FOK!forum / Sport Algemeen / [Bodybuilding] #473 Valentijns gains
BredeBroederzaterdag 14 februari 2015 @ 23:09
QdWd1.png


"Keep your purpose in mind, simply go to the gym and do your workout. Do it well and don't worry what other people are doing. Confidence will grow as you achieve." - Arnold Schwarzenegger

SPOILER: Algemeen
Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus! :P

Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!

Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.

Grof gezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.

Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Echter is het aan te raden al redelijk ook met wat gewichten te gaan trainen. Dit omdat hoe meer spiermassa je hebt, hoe sneller je verbranding werken en hoe sneller je dus vetten kwijt raakt. Sluit echter wel je training af met een 1/2 uur (of meer) aan cardio erna.

Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.

Concentreer je altijd op één van bovenstaande redenen. Het is nutteloos om spieren aan te willen zetten en tegelijkertijd te willen afvallen. Voor het eerste is een calorieoverschot noodzakelijk, voor het tweede een calorietekort. Daarom is het verstandig in de wintermaanden flink te trainen/eten om spiermassa aan te zetten, en tegen de zomer d.m.v. cardio vet te verbranden (en zo weinig mogelijk spiermassa te verliezen).

Het is raadzaam je trainingen niet te lang te laten duren. Op het moment dat de intensiteit van je training drastisch daalt, betekent dit dat de catabole (spierafbrekende) hormonen in een overschot voorkomen ten opzichte van de anabole (spieropbouwende) hormonen. De meeste mensen zouden het bij maximaal 4-5 kwartier moeten houden; echter een goede conditie (fitness-level) verhoogt deze tijdsduur en dat is natuurlijk ook gewoon te trainen :).

Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.

Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:

• Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding) • Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding) • Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)

Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

Overigens behoort niemand echt tot 1 van de hoofdtypes lichaamsbouw. Iedereen is een unieke combinatie tussen bovenstaande typen.

Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.

Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen." :{

Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.

En hier zijn dus ook weer tussenvormen in. :)
SPOILER: Trainingsmethoden
Wat krachtsport aangaat zijn er eigenlijk 2 theorieën over training, of beter gezegd; de supercompensatie:

Single factor theory: fatigue (belasting) over 1 workout Dual factor theory: fatigue over meerdere workouts

In het eerste geval heb je dus een training, waarin een spier belast wordt, waarna hij herstelt en er supercompensatie optreedt. Op dat moment doe je een nieuwe training. Bij dual factor draait het om fatigue over meerdere trainingen. Je werkt progressief in elke training zodat je je lichaam steeds zwaarder belast (loading). Op het randje van overtraining doe je een deload week (lager volume).

In het bodybuilding is single factor training overweldigend in de meerderheid. Men traint elke spiergroep 1x per week en bouwt zo meer spiermassa op. In de overige krachtsporten (sprinten, gewichtheffen etc) volgt men voornamelijk het dual factor principe.

Elk van beide heeft voor- en nadelen. Het is dus aan jezelf om te bepalen op wat voor manier je traint. Het is niet zo dat je van single factor training alleen gespierd wordt en van dual factor alleen sterk; er zijn genoeg bodybuilders die sterker zijn dan de gemiddelde powerlifter en omgekeerd zijn er genoeg powerlifters die gespierder zijn dan de gemiddelde bodybuilder. Kortgezegd kan je je training zo simpel of ingewikkeld maken als je zelf wilt :).

Meer informatie over (met name) dual factor training en/of vragen zijn altijd welkom, google ook eens op "dual factor training" of "fitness fatigue model".
SPOILER: Oefeningen
"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"

Sportscholen hebben hiervoor vaak speciale beginnersschema's waarin je elke training je hele lichaam traint. Dit is op zich een redelijke manier om met training in contact te komen, maar ikzelf (LedZep) ben niet zo'n fan van deze methoden omdat ze veel spiergroepen isoleren in plaats van de grote compoundoefeningen (die je de meeste massa opleveren).

Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een geheel eigen schema op te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.

Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:

[quote] MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54:

Yep.

1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet.

Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.

Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.

Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.

Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren. [/quote]

Een goed trainingsschema bestaat voor een groot gedeelte uit de grote compound oefeningen zoals squats, deadlifts, bench press, overhead presses, bent over rows etc. De rest van je trainingsschema kan je opvullen met andere (zoals isolatie) oefeningen.
SPOILER: Sets & Reps
De instructeur op de sportschool zegt dat ik 20 herhaingen moet doen. Of dat klopt hangt van je doel af, maar waarschijnlijk heb je er niks aan.

Deze artikelen gaan in op het aantal sets en herhalingen:

Ironmagazine

How many sets and reps per exercise


SPOILER: Voeding
Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.

De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:

• (Complexe) Koolhydraten. Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je onder andere uit Brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc. • Eiwitten. Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc. • Vetten. Vetten zijn één van de belangrijkste bouwstoffen van het lichaam. Zowel verzadigde als onverzadigde vetten kan je zonder problemen (veel) consumeren. Transvetzuren kan je maar beter wel zo veel mogelijk mijden, deze zijn zeer slecht voor je hart- en bloedvaten en je algemene gestel. Je vindt ze onder andere in koekjes, taart e.d.

Let vooral op je eiwitinname! Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.

Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! Minimaal 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.

Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Daarvoor geldt gemiddeld genomen een minimum van 500 kcal boven je dagelijkse behoefte. Ectomorphe mensen kunnen echter maar beter een stuk meer eten – mits clean food kan je dit zelfs uitbouwen tot 2000-2500kcal boven je behoefte (mits een goed trainingsschema en een fucked up metabolisme :P).

Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.

De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.

Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en snelle eiwitten zoals whey voorzien is bijna een must.

Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je caseďne (traag opneembaar) ook nog toevoegen.
SPOILER: Rust
Rust is de tweede sleutel tot succes. Je spieren groeien na een prikkel (de training) wanneer er ná die prikkel een rustperiode wordt ingelast. Over de lengte van die rust wordt veel geroepen, maar dit is voor ieder persoon verschillend én hangt af van de intensiteit (% van je 1 Rep Max op een lift), het volume (totaal gewicht) van je trainingen én de vraag of je tot failure traint.

Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.

Wanneer je daarentegen altijd 1 ŕ 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)

Het hangt dus volledig van je eigen trainingsmethode af hoelang je recupereert, en je zult ook zelf moeten uitvinden wat voor jou de beste manier is.
SPOILER: Supplementatie
Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.

Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.

Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het een en ander. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geldt hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.

Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je wordt niet in 1x super gespierd ofzo. :)

Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn (Mr.J) persoonlijke mening.
SPOILER: Steroďden
Als iemand wilt gaan gebruiken doe dan de moeite jezelf goed in te lezen in de materie, het kunnen medicijnen zijn die je overgedoseerd gaat gebruiken ten behoeve van je gestelde doeleiden.

Hier op FOK is uiteraard ruimte tot educatie op dit punt, ik raad iedereen dan ook aan in deze subsectie goed de sticky topics door te lezen. http://forum.dutchbodybuilding.com/f10/

Waarom is er ruimte hiervoor? Omdat er ook een XTC topic, een Coke topic, een softdrugs topic waarin gebruik en tips worden besproken. F0k zou F0k niet zijn als we daar dan geen ruimte in bieden.
Educate yourself before you medicate yourself!
SPOILER: Vitamines en mineralen
"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.

Vitamines in grote hoeveelheden zoals Vitamine B en Vitamine C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ;) ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot Vitamine A en Vitamine D. Met vitamine A is overdosering snel mogelijk en gevaarlijk; Voor vitamine D zijn er steeds meer aanwijzingen dat suppletie (bij voorkeur in D3 vorm) de kans op allerlei ziekten en aandoeningen verkleint). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen. ZMA is hiervoor een veelgebruikt supplement.

Zeer uitgebreide info hierover: http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm



[spoiler=Handige en informatieve linkjes] Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden. :P http://bodybuilding.pagina.nl

Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na. http://www.ifbb.com

Zeer groot en uitgebreid informatief forum: http://www.bodybuilding.com/forum

Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten! :7 http://forum.dutchbodybuilding.com

Deze mag niet ontbreken in dit rijtje. :) http://www.getbig.com

Specifieke voeding FAQ: http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm

Nog een voeding pagina: http://www.getbig.com/articles/bottom.htm

Site met oefeningen in animated .gif: http://exrx.net/Exercise.html

Uitleg type spiervezels: http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532

Vitamines en mineralen info: http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010

Site waar artikelen door diverse mensen worden gepubliceerd: http://www.t-nation.com
SPOILER: FAQ
- Ik wil beginnen: hoe vind ik een goede sportschool? Let erop dat er een squat rack (niet alleen een Smith Machine), dumbbells tot minimaal 30kg (gevordenen hebben meer nodig) en losse barbells aanwezig zijn.

- Jullie zeggen dat ik ook moet squatten, bankdrukken en deadliften, maar bij mij op de sportschool kan/mag dat niet. Zeg je abonnement op en zoek een andere sportschool.

- Ik wil graag sneller sterker en breder worden: wat moet ik doen? Allereerst: leest de OP goed en helemaal door. Verder: post je eet- en trainingsschema, dan kunnen de ervaren mensen hier je persoonlijk advies geven.
SPOILER: Ter afsluiting nog een aantal foto's van de top 3 van de Mr. Olympia 2014
1. Phil Heath arnold2007-menspreind034.jpg

2. Kai Greene img_7523v1411193516.jpg

3. Shawn Rhoden img_92581316241629.jpg

En 2 van (volgens kenners ;) ) de beste bodybuilder aller tijden; Arnold Schwarzenegger.

m7.jpg

m8.jpg

SPOILER: Versiebeheer
* Deze openingspost is ooit gestart door Mr.J op GoT. Na 2 jaar in deze vorm te zijn gebruikt heeft LedZep deze uitgebreid en waar nodig verbeterd. :), na nog eens 2 jaar heeft CarbonC een kleine revisie/uitbreiding/update doorgevoerd. In 2011 heeft Yuri_Boyka de OP onderverdeeld in spoilers.

08-10-2013: Headerfoto gecorrigeerd.Foto's Top 3 Mr. Olympia 2012 vervangen door die van 2013, funfoto onder de 2 Swarzenegger foto's verwijderd, spoiler voor versiebeheer toegevoegd (CarbonC / no1uknow)

13-12-2014: Foto's Top 3 Mr. Olympia 2013 vervangen door die van 2014 ((Eleiko).
SPOILER: Doelstellingen van de leden voor 31-12-2014
Verbosity
SQ: 180
DL: 230
BP: 115

Yuri_Boyka
SQ: 180
DL: 220
BP: 120

Nic1
SQ: 170
DL: 210
BP: 110

Stoeltafel
SQ: 125
DL: 140
BP: n.b.

Xa1pt
SQ: 120
DL: 150
BP: 90

star_gazer
SQ: 140
DL: 180
BP: 120

DannyDeko
SQ: 120
DL: 140
BP: 80

Snakey
SQ 120
DL 180
BP 140
OHP 90

dreamerbulk
SQ: 240
DL: 300
BP: 160

Ethanolic
SQ 5*140
DL 5*150
BP 5*95

Push
SQ: 130
DL: 170
BP: 100

Yamcha
SQ: 160
DL: 200
BP: 110

Cataclyst
SQ:150
DL:180
BP:120

Beach
Sq 140
Dl 160
ohp 60
geen bench

Opblaaspop077
150Kg deadlift
75Kg benchpress
55Kg overhead strict

Varkensbiefstuk
SQ: 140 (5rm)
DL: 170 (1rm)
BP: 90 (1rm)

no1uknow
SQ: 140
DL: 180
BP: 100

Drinky
SQ: 130
BP: 95
DL: 200

Sapstengel
SQ 160
DL 200
BP 115

Mr.J
SQ 85
DL70
BP 90

Stinkie
SQ 140
DL 165
BP 100

ZetaOS
SQ 210
DL 190
BP 155
Ethanoliczaterdag 14 februari 2015 @ 23:12
5kg Valentijn Gainz
gekoeldnetzolekkerzaterdag 14 februari 2015 @ 23:27
-5kg valentijns aan de schijt gainz
Nelvalhilzondag 15 februari 2015 @ 01:34
Beste,

Nu ben ik al een tijdje aan het sporten (lees 4/5 maanden, 1-2 keer per week) Ik was niet zo kieskeurig bij het uitzoeken van een sportschool dus heb ik destijds gewoon een abonnement op de dichtstbijzijnde sportschool genomen. Netjes van de sportschool een op maat gemaakt schema gekregen en ben dat maar netjes elke week gaan afwerken. Nu ben ik toch wel vaardig met alle apparaten die er zo'n beetje staan en vind de vooruitgang maar pijnlijk langzaam gaan.

Dat zal ongetwijfeld wel komen omdat ik een leek ben op het gebied van voeding en de 'bankdrukoefeningen' die schijnbaar, na de OP gelezen te hebben toch vrij belangrijk blijken te zijn. Dus daarom ben ik hier gekomen voor tips :)

Qua voeding, zoals ik al zei, heb ik géén idee. Aangezien ik ook nog een beetje groei en overdag vrij veel beweeg eet ik vrij stevig, vooral als ontbijt. Ik heb het idee dat ik vooral erg veel koolhydraten eet (bruin brood) Veder eet ik 's avonds gewoon warm, verschillend eten (al ben ik een liefhebber van pasta's :) ) Maar ik denk dat ik lang niet aan het aanbevolen 2 gram eiwitten per kilogram lichaamsgewicht kom.

Veder hoor ik vaak dat het zeer verstandig is om kwark oid. te eten voor/na het sporten, vanwege de eiwitten neem ik aan? Nu ben ik natuurlijk bereid om dat te doen, maar is het dan beter om dat dagelijks, dus ook op rustdagen, aan te houden of alleen voor/na het sporten? En welk eten bevat nog meer eiwitten?

En hoe kan ik mijn ontbijt vervangen wat meer voldoet aan de eisen van m'n lichaam? Of wordt bruin brood gewoon aangeraden?

Tenslotte de oefeningen in de sportschool zelf; nu train ik vooral volgens het schema nog. Wat veel vertrouwt op apparaten, terwijl ik ook heb gehoord dat het beter is om meer met losse gewichten aan de gang te gaan en bank te drukken etc. Wat raden jullie aan? :)

Misschien zijn wat lichamelijk gegevens handig bij zo'n vraag: :D
Man, 187cm, ±88kg

Zoals ik al zei ben ik niet nieuw met het sporten, maar ik kan wel wat hulp gebruiken

iig. bedankt voor het lezen :)
Beachzondag 15 februari 2015 @ 02:04
lees de sticky
Nelvalhilzondag 15 februari 2015 @ 02:08
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 02:04 schreef Beach het volgende:
lees de sticky
Heb ik gedaan,
Nic1zondag 15 februari 2015 @ 07:01
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 februari 2015 12:47 schreef Beach het volgende:

[..]

Als je überhaupt je ook maar iets had verdiept weet je dat hij z'n programma niet op SS heeft gebaseerd maar op Reg Parks 5x5.
Dat zou ik ook zeggen als ik hem was.
Xa1ptzondag 15 februari 2015 @ 11:23
Met 1/2x per week trainen moet je ook niet teveel vooruitgang verwachten.
Phaelanx_NLzondag 15 februari 2015 @ 13:56
Boh, 5/3/1 met BBB is best slopend.
fathankzondag 15 februari 2015 @ 14:12
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 13:56 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Boh, 5/3/1 met BBB is best slopend.
Ja tell me :X.

Ik doe op 5/3/1 deadlift dag 5x10 65% squats. Als een pasgeboren veulentje naar huis :')
Lightweightzondag 15 februari 2015 @ 14:20
Hebben jullie het gevoel bij 531 BBB dat je genoeg (frequent) benched? Squats en Deadlifts gingen bij mij hard, maar benchen kwam niet echt de grond af met 1x per week + wat BBB op OHP de dag.
fathankzondag 15 februari 2015 @ 14:24
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 14:20 schreef Lightweight het volgende:
Hebben jullie het gevoel bij 531 BBB dat je genoeg (frequent) benched? Squats en Deadlifts gingen bij mij hard, maar benchen kwam niet echt de grond af met 1x per week + wat BBB op OHP de dag.
Dan doe je toch wat extra assistance op OHP dag. Decline bp naast normale bp of dumbell presses of flyes.

Of je pakt op squat of deadlift dag de bench nog een keer mee.
Phaelanx_NLzondag 15 februari 2015 @ 14:25
Kan ik nog geen antwoord op geven, vandaag was dag 1.

Ik heb op deadlift dag trouwens geen squats, welk schema gebruik je fathank? Ik heb hem op strstd opgesteld.
fathankzondag 15 februari 2015 @ 14:30
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 14:25 schreef Phaelanx_NL het volgende:
Kan ik nog geen antwoord op geven, vandaag was dag 1.

Ik heb op deadlift dag trouwens geen squats, welk schema gebruik je fathank? Ik heb hem op strstd opgesteld.
Ik heb een sheet van Yuri gehad en een beetje aangepast.

1: deadlift 5/3/1, squat BBB 5*10
2: bp 5/3/1, ohp BBB 5*10
3: squat 5/3/1, deadlift BBB 5*10
4: ohp 5/3/1, bp BBB 5*10.

Voor de rest meestal wat random assistance / isolatie. Ligt eraan hoeveel energie k nog heb
Phaelanx_NLzondag 15 februari 2015 @ 14:35
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 14:30 schreef fathank het volgende:

[..]

Ik heb een sheet van Yuri gehad en een beetje aangepast.

1: deadlift 5/3/1, squat BBB 5*10
2: bp 5/3/1, ohp BBB 5*10
3: squat 5/3/1, deadlift BBB 5*10
4: ohp 5/3/1, bp BBB 5*10.

Voor de rest meestal wat random assistance / isolatie. Ligt eraan hoeveel energie k nog heb
Ah, bij mij is het zo:
1. OHP 5/3/1, OHP BBB 5*10 en 5*10 Chinup (eerste set lukt nog net 10 reps chinup, daarna vul ik ze aan met latpulldown close grip)
2. Deadlift 5/3/1, Deadlift BBB 5*10 en 5*10 Hanging Leg raises
3. Bench 5/3/1, Bench 5*10 en 5*10 Dumbell Row
4. Squats 5/3/1, Squat 5*10 en 5* 10 Leg curls
Atemnozondag 15 februari 2015 @ 16:22
Ik sta altijd 4 uur in de gym. Rich Piana style ftw.

SPOILER
Het beste is om max 60min te trainen
fathankzondag 15 februari 2015 @ 16:40
45914d1302300107-help-keys-locked-car-thanks-bro.jpg
Atemnozondag 15 februari 2015 @ 16:43
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 16:40 schreef fathank het volgende:
[ afbeelding ]
NO problem
Snakeyzondag 15 februari 2015 @ 16:52
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 16:22 schreef Atemno het volgende:
Ik sta altijd 4 uur in de gym. Rich Piana style ftw.

SPOILER
Het beste is om max 60min te trainen
Volledig afhankelijk van wat je doet. Als je een zware PL training doet met redelijk lange rusttijden ben je al snel anderhalf uur bezig. Bijvoorbeeld.
Deuce92zondag 15 februari 2015 @ 16:55
Ja, maar gewoon wat roepen is makkelijker. Zo leert iedereen toch liften. :@
Atemnozondag 15 februari 2015 @ 17:04
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 16:52 schreef Snakey het volgende:

[..]

Volledig afhankelijk van wat je doet. Als je een zware PL training doet met redelijk lange rusttijden ben je al snel anderhalf uur bezig. Bijvoorbeeld.
Ja het is niet zo zwart wit idd.
MagnumPIzondag 15 februari 2015 @ 18:09
Haai! :)

Ik kom even jullie mening vragen. Na een periode van ongeveer 9 maanden door omstandigheden niet meer in een gym te zijn geweest, ga ik weer eens beginnen met liften.

Vóór mn break volgde ik strak een push/pull/legs schema. M'n lifts rond die periode:
Bench Press 5x95
Overhead Press 5x45
Squat 5x110
Deadlift 5x130

Ik wil beginnen met 3 keer in de week, maar door verplichtingen kan ik soms maar 2 keer. Ook wil ik geen uren pwr training in de gym doorbrengen. Naar binnen, knallen, weer naar buiten. Ik wil dan ook liften volgens een no-nonsense schema dat een klein beetje ruimte laat en niet al te strak is.

Ik twijfel tussen stronglifts 5x5, Wendler 5/3/1 en Texas Method. Wat denken jullie?
Atemnozondag 15 februari 2015 @ 19:37
Nette stats. Ik zou een maand SS doen en dab weer PPL of meteen PPL. Dat win je snel terug. Wel goed blijven eten?
MagnumPIzondag 15 februari 2015 @ 19:45
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 19:37 schreef Atemno het volgende:
Nette stats. Ik zou een maand SS doen en dab weer PPL of meteen PPL. Dat win je snel terug. Wel goed blijven eten?
Dat blijven eten heeft me de afgelopen maanden een buikje opgeleverd. :')

Ik denk er zelf over om te beginnen met stronglifts: korte tijd in de gym, simpel schema, snelle progressie. Even wat anders dan PPL. En daarnaast: lekker veel squatten. Ik heb nog getwijfeld met 5/3/1/, maar dat is in mijn ogen toch meer geschikt voor lifters die echt gevorderd zijn: langzame progressie.
Nelvalhilzondag 15 februari 2015 @ 20:06
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 11:23 schreef Xa1pt het volgende:
Met 1/2x per week trainen moet je ook niet teveel vooruitgang verwachten.
Daarom ben ik de afgelopen 4-5 weken 2/3/4 keer geweest, dat had ik er misschien nog wel bij mogen zetten :)
fathankzondag 15 februari 2015 @ 20:16
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 18:09 schreef MagnumPI het volgende:
Haai! :)

Ik kom even jullie mening vragen. Na een periode van ongeveer 9 maanden door omstandigheden niet meer in een gym te zijn geweest, ga ik weer eens beginnen met liften.

Vóór mn break volgde ik strak een push/pull/legs schema. M'n lifts rond die periode:
Bench Press 5x95
Overhead Press 5x45
Squat 5x110
Deadlift 5x130

Ik wil beginnen met 3 keer in de week, maar door verplichtingen kan ik soms maar 2 keer. Ook wil ik geen uren pwr training in de gym doorbrengen. Naar binnen, knallen, weer naar buiten. Ik wil dan ook liften volgens een no-nonsense schema dat een klein beetje ruimte laat en niet al te strak is.

Ik twijfel tussen stronglifts 5x5, Wendler 5/3/1 en Texas Method. Wat denken jullie?
Dat bench press je favoriete oefening is. Besteed meer aandacht aan je achterkant en benen
BredeBroederzondag 15 februari 2015 @ 20:21
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:16 schreef fathank het volgende:

[..]

Dat bench press je favoriete oefening is. Besteed meer aandacht aan je achterkant en benen
DL en SQ zijn best redelijk imo
Snakeyzondag 15 februari 2015 @ 20:24
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:21 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

DL en SQ zijn best redelijk imo
Het is behoorlijk uit balans. Met zo´n bench zou zijn squat en DL een stuk hoger moeten zijn.
fathankzondag 15 februari 2015 @ 20:26
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:21 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

DL en SQ zijn best redelijk imo
Niet met zo'n bench press. Dan ben je een Fido Dido. Met zo'n bp zou je net gemak 160 kg deadliften als je in verhouding bent.
Phaelanx_NLzondag 15 februari 2015 @ 20:27
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:24 schreef Snakey het volgende:

[..]

Het is behoorlijk uit balans. Met zo´n bench zou zijn squat en DL een stuk hoger moeten zijn.
Ik heb bijna dezelfde stats, alleen m'n ohp is hoger, en DL ook wat (150x5)

Leg inderdaad wel wat meer nadruk op upperbody work tegenover leg/back.
Snakeyzondag 15 februari 2015 @ 20:31
OHP ligt normaal gesproen tussen de 65 en iets minder dan 70% van je bench. Mits je OHP genoeg traint uiteraard. Niet iedereen doet dat.
MagnumPIzondag 15 februari 2015 @ 20:33
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:16 schreef fathank het volgende:

[..]

Dat bench press je favoriete oefening is. Besteed meer aandacht aan je achterkant en benen
Da's waar. Altijd al wat problemen gehad met de form bij squat en deadlift.

Maar goed, stroglifts dus. Veel squatten en daarbij van begin af aan mn form perfectioneren.
fathankzondag 15 februari 2015 @ 20:58
Toevoeging:

Je zult vast vooruitgang boeken maar 'een niet zo strak schema' volgen past meer in t fitness-topic imho.

Of fuckaroundities.
MagnumPIzondag 15 februari 2015 @ 21:11
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:58 schreef fathank het volgende:
Toevoeging:

Je zult vast vooruitgang boeken maar 'een niet zo strak schema' volgen past meer in t fitness-topic imho.

Of fuckaroundities.
Neenee, absoluut geen fuckaroundities. Wat ik bedoel is: of ik train 3 keer, soms 2 keer per week, of ik train niet. Dan train ik liever onregelmatig (maar wel serieus). En dan kan ik geen schema gebruiken waarbij ik per sé 3 keer per week moét trainen.
Deuce92zondag 15 februari 2015 @ 21:13
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:11 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

Neenee, absoluut geen fuckaroundities. Wat ik bedoel is: of ik train 3 keer, soms 2 keer per week, of ik train niet. Dan train ik liever onregelmatig (maar wel serieus). En dan kan ik geen schema gebruiken waarbij ik per sé 3 keer per week moét trainen.
Zou dan gewoon full body doen.
Ethanoliczondag 15 februari 2015 @ 21:14
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:13 schreef Deuce92 het volgende:

[..]

Zou dan gewoon full body doen.
True.
MagnumPIzondag 15 februari 2015 @ 21:17
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:13 schreef Deuce92 het volgende:

[..]

Zou dan gewoon full body doen.
Stronglifts dus. Opgelost.
BredeBroederzondag 15 februari 2015 @ 21:22
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 20:26 schreef fathank het volgende:

[..]

Niet met zo'n bench press. Dan ben je een Fido Dido. Met zo'n bp zou je net gemak 160 kg deadliften als je in verhouding bent.
Mijn deadlift is dan ook absurd uit balans met 145 vs een 60kg paused bench
Ethanoliczondag 15 februari 2015 @ 21:26
Bench is ook gewoon een kut oefening.
Lightweightzondag 15 februari 2015 @ 21:29
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:26 schreef Ethanolic het volgende:
Bench is ook gewoon een kut oefening.
Is voor mij de leukste oefening, maar gaat nog niet zoals ik wil. Heb het idee dat m'n rug te weinig buff is om boven de 90 te gaan reppen met de bench. Meer massa en latkussentjes nodig daar. :D
MagnumPIzondag 15 februari 2015 @ 21:32
Ik denk dat bij mij de squat en deadlift vooral ook tussen de oren zit. Meer deadliften bijvoorbeeld zou ik vast wel lichamelijk aan moeten kunnen, maar mentaal blokkeer ik ergens.
Atemnozondag 15 februari 2015 @ 21:34
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:22 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

Mijn deadlift is dan ook absurd uit balans met 145 vs een 60kg paused bench
Dat is wel een disbalans. Hoe kan dat?
BredeBroederzondag 15 februari 2015 @ 22:02
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:34 schreef Atemno het volgende:

[..]

Dat is wel een disbalans. Hoe kan dat?
Niet genoeg benchen
stinkiezondag 15 februari 2015 @ 22:25
quote:
1s.gif Op zondag 15 februari 2015 21:11 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

Neenee, absoluut geen fuckaroundities. Wat ik bedoel is: of ik train 3 keer, soms 2 keer per week, of ik train niet. Dan train ik liever onregelmatig (maar wel serieus). En dan kan ik geen schema gebruiken waarbij ik per sé 3 keer per week moét trainen.
full body idd.

Of een ub/lb als je trainingsdagen achter elkaar liggen. Aangezien mijn trainingsdagen ook redelijk onregelmatig zijn combineer ik die twee nog wel eens
Lightweightzondag 15 februari 2015 @ 22:39
Elke derde dag benchen
Elke vierde dag squatten en deadliften (oftewel om de dag squat/DL cyclen, nooit op dezelfde dag)
Elke zesde dag OHP'en

Dus bv dag 1 t/m 12:

1 Bench Squat
2 Rust
3 Deadlift
4 Bench OHP
5 Squat
6 Rust
7 Bench Deadlift
8 Rust
9 Squat
10 Bench OHP
11 Deadlift
12 Rust

Repeat

Voor de rest supportive lifts die een beetje rondom die compound dagen heen kunnen, bv tricep pushdowns op bench dag, laterals op OHP, gmornings op squat etc.

Werkt aardig so far!
Nic1zondag 15 februari 2015 @ 22:49
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 14:35 schreef Phaelanx_NL het volgende:

[..]

Ah, bij mij is het zo:
1. OHP 5/3/1, OHP BBB 5*10 en 5*10 Chinup (eerste set lukt nog net 10 reps chinup, daarna vul ik ze aan met latpulldown close grip)
2. Deadlift 5/3/1, Deadlift BBB 5*10 en 5*10 Hanging Leg raises
3. Bench 5/3/1, Bench 5*10 en 5*10 Dumbell Row
4. Squats 5/3/1, Squat 5*10 en 5* 10 Leg curls
Bedenk wel dat je zelf je accessory kunt invullen (je laatste rij), afhankelijk van je zwakke punten, en je main lifts kunt omdraaien (zoals fathank aangeeft).

Een betere calculator is overigens hier te vinden, als je dit een tijdje gedaan hebt kun je met de opties (joker, fsl, etc) spelen om je programma aan te passen.
Phaelanx_NLzondag 15 februari 2015 @ 23:55
quote:
0s.gif Op zondag 15 februari 2015 22:49 schreef Nic1 het volgende:

[..]

Bedenk wel dat je zelf je accessory kunt invullen (je laatste rij), afhankelijk van je zwakke punten, en je main lifts kunt omdraaien (zoals fathank aangeeft).

Een betere calculator is overigens hier te vinden, als je dit een tijdje gedaan hebt kun je met de opties (joker, fsl, etc) spelen om je programma aan te passen.
Thanks voor de tip, ik ga eerst een paar maanden dit doen, en dan zal ik nog eens goed naar jouw link kijken.
BredeBroedermaandag 16 februari 2015 @ 07:38
Gewicht laatste 2 weken elke dag gestegen, en nu ineens gaat er elke dag 0.1 of 0.2 KG af, dafuq :'(
yozdmaandag 16 februari 2015 @ 11:00
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 07:38 schreef BredeBroeder het volgende:
Gewicht laatste 2 weken elke dag gestegen, en nu ineens gaat er elke dag 0.1 of 0.2 KG af, dafuq :'(
Weet je zeker dat je precies hetzelfde eet, drinkt en doet?
Mijn gewicht is in de periode vrijdag-zondag/maandag ook altijd totaal anders dan doordeweeks. Doordeweeks heb ik een vast ritme (door m'n werk) waardoor ik hetzelfde eet en vooral ook precies hetzelfde drink (vul mijn bidon op vaste tijdstippen met water). In het weekend hou ik me minder aan mijn drinkschema, waardoor mijn gewicht altijd anders is. Bovendien doe ik in het weekend hele andere dingen dan doordeweeks, waardoor ik ook meer of minder verbrand.
Die afwijking in (de trend van) het gewicht trekt altijd weer bij doordeweeks en als ik alle dagen plot in een schema, dan zie ik wel een trend (omhoog in de bulk en omlaag in de cut).

Verder: als je steeds bent aangekomen, moet je op een gegeven moment ook meer gaan eten als je zwaarder wilt worden. Je verbruikt meer.
Smoofiemaandag 16 februari 2015 @ 12:37
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 11:00 schreef yozd het volgende:

[..]

Weet je zeker dat je precies hetzelfde eet, drinkt en doet?
Mijn gewicht is in de periode vrijdag-zondag/maandag ook altijd totaal anders dan doordeweeks. Doordeweeks heb ik een vast ritme (door m'n werk) waardoor ik hetzelfde eet en vooral ook precies hetzelfde drink (vul mijn bidon op vaste tijdstippen met water). In het weekend hou ik me minder aan mijn drinkschema, waardoor mijn gewicht altijd anders is. Bovendien doe ik in het weekend hele andere dingen dan doordeweeks, waardoor ik ook meer of minder verbrand.
Die afwijking in (de trend van) het gewicht trekt altijd weer bij doordeweeks en als ik alle dagen plot in een schema, dan zie ik wel een trend (omhoog in de bulk en omlaag in de cut).

Verder: als je steeds bent aangekomen, moet je op een gegeven moment ook meer gaan eten als je zwaarder wilt worden. Je verbruikt meer.
Is ook gewoon vochtbalans en maaginhoud. Je valt geen 0.1kg vet en spieren af als je gewoon nog tegen onderhoud aan zit.
Questularmaandag 16 februari 2015 @ 12:46
Benchen is echt mn favo oefening, heerlijke oefening. OHP vind ik persoonlijk weinig aan.
Beachmaandag 16 februari 2015 @ 13:02
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 12:46 schreef Questular het volgende:
Benchen is echt mn favo oefening, heerlijke oefening. OHP vind ik persoonlijk weinig aan.
Bij mij juist andersom :P
Ser_Ciappellettomaandag 16 februari 2015 @ 13:06
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 12:46 schreef Questular het volgende:
Benchen is echt mn favo oefening, heerlijke oefening. OHP vind ik persoonlijk weinig aan.
Deadlift > squat > bp > ohp.

Benchpress is wel echt een sjonnie-oefening.
Questularmaandag 16 februari 2015 @ 13:07
Dan ben ik maar een sjonnie :)
Ser_Ciappellettomaandag 16 februari 2015 @ 13:08
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 13:07 schreef Questular het volgende:
Dan ben ik maar een sjonnie :)
Niks mis met een sjonnie zijn hoor.
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 13:09
DL BP en OHP zijn mijn favo's. Squats minder maar dat is vooral omdat de progressie daarmee nogal afhankelijk is van m'n been. Dat gaat in een golfbeweging waardoor progressie maken behoorlijk moeilijk is, wat nogal demotiverend is uiteraard.
Smoofiemaandag 16 februari 2015 @ 14:27
quote:
7s.gif Op maandag 16 februari 2015 13:09 schreef Snakey het volgende:
DL BP en OHP zijn mijn favo's. Squats minder maar dat is vooral omdat de progressie daarmee nogal afhankelijk is van m'n been. Dat gaat in een golfbeweging waardoor progressie maken behoorlijk moeilijk is, wat nogal demotiverend is uiteraard.
OHP vind ik juist minder. Doe het na bench en incline BP en door mn semi chronische schouder blessure kan ik maar 30 OHP doen. Miss meer als ik ervoor niet bench en incline BP doe.
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 14:37
quote:
1s.gif Op maandag 16 februari 2015 14:27 schreef Smoofie het volgende:

[..]

OHP vind ik juist minder. Doe het na bench en incline BP en door mn semi chronische schouder blessure kan ik maar 30 OHP doen. Miss meer als ik ervoor niet bench en incline BP doe.
Ik zou BP en OHP ver van elkaar weg houden. Nadat je hebt gebench pressed hoef je geen zware OHP meer te verwachten.
Questularmaandag 16 februari 2015 @ 14:42
quote:
7s.gif Op maandag 16 februari 2015 14:37 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik zou BP en OHP ver van elkaar weg houden. Nadat je hebt gebench pressed hoef je geen zware OHP meer te verwachten.
Dat heb ik inderdaad gemerkt, in mn push/pull schema heb ik BP OHP en Squat op 1 dag en BP is de oefening die ik meestal als 1ste doe, mn OHP gaat dan ook niet echt vooruit qua gewicht.
Smoofiemaandag 16 februari 2015 @ 17:13
quote:
7s.gif Op maandag 16 februari 2015 14:37 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik zou BP en OHP ver van elkaar weg houden. Nadat je hebt gebench pressed hoef je geen zware OHP meer te verwachten.
Ik doe een up/lb schema dus om mn schouders zo goed mogelijk te belasten in dat schema doe ik het na borst.
Verbositymaandag 16 februari 2015 @ 17:15
quote:
99s.gif Op zondag 15 februari 2015 01:34 schreef Nelvalhil het volgende:
Qua voeding, zoals ik al zei, heb ik géén idee. Aangezien ik ook nog een beetje groei en overdag vrij veel beweeg eet ik vrij stevig, vooral als ontbijt. Ik heb het idee dat ik vooral erg veel koolhydraten eet (bruin brood) Veder eet ik 's avonds gewoon warm, verschillend eten (al ben ik een liefhebber van pasta's :) ) Maar ik denk dat ik lang niet aan het aanbevolen 2 gram eiwitten per kilogram lichaamsgewicht kom.
Hou eens je eten bij door het in te voeren in een tracker. Bijvoorbeeld MyFitnessPal of Cron-o-meter. Dan kom je erachter of je dicht bij de 185 gram eiwitten komt, wanneer je meerdere dagen hebt bijgehouden qua eten/drinken. Van daaruit kan je aanpassingen doen zoals kwark toevoegen of andere eiwitrijke producten als dat nodig blijkt te zijn.

quote:
Veder hoor ik vaak dat het zeer verstandig is om kwark oid. te eten voor/na het sporten, vanwege de eiwitten neem ik aan? Nu ben ik natuurlijk bereid om dat te doen, maar is het dan beter om dat dagelijks, dus ook op rustdagen, aan te houden of alleen voor/na het sporten? En welk eten bevat nog meer eiwitten?
Niet zo zeer kwark. Het zijn de eiwitten die je moet nuttigen rondom je training. Of dit nou in de vorm is van vlees, vis of melkproducten is maakt niet veel uit. Eiwitten heb je ook op rustdagen nodig vanwege het herstel. Dus hou ze op deze dagen ook hoog.

quote:
En hoe kan ik mijn ontbijt vervangen wat meer voldoet aan de eisen van m'n lichaam? Of wordt bruin brood gewoon aangeraden?
Kijk eerst wat je te kort komt of juist niet. Van daaruit kan je aanpassingen doen. Het zou nogal raar zijn om allemaal aanpassingen door te voeren terwijl je geen eens weet of dit nodig is of niet. En wat/hoeveel je eet hangt ook van je doel af. Bij afvallen of aankomen heb je nog een verschil in hou je de kcals gaat invullen. Want bij aankomen heb je veel meer kcals om aan je benodigde eiwitten te komen. Dus kijk naar je doel, hoe je er op het moment voor staat(voeding tracken) en ga dan pas tweaken.

quote:
Tenslotte de oefeningen in de sportschool zelf; nu train ik vooral volgens het schema nog. Wat veel vertrouwt op apparaten, terwijl ik ook heb gehoord dat het beter is om meer met losse gewichten aan de gang te gaan en bank te drukken etc. Wat raden jullie aan? :)
Kan hier van alles gaan roepen, maar belangrijk is wat jezelf als doel voor ogen hebt. Dan kan je op basis van dat doel een schema opstellen/volgen. Dus wat wil je ermee bereiken?
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 17:16
quote:
1s.gif Op maandag 16 februari 2015 17:13 schreef Smoofie het volgende:

[..]

Ik doe een up/lb schema dus om mn schouders zo goed mogelijk te belasten in dat schema doe ik het na borst.
Je kan ook de ene UB dag nadruk op de BP, en de andere UB dag de nadruk op je OHP leggen. Maar dat moet je zelf weten uiteraard.
16metermaandag 16 februari 2015 @ 17:17
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 17:16 schreef Snakey het volgende:

[..]

Je kan ook de ene UB dag nadruk op de BP, en de andere UB dag de nadruk op je OHP leggen. Maar dat moet je zelf weten uiteraard.
the way to go imo
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 17:19
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 17:17 schreef 16meter het volgende:

[..]

the way to go imo
Zeker als je een sterke OHP wil. En die wil je in principe, want een sterkere OHP betekent ook een sterkere BP, en vice versa.
Verbositymaandag 16 februari 2015 @ 17:20
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 07:38 schreef BredeBroeder het volgende:
Gewicht laatste 2 weken elke dag gestegen, en nu ineens gaat er elke dag 0.1 of 0.2 KG af, dafuq :'(
Shit, ik weeg nu 1 kilo meer dan vanochtend! :X
SPOILER
Kijk niet zo veel na individuele dagen of een week. Bepaal de trend over meerdere weken. Anders heb je nog steeds te veel variabelen qua vocht, glycogeen, maaginhoud etc. Net als 1/2 dag aan het bier niet catastrofaal is. Anders zou ik een groot probleem hebben, laat staan onze Drinky :P
Nelvalhilmaandag 16 februari 2015 @ 17:43
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 17:15 schreef Verbosity het volgende:

[..]

Hou eens je eten bij door het in te voeren in een tracker. Bijvoorbeeld MyFitnessPal of Cron-o-meter. Dan kom je erachter of je dicht bij de 185 gram eiwitten komt, wanneer je meerdere dagen hebt bijgehouden qua eten/drinken. Van daaruit kan je aanpassingen doen zoals kwark toevoegen of andere eiwitrijke producten als dat nodig blijkt te zijn.

[..]

Niet zo zeer kwark. Het zijn de eiwitten die je moet nuttigen rondom je training. Of dit nou in de vorm is van vlees, vis of melkproducten is maakt niet veel uit. Eiwitten heb je ook op rustdagen nodig vanwege het herstel. Dus hou ze op deze dagen ook hoog.

[..]

Kijk eerst wat je te kort komt of juist niet. Van daaruit kan je aanpassingen doen. Het zou nogal raar zijn om allemaal aanpassingen door te voeren terwijl je geen eens weet of dit nodig is of niet. En wat/hoeveel je eet hangt ook van je doel af. Bij afvallen of aankomen heb je nog een verschil in hou je de kcals gaat invullen. Want bij aankomen heb je veel meer kcals om aan je benodigde eiwitten te komen. Dus kijk naar je doel, hoe je er op het moment voor staat(voeding tracken) en ga dan pas tweaken.

[..]

Kan hier van alles gaan roepen, maar belangrijk is wat jezelf als doel voor ogen hebt. Dan kan je op basis van dat doel een schema opstellen/volgen. Dus wat wil je ermee bereiken?
Bedankt voor de uitgebreide reactie :)

Ik wist niet dat er zoiets bestond als zo'n website om alles bij te houden, meteen maar een account aangemaakt! Zal het de komende dagen goed bij houden, zal ook even informeren bij m'n sportschool voor een eventueel uitgebreid schema.
stinkiemaandag 16 februari 2015 @ 17:48
Bij fysio geweest. Inderdaad weer een rib die verschoven is. Kut bench, dar gong het vorige keer ook door mis
Verbositymaandag 16 februari 2015 @ 17:50
quote:
99s.gif Op maandag 16 februari 2015 17:43 schreef Nelvalhil het volgende:

[..]

Bedankt voor de uitgebreide reactie :)

Ik wist niet dat er zoiets bestond als zo'n website om alles bij te houden, meteen maar een account aangemaakt! Zal het de komende dagen goed bij houden, zal ook even informeren bij m'n sportschool voor een eventueel uitgebreid schema.
Succes ermee ;)

Weet nu nog steeds niet wat je doel is qua training of voeding. Waar wil je de focus op leggen? Kracht, uithoudingsvermogen, spiermassa, afvallen etc.?
Phaelanx_NLmaandag 16 februari 2015 @ 18:00
Kortingscode voor https://www.bulkpowders.nl die ik bij m'n bestelling kreeg: BLVH15

Onbeperkt te gebruiken geloof ik, voor 5 euro korting vanaf 15 euro besteding. Prima winkel.
Nelvalhilmaandag 16 februari 2015 @ 18:01
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 17:50 schreef Verbosity het volgende:

[..]

Succes ermee ;)

Weet nu nog steeds niet wat je doel is qua training of voeding. Waar wil je de focus op leggen? Kracht, uithoudingsvermogen, spiermassa, afvallen etc.?
Gaan kracht en spiermassa niet samen? Spiermassa is iig. wel mijn doel
Verbositymaandag 16 februari 2015 @ 18:20
quote:
99s.gif Op maandag 16 februari 2015 18:01 schreef Nelvalhil het volgende:

[..]

Gaan kracht en spiermassa niet samen? Spiermassa is iig. wel mijn doel
Kracht en spiermassa gaan inderdaad samen, alleen kan je de focus op een van de twee leggen. Zo zijn er een aantal verschillende takken in de krachttraining.

Bodybuilder: Puur op spiermassa gericht. Zo groot, symmetrisch en estetisch zijn is meestal het doel.

Powerlifter: Zo sterk mogelijk op de volgende 3 oefeningen: Squat, Bench Press en Deadlifts. Dit zijn namelijk de onderdelen welke voorbij komen in een wedstrijd.

Strongman: Net als de powerlifter is het doel zo sterk mogelijk zijn, maar dan over meerdere oefeningen/onderdelen zoals Yoke runs, Atlas stones, Farmer Carries, Overhead press etc.

Olympisch Gewichtheffen: Er zijn slechts twee oefeningen waar ze op worden beoordeeld. De Clean & Jerk en de Snatch. Bedoeling hierbij is om het gewicht zo explosief mogelijk te bewegen terwijl je er zelf onder duikt.

Crossfit: Al het bovenstaande gecombineerd. Zodat ze overal goed in zijn. Het nadeel is tegelijk dat ze nergens in uitblinken. Het doel hierbij is om zowel het uithoudingsvermogen, kracht, flexibiliteit etc allemaal te vergroten.

All deze groepen zullen zich richten op meer kracht & spiermassa. Echter is het einddoel telkens anders
Nelvalhilmaandag 16 februari 2015 @ 18:30
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 18:20 schreef Verbosity het volgende:

[..]

Kracht en spiermassa gaan inderdaad samen, alleen kan je de focus op een van de twee leggen. Zo zijn er een aantal verschillende takken in de krachttraining.

Bodybuilder: Puur op spiermassa gericht. Zo groot, symmetrisch en estetisch zijn is meestal het doel.

Powerlifter: Zo sterk mogelijk op de volgende 3 oefeningen: Squat, Bench Press en Deadlifts. Dit zijn namelijk de onderdelen welke voorbij komen in een wedstrijd.

Strongman: Net als de powerlifter is het doel zo sterk mogelijk zijn, maar dan over meerdere oefeningen/onderdelen zoals Yoke runs, Atlas stones, Farmer Carries, Overhead press etc.

Olympisch Gewichtheffen: Er zijn slechts twee oefeningen waar ze op worden beoordeeld. De Clean & Jerk en de Snatch. Bedoeling hierbij is om het gewicht zo explosief mogelijk te bewegen terwijl je er zelf onder duikt.

Crossfit: Al het bovenstaande gecombineerd. Zodat ze overal goed in zijn. Het nadeel is tegelijk dat ze nergens in uitblinken. Het doel hierbij is om zowel het uithoudingsvermogen, kracht, flexibiliteit etc allemaal te vergroten.

All deze groepen zullen zich richten op meer kracht & spiermassa. Echter is het einddoel telkens anders
Dan denk ik dat mijn doelen wel liggen bij 'Crossfit' Maar dan niet hardcore 4 uur per dag trainen, maar met mate. Gewoon een gespierder lichaam
Deuce92maandag 16 februari 2015 @ 18:57
quote:
99s.gif Op maandag 16 februari 2015 18:30 schreef Nelvalhil het volgende:

[..]

Dan denk ik dat mijn doelen wel liggen bij 'Crossfit' Maar dan niet hardcore 4 uur per dag trainen, maar met mate. Gewoon een gespierder lichaam
Ik denk dat niemand hier je zal aanraden om 4 uur per dag te trainen. Tenzij je een marathon wil gaan lopen ofzo, maar dan zit je in dit topic sowieso verkeerd. :P
Qweamaandag 16 februari 2015 @ 19:12
\O/ Ik val in de fitness catagorie. Vet was geen 22/23 maar 20.7%. Donderdag beginnen met een confusion schema. Ik zit momenteel veel te achterlijk lang in de gym :') En fasted cardio, morgen mee beginnen.
fathankmaandag 16 februari 2015 @ 19:26
Confusion schema? Om je lichaam in de war te brengen ofzo?

If So; :')
Nelvalhilmaandag 16 februari 2015 @ 19:28
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 18:57 schreef Deuce92 het volgende:

[..]

Ik denk dat niemand hier je zal aanraden om 4 uur per dag te trainen. Tenzij je een marathon wil gaan lopen ofzo, maar dan zit je in dit topic sowieso verkeerd. :P
:D Zal waarschijnlijk wel zo zijn. Maar je begrijpt m'n punt :)
Verbositymaandag 16 februari 2015 @ 19:30
Ja, want spieren raken naar 6 weken gewend aan een oefening. Dat weet toch iedereen? _O-
Phaelanx_NLmaandag 16 februari 2015 @ 19:31
muscleconfusion.png
Nelvalhilmaandag 16 februari 2015 @ 19:33
quote:
_O-
Qweamaandag 16 februari 2015 @ 19:40
quote:
1s.gif Op maandag 16 februari 2015 19:26 schreef fathank het volgende:
Confusion schema? Om je lichaam in de war te brengen ofzo?

If So; :')
Nope. Zelfde naam, maar niet dat schema. Heb hem ook nog niet gezien trouwens. Morgen had ze het allemaal klaar.

Zondag definitieve klasse indeling door Desiree Dumpel en dan maar eens kijken hoe verder.
fathankmaandag 16 februari 2015 @ 19:48
quote:
14s.gif Op maandag 16 februari 2015 19:40 schreef Qwea het volgende:

[..]

Nope. Zelfde naam, maar niet dat schema. Heb hem ook nog niet gezien trouwens. Morgen had ze het allemaal klaar.

Zondag definitieve klasse indeling door Desiree Dumpel en dan maar eens kijken hoe verder.
Nu is me nog steeds niet duidelijk wat een confusion-schema is..
Ethanolicmaandag 16 februari 2015 @ 19:51
quote:
_O-
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 19:57
quote:
1s.gif Op maandag 16 februari 2015 19:48 schreef fathank het volgende:

[..]

Nu is me nog steeds niet duidelijk wat een confusion-schema is..
Geblinddoekt circuitjes doen?
Ethanolicmaandag 16 februari 2015 @ 20:03
quote:
5s.gif Op maandag 16 februari 2015 19:57 schreef Snakey het volgende:

[..]

Geblinddoekt circuitjes doen?
Ik train wel eens rug op maandag. IN DE WAR DAT MIJN SPIEREN ZIJN!! Echt dikke shock gains of peace.
Atemnomaandag 16 februari 2015 @ 20:17
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 20:03 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Ik train wel eens rug op maandag. IN DE WAR DAT MIJN SPIEREN ZIJN!! Echt dikke shock gains of peace.
Zelfs Arnold S. geeft het advies om dat te doen(muscle confusion). Sinds ik ze confuse door xxl whey te nemen ipv b&f maak ik de gains van mn leven.
Ser_Ciappellettomaandag 16 februari 2015 @ 20:19
quote:
Brotip: tellen in een andere taal kan helpen. Niet met verwarring of zo, maar omdat je dan rustiger je reps doet en je je hersenen kunt afleiden. Voor mij werkt het vrij aardig.
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 20:21
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 20:19 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Brotip: tellen in een andere taal kan helpen. Niet met verwarring of zo, maar omdat je dan rustiger je reps doet en je je hersenen kunt afleiden. Voor mij werkt het vrij aardig.
Dat is gewoon luiheid. Verder dan drie kom je niet in een andere taal.
Ser_Ciappellettomaandag 16 februari 2015 @ 20:23
quote:
6s.gif Op maandag 16 februari 2015 20:21 schreef Snakey het volgende:

[..]

Dat is gewoon luiheid. Verder dan drie kom je niet in een andere taal.
Wut? Ik kan in het Frans tot 69 tellen.

Un deux trois soixante-neuf
fathankmaandag 16 februari 2015 @ 20:32
Ik ben al die grappen en grollen beu. Ik stop met fok.

Aub geen pm/dm ik lees ze toch niet.
Snorrenbaardmaandag 16 februari 2015 @ 20:32
Carnaval en fitness gaat niet zo lekker samen :')
Atemnomaandag 16 februari 2015 @ 20:35
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 20:32 schreef Snorrenbaard het volgende:
Carnaval en fitness gaat niet zo lekker samen :')
Joh :')
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 21:15
Ik moet echt eens stoppen met zware rackpulls dubbel overhand pakken. Nu al de zoveelste keer dat en een dag of een paar dagen later wakker wordt met een pijnlijke stijve nek. Kan bijna geen auto meer rijden.
Ethanolicmaandag 16 februari 2015 @ 21:24
quote:
9s.gif Op maandag 16 februari 2015 21:15 schreef Snakey het volgende:
Ik moet echt eens stoppen met zware rackpulls dubbel overhand pakken. Nu al de zoveelste keer dat en een dag of een paar dagen later wakker wordt met een pijnlijke stijve nek. Kan bijna geen auto meer rijden.
Oh, is dat het.
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 21:28
quote:
10s.gif Op maandag 16 februari 2015 21:24 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Oh, is dat het.
Jah, kan niks anders bedenken.
Snakeymaandag 16 februari 2015 @ 21:32
Vicks helpt goed trouwens.Al moet je het er wel elk uur op smeren.
Lightweightmaandag 16 februari 2015 @ 22:36


Bovenstaande ( 44:25 ) tricep oefening vandaag gedaan. Voelt zo goed! Permanente aanvulling op m'n schedule. Helemaal uitgeblust. :D
Deuce92maandag 16 februari 2015 @ 22:38
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 22:36 schreef Lightweight het volgende:


Bovenstaande ( 44:25 ) tricep oefening vandaag gedaan. Voelt zo goed! Permanente aanvulling op m'n schedule. Helemaal uitgeblust. :D
Wat is het verschil met gewoon staand? Dat je niet kunt zwaaien met je lichaam?
Lightweightmaandag 16 februari 2015 @ 22:41
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 22:38 schreef Deuce92 het volgende:

[..]

Wat is het verschil met gewoon staand? Dat je niet kunt zwaaien met je lichaam?
Staand doet het voor mij veel minder, maar kan ook zijn dat ik wellicht teveel met de rest van m'n lichaam compenseer wat door een incline bench (gedeeltelijk) wordt voorkomen/opgevangen.
star_gazerdinsdag 17 februari 2015 @ 07:57
Man man man wat heb ik een pleurishekel aan squatten.

Ik kan het gewoon niet :r

BW: 79kg
Deadlift: 3x6x135kg
Bench: 3x8x80kg
Squat: 3x8x85kg dafuq. Moet minstens 100 zijn.

En ik probeer het al een behoorlijke tijd...

Aan het eind van leg day doe ik tegenwoordig maar lekker zware leg presses,anders krijgen mijn benen simpelweg geen goede workout.

Squatten ligt me niet.
fathankdinsdag 17 februari 2015 @ 08:01
quote:
8s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 07:57 schreef star_gazer het volgende:
Man man man wat heb ik een pleurishekel aan squatten.

Ik kan het gewoon niet :r

BW: 79kg
Deadlift: 3x6x135kg
Bench: 3x8x80kg
Squat: 3x8x85kg dafuq. Moet minstens 100 zijn.

En ik probeer het al een behoorlijke tijd...

Aan het eind van leg day doe ik tegenwoordig maar lekker zware leg presses,anders krijgen mijn benen simpelweg geen goede workout.

Squatten ligt me niet.
Hebben ze geen fatsoenlijke trainers in je gym die je kunnen helpen? Was toch een behoorlike gym waar je traint (Zo'n Madonna-gym toch?)
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 08:59
quote:
8s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 07:57 schreef star_gazer het volgende:
Man man man wat heb ik een pleurishekel aan squatten.

Ik kan het gewoon niet :r

BW: 79kg
Deadlift: 3x6x135kg
Bench: 3x8x80kg
Squat: 3x8x85kg dafuq. Moet minstens 100 zijn.

En ik probeer het al een behoorlijke tijd...

Aan het eind van leg day doe ik tegenwoordig maar lekker zware leg presses,anders krijgen mijn benen simpelweg geen goede workout.

Squatten ligt me niet.
Brotip: het geheim van een goede squat zit in de ademhaling. Aan het begin van de lift zorg je dat je goed staat (voeten op schouderwijdte, ellebogen ingestopt, je kent dat wel). Je ademt voorzichtig uit, maar niet helemaal. Als je de lift inzet, breek je bij de heupen en adem je diep in. Op het moment dat je parallel (of verder) zit, duw je alle lucht zo diep mogelijk naar beneden. Tegelijk duw je vanuit je hakken omlaag. Op het moment dat je heupen je knieën gepasseerd zijn (parallel), ram je ze naar voren. Pas als je weer helemaal recht staat, adem je langzaam uit.

Als je goed de lucht in je onderlijf duwt, zul je merken dat je rug veel stabieler is. Veel mensen gaan, zeker tijdens een high bar, met hun heupen omhoog terwijl ze hun schouders op dezelfde plek houden. Dan ben je op het einde meer een goodmorning aan het doen dan een squat. Met goede intra-abdominale druk wordt dat veel minder. Daarnaast krijg je met zo'n strakke core echt het gevoel dat de energie rechtstreeks van je voeten naar de bar gaat.

Je kunt dat eventueel oefenen met een belt, dan heb je eerder het gevoel dat je goede intra-abdominale druk hebt. Zorg ook dat je je adem tijdens de hele excentrische beweging inhoudt: als je uitademt voordat je rechtop staat, zul je sterretjes zien.

Voor zover ome Ser's broscience-uurtje.
BredeBroederdinsdag 17 februari 2015 @ 09:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 08:59 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Brotip: het geheim van een goede squat zit in de ademhaling. Aan het begin van de lift zorg je dat je goed staat (voeten op schouderwijdte, ellebogen ingestopt, je kent dat wel). Je ademt voorzichtig uit, maar niet helemaal. Als je de lift inzet, breek je bij de heupen en adem je diep in. Op het moment dat je parallel (of verder) zit, duw je alle lucht zo diep mogelijk naar beneden. Tegelijk duw je vanuit je hakken omlaag. Op het moment dat je heupen je knieën gepasseerd zijn (parallel), ram je ze naar voren. Pas als je weer helemaal recht staat, adem je langzaam uit.

Als je goed de lucht in je onderlijf duwt, zul je merken dat je rug veel stabieler is. Veel mensen gaan, zeker tijdens een high bar, met hun heupen omhoog terwijl ze hun schouders op dezelfde plek houden. Dan ben je op het einde meer een goodmorning aan het doen dan een squat. Met goede intra-abdominale druk wordt dat veel minder. Daarnaast krijg je met zo'n strakke core echt het gevoel dat de energie rechtstreeks van je voeten naar de bar gaat.

Je kunt dat eventueel oefenen met een belt, dan heb je eerder het gevoel dat je goede intra-abdominale druk hebt. Zorg ook dat je je adem tijdens de hele excentrische beweging inhoudt: als je uitademt voordat je rechtop staat, zul je sterretjes zien.

Voor zover ome Ser's broscience-uurtje.
Mijn stance is net aan hip width, verschilt per persoon
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 09:04
quote:
1s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 09:03 schreef BredeBroeder het volgende:

[..]

Mijn stance is net aan hip width, verschilt per persoon
Dat lijkt me erg ongemakkelijk. Dan zit je letterlijk op je eigen hakken te squatten.
BredeBroederdinsdag 17 februari 2015 @ 09:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 09:04 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Dat lijkt me erg ongemakkelijk. Dan zit je letterlijk op je eigen hakken te squatten.
nee hoor, voeten naar buiten draaien en omhoog wanneer je hams je kuiten raken
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 10:03
quote:
8s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 07:57 schreef star_gazer het volgende:
Man man man wat heb ik een pleurishekel aan squatten.

Ik kan het gewoon niet :r

BW: 79kg
Deadlift: 3x6x135kg
Bench: 3x8x80kg
Squat: 3x8x85kg dafuq. Moet minstens 100 zijn.

En ik probeer het al een behoorlijke tijd...

Aan het eind van leg day doe ik tegenwoordig maar lekker zware leg presses,anders krijgen mijn benen simpelweg geen goede workout.

Squatten ligt me niet.
Wat fathank zegt, je hebt hulp nodig met je form. Als het aan je core ligt, begin eens met ab wheels en KB swings.
yozddinsdag 17 februari 2015 @ 10:46
Ik heb gisteren voor het eerst (cable) tricep pushdowns gedaan als vervanging voor een apparaat waarmee ik tricep dips deed. Bij de oefening voelde ik, naast mijn triceps natuurlijk, heel erg mijn bovenrug (vlak onder mijn nek). Doe ik het dan te verkrampt of hoort dat erbij?

Ik deed de oefening overigens op het einde van mijn ub training.
fathankdinsdag 17 februari 2015 @ 10:51
Oefening te zwaar, ga je met je gewicht er in hangen als het ware waardoor je rug gaat verkrampen.

Lichter pakken en puur vanuit de triceps werken zonder er een compound-oefening van te maken.
MagnumPIdinsdag 17 februari 2015 @ 10:57
Morgen na 9 maanden weer eens de gym van binnen bekijken. Vandaag is ie nog dicht. Carnaval :')

Ik heb m'n schema gebaseerd op GreySkull. Goed boek.

Ben benieuwd hoever mn 1/5 RN's op de compounds zijn gezakt. Ik ga maar eens laag inzetten, goed op de form letten en vooral niet te snel progressie willen maken.
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 10:58
Zo, 3x185 gedeadlift. En dat met een lichte verkoudheid. De 1x200 komt in zicht.
Ethanolicdinsdag 17 februari 2015 @ 11:21


[ Bericht 100% gewijzigd door Ethanolic op 17-02-2015 11:22:20 ]
star_gazerdinsdag 17 februari 2015 @ 12:50
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 10:03 schreef Snakey het volgende:

[..]

Wat fathank zegt, je hebt hulp nodig met je form. Als het aan je core ligt, begin eens met ab wheels en KB swings.
Hoe kan ik 170kg deadliften emt een zwakke core.
fathankdinsdag 17 februari 2015 @ 13:15
Zit het probleem ook niet in een stukje lenigheid/mobiliteit?
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 13:40
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 12:50 schreef star_gazer het volgende:

[..]

Hoe kan ik 170kg deadliften emt een zwakke core.
De druk van een zware bar op je rug is iets anders dan een zware pull. Ik zou het anders stellen als ik jouw was. Hoe kan je 3x8x180kg leg pressen, maar geen 100 kilo squaten?
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 13:52
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:40 schreef Snakey het volgende:

[..]

De druk van een zware bar op je rug is iets anders dan een zware pull. Ik zou het anders stellen als ik jouw was. Hoe kan je 3x8x180kg leg pressen, maar geen 100 kilo squaten?
Als hij zelf +100kg weegt. Bij een squat neem je een heel deel lichaamsgewicht mee, bij een leg press veel minder.
Deuce92dinsdag 17 februari 2015 @ 13:55
Gewicht op een legpress zegt vaak sowieso weinig. Verhoudingen dit dat.
fathankdinsdag 17 februari 2015 @ 13:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:52 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Als hij zelf +100kg weegt. Bij een squat neem je een heel deel lichaamsgewicht mee, bij een leg press veel minder.
Alleen weegt ie geen 100+ kg

quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:55 schreef Deuce92 het volgende:
Gewicht op een legpress zegt vaak sowieso weinig tot niets. Verhoudingen dit dat.
https://www.google.nl/sea(...)gagF&ved=0CAYQ_AUoAQ

kijk alleen al hoeveel verschillende er zijn. En dan is er nog de staat van onderhoud. Hoe soepel loopt alles nog etc.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 13:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:52 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Als hij zelf +100kg weegt. Bij een squat neem je een heel deel lichaamsgewicht mee, bij een leg press veel minder.
Zeg je nou dat ik bijna 200 kilo squat? :')
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 13:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:55 schreef Deuce92 het volgende:
Gewicht op een legpress zegt vaak sowieso weinig. Verhoudingen dit dat.
Tuurlijk zitten daar een hoop variabelen in, maar het geeft wel in zekere mate de kracht in de benen aan.
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 13:57
quote:
10s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:55 schreef Snakey het volgende:

[..]

Zeg je nou dat ik bijna 200 kilo squat? :')
Huh? Nee hoor. Hoezo?
Deuce92dinsdag 17 februari 2015 @ 14:00
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:56 schreef Snakey het volgende:

[..]

Tuurlijk zitten daar een hoop variabelen in, maar het geeft wel in zekere mate de kracht in de benen aan.
Dat kan ja. Maar 3x8x180 zegt niet veel. Er zijn legpresses waar je zo 50% meer gewicht bij kunt pakken dan andere.

Vandaar dat het niet raar hoeft te zijn dat hij geen 100kg kan squatten @ 80kg btw.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 14:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:57 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Huh? Nee hoor. Hoezo?
Als ik (deel) van m'n BW mee moet rekenen in mijn squat van 110 zit ik al snel aan de 200. :P
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 14:05
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:00 schreef Deuce92 het volgende:

[..]

Dat kan ja. Maar 3x8x180 zegt niet veel. Er zijn legpresses waar je zo 50% meer gewicht bij kunt pakken dan andere.

Vandaar dat het niet raar hoeft te zijn dat hij geen 100kg kan squatten @ 80kg btw.
Fair enough.

Het komt er in ieder geval op neer dat als je squat ergens blijft plakken het meestal je techniek, zwakke core of zoals fathank zegt mobiliteit is. Je moet dan op zoek naar je zwakte, want die zit er op zeker ergens.
Ethanolicdinsdag 17 februari 2015 @ 14:07
Ik dacht dat je al 120kg+ zat star?
kaasplankjedinsdag 17 februari 2015 @ 14:20
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:05 schreef Snakey het volgende:

[..]

Fair enough.

Het komt er in ieder geval op neer dat als je squat ergens blijft plakken het meestal je techniek, zwakke core of zoals fathank zegt mobiliteit is. Je moet dan op zoek naar je zwakte, want die zit er op zeker ergens.
Hmm ja ik heb het precies andersom eigenlijk pak met squat makkelijk 30/40 kg meer dan met deadliften. Ligt aan mijn rug, scoliose.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 14:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:20 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

Hmm ja ik heb het precies andersom eigenlijk pak met squat makkelijk 30/40 kg meer dan met deadliften. Ligt aan mijn rug, scoliose.
Oh okee. Ernstige bocht?
kaasplankjedinsdag 17 februari 2015 @ 14:27
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:24 schreef Snakey het volgende:

[..]

Oh okee. Ernstige bocht?
Je ziet het als ik voor de spiegel sta en ik draag een slimfit overhemd, het komt door iets beenlengteverschil 15mm ofzo, daardoor staat mijn bekken niet recht, heb er verder niet veel last van alleen wat rugpijn soms maar zolang ik blijf trainen gaat het goed.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 14:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:27 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

Je ziet het als ik voor de spiegel sta en ik draag een slimfit overhemd komt door iets beenlengteverschil 15mm ofzo, daardoor staat mijn bekken niet recht, heb er verder niet veel last van alleen wat rugpijn soms maar zolang ik blijf trainen gaat het goed.
Ik las er net even snel wat over, maar sporten en zeker spierkracht onderhouden is belangrijk. Dus ik kan me voorstellen dat trainen je goed doet.
kaasplankjedinsdag 17 februari 2015 @ 14:32
Ja vooral deadliften is goed, merk dat ook doordat dat de zwakke plek is moet je die eigenlijk extra pakken.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 14:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:32 schreef kaasplankje het volgende:
Ja vooral deadliften is goed, merk dat ook doordat dat de zwakke plek is moet je die eigenlijk extra pakken.
Back extentions misschien dan ook?
Broempoedinsdag 17 februari 2015 @ 14:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:32 schreef kaasplankje het volgende:
Ja vooral deadliften is goed, merk dat ook doordat dat de zwakke plek is moet je die eigenlijk extra pakken.
Is dat een algemeen geaccepteerd feit in dit geval? Of heb je dat zelf bedacht?
Ik was laatste 3 jaar vol aan het squatten en deadliften (SQ 5x5 140kg DL 1x5 190kg) maar heb 4 maanden geleden ontdekt dat ook ik lichte scoliose heb (11 graden Cobb gemeten in ziekenhuis). Mij werd fysiotherapie aangeraden, ben nog niet geweest dus weet ook de reden niet van mijn scoliose. Ben eigenlijk sindsdien bang om zwaar te trainen en heb ook last van een soort van mentale angst dat ik het erger maak door bepaalde oefeningen te doen. Heb verder geen klachten, maar de schrik voor progressie zit er bij mij wel in (21 jaar).
kaasplankjedinsdag 17 februari 2015 @ 14:59
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:35 schreef Snakey het volgende:
Back extentions
die hebben wij wel staan vind dat alleen een stomme oefening. :')

quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:56 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Is dat een algemeen geaccepteerd feit in dit geval? Of heb je dat zelf bedacht?
Ik was laatste 3 jaar vol aan het squatten en deadliften (SQ 5x5 140kg DL 1x5 190kg) maar heb 4 maanden geleden ontdekt dat ook ik lichte scoliose heb (11 graden Cobb gemeten in ziekenhuis). Mij werd fysiotherapie aangeraden, ben nog niet geweest dus weet ook de reden niet van mijn scoliose. Ben eigenlijk sindsdien bang om zwaar te trainen en heb ook last van een soort van mentale angst dat ik het erger maak door bepaalde oefeningen te doen. Heb verder geen klachten, maar de schrik voor progressie zit er bij mij wel in (21 jaar).
Meer uit eigen bevindingen. Heb er het meest last van als ik te lang in bed blijf liggen. Of als ik lang moet staan.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 15:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:56 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Is dat een algemeen geaccepteerd feit in dit geval? Of heb je dat zelf bedacht?
Ik was laatste 3 jaar vol aan het squatten en deadliften (SQ 5x5 140kg DL 1x5 190kg) maar heb 4 maanden geleden ontdekt dat ook ik lichte scoliose heb (11 graden Cobb gemeten in ziekenhuis). Mij werd fysiotherapie aangeraden, ben nog niet geweest dus weet ook de reden niet van mijn scoliose. Ben eigenlijk sindsdien bang om zwaar te trainen en heb ook last van een soort van mentale angst dat ik het erger maak door bepaalde oefeningen te doen. Heb verder geen klachten, maar de schrik voor progressie zit er bij mij wel in (21 jaar).
Wat ik er net even snel van las is het juist belangrijk om je spieren sterk te houden zodat het niet erger wordt.
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 15:02
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:02 schreef Snakey het volgende:

[..]

Als ik (deel) van m'n BW mee moet rekenen in mijn squat van 110 zit ik al snel aan de 200. :P
Dat is wel gewicht dat je verplaatst (en waarvoor je dus energie moet gebruiken), maar dat wordt gewoonlijk niet meegeteld.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 15:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:59 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

die hebben wij wel staan vind dat alleen een stomme oefening. :')

Ik kijk wel eens naar dat ding, om vervolgens te doen alsof het niet bestaat. :')

Ik doe DL, SLDL, BOR's etc, das wel genoeg. :P
Ethanolicdinsdag 17 februari 2015 @ 15:07
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:35 schreef Snakey het volgende:

[..]

Back extentions misschien dan ook?
back hyperextensions doe ik altijd even BW om mijn rug wat op te warmen. Heerlijk.
Broempoedinsdag 17 februari 2015 @ 15:08
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 15:01 schreef Snakey het volgende:

[..]

Wat ik er net even snel van las is het juist belangrijk om je spieren sterk te houden zodat het niet erger wordt.
Daar kan ik op zich inkomen, aan de andere kant waak ik voor bro-science. Het zit bijvoorbeeld ook in mijn hoofd dat als je wel een bepaalde disbalans in je lichaam hebt, je tijdens het deadliften/squatten/OHP/Row/BP die ene kant sterker activeert terwijl je de andere kant gebruikt om te corrigeren, waarbij je het symptoom verergert. Nogmaals, dit zijn enkel hersenspinsels en ik ben geen professional.
Al begrijp ik dat veel fysiotherapeuten ook maar wat aankloten als het op scoliose aankomt.

Edit: en zware druk van bovenaf op een al scheef iets (zoals bij squat) kan misschien nog schever maken? :P
Ser_Ciappellettodinsdag 17 februari 2015 @ 15:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 15:08 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Daar kan ik op zich inkomen, aan de andere kant waak ik voor bro-science. Het zit bijvoorbeeld ook in mijn hoofd dat als je wel een bepaalde disbalans in je lichaam hebt, je tijdens het deadliften/squatten/OHP/Row/BP die ene kant sterker activeert terwijl je de andere kant gebruikt om te corrigeren, waarbij je het symptoom verergert. Nogmaals, dit zijn enkel hersenspinsels en ik ben geen professional.
Al begrijp ik dat veel fysiotherapeuten ook maar wat aankloten als het op scoliose aankomt.
Ik heb persoonlijk altijd last gehad van een slechte rug door scheve knieën wegens platvoeten. Ook altijd zooltjes moeten dragen, anders schoot de pijn er direct in. Sinds ik serieus m'n rug train, heb ik daar vrijwel geen last meer van. Ik kan zelfs hele dagen zonder zooltjes lopen.

Goed, één geval van correlatie geeft geen causaal verband, dus misschien nog steeds broscience.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 15:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 15:08 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Daar kan ik op zich inkomen, aan de andere kant waak ik voor bro-science. Het zit bijvoorbeeld ook in mijn hoofd dat als je wel een bepaalde disbalans in je lichaam hebt, je tijdens het deadliften/squatten/OHP/Row/BP die ene kant sterker activeert terwijl je de andere kant gebruikt om te corrigeren, waarbij je het symptoom verergert. Nogmaals, dit zijn enkel hersenspinsels en ik ben geen professional.
Al begrijp ik dat veel fysiotherapeuten ook maar wat aankloten als het op scoliose aankomt.

Edit: en zware druk van bovenaf op een al scheef iets (zoals bij squat) kan misschien nog schever maken? :P
Je kan het natuurlijk laten checken in het ziekenhuis. Kijken of het is verergerd na een half jaar ofzo. Maar ik denk met de stats die je hierboven aangeeft dat het wel meevalt met verergeren. Maar ik ben geen arts of deskundige uiteraard.
Broempoedinsdag 17 februari 2015 @ 15:24
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 15:17 schreef Snakey het volgende:

[..]

Je kan het natuurlijk laten checken in het ziekenhuis. Kijken of het is verergerd na een half jaar ofzo. Maar ik denk met de stats die je hierboven aangeeft dat het wel meevalt met verergeren. Maar ik ben geen arts of deskundige uiteraard.
Ja, precies. Alleen ik ben niet van plan te gaan gokken als het om mijn gezondheid gaat, temeer een verergering in graden permanent is, voor de rest van je leven. (daarnaast zie je het nu enkel bij mij als je naar mn rug kijkt, als het erger wordt gaat het met m'n aesthetics fucken :P ) Ik ben van plan een professional te raadplegen hierover, zodat deze mij wat pointers kan geven waar ik voor moet zorgen zodat het niet verergert. Er zit een Fysiotherapiepraktijk in Zwolle die gespecialiseerd is in scoliose. Probleem is vaak dat deze lui gespecialiseerd zijn in het fenomeen scoliose maar waarschijnlijk standaard van mening zijn dat een zware deadlift ''slecht'' is. Dit terwijl ik zelf een groot voorstander ben van lekker powerlift style training. Mja, ik ben verzekerd voor een tiental fysiotherapie sessies per jaar, dus ga er dan maar gewoon gebruik van maken.
Snakeydinsdag 17 februari 2015 @ 15:39
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 15:24 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Ja, precies. Alleen ik ben niet van plan te gaan gokken als het om mijn gezondheid gaat, temeer een verergering in graden permanent is, voor de rest van je leven. (daarnaast zie je het nu enkel bij mij als je naar mn rug kijkt, als het erger wordt gaat het met m'n aesthetics fucken :P ) Ik ben van plan een professional te raadplegen hierover, zodat deze mij wat pointers kan geven waar ik voor moet zorgen zodat het niet verergert. Er zit een Fysiotherapiepraktijk in Zwolle die gespecialiseerd is in scoliose. Probleem is vaak dat deze lui gespecialiseerd zijn in het fenomeen scoliose maar waarschijnlijk standaard van mening zijn dat een zware deadlift ''slecht'' is. Dit terwijl ik zelf een groot voorstander ben van lekker powerlift style training. Mja, ik ben verzekerd voor een tiental fysiotherapie sessies per jaar, dus ga er dan maar gewoon gebruik van maken.
Je kan allicht verschillende fysio's om hun mening vragen.
Lightweightdinsdag 17 februari 2015 @ 15:43
De ene fysio is idd de andere niet. M'n laastste fysio heeft mij nadat ik eerst 5 maanden heb lopen kutten met de eerste fysio, een paar oefeningen gegeven om m'n VMO te trainen (had erg veel problemen met m'n knieschijven) en na een paar weken werd het minder. Af en toe een check-up maar is praktisch weg.
yozddinsdag 17 februari 2015 @ 16:33
quote:
14s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 10:51 schreef fathank het volgende:
Oefening te zwaar, ga je met je gewicht er in hangen als het ware waardoor je rug gaat verkrampen.

Lichter pakken en puur vanuit de triceps werken zonder er een compound-oefening van te maken.
Thanks ga ik volgende training proberen!
kaasplankjedinsdag 17 februari 2015 @ 17:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 15:08 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Daar kan ik op zich inkomen, aan de andere kant waak ik voor bro-science. Het zit bijvoorbeeld ook in mijn hoofd dat als je wel een bepaalde disbalans in je lichaam hebt, je tijdens het deadliften/squatten/OHP/Row/BP die ene kant sterker activeert terwijl je de andere kant gebruikt om te corrigeren, waarbij je het symptoom verergert. Nogmaals, dit zijn enkel hersenspinsels en ik ben geen professional.
Al begrijp ik dat veel fysiotherapeuten ook maar wat aankloten als het op scoliose aankomt.

Edit: en zware druk van bovenaf op een al scheef iets (zoals bij squat) kan misschien nog schever maken? :P
Denk dat trainen zwz wel beter is dan niet trainen al moet je er mss niet mee overdrijven. Ik voel zelf prima aan tot welk gewicht ik nog goed pakken kan en welk gewicht er net te veel aan is. Dat mijn DL dan 30kg minder is dan mijn squat neem ik maar voor lief. Maak me daar verder niet zo druk om en werk gewoon verder vanuit die base.
Ethanolicdinsdag 17 februari 2015 @ 18:25
30kg is wel veel. Mijn squat is gelijk aan mijn dl.
Phaelanx_NLdinsdag 17 februari 2015 @ 18:40
Bij mij scheelt het 50kg :'), in het voordeel van deadlift.

Vandaag eerste dag deadlift 5/3/1 + BBB, niet normaal man, heb nog nooit zo erg mijn rugspieren gevoeld.
kaasplankjedinsdag 17 februari 2015 @ 18:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 18:25 schreef Ethanolic het volgende:
30kg is wel veel. Mijn squat is gelijk aan mijn dl.
in het ideale geval wel ja. Ik doe nu setjes 90kg DL en SQ 100/110

1RM zou ik SQ wel 120kg lukken mss met een spotter 130kg maar DL boven de 100 niet.

Wordt ook verdeeld over 2 benen dus dan ist 15kg per kant verschil.
Lightweightdinsdag 17 februari 2015 @ 23:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 18:54 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

in het ideale geval wel ja. Ik doe nu setjes 90kg DL en SQ 100/110

1RM zou ik SQ wel 120kg lukken mss met een spotter 130kg maar DL boven de 100 niet.

Wordt ook verdeeld over 2 benen dus dan ist 15kg per kant verschil.
Spreiding in de stand van m'n voeten (en de ervan hoek) heeft mij een +20kg 5RM gegeven, permanent. Misschien daar is naar kijken? :) Veel mensen deadliften op een stance width wat niet bij hun past. Ik bedoel niet per sé sumo ofzo, maar 10 cm naar binnen of buiten is een wereld van verschil bij mij.
star_gazerwoensdag 18 februari 2015 @ 00:10
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 13:40 schreef Snakey het volgende:

[..]

De druk van een zware bar op je rug is iets anders dan een zware pull. Ik zou het anders stellen als ik jouw was. Hoe kan je 3x8x180kg leg pressen, maar geen 100 kilo squaten?
Ik kan wel 100kg squatten, maar niet 3x8x.

Ik heb ook het gevoel dat mechanica een rol spelen overigens. Ik heb een zeer korte romp, dus moet van nature al redelijk ver voorover leunen om het gewicht centraal boven mijn enkels te houden. "Naar achteren" drukken werkt voor mij vrij goed, maar ik heb zelfs bij 85kg al struggles met knieën die inzakken.
Timmoswoensdag 18 februari 2015 @ 00:11
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:29 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik las er net even snel wat over, maar sporten en zeker spierkracht onderhouden is belangrijk. Dus ik kan me voorstellen dat trainen je goed doet.
Een artikel over scoliose of scoliose icm sporten? Indien het laatste ben ik wel benieuwd waar ik dat kan vinden..

Hier ook scoliose, soort van, niet direct de S-vorm maar afwijking aan rug/nek..

Ik krijg mijn core erg moeilijk getrained, bijna alle ab oefeningen zijn voor mij heel moeilijk ivm de strekking in mijn onderrug o.a.. Squatten is ook een bitch, deadlifts verschillen heel erg van tijd tot tijd, bench nergens last van..

Squat nog niet echt getopt, ben ik deze of volgende week van plan, laatste keer had ik ontzettend veel moeite met 1x 80.. Deadlift gaat van 120-175 en mijn bench zit op 115.. Bij BW: 105 en 1.95m..
star_gazerwoensdag 18 februari 2015 @ 00:12
quote:
7s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:00 schreef Deuce92 het volgende:

[..]

Dat kan ja. Maar 3x8x180 zegt niet veel. Er zijn legpresses waar je zo 50% meer gewicht bij kunt pakken dan andere.

Vandaar dat het niet raar hoeft te zijn dat hij geen 100kg kan squatten @ 80kg btw.
Wij hebben deze machine, maar dan iets degelijker uitgevoerd.

Life_Fitness_Equipment_45_Degress_Leg_Press.jpg
Snorrenbaardwoensdag 18 februari 2015 @ 00:17
Wij hebben er zo een waar je ook eigen lichaamsgewicht wegdrukt.
star_gazerwoensdag 18 februari 2015 @ 00:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 februari 2015 14:56 schreef Broempoe het volgende:

[..]

Is dat een algemeen geaccepteerd feit in dit geval? Of heb je dat zelf bedacht?
Ik was laatste 3 jaar vol aan het squatten en deadliften (SQ 5x5 140kg DL 1x5 190kg) maar heb 4 maanden geleden ontdekt dat ook ik lichte scoliose heb (11 graden Cobb gemeten in ziekenhuis). Mij werd fysiotherapie aangeraden, ben nog niet geweest dus weet ook de reden niet van mijn scoliose. Ben eigenlijk sindsdien bang om zwaar te trainen en heb ook last van een soort van mentale angst dat ik het erger maak door bepaalde oefeningen te doen. Heb verder geen klachten, maar de schrik voor progressie zit er bij mij wel in (21 jaar).
Ik heb vergelijkbare scoliose (dubbel, loopt door in m'n nek). Ik heb wel klachten, maar die zitten vooral in m'n nek. De 'reden' van je scoliose is waarschijnlijk simpelweg je geboorte.

Ik loop al een tijdje bij een fysio. Gewoon hard trainen is het advies dat ze mij geeft. Extra belangrijk omdat stabiele, sterke spieren je postuur verbeteren.
stinkiewoensdag 18 februari 2015 @ 08:48
Ik moest het even googelen maar dat is dus wat ik ook heb. Ik heb meer last van mijn overdreven S-vorm dan de zijdelingse kromming. Fysio is nooit over gesproken, wel vroeger ceasar therapy gehad tor mijn 12e.

Ik he er eigenlijk nog nooit last van gehad hoewel ik de laatste maanden DL een veel stijvere rug heb en wat verkleefde wervels waardoor die rib steeds los schiet.
Veel roeioefeningen was het laatste advies
Questularwoensdag 18 februari 2015 @ 08:53
quote:
0s.gif Op maandag 16 februari 2015 22:36 schreef Lightweight het volgende:


Bovenstaande ( 44:25 ) tricep oefening vandaag gedaan. Voelt zo goed! Permanente aanvulling op m'n schedule. Helemaal uitgeblust. :D
Gisteren gedaan en het is echt een lekkere oefening, die ga ik ook in mn schema zetten. Deze oefening heeft weinig "cheat" ruimte, heerlijke isolatie oefening.
Kerolwoensdag 18 februari 2015 @ 12:23
De cut loopt nu al vast. Pas anderhalf maand bezig. Was 106.8 en nu 104. Al een maand lang ofzo. Zit op 2700 kcal maar daar komt nog wel trainingscal (200cal per training) bij. Wat doe ik verkeerd?

Vorig jaar ben ik van 100 naar 93 gegaan met 2700 cal, zonder enige problemen.. Nu loopt het nu al vast..

Ben trouwens 1.95
MagnumPIwoensdag 18 februari 2015 @ 12:37
Zo, dit ga ik voelen morgen/overmorgen. Net terug van m'n eerste workout na 9 maanden geen gewichten te hebben aangeraakt. Ik ben, uiteraard, flink gedaald in de gewichten bij de compounds.

Maar, ook de verhouding vind ik erg apart:
Bench Press: 8x70kg
Squat: 7x70kg

Ik heb voornamelijk op m'n form gelet. Meer zat er echt niet in vandaag. Ben benieuwd naar m'n OHP en Deadlift komende vrijdag.
fathankwoensdag 18 februari 2015 @ 12:47
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 12:23 schreef Kerol het volgende:
De cut loopt nu al vast. Pas anderhalf maand bezig. Was 106.8 en nu 104. Al een maand lang ofzo. Zit op 2700 kcal maar daar komt nog wel trainingscal (200cal per training) bij. Wat doe ik verkeerd?

Vorig jaar ben ik van 100 naar 93 gegaan met 2700 cal, zonder enige problemen.. Nu loopt het nu al vast..

Ben trouwens 1.95
Je eet teveel of beweegt te weinig. Misschien andere werkzaamheden/activiteiten tov vorig jaar? Misschien wat strikter kcals geteld?
Kerolwoensdag 18 februari 2015 @ 13:06
quote:
1s.gif Op woensdag 18 februari 2015 12:47 schreef fathank het volgende:

[..]

Je eet teveel of beweegt te weinig. Misschien andere werkzaamheden/activiteiten tov vorig jaar? Misschien wat strikter kcals geteld?
Ja, ik doe nu een zittend beroep, vorig jaar niet. Misschien nog lager in cals gaan zitten en meer cardio gaan doen... Vind het wel vreemd, denk niet het zoveel verschil maakt.
Snakeywoensdag 18 februari 2015 @ 13:34
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 13:06 schreef Kerol het volgende:

[..]

Ja, ik doe nu een zittend beroep, vorig jaar niet. Misschien nog lager in cals gaan zitten en meer cardio gaan doen... Vind het wel vreemd, denk niet het zoveel verschil maakt.
Zittend beroep is echt killing vind ik. Je wil of moet eigenlijk meer eten, maar daarmee dij je uit als een walvis op een krill feestje. Cardio is niet mijn favoriet, dus moet ik wat meer aan de kcal kant snijden. Of wat vaker de KB pakken...
stinkiewoensdag 18 februari 2015 @ 19:31
Gistere eindelijk weer eens gied zwaar getrained. Met een groepje scheelt toch wel dan. En ondanks cut en 2 maanden nauwelijks kunnen trainen heel weinig krachtverlies.

En nu dan de hele dag giga honger :D
Kerolwoensdag 18 februari 2015 @ 19:50
quote:
7s.gif Op woensdag 18 februari 2015 13:34 schreef Snakey het volgende:

[..]

Zittend beroep is echt killing vind ik. Je wil of moet eigenlijk meer eten, maar daarmee dij je uit als een walvis op een krill feestje. Cardio is niet mijn favoriet, dus moet ik wat meer aan de kcal kant snijden. Of wat vaker de KB pakken...
Verbrand je zoveel minder met een zittend beroep dan? Vorig jaar compenseerde ik ook gewoon ongeveer wat ik verbrandde met werk. Deed toen vakkenvullen ( :') ) dus veel lopen, voor 6 uur werk 500cal erbij eten ofzo en het werkte. Nu Online Marketeer. Hele dag zitten. Nu ik merk dat het cutten moeilijker gaat verlang ik terug naar mn kut bijbaantje ;(
Phaelanx_NLwoensdag 18 februari 2015 @ 19:54
M'n hele schenen en stukje bovenbeen zijn blauw :').
MagnumPIwoensdag 18 februari 2015 @ 20:10
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 19:54 schreef Phaelanx_NL het volgende:
M'n hele schenen en stukje bovenbeen zijn blauw :').
Carnaval?
Ser_Ciappellettowoensdag 18 februari 2015 @ 20:11
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 20:10 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

Carnaval?
Wut? Wat denk jij dat er met carnaval allemaal gebeurt? :o
MagnumPIwoensdag 18 februari 2015 @ 20:16
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 20:11 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Wut? Wat denk jij dat er met carnaval allemaal gebeurt? :o
Geen idee, ik doe er niet aan mee. Misschien dronken-deadlift-orgies?
Phaelanx_NLwoensdag 18 februari 2015 @ 20:18
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 20:10 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

Carnaval?
Nee, gewoon deadliften, maar wat meer sets dan ik gewend ben :D.
Ser_Ciappellettowoensdag 18 februari 2015 @ 20:19
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 20:16 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

Geen idee, ik doe er niet aan mee. Misschien dronken-deadlift-orgies?
Dat is niet eens zo heel ver naast de waarheid... :P
fathankwoensdag 18 februari 2015 @ 20:32
quote:
0s.gif Op woensdag 18 februari 2015 19:50 schreef Kerol het volgende:

[..]

Verbrand je zoveel minder met een zittend beroep dan? Vorig jaar compenseerde ik ook gewoon ongeveer wat ik verbrandde met werk. Deed toen vakkenvullen ( :') ) dus veel lopen, voor 6 uur werk 500cal erbij eten ofzo en het werkte. Nu Online Marketeer. Hele dag zitten. Nu ik merk dat het cutten moeilijker gaat verlang ik terug naar mn kut bijbaantje ;(
6 uur door een winkel sjouwen of 8 uur op je reet zitten maakt nogal een verschil. Ook de randvoorwaarden zijn misschien veranderd. Meer fietsen, meer op de bank met een zak chips etc.
FreezePopwoensdag 18 februari 2015 @ 20:39
Mocht ik maar elke dag deadliften ;(
Snakeywoensdag 18 februari 2015 @ 20:51
quote:
9s.gif Op woensdag 18 februari 2015 20:39 schreef FreezePop het volgende:
Mocht ik maar elke dag deadliften ;(
Niemand houdt je tegen.
star_gazerdonderdag 19 februari 2015 @ 03:04
Gisteren voor het eerst double biceps cable curls gedaan. Leuke oefening, heb vandaag het gevoel dat mijn armen ontploffen :D
Snorrenbaarddonderdag 19 februari 2015 @ 20:52
Ging gisteren bij de gym van een vriend meetrainen, kon 10KG meer benchen dan in mijn eigen gym. Wat denken jullie? Rotte schijven? Stang was hetzelfde gewicht.
fathankdonderdag 19 februari 2015 @ 20:54
quote:
0s.gif Op donderdag 19 februari 2015 20:52 schreef Snorrenbaard het volgende:
Ging gisteren bij de gym van een vriend meetrainen, kon 10KG meer benchen dan in mijn eigen gym. Wat denken jullie? Rotte schijven? Stang was hetzelfde gewicht.
Lagere zwaartekracht denk ik
Snorrenbaarddonderdag 19 februari 2015 @ 21:16
Mijn gym is wel aan de hoge kant van de stad idd...
gekoeldnetzolekkerdonderdag 19 februari 2015 @ 21:26
Kan ook met de grootte van de schijven te maken hebben.
Weerstand enzo.
Wellicht hogere testlevels omdat je met een buddy traint.
Anus_Cocainusdonderdag 19 februari 2015 @ 22:20
quote:
1s.gif Op donderdag 19 februari 2015 20:54 schreef fathank het volgende:

[..]

Lagere zwaartekracht denk ik
_O-
Snakeydonderdag 19 februari 2015 @ 23:02
Als je op woensdagen op een leylijn benched kan je er zo 10 kilo bijhangen.
Phaelanx_NLdonderdag 19 februari 2015 @ 23:10
Ik zet de bench altijd even op een goede plaats met wiggelroedes.
fathankdonderdag 19 februari 2015 @ 23:10
quote:
14s.gif Op donderdag 19 februari 2015 23:02 schreef Snakey het volgende:
Als je op woensdagen op een leylijn benched kan je er zo 10 kilo bijhangen.
Muscle Confusion want iedereen weet monday=chest day. Woensdag kunnen je borstspieren niet zo goed tellen.
gekoeldnetzolekkerdonderdag 19 februari 2015 @ 23:18
quote:
1s.gif Op donderdag 19 februari 2015 23:10 schreef fathank het volgende:

[..]

Muscle Confusion want iedereen weet monday=chest day. Woensdag kunnen je borstspieren niet zo goed tellen.
Woow dat is mijn skwatdag, is hier nu meer uit te halen?
Alhoewel die PR ook op de maandag was van me skwat, en elke keer als ik hem dan terug kijk krijg ik een big smile
gekoeldnetzolekkerdonderdag 19 februari 2015 @ 23:31
Had ik hier nog niet eens gepost
SPOILER
SkwatPR:
Phaelanx_NLdonderdag 19 februari 2015 @ 23:37
quote:
0s.gif Op donderdag 19 februari 2015 23:31 schreef gekoeldnetzolekker het volgende:
Had ik hier nog niet eens gepost
SPOILER
SkwatPR:
Sick man, hoop dat ik ooit in de buurt kan komen van zulke getallen!
gekoeldnetzolekkerdonderdag 19 februari 2015 @ 23:50
quote:
0s.gif Op donderdag 19 februari 2015 23:37 schreef Phaelanx_NL het volgende:

[..]

Sick man, hoop dat ik ooit in de buurt kan komen van zulke getallen!
And beyond!!!
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 07:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 februari 2015 23:31 schreef gekoeldnetzolekker het volgende:
Had ik hier nog niet eens gepost
SPOILER
SkwatPR:
^O^
wuuhtvrijdag 20 februari 2015 @ 09:05
Hallo

Ik wil beginnen met body building en begrijp dat compound oefeningen het allerbelangrijkst zijn, nu wil ik die natuurlijk gaan doen maar die zijn wat techniek/form betreft best moeilijk. Als ik geen hulp kan krijgen van iemand moet ik ze dan maar gewoon proberen en zoveel mogelijk mijzelf corrigeren?
Questularvrijdag 20 februari 2015 @ 09:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 09:05 schreef wuuht het volgende:
Hallo

Ik wil beginnen met body building en begrijp dat compound oefeningen het allerbelangrijkst zijn, nu wil ik die natuurlijk gaan doen maar die zijn wat techniek/form betreft best moeilijk. Als ik geen hulp kan krijgen van iemand moet ik ze dan maar gewoon proberen en zoveel mogelijk mijzelf corrigeren?
Starting Strenght lezen helpt enorm :)
Ser_Ciappellettovrijdag 20 februari 2015 @ 09:12
In een week ongeveer 1kg afgevallen, alleen door te stoppen met snacken. :')
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 09:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 09:05 schreef wuuht het volgende:
Hallo

Ik wil beginnen met body building en begrijp dat compound oefeningen het allerbelangrijkst zijn, nu wil ik die natuurlijk gaan doen maar die zijn wat techniek/form betreft best moeilijk. Als ik geen hulp kan krijgen van iemand moet ik ze dan maar gewoon proberen en zoveel mogelijk mijzelf corrigeren?
Wat hulp is altijd handig. Maar inderdaad SS lezen, form filmpjes kijken op YT. Licht beginnen om techniek onder te krijgen. En hier posten waar je tegenaan loopt. Er zijn hier genoeg mensen die alle foutjes wel kennen of herkennen en je dus wat goede tips kunnen geven.
Lightweightvrijdag 20 februari 2015 @ 10:16
Wat is deze? 1 dag na m'n operatie al 3,2 kg aangekomen, ondanks dat ik praktisch niets eet (maar ook geen workouts doe). Gigantisch veel vocht van narcose + pijnstillers ofzo? Ook meteen een dikke griep te pakken, mijn keel voelt als een schroevendraaier in schuurpapier.

Gelukkig wel erg mooie co-assistenten gezien. :D

Maandag naar het ziekenhuis voor een check-up, over een paar weken voorzichtig beginnen met wat assist lifts op 0. *O*
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 10:18
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 10:16 schreef Lightweight het volgende:
Wat is deze? 1 dag na m'n operatie al 3,2 kg aangekomen, ondanks dat ik praktisch niets eet (maar ook geen workouts doe). Gigantisch veel vocht van narcose + pijnstillers ofzo? Ook meteen een dikke griep te pakken, mijn keel voelt als een schroevendraaier in schuurpapier.

Gelukkig wel erg mooie co-assistenten gezien. :D

Maandag naar het ziekenhuis voor een check-up, over een paar weken voorzichtig beginnen met wat assist lifts op 0. *O*
Ben je onder volledige narcose geweest? If so, zedoen een slang door je keel voor beademing, dat gaat niet altijd even zachtzinnig...
Lightweightvrijdag 20 februari 2015 @ 10:22
quote:
7s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 10:18 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ben je onder volledige narcose geweest? If so, zedoen een slang door je keel voor beademing, dat gaat niet altijd even zachtzinnig...
Volledige narcose ja, 3 dikke spuiten in m'n infuus waarvan ik er 1 half in zag gaan. Ik heb niet eens een 'tel tot 10' gehoord. _O- Werd na de operatie in de uitslaap zaal wazig wakker en had hulp nodig omdat ik aan die kabels aan het trekken was. Kreeg zo'n heerlijk raketijsje van 1 van die zusters. :D

Dat laatste kan wel kloppen, want geen andere griepsymptomen.
Ethanolicvrijdag 20 februari 2015 @ 10:51
What happen dan Lightweight??
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 11:42
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 10:22 schreef Lightweight het volgende:

[..]

Volledige narcose ja, 3 dikke spuiten in m'n infuus waarvan ik er 1 half in zag gaan. Ik heb niet eens een 'tel tot 10' gehoord. _O- Werd na de operatie in de uitslaap zaal wazig wakker en had hulp nodig omdat ik aan die kabels aan het trekken was. Kreeg zo'n heerlijk raketijsje van 1 van die zusters. :D

Dat laatste kan wel kloppen, want geen andere griepsymptomen.
Dat is het dan voor zeker. Ik ben de tel kwijt maar ik ben iets van 25x geopereerd. Soms kwam ik half gebroken uit de OK omdat ze je vaak ook niet zachtjes van je bed op die keiharde koude operatietafel gooien. :') Je bent gewoon een homp vlees voor sommigen van die gasten.
Ethanolicvrijdag 20 februari 2015 @ 11:43
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 11:42 schreef Snakey het volgende:

[..]

Dat is het dan voor zeker. Ik ben de tel kwijt maar ik ben iets van 25x geopereerd. Soms kwam ik half gebroken uit de OK omdat ze je vaak ook niet zachtjes van je bed op die keiharde koude operatietafel gooien. :') Je bent gewoon een homp vlees voor sommigen van die gasten.
Klopt, mijn moeder is zo iemand die met mensen gooit op een OK _O- Levert vaak komische verhalen op.
Ser_Ciappellettovrijdag 20 februari 2015 @ 11:54
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 10:16 schreef Lightweight het volgende:
Wat is deze? 1 dag na m'n operatie al 3,2 kg aangekomen, ondanks dat ik praktisch niets eet (maar ook geen workouts doe). Gigantisch veel vocht van narcose + pijnstillers ofzo? Ook meteen een dikke griep te pakken, mijn keel voelt als een schroevendraaier in schuurpapier.

Gelukkig wel erg mooie co-assistenten gezien. :D

Maandag naar het ziekenhuis voor een check-up, over een paar weken voorzichtig beginnen met wat assist lifts op 0. *O*
Waarschijnlijk water. Als je aan het infuus hangt, pis je je kwijt.
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 11:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 11:43 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Klopt, mijn moeder is zo iemand die met mensen gooit op een OK _O- Levert vaak komische verhalen op.
Nice. :+

Ik kan er een klein boekje vol over schrijven. :')

Eentje dan. Omdat ik zo vaak zo kort achter elkaar werd geopereerd wilde ze me niet telkens plat spuiten, dus kreeg ik een kapje. Was de eerste keer voor me. Die arts zei tegen me, 'gewoon doorademen'. Dus ik gewoon doorademen terwijl hij met een collega stond te praten, en er gebeurde helemaal niks. Dus die vent kijkt naar me, wordt boos op me en zegt dat ik door moet ademen. Ik ook boos natuurlijk dus ik haal adem om iets terug te zeggen..., en weg was ik. :')
tongytongylickylickyvrijdag 20 februari 2015 @ 12:15
Gister op werk meegedaan met zo'n 'mudmusters' circuittraining. Opmerkingen aan het begin "jij hebt veel spieren en bent groot dus een makkie voor jou". Na de eerste ronde waren mijn schouders bijna gevoelloos en lag ik er bijna af :') Dat viel Ff flink tegen.
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 12:23
quote:
1s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 12:15 schreef tongytongylickylicky het volgende:
Gister op werk meegedaan met zo'n 'mudmusters' circuittraining. Opmerkingen aan het begin "jij hebt veel spieren en bent groot dus een makkie voor jou". Na de eerste ronde waren mijn schouders bijna gevoelloos en lag ik er bijna af :') Dat viel Ff flink tegen.
Liften is iets heel anders dan uithoudingsvermogen sporten. Maar daar was je al achter. :P
Ethanolicvrijdag 20 februari 2015 @ 12:37
http://www.viva.nl/tijdschrift-viva/fleurs-column-crossfitman/

jezus wat een aids :')

Van crossfit 100 kilo en droog :') _O-
stinkievrijdag 20 februari 2015 @ 12:45
‘Dit zijn de mannelijke quinoakutten. Ze zijn met zorgelijk veel.’


Whehehehe
Ser_Ciappellettovrijdag 20 februari 2015 @ 12:50
quote:
Unless you faint or die: keep going!
Deze uitspraak is symbolisch voor alles wat fout is aan Crossfit.
MagnumPIvrijdag 20 februari 2015 @ 13:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 12:37 schreef Ethanolic het volgende:
http://www.viva.nl/tijdschrift-viva/fleurs-column-crossfitman/

jezus wat een aids :')

Van crossfit 100 kilo en droog :') _O-
Hoe kom jij bij de viva? :D :{
Ethanolicvrijdag 20 februari 2015 @ 13:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 13:41 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

Hoe kom jij bij de viva? :D :{
gewoon mn abbo? :S
Eleikovrijdag 20 februari 2015 @ 13:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 09:05 schreef wuuht het volgende:
Hallo

Ik wil beginnen met body building en begrijp dat compound oefeningen het allerbelangrijkst zijn, nu wil ik die natuurlijk gaan doen maar die zijn wat techniek/form betreft best moeilijk. Als ik geen hulp kan krijgen van iemand moet ik ze dan maar gewoon proberen en zoveel mogelijk mijzelf corrigeren?
En zoek een goede gym waar mensen trainen die je kunnen helpen met schema's en de vorm van je oefeningen.
Lightweightvrijdag 20 februari 2015 @ 14:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 10:51 schreef Ethanolic het volgende:
What happen dan Lightweight??
Ingegroeide haarzak op m'n zij, wat zich zodanig diep ging nestelen dat ik nu hechtingen heb tot aan m'n bil. Dacht eerst dat het vanzelf over zou gaan, maar uiteindelijk begon het erg pijn te doen, koorts, etc. Nooit te lang wachten met naar de huisarts gaan. :D Alles praktisch weggesneden en gehecht. Als het niet gaat infecteren, kan het dicht blijven. Anders openwond therapie met een vacuumpomp. _O-

Meer dan bicep curlen en ankle raises zit er voorlopig niet in.
Ethanolicvrijdag 20 februari 2015 @ 14:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 14:48 schreef Lightweight het volgende:

[..]

Ingegroeide haarzak op m'n zij, wat zich zodanig diep ging nestelen dat ik nu hechtingen heb tot aan m'n bil. Dacht eerst dat het vanzelf over zou gaan, maar uiteindelijk begon het erg pijn te doen, koorts, etc. Nooit te lang wachten met naar de huisarts gaan. :D Alles praktisch weggesneden en gehecht. Als het niet gaat infecteren, kan het dicht blijven. Anders openwond therapie met een vacuumpomp. _O-

Meer dan bicep curlen en ankle raises zit er voorlopig niet in.
Gast wtf :o echt heel klote. Hoe lang ben je hier nu al mee bezig?
Lightweightvrijdag 20 februari 2015 @ 15:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 14:55 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Gast wtf :o echt heel klote. Hoe lang ben je hier nu al mee bezig?
Nu minder klote dan wat ik had, trust me.

Moeilijk te zeggen, bobbel zat er al 5 jaar dus ik dacht eerst vetpropjes ofzo niets boeiends. Maar sinds ruimweg 6-7 maanden begon het steeds te groeien, zeer te doen, en afgelopen 2-3 maanden regelmatig koorts. Het klinkt erg eng, maar schijnt nog vrij vaak voor te komen maar de meeste mensen gaan er niet 5 jaar mee lopen. _O-

Uiteindelijk ga je wel naar een dokter, want als je gaat googelen kom je al snel op de gekste shit uit wat je echt niet wilt hebben. Het is nu weg, dus hopen op genezing/goede hechting cyclus en dan later weer rustig opbouwen met trainen.

Wel een reuze verschil met eten als je niet traint zeg. Kom amper aan de 1000 kcals nu, normaal ~3400-3800. Soepjes en water vandaag. :7
Multiplyvrijdag 20 februari 2015 @ 15:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 15:14 schreef Lightweight het volgende:

[..]

Nu minder klote dan wat ik had, trust me.

Moeilijk te zeggen, bobbel zat er al 5 jaar dus ik dacht eerst vetpropjes ofzo niets boeiends. Maar sinds ruimweg 6-7 maanden begon het steeds te groeien, zeer te doen, en afgelopen 2-3 maanden regelmatig koorts. Het klinkt erg eng, maar schijnt nog vrij vaak voor te komen maar de meeste mensen gaan er niet 5 jaar mee lopen. _O-

Uiteindelijk ga je wel naar een dokter, want als je gaat googelen kom je al snel op de gekste shit uit wat je echt niet wilt hebben. Het is nu weg, dus hopen op genezing/goede hechting cyclus en dan later weer rustig opbouwen met trainen.

Wel een reuze verschil met eten als je niet traint zeg. Kom amper aan de 1000 kcals nu, normaal ~3400-3800. Soepjes en water vandaag. :7
Deed die bobbel vanaf het begin al pijn? Ik heb namelijk ook aardig wat van die vetbulten en de neiging om niet naar de dokter te gaan. ;)
Ethanolicvrijdag 20 februari 2015 @ 15:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 15:14 schreef Lightweight het volgende:

[..]

Nu minder klote dan wat ik had, trust me.

Moeilijk te zeggen, bobbel zat er al 5 jaar dus ik dacht eerst vetpropjes ofzo niets boeiends. Maar sinds ruimweg 6-7 maanden begon het steeds te groeien, zeer te doen, en afgelopen 2-3 maanden regelmatig koorts. Het klinkt erg eng, maar schijnt nog vrij vaak voor te komen maar de meeste mensen gaan er niet 5 jaar mee lopen. _O-

Uiteindelijk ga je wel naar een dokter, want als je gaat googelen kom je al snel op de gekste shit uit wat je echt niet wilt hebben. Het is nu weg, dus hopen op genezing/goede hechting cyclus en dan later weer rustig opbouwen met trainen.

Wel een reuze verschil met eten als je niet traint zeg. Kom amper aan de 1000 kcals nu, normaal ~3400-3800. Soepjes en water vandaag. :7
_O- wow

heb je misschien pics :@
Lightweightvrijdag 20 februari 2015 @ 16:15
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 15:53 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

_O- wow

heb je misschien pics :@
Misschien zodra het mooi is geheeld, nu liever niet. :7
fathankvrijdag 20 februari 2015 @ 17:51
Open wond therapie wil je niet. Maatje van me heeft echt moeilijk lang met zo'n pomp rondgesjouwd. Geen geintje, je kan geen kut dan. Succes met je herstel ^O^
fathankvrijdag 20 februari 2015 @ 17:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 12:50 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:

[..]

Deze uitspraak is symbolisch voor alles wat fout is aan Crossfit.
Omdat?
Verbosityvrijdag 20 februari 2015 @ 18:09
Fuck yea, weer eens zware dips gedaan 65kg×3. En nee dat is niet mijn lichaamsgewicht, maar extra gewicht :D
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 18:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 18:09 schreef Verbosity het volgende:
Fuck yea, weer eens zware dips gedaan 65kg×3. En nee dat is niet mijn lichaamsgewicht, maar extra gewicht :D
Ik krijg mijn 100 kilo net 4 x 8 omhoog. En dan die laatste 8 niet altijd. :P
Verbosityvrijdag 20 februari 2015 @ 18:46
quote:
10s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 18:21 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik krijg mijn 100 kilo net 4 x 8 omhoog. En dan die laatste 8 niet altijd. :P
32,5kg erbij aan hangen en 3 reps halen. Dan evenaar je me al :P

Bodyweight dips red ik er ong 25 voordat het verzuurt. Doe ze daarom ook nooit zonder gewicht (op warming up na dan)
Snakeyvrijdag 20 februari 2015 @ 19:11
quote:
1s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 18:46 schreef Verbosity het volgende:

[..]

32,5kg erbij aan hangen en 3 reps halen. Dan evenaar je me al :P

Bodyweight dips red ik er ong 25 voordat het verzuurt. Doe ze daarom ook nooit zonder gewicht (op warming up na dan)
Dat zal wel lukken ja. Geen idee hoeveel reps ik kan doen op BW. Na 8 begin ik meestal al flink te verzuren.
Snorrenbaardvrijdag 20 februari 2015 @ 19:59
Vind dippen echt zwaar kut, voel altijd een van mijn (in het verleden gebroken) sleutelbeen meteen beginnen te verzwakken.
stinkievrijdag 20 februari 2015 @ 20:32
Na afgelopen dinsdag eindelijk weer eens gesquat te hebben (en dat vanmorgen nog een beetje te voelen) na mijn werk nog een ongeplande squatsessie. Rest was allemaal bezet en ik had niet echt een alternatief plan.

Eindige in een PR :')

2 * 3 145kg *O*

Kijken wat het is als ik nu weer 2 maanden niks doe :@
gekoeldnetzolekkerzaterdag 21 februari 2015 @ 08:03
quote:
1s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 20:32 schreef stinkie het volgende:
Na afgelopen dinsdag eindelijk weer eens gesquat te hebben (en dat vanmorgen nog een beetje te voelen) na mijn werk nog een ongeplande squatsessie. Rest was allemaal bezet en ik had niet echt een alternatief plan.

Eindige in een PR :')

2 * 3 145kg *O*

Kijken wat het is als ik nu weer 2 maanden niks doe :@
Nice hoor, maar waarom 2 maand niets doen?
Hoeveel was het als je wel wat had gedaan? :D
stinkiezaterdag 21 februari 2015 @ 08:13
quote:
1s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 08:03 schreef gekoeldnetzolekker het volgende:

[..]

Nice hoor, maar waarom 2 maand niets doen?
Hoeveel was het als je wel wat had gedaan? :D
vakantie, ziek, blessure, werk. Periode daarvoor ook niet echt serieus kunnen trainen.

Nu net 3 weken mezelf gedwongen rust te houden omdat rib weer weggeschoten was. En idd, dit ongepland alleen op motivatie belooft wat als door kan gaan trainen :Y
kaasplankjezaterdag 21 februari 2015 @ 08:14
quote:
1s.gif Op vrijdag 20 februari 2015 20:32 schreef stinkie het volgende:
Na afgelopen dinsdag eindelijk weer eens gesquat te hebben (en dat vanmorgen nog een beetje te voelen) na mijn werk nog een ongeplande squatsessie. Rest was allemaal bezet en ik had niet echt een alternatief plan.

Eindige in een PR :')

2 * 3 145kg *O*

Kijken wat het is als ik nu weer 2 maanden niks doe :@
3145kg is wel veel man
stinkiezaterdag 21 februari 2015 @ 08:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 08:14 schreef kaasplankje het volgende:

[..]

3145kg is wel veel man
ja, das 2 keer het gewicht van mijn auto :+
tongytongylickylickyzaterdag 21 februari 2015 @ 10:08
Gebruik nu die Libra app op jullie advies. Woog donderdagochtend (nuchter) 109,7kg en net 106,9kg. Vaaaag....
Snakeyzaterdag 21 februari 2015 @ 10:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 10:08 schreef tongytongylickylicky het volgende:
Gebruik nu die Libra app op jullie advies. Woog donderdagochtend (nuchter) 109,7kg en net 106,9kg. Vaaaag....
Meer of minder kleding, vocht, zout, vanalles. Je weet pas echt iets als je je een paar weken weegt en bijhoudt.
tongytongylickylickyzaterdag 21 februari 2015 @ 11:29
quote:
7s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 10:52 schreef Snakey het volgende:

[..]

Meer of minder kleding, vocht, zout, vanalles. Je weet pas echt iets als je je een paar weken weegt en bijhoudt.
Weeg naked :) naar volgens lira is de trend 108,9kg.
1299zaterdag 21 februari 2015 @ 17:20
Gaat best ok met stronglifts 5x5 momenteel. Alles is nog steeds erg licht, behalve squaten, ik blijf daar slecht in, maar ik word nu lekker geforceerd om het gewicht telkens te verhogen.

Ik train echter thuis, en ben bang dat het straks zonder squatrack een beetje linke soep wordt, ten eerste moet je al dat gewicht vanaf de grond in je nek leggen, en als het straks zo zwaar wordt dat het niet meer lukt lig ik straks gevloerd.

Zijn van die squat stands afdoende of kan ik beter mijn geld op een compleet rack stuk slaan?

squat-en-bankdruksteunen.jpg

Zou opzich werken, maar je hebt dan geen failsave mechanisme mocht het fout gaan.
Lightweightzaterdag 21 februari 2015 @ 17:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 17:20 schreef 1299 het volgende:
Gaat best ok met stronglifts 5x5 momenteel. Alles is nog steeds erg licht, behalve squaten, ik blijf daar slecht in, maar ik word nu lekker geforceerd om het gewicht telkens te verhogen.

Ik train echter thuis, en ben bang dat het straks zonder squatrack een beetje linke soep wordt, ten eerste moet je al dat gewicht vanaf de grond in je nek leggen, en als het straks zo zwaar wordt dat het niet meer lukt lig ik straks gevloerd.

Zijn van die squat stands afdoende of kan ik beter mijn geld op een compleet rack stuk slaan?

[ afbeelding ]

Zou opzich werken, maar je hebt dan geen failsave mechanisme mocht het fout gaan.
Powerrackje kan je tweedehands voor 200-350 vinden en nieuw 350-450 zonder al teveel gekkigheid. Zeker wel waard. Squatten, benchen, pullups/chinups, lekker roeien, block/rack deadlifts heerlijk!

Neem anders even contact op met powercage.nl daar heb ik mijn rack vandaan (wel met lat-pulley en wat sumo toevoegingen). Goeie vent en zeer tevreden.

http://powercage.nl/producten.php?categorie_id=1 Zie je al racks staan voor 250 tot 300 zonder highpulleys.

Doen!
1299zaterdag 21 februari 2015 @ 17:45
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 17:29 schreef Lightweight het volgende:

[..]
Bedankt, ik ga het op een later tijdstip eens even rustig bekijken. Een lat pulley lijkt mij ook wel ideaal, dat is hetgeen ik nu het meeste mis hier. Echter alle apparaten met gewichten zijn 50mm (olympisch) en alle gewichten die ik reeds heb liggen hier zijn 30mm.
Ser_Ciappellettozaterdag 21 februari 2015 @ 17:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 17:20 schreef 1299 het volgende:
Gaat best ok met stronglifts 5x5 momenteel. Alles is nog steeds erg licht, behalve squaten, ik blijf daar slecht in, maar ik word nu lekker geforceerd om het gewicht telkens te verhogen.

Ik train echter thuis, en ben bang dat het straks zonder squatrack een beetje linke soep wordt, ten eerste moet je al dat gewicht vanaf de grond in je nek leggen, en als het straks zo zwaar wordt dat het niet meer lukt lig ik straks gevloerd.

Zijn van die squat stands afdoende of kan ik beter mijn geld op een compleet rack stuk slaan?

[ afbeelding ]

Zou opzich werken, maar je hebt dan geen failsave mechanisme mocht het fout gaan.
Een goed squatrack is echt geen overbodige luxe.
1299zaterdag 21 februari 2015 @ 18:00
Ik heb nu de volgende budget zooi staan, ook nog een pull up bar aan het deurkozijn. Voor alsnog kom ik hier een heel eind mee :)

1384315_809304852459829_8799162695942882230_n.jpg?oh=f364532dbc4b27e8e400aaaef5235fc0&oe=554F12E6

[ Bericht 0% gewijzigd door 1299 op 21-02-2015 22:28:24 ]
gekoeldnetzolekkerzaterdag 21 februari 2015 @ 22:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 18:00 schreef 1299 het volgende:
Ik heb nu de volgende budget zooi staan, ook nog een pull up bar aan het doorkozijn. Voor alsnog kom ik hier een heel eind mee :)

[ afbeelding ]
Mocht je dit ooit voor een goede prijs kunnen verkopen zou ik dat doen.
En dan powrerrack met wat 50 mm spul en een verstelbaar bankje.
Qua prijs gelijk, ga training dikke vooruitgang
Atemnozondag 22 februari 2015 @ 00:13
quote:
1s.gif Op zaterdag 21 februari 2015 22:04 schreef gekoeldnetzolekker het volgende:

[..]

Mocht je dit ooit voor een goede prijs kunnen verkopen zou ik dat doen.
En dan powrerrack met wat 50 mm spul en een verstelbaar bankje.
Qua prijs gelijk, ga training dikke vooruitgang
Jij kuurt/kuurde toch? Kun je daar wat meer over vertellen qua stats/cycles/sides?
Basxtzondag 22 februari 2015 @ 16:12
Vrijdag weer eens wezen fitnessen, rustig aangedaan en langzaam wat armen getrainend.

Zaterdag gewerkt, van 8 tot 2.

5 uur lang kratjes tussen de 8 - 10 kg getilt, waardoor ik nu een ondragelijke pijn.

De pijn zit aan de binnenkant van mijn elleboog, punt waar de bicep en die andere spier van je onderarm een aanhechting hebben.

Elke beweging doet pijn, voorbij de 90% hoek is bijna niet mogelijk te strekken.

Tips? Bedankt.
Snakeyzondag 22 februari 2015 @ 16:28
quote:
0s.gif Op zondag 22 februari 2015 16:12 schreef Basxt het volgende:
Vrijdag weer eens wezen fitnessen, rustig aangedaan en langzaam wat armen getrainend.

Zaterdag gewerkt, van 8 tot 2.

5 uur lang kratjes tussen de 8 - 10 kg getilt, waardoor ik nu een ondragelijke pijn.

De pijn zit aan de binnenkant van mijn elleboog, punt waar de bicep en die andere spier van je onderarm een aanhechting hebben.

Elke beweging doet pijn, voorbij de 90% hoek is bijna niet mogelijk te strekken.

Tips? Bedankt.
Moeilijk te zeggen. Het kan spierpijn zijn, of een blessure.
Basxtzondag 22 februari 2015 @ 16:30
;(
Snakeyzondag 22 februari 2015 @ 16:57
quote:
0s.gif Op zondag 22 februari 2015 16:30 schreef Basxt het volgende:
;(
Ik denk aan een ontsteking door het repetieve werk. Maar je kan net zo goed een pees of spier beschadigd hebben.
Snorrenbaardzondag 22 februari 2015 @ 19:12
Als het een van de eerste keren armen trainen was zal het waarschijnlijk de DOMS zijn.
setozondag 22 februari 2015 @ 20:37
quote:
0s.gif Op zondag 22 februari 2015 16:12 schreef Basxt het volgende:
Vrijdag weer eens wezen fitnessen, rustig aangedaan en langzaam wat armen getrainend.

Zaterdag gewerkt, van 8 tot 2.

5 uur lang kratjes tussen de 8 - 10 kg getilt, waardoor ik nu een ondragelijke pijn.

De pijn zit aan de binnenkant van mijn elleboog, punt waar de bicep en die andere spier van je onderarm een aanhechting hebben.

Elke beweging doet pijn, voorbij de 90% hoek is bijna niet mogelijk te strekken.

Tips? Bedankt.
Is het echt een stekende pijn of gewoon een beetje stijfheid?
kaasplankjezondag 22 februari 2015 @ 20:39
gwn beetje overbelast ws no big deal
Basxtzondag 22 februari 2015 @ 22:04
quote:
0s.gif Op zondag 22 februari 2015 20:37 schreef seto het volgende:

[..]

Is het echt een stekende pijn of gewoon een beetje stijfheid?
stekend.

Zeker niet stijfheid.
Afwachten hoe het morgen is :Y
star_gazermaandag 23 februari 2015 @ 13:40
Gisterochtend voor de gein voor het eerst bij een (raw, tested) powerlifting comp gekeken. Best inspirerend om iemand 250kg te zien squatten :D
Beachmaandag 23 februari 2015 @ 13:47
De motivatie is echt ver te zoeken de laatste tijd.
Heeinzmaandag 23 februari 2015 @ 13:55
quote:
0s.gif Op zondag 22 februari 2015 16:12 schreef Basxt het volgende:
Vrijdag weer eens wezen fitnessen, rustig aangedaan en langzaam wat armen getrainend.

Zaterdag gewerkt, van 8 tot 2.

5 uur lang kratjes tussen de 8 - 10 kg getilt, waardoor ik nu een ondragelijke pijn.

De pijn zit aan de binnenkant van mijn elleboog, punt waar de bicep en die andere spier van je onderarm een aanhechting hebben.

Elke beweging doet pijn, voorbij de 90% hoek is bijna niet mogelijk te strekken.

Tips? Bedankt.
Heb ik ook gehad nadat ik na een lange tijd 'rust' had genomen, pijn duurde wel een paar dagen.
Yuri_Boykamaandag 23 februari 2015 @ 14:21
quote:
0s.gif Op zondag 22 februari 2015 16:12 schreef Basxt het volgende:
Vrijdag weer eens wezen fitnessen, rustig aangedaan en langzaam wat armen getrainend.

Zaterdag gewerkt, van 8 tot 2.

5 uur lang kratjes tussen de 8 - 10 kg getilt, waardoor ik nu een ondragelijke pijn.

De pijn zit aan de binnenkant van mijn elleboog, punt waar de bicep en die andere spier van je onderarm een aanhechting hebben.

Elke beweging doet pijn, voorbij de 90% hoek is bijna niet mogelijk te strekken.

Tips? Bedankt.
Wss gewoon verrekte/overbelaste pezen. Dit heb ik 2x gehad toen ik na een tijdje niet te hebben getraind ineens volop yolo bicep curls ging doen. Kon mijn armen ook dagenlang niet strekken want dat deed gruwelijke pijn.
Lightweightmaandag 23 februari 2015 @ 14:32
Helft van de hechtingen eruit vanwege een dikke infectie. ^O^

SPOILER
Open wond nu dus. Beetje zelf 3x/daags gaasjes erin doen met een pincet en een verband erop zeggen ze. Steriel pincet, desinfectie spul en handschoentjes hebben ze blijkbaar niet van gehoord. Kolere man. _O- Moet tegenwoordig je eigen zorg in dit land doen.

Maagbeschermers worden niet vergoed, pijnstillers moeten worden afgebouwd terwijl ik half dood aan het gaan ben met een kloppende wond + koorts. Misschien een maandje naar België of Finland toe voor fatsoenlijke zorg.
Goed nieuws is dat ik nu wel m'n eigen sokken, broeken en onderbroeken aan kan doen zonder m'n hechtingen eruit te trekken. *O* Nog een dagje aankijken en wellicht morgen wat lichte oefeningen doen. Eten gaat weer goed, alles gaat er weer in gelukkig.

Bicep curl en ankle raise PRs here we come!
Snakeymaandag 23 februari 2015 @ 15:23
Moet je erg mee oppassen dit soort infecties. Kan je zomaar een jaar mee lopen.
Spinosaurusmaandag 23 februari 2015 @ 21:49
Vandaag voor het eerst mijn eigen pasje gebruikt bij de sportschool. Heb 7,5 kg aan beide kanten met bench press gedaan, verder nog squats gedaan 20 kg(deze had ik per ongeluk met een preset barbell gedaan) en deadlift 5 kg beide kanten.

Ik ben 185 cm en 71 kg, vrij slank dus, maar wil dus ook graag kracht en spieren kweken. :p
MagnumPImaandag 23 februari 2015 @ 22:19
quote:
0s.gif Op maandag 23 februari 2015 21:49 schreef Spinosaurus het volgende:
Vandaag voor het eerst mijn eigen pasje gebruikt bij de sportschool. Heb 7,5 kg aan beide kanten met bench press gedaan, verder nog squats gedaan 20 kg(deze had ik per ongeluk met een preset barbell gedaan) en deadlift 5 kg beide kanten.

Ik ben 185 cm en 71 kg, vrij slank dus, maar wil dus ook graag kracht en spieren kweken. :p
^O^
Vergeet dan vooral niet veel (en goed) te eten.
bombmannlmaandag 23 februari 2015 @ 23:21
Kom ik een stukje plastic in me whey shake tegen, gadverdamme :r
Ethanolicmaandag 23 februari 2015 @ 23:22
quote:
0s.gif Op maandag 23 februari 2015 23:21 schreef bombmannl het volgende:
Kom ik een stukje plastic in me whey shake tegen, gadverdamme :r
B&F? sensationeel!!
Lightweightmaandag 23 februari 2015 @ 23:23
quote:
0s.gif Op maandag 23 februari 2015 23:21 schreef bombmannl het volgende:
Kom ik een stukje plastic in me whey shake tegen, gadverdamme :r
Maak er wat moois van!
Ethanolicmaandag 23 februari 2015 @ 23:28
quote:
0s.gif Op maandag 23 februari 2015 14:32 schreef Lightweight het volgende:
Helft van de hechtingen eruit vanwege een dikke infectie. ^O^

SPOILER
Open wond nu dus. Beetje zelf 3x/daags gaasjes erin doen met een pincet en een verband erop zeggen ze. Steriel pincet, desinfectie spul en handschoentjes hebben ze blijkbaar niet van gehoord. Kolere man. _O- Moet tegenwoordig je eigen zorg in dit land doen.

Maagbeschermers worden niet vergoed, pijnstillers moeten worden afgebouwd terwijl ik half dood aan het gaan ben met een kloppende wond + koorts. Misschien een maandje naar België of Finland toe voor fatsoenlijke zorg.
Goed nieuws is dat ik nu wel m'n eigen sokken, broeken en onderbroeken aan kan doen zonder m'n hechtingen eruit te trekken. *O* Nog een dagje aankijken en wellicht morgen wat lichte oefeningen doen. Eten gaat weer goed, alles gaat er weer in gelukkig.

Bicep curl en ankle raise PRs here we come!
ik zou niet trainen man, ook geen curls ofzo :P als je het maar een beetje zwaar krijgt zul je toch je core moeten aanspannen en dat lijkt me niet echt fijn :P
Spinosaurusmaandag 23 februari 2015 @ 23:56
quote:
0s.gif Op maandag 23 februari 2015 22:19 schreef MagnumPI het volgende:

[..]

^O^
Vergeet dan vooral niet veel (en goed) te eten.
Jep, dat heb ik ook gelezen. Eiwitten en veel calorieën toch?
fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 08:35
quote:
0s.gif Op maandag 23 februari 2015 23:56 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Jep, dat heb ik ook gelezen. Eiwitten en veel calorieën toch?
Ja. Vooral heul veul eten. En tellen. Tel alles wat je eet en drinkt zodat je een beeld hebt van hoeveel je van wat binnenkrijgt. Veel ecto's overschatten (en endo's onderschatten) schromelijk het aantal kcals die ze naar binnen werken.
Spinosaurusdinsdag 24 februari 2015 @ 09:47
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 08:35 schreef fathank het volgende:

[..]

Ja. Vooral heul veul eten. En tellen. Tel alles wat je eet en drinkt zodat je een beeld hebt van hoeveel je van wat binnenkrijgt. Veel ecto's overschatten (en endo's onderschatten) schromelijk het aantal kcals die ze naar binnen werken.
Ja, ik ben dus echt een ecto dus veel eten :D
fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 10:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 09:47 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Ja, ik ben dus echt een ecto dus veel eten :D
Al berekend hoeveel je ongeveer zou moeten eten? En hoe je dat gaat invullen? Dat is nl de key. Zeker in het begin is het belangrijk om goed inzicht in je kcal-inname te hebben zodat je tijdig kan bijsturen. Gebruik hiervoor myfitnesspal of fatsecret calorieteller.
Dizorndinsdag 24 februari 2015 @ 11:21
Hoe hard iedereen ook roept "omg veel eten" zou ik wel zorgen dat je niet over een paar maanden 5 kilo vet extra hebt, dat is gewoon zonde.
fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 13:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 11:21 schreef Dizorn het volgende:
Hoe hard iedereen ook roept "omg veel eten" zou ik wel zorgen dat je niet over een paar maanden 5 kilo vet extra hebt, dat is gewoon zonde.
Maar te weinig eten en helemaal geen resultaat zien is nog veel meer zonde. Dat zorgt er namelijk voor dat de motivatie tot het nulpunt daalt omdat je geen vooruitgang ziet en binnen 3 maanden weer de handdoek in de ring gooit. Want zo gaat het met de meeste beginners.

Daarom is het bijhouden zo belangrijk. Kcals tracken, en dagelijks ff na het pissen wegen en bijhouden. Zo weet je wat er met je lichaam gebeurd, ipv jezelf af te vragen "wat doe ik fout, er gebeurt niks". Dan ga je je logs door en kun je makkelijk terugvinden waar het probleem zit.

Meten is weten en schrijven is blijven.
Ethanolicdinsdag 24 februari 2015 @ 13:51
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 13:36 schreef fathank het volgende:

[..]

Maar te weinig eten en helemaal geen resultaat zien is nog veel meer zonde. Dat zorgt er namelijk voor dat de motivatie tot het nulpunt daalt omdat je geen vooruitgang ziet en binnen 3 maanden weer de handdoek in de ring gooit. Want zo gaat het met de meeste beginners.

Daarom is het bijhouden zo belangrijk. Kcals tracken, en dagelijks ff na het pissen wegen en bijhouden. Zo weet je wat er met je lichaam gebeurd, ipv jezelf af te vragen "wat doe ik fout, er gebeurt niks". Dan ga je je logs door en kun je makkelijk terugvinden waar het probleem zit.

Meten is weten en schrijven is blijven.
Die Henk wordt de nieuwe Greg Plitt.
fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 13:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 13:51 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Die Henk wordt de nieuwe Greg Plitt.
En dan zeker sterven omdat ik met m'n achterlijke smoelwerk zonodig een beetje interessant moet gaan doen voor de camera op een spoorlijn.

Nothnx Jeff.
Snakeydinsdag 24 februari 2015 @ 15:16
Niks mis met effe 5 kilo vet aankomen om sterker te worden en goede progressie te zien. Die 5 kilo werk je er wel weer af. Je hoeft geen fatso te worden, maar je hoeft ook niet bang te zijn van een beetje vet.
Questulardinsdag 24 februari 2015 @ 15:20
De cut verloopt nog altijd voorspoedig, begonnen op 104,5 zit nu rond de 101,8. Lekker rustig aan richting de 96/98 :)
Multiplydinsdag 24 februari 2015 @ 15:26
Voor de endo's: http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)kte-caloriebom.dhtml
Lightweightdinsdag 24 februari 2015 @ 15:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 15:16 schreef Snakey het volgende:
Niks mis met effe 5 kilo vet aankomen om sterker te worden en goede progressie te zien. Die 5 kilo werk je er wel weer af. Je hoeft geen fatso te worden, maar je hoeft ook niet bang te zijn van een beetje vet.
Moet zeggen dat ik rond de 87kg schommelde afgelopen paar maanden en toch wel wat behoorlijke (voor mij dan) PRs gezet heb. Lag voornamelijk aan techniek fixes, maar goed! :D

Maar idd iets eraf cutten is eenvoudiger dan een paar maanden geen gains maken. Zonder van je tijd simpelweg.

Voor de squat (olympic) liefhebbers, een hele mooie maar ietwat lange workshop over hoe goed te squatten. Het is in het Duits, maar met engelse ondertiteling. Zeker de moeite waard voor mij!

fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 15:54
quote:
Godverdomme zeg een pizza van 3600 kcal :')

Spek op een pizza is lekker maar dit slaat echt alles :').
Panzermausdinsdag 24 februari 2015 @ 16:04
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 15:54 schreef fathank het volgende:

[..]

Godverdomme zeg een pizza van 3600 kcal :')

Spek op een pizza is lekker maar dit slaat echt alles :').
Pizza? 3600 kcal?

Dit is perfect.
Multiplydinsdag 24 februari 2015 @ 16:04
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 15:54 schreef fathank het volgende:

[..]

Godverdomme zeg een pizza van 3600 kcal :')

Spek op een pizza is lekker maar dit slaat echt alles :').
Die Amerikanen zijn gek op bacon. Ze eten het overal bij. Vooral bij het ontbijt.

Hoewel ze in San Francisco wel raar stonden te kijken toen ik extra bacon vroeg op mijn hamburger. (waar al bacon op zat)
Ethanolicdinsdag 24 februari 2015 @ 16:10
Ik maak ook wel eens een Bacon Explosion.

Als je vredig wilt sterven, moet je dat maken.
1299dinsdag 24 februari 2015 @ 16:59
Iemand nog een aanrader voor een goedkoop maar degelijk powerrack? Hierboven werd powercage.nl aangeraden, maar een levertijd van 5 weken is voor een auto leuk maar niet voor iets wat ik spoedig nodig heb.

Op fitness-seller.nl staat letterlijk elke cage op momenteel niet op voorraad

Is er een spontane run op racks onstaan ofzo? :D

Dit zou opzich werken voor squatten:
multi-squat-rack.jpg
http://gorillasports.nl/deal/13009/multi-squat-rack

Maar het is zonde om dan over een paar maanden weer wat anders te kopen. Ik wil liever niet meer dan 400 a 500 euro uitgeven.

Ik zou graag een latpulley en monkeybar hebben, maar voor dat geld moet ik wel realistisch zijn en concluderen dat dit er niet in zit. Het zou wel fijn zijn als ik dit er later nog wel bij kan bestellen.
fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 17:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 16:59 schreef 1299 het volgende:
Iemand nog een aanrader voor een goedkoop maar degelijk powerrack? Hierboven werd powercage.nl aangeraden, maar een levertijd van 5 weken is voor een auto leuk maar niet voor iets wat ik spoedig nodig heb.

Op fitness-seller.nl staat letterlijk elke cage op momenteel niet op voorraad

Is er een spontane run op racks onstaan ofzo? :D

Dit zou opzich werken voor squatten:
[ afbeelding ]
http://gorillasports.nl/deal/13009/multi-squat-rack

Maar het is zonde om dan over een paar maanden weer wat anders te kopen. Ik wil liever niet meer dan 400 a 500 euro uitgeven.

Ik zou graag een latpulley en monkeybar hebben, maar voor dat geld moet ik wel realistisch zijn en concluderen dat dit er niet in zit. Het zou wel fijn zijn als ik dit er later nog wel bij kan bestellen.
Die paar weken zonder rack moet dan toch ook nog wel lukken? Heb je veel langer profijt van. En ondertussen behelp je je maar even. Wat maakt die paar weken nou uit. Ja tuurlijk is het fijner om 24h service te hebben, maar als je dan weer opgescheept zit met een prul waar je net niks mee kan schiet je er ook niks mee op.
Phaelanx_NLdinsdag 24 februari 2015 @ 17:13
1299dinsdag 24 februari 2015 @ 17:14
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 17:08 schreef fathank het volgende:

[..]

Die paar weken zonder rack moet dan toch ook nog wel lukken? Heb je veel langer profijt van. En ondertussen behelp je je maar even. Wat maakt die paar weken nou uit. Ja tuurlijk is het fijner om 24h service te hebben, maar als je dan weer opgescheept zit met een prul waar je net niks mee kan schiet je er ook niks mee op.
Met het stronglifts schema verhoog je de squat met 7.5kg per week, over 5 weken zou dat bijna 40kg verhoging betekenen. Het squatten zelf lukt dan wellicht nog wel, maar je moet dat gewicht wel eerst op je rug leggen.

Nog iets wat ik mij afvraag, die cages met een pull-up bar, hoe hoog moet je plafond dan zijn? :D
fathankdinsdag 24 februari 2015 @ 17:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 17:14 schreef 1299 het volgende:

[..]

Met het stronglifts schema verhoog je de squat met 7.5kg per week, over 5 weken zou dat bijna 40kg verhoging betekenen. Het squatten zelf lukt dan wellicht nog wel, maar je moet dat gewicht wel eerst op je rug leggen.

Nog iets wat ik mij afvraag, die cages met een pull-up bar, hoe hoog moet je plafond dan zijn? :D
dan wacht je een paar weken met verhogen en focus je je meer op pull-bewegingen. Die squat trekt wel bij met stronglifts. Die paar weken vertraging op de squat zou ik voor lief nemen en wat meer focussen op achterkant rug/schouders.
Verbositydinsdag 24 februari 2015 @ 17:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 17:14 schreef 1299 het volgende:

[..]

Met het stronglifts schema verhoog je de squat met 7.5kg per week, over 5 weken zou dat bijna 40kg verhoging betekenen. Het squatten zelf lukt dan wellicht nog wel, maar je moet dat gewicht wel eerst op je rug leggen.

Nog iets wat ik mij afvraag, die cages met een pull-up bar, hoe hoog moet je plafond dan zijn? :D
De hoogte van de pull-up bar +40cm is een redelijke richtlijn. Gemiddeld hoofd ongeveer 30cm wat betekend dat je 10cm overhoudt. Tenzij je muscle-ups wil doen, dan heb je een veel hoger plafond nodig.

Met een programma als strong lifts zou ik me niet druk maken om 4-5 weken levertijd. Dan maar 2 weken op hetzelfde gewicht om even op techniek te focussen. Om vervolgens te knallen met een powercage waar je jaren plezier/gemak van hebt. Voordeel is ook dat hij precies op maat kan worden gemaakt bij hun.
Lightweightdinsdag 24 februari 2015 @ 17:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 16:59 schreef 1299 het volgende:
Iemand nog een aanrader voor een goedkoop maar degelijk powerrack? Hierboven werd powercage.nl aangeraden, maar een levertijd van 5 weken is voor een auto leuk maar niet voor iets wat ik spoedig nodig heb.

Op fitness-seller.nl staat letterlijk elke cage op momenteel niet op voorraad

Is er een spontane run op racks onstaan ofzo? :D

Dit zou opzich werken voor squatten:
[ afbeelding ]
http://gorillasports.nl/deal/13009/multi-squat-rack

Maar het is zonde om dan over een paar maanden weer wat anders te kopen. Ik wil liever niet meer dan 400 a 500 euro uitgeven.

Ik zou graag een latpulley en monkeybar hebben, maar voor dat geld moet ik wel realistisch zijn en concluderen dat dit er niet in zit. Het zou wel fijn zijn als ik dit er later nog wel bij kan bestellen.
5 weken wachten van iets waar je jaren plezier van hebt? :D Powercage.nl is geweldig. Anders hier even naar kijken http://www.powerhouse-fit(...)uipment/power-racks/ Een vriend van mij heeft die van hem hier vandaan.

Hoogte tsja, je moet toch wel met je kop boven de monkeybar kunnen uitkomen vind ik.
Multiplydinsdag 24 februari 2015 @ 17:36
quote:
14s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 16:10 schreef Ethanolic het volgende:
Ik maak ook wel eens een Bacon Explosion.

Als je vredig wilt sterven, moet je dat maken.
Tering. Als ik ooit nog eens onder de 12% (ok 15%) kom bouw ik zo'n ding.
Ethanolicdinsdag 24 februari 2015 @ 17:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 17:36 schreef Multiply het volgende:

[..]

Tering. Als ik ooit nog eens onder de 12% (ok 15%) kom bouw ik zo'n ding.
Zet gewoon die yolo man.

Bro-tip: bestel ergens Sweet Baby Rays BBQ sauce, die is er echt het best voor.
Lightweightdinsdag 24 februari 2015 @ 18:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 17:41 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

Zet gewoon die yolo man.

Bro-tip: bestel ergens Sweet Baby Rays BBQ sauce, die is er echt het best voor.
I see what you did there. ;(
gekoeldnetzolekkerdinsdag 24 februari 2015 @ 18:41
Oké nu al dat bacon gelul
Vanavond weer eens een doos eieren met bacon maken dan
FreezePopdinsdag 24 februari 2015 @ 18:49
Ik ben sinds augustus ongeveer 9 kilo aangekomen. Echter was ik toen ik begon redelijk skinnyfat en nu nog steeds wel een beetje (niet super meer gelukkig). Hoe slim is het nu even te cutten en na een half jaar al vooruitgang een halt te zetten, enkel om er wat gezonder uit te zien?
WHATSHESAIDdinsdag 24 februari 2015 @ 19:31
Iemand hier aanbevelingen voor chocolade of vanille whey die niet smaakt naar zoetstof met in de verte een hint van chocolade of vanille? (oftewel: niet mierzoet en superchemisch van smaak)
Atemnodinsdag 24 februari 2015 @ 19:53
quote:
8s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 19:31 schreef WHATSHESAID het volgende:
Iemand hier aanbevelingen voor chocolade of vanille whey die niet smaakt naar zoetstof met in de verte een hint van chocolade of vanille? (oftewel: niet mierzoet en superchemisch van smaak)
B&F Whey Perfection

SPOILER
:'). XXL Whey Delicious is sws top!
Spinosaurusdinsdag 24 februari 2015 @ 20:07
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 10:01 schreef fathank het volgende:

[..]

Al berekend hoeveel je ongeveer zou moeten eten? En hoe je dat gaat invullen? Dat is nl de key. Zeker in het begin is het belangrijk om goed inzicht in je kcal-inname te hebben zodat je tijdig kan bijsturen. Gebruik hiervoor myfitnesspal of fatsecret calorieteller.
Hoe bereken ik dat?
Vandaag heb ik:
's Ochtends twee boterhammen gegeten en twee ananas schijven.
's Middags een Turkse pizza met döner.
's Avonds aardappelpuree met boontjes en kabeljauw.

Dat laatste was dus net en heb me best wel volgepropt, ik ga zo nog een paar happen nemen want er is nog over haha. Morgen weer trainen!

Ik ben nu aan het kijken op MyFitnessPal, interessant :)
FreezePopdinsdag 24 februari 2015 @ 20:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:07 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Hoe bereken ik dat?
Vandaag heb ik:
's Ochtends twee boterhammen gegeten en twee ananas schijven.
's Middags een Turkse pizza met döner.
's Avonds aardappelpuree met boontjes en kabeljauw.

Dat laatste was dus net en heb me best wel volgepropt, ik ga zo nog een paar happen nemen want er is nog over haha. Morgen weer trainen!

Ik ben nu aan het kijken op MyFitnessPal, interessant :)
Je moet ook goed gaan noteren wat je op je boterhammen doet en hoeveel.

Als ik een beetje ga schatten zit je niet echt aan een goedevl verhouding calorieën/macros.
Spinosaurusdinsdag 24 februari 2015 @ 20:14
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:13 schreef FreezePop het volgende:

[..]

Je moet ook goed gaan noteren wat je op je boterhammen doet en hoeveel.

Als ik een beetje ga schatten zit je niet echt aan een goedevl verhouding calorieën/macros.
Brie met honing en hagelslag. Klopt, dat myfitnesspal is wel erg handig
Verbositydinsdag 24 februari 2015 @ 20:18
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:07 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Hoe bereken ik dat?
Vandaag heb ik:
's Ochtends twee boterhammen gegeten en twee ananas schijven.
's Middags een Turkse pizza met döner.
's Avonds aardappelpuree met boontjes en kabeljauw.

Dat laatste was dus net en heb me best wel volgepropt, ik ga zo nog een paar happen nemen want er is nog over haha. Morgen weer trainen!

Ik ben nu aan het kijken op MyFitnessPal, interessant :)
Hou het eerst simpel en neem minimaal:
-1,5gr tot 2 gr eiwit per kg lichaamsgewicht.
-1gr vet per kg lichaamsgewicht
-koolhydraten heb ik geen minimum voor mag je dus zelf invullen.

Het belangrijkste is hierbij het hitten van je kcals en deze minima. Erboven mag altijd, zolang je ze maar haalt.
Spinosaurusdinsdag 24 februari 2015 @ 20:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:18 schreef Verbosity het volgende:

[..]

Hou het eerst simpel en neem minimaal:
-1,5gr tot 2 gr eiwit per kg lichaamsgewicht.
-1gr vet per kg lichaamsgewicht
-koolhydraten heb ik geen minimum voor mag je dus zelf invullen.

Het belangrijkste is hierbij het hitten van je kcals en deze minima. Erboven mag altijd, zolang je ze maar haalt.
Oke dat betekent dus 140 gram eiwit en 70 gram vet. Hoe weten jullie hoeveel eiwitten en vet je binnen krijgt?
BredeBroederdinsdag 24 februari 2015 @ 20:25
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:20 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Oke dat betekent dus 140 gram eiwit en 70 gram vet. Hoe weten jullie hoeveel eiwitten en vet je binnen krijgt?
voedingswaarde tellen
WHATSHESAIDdinsdag 24 februari 2015 @ 20:26
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 19:53 schreef Atemno het volgende:

[..]

B&F Whey Perfection
Niet weg te hachelen ;( En dus ook niet eens het kokhalzen waard....
Heb een zak kokossmaak en chocoladesmaak (perfect protein) staan, gooi het maar met water, een banaan en wat bevroren fruit in de blender, dan gaat het wel.
quote:
SPOILER
:'). XXL Whey Delicious is sws top!
Ja, daar hoor ik meer over. Maar is dat omdat het echt goed en (relatief) lekker is, of zijn ze gewoon net op het juiste moment (lees; body en fitshoprel) ingesprongen?
MagnumPIdinsdag 24 februari 2015 @ 20:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:20 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Oke dat betekent dus 140 gram eiwit en 70 gram vet. Hoe weten jullie hoeveel eiwitten en vet je binnen krijgt?
Kijk op de verpakking (of op internet) en reken maar uit.
Verbositydinsdag 24 februari 2015 @ 20:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:20 schreef Spinosaurus het volgende:

[..]

Oke dat betekent dus 140 gram eiwit en 70 gram vet. Hoe weten jullie hoeveel eiwitten en vet je binnen krijgt?
Bijhouden in een app zoals MyFitnessPall of Cron-o-meter. Later leer je dit uit je hoofd te schatten.

Weeg zelf nu 69kg dus voor mezelf hou ik ook 140 en 70 gram aan met 3000 kcals om aan te komen.

De ene dag haal ik dan bijv. 140 gram eiwit, 130 gram vet en 325 gram koolhydraten.
De andere dag is het weer 160 gram eiwit,100 gram vet en 350 gram koolhydraten.
FreezePopdinsdag 24 februari 2015 @ 20:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:26 schreef WHATSHESAID het volgende:

[..]

Niet weg te hachelen ;( En dus ook niet eens het kokhalzen waard....
Heb een zak kokossmaak en chocoladesmaak (perfect protein) staan, gooi het maar met water, een banaan en wat bevroren fruit in de blender, dan gaat het wel.

[..]

Ja, daar hoor ik meer over. Maar is dat omdat het echt goed en (relatief) lekker is, of zijn ze gewoon net op het juiste moment (lees; body en fitshoprel) ingesprongen?
Als je moeite hebt met je whey gewoon even een schepje in een groot glas, roeren met water, neus dicht en achterover gieten. Werkt het beste voor mij als ik geen tijd heb om die hele shake te flansen.
kaasplankjedinsdag 24 februari 2015 @ 20:45
Ik maak lkkre shake altijd met 5 sinaasappels en een banaan of appel of peer in de blender dan supps erbij
kaasplankjedinsdag 24 februari 2015 @ 20:46
Heb ik meteen mijn fruit voor de dag binnen
FreezePopdinsdag 24 februari 2015 @ 21:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 20:45 schreef kaasplankje het volgende:
Ik maak lkkre shake altijd met 5 sinaasappels en een banaan of appel of peer in de blender dan supps erbij
5 sinaasappels?!
kaasplankjedinsdag 24 februari 2015 @ 21:54
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 21:08 schreef FreezePop het volgende:

[..]

5 sinaasappels?!
ja die pers ik uit wij halen iedere week een hele doos vol ander fruit blend ik dan erbij

veel vita c pakken is goed voor de opname van je supps en je weerstand
Snakeydinsdag 24 februari 2015 @ 22:08
Ik zie mezelf eigenlijk nooit van achter. Redelijke rug.

Dit was na een paar uur buggy rijden vandaag, de foto is eigenlijk genomen om m´n natte reet. :')

SPOILER
10982098_10152659534222337_6921217574594187120_o.jpg
Snakeydinsdag 24 februari 2015 @ 22:24
Wat winter carbs. :P http://www.elitefts.com/e(...)VOzKu61CacM.facebook
WHATSHESAIDdinsdag 24 februari 2015 @ 22:47
Net deze 'brownies' geprobeerd, erg nice. Voor de meeste mannen hier wellicht iets te weinig kcal, maar met een flinke schep pindakaas of iets anders wat calorierijk is.
Lightweightdinsdag 24 februari 2015 @ 23:20
quote:
10s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 22:08 schreef Snakey het volgende:
Ik zie mezelf eigenlijk nooit van achter. Redelijke rug.

Dit was na een paar uur buggy rijden vandaag, de foto is eigenlijk genomen om m´n natte reet. :')

SPOILER
Dikke rug! Jij hebt je eigen buggy of wat? Is dat Nieuw-Zeeland of omgeving? :D
gekoeldnetzolekkerdinsdag 24 februari 2015 @ 23:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 februari 2015 23:20 schreef Lightweight het volgende:

[..]

Dikke rug! Jij hebt je eigen buggy of wat? Is dat Nieuw-Zeeland of omgeving? :D
In z'n achtertuin