Ik hou mij al jaren, puur hobbymatig, bezig met het gat tussen wetenschap en publieke beeldvorming daarvan. Dit is niet het enige geval waarin er, dankzij een keur aan sterke meningen, een volslagen idioot beeld is ontstaan van wetenschap.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 15:23 schreef MAHL het volgende:
[..]
Toe maar. En wat weet een software developer er dan van?
Noem er 1. Alvast als waarschuwing: ik ben niet geïnteresseerd in de mening van wetenschappers die zich niet met klimaat bezighouden, zoals bijvoorbeeld economen. Noch ben ik geïnteresseerd in iets anders dan de stelling dat antropogene klimaatverandering bestaat en meetbaar is.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 15:23 schreef MAHL het volgende:
Er zijn wel degelijk sceptici binnen wetenschappelijke hoek.
Ja. Deze drogreden is ook uitermate populair onder ID-aanhangers en alien believers. Zelf vind ik het geen erg sterke hypothese. (En dan druk ik me wel heel mild uit.)quote:Maar deze worden doorgaans de mond gesnoerd gezien dat niet binnen het 'plaatje' past (goh, dat komt wel erg bekend voor he?).
quote:Tevens heeft het allemaal nauwelijks meer iets met klimatologie te maken, maar meer met statistiek en betrouwbaarheid van metingen. Dan ben ik eerder geneigd om een statisticus te geloven dan een klimatoloog die belang heeft aan één bepaalde uitkomst, en zijn modellen zodanig programmeert dat bij elke willekeurige input er 'onmiskenbare opwarming' als output kwam, zoals een aantal jaar geleden bleek.
Nee. Ik zie de wetenschappelijke relevantie daarvan alleen niet.quote:Ben je ook die hele discussie rond de uitgelekte mails vergeten?
Hier, heb je een hele lijst:quote:
Succes, doe je best, het begintquote:Op zondag 11 mei 2014 21:56 schreef StateOfMind het volgende:
Ik lig hondsberoerd op de bank, dus ik denk dat ik de herhaling van de week wel kijk. Al zie ik wel hoever ik kom zometeen.
quote:
Ocherm kindje.quote:Op vrijdag 9 mei 2014 15:23 schreef MAHL het volgende:
Toe maar. En wat weet een software developer er dan van?
Hmm welke afleveringsnummer was dat?quote:Op zondag 11 mei 2014 16:02 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
Vanavond weer genieten van een nieuwe aflevering.
Nat Geo (22:00 - 23:00): Cosmos: A Spacetime Odyssey: afl. Lost worlds of planeth Earth
Terwijl het schip van de verbeelding haar reis vervolgt, zien we hoe de geschiedenis van de aarde in alle atomen en organismen is vastgelegd.
afl 9quote:
oke die heb ik al gezien, maar daar zeggen ze niet echt 'hoe de geschiedenis van de aarde in alle atomen en organismen is vastgelegd' .. eerder hoe je door middel van analyse van aardlagen geschiedenis kunt zien.quote:
Inderdaadquote:Op maandag 12 mei 2014 16:19 schreef Maanvis het volgende:
[..]
oke die heb ik al gezien, maar daar zeggen ze niet echt 'hoe de geschiedenis van de aarde in alle atomen en organismen is vastgelegd' .. eerder hoe je door middel van analyse van aardlagen geschiedenis kunt zien.
quote:Op zondag 18 mei 2014 14:26 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
Vanavond afl 10, om 22:00 uur
Cosmos: A Spacetime Odyssey: "The Electric Boy"
De elektronische geheimen van onze hightech wereld worden ontsluierd met het inspirerende verhaal van een genie waar zelfs Einstein tegenop keek.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Torrent loopt voor op tv.![]()
Maar zeer de moeite waard deze aflevering!Niet meer aanwezig in dit forum.
quote:Op zondag 18 mei 2014 14:32 schreef Molurus het volgende:
[..]Ik ben nog net op tijd voor de herhalingSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Torrent loopt voor op tv.![]()
Maar zeer de moeite waard deze aflevering!
Ik ben benieuwdDeath Makes Angels of us all
And gives us wings where we had shoulders
Smooth as raven' s claws...
En, had ik iets teveel gezegd?quote:Op maandag 19 mei 2014 01:32 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Ik ben nog net op tijd voor de herhaling
Ik ben benieuwd
Ik ben gisteren na de eerste reclame in slaap gevallenquote:
Je had gespiekt!quote:Op maandag 19 mei 2014 15:02 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Ik ben gisteren na de eerste reclame in slaap gevallenen bij de laatste 5 minuten werd ik wakker, ik heb vanmiddag gekeken naar de herhaling om 12 uur.
Je had al eerder laten weten dat het over Faraday ging
Sowieso is voor mij veel duidelijk geworden over wat nu precies de rol van Faraday is geweest. Veel meer dan de kooi van Faraday en het feit dat hij degene was die begon met the Royal Institution Christmas Lectures (waar Dawkins ook een prachtige reeks over evolutie presenteerde) wist ik niet over hem.quote:Op maandag 19 mei 2014 15:02 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
Triest als z'n geheugen hem in de steek begint te laten, maar bewonderenswaardig dat zijn grootste bijdragen aan de wetenschap en de mensheid pas daarna kwamen.
Nee hoorquote:
Het is ietsje uitgelopen, het laatste stuk van het andere programma is nog bezigquote:Op zondag 25 mei 2014 11:37 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
Zometeen komen 5 afleveringen van Cosmos op National Geographic
van 12:25 tot 17:00 uur
*12:25 - 13:20: Cosmos: A Spacetime Odyssee: Depper; deeper, deeper still
De wetenschap maakt alles zichtbaar, ook Neil zelf. We zien hem als een mens die uit atomen is opgebouwd.
* 13:20 - 14:15: Cosmos: A Spacetime Odyssey: The Clean Room
De onstuimige jeugd van de aarde heeft alle sporen van haar ontstaan gewist. Hoe weten we hoe oud de aarde is?
* 14:15 - 15:10: Cosmos: afl Sister of the Sun
Neil deGrasse Tyson onderneemt een speurtocht naar het ontstaan en de ondergang van sterren. Hoe ziet de laatste dag op aarde eruit?
* 15:10 - 16:05: Cosmos: A Spacetime Odyssey: "The Electric Boy"
De elektronische geheimen van onze hightech wereld worden ontsluierd met het inspirerende verhaal van een genie waar zelfs Einstein tegenop keek.
* 16:05 - 17:00: Cosmos: A Spacetime Odyssey: afl. Lost worlds of planeth Earth
Terwijl het schip van de verbeelding haar reis vervolgt, zien we hoe de geschiedenis van de aarde in alle atomen en organismen is vastgelegd.
Vervelend dat zomaar zenders kunnen wegvallen danquote:Op zondag 25 mei 2014 12:52 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Wat een timing ! Ik heb één aflevering van deze serie gezien en daarna niks meer. Ik kijk TV via een Humax ontvanger waar ik een persoonlijke lijst van TV zenders in heb geprogrammeerd, blijkbaar is de frequentie van NGC veranderd en daardoor uit m'n lijst gevallen. Heb hem nu teruggezet en nu kan ik gelijk wat inhalen. Meteen een FOK!favoriet op TV; F&F / Het wonderlijk waterbeertje: de tardigrada.
Ik had alleen de eerste aflevering gezien, die ook nog eens uitgezonden is op FOX, niet op NGC. Ik vond het wel (nog steeds) raar dat het niet meer op FOX werd uitgezonden.quote:Op zondag 25 mei 2014 12:57 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Vervelend dat zomaar zenders kunnen wegvallen dan
Maar als je een serie volgt, heb je dat toch in de gaten dat je iets mist, vooral na 10 afl lijkt me
ah zoquote:Op zondag 25 mei 2014 13:01 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
[..]
Ik had alleen de eerste aflevering gezien, die ook nog eens uitgezonden is op FOX, niet op NGC. Ik vond het wel (nog steeds) raar dat het niet meer op FOX werd uitgezonden.
quote:Op zondag 25 mei 2014 13:46 schreef Molurus het volgende:
Neil heeft ook geen hoogtevrees he.
Ik zie al helemaal voor me hoe dat gaat bij de opnames... "beetje hoog wel. ja, maar we moeten wel een goede indruk geven van hoe massief dit allemaal is. Ok, ik ga wel met een glimlach dicht bij de rand staan."
Ah, IJsland.quote:Op zondag 25 mei 2014 14:04 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Dat niet alleen, Neil is nergens bang voor, vliegend in een 'spaceship' naar de diepten van de oceanen, naar randen van het heelal, langs exploderende sterren, in zwarte gaten, enz
quote:
Ik ben benieuwdquote:Op zondag 25 mei 2014 13:19 schreef Maanvis het volgende:
Afl 11 was weer echt geweldig, had eigenlijk niet zoveel met wetenschap te maken maar was wel een mooi verhaal. Over hoe we apatisch de wereld verneuken en een hoopvol verhaal over hoe we herinnerd worden in de toekomst.
Ik vind het wel jammer dat we niet écht de planeten te zien krijgen in ons zonnestelsel tot nu toe, dat was in de originele cosmos wel het geval, ik zou graag willen dat de jeugd van nu het ook kon zien met de nieuwe ontdekkingen erbij en de geweldige CGI natuurlijk.
jammerquote:
quote:
Vanavond om 19:00 uur is de herhaling van vorige weekquote:Op maandag 2 juni 2014 21:56 schreef StateOfMind het volgende:
Waar ging ie over en wanneer wordt ie herhaald?
Hmm, hier ook wel, ook al heb ik onlangs in een topic het tegendeel verdedigdquote:Op zondag 8 juni 2014 13:42 schreef Maanvis het volgende:
jep het heeft me overtuigd dat global warming weldegleijk alive en kicking is.. toen al gore dat vertelde kwam het ongeloofwaardig over (want slecht onderbouwd).
Thanks, ik was het al bijna vergeten deze week.quote:Op zondag 8 juni 2014 13:36 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Vanavond om 19:00 uur is de herhaling van vorige week
Kan mij niet voorstellen dat je in het FOK topic niet dezelfde argumenten kreeg voorgeschoteld...quote:Op zondag 8 juni 2014 13:58 schreef MAHL het volgende:
[..]
Hmm, hier ook wel, ook al heb ik onlangs in een topic het tegendeel verdedigdWel mooi dat ik toen ik zat te kijken steeds had van 'ja maar' waarna NdGT dat ook allemaal ging aankaarten
denk het niet, er zijn al 13 afleveringen geweest. het meest interessante zal nu wel getoond zijn?quote:Op maandag 9 juni 2014 00:42 schreef Dawnbreaker het volgende:
wat een geweldige serie! hopelijk komt er een seizoen 2
Als je afl 12 nou had gekeken, was je ook niet zo 'dom' overgekomenquote:Op maandag 9 juni 2014 11:49 schreef El_Matador het volgende:
Ik heb de eerste 11 afleveringen gezien. Deel 12 bewust niet, om mijn mening over de serie niet teveel te beinvloeden.
Het is al erg genoeg dat die valse klimaathoax ook nog eens in een wetenschappelijk programma de strotten van de mens wordt doorgedrukt.
Net uit lopen leggen dat we al 13.800 miljoen jaar bestaan, maar een beetje CO2 gaat de Aarde vernietigen?![]()
Al met al een boeiende serie die helaas veel beter kon.
6.5/10
hij gelooft ook niet in de maanlandingquote:Op maandag 9 juni 2014 11:57 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Als je afl 12 nou had gekeken, was je ook niet zo 'dom' overgekomen
'dom'?quote:Op maandag 9 juni 2014 11:57 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
Als je afl 12 nou had gekeken, was je ook niet zo 'dom' overgekomen
Het is geen geloof; ik volg de fysica. Juist de volgers van het massamedia/regeringsverhaal zijn de gelovers.quote:
kijk nou maar afl 12quote:Op maandag 9 juni 2014 12:00 schreef El_Matador het volgende:
[..]
'dom'?![]()
Aflevering 12 zal wel niet kritisch zijn, wel? Zal wel dramatisch dat de Aarde vergaat aan een onschuldig gas?
Zal er nog wel es van komen denk ik.quote:Op maandag 9 juni 2014 12:07 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
,
[..]
kijk nou maar afl 12
dat zou mooi zijn.quote:Op maandag 9 juni 2014 12:08 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Zal er nog wel es van komen denk ik.
Ja, waarom? Is de aflevering zo uniek?quote:
Ok, ben ik nu aangeland.quote:Op maandag 9 juni 2014 12:12 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
dit is een mooie lecture van Neil, luister wat Neil zegt over de Moon-Hoax
en hij heeft ook een mooi advies voor Conspiracy theoristen
Toch knap dat hij helemaal niets zegt en het onderwerp direct overslaat. Alsof er geen serieuze, wetenschappelijke vragen zijn bij die Apollo'landingen'.quote:
Precies dat had ik dus ook. jamaar de zon dan en toen ging ie dat uitleggen. goed gedaan van die gast!quote:Op zondag 8 juni 2014 13:58 schreef MAHL het volgende:
[..]
Hmm, hier ook wel, ook al heb ik onlangs in een topic het tegendeel verdedigdWel mooi dat ik toen ik zat te kijken steeds had van 'ja maar' waarna NdGT dat ook allemaal ging aankaarten
we hebben het hier over hetzelfde land dat militairen door een testgebied voor atoombommen liet marcheren net nadat ze er 1 getest hadden.quote:Op maandag 9 juni 2014 12:36 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ok, ben ik nu aangeland.
Eerste punt is een non sequitur. Hij zegt "het feit dat mensen de maanlandingen niet geloven, in al onze technologie, is een voorbeeld van de enorme potentie/macht/waarde van die technologie".
Gaat mis op 2 punten:
• de technologie van NU is inderdaad enorm, die van 1969 met computers zo groot al een huiskamer, nee
• als die technologie WEL zo goed zou zijn, zou het geen probleem moeten zijn een mannetje anno 2014 op de Maan te zetten. Echter; NASA stelt zelf; kan niet
En gelijk gebruikt hij het maar als argument tegen een hoax. Nee, dat is niet het punt, Neil. het punt is dat wij niet door die Van Allengordels kunnen en ook nog geen idee hebben hoeveel straling er op de Maan is en hoe sterk dat invloed heeft op de mens.
Wat??? Dat was het??meen je niet.
Dit inderdaad.quote:Op maandag 9 juni 2014 18:38 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
kan de discussie omtrent de moon-hoax in TRU verder gaan of in BNW of een van die topics,; aub niet hier, daar is het topic niet voor bedoeld.
Jezus gast waar heb je het over? Gewoon niet geloven dat we op de maan gelopen hebben, wat een grap hé. Binnenkort zal er een ruimtesonde op een fuckin komeet gaan landen, en jij denkt nog steeds dat we niet op de maan hebben kunnen landen?quote:Op maandag 9 juni 2014 11:49 schreef El_Matador het volgende:
Het blijft ook bizar hoe hij zichzelf tegenspreekt. Hij volgt de lijn van NASA dus moet uiteraard de maanlandingen als feit presenteren (helaas). En hij vertelt over alle straling die gevaarlijk is -ja, daarom zijn we niet naar de Maan geweest-, dat is een directe tegenstelling.
De tweede tegenstelling zit hem in die klimaathoax. In eerdere afleveringen komt het al naar voren en weer: dramatisch.
Net uit lopen leggen dat we al 13.800 miljoen jaar bestaan, maar een beetje CO2 gaat de Aarde vernietigen?![]()
Al met al een boeiende serie die helaas veel beter kon.
6.5/10
Mocht je je niet kunnen inhouden, hier wordt stevig gespeculeerd over de door Matador aangekondigde onthullingen:quote:Op woensdag 11 juni 2014 13:33 schreef dumble het volgende:
[..]
Jezus gast waar heb je het over? Gewoon niet geloven dat we op de maan gelopen hebben, wat een grap hé. Binnenkort zal er een ruimtesonde op een fuckin komeet gaan landen, en jij denkt nog steeds dat we niet op de maan hebben kunnen landen?![]()
En nee je hebt gelijk, een beetje meer CO2 in de lucht zal niet fataal zijn voor de aarde. Voor de mensheid daarentegen, dat is een heel ander verhaal.
Sorry @ ExpermintalFrentalMental, je hebt gelijk deze discussie hoort hier niet thuis. Ik kon het even niet laten..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |