https://scientias.nl/co2-(...)eer%20koolstofopname.quote:Op maandag 29 mei 2023 08:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
opgeteld iets van 13 miljoen ton
Zetten we dit af tegen de 74.2 miljoen ton palmolie die we produceren, dan moet het landbouwoppervlakte waar we zonnebloemen op verbouwen met een factor 5 a 6 vergroten, ten koste van welke andere gewassen gaat dit dan komen?
Palmbomen hebben een zeer goede fotosynthese, beter dan loofbomen als de Noot, Kers of kastanjequote:Wanneer de hoeveelheid CO2 in de atmosfeer stijgt, gaat de fotosynthese - waarbij koolstofdioxide omgezet wordt in koolhydraten - van een leien dakje. Planten nemen meer koolstof op en ze groeien beter. Die betere groei resulteert weer in meer fotosynthese en dus nog meer koolstofopname.9 Nov
quote:ZUIVEREN PALMBOMEN DE LUCHT?
Volgens NASA zijn er veel voordelen van palmbomen. NASA heeft ontdekt dat ze schadelijke gassen uit de lucht kunnen verwijderen, zoals zwaveldioxide, formaldehyde en waterstofcyanide.
Het is bewezen dat palmbomen PM2.5 en stikstofdioxide tot 80% verminderen.
Ze zijn een natuurlijke airconditioner, die bijzonder nuttig kan zijn tijdens de zomermaanden.
Het beste is dat ze geen onderhoud nodig hebben.
Je hoeft ze maar eens in de drie weken water te geven en ze gaan jaren mee.
Het belangrijkste nadeel van palmbomen is echter dat ze veel ruimte nodig hebben.
Ze nemen ook behoorlijk wat ruimte in beslag, wat betekent dat je een extra ruimte moet kopen als je van plan bent om een palmboom aan je huis toe te voegen.
Allemaal wel erg kort door de bocht. Zo zou je minstens moeten meenemen welke vegetatie je vervangt met verschillende soorten oliegewas. Dit zijn gewoon losse folders.quote:Op zaterdag 12 augustus 2023 10:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://scientias.nl/co2-(...)eer%20koolstofopname.
https://www.nature.com/articles/s41477-020-00813-w
[ afbeelding ]
https://www.wur.nl/nl/nie(...)eid-van-palmolie.htm
Zonnebloemolie heeft indien gunstig een gelijke opbrengst als koolzaad, en neemt 7 keer de ruimtebeslag t.o.v. palmolie
dus niet 5 a 6 keer maar 40 keer het rumtebeslag, daarnaast zijn palmbomen zeer goed voor fotosynthese van CO2
[..]
Palmbomen hebben een zeer goede fotosynthese, vergelijkbaar met loofbomen als de Noot of kastanje
https://www.gardeningdrea(...)lmbomen-zuurstof%3F/
[..]
[ afbeelding ]
Uit de post blijkt dat Palmolie nergens mee te vervangen is als goedkoopste plantaardige oliequote:Op zaterdag 12 augustus 2023 12:33 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Allemaal wel erg kort door de bocht.
Zo zou je minstens moeten meenemen welke vegetatie je vervangt met verschillende soorten oliegewas.
Dit zijn gewoon losse folders.
Koolzaad heeft veel stikstof nodigquote:Zomerkoolzaad wordt in Nederland incidenteel geteeld.
Zomerkoolzaad dient in het vroege voorjaar te worden gezaaid, tot uiterlijk half april.
De zaaizaadhoeveelheid die wordt gebruikt is circa 3-4 kg per hectare (60-80 zaden per m2).
Voor een goede opbrengst is ongeveer 160 kg Kalium, 70 kg Fosfaat, 120 kg Stikstof nodig en 30 kg zwavel aan te bevelen.
In mijn beleving is er geen boerenproblematiek, wel een overheidsproblematiekquote:En belangrijker nog: totaal en compleet irrelevant in de discussie over de boerenproblematiek in Nederland.
O en daarom staat nederland stil, ja juist ja , vanwege de brandnetels , dat is logisch hequote:2: 'Stikstof is goed voor de natuur'
Maar wacht even, stikstof is toch ook goed voor de natuur? De lucht om ons heen bestaat immers voor 80 procent uit stikstof. Dus ja: hoe slecht kan dan zijn?
Stikstof op zich ís ook niet slecht.
Maar het probleem ontstaat als stikstof zich verbindt met zuur- of waterstof.
Stikstof in die vorm is goed voor bepaalde natuur, maar niet voor álle natuur.
Brandnetels en bramen doen het bijvoorbeeld goed op stikstof, heide niet.
Die wordt dan overgroeid door bramen en brandnetels, en zo wordt de natuur eenzijdiger.
Je gebruikt een filmpje van 4 jaar geleden. Los daarvan is het allemaal niet zo ingewikkeld.quote:Op maandag 14 augustus 2023 16:47 schreef michaelmoore het volgende:
Wat een ellende weer, Schier krijgt te veel bomen
straks staan er allemaal bomen op schier en dat willen we niet
ik heb nu al eens gelezen dat er bomen verdwijnen door de stikstof en nu komen er weer bomen bij door de stikstof.
Zijn er nog mensen die het allemaal volgen , of weet alleen Mw van de Wal het precies is met die KDW hoe dat werkt
quote:Op maandag 14 augustus 2023 17:03 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Je gebruikt een filmpje van 4 jaar geleden. Los daarvan is het allemaal niet zo ingewikkeld.
Stikstof heeft een negatief effect op verschillende natuurgebieden. Op Schiermonnikoog zorgt het ervoor dat duingebieden bebost raken (met veelal berken), wat niet goed is voor de huidige biodiversiteit.
Op andere plekken (zoals de Veluwe) verzuurt de bodem door stikstof, waardoor bomen en andere gewassen afsterven.
Niet heel wenselijk in een bosgebied, en wederom ook niet goed voor de biodiversiteit.
waar komt die stikstof dan vandaan??quote:Het aantal koeien is op Schier daar met 40 procent teruggebracht, terwijl in 2022 een hogere ammoniakconcentratie werd gemeten dan het jaar ervoor.
Die boswachter wijst ook niet het vee aan als de oorzaak, wat is dan de oorzaak en kun je daar iets aan doen??quote:Bron. RIVM
Ammoniak in duinen komt grotendeels uit zee
Bij het berekenen van stikstofneerslag in het duingebied werd eerder alleen rekening gehouden met bronnen op land.
Uit metingen van het Meetnet Ammoniak in Natuurgebieden is echter gebleken dat de concentraties ammoniak in duingebieden hoger zijn dan met modellen werd berekend.
Uit deze meetgegevens is op te maken dat de zee waarschijnlijk de bron is.
Van Haga beseft dat zijn partij 0 of 1 zetel haalt. Dus zet hij wat mensen waarvan hij hoopt dat ze stemmen trekken op 2 of 3, zodat die ene zetel (die van hem) wat zekerder wordt.quote:Op dinsdag 15 augustus 2023 09:54 schreef Fietsertje70 het volgende:
de FDF gaan geen politieke partij oprichten![]()
![]()
![]()
https://www.gelderlander.(...)lijst-bvnl~a6ea24e3/
maar die van Haga is echt op zoek naar ruzie, denk ik.
Dat hij maar moge falen in zijn opzet. Die man heeft nog nooit een nuttige bijdrage geleverd.quote:Op dinsdag 15 augustus 2023 10:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Van Haga beseft dat zijn partij 0 of 1 zetel haalt. Dus zet hij wat mensen waarvan hij hoopt dat ze stemmen trekken op 2 of 3, zodat die ene zetel (die van hem) wat zekerder wordt.
Ik weet het niet, Mark van het Oever haalde bij de herindelingsgemeenteraadsverkiezingen in Cuijk 103 stemmen. Henkie bij de tweede kamer 9.264, Nou geweldig wat een achterban....quote:Op dinsdag 15 augustus 2023 10:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Van Haga beseft dat zijn partij 0 of 1 zetel haalt. Dus zet hij wat mensen waarvan hij hoopt dat ze stemmen trekken op 2 of 3, zodat die ene zetel (die van hem) wat zekerder wordt.
In de VVV site van Schier is men juist trots op de ontstane berkebossen en met geen woord gerept over stikstofquote:Op maandag 14 augustus 2023 17:03 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Op Schiermonnikoog zorgt het ervoor dat duingebieden bebost raken (met veelal berken), wat niet goed is voor de huidige biodiversiteit.
Op andere plekken (zoals de Veluwe) verzuurt de bodem door stikstof, waardoor bomen en andere gewassen afsterven. Niet heel wenselijk in een bosgebied, en wederom ook niet goed voor de biodiversiteit.
Maar dit is volgens mij meer een gevalletje het niet willen snappen, omdat dit je eigen agenda niet uitkomt.
Of is de bosliefhebber (s) hier zelf debet aanquote:SPONTAAN BOS
In de luwte van het aangeplante bos ontstaan spontaan loofbossen met veel berken.
Vanaf een hoog punt kun je zien hoe die zich in Oostelijke richting uitbreiden.
Als je vanaf dat hoge punt nog verder in Oostelijke richting kijkt, zie je de kwelder liggen.
Een bijzonder stuk natuurgebied op Schiermonnikoog die onder inlvoed van de wind en de zee continu in beweging is.
quote:Mooi he, de vlindervormige zaden van de berk. Ze zijn zo ontzettend klein, maar kunnen overal groeien. Prachtig hoe sterk die groeikracht is dat een berk zelfs tussen stoeptegels kan groeien.
De zaden die je in de theezakje bij het boek hebt ontvangen zijn gecertificeerd en afkomstig van Staatsbosbeheer uit het Urkerbos.
Ze blijven nog jaren lang goed, dus zaaien heeft geen haast.
In één zakje kunnen zomaar 50 of 100 zaden zitten of zelfs meer.
Ze zijn zo klein dat ik ze niet allemaal heb geteld bij het maken van de zakjes. De inhoud kan dus verschillen. Je kunt in ieder geval meerdere bomen proberen te kweken.
Samen, alleen of met een hele groep.
De zakjes zijn ook leuk om cadeau te geven.
Hieronder vindt je de zaai instructies die Staatsbosbeheer mij gestuurd heeft.
Je kunt de zaden weggeven als cadeau of zelf planten.
De zaden zijn klein, om succes te hebben bij het ontkiemen kun je het beste meerdere zaden planten.
Die trots die je benoemt pluk je uit de lucht, want dat woord wordt niet genoemd in je bron. Dat stukje tekst is sowieso vrij neutraal geschreven, zonder waarde oordeel.quote:Op dinsdag 15 augustus 2023 19:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In de VVV site van Schier is juist trots op de ontstane berkebossen en geen woord gerept over stikstof
Ook over de aangelegde fijnspar bossen voor de houtproductie
https://www.vvvschiermonn(...)/bos-schiermonnikoog
[..]
ja de berken zijn gewoon gezaaid in oostelijke richting , dus door leden van staatsbosbeheer uit een zakjequote:Op dinsdag 15 augustus 2023 19:30 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Die trots die je benoemt pluk je uit de lucht, want dat woord wordt niet genoemd in je bron. Dat stukje tekst is sowieso vrij neutraal geschreven, zonder waarde oordeel.
Je verdere toevoegingen verdienen slechts een
.quote:Mooi he, de vlindervormige zaden van de berk. Ze zijn zo ontzettend klein, maar kunnen overal groeien. Prachtig hoe sterk die groeikracht is dat een berk zelfs tussen stoeptegels kan groeien.
De zaden die je in de theezakje bij het boek hebt ontvangen zijn gecertificeerd en afkomstig van Staatsbosbeheer uit het Urkerbos.
Ze blijven nog jaren lang goed, dus zaaien heeft geen haast.
In één zakje kunnen zomaar 50 of 100 zaden zitten of zelfs meer
Je leest echt je eigen gevoerde bronnen niet. Het dennenbos is aangeplant, het loofbos in natuurlijk ontstaan.quote:Op dinsdag 15 augustus 2023 19:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja de berken zijn gewoon gezaaid in oostelijke richting , dus door leden van staatsbosbeheer uit een zakje
leuk die acties voor meer bos
[..]
.
Jadat kloptquote:Op dinsdag 15 augustus 2023 23:44 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Je leest echt je eigen gevoerde bronnen niet. Het dennenbos is aangeplant, het loofbos in natuurlijk ontstaan.
Ik kan je garanderen dat geen enkele natuurbeheerder een berkenbos gaat zaaienquote:Op woensdag 16 augustus 2023 07:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Jadat klopt
het berkenbos is gezaaid en het fijnsparren bos is geplant
wat is verschil, had ook andersom gekunt
Moedertje groen welquote:Op woensdag 16 augustus 2023 07:21 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ik kan je garanderen dat geen enkele natuurbeheerder een berkenbos gaat zaaien
Als je in Nederland een berkenbos wil is het enige wat je hoeft te doen een paar jaar wachten.
Een blogger die een natuurgidsencursus heeft gedaan. Hoe is dat relevant als het over natuurbeheer gaat?quote:Op woensdag 16 augustus 2023 10:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Moedertje groen wel
https://moedertjegroen.nl/berkenzaden/
o wel zeker , het loofbos is natuurlijk ja, dat ben ik wel met je eens ,quote:Op dinsdag 15 augustus 2023 23:44 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Je leest echt je eigen gevoerde bronnen niet. Het dennenbos is aangeplant, het loofbos in natuurlijk ontstaan.
Dat klopt, de berk is een extreem snelle groeien , maar ook een zeer goede fotosynthesequote:Op woensdag 16 augustus 2023 07:21 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ik kan je garanderen dat geen enkele natuurbeheerder een berkenbos gaat zaaien
Als je in Nederland een berkenbos wil is het enige wat je hoeft te doen een paar jaar wachten.
de boom die het snelste groeit isquote:Hoe snel groeit de berk?
Er groeit een berk in mijn tuin: hoe draag ik er zorg voor? -
De snelle groei van een berkenboom heeft zo zijn voordelen en zijn nadelen. Als je op dit moment een heel klein boompje plant van vingerdikte, kun je over vijf jaar een boom van enkele meters hoog in je tuin hebben staan.
Maar die hebben (in tegenstelling tot de berk), geen lichte zaden die met de wind mee gaanquote:Bomen die snel groeien, zijn:
De salix babylonica / treurwilg. Deze boomsoort groeit ongeveer 2 meter per jaar en bereikt een maximumhoogte van 12 meter. ...
De populus nigra / Italiaanse populier. Deze soort groeit jaarlijks ongeveer 3 meter en wordt zo'n 20 meter hoog. ...
Niet echt gelukt dat vegenquote:Op woensdag 23 augustus 2023 10:20 schreef capricia het volgende:
Zo, geveegd.
Hopelijk kunnen we er weer een discussietopic van maken. En geen linkdump topic.
nou vertel jij eens wat boerenproblematiek isquote:
Moedertje groen komt met haar berkenboomzaden heel vaak op Schiermonnikoogquote:Op woensdag 16 augustus 2023 12:11 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Een blogger die een natuurgidsencursus heeft gedaan. Hoe is dat relevant als het over natuurbeheer gaat?
geef jij eens een zinvol onderwerp in deze discussie, in plaats dat je steeds iedere post van een ander afbreektquote:Op zaterdag 12 augustus 2023 12:33 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Allemaal wel erg kort door de bocht. Zo zou je minstens moeten meenemen welke vegetatie je vervangt met verschillende soorten oliegewas. Dit zijn gewoon losse folders.
En belangrijker nog: totaal en compleet irrelevant in de discussie over de boerenproblematiek in Nederland.
https://nos.nl/artikel/24(...)-in-oppervlaktewaterquote:NOS Nieuws
•
Vandaag, 04:43
Onderzoek: nog te veel landbouwgif in oppervlaktewater
In zwemwater en natuurplassen zit nog altijd veel te veel landbouwgif. Dat concludeert actiegroep Natuur & Milieu in een onderzoek waarover Trouw schrijft. De waterkwaliteit is de afgelopen tien jaar niet verbeterd, terwijl het kabinet dat wel beoogde.
Natuur & Milieu vroeg het Centrum voor Milieuwetenschappen Leiden (CML) om 153 natuur- en recreatiegebieden te onderzoeken. In 80 procent van de wateren werd landbouwgif gevonden en bij 40 procent werd de milieunorm overschreden.
Soms bevat het water zelfs honderd keer zo veel gif als de norm. De milieuorganisatie noemt dat alarmerend. "Nederland is een grootverbruiker van landbouwgif en in het water zie je daar de trieste gevolgen van: dieren en planten worden ziek en gaan dood", zegt Berthe Brouwer van Natuur & Milieu tegen Trouw. "Normaal reinigt een water zichzelf, maar dat lukt niet meer als het systeem zo is aangetast. We maken ons grote zorgen."
De gevonden hoeveelheid landbouwgif staat haaks op het doel dat het kabinet zich In 2013 stelde: 90 procent minder overschrijding van de milieunormen voor oppervlaktewater in 2023.
Toxiciteitsbelasting
Volgens Natuur & Milieu komen er al jarenlang meer bestrijdingsmiddelen in het grond- en oppervlaktewater terecht dan is toegestaan. Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden moet volgens de organisatie onderzoek gaan doen om inzicht te krijgen in de effecten op gezondheid, milieu- en waterkwaliteit.
Daarnaast pleit Natuur & Milieu voor een verbod op zogeheten niet-toetsbare stoffen, stoffen waarvan de waterschappen de aanwezigheid met de huidige apparatuur niet kunnen aantonen. Ook wil de organisatie een 'toxiciteitsbelasting', net als in Denemarken. Dat zou de meest giftige middelen minder aantrekkelijk maken voor landbouwbedrijven. De opbrengsten van die belasting zouden dan ten gunste moeten komen van boeren die natuurvriendelijke methodes gebruiken, aldus Natuur & Milieu.
Maar daar maar gerust een jaar of 35 van. Ook toen ging het al over het mestoverschot.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 11:08 schreef Cyan9 het volgende:
Ik vraag me toch echt af hoe het in vredesnaam mogelijk is dat hier de afgelopen 10 jaar niks aan gedaan is. Stilstand is (duidelijk) achteruitgang.
Ik kan me herinneren van het Jeugdjournaal dat het vijf keer stadion De Kuip tot de rand gevuld was jaarlijks..quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 11:11 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Maar daar maar gerust een jaar of 35 van. Ook toen ging het al over het mestoverschot.
Artikel uit 2000:quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 11:11 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Maar daar maar gerust een jaar of 35 van. Ook toen ging het al over het mestoverschot.
Toen dus al een 10 jarenplan waar letterlijk niks van is uitgevoerd.quote:Zou het er dan na al die jaren eindelijk een keer van komen? De grote doorbraak ligt binnen handbereik. Het ministerie is er klaar voor, de plannen staan zwart op wit op papier en worden gesteund door het kabinet. De landbouw in Nederland moet er binnen nu en tien jaar heel anders uit zien.
Minister Brinkhorst (Landbouw) zat met een zichtbaar goed humeur achter de tafel in perscentrum Nieuwspoort, gistermorgen. Hoe anders was zijn entree, nu ruim een jaar geleden. Hij nam toen de portefeuille over van de inderhaast opgestapte Hayo Apotheker, die zich had vergaloppeerd aan het mestbeleid. ,,Er is een hoop achterstallig onderhoud, dat moeten we eerst wegwerken'', zei Brinkhorst toen in zijn persconferentie.
Dat achterstallig onderhoud had zich de jaren voor Brinkhorst langzaam maar zeker opgestapeld tot welhaast onoverzichtelijke hoogte. Met als meest in het oog springend probleem het mestoverschot. Brinkhorsts voorgangers, Apotheker en Van Aartsen, hadden daar tegen wil en dank in mee geworsteld, veelal ten koste van ,,echt, vernieuwend landbouwbeleid''.
Van Aartsen probeerde in 1996 al de `plattelandsverbreding' op de politieke agenda te zetten, maar de `incidenten' als de klassieke varkenspest en de inkrimping van de varkensstapel maakten de uitvoering van zijn ideeën onmogelijk. Voor Apotheker gold dat in nog sterkere mate. Hij zat met de erfenis van Van Aartsen, de Varkenswet, die hij keer op keer voor de rechter moest verdedigen, veelal met negatief resultaat. Zijn nota Kracht en Kwaliteit, met aandacht voor `plattelandsvernieuwing', natuur en leefbaarheid, bleef ongebruikt in de bureauladen liggen.
En nu ligt er de nota Voedsel en Groen, de visie van Brinkhorst en zijn staatssecretaris Faber op de agrofoodsector in Nederland tot 2010. Tijd voor nieuw beleid, tijd voor de consument in plaats van de producent. Tijd ook, en dat lijkt de sleutel van het nieuwe beleid: kwaliteit in plaats van kwantiteit. ,,Ik zie Nederland als het Singapore van Europa. Klein maar hoogwaardig'', aldus Brinkhorst, vanmorgen in het Financieele Dagblad.
bestrijdingsmiddelen dienen tegenwoordig zelf afbreekbaar te zijnquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 11:08 schreef Cyan9 het volgende:
Ik vraag me toch echt af hoe het in vredesnaam mogelijk is dat hier de afgelopen 10 jaar niks aan gedaan is. Stilstand is (duidelijk) achteruitgang.
quote:Biologisch afbreekbare bestrijdingsmiddelen kunnen worden afgebroken door de microorganismen in de bodem. Afbreekbare bestrijdingsmiddelen komen dus niet in de voedselketen of in het grondwater terecht.
Je hebt echt geen idee waar je over praat als je bestrijdingsmiddelen afbreekbaar noemt. Wel eens van persistente middelen gehoord? Zelfs de troep uit de jaren 70 vinden ze nu nog in de bodem.quote:Op vrijdag 25 augustus 2023 16:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
bestrijdingsmiddelen dienen tegenwoordig zelf afbreekbaar te zijn
https://wetten.overheid.nl/BWBR0007214/2000-05-10#Paragraaf3
https://wetten.overheid.nl/BWBR0007214/2000-05-10
https://www.clo.nl/indica(...)middelen-in-de-bodem
daar wordt juist heel erg veel aan gedaan
Dat er ondanks deze vooruitgang kennelijk meer vervuiling optreed van het oppervlaktewater door chemische middelen kan ook aan stortingen van drugsafval liggen
Om het nu zonder meer aan land en tuinbouw toe te schrijven , terwijl de overheid echt haast alles verbied.![]()
bij mest die in het grondwater lekt kan ik me wel iets voorstellen
[..]
In de jaren 70 werd er zelfs met kwik oplossingen gespoten , zelf gedaanquote:Op vrijdag 25 augustus 2023 16:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je hebt echt geen idee waar je over praat als je bestrijdingsmiddelen afbreekbaar noemt. Wel eens van persistente middelen gehoord? Zelfs de troep uit de jaren 70 vinden ze nu nog in de bodem.
En kijk, we smijten nog steeds persistente middelen in de bodem: https://www.rivm.nl/nieuw(...)-in-oppervlaktewater
quote:Milieufondsen onder vuur: wat gaat nieuwe coalitie doen met de geoormerkte miljarden?
LEON BRANDSEMA EN MIKE MULLER
Aangepast: 38 min geleden1 uur geledenin BINNENLAND
DEN HAAG - Provincies dienen hun stikstof- en natuurplannen die ze hebben ingeleverd bij demissionair VVD-minister Christianne van der Wal (Natuur) flink af te zwakken omdat er simpelweg te weinig geld beschikbaar is. Die boodschap zal Van der Wal komende maand overbrengen aan de twaalf nieuwe provinciebesturen, zo vertelt zij aan De Telegraaf.
quote:Alle provincies hebben op verzoek van het kabinet een plan gemaakt om stikstof te reduceren en natuur te verbeteren. In totaal claimen zij zo'n 58 miljard euro.
Van der Wal laat weten dat dat onrealistisch is: in totaal komt er 24,3 miljard in het totale stikstoffonds terecht, als dat fonds al van de grond komt. ,,
Dat bedrag wordt eerder naar beneden dan naar boven bijgesteld vanwege de financiële situatie van ons land", waarschuwt Van der Wal.
Over de hoogte en de haalbaarheid van het stikstoffonds en het klimaatfonds (nog eens 35 miljard) wordt sinds de val van het kabinet Rutte IV door Haagse politici gespeculeerd.
https://nos.nl/artikel/24(...)-aan-toe-dan-gedachtquote:Stikstofnormen worden strenger, natuur is er slechter aan toe dan gedacht
Nederland moet zich de komende tien jaar aan strengere stikstofeisen houden dan nu nog gelden. Beschermde natuurgebieden hebben meer last van stikstof dan gedacht, blijkt uit onderzoek van de Wageningen Universiteit in opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV). Aan de hand van dat onderzoek worden iedere tien jaar stikstofnormen vastgesteld.
Ik zag de FvD op Facebook het al weer ontkennen en ben benieuwd hoe Caroline zich hier weer uit gaat lullen… zonder ongeloofwaardig te wordenquote:Op donderdag 31 augustus 2023 13:02 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)-aan-toe-dan-gedacht
Lekker gewerkt weer.
https://www.omroepbrabant(...)uwe-coalitie-brabantquote:Gedwongen uitkoop van boeren blijft mogelijk onder nieuwe coalitie Brabant
Gisteren om 17:03
Gedwongen uitkoop van boeren blijft een mogelijkheid in Brabant. Dat heeft de nieuwe coalitie bevestigd tijdens de presentatie van het bestuursakkoord. Tien andere provincies, waar bijna overal BBB in het bestuur zit, namen eerder wel afstand van gedwongen uitkoop.
Geschreven door
Rick Lemmens
Martijn van Gruijthuijsen, gedeputeerde voor de VVD: “Gedwongen uitkoop is al een van onze instrumenten. Als het echt nodig is zullen we er dan ook gebruik van maken. Wel pas in het uiterste geval. Maar het is gewoon een wettelijk middel.”
Stikstofopdracht
Het zal voor de provincie nog een pittige klus worden om de nodige stikstofvermindering voor elkaar te krijgen. Innovaties in de veehouderij werken niet zo goed als ze beloven. Daarom hoeven de melkvee- en kalverstallen pas op 1 januari 2026 te zijn aangepast. Voor andere dieren blijft de deadline in 2024 staan, hoewel ook uitstootbeperkende systemen voor die stallen minder goed werken dan beloofd.
De provincie benadrukt dat er ook andere mogelijkheden zijn om de stikstofuitstoot te verminderen. Zo kunnen boeren ook minder dieren houden, meer grond aankopen, overschakelen op biologische landbouw of eventueel hun bedrijf verplaatsen.
Onderhandelingen
Het nieuwe provinciebestuur dat bestaat uit VVD, GroenLinks, PvdA, SP, D66 en Lokaal Brabant werd vandaag gepresenteerd na maanden onderhandelen. Eerder klapten onderhandelingen met BBB op de valreep. Volgens die partij ging het om de deadline voor de stalaanpassingen. Gedwongen uitkoop werd toen niet als reden genoemd.
Naast Brabant is Noord-Holland de enige provincie die de deur op een kier houdt voor de gedwongen uitkoop van boeren.
hoe maken we nederland kapotquote:Op donderdag 31 augustus 2023 13:02 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)-aan-toe-dan-gedacht
Lekker gewerkt weer.
Ja de boeren doen hard hun best met die stikstofuitstoot van ze. Gelukkig wordt er eindelijk ingegrepen.quote:Op zaterdag 2 september 2023 11:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoe maken we nederland kapot
Denk jij dat dit ooit zal stoppen ?/quote:Op zaterdag 2 september 2023 11:35 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja de boeren doen hard hun best met die stikstofuitstoot van ze. Gelukkig wordt er eindelijk ingegrepen.
quote:NOS Nieuws
•
Gisteren, 22:57
'Landbouwministerie wist van omvang grondfraude, maar zweeg tegenover EU'
Het ministerie van Landbouw heeft tegenover Brussel verzwegen dat fraude met landbouwpercelen wijdverspreid is in Nederland, zo schrijft Investico. Het platform voor onderzoeksjournalisten baseert zich op interne e-mailwisselingen verkregen via de Wet open overheid (WOO)...
https://nos.nl/artikel/24(...)r-zweeg-tegenover-euquote:De frauderende boeren hebben miljoenen aan EU-landbouwsubsidie ontvangen voor terrein dat ze niet bezitten of pachten, wordt in het artikel geconcludeerd. Behalve van gemeenten is bijvoorbeeld ook grond van Staatsbosbeheer onterecht geregistreerd door fraudeurs...
je kunt een lobby niet verbieden , welke lobby dan ookquote:Op donderdag 28 september 2023 07:25 schreef Hanca het volgende:
Het wordt tijd dat de landbouwlobby gewoon verboden gaat worden
quote:Drugsafval: gevolgen voor milieu en drinkwaterbronnen
17 mei 2023
Drugsafval uit drugslaboratoria komt vaak in de natuur terecht.
Dat is een risico voor de natuur en voor mensen die deze gevaarlijke stoffen aantreffen.
Ook de drinkwatervoorziening kan in potentie in gevaar komen.
En ook al komt het drugsafval niet in het gezuiverde drinkwater voor, het RIVM pleit ervoor om drinkwaterbedrijven beter te betrekken als er drugsafval in de buurt van een waterwinning wordt aangetroffen.
quote:Drugsafval is de verzamelnaam voor overgebleven materiaal na de productie van synthetische drugs. Naast drugsresten bevat het afval vaak oplosmiddelen zoals aceton, methanol en mierenzuur. Deze laatste worden vaak aangetroffen in jerrycans en vaten of zijn reeds gedumpt in het milieu.
het is natuurmonumenten, staatsbosbeheer en de grondbank zelf die aan landbouwers het beheer over hun gronden toevertrouwd en in ruil de registratie aan hen laat , zodat het meetelt in de mest boekhoudingquote:Op donderdag 7 september 2023 06:04 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)r-zweeg-tegenover-eu
quote:Op zaterdag 30 september 2023 22:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het is natuurmonumenten, staatsbosbeheer en de grondbank zelf die aan landbouwers het beheer over hun gronden toevertrouwd en in ruil de registratie aan hen laat , zodat het meetelt in de mest boekhouding
er is geen sprake van fraude , maar van een overeenkomst die niet zwart op wit staat , want als iets zwart op wit staat dan verliest de eigenaar rechten , dan is de beheerder een pachter geworden
ik begrijp de ruchtbaarheid niet zo , dit is al decennia zo , niets bijzonders , er wordt niemand opgelicht of gefraudeerd , het is een manier om iemand te belonen zonder dat er rechten overgaan
https://www.platform-investico.nl/artikel/boeren-zonder-grenzen/quote:BOEREN ZONDER GRENZEN
DOOR SEBASTIAAN GROSSCURT MARIEKE ROTMAN FELIX VOOGT
29-09-23
Daar heeft een boer een grensfout gemaakt, een andere boer heeft een hele strook ingetekend en weer een andere boer heeft het hele perceel geregistreerd.’ ...
Jij snapt het probleem niet? En als het eens jouw grond was die ze hadden ingepikt?quote:Op zaterdag 30 september 2023 22:44 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het is natuurmonumenten, staatsbosbeheer en de grondbank zelf die aan landbouwers het beheer over hun gronden toevertrouwd en in ruil de registratie aan hen laat , zodat het meetelt in de mest boekhouding
er is geen sprake van fraude , maar van een overeenkomst die niet zwart op wit staat , want als iets zwart op wit staat dan verliest de eigenaar rechten , dan is de beheerder een pachter geworden
ik begrijp de ruchtbaarheid niet zo , dit is al decennia zo , niets bijzonders , er wordt niemand opgelicht of gefraudeerd , het is een manier om iemand te belonen zonder dat er rechten overgaan
Sinds wanneer is het ingewikkeld om toestemming te vragen? Iets zonder toestemming in gebruik nemen wat niet van jou is, heet bij mij namelijk gewoon diefstal.quote:Boer Bert van Middendorp gebruikt het perceel sinds een paar jaar, nadat hij het geruild had met een collega, maar hij is niet de eigenaar. Dat is de gemeente Barneveld.
,,Ik heb er nooit toestemming voor gevraagd", geeft hij toe, staand in deuropening van zijn woonhuis. ,,Dat moet misschien wel, maar dat is heel ingewikkeld. De gemeente gedoogt het.”
Er zit nu al twee periodes een CU minister op LNV, maar het valt me enorm tegen wat daar allemaal voor lijken uit de kast rollen. Ook Schouten, waar ik zelf meerdere keren op gestemd heb, heeft het daar gewoon niet goed gedaan. Geen idee of ze deze interne mail heeft gezien, maar ze had moeten zorgen dat de mentaliteit "uiteraard weg blijven van controles" omdat men er anders achter komt hoe crimineel een heel deel van de boeren is zou verdwijnen.quote:RVO en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) weten niet hoe vaak het probleem voorkomt. ‘Om dat met zekerheid te kunnen vaststellen, zou je dat allemaal moeten gaan controleren’, schrijft een ambtenaar in een interne mail in 2018. ‘Daar willen we uiteraard ver weg van blijven.’
quote:Jansen zoekt de mail die hij een paar jaar geleden naar de gemeente Wageningen stuurde over een berm verderop. Een boer maaide die groenstrook ten onrechte volledig mee. ,,Bermen zijn ecologische verbindingszones”, legt Jansen uit. ,,Het is een soort groen wegennetwerk. Insecten en kleine dieren kunnen via het netwerk van bermen van het ene stukje natuur naar het andere verplaatsen.”
er wordt niets ingepikt , voor de mestboekhouding heb je ieder streepje grond nodigquote:Op zondag 1 oktober 2023 07:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij snapt het probleem niet? En als het eens jouw grond was die ze hadden ingepikt?
Het is geen diefstal , het eigendom blijft bij de eigenaarquote:En ja, het is diefstal met medeweten van de overheid:
RVO en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) weten niet hoe vaak het probleem voorkomt. 'Om dat met zekerheid te kunnen vaststellen, zou je dat allemaal moeten gaan controleren', schrijft een ambtenaar in een interne mail in 2018. 'Daar willen we uiteraard ver weg van blijven.'
quote:U geeft een perceel in gebruik aan iemand anders.
In dat geval meldt u dit perceel af door een einddatum in te vullen.
Heeft de nieuwe gebruiker het perceel ondertussen al geregistreerd? Dan ontvangt u een e-mail met het verzoek om dit perceel af te melden.
quote:Het is belangrijk dat uw perceelsregistratie klopt, voordat u de Gecombineerde opgave doet. Geef daarom de volgende wijzigingen op tijd aan ons door via Mijn percelen:
U gaat een ander gewas telen.
U neemt een perceel in gebruik. U registreert dit perceel als nieuwe gebruiker.
U geeft een perceel in gebruik aan iemand anders. In dat geval meldt u dit perceel af door een einddatum in te vullen. Heeft de nieuwe gebruiker het perceel ondertussen al geregistreerd? Dan ontvangt u een e-mail met het verzoek om dit perceel af te melden.
U gaat een perceel voor iets anders gebruiken dan voor de landbouw. In dat geval meldt u het perceel ook af.
U krijgt het perceel op een andere manier in gebruik, bijvoorbeeld omdat pacht eigendom wordt.
De grenzen van het perceel wijzigen en daardoor ook de oppervlakte. Dit is bijvoorbeeld het geval als u een sloot dempt. In dat geval past u de intekening van het perceel aan.
Daar weet jij helemaal niets van, als het een probleem was dan zouden de wederzijdse partijen het wel anders doenquote:Op zondag 1 oktober 2023 07:54 schreef Hanca het volgende:
Het gaat niet alleen over gemeentegrond en het gaat ook niet om een klein beetje grond. 26% van de gecontroleerde grond is gewoon zonder toestemming ingetekend.
Echt een zoveelste bewijs dat een heel deel van de boeren gewoon staat voor het sjoemelen met regels en fraude.
Lees jij de linkjes wel, dit gaat om grond die niet van een boer, maar ook niet van de gemeente is. Maar gewoon van een particulier.quote:Op zondag 1 oktober 2023 10:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
er wordt niets ingepikt , voor de mestboekhouding heb je ieder streepje grond nodig
Het gaat voor een deel gewoon over natuurgebied, bebouwde grond, dierenparken, hondenuitlaatplekken. Helemaal geen door boeren gemaaide plekken, dus. Plekken waar die boeren gewoon nooit komen, maar die ze wel invoeren op de mestadministratie om op hun eigen al zeer overbemeste grond nog meer mest neer te kunnen smijten.quote:Op zondag 1 oktober 2023 12:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Daar weet jij helemaal niets van, als het een probleem was dan zouden de wederzijdse partijen het wel anders doen
Maar mogelijk moet de overheid een soort van maai- en slootcontract met recht van registratie maken zonder wederzijdse verplichtingen en het niet allemaal zo amateuristisch doen
Maar natuurmonumenten of Staatsbosbeheer , de grootste landbouwgrondeigenaren van nederland zitten er niet op te wachten om ieder stukje te sloten en te maaien a raison van 85 euro per uur ex BTW
hoe dan ook het is geen diefstal , het is niet het kadaster maar een registratie van de overheid voor mestbeleidquote:Op zondag 1 oktober 2023 13:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het gaat voor een deel gewoon over natuurgebied, bebouwde grond, dierenparken, hondenuitlaatplekken. Helemaal geen door boeren gemaaide plekken, dus. Plekken waar die boeren gewoon nooit komen, maar die ze wel invoeren op de mestadministratie om op hun eigen al zeer overbemeste grond nog meer mest neer te kunnen smijten.
Het is geen pacht en het is geen eigendom , maar je hebt wel toestemming voor registratie , dan moet die site aangepast wordenquote:U krijgt het perceel op een andere manier in gebruik, bijvoorbeeld omdat pacht eigendom wordt.
Als jij geen mest wil uitrijden, hoef je niet te registreren. Dan ben je helemaal niet in overtreding.quote:Op zondag 1 oktober 2023 13:22 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoe dan ook het is geen diefstal , het is niet het kadaster maar een registratie van de overheid voor mestbeleid
https://www.rvo.nl/onderw(...)celen-registreren%3F
Als dat niet met instemming van de eigenaar is dan verzuimt de eigenaar een goede registratie te doen
waarom weet ik ook niet
kennelijk is er dan toch een mondelinge afspraak ergens
ik zou als ik de eigenaar was wel reageren en voortaan zelf registreren, niet registeren is ook fout
hoop drukte om niks, beiden zijn in overtreding dus
De overheid kan dit heel eenvoudig voorkomen door verplicht een pacht- eigenaar- of beheers overeenkomst aan de registratie te hangenquote:Op zondag 1 oktober 2023 14:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als jij geen mest wil uitrijden, hoef je niet te registreren. Dan ben je helemaal niet in overtreding.
En als een boer jouw land registreert, krijg jij geen melding. Voor hetzelfde geld heeft een boer de speeltuin bij mijn huis (die officieel 1/16e van mij is) geregistreerd. Dan weet ik daar niks vanaf en kan ik dat ook helemaal niet te weten komen.
Om zulke gevallen gaat het deels.
En het is dus niet 'drukte om niks', het geeft de moraal van een aantal boeren en ook zeker van LNV aan: de wet overtreden is prima, zolang niemand het merkt is er niks aan de hand.
Jij weet er helemaal niets van , geklets van een kip zonder kopquote:En als een boer jouw land registreert, krijg jij geen melding.
quote:U geeft een perceel in gebruik aan iemand anders.
In dat geval meldt u dit perceel af door een einddatum in te vullen.
Heeft de nieuwe gebruiker het perceel ondertussen al geregistreerd?
Dan ontvangt u een e-mail met het verzoek om dit perceel af te melden.
Dit staat in letterlijk elk artikel. Lees de linkjes even, die staan er niet voor de sier. Die vrouw van het eerste artikel wist bijvoorbeeld van niks, omdat ze het veld voor groepsactiviteiten gebruikt. Hij moet jij weten dat het veldje waar jij gasten spelletjes op laat doen door een boer is opgegeven als land waar hij mest op mag uitrijden? RVO geeft niks aan de eigenaren door, dat zeggen ze zelf. En natuurlijk hoef je je land niet bij RVO door te geven als je in de verste verte geen plannen hebt om mest op het veld te gooien.quote:Op zondag 1 oktober 2023 14:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Jij weet er helemaal niets van , geklets van een kip zonder kop
[..]
quote:Op zondag 1 oktober 2023 14:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit staat in letterlijk elk artikel. Lees de linkjes even, die staan er niet voor de sier. Die vrouw van het eerste artikel wist bijvoorbeeld van niks, omdat ze het veld voor groepsactiviteiten gebruikt. Hij moet jij weten dat het veldje waar jij gasten spelletjes op laat doen door een boer is opgegeven als land waar hij mest op mag uitrijden? RVO geeft niks aan de eigenaren door, dat zeggen ze zelf. En natuurlijk hoef je je land niet bij RVO door te geven als je in de verste verte geen plannen hebt om mest op het veld te gooien.
Jij lijkt, zoals gebruikelijk, er weer helemaal naast te zitten.
To the point :: Het gaat er dus om of er koeiestront of paardestront op komtquote:Naast haar zit dorpsgenoot Ben Jacobs. Hij merkte aan het begin van het jaar dat de paarden van zijn zorgboerderij meer mest zouden produceren dan hij op zijn eigen land kwijt mocht.
Als hij de poep ook op de percelen rondom de Panoven zou kunnen uitrijden, zou hij wél goed uitkomen.
Jacobs: ,,Dat is natuurlijker, want dan blijft de mest dichtbij, en het scheelt me ook nog wat in de begroting."
ik vind drugsafval veel erger dan stront , stront is groeizaamquote:Op zondag 1 oktober 2023 07:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij snapt het probleem niet? En als het eens jouw grond was die ze hadden ingepikt?
quote:Criminelen gaan steeds creatiever te werk
Het Forensisch Instituut ziet steeds creatievere manieren waarop criminelen van drugsafval proberen af te komen. "
Soms steken ze busjes met afval in de fik.
Of ze rijden met een bus een wasstraat in, zodat ze tijdens het wassen de drugs kunnen lozen.
Wat we ook weleens zien zijn busjes met een gat erin, waarbij ze al rijdend van het drugsafval af proberen te komen."
Wat ook is voorgekomen, is dat drugsafval met mest gemengd werd, bijvoorbeeld in co-vergisters of kelders, waarna het samen wordt uitgereden op landbouwgrond.
Drugsafval: vooral oplosmiddelen en halffabricaten
Het merendeel van de afvalstoffen in drugsafval zijn oplosmiddelen, volgens Stelling. "
Hoe deze afvalstoffen eruitzien hangt af van de kwaliteit van de 'kok'.
In principe wil een verdachte zoveel mogelijk uit de grondstoffen halen, want dat is goedkoper. Maar dat lukt niet altijd.
Daarom komt bij het productieproces helaas vaak veel afval vrij."
Offtopic...quote:Op zondag 1 oktober 2023 19:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik vind drugsafval veel erger dan stront , stront is groeizaam
[ afbeelding ]
Hopelijk gaan we de pesticiden, die ook gewoon totaal overbodig zijn voor een productieve landbouw wordt door vele bioboeren bewezen, eindelijk eens in de ban doen.quote:‘Ik vermoed dat ons onderzoek dit soort trends als in de Betuwe zal onderschrijven’
Het Radboudumc in Nijmegen komt begin 2024 met een kaart van Nederland waarop te zien is waar de meeste gevallen van parkinson te vinden zijn. Frankrijk kent al zo’n kaart, waarop gebieden met veel landbouw, en in het bijzonder wijnregio’s, oplichten.
Of de Betuwe net zo rood gaat kleuren als de Bordeauxstreek, durft Bas Bloem, hoogleraar neurologie aan het Radboudumc in Nijmegen, niet te zeggen. ,,We zitten nu nog middenin het onderzoek, dus op dit moment kan ik nog niets definitiefs zeggen over de regionale verschillen.”
Maar het ligt volgens hem wel in de lijn der verwachting dat landbouwgebieden zullen oplichten. ,,We weten uit meerdere onderzoeken dat boeren en tuinders die beroepsmatig met pesticiden werken twee tot tweeënhalf keer zoveel kans hebben om parkinson te krijgen. Ik vermoed dat ons landkaartonderzoek dit soort trends zal bevestigen.” Bloem noemt de gevonden aantallen in de Betuwe ‘fascinerend’. ,,Dit soort verhalen, die motiveren mij weer extra om met mijn onderzoek door te gaan.”
Lekker je buren vergiftigen.quote:Op zondag 5 november 2023 07:54 schreef Hanca het volgende:
Parkinson grijpt om zich heen in de Betuwe: https://www.ad.nl/gezond/(...)een-toeval~a5f74dc2/
Fysiotherapiepraktijken die in de jaren 70/80/90 2 parkinsonpatiënten hadden en nu 55. In Angeren en Huissen alleen al meer dan 100 patiënten (op 20.000 inwoners, 1 op de 200 mensen dus).
[..]
Hopelijk gaan we de pesticiden, die ook gewoon totaal overbodig zijn voor een productieve landbouw wordt door vele bioboeren bewezen, eindelijk eens in de ban doen.
De gemiddelde leeftijd zulke dorpjes stijgt snel doordat er niets gebouwd mag wordenquote:Op zondag 5 november 2023 07:54 schreef Hanca het volgende:
Parkinson grijpt om zich heen in de Betuwe: https://www.ad.nl/gezond/(...)een-toeval~a5f74dc2/
Fysiotherapiepraktijken die in de jaren 70/80/90 2 parkinsonpatiënten hadden en nu 55. In Angeren en Huissen alleen al meer dan 100 patiënten (op 20.000 inwoners, 1 op de 200 mensen dus).
[..]
Hopelijk gaan we de pesticiden, die ook gewoon totaal overbodig zijn voor een productieve landbouw wordt door vele bioboeren bewezen, eindelijk eens in de ban doen.
quote:Parkinsonpatiënt Ben Aalbers (76) haalt aan de keukentafel van zijn woning in Angeren een minuscuul briefje tevoorschijn.
Hij heeft er allen namen van dorpsgenoten met parkinson op geschreven.
Het gaat om minstens zeventien mensen in zijn directe omgeving.
Hier en daar staat een kruisje achter een naam.
Die mensen zijn in de afgelopen jaren overleden.
Zoals het er nu uitziet, zal de lijst veel langer worden, vreest Aalbers.
Zeker drie dorpsbewoners lopen volgens hem momenteel bij de dokter met verschijnselen die kunnen duiden op parkinson. ,,
Alleen hebben ze de diagnose nog niet.
Maar aan hun manier van lopen (houterig, stram en stijf) kun je zien dat ze het ook hebben.
quote:Kees van Lith (77) uit Meteren was perenkweker, zes jaar geleden kreeg hij de diagnose parkinson. Als hij zijn leven over mocht doen, zou hij weer teler worden. ,,
Maar ik zou wel wat meer aandacht besteden aan die pesticiden."
Nog beter uitkijken, want hij was al voorzichtig met het gebruik van gif, beaamt zijn vrouw Riet (75). ,,Je weet niet zeker of hij daar ziek van geworden is. Maar toch..."
https://www.platform-inve(...)20plek%20in%20Europa.quote:BIO VOOR DE BÜHNE
HOE NEDERLAND BIOLOGISCHE LANDBOUW VERWAARLOOSDE
Nederland belooft biologische boeren te steunen, maar regelt amper Europees geld en kiest liever voor marginale ‘verduurzaming’ van intensieve landbouw. Onder verwaarlozende kabinetten groeide de biologische sector de afgelopen decennia nauwelijks.
DOOR
SIMON DEQUEKER
FREYAN BOSMA
08-11-23
Goed artikel zeg . Dank je.quote:Op donderdag 9 november 2023 08:13 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
https://www.platform-inve(...)20plek%20in%20Europa.
https://www.volkskrant.nl(...)-glyfosaat~b513c5e5/quote:Nederland onthoudt zich opnieuw bij Europese stemming over glyfosaat
De Europese lidstaten stemmen donderdag opnieuw over het langer gebruik van glyfosaat op Europese bodem. Nederland legt een brandbrief van 159 wetenschappers naast zich neer en onthoudt zich wederom van stemming. Waarschijnlijk wordt de toelating met tien jaar verlengd.
Dylan van Bekkum16 november 2023, 05:00
Principes worden gemakkelijk geofferd aan de afgod van het geld.quote:Op donderdag 16 november 2023 07:28 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Ach ja Adema van de CU. Ondanks dat er een Kamermeerderheid is die voor het verbieden is van het toxische glysofaat gaat Adema niet tegen stemmen. Democratie en de Schepping zijn voor CU dus minder belangrijk dan Mammon.
[..]
https://www.volkskrant.nl(...)-glyfosaat~b513c5e5/
Alsof het allemaal nog niet treurig genoeg was. Sinds wanneer is het acceptabel dat een kamer meerderheid wordt genegeerd?quote:Op donderdag 16 november 2023 07:28 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Ach ja Adema van de CU. Ondanks dat er een Kamermeerderheid is die voor het verbieden is van het toxische glysofaat gaat Adema niet tegen stemmen. Democratie en de Schepping zijn voor CU dus minder belangrijk dan Mammon.
[..]
https://www.volkskrant.nl(...)-glyfosaat~b513c5e5/
Want zielig heilige Boeruh.quote:Op donderdag 16 november 2023 10:35 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Alsof het allemaal nog niet treurig genoeg was. Sinds wanneer is het acceptabel dat een kamer meerderheid wordt genegeerd?
De EFSA, de allerbelangrijkste autoriteit op dit gebied in Europa stelt dat glyfosaat veilig gebruikt kan worden. Compleet debiel om een kamermeerderheid zonder enige vorm van inhoudelijke kennis hierover te volgen.quote:Op donderdag 16 november 2023 07:28 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Ach ja Adema van de CU. Ondanks dat er een Kamermeerderheid is die voor het verbieden is van het toxische glysofaat gaat Adema niet tegen stemmen. Democratie en de Schepping zijn voor CU dus minder belangrijk dan Mammon.
[..]
https://www.volkskrant.nl(...)-glyfosaat~b513c5e5/
Of je nou wil of niet een motie is niet bindend he, heeft meer een adviserende rol. Dus zolang het niet tegen de wet is mag de minister afwijken van een meerderheid.quote:Op donderdag 16 november 2023 10:35 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Alsof het allemaal nog niet treurig genoeg was. Sinds wanneer is het acceptabel dat een kamer meerderheid wordt genegeerd?
Dat is 1 manier om ernaar te kijken. Ik vind de uitspraak “hand boven het hoofd houden” niet heel erg passen als we het hebben over de belangrijkste partner in de voorziening van onze eerste levensbehoefte.quote:Op donderdag 16 november 2023 12:06 schreef bianconeri het volgende:
De Nederlandse boeren worden al tientallen jaren de hand boven het hoofd gehouden. Het milieu gedeelte van NL wordt al tientallen jaren gedicteerd door de boeren.
Nu er eindelijk eens partijen waren die wel iets tegen de boeren wilden doen zijn er ineens gekkie partijen en Nederlanders die op de poten gaan staan. Boeren moet alles tegen de wet kunnen blijven doen.!
En toch is het ontzettend treurig.quote:Op donderdag 16 november 2023 13:59 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Of je nou wil of niet een motie is niet bindend he, heeft meer een adviserende rol. Dus zolang het niet tegen de wet is mag de minister afwijken van een meerderheid.
Waarom is het nu ineens treurig?quote:Op donderdag 16 november 2023 14:16 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
En toch is het ontzettend treurig.
Owh?quote:Op donderdag 16 november 2023 14:02 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat is 1 manier om ernaar te kijken. Ik vind de uitspraak “hand boven het hoofd houden” niet heel erg passen als we het hebben over de belangrijkste partner in de voorziening van onze eerste levensbehoefte.
Je zou ook kunnen zeggen dat lucht en water onze eerste respectievelijk tweede levensbehoefte zijn en dat beide onderdruk staan door grootschalige landbouw en veeteelt waar onvoldoende oog is voor het milieu. Niemand zal het belang van landbouw ontkennen maar zeker veeteelt (waar tweederde van de landbouw naar toe gaat) is op deze schaal geen levensbehoefte maar een luxe.quote:Op donderdag 16 november 2023 14:02 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat is 1 manier om ernaar te kijken. Ik vind de uitspraak “hand boven het hoofd houden” niet heel erg passen als we het hebben over de belangrijkste partner in de voorziening van onze eerste levensbehoefte.
De overheid stopt de sector vol met subsidies en schermt ze af van allerlei broodnodige milieumaatregelen. Als dat niet de hand boven het hoofd houden genoemd mag worden, wat dan wel?quote:Op donderdag 16 november 2023 14:02 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat is 1 manier om ernaar te kijken. Ik vind de uitspraak “hand boven het hoofd houden” niet heel erg passen als we het hebben over de belangrijkste partner in de voorziening van onze eerste levensbehoefte.
Stoppen we morgen met exporteren maar dan spreken we af dat we ook stoppen met importeren. Dan hebben we over een paar weken al voedseltekort. De reden dat we exporteren is omdat er over de hele wereld wel landen en bevolkingsgroepen zijn die de kwaliteit van onze landbouw en veeteelt op waarde schatten en daar de prijs voor willen betalen die we zelf niet willen betalen.quote:Op donderdag 16 november 2023 21:07 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Owh?
Je snapt zelf toch ook wel dat boer en milieu horen samen te werken? Dat de boer zich ook gewoon aan wetgeving hoort te houden?
En dat daarnaast de Nederlandse boer zeer veel exporteert en dus alles behalve zorgt voor een levensbehoefte binnen NL.
Dat gemekker over voedseltekorten de hele tijd is ook potsierlijk.quote:Op donderdag 16 november 2023 23:57 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Stoppen we morgen met exporteren maar dan spreken we af dat we ook stoppen met importeren. Dan hebben we over een paar weken al voedseltekort. De reden dat we exporteren is omdat er over de hele wereld wel landen en bevolkingsgroepen zijn die de kwaliteit van onze landbouw en veeteelt op waarde schatten en daar de prijs voor willen betalen die we zelf niet willen betalen.
Daarnaast denk ik zomaar dat dat de boer zelf meer met de natuur en het milieu bezig is dan de gemiddelde fokker achter zijn computer. De gemiddelde boer is vandaag beter opgeleid dan de gemiddelde fokker en moet onderhand een academische opleiding hebben om zelf een bouwplan op te stellen die voldoet aan alle regeltjes.
Oh?quote:Op vrijdag 17 november 2023 00:05 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat gemekker over voedseltekorten de hele tijd is ook potsierlijk.
We kunnen prima op een milieuvriendelijkere manier ons voedsel produceren dan ons land volproppen met megastallen voor de vleesexport. Dat weet jij ook best.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)cidegebruik-te-halv/quote:Europees Parlement verwerpt voorstel om pesticidegebruik te halveren tegen 2030
Het voorstel van de Europese Commissie om het gebruik van én de blootstelling aan pesticides tegen 2030 met 50 procent te verminderen, heeft geen meerderheid gehaald in het Europees Parlement. Het voorstel werd een maand geleden nog goedgekeurd in de milieucommissie van het Europees Parlement, maar een afgezwakte versie van het voorstel raakte vandaag niet goedgekeurd.
Denny Baert, Belga
wo 22 nov 16:37
De Europese Commissie diende vorig jaar een ambitieus wetsvoorstel in bij het Europees Parlement om tegen het jaar 2030 het gebruik van én de blootstelling aan gevaarlijke chemische gewasbestrijdingsmiddelen in Europa te halveren.
De zogenoemde Verordening Duurzaam Gebruik Gewasbeschermingsmiddelen was één van de hoekstenen van de Europese Green Deal, het ambitieuze plan van de Europese Commissie om de Europese Unie tegen 2050 klimaatneutraal te maken.
Na veel vijven en zessen werd het voorstel om het pesticidegebruik aanzienlijk terug te dringen vorige maand goedgekeurd in de milieucommissie van het Europees Parlement.
Vandaag echter, in de plenaire vergadering van het Europees Parlement is een afgezwakte versie van het voorstel gestrand: 207 parlementsleden stemden voor het voorstel, maar 299 stemden tegen, terwijl 121 anderen zich onthielden.
Grootste fractie tegen
Het voorstel kreeg vooral tegenwind van de Europese Volkspartij (EVP), de grootste fractie in het halfrond. De EVP vreesde dat de nieuwe regelgeving de Europese landbouw te veel zou schaden.
"Er zijn geen winnaars in dit verhaal", reageert Tom Vandenkendelaere die namens CD&V in de EVP-fractie zit, maar wegens ziekte zelf niet kon meestemmen vandaag. "Enerzijds is dit niet goed voor het gelijk speelveld in Europa waar ook onze landbouwers nood aan hebben. Anderzijds heeft de groene en linkerflank van het Parlement onvoldoende rekening gehouden met de bezorgdheden van de sector die er van bij het begin waren."
Groenen teleurgesteld
De groenen in het Europees Parlement spreken dan weer van “een zwarte dag voor het leefmilieu, de samenleving en de bevrijding van de landbouwers van de agro-industrie". Sara Matthieu (Groen) reageert dan ook bijzonder teleurgesteld. "Dit is slecht nieuws voor het milieu, de bijen en onze gezondheid", zegt ze.
"Conservatieve partijen hebben onder druk van de lobby het voorstel zo hard uitgekleed dat we het niet kunnen steunen. Helaas blokkeerde een conservatieve meerderheid een heronderhandeling in de milieucommissie, waardoor het parlement wellicht geen positie kan innemen. Dat is ronduit beschamend."
Wat nu?
De stemming betekent dat de eerste lezing op het niveau van het Europees Parlement nu afgesloten is. Het is nu aan de Raad om nog zijn standpunt te bepalen. Als de lidstaten dat doen, kan het Parlement op basis daarvan aan een tweede lezing beginnen.
Komt er geen standpunt van de Raad, dan komt er deze legislatuur geen nieuwe wetgeving meer om het pesticidegebruik in Europa te verminderen.
De ChristenUnie die je noemt was voor: https://www.eurofractie.n(...)-Deal-geen-Grey-Dealquote:Op vrijdag 24 november 2023 06:19 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Het Europees parlement heeft het voorstel om het gifgebruik in de landbouw te halveren verworpen terwijl dat gebruik de biodiversiteit ernstig schaadt. Met name de fractie EVP lag dwars waar de Nederlandse partijen CU en CDA deel van uit maken. Ik blijf het opvallend vinden dat het vaak juist de christenen zijn die schijt hebben aan De Schepping.
[..]
https://www.vrt.be/vrtnws(...)cidegebruik-te-halv/
Voortaan dus wel even checken of de partijen die je noemt wel tegengestemd hebbenquote:Maak van de Green Deal geen Grey Deal
De vergroening van Europa gaat zienderogen achteruit. Een meerderheid van het Europees Parlement heeft tegen twee belangrijke pijlers van de Green Deal gestemd. Deze ontwikkeling is zorgelijk: maak van de Green Deal géén Grey Deal.
Pesticiden
Zo is er een wetsvoorstel verworpen om het gebruik van pesticiden in 2030 te halveren. Er komt dus geen extra regelgeving om de voedselproductie, het milieu en de volksgezondheid in Europa te beschermen. Deze verwerping is zeer teleurstellend, aangezien er al genoeg geschikte alternatieven voor pesticiden zijn. Dit uitstel kunnen we ons niet permitteren, omdat de staat van onze natuur steeds erbarmelijker is.
Groeiende afvalberg
Daarnaast zijn de voorstellen om de groeiende afvalberg in Europa terug te dringen, stevig afgezwakt. Zo werd er gevraagd om meer flexibiliteit in ambities, in tijd en in reikwijdte en werd er tegelijkertijd veel aandacht gevraagd voor recyclingmogelijkheden, in plaats van het behalen van milieuwinst aan het begin van de keten. Uiteindelijk betekent dit onder andere dat fastfoodketens milieuvervuilende wegwerpverpakkingen mogen blijven gebruiken. De beste verpakking is echter geen verpakking! Nu blijft de focus op het achteraf oplossen van het afvalprobleem.
Bestuivers
Opvallend genoeg sprak een grote meerderheid van het Europees Parlement zich wél uit voor een nieuwe aanpak voor bestuivers. Die zijn van essentieel belang in de landbouw: zonder bestuivers, geen voedsel. De achteruitgang van bestuivers vormt een bedreiging voor het menselijk welzijn, de landbouwproductiviteit en de voedselzekerheid en de natuur in het algemeen. Het is dus goed dat hier nu stappen in worden gezet.
Met dit in het achterhoofd is het extra jammer dat het rapport over gewasbeschermingsmiddelen eerder verworpen werd, want juist pesticiden vormen een groot risico voor bestuivers.
COP28
Het is ook positief dat het Europees Parlement een sterke groene boodschap meegeeft aan de Europese Commissie voor de VN-klimaatconferentie in Dubai. Er is duidelijk uitgesproken dat het noodzakelijk is om de klimaatmaatregelen te versnellen om de doelstellingen van de Overeenkomst van Parijs te verwezenlijken. Zo moet er volgens het Europees Parlement meer internationale klimaatfinanciering komen, het aandeel hernieuwbare energie moet verdrievoudigd worden voor 2030 en de biodiversiteit moet hersteld worden.
Daarnaast ben ik het ook volledig eens met de oproep om directe en indirecte financiering van fossiele brandstoffen zo snel mogelijk te beëindigen.
Ik zeg toch niet dat de CU heeft tegengestemd? Ik heb gezegd dat die partij deel uitmaakt van de fractie die nogal dwars lag. Was de CU ook niet tegen het afzwakken van de oorspronkelijke versie van het voorstel?quote:Op vrijdag 24 november 2023 07:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
De ChristenUnie die je noemt was voor: https://www.eurofractie.n(...)-Deal-geen-Grey-Deal
[..]
Voortaan dus wel even checken of de partijen die je noemt wel tegengestemd hebben
Je suggereerde wel dat ze tegen hadden gestemd, je had dan beter kunnen benoemen dat de CU tegen de fractielijn had gestemd. Want zoals je het nu schrijft staat er wel dat de CU tegen had gestemd.quote:Op vrijdag 24 november 2023 07:58 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Ik zeg toch niet dat de CU heeft tegengestemd? Ik heb gezegd dat die partij deel uitmaakt van de fractie die nogal dwars lag. Was de CU ook niet tegen het afzwakken van de oorspronkelijke versie van het voorstel?
Polen en Roemenie hebben nederland allang ingehaald op landbouwgebiedquote:Op vrijdag 17 november 2023 00:05 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat gemekker over voedseltekorten de hele tijd is ook potsierlijk.
We kunnen prima op een milieuvriendelijkere manier ons voedsel produceren dan ons land volproppen met megastallen voor de vleesexport. Dat weet jij ook best.
juist daarom kan nederland de concurrentie op landbouw nu al niet meer aanquote:Op donderdag 16 november 2023 23:57 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Stoppen we morgen met exporteren maar dan spreken we af dat we ook stoppen met importeren. Dan hebben we over een paar weken al voedseltekort. De reden dat we exporteren is omdat er over de hele wereld wel landen en bevolkingsgroepen zijn die de kwaliteit van onze landbouw en veeteelt op waarde schatten en daar de prijs voor willen betalen die we zelf niet willen betalen.
Daarnaast denk ik zomaar dat dat de boer zelf meer met de natuur en het milieu bezig is dan de gemiddelde fokker achter zijn computer. De gemiddelde boer is vandaag beter opgeleid dan de gemiddelde fokker en moet onderhand een academische opleiding hebben om zelf een bouwplan op te stellen die voldoet aan alle regeltjes.
De tuinbouw wel , maar de landbouw zeker niet, daar zijn nu snellere landen in de EUquote:Op donderdag 16 november 2023 21:49 schreef Perrin het volgende:
[..]
De overheid stopt de sector vol met subsidies en schermt ze af van allerlei broodnodige milieumaatregelen. Als dat niet de hand boven het hoofd houden genoemd mag worden, wat dan wel?
De sector is de couveusebaby van de Nederlandse economie.
https://www.nporadio1.nl/(...)gst-is-een-zwart-gatquote:Frankrijk staakt verkoop kikkerbilletjes uit Indonesië: 'Kikkervangst is een zwart gat'
Vandaag 07:00
4 minuten
Indonesië is het belangrijkste exportland van kikkerbilletjes. Bijna driekwart van de wereldwijde handel in het luxeproduct komt daarvandaan. Nu stopt Frankrijk met de verkoop van kikkerbillen uit Indonesië, omdat die op gruwelijke wijze aan hun eind komen.
"Vorig jaar importeerde de EU zo'n 2 miljard kikkers. Als 75 procent daarvan uit Indonesië komt, dan zijn dat 1,5 miljard kikkers", stelt correspondent Zuidoost-Azië Mustafa Marghadi vanuit Jakarta.
"Het is een beetje lastig te ontdekken hoeveel Indonesië daaraan verdient. Maar ik zag dat alleen al het gebied van Zuid-Sumatra er op jaarbasis zo'n 5 miljoen euro per jaar mee verdient."
Uitsterven
"De kikkers worden in het wild gevangen en dat gaat met zo'n snelheid dat ze uitsterven", aldus Marghadi. "Het zorgt ervoor dat boeren meer insecticide moeten gebruiken, want het waren de kikkers die normaal gesproken de insecten aten."
"Dus het ecosysteem hier wordt door de kikkervangst enorm aangetast."
Zwart gat
"Er is niet echt regulering voor kikkervangst in Indonesië. Er zijn dierenbeschermingswetten, maar dan gaat het voornamelijk om normaal vee", zegt Marghadi.
"Die regels zijn minder streng dan in bijvoorbeeld de EU. Je ziet dat kippen op elkaar worden gestapeld in kooien en dat is nog zo'n gereguleerd dier. De kikkervangst is echt een soort zwart gat."
Omweggetjes
"De handel wordt ook niet scherp In de gaten gehouden. Er zullen in de kikkermarkt vast omweggetjes te vinden zijn om die kikkers toch in Frankrijk te krijgen zonder dat ze weten dat het om Indonesische kikkers gaat."
Marghadi: "Dus als het verbod goed wordt uitgevoerd, dan moet je dat doen met veel controle en handhaving."
Heb je het artikel gelezen? De BBB zegt zowel ja als nee.quote:Op woensdag 31 januari 2024 18:31 schreef Hexagon het volgende:
En de BBB (in Zuid-Holland) is ineens voor gedwongen uitkopen van boeren
https://www.omroepwest.nl(...)anks-bbb-in-coalitie
quote:Dat ligt vooral gevoelig bij coalitiepartij BBB, die hier fel op tegen is. Toch steunt BBB volgens fractievoorzitter Hans Veentjer het voorstel. 'Wij willen de beste regeling voor onze boeren en daarvoor is dit besluit helaas nodig. De enige reden om nu voor te stemmen, is dat hiermee een ruimhartiger vergoeding mogelijk wordt voor de boeren die toch al wilden stoppen.'
BBB stemt tegen onteigening
Als onteigening nodig is om de natuurdoelen te halen, iets wat de provincie in een enkel geval verwacht, dan moet Provinciale Staten daar goedkeuring voor geven. 'Dan zullen wij tegen stemmen', zegt Veentjer.
Ow, ben dan wel benieuwd of hun tegenstem verder wat uitmaakt.quote:Op woensdag 31 januari 2024 18:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Heb je het artikel gelezen? De BBB zegt zowel ja als nee.
[..]
Ja, da's dan weer een ander verhaal. Er zijn 55 Statenleden in ZH en 8 daarvan zijn van de BBB.quote:Op woensdag 31 januari 2024 19:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ow, ben dan wel benieuwd of hun tegenstem verder wat uitmaakt.
Het is inderdaad op zijn minst bijzonder dat deze regeling onder LNV valt en tevens vooral misbruik maakt van Staatsbosbeheer, vallende onder datzelfde LNV.quote:Op zondag 1 oktober 2023 14:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als jij geen mest wil uitrijden, hoef je niet te registreren. Dan ben je helemaal niet in overtreding.
En als een boer jouw land registreert, krijg jij geen melding. Voor hetzelfde geld heeft een boer de speeltuin bij mijn huis (die officieel 1/16e van mij is) geregistreerd. Dan weet ik daar niks vanaf en kan ik dat ook helemaal niet te weten komen.
Om zulke gevallen gaat het deels.
En het is dus niet 'drukte om niks', het geeft de moraal van een aantal boeren en ook zeker van LNV aan: de wet overtreden is prima, zolang niemand het merkt is er niks aan de hand.
https://www.nporadio1.nl/(...)slechte-ontwikkelingquote:Meer PFAS gespoten op groente en fruit in Nederland: 'Een slechte ontwikkeling'
In Nederland en België wordt het meeste PFAS gespoten op groente en fruit in vergelijking met de rest van Europa. Ook is de afgelopen tien jaar het gebruik van PFAS op groente en fruit verdrievoudigd, blijkt uit onderzoek van Pesticide Action Network. PFAS is een verzamelnaam voor een groep chemische stoffen, waarvan een deel schadelijk kan zijn voor de gezondheid.
"Het is een slechte ontwikkeling", zegt Tjerk Dalhuisen van Pesticide Action Network Europe in het NOS Radio 1 Journaal. "Het zijn stoffen die je helemaal niet op je groente en fruit wil hebben en ook niet op je land. Het is weliswaar allemaal onder de vastgestelde normen, maar die zijn eigenlijk veel te hoog. Daarom wil je PFAS zoveel mogelijk vermijden."
Geen weet
Volgens Dalhuisen hebben veel boeren er ook geen weet van. "Ze weten vaak niet dat deze stoffen zo lang op je groente en je fruit blijven zitten. Een deel breekt wel af, maar dan breekt het vervolgens af tot een stofje dat in het grondwater terechtkomt, dus dat wil je ook niet. Ook weten we langzamerhand steeds meer over hoe schadelijk PFAS is voor de gezondheid."
Er zijn verschillende vormen van PFAS, legt Dalhuisen uit. "Er zijn stoffen met heel veel fluor die heel schadelijk zijn. Er zijn ook stoffen zoals de pesticiden, die zijn minder zwaar gefluoreerd, maar wel heel giftig. En die normen zijn een factor duizend hoger dan van die hele zware PFAS. Dus ook daar is steeds meer duidelijk over schadelijkheid."
"De Europese Unie heeft bedacht dat ze van die PFAS af moeten, omdat ze weten dat ze slecht zijn", gaat Dalhuisen verder. "Alleen hebben ze een uitzondering gemaakt voor de bestrijdingsmiddelen met PFAS. Dat is een beetje raar, want de redenatie is dat die al geregeld zijn via regelgeving voor pesticiden. Maar juist daar wordt niet specifiek naar het PFAS-probleem gekeken."
Aardbeien, appels en peren
Bij verschillende groente en fruit levert dit problemen op, vertelt Dalhuisen. "Als je de cijfers van 2021 bekijkt, dat is het laatste jaar, dan zie je dat 70 procent van de aardbeien, 11 procent van de appels en 9 procent van de peren resten van PFAS hebben. Bij aardbeien kan je heel weinig afwassen. Appels kan je nog schillen, als je een niet-biologische appel hebt, waar bestrijdingsmiddelen opzitten."
Dat Nederland samen met België bovenaan staat in het gebruik van PFAS, vroeg Dalhuisen zich ook af. "Het is de bestrijdingsmiddelenfabrikanten die dit eigenlijk bewust doen. Ze voegen die fluor toe om de stoffen wat stabieler te maken in hun ogen. Ze zijn ook stabieler, misschien wel iets te stabiel. Dat wordt dan als vooruitgang gezien om zogenaamd minder schadelijke stoffen te gebruiken."
Maar de praktijk leert dat die stoffen helemaal niet minder schadelijk zijn, zegt Dalhuisen. "Het zijn iedere keer andere. En als een stof na een hele tijd van gebruik te giftig blijkt om te gebruiken, dan worden ze vervangen door een andere stof. Zo blijven we in die chemische molen zitten. Iedere keer voegen we weer nieuwe giftige stoffen toe en dat vervuilt onze bodem, ons eten en het water. Daar moeten we op termijn vanaf."
Schandalig. En belachelijk dat de politiek niet ingrijpt.quote:Op donderdag 29 februari 2024 05:46 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Nederlandse boeren zijn gretig met PFAS.
[..]
https://www.nporadio1.nl/(...)slechte-ontwikkeling
Ik ben inderdaad vooral voor mijn kinderen ook volledig over op fruit met oneetbare schil (banaan, sinaasappel, manderijn), op geschilde appels of in de zomer op fruit uit de tuin (frambozen, aardbeien, kers). Ik vrees namelijk dat de huidige golf aan troep die er op fruit wordt gegooid echt nog een hoop ellende gaat opleveren. En zoveel mogelijk biologisch.quote:Op donderdag 29 februari 2024 05:46 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Nederlandse boeren zijn gretig met PFAS.
[..]
https://www.nporadio1.nl/(...)slechte-ontwikkeling
Man man man, wat een intellectuele luiheid.quote:Op donderdag 29 februari 2024 05:46 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Geen weet
Volgens Dalhuisen hebben veel boeren er ook geen weet van. "Ze weten vaak niet dat deze stoffen zo lang op je groente en je fruit blijven zitten. Een deel breekt wel af, maar dan breekt het vervolgens af tot een stofje dat in het grondwater terechtkomt, dus dat wil je ook niet. Ook weten we langzamerhand steeds meer over hoe schadelijk PFAS is voor de gezondheid."
Ondertussen weigert Adema losse steun voor biologisch.quote:Op donderdag 29 februari 2024 08:20 schreef Perrin het volgende:
[..]
Schandalig. En belachelijk dat de politiek niet ingrijpt.
Willens en wetens mensen en de grond volpompen met gifquote:Op donderdag 29 februari 2024 08:57 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Ondertussen weigert Adema losse steun voor biologisch.
[ x ]
Zonder enige kennis van zaken is dit natuurlijk een heel simpel antwoord.quote:Op donderdag 29 februari 2024 09:03 schreef Perrin het volgende:
[..]
Willens en wetens mensen en de grond volpompen met gif
De transitie naar volledig biologisch zou wel veel sneller kunnen en moeten. Helaas zijn er een aantal grote bedrijven die het tegenhouden, terwijl het voor elke normale boer ook een enorme verbetering zou zijn om niet meer steeds met gif in de weer te zijn. De boeren zouden juist moeten protesteren tegen de grote bedrijven die de omslag naar biologisch frustreren omdat ze puur gif als glysofaat willen blijven verkopen.quote:Op donderdag 29 februari 2024 09:13 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Zonder enige kennis van zaken is dit natuurlijk een heel simpel antwoord.
In de praktijk worden er met deze subsidies apparaten als een Spotsprayer aangekocht. Dit jaar zo’n 110 stuks. Die reduceren het gebruik van chemische middelen tot wel 90%.
Het is allang duidelijk dat we op termijn naar een bijna volledig biologische landbouw gaan. We moeten daarbij even niet vergeten dat we gewoon nog moeten eten en dat er dus ook daadwerkelijk wat op het land wordt geproduceerd.
Ik denk dat je een en ander een beetje door elkaar haalt. De transitie naar biologisch gaat veel te snel en dát is nou een beetje het probleem. Ik heb deze week een demo gehad van dit apparaat. Heel mooi apparaat, maar daar is nu 8 jaar aan gewerkt en er rijden er in Europa maar 400 van rond + deze heeft maar een capaciteit van 20 ha per jaar. Met het aantal regenbuien van afgelopen jaar is dat echter eerder 10 hectare. Hoewel er pas nu echt wat interessante technologieën aan komen en nieuwe innovaties beschikbaar komen duurt het gewoon enorm lang voordat innovaties echt iets toe gaan voegen.quote:Op donderdag 29 februari 2024 09:44 schreef Hanca het volgende:
De transitie naar volledig biologisch zou wel veel sneller kunnen en moeten. Helaas zijn er een aantal grote bedrijven die het tegenhouden, terwijl het voor elke normale boer ook een enorme verbetering zou zijn om niet meer steeds met gif in de weer te zijn. De boeren zouden juist moeten protesteren tegen de grote bedrijven die de omslag naar biologisch frustreren omdat ze puur gif als glysofaat willen blijven verkopen.
Leg dit eens uit?quote:Op donderdag 29 februari 2024 09:57 schreef Vliegbaard het volgende:
Over glyfosaat; ik ga daar niet eens meer op in. Zonder glyfosaat hebben we écht hele andere problemen. Zonder glyfosaat (of waardige vervanger) hebben we binnen no-time een voedseltekort. Dan hoef jij je in ieder geval geen zorgen meer te maken over welk fruit jij je kinderen geeft.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |