Ik zou eigenlijk zeggen: dien een klacht in. Wat zij heeft gedaan kan echt niet. Krijgt ze geheid problemen mee en terecht.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 14:30 schreef artelligence het volgende:
[..]
Wat voor een debiel van een psych heb je? Zoek een ander, direct. En geef haar een dikke vinger.
Verstandig dat je gebeld hebt! Sterkte dit weekend ermeequote:Op vrijdag 2 januari 2015 15:14 schreef RBWO het volgende:
[..]
Net even met de huisarts gebeld (ik krijg daar mijn antidepressiva en bij de psycholoog therapie). Ze geeft aan dat ik het toch nog even moet aanzien dit weekend. Mocht het aanhouden of erger worden kan ik aankomende maandag langskomen.
Antidepressiva doet opzich al wel redelijk zijn werk, maar raar Is het wel die auditieve hallucinaties in de ochtend. (ook echt pas na 18 dagen AD) (hoor geen stemmen en heb ook geen visuele hallucinaties, hoorde alleen vanochtend iets (heel ver weg!) wat er gewoon niet kon zijn (treinstation).
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 15:03 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Mijn twee psychologen zijn mijn behandelaren, zij bepalen wat er wel of niet gebeurd. Psych is alleen eindverantwoordelijk. Maar ik ga er vanuit dat de psychologen wel weten wat goed voor me is en wat niet.
Ik wil die twee écht niet kwijt!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 17:38 schreef Luchtbel het volgende:
[..]Geeft niks, ik vatte het ook niet verkeerd opSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik zal de situatie aankijken zoals ie nu is. Wordt het slechter, dan zal ik om een second opinion vragen. Tot nu toe gaat het prima, op het medicijngebruik na. Maar aangezien mijn twee psychologe's het ook afraden leg ik me daar bij neer.
Wat houdt je tegen om mee te posten?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 18:15 schreef Luchtbel het volgende:
Je bent altijd welkom om te vertellen over jezelf zodra je de tijd daar rijp voor acht, desnoods stuur je 1 van de vaste klanten hier een DM als je het liever niet in het openbaar wilt doenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik kan magnetronkoffie aanraden hij is niet lekker, maar best wel aardigquote:Op vrijdag 2 januari 2015 18:44 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Je bent altijd welkom om te vertellen over jezelf zodra je de tijd daar rijp voor acht, desnoods stuur je 1 van de vaste klanten hier een DM als je het liever niet in het openbaar wilt doen
Magnetronkoffie is echt wel lekkerquote:Op vrijdag 2 januari 2015 19:43 schreef hmmmmmmm het volgende:
[..]
Ik kan magnetronkoffie aanraden hij is niet lekker, maar best wel aardig.
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 10:15 schreef magnetronkoffie het volgende:
Even iets anders, net zoals vorig jaar hierbij de top 20 posters van dit topic van afgelopen jaar (in een spoiler voor wie het kan boeien)
Wat een prestatieSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Fijn dat je thuis mag blijven. Het lijkt mij ook vreemd als iemand ineens voor je gaat bepalen wat je moet doen en hoe, maar dat is blijkbaar nodig, hopelijk gaat het je helpen.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 16:53 schreef ChildoftheStars het volgende:
Goed... ik mag voorlopig thuis blijven. Dinsdag wordt ik weer beoordeeld. Ze vond wel dat ik er slecht en oververmoeid uitzie (maandag even bloedprikken voor de zekerheid). Samen hebben we geregeld dat ik de maaltijden met andere mensen nuttig (godzijdank voor een goede sociale kring) en (misschien een beetje gênant) heeft ze voor de komende dagen bepaald wanneer ik wat eet en hoe laat ik naar bed moet *bloos*
Ik hoop dat het gaat werken, want de afgelopen nachten waren weer bagger.
Emotioneel gaat het vandaag erg slecht met me. Heb geprobeerd wat te studeren, maar dat ging niet even efficiënt als anders en wat gesport. Levenlust staat ongeveer op nul, maar ik weet ook dat dit vanzelf weer goed moet komen.
Het is niet zo raar dat studeren niet lukt op dit moment... kun je dat accepteren of zorgt dat ook weer voor stress of het gevoel dat je faalt?
Nog een maand en dan moet ik ook weer aan mijn studie ... Deprimerend om over na te denken.Het voelt zo onmogelijk.
Why are you wearing that stupid man suit?
Het is ook een heel vreemde gewaarwording dat mijn leven zo geleefd wordt, maar het is ook gewoon nodig. Momenteel ben ik niet in staat om eigen beslissingen te nemen en letterlijk het plannen van mijn maaltijden is al teveel gevraagd, om maar een voorbeeld te noemen. Laat staan het plannen van een dag.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 23:24 schreef kuolema het volgende:
[..]
Wat een prestatie![]()
[..]
Fijn dat je thuis mag blijven. Het lijkt mij ook vreemd als iemand ineens voor je gaat bepalen wat je moet doen en hoe, maar dat is blijkbaar nodig, hopelijk gaat het je helpen.
Het is niet zo raar dat studeren niet lukt op dit moment... kun je dat accepteren of zorgt dat ook weer voor stress of het gevoel dat je faalt?
Nog een maand en dan moet ik ook weer aan mijn studie ... Deprimerend om over na te denken.Het voelt zo onmogelijk.
Topper, wat ontzettend goed van je! En twee uur is toch een behoorlijke tijd waarvan je kan genieten en energie uit kan halen! Echt heel erg goed.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 23:12 schreef RBWO het volgende:
Ondanks dat ik voor mijn gevoel vandaag een behoorlijke k*tdag had Ben ik vanavond toch op bezoek gegaan bij vrienden! (maar voor 2 uurtjes.. Maarja wel weer 2 uurtjes)!
Ben benieuwd of ik morgenochtend weer die auditieve hallucinaties heb. (kan ook zijn dat ik eerst maar eens een kwartiertje in me bed blijf liggen ipv meteen buiten te gaan roken).
Dankjewel!! :-)quote:Op vrijdag 2 januari 2015 23:48 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Topper, wat ontzettend goed van je! En twee uur is toch een behoorlijke tijd waarvan je kan genieten en energie uit kan halen! Echt heel erg goed.
En misschien is rustig wakker worden inderdaad verstandig. Succes ermee
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 10:15 schreef magnetronkoffie het volgende:
Even iets anders, net zoals vorig jaar hierbij de top 20 posters van dit topic van afgelopen jaar (in een spoiler voor wie het kan boeien)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ik sta best hoog
![]()
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 18:15 schreef Luchtbel het volgende:
Begrijpelijk! Veel sterkte toegewenstSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 10:15 schreef magnetronkoffie het volgende:
Even iets anders, net zoals vorig jaar hierbij de top 20 posters van dit topic van afgelopen jaar (in een spoiler voor wie het kan boeien)
4 the win!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Blijf doorzetten Fokkie, genoeg mensen die niet zonder je kunnen.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 01:39 schreef Fok-it het volgende:
M'n neefje van 9 vroeg zich vorige week na een discussie met zijn moeder met een verbaast gezicht af hoe het kon dat mensen huilen op hun verjaardag. Nou jongen. Het kan.
25 jaar is het geworden en ik begrijp mezelf nog steeds nietIk heb sinds jaren een toffe oudejaarsavond gehad maar het ontbreekt me blijkbaar om een goed gevoel door te zetten. Het is al jaren een eindeloze woordenwisseling in mijn hoofd: de ene helft zegt: je bent vorig jaar op een paar punten verbeterd en je moet gewoon doorzetten dan komt het allemaal vanzelf wel, de andere helft zegt: je bent nu al zoveel jaren aan het aankloten met je leven en het blijft kut gaan. Er komt een moment dat ik het gewoon niet meer wil, maar goed. Misschien komt dat punt pas over een paar jaar, of helemaal niet. Tis te hopen.
Krijg je hulp voor je zelfbeschadiging?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 02:45 schreef AdoraBelle het volgende:
Helaas... het ging zo goed.
En dan komt het de afgelopen paar dagen allemaal tegelijk. Een goeie vriendin die opeens dood in bed ligt, een ontzettend lieve leuke jongen die je vanuit het niets dumpt, een "vriendin" die er met eerder genoemde jongen vandoor gaat, ruzies met m'n moeder die steeds erger lijken te worden, en nog steeds die angsten die rustig doorgaan met fucken met me.
Het werd me vandaag gewoon even teveel. Ik had de hele dag al een kutgevoel en na het eten heb ik het dus weer gedaan. Ik was niet sterk genoeg om die gedachten te kunnen weerstaan en heb eraan toegegeven (mezelf beschadigd dus).
Ik voel me echt zo kut nu. Het ging zo goed met me. Sinds 23 november is het niet meer mis gegaan. En dan net nu in het nieuwe jaar gaat het weer mis. Een slecht begin van 2015.
Heb je ook een reis in de planning staan voor dit jaar?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 01:39 schreef Fok-it het volgende:
M'n neefje van 9 vroeg zich vorige week na een discussie met zijn moeder met een verbaast gezicht af hoe het kon dat mensen huilen op hun verjaardag. Nou jongen. Het kan.
25 jaar is het geworden en ik begrijp mezelf nog steeds nietIk heb sinds jaren een toffe oudejaarsavond gehad maar het ontbreekt me blijkbaar om een goed gevoel door te zetten. Het is al jaren een eindeloze woordenwisseling in mijn hoofd: de ene helft zegt: je bent vorig jaar op een paar punten verbeterd en je moet gewoon doorzetten dan komt het allemaal vanzelf wel, de andere helft zegt: je bent nu al zoveel jaren aan het aankloten met je leven en het blijft kut gaan. Er komt een moment dat ik het gewoon niet meer wil, maar goed. Misschien komt dat punt pas over een paar jaar, of helemaal niet. Tis te hopen.
Denk je echt dat het nodig is? Wat je zegt, het kan ook aan de feestdagen liggen. Het kan dat doordat ze nu over zijn, je lichaam weer wat kalmeert en je de verhoging niet nodig hebt.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:24 schreef zomertje het volgende:
Ik wil even allen hierboven sterkte wensen, het klinkt best heftig hier en daar![]()
Die feestdagen zijn ook niet altijd even goed voor je ritme en emoties.
Bij mij gaat t ook nog niet super, ga dinsdag bellen voor een verhoging van de AD. Paniek is stom...
Nee, t gaat ook op normale dagen niet goed genoeg. Teveel angst en spanning die soms uitloopt op paniek en dissociatie achtige dingen. Deze AD heb ik pas 2 maanden, we zijn ook nog op zoek naar de juiste dosis. Ze hadden t laatst ook wel over overbelasting, maar wat als t normale leven al te belastend is? Kan wel op de bank blijven zitten, maar of dat beter is....quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:26 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Denk je echt dat het nodig is? Wat je zegt, het kan ook aan de feestdagen liggen. Het kan dat doordat ze nu over zijn, je lichaam weer wat kalmeert en je de verhoging niet nodig hebt.
Tof man, veel plezier!quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:27 schreef duracellkonijntje het volgende:
Straks afspraak met dat meisje. Reuze zin in, maar doemscenario's en nervositeit. Ach fuck it, ik ga m'n leven niet door die onzin laten beheersen. Wat gebeurt dat gebeurt.
Daar loop ik nu ook tegenaan ja. Ik wil zo ontzettend graag overal aan meedoen, werken, huishouden bijhouden, boodschappen halen, noem maar op. Maar soms ben ik al kapot na een bezoek aan de supermarkt. En dan heb je 's avonds een feestje waar je er ook nog een beetje netjes bij wil lopen. In de middag een supergezellige brunch met vrienden. De dag erop een verjaardag. Alles lijkt groter dan het is hoor, want alles is gezellig, maar zwaar vermoeiend.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:30 schreef zomertje het volgende:
[..]
Nee, t gaat ook op normale dagen niet goed genoeg. Teveel angst en spanning die soms uitloopt op paniek en dissociatie achtige dingen. Deze AD heb ik pas 2 maanden, we zijn ook nog op zoek naar de juiste dosis. Ze hadden t laatst ook wel over overbelasting, maar wat als t normale leven al te belastend is? Kan wel op de bank blijven zitten, maar of dat beter is....
Het 'normale' leven is ook maar een begrip. Probeer wel begrip voor jezelf te houden, want op het moment dat je je met al die blije en gezonde figuren gaat vergelijken loopt het meteen mis, geloof me.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:30 schreef zomertje het volgende:
[..]
Nee, t gaat ook op normale dagen niet goed genoeg. Teveel angst en spanning die soms uitloopt op paniek en dissociatie achtige dingen. Deze AD heb ik pas 2 maanden, we zijn ook nog op zoek naar de juiste dosis. Ze hadden t laatst ook wel over overbelasting, maar wat als t normale leven al te belastend is? Kan wel op de bank blijven zitten, maar of dat beter is....
Helemaal herkenbaar. Ik sla al heel veel over en heb n lieve man die de booschappen doet en veel in t huishouden. Want als dat erbij zou komen dan vliegt de paniek me al aan. Werken doe ik voor 4x5 uur per week, dat hou ik net vol. Ik ben 44 en ook al zo....quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:49 schreef minthy het volgende:
[..]
Daar loop ik nu ook tegenaan ja. Ik wil zo ontzettend graag overal aan meedoen, werken, huishouden bijhouden, boodschappen halen, noem maar op. Maar soms ben ik al kapot na een bezoek aan de supermarkt. En dan heb je 's avonds een feestje waar je er ook nog een beetje netjes bij wil lopen. In de middag een supergezellige brunch met vrienden. De dag erop een verjaardag. Alles lijkt groter dan het is hoor, want alles is gezellig, maar zwaar vermoeiend.
Schrappen doe ik al bij het leven en gelukkig heb ik de meest liefdevolle vriend ever getroffen die mij niet "veroordeelt" als ik de brunch oversla en mij zelfs groot gelijk geeft qua verdelen van belasting en het afzeggen van activiteiten.
Maar soms bekruipt me het gevoel "is dit het nou? Kan ik nu echt bijna niks meer? Ben je 38 en kan je nog niet eens een aantal dingen plannen in een weekend die ook nog eens hartstikke leuk zijn?".
En van op de bank zitten word je ook niet beter, dus dan toch maar weer eropuit. Het zal er wel bijhoren, bij de "nieuwe ik". Balen is het wel
Van de vorige (paroxetine) was ik 17kg aangekomen en permanent op mn eten aan het letten. Alsof je al 2 jaar aan de lijn aan het doen bent....quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:52 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Het 'normale' leven is ook maar een begrip. Probeer wel begrip voor jezelf te houden, want op het moment dat je je met al die blije en gezonde figuren gaat vergelijken loopt het meteen mis, geloof me.
Misschien is het dan goed om de goede dosis te vinden. Waarom ben je van AD gewisseld?
Haha nee, daar heb ik geen geld voor. En ik kan natuurlijk ook niet telkens ontsnappen aan mijn gedachten door op reis of iets te gaan, dat schiet niet helemaal op.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 09:21 schreef TvhN het volgende:
[..]
Heb je ook een reis in de planning staan voor dit jaar?
Dat van die woordenwisseling is herkenbaar. Ik houd sinds een paar weken een soort dagboek bij en probeer me dan te focussen op de positieve dingen. Gebeurde er iets negatiefs, dan probeer ik ook nog positieve dingen eraan te koppelen (wat ik er bijvoorbeeld van geleerd heb of dat ik i.i.g. iets heb geprobeerd et cetera).
Mijn reis naar Zuidoost-Azië was stiekem ook wel even een vlucht. Totaal geen spijt van gehad, maar je moet niet alleen reizen om het ontsnappen inderdaad.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 11:28 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Haha nee, daar heb ik geen geld voor. En ik kan natuurlijk ook niet telkens ontsnappen aan mijn gedachten door op reis of iets te gaan, dat schiet niet helemaal op.
Ja psycholoog stelde dat ook al paar keer voor maar ik ken mezelfdat lukt me nog geen 2 weken dat bij te houden
Thanks voor de tip though. Moet er denk ik zelf gewoon uit komen. Is vaak ook een periode en dan speelt het een tijdje even niet en komt het weer
opzetten etc etc
Dan heb je er wel wat van geleerd? Minder hard zijn voor jezelfquote:Op zaterdag 3 januari 2015 14:10 schreef TvhN het volgende:
[..]
Mijn reis naar Zuidoost-Azië was stiekem ook wel even een vlucht. Totaal geen spijt van gehad, maar je moet niet alleen reizen om het ontsnappen inderdaad.
Dat m.b.t. het dagboek heb ik eens eerder gedaan (op aanraden van psycholoog) en heb dat toen ook maar twee weken volgehouden.Was toen ook te negatief en te hard voor mezelf. Heb nu de lat wat lager gelegd.
Klopt. Ik heb echter nog steeds veel moeite om de angst te accepteren; ik vergelijk nog te veel met vroeger, wat op dit moment geen zin heeft. Dat wil er helaas nog niet helemaal in.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 14:13 schreef zomertje het volgende:
[..]
Dan heb je er wel wat van geleerd? Minder hard zijn voor jezelf
Ik ook, terwijl ik hier sinds oktober niet meer post.quote:
Omdat het beter gaat?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 14:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
terwijl ik hier sinds oktober niet meer post.
Same ja. (Geen idee eig in welke maand gestopt) Genoeg dus in de maanden ervoor gepost hehequote:Op zaterdag 3 januari 2015 14:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik ook, terwijl ik hier sinds oktober niet meer post.
Angststoornis hier en ik neem Escitalopram. Na een paar weken begonnen hier de bijwerkingen weg te gaan en na een week of 6 (meen ik) zou het goed ingewerkt moeten zijn. Ik wil nooit meer zonderquote:Op zaterdag 3 januari 2015 17:40 schreef RBWO het volgende:
Wie slikt er AD tegen een angst/paniekstoornis? En hoelang duurt het 'normaal' eer je er wat van merkt? Ik slik het pas 3 weken(citalopram 10mg)maar kan nog echt niet zonder oxazepam functioneren merk ik.
Top! De AD slaat al wel aan op mijn andere symptomen. En vergeleken met 2 weken geleden is er voor zowel mij als de omgeving al een verbetering merkbaar.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 18:19 schreef minthy het volgende:
[..]
Angststoornis hier en ik neem Escitalopram. Na een paar weken begonnen hier de bijwerkingen weg te gaan en na een week of 6 (meen ik) zou het goed ingewerkt moeten zijn. Ik wil nooit meer zonder
Vandaag geen auditieve hallucinaties gehad trouwens. Bleef nu toen ik wakker was even een kwartier in bed liggen, in plaats van meteen naar beneden lopen en buiten gaan roken!quote:Op vrijdag 2 januari 2015 14:22 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Dat klinkt niet chill... heb je slaapmedicatie of zo?
Misschien handig om met een behandelaar te bespreken (even vanuitgaande dat je die hebt). Helemaal gezond klinkt het niet...
Super nicequote:Op zaterdag 3 januari 2015 18:32 schreef RBWO het volgende:
[..]
Vandaag geen auditieve hallucinaties gehad trouwens. Bleef nu toen ik wakker was even een kwartier in bed liggen, in plaats van meteen naar beneden lopen en buiten gaan roken!
*steekt vinger op*quote:Op zaterdag 3 januari 2015 17:40 schreef RBWO het volgende:
Wie slikt er AD tegen een angst/paniekstoornis? En hoelang duurt het 'normaal' eer je er wat van merkt? Ik slik het pas 3 weken(citalopram 10mg)maar kan nog echt niet zonder oxazepam functioneren merk ik.
Ik kreeg te horen toen ik aan de AD ging dat de angsten en paniek eerst zelfs erger konden worden...quote:Op zaterdag 3 januari 2015 18:29 schreef RBWO het volgende:
[..]
Top! De AD slaat al wel aan op mijn andere symptomen. En vergeleken met 2 weken geleden is er voor zowel mij als de omgeving al een verbetering merkbaar.
Alleen die k*t angst en paniekaanvallen zijn er nog wel (en de angst voor de angst!). Dus moet dus nog minimaal een weekje of 3 afwachten omtrent de werking op de angst! Die blijft nl wat langer opzich wachten blijkbaar.
'Probleem' Is dat als ik smiddags geen halve oxazepam en rond 18:00 de hele niet pak ik gewoon de hele dag zo'n angstig gevoel heb (het Is ook meer angst voor een paniekaanval dan daadwerkelijk angstig zijn). Neem dus gewoon iedere dag standaard 15mg oxazepam.. Maarja het helpt mij nu wel de dag 'redelijk' door te komen. Vandaag ook weer even 2u bij mijn opa en oma geweest en dat ging wel prima(zonder oxazepam lukt me dat nu niet)quote:Op zaterdag 3 januari 2015 19:51 schreef zomertje het volgende:
[..]
*steekt vinger op*
Heb jarenlang Paroxetine geslikt, werkte best goed. Alleen werd ik er erg dik van. Het duurde wel een aantal maanden voordat ik de juiste dosis had gevonden. Het duurt 4 tot 6 weken volgens de bijsluiters en ik denk dat dat aardig klopt. Inmiddels ben ik overgestapt op Fluoxetine en ik merk dat dat iets minder goed werkt. Ik wil dus de dosis iets gaan verhogen, ga dinsdag overleggen.
Je moet dus nog even geduld hebben, en misschien ook nog in dosis omhoog. Je zou kunnen proberen om de oxazepam voor 'af en toe' te gebruiken ipv dagelijks. Maar dat moet dan wel kunnen. Geduld hebben dus, en ja, dat is niet makkelijk.
Geduld ja, ik heb daar nog een spreekwoord over vanuit de periode dat ik de eerste keer AD ben gaan opbouwen: Geduld is een schone zaak alleen het duurt zo langquote:Op zaterdag 3 januari 2015 21:12 schreef RBWO het volgende:
[..]
'Probleem' Is dat als ik smiddags geen halve oxazepam en rond 18:00 de hele niet pak ik gewoon de hele dag zo'n angstig gevoel heb (het Is ook meer angst voor een paniekaanval dan daadwerkelijk angstig zijn). Neem dus gewoon iedere dag standaard 15mg oxazepam.. Maarja het helpt mij nu wel de dag 'redelijk' door te komen. Vandaag ook weer even 2u bij mijn opa en oma geweest en dat ging wel prima(zonder oxazepam lukt me dat nu niet)
Kan moeilijk multiquoten op mijn telefoon.
@minty.
Goed om te horen dat het uiteindelijk wel werkt! Moet dus gewoon geduld hebben!
@kvt
Dat klopt ja.. Was ik eigenlijk wel even vergeten dat in het begin je meer angst krijgt..
Ach, ik moet Denk ik maar eens wat geduld hebben. Over 2 weken slik ik het 5 weken en wie weet hoe het dan is. Als ik het vergelijk met 2 weken geleden ben ik al een stukje beter geworden in de dagelijkse dingen. Kan weer boodschappen doen, even autorijden, soms een uurtje of 2 naar vrienden. Zie de dagen iets positiever in(2 weken geleden echt niet) .. Komt best goed als ik het de tijd maar geef.
Doen ze dat uit medelijden omdat ze je situatie kennen?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 22:42 schreef ChildoftheStars het volgende:
Zeg... kennen jullie dat mensen zich teveel zorgen om je maken en om de beurten van alles en nog wat verzinnen om je bezig te houden en bij je te zijn? Vandaag wilde iemand spelletjes komen spelen, morgen willen mensen me naar een concert meenemen, vrijdag wilde iemand sporten, donderdag wilde iemand wandelen... Ik vind het heel lief, maar ik wil geen project zijn van mensen. Ik red me wel en anders stap ik naar de hulpverleners. Alleen ik weet niet hoe ik dit op een lieve manier kan vertellen, zonder ondankbaar te klinken. En aan de ene kant vind ik het ook wel prettig, alleen het is een beetje te overduidelijk dat ze me van de straat willen houden... Ik wil gewoon niet dat ze zich zorgen maken eigenlijk...
dit, ik zou er juist superblij mee zijn. maar als je het niet nodig hebt kun je dat toch gewoon aangeven, zoals je zelf al zegt?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 22:44 schreef Miniem het volgende:
[..]
Doen ze dat uit medelijden omdat ze je situatie kennen?
Bij mij is het zo dat ik het leuk zou vinden als mensen het aan me vragen maar dat nooit voorkomt.
Ik slik het nu een half jaar en sta as we speak op een bruiloft. Zelfs alcohol, een van De grootste angsten, is geen probleem. Exposure is belangrijk, maar wel als je eraan toe bentquote:Op zaterdag 3 januari 2015 18:29 schreef RBWO het volgende:
[..]
Top! De AD slaat al wel aan op mijn andere symptomen. En vergeleken met 2 weken geleden is er voor zowel mij als de omgeving al een verbetering merkbaar.
Alleen die k*t angst en paniekaanvallen zijn er nog wel (en de angst voor de angst!). Dus moet dus nog minimaal een weekje of 3 afwachten omtrent de werking op de angst! Die blijft nl wat langer opzich wachten blijkbaar.
Ik denk dat het een beetje beide is.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 22:42 schreef ChildoftheStars het volgende:
Zeg... kennen jullie dat mensen zich teveel zorgen om je maken en om de beurten van alles en nog wat verzinnen om je bezig te houden en bij je te zijn? Vandaag wilde iemand spelletjes komen spelen, morgen willen mensen me naar een concert meenemen, vrijdag wilde iemand sporten, donderdag wilde iemand wandelen... Ik vind het heel lief, maar ik wil geen project zijn van mensen. Ik red me wel en anders stap ik naar de hulpverleners. Alleen ik weet niet hoe ik dit op een lieve manier kan vertellen, zonder ondankbaar te klinken. En aan de ene kant vind ik het ook wel prettig, alleen het is een beetje te overduidelijk dat ze me van de straat willen houden... Ik wil gewoon niet dat ze zich zorgen maken eigenlijk...
En ik weet dat ze zien dat ik mijn best doe, en dat ik alles eraan doen om geen profiteur te zijn, alleen ik ben wel bang dat ze dat gaan vinden. Daarnaast heb ik ineens sociale contacten en afspraken voor de afgelopen tien weken die zich in een keer inhalen en raak compleet oververmoeid...
*voelt zich een ondankbaar kreng*
@ Willy Devillequote:
Heel herkenbaar voor mij.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 19:46 schreef Deeltjesversneller het volgende:
t voelt echt alsof m'n einde nabij is
zo hard afgetakeld de laatste maanden, terwijl er iets meer dan een jaar geleden nog niets aan de hand was
Ja, ik was in behandeling bij een psychiater. Helaas ging dat niet zo goed, waardoor ik nu een andere heb. Binnenkort heb ik mijn eerste gesprek met hem.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 07:46 schreef Gewas het volgende:
[..]
Krijg je hulp voor je zelfbeschadiging?
In ieder geval kut voor je en hoop dat je je snel beter voelt.
Hoe is het gegaan?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 10:27 schreef duracellkonijntje het volgende:
Straks afspraak met dat meisje. Reuze zin in, maar doemscenario's en nervositeit. Ach fuck it, ik ga m'n leven niet door die onzin laten beheersen. Wat gebeurt dat gebeurt.
hoop het maar. heb een jaar lang allerlei dingen geprobeerd om het zelf op te lossen maar dat is me niet gelukt. nu kijken of het met hulp van een psycholoog lukt...quote:Op zondag 4 januari 2015 02:22 schreef emptiness het volgende:
[..]
Heel herkenbaar voor mij.
Maar na regen komt zonneschijn, toch?
Ja ging echt goed man. Zijn vanaf 1 uur in de middag tot ongeveer 2 uur 's nachts samengeweest. In de stad geweest, gekookt, filmpje gekeken, lekker bankhangen. Het is nog allemaal heel pril en er zijn nog een paar dingen waar ik erg nerveus over ben, maar ik durf het aan en het voelt heel fijn. Hoop dat de positieve spiraal zich doorzet.quote:
Ja dan snap ik dat je er vanaf wilt. Die bijwerkingen worden minder met deze variant? Al contact gehad met je psych?quote:Op zaterdag 3 januari 2015 11:12 schreef zomertje het volgende:
[..]
Van de vorige (paroxetine) was ik 17kg aangekomen en permanent op mn eten aan het letten. Alsof je al 2 jaar aan de lijn aan het doen bent....
Van deze kom ik in ieder geval niet meer zo makkelijk aan. Maar nu nog zorgen dat t beter gaat werken. Dinsdagochtend ga ik bellen met psych.quote:Op zondag 4 januari 2015 14:00 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Ja dan snap ik dat je er vanaf wilt. Die bijwerkingen worden minder met deze variant? Al contact gehad met je psych?
Mooizo! Dan ben je in ieder geval toe aan de laatste horde.quote:Op zondag 4 januari 2015 16:46 schreef zomertje het volgende:
[..]
Van deze kom ik in ieder geval niet meer zo makkelijk aan. Maar nu nog zorgen dat t beter gaat werken. Dinsdagochtend ga ik bellen met psych.
Gaaf, goed bezig!quote:Op zondag 4 januari 2015 14:00 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Ja ging echt goed man. Zijn vanaf 1 uur in de middag tot ongeveer 2 uur 's nachts samengeweest. In de stad geweest, gekookt, filmpje gekeken, lekker bankhangen. Het is nog allemaal heel pril en er zijn nog een paar dingen waar ik erg nerveus over ben, maar ik durf het aan en het voelt heel fijn. Hoop dat de positieve spiraal zich doorzet.
Dat adviseert Paul David toch ook in zijn boek?quote:Angst en nervositeit in het algemeen nog wel, maar dat laat ik gewoon lekker borrelen tot het vanzelf weggaat.
Wat ontzettend fijn voor je! Ik hoop met je meequote:Op zondag 4 januari 2015 14:00 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Ja ging echt goed man. Zijn vanaf 1 uur in de middag tot ongeveer 2 uur 's nachts samengeweest. In de stad geweest, gekookt, filmpje gekeken, lekker bankhangen. Het is nog allemaal heel pril en er zijn nog een paar dingen waar ik erg nerveus over ben, maar ik durf het aan en het voelt heel fijn. Hoop dat de positieve spiraal zich doorzet.
Hardlopen zorgt voor goede stofjes en het kan je echt helpen je beter te voelenquote:Op zondag 4 januari 2015 19:51 schreef RBWO het volgende:
Vanochtend een zwaar gevoel (iedere ochtend dus daar wen je aan). Vanmiddag besloten kwartiertje te gaan hardlopen, en 2u later weer. Voelde zo vaag om dat te doen terwijl je hoofd 'vol' zit met gedachten.. Maar ergens wel lekker om mijn hartslag zelf eens omhoog te laten gaan in plaats van door de angst!
En vanaf 17:00 heb ik het gevoel alsof mijn klachten met 50% zijn verminderd! Even lekker genieten van dat moment want ik weet dat het veranderd!
Iedereen hier
Kloptquote:Op zondag 4 januari 2015 18:53 schreef TvhN het volgende:
[..]
Gaaf, goed bezig!
[..]
Dat adviseert Paul David toch ook in zijn boek?
Goed bezig dus! Ben trots op jequote:Op zondag 4 januari 2015 19:51 schreef RBWO het volgende:
Vanochtend een zwaar gevoel (iedere ochtend dus daar wen je aan). Vanmiddag besloten kwartiertje te gaan hardlopen, en 2u later weer. Voelde zo vaag om dat te doen terwijl je hoofd 'vol' zit met gedachten.. Maar ergens wel lekker om mijn hartslag zelf eens omhoog te laten gaan in plaats van door de angst!
En vanaf 17:00 heb ik het gevoel alsof mijn klachten met 50% zijn verminderd! Even lekker genieten van dat moment want ik weet dat het veranderd!
Iedereen hier
snap niet helemaal waarom je zo onzeker bent als er blijkbaar genoeg vrouwen zijn die je willen zoenen. dat die ene er spijt van heeft (hebben de meesten wel eens, jij waarschijnlijk ook met haar nu) hoef je je toch niks van aan te trekken?quote:Op zondag 4 januari 2015 18:23 schreef Stratman het volgende:
Kan iemand mij hier misschien mee helpen? (Ik ben sowieso als het op vrouwen aankomt, ook door mijn postuur, wat onzeker op dat gebied, of naja.. wát onzeker, zeg maar gerust, énorm onzeker..)
Nou, blijkbaar genoeg vrouwen... Erg overdreven.quote:Op zondag 4 januari 2015 22:21 schreef Deeltjesversneller het volgende:
[..]
snap niet helemaal waarom je zo onzeker bent als er blijkbaar genoeg vrouwen zijn die je willen zoenen. dat die ene er spijt van heeft (hebben de meesten wel eens, jij waarschijnlijk ook met haar nu) hoef je je toch niks van aan te trekken?
Geinig is dat eh, een drukke baan (als consultant), en genoeg dingen te doen en dagen vliegen voorbij.quote:Op zaterdag 3 januari 2015 14:38 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Same ja. (Geen idee eig in welke maand gestopt) Genoeg dus in de maanden ervoor gepost hehe
Klinkt alsof t beter met je gaatquote:Op maandag 5 januari 2015 00:24 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Geinig is dat eh, een drukke baan (als consultant), en genoeg dingen te doen en dagen vliegen voorbij.
Good luck.quote:Op maandag 5 januari 2015 09:20 schreef ChildoftheStars het volgende:
Poeh, vannacht maar vier uur geslapen (op zich al heel wat voor mij, maar goed) en kan vandaag tien uur aan colleges volgen. Wish me luck
Wat ontzettend vervelend dat je zo verdwaald in je hoofd.quote:Op maandag 5 januari 2015 12:05 schreef RBWO het volgende:
Vandaag weer bij de psycholoog geweest. We zijn er beiden over uit dat ik mijzelf behoorlijk gek aan het maken ben en daardoor minder positief ben. (Terwijl er wel veel positieve dingen zijn!)
"Gek maken" bedoel ik:
Word ik niet psychotisch (van deze angst)?
Ga ik niet doordraaien of mezelf verliezen?
Die twee vragen spelen gedurende de hele dag door mijn hoofd welke dus ook paniek en onwerkelijkheid veroorzaken. Nu scheelt het dat je niet psychotisch wordt van angst.. maar als mijn lichaam het wel zo ervaart. Irritant
Gaan nu cognitieve gedragstherapie doen. Heb wat huiswerk opdrachten mee die ik moet doen.
Mooi gedichtje aan het begin van de therapie:
Een mens lijdt dikwijls 't meest
Door 't lijden dat hij vreest
Doch dat nooit op komt dagen.
Zo heeft hij meer te dragen
Dan God te dragen geeft.
Nu nog proberen die twee bovenstaande gedachten eens uit te bannen.. maar pff
Kut voor jequote:Op maandag 5 januari 2015 14:06 schreef ChildoftheStars het volgende:
Huilend naar huis gegaan, lange schooldag is toch iets wat veel nu
Awh *knuffelt Child*quote:Op maandag 5 januari 2015 14:06 schreef ChildoftheStars het volgende:
Huilend naar huis gegaan, lange schooldag is toch iets wat veel nu
Gefeliciteerdquote:Op dinsdag 6 januari 2015 08:07 schreef ChildoftheStars het volgende:
Jeeeeej... jarig en vandaag gelijk drie uur therapie; goede start van een nieuw levensjaar
Maar er komen ook twee vriendinnetjes pannenkoeken bakken en spelletjes spelen (het feestje heb ik even twee maanden uitgesteld, zodat ik er ook echt van kan genieten)
Dank je welquote:Op dinsdag 6 januari 2015 08:52 schreef zomertje het volgende:
[..]
Gefeliciteerd
(en ja, ik zou proberen een planning te maken om te voorkomen dat je teveel doet)
Gefeliciteerd! Klinkt leuk! Is ook veel lekkerder he, zo'n rustige verjaardag.quote:Op dinsdag 6 januari 2015 08:07 schreef ChildoftheStars het volgende:
Jeeeeej... jarig en vandaag gelijk drie uur therapie; goede start van een nieuw levensjaar
Maar er komen ook twee vriendinnetjes pannenkoeken bakken en spelletjes spelen (het feestje heb ik even twee maanden uitgesteld, zodat ik er ook echt van kan genieten)
Knuffel voor jouquote:Op dinsdag 6 januari 2015 12:37 schreef missbehavin het volgende:
2015 is nog geen week oud en ik ben er nu al weer klaar mee.Voelt of de grond onder mijn voeten is weggezakt, geen idee hoe ik hier uit moet komen.
![]()
sorry voor de vage post, wil niet te veel kwijt, is te persoonlijk
Ah dankjewel. En het ging eindelijk wat beter met de meds, maar nu voelt het alsof het draadje waar ik aan hang wel erg dun aan het worden is.. Dat iemand zo aan je fundering kan bikken, beetje bij beetjequote:
Zolang er nog maar iets is om aan vast te houden Do.quote:Op dinsdag 6 januari 2015 12:43 schreef missbehavin het volgende:
[..]
Ah dankjewel. En het ging eindelijk wat beter met de meds, maar nu voelt het alsof het draadje waar ik aan hang wel erg dun aan het worden is.. Dat iemand zo aan je fundering kan bikken, beetje bij beetje
"Iemand"? Bedoel je hier een echt persoon mee of bedoel je dit figuurlijk?quote:Op dinsdag 6 januari 2015 12:43 schreef missbehavin het volgende:
[..]
Ah dankjewel. En het ging eindelijk wat beter met de meds, maar nu voelt het alsof het draadje waar ik aan hang wel erg dun aan het worden is.. Dat iemand zo aan je fundering kan bikken, beetje bij beetje
Nee, letterlijk helaasquote:Op dinsdag 6 januari 2015 12:51 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
"Iemand"? Bedoel je hier een echt persoon mee of bedoel je dit figuurlijk?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |