Tja, ik zou zeggen van wel, maar ik moet daar wel aan toevoegen dat na 18 kabinetten Balkenende en Rutte mijn kompas van wat normaal zou moeten zijn, een beetje stuk is.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 22:48 schreef capricia het volgende:
Een normaal kabinet (niet Rutte zijnde), zou die hier over vallen?
Er komt eerst een debat enquêtecommissie-kamer. Debat met het kabinet hangt af van waneer de kabinetsreactie komt. Dat zal wel niet voor de verkiezingen zijnquote:Op vrijdag 24 februari 2023 23:11 schreef Janneke141 het volgende:
Wanneer is eigenlijk het kamerdebat over dit rapport?
Ik heb toen al talloze malen hier gezegd dat doorgaan met dit kabinet zorgt voor een onwerkbare situatie. Je kunt als land gewoon niet verder met zoveel beschadigde politici. Die schandalen stapelen op en blijven plakken. Burgers en ook leden van de Tweede Kamer worden cynisch op de macht. Dat zit als stroop in de weg van de democratie.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 22:55 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De doorstart van dit kabinet is achteraf denk ik de doodsteek geweest voor het vertrouwen.
De verkiezingsuitslag was de doodsteek voor het vertrouwen? Wat?quote:Op vrijdag 24 februari 2023 22:55 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De doorstart van dit kabinet is achteraf denk ik de doodsteek geweest voor het vertrouwen.
Non-argument. De grote vertrouwensbreuk vond plaats na de verkiezingen in de demissionaire periode met het functie-eldersdebat en het gedoe daar omheen.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 23:28 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De verkiezingsuitslag was de doodsteek voor het vertrouwen? Wat?
Ik deel de conclusie maar om een andere reden. Samenwerken draait maar om een ding: vertrouwen. Als er geen basis van vertrouwen is dan is elke vorm van samenwerking gedoemd te mislukken. Daar heeft dit kabinet op vele niveaus last van. Ze vertrouwen mekaar niet, de partijen vertrouwen elkaar niet en de buitenwereld vertrouwt hun niet. Dat is een recept voor ongelukken.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 23:18 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ik heb toen al talloze malen hier gezegd dat doorgaan met dit kabinet zorgt voor een onwerkbare situatie. Je kunt als land gewoon niet verder met zoveel beschadigde politici. Die schandalen stapelen op en blijven plakken. Burgers en ook leden van de Tweede Kamer worden cynisch op de macht. Dat zit als stroop in de weg van de democratie.
Dit kabinet deelt geen vertrouwen en deelt geen idealen. Het is puur pragmatisme "er is geen andere optie en het land moet geregeerd worden". Dat is erg lastig. Een deel van mij bewondert ze trouwens wel dat ze ondanks alles over hun schaduw heen zijn gestapt en een kabinet hebben gevormd, want dat er geen andere optie was hebben ze wel gewoon gelijk in. En er kwam een prima regeerakkoord uit. Probleem is dat bij iedere crisis of ander punt dat niet in het regeerakkoord stond, ze elkaar de tent uit vechten wegens dat gebrek aan onderling vertrouwen en gedeelde idealen.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:45 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik deel de conclusie maar om een andere reden. Samenwerken draait maar om een ding: vertrouwen. Als er geen basis van vertrouwen is dan is elke vorm van samenwerking gedoemd te mislukken. Daar heeft dit kabinet op vele niveaus last van. Ze vertrouwen mekaar niet, de partijen vertrouwen elkaar niet en de buitenwereld vertrouwt hun niet. Dat is een recept voor ongelukken.
Welnee.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 01:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Non-argument. De grote vertrouwensbreuk vond plaats na de verkiezingen in de demissionaire periode met het functie-eldersdebat en het gedoe daar omheen.
Alsof ze bezig zijn met problemen oplossen....quote:Op vrijdag 24 februari 2023 14:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat het voor helemaal niemand in Nederland goed is als we de komende 2 jaar geen missionair kabinet hebben. D66, CU en CDA willen ook gewoon door en dit regeerakkoord uitvoeren en kijken of problemen, zoals die in Groningen, maar ook stikstof, huizenbouw e.d. aangepakt kunnen worden, ipv 2 jaar stilliggen.
Dat dus.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 16:00 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Als er daadwerkelijke persoonlijke of politieke consequenties aan aftreden zou hangen ligt de situatie ook wel anders lijkt me.
Kijk naar de kinderopvang affaire, afgetreden en dezelfde personen en partijen zitten vervolgens 1 jaar later op dezelfde plek.
Verder lijkt het me redelijk naïef dat het nu "goed komt".
De afhandeling van de toeslagenaffaire duurt al jaren meer dan verwacht en daar heb je het over een relatief beperkte groep.
Maar heffingen etc. weer omhoog. Voor de energiecrisis bestond het grootste deel van mijn energierekening uit allerlei belastingen en heffingen.quote:Op vrijdag 24 februari 2023 19:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
De belastingdruk is in 30 jaar van 44% naar 37% gedaald, dat is bizar veel.
Dat ze erop kicken zal wel meevallen, maar het is elke keer hetzelfde verhaal van excuses maken, beterschap beloven, “het vertrouwen gaan herstellen”. Waarna je er nooit meer iets of iemand over hoort. En dat is wrang. Net als de “nieuwe bestuurscultuur” en de “radicale ideeën” van Rutte.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 08:16 schreef nomina het volgende:
[..]
Dat dus.
Ze kicken er ook gewoon op dat ze steeds met van alles wegkomen.
Ik hoop het niet voor de Groningers, want dat betekent dat in ieder geval minimaal nog 1,5 jaar extra vertraging voor het optuigen van een schadevergoedings regelingquote:Op vrijdag 24 februari 2023 22:48 schreef capricia het volgende:
Een normaal kabinet (niet Rutte zijnde), zou die hier over vallen?
Dat valt te bezien. Voor de gedupeerden van het toeslagschandaal is ook nog immer niks geregeld.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 10:21 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Ik hoop het niet voor de Groningers, want dat betekent dat in ieder geval minimaal nog 1,5 jaar extra vertraging voor het optuigen van een schadevergoedings regeling.
Maar stel dat volgende week het kabinet aftreedt, dan heb je dus nog een maand of 3 te gaan naar de volgende verkiezingen. Het kabinet is demissionair dus doet dan niks.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 12:03 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dat valt te bezien. Voor de gedupeerden van het toeslagschandaal is ook nog immer niks geregeld.
De VVD laat zich altijd voorstaan op hun “getting things done”-mentaliteit maar de daadkracht is op veel dossiers ver te zoeken.
En dan kan er eindelijk een frisse start worden gemaakt zonder een kabinet dat alleen maar bezig is overeind te blijven.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 12:54 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Maar stel dat volgende week het kabinet aftreedt, dan heb je dus nog een maand of 3 te gaan naar de volgende verkiezingen. Het kabinet is demissionair dus doet dan niks.
Verkiezingen en een eventuele formatie van minimaal 9 maanden verder, zit je dus al gauw op een jaar vertraging, of dit nu de VVD of een of andere partij zal zijn.....
Het is gewoon en kwestie van prioriteiten. Je gaat niet discussiëren over de kleur van je voordeur als je huis staat af te branden. Je zal je politieke/bestuurlijke idealen altijd moeten kalibreren tegen de werkelijkheid, of dat nou nieuwe behoeftes van bewoners zijn, of een catastrofale mondiale ramp.quote:Op dinsdag 21 februari 2023 19:39 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En toch is dit een hele redelijke discussie om te voeren. Waarom mag ik niet opkomen tegen een bouwvergunning drie dorpen verder (want geen belanghebbende) maar mag ik dat wel als ik even bij een notaris langsga en mezelf de stichting 'bescherm Twente' noem en twee dagen per jaar flyers uitdeel op de jaarmarkt? Vertegenwoordig ik dan ineens het algemeen belang? Dat is toch raar?
ik vrees dat Rutte gewoon weer herkozen gaat wordenquote:Op zaterdag 25 februari 2023 14:05 schreef -XOR- het volgende:
[..]
En dan kan er eindelijk een frisse start worden gemaakt zonder een kabinet dat alleen maar bezig is overeind te blijven.
Dat kan wel eens een ingewikkelde combinatie zijn.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 18:35 schreef Hanca het volgende:
Duidelijk: veel Groningers willen wel Rutte kwijt, maar Vijlbrief absoluut niet
https://dvhn.nl/meningen/(...)ningen-28264621.html
Lijkt mij ook praktisch niet uitvoerbaar. Maar het is sowieso lastig wat je hier nu mee moet. Als je nu doorgaat alsof er niets aan de hand was dan gaan we ook wel weer een nieuwe grens over. De enquete is/was het laatste echte zware middel van de Kamer. Dat maak je dan ook meteen een heel stuk botter.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 19:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat kan wel eens een ingewikkelde combinatie zijn.
87 procent is echt heel veelquote:Op zaterdag 25 februari 2023 18:35 schreef Hanca het volgende:
Duidelijk: veel Groningers willen wel Rutte kwijt, maar Vijlbrief absoluut niet
https://dvhn.nl/meningen/(...)ningen-28264621.html
Klopt, gaat niet. En dat is dan ook het argument om Rutte te laten zitten, naast dat 1,5 jaar stilstand voor niemand een goed idee is. In geen enkel dossier.quote:Op zaterdag 25 februari 2023 19:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat kan wel eens een ingewikkelde combinatie zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |