abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_202992853
Dus Sjoerd Sjoerdsma of Patternotte als D66 fractievoorzitter?
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_202992922
Eigenlijk wel opvallend dat D66 4 mannelijke ministers heeft en 2 vrouwelijke ministers. Het was blijkbaar lastig om capabele D66-vrouwen te vinden die bereid zijn om in Rutte IV te stappen.
pi_202992997
https://nos.nl/artikel/24(...)s-op-volksgezondheid

quote:
D66 heeft bekendgemaakt wie namens die partij de nieuwe ministers en staatssecretarissen worden. Zoals al eerder duidelijk werd, gaat partijleider Sigrid Kaag Financin doen. Nu is ook bevestigd dat topwetenschapper Robbert Dijkgraaf (61) de nieuwe minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wordt. Hij is nu nog hoogleraar aan de Amerikaanse universiteit Princeton.

De afgelopen tijd werd de naam van Ernst Kuipers (62) al veel genoemd als de nieuwe minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ook die naam wordt nu bevestigd. Kuipers is nu nog voorzitter van de raad van bestuur van het Erasmus MC en werd bekend tijdens de coronacrisis met zijn persconferenties over de ziekenhuiscapaciteit. In zijn nieuwe rol volgt hij Hugo de Jonge op.

Oud-fractievoorzitter Rob Jetten (34) wordt minister voor Klimaat en Energie. Hij zat met Kaag namens D66 aan de onderhandelingstafel voor het nieuwe kabinet.

Ollongren naar Defensie
Ook de overgang van Kajsa Ollongren (54) van Binnenlandse Zaken naar Defensie wordt bevestigd door de partij. Daarmee wordt een recente traditie in stand gehouden dat een vrouw de scepter zwaait op dat ministerie.

Nieuw gezicht in Den Haag wordt Franc Weerwind (57), als nieuwe minister voor Rechtsbescherming. Hij is sinds 2015 burgemeester van Almere, en daarvoor van Velsen.

D66 levert ook drie staatssecretarissen. Alexandra van Huffelen (53), nu nog staatsecretaris van Financin en verantwoordelijk voor de afhandeling van het Toeslagenschandaal, wordt staatssecretaris van Koninkrijksrelaties en Digitalisering. Haar huidige collega op Financin, Hans Vijlbrief (58) gaat nu als staatssecretaris Mijnbouw de schade door de gaswinning in Groningen aanpakken.

Uslu op Cultuur
Opvallende nieuwe naam is die van Gunay Uslu (49). Zij wordt de nieuwe staatssecretaris van Cultuur en Media. Uslu is cultuurhistoricus en zit in het bestuur van verschillende musea. Daarnaast is ze betrokken geweest bij reisorganisatie Corendon, die door haar familie wordt geleid.

Later vandaag komt ook het CDA met een lijst van nieuwe bewindspersonen en dan weten we de volledige samenstelling van de nieuwe kabinetsploeg van VVD, D66, CDA en ChristenUnie. De komende dagen zal formateur Mark Rutte alle beoogde bewindspersonen een voor een ontvangen en op 10 januari wordt iedereen door koning Willem-Alexander bedigd en volgt de bordesfoto.

Wie is zeker van een plaats op het bordes van het paleis van koning Willem-Alexander? Hier een overzicht van de namen.

Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_202993068
Kaag natuurlijk naar financin, Jetten dus idd naar Klimaat, Kuipers naar VWS, Dijkgraaf naar OCW, Ollongren naar defensie, Weerwind naar Rechtsbescherming. Van Huffelen en Vijlbrief blijven staatssecretaris op Digitalisering en Mijnbouw en dan voor mij de onbekendste naam: Uslu naar cultuur en media.

3 bewindspersonen die niet uit de politiek komen. Soms gaat dat goed (Kaag is zelf een voorbeeld), maar het kan soms ook flink tegen vallen. Ben dus wel benieuwd.


Ga er van uit dat Paternotte fractievoorzitter zal worden, die was voor Kaag eigenlijk met Jetten in de race om Pechtold op te volgen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 13:42:58 #205
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_202993093
Kuipers. Gadverdamme.
Antifa
pi_202993133
Uslu is blijkbaar cultuurhistoricus, maar ook oprichter van Corendon. Dat is toch wel een interessante combi.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202993155
Leuk artikel van Joop:
https://joop.bnnvara.nl/o(...)en-uniek-slecht-idee

Uniek slecht idee dus.
pi_202993182
Zouden ze er bij het CDA nog niet uit zijn?
pi_202993226
quote:
De CDA-top schuift Hugo de Jonge naar voren als de nieuwe minister voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Het was al duidelijk dat hij in het nieuwe kabinet geen ‘coronaminister’ zou blijven, maar onzeker was of De Jonge wel een andere kabinetspost zou krijgen. In de brief schrijft Hoekstra dat hij ‘Hugo zeer erkentelijk’ is ‘voor de manier waarop hij de afgelopen jaren leiding heeft gegeven aan de aanpak om Nederland door de coronacrisis te loodsen. “Hugo gaat zich de komende jaren inzetten voor een andere grote taak: de bouw van betaalbare woningen voor starters, gezinnen en onze ouderen.”

De beoogde CDA-minister van sociale zaken is Karien van Gennip. Zij is een ervaren politica. De natuurkundige was staatssecretaris van economische zaken in de kabinetten-Balkenende II en III en enkele jaren Tweede Kamerlid.

De nieuwe minister van binnenlandse zaken wordt Hanke Bruins Slot, een oude bekende van het Binnenhof. Ze was negen jaar lang Tweede Kamerlid en is sinds 2019 gedeputeerde in de provincie Utrecht.

Het CDA heeft bij het samenstellen van de kandidatenlijst overduidelijk voor ervaring gekozen. Zo wordt Marnix van Rij, die een lange staat van dienst heeft binnen de partij, staatssecretaris fiscaliteit en belastingdienst. Van Rij was vorig jaar nog interim-voorzitter en moest puinruimen na het verkiezingsdebacle en het vertrek van Pieter Omtzigt. De enige CDA-bewindspersoon in Rutte IV zonder geschiedenis in politiek Den Haag is straks Vivianne Heijnen, nu nog wethouder in Maastricht. Zij wordt staatssecretaris van infrastructuur en waterstaat.

Opvallend is de plek van Hoekstra zelf. Hij schrijft in zijn ledenbrief: “Als partijleider blijf ik uiteraard vanuit de inhoud verder bouwen aan de toekomst van de partij en van Nederland.” Het ministerie van buitenlandse zaken is niet de natuurlijke plek voor een partijleider, aangezien hij veel in het buitenland zal zijn en tegelijkertijd sturing zal moeten geven aan het CDA.

De vraag is nu wie de nieuwe fractievoorzitter wordt in de Tweede Kamer. De meest voor de hand liggende kandidaat is Raymond Knops. De nu nog demissionaire staatssecretaris van koninkrijksrelaties had zijn zinnen gezet op het ministerschap van defensie, maar die post is naar D66 gegaan (ingevuld door Kajsa Ollongren). Knops stond bij de verkiezingen wel op de kandidatenlijst en blijft dus Tweede Kamerlid.
pi_202993241
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:49 schreef Breekfast het volgende:
Zouden ze er bij het CDA nog niet uit zijn?
Die zijn aan het stemmen over wie welke post krijgt, bleken alle posten naar Hugo de Jonge te gaan :P
Toen ze een groene kaart moesten opsteken bij de vraag of ze het er wel mee eens waren dat ze het zo niet gingen doen, liep alles helemaal vast.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202993248
Blijft onbegrijpelijk dat Hoekstra niet voor SZW heeft gekozen.
  zondag 2 januari 2022 @ 13:55:16 #212
226746 Nicksanders
ik heb witte privileges
pi_202993279
quote:
7s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:20 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Uhm, 99% van de wetenschappers is het volledig eens over de rol van de mens met betrekking tot klimaatverandering. 1% niet, maar jij volgt dus dus die 1%?
Oh ja die dooddoener weer het creatieve boekhouden van de 97% klimaatconsensus

quote:
Barack Obama

@BarackObama

Ninety-seven percent of scientists agree: #climate change is real, man-made and dangerous
Je weet wel het onderzoek van Cook waar Obama na verwees.

Nee die neem ik niet echt serieus.

Nogmaals ik neem klimaatverandering wel serieus alleen gebeurd het al 4.5 miljard jaar.
Ja we moeten zeer zeker weten schoner met de aarde omgaan en nee ik geloof niet in de aarde volplempen met windmolens wel in kernenergie.

Ook het belachelijke idee we maken de vliegtickets 50,- duurder zoals klimaatdrammer Jetten wilt lost het niet op maar h wel weer een mooie lasten verzwaring.

Oh ja wat hebben nog meer de "boven ons gestelde" die vliegtuig pakken richting Luxemburg vertrekkend vanaf de Kaagbaan.
Oh ja de klimaattop iedereen ingevlogen met priv jets (nooit gehoord van Teams zeker of ZOOM).
En dan Biden met een heel konvooi aan auto's daar duidelijk dus.......

Oh ja en dan hebben we nog de Elon Musks van deze wereld en die dude van Amazon een grote bek over het klimaat maar wel voor 15 minuten zichzelf de ruimte in laten schieten om te laten zien hoe groot je lul is.

Duidelijk.....

Nee sorry ik neem het niet serieus omdat het zoals alles weer totaal politiek misbruikt wordt.
Me, I don't have that problem. Me, I always tell the truth. Even when I lie.
pi_202993281
Hanke Bruins Slot terug, dat is wel mooi.

Helaas dus inderdaad geen Van Dam.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 13:56:08 #214
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202993304
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:53 schreef Breekfast het volgende:
Blijft onbegrijpelijk dat Hoekstra niet voor SZW heeft gekozen.
SZ staat voor sociale zaken, laten we die niet toevertrouwen aan onze neoliberale McKinsey-fazal. SZW aan Hoekstra toevertrouwen betekent Reaganomics 2.0
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_202993380
Jetten op klimaat is trouwens prima. Die zal de door de EU geopende sluiproute (volledig naar gas is ook groen) niet gaan accepteren neem ik aan. Of Jetten een goede bestuurder is weet ik niet, maar hij is in elk geval wel doordrongen van de noodzaak van echte klimaatmaatregelen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 14:03:30 #216
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_202993424
Ah Van Huffelen blijft dus. En die Gunay Uslu is ook wel verrassend.

Moet wel zeggen dat ik de D66 ploeg nogal oud vind op Jetten na.
pi_202993494
Lol, Jetten op klimaat. Die heeft zichzelf onsterfelijk belachelijk gemaakt met zijn Jip en Janneke verhaaltje over stikstof op nationale tv. Om nog maar te zwijgen over zijn onnozele opmerking in de Kamer over kernenergie. We gaan het meemaken maar ik mag voor hem en het land hopen dat het een snelle leerling is.
pi_202993562
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:03 schreef Hexagon het volgende:
Moet wel zeggen dat ik de D66 ploeg nogal oud vind op Jetten na.
Dat maakt toch niet zo veel uit? Als minister hoef je niet nog een hele toekomst in allerlei banen en/of de politiek voor je te hebben. En als je mensen uit 'het veld' haalt is het onvermijdelijk dat dat geen dertigers zijn, want daar zitten die 30ers nog niet op bepalende plekken waar ze hun expertise hebben kunnen laten zien en 30/40ers zijn vaak ook nog niet klaar om hun carrire op te geven om de politiek in te gaan.

D66 heeft Kaag, Jetten en de fractievoorzitter (ik denk Paternotte) die met name het D66 geluid moeten laten horen, daar zit nog genoeg toekomst in.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 14:13:46 #219
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_202993576
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:55 schreef Nicksanders het volgende:

[..]
Oh ja die dooddoener weer het creatieve boekhouden van de 97% klimaatconsensus
[..]
Je weet wel het onderzoek van Cook waar Obama na verwees.

Nee die neem ik niet echt serieus.

Nogmaals ik neem klimaatverandering wel serieus alleen gebeurd het al 4.5 miljard jaar.
Ja we moeten zeer zeker weten schoner met de aarde omgaan en nee ik geloof niet in de aarde volplempen met windmolens wel in kernenergie.

Ook het belachelijke idee we maken de vliegtickets 50,- duurder zoals klimaatdrammer Jetten wilt lost het niet op maar h wel weer een mooie lasten verzwaring.

Oh ja wat hebben nog meer de "boven ons gestelde" die vliegtuig pakken richting Luxemburg vertrekkend vanaf de Kaagbaan.
Oh ja de klimaattop iedereen ingevlogen met priv jets (nooit gehoord van Teams zeker of ZOOM).
En dan Biden met een heel konvooi aan auto's daar duidelijk dus.......

Oh ja en dan hebben we nog de Elon Musks van deze wereld en die dude van Amazon een grote bek over het klimaat maar wel voor 15 minuten zichzelf de ruimte in laten schieten om te laten zien hoe groot je lul is.

Duidelijk.....

Nee sorry ik neem het niet serieus omdat het zoals alles weer totaal politiek misbruikt wordt.
Ok, 80-90% dan… Zie ook de link hieronder.

Stel dat het die 80% zou zijn, waarom zou jij dan meegaan met die 20%?

Ga eens naar een universiteit en vraag een paar klimaatwetenschappers. Ik ben benieuwd of zij jou wel kunnen overtuigen.

https://www.forbes.com/si(...)nge/?sh=7a48d00c1157
pi_202993655
quote:
7s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:13 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Ok, 80-90% dan… Zie ook de link hieronder.

Stel dat het die 80% zou zijn, waarom zou jij dan meegaan met die 20%?

Ga eens naar een universiteit en vraag een paar klimaatwetenschappers. Ik ben benieuwd of zij jou wel kunnen overtuigen.

https://www.forbes.com/si(...)nge/?sh=7a48d00c1157
Financiering speelt niet zelden mee. Hoeveel wetenschappers zijn geheel vrij? Maar buiten dat, Galileo werd door zijn medewetenschappers van zijn tijd voor gek verklaard. Achteraf bleek toch dat hij dichter bij de werkelijkheid zat dan zijn medewetenschappers van zijn tijd. Het is niet zo dat de meerderheid per definitie gelijk moet hebben simpelweg omdat ze de meerderheid zijn. Zelf interesseert het me vrij weinig wie gelijk heeft, ben meer van de praktische kant hoe we met de veranderingen om gaan.
  Moderator zondag 2 januari 2022 @ 14:19:37 #221
1212 crew  Mike
Excellent!
pi_202993674
Ik vind Buitenlandse Zaken niet handig voor Hoekstra. Volgens mij ben je dan als leider van de partij te vaak afwezig/niet dicht genoeg bij het vuur.
In some matters there's no reality, only perception. Truth exists, but people have a vested interest in not knowing it.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:27:06 #222
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202993798
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:14 schreef VoMy het volgende:

[..]
JA21 :')
Ook mijn partij niet, maar Jetten zit hier te knoeien. Ik ben niet al te enthousiast over zijn benoeming. Jetten had van mij, als hij al doorgeschoven moet worden, eerst een rondje staatssecretariaat mogen doen. We gaan het zien.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:29:21 #223
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202993832
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:56 schreef -XOR- het volgende:

[..]
SZ staat voor sociale zaken, laten we die niet toevertrouwen aan onze neoliberale McKinsey-fazal. SZW aan Hoekstra toevertrouwen betekent Reaganomics 2.0
Beoogd minister van SZW, Karien van Gennip heeft er ook wat arbeidsjaren opzitten bij McKinsey. ;)
pi_202993836
Tweakers, toch behoorlijk D66 minded, gaat los op van Huffelen.

https://tweakers.net/nieu(...)-digitalisering.html
  zondag 2 januari 2022 @ 14:32:51 #225
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202993878
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:27 schreef superniger het volgende:
Dus Sjoerd Sjoerdsma of Patternotte als D66 fractievoorzitter?
Sjoerdsma? Dat lijkt mij niet. Tenzij D66 vooral anderen met geheven vingertje de maat wil nemen en zo'n figuur weg laat komen met het verspreiden van een valse roddel over drankgebruik van Remkes.
pi_202993899
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:32 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Sjoerdsma? Dat lijkt mij niet. Tenzij D66 vooral anderen met geheven vingertje de maat wil nemen
Sjoerdsma zal het dus wel worden. :D
pi_202993907
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:29 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Beoogd minister van SZW, Karien van Gennip heeft er ook wat arbeidsjaren opzitten bij McKinsey. ;)
Klopt. Al herinner ik me haar staatssecretariaat vooral van de 2 zwangerschapsverloven, iemand nog een beeld bij wat voor opmerkelijks ze toen heeft gedaan?
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202993949
Complimenten aan D66, VVD en CU. Uit die benoemingen blijkt echt wel verandering, met D66 als uitschieter…
zie email 27 oktober
  zondag 2 januari 2022 @ 14:39:16 #229
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202993967
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:29 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Beoogd minister van SZW, Karien van Gennip heeft er ook wat arbeidsjaren opzitten bij McKinsey. ;)
Nu vind ik het an sich niet erg dat iemand van McKinsey komt, het is meer dat Hoekstra zich de afgelopen jaren op financien een kneiterharde neoliberaal heeft betoond, Van Gennip kan best uit een heel ander vaatje tappen.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:41:50 #230
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202994000
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:37 schreef trein2000 het volgende:
Complimenten aan D66, VVD en CU. Uit die benoemingen blijkt echt wel verandering, met D66 als uitschieter…
Bij de VVD? Als ik het lijstje bekijk kom ik vooral Rutte-getrouwen tegen en mensen die de weg in politiek Den Haag kennen. Alleen Conny Helder komt echt van buiten. CDA levert ook vooral partijtijgers en -tijgerinnen.

D66 is wel vernieuwend ja. CU lijkt gestraft voor de uithaal van Segers naar Rutte "wij stappen niet in Rutte-IV". Qua bewindsposities afgestraft, maar ook qua standpunten (vrij onderwijs, medisch-ethische kwesties). Die dreigen een bijwiel te worden.
pi_202994023
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:19 schreef Mike het volgende:
Ik vind Buitenlandse Zaken niet handig voor Hoekstra. Volgens mij ben je dan als leider van de partij te vaak afwezig/niet dicht genoeg bij het vuur.
Lijkt mij de zwanenzang van Hoekstra hoor. Als je nog ambitie hebt ga je daar niet zitten.

Het is geen invloedrijke post, zoals gezegd wanneer het echt serieus wordt is het aan de MP. Het is geen post waarop je kunt profileren. En je bent veel weg dus brandjes blussen, de partij leiden en campagne voeren is ook lastig.

En dan is het in het recente verleden ook nog een struikelblok gebleken, maar dat was meer pech dan structureel. Maar het is wel een post met een risico op een incident in de uitvoering. Op wonen of szw heb je dat veel minder en ook veel meer profileringsruimte.
zie email 27 oktober
pi_202994050
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:41 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Bij de VVD? Als ik het lijstje bekijk kom ik vooral Rutte-getrouwen tegen en mensen die de weg in politiek Den Haag kennen. Alleen Conny Helder komt echt van buiten. CDA levert ook vooral partijtijgers en -tijgerinnen.

D66 is wel vernieuwend ja. CU lijkt gestraft voor de uithaal van Segers naar Rutte "wij stappen niet in Rutte-IV". Qua bewindsposities afgestraft, maar ook qua standpunten (vrij onderwijs, medisch-ethische kwesties). Die dreigen een bijwiel te worden.
Ik vind het voor notoir vertrouwelingenbenoemer Rutte al heel wat dat hij het hele kabinet er uit kegelt op 2 na. We komen van ver he? ;)

Het cda noemde ik bewust niet, wat die aan het doen zijn snap ik helemaal niets van. En de CU tja, ik had het niet gedaan op deze manier.
zie email 27 oktober
pi_202994077
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:41 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Bij de VVD? Als ik het lijstje bekijk kom ik vooral Rutte-getrouwen tegen en mensen die de weg in politiek Den Haag kennen. Alleen Conny Helder komt echt van buiten. CDA levert ook vooral partijtijgers en -tijgerinnen.

D66 is wel vernieuwend ja. CU lijkt gestraft voor de uithaal van Segers naar Rutte "wij stappen niet in Rutte-IV". Qua bewindsposities afgestraft, maar ook qua standpunten (vrij onderwijs, medisch-ethische kwesties). Die dreigen een bijwiel te worden.
Schreinemacher, Van den Burg, Van der Maat, Adriaansens en Helder zijn echt nieuwe namen en de bekenden Hennis, Schippers, Blok, Kamp ed zijn weggebleven. Wiersma, Yeşilgz komen wel uit Den Haag, maar zijn toch niet het oude vertrouwde clubje rondom Rutte.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 14:48:58 #234
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202994133
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:43 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Lijkt mij de zwanenzang van Hoekstra hoor. Als je nog ambitie hebt ga je daar niet zitten.

Het is geen invloedrijke post, zoals gezegd wanneer het echt serieus wordt is het aan de MP. Het is geen post waarop je kunt profileren. En je bent veel weg dus brandjes blussen, de partij leiden en campagne voeren is ook lastig.

En dan is het in het recente verleden ook nog een struikelblok gebleken, maar dat was meer pech dan structureel. Maar het is wel een post met een risico op een incident in de uitvoering. Op wonen of szw heb je dat veel minder en ook veel meer profileringsruimte.
Sowieso speelt BuZa een niet heel erg grote rol in Europa, en dat is toch de belangrijkste buitenlandpolitiek.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:49:38 #235
414990 Immerdebestebob
Frikandellenfetisjist
pi_202994138
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:43 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Lijkt mij de zwanenzang van Hoekstra hoor. Als je nog ambitie hebt ga je daar niet zitten.

Het is geen invloedrijke post, zoals gezegd wanneer het echt serieus wordt is het aan de MP. Het is geen post waarop je kunt profileren. En je bent veel weg dus brandjes blussen, de partij leiden en campagne voeren is ook lastig.

En dan is het in het recente verleden ook nog een struikelblok gebleken, maar dat was meer pech dan structureel. Maar het is wel een post met een risico op een incident in de uitvoering. Op wonen of szw heb je dat veel minder en ook veel meer profileringsruimte.
BuZa is wel geschikt als opstap naar een functie in Brussel toch?
  zondag 2 januari 2022 @ 14:50:14 #236
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202994151
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:49 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
BuZa is wel geschikt als opstap naar een functie in Brussel toch?
Wat wil hoekstra in Brussel doen?
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:50:51 #237
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202994162
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:45 schreef Hanca het volgende:

[..]
Schreinemacher, Van den Burg, Van der Maat, Adriaansens en Helder zijn echt nieuwe namen en de bekenden Hennis, Schippers, Blok, Kamp ed zijn weggebleven. Wiersma, Yeşilgz komen wel uit Den Haag, maar zijn toch niet het oude vertrouwde clubje rondom Rutte.
Jij legt de lat wel erg laag. Van den Burg (EK), Adriaansens (EK) en Schreinemacher (EU) zijn bekenden. Yesilgz is juist wel een Rutte-getrouwe, om nog maar van van der Wal te zwijgen. Wiersma werd ook al voorbereid op meer als stas.SZW.
pi_202994165
Het CDA lijkt er vooral voor te kiezen dat ze geen mensen in zetten die het CDA nog verder kunnen laten afglijden, in hun positie best begrijpelijk.

En de partijtijgers snap ik ook wel. Van Rij is een zeer ervaren fiscalist, dat is wel handig als je iets groots als het langzaamaan schrappen van toeslagen wil uitvoeren. Op Binnenlandse Zaken ben je bijna puur in contact met politici (provincies, gemeenten), dan is een ervaren politica als Bruins Slot eigenlijk gewoon nodig. Dat De Jonge niet gedumpt wordt is terecht.

Ik had alleen misschien wat anders gekozen ipv Van Gennip, maar waarschijnlijk moest het een vrouw zijn (dat is nu 10 om 10 in de ministerraad) en dat bleek binnen het CDA helemaal niet zo makkelijk bleek al in ons topic.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 14:52:27 #239
414990 Immerdebestebob
Frikandellenfetisjist
pi_202994180
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:50 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Wat wil hoekstra in Brussel doen?
Geld verdienen.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:52:32 #240
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202994182
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:49 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
BuZa is wel geschikt als opstap naar een functie in Brussel toch?
De combinatie FinZa en BuZa staat niet slecht op je CV bij zowel multinationals, NGO's en organisaties als de Wereldbank, ECB en het IMF.
  zondag 2 januari 2022 @ 14:54:36 #241
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202994218
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:52 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Geld verdienen.
Dan is hij in Brussel niet aan het goede adres, die kan in de private sector echt wel een veelvoud verdienen van wat het EU-boboschap betaalt.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_202994235
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:50 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Jij legt de lat wel erg laag. Van den Burg (EK), Adriaansens (EK) en Schreinemacher (EU) zijn bekenden. Yesilgz is juist wel een Rutte-getrouwe, om nog maar van van der Wal te zwijgen. Wiersma werd ook al voorbereid op meer als stas.SZW.
Tja, ik had minder van de VVD verwacht, waarschijnlijk is dat het. En Yeşilgz is niet zo zeer een Rutte getrouwe, alleen zat ze voor Rutte partijleider werd nog helemaal niet in de politiek. De groep Schippers, Kamp, Blok, Hennis, Wiebes e.d. en natuurlijk Hermans, dat zijn de echte getrouwen die hij altijd om zich heen wilde en om advies vroeg.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202994254
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:52 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Geld verdienen.
Je weet dat zijn salaris door 5 ging toen hij van McKinsey naar minister van financin ging? Als bij iemand de drijfveer niet geld is, is het Hoekstra wel.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 14:57:18 #244
414990 Immerdebestebob
Frikandellenfetisjist
pi_202994264
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:55 schreef Hanca het volgende:

[..]
Tja, ik had minder van de VVD verwacht, waarschijnlijk is dat het. En Yeşilgz is niet zo zeer een Rutte getrouwe, alleen zat ze voor Rutte partijleider werd nog helemaal niet in de politiek. De groep Schippers, Kamp, Blok, Hennis, Wiebes e.d. en natuurlijk Hermans, dat zijn de echte getrouwen die hij altijd om zich heen wilde en om advies vroeg.
Ik neem aan dat de rest van de coalitie die namen ook heeft tegen gehouden.
pi_202994278
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 13:42 schreef VoMy het volgende:
Kuipers. Gadverdamme.
Die post zal moeilijk voor hem worden. Zorgverleners verwachten veel als "n van hen" maar ik verwacht dat Rutte en co eerder denken dat Kuipers met wendbaarheid magisch de boel ineen kan houden als expert. Zoiets als "verdeel de patinten zo intelligent mogelijk en iedereen kan dansen met Jansen". Een onmogelijke taak.

De verwachting is ergens ook dat na omikron alles voorbij is in de lente maar het zal nog 2 jaar nazinderen of zelfs langer.
pi_202994287
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:50 schreef Hanca het volgende:
Het CDA lijkt er vooral voor te kiezen dat ze geen mensen in zetten die het CDA nog verder kunnen laten afglijden, in hun positie best begrijpelijk.

En de partijtijgers snap ik ook wel. Van Rij is een zeer ervaren fiscalist, dat is wel handig als je iets groots als het langzaamaan schrappen van toeslagen wil uitvoeren. Op Binnenlandse Zaken ben je bijna puur in contact met politici (provincies, gemeenten), dan is een ervaren politica als Bruins Slot eigenlijk gewoon nodig. Dat De Jonge niet gedumpt wordt is terecht.

Ik had alleen misschien wat anders gekozen ipv Van Gennip, maar waarschijnlijk moest het een vrouw zijn (dat is nu 10 om 10 in de ministerraad) en dat bleek binnen het CDA helemaal niet zo makkelijk bleek al in ons topic.
Als je zo laf politiek bedrijft dan verdien je de klap die komen gaat. Niks tegen op die individuele namen, maar alles samen is het wel een heel erg in zichzelf gekeerd clubje, in tijden waarin alles en iedereen om verandering schreeuwt vind ik dat raar en een gemiste kans.

Alleen Hugo de Jonge had ik niet gedaan. Het is wachten op Eric Wiebes-achtige taferelen. Plus dat je bij de onvermijdelijke enqute naar de corona-aanpak Rutte een extra pion geeft om te offeren. Het CDA wou toch de premier leveren? Nou die ambitie hebben ze blijkbaar laten varen, anders is diet niet verklaarbaar.
zie email 27 oktober
pi_202994307
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:57 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Ik neem aan dat de rest van de coalitie die namen ook heeft tegen gehouden.
Dat kan bijna niet, als partij ga je echt zelf over je afvaardiging. Namen van coalitiegenoten tegenhouden is echt enorm ingewikkeld, zo zeggen alle partijleiders die ooit zelf namen hebben moeten indienen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  zondag 2 januari 2022 @ 15:09:36 #248
480574 Smegma.
Ettert lekker onder je toompje
pi_202994401
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:59 schreef trein2000 het volgende:

[..]

Alleen Hugo de Jonge had ik niet gedaan. Het is wachten op Eric Wiebes-achtige taferelen. Plus dat je bij de onvermijdelijke enqute naar de corona-aanpak Rutte een extra pion geeft om te offeren. Het CDA wou toch de premier leveren? Nou die ambitie hebben ze blijkbaar laten varen, anders is diet niet verklaarbaar.
Ik zou de Jonge en Ollongren thuis hebben gelaten. Die zijn beiden zwaar beschadigd uit Rutte-III gekomen.
pi_202994447
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:09 schreef Smegma. het volgende:

[..]
Ik zou de Jonge en Ollongren thuis hebben gelaten. Die zijn beiden zwaar beschadigd uit Rutte-III gekomen.
Ollengren ok maar hoe is de Jonge precies beschadigd dan? Als pratende pop van het coronabeleid?
pi_202994526
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:12 schreef Catatafishh het volgende:

[..]
Ollengren ok maar hoe is de Jonge precies beschadigd dan? Als pratende pop van het coronabeleid?
Als iemand die in korte tijd 2 onderzoeken vergeet naar de Kamer door te sturen. 2 onderzoeken die toevallig nadelig uitpakken voor zijn gewenste beleid. En dat is slechts van de laatste paar weken.

De Jonge heeft ontegenzeggelijk hard gewerkt en zijn best gedaan. Maar het is voor hem nu tijd voor een plekje buiten de politiek lijkt mij.

Maar goed, als oa Kaag, Rutte en Ollongren ook door gaan, waarom de Jonge niet. Past prima bij het nieuwe 'elan'.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 02-01-2022 15:20:51 ]
pi_202994644
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:20 schreef DarkwingDuck het volgende:

[..]
Als iemand die in korte tijd 2 onderzoeken vergeet naar de Kamer door te sturen. 2 onderzoeken die toevallig nadelig uitpakken voor zijn gewenste beleid. En dat is slechts van de laatste paar weken.

De Jonge heeft ontegenzeggelijk hard gewerkt en zijn best gedaan. Maar het is voor hem nu tijd voor een plekje buiten de politiek lijkt mij.
Opzich ben ik het daar mee eens. Maar dan meer vanwege een soort natuurlijke houdbaarheidsdatum. Niet pers vanwege beschadigen. Ook al waren dat wel redelijke doodzondes.
quote:
Maar goed, als oa Kaag, Rutte en Ollongren ook door gaan, waarom de Jonge niet. Past prima bij het nieuwe 'elan'.[/b]
:D
  Moderator zondag 2 januari 2022 @ 15:33:49 #252
236264 crew  capricia
pi_202994702
Over Hugo kan ik iedereen deze podcast aanraden:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)dt-en-lijdt-a4074616

quote:
#16 Hugo de Jonge: de minister die leidt en lijdt

Hugo de Jonge is een zichtbare politicus waar je al jaren niet omheen kan. Hij begon in 2017 als minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Sinds maart 2020 is hij coronaminister en tussendoor was hij ook nog zes maanden lijsttrekker van het CDA. Inmiddels is bekend dat hij wel terugkeert als bewindspersoon in het nieuwe kabinet Rutte IV, maar niet nog een keer op het ministerie van Volksgezondheid.

Op en buiten het Binnenhof: iedereen lijkt een mening te hebben over De Jonge – maar wie is hij en wat heeft hem gevormd? In deze aflevering van Haagse Zaken kijken Guus Valk en Lamyae Aharouay verder dan extravagante schoenen, een vette kuif en de constante woordenstroom waar De Jonge inmiddels bekend om staat.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  zondag 2 januari 2022 @ 15:34:55 #253
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202994712
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:00 schreef Hanca het volgende:

[..]
Dat kan bijna niet, als partij ga je echt zelf over je afvaardiging. Namen van coalitiegenoten tegenhouden is echt enorm ingewikkeld, zo zeggen alle partijleiders die ooit zelf namen hebben moeten indienen.
Ik neem aan dat Rutte als eindverantwoordelijke wel een soort veto heeft, maar dat niet lichtzinnig zal gebruiken.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_202994733
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:34 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Ik neem aan dat Rutte als eindverantwoordelijke wel een soort veto heeft, maar dat niet lichtzinnig zal gebruiken.
Uiteindelijk heeft elke partij die natuurlijk. Je kunt altijd weglopen uit de Trveszaal immers. De vraag is allen wat de prijs is.
zie email 27 oktober
pi_202994738
CDA-leider Wopke Hoekstra wordt minister van Buitenlandse Zaken in kabinet-Rutte IV.
https://www.nu.nl/politie(...)tenlandse-zaken.html

Ja!! Ik had het goed!
  zondag 2 januari 2022 @ 15:42:27 #256
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202994797
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:36 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Uiteindelijk heeft elke partij die natuurlijk. Je kunt altijd weglopen uit de Trveszaal immers. De vraag is allen wat de prijs is.
Uiteraard, maar ik neem aan dat er een politieke spelregel bestaat die ongeveer zegt dat de beoogd premier zijn veto kan uitspreken zonder dat de hele boel meteen is opgeblazen.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_202994832
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:42 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Uiteraard, maar ik neem aan dat er een politieke spelregel bestaat die ongeveer zegt dat de beoogd premier zijn veto kan uitspreken zonder dat de hele boel meteen is opgeblazen.
Nee, ook een premier heeft te dealen met de poppetjes die hij aangereikt krijgt. Hij kan bedenkingen uit spreken en die zullen zwaar wegen, maar als een partij een naam er door wil drukken, dan gebeurt dat.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202994892
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:59 schreef trein2000 het volgende:

[..]
Alleen Hugo de Jonge had ik niet gedaan. Het is wachten op Eric Wiebes-achtige taferelen. Plus dat je bij de onvermijdelijke enqute naar de corona-aanpak Rutte een extra pion geeft om te offeren. Het CDA wou toch de premier leveren? Nou die ambitie hebben ze blijkbaar laten varen, anders is diet niet verklaarbaar.
Ik verwacht niet dat eriemand valt over corona, lijkt me zeer sterk. Denk niet dat er enorme blunders naar voren komen die onverklaarbaar zijn in een pandemie. En als De Jonge (CDA) valt, dan vallen Kuipers (D66) en Rutte (VVD) gewoon mee, dat gaan ze dus niet doen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202995038
Wel een meevaller dat de VVD niet de wonen-minister levert. We moeten maar hopen dat Hugo toch integer is en zijn ijverigheid wat meer woningen gaat opleveren. Dan moet er wel een front worden opgezet tegen de VVD die er alles aan zal doen om de prijzen te blijven opblazen.
  zondag 2 januari 2022 @ 16:13:46 #260
328924 Frozen-assassin
STAY STRONG APPIE
pi_202995145
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 16:04 schreef Confetti het volgende:
Wel een meevaller dat de VVD niet de wonen-minister levert. We moeten maar hopen dat Hugo toch integer is en zijn ijverigheid wat meer woningen gaat opleveren. Dan moet er wel een front worden opgezet tegen de VVD die er alles aan zal doen om de prijzen te blijven opblazen.
Hugo krijgt ondankbare taak om druk uit te voeren op de gemeenten en provincies. Daarnaast heeft hij te maken met stikstof wat bij iemand anders ligt. Die zal heel snel met een plan moeten komen om de boeren uit te kopen. Wel een VVD-gastje dus benieuwd hoe daadkrachtig die zal zijn.
pi_202995196
Karien van Gennip werd in het verleden nog wel eens gezien als CDA-kroonprinses. Dus voor het CDA wel goed dat ze bereid is om minister te worden. Dan hebben ze een potentile vervanger voor Hoekstra in huis als het nodig is.
  zondag 2 januari 2022 @ 16:19:59 #262
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_202995232
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 16:17 schreef Jojoke het volgende:
Karien van Gennip werd in het verleden nog wel eens gezien als CDA-kroonprinses. Dus voor het CDA wel goed dat ze bereid is om minister te worden. Dan hebben ze een potentile vervanger voor Hoekstra in huis als het nodig is.
Designated survivor?
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_202995252
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 16:13 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
Hugo krijgt ondankbare taak om druk uit te voeren op de gemeenten en provincies. Daarnaast heeft hij te maken met stikstof wat bij iemand anders ligt. Die zal heel snel met een plan moeten komen om de boeren uit te kopen. Wel een VVD-gastje dus benieuwd hoe daadkrachtig die zal zijn.
Want boeren uitkopen is de enige oplossing voor een papieren probleem. Als dat de weg is van Rutte IV, rcksichtslos boeren uitkopen zonder te weten wat de daadwerkelijke opbrengsten daarvan zijn dan beloofd dat nog wat aan verspilde miljarden.
pi_202995264
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 16:19 schreef -XOR- het volgende:

[..]
Designated survivor?
Zo ongeveer :D
  zondag 2 januari 2022 @ 16:31:40 #265
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_202995380
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 16:21 schreef DarkwingDuck het volgende:

[..]
Want boeren uitkopen is de enige oplossing voor een papieren probleem.
Voor een papieren probleem weet ik niet, iig wel een nodigheid bij een zeer reel en acuut probleem.
Antifa
pi_202995383
twitter


Knops? Toch die dubieuze transactie in Limburg of gaat hij de fractie leiden? Heerma dan?
zie email 27 oktober
pi_202996012
Uiteindelijk maar 7 bewindspersonen die ook echt in Rutte III zaten (Rutte, Hoekstra, Kaag, Schouten, De Jonge, Ollongren en Harbers), dat het niet zo maar een voortzetting van het vorige kabinet is, is dus wel waar. En op Rutte na allemaal op een nieuw ministerie.

En wat ook opvalt: er lijkt ook hier wel een ruk naar links. Waar Rutte III nog begon met Zijlstra, Kamp, Blok e.d., zie je hier bijvoorbeeld Wiersma (werd in de ministerraad van Rutte III nog lastig genoemd en binnen VVD als te links gezien) en Yeşilgz die ooit lid was van de SP, GL en de PvdA. Van der Burg die ook eerder de linker dan de rechterflank van de VVD vertegenwoordigt zelfs op asiel. En ook een Bruins Slot is eerder een linkse CDA'er die niet goed onder Verhagen/Buma paste.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202996113
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 17:24 schreef Hanca het volgende:
Uiteindelijk maar 7 bewindspersonen die ook echt in Rutte III zaten (Rutte, Hoekstra, Kaag, Schouten, De Jonge, Ollongren en Harbers), dat het niet zo maar een voortzetting van het vorige kabinet is, is dus wel waar. En op Rutte na allemaal op een nieuw ministerie.

En wat ook opvalt: er lijkt ook hier wel een ruk naar links. Waar Rutte III nog begon met Zijlstra, Kamp, Blok e.d., zie je hier bijvoorbeeld Wiersma (werd in de ministerraad van Rutte III nog lastig genoemd en binnen VVD als te links gezien) en Yeşilgz die ooit lid was van de SP, GL en de PvdA. Van der Burg die ook eerder de linker dan de rechterflank van de VVD vertegenwoordigt zelfs op asiel. En ook een Bruins Slot is eerder een linkse CDA'er die niet goed onder Verhagen/Buma paste.
Yeşilgz is toch vooral van de typische law and order retoriek in mijn ogen.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_202996468
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 17:31 schreef Monolith het volgende:

[..]
Yeşilgz is toch vooral van de typische law and order retoriek in mijn ogen.
Dat is deel van haar repertoir natuurlijk, anders zou ze geen VVD lid zijn. Maar ze echt toch wel een stuk linkser dan bijvoorbeeld een Bente Becker die ze ook in dit kabinet hadden kunnen droppen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202999412
Moeten we ook de fractievoorzitters nog voorspellen? Zeker in de meer dualistische bestuurscultuur zouden die ook hun stempel moeten kunnen drukken.

CU: Segers, simpel.

CDA: De kandidaten lijken mij Heerma of Knops. Die eerste is wat wispelturig in wat hij nu wel en niet wil. Die tweede had ik toch echt in het kabinet verwacht. Er was wat gedoe met een grondtransactie in Limburg, maar dat leek toch met een sisser af te lopen. Ik gok op Knops.

VVD: Van de drie dames die ooit kroonprinsessen waren zijn er nog twee over. Hermans en Becker. Hermans zit er al, zal het wel blijven doen.

D66: De beide kandidaten Kaag en Jetten zitten in het kabinet. Meest voor de hand liggend zijn de heren Paternotte of Sjoersma. De eerste is een paar maanden coronawoordvoerder, lijkt mij niet te combineren en om daar nu al weer mee te stoppen is ook niet ideaal. De tweede is natuurlijk wat beschadigd bij die drankroddel, maar ik denk niet dat dat al te ernstig is. Kwartje valt denk ik naar Paternotte die beloond wordt voor heel wat jaartjes trouw zijn eigen ambities op zij zetten.
zie email 27 oktober
pi_202999717
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 20:47 schreef trein2000 het volgende:
Moeten we ook de fractievoorzitters nog voorspellen? Zeker in de meer dualistische bestuurscultuur zouden die ook hun stempel moeten kunnen drukken.


D66: De beide kandidaten Kaag en Jetten zitten in het kabinet. Meest voor de hand liggend zijn de heren Paternotte of Sjoersma. De eerste is een paar maanden coronawoordvoerder, lijkt mij niet te combineren en om daar nu al weer mee te stoppen is ook niet ideaal. De tweede is natuurlijk wat beschadigd bij die drankroddel, maar ik denk niet dat dat al te ernstig is. Kwartje valt denk ik naar Paternotte die beloond wordt voor heel wat jaartjes trouw zijn eigen ambities op zij zetten.
Jetten combineerde toch ook het coronawoordvoerschap met fractievoorzitter zijn?


Ik denk idd dat Segers, Hermans, Knops en Paternotte de fractievoorzitters zijn die nu niet meer op maandagmorgen bij elkaar gaan zitten met de (vice-)premiers, maar waarschijnlijk wel veel contact zullen hebben met de bewindspersonen.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_202999913
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 21:02 schreef Hanca het volgende:

[..]
Jetten combineerde toch ook het coronawoordvoerschap met fractievoorzitter zijn?
Nee, dat was Antje Diertens. Wel was het in het begin vaak een fractievoorzittersdebat.
quote:
Ik denk idd dat Segers, Hermans, Knops en Paternotte de fractievoorzitters zijn die nu niet meer op maandagmorgen bij elkaar gaan zitten met de (vice-)premiers, maar waarschijnlijk wel veel contact zullen hebben met de bewindspersonen.
Ja. En het reguliere maandagoverleg zal vast geschrapt worden. Maar bij brandjes, crisissen en onverwachte zaken zullen ze vast aan tafel zitten. De fractie moet toch aan boord zijn...
zie email 27 oktober
pi_202999965
twitter

De telegraaf poetst de gehaktmolen vast op. Dit wordt nu al het meest succesvolle ministerschap ooit.
zie email 27 oktober
pi_203001161
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 21:13 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
De telegraaf poetst de gehaktmolen vast op. Dit wordt nu al het meest succesvolle ministerschap ooit.
De vraag is: was hij niet gewoon bewust een houwdegen als minister van financin die toen nog in een kabinet zat dat een "geen cent naar Griekenland" imago wilde hebben?

Hij heeft nu een andere rol. En als adviseur bij McKinsey kun je toch niet zo beroerd zijn in overleggen dat je altijd iedereen tegen je keert? Juist zulke dingen zou je dan toch moeten kunnen? En hij heeft internationale politiek gestudeerd (in Rome), veel beter kun je niet krijgen op Buitenlandse Zaken. Ik wacht toch eerst even af hoe hij in zijn nieuwe rol is.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_203001373
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 22:00 schreef Hanca het volgende:

[..]
De vraag is: was hij niet gewoon bewust een houwdegen als minister van financin die toen nog in een kabinet zat dat een "geen cent naar Griekenland" imago wilde hebben?

Hij heeft nu een andere rol. En als adviseur bij McKinsey kun je toch niet zo beroerd zijn in overleggen dat je altijd iedereen tegen je keert? Juist zulke dingen zou je dan toch moeten kunnen? En hij heeft internationale politiek gestudeerd (in Rome), veel beter kun je niet krijgen op Buitenlandse Zaken. Ik wacht toch eerst even af hoe hij in zijn nieuwe rol is.
Hij zal best wat kunnen. Alhoewel BuZa toch wel specialistisch werk is. Maar hij heeft natuurlijk wel zn imago tegen. De eerste beste faux pas staat op de voorpagina, zowel hier als in zuid-europa. Dat helpt niet.

Maar goed, KWW zeggen we dan hier in twente.
zie email 27 oktober
  zondag 2 januari 2022 @ 22:44:46 #276
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_203002303
Helemaal hilarisch dat Hoekstra dus de exponent van de meer pro-Europese accenten moet gaan zijn die dit kabinet wilde leggen. Ik zou bijna medelijden met hem krijgen als ie niet zo intens onsympathiek was.
Antifa
pi_203002353
Knops lijkt me toch veel te flets voor het fractievoorzitterschap. En dat vind ik eigenlijk ook gelden voor Heerma. Kuik lijkt me dan nog een betere optie.
pi_203002530
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 22:46 schreef Raw85 het volgende:
Knops lijkt me toch veel te flets voor het fractievoorzitterschap. En dat vind ik eigenlijk ook gelden voor Heerma. Kuik lijkt me dan nog een betere optie.
Ik zou Kuik nog even in de luwte houden. Het gaat stormen in de Kamer de komende jaren, dat kun je nu al uittekenen. Wil je je kroonprinses daar nu al aan blootstellen? Valt denk ik meer te verliezen dan dat je er mee kunt winnen.

En ik vind Knops helemaal niet flets, uitgesproken kerel met lef.
zie email 27 oktober
  zondag 2 januari 2022 @ 23:55:12 #279
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203003809
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 14:12 schreef Hanca het volgende:

[..]
Dat maakt toch niet zo veel uit? Als minister hoef je niet nog een hele toekomst in allerlei banen en/of de politiek voor je te hebben. En als je mensen uit 'het veld' haalt is het onvermijdelijk dat dat geen dertigers zijn, want daar zitten die 30ers nog niet op bepalende plekken waar ze hun expertise hebben kunnen laten zien en 30/40ers zijn vaak ook nog niet klaar om hun carrire op te geven om de politiek in te gaan.

D66 heeft Kaag, Jetten en de fractievoorzitter (ik denk Paternotte) die met name het D66 geluid moeten laten horen, daar zit nog genoeg toekomst in.
Klopt maar ik vind het toch teveel jaren 60 mensen bij elkaar. Als ze voor Defensie bijvoorbeeld Belhaj hadden genomen ipv het recyclen van Ollongren dan was het een stuk beter geweest.

In die zin heeft de CU wel de perfecte mix. Een saaie degelijke bestuurder uit de provincie, een jonge starboy en een zittende bekendheid van de midden leeftijd.
  zondag 2 januari 2022 @ 23:59:00 #280
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203003866
Grootste verrassing vind ik trouwens Gnay Uslu. Ofschoon ik Corendon en Attilay wel ken had ik van haar nooit gehoord, laat staan dat ze bij D66 zat.

Maar wel een interessant type.
  maandag 3 januari 2022 @ 04:59:04 #281
429573 KingRadler
King of the Radler
pi_203004810
Ben benieuwd hoeveel vrouwen er vervangen gaan worden tijdens dit nieuw kabinet.
pi_203004891
Ben ik de enige die Kuipers op VWS een slecht idee vind?
Te dicht bij het vuur gezeten de laatste 2 jaar.
"Academics, people who know the word for coal in seventeen languages but gape and stammer when asked to lay a fire."
  maandag 3 januari 2022 @ 06:32:13 #283
222927 Lurf
All you need is Lurf
pi_203004912
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:33 schreef capricia het volgende:
Over Hugo kan ik iedereen deze podcast aanraden:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)dt-en-lijdt-a4074616
[..]

Lamyae is altijd enorm genuanceerd, maar echt een positief verhaal vond ik het niet. Als minister van luchtkastelen zit hij de komende tijd dan weer wel op zijn plek. Ik kijk uit naar de app die het woningtekort gaat oplossen.
Never explain, never apologize.
pi_203005073
Goed artikel dat 10 van de nieuwe ministers kort beschrijft: https://www.nrc.nl/nieuws(...)nieuwkomers-a4075456
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  maandag 3 januari 2022 @ 08:20:08 #285
403588 mcmlxiv
Extremist volgens extremisten
pi_203005266
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 06:24 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Ben ik de enige die Kuipers op VWS een slecht idee vind?
Te dicht bij het vuur gezeten de laatste 2 jaar.
Tja, lastig natuurlijk. Anderen krijgen weer het verwijt te ver van de materie af te staan.
pi_203005293
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 06:24 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Ben ik de enige die Kuipers op VWS een slecht idee vind?
Te dicht bij het vuur gezeten de laatste 2 jaar.
Juist prima, je wil in een pandemie continuteit van beleid. Ook 1 van de redenen dat het zittende kabinet weer een meerderheid kreeg de laatste verkiezingen. Als het dan niet De Jonge kon blijven, dan iemand die inderdaad al goed ingevoerd is het het beleid mede gemaakt heeft.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
pi_203005763
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2022 08:24 schreef Hanca het volgende:

[..]
Juist prima, je wil in een pandemie continuteit van beleid. Ook 1 van de redenen dat het zittende kabinet weer een meerderheid kreeg de laatste verkiezingen. Als het dan niet De Jonge kon blijven, dan iemand die inderdaad al goed ingevoerd is het het beleid mede gemaakt heeft.
Inhoudelijk gezien een logische keuze maar geen politicus. Ben benieuwd of hij zich staande weet te houden. Idem voor Dijkgraaf uiteraard. Beide krijgen mijn voordeel van de twijfel. Laat maar zien. Kan ook zomaar goed uitpakken.

Jetten is een slechte keuze. Lichtgewicht. Minister onwaardig. De keuze voor Ollongren is arrogant (maar vrouw en gebrek aan beter denk ik). Die heeft er een potje van gemaakt en is weggestuurd. En ook het ministerie voor de eveneens weggestuurde Kaag lijkt me hoogmoed.

We gaan het zien.
  Forum Admin / Grootste Aanwinst 2022 maandag 3 januari 2022 @ 10:14:03 #288
8731 crew  Netsplitter
#jesuisMasi
pi_203006131
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 06:24 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Ben ik de enige die Kuipers op VWS een slecht idee vind?

Nee.
OxygeneFRL-vrijdag 8 mei 2020 @ 08:52:59: Ik had een pleuris hekel aan je maar nu ik weet dat je tegen een vuurwerkverbod ben, hou ik van je.
  maandag 3 januari 2022 @ 10:57:19 #289
429333 GlennQuagmire
giggity giggity
pi_203006665
Hoekstra:
quote:
Dit is bij uitstek ons regeerakkoord, het CDA druipt bij wijze van spreken van de pagina's.
Welk akkoord heeft hij gelezen? Dit wordt door velen toch vooral als D66-akkoord gezien.
  Moderator maandag 3 januari 2022 @ 11:00:45 #290
236264 crew  capricia
pi_203006704
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 10:57 schreef GlennQuagmire het volgende:
Hoekstra:
[..]
Welk akkoord heeft hij gelezen? Dit wordt door velen toch vooral als D66-akkoord gezien.
Ik denk dat het wel klopt wat Hoekstra zegt. Maar het CDA is zo onherkenbaar geworden qua standpunten voor de kiezers, zo niet-onderscheidend, dat het moeilijk is haar berhaupt te herkennen.
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  maandag 3 januari 2022 @ 11:39:08 #291
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203007092
Hans Vijlbrief komt er trouwens ook bekaaid vanaf. Eerst in de race voor Minfin en nu mag hij ineens de hele dag met boze Groningers aan de slag.
pi_203007172
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 06:24 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Ben ik de enige die Kuipers op VWS een slecht idee vind?
Te dicht bij het vuur gezeten de laatste 2 jaar.
Tja, er zijn weinig mensen in Nederland te vinden met vakkennis van de zorg die niet dichtbij het vuur gezeten hebben de afgelopen 2 jaar en er zijn er ook weinig die zowel een medische als bestuurlijke achtergrond als Kuipers hebben.

Ik vind Kuipers op zich geen slechte keuze maar ik weet niet of hij de beste keuze is voor VWS, dat omvat meer dan alleen de zorg, tenslotte. Ik had meer gezien in een Chief Medical Officer of corona tsaar positie maar goed, dit is hoe het valt en hij is zeker niet de minste keuze.
  Moderator maandag 3 januari 2022 @ 11:54:09 #293
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_203007244



:D
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  Moderator maandag 3 januari 2022 @ 11:57:50 #294
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_203007300
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 06:24 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Ben ik de enige die Kuipers op VWS een slecht idee vind?
Te dicht bij het vuur gezeten de laatste 2 jaar.
Ben benieuwd wie mijn nieuwe baas gaat worden, en hoeveel er daar op de schop gaat.

Ga de briefjes van Ernst Bobby en de rest wel missen ;). Ze ondertekende altijd met Ernst, Paul, George en Ringo maar dan 2 andere namen als laatste die ik niet uit mijn hoofd weet. Wel tenenkrommend om als raad van bestuur met voornamen te onderteken als er officile berichten uitgaan.

Heb Ernst nooit zelf gesproken wel twee anderen van de raad van bestuur, waaronder volgens mij de nieuwe decaan.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_203008205
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 11:47 schreef Tijger_m het volgende:

[..]
Tja, er zijn weinig mensen in Nederland te vinden met vakkennis van de zorg die niet dichtbij het vuur gezeten hebben de afgelopen 2 jaar en er zijn er ook weinig die zowel een medische als bestuurlijke achtergrond als Kuipers hebben.

Ik vind Kuipers op zich geen slechte keuze maar ik weet niet of hij de beste keuze is voor VWS, dat omvat meer dan alleen de zorg, tenslotte. Ik had meer gezien in een Chief Medical Officer of corona tsaar positie maar goed, dit is hoe het valt en hij is zeker niet de minste keuze.
Momenteel is VWS-1 wel echt alleen maar zorg: https://www.rijksoverheid(...)n-ministerie-van-vws
Was nu wel meer dan ziekenhuiszorg, ook ouderenzorg en thuiszorg, maar ik denk dat dat naar VWS-2 gaat, Helder is een specialist op dat gebied.

Dat zal denk ik minstens nog wel een jaar zo blijven. De jeugddingen blijven sowieso bij de staatssecretaris deze hele periode.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  maandag 3 januari 2022 @ 14:17:56 #296
436222 Japepk
Padvinder
pi_203009040
quote:
Op zich lijkt het me voor de huidige politiek inderdaad wel zinvol als er mensen van statuur in het kabinet komen. Die iets minder bezig zijn met partijen en zetels, maar gewoon met de inhoud. Ik denk dat een Dijkgraaf of Kuipers regelmatig door het populistische gewauwel heen zullen prikken.
't Echte en 't ware!
pi_203017330
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 22:44 schreef VoMy het volgende:
Helemaal hilarisch dat Hoekstra dus de exponent van de meer pro-Europese accenten moet gaan zijn die dit kabinet wilde leggen. Ik zou bijna medelijden met hem krijgen als ie niet zo intens onsympathiek was.
Hoekstra lijkt mij helemaal niet capabel daarvoor, vind hem echt het hielelikkertje van Rutte meer niet, straalt te weinig uit voor deze functie
pi_203018260
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 11:39 schreef Hexagon het volgende:
Hans Vijlbrief komt er trouwens ook bekaaid vanaf. Eerst in de race voor Minfin en nu mag hij ineens de hele dag met boze Groningers aan de slag.
Ja, waarom daar een econoom neer is gezet? Toch zo veel mogelijk besparen, oid?
Ik vind dat echt een heel aparte keus, eerlijk gezegd. Niks ten nadele van Vijlbrief, was een kundig staatssecretaris. Dat hij mag blijven is ook terecht. Maar het lijkt idd dat ze na het invullen van de plekjes bij D66 er achter kwamen dat ze deze plek over hadden en dat die dan maar naar Vijlbrief ging.

Misschien dat ze denken dat een voormalig topambtenaar het proces het beste kan versnellen?
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
  maandag 3 januari 2022 @ 22:36:54 #299
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203018962
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2022 22:15 schreef Hanca het volgende:

[..]
Ja, waarom daar een econoom neer is gezet? Toch zo veel mogelijk besparen, oid?
Ik vind dat echt een heel aparte keus, eerlijk gezegd. Niks ten nadele van Vijlbrief, was een kundig staatssecretaris. Dat hij mag blijven is ook terecht. Maar het lijkt idd dat ze na het invullen van de plekjes bij D66 er achter kwamen dat ze deze plek over hadden en dat die dan maar naar Vijlbrief ging.

Misschien dat ze denken dat een voormalig topambtenaar het proces het beste kan versnellen?
Hij is natuurlijk bedreven in ingewikkelde financiele kwesties. En Groningen is voor een belangrijk deel een financieel verhaal.
pi_203019178
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 22:36 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Hij is natuurlijk bedreven in ingewikkelde financiele kwesties. En Groningen is voor een belangrijk deel een financieel verhaal.
Nou, het is vooral het versnellen van procedures, geld is het probleem niet. Dat is in feite vrij onbeperkt (elke getaxeerde schade wordt gewoon uitbetaald).
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
En ze zeggen me tel je zegeningen, maar als ik dat zou doen zou ik morgen nog bezig zijn (Damascus)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')