
But second, it’s also enabling Russia to rebuild a defence industrial base that countries throughout Europe are deeply concerned will be turned against them after Ukraine is done.
And so at the very time that China is seeking better relations with countries in Europe, it is also fueling the greatest challenge to European security since the end of the cold war. And as I shared with my Chinese colleagues, you can’t have it both ways.”
quote:Situation is difficult on Kherson Oblast's left bank, but defenders still holding a bridgehead
On the morning of April 30, the enemy military twice tried to storm the island of Nestryha, but retreated with losses, Speaker Dmytro Pletenchuk said
Russia attacked the bridgehead held by the Ukrainian military on the east bank of Kherson Oblast three times during the day, but without success, Dmytro Pletenchuk, head of the Strategic Communications Center of the Southern Defense Forces, said on the telethon on the morning of April 30.
Currently the situation on the east bank is difficult primarily because "in fact, the marines are holding on autonomously, because the Dnipro River is between us and, of course, logistics there are very difficult."
"As well as rotation, as well as evacuation, and other issues. However, they continue to hold their positions, despite the strength of the enemy, which is superior in number. Having established themselves on this bridgehead, the guys are holding on," said Pletenchuk.
Also, on the morning of April 30, the Russian military twice tried to storm the island of Nestryha, but retreated with losses.
"This is the last island from Veletenske. This is the area of the settlements of Veletenske and Kizomys. Not far from them. And in fact, this is the last island before the mouth of the river, the last island on the west bank. Therefore, of course, it is important for us to close this area from possible saboteurs, or from possible enemy exits," said Pletenchuk.
On April 30, the Ukrainian military established control over the island of Nestryha near Kherson.
quote:Finnair suspends flights to Tartu for 1 month to seek GPS jamming solution
Finnish airline Finnair on Monday said it will suspend its daily flights to Tartu from April 29-May 31 to try and find a solution that does not require a GPS signal to land at the airport.
Last week, two Finnair flights had to divert back to Helsinki after GPS interference prevented them from landing at the airport in south Estonia. The approach methods currently used at Tartu Airport are based on a GPS signal.
Finnair said it will suspend its flights to Tartu for one month, during which time the aim is to build approach methods at Tartu Airport that enable a safe and smooth operation of flights without a GPS signal.
Finnair is the only airline operating international flights to Tartu. The route reopened at the end of March for the first time since the coronavirus pandemic.
The company said passengers with bookings will be notified.
Misschien wordt het tijd om de Russische variant van GPS ook flink te gaan jammen. Vooral rond Kaliningrad.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Tuurlijk, vechten tot hij dood is. Die gaat er vast bij de eerste mogelijkheid ervandoor en ziet dit gewoon als een "get out of jail free card". Al is de kans groot natuurlijk dat hij daadwerkelijk dood zal eindigen.quote:Russian organised crime leader and convicted murderer leaves prison to serve in Ukraine
A notorious Russian organised crime leader has left a penal colony where he was serving a 24-year sentence for murder to fight in Ukraine, Russian news outlet Chita.ru reported Tuesday.
Dmitry Vedernikov, who began his sentence in 2011, is known to be the leader of an organised crime group that was active in the Zabaykalsky region in Russia’s Far East from the early 1990s until 2010. According to the court, the group specialised in stealing foreign cars and demanding a ransom. Vedernikov was found guilty of 52 criminal charges, including murder.
Vedernikov had asked to sign a contract with the Russian military once before, in October, but was turned down because of his age. He was 52.
He appealed to the Zabaykalsky region governor Alexander Osipov, writing:
“Nobody knows the price of freedom like a convict. They’ll only take me prisoner if I’m unconscious, because even if I run out of bullets, I’ll continue fighting with my teeth.”
He also argued that he should be allowed to go to Ukraine to fight because he had already experienced war-like conditions, having previously been shot at.
In March, Russian President Vladimir Putin signed into law legislation granting combatants immunity for the majority of crimes, including murder, theft and rape.
In jouw bron staat niet dat dit nep is? het lijkt mij ook sterk dat dit een papiermarche ontwerp is. En ik neem aan dat nu.nl scherp is op nepnieuws.quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:30 schreef oheng het volgende:
[..]
Zoals alles in rusland, is deze parade ook nep.
[ x ]
RIA: rusland waarschuwt voor niet-geexplodeerde munitie van de glorieus neergeschoten ATACMS.
quote:UN confirms Russia’s use of missiles from the DPRK
The UN confirms that Russia struck Kharkiv with a North Korean-made missile.
United Nations sanctions monitors confirmed this, Reuters reports.
The wreckage of the missile that was found after the attack on the Ukrainian city on January 2 this year was from a North Korean Hwasong-11 series ballistic missile.
Russia’s use of these weapons is a direct violation of Security Council sanctions that impose an arms embargo on North Korea.
Three sanctions monitors traveled to Ukraine earlier this month to inspect the debris and found no evidence that the missile was made by Russia.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Ukraine's Special Operations Forces hit two Russian Buk anti-aircraft missile systems on Sumy front – video
The Special Operations Forces of the Armed Forces of Ukraine have reported the destruction of two Russian Buk anti-aircraft missile systems during reconnaissance on the Sumy front.
Source: press service of the Special Operations Forces
Quote: "Operators of one of the Special Operations Forces' units discovered a Buk anti-aircraft missile system on the Sumy front during reconnaissance operations. The enemy target was hit by attack drones.
Another Buk system arrived to evacuate the struck one, and our operators struck again. As a result, two Russian anti-aircraft missile systems were destroyed."
Mooi zo. Al vraag ik mij af hoe het nu met het Tsjechische ammunitie initiatief zit. Daar is het ook al een tijdje stil rondom.quote:Norway Accelerating Ukraine Aid
Norway's Prime Minister said Tuesday his country would accelerate its military and civilian aid for Ukraine for this year by seven billion kroner to a total of 22 billion kroner (2 billion).
The additional funds will be brought forward from a 75 billion kroner package the Scandinavian country has pledged to Ukraine covering 2023 to 2027 for military and civilian aid, which remains unchanged.
"It's a matter of life and death for the people of Ukraine", Prime Minister Jonas Gahr Store told a press conference.
"It is also a question of security and stability in Europe, and therefore also for Norway", he said following a meeting with opposition leaders to secure a broad consensus on the aid.
Of the seven billion brought forward, six will go military aid, primarily anti-air defence and ammunition -- which are desperately needed by Ukraine as it faces a Russian offensive in the east.
Norway will contribute to the financing of German and Czech initiatives in these two areas, Store said, while stressing that Russia was deliberately bombing "hospitals, residential areas and power stations".
Of the 75 billion package dedicated to Ukraine, Norway will have used some 39.5 billion kroner by the end of 2024.
Norway -- a major oil and gas producer that has benefited greatly from surging prices following Russia's invasion of Ukraine -- is one of the main contributors to Ukraine, according to a ranking by the Kiel Institute.
Lol, ik zou zeggen een enkeltje Siberi voor deze medewerkers. Maar daar zijn zij al.quote:Novosibirsk residents complain about curbs painted in Ukraine flag colours
Residents of Novosibirsk, a city in western Siberia, have complained after pavement curbs in the city were recently painted in yellow and blue, the colours of the Ukrainian flag.
Head of the property management company, Vladimir Simonov, assured residents in a statement that the paint was already being covered up and that the curb would now be red and blue, Russian news outlet Podyom reported Monday.
According to Simonov, the unpatriotic display was merely accidental as the worker tasked with painting the curb “just so happened” to pick yellow and blue.
Regardless, the company apologised for the incident, with Simonov remarking that he was “personally against” the yellow and blue curbs.
This follows a string of cases in which Russian citizens have been reported and charged for displaying colours closely associated with Ukraine. A Moscow resident was fined for “discrediting the Russian army” and handed a military summons on Sunday for dyeing his hair yellow and blue.
A resident of the northwestern Russian city of Vologda was reported to the police in April for posting an “enemy symbol” in a picture which showed her in a yellow jacket against a blue sky background.
quote:Moscow Court Charges 5 Russians With ‘Terrorism’ Over Helicopter Torching
Five Russians accused of setting fire to a helicopter on behalf of Ukraine appeared before a Moscow court on Tuesday and were charged with “terrorism.”
The Ukrainian Defense Ministry’s intelligence agency HUR published a video late last week of what it claimed was a Ka-32 transportation helicopter being set ablaze at a Moscow airport.
“The aggressor state used the destroyed unit of aviation equipment […] to support the operations of the Russian occupying army,” the HUR said in a statement at the time.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Poll: 74% of Ukrainians feel negatively towards Russians
More than two-thirds of Ukrainians feel negatively toward Russians, while around one-third feel negatively towards Belarusians, according to a survey by the Kyiv Mohyla Academy's School for Policy Analysis, published by Ukrinform on April 30.
Research indicates that the vast majority of Ukrainians have close relatives or friends who have been wounded or killed during the full-scale invasion. President Volodymyr Zelensky said in February 2024 that 31,000 Ukrainian soldiers have been killed in Russia's war.
