Volgens mij is de enige reden dat ze na bosnie niet zijn ingezet enkel politiek. Als het toegestaan was hadden ze gewoon rond gereden in afghanistan.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 12:45 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Wanneer zijn onze tanks daadwerkelijk ingezet dan, behalve in Bosnië? Zelfs in Afghanistan was het enige materieel dat thuis bleef, onze tanks. In de huidige situatie is er minder noodzaak voor tanks naar mijn mening. Niet dat ik tegen ben, maar inzetten deden we überhaupt nooit meer na Bosnië en de missies hebben daar ook nooit echt meer om gevraagd.
Exact, en Irak toch wel.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 12:57 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
Volgens mij is de enige reden dat ze na bosnie niet zijn ingezet enkel politiek. Als het toegestaan was hadden ze gewoon rond gereden in afghanistan.
Canada heeft btw de leo's die ze van ons gekocht hebben direct ingezet in afghanistan. N oud collega van me kwam daar zn ouwe tank tegen....
Juist nu de Russen weer lekker geopolitiek bezig zijn. Ik zou juist zeggen dat ze voor het eerst sinds jaren weer kans hebben hun bestaansrecht dubbel en dwars waar te maken.quote:Op zaterdag 3 mei 2014 12:45 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
In de huidige situatie is er minder noodzaak voor tanks
quote:Op zaterdag 3 mei 2014 15:29 schreef Erasmo het volgende:
Ik sluit ook niet uit dat mijn volgende drol van zuiver goud is.
Dat was ook het eerste wat ik dacht toen ik dat las.quote:Op maandag 5 mei 2014 17:12 schreef Erasmo het volgende:
Nou tijd om dan meer eens de premie af te dragen voor de verandering
Ik snap zijn uuitspraak niet, de VS geven meer uit dan de rest van de wereld bij elkaar. Hoezo geeft Europa met meer inwoners dan meer uit?quote:Op dinsdag 6 mei 2014 00:49 schreef Cobra4 het volgende:
Europa verspilt geld op veiligheidsterrein'
HILVERSUM -
Europese landen moeten en kunnen meer samenwerken op het gebied van veiligheid voordat er extra geld naar defensie zou gaan. Dat moet de enorme verspilling op dat terrein tegengaan en bovendien is een betere samenwerking ook in het belang van de NAVO. Dat zei minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken maandag in Nieuwsuur naar aanleiding van de spanningen met Rusland om de situatie in Oekraïne.
Hij sluit niet uit dat er meer geld naar defensie moet. „Dat is wel het makkelijkst en ik sluit niet uit dat het nodig is.” Maar dat is volgens hem pas geloofwaardig als Europa beter samenwerkt op militair terrein. In Europa betalen de belastingbetalers meer aan defensie dan in de Verenigde Staten maar krijgen ze er minder veiligheid voor terug, aldus Timmermans.
Hij denkt dat de confrontatie met Rusland een langdurige wordt. Het gevolg daarvan is dat Europese landen hun veiligheid anders gaan ervaren. Volgens Timmermans toont de situatie in Oekraïne aan dat we er niet op kunnen rekenen dat het continent Europa altijd veilig blijft. „We moeten met meer scenario's rekening houden.”
Hij zei dat het Westen zich niet moet laten afleiden door de valse retoriek van de Russische president Vladimir Poetin. Hij heeft een aantal tactische zetten gedaan in Oekraïne, maar Moskou zal er een strategische nederlaag door leiden en er de hoofdprijs voor gaan betalen, zo is de overtuiging van Timmermans.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)heidsterrein___.html
Omdat allemaal landen nog verschillende systemen gebruiken. De fransen, engelsen en duitsers hebben allemaal hun eigen materieel en R&D is ontzettend duur. Daarnaast betekent dit dat ze ook afzonderlijke productielijnen hebben, wat ook duur is.quote:Op dinsdag 6 mei 2014 07:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik snap zijn uuitspraak niet, de VS geven meer uit dan de rest van de wereld bij elkaar. Hoezo geeft Europa met meer inwoners dan meer uit?
snap ik allemaal, echter gezien de budgetten geven we nog steeds minder uit.quote:Op dinsdag 6 mei 2014 08:10 schreef WWolfy het volgende:
[..]
Omdat allemaal landen nog verschillende systemen gebruiken. De fransen, engelsen en duitsers hebben allemaal hun eigen materieel en R&D is ontzettend duur. Daarnaast betekent dit dat ze ook afzonderlijke productielijnen hebben, wat ook duur is.
We gooien basically een heleboel geld tegen defensie aan als europa omdat we geen gecentraliseerde doctrine met hetzelfde materieel hebben.
hij praat ook onzin.quote:Op dinsdag 6 mei 2014 07:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik snap zijn uuitspraak niet, de VS geven meer uit dan de rest van de wereld bij elkaar. Hoezo geeft Europa met meer inwoners dan meer uit?
http://www.at5.nl/artikel(...)werd-auto-ingesleurdquote:Vrouw kreeg pistool op hoofd en werd auto ingesleurd
De ietwat bizarre oefening van de marechaussee op het Museumplein zorgde woensdagmiddag voor nogal wat commotie. 'Wij lagen onder de tafel, het was echt heel eng.'
Een voorbijganger probeert het beeld te beschrijven. 'Ik hoorde ongeveer negen á twaalf schoten. Een vrouw kreeg een pistool op haar hoofd en werd de auto ingetrokken en die auto reed heel hard weg. Het was wel schrikken, ja. Een Braziliaanse man kwam naar me toe en zei dat hij even dacht dat hij weer thuis was.'
Ook twee dames op een terras dachten te moeten duiken voor hun leven. 'Op het moment van de schoten zag ik iedereen liggen, dus dat was ook mijn eerste reactie. Wij zaten met zijn tweeën onder een tafel. Het was echt heel eng.'
Een Amerikaanse vrouw zag hoe er vanuit een auto werd geschoten. 'Ik zag het wapen uit de bestuurderskant van de auto komen, het was best een groot geweer, een machinegeweer misschien. De magazijnen vielen er uit en op de grond.'
'Het was maar een oefening'
De marechaussee schreef in reactie op de commotie een verklaring: 'Lokale autoriteiten worden normaal gesproken vooraf van te houden oefeningen op de hoogte gebracht.Dat is dit keer abusievelijk niet gebeurd, waardoor de oefening tot onrust bij burgers leidde. De oefening is hierop direct stilgelegd.'
Een woordvoerster van de politie zegt over de onrust: 'Het is mooi als we wel op de hoogte zouden zijn gesteld, maar het is nu niet meer terug te draaien.'
Vondelpark
Eerder dit jaar gebeurde er iets soortgelijks in het Vondelpark, toen daar mannen op elkaar begonnen te schieten. Toen betrof het ook een oefening van de Marechaussee.
Wat heeft dit met de lat hoog laag of kwaliteit te maken?quote:Op donderdag 8 mei 2014 01:16 schreef WammesWaggel het volgende:
Is er structureel iets mis bij de Marechaussee?
Je zou het wel denken als je dit bericht zo leest, wederom niks geen overleg tijdens een oefening die had kunnen uitlopen op een schietpartij met de Amsterdamse politie.
Lag de lat niet erg hoor bij de Marechaussee? die indruk krijg je hier iniedergeval niet van.
[..]
http://www.at5.nl/artikel(...)werd-auto-ingesleurd
Coordinatie en planning zijn vitaal bij dit soort zaken, dat lijkt mij evident.quote:Op donderdag 8 mei 2014 13:13 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Wat heeft dit met de lat hoog laag of kwaliteit te maken?
Wees blij dat ze hierin trainen. Voor hetzelfde geld maak je het ooit mee.
Daarnaast leest het bericht alsof het is geschreven door de late editie van Hart van Brabant. Ik vind het niet duidelijk, er zijn altijd meerdere kanten aan een verhaal.
kwalitatief beoordeel ik ze op hoe goed ze hun werk doen, niet hoe goed er wordt gecommuniceerd over een oefening met de politie.
Daarnaast liet de politie niet lang geleden een "oefen" bom aan een of ander hek hangen. Waren ze ook vergeten weg te halen en iedereen in paniek etc. Shit happends.
quote:Op donderdag 8 mei 2014 13:10 schreef Cobra4 het volgende:
Nieuwe Technische Dienst opgericht
De Wapentechnische Dienst en de Technische Dienst van de Koninklijke Marine zijn vandaag samengevoegd. Dat gebeurde op ceremoniële wijze in Den Helder en vormde het startsignaal voor de geïntegreerde werving en vorming van nieuw technisch personeel.
Vice-admiraal Matthieu Borsboom onthulde onder het toeziend oog van 600 militairen voor gebouw De Witte Raaf met 2 matrozen het nieuwe onderscheidingsteken van de dienst. Daarna startte een animatie waarin de oude onderscheidingstekens van de beide diensten versmolten tot 1.
Techniek
De marine beschikt over goed opgeleid technisch personeel om haar taken uit te voeren. Voor de inzet is technische ondersteuning nodig. De Technische Dienst en de Wapentechnische Dienst hadden tot vandaag elk hun eigen bedrijfsvoering, opleidingsstructuur en cultuur. Door de technologische ontwikkelingen en de schaarste aan technisch personeel was de scheiding niet langer houdbaar.
Volgens vice-admiraal Borsboom stonden de ‘schotten’ de optimale inzet van mensen en middelen in de weg; bij het ontwerp en onderhoud van scheepssystemen, bij de vulling van technische functies en bij het inrichten van opleidingen.
Bron: http://www.defensie.nl/ac(...)che-dienst-opgericht
Ik vind simpelweg dat het vrij weinig zegt over kwaliteit en dat je reactie overtrokken is.quote:Op donderdag 8 mei 2014 14:42 schreef WammesWaggel het volgende:
[..]
Coordinatie en planning zijn vitaal bij dit soort zaken, dat lijkt mij evident.
Als dat te moeilijk is doet iemand zijn werk niet goed, vreemd hoor die reactie.
Haha ja zo kun je het ook zien natuurlijkquote:Op donderdag 8 mei 2014 21:59 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Loop ik alAch de TD is in ieder geval in niveau gestegen nu
Terwijl er nu plek zat is in die haven om die schepen af te laten meren.quote:Op donderdag 8 mei 2014 22:21 schreef sp3c het volgende:
zonde dat ze niet ff Den Helder aandoen maar dat zal wel weer gevoelig liggen vandaag de dag
dizquote:
quote:Op vrijdag 9 mei 2014 10:15 schreef Rave_NL het volgende:
Op dit moment wordt de Hr Ms Pelikaan uit de West teruggehaald om de carriergroup te begeleiden.
leuk filmpje:quote:Op vrijdag 9 mei 2014 20:12 schreef Cobra4 het volgende:
Russische vloot heeft Noordzee weer verlaten
DEN HAAG -
De Russische marineschepen rond het vliegdekschip RFS Koeznetsov hebben in de loop van vrijdagmiddag de Nederlandse Exclusieve Economische Zone in de Noordzee verlaten. Het was voor het eerst in 20 jaar dat een Russische vloot hier opdook.
De zes schepen voeren minimaal 60 kilometer uit de kust in internationale wateren, aldus een woordvoerster van het ministerie van Defensie. De Russische marineschepen werden donderdag op de Noordzee gesignaleerd.
Minister Jeanine Hennis-Plasschaert (Defensie) noemt het „opmerkelijk“ dat de schepen hier waren. „Ik denk dat ze zich even willen laten zien. Ik verwacht er niets van”, zei Hennis vrijdag voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
De Nederlandse Exclusieve Economische Zone ligt buiten de Nederlandse territoriale wateren, maar wel in het 'Nederlandse interessegebied'. De marine heeft de Russische vloot in de gaten gehouden. Het vlootverband is vermoedelijk op weg naar de Russische havenstad Moermansk.
Bron: http://www.telegraaf.nl/b(...)laat_Noordzee__.html
Het dichtste wat er bij ons in de buurt komt is veteranendag in Den Haag, waar er ook operationele eenheden met hedendaagse voertuigen defileren.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 05:55 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Ik zat gisteren naar die prachtige militaire parade in Moskou te kijken en ik vroeg me af, waarom doen wij niet zoiets. We hebben alleen op bevrijdingsdag een defile met oude WW2 materieel en veteranen, maar een mooie grote militaire parade, waar alle wapensystemen door bv de straten van Amsterdam rijden en peletons strak marcherend, groetend naarde koning, terwijl de F16;s overvliegen zou toch fantastisch zijn? Wellicht een leuk idee ipv die suffe open dagen.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
dat is natuurlijk niet de bedoeling! ;-)quote:Op zaterdag 10 mei 2014 10:26 schreef AchJa het volgende:
Nou mooi, met die 50 miljoen kan net aan de WUL gerepareerd worden en dan is het weer op...
Wsl 4000 nieuwe VeVa leerlingen... En je weet wat daar zo ongeveer van overblijft...quote:Op zaterdag 10 mei 2014 11:23 schreef Bouke-p het volgende:
En 4000 nieuwe paxxen? Hoeveel komen daarvan uiteindelijk paraat en belangrijker hoe staan die 4k in verhouding met vertrekkend personeel?
Er komt niks bij er wordt iets minder hard bezuinigd, maar ja dat bekt natuurlijk niet zo lekker.quote:Ook weer typisch.... na jaren keiharde klappen nu lyrisch doen over een paar dukaten dr bij, en dan wss ook verwachten dat wj(personeel) nu braaf dankjewel zeggen en niet meer zeuren😐
10 ambtenaren die moeten gaan uitwerken hoe dit geld te besteden is.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 11:56 schreef AgLarrr het volgende:
50 tot 100 mln. Dat is een tankbataljon of de kiel van een nieuw fregat?
Beter richten we daar eerst een werkgroep voor op.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:00 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
10 ambtenaren die moeten gaan uitwerken hoe dit geld te besteden is.
Precies, dat kunnen een paar overtollige overstes mooi oppakken, hebben we dat probleem ook weer getackled.quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:05 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Beter richten we daar eerst een werkgroep voor op.
dan is het geld ook meteen op!quote:Op zaterdag 10 mei 2014 12:07 schreef AchJa het volgende:
[..]
Precies, dat kunnen een paar overtollige overstes mooi oppakken, hebben we dat probleem ook weer getackled.
Als er iets overblijft is het blijkbaar niet nodig en kan het wegbezuinigd worden. Welkom bij de overheid.quote:
Goed bezigquote:Marine heeft geen antwoord op Russisch bezoek
De Koninklijke Marine had geen eenheden beschikbaar om Russische marineschepen in Nederlandse Economische Exclusieve Zone te volgen. Het Russische eskader met aan het hoofd vliegkampschip RFS Kuznetsov, dat woensdag nog gedetecteerd werd door Zr.Ms. De Zeven Provinciën, voer gisteravond voor de Nederlandse kust. De Koninklijke Marine moest bij gebrek aan beschikbare schepen en vliegtuigen de Kustwacht vragen om een kijkje te nemen.
Russische schepen zijn 20 jaar niet zo dichtbij zijn geweest; normaal kiezen zij de route om Ierland heen over de Atlantische Oceaan. Maar nu wilden zij zich laten zien.
[...]
Lees verder
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |