Afkeuring = wantrouwen, maar de PVDA gaat niet mee dus ze blijven gewoon aan.quote:Op woensdag 16 december 2015 22:07 schreef Confetti het volgende:
Grote woorden maar dan slechts afkeuring
https://nl.wikipedia.org/(...)van_minister_Verdonkquote:Op woensdag 16 december 2015 22:06 schreef Hexagon het volgende:
Werd er trouwens tijdens na de verkiezingen van 2006 in de demissionaire periode van Balkenende III niet een motie van wantrouwen tegen Verdonk aangenomen ivm het generaal pardon?
quote:Er zijn twee soorten moties waarmee de Tweede Kamer ernstige kritiek op een bewindspersoon kan verwoorden: de motie van afkeuring en de motie van wantrouwen. Het onderscheid tussen beide soorten is in de praktijk overigens niet altijd even duidelijk. Moties van afkeuring of wantrouwen worden geregeld ingediend, maar zelden aangenomen.
Een motie van afkeuring veroordeelt beleid van een bewindspersoon (of van het kabinet). De ernst van de verwoorde kritiek kan reden zijn voor ontslagaanvrage.
Met een motie van wantrouwen spreekt de Kamer uit geen of niet langer vertrouwen te hebben in een bewindspersoon of in het kabinet. Zij kunnen niet anders doen dan daaraan consequenties te verbinden en op te stappen. Hierbij geldt de regel dat een bewindspersoon of kabinet het vertrouwen i heeft tot het tegendeel is gebleken. Een motie van vertrouwen kennen we in het Nederlandse staatsbestel niet.
http://www.parlement.com/(...)euring_of_wantrouwen
Inderdaad.quote:Op woensdag 16 december 2015 22:08 schreef Tomatenboer het volgende:
Veel zware woorden maar geen motie van wantrouwen maar een slappe FOEI.
quote:Een motie van afkeuring veroordeelt beleid van een bewindspersoon (of van het kabinet). De ernst van de verwoorde kritiek kan reden zijn voor ontslagaanvrage.
Met een motie van wantrouwen spreekt de Kamer uit geen of niet langer vertrouwen te hebben in een bewindspersoon of in het kabinet. Zij kunnen niet anders doen dan daaraan consequenties te verbinden en op te stappen. Hierbij geldt de regel dat een bewindspersoon of kabinet het vertrouwen i heeft tot het tegendeel is gebleken. Een motie van vertrouwen kennen we in het Nederlandse staatsbestel niet.
Nee, een motie van afkeuring is duidelijk milder dan een motie van wantrouwen.quote:Op woensdag 16 december 2015 22:08 schreef Pearlbitch het volgende:
[..]
Afkeuring = wantrouwen, maar de PVDA gaat niet mee dus ze blijven gewoon aan.
Wel, een breed gedeelde motie van afkeuring is een niet mis te verstaan signaal aan een bewindspersoon, of in dit geval aan het kabinet...quote:
Nee, doet hij nietquote:Op woensdag 16 december 2015 22:09 schreef Postbus100 het volgende:
Wilders gaat een eigen motie indienen, wedden?
Lood om oud ijzer. De echte milde variant is de motie van treurnis.quote:Op woensdag 16 december 2015 22:09 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nee, een motie van afkeuring is duidelijk milder dan een motie van wantrouwen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |