Je kunt er ook zonder spikes lekker mee lopen hoorquote:Op vrijdag 23 november 2018 18:15 schreef hatsaflats het volgende:
Als er stukjes asfalt in de cross zitten lekker daar met je spikes overheen klapperenHeb je voor op de baan wel meteen kortere puntjes besteld? Met te lange puntjes sloop je de baan.
[..]
Je voorvoet dus, maar wel met schoenen aan?quote:Op vrijdag 23 november 2018 18:27 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Je bedoelt dus de eerste plek waar je voet contact maakt met de grond? Nooit op gelet, maar een korte test in de huiskamer leert dat dat volgens mij het stuk vlak achter de tenen is
Er is geen 'correcte' manier van landen.quote:Op zaterdag 24 november 2018 00:29 schreef BredeBroeder het volgende:
[..]
Je voorvoet dus, maar wel met schoenen aan?
Zonder schoenen land je namelijk een stuk sneller correct dan mét schoenen..
Vandaar dat de trend van zoveel mogelijk demping en stabiliteit tegenwoordig zo onderuit gehaald wordt
”correct” “natuurlijk” het is maar een naampje.quote:Op zaterdag 24 november 2018 04:42 schreef mosselmossel het volgende:
[..]
Er is geen 'correcte' manier van landen.
Hardlopen is sowieso belastend. Een haklanding is per definitie niet slechter dan een voorvoetlanding.quote:Op zaterdag 24 november 2018 06:42 schreef BredeBroeder het volgende:
[..]
”correct” “natuurlijk” het is maar een naampje.
Het is in ieder geval bewezen belastend om iedere keer op je hak te landen.
Ja maar ik wil me ook doodlopen zonder elke keer aan het eind (en vooral ook een paar uur na het lopen) pijn aan de knie te krijgen.quote:
quote:Op vrijdag 23 november 2018 18:15 schreef hatsaflats het volgende:
Als er stukjes asfalt in de cross zitten lekker daar met je spikes overheen klapperenHeb je voor op de baan wel meteen kortere puntjes besteld? Met te lange puntjes sloop je de baan.
Adidas had korting-op-korting dus ik heb nieuwe baan/wedstrijdschoenen besteld. Dezelfde als ik al had, maar dan oranje.FlitsendSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik heb ook maar gebruik gemaakt van de korting op korting actie van AdidasNet zoals jij dezelfde schoenen die ik al had (iets ander model) en in het zwart/wit (andere paar is koraal-achtig)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oude Adidas schoenen mogen na bijna 3 jaar en 1.200km met pensioenDan heb ik nu 2 paar voor halve marathon en marathon training + trail schoenen. Reserve schoenen die ik van de week had gekocht stuur ik terug (merk toch dat de kwaliteit beduidend minder is en te weinig bescherming geeft. Maar voor 20 euro mocht ik ook niet teveel verwachten
)
Verily i say unto you; dost thou even hoist, brethren? - Jesus (Psalm 22)
Gewoon even tijdens een cross je spikejes eruit (en er weer in) draaien? Succes daarmeequote:Op vrijdag 23 november 2018 18:59 schreef Devv het volgende:
[..]
Je kunt er ook zonder spikes lekker mee lopen hoor. Dus als ze geen matten hebben dan draai je ze gewoon even los.
En dat baseer je op?quote:Op zaterdag 24 november 2018 07:13 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Hardlopen is sowieso belastend. Een haklanding is per definitie niet slechter dan een voorvoetlanding.
Onderzoek wijst uit dat er bij haklanding weliswaar ándere blessures vaker voorkomen, maar niet persé méér dan bij voor/middenvoetlanding.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zeeuwse mossels kunnen altijd!
quote:Op zaterdag 24 november 2018 14:36 schreef mosselmossel het volgende:
Ook nieuwe schoenen gekocht. Ik had al Brooks Ghost 10, nu ook de 11 gekocht.Dat worden ook mijn volgende, denk ik. De 10 loopt erg fijn, nu 2 paar van in gebruik.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Deze zien er ook wel weer fijn uit.
Maar met voorvoetlanding kun je wel effectiever en dus sneller lopen.quote:Op zaterdag 24 november 2018 14:32 schreef nevache het volgende:
[..]
Onderzoek wijst uit dat er bij haklanding weliswaar ándere blessures vaker voorkomen, maar niet persé méér dan bij voor/middenvoetlanding.
Maar je kuit kun je trainen, je knie kan alleen maar slechter worden. Ik denk toch dat voorvoet/middenvoet de betere versie van landen is.quote:Op zondag 25 november 2018 13:09 schreef wyccie het volgende:
En wat nevache zegt: haklanding is meer belastend voor knie, voorvoetlanding meer voor je kuit.
Jawel, ga maar eens op je blote voeten rennen en kijk hoe je automatisch looptquote:Op zaterdag 24 november 2018 04:42 schreef mosselmossel het volgende:
[..]
Er is geen 'correcte' manier van landen.
Dan moet je geen schoenen kopen. Op blote voeten rennen doen we al 4 of 5 duizend jaar niet meer, dus daar zijn we niet meer zo goed in.quote:Op zondag 25 november 2018 14:04 schreef Le_Professeur het volgende:
[..]
Jawel, ga maar eens op je blote voeten rennen en kijk hoe je automatisch loopt
Daarom is dat nog wel de natuurlijke en dus correcte manier van landen, op die manier kan je de belasting ervaren. Je voet bevat gewoon een briljant veersysteem dat je door op je hak te landen negeert.quote:Op zondag 25 november 2018 14:34 schreef mosselmossel het volgende:
[..]
Dan moet je geen schoenen kopen. Op blote voeten rennen doen we al 4 of 5 duizend jaar niet meer, dus daar zijn we niet meer zo goed in.
Ik gebruik ze nu voor de hometrainer, waar ze behoorlijk afgeschreven van rakenquote:Op zondag 25 november 2018 17:20 schreef Oceanonix het volgende:
Wat doen jullie met oude hardloopschoenen? Ze zijn echt versleten maar ik begreep dat er initiatieven zijn voor het recyclen van schoenen.
Je kunt ze gewoon in een kledingcontainer mikken. En zo nu en dan hebben sommige hardloopwinkels acties waarbij je korting krijgt als je je oude schoenen inlevert bij de aankoop van een nieuw paarquote:Op zondag 25 november 2018 17:20 schreef Oceanonix het volgende:
Wat doen jullie met oude hardloopschoenen? Ze zijn echt versleten maar ik begreep dat er initiatieven zijn voor het recyclen van schoenen.
Als we daar nu eens mee kappen, winnen we misschien ook eens een wedstrijdquote:Op zondag 25 november 2018 18:19 schreef La_Tramposa het volgende:
Of voor een inzamelingsactie voor Afrika! Een ex-clubgenootje van mij stuurt elk jaar een container met sportspullen naar Afrika.
Ik gooi ze altijd in de kleding containerquote:Op zondag 25 november 2018 17:20 schreef Oceanonix het volgende:
Wat doen jullie met oude hardloopschoenen? Ze zijn echt versleten maar ik begreep dat er initiatieven zijn voor het recyclen van schoenen.
Mwah, dat briljante veersysteem werkt helaas niet bij iedereen. Zo weet ik dat dat bij mijn voeten niet gaat lukken door de anatomie van mijn voeten. Hoewel ik nu op midvoet land en nooit spierpijn heb aan mijn kuiten merk ik elke keer dat ik bij de masseur lig dat dit al veel spanning geeft in mijn kuiten. Laat staan dat ik op mijn voorvoet land.quote:Op zondag 25 november 2018 14:49 schreef Le_Professeur het volgende:
[..]
Daarom is dat nog wel de natuurlijke en dus correcte manier van landen, op die manier kan je de belasting ervaren. Je voet bevat gewoon een briljant veersysteem dat je door op je hak te landen negeert.
Mooi dat het beter gaatquote:Op zondag 25 november 2018 18:57 schreef La_Tramposa het volgende:
Ik ben blij met hoe de laatste paar weken gaan. In augustus liep ik voor het eerst in 4 maanden weer een km onder de 5.00/km. Vandaag liep ik zonder op mijn horloge te kijken 5x2000, tempo 'redelijk', en dat redelijke tempo bleek 4.35 te zijn. Ik weet dat ik mijn hoofd mijn lichaam best kan laten overrulen, maar doordat ik dat teveel/te vaak gedaan had ging het begin dit jaar mis. Nu merkte ik dat hoofd en lichaam allebei hetzelfde wilden en dat was fijn, het liep echt comfortabel!
Ben helaas door het hele overtraindheidsgedoe wel veel te zwaar geworden, maar hopelijk gaat dat er ook weer wat makkelijker af nu ik de weg omhoog weer gevonden heb.
Pfff in rondjes van 2kmquote:Op zondag 25 november 2018 19:04 schreef Maraca het volgende:
[..]
Mooi dat het beter gaaten op deze manier raak je die overtollige kilo's zeker kwijt
![]()
En anders doe je gewoon deze route: https://www.strava.com/activities/1983158605 115km met een gemiddelde pace van 5:45
Zo te zien is die route hooguit een kilometer of 2-3, dat valt best mee hoor.quote:Op zondag 25 november 2018 19:04 schreef Maraca het volgende:
[..]
Mooi dat het beter gaaten op deze manier raak je die overtollige kilo's zeker kwijt
![]()
En anders doe je gewoon deze route: https://www.strava.com/activities/1983158605 115km met een gemiddelde pace van 5:45
Zou duizelig wordenquote:Op zondag 25 november 2018 19:07 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Pfff in rondjes van 2kmUltralopers zijn gestoord.
Pfffquote:Op zondag 25 november 2018 19:07 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Zo te zien is die route hooguit een kilometer of 2-3, dat valt best mee hoor.
Maar ja, daar moet je als een beest voor leven en bijna het hele jaar vooral ook gigantisch veel voor laten, zie ik bij m'n vriendinquote:Op zondag 25 november 2018 19:08 schreef Maraca het volgende:
[..]
Zou duizelig worden
[..]
PfffBedoel natuurlijk dat ze dan wel 115km moet aantikken. Die vrouw heeft geen grammetje vet
Nadine Visser ook nietquote:Op zondag 25 november 2018 19:08 schreef Maraca het volgende:
[..]
Zou duizelig worden
[..]
PfffBedoel natuurlijk dat ze dan wel 115km moet aantikken. Die vrouw heeft geen grammetje vet
Maar word je daar uiteindelijk gelukkig van?quote:Op zondag 25 november 2018 19:09 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Maar ja, daar moet je als een beest voor leven en bijna het hele jaar vooral ook gigantisch veel voor laten, zie ik bij m'n vriendin![]()
Ik zou het er niet voor over hebben, met Kerst enzo wil ik juist als een beest tekeergaan aan de eettafel.
Ik word er wel gelukkig van als ik mezelf helemaal vol kan proppen met lekker eten ja. In combinatie met regelmatig sporten zorgt dat voor een prima gezond gewicht en dat vind ik genoeg, het hoeft voor mij niet richting een BMI onder de 20 te gaan zeg maarquote:Op zondag 25 november 2018 19:13 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Maar word je daar uiteindelijk gelukkig van?
Zoals King Eliud zei: wie gedisciplineerd leeft, leeft juist in de hoogste vorm van vrijheid. Wie ongedisciplineerd leeft is een speelbal van zijn impulsen.
Oke, dan moet je het zo houden ja. Ik weet dat ik juist veel eet in tijden dat ik ongelukkig ben en daar word ik dan uiteindelijk alleen maar ongelukkiger van. Me goed voelen in een fit afgetraind lijf is gewoon het fijnste, dat zie ik niet als een opoffering.quote:Op zondag 25 november 2018 19:15 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik word er wel gelukkig van als ik mezelf helemaal vol kan proppen met lekker eten ja. In combinatie met regelmatig sporten zorgt dat voor een prima gezond gewicht en dat vind ik genoeg, het hoeft voor mij niet richting een BMI onder de 20 te gaan zeg maar
Als ik echt ongelukkig ben, wat in de laatste tien jaar misschien maar twee keer een korte periode het geval is geweest, heb ik juist nauwelijks zin in eten dus dan vliegen de kilo's eraf. Ook ideaal als het binnen de perken blijft, hoewel ik dat liever heb als ik wél gelukkig benquote:Op zondag 25 november 2018 19:19 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Oke, dan moet je het zo houden ja. Ik weet dat ik juist veel eet in tijden dat ik ongelukkig ben en daar word ik dan uiteindelijk alleen maar ongelukkiger van. Me goed voelen in een fit afgetraind lijf is gewoon het fijnste, dat zie ik niet als een opoffering.
Ookquote:Op zondag 25 november 2018 19:12 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Nadine Visser ook nietGaat meer om hoe je eet dan om hoeveel kilometer je loopt.
Probeer er zelf een balans in te vindenquote:Op zondag 25 november 2018 19:09 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Maar ja, daar moet je als een beest voor leven en bijna het hele jaar vooral ook gigantisch veel voor laten, zie ik bij m'n vriendin![]()
Ik zou het er niet voor over hebben, met Kerst enzo wil ik juist als een beest tekeergaan aan de eettafel.
quote:Op zondag 25 november 2018 19:04 schreef Maraca het volgende:
[..]
Mooi dat het beter gaaten op deze manier raak je die overtollige kilo's zeker kwijt
![]()
En anders doe je gewoon deze route: https://www.strava.com/activities/1983158605 115km met een gemiddelde pace van 5:45
Het één sluit het ander niet uitquote:Op zondag 25 november 2018 19:51 schreef wyccie het volgende:
[..]
Een afgetraind lijf hebben, maar altijd chagrijnig zijn omdat je niets lekkers mag eten is niks voor mij. Doe mij dan maar een zak chips en een pondje meer. Behalve als ik een pleuriseind moet lopen.
[..]
Dat is dit promotieonderzoek van Steef Breeweg van het Universitair Medisch Centrum Groningen:quote:Op vrijdag 23 november 2018 10:45 schreef BredeBroeder het volgende:
[..]
Dankjewel. Ik meende ook dat er een keer onderzoek was gedaan waaruit bleek dat het meeste geldklopperij was.
Ik zal eens het internet afstruinen
Ik kan me hier wel in vinden. Ik ben net verhuisd en heb de teugels laten vieren maar ik was er zo ongelukkig mee gisteren. Ik vond mezelf een paar weken geleden leukerquote:Op zondag 25 november 2018 19:13 schreef La_Tramposa het volgende:
[..]
Maar word je daar uiteindelijk gelukkig van?
Zoals King Eliud zei: wie gedisciplineerd leeft, leeft juist in de hoogste vorm van vrijheid. Wie ongedisciplineerd leeft is een speelbal van zijn impulsen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Verily i say unto you; dost thou even hoist, brethren? - Jesus (Psalm 22)
Ik draag ook altijd compressiesokken. Durf niet zonder te lopen, terwijl het natuurlijk echt de vraag is of het nog nodig isquote:Op maandag 26 november 2018 13:42 schreef Devv het volgende:
Ik geloof ook niet zo dat materiaal bepalend is bij blessurepreventie. De oorzaak is volgens mij vaak divers (zwakke balans, eentonige belasting enz.). Er wordt gewoon te snel naar het materiaal gewezen. Ik heb veel blessures gehad en in die periode van alles geprobeerd (compressiesokken, tape, andere schoenen). En uiteindelijk lijkt overbelasting door verkeerde opbouw de meest voor de hand liggende reden geweest te zijn voor alle blessures. Ik draag geen compressiesokken of tape meer en ik ben inmiddels ruim anderhalf jaar blessurevrij. Het enige wat ik veranderd heb is de manier van trainen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |