abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_188038631
quote:
Iedereen moet van het gas af: vrijwillig of gedwongen

Iedereen moet de komende decennia van het gas af, zo heeft het kabinet besloten. Maar wat als jij dat helemaal niet zit zitten? Ook dán zul je mee moeten doen. Het kabinet is bezig met een wet om huizen van het gas af te halen, zélfs als de eigenaar niet wil. Nu kan een bewoner nog niet gedwongen worden om mee te werken, maar dat gaat veranderen.

Aardgas gaat in Nederland in de ban. De reden: door het verbranden van aardgas stoten we CO2 uit, en dat versterkt de opwarming van de aarde. Bovendien halen we ons aardgas nu nog vooral uit Groningen, waar het oppompen leidt tot aardbevingen.

En dus moeten we overschakelen op andere energiebronnen. Huizen gaan bijvoorbeeld verwarmd worden met een warmtenet, waarbij heet water de wijk instroomt via buizen. Of de gasgestookte cv-ketel wordt ingewisseld voor een elektrische warmtepomp. En we koken straks niet meer op gas, maar elektrisch.

Enorme operatie
Het is een enorme operatie, die in stappen wordt uitgevoerd. Nu al zijn er 27 wijken her en der in Nederland aangewezen als proefwijken. Die maken als eerste de overstap. In 2021 - over twee jaar dus - moeten alle gemeenten een wijk aanwijzen die van het gas afgaat, zodat in 2030 anderhalf miljoen huizen van het gasnetwerk zijn losgekoppeld. In 2050 moeten uiteindelijk alle huizen in Nederland het zonder gas stellen.

Maar wat als jij nou helemaal geen trek hebt om jouw eigen huis gasloos te maken? Het is immers een hoop gedoe, en vergt nogal wat investeringen. Je zult een warmtepomp moeten aanschaffen of je huis klaar moeten maken voor aansluiting op een warmtenet. Niet iedereen ziet dat zitten.

Nu nog geen probleem voor onwilligen
Mensen die écht niet willen overstappen hebben nu nog geen probleem. Als jouw wijk van het gas af gaat, en jij wil als enige gewoon gas houden, dan heb je daar recht op. Maar dat gaat veranderen, zo valt in het Klimaatakkoord te lezen: "Het vervallen van de gasaansluitplicht wordt in de Energiewet opgenomen. De netbeheerder krijgt de mogelijkheid en instrumenten om de gasafsluiting uit te voeren."

Zoals het er nu voorstaat treedt de nieuwe wetgeving begin 2021 in werking. Ofwel: als jouw wijk straks wordt aangewezen om van het gas af te gaan, dan wordt ook bij jou de gasaansluiting verwijderd. Of je nou wil of niet.

Niet efficiënt
Volgens Diederik Samsom is zo'n wetswijziging nodig. Hij zat de zogeheten klimaattafel 'Gebouwde Omgeving' voor, die meedacht bij het opstellen van het het Klimaatakkoord. "Tot nu toe stond in de wet dat je recht had op een gasaansluiting, ook al was je de enige in een wijk, maar daar moeten we natuurlijk vanaf. Dat zou niet efficiënt zijn als we toe willen naar de energievoorziening van de toekomst."

Het moet situaties tegengaan die je nu ziet in de proefwijken. Zo gaat de wijk Overwhere in Purmerend van het gas af. Maar omdat niet iedereen meedoet, moet er óók nog het gasnetwerk worden vervangen. Dat zorgt voor dubbele kosten.

Mensen liggen er wakker van
De Vereniging Eigen Huis, die woningeigenaren vertegenwoordigt, snapt daarom wel dat bewoners straks gedwongen kunnen worden. "Het is begrijpelijk dat als je wijk voor wijk van het gas af wil, dat je gemeenten daarvoor een wettelijke grondslag geeft", zegt directeur Cindy van de Velde-Kremer.

Toch is Eigen Huis er nog niet helemaal gerust op. Het kabinet belooft dat bewoners geholpen gaan worden, dat er subsidies komen, zodat een overstap geen extra geld kost. "Maar hoe gaan ze mensen helpen? Er is nog heel veel onbekend, terwijl mensen hier echt wakker van liggen. Dit is hele ingrijpende operatie."

Draagvlak neemt af
Opvallend is dat het draagvlak voor die 'ingrijpende operatie' duidelijk aan het afnemen is, bleek deze week uit de jaarlijkse enquête van Hier Klimaatbureau.

Op de vraag of het een goed idee is om van het gas af te gaan, antwoordden veel minder mensen positief dan eerder het geval was. In 2018 was nog 57 procent voorstander, dit jaar nog maar 48 procent. Het aantal expliciete tegenstander steeg juist hard. In 2018 was 29 procent tegen, nu inmiddels al 43 procent.

'Geen zorgen'
Volgens Samsom hoeven mensen die de overstap niet zien zitten, zich geen zorgen te maken. "Het is hier wel Nederland, zo'n wetswijzing gaat altijd gepaard met enorm veel voorwaarden. Zo moet de gemeente altijd zorgen voor een alternatief dat net zo goed en net zo goedkoop is als gas. En het moet sowieso in samenspraak met de bewoners. Daar hebben we wel ervaring mee in dit polderlandje."

Dat moet allemaal nog worden vastgelegd in een nieuwe wet. Wanneer die klaar is, kan een woordvoerder van minister Ollongren (Binnenlandse Zaken) nog niet zeggen. Maar duidelijk is: of je nu wil of niet, uiteindelijk moeten we allemaal van het gas af.
bron: https://www.rtlz.nl/life/personal-finance/artikel/4787061/iedereen-moet-van-het-gas-af-vrijwillig-gedwongen

[ Bericht 3% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:18 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 14:09:39 #2
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_188038769
Ik sluit zelf wel een deal met Rusland.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_188038842
Ik heb in pricipe geen gas nodig. Tikdje (3 jaar)geen gas gebruikt, miste het niet echt.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  zondag 21 juli 2019 @ 14:20:20 #4
233102 cherrycoke
"Fear is a weapon."
pi_188038906
worden we zo onder druk gezet door Amerika om alle diensten van Rusland te blokkeren dat dit er nou doorheen gedrukt wordt?
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
pi_188038909
Laat ze eerst met goede alternatieven komen, dan kijk ik wel verder.
Als het niet met een hamer te repareren is, is het een elektrisch probleem.
  roze zondag 21 juli 2019 @ 14:23:19 #6
393783 Ama
Hypa Hypa
pi_188038947
quote:
De volledige lijst met deelnemende gemeenten:

Amsterdam - Van Der Pekbuurt
Appingedam - Opwierde-Zuid
Assen - Lariks West
Brunssum - Brunssum-noord
Delfzijl - Delfzijl Noord
Den Haag - Bouwlust/Vrederust
Drimmelen - Terheijden
Eindhoven - 't Ven
Groningen - Paddepoel en Selwerd
Hengelo - Nijverheid
Katwijk - Smartpolder
Loppersum - Loppersum-'t Zandt- Westeremden
Middelburg - Dauwendaele
Nijmegen - Dukenburg
Noordoostpolder - Nagele
Oldambt - Nieuwolda-Wagenborgen
Pekela - Boven Pekela en de Doorsneebuurt
Purmerend - Overwhere-Zuid
Rotterdam - Pendrecht
Sittard-Geleen - Limbrichterveld-Noord
Sliedrecht - Sliedrecht-Oost
Tilburg - Quirijnstok
Tytsjerksteradiel - Garyp
Utrecht - Overvecht Noord
Vlieland - Duinwijck
Wageningen - Benedenbuurt
Zoetermeer - Palenstein
Your beauty never ever scared me.
  zondag 21 juli 2019 @ 14:23:36 #7
22565 asco
Los in deze tent
pi_188038951
Slimme Nederlanders wonen gewoon net over de grens in België. 👍

Kan nog steeds hoor. Of betaal je blauw komende jaren.
  zondag 21 juli 2019 @ 14:24:55 #8
233102 cherrycoke
"Fear is a weapon."
pi_188038965
onderrand wordt er "biomassa" centrales gesubsidieerd waar hele kapitaal kostende bomen de houtkachel in gedonderd wordt, laat ze eerst nou maar eens gaan verdiepen in een landelijk warmtenet van thermische centrales voordat er weer onnozele dingen geroepen gaat worden.

Als er niks alternatief is is dit gedoemd te mislukken, gas is spotgoedkoop en zo'n warmtepomp hoef ik niet die dingen zijn veelte duur bij aanschaf en de onderhoudskosten zijn ook veelte duur.
"I wear the mask to protect the city… but the city is what made the mask." – Batman
pi_188038994
Het klimaatakkoord gaat alle linksche partijen de nek omdraaien. Heerlijk.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
  zondag 21 juli 2019 @ 14:29:08 #10
485804 Ship-o-Bricks
The Unsinkable Just Happened
pi_188039019
Woon gelukkig al gasvrij. Nu nog zorgen dat de gemeente me niet m'n huis uit kan jagen.
pi_188039047
Zolang de Vs, China en Rusland er nog een zooitje van maken ben ik fel tegen.

Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_188039122
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:26 ]
pi_188039127
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:30 schreef halfway het volgende:
Zolang de Vs, China en Rusland er nog een zooitje van maken ben ik fel tegen.

Je bent tegen omdat ze er in Rusland een zooitje van maken?

Gas in Nederland komt juist vaak uit Rusland :')
pi_188039135
Een van de redenen waarom het referendum is afgeschaft. Kunnen ze dit soort dingen erdoorheen drukken :') Zo opzichtig allemaal.
pi_188039156
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:32 ]
pi_188039170
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:37 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Referendum was toch al niet bindend.
Klopt, maar had je wel een discussie gehad, maar dat willen ze natuurlijk niet :')
  zondag 21 juli 2019 @ 14:38:37 #17
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_188039176
Gelukkig woon ik niet in de Doorsneebuurt in Pekela. Dan ben je echt f*cked.

Maar zoveelste slechte plannen vanuit Den Haag. Die historicus en zijn juristen kan je natuurlijk allies wijsmaken over CO2.
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
pi_188039201
Gaan ze dan ook vastgoedbeheerders en woningcorporaties dwingen zodat de huurwoningen van het gas af gaan?
pi_188039208
quote:
14s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:39 schreef Chia het volgende:
Gaan ze dan ook vastgoedbeheerders en woningcorporaties dwingen zodat de huurwoningen van het gas af gaan?
Oftewel je gaat meer huur betalen etc etc :')
pi_188039211
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:36 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Je bent tegen omdat ze er in Rusland een zooitje van maken?

Gas in Nederland komt juist vaak uit Rusland :')
Gas uit Rusland kan niet gebruikt worden in Nederland omdat het Russische gas hoogcalorisch van samenstelling is. Dat past niet op het Nederlandse systeem. Om het wel geschikt te maken moet er eerst geïnvesteerd worden.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039227
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:40 schreef Poepz0r het volgende:

[..]

Oftewel je gaat meer huur betalen etc etc :')
Ja en anders de hoofdprijs voor gas terwijl je geen keus hebt.
  zondag 21 juli 2019 @ 14:42:30 #22
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_188039247
Rip Nibali
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_188039249
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:40 ]
pi_188039255
Over 10 jaar krijgen we vluchtelingen uit Dubai.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039263
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:47 ]
pi_188039270
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:42 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Je bedoelt het linkse VVD kabinet dat deze wetgeving invoert?
Ook inderdaad. VVD is geen rechtse partij te noemen.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039278
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:42 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

We hebben nu toch ook een discussie? ;)
Niet landelijk.
  zondag 21 juli 2019 @ 14:45:38 #28
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_188039328
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:42 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

We hebben nu toch ook een discussie? ;)
op een forum terwijl het er toch wel doorgedrukt wordt.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_188039338
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:53 ]
pi_188039360
Ik heb niets tegen van het gas afgaan, maar gezien het feit dat Samson het regelt krijgen we een veel te duur niet werkend alternatief terug waarvan na 10 jaar blijkt dat er zo is gesjoemeld het ook nog eens 0 klimaatwinst heeft opgeleverd. En dan kan het kabinet wat er dan zit als dat uitkomt eerst gaat kijken hoe zoiets in de toekomst niet meer kan gebeuren, maar het geld wat iedere Nederlander verplicht heeft geïnvesteerd zijn ze kwijt terwijl het bedrijfsleven wel gecompenseerd wordt voor hun schade. Zo gaat het ongeveer lopen schat ik.
Of we zitten met zijn allen in de teringherrie van de warmtepompen

https://www.ftm.nl/artike(...)roomslurpers?share=1

https://www.nrc.nl/nieuws(...)tigeproject-a3966978

Zomaar even 2 faalprojecten. Maar die 700 kuub die ik jaarlijks verstook dat is de druppel
Op woensdag 31 januari 2007 19:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik heb veel stomme posts gezien op fora, maar deze zit toch wel in de top 10 (voorzichtig geschat; het kan ook de top 5 zijn). Nou ik sta iig in zijn top 10
  zondag 21 juli 2019 @ 14:47:59 #31
229532 Twiitch
Speelt met zichzelf
pi_188039391
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:40 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Gas uit Rusland kan niet gebruikt worden in Nederland omdat het Russische gas hoogcalorisch van samenstelling is. Dat past niet op het Nederlandse systeem. Om het wel geschikt te maken moet er eerst geïnvesteerd worden.
Probleem is dat de benodigde stikstoffabrieken net zoveel stroom gaan gebruiken als zo ongeveer een half miljoen huishoudens. Nog meer druk op het elektriciteitsnet naast alle warmtepompen en accu-auto's.
pi_188039400
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:07:59 ]
pi_188039421
quote:
7s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:47 schreef Twiitch het volgende:

[..]

Probleem is dat de benodigde stikstoffabrieken net zoveel stroom gaan gebruiken als zo ongeveer een half miljoen huishoudens. Nog meer druk op het elektriciteitsnet naast alle warmtepompen en accu-auto's.
Bovendien zijn gassen op te slaan, met elektriciteit is dat een stuk lastiger.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039430
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:46 schreef vipergts het volgende:
Samson


Als je die kale socialist bedoelt, die heet SamsoM.
pi_188039439
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:48 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Dat is het hele idee aan een "parlementaire democratie".

Je stemt op een partij, er komt een kabinet uit en over de wetten wordt vervolgens gestemd en de 1e kamer toetst de wetten nog een keer.
Zo is het bedoelt ja, ooit. Tegenwoordig is het een zooitje zelfverrijkers waar je U tegen zegt.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
  zondag 21 juli 2019 @ 14:50:40 #36
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_188039443
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:48 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Dat is het hele idee aan een "parlementaire democratie".

Je stemt op een partij, er komt een kabinet uit en over de wetten wordt vervolgens gestemd en de 1e kamer toetst de wetten nog een keer.
Daarom kan je wel melden dat er een discussie is, alleen heeft dat weinig effect.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  zondag 21 juli 2019 @ 14:50:49 #37
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_188039454
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:43 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Ook inderdaad. VVD is geen rechtse partij te noemen.
De reden dat we van het gas af moeten is dat Shell en Exxon geen zin hebben om hun schade, en dus een flinke verstevigingsoperatie te betalen. Ook moet de burger opdraaien voor de CO2 uitstoot zodat we kunnen blijven doen alsof het diens uitstoot is en de grootverbruikers uit het bedrijfsleven buiten schot blijven.

Knetterrechts is het. Fuck de burger, leve de (buitenlandse) aandeelhouder. Nederland als wingewest.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_188039472
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:40 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Gas uit Rusland kan niet gebruikt worden in Nederland omdat het Russische gas hoogcalorisch van samenstelling is. Dat past niet op het Nederlandse systeem. Om het wel geschikt te maken moet er eerst geïnvesteerd worden.
Werkelijk waar? Ik heb niet precies cijfers over hoeveel gas in Nederland uit Rusland komt. Maar Europees gezien aardig veel. Dan kunnen ze kennelijk in andere Europese landen wel wat we in Nederland niet kunnen. Gas omzetten.

pi_188039474
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:08:06 ]
pi_188039481
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:50 schreef AchJa het volgende:
Moet zo'n wetswijziging niet eerst door de eerste kamer geloodst worden?
Het is nog niet eens door de tweede kamer joh. Sterker nog, er ligt nog niet eens een wetsvoorstel
pi_188039488
Dat zullen we nog weleens zien. :)
Zonder wrijving geen glans
pi_188039493
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:50 schreef AchJa het volgende:
Moet zo'n wetswijziging niet eerst door de eerste kamer geloodst worden?
Daar gaat met name Segers van de ChristenUnie het zeer zwaar krijgen die bij hoog en laag beweerde dat er geen dwang zou zijn.
pi_188039508
quote:
2s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:42 schreef Falco het volgende:
Rip Nibali
Al zijn spaargeld zit in aandelen van Nederlandse gasbedrijven?
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_188039510
-

[ Bericht 50% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:08:14 ]
pi_188039536
-

[ Bericht 38% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:08:20 ]
  Moderator / Redactie Sport zondag 21 juli 2019 @ 14:57:56 #47
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_188039564
Het nieuws dat men vertrouwen heeft in dit kabinet is aangekomen hoor :{

Belachelijk idee, de ontwikkeling gaat nu nog veel te snel. Je nieuwe aansluiting van nu kan over 5 jaar alweer hopeloos verouderd zijn.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
  zondag 21 juli 2019 @ 14:59:35 #48
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_188039595
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:54 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Een Nederlandse CV-ketel verwacht een bepaalde samenstelling in het aardgas.

Je kan dan kiezen om alle CV-ketels geschikt te maken voor Russisch gas of om het gas geschikt te maken voor alle CV-ketels.

In het buitenland is men soms direct begonnen met Russisch gas, dan is de apparatuur die je verkoopt ook gelijk geschikt. Andere situatie dan in Nederland.

En dat is dan nog even los van de industriële toepassingen.
In Nederland wordt Russisch en Noors gas gemixed met stikstof en wordt daardoor geschikt voor de Nederlandse CV ketels
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
pi_188039596
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:08:26 ]
  Moderator / Redactie Sport zondag 21 juli 2019 @ 15:01:21 #50
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_188039619
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:59 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Ontwikkeling waarvan? Aansluiting op wat?
Dat energieslurpende ding wat jij naast je huis hebt staan. Het elektriciteitsnetwerk kan dat nu nog niet eens aan, het is veel te vroeg.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_188039621
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:24 ]
pi_188039640
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:51 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

De reden dat we van het gas af moeten is dat Shell en Exxon geen zin hebben om hun schade, en dus een flinke verstevigingsoperatie te betalen. Ook moet de burger opdraaien voor de CO2 uitstoot zodat we kunnen blijven doen alsof het diens uitstoot is en de grootverbruikers uit het bedrijfsleven buiten schot blijven.

Knetterrechts is het. Fuck de burger, leve de (buitenlandse) aandeelhouder. Nederland als wingewest.
De reden dat we niets meer mogen in het leven (behalve sterven) komt omdat LINKS de bevolking BANG heeft gemaakt voor het KLIMAAT-sprookje.
Dat het vrijwel allemaal leugens zijn interesseert je niet? Jij roept gewoon keihard knetterrechts?
Voor iemand met de naam Weltschmerz kom je erg ongeïnformeerd over.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039660
Zolang er geen duidelijke richtlijnen zijn, zie ik de woningcoöperaties hier niet bewegen. Nu zie je vooral heel veel besluiteloosheid van de regering, wel of geen subsidie, welke producten worden aangeschaft met of zonder subsidie, tegemoetkomingen nieuw personeel, en hoe lang houden afspraken stand. Nieuwe regering, nieuw beleid? En in hoever kun je de regering vertrouwen. Straks investeer je voor miljarden en dan trekt de regering de vergunningen weer in.

Wat gebeurt er met het beleid als Forum de volgende verkiezingen wint.
pi_188039664
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:52 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Werkelijk waar? Ik heb niet precies cijfers over hoeveel gas in Nederland uit Rusland komt. Maar Europees gezien aardig veel. Dan kunnen ze kennelijk in andere Europese landen wel wat we in Nederland niet kunnen. Gas omzetten.

[ afbeelding ]
Hoogcalorisch gas gebruiken we in NL vrijwel uitsluitend voor grootverbruikers zoals de industrie. Voor huishoudens is dit nog niet mogelijk.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039680
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:52 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Tesla bewijst in Australië dat het wel kan.
En het is niet het enige bedrijf, Tesla kreeg de aanbesteding.

https://www.sciencealert.com/south-australia-tesla-battery-earns-million-neoen-company

[ afbeelding ]
Oke, dit wist ik niet. Zijn dit een soort uit de klauwen gelopen accupacks of?
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188039682
-

[ Bericht 21% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:30 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 15:06:17 #57
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_188039699
Haha, Nijmegen Dukenburg. Alsof de mensen die daar wonen dat kunnen betalen.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_188039710
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:35 ]
pi_188039727
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:06 schreef Janneke141 het volgende:
Haha, Nijmegen Dukenburg. Alsof de mensen die daar wonen dat kunnen betalen.
Ook dat ja, ik kom er dagelijks "langs"
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_188039852
Nu nog mag je zelf kiezen, totdat er stadsverwarming moet komen en er teveel mensen voor iets anders kiezen, dan wordt de wet veranderd dat je verplicht stadsverwarming moet nemen....
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_188039929
Ik lees nergens een verplichting?
pi_188039932
-

[ Bericht 64% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:40 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 15:27:47 #63
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_188039958
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:57 schreef Nattekat het volgende:
Het nieuws dat men vertrouwen heeft in dit kabinet is aangekomen hoor :{

Belachelijk idee, de ontwikkeling gaat nu nog veel te snel. Je nieuwe aansluiting van nu kan over 5 jaar alweer hopeloos verouderd zijn.
Ja terwijl er ook steed positieve geluiden verschijnen over waterstofboilers en zo.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_188039985
-

[ Bericht 26% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:47 ]
pi_188040005
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:26 schreef MaGNeT het volgende:

[..]


Nee, ik lees alleen een verplichting om van het gas af te gaan maar niet
Die lees ik ook niet? Alleen dat de aansluiticht vervalt en de beheerder 'instrumenten krijgt om gas af te kunnen sluiten' iets wat nu vaak nog ingwikkeld schijnt te zijn. Of lees ik dan ergens overheen?

Naast de interpretatie van rtl z
pi_188040016
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:26 schreef MaGNeT het volgende:
Nee, ik lees alleen een verplichting om van het gas af te gaan maar niet een verplichting hoe je vervolgens je woning gaat verwarmen.
dat komt nog wel, let maar op.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_188040022
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:31 schreef LorneMalvo het volgende:
Die lees ik ook niet? Alleen dat de beheerder 'instrumenten krijgt om gas af te kunnen sluiten' iets wat nu vaak nog ingwikkeld schijnt te zijn. Of lees ik dan ergens overheen?
hoe is dit anders?
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_188040027
-

[ Bericht 51% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:52 ]
pi_188040036
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:33 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

hoe is dit anders?
Er staat niets over een verplichting. Je kan het ook zo lezen dat afsluiten makkelijker wordt gemaakt. Dat zou hooguit indirect verplichtend kunnen werken.

[ Bericht 4% gewijzigd door LorneMalvo op 21-07-2019 15:41:40 ]
pi_188040052
-

[ Bericht 24% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:58 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 15:38:41 #71
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188040074
gas afsluiten kunnen ze van buiten af.
als ik geen toestemmjng geef voor een warmtenet-aansluiting in mijn huis te plaatsen komen ze toch echt niet binnen.
Tot nooit .......
pi_188040083
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:33 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Naja, de situatie van bijvoorbeeld een wijk die van het gas af gaat en waar ze niet voor 5 mensen nog een heel gasnetwerk willen onderhouden. Dus ja, daar heb je wel een goed punt. Misschien was ik niet zo duidelijk daarover.
Zo zou het inderdaad indirect verplichtend kunnen werken.

Overigens moet ik nog steeds eerst zien of deze soep zo heet wordt gegeten. In theorie mag je dan met bruinkool je huis verwarmen onder het mom van biomassa, maar niet meer met het veel schonere gas.
pi_188040094
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:04 ]
pi_188040116
-

[ Bericht 36% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:10 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 15:45:35 #75
485804 Ship-o-Bricks
The Unsinkable Just Happened
pi_188040164
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:02 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

De reden dat we niets meer mogen in het leven (behalve sterven) komt omdat LINKS de bevolking BANG heeft gemaakt voor het KLIMAAT-sprookje.
Dat het vrijwel allemaal leugens zijn interesseert je niet? Jij roept gewoon keihard knetterrechts?
Voor iemand met de naam Weltschmerz kom je erg ongeïnformeerd over.
Links, rechts... Of gewoon één neoliberale pot nat.
pi_188040360
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:43 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Ook inderdaad. VVD is geen rechtse partij te noemen.
Hahah.
  zondag 21 juli 2019 @ 16:58:24 #77
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_188041578
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 13:59 schreef MaGNeT het volgende:

Mensen die écht niet willen overstappen hebben nu nog geen probleem. Als jouw wijk van het gas af gaat, en jij wil als enige gewoon gas houden, dan heb je daar recht op.


Als jouw wijk dan wordt aangewezen om gasloos te worden, dan heb je weinig keuze aangezien je aansluiting voor aan de straat verdwijnt.
:)
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
pi_188041628
Dan moeten we maar gaan stoken met die blauwe enveloppen..
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
  zondag 21 juli 2019 @ 17:21:06 #79
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_188042023
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 15:29 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Waterstofboilers / ketels werken op waterstofgas. Dat wordt nu voor 95% gemaakt van aardgas. Dat kan ook uit groene stroom maar als je je drukmaakt om de capaciteit van het stroomnet en kosten om dat uit te breiden, dan is dat nog niets vergeleken met de investeringen die nodig zijn om over te gaan op "groen waterstofgas".

Daarnaast gooi je bij elektrolyse ~30% van je rendement weg, ook wel een "dingetje".
Maar zijn die investeringen minder dan de investeringen van overal warmtepompen plaatsen? Er wordt nu wel heel snel gekozen voor iets.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
  zondag 21 juli 2019 @ 17:47:29 #80
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188042373
Kunnen wij samsom niet verplichten op te rotten uit de politiek?

De kunnen van mij aan het gas als ze dat flikken. Het is hier geen rusland, maar als je met het woord 'klimaat' aankomt, schieten ze in een stuip.

Mongolen. Beetje mensen op kosten jagen, terwijl er nog niet een fatsoenlijke alternatieven zijn.

Sterf!
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 21 juli 2019 @ 17:49:37 #81
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188042400
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 16:58 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:

[..]

:)
Nee.
Je hebt dan nog steeds de keuze. Niemand kan verplicht worden op een monopolistisch warmtenet aangesloten te worden.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 21 juli 2019 @ 17:54:59 #82
78918 SeLang
Black swans matter
pi_188042488
Reden voor een feestje

"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_188042527
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 17:47 schreef Red_85 het volgende:
Kunnen wij samsom niet verplichten op te rotten uit de politiek?

De kunnen van mij aan het gas als ze dat flikken. Het is hier geen rusland, maar als je met het woord 'klimaat' aankomt, schieten ze in een stuip.

Mongolen. Beetje mensen op kosten jagen, terwijl er nog niet een fatsoenlijke alternatieven zijn.

Sterf!
Het zijn voornamelijk de mensen met lage inkomens, die op onnodige hoge kosten worden gejaagd. Motto daarboven is dan ook, maak jij ze zwak, dan houden wij hen financieel kort, zodat er nooit sterk verzet komt.
  zondag 21 juli 2019 @ 18:00:17 #84
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_188042562
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 17:49 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Nee.
Je hebt dan nog steeds de keuze. Niemand kan verplicht worden op een monopolistisch warmtenet aangesloten te worden.
Weet ik; ik wilde alleen Magnet wijzen op een discrepantie in zijn OP. :)
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
pi_188042632
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:19 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 18:07:38 #86
112068 MMaRsu
I need some paprika
pi_188042651
Niks mis mee, zonder gas mis je niks
welcome to my submarine lair. It's long, hard and full of seamen!
pi_188042660
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:27 ]
pi_188042678
Iedereen van het gas af gaat niet gebeuren. Dat is gewoon niet de efficiëntste oplossing. Ja, je kunt een paar wijken gasloos maken, maar andere wijken zijn daar minder geschikt voor. Dan kun je beter duurzaam gas maken. Als de overheid dat niet wil, dan gaan we gewoon weer aan de kolen.
pi_188042681
Tot 2050 de mensen de tijd geven is natuurlijk veel te laat. Tegen die tijd moeten de klimaatdoelen al gehaald zijn. En dan kijk je in 2050 om je heen en zie je dat we nog steeds met zijn allen fossiele brandstoffen gebruiken..

De enige manier om dit goed te doen, is grootschalig hele wijken omzetten. Hartstikke schattig hoor, dat individuele geklooi met een warmtepompje hier en wat zonnepanelen daar, maar het is op macro-niveau zo inefficiënt als de pest.
pi_188042684
-

[ Bericht 34% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:33 ]
pi_188042732
-

[ Bericht 53% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:39 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 18:18:33 #92
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188042756
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:08 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Samsom is gevraagd om de commissie te leiden, dat betekent niet dat alles uit zijn hoge hoed komt.
Ga eerst maar een iets uit de hoge hoed toveren voor de industrie die voor 3/4 verantwoordelijk is voor de uitstoot.
Alles wordt afgewimpeld op de consument. Daarbij is het effect ook echt nihil.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zondag 21 juli 2019 @ 18:18:50 #93
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_188042760
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:11 schreef MaGNeT het volgende:

Dat is geen discrepantie, het beschrijft namelijk de situatie vóór en ná de wet.

'Straks' is een heel ruim begrip. Kan 2 jaar zijn, kan 30 jaar zijn. :)
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
pi_188042779
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:44 ]
pi_188042789
-

[ Bericht 37% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:51 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 18:27:27 #96
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_188042862
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:21 schreef MaGNeT het volgende:

Dus ik begrijp niet helemaal wat je punt is.
Er is nog geen nieuwe wet, niemand weet wat de inhoud gaat zijn van die nieuwe wet, dus jouw OP is hoofdzakelijk een beetje paniek zaaien.
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
  zondag 21 juli 2019 @ 18:29:39 #97
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188042890
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:20 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Juist ook voor de industrie zijn er plannen. De industrie zal ook over moeten op hoogcalorisch gas of alternatieven. Er is simpelweg geen keuze als in Groningen de kranen dichtgaan.
Quatsch. De moderne cv-ketel is geschikt voor hoogcalorisch gas. Zeker de helft van de Nederlandse ketels kan dit al aan en straks de rest als ze vervangen moeten worden na een vervangingstermijn van 15 jaar. Overstap naar de warmtepomp betekent dat heel Nederland hun ketel moet verwijderen. Wat is nu goedkoper? 20% van het aardgasverbruik komt voor rekening van particulieren en de rest zakelijk. Wat zet meer zoden aan de dijk, aanpak van die 20% of 80%? Nederland wíl geen Russisch aardgas importeren en dat is vooral een geopolitieke reden, met MH17 als extra reden.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188042947
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:06:57 ]
  zondag 21 juli 2019 @ 18:38:17 #99
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188043007
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:33 schreef MaGNeT het volgende:
kan je mensen niet dwingen een nieuwe ketel te kopen of de brander te vervangen (of welke aanpassing dan ook binnenshuis nodig is).
En het dwingen van gas af te gaan kan wel? Het is uiteindelijk een rekensom wat voordeliger is. Het vervangen van overgebleven gastoestellen is altijd goedkoper dan het land op de kop te zetten en te dwingen naar een compleet ander manier van verwarmen. Zoals ik aangaf, het is geen technische kwestie, maar een geopolitieke.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  zondag 21 juli 2019 @ 18:39:47 #100
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188043035
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:33 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Het punt is: al is 99% van de CV-ketels in Nederland geschikt voor hoogcalorisch gas, dan nog weet je niet per huishouden welk type ketel er hangt, kan je mensen niet dwingen een nieuwe ketel te kopen of de brander te vervangen (of welke aanpassing dan ook binnenshuis nodig is).

En dat nog even los van de gasfornuizen (die vaak wel langer dan 15 jaar meegaan, mijn oma kookte op een fornuis uit ~1975) / -ovens.

En dan nog alle ketels die in bedrijfspanden hangen, vakantiewoningen, etc.

Ofwel: hoe garandeer je dat alles omgezet is en er geen ongelukken mee gebeuren?

Het gas aanpassen zodat het geschikt is voor alle bestaande apparaten lijkt me dan logischer.
nog los van dat ik mijn ketel wel geschikt was maar wel moest herprogrameren. Dat herprogrameren moet dan overal tegelijk gebeuren.

aan de andere kant, kijk eens hoe ze deden bij de overgang van stadsgas op aardgas. Toen is wel alles omgebouwd.
Tot nooit .......
pi_188043154
-

[ Bericht 33% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:22 ]
pi_188043180
-

[ Bericht 39% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:28 ]
pi_188043190
Ik verwacht niet dat dit zo gemakkelijk gaat gebeuren. Als burgers gedwongen worden zeer grote investeringen te doen zonder dat zij daar veel voor terug krijgen, dan verwacht ik grote weerstand en verzet.

Dat Nederland vanwege de aardbevingen in Groningen af moet is geen goed argument om Nederland gasloos te maken. Genoeg andere landen met grote hoeveelheden gas die dit graag aan ons willen verkopen.

Verder zou er ook sprake van zijn dat de de reeds bestane kostbare infrastructuur van gasleidingen gebruikt zouden kunnen worden om via waterstofgas onze huizen te verwarmen.
pi_188043228
quote:
7s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:47 schreef Twiitch het volgende:

[..]

Probleem is dat de benodigde stikstoffabrieken net zoveel stroom gaan gebruiken als zo ongeveer een half miljoen huishoudens. Nog meer druk op het elektriciteitsnet naast alle warmtepompen en accu-auto's.
Er zijn nu gascentrales die met behulp van gas elektriciteit maken, dus dit zou prima in de stikstoffabriek zelf kunnen worden opgewekt.
pi_188043231
-

[ Bericht 33% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:35 ]
pi_188043243
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:40 ]
pi_188043278
Wie moet dat regelen/betalen bij een huurwoning ?
Want vrijwel alles wat de pandjesprins (Bernhard jr) verhuurt heeft gasverwarming. Duur grapje voor hem als hij het moet fixen.
  zondag 21 juli 2019 @ 19:01:30 #108
122053 Stoney3K
Flatsehats!
pi_188043298
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:56 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Nee, ondanks dat m'n warmtepompje braaf doet wat het moet doen ben ik er ook niet voor om mensen een pistool op het hoofd te zetten. Zorg dat stoken met een warmtepomp écht voordelig wordt (stroom goedkoper maken, is nu 70% belasting) en hou het goedkoop, geld is vaak een prima motivatie om over te stappen.
Dan moet je eerst beginnen met alle woningen in Nederland te isoleren, want in de tochthokken die je bij de meeste woningcorporaties aantreft, is een warmtepomp gewoon dweilen met de kraan open.
Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?
pi_188043302
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:57 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

En er staan nogal wat gascentrales uitgeschakeld op dit moment, die kan je ook aan het werk zetten als het moet :P
Die zullen voorlopig ook wel noodzakelijk stand-by moeten blijven staan vanwege de wisselvalligheid van zonnepanelen en windenergie (vraag en aanbod komen helaas vaak niet overeen) tot er een betere manier wordt gevonden om energie op te slaan.
pi_188043336
-

[ Bericht 50% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:50 ]
pi_188043392
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:56 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Nee, ondanks dat m'n warmtepompje braaf doet wat het moet doen ben ik er ook niet voor om mensen een pistool op het hoofd te zetten. Zorg dat stoken met een warmtepomp écht voordelig wordt (stroom goedkoper maken, is nu 70% belasting) en hou het goedkoop, geld is vaak een prima motivatie om over te stappen. Daarom zitten we ook met z'n allen (naja veel) in 3-cilinder kuttenschudders.
[..]

Dat zal geen probleem zijn, inderdaad.
[..]

Dat zou in theorie kunnen, alleen is waterstof op zich niet logischer om door die buizen te sturen dan aangepast Russisch gas. Waterstof wordt 95% uit aardgas geproduceerd (met verlies) of uit stroom (met ~30% verlies). Er is eigenlijk geen logische reden om waterstof door de buizen te gaan sturen als je dat toch al van aardgas maakt.
Ik vind het heel erg jammer (dat schreef ik in de crisistijd al verschillende malen) dat er toen niet voor is gekozen om Nederlandse huizen massaal zoveel mogelijk te verduurzamen. Al die bouwvakkers die toen in de ww en de bijstand zijn beland hadden gewoon prima aan het werk kunnen blijven (nu is er een tekort aan bouwvakkers) en Nederland had echt een belangrijke slag kunnen slaan voor de toekomst en sterk uit de crisis tevoorschijn kunnen komen.

Truttenschudders zijn prima overigens. Veel mensen rijden compleet onnodig in lompe en energieverslindende voertuigen rond.

Ik ben benieuwd naar wat de toekomst ons brengen gaat. Op zich ben ik van goede wil en begrijp ik dat verandering noodzakelijk is.
  zondag 21 juli 2019 @ 19:07:01 #112
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188043397
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:50 schreef MaGNeT het volgende:
Je kan inderdaad makkelijker voor aan de straat iemand afkoppelen dan dat je iemand dwingt om de deur te openen voor een installateur. Zo werkt dat nu eenmaal.
Je hebt de oplossing in je antwoord verwerkt. Deur niet open doen? Dan het gas eraf _O-
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188043487
quote:
10s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:07 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je hebt de oplossing in je antwoord verwerkt. Deur niet open doen? Dan het gas eraf _O-
Dan zou als je monteur nog wel eens minder populair kunnen worden dan een parkeerwachter. Ik vermoed dat de gemiddelde monteur daar absoluut niet op zit te wachten.
  zondag 21 juli 2019 @ 19:20:19 #114
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188043639
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:12 schreef rutger05 het volgende:

[..]

Dan zou als je monteur nog wel eens minder populair kunnen worden dan een parkeerwachter. Ik vermoed dat de gemiddelde monteur daar absoluut niet op zit te wachten.
Hoewel mijn antwoord ironisch bedoeld is acht ik het niet onmogelijk als men het echt wil. Persoonlijk vind ik het de eigen verantwoordelijkheid van de bewoner nadat er meerdere malen aangegeven is dat de samenstelling van het gas verandert.

Ik ben erg huiverig over de elektrische warmtepomp, vooral in de strenge winter en als de warmtepompen inmiddels een paar jaar ouder zijn en de onderhoudskosten toenemen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  zondag 21 juli 2019 @ 19:21:49 #115
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188043662
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:12 schreef rutger05 het volgende:

[..]

Dan zou als je monteur nog wel eens minder populair kunnen worden dan een parkeerwachter. Ik vermoed dat de gemiddelde monteur daar absoluut niet op zit te wachten.
of hij wordt heel populair omdat ie je weer komt aansluiten.
Tot nooit .......
  zondag 21 juli 2019 @ 19:24:10 #116
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188043706
quote:
10s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:20 schreef ACT-F het volgende:


Ik ben erg huiverig over de elektrische warmtepomp, vooral in de strenge winter en als de warmtepompen inmiddels een paar jaar ouder zijn en de onderhoudskosten toenemen.
wat voor onderhoud pleeg jij aan je koelkast?
zo'n draait echt wel door hoor. Een niet onderhouden ketel levert gevaar op. Een niet onderhouden warmtepomp is niet gevaarlijk.

ik lees ook nooit in krant dat er mensen in hun slaap zijn overleden als gevolg van een slecht onderhoud aan de koelkast. Ook rukt de brandweer zelden uit voor een koelkastbrand.
Tot nooit .......
pi_188043709
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:21 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

of hij wordt heel populair omdat ie je weer komt aansluiten.
Haha dat kon ook natuurlijk.

Maar goed, ik verwacht dat het letterlijk niet zonder slag of stoot zal gaan als de politiek echt grote groepen mensen tegen hun zin van het gas gaan afsluiten. Ik heb het dus niet over een monteur die de branders van het gasfornuis of de CV-ketel vervangt om deze apparaten aan te passen aan hoogcalorisch gas.
  zondag 21 juli 2019 @ 19:25:16 #118
464166 Captain_Jack_Sparrow
Why is all the rum gone?
pi_188043731
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 18:56 schreef MaGNeT het volgende:

Daarom zitten we ook met z'n allen (naja veel) in 3-cilinder kuttenschudders.
Die sneller en efficienter zijn dan het gemiddelde doorsneehok van 15 jaar geleden. :)

https://www.autoweek.nl/auto/83718/bmw-318i/
https://www.autoweek.nl/auto/79857/mini-cooper/
https://www.autoweek.nl/a(...)k-titanium-business/
https://www.autoweek.nl/auto/95220/audi-a3-sportback-30-tfsi/
"This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow".
pi_188043748
quote:
10s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:20 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Hoewel mijn antwoord ironisch bedoeld is acht ik het niet onmogelijk als men het echt wil. Persoonlijk vind ik het de eigen verantwoordelijkheid van de bewoner nadat er meerdere malen aangegeven is dat de samenstelling van het gas verandert.

Ik ben erg huiverig over de elektrische warmtepomp, vooral in de strenge winter en als de warmtepompen inmiddels een paar jaar ouder zijn en de onderhoudskosten toenemen.
Een warmtepomp gaat 15 tot 20 jaar mee en is dan in aanschaf een aantal malen duurder dan een HR-ketel.
  zondag 21 juli 2019 @ 19:27:39 #120
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188043774
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:24 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

wat voor onderhoud pleeg jij aan je koelkast?
zo'n draait echt wel door hoor. Een niet onderhouden ketel levert gevaar op. Een niet onderhouden warmtepomp is niet gevaarlijk.
Mijn laatste 'onderhoud' aan een koelkast was dat deze compleet vervangen moest worden nadat de monteur geconstateerd had dat het gas in het isolatiemateriaal gelekt was, terwijl ik had gehoopt dat het alleen de thermostaat was. Voor de rest kun je een warmtepomp t.b.v. huisverwarming niet echt met een koelkast vergelijken. Daar komt toch iets meer bij kijken.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  zondag 21 juli 2019 @ 19:31:01 #121
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188043852
quote:
7s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:27 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Mijn laatste 'onderhoud' aan een koelkast was dat deze compleet vervangen moest worden nadat de monteur geconstateerd had dat het gas in het isolatiemateriaal gelekt was, terwijl ik had gehoopt dat het alleen de thermostaat was. Voor de rest kun je een warmtepomp t.b.v. huisverwarming niet echt met een koelkast vergelijken. Daar komt toch iets meer bij kijken.
buiten de compressor lijkt de mijne van binnen erg op een cv-ketel hoor. Ik zie in de binnen unit geen echte raket-technologie. Er zitten in mijn remeha-warmtepomp en remeha cv-ketel zelfs voor een deel dezelfde printplaten.
Tot nooit .......
  zondag 21 juli 2019 @ 19:34:51 #122
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188043910
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:31 schreef Speekselklier het volgende:
buiten de compressor lijkt de mijne van binnen erg op een cv-ketel hoor. Ik zie in de binnen unit geen echte raket-technologie.
Het is ook niet zo spannend, maar ik denk dat je warmtepomp nog nieuw is. Je kunt pas over enkele jaren een oordeel vellen over de kosten en baten. Daarbij is het vooral interessant om te kijken naar de strenge winters, voor zover ze ooit terugkomen natuurlijk :+
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  zondag 21 juli 2019 @ 19:40:25 #123
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188044020
quote:
7s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:34 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Het is ook niet zo spannend, maar ik denk dat je warmtepomp nog nieuw is. Je kunt pas over enkele jaren een oordeel vellen over de kosten en baten.
klopt. ik ga er voorlopig van uit dat de onderhoudskosten gelijk zijn. De aankoopprijs was, dankzij subsidie, lang geen twee keer duurder dan een cv-ketel.
Tot nooit .......
  zondag 21 juli 2019 @ 19:44:09 #124
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188044114
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:40 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

klopt. ik ga er voorlopig van uit dat de onderhoudskosten gelijk zijn. De aankoopprijs was, dankzij subsidie, lang geen twee keer duurder dan een cv-ketel.
Heb je iets aan de isolatie gedaan? En wat gebeurt er als er onvoldoende verwarmd kan worden tijdens een strenge winter? Is er een aanvullend alternatief?
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  zondag 21 juli 2019 @ 19:48:22 #125
453086 OscarMopperkont
Hugs & Kisses
pi_188044188
Onze overheid :')
Haters can be so lame and vicious
Hating on me because I'm ambitious
They sound like they need lots of love, lots of love
That's why I'm sending them hugs and kisses
pi_188044217
Huurbazen mooi de lul dus. Tyfus 'maatregelen'
maandag 28 december 2020 20:34 schreef JustinK het volgende: De wereld heeft meer tong80's nodig.
pi_188044326
quote:
Nieuwe wet - iedereen moet van het gas af: vrijwillig of gedwongen
Is dit trouwens niet een heel rare frame? Als iedereen moet dan is het in essentie toch gewoon zo dat iedereen gedwongen wordt, zelfs als je 't uit 'vrije wil' niet op het laatste moment/gerechtelijke procedures laat aankomen? 8)7
  zondag 21 juli 2019 @ 20:26:08 #128
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188044867
quote:
5s.gif Op zondag 21 juli 2019 19:44 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Heb je iets aan de isolatie gedaan? En wat gebeurt er als er onvoldoende verwarmd kan worden tijdens een strenge winter? Is er een aanvullend alternatief?
appartement geisoleerd naar A-label (vanaf F). De warmtepomp zou het tot -15 moeten doen. Daarna heeft ie warmte-elementen. Daarmee kan hij 80graden water maken. Maar met een cop van 1.

Voor de zekerheid staan er twee ir-panelen in de kast. Maar die stonden er ten tijde van de cv ook al.

en koude dagen....
ik woon in Den Haag:
"Dat Den Haag de wijnstreek van Nederland wordt zit er volgens Vermeulen wel degelijk in. 'Ik heb hier nog nooit nachtvorst gehad, de Haagse Stadswijngaard zit midden in de stad en dan is de temperatuur altijd hoger dan op het platteland. "

[ Bericht 7% gewijzigd door Speekselklier op 21-07-2019 20:44:35 ]
Tot nooit .......
pi_188047261
-

[ Bericht 98% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:00 ]
pi_188047992
quote:
1s.gif Op zondag 21 juli 2019 20:26 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

appartement geisoleerd naar A-label (vanaf F). De warmtepomp zou het tot -15 moeten doen. Daarna heeft ie warmte-elementen. Daarmee kan hij 80graden water maken. Maar met een cop van 1.

Voor de zekerheid staan er twee ir-panelen in de kast. Maar die stonden er ten tijde van de cv ook al.

en koude dagen....
ik woon in Den Haag:
"Dat Den Haag de wijnstreek van Nederland wordt zit er volgens Vermeulen wel degelijk in. 'Ik heb hier nog nooit nachtvorst gehad, de Haagse Stadswijngaard zit midden in de stad en dan is de temperatuur altijd hoger dan op het platteland. "

Ik heb een huis uit 1932. :') isolatie tussen verdiepingen is riet met "cement" :') het is goedkoper om dit plat te gooien en opnieuw te bouwen.
  zondag 21 juli 2019 @ 23:21:44 #131
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188048085
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 23:16 schreef Murdera het volgende:

[..]

Ik heb een huis uit 1932. :') isolatie tussen verdiepingen is riet met "cement" :') het is goedkoper om dit plat te gooien en opnieuw te bouwen.
waarom zou je tussen de verdiepingen isoleren?
en anders... plafond eruit, isolatie plaatsen en plfond weer terug.
Tot nooit .......
pi_188050730
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 23:16 schreef Murdera het volgende:

[..]

Ik heb een huis uit 1932. :') isolatie tussen verdiepingen is riet met "cement" :') het is goedkoper om dit plat te gooien en opnieuw te bouwen.
Heb ik ook, behalve dat het brandgevaarlijk is, vind ik het wel mooi en qua isolatie heeft dit zowel positief als negatief geen enkel effect.
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 23:21 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

waarom zou je tussen de verdiepingen isoleren?
en anders... plafond eruit, isolatie plaatsen en plfond weer terug.
Je kan beter dat geld in de open haard gooien, dan krijg je er nog warmte voor terug.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
  maandag 22 juli 2019 @ 10:00:02 #133
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188051132
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 09:29 schreef sjorsie1982 het volgende:


Je kan beter dat geld in de open haard gooien, dan krijg je er nog warmte voor terug.
Ik bedoelde met en anders ook een bijzondere situatie. Een niet te isoleren zolder of zo...
Tot nooit .......
  maandag 22 juli 2019 @ 11:01:44 #134
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_188051932
Zodra ze mij kunnen vertellen hoe we in een flat met blokverwarming van het gas afkunnen hoor ik het graag.
Als het gas wordt afgesloten verwarm ik wel met de airco en straalkacheltjes. Of een houtkachel.

quote:
Opvallend is dat het draagvlak voor die 'ingrijpende operatie' duidelijk aan het afnemen is, bleek deze week uit de jaarlijkse enquête van Hier Klimaatbureau.
Nou nou wat opvallend zeg. Mensen worden aan alle kanten al genaaid en moeten straks nog eens fors investeren in electrisch rijden én in warmtepompen én in isolatie maar intussen schroeven we de belastingen op alles ook nog eens fors omhoog. Het geld van mensen is een keer op natuurlijk.


quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:52 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Tesla bewijst in Australië dat het wel kan.
En het is niet het enige bedrijf, Tesla kreeg de aanbesteding.

https://www.sciencealert.com/south-australia-tesla-battery-earns-million-neoen-company

[ afbeelding ]
Die batterijbank is slechts een buffer, een noodstroomvoorziening.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_188052092
Hoe willen ze dat gaan doen met sociale huurwoningen dan?
Moet je honderdduizenden mensen in een hotel onderbrengen terwijl er nieuwbouw voor in de plaats komt?

Verreweg de meeste sociale huurwoningen komen uit het jaar nul ofwel jaren 40 begin 50..
Die kun niet moderniseren zoals gewenst, no way.
Daar is geen ruimte voor, de huizen zijn niet te isoleren zoals de bedoeling is.. zonder dat soort kippenhokken te reduceren tot muizenhokken.

Hoe ziet men dat voor zich?
Je ziet wel wat nieuwbouwprojecten totaal gasloos, zonnepanelen etc.
Maar dan betaal je meteen 680eu per maand.

Meeste sociale huurwoningen liggen meer rond de 400 á 500.
Dat is nogal een aanslag op de meeste lage inkomens die er in wonen.
  maandag 22 juli 2019 @ 11:44:07 #136
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052489
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 17:57 schreef torentje het volgende:

[..]

Het zijn voornamelijk de mensen met lage inkomens, die op onnodige hoge kosten worden gejaagd. Motto daarboven is dan ook, maak jij ze zwak, dan houden wij hen financieel kort, zodat er nooit sterk verzet komt.
Dat is al jaren een publiek geheim.
Een sterk verzet kan er wel degelijk komen, alleen hebben wij NL'ers daar de mentaliteit niet voor.

Kijk naar de gele hesjes in Frankrijk. Daar hebben mensen wel schijt. Maar in NL zijn er dan 3 bijeenkomsten geweest waarbij de pers iedere keer de meest ridicule personen op beeld brengt zodat niemand zich daarmee wil identificeren.

In de kiem gesmoord.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 11:48:22 #137
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052556
quote:
1s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Hoe willen ze dat gaan doen met sociale huurwoningen dan?
Moet je honderdduizenden mensen in een hotel onderbrengen terwijl er nieuwbouw voor in de plaats komt?

Verreweg de meeste sociale huurwoningen komen uit het jaar nul ofwel jaren 40 begin 50..
Die kun niet moderniseren zoals gewenst, no way.
Daar is geen ruimte voor, de huizen zijn niet te isoleren zoals de bedoeling is.. zonder dat soort kippenhokken te reduceren tot muizenhokken.

Hoe ziet men dat voor zich?
Je ziet wel wat nieuwbouwprojecten totaal gasloos, zonnepanelen etc.
Maar dan betaal je meteen 680eu per maand.

Meeste sociale huurwoningen liggen meer rond de 400 á 500.
Dat is nogal een aanslag op de meeste lage inkomens die er in wonen.
Daar krijgen de gemeenten en woningbouwers subsidies voor.

Die wel.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 11:49:05 #138
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188052569
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:01 schreef Metro2005 het volgende:
Zodra ze mij kunnen vertellen hoe we in een flat met blokverwarming van het gas afkunnen hoor ik het graag. Als het gas wordt afgesloten verwarm ik wel met de airco en straalkacheltjes.
Veel eenvoudiger bestaat er niet.
in het ketelhuis haal je de ketel weg en je sluit de boel aan op het wamtenet.
In een klap verwarmt de hele flat gasloos zonder dat ze het uberhaupt door hebben.
Tot nooit .......
  maandag 22 juli 2019 @ 11:49:20 #139
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052575
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:01 schreef Metro2005 het volgende:
Nou nou wat opvallend zeg. Mensen worden aan alle kanten al genaaid en moeten straks nog eens fors investeren in electrisch rijden én in warmtepompen én in isolatie maar intussen schroeven we de belastingen op alles ook nog eens fors omhoog. Het geld van mensen is een keer op natuurlijk.

Niets meer aan toe te voegen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 11:50:22 #140
117098 Hathor
Effe niet
pi_188052587
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:44 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Dat is al jaren een publiek geheim.
Een sterk verzet kan er wel degelijk komen, alleen hebben wij NL'ers daar de mentaliteit niet voor.

Kijk naar de gele hesjes in Frankrijk. Daar hebben mensen wel schijt. Maar in NL zijn er dan 3 bijeenkomsten geweest waarbij de pers iedere keer de meest ridicule personen op beeld brengt zodat niemand zich daarmee wil identificeren.

In de kiem gesmoord.
Toch raar die verandering in mentaliteit, in de jaren 70 kwamen de Nederlanders voor het minste geringste in opstand, in het buitenland hadden ze er zelfs een naam voor....hollanditis. Bijna elke week was er wel ergens een protest voor of tegen, vaak met inzet van de ME als gevolg. Nu vinden we alles best en laten we alles gelaten over ons heen komen. We hebben het te goed blijkbaar.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  maandag 22 juli 2019 @ 11:54:02 #141
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052634
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:49 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Veel eenvoudiger bestaat er niet.
in het ketelhuis haal je de ketel weg en je sluit de boel aan op het wamtenet.
In een klap de hele flat gasloos.
Leuk zo'n warmtenet.
Ketels in huizen moeten ook vervangen worden + de manier van koken. Overal extra groepen met kracht aansluiting.

En wie gaat dat betalen? De bewoners verplicht op kosten jagen terwijl overheden subsidies kunnen vangen?

Daarbij is zo'n warmtenet gelijk aan monopolist. Je hebt geen keuze meer en bent onderhevig aan de nukken daarvan.
Die stoken ook veelal gewoon nog op gas, of een combi daarvan met biomassa. En als ze de wettelijke ruimte hebben om hun tarieven maximaal te verhogen, doen ze dat ook gewoon. Je hebt geen poot om op te staan als 'klant'.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 11:55:12 #142
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_188052644
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:44 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Dat is al jaren een publiek geheim.
Een sterk verzet kan er wel degelijk komen, alleen hebben wij NL'ers daar de mentaliteit niet voor.

Kijk naar de gele hesjes in Frankrijk. Daar hebben mensen wel schijt. Maar in NL zijn er dan 3 bijeenkomsten geweest waarbij de pers iedere keer de meest ridicule personen op beeld brengt zodat niemand zich daarmee wil identificeren.

In de kiem gesmoord.
Zodra mensen in de kou komen te zitten of op een andere manier in hun primaire levensbehoeften geraakt gaat worden (zoals niet meer naar je werk kunnen komen omdat auto's onbetaalbaar zijn geworden) gaan mensen echt wel de straat op.
En die richting gaan we momenteel wel op met die klimaathysterie.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  maandag 22 juli 2019 @ 11:55:14 #143
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052645
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:50 schreef Hathor het volgende:

[..]

Toch raar die verandering in mentaliteit, in de jaren 70 kwamen de Nederlanders voor het minste geringste in opstand, in het buitenland hadden ze er zelfs een naam voor....hollanditis. Bijna elke week was er wel ergens een protest voor of tegen, vaak met inzet van de ME als gevolg. Nu vinden we alles best en laten we alles gelaten over ons heen komen. We hebben het te goed blijkbaar.
De overheid is hard bezig dat te vernietigen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 11:55:59 #144
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_188052651
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:49 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Veel eenvoudiger bestaat er niet.
in het ketelhuis haal je de ketel weg en je sluit de boel aan op het wamtenet.
In een klap verwarmt de hele flat gasloos zonder dat ze het uberhaupt door hebben.
Fantastisch idee!
Alleen hebben we in onze stad geen warmtenet.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_188052659
De klimaathype is een middel om de banken weer te redden. Die spelen volop mee in die hype.
  maandag 22 juli 2019 @ 11:57:21 #146
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052662
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:55 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Zodra mensen in de kou komen te zitten of op een andere manier in hun primaire levensbehoeften geraakt gaat worden (zoals niet meer naar je werk kunnen komen omdat auto's onbetaalbaar zijn geworden) gaan mensen echt wel de straat op.
En die richting gaan we momenteel wel op met die klimaathysterie.
Graag.

En die 'klimaattafels' graag met pek en veren er uit gooien.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 12:00:20 #147
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_188052691
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:57 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Graag.

En die 'klimaattafels' graag met pek en veren er uit gooien.
Ik geloof best dat het klimaat veranderd en dat we daar wat aan moeten doen maar onderaan de streep zijn die alleen maar allemaal lapmiddeltjes.
De échte oorzaken worden nooit benoemd, laat staan dat er een oplossing voor wordt gezocht.

1) Overbevolking
2) Overconsumptie
3) Een economie die gebaseerd is op eeuwige groei wat onhoudbaar is.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_188052703
-

[ Bericht 25% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:10 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 12:05:11 #149
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052766
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:00 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Ik geloof best dat het klimaat veranderd en dat we daar wat aan moeten doen maar onderaan de streep zijn die alleen maar allemaal lapmiddeltjes.
De échte oorzaken worden nooit benoemd, laat staan dat er een oplossing voor wordt gezocht.

1) Overbevolking
2) Overconsumptie
3) Een economie die gebaseerd is op eeuwige groei wat onhoudbaar is.
Wat dacht je van de tomeloze arrogantie van de mens zelf.

Ik geloof best dat we enige 'invloed' hebben op onze omgeving. Maar het totale klimaat van de aarde? Moeder natuur schommelt miljoenen jaren tussen koude en warme perioden.

Waar ik wel overtuigd van ben, is dat we moeten stoppen met die 3 inderdaad.
1. Stop met ideologie en geloof.
2. Hangt ook vast aan 3.

Vooral omdat 'altijd maar groei' zo belangrijk is volgens de economie en overheden, moeten daar maatregelen op gericht zijn. Die kan maar op 1 manier en dat is politiek. Bedrijven dwingen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_188052783
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:05:17 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 12:07:37 #151
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052785
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:01 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Ik weet niet wat je bedoelt met "krachtaansluiting".

Ik heb hier een zware Zubadan warmtepomp, 2x 8kW zonne-omvormers, 90cm inductiekookplaat, oven en aardig wat elektrische apparatuur en dat gaat allemaal prima samen op een 3x 25A aansluiting, ook in de winter.

Er is zelfs nog voldoende capaciteit over voor een elektrische auto (met een intelligente lader die z'n laadstroom aanpast aan het overige verbruik).
'Good for you'.


Zal niet bij iedereen zo zijn.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_188052795
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:02:10 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 12:09:29 #153
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052819
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:08 schreef MaGNeT het volgende:
Jammer dat het topic weer overgenomen wordt door klagers die vervolgens niet meer ingaan op de OP.

Mensen, hou het ontopic of open je eigen topic.
Juist zie je bezwaren komen en realisme.
Als je de klimaatgekkies blind volgt, zijn je zakken leeg en heb je de juiste maatregelen niet genomen.

Of ben je bang voor de discussie?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_188052826
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:02:16 ]
pi_188052876
Wie kan mij uitleggen hoe het kan dat in landen als Duitsland en België gasgebruik juist wordt gestimuleerd en het hier in de ban wordt gedaan. Ik neem aan dat die Duitse cv ketels ook geschikt zijn voor hoogcalorisch gas?
٩๏̯͡๏)۶
pi_188052882
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:02:54 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 12:13:07 #157
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052883
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:09 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Wat een kinderachtige reactie.

Het geeft aan dat 3x 25A ruim voldoende is om een woning "all electric" te maken, vol te klappen met panelen, elektrisch te koken en verwarmen en daarnaast ook nog elektrisch te rijden.

Daarom vroeg ik ook wat je bedoelde met "krachtaansluiting". Aan wat voor aansluiting denk je daarbij?
https://www.nuon.nl/kennis/krachtstroom/

In mijn vorige huis kookte ik wel elektrisch. Had daarvoor dat nodig.

Niet ieder huis is daarvoor geschikt, niet iedere kast is daarvoor geschikt. Dus ga je mensen weer op extra kosten jagen.
Niet alleen een plaat, ook een extra groep of zelfs een extra meterkast.

Leuk voor jou dat het allemaal zo makkelijk gaat. Dat is voor jou. Bij niet iedereen gaat het zo makkelijk.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 12:13:31 #158
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052887
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:12 schreef Ronaldsen het volgende:
Wie kan mij uitleggen hoe het kan dat in landen als Duitsland en België gasgebruik juist wordt gestimuleerd en het hier in de ban wordt gedaan. Ik neem aan dat die Duitse cv ketels ook geschikt zijn voor hoogcalorisch gas?
Dat.

Discussie klaar.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  maandag 22 juli 2019 @ 12:16:10 #159
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188052914
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:13 schreef MaGNeT het volgende:
Jullie reactie "ja, het is stom / wij hebben geen invloed op klimaatverandering / meer offtopic geneuzel".
Vindt jij.

Dit zijn realistische bezwaren en argumenten. Als jij die wegzet als 'stom' en 'meer offtopic geneuzel', zegt dat inderdaad iets over je kinderachtige houding.

Jij vermoordt dan inderdaad de discussie. Zoals nu. Want we hebben het inhoudelijk niet over 'gasloos waarom wel of niet', maar over de manier van discussiëren.

Helaas. Je eigen topic om zeep geholpen.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_188052922
-

[ Bericht 32% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:01 ]
pi_188053000
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:07 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 12:25:14 #162
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_188053029
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:05 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Wat dacht je van de tomeloze arrogantie van de mens zelf.

Ik geloof best dat we enige 'invloed' hebben op onze omgeving. Maar het totale klimaat van de aarde? Moeder natuur schommelt miljoenen jaren tussen koude en warme perioden.

Waar ik wel overtuigd van ben, is dat we moeten stoppen met die 3 inderdaad.
1. Stop met ideologie en geloof.
2. Hangt ook vast aan 3.

Vooral omdat 'altijd maar groei' zo belangrijk is volgens de economie en overheden, moeten daar maatregelen op gericht zijn. Die kan maar op 1 manier en dat is politiek. Bedrijven dwingen.
Al hebben we geen enkele invloed op het klimaat, feit is en blijft dat we meer consumeren dan dat de aarde kan aanvullen. Klimaatverandering of niet, er is een gigantisch probleem met de huidige hoeveelheid mensen en consumptie.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  maandag 22 juli 2019 @ 12:26:04 #163
482973 dagobertE6
ducktales, w00t
pi_188053046
quote:
0s.gif Op zondag 21 juli 2019 14:09 schreef Harvest89 het volgende:
Ik sluit zelf wel een deal met Rusland.
Russen adoreren :')
Landverrader.
  maandag 22 juli 2019 @ 12:43:10 #164
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188053231
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:01 schreef MaGNeT het volgende:
Ik heb hier een zware Zubadan warmtepomp, 2x 8kW zonne-omvormers, 90cm inductiekookplaat, oven en aardig wat elektrische apparatuur en dat gaat allemaal prima samen op een 3x 25A aansluiting, ook in de winter.

Er is zelfs nog voldoende capaciteit over voor een elektrische auto (met een intelligente lader die z'n laadstroom aanpast aan het overige verbruik).
Als je het goed balanceert is er veel mogelijk op een 3x25A aansluiting. Het wordt lastiger als letterlijk iedereen tegelijk op piekmomenten de volle 3x25A gaat trekken, want dan zal het elektriciteitsnet uitvallen. Het grootste verbruik is in december, een maand waar je niet in de kou wilt staan. Er is op dit moment onvoldoende mankracht en geld om het huidige elektriciteitsnet te verdrievoudigen. Dat is een rekening die wij nog gepresenteerd moeten krijgen.

quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:06 schreef MaGNeT het volgende:
Ik beweer ook nergens dat dat niet zo is. Feit is wel dat deze installatie 100MW aan power kan leveren en in totaal zo'n 130MWh kan opslaan.

Het hele idee van opslag is dat het een buffer is, of je het nu verbruikt als het donker is of om de productiedip van een windmolenpark te compenseren.

Alles valt of staat met de schaalgrootte. Als "proof of concept" werkt het aantoonbaar.
De opslag van energie is niet zo spannend en behoeft ook geen proof of concept. Je kunt ook zelf energie opslaan en zelfs onafhankelijk worden van het elektriciteitsnet. Kleinschalig is het geen probleem, maar als iedereen massaal accu's gaat kopen dan zal de prijs van lithium omhoog schieten. Wederom een rekening die wij nog gepresenteerd moeten krijgen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188053418
-

[ Bericht 51% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:14 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 13:18:24 #166
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188053831
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:54 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Deels ben ik het met je eens. Uitbreiden is zeker nodig.

Ik vind echter de horrorverhalen rond het stroomnet wat overdreven.

Zowel Tennet als de netbeheerders hebben al aangegeven dat het prima te doen is.

Naarmate er meer vraag naar stroom is, zal de omzet ook toenemen en er dus ook meer geld vrijkomen om te investeren in het netwerk.
Het zijn ook lange termijn investeringen, ik zie ons niet meer teruggaan naar Gronings gas.

Dat er te weinig techneuten zijn ben ik met je eens, dat is in de installatiebranche en bouw ook een groot probleem.
[..]

Lithium valt juist wel mee, vooral kobalt en zink zijn duur geworden en juist op het vlak van kobalt is er veel te winnen aangezien Tesla aantoont dat je met 3x minder kobalt toe kan in een accu dan werd aangenomen.

Met "proof of concept" bedoel ik dat Tesla met deze buffer heeft aangetoond dat ze een prima vervanging zijn voor een energiecentrale die standby moet staan. Het schakelt sneller (geen opstarttijd) en is veel goedkoper per MWh.

Thuisopslag is momenteel nog niet rendabel maar na 2025 (lagere prijzen voor accu's, lagere vergoeding voor salderen) komt dat steeds meer in de juiste richting.
Ik mis in je betoog het financiële plaatje. Als je maar genoeg geld er tegenaan gooit dan is alles mogelijk, maar niet iedereen heeft financiële ruimte om dit te realiseren in de termijn die de overheid voor ogen heeft. De afgelopen 3 jaar ben ik als techneut meer gaan verdienen, lekker voor mij, maar iemand moet dit betalen en ik weet dat een derde van de huishoudens vrijwel geen financiële veerkracht heeft. Als zij gaan lijden dan zie je dat onherroepelijk terug in de economie. Voor mij persoonlijk geen probleem, want ik heb echt werk zat maar als land verlies je wel je concurrentiepositie met het buitenland. Degenen die dan gaan lopen zijn de knappe koppen. De armlastigen blijven. Daarmee heb je een vicieuze cirkel gecreëerd waar je met een beetje pech nooit meer uitkomt. Ik vind dat men nu te hard van stapel gaat zonder de consequenties te overzien. Verplichtingen zoals in de OP verstoren de markt. Ga niet dwingen en laat de markt zijn werk doen. Voorlopig moeten we aanvaarden dat we gas moeten importeren wat voor de korte termijn betekent dat het 1-0 is voor Rusland, maar dat is iets wat we op de lange termijn wel gaan inhalen.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  maandag 22 juli 2019 @ 13:22:14 #167
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188053888
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:18 schreef ACT-F het volgende:

Voorlopig moeten we aanvaarden dat we gas moeten importeren wat voor de korte termijn betekent dat het 1-0 is voor Rusland, maar dat is iets wat we op de lange termijn wel gaan inhalen.
Wat bedoel je met lange termijn De planning is nu richting 2050 gasloos.
Tot nooit .......
pi_188053944
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:18 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Ik mis in je betoog het financiële plaatje. Als je maar genoeg geld er tegenaan gooit dan is alles mogelijk, maar niet iedereen heeft financiële ruimte om dit te realiseren in de termijn die de overheid voor ogen heeft. De afgelopen 3 jaar ben ik als techneut meer gaan verdienen, lekker voor mij, maar iemand moet dit betalen en ik weet dat een derde van de huishoudens vrijwel geen financiële veerkracht heeft. Als zij gaan lijden dan zie je dat onherroepelijk terug in de economie. Voor mij persoonlijk geen probleem, want ik heb echt werk zat maar als land verlies je wel je concurrentiepositie met het buitenland. Degenen die dan gaan lopen zijn de knappe koppen. De armlastigen blijven. Daarmee heb je een vicieuze cirkel gecreëerd waar je met een beetje pech nooit meer uitkomt. Ik vind dat men nu te hard van stapel gaat zonder de consequenties te overzien. Verplichtingen zoals in de OP verstoren de markt. Ga niet dwingen en laat de markt zijn werk doen. Voorlopig moeten we aanvaarden dat we gas moeten importeren wat voor de korte termijn betekent dat het 1-0 is voor Rusland, maar dat is iets wat we op de lange termijn wel gaan inhalen.
Dat is ook het hele probleem met die klimaatdiscussie. Het zijn twee verschillende zaken waar je wel onderscheid in dient te maken. Zeker mbt de kosten en financiële veerkracht van veel gezinnen staan die klimaatadepten nauwelijks bij stil. Bovendien hoor je ze ook niet over kerncentrales die wel nodig zijn als alles van het gas moet.

pi_188054015
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:25 schreef Cherni het volgende:

[..]

Dat is ook het hele probleem met die klimaatdiscussie. Het zijn twee verschillende zaken waar je wel onderscheid in dient te maken. Zeker mbt de kosten en financiële veerkracht van veel gezinnen staan die klimaatadepten nauwelijks bij stil. Bovendien hoor je ze ook niet over kerncentrales die wel nodig zijn als alles van het gas moet.
Sterker nog, onze nationale Klimaat ridder Jesse Klaver begon meteen te sputteren toen Klaas Dijkhoff een proefballonnetje op Twitter kwakte over de eventuele bouw van kerncentrales in Nederland.
٩๏̯͡๏)۶
pi_188054031
-

[ Bericht 27% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:22 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 13:33:00 #171
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188054046
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:22 schreef Speekselklier het volgende:
Wat bedoel je met lange termijn De planning is nu richting 2050 gasloos.
Ik zou geen harde deadlines stellen, maar van moment tot moment bekijken wat de markt en technische ontwikkelingen doen. Misschien wordt er iets uitgevonden waardoor we veel sneller van het gas afgaan, maar dat is koffiedik kijken. Wat mij tegenstaat zijn de geforceerde maatregelen die onnodig geld kosten. Ik wil best overwerken hoor, maar ik vraag wel 50% extra. In een vrije markt kan men ervoor kiezen om het rustiger aan te doen, maar nu wordt men gedwongen om die 50% extra te betalen zonder dat het feitelijke meerwaarde heeft voor de geleverde diensten.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188054172
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:33 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Ik zou geen harde deadlines stellen, maar van moment tot moment bekijken wat de markt en technische ontwikkelingen doen. Misschien wordt er iets uitgevonden waardoor we veel sneller van het gas afgaan, maar dat is koffiedik kijken. Wat mij tegenstaat zijn de geforceerde maatregelen die onnodig geld kosten. Ik wil best overwerken hoor, maar ik vraag wel 50% extra. In een vrije markt kan men ervoor kiezen om het rustiger aan te doen, maar nu wordt men gedwongen om die 50% extra te betalen zonder dat het feitelijke meerwaarde heeft voor de geleverde diensten.
Precies. Die deadline is frustrerend. Bovendien is er ook nog te weinig onderzoek naar windmolens op zee die de luchtstromen boven zee enorm kunnen verstoren. En wie wil er nu in de buurt van een windmolen wonen?
  maandag 22 juli 2019 @ 13:41:28 #173
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188054182
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:33 schreef ACT-F het volgende:
Ik zou geen harde deadlines stellen, maar van moment tot moment bekijken wat de markt en technische ontwikkelingen doen. Misschien wordt er iets uitgevonden waardoor we veel sneller van het gas afgaan, maar dat is koffiedik kijken
Ik vind een planning van 'we zien wel' eigenlijk niks. Dan weet je zeker dat er niks gebeurt. Door een deadline te stellen zet je mensen aan het werk. Je kan de deadline altijd vooruit schuiven.
Tot nooit .......
pi_188054223
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 12:12 schreef Ronaldsen het volgende:
Wie kan mij uitleggen hoe het kan dat in landen als Duitsland en België gasgebruik juist wordt gestimuleerd en het hier in de ban wordt gedaan. Ik neem aan dat die Duitse cv ketels ook geschikt zijn voor hoogcalorisch gas?
Het grootste deel van Duitsland heeft een net voor hoogcalorisch gas. In de buurt van Nederland is een net voor laagcalorisch gas wat ze nu gaan ombouwen naar hoogcalorisch gas. In België is er een zelfde situatie. Dat ombouwen vind ik een domme actie. Het is relatief eenvoudig en goedkoop om van hoogcalorisch gas laagcalorisch gas te maken. Andersom is een stuk lastiger. Bij laagcalorisch gas kun je gemakkelijker biogas of waterstof bijmengen. Laagcalorisch gas heeft dus veel meer toekomst als universele standaard dan hoogcalorisch gas.
pi_188054261
https://vroegevogels.bnnv(...)sen-en-zeezoogdieren

Enfin genoeg om goed bij stil te staan. Maar schijnbaar gaat klimaat boven natuur, terwijl ze wel verband met elkander hebben. Dat mensen al hun heggen vervangen door schuttingen en tuintjes bestraten is schijnbaar geen punt. Alleen die co2 hype zou onze aarde redden. Wat een waanzin.
pi_188054297
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:41 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik vind een planning van 'we zien wel' eigenlijk niks. Dan weet je zeker dat er niks gebeurt. Door een deadline te stellen zet je mensen aan het werk. Je kan de deadline altijd vooruit schuiven.
Het is lastig plannen bij een onzekere toekomst. Er zijn initiatieven om overtollige stroom om te zetten in gas (want veel makkelijker op te slaan) en om algen te kweken en daar gas van te maken. We weten niet wat de toekomst brengt, maar hoogst waarschijnlijk blijft ons gasnet daar een cruciale rol in spelen.
pi_188054378
-

[ Bericht 21% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:30 ]
pi_188054450
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:53 schreef MaGNeT het volgende:

[...]

En wat betreft die tuintjes, ja, ik zie ook een hoop bestrating en schuttingen, dat is echter een heel ander onderwerp. Het levert vooral problemen op voor vogels, egels en de afvoer van water. Met CO2 heeft het weinig te maken, gezien de geringe massa.
Het punt is dat tuintjes grote gevolgen hebben voor het klimaat op leefniveau. Met een paar bomen en een begroeide tuin pak je in die tuin in één keer die 2 graden klimaatverandering waar we met zijn allen zogenaamd voor van het gas af moeten.
pi_188054500
-

[ Bericht 23% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:35 ]
pi_188054540
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:02 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Je zou als mens ongeveer 3 bomen per week moeten planten om je totale CO2 productie te compenseren. Hoe een tuin met wat gras en een heg dat zou moeten doen? Mij een raadsel.

Ik heb overigens wel een tuin met totaal 55 meter aan heg, 150m2 aan gras, nog wat losse planten en struiken en 2 bomen. Het stikt hier van de vogels en heb iedere avond 2 tot 3 egels in de tuin rondstruinen ;)
CO2 heeft nauwelijks effect op het klimaat. In het klimaat speelt water een cruciale rol. Tuinplanten houden water vast en verdampen het, waardoor de temperatuur daalt.
pi_188054581
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:42 ]
pi_188054612
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:06 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Een interessante benadering. Heb je daar meer informatie over? Een linkdump is prima, dan ga ik wel lezen.
Zie bijvoorbeeld https://nl.wikipedia.org/wiki/Microklimaat bij Invloed van bossen (geldt voor plantenbegroeiing in het algemeen) en submicroklimaat.
pi_188054746
-

[ Bericht 35% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:48 ]
pi_188054785
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:53 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Het is maar net welke deskundige je het vraagt, blijkbaar ;)
[..]

bron: https://www.rd.nl/meer-rd/groen-duurzaamheid/windpark-op-zee-goed-voor-vissen-vogels-en-biodiversiteit-1.691758

En wat betreft die tuintjes, ja, ik zie ook een hoop bestrating en schuttingen, dat is echter een heel ander onderwerp. Het levert vooral problemen op voor vogels (voedsel, broedplekken), egels (afgesloten routes, voedsel) en de afvoer van water. Met CO2 heeft het weinig te maken, gezien de geringe massa.
Precies en zolang het deskundigen niet met elkaar eens zijn geeft het in iedergeval een signaal af dat er veel meer onderzoek nodig is en je geen deadlines moet stellen als ook nog behoorlijk wat gezinnen financiël zwak staan die je op kosten gaat jagen.

En klimaat en natuur gaan wel degelijk samen. Want planten hebben immers co2 nodig.
pi_188054789
Ja, het gaat vooral om het lokale effect. Op wereldschaal is het effect nihil, maar dat is het effect van beperking van de Nederlandse CO2 uitstoot ook.
Nog een link over groene daken.
pi_188054831
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:03:54 ]
pi_188054841
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:02 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Je zou als mens ongeveer 3 bomen per week moeten planten om je totale CO2 productie te compenseren. Hoe een tuin met wat gras en een heg dat zou moeten ompenseren? Mij een raadsel.

Ik heb overigens wel een tuin met totaal 55 meter aan heg, ~150m2 aan gras, nog wat losse planten, veel bloemen voor bijtjes en vlinders en verder nog wat struiken en 2 bomen. Het stikt hier van de vogels en heb iedere avond 2 tot 3 egels in de tuin rondstruinen ;)
Bladeren laat ik zoveel mogelijk liggen.

Foto's van de 3 egels:

[ afbeelding ]

Omnomnom egel Spiky:

[ afbeelding ]
Perfect. Het gaat mij ook niet om jou benaderingen. Dat je volledig bezig bent met warmtepompen etc prima. Totaal geen probleem mee.

Mij is het te doen om deadline en kosten voor veel gezinnen etc.
pi_188054871
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:19 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Je gooit nu van het gas af op één hoop met windmolens op zee en "planten hebben co2 nodig".
Nogmaals klimaat en natuur gaan samen. Je moet het eigenlijk over het totaalplaatje hebben. Maar om alleen co2 te benoemen en het tot een hype maken daar gaat het mis.
pi_188054876
-

[ Bericht 34% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:01 ]
pi_188054932
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:22 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Als je mijn reactie in de OP gelezen hebt, zitten we wat dat betreft redelijk op 1 lijn.

Met dwang creëer je weerstand.
Precies. Zonder dwang merk je nu ook al dat steeds meer mensen overstappen op zonnepanelen etc. Die hype en dwang moet ervan af.
  maandag 22 juli 2019 @ 14:35:55 #191
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188055160
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 13:41 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik vind een planning van 'we zien wel' eigenlijk niks. Dan weet je zeker dat er niks gebeurt. Door een deadline te stellen zet je mensen aan het werk. Je kan de deadline altijd vooruit schuiven.
Kiek'n wat 't wordt is dan weer gelijk een ander uiterste, maar zoals het nu gaat, gaat het te hard van stapel. Doelen nastreven is prima, maar niet tegen wil en dank en met ruimte voor voortschrijdend inzicht, want het gasnet kan wel eens heel goed van pas komen voor andere gassoorten.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188056081
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 11:44 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Dat is al jaren een publiek geheim.
Een sterk verzet kan er wel degelijk komen, alleen hebben wij NL'ers daar de mentaliteit niet voor.

Kijk naar de gele hesjes in Frankrijk. Daar hebben mensen wel schijt. Maar in NL zijn er dan 3 bijeenkomsten geweest waarbij de pers iedere keer de meest ridicule personen op beeld brengt zodat niemand zich daarmee wil identificeren.

In de kiem gesmoord.
De meeste mensen laten ook veel medemensen vereenzamen, zodat slechts de criminelen zich sterk kunnen verzetten.
  maandag 22 juli 2019 @ 16:42:54 #193
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188057530
quote:
10s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:35 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Kiek'n wat 't wordt is dan weer gelijk een ander uiterste, maar zoals het nu gaat, gaat het te hard van stapel.
2050 is dertig jaar he. Je ketel is dan al twee keer vervangen. Je bent gemiddeld al die keer verhuist.

Je bent intussen opa geworden en dertig procent van de huidige Nederlanders is al overleden. Hoe ver wil je vooruit kijken?
Tot nooit .......
pi_188057551
Ik denk dat Segers verdomde blij is dat de Tweede Kamer met zomerreces is met zijn 'er is geen dwang'.
  maandag 22 juli 2019 @ 16:55:04 #195
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188057748
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 16:42 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

2050 is dertig jaar he. Je ketel is dan al twee keer vervangen. Je bent gemiddeld al die keer verhuist.

Je bent intussen opa geworden en dertig procent van de huidige Nederlanders is al overleden. Hoe ver wil je vooruit kijken?
Je vergeet nog een punt: niemand kan 30 jaar vooruitkijken. Toen de eerste mens op de maan werd gezet dachten we ook dat we rond 2000 in vliegende auto's naar ons werk zouden gaan. Dat liep toch anders. De huidige voorstellen van dwingende maatregelen werken contraproductief. Zoals ik aangaf wil ik voor 50% extra best wel overwerken om over 10 jaar tot de conclusie te komen dat de huidige ingeslagen weg toch niet de beste optie is.

Als je ervoor kiest om je af te laten sluiten van het gas vragen netbeheerders een astronomisch bedrag om de hele buis vanaf de straat naar je huis te ontmantelen. En wat nu als we over 10 jaar besluiten dat we overstappen naar hybride gas, een mengsel van waterstof en methaan, en dat men de mogelijkheid heeft om waterstofgas terug te leveren aan het gasnet in geval weinig stroomverbruik maar wel veel stroomopwekking door zonnepanelen? Ik zou die optie open houden en niet gelijk beginnen met het ontmantelen van gasleidingen want ook dat kost geld en mankracht, terwijl we nauwelijks genoeg mensen hebben voor nieuwbouw. Dat je een nieuwbouwwijk zonder gas aanlegt is te verdedigen, maar om nu halsoverkop te ontmantelen kan wel eens een dure vergissing worden.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  maandag 22 juli 2019 @ 16:59:55 #196
3647 B.R.Oekhoest
Taalpotpourrist Berend Rinus
pi_188057832
En dat terwijl ik jaren geleden deze actie nog in het leven heb geroepen:

ONZ / Alle moslims aan het gas!

Dat is dus geen lang leven meer geschoren.
De moraal zit in een crisis, niemand weet meer wat van wie is.
Mijn broer Tinus zeker niet; de minkukel neemt steeds ongevraagd bezit van mijn FOK!account. Beste vent wel verder, overigens: http://fotoboek.fok.nl/Tinus_O..
pi_188058008
-

[ Bericht 35% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:08 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 17:12:03 #198
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188058041
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 17:10 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Als sinds het begin staat in de OP:

[ afbeelding ]
Dit verhaal is me al enkele jaren bekend. Dit zijn juist zaken voor de politiek om te regelen, maar juist dat verzaken ze.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188058045
-

[ Bericht 99% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:04:14 ]
  maandag 22 juli 2019 @ 17:13:23 #200
168739 Red_85
'echt wel'
pi_188058057
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 16:55 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Je vergeet nog een punt: niemand kan 30 jaar vooruitkijken. Toen de eerste mens op de maan werd gezet dachten we ook dat we rond 2000 in vliegende auto's naar ons werk zouden gaan. Dat liep toch anders. De huidige voorstellen van dwingende maatregelen werken contraproductief. Zoals ik aangaf wil ik voor 50% extra best wel overwerken om over 10 jaar tot de conclusie te komen dat de huidige ingeslagen weg toch niet de beste optie is.

Als je ervoor kiest om je af te laten sluiten van het gas vragen netbeheerders een astronomisch bedrag om de hele buis vanaf de straat naar je huis te ontmantelen. En wat nu als we over 10 jaar besluiten dat we overstappen naar hybride gas, een mengsel van waterstof en methaan, en dat men de mogelijkheid heeft om waterstofgas terug te leveren aan het gasnet in geval weinig stroomverbruik maar wel veel stroomopwekking door zonnepanelen? Ik zou die optie open houden en niet gelijk beginnen met het ontmantelen van gasleidingen want ook dat kost geld en mankracht, terwijl we nauwelijks genoeg mensen hebben voor nieuwbouw. Dat je een nieuwbouwwijk zonder gas aanlegt is te verdedigen, maar om nu halsoverkop te ontmantelen kan wel eens een dure vergissing worden.
Leuk dat 30 jaar voor uit kijken.
Politici kijken niet verder dan de volgende verkiezingen. Dus hoezo weten we wat we over 30 jaar doen?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_188058461
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 17:13 schreef Red_85 het volgende:

[..]

Leuk dat 30 jaar voor uit kijken.
Politici kijken niet verder dan de volgende verkiezingen. Dus hoezo weten we wat we over 30 jaar doen?
Ze kijken niet verder vooruit, maar leggen ons wel alvast vast op doelstellingen voor 2050. En ze bepalen alvast hoe we daar gaan komen. Op basis van de input van de bedrijven die toevallig aan de klimaattafels zitten. Het probleem is vervolgens dat ze zich niet druk maken over hoe het allemaal betaald moet worden. Dat is de zorg van toekomstige kabinetten, dit kabinet speelt alvast mooi weer met haar doelstellingen voor 2030 en 2050.

[ Bericht 0% gewijzigd door Benger op 22-07-2019 17:42:50 ]
pi_188058717
-

[ Bericht 34% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:02:00 ]
pi_188058796
Als zelfs Mr. Warmtepomp op Fok zegt dat het te snel gaat dan gaat er ergens iets goed fout.
pi_188058956
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 17:35 schreef Benger het volgende:

[..]

Ze kijken niet verder vooruit, maar leggen ons wel alvast vast op doelstellingen voor 2050. En ze bepalen alvast hoe we daar gaan komen. Op basis van de input van de bedrijven die toevallig aan de klimaattafels zitten. Het probleem is vervolgens dat ze zich niet druk maken over hoe het allemaal betaald moet worden. Dat is de zorg van toekomstige kabinetten, dit kabinet speelt alvast mooi weer met haar doelstellingen voor 2030 en 2050.
Wat is dan het alternatief om te voldoen aan het klimaatakkoord?
pi_188059010
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 18:15 schreef Heph844 het volgende:

[..]

Wat is dan het alternatief om te voldoen aan het klimaatakkoord?
Het kabinet houdt zich niet aan het klimaatakkoord. Waarom zouden ze ook? Niet alle partijen waren met het akkoord eens. En we hebben in Nederland een parlementaire democratie, geen klimaattafel democratie.
pi_188059195
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 14:22 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Als je mijn reactie in de OP gelezen hebt, zitten we wat dat betreft redelijk op 1 lijn.

Met dwang creëer je weerstand.
Wat Cherni bedoelt is w.s. dat jij je zaakjes al voor elkaar hebt omdat jij in principe een grootverdiener bent. Je verhuurt nog wat huisjes wat ik ook dubieus vind overigens omdat je met schaars vastgoed in bezit in feite mensen financieel uitkleedt die geen huisjes in bezit kunnen hebben en dat ook nooit gaan kunnen.

Je bedoelt het niet zo weet ik maar jouw berichten komen er vaak op neer als: doe als ik en het lukt je. Dat gaat er moeilijk uit. Jij bent al "klaar" en dat is je vrij makkelijk af gegaan. Maar jij bent 1 van de 10% (hoog ingeschat) waarvoor dat ook zou lukken wellicht. Dat inzicht qua percentage zien wij nooit in jouw berichten. Wat jij doet is slechts voor een kleine "elite" haalbaar en voor de rest niet. Dat mede omdat ze noodgedwongen een huisje van je huren... :) Dan houden zij geen geld over voor de energietransitie want ze moeten nog gewoon leven ook.

Lijkt een beetje op wat DS4 deed indertijd dat iedereen een Porsche kan rijden als je op andere gebieden maar zuinig bent. :) Het is m.i. lastig voor jou om het echt te zien omdat jij alles al hebt.

De bedoelingen zijn zeer goed, dat zie ik wel. Maar je hebt weinig inzicht in hoeveel men "overhoudt" na alle vaste lasten.

[ Bericht 3% gewijzigd door Bart2002 op 22-07-2019 18:40:19 ]
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  maandag 22 juli 2019 @ 18:37:30 #207
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_188059304
Klimaatpaniek. :')
pi_188059335
-

[ Bericht 18% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:01:53 ]
pi_188059384
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 18:39 schreef MaGNeT het volgende:
Overigens blijft het in mijn geval ook een soort "idealisme". Ik had ook kunnen denken "dikke vinger" en een (bijna) nieuwe V60 kunnen halen.
Sorry dat ik precies dit even citeer. Maar dat is dus precies wat het is: jij hebt een ongelofelijk luxeprobleem. Dat geldt voor zeg 97% van de anderen niet. En dat zie jij volgens mij helemaal niet. Die bulk heeft die keuzes helemaal niet. Dat is het gros van de bevolking binnen de B.V. Nederland. Dat is de volledige middenklasse. Zij komen rond met de hakken over de sloot maar dat is het wel. Zij houden nog net aan het hoofd boven water zeg maar. Zo erg is het echt met ons gesteld hoor. Zij bulken al van de leningen trouwens. Nog meer lenen voor de energietransitie gaat niet lukken en is onverstandig.

Het komt altijd zo over alsof je daar geen idee van hebt, van die zeer nijpende situatie van de bulk en het gros.

[ Bericht 3% gewijzigd door Bart2002 op 22-07-2019 18:50:09 ]
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188059480
-

[ Bericht 100% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:02:44 ]
pi_188059497
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 18:49 schreef MaGNeT het volgende:

[..]

Je post wordt steeds langer, 4 edits al... komt er nog een edit? :+
Ja, daar moet je wel op rekenen. Klaar is het nooit. :)
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188059579
-

[ Bericht 51% gewijzigd door TheFreshPrince op 22-07-2019 19:01:46 ]
pi_188059776
Nou nou. :)

Het blijft inderdaad lastig te "verkopen" dat in de nabuurlanden men "aan het gas" gaat. Weliswaar om van nog slechtere brandstoffen af te gaan maar echt te rijmen valt dat natuurlijk niet. De perceptie is daar anders blijkbaar maar die perceptie mogen wij hier niet meer. Dat is lastig te verklaren.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:04:59 #214
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_188059810
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:03 schreef Bart2002 het volgende:
Nou nou. :)
Zo, nu je zin?
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_188059882
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:04 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Zo, nu je zin?
Dag Jannie. Heb je hier ook nog een mening over? Ik schrijf hoe ik het zie wat m.i. wel toegestaan is.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188059883
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 18:19 schreef Benger het volgende:

[..]

Het kabinet houdt zich niet aan het klimaatakkoord. Waarom zouden ze ook? Niet alle partijen waren met het akkoord eens. En we hebben in Nederland een parlementaire democratie, geen klimaattafel democratie.
Ik heb het over het klimaatakkoord van Parijs, wat natuurlijk gewoon bindend is.

Hoe stel jij voor dat we dat gaan halen, zonder lange-termijn doelstellingen op te stellen?
pi_188059892
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 18:54 schreef MaGNeT het volgende:
Ik kan natuurlijk ook een kloon account aanmaken en daarmee vanaf nu verder posten.
Dan weet verder niemand van m'n crypto geschiedenis en kan ik even enthousiast zijn.

Maar ik mag hopen dat het voor een discussie niet nodig is dat ik op m'n mening over een onderwerp word aangevallen met hoe mijn persoonlijke situatie is. Dan kan ik hier gewoon wel ophouden toch?
Nee, als je met crypto een vermogen hebt opgebouwd dan is dat zo. Dat mag de pret niet drukken. Ik zou hoogstens kunnen zeggen had ik dat maar gedaan :). Maar ik heb altijd mbt het financiële nooit risico's genomen. En dat zal ook nooit gebeuren. Aard van het beestje. Als het om arbeid gaat heb ik wel veel risico's genomen. Maar die vond ik beheersbaar omdat ik altijd een plan B had bij het mislukken daarvan.

Wat mij betreft val ik nooit iemand persoonlijk aan. Mij gaat het er wel om dat we rekening moeten houden met mensen die dit soort investeringen niet kunnen betalen. Daarom ook dat ik fel tegen die drang ben.

Het is wat mij betreft ontzettend belanrijk om in een maatschappij te leven waar ook de schoonmaker zijn gezin kan runnen met de nodige zekerheden en ook een biertje kan gaan drinken en plezier kan maken. Zo zijn voor mij ook arbeidsomstandigheden van groot belang.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:09:14 #218
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_188059903
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:08 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Dag Jannie. Heb je hier ook nog een mening over? Ik schrijf hoe ik het zie wat m.i. wel toegestaan is.
Je bent zoals gebruikelijk weer eens zuiver op de man aan het spelen.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_188059942
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:09 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Je bent zoals gebruikelijk weer eens zuiver op de man aan het spelen.
Nee. Dat is niet zo. Ik zeg alleen de waarheid dat de transitie heel goed mogelijk is voor een hele kleine groep (waaronder de TS) en voor de rest absoluut niet. Dat is gewoon waar en daar moeten we iets mee. Alleen hebben we geen idee wat dan.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188059962
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:08 schreef Heph844 het volgende:

[..]

Ik heb het over het klimaatakkoord van Parijs, wat natuurlijk gewoon bindend is.

Hoe stel jij voor dat we dat gaan halen, zonder lange-termijn doelstellingen op te stellen?
Niet.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:11:50 #221
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_188059963
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:10 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Nee. Dat is niet zo. Ik zeg alleen de waarheid dat de transitie heel goed mogelijk is voor een hele kleine groep (waaronder de TS) en voor de rest absoluut niet. Dat is gewoon waar en daar moeten we iets mee. Alleen hebben we geen idee wat dan.
Dat is niet wat je doet, maar dat weet je zelf ook wel.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_188060011
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:10 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Nee. Dat is niet zo. Ik zeg alleen de waarheid dat de transitie heel goed mogelijk is voor een hele kleine groep (waaronder de TS) en voor de rest absoluut niet. Dat is gewoon waar en daar moeten we iets mee. Alleen hebben we geen idee wat dan.
Daarom moet je zulke transities ook op grote schaal (per wijk of gemeente) doorvoeren, publiek gefinancierd. Dat vergroot het draagvlak, plus dat het vele malen efficiënter is dan iedereen zelf te laten aanklooien..
  maandag 22 juli 2019 @ 19:14:27 #223
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_188060028
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:08 schreef Cherni het volgende:
Wat mij betreft val ik nooit iemand persoonlijk aan. Mij gaat het er wel om dat we rekening moeten houden met mensen die dit soort investeringen niet kunnen betalen. Daarom ook dat ik fel tegen die drang ben.

En dat is op dit moment gewoon een heel groot deel van de bevolking. Totdat er een voor iedereen haalbaar alternatief is, is dwang echt het slechtst denkbare middel om mensen op een alternatieve warmtevorm te laten overstappen.

Als alternatieven eenmaal gemeengoed zijn geworden, dan komt er vanzelf een moment dat het gasnet overbodig wordt en de laatste overgebleven gebruikers 'verplicht' worden afgesloten, maar zo ver zijn we voorlopig echt nog niet. Tot op heden zijn het vooral naïeve GroenLinksers die op kosten van anderen goede sier willen maken met onrealistische plannen.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_188060070
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:11 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

Dat is niet wat je doet, maar dat weet je zelf ook wel.
Nee. Ik noem wel wat voorbeelden van wat haalbaar is voor de TS, en hij vindt het normaal dat mensen huisjes aan anderen kunnen verhuren en als je dat ook doet dat het dan wel goedkomt.

Normaal is dat natuurlijk niet. De TS maakt onderdeel uit van de +- 3 procent die het allemaal wel gaat redden en dat als een voorbeeld stelt voor de rest. Maar die kunnen dat niet omdat ze nauwelijks rondkomen en er geen geld overblijft aan het eind van de maand. Voor hen wordt het een megaprobleem. Dat wilde ik even duidelijk maken. Volstrekt niet realistisch.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188060112
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:13 schreef Heph844 het volgende:

[..]

Daarom moet je zulke transities ook op grote schaal (per wijk of gemeente) doorvoeren, publiek gefinancierd. Dat vergroot het draagvlak, plus dat het vele malen efficiënter is dan iedereen zelf te laten aanklooien..
Dat inderdaad. Maar ik lees dan over "warmtenetten" enzo, volstrekt niet realiseerbaar gedroom zeg maar. En als het wel kan ben je volledig locked-in en ga je elk jaar steeds meer betalen. Zie de bestaande "stadsverwarming". Wat oorspronkelijk een methode was om bedrijven van hun afvalwarmte af te helpen, een win-win ding voor iedereen. Dat is nu echter een prachtig verdienmodel geworden voor bedrijven ten koste van de burger die geen kant opkan.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188060175
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:14 schreef Janneke141 het volgende:

[..]

En dat is op dit moment gewoon een heel groot deel van de bevolking. Totdat er een voor iedereen haalbaar alternatief is, is dwang echt het slechtst denkbare middel om mensen op een alternatieve warmtevorm te laten overstappen.

Als alternatieven eenmaal gemeengoed zijn geworden, dan komt er vanzelf een moment dat het gasnet overbodig wordt en de laatste overgebleven gebruikers 'verplicht' worden afgesloten, maar zo ver zijn we voorlopig echt nog niet. Tot op heden zijn het vooral naïeve GroenLinksers die op kosten van anderen goede sier willen maken met onrealistische plannen.
De enige reden waarom mensen uit zichzelf overstappen is omdat die alternatieven goedkoper zijn. Dat betekent dus dat het weer de happy few zijn die de kans hebben om over te stappen, terwijl jan-modaal niet over de kosten van een investering heen kijkt.

Juist alles lekker vrijwillig laten is dodelijk voor de gewone man
pi_188060182
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:13 schreef Heph844 het volgende:

[..]

Daarom moet je zulke transities ook op grote schaal (per wijk of gemeente) doorvoeren, publiek gefinancierd. Dat vergroot het draagvlak, plus dat het vele malen efficiënter is dan iedereen zelf te laten aanklooien..
Dit ben ik met je oneens. Publiek financieren maakt het duurder dan privaat financieren. Particuliere huiseigenaren moeten zelf de keuze hebben wat voor hen de beste oplossing is en ook de ruimte hebben om zelf te klussen. Elk huis en elk patroon van energieverbruik is anders. Zelf aanklooien (de markt) is volgens mij efficiënter dan een overheid die zich laat inpalmen door klimaattafels (een selecte groep bedrijven). Ik ben het totaal niet eens met de technische keuzes die in de klimaatplannen van het klimaatakkoord worden genoemd. Voor mij is dat een duidelijk voorbeeld van hoe het niet moet. Er is nu al veel meer mogelijk en in de toekomst helemaal. Tegen veel lagere kosten.
pi_188060184
Heb zelf al een jaar of 8 geen gas, dus opzich geen probleem dan. Inductie kookt ook gewoon prima.

Maarja gedwongen gaat weer een beetje tr ver. Zelfde als met dat elektrisch rijden. Laat mensen gewoon zelf beslissen.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:21:46 #229
229935 damsco
Internetheld sinds 2008
pi_188060186
ik moet helemaal niks.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:22:48 #230
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_188060207
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 17:12 schreef ACT-F het volgende:

[..]

Dit verhaal is me al enkele jaren bekend. Dit zijn juist zaken voor de politiek om te regelen, maar juist dat verzaken ze.
In het klimaatakkoord wordt het benoemd. Kosten worden door de consument gewoon gelijkmatig gedeeld.
pi_188060228
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:21 schreef Sapstengel het volgende:
Inductie kookt ook gewoon prima.
Als we alleen zouden koken op gas zouden we tot ver in het jaar 5000 genoeg gas hebben. Het gaat om verwarming. Hoe gaan we dat allemaal doen?
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188060245
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:18 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Dat inderdaad. Maar ik lees dan over "warmtenetten" enzo, volstrekt niet realiseerbaar gedroom zeg maar. En als het wel kan ben je volledig locked-in en ga je elk jaar steeds meer betalen. Zie de bestaande "stadsverwarming". Wat oorspronkelijk een methode was om bedrijven van hun afvalwarmte af te helpen, een win-win ding voor iedereen. Dat is nu echter een prachtig verdienmodel geworden voor bedrijven ten koste van de burger die geen kant opkan.
Ach, ik zat tot een jaar geleden op Stadsverwarming, en betaalde grofweg hetzelfde als nu op gas.

En waar ik vroeger aan de Stadsverwarming vastzat, zo zit ik nu vast aan Stedin

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 22-07-2019 19:24:56 ]
pi_188060252
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:23 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Als we alleen zouden koken op gas zouden we tot ver in het jaar 5000 genoeg gas hebben. Het gaat om verwarming. Hoe gaan we dat allemaal doen?
Geen idee, heb blokverwarming dus dat moet de verhuurder maar uitzoeken.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:24:53 #234
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188060256
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:03 schreef Bart2002 het volgende:
Nou nou. :)

Het blijft inderdaad lastig te "verkopen" dat in de nabuurlanden men "aan het gas" gaat. Weliswaar om van nog slechtere brandstoffen af te gaan maar echt te rijmen valt dat natuurlijk niet. De perceptie is daar anders blijkbaar maar die perceptie mogen wij hier niet meer. Dat is lastig te verklaren.
Dit is eigenlijk ook het onderdeel van de klimaatwet wat me het meest bevreemd. Een land wat een gehele gasinfrastructuur heeft gaat van het gas af terwijl vele landen juist proberen meer gas te gebruiken (zeker niet alleen buurlanden). Vaste gasaansluitingen zijn hier in Mexico bijvoorbeeld fors in opkomst.

De focus op groenere energieopwekking vind ik persoonlijk wel prima. Iets wat nog mist is het bijplanten van bomen. Momenteel verdwijnt er in Nederland juist groen.

quote:
Nederland heeft 365 duizend hectare bos (8 procent van het landoppervlak) en is daarmee een van de minst beboste landen van Europa. Volgens een onderzoek van Wageningen Universiteit (WUR) is het areaal bos in de periode 2013-2017 met ruim drieduizend hectare afgenomen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_188060336
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:16 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Nee. Ik noem wel wat voorbeelden van wat haalbaar is voor de TS, en hij vindt het normaal dat mensen huisjes aan anderen kunnen verhuren en als je dat ook doet dat het dan wel goedkomt.

Normaal is dat natuurlijk niet. De TS maakt onderdeel uit van de +- 3 procent die het allemaal wel gaat redden en dat als een voorbeeld stelt voor de rest. Maar die kunnen dat niet omdat ze nauwelijks rondkomen en er geen geld overblijft aan het eind van de maand. Voor hen wordt het een megaprobleem. Dat wilde ik even duidelijk maken. Volstrekt niet realistisch.
Ik zie dat niet zo. TS was het er immers mee eens dat we geen dwang moeten invoeren. En dat hij zijn eigen situatie omschrijft vind ik geen probleem. Ik doe dat immers ook en daar zullen ook personen doodziek van worden. Zo werkt het nu eenmaal. En zo nu en dan bedenk ik mij ook wel eens om dat niet meer te doen. Maar je laat je wel eens meeslepen in een discussie en dan zie je het als een gesprek in het café.
pi_188060346
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:24 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Dit is eigenlijk ook het onderdeel van de klimaatwet wat me het meest bevreemd. Een land wat een gehele gasinfrastructuur heeft gaat van het gas af terwijl vele landen juist proberen meer gas te gebruiken (zeker niet alleen buurlanden). Vaste gasaansluitingen zijn hier in Mexico bijvoorbeeld fors in opkomst.
Precies. En zoals jij in landen die die infra nog niet hebben moet dat allemaal nog aangelegd worden. Dat kost het nodige... Maar ze doen het toch.

Ergens gaat er dan iets mis. Goede post, belangrijk om dit vraagstuk uit te diepen lijkt me.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188060361
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:23 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Als we alleen zouden koken op gas zouden we tot ver in het jaar 5000 genoeg gas hebben. Het gaat om verwarming. Hoe gaan we dat allemaal doen?
Zou eerst bij nieuwbouw beginnen en bij renovatie projecten.
pi_188060427
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:30 schreef Cherni het volgende:

[..]

Zou eerst bij nieuwbouw beginnen en bij renovatie projecten.
Dat doen ze ook, alleen willen ze nu wetgeving om ook bestaande bouw verplicht van het gas af te halen.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:35:12 #239
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188060467
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:29 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Precies. En zoals jij in landen die die infra nog niet hebben moet dat allemaal nog aangelegd worden. Dat kost het nodige... Maar ze doen het toch.

Ergens gaat er dan iets mis. Goede post, belangrijk om dit vraagstuk uit te diepen lijkt me.
Het lijkt wel haast of de regering in de macht is van lobbyisten op dit vlak. Iemand gaat er goud geld verdienen aan deze transitie.
Ik las pas ook dat men bijvoorbeeld in Portugal niet langer kan bouwen zónder gasaansluiting.
Gas is overigens sowieso gewoon 50/60% schoner als benzine.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_188060496
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:33 schreef Benger het volgende:

[..]

Dat doen ze ook, alleen willen ze nu wetgeving om ook bestaande bouw verplicht van het gas af te halen.
En daar gaat het mis. Ooit zal ook die bestaande bouw toe zijn aan renovatie. Bovendien zit je ook nog met de geluidsnorm die nog niet geheel duidelijk is. Men wil dat hebben op 30db. Maar veel van die units zoals airco zit op 40db. Je zult maar pas een investering hebben gemaakt en een dolle overheid past de norm weer aan. Kun je weer investeren.
pi_188060638
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:36 schreef Cherni het volgende:

[..]

En daar gaat het mis. Ooit zal ook die bestaande bouw toe zijn aan renovatie. Bovendien zit je ook nog met de geluidsnorm die nog niet geheel duidelijk is. Men wil dat hebben op 30db. Maar veel van die units zoaks airco zit op 40db. Je zult maar pas een investering hebben gemaakt en een dolle overheid past de norm weer aan. Kun je weer investeren.
Gemeenten mogen volgens mij zelf bepalen welke wijk van het gas af moet. De gemeente kan dus samen met bijvoorbeeld een woningbouwvereniging bepalen welke wijk dat wordt. Dat kan dan een wijk worden die aan renovatie toe is.
Met die normen zit het volgens mij zo dat je apparaat een CE markering moet hebben. Voor die markering gelden normen voor bijvoorbeeld geluid. Als je een apparaat hebt gekocht mag je dat gewoon gebruiken, ook als hij niet meer aan de nieuwe norm voldoet. Zelfs als de buren klagen. Voordat de norm wordt aangescherpt zullen slimme handelaren nog wel groot inslaan en die oude apparaten nog jarenlang blijven aanbieden. Dat mag, want het apparaat heeft een CE markering.
pi_188060732
De hele grap is dat wanneer je als particulier nu al van het gas af wil, de gasleverancier je nogal wat afsluitkosten door de strot probeert te duwen om van de vaste lasten (vastrecht) af te komen. Op Tweakers loopt daar een (veel te wollig) topic over.

Ik wacht in ieder geval wel tot collectieve initiatieven, al dan niet in gang gezet door de gemeente.
pi_188060803
Bij grote industrien die veel co2 uitstoot hebben schijnt een Zwitsers bedrijf(Climeworks) filters te ontwikkelen die het CO2 opvangt in basalt en die CO2 zou weer voor de limonade(prik) gebruikt kunnen worden.
pi_188060927
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:42 schreef Benger het volgende:

[..]

Gemeenten mogen volgens mij zelf bepalen welke wijk van het gas af moet. De gemeente kan dus samen met bijvoorbeeld een woningbouwvereniging bepalen welke wijk dat wordt. Dat kan dan een wijk worden die aan renovatie toe is.
Met die normen zit het volgens mij zo dat je apparaat een CE markering moet hebben. Voor die markering gelden normen voor bijvoorbeeld geluid. Als je een apparaat hebt gekocht mag je dat gewoon gebruiken, ook als hij niet meer aan de nieuwe norm voldoet. Zelfs als de buren klagen. Voordat de norm wordt aangescherpt zullen slimme handelaren nog wel groot inslaan en die oude apparaten nog jarenlang blijven aanbieden. Dat mag, want het apparaat heeft een CE markering.
Oké.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:56:02 #245
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188060977
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:35 schreef BlaZ het volgende:
Ik las pas ook dat men bijvoorbeeld in Portugal niet langer kan bouwen zónder gasaansluiting.
Klopt,
die persoon had het fout. Ik heb hem verbeterd en hij gaf het ook ruiterlijk toe.

In de RIJKSTE toeristensteden. Villamoura en dergelijke vinden ze het te armoedig om mensen met flessegas te zien lopen. Daar ben je verplicht om een gasleiding aan te leggen. Maar daar gaat geen aardgas doorheen maar duur geimporteerde LNG.

Die gebruiken ze om te koken en voor warmwater.
Verwarmen gaat daar vrijwel altijd elektrisch. En 3x raden waarmee.
Tot nooit .......
pi_188060980
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:45 schreef Justinn het volgende:
Op Tweakers loopt daar een (veel te wollig) topic over.

Nou ja, het is een lang topic. Maar zij hebben de dingen wel helder. De wolligheid komt door de netbeheerders en vooral door de energieleveranciers cq tussenpersonen. Deze laatste groep heeft er volstrekt niets mee te maken en zou zich er niet mee moeten bemoeien maar doet dat wel in hoge mate.

Het ding is de "ATO". Daar staat niet in dat het de gasconsument geld moet kosten als ie de overeenkomst verbreekt. Het staat werkelijk nergens. De netbeheerders willen daar wel geld voor maar durven allemaal niet naar de rechter omdat die gaat zeggen dat als ze de gasleiding willen verwijderen dat op kosten gaat van de netbeheerder. Dat is het hele gedoe. Het is volstrekt duidelijk maar the powers that be willen daar niet aan.

Dus ze voeren liever strijd met de particulier. En een heleboel particulieren betalen honderden euro's om van het gas af te gaan. Maar dat is dus niet terecht.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188061000
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:45 schreef Justinn het volgende:
De hele grap is dat wanneer je als particulier nu al van het gas af wil, de gasleverancier je nogal wat afsluitkosten door de strot probeert te duwen om van de vaste lasten (vastrecht) af te komen. Op Tweakers loopt daar een (veel te wollig) topic over.

Ik wacht in ieder geval wel tot collectieve initiatieven, al dan niet in gang gezet door de gemeente.
Ik heb hier al navraag gedaan bij de gemeente. Er wordt hier hard gewerkt aan een warmtenet voor de glastuinbouw. De gemeente is hier mede-eigenaar van. Voor particuliere woningen is de gemeente de plannen nog aan het uitwerken. Ik zou graag zien dat het warmtenet mede eigendom zou worden van de bewoners en lokale middenstand (via een coöperatie van aandeelhouders). De gemeente heeft gereageerd dat ze daar geen initiatief voor zal nemen. Ik ga de kar zelf ook niet trekken. Als er een initiatief komt, wil ik me daar wel bij aansluiten. Ook al verwacht ik dat ik zelf nooit op het warmtenet zal aansluiten.
  maandag 22 juli 2019 @ 19:59:05 #248
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188061039
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:56 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Klopt,
die persoon had het fout. Ik heb hem verbeterd en hij gaf het ook ruiterlijk toe.

In de RIJKSTE toeristensteden. Villamoura en dergelijke vinden ze het te armoedig om mensen met flessegas te zien lopen. Daar ben je verplicht om een gasleiding aan te leggen. Maar daar gaat geen aardgas doorheen maar duur geimporteerde LNG.

Die gebruiken ze om te koken en voor warmwater.
Verwarmen gaat daar vrijwel altijd elektrisch. En 3x raden waarmee.
Prima, dat had ik niet meegekregen.

Met warmtepompen?

Zo werkt het hier in Mexico overigens ook, gas voor water en koken. En electriciteit voor verwarming indien dat nodig is. (soms in Januari)
Electriciteit kost verder ook geen drol, ik betaal 3,40 / 4,00 per maand, daarom heeft er ook niemand zonnepanelen terwijl ik op 1800m hoogte woon met zon het hele jaar door.

Maar dat soort verwarming kost maar 50 tientjes.


Er zijn ook dit soort vormen:


[ Bericht 13% gewijzigd door BlaZ op 22-07-2019 20:08:13 ]
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_188061320
Ik zie dat de TS (Magnet) al zijn berichten uit dit topic verwijderd heeft....

Dat is spijtig. Het is nog altijd een discussieforum hier en dat zou dus niet nodig moeten zijn. Behalve als het onderwerp bij nader inzien niet discussie-waardig was (wat het wel was) of dat je op de eventuele kritiek (die onvermijdelijk volgt) niet wilt reageren. Of dat je van mening bent dat bepaalde reaguurders verwijderd dienen te worden. Voor een open discussie lijkt dat niet gewenst.

Ik denk dat ik de oorzaak hiervan ben maar ik vind wel dat het moet kunnen hoe ik reageerde. Zo niet dan hoor ik dat wel.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  maandag 22 juli 2019 @ 20:13:56 #250
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188061336
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:59 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Prima, dat had ik niet meegekregen.

Met warmtepompen?


warmtepompen inderdaad.
meestal lucht-lucht en dat zijn gelijk airco's.
in oudere huizen zie je nog wel electrische radiators.
Maar niks op gas in elk geval.


vreemd genoeg is warm water altijd een geiser op gas. Fles, grote tank of LNG-leiding. Een boiler vinden ze hier niks.
Tot nooit .......
  maandag 22 juli 2019 @ 20:18:10 #251
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188061425
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:12 schreef Bart2002 het volgende:
Ik zie dat de TS (Magnet) al zijn berichten uit dit topic verwijderd heeft....

Dat is spijtig. Het is nog altijd een discussieforum hier en dat zou dus niet nodig moeten zijn. Behalve als het onderwerp bij nader inzien niet discussie-waardig was (wat het wel was) of dat je op de eventuele kritiek (die onvermijdelijk volgt) niet wilt reageren. Of dat je van mening bent dat bepaalde reaguurders verwijderd dienen te worden. Voor een open discussie lijkt dat niet gewenst.

Ik denk dat ik de oorzaak hiervan ben maar ik vind wel dat het moet kunnen hoe ik reageerde. Zo niet dan hoor ik dat wel.
De TS was toch wel onheus bejegend door je aangezette charges. Misschien moet je wat beter uitkijken voor je met gestrekt been de discussie ingaat. :')
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  maandag 22 juli 2019 @ 20:20:01 #252
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188061470
quote:
1s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:13 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

warmtepompen inderdaad.
meestal lucht-lucht en dat zijn gelijk airco's.
in oudere huizen zie je nog wel electrische radiators.
Maar niks op gas in elk geval.

vreemd genoeg is warm water altijd een geiser op gas. Fles, grote tank of LNG-leiding. Een boiler vinden ze hier niks.
Dat snap ik wel, oudere systemen om water op te warmen met electriciteit werkten zeer slecht met als resultaat dat met in lauw water moest douchen. Die hebben hier ook een zeer slechte reputatie.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  maandag 22 juli 2019 @ 20:20:14 #253
449329 Speekselklier
Komt niet meer terug
pi_188061476
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:12 schreef Bart2002 het volgende:
Ik denk dat ik de oorzaak hiervan ben maar ik vind wel dat het moet kunnen hoe ik reageerde. Zo niet dan hoor ik dat wel.
Ik vond niet dat het kon.
Je maakte TS uit voor
x rijke stinkert zonder weet van anderen.
x huisjesmelker

en nog meer. Je probeerde je winst te behalen door op de man te spelen. Zo discuseer je niet.

Maar nu TS er niet meer is stel ik een slotje voor.
TS hield de discussie wel gaande.
Tot nooit .......
pi_188061532
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:20 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

Ik vond niet dat het kon.
Je maakte TS uit voor
x rijke stinkert zonder weet van anderen.
x huisjesmelker

en nog meer. Je probeerde je winst te behalen door op de man te spelen. Zo discuseer je niet.
Waarvan akte. Maar ik vind wel dat ik dat mag (en moet) benoemen. Het plan waar het hier om gaat is voor de bulk helemaal niet haalbaar en ik benoemde de dingen waarom dat bij de TS wel heel prima lukt. Ik wilde het wat meer down to earth brengen voor de rest van Nederland waarvoor deze zaken volstrekt onhaalbaar zijn.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  maandag 22 juli 2019 @ 20:23:37 #255
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_188061544
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 19:22 schreef xzaz het volgende:

[..]

In het klimaatakkoord wordt het benoemd. Kosten worden door de consument gewoon gelijkmatig gedeeld.
Op dit moment is het alles behalve gelijkmatig. Wie erin trapt betaalt de volle pond aan afsluitkosten en wie slim is betaalt niets.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_188061558
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:12 schreef Bart2002 het volgende:
Ik zie dat de TS (Magnet) al zijn berichten uit dit topic verwijderd heeft....

Dat is spijtig. Het is nog altijd een discussieforum hier en dat zou dus niet nodig moeten zijn. Behalve als het onderwerp bij nader inzien niet discussie-waardig was (wat het wel was) of dat je op de eventuele kritiek (die onvermijdelijk volgt) niet wilt reageren. Of dat je van mening bent dat bepaalde reaguurders verwijderd dienen te worden. Voor een open discussie lijkt dat niet gewenst.

Ik denk dat ik de oorzaak hiervan ben maar ik vind wel dat het moet kunnen hoe ik reageerde. Zo niet dan hoor ik dat wel.
Je haalt altijd wel prima punten aan uit goede bedoelingen maatschappelijk gezien, maar toch moet je niet zo hard op de man spelen.

Haal ook eens de voordelen en adviezen uit zijn verhalen.
pi_188061636
quote:
1s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:13 schreef Speekselklier het volgende:

[..]

warmtepompen inderdaad.
meestal lucht-lucht en dat zijn gelijk airco's.
in oudere huizen zie je nog wel electrische radiators.
Maar niks op gas in elk geval.

vreemd genoeg is warm water altijd een geiser op gas. Fles, grote tank of LNG-leiding. Een boiler vinden ze hier niks.
Volgens mij kiezen ze voor warmtepompen voor verwarming, omdat die redelijk werken zolang het temperatuurverschil niet heel hoog is. Buiten wordt het zelden kouder dan nul graden en dan werkt de warmtepomp nog redelijk efficiënt. Voor warm water moet de temperatuur echter omhoog naar minstens zestig graden. Dat is te veel voor een warmtepomp, dus moet je sowieso bijverwarmen met gas of elektra (hybride warmtepomp). Alleen gas of elektra is qua investering goedkoper dan een hybride oplossing.
pi_188061655
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:29 schreef Benger het volgende:

[..]

Volgens mij kiezen ze voor warmtepompen voor verwarming, omdat die redelijk werken zolang het temperatuurverschil niet heel hoog is. Buiten wordt het zelden kouder dan nul graden en dan werkt de warmtepomp nog redelijk efficiënt. Voor warm water moet de temperatuur echter omhoog naar minstens zestig graden. Dat is te veel voor een warmtepomp, dus moet je sowieso bijverwarmen met gas of elektra (hybride warmtepomp). Alleen gas of elektra is qua investering goedkoper dan een hybride oplossing.
Is een hybride systeem geen oplossing als tussenfase?
pi_188061686
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:24 schreef Cherni het volgende:

[..]

Je haalt altijd wel prima punten aan uit goede bedoelingen maatschappelijk gezien, maar toch moet je niet zo hard op de man spelen.
Ja, het zou subtieler moeten. Maar ik heb dat ook geprobeerd en dat werkte niet. Magnet beseft niet (althans dat spreekt hij nooit uit..) dat hij qua transitie tor de "elite" behoort. Een soortgelijke omschakeling is m.i. voor niet meer dan 5% van de NL bevolking haalbaar. Ook niet op kleinere schaal.

Die relativering zie ik eigenlijk nooit. Daarom zeg ik tegen hem: ja, jij kunt het wel wegens dit en dat en zus en zo. Maar anderen kunnen dat absoluut niet dus wat is nou precies je punt.

Dat doe ik wel op mijn manier en ik snap ook wel dat dat niet altijd in goede aarde valt. Misschien is daar nog iets aan te doen.. :)
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188061756
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:32 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Ja, het zou subtieler moeten. Maar ik heb dat ook geprobeerd en dat werkte niet. Magnet beseft niet (althans dat spreekt hij nooit uit..) dat hij qua transitie tor de "elite" behoort.
Volgens mij stond dit bijna letterlijk in de OP
pi_188061761
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:30 schreef Cherni het volgende:

[..]

Is een hybride systeem geen oplossing als tussenfase?
In Nederland wel, zolang we niet verplicht van het gas af hoeven.
  maandag 22 juli 2019 @ 20:38:58 #262
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188061799
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:32 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Ja, het zou subtieler moeten. Maar ik heb dat ook geprobeerd en dat werkte niet. Magnet beseft niet (althans dat spreekt hij nooit uit..) dat hij qua transitie tor de "elite" behoort. Een soortgelijke omschakeling is m.i. voor niet meer dan 5% van de NL bevolking haalbaar. Ook niet op kleinere schaal.

Die relativering zie ik eigenlijk nooit. Daarom zeg ik tegen hem: ja, jij kunt het wel wegens dit en dat en zus en zo. Maar anderen kunnen dat absoluut niet dus wat is nou precies je punt.

Dat doe ik wel op mijn manier en ik snap ook wel dat dat niet altijd in goede aarde valt. Misschien is daar nog iets aan te doen.. :)
Wat voor cijfers heb je eigenlijk om op die 5% uit te komen? Ik denk dat je het vermogen van vele Nederlanders onderschat, met name de groepen die het huis al afbetaald, of bijna afbetaald, hebben, houden normaal gezien aardig wat over per maand.

Gemiddeld sparen Nederlanders 216 euro per maand
12 procent van alle Nederlanders heeft geen spaarrekening
15 procent van alle Nederlanders spaart zelfs helemaal niet
40 procent van de huishoudens heeft te weinig spaargeld
Van de huishoudens die sparen, spaart 40 procent onregelmatig
27 procent van de huishoudens spaart een vast bedrag per maand
Deze groep spaart elke maand gemiddeld 9 procent van het maandinkomen


Ik denk dat we er wel van uit mogen gaan dat een groot deel van de hierboven vermeldde 27% deze omschakeling wel op kan brengen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_188061824
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:35 schreef Heph844 het volgende:

[..]

Volgens mij stond dit bijna letterlijk in de OP
Ik lees daar over "onwilligen". Wat dat ook moge betekenen. En over "draagvlak". Maar niets over de bulk die die transitie gewoon helemaal niet kan betalen. Daar zou ik dus iets meer over willen weten en dat was de insteek van mijn berichten. Daar had de TS duidelijk problemen mee.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188061871
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:38 schreef BlaZ het volgende:
Ik denk dat we er wel van uit mogen gaan dat een groot deel van de hierboven vermeldde 27% deze omschakeling wel op kan brengen.
Maar zelfs als dat zo is (wat ik betwijfel): waarom zou je al je spaargeld uit moeten geven aan iets waar je helemaal niet voor gekozen hebt en ook nooit zou doen? Ik ben best links maar dat vind ik wel te ver gaan.

Ondertussen weet je dat door al die investeringen van de particulier weer ontzettend veel geld van arm naar rijk stroomt. Ook dat heb ik erop tegen.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188061876
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:32 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Ja, het zou subtieler moeten. Maar ik heb dat ook geprobeerd en dat werkte niet. Magnet beseft niet (althans dat spreekt hij nooit uit..) dat hij qua transitie tor de "elite" behoort. Een soortgelijke omschakeling is m.i. voor niet meer dan 5% van de NL bevolking haalbaar. Ook niet op kleinere schaal.

Die relativering zie ik eigenlijk nooit. Daarom zeg ik tegen hem: ja, jij kunt het wel wegens dit en dat en zus en zo. Maar anderen kunnen dat absoluut niet dus wat is nou precies je punt.

Dat doe ik wel op mijn manier en ik snap ook wel dat dat niet altijd in goede aarde valt. Misschien is daar nog iets aan te doen.. :)
Zo zie ik het. Hij is bewust bezig met die transitie en geeft zijn advies. En daar valt over te discussiëren. Op zijn manier zou ik ook die transitie niet kunnen bekostigen op korte termijn. En een groenhypo nemen geen denken aan. Maar het is wel zo dat ik 2 jaar geleden airco heb laten plaatsen waar ik ook mee verwarm. Dat koste mij circa 3500 euro. Ook een smak geld. Maar daar heeft de TS wel op de een of andere manier aan meegewerkt al is het maar dat ik verder ben gaan zoeken wat voor mij de beste en betaalbare oplossing is. Ondanks dat gebruik ik nog steeds gas maar dat is in mijn jaren 30 stadswoninging nog maar circa 400 m3 en dat was voorheen circa 1100 m3. Nu zijn al mijn kinderen uit huis en dat scheelt ook enorm om eerlijk te zijn.

Ik snap ook wel dat zelfs 3500 euro voor een degelijke airco voor een deel onhaalbaar is. Helaas daar kan ik ook weinig aan veranderen anders dan mensen het niet opdringen of verplichten.

[ Bericht 1% gewijzigd door Cherni op 22-07-2019 20:58:23 ]
pi_188061942
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:43 schreef Cherni het volgende:
Ik snap ook wel dat zelfs 3500 euro voor een degelijke airco voor een deel onhaalbaar is. Helaas daar kan ik ook weinig aan veranderen anders dan mensen het niet opdringen.
Een airco die kan koelen en mogelijk verwarmen is helemaal niet "beter" dan aardgas. In plaats van gas gebruik je stroom en dan moet je weer investeren in panelen als je niet mee wilt in de eeuwige prijsverhogingen. En zo gaat maar door. En dan heb je panelen en dan mag je straks niet meer salderen en je terugdraai-meter wordt verboden. We zijn gewoon locked-in. Jij bent heus niet beter (af) dan anderen met een airco.

Wat de man die in Mexico woont melde: NL heeft een prachtige infra voor gas. Dat moet weg terwijl ze het overal anders ter wereld aan het aanleggen zijn... Hoe gek is dat?
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  maandag 22 juli 2019 @ 20:48:27 #267
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188061959
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:43 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Maar zelfs als dat zo is (wat ik betwijfel): waarom zou je al je spaargeld uit moeten geven aan iets waar je helemaal niet voor gekozen hebt en ook nooit zou doen? Ik ben best links maar dat vind ik wel te ver gaan.

Ondertussen weet je dat door al die investeringen van de particulier weer ontzettend veel geld van arm naar rijk stroomt. Ook dat heb ik erop tegen.
Dat ben ik zonder meer met je eens. Je komt van tijd tot tijd erg links inderdaad, maar iets dat ik waardeer is dat je ook erg pragmatisch bent en niet van het dromerige links.
Dat cijfer van 5% is binnen deze context beter te begrijpen.

Dat is van alle tijden; degenen die niet sparen zullen niet het vermogen hebben om de eigen vaste lasten doormiddel investeringen te verlagen.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_188062047
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:47 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Een airco die kan koelen en mogelijk verwarmen is helemaal niet "beter" dan aardgas. In plaats van gas gebruik je stroom en dan moet je weer investeren in panelen als je niet mee wilt in de eeuwige prijsverhogingen. En zo gaat maar door. En dan heb je panelen en dan mag je straks niet meer salderen en je terugdraai-meter wordt verboden. We zijn gewoon locked-in. Jij bent heus niet beter (af) dan anderen.
Mbt energie kosten ben ik nu goedkoper uit. Maar of ik op langere termijn beter af ben dat moet ik nog zien. Dat is afwachten.

En zonnepanelen heeft geen zin(na advies te hebben ingewonnen) in een laan met hoge bomen en zeer veel schaduw. En bovendien ziet het niet uit op een zadeldak van een jaren 30 woning. Bovendien speelt ook de leeftijd mee. En dan is het nog maar de vraag of je dan die investering eruit kan krijgen.
pi_188062184
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:52 schreef Cherni het volgende:

[..]

Mbt energie kosten ben ik nu goedkoper uit. Maar of ik op langere termijn beter af ben dat moet ik nog zien. Dat is afwachten.

En zonnepanelen heeft geen zin(na advies te hebben ingewonnen) in een laan met hoge bomen en zeer veel schaduw. En bovendien ziet het niet uit op een zadeldak van een jaren 30 woning. Bovendien speelt ook de leeftijd mee. En dan is het nog maar de vraag of je dan die investering eruit kan krijgen.
Ik zit ook wel over een airco na te denken. Als de gasprijs elk jaar omhoog gaat, terwijl de prijs van elektra stabiel blijft (zoals de overheid nu wil), dan is het wel goedkoper. Maar net zo belangrijk is dat je kunt koelen in de zomer. Deze week 30 graden. En dan is er nog een verwachte klimaatverandering van 2 a 3 graden, zelfs als we allemaal van het gas af gaan. Dan is 30 graden veel minder uitzonderlijk.
pi_188062217
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:52 schreef Cherni het volgende:

[..]

Mbt energie kosten ben ik nu goedkoper uit. Maar of ik op langere termijn beter af ben dat moet ik nog zien. Dat is afwachten.

En zonnepanelen heeft geen zin(na advies te hebben ingewonnen) in een laan met hoge bomen en zeer veel schaduw. En bovendien ziet het niet uit op een zadeldak van een jaren 30 woning. Bovendien speelt ook de leeftijd mee. En dan is het nog maar de vraag of je dan die investering eruit kan krijgen.
Duidelijk. We hebben geen alternatief.

Wat mij zo stoort is dat er wel een wet wordt uitgevaardigd dat "we" in 2050 van het gas moeten zijn maar dat er geen enkel concreet plan is wat dan het alternatief is voor de bulk en het gros van de Nederlandse bevolking. Dat een kleine groep hun plan al getrokken heeft en daar wel uitkomt is bekend (mede door dit topic) maar wat de rest moet doen is volslagen onduidelijk. Vooral omdat zij dat niet kunnen betalen.

En dit terwijl NL het beste distributienet voor gas heeft in de wereld. Dat moet weg. Vind ik volslagen absurd.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188062221
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:58 schreef Benger het volgende:

[..]

Ik zit ook wel over een airco na te denken. Als de gasprijs elk jaar omhoog gaat, terwijl de prijs van elektra stabiel blijft (zoals de overheid nu wil), dan is het wel goedkoper. Maar net zo belangrijk is dat je kunt koelen in de zomer. Deze week 30 graden. En dan is er nog een verwachte klimaatverandering van 2 a 3 graden, zelfs als we allemaal van het gas af gaan. Dan is 30 graden veel minder uitzonderlijk.
Mag ik jou iets vragen?
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062250
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:58 schreef Benger het volgende:
Als de gasprijs elk jaar omhoog gaat, terwijl de prijs van elektra stabiel blijft
Dat gaat natuurlijk niet gebeuren. Je bent hoe dan ook locked-in. Gas of elektriciteit is om het even.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188062261
Is de 97% consensus onder wetenschappers wel degelijk 97%?
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062265
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:58 schreef Benger het volgende:

[..]

Ik zit ook wel over een airco na te denken. Als de gasprijs elk jaar omhoog gaat, terwijl de prijs van elektra stabiel blijft (zoals de overheid nu wil), dan is het wel goedkoper. Maar net zo belangrijk is dat je kunt koelen in de zomer. Deze week 30 graden. En dan is er nog een verwachte klimaatverandering van 2 a 3 graden, zelfs als we allemaal van het gas af gaan. Dan is 30 graden veel minder uitzonderlijk.
Precies. Het koelen is ook van belang. Mijn moeder die er niet meer al te best aan toe is lichamelijk kan ik weer in huis halen. Maar ja zolang het maar niet mijn schoonmoeder is :) :)
pi_188062288
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:01 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Dat gaat natuurlijk niet gebeuren. Je bent hoe dan ook locked-in. Gas of elektriciteit is om het even.
Beiden zullen fluctueren als een moederneuker. Dat weten jullie allebei ook wel.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062330
Dit hele klimaatakkoord ding gaat Nederland nekken. Big time.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062404
Bomen in Canada omhakken om in Nederland verbrandt te worden als zijnde bio-massa. Het is echt schandalig. Meeste subsidie voor windmolens op plekken waar het niet waait... Hoe bizar wil je het hebben?

Ohja je kan ook certificaten kopen van Zweden, niet dat jij dan schoner bent, maar je hebt ze gekocht dusja kapitalisme.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062425
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:02 schreef DoubleUU het volgende:
Is de 97% consensus onder wetenschappers wel degelijk 97%?
Dat hele 97% cijfer is ergens uit iemands reet getrokken. Als ik me niet vergis was het 97% van de wetenschappens die voor dat specifieke onderzoek om commentaar was gevraagd, en dat waren er nog geen 100 volgens mij :')
No amount of money ever bought a second of time.
pi_188062456
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:07 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]

Dat hele 97% cijfer is ergens uit iemands reet getrokken. Als ik me niet vergis was het 97% van de wetenschappens die voor dat specifieke onderzoek om commentaar was gevraagd, en dat waren er nog geen 100 volgens mij :')
Inderdaad. Zo trekken klimaathippie's massa's aan bullshit uit hun anus. Indoctrineren kinderen en domme ouders. Het is bizar.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062483
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:07 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]

Dat hele 97% cijfer is ergens uit iemands reet getrokken. Als ik me niet vergis was het 97% van de wetenschappens die voor dat specifieke onderzoek om commentaar was gevraagd, en dat waren er nog geen 100 volgens mij :')
Het gaat meer om de wetenschappers die zich inderdaad specifiek bezig houden met het klimaat vraagstuk.
Maar dat zijn er wereldwijd wel meer dan 100 uiteraard.

Maar mensen die nu nog steeds denken en volhouden dat we niets te maken hebben met de huidige klimaatsveranderingen (los van wat de aarde in het verleden zelf in werking heeft gesteld) is pretty much een flat earther op dit punt.
pi_188062506
Volgens de planning van de geschiedenis moet er een ijstijd aankomen. En wat doen wij? De natuur tegenwerken om de aarde warm te houden. Het is bijna een uitnodiging tot massa extinctie.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062507
Dat er minder Gronings aardgas beschikbaar komt, heeft er natuurlijk veel mee te maken dat de Groningers aan het schudden waren. Dat dat onacceptabel werd en dat daarom de gaskraan daar dichtgedraaid moet worden.
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
pi_188062533
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:10 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Het gaat meer om de wetenschappers die zich inderdaad specifiek bezig houden met het klimaat vraagstuk.
Maar dat zijn er wereldwijd wel meer dan 100 uiteraard.

Maar mensen die nu nog steeds denken en volhouden dat we niets te maken hebben met de huidige klimaatsveranderingen (los van wat de aarde in het verleden zelf in werking heeft gesteld) is pretty much een flat earther op dit punt.
Dat is niet te bewijzen. Voor hetzelfde geld is het een reactie van Moeder Aarde die we niet begrijpen. Zoveel weten we. Vrijwel niets.

Vlak na het uitsterven van de dinosauriërs was het co2-gehalte 3 x zo hoog als nu. Hoe verklaar je dat?
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062568
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:11 schreef DoubleUU het volgende:
Volgens de planning van de geschiedenis moet er een ijstijd aankomen. En wat doen wij? De natuur tegenwerken om de aarde warm te houden. Het is bijna een uitnodiging tot massa extinctie.
Precies. Wees blij dat het lekker warm is. Anders woonde je nu waarschijnlijk in een iglo.
pi_188062569
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:12 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Dat is niet te bewijzen. Voor hetzelfde geld is het een reactie van Moeder Aarde die we niet begrijpen. Zoveel weten we. Vrijwel niets.
Flat earther spotted.

Sorry maar hou aub dat soort onzin voor je.
pi_188062609
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:13 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Flat earther spotted.

Sorry maar hou aub dat soort onzin voor je.
Je mag best een argument geven hoor. Conclusies hoor ik zat.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062674
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:10 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Het gaat meer om de wetenschappers die zich inderdaad specifiek bezig houden met het klimaat vraagstuk.
Maar dat zijn er wereldwijd wel meer dan 100 uiteraard.

Maar mensen die nu nog steeds denken en volhouden dat we niets te maken hebben met de huidige klimaatsveranderingen (los van wat de aarde in het verleden zelf in werking heeft gesteld) is pretty much een flat earther op dit punt.
Persoonlijk zie ik heus wel dat klimaat veranderd en ik zie ook heus wel dat wij daar in meer of mindere mate aan bijdragen (hoeveel exact is, gek genoeg, nog steeds onduidelijk).

Waar ik mee zit is dat de maatregelen die genomen worden om het terug te dringen compleet buiten proporties zijn. Honderden miljarden uitgeven aan oplossingen die een druppel op een gloeiende plaat bijdragen is compleet kansloos. Mensen van het gas af dwingen terwijl het voorgestelde alternatief echt compleet kansloos, onrealistisch en onbetaalbaar is. En vervolgens hoor je dat de uitstoot van één cruiseschip op reis tussen Amsterdam en Amerika gelijk staat aan heel auto rijdend Nederland in een heel jaar. Waar de fuck zijn we dan nog mee bezig? Dan liggen de prioriteiten toch compleet verkeerd?

Realistisch gezien gaat de wereld niet inleveren op hedendaagse luxe. We gaan met z'n allen niet minder vliegen, we gaan niet minder consumeren, we gaan niet minder de auto pakken. En maatregelen invoeren die dat proberen te bereiken kosten alleen maar geld en bereiken dus helemaal niets. Ik word gewoon moe van de idiote manier van aanpakken en de paniek die gezaaid wordt om heel Nederland een warmtepomp door de strot te duwen.

Nederland is een letterlijke druppel op de plaat die Aarde heet. Zelfs al zou Nederland 0 broeikasgassen meer uitstoten, dan nog veranderd het HELEMAAL NIETS aan de toestand van de wereld. En toch gooien we er honderden miljarden tegenaan terwijl China blauw staat van de smog. Het is compleet gestoord.
No amount of money ever bought a second of time.
pi_188062698
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:10 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Het gaat meer om de wetenschappers die zich inderdaad specifiek bezig houden met het klimaat vraagstuk.
Maar dat zijn er wereldwijd wel meer dan 100 uiteraard.

Maar mensen die nu nog steeds denken en volhouden dat we niets te maken hebben met de huidige klimaatsveranderingen (los van wat de aarde in het verleden zelf in werking heeft gesteld) is pretty much een flat earther op dit punt.
Maar dat is iets heel anders dan die co2 hype die compleet is doorgeslagen. Bolsonaro kapt er op los. Ook dankzij onze welvaart die we willen behouden kun je het Brazilië niet eens kwalijk nemen. Maar nee, het is de co2 die plots tot een hype word gebombardeerd die het probleem gaat oplossen om onder dwang van het gas af te moeten zonder na te denken over de financiële gevolgen voor velen. Het is naiv geneuzel van GL waar ik helaas ook op gestemd had. Helaas een fout als het om klimaatverandering gaat met de bijbehorende subsidie die in de pockets verdwijnt van de welgestelde.
pi_188062700
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:11 schreef barthol het volgende:
Dat er minder Gronings aardgas beschikbaar komt, heeft er natuurlijk veel mee te maken dat de Groningers aan het schudden waren. Dat dat onacceptabel werd en dat daarom de gaskraan daar dichtgedraaid moet worden.
Dat is volledig begrijpelijk. Hoe sneller hoe beter. Maar het is niet enkel Gronings gas wat bestaat. Ander gas is er in hoge mate. Vraagt wat aanpassing en/of wat verdunning. Dat lijkt verstandig omdat de alternatieven voor heel Nederland en niet slechts een kleine groep voorlopig niet bestaan nog. Het lijkt dus verstandig om voor iets te gaan wat eenvoudig realiseerbaar is en geen gezweef. Het moet concreet want het staat best snel te gebeuren allemaal.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_188062716
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:18 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]

Persoonlijk zie ik heus wel dat klimaat veranderd en ik zie ook heus wel dat wij daar in meer of mindere mate aan bijdragen (hoeveel exact is, gek genoeg, nog steeds onduidelijk).

Waar ik mee zit is dat de maatregelen die genomen worden om het terug te dringen compleet buiten proporties zijn. Honderden miljarden uitgeven aan oplossingen die een druppel op een gloeiende plaat bijdragen is compleet kansloos. Mensen van het gas af dwingen terwijl het voorgestelde alternatief echt compleet kansloos, onrealistisch en onbetaalbaar is. En vervolgens hoor je dat de uitstoot van één cruiseschip op reis tussen Amsterdam en Amerika gelijk staat aan heel auto rijdend Nederland in een heel jaar. Waar de fuck zijn we dan nog mee bezig? Dan liggen de prioriteiten toch compleet verkeerd?

Realistisch gezien gaat de wereld niet inleveren op hedendaagse luxe. We gaan met z'n allen niet minder vliegen, we gaan niet minder consumeren, we gaan niet minder de auto pakken. En maatregelen invoeren die dat proberen te bereiken kosten alleen maar geld en bereiken dus helemaal niets. Ik word gewoon moe van de idiote manier van aanpakken en de paniek die gezaaid wordt om heel Nederland een warmtepomp door de strot te duwen.

Nederland is een letterlijke druppel op de plaat die Aarde heet. Zelfs al zou Nederland 0 broeikasgassen meer uitstoten, dan nog veranderd het HELEMAAL NIETS aan de toestand van de wereld. En toch gooien we er honderden miljarden tegenaan terwijl China blauw staat van de smog. Het is compleet gestoord.
Als mensen eraan bijdragen, hoe kan het co2-gehalte dan 3 x zo hoog zijn net nadat de dinosauriërs uitgestorven waren?
Neanderthalers in Ferrari's en Boeings?
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062762
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:20 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Als mensen eraan bijdragen, hoe kan het co2-gehalte dan 3 x zo hoog zijn net nadat de dinosauriërs uitgestorven waren?
Misschien omdat er toen een rotsblok van enkele kilometers in doorsnee op de aarde knalde met alle gevolgen van dien. Tis maar een idee hoor :')
No amount of money ever bought a second of time.
  maandag 22 juli 2019 @ 21:21:58 #292
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_188062765
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:58 schreef Benger het volgende:

[..]

Ik zit ook wel over een airco na te denken. Als de gasprijs elk jaar omhoog gaat, terwijl de prijs van elektra stabiel blijft (zoals de overheid nu wil), dan is het wel goedkoper. Maar net zo belangrijk is dat je kunt koelen in de zomer. Deze week 30 graden. En dan is er nog een verwachte klimaatverandering van 2 a 3 graden, zelfs als we allemaal van het gas af gaan. Dan is 30 graden veel minder uitzonderlijk.
Let wel op dat ook als de temperatuur daadwerkelijk 3 graden stijgt op de aarde gemiddeld dit niet betekent dat dit in Nederland ook zo is.
Gezien de mogelijke opwarming zou het logisch zijn dat het smeltwater op Groenland de warme golfstroom richting West-Europa interrumpeert. Dit zou koudere winters, zelfs met gemiddelde opwarming en warmere (en drogere) zomers tot gevolg hebben.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_188062779
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:21 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]

Misschien omdat er toen een rotsblok van enkele kilometers in doorsnee op de aarde knalde met alle gevolgen van dien. Tis maar een idee hoor :')
Dat veroorzaakte een stijging van 300% co2?
Je bent in de buurt, het antwoord is super simpel.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062800
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:22 schreef DoubleUU het volgende:

[..]

Dat veroorzaakte een stijging van 300% co2?
Zie ik eruit als een klimaatwetenschapper?
No amount of money ever bought a second of time.
pi_188062820
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:23 schreef TigerXtrm het volgende:

[..]

Zie ik eruit als een klimaatwetenschapper?
Iedereen kan logisch nadenken :)
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
pi_188062944
Even back on topic graag (voor de klimaatdiscussie is er een andere thread). Ik denk dat er geen wet gaat komen die op grote schaal het afsluiten van woningen mogelijk gaat maken. Hooguit wat experimenten. Als dit kabinet zoiets gaat doordrukken is het FVD verzekerd van een nog grotere overwinning bij de volgende Tweede Kamerverkiezing, dan bij de afgelopen Eerste Kamerverkiezing.
pi_188063010
Reactie verwijderd ( vanwege de opmerking van Benger)
Huidige trend atmosf. CO2 Mauna Loa: 411 ppm ,10 jaar geleden: 387 ppm , 25 jaar geleden: 358 ppm
pi_188063037
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 18:54 schreef MaGNeT het volgende:
-
Ik vind het belangrijk om te melden dat ik persoonlijk je reacties met interesse en plezier lees. Ze zijn zinvol, goed onderbouwd en geven waardevolle inzichten.

Fijn dat iemand uit de voorhoede van de energietransitie bereid is zijn eigen ervaringen te delen en hierover duidelijke uitleg te geven, waarbij je nooit te beroerd bent om desgevraagd een nadere uitleg te geven.

Ik ben blij met users zoals jij en hoop dat je in de toekomst jouw ervaringen, uitleg en visie wilt blijven delen.
pi_188063081
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:32 schreef barthol het volgende:

[..]

Wat een dom argument :)
Natuurlijk kan de natuur ook voor een global warming zorgen, broeikasgassen uitstoten en dat is in het klimaatverleden ook meermalen gebeurd.
Ooit gehoord over de “hyperthermals” in het klimaatverleden, en de “oceanic anoxic events”? En de marine massaextincties die er van kwamen.?
We hebben veel van onze olievoorraden overgehouden aan die klimaatrampen in het verleden.

Alleen doet de mens het nu, enorme hoeveelheden CO2 in de atmosfeer lozen. En 100* sneller dan de natuur het in het verleden deed.
Dus toen was het natuurlijk, maar nu niet? Terwijl CO2 toen 3 x zo hoog was? Dat is apart..Hoe weet jij dan dat mensen "enorme hoeveelheden CO2 in de atmosfeer lozen, en 100 x sneller dan de natuur in het verleden? Dus volgens jouw logica zou het nu 150 x zo hoog zijn als kort na de meteorietinslag? 3 x zo hoog als nu, zonder machines of vliegtuigen of whatever.
"magis quam dimidium convertit in omni tempore."
"In praeteritum fuerit, discere est. In posterum venturus est: compararim in ea. In praesens adest, frui."
"Acuto homine nobis opus est, qui pervestiget quid sui cives cogitent."
  maandag 22 juli 2019 @ 21:44:56 #300
13456 AchJa
Shut up!!!
pi_188063313
quote:
0s.gif Op maandag 22 juli 2019 20:18 schreef BlaZ het volgende:

De TS was toch wel onheus bejegend door je aangezette charges. Misschien moet je wat beter uitkijken voor je met gestrekt been de discussie ingaat. :')
Nou heb ik het dit topic niet echt gevolgd aangezien MaGNeT de TS is en wij op dit dossier mijlenver uitelkaar staan (resultaten uit het verleden zullen we maar zeggen). Maar TS is wel een type wat iedereen de maat neemt omdat hij "het zo goed voorelkaar heeft"... Kijk, ik gun iedereend zijn zonnepanelen, warmtepomp en wat dies meer zij. Maar ik heb een teringhekel aan dwingende maatregelen.
pi_188063314
quote:
14s.gif Op maandag 22 juli 2019 21:33 schreef rutger05 het volgende:

[..]

Ik vind het belangrijk om te melden dat ik persoonlijk je reacties met interesse en plezier lees. Ze zijn zinvol, goed onderbouwd en geven waardevolle inzichten.

Fijn dat iemand uit de voorhoede van de energietransitie bereid is zijn eigen ervaringen te delen en hierover duidelijke uitleg te geven, waarbij je nooit te beroerd bent om desgevraagd een nadere uitleg te geven.

Ik ben blij met users zoals jij en hoop dat je in de toekomst jouw ervaringen, uitleg en visie wilt blijven delen.
Ik ook. Maar wat tegengas in de vorm waar benoemd wordt waarom hij dat wel kan maar de bulk van de Nederlandse bevolking niet moet ook kunnen. Ik stel de vraag hoe het met de rest van ons moet die het niet zo kunnen regelen als de TS. De rest krijgt door de wetswijziging daar onvermijdelijk mee te maken maar is niet in de positie om het op die wijze te regelen. Er is voor hen geen alternatief maar toch moeten ze mee.

Dat lijkt me een heel belangrijke vraag. En dat is dus niet de vraag wat je allemaal zou doen of gedaan hebt als je voldoende geld over hebt want dat heeft men niet. Subsidie of wat moet ook door de burger opgehoest worden en we zien mede door dit topic dat de kapitaalkrachtige profiteert (zie de Tesla S) en dat dat betaald wordt door de rest die deze zaken nooit zullen bezitten.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')