Volgens mij heb ik wel een idee waarom dit zo is.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is hier wat meer over te vinden dan dit?quote:
Ik vraag me ook af wat er nep aan zou moeten zijn. Ik zie bv. gewoon een Leo-2A6.quote:Op dinsdag 30 april 2024 18:51 schreef phpmystyle het volgende:
In jouw bron staat niet dat dit nep is? het lijkt mij ook sterk dat dit een papiermarche ontwerp is. En ik neem aan dat nu.nl scherp is op nepnieuws.
@:AchJa Wat denk u?
quote:Op dinsdag 30 april 2024 13:38 schreef BEFEM het volgende:
IsaDone!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Natuurlijk niet, die Isa is van hetzelfde laken een pak als bv. een Guido Blaauw of Niko Norte, allemaal van die rasfantasten die ongeinformeerd interessant doen met zelfverzonnen "waarheden"...quote:Op dinsdag 30 april 2024 19:30 schreef ExTec het volgende:
Is hier wat meer over te vinden dan dit?
Niks op den twitter, niks via google.
quote:Op dinsdag 30 april 2024 19:22 schreef Delenlill het volgende:
https://www.themoscowtime(...)pter-torching-a84997
[..]Dat Zevzda het omschrijft als "firefighting helicopter" is niet zo vreemd: het is een firefighting helicopter.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op zich knap de verkeerde te raken op Ostafyevo: de An-26s van de AV-MF staan 50 meter verderop.
Ik denk dat je het neppe meer moet zijn a'la: rus vind hem er niet aftands genoeg uitzien, vandaar dat ze de loop even slopen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 19:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af wat er nep aan zou moeten zijn. Ik zie bv. gewoon een Leo-2A6.
@:Oheng ?
Volgens mij ging het over Europees getrainde piloten die pas tegen het einde van het jaar klaar zouden zijn, waar zij dan de conclusie aan verbond dat dit dan ook om de F-16s moest gaan. Maar volgens mij is de eerste lichting van 12 piloten en de levering van de eerste F-16s gewoon nog op schema voor levering in het begin van de zomer.quote:Op dinsdag 30 april 2024 19:30 schreef ExTec het volgende:
[..]
Is hier wat meer over te vinden dan dit?
Niks op den twitter, niks via google.
Dit artikel.quote:European-trained Ukrainian F-16 pilots will not be ready until late 2024
Aged between 21 and 23, with very little experience, the 10 soldiers in training will have to spend several more months training before they acquire the knowledge and experience required for combat aviation.
Schietbuis...quote:Op dinsdag 30 april 2024 19:53 schreef ExTec het volgende:
Ik denk dat je het neppe meer moet zijn a'la: rus vind hem er niet aftands genoeg uitzien, vandaar dat ze de loop even slopen.
Dat is niet de werkelijke keuze, de keuze is eerder voor het westen: geven we Taiwan op of erkennen we China als vijand?quote:Op dinsdag 30 april 2024 17:50 schreef Delenlill het volgende:
Als de oorlog nog lang doorgaat zal China op den duur gewoon een keus moeten maken. Of een goede relatie met het westen, of een goede relatie met Rusland. En niet alleen China.
Als we Taiwan 'opgeven' dan wordt China niet minder vijandig.quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:32 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is niet de werkelijke keuze, de keuze is eerder voor het westen: geven we Taiwan op of erkennen we China als vijand?
Waarop baseer je dat?quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:32 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als we Taiwan 'opgeven' dan wordt China niet minder vijandig.
Omdat China het als grondgebied ziet.quote:
Ja, het idee is Taiwan opgeven voor steun tegen Rusland bijvoorbeeld. Koehandel lijkt me hier het beste middel als je wat voor elkaar wil krijgen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:41 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Omdat China het als grondgebied zied.
Dat gaat internationaal niet gebeuren.quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:49 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ja, het idee is Taiwan opgeven voor steun tegen Rusland bijvoorbeeld. Koehandel lijkt me hier het beste middel als je wat voor elkaar wil krijgen.
Omdat China heel wat breder bezig is met hegemonie over de regio. Taiwan is maar n van de vele puzzelstukjes.quote:
Je krijgt weinig mee van dat china elke dag de filipijnse marine aan het pesten is?quote:
Tuurlijk, het is de natuurlijke hegemoon. Dat kunnen we met alle macht proberen tegen te werken of simpelweg accepteren.quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:52 schreef Perrin het volgende:
[..]
Omdat China heel wat breder bezig is met hegemonie over de regio. Taiwan is maar n van de vele puzzelstukjes.
Sterker nog. Geheel gemist. Wat doen de Filipijnen? En wat is het probleem?quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:02 schreef ExTec het volgende:
[..]
Je krijgt weinig mee van dat china elke dag de filipijnse marine aan het pesten is?
Grimmig spul. De luft moet echt niet te harden zijn daar.quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:23 schreef polderturk het volgende:
HEEL VEEL dode Russen
Waarschuwing
https://twitter.com/DefMo(...)o5Tdk1cn-RVwhAw&s=19
Dit kan niet met alleen een HIMARS raket. Hier hebben ze heel veel raketten op afgevuurd.
Niet iedereen is zo happig om terug te gaan naar de tijd van regionale keizerrijken.quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Tuurlijk, het is de natuurlijke hegemoon. Dat kunnen we met alle macht proberen tegen te werken of simpelweg accepteren.
Ja. Anders haal je je doel niet.....;)quote:Op dinsdag 30 april 2024 20:29 schreef AchJa het volgende:
[..]
Schietbuis...![]()
Als de schietbuis in de laadstand staat ziet het er ook niet uit. Tanks schieten vlakbaan dus de schietbuis moet wel een beetje horizontaal staan.
Maar op RT zeggen ze dat dat goed isquote:Op dinsdag 30 april 2024 21:14 schreef Perrin het volgende:
[..]
Niet iedereen is zo happig om terug te gaan naar de tijd van regionale keizerrijken.
Het gaat hier denk ik niet om wat we willen, maar eerder om wat mogelijk is. Het Westen in de zin van Europa en de VS zijn langzaam macht aan het verliezen en kunnen simpelweg niet langer de internationale agenda domineren.quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:14 schreef Perrin het volgende:
[..]
Niet iedereen is zo happig om terug te gaan naar de tijd van regionale keizerrijken.
Zoek even op hoeveel % van het globale GDP we zijn.quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:25 schreef BlaZ het volgende:
We vertegenwoordigen nog slechts 10-11% van de wereldbevolking, dat is onvoldoende om op langere termijn dit soort beleid te kunnen voeren.
Dat is toch precies het probleem op de langere termijn:quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:30 schreef ExTec het volgende:
[..]
Zoek even op hoeveel % van het globale GDP we zijn.
Of geld might makes right dan ineens weer niet ofzo?
Ok, het gaat dus toch niet om de mensen,quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:35 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is toch precies het probleem op de langere termijn:
https://www.researchgate.(...)etary_fig1_311567915
Dat eerste. Dat gevoel had jij toch ook niet meer? Dat het echt over mensen gaat?quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:43 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ok, het gaat dus toch niet om de mensen,
Nogal bizar om daar mee te schermen, want putin en xi vegen hun reet af aan de mening van de gewone man,
Maar het gaat om hun aandeel in globaal GDP! - volgens heftig gedateerde stats uit 2016, want ondertussen is de rus economie een zwart gat, en zit de chinese economie in zwaar weer.
Goed verhaal.
Ach ik probeer nog met data te komen, in plaats van data uit 2016 naar de prullenbak te verwijzen lijkt het me beter dat je met eigen data komt.quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:43 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ok, het gaat dus toch niet om de mensen,
Nogal bizar om daar mee te schermen, want putin en xi vegen hun reet af aan de mening van de gewone man,
Maar het gaat om hun aandeel in globaal GDP! - volgens heftig gedateerde stats uit 2016, want ondertussen is de rus economie een zwart gat, en zit de chinese economie in zwaar weer.
Goed verhaal.
Dat laatste zeker. Er zijn continenten met bijzondere stoffen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 21:58 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ach ik probeer nog met data te komen, in plaats van data uit 2016 naar de prullenbak te verwijzen lijkt het me beter dat je met eigen data komt.
Verder gaat dit niet om China en Rusland maar over langetermijn statistiek. Rusland is niet bepaald relevant in dergelijke statistiek aangezien het 2,23% van de globale economie vormt.
De relatie tussen demografie en economie is nogal relevant op langere termijn.
Jij stelt, jij bewijst. Nee, ik ga niet voor jou bewijs zoeken voor je eigen stellingen. Moet niet veel gekker wordenquote:Op dinsdag 30 april 2024 21:58 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ach ik probeer nog met data te komen, in plaats van data uit 2016 naar de prullenbak te verwijzen lijkt het me beter dat je met eigen data komt.
Ja, dat weet ik, maar als de grootste kanshebber om economisch in de buurt te komen van het westen, heftig water aan het maken is, zie ik geen 'magische partij' die het westen wel even naar de kroon gaat steken.quote:Verder gaat dit niet om China en Rusland maar over langetermijn statistiek. Rusland is niet bepaald relevant in dergelijke statistiek aangezien het 2,23% van de globale economie vormt.
De relatie tussen demografie en economie is nogal relevant op langere termijn.
Ik onderbouw een stelling en jij komt niet met betere informatie om die stelling te verwerpen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:04 schreef ExTec het volgende:
[..]
Jij stelt, jij bewijst. Nee, ik ga niet voor jou bewijs zoeken voor je eigen stellingen. Moet niet veel gekker worden
Er is ook geen magische partij en dat is ook niet wat mij bron stelt. Het gaat om een algemene afname van economisch en demografisch belang van het westen in de wereld.quote:Ja, dat weet ik, maar als de grootste kanshebber om economisch in de buurt te komen van het westen, heftig water aan het maken is, zie ik geen 'magische partij' die het westen wel even naar de kroon gaat steken.
Jahoor, dat heb ik gedaan: kijk maar naar hoe de resp. economien van rus & china er anno nu voorstaan.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik onderbouw een stelling en jij komt niet met betere informatie om die stelling te verwerpen.
Maar als het westen niet de grootste economien van de wereld heeft, wie dan wel? In die theoretische toekomst welteverstaan.quote:Er is ook geen magische partij en dat is ook niet wat mij bron stelt. Het gaat om een algemene afname van economisch en demografisch belang van het westen in de wereld.
Dat bewijst enkel dat je het punt an sich niet snapt, dit gaat ook niet over China en Rusland. Dat China zijn groeidoelen niet haalt, betekent niet dat de economie niet groeit overigens.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:11 schreef ExTec het volgende:
[..]
Jahoor, dat heb ik gedaan: kijk maar naar hoe de resp. economien van rus & china er anno nu voorstaan.
Dat is het punt niet en niet relevant.quote:Maar als het westen niet de grootste economien van de wereld heeft, wie dan wel? In die theoretische toekomst welteverstaan.
China en India hebben een grotere hekel aan elkaar als aan het Westen, dus hoe gaan die ooit samenspannen tegen ons?quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:21 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat bewijst enkel dat je het punt an sich niet snapt, dit gaat ook niet over China en Rusland. Dat China zijn groeidoelen niet haalt, betekent niet dat de economie niet groeit overigens.
De groei over 2023 was 5,6% en men gaat uit van 4,6% voor 2024.
Ondertussen gaat het zeer goed met India natuurlijk met groei tussen de 7 en 8%
Hey, als je een voetbal wedstrijd hebt, heb je een winnaar en verliezer, en nummer 1 en 2, zo u wilt.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:21 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat bewijst enkel dat je het punt an sich niet snapt, dit gaat ook niet over China en Rusland. Dat China zijn groeidoelen niet haalt, betekent niet dat de economie niet groeit overigens.
De groei over 2023 was 5,6% en men gaat uit van 4,6% voor 2024.
Ondertussen gaat het zeer goed met India natuurlijk met groei tussen de 7 en 8%
Geen idee, dat is ook helemaal niet im frage hier.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:24 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
China en India hebben een grotere hekel aan elkaar als aan het Westen, dus hoe gaan die ooit samenspannen tegen ons?
Dat is het punt dan ook niet, je legt me hier wederom woorden in de mond die ik niet geuit heb.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:25 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hey, als je een voetbal wedstrijd hebt, heb je een winnaar en verliezer, en nummer 1 en 2, zo u wilt.
Wel grappig dat je hier lekker aan het pontificeren bent dat het westen "ech wel" straks geen nummer 1 meer is, maar je hebt heel veel moeite met benoemen wie dan nummer 1 is.
En hintje: india alleen gaat nooit het gecombineerde westen van de troon stoten. En die pipedream BRICS, ja, verstandig dat je daar niet over begint.
Dit is het punt, en ik stel daarbij nadrukkelijk niet dat een andere partij die macht gaat overnemen. Het sluit aan bij het idee van multipolariteit vs unipolariteit.quote:Het gaat hier denk ik niet om wat we willen, maar eerder om wat mogelijk is. Het Westen in de zin van Europa en de VS zijn langzaam macht aan het verliezen en kunnen simpelweg niet langer de internationale agenda domineren.
Ow, laat me raden, dat is die multi-polariteit waar ze het op RT altijd over hebben?quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:32 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is het punt dan ook niet, je legt me hier wederom woorden in de mond die ik niet geuit heb.
[..]
Dit is het punt, en ik stel daarbij nadrukkelijk niet dat een andere partij die macht gaat overnemen.
Helemaal goed.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:32 schreef BlaZ het volgende:
Het sluit aan bij het idee van multipolariteit vs unipolariteit.
Daar heeft Rob de Wijk het bijvoorbeeld vaak over, het is ook niet netjes om op de persoon te spelen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:36 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ow, laat me raden, dat is die multi-polariteit waar ze het op RT altijd over hebben?
Ja, door dat soort terminologie worden dat soort regimes in de korste tijd salonfhig. Misschien hadden ze beter wat terminologie kunnen zoeken die wat prettiger in het gehoor ligt.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Helemaal goed.
Maar hebt niet door dat multi-polariteit gewoon een soundbite is om autocratische regimes salon fahig te maken, h?
Ja, ik ben me ervan bewust dat het een talkingpoint is. Dit is al de 2de keer dat je iets "uitlegd" waarvan ik net al eerder heb aangegeven dat ik er bekend mee ben. Leuk trucje.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:39 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Daar heeft Rob de Wijk het bijvoorbeeld vaak over, het is ook niet netjes om op de persoon te spelen.
Zie: https://www.universiteitl(...)lkaar%20zou%20vallen.
Het punt is hier eerder dat we een bepaalde richting uitdrijven en het uitkijken is niet in het moeras van het idealisme te verzanden. Wat beter is zullen we nooit weten aangezien we slechts een tijdspad kunnen bewandelen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:45 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja, ik ben me ervan bewust dat het een talkingpoint is. Dit is al de 2de keer dat je iets "uitlegd" waarvan ik net al eerder heb aangegeven dat ik er bekend mee ben. Leuk trucje.
Maar ik kan er weinig mee, omdat het overwegend democratische westerse blok dominant is, is het beter voor de wereld als die geflankeerd worden door een kleiner blok van ongeveer even machtige autocratien? Uh, wut? Hoe werkt dat? Waarom?
Want die autocratien, wiens belangen bedienen die dan precies? Die van de autocraten, voor de rest van helemaal niemand.
Er zijn genoeg autocratien geweest in de menselijke geschiedenis. We weten waar dat op uitdraaide.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:49 schreef BlaZ het volgende:
Wat beter is zullen we nooit weten aangezien we slechts een tijdspad kunnen bewandelen.
En zonder die ervaringen had de moderne democratie ook niet kunnen bestaan.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:51 schreef ExTec het volgende:
[..]
Er zijn genoeg autocratien geweest in de menselijke geschiedenis. We weten waar dat op uitdraaide.
Dat China en India een grote hekel aan elkaar hebben, is wensdenken van de Westerse wereld.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:24 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
China en India hebben een grotere hekel aan elkaar als aan het Westen, dus hoe gaan die ooit samenspannen tegen ons?
Ja, de Oekraners hebben niet echt nieuwe verdedigingslijnen verderop gemaakt. Er zijn wel genoeg natuurlijke obstakels zoals stuwmeren en heuvels, maar die zijn nog niet actief omgezet als een dichte verdedigingszone. Door het oprukken van de Russen bij Ocheretyne krijgen de Oekraners ook niet echt de kans om bezig te gaan met de verdediging.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:37 schreef Discombobulate het volgende:
Gaat rap met het terrein dat Oekrane aan het verliezen is.
Bij een beweeglijk front, zoals bij Ocheretyne werkt de formule drie aanvallers ten opzichte van een verdediger niet meer. De verdedigers moeten eerst weer een nieuw vast verdedigingspunt proberen te maken, voordat ze weer ingedekt zijn tegen nieuwe aanvallen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:50 schreef phpmystyle het volgende:
Je hoort dagelijks ik de media dat er circa 250 aRussen worden uitgeschakeld. Klinkt mij hoog. Hoe denken jullie daarover?
Ze zitten extra schade aan te brengen.quote:Op dinsdag 30 april 2024 19:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik vraag me ook af wat er nep aan zou moeten zijn. Ik zie bv. gewoon een Leo-2A6.
@:Oheng ?
Iedere dag zijn er op de diverse media meer dan 250 uitgesxhakelde russen te vinden. Wat hier op Fok langskomt is zeer, zeer zwaar gecensureerd.quote:Op dinsdag 30 april 2024 22:50 schreef phpmystyle het volgende:
Je hoort dagelijks ik de media dat er circa 250 aRussen worden uitgeschakeld. Klinkt mij hoog. Hoe denken jullie daarover?
quote:How US special operators are training Ukrainians—and what they’re learning in return
The Ukrainian troops bring battlefield experience that is helping to reshape the U.S. Army’s own special operations.
U.S. Army Col. Lucas VanAntwerp was sitting with Ukrainian special-forces soldiers one night when bad news arrived: troops they knew back in Ukraine had died in a helicopter crash.
It wasn’t the day’s first news of casualties. Earlier, they had learned that a tank had ambushed and wiped out a special forces vehicle. Russian forces controlled the area, preventing even the recovery of the bodies.
“They kind of took their moments to mourn that loss,” said VanAntwerp, who led the 10th Special Forces Group until last July. “And then they were like, ‘All right, let's go out to eat’.”
VanAntwerp recalled being amazed by their composure. Such a loss would have colored his next few months, played out in personal recollections and speaking with the dead soldiers’ loved ones.
“This happens every day,” the Ukrainians told him. "That's the difference between your wars and ours. We’re losing thousands of people.” There was little to do but move on. Ukraine had lost tens of thousands of soldiers by August 2023.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Soaring US munitions demand strains support for Israel, Ukraine, Taiwan
The U.S. has transferred tens of thousands of its bombs and shells to Israel since Hamas’ Oct. 7 attack.
But it hasn’t given Israel everything it wants. That’s because the U.S. military lacks the capacity to provide some of the weapons Israel requested, according to Gen. CQ Brown, chairman of the Joint Chiefs of Staff.
“We do make recommendations based on what their ask is and how that impacts our readiness if it’s going to come from our stocks,” Brown told reporters during a Defense Writers Group event in March.
Put simply, the U.S. assesses the health of its own inventories before sending weapons abroad. At times, those stocks don’t have any margin — and in some cases, the U.S. is even dipping below minimum inventory requirements, according to congressional staffers and former Pentagon officials.
In addition to Israel, the Biden administration has sent an enormous quantity of materiel to Ukraine since Russia’s 2022 invasion. Meanwhile, the U.S. is gearing up to rush an influx of arms to Taiwan in hopes of deterring a possible Chinese attack on the island, which Beijing considers a rogue province.
The U.S. Defense Department already struggled to maintain robust munitions levels in the decades before the recent wars in the Middle East and Europe. But the shipment of arms to Israel, Ukraine and Taiwan has placed intense pressure on the Pentagon’s inventory, forcing it to make challenging risk management assessments as it tries to move the defense industry from peacetime production to a wartime footing.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Russia faces gasoline shortage — report
Due to repeated Ukrainian drone strikes on Russia’s oil refineries, the country is now dealing with a dwindling gasoline supply, Politico reported on April 29.
Diesel fuel prices for Russian consumers have sharply increased, rising nearly 10% just in the past week. Gasoline prices have also surged by more than 20% since the beginning of the year, according to the report.
The decreased fuel supply has forced an increasing number of Russian enterprises to halt production. Politico notes that Moscow has cut its fuel exports to near historical lows — last week, exports amounted to 712,000 tons, while in the same week in 2023, Russia exported 844,000 tons of petroleum fuel.
Igor Yushkov, an analyst at Russia's National Energy Security Fund, stated that prices are unlikely to drop anytime soon, and that Russia will probably have to start importing gasoline from neighboring Belarus.
Last year, Russia had to ban the export of gasoline and diesel fuel due to a domestic market shortfall to reassure motorists and stimulate the agricultural sector.
quote:The Committee of Ministers of the Council of Europe adopted a decision designed to begin the preparation of an agreement between Ukraine and the Council of Europe on the establishment of a Special Tribunal for the Crime of Aggression by the Russian Federation
The Committee of Ministers of the Council of Europe instructed the Secretary General of the Council Maria Pejchynovych-Burych to start preparing a potential draft agreement between Ukraine and the Council of Europe on the actual establishment of the Tribunal.
As Censor.NET informs, the press service of the Ministry of Foreign Affairs writes about this .
"The decision instructs the Secretary General of the Council of Europe to prepare the necessary documents to facilitate consultations in the Core Group and to prepare a potential draft agreement between Ukraine and the Council of Europe on the actual establishment of the Tribunal. The decision also provides for further work on a possible additional agreement regarding the organization of support for such a tribunal, its financing and other questions," the message says.
The Ministry of Foreign Affairs notes that this is an important practical step on the way to the establishment of the Special Tribunal. Each such step brings us closer to inevitable punishment for the crime of aggression against Ukraine.
"We continue to work to ensure that a fully functioning tribunal carries out this justice. This is critical not only for all Ukrainians who have suffered as a result of Russian aggression, but also for all peoples who seek to live in a peaceful and safe world," commented the decision of the Council of Europe Minister of Foreign Affairs of Ukraine Dmytro Kuleba .
Earlier, Prosecutor General Andriy Kostin said that Ukraine cooperates with representatives of more than 40 countries in creating a tribunal to bring the Russian leadership to justice for war crimes.
quote:Shmyhal opposed the ban on telephone communication for captured Russians, because it facilitates surrender
Prime Minister Denys Shmyhal did not support a petition in which Ukrainians demanded that Russian prisoners be denied the right to telephone. The head of the Cabinet argued that such telephone conversations are important so that Russians are not afraid of surrendering.
This is stated in the response to the petition on the website of the Cabinet of Ministers, Censor.NET informs .
Lawyer Inna Turova registered a petition with the demand to prohibit captured Russians from calling home. According to her, Ukrainians captured in Russia are deprived of the opportunity to call their relatives, as a result of which their families do not receive any information. The lawyer demanded appropriate conditions for captured Russian invaders.
Shmygal's answer states that the telephone conversations of the occupiers with their relatives "perform an important informative function, which provides objective information to the Russians that they should not be afraid to surrender, as Ukraine complies with all the provisions of the Convention and provides proper conditions for keeping prisoners of war." .
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Verkiezingen:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op zich is het heel zwart/wit natuurlijk. Trump is er voor Trump. Hij kiest voor waar hij zelf het meest voordeel uit kan halen. Als hij inziet dat dit niet het geval is zal hij zijn route bijstellen. En het liefst eet hij van meerdere walletjes en laat hij alle partijen geloven dat hij aan hun kant staat. Daar zijn al verschillende voorbeelden van voorbij gekomen in de afgelopen jaren.
Legale problemen:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hij sluit geen geweld uit als hij de verkiezingen niet wint maar het hangt van de eerlijkheid van de verkiezingen af lol. In andere woorden als hij verliest zal het weer gaan om gemanipuleerde verkiezingen en zijn de rapen weer gaar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De rechter heeft eindelijk uitspraak gedaan over de eerste 10 overtredingen van Trump zijn gag order. Hij is veroordeeld tot het betalen van 9000 dollar. 9 van de 10 overtredingen zijn dus toegewezen. Ook heeft de rechter hem gemeld dat als hij zo door gaat er mogelijk een gevangenisstraf zal volgen als deze past bij de zwaarte van de overtreding. Dit kan maximaal 30 dagen per overtreding zijn. Ook moest hij de berichten waar dit over gaat voor 2.15pm verwijderen, wat hij braaf gedaan heeft. Natuurlijk heeft hij wel flink lopen klagen over de gag order tijdens zijn pers momentjes.
Donderdag zal er een zitting plaats vinden over nog eens 4 overtredingen van de gag order.
Ook is de rechter ermee akkoord gegaan dat Trump aanwezig mag zijn bij de diploma uitreiking van zijn zoon.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Facinerend toch altijd, dat sausje van een redelijke toonzetting over pseudo-intellectuele waarheidsvinding binnen een gesimplificeerde en extreem selectieve weergave van de werkelijkheid. Dat Dugin een cherrypicked propagandistisch verhaal houdt mag geen wonder heten, maar zo'n Tucker 'Toe, ga mee naar Snorkelland' Carlson die nog steeds een groeiend podium heeft met zijn schijnjournalistiek is toch wel een van de duidelijkste symptomen van de schrikbarende achteruitgang in kritisch denken in de Westerse wereld. Maar goed, ook weer niet heel verrassend dat dit soort figuren de door onszelf ingebouwde exploits maximaal proberen te benutten voor een eigen agenda.quote:
Het ironische is dat de mensen die deze man volgen juist het idee hebben dat ze "kritisch denken".quote:Op woensdag 1 mei 2024 08:12 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Facinerend toch altijd, dat sausje van een redelijke toonzetting over pseudo-intellectuele waarheidsvinding binnen een gesimplificeerde en extreem selectieve weergave van de werkelijkheid. Dat Dugin een cherrypicked propagandistisch verhaal houdt mag geen wonder heten, maar zo'n Tucker 'Toe, ga mee naar Snorkelland' Carlson die nog steeds een groeiend podium heeft met zijn schijnjournalistiek is toch wel een van de duidelijkste symptomen van de schrikbarende achteruitgang in kritisch denken in de Westerse wereld. Maar goed, ook weer niet heel verrassend dat dit soort figuren de door onszelf ingebouwde exploits maximaal proberen te benutten voor een eigen agenda.
Wel een spijkerharde bazinquote:Op woensdag 1 mei 2024 09:01 schreef phpmystyle het volgende:
Pff. Wat een kut verhaal weer![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)russen-te-ontsnappen
Bijna het verhaal van Ruth, alleen bleef de schoondochter daar wel bij Naomi.quote:Op woensdag 1 mei 2024 09:01 schreef phpmystyle het volgende:
Pff. Wat een kut verhaal weer![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)russen-te-ontsnappen
Confirmation bias. Ze vertellen wat ze willen horen ipv moeten horen.quote:Op woensdag 1 mei 2024 09:01 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Het ironische is dat de mensen die deze man volgen juist het idee hebben dat ze "kritisch denken".
Ik vind sommige interviews van hem wel interessant. Sommige niet. Als je puur eenzijdig naar hem kijkt, ok. Maar juist door meerdere kanten te bekijken zie je ook meer.quote:Op woensdag 1 mei 2024 09:01 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Het ironische is dat de mensen die deze man volgen juist het idee hebben dat ze "kritisch denken".
Het 'mooie' is dat ze op met feiten onderbouwde zaken erg kritisch zijn en dat niet geloven, maar tegelijkertijd de grootste bullshit die in hun straatje past, juist wel blindelings geloven, en dan juist niet kritisch zijn of vragen stellen.quote:Op woensdag 1 mei 2024 09:01 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Het ironische is dat de mensen die deze man volgen juist het idee hebben dat ze "kritisch denken".
Als hij dan ook kritische vragen durft te stellen richting "die andere kant" zou het misschien nog interessant zijn. Deze man is overduidelijk bezig met een eigen (politiek) gestuurde agenda. Niets objectief aan dus, de vergelijking met de NPO raakt dus kant noch wal.quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik vind sommige interviews van hem wel interessant. Sommige niet. Als je puur eenzijdig naar hem kijkt, ok. Maar juist door meerdere kanten te bekijken zie je ook meer.
Het is niet alsof wat je op NPO voorgeschoteld krijgt allemaal objectief is.
Ik heb wel altijd het idee dat Tucker de antwoorden op zijn vragen totaal niet begrijpt.
Hij weet wel interessante mensen te strikken, maar hij is een waardeloos interviewer. Zoals je zelf al zegt : hij snapt de antwoorden vaak niet eens. Hell, ik denk dat hij soms niet eens helemaal begrijpt wat hij vraagt.quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik vind sommige interviews van hem wel interessant. Sommige niet. Als je puur eenzijdig naar hem kijkt, ok. Maar juist door meerdere kanten te bekijken zie je ook meer.
Het is niet alsof wat je op NPO voorgeschoteld krijgt allemaal objectief is.
Ik heb wel altijd het idee dat Tucker de antwoorden op zijn vragen totaal niet begrijpt.
Ah, bothsidesism.quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:26 schreef VEM2012 het volgende:
Maar juist door meerdere kanten te bekijken zie je ook meer.
Meestal reageert Rusland met terugtrekken. Ze trokken zich terug uit de rest van Oekraine toen ze daar te veel pijn kregen (die hele colonne richting Kiev staat me bij) en in het verleden trokken ze zich terug uit Oost-Europa en uit Afghanistan toen ze daar teveel pijn kregen in economische schade en/of militair verlies.quote:Op woensdag 1 mei 2024 07:51 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Hoe reageert Rusland in de regel op pijn?
Geeft het antwoord hierop het idee van een "goede strategie" voor Oekrane?
* De * overeenkomst in mijn IT/D&D/Magic/nerd vriendengroep is dat de MAGA/PoetinIsEenBaas/IkDenkKritisch figuren zonder uitzondering single zijn en gefrustreerd met hun eigen leven ja. Dat is wel het grote verschil met de pro/anti-vaccinatie groepjes welke gemengd waren bij ons.quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:05 schreef Straatcommando. het volgende:
En de meeste van dat soort figuren zijn gewoon boos op hun leven/overheid/land om wat voor reden dan ook en zijn dus eor definitie recalcitrant. Als ze tendens A is zullen zij onherroepelijk B roepen.
Dit is natuurlijk onzin, hoe denk je dat Rusland zo groot is geworden?quote:Op woensdag 1 mei 2024 11:49 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Meestal reageert Rusland met terugtrekken. Ze trokken zich terug uit de rest van Oekraine toen ze daar te veel pijn kregen (die hele colonne richting Kiev staat me bij) en in het verleden trokken ze zich terug uit Oost-Europa en uit Afghanistan toen ze daar teveel pijn kregen in economische schade en/of militair verlies.
Wat dacht jij dan hoe ze reageren? Rusland heeft eigenlijk nog nooit gereageerd met totale escalatie. Altijd met het verlies nemen op de lange termijn.
Omdat ze zich nooit hoefden terug te trekken vanwege te veel pijn. Meestal is de trigger dat het volk het niet meer pikt. Daar zal nu wat meer voor nodig zijn omdat ze inmiddels al generaties aan propaganda hebben gelepeld, maar ik zou vrolijk doorgaan met het leven in Rusland duurder te maken. Dus die olieraffinaderijen moeten stuk.quote:Op woensdag 1 mei 2024 12:01 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk onzin, hoe denk je dat Rusland zo groot is geworden?
Dit geldt voor elk land in de wereld...quote:Op woensdag 1 mei 2024 12:04 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Omdat ze zich nooit hoefden terug te trekken vanwege te veel pijn. Meestal is de trigger dat het volk het niet meer pikt.
Daarom is het heel verstandig dat Oekraine de raffinaderijen opblaast. Laat de brandstofprijs in Rusland maar omhoog gaan. Dat maakt ook het transport vanaf het platteland richting de steden duurder. Daardoor hogere prijzen in de supermakt voor voedsel. Dan worden nog meer burgers boos.quote:Op woensdag 1 mei 2024 12:04 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Omdat ze zich nooit hoefden terug te trekken vanwege te veel pijn. Meestal is de trigger dat het volk het niet meer pikt. Daar zal nu wat meer voor nodig zijn omdat ze inmiddels al generaties aan propaganda hebben gelepeld, maar ik zou vrolijk doorgaan met het leven in Rusland duurder te maken. Dus die olieraffinaderijen moeten stuk.
Russen zijn kei- en keihard. De enige taal die ze snappen is geweld en hun leven kut maken. Anders lopen ze over je heen. (bron: afgelopen 1000 jaar)
30%, sinds begin dit jaar. En da's voor diesel. Rus heeft historisch altijd veel minder benzine capaciteit gehad, dat zal er nog slechter voor staan.quote:Op woensdag 1 mei 2024 12:55 schreef Ulx het volgende:
Daarom is het heel verstandig dat Oekraine de raffinaderijen opblaast. Laat de brandstofprijs in Rusland maar omhoog gaan.
En terecht.quote:Op woensdag 1 mei 2024 14:29 schreef Ulx het volgende:
Zouden Russen blij zijn met duurdere brandstof? Nederlanders jengelen na dertig jaar nog steeds over het kwartje van Kok.
Meh, kwartje van Kok nee. Ik wil liever de duizend euro van Rutte. JA HALLO!!quote:Op woensdag 1 mei 2024 14:29 schreef Ulx het volgende:
Zouden Russen blij zijn met duurdere brandstof? Nederlanders jengelen na dertig jaar nog steeds over het kwartje van Kok.
De rantsoenering is gestopt en Oekrane kan ook weer de aanval zoeken?quote:Op woensdag 1 mei 2024 14:37 schreef Ulx het volgende:
Nice! Helemaal als het inderdaad een trainingslocatie was. Niet alleen een berg recruten aan gort, maar waarschijnlijk ook de instructeurs.
[ x ]
[ x ]
De rantsoenering ging vooral om 155mm granaten. Dit is (waarschijnlijk) ATACMS geweest. Daar kwam in maart al een nieuwe lading van binnen.quote:Op woensdag 1 mei 2024 14:40 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De rantsoenering is gestopt en Oekrane kan ook weer de aanval zoeken?
Ik weet niet zeker of de brandstof voor consumenten duurder is geworden. Normaal gesproken check ik de dagprijzen aan de pomp in een willekeurige middelgrote stad.quote:Op woensdag 1 mei 2024 14:29 schreef Ulx het volgende:
Zouden Russen blij zijn met duurdere brandstof? Nederlanders jengelen na dertig jaar nog steeds over het kwartje van Kok.
Ik heb altijd het idee dat Tucker de antwoorden prima begrijpt, maar totaal niet genteresseerd is in waarheidsvinding of journalistieke duiding buiten de (ver)nauwe(nde) fuik waarin hij opereert.quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik vind sommige interviews van hem wel interessant. Sommige niet. Als je puur eenzijdig naar hem kijkt, ok. Maar juist door meerdere kanten te bekijken zie je ook meer.
Het is niet alsof wat je op NPO voorgeschoteld krijgt allemaal objectief is.
Ik heb wel altijd het idee dat Tucker de antwoorden op zijn vragen totaal niet begrijpt.
Ben wel benieuwd naar de werking hiervan. In theorie, volgens de filmpjes iig, is dit goed tegen veel drones?quote:
Waar heb je het over man? Je loopt te raaskallen.quote:Op woensdag 1 mei 2024 08:06 schreef Nyamuk het volgende:
[..]
Makkelijk praten als jij de rekening niet hoeft te betalen. Maar zo kennen we het pro Oekranekamp weer.
Het maakt niet uit hoeveel geld er naar Oekrane gaat. Er zijn niet genoeg handjes om de wapens vast te houden. En van die huurlingen is ineens geen spoor meer te bekennen.
Weet niet of die er al zijn, maar volgens het promo filmpje van Rheinmetall werkt het erg goed.quote:Op woensdag 1 mei 2024 15:17 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd naar de werking hiervan. In theorie, volgens de filmpjes iig, is dit goed tegen veel drones?
Zijn er al berichten over waar deze wordt ingezet en of het goed werkt?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 1 mei 2024 15:33 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Weet niet of die er al zijn, maar volgens het promo filmpje van Rheinmetall werkt het erg goed.Ja die heb ik gezien, vandaar ook mijn vraag of er iets bekend is van de feitelijke werking ervan. We hebben meer wapensystemen gezien die in theorie leuk zijn maar na een paar weken niet meer werken. Meeste van die GPS spullen bijvoorbeeld.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Soms lees je verhalen over de werking, over Patriots bijvoorbeeld, maar over Skynex ben ik niks tegengekomen.
De NPO is geregeld net zo 'kritisch' en overduidelijk bezig met hun eigen (politiek) gestuurde agenda. Zeker als het iemand uit hun eigen kliek betreft (zoals 'lieverd' Khalid...).quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:29 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Als hij dan ook kritische vragen durft te stellen richting "die andere kant" zou het misschien nog interessant zijn. Deze man is overduidelijk bezig met een eigen (politiek) gestuurde agenda. Niets objectief aan dus, de vergelijking met de NPO raakt dus kant noch wal.
Eens. Het hangt dus enorm van de gast af of het interessant is.quote:Op woensdag 1 mei 2024 10:44 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Hij weet wel interessante mensen te strikken, maar hij is een waardeloos interviewer. Zoals je zelf al zegt : hij snapt de antwoorden vaak niet eens. Hell, ik denk dat hij soms niet eens helemaal begrijpt wat hij vraagt.
Momenteel betalen ze een schijntje van wat jij en ik hier betalen voor brandstof.quote:Op woensdag 1 mei 2024 14:29 schreef Ulx het volgende:
Zouden Russen blij zijn met duurdere brandstof? Nederlanders jengelen na dertig jaar nog steeds over het kwartje van Kok.
Ze verdienen ook een schijntje. Dus dat heft elkaar weer op.quote:Op woensdag 1 mei 2024 16:53 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Momenteel betalen ze een schijntje van wat jij en ik hier betalen voor brandstof.
Dat hangt een beetje af van wat je doet en waar je zit. Maar zelfs uitgaande van gemiddelden is het daar nog steeds relatief goedkoop. Niet voor niets stoken ze daar zonder met de ogen te knipperen naar 25 graden, waar ik in Nederland de kachel vaak op 19 of zelfs 18 graden zie staan.quote:Op woensdag 1 mei 2024 16:55 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ze verdienen ook een schijntje. Dus dat heft elkaar weer op.
Hoe weet jij eigenlijk op welke temperatuur de thermostaat zo'n beetje staat, bij de Russen?quote:Op woensdag 1 mei 2024 17:00 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat hangt een beetje af van wat je doet en waar je zit. Maar zelfs uitgaande van gemiddelden is het daar nog steeds relatief goedkoop. Niet voor niets stoken ze daar zonder met de ogen te knipperen naar 25 graden, waar ik in Nederland de kachel vaak op 19 of zelfs 18 graden zie staan.
Dat krijg je als je een beetje van de wereld ziet. Dat je merkt dat in de meeste landen men gewoon de hut wel warm stookt.quote:Op woensdag 1 mei 2024 17:08 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Hoe weet jij eigenlijk op welke temperatuur de thermostaat zo'n beetje staat, bij de Russen?
Dit is algemene kennis, als je een beetje interesse in Rusland hebt. 25 is nog laag overigensquote:Op woensdag 1 mei 2024 17:08 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Hoe weet jij eigenlijk op welke temperatuur de thermostaat zo'n beetje staat, bij de Russen?
Ik ben ook wel eens uit mijn dorp geweest, maar toevallig nooit in Rusland. Maar jij komt veel in Rusland dus?quote:Op woensdag 1 mei 2024 17:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat krijg je als je een beetje van de wereld ziet. Dat je merkt dat in de meeste landen men gewoon de hut wel warm stookt.
Veel Russen kunnen het alleen niet zelf bepalen en hebben ze blokverwarming. Ook in China overigens.quote:Op woensdag 1 mei 2024 17:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat krijg je als je een beetje van de wereld ziet. Dat je merkt dat in de meeste landen men gewoon de hut wel warm stookt.
Veel? Nee.quote:Op woensdag 1 mei 2024 17:11 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Ik ben ook wel eens uit mijn dorp geweest, maar toevallig nooit in Rusland. Maar jij komt veel in Rusland dus?
Oekraine had een prototype gehad. waarschijnlijk met verzoek om het niet aan de grote klok te hangen. Van deze hebben ze ook een prototype gehad. Beide haalde idd niet de MSM, maar bv in (oekrainse) lokale sufferdjes laten commandanten zich dan ontvallen dat ze zeer tevreden zijn met hoe die dingen opereren.quote:Op woensdag 1 mei 2024 15:37 schreef BEFEM het volgende:
Soms lees je verhalen over de werking, over Patriots bijvoorbeeld, maar over Skynex ben ik niks tegengekomen.
Denk je?quote:Op woensdag 1 mei 2024 18:10 schreef Delenlill het volgende:
Dat zijn weer mooie cijfers. Jammer dat na 9 mei deze waarschijnlijk weer flink omlaag zullen gaan.
[ x ]
Het zou grappig zijn als juist door corruptie het hele kaartenhuis in elkaar zou vallen. Corruptie dat door Putin in stand is gehouden.
[ x ]
[ x ]
Ze hebben nog andere voertuigen neergezet ook hoor.quote:
Niet wanneer het op raketaanvallen aankomt. Daar hebben zij nu een hele hoop meer van. Al zullen die ook snel op raken met hoe snel Oekrane ze afvuurt (is een observatie, geen kritiek. Oekrane weet altijd wel hele goede doelwitten uit te kiezen). Dus laten wij hopen dat de aanvoer hiervan niet zal stoppen. Voor nu is het probleem niet de financiering. Maar de voorraden die Amerika (en andere landen) heeft hiervan. EN de minimale voorraad die zij zelf aan moeten houden.quote:
En de ironie dat er van hun rotzooi niks over is, behalve verwrongen metaal, en het westerse spul er eigenlijk nog best wel goed uitziet ontgaat ze integraalquote:Op woensdag 1 mei 2024 18:27 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ze hebben nog andere voertuigen neergezet ook hoor.
[ x ]
https://www.msn.com/en-us(...)-ukraine/ar-AA1nYDLBquote:Ukraine will start operating F-16s after Orthodox Easter on May 5, Kyiv has said, as the country contends with devastating Russian bombardment and the long wait for the Western-made fighter jets.
Dat zou natuurlijk geweldig zijn als zij vanaf 6 mei met F-16s kunnen vliegen. Maar beetje raar om dat gewoon de wereld in te gooien. Het zou mooier zijn geweest als het pas uit zou komen als zij er al een tijdje mee aan het rondvliegen waren.quote:Op woensdag 1 mei 2024 18:38 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
https://www.msn.com/en-us(...)-ukraine/ar-AA1nYDLB
De Russen nog zenuwachtiger maken is ook wel een goed idee. ATACMS klappen overal neer. Op bepaalde delen van het front is de munitieschaarste weer voorbij. De VS zegt niets meer over raffinaderijen. Insinueert dat Oekrane zelf mag beslissen of ze doelen in Rusland aanvallen. Vanuit Europa komen ook zulke berichten....quote:Op woensdag 1 mei 2024 18:42 schreef Delenlill het volgende:
[..]
Dat zou natuurlijk geweldig zijn als zij vanaf 6 mei met F-16s kunnen vliegen. Maar beetje raar om dat gewoon de wereld in te gooien. Het zou mooier zijn geweest als het pas uit zou komen als zij er al een tijdje mee aan het rondvliegen waren.
Al wil na 5 mei natuurlijk ook niet zeggen dat het de volgende dag al is.
Als ik het verhaal goed begrijp is de inval in Ukraine begonnen om deze corruptie zaak te verbloemen. Dat zou wat zijn, zeg!quote:Op woensdag 1 mei 2024 18:10 schreef Delenlill het volgende:
Dat zijn weer mooie cijfers. Jammer dat na 9 mei deze waarschijnlijk weer flink omlaag zullen gaan.
[ x ]
Het zou grappig zijn als juist door corruptie het hele kaartenhuis in elkaar zou vallen. Corruptie dat door Putin in stand is gehouden.
[ x ]
[ x ]
9 mei dacht ik.quote:Op woensdag 1 mei 2024 18:52 schreef Ulx het volgende:
En wanneer is het nou Poetin's feestje? Ook binnenkort, toch?
quote:Belarusian dictator's grand Sochi residence revealed in new investigation
A sprawling new residence, complete with high-end amenities such as a hotel and restaurant complex, is currently under construction in the mountains near Sochi for Belarusian leader Alexander Lukashenko, according to a report by The Insider on April 30.
Located in the village of Krasnaya Polyana, Russia, the luxurious estate is set to include features such as solid reinforced concrete walls, gilded door handles, multiple pools, kitchens, and heavily guarded security, investigative reports by Belsat and Belpol reveal.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Russia hit Odesa with three Iskander-M missiles – Air Force
Late in the evening on April 30, Russia launched a missile attack on Odesa: three people were killed, three more were injured
Russian troops attacked densely populated areas of Odesa overnight with three Iskander-M ballistic missiles, said the speaker of the Air Force of the Armed Forces of Ukraine, Illya Yevlash, during the national telethon.
According to Yevlash, now the enemy has chosen Odesa as its key target. Before that, Russian troops struck and continue to strike Kharkiv.
"Now it (the enemy –ed.) attacked densely populated areas of Odesa with three Iskander-M ballistic missiles. As a result, people were killed and injured," the Air Force spokesman said.
Late in the evening on April 30, Russia launched a missile attack on Odesa: three people were killed and three others were injured.
On April 29, around 6:30 p.m., the Russian troops launched a missile attack on Odesa.
Subsequently, regional governor Oleh Kiper stated that the Russians hit the city with a ballistic missile, tentatively a cluster munition.
On the morning of April 30, Kiper reported that the number of dead as a result of the attack had increased to five after a man born in 1960 died in the hospital.
quote:France Orders Firms to Prioritise Anti-Air Missile Orders
A major supplier affected by the order was Aubert et Duval, which produces specialist steel for items including submarines and the barrels for Caesar truck-mounted cannons supplied to Ukraine.
France has ordered firms involved in production of Aster air defence missiles to prioritise those contracts, Defence Minister Sebastien Lecornu said Monday.
It was "the first time" he had used special powers to compel queue-jumping for defence orders, meaning "civilian orders must from now on have lower priority," Lecornu said in Calvi, Corsica, where he was meeting his Italian counterpart Guido Crosetto.
"Players in the defence industry must understand that they have to work faster, and that the country's future depends on this work," Crosetto said.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Norway to allocate over $600 million for Ukrainian air defense, ammunition
Oslo will increase aid to Ukraine by 7 billion Norwegian kroner (about $630 million), the bulk of which will support Kyiv's anti-aircraft and artillery ammunition supplies, Norwegian Prime Minister Jonas Gahr Stoere told the E24 news outlet on April 30.
Stoere previously said on April 21 that Norway would direct "significant sums" to Ukraine's air defense but did not specify the exact amount.
The new funds will primarily support military aid to Ukraine, with a smaller portion allocated to civilian financial aid, Stoere said.
Norway will partner with Germany, the United States, and other allies to find anti-aircraft ammunition to better protect Ukraine's skies. According to Stoere, air defense systems have already been produced and are ready to deliver to Kyiv in the near future.
"Now it's about delivering fairly immediately on this with air defense," Stoere said.
"We get daily news that Ukrainians are waking up to apartment buildings, hospitals and power plants being hit by Russian missiles. They must be able to defend themselves against this."
The funds will also support the Czech initiative to purchase artillery shells for Ukraine's front-line troops.
Norway has recently ramped up efforts to increase defense production, both for domestic needs and for aid to Ukraine. Oslo allocated 2 billion Norwegian kroner ($190 million) in January for Ukrainian aid.
quote:"Alcohol is good": Mariupol partisans poisoned occupants to death
Resistance forces poisoned the Russian military with pre-prepared alcohol.
In occupied Mariupol, nine Russian military officers have been poisoned to death by alcohol as a result of an operation of the Mariupol resistance. This was reported by the Mariupol city council on 1 May.
According to preliminary information, nine Russian military officers were poisoned with alcohol. In the Russian social networks confirmed the fact of successful operation of the Mariupol resistance against the occupants of the Russian Federation.
Mariupol resistance reported that with their participation a batch of tainted alcohol was transferred to the occupants. They published a photo fixation of the transfer and promised that "this is not the end yet".
Lol, weer een aantal officieren minder.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 1 mei 2024 18:57 schreef Delenlill het volgende:
https://english.nv.ua/nat(...)-photo-50414712.html
[..]Zou echt jammer zijn als daar een raketje naar binnen vliegt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
quote:Redeeming futures
How Kadyrov’s potential successor has been using the war in Ukraine as a path to redemption
Apti Alaudinov, one of the most likely heirs to the Chechen throne in the light of leader Ramzan Kadyrov’s illness, has used the war in Ukraine to earn the Kremlin’s trust and help win back Kadyrov’s favour.
Alaudinov has managed to survive in Chechnya despite initially being on the opposing side to the Kadyrov clan, and even being banished from Chechnya five years ago. As war broke out in Ukraine, Alaudinov finally got a chance to atone for his sins and help Kadyrov save his private army from ruin.
Hopelijk gaat hij snel de pijp uit en komt er een machtsstrijd in Tsjetsjeni.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Chashiv Yar. Russia throws soldiers into battle unarmed, forcing them to acquire weapons in battle
A spokesman for the Khortytsia Operational-Strategic Group said that the Russian military command instructs its soldiers to obtain weapons in combat
In the area of Chasiv Yar in the Donetsk Oblast, there have been instances of Russia sending its troops into battle without weapons, the spokesman for the Khortytsia Operational-Strategic Group, Nazar Voloshyn, told LIGA.net.
"In the area of Chasiv Yar, there are cases in which the enemy, regardless of the loss of personnel, sends people into battle without weapons. They may hold sticks or something else that imitates the presence of weapons. At the same time, they receive instructions that they must get weapons in the battle," he said.
Voloshyn added that the Defense Forces continue to inflict losses on the occupiers in manpower and equipment, exhausting the enemy along the entire battle line.
In April, the Russian army lost 24,156 personnel, 308 tanks, 671 combat vehicles, 15,945 drones, 10 anti-aircraft systems, and other military equipment in the area of responsibility of the Khortytsia Operational-Strategic Group.
Dit bericht maakt mij....quote:Op woensdag 1 mei 2024 20:06 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-shturm-bez-oruzhiya
[..]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
Er ligt genoeg.quote:Op woensdag 1 mei 2024 20:06 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-shturm-bez-oruzhiya
[..]
Dapper.quote:Op woensdag 1 mei 2024 20:06 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-shturm-bez-oruzhiya
[..]
Ik zal eens kijken of ik dit nochmals bevestigd kan krijgen uit russische bron. Want sommige figuren geloven dit soort berichten niet.quote:Op woensdag 1 mei 2024 20:06 schreef Delenlill het volgende:
https://news.liga.net/en/(...)-shturm-bez-oruzhiya
[..]
De Amerikanen zeuren nu al niet meer over het bombarderen van Russische raffinaderijen, mogen de Ukrainers nu al Amerikaanse wapens gebruiken tegen doelen op Russisch grondgebied?quote:Op woensdag 1 mei 2024 20:43 schreef Ulx het volgende:
[ x ]
Ik denk dat er een optie drie is die Biden heeft gekozen. Uiteraard ook omdat Rusland als permanent lid van de Veiligheidsraad gewoon het VN embargo tegen Noord-Korea en Iran schendt en waarschijnlijk ook een beetje door het gesodemieter van de GOP, namelijk: OK, als het zo moet gaan wij Oekrane echt helpen.
Ik denk dat het wel eens een strategische blunder kan zijn geweest van China.
De minister van buza van een van de Baltische staten zei dat sommige Europese landen dat OK vonden wat betreft hun wapens. En gisteren uiteraard de Amerikaanse minister die zei dat Oekrane zelf maar moest beslissen hoe de ATACMS in te zetten.quote:Op woensdag 1 mei 2024 20:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De Amerikanen zeuren nu al niet meer over het bombarderen van Russische raffinaderijen, mogen de Ukrainers nu al Amerikaanse wapens gebruiken tegen doelen op Russisch grondgebied?
quote:Op woensdag 1 mei 2024 15:00 schreef Ulx het volgende:
Dan moet Oekraine meer drones op de olieproductie schieten.
Waarom projecteren zelfs Russische "intellectuelen" hun eigen minderwaardigheid(sgevoel) altijd op andere volkeren?quote:
quote:Nepalese mercenaries desert from the Russian army en masse
Nepalese mercenaries are deserting the Russian army en masse due to ill-treatment and heavy losses.
The press service of the Defence Intelligence of Ukraine reported on this.
It is reported that the escape of mercenaries from Nepal assigned to military unit No. 29328 was caused by huge losses in ‘meat assaults’ and the brutal treatment of field commanders, including extrajudicial executions for refusing to comply with orders. In addition, mercenaries are not paid the money they were promised.
The Russians are actively searching for fugitives in the occupied Ukrainian settlements, in particular in the Luhansk region, where the personnel of the military unit No. 29328 were located, but this process usually does not yield results.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Die Tucker wordt steeds meer een gevaarlijke gek. Van een journalist is al lang geen sprake meer. Het enige wat hij doet is mensen zoals Putin en Dugin een platform geven waar zij dit normaal niet gehad zouden hebben.quote:‘Putin’s Brain’ Declares Victory After Tucker Carlson Interview
Alexander Dugin thinks he has managed to get his fascist ideas across to the “American mainstream.”
A far-right Russian philosopher who’s called for Russia to expand its borders and rise up against the West says his interview with Tucker Carlson shows Americans are ready to accept his fascist ideas.
Alexander Dugin, dubbed “Putin’s brain” for supposedly influencing the Russian leader’s geopolitical crusades, took to Telegram in the wake of his interview with the former Fox News host to note that he’d made it into the “American mainstream” by sitting down with Carlson, and that the “American public is a little ready for my ideas.”
He claimed there’d been a “defamation” campaign against him hatched by “globalists” and “left-wing liberals” who portrayed him as “Dr. Evil” and “the most dangerous philosopher in the world.” Of course, Carlson himself used precisely those descriptors in trying to hype the 20-minute interview on X, falsely claiming Dugin’s ideas are “so dangerous” that “Amazon won’t sell his books.” (In fact, several of his books are currently available for purchase on Amazon in Russian.)
Dugin’s interview with Carlson—whom he describes as the “number one journalist in the world”—was the first time he was able to appeal directly to Americans on such a scale, Dugin said.
He went on to share a roundup of praise for his interview said to be from “ordinary American” YouTube commentators, including the likes of, “What a wonderful, wise person! I love Russia!” Kremlin-controlled media and Kremlin-friendly bloggers have also pushed the narrative that the interview somehow marks a win for Moscow vs. Western liberalism.
Dugin, whose ideas are believed to have influenced Moscow’s genocidal war against Ukraine, was sanctioned by the U.S. government in 2015 for his role in the conflict, which included peddling disinformation and recruiting volunteers to fight alongside pro-Russian forces in eastern Ukraine.
In his interview with Carlson released this week, Dugin blamed the “Anglo-Saxon world” for the rise of liberalism, claimed films like The Terminator and The Matrix will become a reality in the West, and declared that Vladimir Putin is the one man who can save the world from such horror.
quote:US imposes major sanctions on Russia's defense sector and allies
Among the targeted entities is one of Russia's largest airlines, Pobeda LCC
The U.S. Treasury Department has imposed sanctions on nearly 200 individuals and entities that support Russia's military-industrial base and help it evade restrictions, according to a department press release.
The sanctions package targets Russia's military-industrial base, as well as individuals and entities in third countries that assist Russia in purchasing components for the production of weapons or defense products.
Regarding countries that have helped Russia circumvent Western sanctions, the U.S. has imposed restrictions on companies from Turkey, China, Slovakia, Belgium, and Kyrgyzstan, as they may have helped Russia evade Western sanctions.
The U.S. Department of the Treasury has imposed restrictions on two Russian companies involved in the construction of gas infrastructure in Russia: Neftegazstroy and Aktsionernoe Obshchestvo Vnipigazdobycha.
The list also includes:
→ Ural Automotive Plant;
→ Bryansk Automobile Plant;
→ Aktsionernoe Obshchestvo Zavod Proton;
→ 48th Central Scientific and Research Institute of the Ministry of Defense of the Russian Federation;
→ Tomsk Electrotechnical Plant;
→ Pobeda LCC, one of the largest airlines.
quote:Oil Depot in Russian Smolensk Oblast Completely Destroyed in Drone Attack
Details of the attack on the fuel and energy facility in the village of Kardymovo, Smolensk oblast of the Russian Federation, have become known.
The relevant satellite images were published by the Dnipro | OSINT channel.
The published satellite images show a large area of burning, which indicates a high degree of damage.
Only two oil tanks survived out of 16, while the rest were completely burned out during the massive fire.
In addition, the attack completely burned out nine tanks with fuel and lubricants.
Niet de meest duidelijke satellietbeelden, maar je kan de schade wel zien. Dat was een mooi brandje.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
https://twitter.com/Ordnaxela23/status/1785869625634287939quote:Unknown drones attacked the Afipsky oil refinery in #Krasnodar territory
quote:here is the moment of arrival🤩😎🤟🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Er zijn opeens wel heel veel van dit soort gebeurtenissen.quote:In Germany, the garden house of the head of the defense concern Rheinmetall was set on fire - media
Leftist radicals set fire to a summer house belonging to the head of the defense concern Rheinmetall, Armin Papperger, linking the attack with arms supplies to Ukraine. Source: Bild
A fire in a country house on a site in Lower Saxony was recorded by the fire service on the morning of April 30. Hours later, left-wing extremists posted on the Indymedia platform claiming responsibility for the incident.
The report claims they left a petrol bomb at Armin Papperger's summer house on the night of April 29.
The State Security Police are currently investigating. They are studying the authenticity of the message and finding out the circumstances of the incident.
Earlier, an explosion occurred at a military plant in Britain . An explosion occurred at a facility where explosives were being filled into artillery shells.
Let us remind you that German law enforcement agencies suspect the Russian special services of an attack on railways, as a result of which trains stopped in northern Germany for several hours.
Also, unknown persons in northern Germany damaged a gas pipeline under construction for an LNG terminal .
quote:Slovak ministry offers temporary protection to alleged pro-Russian operative
The Slovak Interior Ministry has granted temporary protection to Artom Marchevsky, a Ukrainian-Israeli citizen who is accused of running a pro-Russian influence campaign and who has already been sanctioned by the Czech government, Reuters reported on Wednesday, citing the Czech newspaper Denk N.
The Slovak Interior Ministry issued a communiqu saying that it was looking into the Marchevsky’s case with its intelligence services and would provide further information once the investigation was completed.
Reuters reported, citing the “Denk N” text, that when Marchevsky was sanctioned by the Czech Republic, he traveled to Slovakia, where the new cabinet of Prime Minister Robert Fico has adopted a policy of improving relations with Russia.
The Czech government put Marchevsky on the sanctions list when security services there linked him to a Russian-organized network designed to influence European Parliament elections.
Restrictions were also extended to the pro-Russian ‘Voice of Europe’ internet platform, registered in the Czech Republic. The Czech government justified the restrictions, calling the website’s activities as “promoting the foreign policy interests of the Russian Federation and political and propaganda activities directed against the territorial integrity, independence, stability and security of Ukraine.”
“Denk N” wrote in March that money was transferred in Prague to politicians of the anti-establishment German AfD, as well as from other European countries, including France, Poland, Belgium, the Netherlands, and Hungary.
It is not clear what role Marchevsky played in these transfers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Voor iemand die elk persmomentje aanneemt om zijn ongenoegen te uiten over de rechtszaak tegen hem en dat hij er van wordt weerhouden om campagne te voeren is het opmerkelijk dat dit de eerste echte dat is dat hij weer zijn campagne pad heeft vervolgd. Tot nu toe heeft hij op zijn vrije dagen liever een potje gegolft of andere niet campagne gerelateerde activiteiten gedaan. Een ook had hij een event canceled door het slechte weer.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is gewoon eng dat Trump en een aantal republikeinen zo opkijken tegen types zoals Orban en Putin. En veel van de hier genoemde punten van Orban zijn beleid staat gewoon in Trump en de republikeinse verkiezingsprogramma's.
- Het aanpassen van verkiezingsregels in zijn voordeel
- loyalisten op hoge posities plaatsen
- de rechtstaat en politie/opsporingsorganisaties afbreken en hervormen
- immigratie tegen gaan.
- anti lgbtq
- christelijke nationalism
Als Trump zijn zin krijgt zal hij Amerika hervormen in hun voorbeeld. En zal hij van Amerika een autocratie/dictatorschap maken. Natuurlijk werd ook een deel van de "woke" pers geweerd op dit evenement.
Overig:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Trump is van plan om meer illegale immigranten te gaan deporteren dan dat er daadwerkelijk in Amerika aanwezig zijn, ook geeft hij aan niet tegen het gebruik van militairen hiervoor te zijn. Natuurlijk kust hij nog wel even de kont van de supreme court door te zeggen dat hij zich zal houden aan uitspraken van hun. Maar dat is volgens mij alleen maar omdat er nu een aantal zaken van hem bij de supreme court liggen. Als hij deze zaken verliest dan spreekt hij wel anders over hun.
Ook geeft hij aan dat zijn dictator uitspraak een grap was, dat het slechts sarcasme was. Maar het is voor de meeste mensen duidelijk dat dit natuurlijk niet zo is. Dat hij daadwerkelijk een heksenjacht zal starten en alle macht naar hem toe zal proberen te trekken wanneer hij weer president is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Marjorie Greene geeft aan eindelijk de motie "to vacate" aan de tafel te brengen volgende week. Zij geeft aan dat zij hiermee niet tegen de wil van Trump ingaat, wat dus zou kunnen beteken dat Trump erachter staat,al is dat nog maar de vraag, daar hij ook zijn steun voor Johnson heeft uitgesproken. Maar dit had ook kunnen zijn om gezichtsverlies te voorkomen nadat het hulppakket door de stemming was gekomen.
Niet alleen de republikeinen zijn hier over verdeeld maar ook de democraten. Een aantal zijn ervoor om hem weg te stemmen maar het grootste gedeelte wil hem graag als spreker houden.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |