Zie de eerst post in dit topic. Elke partij die de belangen van de oorspronkelijke bevolking en cultuur verdedigt wordt onmiddellijk in het extreme kamp geduwd. Zolang de mentaliteit van mensen niet verandert blijft dit probleem bestaan.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:20 schreef Oostwoud het volgende:
Waarom zijn alle politieke oplossingen voor dit inderdaad aanwezige probleem volgens jou uitgeput? Het is volgens mij niet zo dat er een echte sociale partij die de belangen van de eigen bevolking voorop zet deelneemt aan de Nederlandse politiek. PVV? Die stemmen altijd mee met VVD als het erop aankomt? FvD? Dat is een liberale partij. SP? Is al lang niet meer de immigratiekritische partij die ze in de jaren '70 was.
Ook een probleem. Ik geloof niet in een multiculturele samenleving. Het is gedoemd te falen, het faalt al jarenlang, Het maakt ons zwak, want we hebben geen eenheid meer.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:20 schreef Oostwoud het volgende:
Je hebt het over de 'aboriginal cultuur van Europeanen', blijft het probleem volgens jou dan beperkt tot islam of vind je de toetreding van christelijke Afrikanen of Syriërs geen probleem?
Dit zijn juist de partijen die dus in de extreme hoek geduwd zullen worden.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:20 schreef Oostwoud het volgende:
Wat Nederland nodig heeft is óf weer een echte sociaaldemocratische partij van de lijn-Drees, óf een volkssocialistische partij naar Pruissisch model.
Veel mensen? Ja? Die anderhalve man en een paardenkop die op dat soort radicale partijen stemt.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:06 schreef Harvest89 het volgende:
Veel mensen blijven maar hopen dat de alt-right bewegingen in Europa iets kunnen veranderen aan islamisering,
Pro tip: je hoeft niet te zoeken naar een oplossing als er geen probleem is.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:34 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Helemaal niet.
Ik zie gewoon geen geweldloos alternatief meer. Maar misschien kunnen mensen mij nog op andere gedachten brengen. Dat is een van de redenen waarom ik dit topic heb geopend.
Ze kwamen niet omdat de hele straten vol stonden met agressieve Turken die met Turkse vlaggen waren het zwaaien en Marokkanen die continue "je kankermoeder" waren het schreeuwen. Veiligheid kon niet meer gegarandeerd worden door politie. Maar Pegida heeft wel weer mooi aangetoond wat er mis is in Europa.quote:
Nee, ze hebben aangetoond dat er geen draagvlak is voor hun intens zieke ideeën. Als er een paar duizend pegida aanhangers geweest zouden zijn, was het verhaal heel anders geweest.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:37 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ze kwamen niet omdat de hele straten vol stonden met agressieve Turken die met Turkse vlaggen waren het zwaaien en Marokkanen die continue "je kankermoeder" waren het schreeuwen. Veiligheid kon niet meer gegarandeerd worden door politie. Maar Pegida heeft wel weer mooi aangetoond wat er mis is in Europa.
Het is totaal geen antwoord op mijn vraag want remigratie is wel mogelijk met geweld. En leuk dat men probeert om moslims te seculariseren, het zal alleen niet werken, want moslims hebben daar totaal geen behoefte aan.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:40 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Waarom negeer je het tweede deel van mij post eigenlijk, want dat is erg ontopic. en eigenlijk het antwoord op je vraag.
Theoretisch wel, maar zoals gezegd is daar geen draagvlak voor. Het is dus een theoretische mogelijkheid, maar de waarschijnlijkheid is letterlijk nihil.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
Het is totaal geen antwoord op mijn vraag want remigratie is wel mogelijk met geweld
Dat zie je goed, toch blijven ze het proberen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
En leuk dat men probeert om moslims te seculariseren, het zal alleen niet werken, want moslims hebben daar totaal geen behoefte aan.
Kameraad!quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:20 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Duidelijk ja.
Eerste post, en ik wordt meteen vergeleken met Hitler door de grootste islamitische troll op dit forum.
Het is geen 1930 meer waar de meeste mensen in de politiek interesseerde en wat er gaande was, henk en ingrid hebben het veels te druk foto's te maken van hun gremlins en dat op facebook te zetten dan om een actieve rol te spelen binnen de politiek.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:40 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Nee, ze hebben aangetoond dat er geen draagvlak is voor hun intens zieke ideeën. Als er een paar duizend pegida aanhangers geweest zouden zijn, was het verhaal heel anders geweest.
Waarom negeer je het tweede deel van mij post eigenlijk, want dat is erg ontopic. en eigenlijk het antwoord op je vraag.
even terug, wij hebben niet om deze mensen gevraagd die werden door onze strot geduwd.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:46 schreef Igen het volgende:
Beste TS,
Waarom zou de oplossing gelijk politiek moeten zijn? Vraag niet wat het land voor jou kan doen, vraag je af wat jij voor het land kan doen. Wat heb je zelf concreet gedaan om de integratie van de in Nederland aanwezige minderheden te bevorderen?
Ben je gek, je kunt ze toch gewoon negeren? Doen wij op het werk ook en dan vertrekken ze vanzelf wel weer.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:34 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Helemaal niet.
Ik zie gewoon geen geweldloos alternatief meer. Maar misschien kunnen mensen mij nog op andere gedachten brengen. Dat is een van de redenen waarom ik dit topic heb geopend.
Jouw ouders hebben niet om gastarbeiders gevraagd?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 14:10 schreef cherrycoke het volgende:
[..]
even terug, wij hebben niet om deze mensen gevraagd die werden door onze strot geduwd.
mijn ouders niet nee, de politiek wel jaquote:Op zaterdag 9 juni 2018 14:28 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Jouw ouders hebben niet om gastarbeiders gevraagd?
wowowow, ze komen naar ons toe en moeten onze normen en waarden respecteren zonder dat hun zich ook maar een keer aanpast en de lokale bevolkingquote:Op zaterdag 9 juni 2018 15:01 schreef Kaji het volgende:
Wat is eigenlijk precies het probleem volgens TS? Dat moslims hier hun geloof beleven? Zo ja, dan kun je je afvragen of het verstandig is om dat als probleem te zien. Vrijheid van religie is immers een essentieel onderdeel van onze rechtsstaat. Als je dat wil inperken, schep je een gevaarlijk precedent, wat op de lange termijn ook tegen je kan werken. Waarom zouden anderen jouw rechten respecteren als jij die van hen niet respecteert?
Inderdaad, te veel diversiteit helaas.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 14:43 schreef AgLarrr het volgende:
Beste TS,
Wij gaan hier de islam van staatswege niet indammen of verwijderen. Dat vraagt namelijk iets wat hier al decennia onder de bevolking niet meer voor handen is, en wat landen in Oost Europa en Oostenrijk wel hebben: een dominante andere religie die voor veel mensen onderdeel is van hun dagelijks leven. Het zijn de -met name Katholieke- landen waar mensen minder sterk van hun geloof zijn gevallen, waar de kerk nog een instituut met invloed is, waar christenen nu moslims of buiten houden of gedwongen van hun geloof houden. Als de kerken hier nog vol zouden zitten hadden er geen krap 500 moskeeën gestaan.
Dat vind ik niet jammer, maar onbeschoft persoonlijk gericht.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 15:20 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Als jij het zegt.
Ik geloof je wel kameraad.
Maar meteen een Hitler vergelijking maken vind ik jammer.
Het gaat niet sec om religie, maar om het gedrag dat die bepaalde religie oplevert. Iedere religie conditioneert mensen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 15:49 schreef plague_doct0r het volgende:
Nederland moet dan ook naar zichzelf kijken. Je hebt namelijk pro religie partijen in het kabinet. Deze zal de oude gewoontes blijven beschermen, hoe stom ze ook zijn.
Je mag best wat strenger naar religie kijken en bepaalde vrijheden debiel verklaren of verbieden. Dan zal het ook sneller afzwakken.
De oorspronkelijke "Aboriginal" cultuur? Waar heb jij het nou weer over?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:06 schreef Harvest89 het volgende:
Veel mensen blijven maar hopen dat de alt-right bewegingen in Europa iets kunnen veranderen aan islamisering, en de enorme problemen met immigranten en "vluchtelingen". Een illusie. Er is namelijk geen alternatief. Er is geen humane oplossing.
De enige manier om islamisering te stoppen, en om de oorspronkelijke "aboriginal" cultuur te behouden, is om af te rekenen met de "weg met ons mentaliteit", en een verzetsbeweging die geweld gebruikt.
Als er hier mensen zijn die nog overtuigd zijn dat dit op een beschaafde humane manier op te lossen is, dan deel hier je mening.
Als katholiek lid worden van de SGP... nu niet, nooit niet. Daarbij acht ik het calvinisme de meest verwerpelijke variant van het christendom; toont ook meteen prima aan dat ik als Nederlandse aboriginal helemaal NIETS met het zogenaamd 'Hollands calvinisme' te maken heb noch wil hebben.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 14:43 schreef AgLarrr het volgende:
Beste TS,
Wij gaan hier de islam van staatswege niet indammen of verwijderen. Dat vraagt namelijk iets wat hier al decennia onder de bevolking niet meer voor handen is, en wat landen in Oost Europa en Oostenrijk wel hebben: een dominante andere religie die voor veel mensen onderdeel is van hun dagelijks leven. Het zijn de -met name Katholieke- landen waar mensen minder sterk van hun geloof zijn gevallen, waar de kerk nog een instituut met invloed is, waar christenen nu moslims of buiten houden of gedwongen van hun geloof houden. Als de kerken hier nog vol zouden zitten hadden er geen krap 500 moskeeën gestaan.
In het huidige politieke klimaat in (protestants) West-Europa is de hoop - en overigens ook de trend - dat het merendeel van de moslims langzaam seculariseert, terwijl er een steeds kleiner wordende orthodoxe kern overblijft. Net als met christenen ook gebeurt.
Dus het is wachten of lid worden van de SGP.
Het calvinisme is - waarschijnlijk cultureel - wel een belangrijk onderdeel geworden van de Nederlandse identiteit en het westerse kapitalisme. Dingen als 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg', de Hollandse zuinigheid en het harde werken zijn een direct voortvloeisel uit deze stroming.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 17:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Als katholiek lid worden van de SGP... nu niet, nooit niet. Daarbij acht ik het calvinisme de meest verwerpelijke variant van het christendom; toont ook meteen prima aan dat ik als Nederlandse aboriginal helemaal NIETS met het zogenaamd 'Hollands calvinisme' te maken heb noch wil hebben.
Die monocultuur waar Harvest naar verlangt heeft nooit bestaan. Ook hier niet.
Zelden zoveel drogredenen in een post gezien.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:31 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Zie de eerst post in dit topic. Elke partij die de belangen van de oorspronkelijke bevolking en cultuur verdedigt wordt onmiddellijk in het extreme kamp geduwd. Zolang de mentaliteit van mensen niet verandert blijft dit probleem bestaan.
[..]
Ook een probleem. Ik geloof niet in een multiculturele samenleving. Het is gedoemd te falen, het faalt al jarenlang, Het maakt ons zwak, want we hebben geen eenheid meer.
[..]
Dit zijn juist de partijen die dus in de extreme hoek geduwd zullen worden.
Kan, de theorie van Max Weber wordt niet overal gehuldigd als schappelijk.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 17:49 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het calvinisme is - waarschijnlijk cultureel - wel een belangrijk onderdeel geworden van de Nederlandse identiteit en het westerse kapitalisme. Dingen als 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg', de Hollandse zuinigheid en het harde werken zijn een direct voortvloeisel uit deze stroming.
Leg eens uit hoe die remigratie-met-geweld volgens jou zou moeten gebeuren.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het is totaal geen antwoord op mijn vraag want remigratie is wel mogelijk met geweld. En leuk dat men probeert om moslims te seculariseren, het zal alleen niet werken, want moslims hebben daar totaal geen behoefte aan.
Uiteraard, er zijn mensen die tegen de Weberiaanse kijk op het kapitalisme en calvinisme zijn. De Hollandse identiteit is een belangrijke voorloper van de Nederlandse identiteit; Hollandse cultuur is internationaal dominanter voor de Nederlandse cultuur dan bijvoorbeeld de Friese, de Achterhoekse of de Brabantse. Natuurlijk, niet overal en een Limburger kan meer op een Belg lijken dan een Hollander.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Kan, de theorie van Max Weber wordt niet overal gehuldigd als schappelijk.
En het calvinisme, zeker de orthodoxe variant, is altijd een randverschijnsel geweest. Het heeft dan ook meer de Hollandse dan de Nederlandse identiteit vormgegeven.
Mwoah het werkt al heel aardig. Moslims hier zijn aardig ontkerkt en lang niet zo fanatiek als in land van herkomst. Babietjes maken doen Afrikanen hier ook lang niet zo veel meer als in Afrika. Jij vindt alleen dat dit proces veel te langzaam gaat.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het is totaal geen antwoord op mijn vraag want remigratie is wel mogelijk met geweld. En leuk dat men probeert om moslims te seculariseren, het zal alleen niet werken, want moslims hebben daar totaal geen behoefte aan.
Germaans/Noors/Christelijke cultuur.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 15:55 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
De oorspronkelijke "Aboriginal" cultuur? Waar heb jij het nou weer over?
Dat zeg ik... dat was een noord-Nederlands en vooral Hollands fenomeen. Als Brabander heb ik niets met het calvinisme. Limburgers idem dito.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:17 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Uiteraard, er zijn mensen die tegen de Weberiaanse kijk op het kapitalisme en calvinisme zijn. De Hollandse identiteit is een belangrijke voorloper van de Nederlandse identiteit; Hollandse cultuur is internationaal dominanter voor de Nederlandse cultuur dan bijvoorbeeld de Friese, de Achterhoekse of de Brabantse. Natuurlijk, niet overal en een Limburger kan meer op een Belg lijken dan een Hollander.
Het orthodoxe calvinisme is weliswaar een randverschijnsel, maar wel een groot deel van de immigranten uit de Gouden Eeuw waren calvinistisch of op z'n minst protestants (Hugenoten, gevluchte Antwerpers en anderen uit de zuidelijke Nederlanden). Een groot deel van de emigranten waren protestants. Kijk bijvoorbeeld naar Amerikaanse Nederlanders of Afrikaanse Nederlanders en het relatief hoge percentage calvinistische Nederlanders die wereldwijd bekend zijn.
Wat een gigantische post.quote:
Wanneer personen dreigen met geweld, jazeker. Zouden meer mensen moeten doen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:19 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Wat een gigantische post.
Je hebt het erg hoog zitten niet?
Mooi, maar de Brabander of de Limburger is minder bepalend voor het Nederlandse imago dan het Hollandse.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zeg ik... dat was een noord-Nederlands en vooral Hollands fenomeen. Als Brabander heb ik niets met het calvinisme. Limburgers idem dito.
En dus is er geen eenduidig Nederlands 'imago' en geen eenheid.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:23 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Mooi, maar de Brabander of de Limburger is minder bepalend voor het Nederlandse imago dan het Hollandse.
We denken bij Nederlanders aan molens, haring en kaas. Niet aan carnaval.
Nee dankjewel. Dat mogen de mensen aan de macht doen als ze realiseren dat er geen andere oplossing meer is.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:15 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Leg eens uit hoe die remigratie-met-geweld volgens jou zou moeten gebeuren.
Wat een laffe reactie.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:24 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee dankjewel. Dat mogen de mensen aan de macht doen als ze realiseren dat er geen andere oplossing meer is.
Dat is er voor niet-Nederlanders wel, alleen zal een katholieke Brabander zich daar minder in herkennen. Je bent een minderheid die afwijkt van het stereotype.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
En dus is er geen eenduidig Nederlands 'imago' en geen eenheid.
Er is wel degelijk een eenheid geweest.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
En dus is er geen eenduidig Nederlands 'imago' en geen eenheid.
En toch Nederlander.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:27 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is er voor niet-Nederlanders wel, alleen zal een katholieke Brabander zich daar minder in herkennen. Je bent een minderheid die afwijkt van het stereotype.
Is er een volk waar wel een eenheid bestaat?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
En toch Nederlander.
Ergo: geen eenheid
Volgens mij niet. Maar ik pleit dan ook niet voor een gewelddadige remigratie om een niet bestaande uniciteit te herstellen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:30 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Is er een volk waar wel een eenheid bestaat?
Wanneer dan?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:28 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Er is wel degelijk een eenheid geweest.
Jarenlange diversiteit, individualisering, en amerikanisering hebben dat de das om gedaan.
Nu komen er ineens nog twee zaken bij: individualisering en amerikanisering. Gaan we dat ook met geweld terugdringen?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:28 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Er is wel degelijk een eenheid geweest.
Jarenlange diversiteit, individualisering, en amerikanisering hebben dat de das om gedaan.
Daar pleit ik ook niet voor, mijn toevoeging was slechts dat het calvinisme voor de perceptie van de Hollandse identiteit (dus hoe een buitenstaander ons land ziet) belangrijk is geweest. Net zoals religieuze tolerantie belangrijk is voor hoe de Nederlander wordt bekeken, terwijl dit topic laat zien dat het ver heen is als het gaat om niet-christelijke tolerantie.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Volgens mij niet. Maar ik pleit dan ook niet voor een gewelddadige remigratie om een niet bestaande uniciteit te herstellen.
Precies. Hollandse. Niet Nederlandse.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:32 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Daar pleit ik ook niet voor, mijn toevoeging was slechts dat het calvinisme voor de perceptie van de Hollandse identiteit (dus hoe een buitenstaander ons land ziet) belangrijk is geweest. Net zoals religieuze tolerantie belangrijk is voor hoe de Nederlander wordt bekeken, terwijl dit topic laat zien dat het ver heen is als het gaat om niet-christelijke tolerantie.
Een Amerikaan, Chinees, Rus of Afrikaan ziet het verschil niet.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:32 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Precies. Hollandse. Niet Nederlandse.
Dat kan wel zo wezen, het toont simpelweg aan dat eenheid een illusie is, een stereotype, inderdaad.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:33 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Een Amerikaan, Chinees, Rus of Afrikaan ziet het verschil niet.
Dat is alsof een Texaan zegt dat 'ie heel anders is dan iemand uit Arizona.
Vind ik een goed idee van je.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:31 schreef EttovanBelgie het volgende:
Gaan we dat ook met geweld terugdringen?
Prima, maar er zijn ook gradaties in eenheid.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat kan wel zo wezen, het toont simpelweg aan dat eenheid een illusie is, een stereotype, inderdaad.
En hoe ga je precies individualisme met geweld bestrijden?quote:
... maar me meer verbonden voelen met een Belg.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:35 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Prima, maar er zijn ook gradaties in eenheid.
Jij hebt niet dezelfde culturele kenmerken als iemand uit Friesland, maar staan jullie met z'n tweeen op een camping zul je de ander wel herkennen als Nederlander.
Dat kan. Dan ben je waarschijnlijk wel een minderheid in ons land.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
... maar me meer verbonden voelen met een Belg.
Tja, had ook niet veel gescheeld of Noord-Brabant en Limburg waren gewoon Belgisch geworden.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:37 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat kan. Dan ben je waarschijnlijk wel een minderheid in ons land.
De kans is ook aanwezig dat de gemiddelde Nederlander meer eenheid voelt met Vlamingen dan met Wallonen en meer met Belgen dan met Afghanen.
Je vergeet ontzuiling. Verder eens.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:28 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Er is wel degelijk een eenheid geweest.
Jarenlange diversiteit, individualisering, en amerikanisering hebben dat de das om gedaan.
Of Belgie was gewoon onderdeel van Nederland geworden.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Tja, had ook niet veel gescheeld of Noord-Brabant en Limburg waren gewoon Belgisch geworden.
Die proef was gedaan, en faalde. En terecht.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:39 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Of Belgie was gewoon onderdeel van Nederland geworden.
Het had gekund, kleine duwtjes in onze geschiedenis hebben voor een andere uitkomst gezorgd.
Andere tijden, andere machtsverhoudingen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Die proef was gedaan, en faalde. En terecht.
Beter nog, er werd niet eens over Vlamingen en Walen gesproken, slechts Belgen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:42 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Andere tijden, andere machtsverhoudingen.
Toen was Vlaanderen nog francofieler en Wallonie economisch sterker.
Waarom is dat beterquote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Beter nog, er werd niet eens over Vlamingen en Walen gesproken, slechts Belgen.
Omdat het de mythe dat Vlaanderen onvrijwillig mee ging in de revolutie, ontkracht. Dat, en het gegeven dat er meer zogenoemde Vlamingen dan Walen vochten tijdens de Belgische Opstand.quote:
Hoe verrassend... ook nog dietser.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:46 schreef Harvest89 het volgende:
Dit topic is niet bedoeld voor een Vlamingen en Walen discussie.![]()
Ik heb trouwens een bloedhekel aan Walen.
Het is wel te hopen dat Nederland niet de kant op glijd zoals België en Frankrijk hebben gedaan. Die landen zijn hopeloos verloren. Jammer dat veel mensen daar nu pas achter beginnen te komen.
Maar er bestaat toch geen Belgische identiteit?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:46 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat het de mythe dat Vlaanderen onvrijwillig mee ging in de revolutie, ontkracht. Dat, en het gegeven dat er meer zogenoemde Vlamingen dan Walen vochten tijdens de Belgische Opstand.
Welke landen zijn niet hopeloos verloren?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:46 schreef Harvest89 het volgende:
Dit topic is niet bedoeld voor een Vlamingen en Walen discussie.![]()
Ik heb trouwens een bloedhekel aan Walen.
Het is wel te hopen dat Nederland niet de kant op glijd zoals België en Frankrijk hebben gedaan. Die landen zijn hopeloos verloren. Jammer dat veel mensen daar nu pas achter beginnen te komen.
Juist wel, daardoor ontstond de revolutie.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:47 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Maar er bestaat toch geen Belgische identiteit?
Nee, maar Vlaanderen heeft wel een identiteit.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:47 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Maar er bestaat toch geen Belgische identiteit?
Raar, want je zegt dat de Nederlandse identiteit niet bestaat.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:48 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Juist wel, daardoor ontstond de revolutie.
Gevormd eind 19e eeuw. Daarvoor heetten Vlamingen en Walen gewoon allemaal Belg.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:48 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee, maar Vlaanderen heeft wel een identiteit.
Een identiteit bestaat wel, maar dat die eenduidig is dus niet. Dat blijkt alleen al uit onze geschillen in dit topic.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:49 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Raar, want je zegt dat de Nederlandse identiteit niet bestaat.
Nederland heeft ook een opstand gekend tegen Spanje.
Niet meer of minder eenduidig dan de Belgische identiteit of de Franse.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:50 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Een identiteit bestaat wel, maar dat die eenduidig is dus niet. Dat blijkt alleen al uit onze geschillen in dit topic.
Wie betwist dat?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:51 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Niet meer of minder eenduidig dan de Belgische identiteit of de Franse.
Afijn, ik dreig te ver off-topic te gaan. Dit heeft weinig relatie tot de islamisering.
Wat Belgen?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Gevormd eind 19e eeuw. Daarvoor heetten Vlamingen en Walen gewoon allemaal Belg.
Het leek te worden betwist dat er een Nederlandse identiteit bestond.quote:
Een groot deel van het huidige Wallonië ook.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:53 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Wat Belgen?
Een groot deel van Vlaanderen bestond al in de middeleeuwen.
Nee, dat heeft het calvinisme niet. Dat geldt enkel voor Holland. Niet voor Brabant, Limburg en grote delen van Gelderland.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:53 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het leek te worden betwist dat er een Nederlandse identiteit bestond.
Of die nou eenduidig is of niet, dat er een identiteit bestaat die het Nederlandse volk kenmerkt en dat er culturele aspecten zijn (zoals de culturele impact van het calvinisme) die z'n stempel hebben achtergelaten op de volksaard.
Ben ik niet met je eens, maar dat kan natuurlijk. Kijk naar de verzuiling, wat een direct gevolg was van het neocalvinisme en die ook impact heeft gehad op Brabant, Limburg en Gelderland.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, dat heeft het calvinisme niet. Dat geldt enkel voor Holland. Niet voor Brabant, Limburg en grote delen van Gelderland.
... omdat Brabant, Limburg en Gelderland zich niet verbonden voelden met het calvinisme, en Holland ze zag als eerst wingewest en daarna als eventuele bedreiging, zeker na de herinstelling van de bisschoppelijke hiërarchie. En toch allemaal één Nederland.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:57 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ben ik niet met je eens, maar dat kan natuurlijk.
Kijk naar de verzuiling, die een direct gevolg was van het neocalvinisme en die ook impact heeft gehad op Brabant, Limburg en Gelderland.
Dat gaat dan in op de religieuze definitie van het calvinisme en niet de culturele invloed. Je hoeft geen protestant te zijn om calvinistische trekjes te vertonen. Ik ben opgevoed beneden de rivieren, ondanks dat mijn voorouders van Noord-Nederland kwamen en gereformeerd waren. Dat Holland het centrum van Nederland was, werd feitelijk nauwelijks betwist sinds de Gouden Eeuw.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
... omdat Brabant, Limburg en Gelderland zich niet verbonden voelden met het calvinisme, en Holland ze zag als eerst wingewest en daarna als eventuele bedreiging, zeker na de herinstelling van de bisschoppelijke hiërarchie. En toch allemaal één Nederland.
Zelfs in ons eigen wetten stelsel hebben we voldoende mogelijkheden om radicale invloeden in te perken.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 17:15 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Er zijn genoeg maatregelen te treffen om de radicale islamitische invloeden aan te pakken. Wat dat betreft zouden we eens goed naar Oostenrijk moeten kijken. Daar heeft men wetgeving die buitenlandse geldstromen en predikers verbieden met als gevolg dat er onlangs nog een aantal moskeeën zijn gesloten en haatpredikers zijn gedeporteerd. Zoiets zou al een stap in de goede richting zijn.
Klopt allemaal, maar het merendeel van wat thans Nederland heet te zijn is nooit overwegend calvinistisch geweest, laat staan orthodox.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 19:01 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat gaat dan in op de religieuze definitie van het calvinisme en niet de culturele invloed. Je hoeft geen protestant te zijn om calvinistische trekjes te vertonen. Ik ben opgevoed beneden de rivieren, ondanks dat mijn voorouders van Noord-Nederland kwamen en gereformeerd waren. Dat Holland het centrum van Nederland was, werd feitelijk nauwelijks betwist sinds de Gouden Eeuw.
Dat hoeft ook niet om calvinistisch te zijn, dat is dus wat ik betoog.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 19:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Klopt allemaal, maar het merendeel van wat thans Nederland heet te zijn is nooit overwegend calvinistisch geweest, laat staan orthodox.
quote:Vele Berbers hebben zich in de jaren 60 tot '80 van de 20e eeuw in West-Europa gevestigd, waaronder Nederland en België. Ironisch genoeg kregen vele arbeidsmigranten in Nederland door de overheid voorlichting die vanuit het Nederlands vertaald was in het Arabisch en dus niet in hun moedertaal - een van de Amazightalen - waardoor de Nederlandse overheid (wellicht onbewust) mee hielp met de arabisering van de Berbers.
Allemaal waar, maar wie de stelling inneemt dat er onoverkomelijke verschillen zijn tussen Hollanders en Brabanders, of dat er een even groot verschil zit tussen Nederlanders en Belgen, Fransen en/of Duitsers als tussen Nederlanders en Irakezen, Ghanezen en/of Maori is gewoon tegen zichzelf aan het liegen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 19:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Klopt allemaal, maar het merendeel van wat thans Nederland heet te zijn is nooit overwegend calvinistisch geweest, laat staan orthodox.
Dat vraagt ook niemand (meer) van je. En nee, die monocultuur heeft nooit bestaan. Ieder zijn zuil, weet je nog?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 17:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Als katholiek lid worden van de SGP... nu niet, nooit niet. Daarbij acht ik het calvinisme de meest verwerpelijke variant van het christendom; toont ook meteen prima aan dat ik als Nederlandse aboriginal helemaal NIETS met het zogenaamd 'Hollands calvinisme' te maken heb noch wil hebben.
Die monocultuur waar Harvest naar verlangt heeft nooit bestaan. Ook hier niet.
Zeeuws-Vlaanderen trouwens is ook een landje apart.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, dat heeft het calvinisme niet. Dat geldt enkel voor Holland. Niet voor Brabant, Limburg en grote delen van Gelderland.
Oh, dat waar wist men in Nazi-Duitsland wel raad mee en dat lijkt het recept van de TS ook te zijn, alles wat afwijkt van de willekeurige standard word met geweld de kop ingedrukt.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
En hoe ga je precies individualisme met geweld bestrijden?
Dat klinkt geweldig!quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:48 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Welke landen zijn niet hopeloos verloren?
Japan, met hun bevolkingsprognose van 145 mln naar 100 mln?
Wel lastig als je staatsschulden aangaat. Dan moeten steeds minder kinderen het opgemaakte geld van hun ouders terugbetalen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 23:12 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Dat klinkt geweldig!
Zeker voor een land dat geen enkele angst voor automatisering/robotisering kent.
Niet dat er niets mis is met Japan trouwens.
De Japanners hebben toch voor het overgrote merendeel de staatsschuld aan de eigen bevolking?quote:Op zaterdag 9 juni 2018 23:18 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Wel lastig als je staatsschulden aangaat. Dan moeten steeds minder kinderen het opgemaakte geld van hun ouders terugbetalen.
Maakt bij een liquiditeitscrisis of solvabiliteitscrisis niet zo gek veel uit, want als de overheid dan failliet gaat, trekt het de eigen bevolking (instituties) mee in het faillissement. Wat dat betreft is een schuldensituatie zoals Argentinië heeft wel prettiger.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 23:22 schreef Tanatos het volgende:
[..]
De Japanners hebben toch voor het overgrote merendeel de staatsschuld aan de eigen bevolking?
Nou ben je me kwijt.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 23:30 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Maakt bij een liquiditeitscrisis of solvabiliteitscrisis niet zo gek veel uit, want als de overheid dan failliet gaat, trekt het de eigen bevolking (instituties) mee in het faillissement. Wat dat betreft is een schuldensituatie zoals Argentinië heeft wel prettiger.
Rusland kampt met een hiv-epidemie, maar de overheid daar wil dit onvoldoende onderkennen.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:48 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Welke landen zijn niet hopeloos verloren?
Japan, met hun bevolkingsprognose van 145 mln naar 100 mln?
Even kort (want ik ga inderdaad offtopic). Doordat Japanners de belangrijkste afnemers van staatspapier zijn en de schuld >200% van het GDP bedraagt, is er een krimpende markt afnemers (de burgers) bij een stijgend aanbod (de staatsschuld).quote:Op zaterdag 9 juni 2018 23:39 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Nou ben je me kwijt.
Mijn gebrek aan kennis.
Er is in de loop van de jaren een -zeer- dominante groep bij gekomen. En wel de Nederlandse ambtenaar. Ik begrijp dat er 1.800.000 zijn. Die bepalen mbv 63.000 and counting (2015) wetten en bijbehorende regels en bepalingen de -nieuwe- leef en woon cultuur in Nederland.quote:Op zaterdag 9 juni 2018 18:32 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Daar pleit ik ook niet voor, mijn toevoeging was slechts dat het calvinisme voor de perceptie van de Hollandse identiteit (dus hoe een buitenstaander ons land ziet) belangrijk is geweest. Net zoals religieuze tolerantie belangrijk is voor hoe de Nederlander wordt bekeken, terwijl dit topic laat zien dat het ver heen is als het gaat om niet-christelijke tolerantie.
"enorme problemen " ach gut... wordt eens nuchterquote:Op zaterdag 9 juni 2018 13:06 schreef Harvest89 het volgende:
Veel mensen blijven maar hopen dat de alt-right bewegingen in Europa iets kunnen veranderen aan islamisering, en de enorme problemen met immigranten en "vluchtelingen". Een illusie. Er is namelijk geen alternatief. Er is geen humane oplossing.
Als er hier mensen zijn die nog overtuigd zijn dat dit op een beschaafde humane manier op te lossen is, dan deel hier je mening.
Wat stel je voor?quote:Op zondag 10 juni 2018 11:09 schreef Anthonie1 het volgende:
Grote veranderingen kunnen alleen plaatsvinden door gewelddadige gebeurtenissen. Ik begrijp niet zo goed dat iedereen het niet accepteert dat het niet meer terug te draaien is, mits wij niet bereid zijn om humaniteit en ethiek (tijdelijk) opzij te zitten...
Er is niks aan te doen denk ik. Zolang wij ons blijven vasthouden aan onze waarden over menselijk leven. Het enige dat wij kunnen is accepteren dat het een feit is dat onze bevolking binnen een aantal generaties totaal niet meer er uit zal zien als een generatie geleden.quote:
Dus wat jou betreft zouden onze waarden over menselijk leven moeten loslaten?quote:Op zondag 10 juni 2018 11:12 schreef Anthonie1 het volgende:
[..]
Er is niks aan te doen denk ik. Zolang wij ons blijven vasthouden aan onze waarden over menselijk leven. Het enige dat wij kunnen is accepteren dat het een feit is dat onze bevolking binnen een aantal generaties totaal niet meer er uit zal zien als een generatie geleden.
Wat wil je nou horen pannekoek? Ik concludeer alleen dat het uiteindelijk de bepalende factor is in deze hele discussie.quote:Op zondag 10 juni 2018 11:13 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dus wat jou betreft zouden onze waarden over menselijk leven moeten loslaten?
Welke inhumane oplossingen bedoel je ? Islamieten gevangen zetten om ze massaal te deporteren ?quote:Op zondag 10 juni 2018 11:09 schreef Anthonie1 het volgende:
Grote veranderingen kunnen alleen plaatsvinden door gewelddadige gebeurtenissen. Ik begrijp niet zo goed dat iedereen het niet accepteert dat het niet meer terug te draaien is, mits wij niet bereid zijn om humaniteit en ethiek (tijdelijk) opzij te zitten...
Tja gezien je veel betere kennis van financiën zal je wel gelijk hebben dat het problematisch is.quote:Op zondag 10 juni 2018 02:02 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Even kort (want ik ga inderdaad offtopic). Doordat Japanners de belangrijkste afnemers van staatspapier zijn en de schuld >200% van het GDP bedraagt, is er een krimpende markt afnemers (de burgers) bij een stijgend aanbod (de staatsschuld).
De volgende grafiek laat het probleem zien, over een jaar of 20-25 is er meer nodig voor het betalen van rente (bij 1% rente) dan de totale overheidsinkomsten (bij constante belastingopbrengsten).
[ afbeelding ]
Wat? Hoe wil je dat doen? Die mensen hebben net zoveel recht om hier te zijn als jij en ik...quote:Op zondag 10 juni 2018 11:15 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Welke inhumane oplossingen bedoel je ? Islamieten gevangen zetten om ze massaal te deporteren ?
Dat is idd ook wel een puntje, ik vraag me af of Duitsland informatie in het Koerdisch verstrekt(e).quote:Op zaterdag 9 juni 2018 19:04 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat hoeft ook niet om calvinistisch te zijn, dat is dus wat ik betoog.
Een groot deel van de Marokkanen in Nederland was zes generaties terug (nog) geen moslim, of zelfs maar Arabier, maar toch is het islamitische en de Arabische cultuur een belangrijk onderdeel van de identiteit van de Marokkaanse Nederlanders. In dat kader ook deze anekdote:
[..]
jij hebt het over inhumane "oplossingen" .quote:Op zondag 10 juni 2018 11:16 schreef Anthonie1 het volgende:
[..]
Wat? Hoe wil je dat doen? Die mensen hebben net zoveel recht om hier te zijn als jij en ik...
Wat schiet je er mee op om er een standpunt in aan te nemen? Als het zo ver komt, dan zij het zo. Maar ik zie het niet gebeuren en ga er ook niet naar op zoek.quote:Op zondag 10 juni 2018 11:31 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
jij hebt het over inhumane "oplossingen" .
Dus jij bent tégen dat soort geweld?
Dat is een slap excuus om te verbergen dat je wel een standpunt hebt ?quote:Op zondag 10 juni 2018 11:32 schreef Anthonie1 het volgende:
[..]
Wat schiet je er mee op om er een standpunt in aan te nemen? Als het zo ver komt, dan zij het zo. Maar ik zie het niet gebeuren en ga er ook niet naar op zoek.
Neem bv social media, een grote maatschappelijke verandering door technologische "innovatie", zonder gewelddadige gebeurtenissen.quote:Op zondag 10 juni 2018 11:09 schreef Anthonie1 het volgende:
Grote veranderingen kunnen alleen plaatsvinden door gewelddadige gebeurtenissen. Ik begrijp niet zo goed dat iedereen het niet accepteert dat het niet meer terug te draaien is, mits wij niet bereid zijn om humaniteit en ethiek (tijdelijk) opzij te zitten...
Want je moet per se een standpunt hebben?quote:Op zondag 10 juni 2018 11:34 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat is een slap excuus om te verbergen dat je wel een standpunt hebt ?
Je lijkt met dit gedraai te ontkennen dat tégen die inhumane oplossingen ben.
Dat waren geen abrupte veranderingen.quote:Op zondag 10 juni 2018 11:37 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Neem bv social media, een grote maatschappelijke verandering door technologische "innovatie", zonder gewelddadige gebeurtenissen.
Of de switch van jager/verzamelaar naar landbouwer.
En zo zijn er echt wel meer veranderingen geweest.
Ik pleit dan ook niet voor abrupte veranderingen.quote:Op zondag 10 juni 2018 11:37 schreef Anthonie1 het volgende:
[..]
Dat waren geen abrupte veranderingen.
Je hebt al een standpunt.... dat laat je zien door het niet persé te willen omschrijven.quote:Op zondag 10 juni 2018 11:37 schreef Anthonie1 het volgende:
[..]
Want je moet per se een standpunt hebben?
Ga mij nou geen woorden in de mond leggen. Ik sta er gewoon neutraal in, want het is toch iets waar ik niet over ga en wat deel uitmaakt van het grotere geheel genaamd de natuur... Ik ben echt niet voor het uitzetten van mensen...quote:Op zondag 10 juni 2018 11:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je hebt al een standpunt.... dat laat je zien door het niet persé te willen omschrijven.
Je ziet wel voordelen in honderdduizenden mensen gevangen nemen en deporteren, maar je ziet ook nadelen en je twijfelt.
Zeg dat dan gewoon
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |