Bijzondere bij Kaag is wel dat ze helemaal van buiten het partijkader komt en ook eigenlijk ook helemaal niet in beeld was als eventueel opvolger van Pechtold. Ze doet me een beetje denken aan Winnie Sorgdrager. Die was ook van buiten de partij geplukt en had ook wel dat type populariteit. Die liep alleen teveel deuken als minister op om nog een kans te maken. Dat lijkt Kaag beter af te gaan.quote:Op maandag 22 juni 2020 11:15 schreef archito het volgende:
[..]
En Marche was destijds wel een nieuwe partij toch?
Het voordeel aan D66 is dat de organisatie goed op de orde is en er een uitgebreid netwerk is. Nadeel is ook dat het als volwassen partij een geschiedenis heeft waardoor mensen kunnen afhaken.
Die kans lijkt me sowieso erg groot. Je zit nu met 19 man in de kamer, Kaag en ik neem aan ook Koolmees (en Van Veldhoven?) komen daar nog bij. Je wil vast ook nog 1 of 2 nieuwkomers hoog op de lijst zetten. Heb je al 24 mensen, terwijl je nu op 10 zetels staat. Dan moeten er mensen zo laag gezet worden dat de kans op herkozen worden erg klein is. En ervaren mensen die onder Pechtold hoog stonden willen vast niet tot zo laag zakken.quote:Op maandag 22 juni 2020 20:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik ben ook benieuwd wat dit voor gevolgen gaat hebben voor de komende kieslijst. Ik vermoed dat Pechtold-getrouwen als Paul van Meenen, Ingrid van Engelshoven en Kees Verhoeven wel eens afgevoerd kunnen gaan worden.
Ik bedoel de enige vrouwelijke lijsttrekker van een grote partij van de laatste dertig jaar is als kritiek vermoord, dus dat genadeloze afserveren valt in verhouding wel mee.quote:Op maandag 22 juni 2020 11:44 schreef Generationalpha het volgende:
[..]
Ik denk dat het wel meevalt. Vrouwen kunnen (net als bij Halsema gebeurde) ook altijd nog de vrouwenkaart trekken. "Ja ik ben vrouw dus ik krijg meer kritiek."
Terwijl ik talloze mannelijke politici echt genadeloos afgeserveerd heb zien worden de afgelopen 20 jaar.
Beoordeel iemand op zijn/haar inhoud in plaats van geslacht.
Ja die 19 man zitten natuurlijk ook wel de nodige backbenchers bij. Ik denk niet dat veel mensen een Matthijs Sienot, Achraf Bouali of een Maarten Groothuizen zullen gaan missen. Dus het is meer interessant of er bekendere gezichten gaan verdwijnen. Interessant zijn ook Jessica van Eijs en Rens Ramaekers. Minder bekend maar beide wel een hele grote persoonlijke achterban.quote:Op maandag 22 juni 2020 20:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die kans lijkt me sowieso erg groot. Je zit nu met 19 man in de kamer, Kaag en ik neem aan ook Koolmees (en Van Veldhoven?) komen daar nog bij. Je wil vast ook nog 1 of 2 nieuwkomers hoog op de lijst zetten. Heb je al 24 mensen, terwijl je nu op 10 zetels staat. Dan moeten er mensen zo laag gezet worden dat de kans op herkozen worden erg klein is. En ervaren mensen die onder Pechtold hoog stonden willen vast niet tot zo laag zakken.
Wel lijkt het me dat Kaag nog weinig eigen favorieten heeft binnen de partij, als betrekkelijke buitenstaander.
Zeker van redelijk hoge plekken lijken me Kaag, Jetten (die verwacht ik gewoon op 2), Paternotte, Koolmees, Van Weyenberg en Pia Dijkstra als ze door wil. Maar daar zal in elk geval nog 1 vrouw bij moeten (Bergkamp, Van Veldhoven?). En mannen als De Groot en Sneller zijn net nieuw en doen het prima als kamerleden met opvallende portefeuilles, die wil je eigenlijk ook niet na 1 periode weer dumpen.
Kees Verhoeven heeft toch al aangeven dat hij zich niet meer verkiesbaar stelt?quote:Op maandag 22 juni 2020 20:12 schreef Hexagon het volgende:
Ik ben ook benieuwd wat dit voor gevolgen gaat hebben voor de komende kieslijst. Ik vermoed dat Pechtold-getrouwen als Paul van Meenen, Ingrid van Engelshoven en Kees Verhoeven wel eens afgevoerd kunnen gaan worden.
Ow van Verhoeven had ik dat nog niet gehoord.quote:Op maandag 22 juni 2020 22:43 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
Kees Verhoeven heeft toch al aangeven dat hij zich niet meer verkiesbaar stelt?
en ingrid van Engelshoven zal denk ik niet hoog op de lijst komen maar dat komt niet door Kaag maar vooral door haar eigen functioneren als minister. Uiterst zwak op een voor D66 heel belangrijk ministerie, Het is echt een misstap geweest om haar daar op te zetten.
dat heeft hij toch al een tijdje geleden bekend gemaakt.quote:Op maandag 22 juni 2020 22:53 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ow van Verhoeven had ik dat nog niet gehoord.
Als hij zichzelf onsterfelijk belachelijk wil maken misschienquote:Op dinsdag 23 juni 2020 15:20 schreef Generationalpha het volgende:
Paternotte zat wel vreemd te doen hier. Wil hij zich ook nog kandidaat stellen?
Wat was dit voor vaag gedoe dan?quote:Op dinsdag 23 juni 2020 15:24 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als hij zichzelf onsterfelijk belachelijk wil maken misschien
Geen idee, kan natuurlijk zijn dat hij bang is afgevoerd te worden en hoopt op een telefoontje van Kaag.quote:Op dinsdag 23 juni 2020 15:57 schreef Generationalpha het volgende:
[..]
Wat was dit voor vaag gedoe dan?
Bijna zekerheidje. En als ze er dan wat van zegt moet ze niet zo miepen en de vrouwendiscriminatie-kaart trekken.quote:Op maandag 22 juni 2020 11:42 schreef capricia het volgende:
[..]
Nee, geen slachtofferrol.
Maar ik heb zo het vermoeden dat er heftig gereageerd gaat worden op een sterke vrouw die hoog mikt.
We gaan het zien..![]()
Hopelijk zit ik er naast.
Of hij hoopte dat Jetten af zou gaan in een verkiezing, dan was hij de logische kroonprins achter Kaag.quote:Op dinsdag 23 juni 2020 16:02 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Geen idee, kan natuurlijk zijn dat hij bang is afgevoerd te worden en hoopt op een telefoontje van Kaag.
was hij toen ie parlementariër werd niet crown prince?quote:Op dinsdag 23 juni 2020 15:24 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als hij zichzelf onsterfelijk belachelijk wil maken misschien
Ja, maar die strijd is gestredenquote:Op woensdag 24 juni 2020 07:00 schreef JoshCampbell het volgende:
[..]
was hij toen ie parlementariër werd niet crown prince?
Geen wonder dat D66 zo ver van de samenleving af staat. Die zitten allemaal in het buitenland. Woont Kaag inmiddels wel in Nederland?quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:01 schreef Hexagon het volgende:
Nou ik ben benieuwd of Ton Visser de drempel voor deelname behaalt.![]()
https://www.bd.nl/tilburg(...)r-in-china~a65c78f6/
Ja dagelijks vanuit Palestina naar het departement komen is niet echt te doen.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:05 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Geen wonder dat D66 zo ver van de samenleving af staat. Die zitten allemaal in het buitenland. Woont Kaag inmiddels wel in Nederland?
Ze kan dit ook wekelijks doen. Of maandelijks. Of week op, week af. En reiskostenvergoeding opstrijken natuurlijk. Het schijnt dat er voor d66 prominenten bovendien nog wel appartementjes te vinden zijn.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja dagelijks vanuit Palestina naar het departement komen is niet echt te doen.
Ze heeft een huis in Den Haag. Maar ik weet niet of haar man daar inmiddels ook woont, aan het begin in elk geval niet.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:33 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Ze kan dit ook wekelijks doen. Of maandelijks. Of week op, week af. En reiskostenvergoeding opstrijken natuurlijk. Het schijnt dat er voor d66 prominenten bovendien nog wel appartementjes te vinden zijn.
Te links, om het plat te zeggen. Ze heeft het profiel niet om de midden-rechts kiezer aan te spreken. Daar is D66 en Kaag in het bijzonder te sterk.. kosmopolotisch, zullen we maar zeggen. Kaag als leider betekent een strijd om stemmers met Groen-Links en de PvdA om de zwevende kiezers op midden-links.quote:Op dinsdag 23 juni 2020 10:28 schreef zoost het volgende:
Ongetwijfeld een kundige diplomaat, maar niet iemand die als Premier de bevolking achter zich krijgt. Te uitgesproken in zaken als: buitenlands beleid en vluchtelingenbeleid. Denk ik.
Als je de agenda van Kaag wil weten hoef je alleen maar wat te googlen. Ik zou niet adviseren om af te gaan op eventuele uitspraken in de pers. Die legt elke volksvertegenwoordiger naast zich neer als election day voorbij is.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:42 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ze heeft een huis in Den Haag. Maar ik weet niet of haar man daar inmiddels ook woont, aan het begin in elk geval niet.
@:Hexagon: als ik jou was zou ik hopen dat die Ton Visser het haalt, dan wordt Kaag tenminste gedwongen om wat uitspraken te doen over haar standpunten. Want veel verder dan "ik moet de eerste vrouwelijke premier worden" komt ze in haar interviews helaas niet. Wat denkt ze over sociaal economische zaken, over klimaat? Hoe denkt ze over samenwerken met links, tot aan de SP toe?
Veel verder dan wat algemeenheden is ze helaas nog niet gekomen.
Die debatavonden gaan sowieso wel door maar zullen zonder tegenkandidaat meer in een Q&A veranderen.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:42 schreef Hanca het volgende:
@:Hexagon: als ik jou was zou ik hopen dat die Ton Visser het haalt, dan wordt Kaag tenminste gedwongen om wat uitspraken te doen over haar standpunten. Want veel verder dan "ik moet de eerste vrouwelijke premier worden" komt ze in haar interviews helaas niet. Wat denkt ze over sociaal economische zaken, over klimaat? Hoe denkt ze over samenwerken met links, tot aan de SP toe?
Veel verder dan wat algemeenheden is ze helaas nog niet gekomen.
Probleem is dat de leden uiteindelijk over die standpunten gaan, en ik moet eerlijk zeggen dat ik niet helemaal weet hoeveel invloed de lijsttrekker heeft op het verkiezigingsprogramma. Dus in dit stadium kan ze nog niet hele radicale andere meningen hebben want die moeten nog goedgekeurd worden door de leden.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:42 schreef Hanca het volgende:
@Hexagon: als ik jou was zou ik hopen dat die Ton Visser het haalt, dan wordt Kaag tenminste gedwongen om wat uitspraken te doen over haar standpunten. Want veel verder dan "ik moet de eerste vrouwelijke premier worden" komt ze in haar interviews helaas niet. Wat denkt ze over sociaal economische zaken, over klimaat? Hoe denkt ze over samenwerken met links, tot aan de SP toe?
Veel verder dan wat algemeenheden is ze helaas nog niet gekomen.
Zo werkt het bij elke partij, toch sluit De Jonge FvD al uit en wil hij meer marktwerking in de zorg, terwijl Keijzer laat merken dat ze misschien wel liever met FvD dan GL regeert. En ja, daar heeft een lijsttrekker invloed op, die zit namelijk aan die tafel na de verkiezingen.quote:Op woensdag 24 juni 2020 08:58 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
Probleem is dat de leden uiteindelijk over die standpunten gaan, en ik moet eerlijk zeggen dat ik niet helemaal weet hoeveel invloed de lijsttrekker heeft op het verkiezigingsprogramma. Dus in dit stadium kan ze nog niet hele radicale andere meningen hebben want die moeten nog goedgekeurd worden door de leden.
Bij het CDA wordt het inderdaad toch nog spannend. maar ik begrijp dat D66 (nog) geen tegenkandidaat heeft? Aangezien Jetten afhaakt zou ik daar ook niet weten wie anders eerlijk gezegd.quote:Op woensdag 24 juni 2020 10:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zo werkt het bij elke partij, toch sluit De Jonge FvD al uit en wil hij meer marktwerking in de zorg, terwijl Keijzer laat merken dat ze misschien wel liever met FvD dan GL regeert. En ja, daar heeft een lijsttrekker invloed op, die zit namelijk aan die tafel na de verkiezingen.
Nee die strijd bleek al lang gestreden voor het formele gedeelde begonquote:Op woensdag 24 juni 2020 23:59 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Bij het CDA wordt het inderdaad toch nog spannend. maar ik begrijp dat D66 (nog) geen tegenkandidaat heeft? Aangezien Jetten afhaakt zou ik daar ook niet weten wie anders eerlijk gezegd.
Brabant en avonturier zijn toch combinaties die je niet vaak zult tegenkomen bij D66.quote:Op donderdag 25 juni 2020 00:14 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee die strijd bleek al lang gestreden voor het formele gedeelde begon
Alleen de Brabantse avonturier Ton Visser zou nog tegenkandidaat kunnen worden als voldoende mensen dat een goede grap vinden.
Kaag hoeft het natuurlijk niet per sé de komende verkiezing te worden, ze kan natuurlijk rustig vice-premier worden. Maar de kans is denk ik sowieso klein dat D66 ooit de minister-president levert. Dat kan echt alleen in voor hen ideale omstandigheden, omdat ik denk dat de bovengrens van D66 ongeveer 25 zetels is.quote:Op donderdag 25 juni 2020 09:48 schreef Ryan3 het volgende:
Overigens acht ik de kans gering dat Kaag ooit minister-president wordt. Je kunt ervan uit gaan dat VVD grootste partij blijft en wrs ook dat Rutte lijsttrekker blijft, bij afwezigheid van geloofwaardige opvolgers, en ook dat dus bij de volgende formatie de VVD het initiatief naar zich toetrekt en dat Rutte niet een stapje opzij zet om Kaag het te gunnen de eerste NLse vrouwelijke minister-president te worden. Even afgezien nog van de vraag of Kaag dus idd ervoor kan zorgen dat D66 niet behoorlijk wat zetels verliest en dus iets minder noten op hun zang kunnen hebben bij een eventuele volgende deelname aan de regering.
Ja, Paars1 idd 24 zetels, historisch gezien de grootste uitslag. D66 is verder altijd redelijk een overloop- en daardoor jojo-partij geweest. Worden ze uitgesloten van deelname aan een regering hebben ze de kans om te groeien, doen ze mee aan een regering dan slinkt de achterban weer. Zie uitslag bij Paars2 14 zetels. Ik denk dat het niet onredelijk is te veronderstellen dat ze komende TK-verkiezingen weer behoorlijk wat zetels verliezen. Misschien dat het Kaag-effect wel voor wat overloop kan zorgen echter vanuit PvdA kant, maar of dat genoeg is?quote:Op donderdag 25 juni 2020 09:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Kaag hoeft het natuurlijk niet per sé de komende verkiezing te worden, ze kan natuurlijk rustig vice-premier worden. Maar de kans is denk ik sowieso klein dat D66 ooit de minister-president levert. Dat kan echt alleen in voor hen ideale omstandigheden, omdat ik denk dat de bovengrens van D66 ongeveer 25 zetels is.
Druk geweest, artikel niet gelezen (en lukt me nu sws ook niet), maar wel een interview gehoord op radio1 en eerlijk gezegd: vage tot niets verplichtende strofen debiteerde ze en waarom het een must is eindelijk eens een vrouwelijke minister-president in NL te krijgen, is me ook niet geheel duidelijk geworden. Ze wordt door behoorlijk wat mensen gezien als uitermate capabel, vooral ogv haar werkzaamheden in haar vorige leven als diplomaat, maar voor de rest staat me niet echt iets van haar bij mbt haar werkzaamheden in dit kabinet afgelopen 3 jaar. Ze springt er in mijn ogen niet bovenuit. Daarbij het werk van een diplomaat is sws een geheel andere tak van sport gek genoeg dan een 4-partijen-coalitie leiden als minister-president in NL, dat is toch een stukje ruiger en daardoor sta je onder grotere prestatiedruk. (Plus als diplomaat doe je in alle stilte je werk, daar waar een minister-president een uiterst publieke functie is).quote:Op dinsdag 23 juni 2020 19:35 schreef Jojoke het volgende:
Ik las net het VN interview met Kaag. Ze zou eigenlijk een betere premier zijn dan Rutte. Rutte kijkt korte termijn en zij kijkt lange termijn. Verder heb ik geen enkele twijfel dat ze een uitstekende premier zou zijn.
Met haar partij wordt het wel een opgave om premier te worden. Jammer is dat, maar zo werkt een verkiezing. Ze moet dus met een goed verhaal komen dat ook niet-D66 publiek aanspreekt.
Mwah, D66 kent wel behoorlijk wat excentrieke leden. Het buiten de lijntjes willen kleuren past wel bij het gedachtegoed natuurlijk.quote:Op donderdag 25 juni 2020 09:39 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Brabant en avonturier zijn toch combinaties die je niet vaak zult tegenkomen bij D66..
Vage en niets verplichtende strofen voortbrengen zijn juist zeer handig als je premier bent. Balkenende en Rutte zijn er groot mee geworden.quote:Op donderdag 25 juni 2020 10:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Druk geweest, artikel niet gelezen (en lukt me nu sws ook niet), maar wel een interview gehoord op radio1 en eerlijk gezegd: vage tot niets verplichtende strofen debiteerde ze en waarom het een must is eindelijk eens een vrouwelijke minister-president in NL te krijgen, is me ook niet geheel duidelijk geworden. Ze wordt door behoorlijk wat mensen gezien als uitermate capabel, vooral ogv haar werkzaamheden in haar vorige leven als diplomaat, maar voor de rest staat me niet echt iets van haar bij mbt haar werkzaamheden in dit kabinet afgelopen 3 jaar. Ze springt er in mijn ogen niet bovenuit. Daarbij het werk van een diplomaat is sws een geheel andere tak van sport gek genoeg dan een 4-partijen-coalitie leiden als minister-president in NL, dat is toch een stukje ruiger en daardoor sta je onder grotere prestatiedruk. (Plus als diplomaat doe je in alle stilte je werk, daar waar een minister-president een uiterst publieke functie is).
Ja, akkoord laatste wel waar, iig vroeger, maar ik heb bij de combinatie Brabant en avonturier toch echt een andere associatie dan bij de gemiddelde D66'er momenteel. Nofi.quote:Op donderdag 25 juni 2020 11:52 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Mwah, D66 kent wel behoorlijk wat excentrieke leden. Het buiten de lijntjes willen kleuren past wel bij het gedachtegoed natuurlijk.
Niet in de sollicitatieronde lijkt me, toch?quote:[..]
Vage en niets verplichtende strofen voortbrengen zijn juist zeer handig als je premier bent. Balkenende en Rutte zijn er groot mee geworden.
Misschien moet je dan toch nog eens het artikel lezen. Ze zat niet ergens op een stoffige ambassade in hartje Afrika.quote:Op donderdag 25 juni 2020 10:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Druk geweest, artikel niet gelezen (en lukt me nu sws ook niet), maar wel een interview gehoord op radio1 en eerlijk gezegd: vage tot niets verplichtende strofen debiteerde ze en waarom het een must is eindelijk eens een vrouwelijke minister-president in NL te krijgen, is me ook niet geheel duidelijk geworden. Ze wordt door behoorlijk wat mensen gezien als uitermate capabel, vooral ogv haar werkzaamheden in haar vorige leven als diplomaat, maar voor de rest staat me niet echt iets van haar bij mbt haar werkzaamheden in dit kabinet afgelopen 3 jaar. Ze springt er in mijn ogen niet bovenuit. Daarbij het werk van een diplomaat is sws een geheel andere tak van sport gek genoeg dan een 4-partijen-coalitie leiden als minister-president in NL, dat is toch een stukje ruiger en daardoor sta je onder grotere prestatiedruk. (Plus als diplomaat doe je in alle stilte je werk, daar waar een minister-president een uiterst publieke functie is).
Ik ben in grote lijnen op de hoogste van haar cv.quote:Op donderdag 25 juni 2020 12:57 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Misschien moet je dan toch nog eens het artikel lezen. Ze zat niet ergens op een stoffige ambassade in hartje Afrika.
Laten we het hopen, ik snak ook wel naar een andere premier dan Rutte na 10 jaar. Maar ondanks dat ik het zeker niet altijd met de VVD eens ben en was, kan hij goed leiding geven, is het een slim persoon en heel sterk in debatten (in de verkiezingen).quote:Op donderdag 25 juni 2020 15:36 schreef Hexagon het volgende:
Overigens zie ik niet echt een reden voor D66 om het premierschap niet als ambitie te hebben. Het is voor D66 natuurlijk zeer lastig en vergt een buitengewone hoeveelheid mazzel. Maar als je er meteen maar vanuit gaat dat het niet lukt dan wordt dat ook een self fulfilling prophecy. Net als dat ook het geval is wanneer je meteen de strijd tegen Rutte opgeeft.
Dat geldt trouwens voor iedere partij. Rutte staat nu even heel goed. Maar dat kan zo weer over zijn als er een of ander VVD-schandaal komt of wanneer er impopulaire maatregelen moeten worden genomen. Maar wanneer partijen zich nu al gewonnen geven, en nederig doen aan een gedoodverfde premier Rutte IV, dan geven ze hun kans zelf weg.
Veel kiezers stemmen ook op Rutte omdat ze het geen goede premier vinden ondanks de VVD. Als een andere partij een goed alternatief weet te bieden dan kan dat ook verleidelijk zijn om een keer wat anders te willen dan Rutte.
Ja, onderhandelen met 101 verschillende milities en buitenlandse bemoeials zoals Rusland en de VS in Syrische Burgeroorlog, is natuurlijk wel veel minder gecompliceerd dan met de partijtijgers van D66, VVD en CDA.quote:Op donderdag 25 juni 2020 10:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ze springt er in mijn ogen niet bovenuit. Daarbij het werk van een diplomaat is sws een geheel andere tak van sport gek genoeg dan een 4-partijen-coalitie leiden als minister-president in NL, dat is toch een stukje ruiger en daardoor sta je onder grotere prestatiedruk. (Plus als diplomaat doe je in alle stilte je werk, daar waar een minister-president een uiterst publieke functie is).
ben ik met je eens, bedenk je ook dat de VVD ook altijd een kleinere partij was ten opzichte van het CDA en PvdA en men hield het ook nooit voor mogelijk dat zij de grootste zouden worden. maar toen kwam rutte en was hij opeens premier.quote:Op donderdag 25 juni 2020 15:36 schreef Hexagon het volgende:
Overigens zie ik niet echt een reden voor D66 om het premierschap niet als ambitie te hebben. Het is voor D66 natuurlijk zeer lastig en vergt een buitengewone hoeveelheid mazzel. Maar als je er meteen maar vanuit gaat dat het niet lukt dan wordt dat ook een self fulfilling prophecy. Net als dat ook het geval is wanneer je meteen de strijd tegen Rutte opgeeft.
De peilingen nu zijn een weergave van hoe mensen vinden dat een partij het doet. maar de verkiezingen gaan over met welke plannen en ideeen een partij heeft voor de komende periode. en dat is toch wel een verschilquote:Dat geldt trouwens voor iedere partij. Rutte staat nu even heel goed.
Dan zou je weten dat de Nederlandse politiek eerder saaier is voor haar dan ‘ruiger’.quote:Op donderdag 25 juni 2020 14:11 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik ben in grote lijnen op de hoogste van haar cv.
Bron:quote:Er was een tijd dat ik vaak op D66 stemde
27 JUNI 2020
Omdat Sigrid Kaag heeft aangekondigd dat ze lijsttrekker van D66 wil worden en premier, heb ik mezelf even streng toegesproken: nu niet in de verleiding komen om toch weer D66 te gaan stemmen!
Kaag lijkt me een fantastische premier. Iemand die niet alles weglacht en relativeert, of die telkens zegt dat ze dingen graag ‘overlaat aan de samenleving’, om er zelf maar vanaf te zijn. Nee, een topdiplomaat met een stevig levensbeschouwelijk verhaal over de Nederlandse samenleving, niet over de BV Nederland. Geen manager, maar iemand die gelooft in moreel leiderschap. Aanlokkelijk dus, om op zo iemand te stemmen. Maar ik moet goed opletten.
Dus: wat stemde D66 bij de motie voor structureel betere vergoedingen in de zorg? Natuurlijk: tegen. D66’ers noemen zichzelf graag sociaal-liberaal, wat dat ook moge betekenen. Ik vrees dat het er vooral op neerkomt dat ze graag vrij rechts willen zijn, maar wel op zo’n manier dat mensen denken dat ze eigenlijk nog best links zijn. In werkelijkheid is D66 al jaren praktisch de VVD. De enige reden dat het niet zo opvalt, is de vertraging. De VVD wordt steeds rechtser, D66 hobbelt erachteraan. Wil je weten waar D66 over tien jaar staat, kijk dan waar de VVD nu staat.
Er was een tijd, het lijkt gelukkig een heel leven geleden, dat ik vaak op D66 stemde. Ik vrees dat ik viel voor het beroemdste trucje van de partij: hoe ze zich altijd met veel bombarie als progressieve voorvechters profileren op sociaal-culturele thema’s, terwijl ze ondertussen keer op keer vrolijk helpen de samenleving sociaal-economisch verder uit te kleden.
Na het stemgedrag over die zorgmotie wist ik weer genoeg. Ik moet helemaal niet twijfelen of ik straks misschien toch op Sigrid Kaag moet stemmen. In dit land kiezen we geen premiers, we kiezen Kamerleden. En de zetelverdeling bepaalt de koers van het land.
Dus, hoezeer het idee van een premier Kaag mij ook aanspreekt, wanneer straks het mediacircus losbarst en het nergens anders meer over gaat dan de titanenstrijd om het Torentje, dan kijk ik liever even naar de feiten. D66 stemde tegen de structureel betere beloning in de zorg en scheepte de zorgmedewerkers af met een beledigende fooi van duizend euro. D66 kwam bij monde van minister Van Engelshoven zeer halfhartig en slap, bijna onthecht, op voor de belangen van de kunst- en cultuursector in de coronacrisis.
Ook D66 redt liever de KLM. D66 wil niet terug naar de basisbeurs in het onderwijs en is nog steeds voor het leenstelsel, al zeggen ze zelf liever dat ze voor een studievoorschot zijn. Een studievoorschot is een bedrag dat je vooraf krijgt en later (naar draagkracht) terugbetaalt. Een lening dus. Minister Ollongren, voorheen overigens jarenlang de rechterhand van Mark Rutte, weigert om in crisistijd de alsmaar oplopende huren te bevriezen.
Ja, laat me dit goed onthouden. Wie naar de website van D66 gaat, ziet de slogan: ‘Laat iedereen vrij, maar niemand vallen’. Dat klinkt sympathiek, maar in de praktijk blijkt het een holle frase. Als het erop aankomt heb je op sociaal-economisch gebied helemaal niets aan D66.
Het is een neoliberale partij, die met de zelfvoldane schijn van progressiviteit verhult dat ze al jaren vrolijk meelopen in de polonaise van rechts Nederland. De kraag van Hans van Mierlo is allang naar binnen gevouwen en verstopt onder Ruttiaanse maatpakken.
De belangrijkste vraag lijkt me: wil Kaag deze club alleen leiden, of wil zij de koers van die club ook drastisch veranderen?
twitter:JohanFretz twitterde op zaterdag 27-06-2020 om 14:27:40“D66’ers noemen zichzelf graag sociaal-liberaal, wat dat ook moge betekenen. Ik vrees dat het er vooral op neerkomt dat ze graag vrij rechts willen zijn, maar wel op zo’n manier dat mensen denken dat ze eigenlijk nog best links zijn.” https://t.co/3t3LAMNXtc reageer retweet
Ach, opportunisme is politici niet vreemd. D66 steunt in parlement en regering nu ook constant uitgaven zonder dekking. Hoekstra kan, met hun instemming het begrotingstekort tot absurde hoogten op laten lopen en na het wegstemmen van een motie over hogere beloningen, kwam het kabinet plots met een voorstel voor een bonus van ¤ 1.000 per zorgmedewerker. Ook heerlijk opportunistisch.quote:Op maandag 29 juni 2020 11:49 schreef Hexagon het volgende:
Aha omdat D66 tegen een baggermotie stemt die niet gedekt is zijn ze neoliberaal.
Gewoon weer een trieste opportunistische PvdA/Groenlinks aanval waarbij een beetje geschiedsvervalsing kennelijk geen kwaad kan.
die bonus kwam helemaal niet plots daar was het kabinet al lang mee bezig en dat wisten de oppositie partijen ook. ook wisten de oppositie partijen dat er al salaris verhogingen voor Zorg personeel aan zitten te komen (CAO afspraken)quote:Op maandag 29 juni 2020 12:40 schreef KareldeStoute het volgende:
kwam het kabinet plots met een voorstel voor een bonus van ¤ 1.000 per zorgmedewerker. Ook heerlijk opportunistisch.
De weigering van D66 om zorgpersoneel fatsoenlijk te betalen is niet het enige argument dat genoemd wordt waarom D66 neoliberaal is.quote:Op maandag 29 juni 2020 11:49 schreef Hexagon het volgende:
Aha omdat D66 tegen een baggermotie stemt die niet gedekt is zijn ze neoliberaal.
Gewoon weer een trieste opportunistische PvdA/Groenlinks aanval waarbij een beetje geschiedsvervalsing kennelijk geen kwaad kan.
Maar je kunt toch wel gewoon toegeven dat dat een zeer beroerde motie was?quote:Op maandag 29 juni 2020 15:23 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
De weigering van D66 om zorgpersoneel fatsoenlijk te betalen is niet het enige argument dat genoemd wordt waarom D66 neoliberaal is.
Wederom gewoon een verdraaiing van feiten.quote:Op maandag 29 juni 2020 15:23 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
De weigering van D66 om zorgpersoneel fatsoenlijk te betalen is niet het enige argument dat genoemd wordt waarom D66 neoliberaal is.
Het was een profileringsmotie. Zo van "zie ons eens een signaal afgeven".quote:Op maandag 29 juni 2020 15:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar je kunt toch wel gewoon toegeven dat dat een zeer beroerde motie was?
Het is eerder voorzetting van beleid geweest sinds 2013. Los van of het kwalijk is, ik weet er simpelweg te weinig van, kun je het moeilijk toeschrijven aan opportunisme van Kaag.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:01 schreef JANdeDERDE het volgende:
Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sigrid Kaag (D66) heeft mogelijk 20 miljoen euro subsidie gegeven aan de Palestijnse NGO Union of Agricultural Work Committees (UAWC) die banden onderhoudt met de terreurorganisatie Volksfront voor de Bevrijding van Palestina. De Britse organisatie UK Lawyers for Israel (UKLFI) meldde onlangs de Nederlandse regering in 2019.
Verassend not. Zal wel stemmen op leveren. Haar anti Israel/Joden sentiment.
https://tpo.nl/2020/06/29(...)stijnse-terreur-ngo/
Beweer je nou dat Kaag antisemitisch is ja? Flinke beschuldiging welquote:Op woensdag 1 juli 2020 09:01 schreef JANdeDERDE het volgende:
Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sigrid Kaag (D66) heeft mogelijk 20 miljoen euro subsidie gegeven aan de Palestijnse NGO Union of Agricultural Work Committees (UAWC) die banden onderhoudt met de terreurorganisatie Volksfront voor de Bevrijding van Palestina. De Britse organisatie UK Lawyers for Israel (UKLFI) meldde onlangs de Nederlandse regering in 2019.
Verassend not. Zal wel stemmen op leveren. Haar anti Israel/Joden sentiment.
https://tpo.nl/2020/06/29(...)stijnse-terreur-ngo/
Volgens mij is het best wel kwalijk. Nou zijn we het wel gewend dat de NL overheid terroristen helpt dmv financiering/spullen.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:11 schreef archito het volgende:
[..]
Het is eerder voorzetting van beleid geweest sinds 2013. Los van of het kwalijk is, ik weet er simpelweg te weinig van, kun je het moeilijk toeschrijven aan opportunisme van Kaag.
Zeker niet anders kan je niet Pro palestijns zijn.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:17 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Beweer je nou dat Kaag antisemitisch is ja? Flinke beschuldiging wel
Fijn dat je wikipedia kan quoten.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:20 schreef JANdeDERDE het volgende:
[..]
Zeker niet anders kan je niet Pro palestijns zijn.
Het begrip Semiet slaat in neutrale zin op iemand die deel uitmaakt van een van de vele klassieke en hedendaagse Semitisch sprekende volkeren die leefden/leven in het huidige Midden-Oosten, Ethiopië , Eritrea, en Noord-Somalië. De term is in 1781 geďntroduceerd door de Duitse historicus August Ludwig Schlözer
wat bedoel je dan precies metquote:Op woensdag 1 juli 2020 09:20 schreef JANdeDERDE het volgende:
[..]
Zeker niet anders kan je niet Pro palestijns zijn.
Het begrip Semiet slaat in neutrale zin op iemand die deel uitmaakt van een van de vele klassieke en hedendaagse Semitisch sprekende volkeren die leefden/leven in het huidige Midden-Oosten, Ethiopië , Eritrea, en Noord-Somalië. De term is in 1781 geďntroduceerd door de Duitse historicus August Ludwig Schlözer
overigens is het de Nederlandse regering die subsidies geeft niet een individuele minister.quote:Haar anti Israel/Joden sentiment.
Het is been est vermoeiend frame dat het niet eens zijn met Israëlische politiek wordt gekoppeld aan jodenhaat (ik zal het geen antisemitisme noemen voor je weer met wikipediaquotes aan komt zetten). Het één kan namelijk best zonder het andere bestaan.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:18 schreef JANdeDERDE het volgende:
[..]
Volgens mij is het best wel kwalijk. Nou zijn we het wel gewend dat de NL overheid terroristen helpt dmv financiering/spullen.
Misschien is het lekken naar buiten wel express gegaan. Veel jodenhaters in Nederland. Mevrouw staat bekend om haar pro palestina standpunt en wordt o.a ook daarom bejubeld in D66 kringen..
Ik denk dus niet dat Mvr Kaag wat tegen deze groep mensen heeft.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:25 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Fijn dat je wikipedia kan quoten.
Je kunt prima vinden dat de Palestijnen worden onderdrukt en niet antisemitisch of een Jodenhater zijn.quote:Op woensdag 1 juli 2020 09:20 schreef JANdeDERDE het volgende:
[..]
Zeker niet anders kan je niet Pro palestijns zijn.
Het begrip Semiet slaat in neutrale zin op iemand die deel uitmaakt van een van de vele klassieke en hedendaagse Semitisch sprekende volkeren die leefden/leven in het huidige Midden-Oosten, Ethiopië , Eritrea, en Noord-Somalië. De term is in 1781 geďntroduceerd door de Duitse historicus August Ludwig Schlözer
Ze heeft wel een veel lossere stijl als Jetten, dat vind ik wel fijn hij Kaag. Af en toe ruimte voor een grapje maar wel gericht op het grotere verhaal. Nu alleen nog meer concrete standpunten innemenquote:Op woensdag 1 juli 2020 10:15 schreef Mondkapje het volgende:
Ik stel me altijd mannen voor als ze vrouw zouden zijn en omgekeerd. Van veel mannelijke politici denk je: als vrouw waren ze niet zover gekomen. Het zouden koddige vrouwen zijn waar niemand zijn vertrouwen aan zou geven, maar omdat ie een man is, komt ie ermee weg. Kaag zou wel een heel kleurloze man zijn, ze aapt mannengedrag iets te veel na. Ze zou iets meer zelfvertrouwen moeten hebben om wat losser te worden. Gewoon iets van: fuck you mannen allemaal. Ik weet nu niet goed wat ik aan haar heb.
Wat leuk is aan Rutte, is dat hij een mooi evenwicht bereikt tussen serieus zijn, vrolijk zijn, grapjes maken etc. Hij heeft de potentie om nog jarenlang op deze positie te zitten als hij zou willen.
Oh Palestijnen zijn maar moslims dus volgens alt-right figuren als Jandederde morgen die geen aanspraak maken op mensenrechten.quote:Op woensdag 1 juli 2020 10:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je kunt prima vinden dat de Palestijnen worden onderdrukt en niet antisemitisch of een Jodenhater zijn.
Net als dat de Chinese systematische aanvallen op Oeigoeren worden goedgepraat inderdaad.quote:Op woensdag 1 juli 2020 11:24 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Oh Palestijnen zijn maar moslims dus volgens alt-right figuren als Jandederde morgen die geen aanspraak maken op mensenrechten.
Kaag lijkt me de vrouwelijke equivalent van Laurens-Jan Brinkhorst, maar dan zonder aversie tegen geloof.quote:Op woensdag 1 juli 2020 10:43 schreef archito het volgende:
[..]
Ze heeft wel een veel lossere stijl als Jetten, dat vind ik wel fijn hij Kaag. Af en toe ruimte voor een grapje maar wel gericht op het grotere verhaal. Nu alleen nog meer concrete standpunten innemen
Kaag tegen twee kleintjes, dat is toch wat anders dan bij het CDA. D66 had ook best een spannende strijd kunnen hebben, met Kaag, Ollongren, Jetten en Paternotte bijvoorbeeld. Maar ik weet niet of dat nu beter of slechter voor je partij is.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:33 schreef Hexagon het volgende:
Nog een excentriek lid dat een poging doet de drempel te halen, Mario van den Eijnde.
Mario van den Eijnde
Had eerder de splinterpartij StemNL
https://www.ed.nl/helmond(...)vernieuwen~a83556a2/
als je dat rijtje 'topkandidaten' zo ziet dan zou ik als d66-er best ongelukkig worden.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Kaag tegen twee kleintjes, dat is toch wat anders dan bij het CDA. D66 had ook best een spannende strijd kunnen hebben, met Kaag, Ollongren, Jetten en Paternotte bijvoorbeeld. Maar ik weet niet of dat nu beter of slechter voor je partij is.
Dan ken je ze slecht of je hebt niks met D66, voor D66 is dit rijtje een ongekende luxe.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:44 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
als je dat rijtje 'topkandidaten' zo ziet dan zou ik als d66-er best ongelukkig worden.
Er zit niks speciaals bij dus waar heb je het over. Deze lijst is eerder te typeren als een lijst ambtenaren dan volksvertegenwoordigers.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dan ken je ze slecht of je hebt niks met D66, voor D66 is dit rijtje een ongekende luxe.
Daar ga ik niet aan beginnen, iemand die een hekel aan D66 heeft er van overtuigen dat dit gewoon goede volksvertegenwoordigers zijn wordt erg lastig. Als je Kaag al 'niks speciaals' noemt, kan of wil je het gewoon niet zien.quote:
Niet zo speciaal als een pseudo-intellectuele neo-nazi en een omhooggevallen ubersnob uit de advocatuur inderdaad, maar toch best speciaal hoor.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:49 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Er zit niks speciaals bij dus waar heb je het over. Deze lijst is eerder te typeren als een lijst ambtenaren dan volksvertegenwoordigers.
Prove me wrong
ja ik denk dat dat inderdaad een spannende strijd geweest zou zijn vooral tussen jetten en kaag. Ollongren en Paternotte vind ik persoonlijk toch van iets mindere kwaliteit als leider van de partij.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:41 schreef Hanca het volgende:
Kaag tegen twee kleintjes, dat is toch wat anders dan bij het CDA. D66 had ook best een spannende strijd kunnen hebben, met Kaag, Ollongren, Jetten en Paternotte bijvoorbeeld. Maar ik weet niet of dat nu beter of slechter voor je partij is.
Het lijkt me naast dat Jetten gewoon fan is van Kaag ook gewoon een redelijke afweging: van Kaag ging hij waarschijnlijk dik verliezen. Dan kun je nu beter in de wacht blijven om te kijken of je Kaag op kunt volgen.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 12:56 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
ja ik denk dat dat inderdaad een spannende strijd geweest zou zijn vooral tussen jetten en kaag. Ollongren en Paternotte vind ik persoonlijk toch van iets mindere kwaliteit als leider van de partij.
maar ja voor een strijd heb je wel nodig dat iedereen zich kandidaat stelt. en ik kan de beslissing van de andere Jetten wel begrijpen. ik vind het heel knap dat je als politicus erkent dat iemand beter geschikt is als leider dan dat jij dat bent, en dat je dat dan zo uitspreekt.
ik vind overigens wel dat je een redelijke kans moet maken als je je eigen verkiesbaar stelt dus ik zit als D66 niet te wachten op een strijd tussen kaag en die avonturiers zoals Ton Vissers.
Ik heb geen 'hekel' aan d66. Het is niet mijn partij, maar ik heb ook niet echt een partij. Het zit ook weer niet heel ver van mijn politieke kleur af, hoewel ik dus vind dat sinds de nieuwe verkiezingen de kwaliteit van de vertegenwoordigers magertjes is.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daar ga ik niet aan beginnen, iemand die een hekel aan D66 heeft er van overtuigen dat dit gewoon goede volksvertegenwoordigers zijn wordt erg lastig. Als je Kaag al 'niks speciaals' noemt, kan of wil je het gewoon niet zien.
En nee, ik ben geen D66 fan.
Oke. Ja ik bedoel mijn vraag serieus maar dat is kennelijk lastigquote:Op zaterdag 4 juli 2020 12:27 schreef Bugno3 het volgende:
[..]
Niet zo speciaal als een pseudo-intellectuele neo-nazi en een omhooggevallen ubersnob uit de advocatuur inderdaad, maar toch best speciaal hoor.
Het is lastig serieus te nemen als je een vrouw met de CV van Kaag als 'niet speciaal' neer zet. Ook als minister heeft ze het prima gedaan, ondanks totale onbekendheid met de Haagse politiek. Of Kaag speciaal is hoef je denk ik geen woorden aan vuil te maken: kijk gewoon naar haar CV, naar de functies en opdrachten die ze bij de VN kreeg, en je ziet genoeg. En kijk ook naar haar rol in het kabinet, waar ze feitelijk het ministerie van buitenlandse zaken naar zich toe heeft getrokken en Blok een bijrol laat vervullen.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 13:12 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Oke. Ja ik bedoel mijn vraag serieus maar dat is kennelijk lastig
Akkoord ze is speciaal qua 'technische' deskundigheid. En zeker intellectueel. Ik bedoel met speciaal ook de X factor / het charisma om een aanspreekbare volksvertegenwoordiger te zijn. De sociale voelspriet die je als lijsttrekker nodig hebt. Op dat gebied is ze in mijn ogen niet alleen niet speciaal maar mist ze de competentie vrijwel volledig. Derhalve niet speciaal geschikt als lijsttrekker en zeker niet vergeleken met haar voorgangers (behoudens types als Els Borst, vd Laan en Jetten)quote:Op zaterdag 4 juli 2020 13:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is lastig serieus te nemen als je een vrouw met de CV van Kaag als 'niet speciaal' neer zet. Ook als minister heeft ze het prima gedaan, ondanks totale onbekendheid met de Haagse politiek. Of Kaag speciaal is hoef je denk ik geen woorden aan vuil te maken: kijk gewoon naar haar CV, naar de functies en opdrachten die ze bij de VN kreeg, en je ziet genoeg. En kijk ook naar haar rol in het kabinet, waar ze feitelijk het ministerie van buitenlandse zaken naar zich toe heeft getrokken en Blok een bijrol laat vervullen.
Jetten en Paternotte zijn natuurlijk wel meer 'gewone' politici. Maar beide jong, prima in het debat en met een goede uitstraling. Ik vond ze als beginnend kamerlid allebei beter dan bijvoorbeeld Marijnissen, die tegelijk begon. Ze zijn beide scherp, weten door te vragen. En dat in de toch lastigere rol van coalitiepartner, waar je soms ook dingen moet verdedigen waar je niet achter staat. Oppositie voeren is veel makkelijker.
Ollongren is natuurlijk dankzij haar gezondheid weg gevallen uit de strijd, maar ik vond dat ook zij prima begon als minister. Ze had dingen die lastig uit te leggen waren op haar bordje, maar dat deed ze met verve. Ik denk dat ze in een debat daarin echt niet minder is dan een Asscher, Klaver, Segers e.d. Ik vind haar wel de minste van de 4, maar het zou voor een middengrote partij als D66 helemaal geen lijsttrekker zijn om je voor te schamen.
Charisma is iets wat overdreven wordt, een goede politicus heeft dat helemaal niet zo nodig. De uitstraling van Balkenende was misschien wel de slechtste van alle bekende Nederlandse politici van de afgelopen 20 jaar, maar toch won hij verkiezingen met overmacht.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 13:51 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Akkoord ze is speciaal qua 'technische' deskundigheid. En zeker intellectueel. Ik bedoel met speciaal ook de X factor / het charisma om een aanspreekbare volksvertegenwoordiger te zijn. De sociale voelspriet die je als lijsttrekker nodig hebt. Op dat gebied is ze in mijn ogen niet alleen niet speciaal maar mist ze de competentie vrijwel volledig. Derhalve niet speciaal geschikt als lijsttrekker en zeker niet vergeleken met haar voorgangers (behoudens types als Els Borst, vd Laan en Jetten)
Balkenende was dan ook van het CDA.... daar heb je geen charisma nodig, je moet alleen de gedroomde kroonprins zijn.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 13:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Charisma is iets wat overdreven wordt, een goede politicus heeft dat helemaal niet zo nodig. De uitstraling van Balkenende was misschien wel de slechtste van alle bekende Nederlandse politici van de afgelopen 20 jaar, maar toch won hij verkiezingen met overmacht.
En de voelspriet wat er politiek wel en niet kan heeft Kaag echt wel. Hoe denk je dat je bij de VN met dictators kunt samenwerken? En hoe denk je dat je als D66 politicus het vol kunt houden in een kabinet met CU terwijl je ontwikkelingssamenwerking in je pakket hebt?
Ik denk dat je er daar toch naast zit, Balkenende maakte CDA weer populair, daar voor was CDA juist bijna verdwenen.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 14:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Balkenende was dan ook van het CDA.... daar heb je geen charisma nodig, je moet alleen de gedroomde kroonprins zijn.
Verder vond ik Balkenende niet zo'n geweldig politicus. Hij werd alleen premier in een periode dat het CDA nog werkelijk wat te vertellen had en ze dus iedereen die door de partijtop geschikt werd geacht premier hadden kunnen maken.
Dat was vooral stuivertje wisselen met de PvdA.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 14:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat je er daar toch naast zit, Balkenende maakte CDA weer populair, daar voor was CDA juist bijna verdwenen.
Ja, maar dat bedoel ik dus. Kaag kan ook op een gegeven moment best zijn wat kiezers willen zien: een intelligente, kundige vrouw die niet overdrijft qua politieke spelletjes. Heb je niet zo veel charisma nodig. Al ben ik het met @Leandra eens dat D66 waarschijnlijk de komende jaren in elk geval niet de premier zal leveren.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 16:25 schreef Hexagon het volgende:
Balkenende was in zijn gloriejaren hetgene dat zijn stemmers graag zagen. Een saaie, dorpse man zonder franje, die betrouwbaar over kwam. Hij zag alleen het moment niet dat kiezers behoefte kregen aan wat anders.
Nu zit ik plots te denken hoe Rutte als vrouw zou zijnquote:Op woensdag 1 juli 2020 10:15 schreef Mondkapje het volgende:
Ik stel me altijd mannen voor als ze vrouw zouden zijn en omgekeerd. Van veel mannelijke politici denk je: als vrouw waren ze niet zover gekomen. Het zouden koddige vrouwen zijn waar niemand zijn vertrouwen aan zou geven, maar omdat ie een man is, komt ie ermee weg. Kaag zou wel een heel kleurloze man zijn, ze aapt mannengedrag iets te veel na. Ze zou iets meer zelfvertrouwen moeten hebben om wat losser te worden. Gewoon iets van: fuck you mannen allemaal. Ik weet nu niet goed wat ik aan haar heb.
Wat leuk is aan Rutte, is dat hij een mooi evenwicht bereikt tussen serieus zijn, vrolijk zijn, grapjes maken etc. Hij heeft de potentie om nog jarenlang op deze positie te zitten als hij zou willen.
D66 is intussen wel meer dan dat. Ze zullen niet snel de grootste worden buiten de randstad maar halen er aardig wat stemmen.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 11:44 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Sowieso is d66 vooral een randstadpartij dus die splinters uit Brabant kunnen dit sowieso op hun buik schrijven.
Er is weinig veranderd en dat zie je goed in de lijn van successie.quote:Op zondag 5 juli 2020 00:31 schreef archito het volgende:
[..]
D66 is intussen wel meer dan dat. Ze zullen niet snel de grootste worden buiten de randstad maar halen er aardig wat stemmen.
ik vind kaag juist wel erg warm en betrokken overkomen. denk dat je ook even moet kijken hoe ze zich profileert als lijstrekker. als minister van internationale handel kom je natuurlijk niet meteen in contact met de "gewone man"quote:Op zaterdag 4 juli 2020 13:51 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
De sociale voelspriet die je als lijsttrekker nodig hebt. Op dat gebied is ze in mijn ogen niet alleen niet speciaal maar mist ze de competentie vrijwel volledi
Nou dit idd, haar verwijten een gebrek aan sociale betrokkenheid te hebben is imho nergens anders op gebaseerd dan op de anti-Kaag-hetze die ze sowieso vanaf het begin te verduren kreeg toen bleek dat ze met een Palestijn getrouwd was.quote:Op zondag 5 juli 2020 13:51 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
ik vind kaag juist wel erg warm en betrokken overkomen. denk dat je ook even moet kijken hoe ze zich profileert als lijstrekker. als minister van internationale handel kom je natuurlijk niet meteen in contact met de "gewone man"
Kaag is zeer competent, heeft een schat aan ervaring en ik twijfel er niet aan dat zij een uitstekende MP zou zijn. Maar de rest, Jetten, Ollongren en Paternotte, zijn lichtgewichten. Ik zou niet weten welke competenties zij hebben. Om maar niet te spreken over Van Engelshoven. Die kan helemaal niks. Alleen Wouter Koolmees heb ik binnen de D66-stal (naast Kaag dus) nog enige achting voor.quote:Op zaterdag 4 juli 2020 13:44 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is lastig serieus te nemen als je een vrouw met de CV van Kaag als 'niet speciaal' neer zet. Ook als minister heeft ze het prima gedaan, ondanks totale onbekendheid met de Haagse politiek. Of Kaag speciaal is hoef je denk ik geen woorden aan vuil te maken: kijk gewoon naar haar CV, naar de functies en opdrachten die ze bij de VN kreeg, en je ziet genoeg. En kijk ook naar haar rol in het kabinet, waar ze feitelijk het ministerie van buitenlandse zaken naar zich toe heeft getrokken en Blok een bijrol laat vervullen.
Jetten en Paternotte zijn natuurlijk wel meer 'gewone' politici. Maar beide jong, prima in het debat en met een goede uitstraling. Ik vond ze als beginnend kamerlid allebei beter dan bijvoorbeeld Marijnissen, die tegelijk begon. Ze zijn beide scherp, weten door te vragen. En dat in de toch lastigere rol van coalitiepartner, waar je soms ook dingen moet verdedigen waar je niet achter staat. Oppositie voeren is veel makkelijker.
Ollongren is natuurlijk dankzij haar gezondheid weg gevallen uit de strijd, maar ik vond dat ook zij prima begon als minister. Ze had dingen die lastig uit te leggen waren op haar bordje, maar dat deed ze met verve. Ik denk dat ze in een debat daarin echt niet minder is dan een Asscher, Klaver, Segers e.d. Ik vind haar wel de minste van de 4, maar het zou voor een middengrote partij als D66 helemaal geen lijsttrekker zijn om je voor te schamen.
De club moet het vooral hebben van de ‘slimme steden’, dus met een universiteit van formaat of bedrijven/instellingen met hbo/wo-functies. In Vlissingen, Den Helder, Lelystad of Roosendaal zit de harde kern niet.quote:Op zondag 5 juli 2020 00:31 schreef archito het volgende:
[..]
D66 is intussen wel meer dan dat. Ze zullen niet snel de grootste worden buiten de randstad maar halen er aardig wat stemmen.
Het is geen Nederlandse vrouw. Dat is haar grootste probleem. Zij heeft amper in Nederland gewoond. Een echte globalist die niet begrijpt waar de gewone Nederlandse man en vrouw mee worstelen, die wel al tientallen jaren hier wonen. Ze heeft vast goede bedoelingen maar je kunt de cultuut van een land niet begrijpen als je zo lang in het buitenland hebt gewerkt.quote:Op zondag 5 juli 2020 17:45 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou dit idd, haar verwijten een gebrek aan sociale betrokkenheid te hebben is imho nergens anders op gebaseerd dan op de anti-Kaag-hetze die ze sowieso vanaf het begin te verduren kreeg toen bleek dat ze met een Palestijn getrouwd was.
Ze was al be- en veroordeeld voor ze beëdigd was, puur op basis van haar huwelijk.
Haar CV geeft duidelijk genoeg aan dat ze uitstekende voelsprieten heeft, ook sociaal.
Ze wordt dan ook partijleider.... ik weet niet waarom we doen alsof iedere partijleider de toekomstige MP moet zijn, want voor de meeste partijen gaat dat simpelweg niet op, en voor D66 de komende 10 jaar ook zeker niet; ergo of ze het Nederlandse volk kan leiden doet er helemaal niet toe, het gaat erom of ze geschikt is de D66 aanhang te leiden en daarin zie ik haar achtergrond niet als een probleem.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 11:10 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het is geen Nederlandse vrouw. Dat is haar grootste probleem. Zij heeft amper in Nederland gewoond. Een echte globalist die niet begrijpt waar de gewone Nederlandse man en vrouw mee worstelen, die wel al tientallen jaren hier wonen. Ze heeft vast goede bedoelingen maar je kunt de cultuut van een land niet begrijpen als je zo lang in het buitenland hebt gewerkt.
Typisch geval van een goede diplomate maar niet iemand die geschikt is om een volk te leiden dat ze zelf niet eens meer herkent.
De NOS zet hem iig lekker neer, ze hebben op Teletekst niets anders te melden dan "Globetrotter"quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 09:16 schreef Hexagon het volgende:
Ook Ton Visser heeft de drempel gehaald
https://www.telegraaf.nl/(...)aat-lijsttrekker-d66
https://nos.nl/teletekst#106quote:Twee kandidaat-lijsttrekkers D66
D66-leden kunnen kiezen tussen Sigrid
Kaag en Ton Visser in de strijd om het
lijsttrekkerschap.Leden mogen van 20
augustus tot 2 september stemmen.Op 5
september wordt de winnaar bekend.
Kaag (58) is minister voor Buitenlandse
Handel en Ontwikkelingssamenwerking en
wordt gezien als favoriet.Ze wil de
partij vernieuwen en de verdeeldheid in
de samenleving doorbreken,zegt ze.
De 56-jarige Visser,globetrotter uit
Oisterwijk,geldt als outsider en doet
voor de derde keer een gooi naar het
lijsttrekkerschap,na mislukte pogingen
in 2002 en 2016.Hij wil ervoor zorgen
dat D66 meer mensen aanspreekt.
Denk eerder >95%quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 11:47 schreef Leandra het volgende:
Hoe dan ook lijkt Visser me niet geschikter dan Kaag... als je al 15 jaar "op tournee in de wereld" bent dan moet je misschien een gooi doen naar een plaats in een mondiale regering.
https://nos.nl/artikel/23(...)66-lijsttrekker.html
Ik kan hier helemaal niets mee: https://d66.nl/mensen/ton-visser/
Mijn verwachting is dan ook dat Kaag >75% van de stemmen van de leden krijgt.
Kaag begon daar natuurlijk zelf mee: https://www.ad.nl/politie(...)ier-worden~a99951cb/quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 11:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ze wordt dan ook partijleider.... ik weet niet waarom we doen alsof iedere partijleider de toekomstige MP moet zijn, want voor de meeste partijen gaat dat simpelweg niet op, en voor D66 de komende 10 jaar ook zeker niet; ergo of ze het Nederlandse volk kan leiden doet er helemaal niet toe, het gaat erom of ze geschikt is de D66 aanhang te leiden en daarin zie ik haar achtergrond niet als een probleem.
Ik zie dat vooral als bluf, niet dat ze werkelijk denkt dat D66 dit decennium een MP mag leveren.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 11:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Kaag begon daar natuurlijk zelf mee: https://www.ad.nl/politie(...)ier-worden~a99951cb/
Ik heb pakweg Segers nog niet horen zeggen dat hij premier wil worden.
Anderen trouwens wel, Klaver bijvoorbeeld:
Klaver: https://www.ad.nl/binnenl(...)ent-worden~a0e20010/
Klaver zit een beetje in dezelfde categorie als Kaag, al schat ik de kansen van GroenLinks om ooit de MP te leveren nog hoger in dan die van D66. GL heeft de kans om PvdA leeg te eten, voor D66 is dat allemaal veel moeilijker.
Marijnissen (ook 1 uit die categorie partijmaximum rond de 20 zetels) was realistischer: https://www.ad.nl/politie(...)ans-pakken~aaab3dea/
Ja, maar als je roept dat je premier wil worden, moet je niet gek op kijken als je vervolgens als premier en niet alleen als partijleider beoordeeld wordt.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 13:43 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik zie dat vooral als bluf, niet dat ze werkelijk denkt dat D66 dit decennium een MP mag leveren.
Ach welnee, er is toch ook niemand die Baudet als premier gaat beoordelenquote:Op dinsdag 4 augustus 2020 13:52 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, maar als je roept dat je premier wil worden, moet je niet gek op kijken als je vervolgens als premier en niet alleen als partijleider beoordeeld wordt.
Ik wil Baudet best als premier beoordelen, net zo ongeschikt als als partijleider of als politus an sich.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 15:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ach welnee, er is toch ook niemand die Baudet als premier gaat beoordelen
Of Klaver.
Prima, ik zou Kaag wel als Premier willen zien. Als ik zo eens rondkijk wat partjleiders zijn dan is Kaag zo gek nog niet in die rol. Of zie jij graag Hugo'tje als PM?quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 13:52 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, maar als je roept dat je premier wil worden, moet je niet gek op kijken als je vervolgens als premier en niet alleen als partijleider beoordeeld wordt.
Ik heb liever De Jonge en Rutte, inderdaad.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 18:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Prima, ik zou Kaag wel als Premier willen zien. Als ik zo eens rondkijk wat partjleiders zijn dan is Kaag zo gek nog niet in die rol. Of zie jij graag Hugo'tje als PM?
De Jonge is totaal ongeschikt en CDA wat al bij voorbaat een diskwalificatie is, Rutte als persoon vind ik prima maar VVD beleid is nu toch wel genoeg geweest.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 18:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb liever De Jonge en Rutte, inderdaad.
Al komt dat ook omdat ik D66 als grootste partij een nachtmerrie zou vinden. Samenwerken gaat nu prima, maar het blijft niet mijn favoriete partij.
Ik vind De Jonge niet totaal ongeschikt, juist zeer geschikt. En CDA is bij mij juist een vrij grote plus. Mijn volgorde van voorkeur zou zijn De Jonge, Rutte, Klaver, Asscher (met Asscher heb ik namelijk dan weer niks, veel te zuur). Marijnissen of Kaag zou ik vergelijkbaar erg vinden, al heb ik dan misschien toch wel liever de capabele Kaag. Rest hoeven we niet te noemen, want kansloos.quote:Op dinsdag 4 augustus 2020 19:01 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De Jonge is totaal ongeschikt en CDA wat al bij voorbaat een diskwalificatie is, Rutte als persoon vind ik prima maar VVD beleid is nu toch wel genoeg geweest.
Die stomme Beirutenezen zouden maar gewoon Nederlands moeten leren.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 10:19 schreef xpompompomx het volgende:
Kaag weet een boel boosjes in ieder geval goed te trollen met deze tweet (over Beiroet):
[ twitter ]
Als je namens de Nederlandse regering spreekt dan doe je daar op zijn minst een Nederlandse vertaling bij. Dat ze die democratische reflex niet heeft verbaast dan weer niet.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 10:31 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Die stomme Beirutenezen zouden maar gewoon Nederlands moeten leren.
Ze heeft dezelfde tweet in 3 verschillende talen gepost, Nederlands, Engels en Arabisch. Dus wat zeur je nou over democratische reflexen?quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:18 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als je namens de Nederlandse regering spreekt dan doe je daar op zijn minst een Nederlandse vertaling bij. Dat ze die democratische reflex niet heeft verbaast dan weer niet.
4 minuten eerder:quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:18 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als je namens de Nederlandse regering spreekt dan doe je daar op zijn minst een Nederlandse vertaling bij. Dat ze die democratische reflex niet heeft verbaast dan weer niet.
Ik geef toe dat ik nog steeds niet snap hoe Twitter werkt, of niet werkt. Maar het blijft een beetje raar, ook door het format, een minister die namens de Nederlandse regering spreekt in een taal die Nederlanders als zodanig niet kunnen lezen.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
4 minuten eerder: [ twitter ]
Kortom, stop met liegen.
Zwak excuus. Een beetje klikken en je ziet het. Dat heeft allemaal niks te maken met al dan niet weten hoe twitter werkt.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:50 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik geef toe dat ik nog steeds niet snap hoe Twitter werkt, of niet werkt
Het lijkt me prima dat ze, in haar functie zich tot het getroffen land richt in de taal van het land.quote:. Maar het blijft een beetje raar, ook door het format, een minister die namens de Nederlandse regering spreekt in een taal die Nederlanders als zodanig niet kunnen lezen.
https://nl.wikipedia.org/(...)kkelingssamenwerkingquote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:50 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Maar het blijft een beetje raar, ook door het format, een minister die namens de Nederlandse regering spreekt in een taal die Nederlanders als zodanig niet kunnen lezen.
Tja, zo kennen we hem natuurlijk wel. Grote kans dat jouw bericht nu genegeerd wordt.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:30 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ze heeft dezelfde tweet in 3 verschillende talen gepost, Nederlands, Engels en Arabisch. Dus wat zeur je nou over democratische reflexen?
Het zal er diep van binnen wel op neerkomen dat men in FvD/PVV kringen helemaal laaiend is, enkel en alleen omdat het in Arabisch is getweet.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:56 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
https://nl.wikipedia.org/(...)kkelingssamenwerking
zij is dan ook Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
Die willen liever dat het kabinet tweet "KABAM!!! 5000 moslims kapotgeknald. Net goed!"quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:57 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het zal er diep van binnen wel op neerkomen dat men in FvD/PVV kringen helemaal laaiend is, enkel en alleen omdat het in Arabisch is getweet.
Het gaat hier niet om een brief die ze schrijft maar om openbare communicatie. Gebruik van het platform daarin betekent dat de minister zich in het openbaar uit zonder dat Nederlanders duidelijk is wat ze zegt. Dat je zelf op zoek kunt kunt naar de vertaling doet daar onvoldoende aan af.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:55 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zwak excuus. Een beetje klikken en je ziet het. Dat heeft allemaal niks te maken met al dan niet weten hoe twitter werkt.
[..]
Het lijkt me prima dat ze, in haar functie zich tot het getroffen land richt in de taal van het land.
Van Nederland ja. Aan antidemocratisch reflexen geen gebrek.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 15:56 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
https://nl.wikipedia.org/(...)kkelingssamenwerking
zij is dan ook Minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
Wie haar volgt op Twitter krijgt het bericht automatisch in drie talen te zien, waarvan eerst Engels, dan Nederlands en als laatste Arabisch. Daar hoef je dan ook niet voor te zoeken. Maar je zoekt gewoon weer geforceerd wat om boos over te doen.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:13 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om een brief die ze schrijft maar om openbare communicatie. Gebruik van het platform daarin betekent dat de minister zich in het openbaar uit zonder dat Nederlanders duidelijk is wat ze zegt. Dat je zelf op zoek kunt kunt naar de vertaling doet daar onvoldoende aan af.
[..]
Dat zegt dan vooral wat over de mensen die te selectief achterlijk zijn om te snappen waar het over gaat, nadat ze eerst al in het Nederlands en Engels een tweet gericht aan de Libanese bevolking heeft getweet. Iedereen met meer dan twee hersencellen weet namelijk dat ze in Libanon geen Farsi, Balti of Berber spreken, maar Arabisch.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:13 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om een brief die ze schrijft maar om openbare communicatie. Gebruik van het platform daarin betekent dat de minister zich in het openbaar uit zonder dat Nederlanders duidelijk is wat ze zegt. Dat je zelf op zoek kunt kunt naar de vertaling doet daar onvoldoende aan af.
[..]
Wat is er antidemocratisch?quote:Van Nederland ja. Aan antidemocratisch reflexen geen gebrek.
Dan zal er wel een lulverhaal komen dat die Nederland niet vertegenwoordigd en dat het daarom geen probleem is.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 17:12 schreef archito het volgende:
Waarom is Latijn niet erg en Arabisch wel? Naast dat het bericht gewoon in Nederlands en Engels is gestuurd?
De regering spreekt met één mond en zij spreekt als regeringslid, niet als D66 lid en al helemaal niet als kandidaat lijsttrekker. Dat zijn incompatibele hoedanigheden, daarvoor moet ze maar twee twitteraccounts nemen. Dat de regering via Twitter (en Facebook) communiceert is al niet zo vanzelfsprekend, om het zacht uit te drukken, maar dat ik mijn gegevens zou moeten laten plunderen om de communicatie in het Nederlands te krijgen klopt natuurlijk niet. Ik moet gewoon kennis kunnen nemen van wat een regerinslid in het openbaar zegt zonder verdere drempels als het leren van Arabisch of het registeren bij of doorgronden van Twitter.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Dat zegt dan vooral wat over de mensen die te selectief achterlijk zijn om te snappen waar het over gaat, nadat ze eerst al in het Nederlands en Engels een tweet gericht aan de Libanese bevolking is getweet. Iedereen met meer dan twee hersencellen weet namelijk dat ze in Libanon geen Farsi, Balti of Berber spreken, maar Arabisch.
[..]
Wat is er antidemocratisch?
vanochtend was ze al te horen op de radioquote:Op woensdag 5 augustus 2020 18:00 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De regering spreekt met één mond en zij spreekt als regeringslid, niet als D66 lid en al helemaal niet als kandidaat lijsttrekker. Dat zijn incompatibele hoedanigheden, daarvoor moet ze maar twee twitteraccounts nemen. Dat de regering via Twitter (en Facebook) communiceert is al niet zo vanzelfsprekend
Ook in het Nederlands is het vaak genoeg onduidelijk wat politici zeggen.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 16:13 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om een brief die ze schrijft maar om openbare communicatie. Gebruik van het platform daarin betekent dat de minister zich in het openbaar uit zonder dat Nederlanders duidelijk is wat ze zegt. Dat je zelf op zoek kunt kunt naar de vertaling doet daar onvoldoende aan af.
[..]
Van Nederland ja. Aan antidemocratisch reflexen geen gebrek.
Ja, en? Ik ben niet tegen hulp voor Libanon of zo, en ook niet tegen een steunbetuiging van de regering. Maar een minister moet wel correct communiceren.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 18:17 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
vanochtend was ze al te horen op de radio
https://www.nporadio1.nl/(...)rleners-naar-beiroet
Ze was niet op het acht uur journaal te zien trouwens, wat ik wel had verwacht. Er werd wel aangekondigd dat ze straks in Nieuwsuur te zien is.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 20:32 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, en? Ik ben niet tegen hulp voor Libanon of zo, en ook niet tegen een steunbetuiging van de regering. Maar een minister moet wel correct communiceren.
Fixed.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 20:32 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, en? Ik ben niet tegen hulp voor Libanon of zo, en ook niet tegen een steunbetuiging van de regering. Maar een minister moet wel correct communiceren zoals ik dat wil.
Ik heb geen abonnement op een krant dus ik vind dat een minister niks meer in een krant mag zeggen. want daar kan ik dan geen kennis van nemen.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 18:00 schreef Weltschmerz het volgende:
. Ik moet gewoon kennis kunnen nemen van wat een regerinslid in het openbaar zegt zonder verdere drempels als het leren van Arabisch of het registeren bij of doorgronden van Twitter.
Latijn is een taal die historisch veel gebruikt werd in Nederland als lingua franca en administratieve taal onder de Romeinen, Arabisch een invasieve barbaarse taal uit onderontwikkelde gebieden.quote:Op woensdag 5 augustus 2020 17:12 schreef archito het volgende:
Waarom is Latijn niet erg en Arabisch wel? Naast dat het bericht gewoon in Nederlands en Engels is gestuurd?
Dat ze heeft ze toch ook gewoon gedaan?quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Latijn is taal die historisch veel gebruikt werd in Nederland als lingua franca en administratieve taal onder de Romeinen, Arabisch een invasieve barbaarse taal uit onderontwikkelde gebieden.
Maar als ze hetzelfde bericht in het Nederland en Engels getweet heeft snap ik verder niet wat het probleem precies is. Het zou wellicht wat handiger zijn om hetzelfde bericht gewoon drietalig te kunnen posten, dat zou een hoop ophef schelen.
Ach, ook dan zouden de boze meutes van PVV en FvD compleet over de zeik zijn. Gewoon gezeur om niks dit.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Latijn is taal die historisch veel gebruikt werd in Nederland als lingua franca en administratieve taal onder de Romeinen, Arabisch een invasieve barbaarse taal uit onderontwikkelde gebieden.
Maar als ze hetzelfde bericht in het Nederland en Engels getweet heeft snap ik verder niet wat het probleem precies is. Het zou wellicht wat handiger zijn om hetzelfde bericht gewoon drietalig te kunnen posten, dat zou een hoop ophef schelen.
Het zijn drie verschillende posts, zouden die samengevoegd zijn dan had er niemand gereageerd.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Dat ze heeft ze toch ook gewoon gedaan?
Ik denk niet dat dat veel zou hebben uitgemaakt. Die OPHEF!!11 is er alleen omdat de tweet in het Arabisch was, wat bij bepaald volk nogal als een rode lap werkt.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:10 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het zijn drie verschillende posts, zouden die samengevoegd zijn dan had er niemand gereageerd.
Latijn is tegenwoordig geen voertaal meer in Nederland en Libanon.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:06 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Latijn is taal die historisch veel gebruikt werd in Nederland als lingua franca en administratieve taal onder de Romeinen, Arabisch een invasieve barbaarse taal uit onderontwikkelde gebieden.
Maar als ze hetzelfde bericht in het Nederland en Engels getweet heeft snap ik verder niet wat het probleem precies is. Het zou wellicht wat handiger zijn om hetzelfde bericht gewoon drietalig te kunnen posten, dat zou een hoop ophef schelen.
Uiteraard, hoe jammer dat ook zijn moge. Ik gebruik daarom ook het woord historisch.quote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:30 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
Latijn is tegenwoordig geen voertaal meer in Nederland en Libanon.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)l-in-beiroet-is-het/quote:Nog altijd is Frans samen met het Engels, en na het Arabisch, er een taal die door een deel van de sociaal-economische elite in Libanon gesproken wordt. Er is een Franstalige (katholieke) universiteit in Beiroet, de université Saint-Joseph, waar Frans, Arabisch en Engels door elkaar worden gebruikt. Er is een Franstalige krant L’Orient-Le Jour.
Nou, Forum dan weer niet, die zijn inmiddels wel gewend aan Latijnquote:Op donderdag 6 augustus 2020 14:10 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Ach, ook dan zouden de boze meutes van PVV en FvD compleet over de zeik zijn. Gewoon gezeur om niks dit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |