Je hoeft geen actuele literatuur te lezen, deze is van ondermaats niveau heden ten dage. Kan prima van 10 of 100 jaar geleden, literatuur dateert nooit in tegenstelling tot film!quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:11 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
Welke websites zijn aan te bevelen om op de hoogte te raken van de actuele literatuur?
Maar jij begon zelf over een achterhaalde canonquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:19 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Je hoeft geen actuele literatuur te lezen, deze is van ondermaats niveau heden ten dage. Kan prima van 10 of 100 jaar geleden, literatuur dateert nooit in tegenstelling tot film!
Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof.quote:
Ik bedoel dat de canon bepaalde keuzes uit het verleden zou moeten herzien en bepaalde boeken op de voorgrond stellen, bedoelde ik. Maar heb je wel van die bijlages in de grote kranten.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:21 schreef Filatelistfetisjist het volgende:
[..]
Maar jij begon zelf over een achterhaalde canon. Als er een nieuwe Brett Easton Ellis is gaat dat nu volledig langs mij heen.
Je moet Herman Brusselmans gaan lezen!!!quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:26 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof.
gwoon veel topics leze op fok, alleen maar topliteratuur hier en goed voor je nederlandsquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:26 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof.
En je begon zo goed...quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 15:47 schreef hakunamatafaka het volgende:
Het feit dat er te weinig literatuur gelezen wordt, is ook te danken aan het huidige onderwijssysteem. Er wordt welhaast geen aandacht aan literatuur besteed. En doen ze dat wel dan is het vaak eenzijdig en baseren ze zich op de enigszins achterhaalde canon. Een boek als 'De aanslag' is hier een goed voorbeeld van. Zo blijft nog steeds het vertekende beeld in stand bij tieners/adolescenten dat Literatuur iets oubollig is, gelardeerd met een overkill aan wollige bijzinnen en doordrenkt met archaïsch taalgebruik. Ze beseffen niet dat literatuur in vele vormen voorkomt. Zo heb je bijvoorbeeld ook nihilistische literatuur, cynische literatuur, humoristische literatuur en rauwe literatuur. Of zelfs een combinatie van dat allen alles. Vaak zijn die boeken doordrenkt met zelfspot, zwarte humor en galgenhumor, hebben een goed cadans en lezen daardoor erg gemakkelijk weg. En dit is slechts één vorm wat die toevallig mijn voorkeur geniet. Je hebt het in alle soorten en maten en voor elk individu op deze wereld is er wel een bepaald soort literatuur wat hij/zij kan waarderen, vergelijk het met films.
Op televisie, een groot medium dat welhaast de gehele bevolking bereikt, wordt er ook nauwelijks aandacht aan besteed. Je hebt slechts op zondag het programma 'Boeken' van Wim Brandts, maar dat is dan ook alles, naast een klein itempje hier en daar bij Dwdd of Pauw en Witteman.
Nu wil ik niet overkomen als een elitaire moralist die jullie opdraagt literatuur te lezen. Verre van zelfs. Maar ik denk dat het te weinig aandacht krijgt en dat wanneer een groot deel van de bevolking daadwerkelijk aan een onconventioneel literair boek begint, hij deze op zeker kan waarderen. Maar in onze huidige westerse samenleving wordt zoiets niet gestimuleerd, belemmerd door externe prikkelingen zoals Facebook en Twitter en dankzij de andere voorbeelden die ik aanhaalde. Op deze manier wordt literatuur te weinig aan het licht gebracht en dit is zonde.
Dus ik stel jullie voor om er aan te beginnen. Vind je het niets, dan gooi je het weg en ga je weer triviale statussen op Facebook posten. Vind je het wel wat, gooi jeFacebook account Facebook-account dan weg en start een boekenclub! Verenig je met andere literaire mensen en bespreek de levendig en mooie, humoristische verhalen uit het herkenbare bestaan die de literaire boeken met zich meebrengen! Ik wens een ieder veel succes.
Zijn boeken bestaan voor 99% uit romans zag ik net. Ik heb zelf helemaal niks met romantische / drama films (behalve the notebook). Ik krijg hier altijd zo'nquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:29 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Je moet Herman Brusselmans gaan lezen!!!
Roman betekent niet romantischquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:37 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Zijn boeken bestaan voor 99% uit romans zag ik net. Ik heb zelf helemaal niks met romantische / drama films (behalve the notebook). Ik krijg hier altijd zo'ngevoel bij, of heb ik het helemaal bij het verkeerde eind?
Herman Brusselmans schrijft zo'n beetje het tegenovergestelde van wat hier staat. Veel lompe humor, veel seks, veel gedachtengangen en vooral veel humor.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:37 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Zijn boeken bestaan voor 99% uit romans zag ik net. Ik heb zelf helemaal niks met romantische / drama films (behalve the notebook). Ik krijg hier altijd zo'ngevoel bij, of heb ik het helemaal bij het verkeerde eind?
Oeps, aantal te overziene snelheidsfoutjes. Behalve Facebook-account, daar was ik me niet van bewust dat het zo gespeld diende te worden. Maar bedankt voor het redigeren van mijn tekst!quote:
Ah oké, thx.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:41 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Roman betekent niet romantisch, hehe. Die boeken die jou werden aangeraden zijn ook allemaal romans. http://nl.wikipedia.org/wiki/Roman_(literatuur)
je hoeft niet per se Nederlandse literatuur te lezen. Ik vind Nederlandse films ook kut, maar dat betekent niet dat ik geen films kijk voor de de rest.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:58 schreef Fir3fly het volgende:
Bij mij komt het gebrek aan het lezen van literatuur vooral door het feit dat Nederlandse literatuur gewoonweg kut is.
slechte grap dit.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:13 schreef hofferin het volgende:
Ik ben 18. En heb denk ik betere, moelilijkere , boeken gelezen dan jij ts dit is een domme klacht die je alleen baseerd op je vriendenkring dus misschien is het een goed idee om je wereld wat te ver breiden en niet iedereen over de zelfde kam te strijken. Ik lees graag Plato, Nietzsche , copernicus en ook litraire vermaak boeken van Hermans, Reve , celine cremer en andere grote, net als de meeste mensen die ik ken. Dus je observatie klopt niet.
Je hoeft me niet aan te vallen hoor, ik vind het mooi dat je leest.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:13 schreef hofferin het volgende:
Ik ben 18. En heb denk ik betere, moelilijkere , boeken gelezen dan jij ts dit is een domme klacht die je alleen baseerd op je vriendenkring dus misschien is het een goed idee om je wereld wat te ver breiden en niet iedereen over de zelfde kam te strijken. Ik lees graag Plato, Nietzsche , copernicus en ook litraire vermaak boeken van Hermans, Reve , celine cremer en andere grote, net als de meeste mensen die ik ken. Dus je observatie klopt niet.
Brave new world, Huxleyquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:03 schreef Cubs het volgende:
Welke titels zijn aan te raden voor utopie/dystopie genre?
Atlas Shruggedquote:En iemand die Atlas shrudded heeft gelezen?
Geen idee hoe goed de vertaal kwaliteit is, maar er is veel materiaal van hem vertaald naar het Nederlands.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:26 schreef Dimachaerus het volgende:
[..]
Ja dit spreekt mij aan! Jammer dat het engels-talig is, ik wil graag mijn Nederlands verbeteren maar dat komt dan wel bij andere boeken, ik ga HYPERION denk ik kopen, klinkt tof.
Waarom is zijn schrijfstijl zo zalig?quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 17:18 schreef Nikmans het volgende:
[..]
Zelden zo'n zalige schrijfstijl meegemaakt als die van hem
Veel van George Orwell. Vooral 1984 en Animal Farm. Verder A Clockwork Orange, Lord of the Flies, Battle Royale en V For Vendetta.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:03 schreef Cubs het volgende:
Welke titels zijn aan te raden voor utopie/dystopie genre?
Hij is begonnen als (onsuccesvolle) dichter en dat merk je overal aan. Hij schrijft heel zwierige, mooie en lange zinnenquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:24 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom is zijn schrijfstijl zo zalig?
Wat onderscheidt hem van andere?
Dat is ook hoe ik er in eerste instantie op kwam. Vaak lees ik liever eerst het boek, voordat ik de film zie, omdat je anders meteen een beeld in je hoofd hebt van hoe alles eruit "hoort" te zien.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:30 schreef Karina het volgende:
[..]
Topboek![]()
Van de rest heb ik de films gezien
Heb ik ook andersom. Als ik een boek heb gelezen en daarna de film kijk dan denk ik: mmm die hoofdpersoon moet er niet ZO uitzien.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:32 schreef Hugh_Myron het volgende:
[..]
Dat is ook hoe ik er in eerste instantie op kwam. Vaak lees ik liever eerst het boek, voordat ik de film zie, omdat je anders meteen een beeld in je hoofd hebt van hoe alles eruit "hoort" te zien.
Maar niet op een hinderlijke en langdradige manier?quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:32 schreef Nikmans het volgende:
[..]
Hij is begonnen als (onsuccesvolle) dichter en dat merk je overal aan. Hij schrijft heel zwierige, mooie en lange zinnen
Fahrenheit 451quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:28 schreef Hugh_Myron het volgende:
[..]
Veel van George Orwell. Vooral 1984 en Animal Farm. Verder A Clockwork Orange, Lord of the Flies, Battle Royale en V For Vendetta.
Overigens zijn deze ook allemaal verfilmd.
Uh, mijn eerste kennismaking met Couperus was toen ik een boek van een vriend kreeg die het na een halve pagina weg heeft gelegd omdat ie het niet trok en ik vroeg of ik het eens mocht zien dan, dus ik denk dat dat van persoon tot persoon verschiltquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Maar niet op een hinderlijke en langdradige manier?
Had je ooit nog verwacht dat je in klb over literatuur kon praten?!quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:35 schreef Nikmans het volgende:
[..]
Uh, mijn eerste kennismaking met Couperus was toen ik een boek van een vriend kreeg die het na een halve pagina weg heeft gelegd omdat ie het niet trok en ik vroeg of ik het eens mocht zien dan, dus ik denk dat dat van persoon tot persoon verschilt
Herkenbaar, dit had ik bij American Psychoquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:33 schreef Karina het volgende:
[..]
Heb ik ook andersom. Als ik een boek heb gelezen en daarna de film kijk dan denk ik: mmm die hoofdpersoon moet er niet ZO uitzien.
Nee.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:40 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Had je ooit nog verwacht dat je in klb over literatuur kon praten?!
Die film was trouwens sowieso slecht. Veel minder 'gore' dan in het boek.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:41 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Herkenbaar, dit had ik bij American Psycho.
Inderdaadquote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:43 schreef Nikmans het volgende:
Overigens is Turks Fruit het beste boek ooit geschreven
Op welke auteurs baseer jij dit? Daarnaast bedoelde ik hier ook niet specifiek Nederlandse literatuur mee.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 21:18 schreef Frank_Drebin het volgende:
Van Nederlandse literatuur moet ik helemaal niets hebben. Ik vind Nederlandse schrijvers ontzettende zeikschrijvers. Het verhaal gaat altijd hetzelfde en de manier waarop er geschreven wordt, traag en zeurderig. Aan mij is het niet besteed.
W. F. Hermans? Hugo Claus?quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 21:18 schreef Frank_Drebin het volgende:
Van Nederlandse literatuur moet ik helemaal niets hebben. Ik vind Nederlandse schrijvers ontzettende zeikschrijvers. Het verhaal gaat altijd hetzelfde en de manier waarop er geschreven wordt, traag en zeurderig. Aan mij is het niet besteed.
Ik heb een hoop wel geprobeerd, ben uiteraard geen kenner maar ik moet het eerste boek van een Nederlandse schrijver dat ik echt goed vind nog tegenkomen.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 21:19 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Op welke auteurs baseer jij dit? Daarnaast bedoelde ik hier ook niet specifiek Nederlandse literatuur mee.
W.F. Hermans vind ik nog wel gaan maar ik ben er niet weg van. Ik vind vooral Hermans' polemieken wel vermakelijk.quote:
Zelf ook geen fan van Claus, maar hij schrijft wel bondig, vandaar.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 21:23 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Ik heb een hoop wel geprobeerd, ben uiteraard geen kenner maar ik moet het eerste boek van een Nederlandse schrijver dat ik echt goed vind nog tegenkomen.
Ik ben een liefhebber van de boeken van Tolkien (in hoeverre je dat literatuur kunt noemen) en William Faulkner.
[..]
W.F. Hermans vind ik nog wel gaan maar ik ben er niet weg van. Ik vind vooral Hermans' polemieken wel vermakelijk.
Van Claus heb ik alleen De Geruchten gelezen maar dat heb ik halverwege zo ongeveer dicht geslagen om nooit meer te openen.
Want literatuur heeft waarde op zich als kunstvorm en als middel om kennis over te brengen.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 21:30 schreef Opnieuw-energie het volgende:
Je kunt jezelf tegelijkertijd de vraag stellen of er wel zo veel behoefte is aan literatuur en tot welk doel? wat zijn de mogelijkheden met een verruimd begrip en enerverende ideeën als je er zo weinig mee kunt in het echte leven.
Dat kan zo zijn, maar wat kun je er mee? Ik weet en begrijp zoveel, maar in de praktijk heb ik verdomd weinig aan...quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 21:32 schreef superdrufus het volgende:
[..]
Want literatuur heeft waarde op zich als kunstvorm en als middel om kennis over te brengen.
Vrouwen lezen meer dan mannen over het algemeen.quote:Op zondag 6 oktober 2013 12:13 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Meiden/vrouwen die Nietzsche lezen.....
Bron?quote:Op zondag 6 oktober 2013 12:31 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Vrouwen lezen meer dan mannen over het algemeen.
"meer fictieboeken"quote:Op zondag 6 oktober 2013 12:37 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
http://www.profnews.nl/99(...)tieboeken-dan-mannen
Klopt. Ook niet echt een betrouwbare bron.quote:Op zondag 6 oktober 2013 12:39 schreef theunderdog het volgende:
[..]
"meer fictieboeken"
Tja, dat kan over kabouter plop en over prachtige literatuur gaan. Nogal vaag allemaal.
quote:Op zondag 6 oktober 2013 12:41 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Klopt. Ook niet echt een betrouwbare bron.
Geen dank.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 19:45 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Oeps, aantal te overziene snelheidsfoutjes. Behalve Facebook-account, daar was ik me niet van bewust dat het zo gespeld diende te worden. Maar bedankt voor het redigeren van mijn tekst!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Q.E.D.
het was niet als een aanval bedoelt, als jij dat zo opvatte sorry daarvoor. wat ik bedoel is alleen dat het tegenover mij nog al generaliserend overkomt.quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 20:17 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Je hoeft me niet aan te vallen hoor, ik vind het mooi dat je leest.
Reis naar het einde van de nachtquote:Op maandag 7 oktober 2013 17:06 schreef Dale__Cooper het volgende:
Heb je tips hakunamatafaka? Ben sinds de zomer weer wat meer gaan lezen. Had sinds de middelbare school eigenlijk geen boek meer gelezen. Momenteel bezig aan ´nooit meer slapen´ van Hermans.
Omschrijf eens wat er zo goed is aan dat boek.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 21:40 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Reis naar het einde van de nacht
Lange of korte versie?quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 21:49 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Omschrijf eens wat er zo goed is aan dat boek.
Waar studeer je Nederlands??? Utrecht??quote:Op zaterdag 5 oktober 2013 16:45 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Kan, maar misschien is het ook wel zo dat het wordt aangeboden maar de leerlingen het toch niet lezen. Maar dan is het inderdaad niet de schuld van het onderwijs, tenzij ze echt eenzijdige literatuur opnemen. Maar ik studeer Nederlandse taal en cultuur en zelfs mensen uit mijn werkgroep hekelen lezendus ja, 't is misschien niet meer van deze tijd.
Reis naar het einde van de nacht - Celine
En qua Nederlands talige literatuur - De man die werk vond - Herman Brusselmans.
Thanks, zal die eens proberen in de toekomst.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 21:40 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Reis naar het einde van de nacht
neh, Groningen.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 22:36 schreef meneerman het volgende:
[..]
Waar studeer je Nederlands??? Utrecht??
snap ikquote:Op woensdag 9 oktober 2013 00:24 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Ja, ik zit er zelf niet bij overigens.
Nee, maar ik ken mensen die het doen, zit zelf in Utrecht.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 00:29 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
jij studeert ook Nederlands?
aah, oke. Ik ben net begonnne dit jaar, ervaren die mensen die jij kent het als een moeilijke studie? Of valt het mee?quote:Op woensdag 9 oktober 2013 00:35 schreef meneerman het volgende:
[..]
Nee, maar ik ken mensen die het doen, zit zelf in Utrecht.
Studeren in Groningenquote:
De man die werk vond is wel zijn meesterwerk, denk ik. En ook een heel dun boekje, dus redelijk snel uit. Prima gelegenheid om kennis met hem te maken. En als dat boek je niet bevalt kun je rest ook wel schrappen, want zijn stijl varieert niet veel. Dus dan kun je toch het best daar mee beginnen.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 00:38 schreef Gaijin het volgende:
[..]
Studeren in Groningen. Nog meer aanraders van Brusselmans behalve 'De man die werk vond'? Nog nooit werk van hem gelezen.
Oke, morgen maar eens bestelen. Kost maar een tientjequote:Op woensdag 9 oktober 2013 00:43 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
De man die werk vond is wel zijn meesterwerk, denk ik. En ook een heel dun boekje, dus redelijk snel uit. Prima gelegenheid om kennis met hem te maken. En als dat boek je niet bevalt kun je rest ook wel schrappen, want zijn stijl varieert niet veel. Dus dan kun je toch het best daar mee beginnen.
Bestelen is gratisquote:Op woensdag 9 oktober 2013 00:45 schreef Gaijin het volgende:
[..]
Oke, morgen maar eens bestelen. Kost maar een tientje
Dat is het ook, voorgeschoteld... Je krijgt altijd wat standaard literatuur voorgeschoteld, maar nooit de rebelse schrijvers. Ze snappen niet dat jongere generaties behoefte hebben aan andere boeken.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 01:04 schreef Dasjonny het volgende:
Lees vrij weinig meer sinds de middelbare school, maar heb dan ook maar 1 goed boek voorgeschoteld gekregen destijds.
Je mag je eigen boeken uitkiezen.quote:Op woensdag 9 oktober 2013 01:09 schreef hakunamatafaka het volgende:
[..]
Dat is het ook, voorgeschoteld... Je krijgt altijd wat standaard literatuur voorgeschoteld, maar nooit de rebelse schrijvers. Ze snappen niet dat jongere generaties behoefte hebben aan andere boeken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |