ziggyziggyziggy, houdt niet van treinen, wel van spoorwegen. Dr_Flash, Wereldreiziger. Bordjesknaller. Topografiespecialist. Reisgidsmeister. Vraagt zich af hoelang er nog Dieseltractie bij ACTS is. Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters. James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Duitsland. En Brabant. Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk. greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden. bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen. Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's. Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner. Heeft al het spoor van Monaco bereden. Luxemburg op wensenlijstje. Flodder450, Is een keer komen aanlopen en laat tegenwoordig zo nu en dan weten dat ie nog leeft. b2py, Alcoholist, weersonheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC. Ireyon, de Baas van Roosendaal, achtbaanspecialist. (Is tenslotte ook rails) Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens. dennistd, Fantacolist, civiel vervoer. Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant ( ) Prins_Pils, relnicht die het allemaal prachtig vindt maar er de ballen verstand van heeft. Lieft metro en S-Bahn. DeaDLocK2K, *Kutjoch* Koplopers fanboy derLudolf, vindt moderne tupperware-treinen maar niets en vindt dat een echte trein een locomotief moet hebben Goverman: houdt van staal en beton. Vooral als het veel en nieuw is. Igen: Elektrische tractie ftw! MTL, Sloopt wel eens echte treintjes FredvZ Eeuwig chagrijnige forens Maegrim Grote Pimpelwasser
• In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft. Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.
• Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk. Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.
• Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit. Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen!
Foto volgt
Als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan.
Ik sabel niks neer @Goverman, ik ben wel erg kritisch als er gesproken wordt over "beter voor het milieu" etc. Dat is vaak minder rooskleurig dan wordt voorgeschoteld.
Zeker waar. Maar je moet wel stappen nemen om er achter te komen wat er nog meer beter kan. Als we beter voor het milieu nooit hadden geroepen zouden dieselvrachtauto's vandaag de dag veel meer hebben uitgestoten dan nu. Dat geldt ook voor accu- en waterstoftreinen. Dat staat nu nog in de kinderschoenen en is lang niet zo duurzaam als het zou moeten worden. Maar de eerste stappen zijn veelbelovend en een aanmoediging om verdere stappen te maken. Daar komt bij dat een accutrein op kolenstroom op het vlak van co2-uitstoot nu al voordeliger is dan een dieseltrein. Hoe goed kan het worden als we alles wat niet goed genoeg is beter proberen te maken?
Op woensdag 17 oktober 2018 10:32 schreef FredvZ het volgende: Ik sabel niks neer @Goverman, ik ben wel erg kritisch als er gesproken wordt over "beter voor het milieu" etc. Dat is vaak minder rooskleurig dan wordt voorgeschoteld.
Dat is gepreut van 10 jaar geleden. Ondertussen zijn heel veel technieken veel kostenefficiënter geworden, inclusief het recyclen van gevaarlijke materialen zoals verwerkt in accu's.
Aanstaande zaterdag wordt één van de twee sporen van de SFS Frankfurt - Keulen weer in gebruik genomen. Ongeveer 2/3e van de treinen zal rijden, al zullen er wel afwijkingen zijn ten opzichte van de geplande dienstregeling.
Onderzoek naar het oorzaak van de brand loopt nog, men is ook nog bezig met het inventariseren van de schade aan het spoor.
Er wordt dus niet gestopt in Hengelo (van 5 t/m 7 november ook niet in Almelo) en de normaal al langzame trein doet nu nog eens 18 minuten langer over Almelo-Amsterdam. Sterker nog: in Deventer wordt ie zelfs ingehaald
Het lijkt erop dat ie in Hengelo doorrijdt door de sprinterknoop. Dat gaat dus al mis met 2 minuten vertraging
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
In de reguliere dienstregeling zit de IC Berlijn tussen Amersfoort en de grens tussen een goederenpad Amersfoort-Bentheim en de sprinter Apeldoorn-Hengelo gepropt. Dat gaat goed als je daarin blijft maar als je daarbuiten komt te rijden ben je het haasje als het allemaal wel aan de plannormen moet voldoen. Nu zie je aan de aangepaste dienstregeling dat hij in Deventer strak achter de sprinter Almelo-Apeldoorn zit en strak voor de IC Enschede-Schiphol. Die laatste zit vast op Deventer-Schiphol, in Deventer heb je te weinig sporen (3) om de sprinter in te halen, de IC Schiphol-Enschede, de IC Berlijn en de IC Enschede-Schiphol (4) af te handelen. Dan rest de IC-Berlijn te laten wachten. Die hobbelt vervolgens achter de IC naar Schiphol aan en komt in Weesp exact in een gat terecht tussen de IC Enschede-Schiphol en de IC Zwolle-Den Haag CS. Veel meer zit er niet in. Het spoornetwerk in Nederland is vol.
Er ontbreekt wel meer.. Kijk maar ten oosten van de lijn Zwolle-Deventer-Arnhem, naar Noord-Nederland en de kop van Noord-Holland. Het lijkt mij dan ook geen kaart waarmee men volledig probeert te zijn. Eerder probeert men een indicatie te geven van hoe het netwerk er ongeveer uitziet.
Op donderdag 18 oktober 2018 13:29 schreef Mr_Klaasje het volgende: Er ontbreekt wel meer.. Kijk maar ten oosten van de lijn Zwolle-Deventer-Arnhem, naar Noord-Nederland en de kop van Noord-Holland. Het lijkt mij dan ook geen kaart waarmee men volledig probeert te zijn. Eerder probeert men een indicatie te geven van hoe het netwerk er ongeveer uitziet.
Ik mis mijn halve werkgebied.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
Ik dacht dit topic zal wel bomvol; staan met feitjes enzo mbt dienstregeling 2019, mis ik iets?
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
Op donderdag 18 oktober 2018 21:37 schreef DeaDLocK2K het volgende: Heeft iemand een specificatie voor wat er tussen Almelo en Hengelo en vooral rondom Hengelo gaat gebeuren de aankomende 72 uur?
Hengelo gaan ze sowieso wissels vernieuwen.
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
ProRail zou van plan zijn om de overloopwissels bij Gilze-Rijen te verwijderen, net als het wachtspoor. De aftakking naar de vliegbasis Gilze-Rijen, een stukje ten westen van het station, is een paar weekends geleden al weggehaald.
Het wachtspoor is al tijden niet meer bruikbaar omdat er een stukje spoor ontbreekt:
Tot aan vaststelling van het Tracébesluit als mede-opdrachtgever (met de provincies Groningen en Fryslan) en bevoegd gezag. Het project is nu (helemaal) van de provincies, maar de afhandeling van de beroepen ligt nog wel bij het ministerie. Dat is in eerste instantie een juridische aangelegenheid natuurlijk, maar vanuit beleid moet er nog wel wat gebeuren.
Vorig jaar rond deze tijd was ESGL voor mij een stuk intensiever: toen moest het Tracébesluit naar de staatssecretaris. Sinds dat Tracébesluit er ligt wordt de inzet voor mij minder, zeker nu de uitvoering loopt, dus er geen grote aanbestedingen meer zijn. En... vroeger maakte ik vaak gebruik van deze lijn: ik heb in Grijpskerk gewoond.
[ Bericht 2% gewijzigd door Goverman op 18-10-2018 23:24:40 ]
Als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan.
Eindhoven ligt opeens in Weert, Betuweroute op een passagierslijnenkaartje, twee lijnen naar Hoek van Holland terwijl er in het echt alleen bussen rijden, die kapotgevaren brug net over de Groningse grens en verder vast nog wel wat.
It's always around me, all this noise But not nearly as loud as the voice saying "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good) Just let it happen, let it happen"
Eindhoven ligt opeens in Weert, Betuweroute op een passagierslijnenkaartje, twee lijnen naar Hoek van Holland terwijl er in het echt alleen bussen rijden, die kapotgevaren brug net over de Groningse grens en verder vast nog wel wat.
Het gaat om een schematische weergave zoals Klaasje al zei, wat je nu doet is systeemautisme tentoonstellen
Op donderdag 18 oktober 2018 21:37 schreef DeaDLocK2K het volgende: Heeft iemand een specificatie voor wat er tussen Almelo en Hengelo en vooral rondom Hengelo gaat gebeuren de aankomende 72 uur?
Belgische nmbs machinisten zouden er geen probleem mee hebben om de lijn naar maastricht te gaan rijden maar hebben wel bezwaar gemaakt tegen de leeuw op de trein.
Normaal zou ik hard lachen maar het blijft belgenland........
Een defecte trein in een tunnel op de hsl... En ik zit erin.
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende: IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende: IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
Hoe lang is die tunnel eigenlijk? Reed afgelopen zomer door de Karawankentunnel, 7900m lang en grensoverschrijdende. M'n muziek via stream bleef vrolijk doorspelen
Ik moest toen aan de HSL denken en dacht, blijkbaar kan het hier wel
We reden weer... En toen in de blaaktunnel precies hetzelfde nog een keer.
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende: IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
Bij een treinongeluk in India zijn volgens de politie zeker 58 mensen omgekomen. Een trein reed in de noordelijke stad Amritsar in op een menigte mensen die bijeen waren vanwege een hindoe-festival.
Modi heeft bedragen van omgerekend 60 eurocent per persoon toegezegd aan de gewonden en 2,35 euro aan familieleden van dodelijke slachtoffers.
Goede kerel die Modi, spaart kosten noch moeite voor de slachtoffers van het treinongeluk.
Op vrijdag 19 oktober 2018 20:33 schreef James1988 het volgende: Oh, je stond in de tunnel bij Barendrecht? Daar zit halverwege een raam, daar in de buurt heb je net wel bereik
Dat zal die idd geweest zijn dan.
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende: IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
Op vrijdag 19 oktober 2018 20:13 schreef derLudolf het volgende: Hoe lang is die tunnel eigenlijk? Reed afgelopen zomer door de Karawankentunnel, 7900m lang en grensoverschrijdende. M'n muziek via stream bleef vrolijk doorspelen
Die apps van tegenwoordig bufferen een flink eind vooruit...
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
Op vrijdag 19 oktober 2018 20:13 schreef derLudolf het volgende: Hoe lang is die tunnel eigenlijk? Reed afgelopen zomer door de Karawankentunnel, 7900m lang en grensoverschrijdende. M'n muziek via stream bleef vrolijk doorspelen
Ik moest toen aan de HSL denken en dacht, blijkbaar kan het hier wel
Een stream buffert, ga je nummers skippen of wat anders doen, dan heb je ws. geen verbinding :-)
Op vrijdag 19 oktober 2018 20:33 schreef James1988 het volgende: Oh, je stond in de tunnel bij Barendrecht? Daar zit halverwege een raam, daar in de buurt heb je net wel bereik
Vanuit Dordrecht richting Den Haag is het doorgaans geen probleem om verbinding te hebben in de 4 tunnels. De andere kant op is het drama en duurt het na iedere tunnel vele kilometers voordat je weer een fatsoenlijke verbinding hebt. Hel typisch.
Vanuit Dordrecht richting Den Haag is het doorgaans geen probleem om verbinding te hebben in de 4 tunnels. De andere kant op is het drama en duurt het na iedere tunnel vele kilometers voordat je weer een fatsoenlijke verbinding hebt. Hel typisch.
ligt ook wel beetje aan je provider hoor. Barendrecht is geen enkel probleem (is immers ook bovengronds) in de Willemsspoortunnel (waar station blaak in ligt) valt op mijn prive telefoon de verbinding weg (Vodafone) terwijl mijn werktelefoon gewoon op 4g blijft staan (KPN)
gisteren ook weer zoiets loop ik samen met de HC over het perron richting personeelsverblijf komt er zoeen keuzedagbejaarde op ons af lopen:
reiziger: mag ik u wat vragen? Salatrel: *wijst naar HC* Zij weet alles! reiziger: en u weet niets? Salatrel: nee ik klooi maar wat aan.... reiziger: maar u bent toch de machinist? Salatrel: ja... reiziger: Salatrel:
In Taiwan zijn zondagmiddag (lokale tijd) meerdere doden gevallen nadat een trein ontspoorde. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een verklaring van de Taiwanese spoorwegen.
Die noteerden rond half één ‘s middags Nederlandse tijd 17 doden en 126 gewonden. Het Taiwanese Central News Agency meldt dat er op dat moment nog zeker 30 mensen vastzaten in- of onder de gekantelde trein. Op foto’s is te zien hoe zes wagons ontspoord langs de rails liggen. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend.
De trein van Shulin naar Taidun ontspoorde in de kustregio Yilan, op zo’n 62 kilometer van de Taiwanese hoofdstad Taipei. Het traject waar de trein verongelukte is volgens Reuters populair bij toeristen.
Op maandag 22 oktober 2018 07:22 schreef dennistd het volgende: Goh, drie dagen werkzaamheden en dan nu een storing in Hengelo. Je verwacht het niet...
Op maandag 22 oktober 2018 12:18 schreef Salatrel het volgende: geen woord van gelogen toch? die stoptrein van Heerlen naar Herzogenrath rijdt niet tussen hengelo en Oldenzaal
Op maandag 22 oktober 2018 07:22 schreef dennistd het volgende: Goh, drie dagen werkzaamheden en dan nu een storing in Hengelo. Je verwacht het niet...
En om het extra leuk te maken krijgt de trein met oude rails uit Hengelo voorrang op de reizigerstreinen. (Oud) ijzer schuiven is écht belangrijker dan reizigers vervoeren.
De SBB komt ook met Wifi in de trein. Nou ja, soort van dan. Of eigenlijk gewoon helemaal niet. Het is een bluetooth-beacon in de trein, en als je met je telefoon hiermee verbinding maakt gaat de dan verbruikte data niet van je tegoed af. Werkt alleen bij 2 Zwitserse providers en niet eens de grootste
Wauw! Je hebt je door alle 25 levels geworsteld. Held! Je kunt het natuurlijk altijd nog een keer proberen om je score te verbeteren. Druk hieronder voor een nieuwe poging.
Score: 14216
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Het rangeerspoor voor een deel van de Arriva-treinen in Groningen wordt zo te zien verplaatst naar het gedeelte tussen de Paterswoldseweg en Peizerweg.
Blijft dit spoor ook na de ingebruikname van het vernieuwde station Groningen liggen of wordt het dan weggehaald? Zou namelijk wel een mooi passeerspoor kunnen zijn. De ruimte is er iig nu het restant van de lijn naar Drachten weggehaald is.
Op maandag 22 oktober 2018 23:49 schreef Peterselieman het volgende: Het rangeerspoor voor een deel van de Arriva-treinen in Groningen wordt zo te zien verplaatst naar het gedeelte tussen de Paterswoldseweg en Peizerweg.
Blijft dit spoor ook na de ingebruikname van het vernieuwde station Groningen liggen of wordt het dan weggehaald? Zou namelijk wel een mooi passeerspoor kunnen zijn. De ruimte is er iig nu het restant van de lijn naar Drachten weggehaald is.
Volgens mij is het tijdelijk. Als het station is verbouwd tot doorstroomstation zonder kopsporen aan de westkant, is een uithaalspoor daar niet meer nodig.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
Eurostar Londen - Amsterdam: sinds lancering 130.000 klanten, derde trein in 2019, ambitie om naar 4 (en op sommige dagen zelfs 5) ritten per dag te gaan
Volgens mij is het tijdelijk. Als het station is verbouwd tot doorstroomstation zonder kopsporen aan de westkant, is een uithaalspoor daar niet meer nodig.
Nou.. Op de tekening die ik van de eindsituatie heb blijft die bestaan. Voor een tijdelijke situatie zou ik er ook voor kiezen om op de hoofdsporen bij de inrijders kop te maken. Een tijdelijk kopspoor met wissels en beveiliging is een erg duur grapje.
Nou.. Op de tekening die ik van de eindsituatie heb blijft die bestaan. Voor een tijdelijke situatie zou ik er ook voor kiezen om op de hoofdsporen bij de inrijders kop te maken. Een tijdelijk kopspoor met wissels en beveiliging is een erg duur grapje.
Ze doen wel meer gekke dingen die veel geld kosten. Maar ik zal binnenkort de plannen weer eens bekijken, ik weet het niet meer zeker uit mijn hoofd.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
Op dinsdag 23 oktober 2018 18:34 schreef MCH het volgende: Waarom krijg ik op 10 november geen directe intercity tussen Breda en Brussel?
werkzaamheden
quote:
Amsterdam C-Antwerpen-Brussel-Zuid/Midi
Wanneer: zaterdag 10 en zondag 11 november
Oorzaak: werkzaamheden
Advies: Ga eerder op reis
International Intercity (direct) Brussel rijdt niet tussen Amsterdam Centraal/Den Haag HS en Antwerpen Centraal, maar rijdt tussen Roosendaal, Antwerpen Centraal en Brussel Zuid.
ga eerder op reis naar Roosendaal en stap daar over op International Intercity Brussel; houd rekening met businzet en extra reistijd rond Rotterdam
voor reizigers van/naar Noorderkempen rijden NS-bussen tussen Breda en Noorderkempen.
plan uw reis vanaf 10 dagen van tevoren opnieuw voor een aangepast reisadvies
Ik vroeg me eurostar is sinds 2010 een trainoperator in het verenigd koninkrijk maar zijn ze dat ook in belgie en frankrijk? of word daar gebruik gemaakt van de vergunning van sncf/nmbs?
Dat nieuwe hogesnelheidswissel in Hoogkerk (waar prorail het hier over heeft), komt dat in de plaats van het huidige wissel 413, wat daar nu ligt bij het passeerspoor als het begin van de spoorverdubbeling tussen Hoogkerk en Zuidhorn?
Op woensdag 24 oktober 2018 21:22 schreef boriq het volgende: Dat nieuwe hogesnelheidswissel in Hoogkerk (waar prorail het hier over heeft), komt dat in de plaats van het huidige wissel 413, wat daar nu ligt bij het passeerspoor als het begin van de spoorverdubbeling tussen Hoogkerk en Zuidhorn?
goede vraag en afgaand op de tekeningen van Sporenplan is de tijdelijke situatie zo dat het passeerspoor een stuk langer wordt. Het noordelijke 'oude' spoor zal maar een paar keer per dag gebruikt gaan worden in de tijdelijke situatie, omdat wissel 405 nog een 40 km/h wissel is.
goede vraag en afgaand op de tekeningen van Sporenplan is de tijdelijke situatie zo dat het passeerspoor een stuk langer wordt. Het noordelijke 'oude' spoor zal maar een paar keer per dag gebruikt gaan worden in de tijdelijke situatie, omdat wissel 405 nog een 40 km/h wissel is.
Dus na deze werkzaamheden wordt de verdubbeling niet gelijk in gebruik genomen zoals ik het begrijp? Pas als de rest ook klaar is?
Dus na deze werkzaamheden wordt de verdubbeling niet gelijk in gebruik genomen zoals ik het gebruik? Pas als de rest ook klaar is?
Daar lijkt het wel op ja. Puur omdat het wissel aan de westzijde een 40 km/h wissel is. Die gebruik je daarom het liefst alleen voor de spitstreinen van/naar Zuidhorn en bij vertragingen als er in Hoogkerk gekruist moet worden. Tot de verdubbeling klaar is, is het zuidelijke spoor in Hoogkerk het doorgaande spoor
Daar lijkt het wel op ja. Puur omdat het wissel aan de westzijde een 40 km/h wissel is. Die gebruik je daarom het liefst alleen voor de spitstreinen van/naar Zuidhorn en bij vertragingen als er in Hoogkerk gekruist moet worden. Tot de verdubbeling klaar is, is het zuidelijke spoor in Hoogkerk het doorgaande spoor
Aha, ik dacht dat de verdubbeling al klaar was na dit blok van werkzaamheden, maar dat zal dus niet het geval zijn. iig bedankt voor het beantwoorden
Aha, ik dacht dat de verdubbeling al klaar was na dit blok van werkzaamheden, maar dat zal dus niet het geval zijn. iig bedankt voor het beantwoorden
nog lang niet. Tussen Hoogkerk en Zuidhorn moet de schop de grond nog in. Ergens halverwege moet een huis verplaatst worden en in Zuidhorn zelf moet bij een fietstunneltje een stukje aan gebouwd worden.
Op woensdag 24 oktober 2018 21:40 schreef boriq het volgende: Ah, dat verklaart een en ander. Zo lang ze maar geen beschermde vleermuizen in dat huis vinden (zoals bij de N35) moet dat dus wel goedkomen
Er is een hele lijst met werkzaamheden die in de komende periode gedaan moeten worden: - bouw tunnel Hurdegaryp - saneren overweg Hurdegaryp - spoorverdubbeling overweg Schrans Leeuwarden - Snelheidsverhoging Leeuwarden - Feanwâlden - Seinplaatsing en aanpassen beveiliging - Saneren station Achter de Hoven - Verlengen perrons - Uitbreiden fietstunnel Zuidhorn - Afbouwen viaduct Fanerweg Zuidhorn - Aanleg derde spoor Zuidhorn - Verdubbeling Zuidhorn - Hoogkerk - Aanpak spoorbrug Hoogkerk - Verplaatsen huis tussen Zuidhorn en Hoogkerk - Afbouwen tunnel Paterswoldseweg - Aanpak overweg Peizerweg Groningen
Er zullen meer werkzaamheden zijn, maar dit zijn wel de meest zichtbare
Met de trein reizen door Nederland. Op de zaterdagen in november en december wil ik zoveel mogelijk treinstations bezoeken. Deze treinstations wil ik fotograveren, met eventueel een bewoner die in de omgeving van het betreffende treinstation woont of iemand die op of rond het treinstation dagelijks te vinden is.. In Nederland zijn er op dit moment ruim 400 treinstations. En daar wil ik iets mee doen. Ik wil zoveel mogelijk treinstations bezoeken. Elk treinstation die ik bezoek is geld waard.
Bij Alstom gaat ook een hoop mis.. Kijk maar naar de uitloop van de invoer van CTBC in Amsterdam of de uitloop van het ERTMS perceel dat Alstom in Denemarken heeft.
Foutje bedankt: jaren geleden heeft DB een gebouw aan de overzijde van station Meschede (Sauerland) verkocht. De huidige eigenaar besloot om de boel eens op te gaan knappen en meteen ook maar dat oude door niemand gebruikte schuurtje af te breken. Helaas bleken daar diverse nog in gebruik zijnde spoortechniek te bevinden. Resultaat is dat er nu al dagen maar weinig treinen rijden: https://www.waz.de/staedt(...)rgt-id215644073.html
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Ze zitten nog altijd te kloten met ETCS op de Traxxen, de Hoekse Lijn is Bombardier en nu dit weer... Gaat wel lekker daar
Dat zal er ook mee te maken hebben dat ze in Utrecht moeten aansluiten op een door derden geleverde SIL-0- overweginstallatie, waarvan de leverancier zelf al heeft aangegeven dat deze in Nederland niet toegestaan is bij 70 km/uur. Knap als je dan de veiligheidsbewijsvoering voor het integrale systeem rond krijgt.
Representant van het failliet van de westerse liberale maatschappij
Afgelopen woensdag heb ik met een paar mensen van ProRail de werkzaamheden bij het Amsterdam-Rijnkanaal (project UtARK) bezocht. Dat zijn altijd leuke dingen en ook erg indrukwekkend om te zien. En dat wil ik natuurlijk wel delen hier
voorbereiding Het spoor is een gevaarlijke plek om te lopen. Dat is bij werkzaamheden misschien nog wel meer zo dan normaal. Het is dan ook niet toegestaan om zonder uitgebreide instructies ook maar in de buurt te komen. Eerst moet een toegangspas (‘dagpas’ of ‘digitaal veiligheidspaspoort’) worden aangevraagd door iemand van ProRail, vervolgens moet de ontvanger daarvan (ik dus) een instructiefilm bekijken en een paar vragen beantwoorden (dat kan achter een computer).
Eenmaal op het werkterrein moet je je eerst aanmelden en identificeren. Daarna controle op PBM’s (persoonlijke beschermingsmaatregelen: helm, veiligheidshesje/jas, werkschoenen e.d.). Vervolgens is er een briefing over welke sporen in dienst zijn, welke onder spanning staan, waar je wel en niet mag kijken. Vervolgens nog een instructie over de locatiespecifieke risico’s, inclusief (alweer…) een testje.
Het klinkt als overkill, maar de risico’s zijn reëel: ieder jaar zijn er ernstige ongevallen met spoorwerkers. Vorig jaar overleed iemand, dit jaar verloor iemand zijn benen na een aanrijding met een KROL (kraan op lorrie). Reden genoeg om veiligheid stevig onder de aandacht te brengen, OOK bij incidentele bezoekers. Onderstaande poster kregen we als visitekaartje nog mee:
op het werk Na alle aanmeldprocedures gingen we aan de wandel. Hier is een stuk spoor te zien met oude en nieuwe dwarsliggers: het is een gereviseerd wissel in plaats van een nieuwe. Dit is spoor dat leidt naar perron 8 (daar spoor 20/21).
Er zijn twee nieuwe sporen aangelegd en ook zijn een hoop nieuwe bovenleidingsportalen geplaatst. Hier is duidelijk een bevestigingspunt te zien (boven de bout).
Die dingen zie ik op veel meer portalen staan en nu weet ik eindelijk waar ze voor zijn: bij metingen wordt hier een meetprisma op geklikt en dat is dan de referentie voor het bepalen van de afstanden tot het spoor (hoogte en breedte afstanden). Tegenwoordig kan dat allemaal digitaal worden verwerkt, rechtstreeks naar de stopmachine die het spoor op de juiste hoogte en afstand van de meetpunten aan de portalen legt. En ja, dan ligt het er mooi bij ineens.
Meest zichtbare voor treinpersoneel en reizigers is de nieuwe brug over het kanaal. De oude brug komt er na dit weekend echter ook weer bij. De brug is 25 cm. opgehoogd (t.b.v. doorvaarthoogte) en is een heel stuk stiller: de sporen zijn met geluiddempende bevestigingsplaten aan de brug vastgemaakt en de brug is voorzien van geluiddempende panelen. Scheelt 4 dB geluid, ofwel, het geluid dat de treinen op de burg produceren is gehalveerd. Dat is erg prettig voor omwonenden.
En hier is vanaf de andere kant gezien (kijkend richting Utrecht CS) de eindsituatie zichtbaar: 4 sporen op 2 spoorbruggen. En daarmee is het hele traject Woerden – Utrecht viersporig. Met name voor de sprinters tussen Gouda en Utrecht een forse verbetering (geen inhalingen meer nodig) is dit een direct voordeel. En de robuustheid van het spoornetwerk is een stuk groter.
En toen was het al weer voorbij.
[ Bericht 1% gewijzigd door Goverman op 26-10-2018 12:44:46 ]
Als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan.
Nee, ik kom te weinig op werkterreinen om dat te verantwoorden. En een dagpas (laten) aanvragen gaat volgens mij ook wel makkelijker dan een DVP halen.
Als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan.
Een geïrriteerde man kon het pianospel van een reiziger op Amsterdam Centraal niet bepaald waarderen. Uit boosheid kieperde hij de vleugel om waarop de reiziger een liedje aan het spelen was.
NS-personeel plaatste kort na het incident foto's van de omgevallen vleugel op Instagram. Daarop is goed te zien hoe het instrument op zijn kop ligt. "Als je zit te 'pingelen' in de stationshal kan het natuurlijk voorkomen dat er reizigers zijn die het minder mooi vinden klinken", zo valt te lezen. "Blijkbaar vond een jongeman op station Amsterdam Centraal dat ook." Na zijn daad ging de man op een bankje zitten waar hij werd aangehouden. Inmiddels is de hij weer op vrije voeten; hij moet op een later moment voor de rechter verschijnen.
Er staat volgens de NS een nieuwe piano in de hal van het station.
It's always around me, all this noise But not nearly as loud as the voice saying "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good) Just let it happen, let it happen"
Op vrijdag 26 oktober 2018 12:36 schreef Goverman het volgende: En hier is vanaf de andere kant gezien (kijkend richting Utrecht CS) de eindsituatie zichtbaar: 4 sporen op 2 spoorbruggen. En daarmee is het hele traject Woerden – Utrecht viersporig. Met name voor de sprinters tussen Gouda en Utrecht een forse verbetering (geen inhalingen meer nodig) is dit een direct voordeel. En de robuustheid van het spoornetwerk is een stuk groter.
Groot nadeel is dat er geen overloopmogelijkheden zijn tussen Leidsche Rijn en Centraal. Quote van somda:
quote:
En die gevolgen ga je sneller merken dan je denkt, want op 4 november, minder dan een week na de oplevering van de nieuwe infrastructuur, gaan de 7891 en 7893 (sprinters Den Haag - Utrecht) in dagplan opgeheven worden te Vleuten, Utrecht Terwijde en Utrecht Leidsche Rijn zodat ze op spoor 9 kunnen aankomen. En dat gaat zeker vaker voorkomen, Utrecht Lunetten en Utrecht Vaartsche Rijn wordt haast wekelijks wel enkele malen overgeslagen in dagplan vanwege onderhoudsroosters en dergelijke.
Nog afgezien van eventuele storingen dus. Het aanleggen van perrons langs alle sporen zou al een boel schelen. En dat hoeft dat nog niet eens een mooi perron met bankjes en zo te zijn: een stuk beton zou ook prima voldoen.
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Groot nadeel is dat er geen overloopmogelijkheden zijn tussen Leidsche Rijn en Centraal. Quote van somda:
[..]
Nog afgezien van eventuele storingen dus. Het aanleggen van perrons langs alle sporen zou al een boel schelen. En dat hoeft dat nog niet eens een mooi perron met bankjes en zo te zijn: een stuk beton zou ook prima voldoen.
Je kan prima stallen op het terrein aan de andere kant van Utrecht C.
Dat je een plan had, het niet past en dus "daaaag plan "
Je hebt van tevoren een plan van hoe je zou willen dat alle treinen gaan lopen die dag. Of "rijden". Als er dus helemaal niets mis gaat Dat is het dagplan. En wat daar dan uiteindelijk van terecht komt, dat is de realiteit
Je hebt van tevoren een plan van hoe je zou willen dat alle treinen gaan lopen die dag. Of "rijden". Als er dus helemaal niets mis gaat Dat is het dagplan. En wat daar dan uiteindelijk van terecht komt, dat is de realiteit
Ah, dus in die reactie van Somda lees ik dat die sprinters gepland zijn om te stoppen op die stations, maar zodra er iets mis gaat niet meer.
Groot nadeel is dat er geen overloopmogelijkheden zijn tussen Leidsche Rijn en Centraal. Quote van somda:
[..]
Nog afgezien van eventuele storingen dus. Het aanleggen van perrons langs alle sporen zou al een boel schelen. En dat hoeft dat nog niet eens een mooi perron met bankjes en zo te zijn: een stuk beton zou ook prima voldoen.
Groot nadeel is dat er geen overloopmogelijkheden zijn tussen Leidsche Rijn en Centraal. Quote van somda:
[..]
Nog afgezien van eventuele storingen dus. Het aanleggen van perrons langs alle sporen zou al een boel schelen. En dat hoeft dat nog niet eens een mooi perron met bankjes en zo te zijn: een stuk beton zou ook prima voldoen.
Ik had ook verwacht dat ze die overloopwissels voor de brug (gezien uit Woerden) gewoon zouden laten liggen. Besturing lag er, alles, je hoefde alleen de aansluiting te maken naar de burg. Maar iemand heeft in zijn/haar wijsheid besloten dat niet te doen.
Niet alles wat geen nut heeft heeft geen zin. Stijn De Paepe
Het is eerder kritiek op Prorail VaCo en VL die die verbinding niet geëist hebben. Dan is ie zo weg in hoe projecten tegenwoordig gaan. Helaas. Niet meteen de verantwoordelijkheid of schuld van Goverman lijkt mij.