Twee weken.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:35 schreef Predator40 het volgende:
[..]
en dat heeft een oom dus wel gedaan met zijn vrouw in april.....eten gewoon klaar gezet in de hal elke dag en 2 weken lang "opgesloten".
en ze zijn zelf niet ziek geworden....
Het lijkt mij ook erg moeilijk te regelen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De meeste mensen hebben, wat, 80-100 m2 voor een gezin? Dan is 1.5 meter constant toch wel verdomd lastig om over besmetting via toiletten of gedeelde badkamers nog maar niet te spreken.
Ik heb geen kinderen en ik snap dat zelfs
Sws denk ik dan, je bubbel zo klein zien te mogelijk houden. Zelf moet je dan afwegen hoe groot dat kan (en wil) laten worden. Anderen kunnen dat niet bepalen noch zekerheden verschaffen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:08 schreef Mammietje het volgende:
[..]
O nadenken vast wel ja. Maar wat doe je eraan als je een gezin hebt? Dan heb je toch geen kans om jezelf te beschermen:? Hier zijn de eerste brieven van school al gekomen met meldingen van besmettingen.
Ja, 2 weken is nog wel haalbaar ja. Maar dan hebben we het neem ik aan over het geval dat er al een besmetting in huis is?quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:35 schreef Predator40 het volgende:
[..]
en dat heeft een oom dus wel gedaan met zijn vrouw in april.....eten gewoon klaar gezet in de hal elke dag en 2 weken lang "opgesloten".
en ze zijn zelf niet ziek geworden....
Eens. Een familielid van mij is verzorgster in een bejaardentehuis en elke keer als ze thuiskwam nam ze een douche om haarzelf zoveel mogelijk te ontsmetten om vervolgens in een ochtendjas het huis te betreden. Op die manier probeerde ze een besmetting te voorkomen in het huishouden.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:39 schreef Vallon het volgende:
[..]
Sws denk ik dan, je bubbel zo klein zien te mogelijk houden. Zelf moet je dan afwegen hoe groot dat kan (en wil) laten worden. Anderen kunnen dat niet bepalen noch zekerheden verschaffen.
Optie, nofi, de kinderen deels (moeten) laten deelnemen aan ouderlijke kwetsbaarheden (was je handen, poets je tanden etc) en zeker geen slaapfeestjes thuis etc. Leeftijd van kinderen speelt daarin weer een rol. Een hummel van 3 is iets anders dan een puber van 13.
Een stapje verder is je kind minder activiteiten te laten ondernemen zodat er thuis minder inkomende risico's zijn.
Uitsluiten is praktisch gezien niet goed mogelijk maar als alternatief wel flink de kans verminderen.
Een tijdje terug zag ik een documentaire waar een verpleegkundige (een-oudergezin) thuis, zichzelf vanwege besmettingsrisico zichzelf zoveel mogelijk thuis isoleerde van haar puberzoon zodat ze kon blijven "werken".
klopt jaquote:Op vrijdag 25 september 2020 21:39 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ja, 2 weken is nog wel haalbaar ja. Maar dan hebben we het neem ik aan over het geval dat er al een besmetting in huis is?
Helaas kan niet iedereen die tot de risicogroep behoort die keuze maken. Er zijn best veel mensen die gewoon naar het werk moeten Bijv, mensen met COPD, diabetes, hartziekten etc.en daar contact hebben met collega's en met het OV naar het werk moeten reizen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 20:53 schreef Predator40 het volgende:
[..]
mijn vrouw behoort ook tot de risicogroep en wij houden onze bubbel bewust heel klein, bezoeken amper vrienden/familie ( en helemaal niet binnen ). we gaan niet uit eten ( binnen ) ik ga ook niet naar de sportschool, en sinds deze week ook maar weer boodschappen online gaan bestellen.
mensen uit de risicogroepen kunnen zelf toch ook wel nadenken zou je zeggen ?
He get... doe jij nog aan opvoeden ofzo?!quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:45 schreef Natalie het volgende:
Ik hoorde laatst iemand een opmerking maken (niet op FOK!, hoor) over jonge kinderen, dat 't toch 'onmogelijk is om die de hygiëneregels bij te brengen' mbt covid-19. Daar snap ik echt niets van... Ik heb een kind van 4 rondlopen, maar die wast haar handen (net zo lang als volwassenen moeten) en hoest en niest in haar elleboog. Je kan een kind dit gewoon bijbrengen...
't Kan aan mij liggen, hoor.
Ik zou ze bijna het ziekenhuis in willen timmeren, dan kunnen ze het zelf zien dat die er echt ligt en ziek is...quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:41 schreef Mammietje het volgende:
Schan-da-lig die viruswappies. Eerst op verzoek van Engel zorgmedewerkers van een verzorgingstehuis lastig vallen en bedreigen, nu was de 'sterkste man' aan de beurt die vanuit zijn ziekenhuisbed een waarschuwing gaf.
https://www.telegraaf.nl/(...)utm_campaign=twitter
heel leuk en aardig maar ik had echt niet naar het werk gegaan ( kantoortuin )quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:46 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
Helaas kan niet iedereen die tot de risicogroep behoort die keuze maken. Er zijn best veel mensen die gewoon naar het werk moeten Bijv, mensen met COPD, diabetes, hartziekten etc.en daar contact hebben met collega's en met het OV naar het werk moeten reizen.
Ja, je zou het haast zeggen, hèquote:Op vrijdag 25 september 2020 21:48 schreef Mammietje het volgende:
[..]
He get... doe jij nog aan opvoeden ofzo?!
Inderdaad een interessant probleem. Oplossing die ik voor mij zie: hier kan de overheid op inspringen. Net zoals er steun werd gegeven aan de bedrijven die nagenoeg platlagen tijdens de lockdown, zou er financiële compensatie kunnen worden aangeboden aan het bedrijf/werknemer die niet in staat is om te werken. Belangrijk verschil tov een lockdown is dat dit veel goedkoper is dan de economie volledig platleggen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:46 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
Helaas kan niet iedereen die tot de risicogroep behoort die keuze maken. Er zijn best veel mensen die gewoon naar het werk moeten Bijv, mensen met COPD, diabetes, hartziekten etc.en daar contact hebben met collega's en met het OV naar het werk moeten reizen.
Dat deel lukt ook. Het is dat je kleine kinderen niet doodsbang wil maken en ook niet afstandelijk wil doen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:45 schreef Natalie het volgende:
Ik hoorde laatst iemand een opmerking maken (niet op FOK!, hoor) over jonge kinderen, dat 't toch 'onmogelijk is om die de hygiëneregels bij te brengen' mbt covid-19. Daar snap ik echt niets van... Ik heb een kind van 4 rondlopen, maar die wast haar handen (net zo lang als volwassenen moeten) en hoest en niest in haar elleboog. Je kan een kind dit gewoon bijbrengen...
't Kan aan mij liggen, hoor.
Nee, precies zoals ik het zeg en prima juist, er zit geen dubbeldenk in of zo.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:12 schreef Natalie het volgende:
quote:
14s.gif
Op vrijdag 25 september 2020 20:01 schreef Vallon het volgende:
Heel verstandig, trek je eigen plan.
Is dat sarcastisch, of...?
Zolang het plan in kwestie m'n veiligheid waarborgt, sta ik er in ieder geval achter.
uh wat ?quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:55 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Dat deel lukt ook. Het is dat je kleine kinderen niet doodsbang wil maken en ook niet afstandelijk wil doen.
Kinderen springen op je, schreeuwen in je gezicht etc. Daar zijn het kleine kinderen voor.
Als je bovendien de hele tijd gaat van pas op corona! Dan wordt het een boeman die achter ze aan zit.
Groeien ze op als angstige afstandelijke mensen.
Handen wassen en in je elleboog niezen lukt nog wel maar vooR de rest gaat niet lukken.
Die van mij ook niet, nee!quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:01 schreef Predator40 het volgende:
[..]
uh wat ?
Kinderen springen op je, schreeuwen in je gezicht etc![]()
gelukkig kan ik geen kinderen meer maken......hadden ze bij mij niet gemogen, covid of niet
Kleine kinderen zijn stuiterballen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:01 schreef Predator40 het volgende:
[..]
uh wat ?
Kinderen springen op je, schreeuwen in je gezicht etc![]()
gelukkig kan ik geen kinderen meer maken......hadden ze bij mij niet gemogen, covid of niet
Is al een aardig opzetje voor een plan van aanpak dat ik elders in werking heb gezien waar iemand chemo onderging (ook o.a. vanwege de chemo rotzooi zelf). Persoon in kwestie had een flinke tijd: eigen wc/badkamer/slaapkamer, kinderen (8-12) werden veelal door de omgeving opgevangen. Niet leuk wat een offtopic is.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:26 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Hoe zie je dat voor je? Kinderen waarmee je een huishouden deelt, maar waarmee je voor lange tijd (jaren?) onderling anderhalve meter afstand houdt? Verschillende badkamers en toiletten gebruikt? Leven met ramen en deuren open, ook in herfst en winter, om te ventileren?
Nee, maar net zoals je een hond afleert tegen mensen op te springen, werkt dat met kinderen ook wel hoor.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:06 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Kleine kinderen zijn stuiterballen.
Die gaan niet rustig continue op een stoel zitten op afstand dag in dag uit.
Tijd is inderdaad de vijand in deze.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:06 schreef Vallon het volgende:
[..]
Is al een aardig opzetje voor een plan van aanpak dat ik elders in werking heb gezien waar iemand chemo onderging (ook o.a. vanwege de chemo rotzooi zelf). Persoon in kwestie had een flinke tijd: eigen wc/badkamer/slaapkamer, kinderen (8-12) werden veelal door de omgeving opgevangen. Niet leuk wat een offtopic is.
Serieus ventileren lijkt mij sws een heel strak plan, het klimaat moet maar even wachten.
Het punt "tijd" is precies waar ik mij ook zorgen om maak. Er is nu geen fatsoenlijk uitzicht waar je op kunt terugvallen. Er is geen zicht op een plan. Een paar maanden terug werd er geroepen vaccin eind2020, wat nu met wat mazzel halverwege 2021 wordt en imo beslist veel later zal gaan worden.
Klopt, al ligt het maar net aan het kind. Wanneer ze in die puberale fase komen die ook kids van vier kunnen krijgen is het lastig.quote:Op vrijdag 25 september 2020 21:45 schreef Natalie het volgende:
Ik hoorde laatst iemand een opmerking maken (niet op FOK!, hoor) over jonge kinderen, dat 't toch 'onmogelijk is om die de hygiëneregels bij te brengen' mbt covid-19. Daar snap ik echt niets van... Ik heb een kind van 4 rondlopen, maar die wast haar handen (net zo lang als volwassenen moeten) en hoest en niest in haar elleboog. Je kan een kind dit gewoon bijbrengen...
't Kan aan mij liggen, hoor.
Het probleem is dat dat je je als risico-persoon helemaal niet altijd voldoende kunt beschermen. Je werkt bijvoorbeeld bij een bedrijf dat zich niet goed aan de regels houdt, of een ander voorbeeld.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:15 schreef Oidipous het volgende:
Ik vind het verloop van de discussie de laatste 5 pagina's zeer prettig. De consensus is toch wel dat risicogroepen in veel (niet alle) gevallen zichzelf zouden moeten kunnen beschermen en dat daarmee verspreiding van Covid-19 geoorloofd is onder de leeftijdsgroepen die dat kunnen verdragen. Je hoeft hiermee niet de gehele economie plat te leggen en kan waar dat kan als overheid gericht ingrijpen. Dat is een veel betere situatie m.i. dan waar we nu in zitten, wat ik zou omschrijven als angst.
Dit noem ik ook wel het middengeluid in het coronadebat. Het zoeken naar een oplossing waarbij de schade en de angst geminimaliseerd wordt. Jammer dat dit niet wordt vertegenwoordigd in de politiek. Alle politieke partijen (excl FVD) lijken nu voor een acute lockdown te zijn. FVD wil echter het bestaan van Covid-19 achter zich laten en accepteert de doden, tenminste zo lijkt het. Het middengeluid krijgt te weinig gehoor en zoals zovaak is het midden het meest rationele geluid.
Het is bespreekbaar. Of er consensus over is, is een ander ding. We weten nog steeds niet hoe we ouderen moeten beschermen. Verzorgingshuizen weer sluiten zodat bezoekers het niet mee kunnen nemen? Verzorgers met gezinnen ook maar in quarantaine? Meestal zijn zij degene die het virus ongewild verspreiden. Dat kan toch ook niet?quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:15 schreef Oidipous het volgende:
Ik vind het verloop van de discussie de laatste 5 pagina's zeer prettig. De consensus is toch wel dat risicogroepen in veel (niet alle) gevallen zichzelf zouden moeten kunnen beschermen en dat daarmee verspreiding van Covid-19 geoorloofd is onder de leeftijdsgroepen die dat kunnen verdragen. Je hoeft hiermee niet de gehele economie plat te leggen en kan waar dat kan als overheid gericht ingrijpen. Dat is een veel betere situatie m.i. dan waar we nu in zitten, wat ik zou omschrijven als angst.
Dit noem ik ook wel het middengeluid in het coronadebat. Het zoeken naar een oplossing waarbij de schade en de angst geminimaliseerd wordt. Jammer dat dit niet wordt vertegenwoordigd in de politiek. Alle politieke partijen (excl FVD) lijken nu voor een acute lockdown te zijn. FVD wil echter het bestaan van Covid-19 achter zich laten en accepteert de doden, tenminste zo lijkt het. Het middengeluid krijgt te weinig gehoor en zoals zovaak is het midden het meest rationele geluid.
Het is dan aan de overheid om de faciliteiten te bieden om deze personen tegemoet te komen, wat veel goedkoper is dan angst zaaien of een lockdown doorvoeren.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:20 schreef Randier het volgende:
[..]
Het probleem is dat dat je je als risico-persoon helemaal niet altijd voldoende kunt beschermen. Je werkt bijvoorbeeld bij een bedrijf dat zich niet goed aan de regels houdt, of een ander voorbeeld.
Ook prima. In ieder geval fijn dat er die ruimte lijkt te zijn, in tegenstelling tot de media waar die ruimte er niet is. Eens dat verzorgers in bejaardentehuizen speciale aandacht verdienen, waarbij ik het volgende zou voorstellen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:20 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Het is bespreekbaar. Of er consensus over is, is een ander ding. We weten nog steeds niet hoe we ouderen moeten beschermen. Verzorgingshuizen weer sluiten zodat bezoekers het niet mee kunnen nemen? Verzorgers met gezinnen ook maar in quarantaine? Meestal zijn zij degene die het virus ongewild verspreiden. Dat kan toch ook niet?
Eens, maar organiseer zoiets maar eens, want wat is de risicogroep precies? 60+, hoog BMI, chronisch ziek? Zelf dacht ik: als ze nou die loonkostendekking zoals die er nu is laten vervallen en alleen de lonen van risico-personen compenseren. En dat die dan thuis blijven. Maar das gewoon niet te regelen, lijkt mij.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:22 schreef Oidipous het volgende:
[..]
Het is dan aan de overheid om de faciliteiten te bieden om deze personen tegemoet te komen, wat veel goedkoper is dan angst zaaien of een lockdown doorvoeren.
Vanuit de corona IC patiënten en doden moet het mogelijk zijn om de risicogroep te destilleren. Wat je schetst hierboven lijkt behoorlijk dicht bij de waarheid te komen, maar daar zou de overheid dan duidelijkheid in moeten geven. Daarnaast: vergeet niet dat het alleen om de groep gaat die inkomstenderving heeft doordat ze tot de risicogroep behoren en niet de mogelijkheid hebben tot thuiswerken. Deze groep moet toch te overzien zijn?quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:29 schreef Randier het volgende:
[..]
Eens, maar organiseer zoiets maar eens, want wat is de risicogroep precies? 60+, hoog BMI, chronisch ziek? Zelf dacht ik: als ze nou die loonkostendekking zoals die er nu is laten vervallen en alleen de lonen van risico-personen compenseren. En dat die dan thuis blijven. Maar das gewoon niet te regelen, lijkt mij.
opvoeden is er tegenwoordig amper bijquote:Op vrijdag 25 september 2020 22:07 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Nee, maar net zoals je een hond afleert tegen mensen op te springen, werkt dat met kinderen ook wel hoor.
En schreeuwen lijkt me al helemaal niet nodig. "Als je gewoon praat, versta ik je beter."
Ik snap nu ineens al die bléérende kids in een supermarkt, pfff.
Ja, ik ben hopeloos ouderwets, ik weet!quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:39 schreef Predator40 het volgende:
[..]
opvoeden is er tegenwoordig amper bij
en een correctie mag al helemaal niet meer
Best een interessant onderzoek.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:34 schreef Vallon het volgende:
Kweetniet it reeds voorbij ie gekomen of anders in de herhaling
Het RIVM heeft onderzoek gedaan naar "ons" (wan)gedrag. De resultaten zijn op 22sep20 gepresenteerd. Daarin wordt (mij) duidelijk worden dat een aantal gedragingen wat wegsslippen.
Ik kan uit de data niet echt concluderen dat "we" er met de pet naar gooien. Dat het nieuws een andere duiding geeft is vooral omdat het uitzonderlijk nieuws is
https://www.rivm.nl/gedragsonderzoek/maatregelen-welbevinden
Geen Handenschudden zit er echt ingehamerd en iedereen doet ongeveer daar trots & vol overtuiging aan mee.
Wat opvallende zaken, 80% is zich zeer bewust dat zij anderen kunnen besmetten maar schatten die kans voor zichzelf als laag (< 20%). Meer dan 70 tot 90% denkt of meent dat de regels helpen. In aanvulling maken veel mensen zich meer of grote zorgen (wiedes).
Lastig is desondanks het thuiswerken (opmerkelijk of toch niet zo....?)
Grappig is ook dat ik aan de grafieken zie dat afstand houden bij een ommetje maken het makkelijkste afgaat maar dit lastiger gaat in drukte (zoals feest) situaties.
Afijn nog wel veel meer te noemen en echt leuk om daar een zelfblik op te werpen.
Een stuk last is weg te nemen met sneltesten (hoe onbetrouwbaar die ook zg zouden zijn).quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:20 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Het is bespreekbaar. Of er consensus over is, is een ander ding. We weten nog steeds niet hoe we ouderen moeten beschermen. Verzorgingshuizen weer sluiten zodat bezoekers het niet mee kunnen nemen? Verzorgers met gezinnen ook maar in quarantaine? Meestal zijn zij degene die het virus ongewild verspreiden. Dat kan toch ook niet?
Ik denk dat toch veel mensen er van uitgaan dat het wel geen corona zal zijn, maar gewoon een verkoudheidje.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:47 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Best een interessant onderzoek.
Mensen met klachten (of ze deze nu toeschrijven aan een onderliggende aandoening of niet) gaan echter onverminderd vaak naar buiten: 90% doet boodschappen, 43% gaat naar het werk, 64% bezoekt familie of vrienden, en 41% gaat naar de horeca. Ondanks dat mensen zich uitspreken voor thuisblijven bij klachten (84% steunt dit beleid), lijkt het dat veel mensen zich daar niet aan houden.
Laat die groep dat vooral zelf bepalen eventueel in overleg met de eigen huisarts die al die gegevens (ook) al heeft.quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:29 schreef Randier het volgende:
[..]
Eens, maar organiseer zoiets maar eens, want wat is de risicogroep precies? 60+, hoog BMI, chronisch ziek? Zelf dacht ik: als ze nou die loonkostendekking zoals die er nu is laten vervallen en alleen de lonen van risico-personen compenseren. En dat die dan thuis blijven. Maar das gewoon niet te regelen, lijkt mij.
Ik dacht dat ze daar die mondkapjes voor hadden, als afstand houden niet altijd lukt.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:03 schreef YoyoKlaagzak het volgende:
[ twitter ]
Zullen we gewoon voorlopig kappen met publiek bij voetbalwedstrijden?
Is ook weer zo'n ding dat mij ieder keer beduusd achterlaat..... dat een mondkapje een vervanging is voor de afstand en al het andere. Als afstand houden niet lukt (wat arbitrair is) gaat wmb de activiteit niet door tenzij het moet en/of betrokken partijen dat samen wel OK vinden.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:05 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik dacht dat ze daar die mondkapjes voor hadden, als afstand houden niet altijd lukt.
Afstand houden dat niet lukt is NIET arbitrair. Vanaf het begin is het al geen doen hier. Wring me in alle bochten, maar als de rest niet meewerkt (woon in het centrum ve grote stad), vergeet het dan maarquote:Op vrijdag 25 september 2020 23:26 schreef Vallon het volgende:
[..]
Is ook weer zo'n ding dat mij ieder keer beduusd achterlaat..... dat een mondkapje een vervanging is voor de afstand en al het andere. Als afstand houden niet lukt (wat arbitrair is) gaat wmb de activiteit niet door tenzij het moet en/of betrokken partijen dat samen wel OK vinden.
In tal van landen zie je dan "ik heb een mondkapje" dus de rest telt & hoeft kennelijk niet meer.
Maar goed ik draag tegen mijn gevoel in ook soms een mondkapje (bus) waar ik verder, perfect & goed doorademend hip ding, geen last van hebt.
Dat het wat tegenhoudt, betwijfel ik.
Op grond het helpt iets, om dan dingen te gaan doen, is niet aan mij besteed.
In mijn sportschool gaat dat 100x beter dan de gemiddelde supermarkt/drogist.quote:Op vrijdag 25 september 2020 19:46 schreef roos94 het volgende:
[..]
Sportscholen kunnen ook dicht. Mensen houden geen afstand. Echt niet.
Ben het er helemaal mee eens, maar wat te doen met die risicolopende werknemer die moet werken op een risicovolle werkplek terwijl hij of zij dat niet wil?quote:Op vrijdag 25 september 2020 22:52 schreef Vallon het volgende:
[..]
Laat die groep dat vooral zelf bepalen eventueel in overleg met de eigen huisarts die al die gegevens (ook) al heeft.
Risico, is altijd een beleving, hoeft wmb t.a.v het virus niet eens te worden aangetoond.
Je voelt je kwetsbaar en dan neem jezelf maatregelen, ga je dingen anders doen waarbij er mogelijkheden zijn (of nare keuzes zijn te maken).
Het gaat niet of dat persoonlijk, jou, mij of een ander het niet lukt.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:32 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Afstand houden dat niet lukt is NIET arbitrair. Vanaf het begin is het al geen doen hier. Wring me in alle bochten, maar als de rest niet meewerkt (woon in het centrum ve grote stad), vergeet het dan maar
Dit is een onbespreekbaar scenario voor velen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 20:02 schreef Oidipous het volgende:
Oprechte vraag: waarom kunnen er niet gerichte maatregelen genomen worden voor het afschermen van kwetsbare groepen? Dan zijn de overige besmettingen niet zo'n probleem.
Jij bent goed bezig, met jou zijn er gelukkig meer, maar er zijn een hoop mensen die daar toch wat meer hulp bij nodig hebben.quote:Op vrijdag 25 september 2020 20:53 schreef Predator40 het volgende:
[..]
mijn vrouw behoort ook tot de risicogroep en wij houden onze bubbel bewust heel klein, bezoeken amper vrienden/familie ( en helemaal niet binnen ). we gaan niet uit eten ( binnen ) ik ga ook niet naar de sportschool, en sinds deze week ook maar weer boodschappen online gaan bestellen.
mensen uit de risicogroepen kunnen zelf toch ook wel nadenken zou je zeggen ?
Ik denk dat in deze crisis niks onbespreekbaar moet zijn. Maar we moeten het wel samen doen, en de lasten eerlijk verdelen over de bevolking...quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:43 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dit is een onbespreekbaar scenario voor velen.
Ik heb hier vanmorgen een uitgebreide post overgeschreven :
COR / Het grote SARS-CoV-2 topic #872 Slap gemeentebestuur in Tilburg
Helemaal mee eens. We moeten alle scenario's openhouden, en bespreekbaar maken, en niet per definitie overboord zetten als niet haalbaar of onbespreekbaar.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:47 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik denk dat in deze crisis niks onbespreekbaar moet zijn. Maar we moeten het wel samen doen, en de lasten eerlijk verdelen over de bevolking...
Je hoeft het ook niet precies te weten, maar al zou je maar een 1/5 kunnen helpen zich beter te beschermen, is dit al winst voor de opnames/ICquote:Op vrijdag 25 september 2020 23:51 schreef capricia het volgende:
Een van de problemen is dat het virus zo nieuw is, dat we ook niet weten hoeveel 'niet-kwetsbaren' er schade door een besmetting oplopen.
En hoe lang die schade duurt.
We willen ook geen beroepsbevolking waarbij straks 10% een vermoeidheidssyndroom heeft.
Ik ben zelf nog steeds benieuwd of en in hoeverre de supermakrt debet is aan besmettingen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:39 schreef _serial_ het volgende:
[..]
In mijn sportschool gaat dat 100x beter dan de gemiddelde supermarkt/drogist.
Je leest niet wat ze schrijft. Niet-kwetsbaren die langdurig covid oplopen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:52 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Je hoeft het ook niet precies te weten, maar al zou je maar een 1/5 kunnen helpen zich beter te beschermen, is dit al winst voor de opnames/IC
Ter beeldvorming, wij moeten altijd vooraf reserveren, we kunnen niet naar binnen zonder geldige reservering, er mogen maar beperkt aantal mensen in het pand tegelijk aanwezig zijn, groepslessen zijn beperkt in grootte, er zijn zeer duidelijk afgescheiden looppaden, lessen zijn zo ingepland dat je elkaar nooit kruist tussen 2 groepen, er is extra schoonmaak door een schoonmaakbedrijf, iedereen moet bij binnenkomst een eigen fles schoonmaak/disinfectie pakken en papier om de apparatuur/etc te reinigen na verbruik. De ventilatie is ingesteld op alleen verse lucht, en veel ramen staan open.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:54 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik ben zelf nog steeds benieuwd of en in hoeverre de supermakrt debet is aan besmettingen.
En irt sportscholen e.d. de bijdrage via aerosolen (en anderen residuen) kwesties.
Natuurlijk zijn dingen in de supermarkt qua irritatie sneller merkbaar, ook omdat men daar moet zijn.
Nu we maanden verder zijn vind ik het in de supermakrt prima, daargaans minder mensen. Ook (ik) boodschappen doen voor de hele week, scheelt veel.
Sportscholen zijn doorgaans een eigen keuze om te zijn en m,en zich voor "elkaar" gedraagt.
Door dit soort inzet voor het individuele bedrijf, wat in alle sectoren voorkomt, vind ik het zo vreselijk kwalijk dat de GGD niet beter registreert waar nu precies de meeste besmettingen voorkomen. Kopje "Horeca" i.p.v. bruine kroeg. En straks weer allemaal over één kam scheren met sluiting. Triest en kost te veel. Bovendien gaat er ook nog eens heel veel kennis verloren, terwijl we met simpele subgroepen een hoop kennis erbij hadden gekregen.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:59 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ter beeldvorming, wij moeten altijd vooraf reserveren, we kunnen niet naar binnen zonder geldige reservering, er mogen maar beperkt aantal mensen in het pand tegelijk aanwezig zijn, groepslessen zijn beperkt in grootte, er zijn zeer duidelijk afgescheiden looppaden, lessen zijn zo ingepland dat je elkaar nooit kruist tussen 2 groepen, er is extra schoonmaak door een schoonmaakbedrijf, iedereen moet bij binnenkomst een eigen fles schoonmaak/disinfectie pakken en papier om de apparatuur/etc te reinigen na verbruik. De ventilatie is ingesteld op alleen verse lucht, en veel ramen staan open.
Ik voel mij er in elk geval behoorlijk prettig bij.
Ze kunnen uiteraard overlappen, maar zijn NIET hetzelfde. Influenza is GEEN covid-19quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:04 schreef MakkieR het volgende:
In hoever gaat het Corona virus eigenlijk gepaard met het normale griep virus? Ik heb me namelijk laten vertellen dat de risicogroep in oktober de griepprik krijgt, vooral omdat er dan altijd een griep golf heerst. Ik vind het dus raar dat de experts hier geen link leggen. Dus dat een corona golf onvermijdelijk is in oktober omdat dit de maand is dat een griep golf ook onvermijdelijk is. Hoeveel maatregelen je ook treft.
Eh... volgens mij trek jij conclusies die je niet kan trekken. Ten eerste gaat corona niet gelijk op met de griep maar kan het hele jaar door opvlammen, dat hebben we wereldwijd kunnen aanschouwen. Ten tweede, waar haal jij vandaan dat griep onvermijdelijk is, hoeveel maatregelen je ook treft? Dat hebben we nog nooit uitgetest omdat het niet exponentieel is. Ten derde; waar haal jij vandaan dat een coronagolf onvermijdelijk is, hoeveel maatregelen je ook treft?quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:04 schreef MakkieR het volgende:
In hoever gaat het Corona virus eigenlijk gepaard met het normale griep virus? Ik heb me namelijk laten vertellen dat de risicogroep in oktober de griepprik krijgt, vooral omdat er dan altijd een griep golf heerst. Ik vind het dus raar dat de experts hier geen link leggen. Dus dat een corona golf onvermijdelijk is in oktober omdat dit de maand is dat een griep golf ook onvermijdelijk is. Hoeveel maatregelen je ook treft.
quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:08 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Eh... volgens mij trek jij conclusies die je niet kan trekken. Ten eerste gaat corona niet gelijk op met de griep maar kan het hele jaar door opvlammen, dat hebben we wereldwijd kunnen aanschouwen. Ten tweede, waar haal jij vandaan dat griep onvermijdelijk is, hoeveel maatregelen je ook treft? Dat hebben we nog nooit uitgetest omdat het niet exponentieel is. Ten derde; waar haal jij vandaan dat een coronagolf onvermijdelijk is, hoeveel maatregelen je ook treft?
Excuus dan heb ik een stukje misschien even verkeerd gelezen, daar ben ik het absoluut mee eens, we kunnen niet zomaar loslaten, mijn punt is dat we niet zwart/wit moeten kijken naar besmettingen maar alle factoren mee moet gaan wegen op dit punt, het hellende vlak tussen economie, draagvlak, en volksgezondheid is sowieso altijd een groot spanningsveld, je doet het eigenlijk nooit goed.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:57 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Je leest niet wat ze schrijft. Niet-kwetsbaren die langdurig covid oplopen.
Voordat we uberhaupt na kunnen denken over loslaten, zullen we dat toch eerst boven tafel moeten hebben. Hoeveel zijn dat er en hoelang is langdurig. In Zweden rolt de politiek over elkaar heen of het wel of niet aanstellers zijn omdat de uitkeringen niet meer te betalen zijn. Gaat om iets van 15% heb ik ergens gelezen. En dan gaat het met name ook nog over mensen met milde klachten, dus veelal werkenden. Hoeveel gaat dat de maatschappij kosten en hoelang is dat vol te houden?
Ik vind dat het tijd wordt dat daar eens cijfers van boven tafel komen.
Say what? Het gaat niet gepaard met het normale griep virus. Punt.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:04 schreef MakkieR het volgende:
In hoever gaat het Corona virus eigenlijk gepaard met het normale griep virus? Ik heb me namelijk laten vertellen dat de risicogroep in oktober de griepprik krijgt, vooral omdat er dan altijd een griep golf heerst. Ik vind het dus raar dat de experts hier geen link leggen. Dus dat een corona golf onvermijdelijk is in oktober omdat dit de maand is dat een griep golf ook onvermijdelijk is. Hoeveel maatregelen je ook treft.
Om het simpel te zeggen, je dan dit jaar met gemak allebei krijgen.quote:b]How are COVID-19 and influenza viruses similar?[/b]
Firstly, COVID-19 and influenza viruses have a similar disease presentation. That is, they both cause respiratory disease, which presents as a wide range of illness from asymptomatic or mild through to severe disease and death.
Secondly, both viruses are transmitted by contact, droplets and fomites. As a result, the same public health measures, such as hand hygiene and good respiratory etiquette (coughing into your elbow or into a tissue and immediately disposing of the tissue), are important actions all can take to prevent infection.
How are COVID-19 and influenza viruses different?
The speed of transmission is an important point of difference between the two viruses. Influenza has a shorter median incubation period (the time from infection to appearance of symptoms) and a shorter serial interval (the time between successive cases) than COVID-19 virus. The serial interval for COVID-19 virus is estimated to be 5-6 days, while for influenza virus, the serial interval is 3 days. This means that influenza can spread faster than COVID-19.
Further, transmission in the first 3-5 days of illness, or potentially pre-symptomatic transmission –transmission of the virus before the appearance of symptoms – is a major driver of transmission for influenza. In contrast, while we are learning that there are people who can shed COVID-19 virus 24-48 hours prior to symptom onset, at present, this does not appear to be a major driver of transmission.
https://www.who.int/weste(...)vid-19-and-influenza
Yep, en tegelijk lijkt wat beroerder te verlopen.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Say what? Het gaat niet gepaard met het normale griep virus. Punt.
Hier, lees dit maar eens:
[..]
Om het simpel te zeggen, je dan dit jaar met gemak allebei krijgen.
Maar longontsteking blijft longontsteking, bij beide groepen en dat kan dus dodelijk zijn bij ouderen en kwetsbaren.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:08 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ze kunnen uiteraard overlappen, maar zijn NIET hetzelfde. Influenza is GEEN covid-19
Ze gaan ook niet voor niets die griepprik halen.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:15 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Maar longontsteking blijft longontsteking, bij beide groepen en dat kan dus dodelijk zijn bij ouderen en kwetsbaren.
Nope. Kan wel dodelijk zijn uiteraard. Maar eennlongontsteking en het drama bij covid-19 lijkt niet eens op elkaar.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:15 schreef Stray_cat het volgende:
[..]
Maar longontsteking blijft longontsteking, bij beide groepen en dat kan dus dodelijk zijn bij ouderen en kwetsbaren.
Wat is jouw idee over besmettingen in het OV? Ik lees daar niks over, maar als ik bijv, de overvolle bussen en trams, vooral tijdens de spits in Amsterdam zie, dan heb ik mijn twijfels of het OV geen besmettingshaard is.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:26 schreef Vallon het volgende:
[..]
Is ook weer zo'n ding dat mij ieder keer beduusd achterlaat..... dat een mondkapje een vervanging is voor de afstand en al het andere. Als afstand houden niet lukt (wat arbitrair is) gaat wmb de activiteit niet door tenzij het moet en/of betrokken partijen dat samen wel OK vinden.
In tal van landen zie je dan "ik heb een mondkapje" dus de rest telt & hoeft kennelijk niet meer.
Maar goed ik draag tegen mijn gevoel in ook soms een mondkapje (bus) waar ik verder, perfect & goed doorademend hip ding, geen last van hebt.
Dat het wat tegenhoudt, betwijfel ik.
Op grond het helpt iets, om dan dingen te gaan doen, is niet aan mij besteed.
Ik reis 1x per 2 weken naar het werk met OV, en mijn ervaring is dat vrijwel iedereen in de trein netjes zijn mondkapje op zet. Wellicht dat dit in de avonduren/late uren anders is, maar ik zie er weinig problemen (trajecten Dordrecht - Amsterdam - Utrecht) met het dragen van de maskers. Ook niet bij de aansluitende tram/metro.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:42 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
Wat is jouw idee over besmettingen in het OV? Ik lees daar niks over, maar als ik bijv, de overvolle bussen en trams, vooral tijdens de spits in Amsterdam zie, dan heb ik mijn twijfels of het OV geen besmettingshaard is.
OK, goed geregeld dan waarbij er imo desalniettemin een (ws. minimaal) risico kan zijn.quote:Op vrijdag 25 september 2020 23:59 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ter beeldvorming, wij moeten altijd vooraf reserveren, we kunnen niet naar binnen zonder geldige reservering, er mogen maar beperkt aantal mensen in het pand tegelijk aanwezig zijn, groepslessen zijn beperkt in grootte, er zijn zeer duidelijk afgescheiden looppaden, lessen zijn zo ingepland dat je elkaar nooit kruist tussen 2 groepen, er is extra schoonmaak door een schoonmaakbedrijf, iedereen moet bij binnenkomst een eigen fles schoonmaak/disinfectie pakken en papier om de apparatuur/etc te reinigen na verbruik. De ventilatie is ingesteld op alleen verse lucht, en veel ramen staan open.
Ik voel mij er in elk geval behoorlijk prettig bij.
Goed punt. Het fijn zijn als we meer zou weten en onderbouwen wat de OV bijdrage (nu) is.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:42 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
Wat is jouw idee over besmettingen in het OV? Ik lees daar niks over, maar als ik bijv, de overvolle bussen en trams, vooral tijdens de spits in Amsterdam zie, dan heb ik mijn twijfels of het OV geen besmettingshaard is.
Bovendien is de controle op het dragen van een mondmasker nihil. Ik zie regelmatig passagiers zonder mondmasker of met dat ding op hun kin.
Het vervoersbedrijf verplicht een niet-medisch mondmasker, dat werkt dus niet.
Als het zou werken, dan droegen artsen en verpleegkundigen er ook een en was er geen noodzaak om een medisch mondmasker te dragen.
Detail: toen ik mij ging aanmelden voor een coronatest las ik op de website van de GGD: "kom NIET met het OV naar de RAI"
In de trein houden mensen zich er wel aan heb ik ook gezien. Dat kan te maken hebben met het feit dat ze een conducteur kunnen verwachten.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:44 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Ik reis 1x per 2 weken naar het werk met OV, en mijn ervaring is dat vrijwel iedereen in de trein netjes zijn mondkapje op zet. Wellicht dat dit in de avonduren/late uren anders is, maar ik zie er weinig problemen (trajecten Dordrecht - Amsterdam - Utrecht) met het dragen van de maskers. Ook niet bij de aansluitende tram/metro.
In de trein houdt men zich er net zo min aan als in de bus en de tram. Naar mijn anecdotische en redelijk sporadische ervaringenquote:Op zaterdag 26 september 2020 01:14 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
In de trein houden mensen zich er wel aan heb ik ook gezien. Dat kan te maken hebben met het feit dat ze een conducteur kunnen verwachten.
In de metro in Amsterdam kwam er vandaag ene fietskoerier binnen die geen mondmasker droeg, zelfs niet op zijn kin..
Dat is een misverstand. Dat een niet-medisch masker niet gebruikt kan worden voor medische handelingen betekent niet dat het niet werkt in het OV. Natuurlijk zijn er gradaties afhankelijk van de kwaliteit (een oude sok heeft vrijwel 0 werking) naar een standaard drielaags melt blown masker uit de supermarkt houdt wel degelijk een flinke hoeveelheid druppels tegen en helpt dus tegen de verspreiding. Helemaal als beide personen (de theoretische ‘uitstoter’ en ‘ontvanger’) er een draagt.quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:42 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
[..]
Wat is jouw idee over besmettingen in het OV? Ik lees daar niks over, maar als ik bijv, de overvolle bussen en trams, vooral tijdens de spits in Amsterdam zie, dan heb ik mijn twijfels of het OV geen besmettingshaard is.
Bovendien is de controle op het dragen van een mondmasker nihil. Ik zie regelmatig passagiers zonder mondmasker of met dat ding op hun kin.
Het vervoersbedrijf verplicht een niet-medisch mondmasker, dat werkt dus niet.
Als het zou werken, dan droegen artsen en verpleegkundigen er ook een en was er geen noodzaak om een medisch mondmasker te dragen.
Detail: toen ik mij ging aanmelden voor een coronatest las ik op de website van de GGD: "kom NIET met het OV naar de RAI"
Een conducteur kunnen verwachten?quote:Op zaterdag 26 september 2020 01:14 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
In de trein houden mensen zich er wel aan heb ik ook gezien. Dat kan te maken hebben met het feit dat ze een conducteur kunnen verwachten.
In de metro in Amsterdam kwam er vandaag ene fietskoerier binnen die geen mondmasker droeg, zelfs niet op zijn kin..
Goed filmpjequote:Op zaterdag 26 september 2020 01:36 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Dat is een misverstand. Dat een niet-medisch masker niet gebruikt kan worden voor medische handelingen betekent niet dat het niet werkt in het OV. Natuurlijk zijn er gradaties afhankelijk van de kwaliteit (een oude sok heeft vrijwel 0 werking) naar een standaard drielaags melt blown masker uit de supermarkt houdt wel degelijk een flinke hoeveelheid druppels tegen en helpt dus tegen de verspreiding. Helemaal als beide personen (de theoretische ‘uitstoter’ en ‘ontvanger’) er een draagt.
quote:Op zaterdag 26 september 2020 01:36 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Dat is een misverstand. Dat een niet-medisch masker niet gebruikt kan worden voor medische handelingen betekent niet dat het niet werkt in het OV. Natuurlijk zijn er gradaties afhankelijk van de kwaliteit (een oude sok heeft vrijwel 0 werking) naar een standaard drielaags melt blown masker uit de supermarkt houdt wel degelijk een flinke hoeveelheid druppels tegen en helpt dus tegen de verspreiding. Helemaal als beide personen (de theoretische ‘uitstoter’ en ‘ontvanger’) er een draagt.
Hier in mondkapjesland gisteren toch weer een stevig aantal van 255 besmettingen. Belachelijk veel, gelukkig doen we in Nederland niet aan die onzin mee.quote:Op zaterdag 26 september 2020 01:36 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Dat is een misverstand. Dat een niet-medisch masker niet gebruikt kan worden voor medische handelingen betekent niet dat het niet werkt in het OV. Natuurlijk zijn er gradaties afhankelijk van de kwaliteit (een oude sok heeft vrijwel 0 werking) naar een standaard drielaags melt blown masker uit de supermarkt houdt wel degelijk een flinke hoeveelheid druppels tegen en helpt dus tegen de verspreiding. Helemaal als beide personen (de theoretische ‘uitstoter’ en ‘ontvanger’) er een draagt.
Ik probeer dit vanuit een logische beredenering te verklaren, waarom een tweede corona golf op komst is. Eerlijk gezegd geloof ik niet zo in de maatregelen. Die tweede golf komt er met of zonder maatregelen. Je zou gelijk hebben als de hele wereld de maatregelen niet serieus zou nemen, maar zelfs waar veel strengere regels gelden zie je de tweede golf gewoon komen. Dus wat betreft de golf, heeft het voor mij dezelfde effect als de griep. Wat voor maatregelen je ook neemt, Corona of griep krijg je altijd, je houdt het niet tegen met maatregelen. alleen met een vaccin ( griep prik )quote:Op zaterdag 26 september 2020 00:08 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Eh... volgens mij trek jij conclusies die je niet kan trekken. Ten eerste gaat corona niet gelijk op met de griep maar kan het hele jaar door opvlammen, dat hebben we wereldwijd kunnen aanschouwen. Ten tweede, waar haal jij vandaan dat griep onvermijdelijk is, hoeveel maatregelen je ook treft? Dat hebben we nog nooit uitgetest omdat het niet exponentieel is. Ten derde; waar haal jij vandaan dat een coronagolf onvermijdelijk is, hoeveel maatregelen je ook treft?
Waar is mondkapjesland? hier in spanje is blijft het ook oplopen terwijl dat volgens mij gewoon redelijk normaal is aangezien we weer de herfst in gaan. In feite als je de verschillen ziet tussen zweden nederland en spanje maakt het geen hol uit met wat voor ingrepen je doet mbt maskers en distancing etc, zeker als je de curves bekijkt van andere jaren icm de onderterfte zoals goed uitgelegd in het filmpje wat ik net heb gepost. maar well heel de economie naar de klote en daar moeten de echte effecten nog van komen en ook de nadelige effecten van maskers en lockdowns zullen nog komen lijkt me(aangezien men geen weerstand heeft op kunnen bouwen of amperquote:Op zaterdag 26 september 2020 08:00 schreef Dven het volgende:
[..]
Hier in mondkapjesland gisteren toch weer een stevig aantal van 255 besmettingen. Belachelijk veel, gelukkig doen we in Nederland niet aan die onzin mee.
Tsja. Daarom gewoon even de noodtoestand oproepen. Dan is de grondwet weinig meer waard.quote:Op vrijdag 25 september 2020 20:03 schreef iBenny het volgende:
[..]
Simpel: Grondwetten. (Leeftijds)discriminatie mag niet en dat is het.
Er zijn wel wat meer landen dan Spanje die maskers dragen. Zo ongeveer heel Europa buiten het eigenwijze Nederland. Raar dat de focus dan toch vooral ligt op de paar landen die mindere cijfers hadden dan Nederland (alhoewel dat in dit tempo niet lang meer duurt). Overigens heeft niemand beweerd dat mondkapjes hét middel zijn. Wél een belangrijk facet in de aanpak. Dan moet de rest ook nog steeds kloppen het.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:25 schreef zomerindebol het volgende:
[..]
Waar is mondkapjesland? hier in spanje is blijft het ook oplopen terwijl dat volgens mij gewoon redelijk normaal is aangezien we weer de herfst in gaan. In feite als je de verschillen ziet tussen zweden nederland en spanje maakt het geen hol uit met wat voor ingrepen je doet mbt maskers en distancing etc, zeker als je de curves bekijkt van andere jaren icm de onderterfte zoals goed uitgelegd in het filmpje wat ik net heb gepost. maar well heel de economie naar de klote en daar moeten de echte effecten nog van komen en ook de nadelige effecten van maskers en lockdowns zullen nog komen lijkt me(aangezien men geen weerstand heeft op kunnen bouwen of amper
Er zijn anders genoeg onderzoeken dat mondkapjes amper helpen m laatst nog een duits onderzoek op dat gebied. en als je het mondkapje niet goed gebruikt dan heeft het weer nadelige effecten buiten de psyche problemen.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:32 schreef Dven het volgende:
[..]
Er zijn wel wat meer landen dan Spanje die maskers dragen. Zo ongeveer heel Europa buiten het eigenwijze Nederland. Raar dat de focus dan toch vooral ligt op de paar landen die mindere cijfers hadden dan Nederland (alhoewel dat in dit tempo niet lang meer duurt). Overigens heeft niemand beweerd dat mondkapjes hét middel zijn. Wél een belangrijk facet in de aanpak. Dan moet de rest ook nog steeds kloppen het.
Sowieso joh, al dat gejank. Het ergste wat je kan overkomen is dat je binnen af en toe met een stoffen kap voor de mond zit. Alsof niet het halve land 's winters sowieso al met een sjaal rondloopt. Slap gedoe. Maar goed, vandaag 3000?
we zijn clowns tov Belgie en Duitsland, wat je straks krijgt dat wij worden aangemerkt als oranje/rood gebied omdat er te weinig wordt gedaan.quote:Op zaterdag 26 september 2020 07:36 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Goed filmpje![]()
Al vanaf het begin heb ik mij ernstig verbaasd over de stelling van OMT, Rutte en RIVM dag mondkapjes onzin zijn en niet bijvoorbeeld NU, eigenlijk 2 weken geleden al, verplicht werden gesteld in omgevingen als winkelcentra, winkels en supermarkten.
Of we doen niks en jij krijgt een ongeluk maar kan niet geholpen worden op de IC omdat die compleet vol ligt met corona patiënten.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:48 schreef byah het volgende:
Straks komt de angst als er weer honderden doden gaan vallen, dan zal het weer paniekvoetbal worden en gaat alles op slot. Hetzelfde riedeltje als in maart.
Als ik daardoor gewoon naar de bioscoop kan gaan, game arcade, lekker uit eten, vrienden op bezoek etc zal het me worst zijn wat het buitenland daarvan vind lol 😂quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:47 schreef THEFXR het volgende:
[..]
we zijn clowns tov Belgie en Duitsland, wat je straks krijgt dat wij worden aangemerkt als oranje/rood gebied omdat er te weinig wordt gedaan.
Alle medisch personeel wereldwijd die al jaren mondkapjes langdurig dragen zijn ernstig ziek door hun eigen ingeademde rotzooi? Wat een onzin scrijf je toch op.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:37 schreef zomerindebol het volgende:
In een kleine of slechte geventileerde ruimte ben ik het wel eens dat een korte tijd een mondkapje op geen kwaad kan, maar als je het langer op houd dan adem je een te lange periode gewoon je eigen rotzooi in, wat gewoon niet gezond is.
Maar goed ik hou dan ook niet zo van onnodige zaken die gewoon in feite amper helpen tot zelfs erg nadelig zijn.
Ik zie het verband tussen wat je zegt en die quote erboven niet helemaal, maar dat ligt vast aan mij.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:50 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Als ik daardoor gewoon naar de bioscoop kan gaan, game arcade, lekker uit eten, vrienden op bezoek etc zal het me worst zijn wat het buitenland daarvan vind lol 😂
quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:49 schreef wpor het volgende:
[..]
Of we doen niks en jij krijgt een ongeluk maar kan niet geholpen worden op de IC omdat die compleet vol ligt met corona patiënten.
Daarnaast raken zorgen medewerkers overwerkt, dus nog minder kans om geholpen te worden.
Of je zorgt ervoor dat de mensen wat beter voorbereid zijn en zorgt dat ze veel meer vitamine D binnen krijgen en deelt bv dat gratis uit, met meerdere aandachtspunten waar mensen zelf voor kunnen zorgen.
Tot nog toe lijkt alles op redelijk normaal niveau te zijn als kijkt naar andere jaren en rekening houd met jaren er voor waar weer veel minder mensen dood gingen( dat was voor mij ook een eyeopener in de video die ik gepost heb)
Maarja, waar maken we ons druk om hè.
Hihihiquote:Op zaterdag 26 september 2020 08:50 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Als ik daardoor gewoon naar de bioscoop kan gaan, game arcade, lekker uit eten, vrienden op bezoek etc zal het me worst zijn wat het buitenland daarvan vind lol 😂
Er zjjn er genoeg die er problemen mee hebben en vergeet niet dat die het allemaal dragen in een optimale ruimte en waar ook nog eens telkens een nieuwe of schone op kunnen zetten.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:51 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Alle medisch personeel wereldwijd die al jaren mondkapjes langdurig dragen zijn ernstig ziek door hun eigen ingeademde rotzooi? Wat een onzin scrijf je toch op.
Normaal niveau, ja, dankzij de maatregelen. We konden het NET aan met de ICs. Wat denk je wat er anders gebeurt was?quote:
Mijn bericht was meer een verwijt naar de overheid.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:49 schreef wpor het volgende:
[..]
Of we doen niks en jij krijgt een ongeluk maar kan niet geholpen worden op de IC omdat die compleet vol ligt met corona patiënten.
Daarnaast raken zorgen medewerkers overwerkt, dus nog minder kans om geholpen te worden.
Maarja, waar maken we ons druk om hè.
quote:Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB roepen hun leden zaterdag in een brief op "om alles uit de kast te halen om een tweede golf en lockdown te voorkomen".
"Een tweede lockdown dreigt, met alle draconische gevolgen voor ondernemers, werknemers en de economie van dien. Als ons gedrag niet verandert, wordt het ongelofelijk lastig om dat te voorkomen", schrijven VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen en MKB-Nederland-voorzitter Jacco Vonhof in de brief.
Volgens de ondernemersorganisaties kunnen bedrijven een belangrijke rol spelen in het veranderen van dat gedrag, bijvoorbeeld door in winkels en bedrijven de aandacht te vestigen op het bewaren van afstand. "Omdat we merken dat de aandacht is verslapt, roepen we iedereen op hier opnieuw en zichtbaar aandacht aan te geven en de protocollen strikt na te leven."
Verder roepen de ondernemersorganisaties nogmaals op om mensen zoveel mogelijk thuis te laten werken en werknemers met klachten niet naar werk te laten komen.
Vrijdag maakte premier Mark Rutte bekend dat in nog eens acht veiligheidsregio's de coronamaatregelen zullen worden aangescherpt vanwege het oprukkende coronavirus. Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) waarschuwde vorige week al dat Nederland aan de vooravond van een tweede golf staat.
Dat laatste ben ik het mee eens.quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:57 schreef byah het volgende:
[..]
Mijn bericht was meer een verwijt naar de overheid.
Overigens word ik doodmoe van het narrative dat we naar de tweede lockdown gaan, terwijl er in NL nooit een lockdown heeft plaatsgevonden.
[..]
quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:50 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Als ik daardoor gewoon naar de bioscoop kan gaan, game arcade, lekker uit eten, vrienden op bezoek etc zal het me worst zijn wat het buitenland daarvan vind lol 😂
quote:Op zaterdag 26 september 2020 08:56 schreef zomerindebol het volgende:
[..]
Er zjjn er genoeg die er problemen mee hebben en vergeet niet dat die het allemaal dragen in een optimale ruimte en waar ook nog eens telkens een nieuwe of schone op kunnen zetten.
Hier zijn een aantal onderzoeken over te vinden mbt het helpen van influenza virussen en die onderzoeken geven dat aan.
je kan dat gewoon opzoeken als je de moeite doet
Kijktip voor je mischien dat je mening dan wat bijgesteld gaat worden zeker als je nog zelf wat vervolgonderzoeken doet.
OVerigens is mijn vrouw arts en heeft hele lange shifts moeten doen met maskers en die werd altijd duizelig van langdurig gebruik, al had die ook wel behoorlijk zwaar werk op forensisch gebied
Is een troll die zich voordoet als weeaboo anime tiener XD lowl ^^ :3 lekker huggen op de comiccon! xoxoquote:Op zaterdag 26 september 2020 08:58 schreef RedFever007 het volgende:
[..]wordt je niet moe van jezelf?
Als je zo graag wilt, prima. Maar straks niet zeiken als je geen IC bed toegewezen krijgt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |