Ik zou je willen vragen of je me met statistieken kunt aantonen dat je bewering inderdaad klopt dat religie geen moraliteit verschaft. Zo heb ik al zitten zoeken, maar ik kan naast dat atheïsten ook gewoon moreel kunnen leven niet vinden dat religie geen moraliteit zou verschaffen. Dat landen met religie minder vredig zijn betekent dat er misbruik wordt gemaakt van de religie om macht uit te oefenen, niet dat het naleven van de religie zoals het hoort geen moraliteit zou verschaffen.quote:Op zondag 17 juni 2012 12:46 schreef Molurus het volgende:
[..]
Je kunt de evolutieleer zo uitleggen, maar dat zou net zo onwetenschappelijk zijn als het idee dat religie moraliteit verschaft.
Omkering van de bewijslast, nog een bekende drogreden. Ik zie vooralsnog geen opvallende verschillen tussen gelovigen en ongelovigen, dus heb ik geen reden om aan te nemen dat dat verschil er is.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:09 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ik zou je willen vragen of je me met statistieken kunt aantonen dat je bewering inderdaad klopt dat religie geen moraliteit verschaft.
Ik vind het erg vriendelijk van je dat je mij zo beledigt door te beweren dat ik voorstel om gehandicapten af te slachten, wat een walgelijke verdraaiing van wat ik zeg, dit heb ik tot nu toe alleen bij christenen op dit forum meegemaakt maar blijkbaar kunnen atheïsten ook walgelijke verdraaiingen en uitspraken doen. Als je mijn posts gelezen had had je gezien dat ik eerder gezegd heb dat ik voor zorg van gehandicapten ben, hoe je zoiets kunt roepen is voor mij dus een wonder.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dit doet me erg denken aan de argumenten van sommigen tegen homoseksualiteit: omdat ze zich niet voortplanten belasten ze de maatschappij onnodig en dragen ze niet bij aan het succes van een soort.
Daarbij wordt er echter wel stilletjes aangenomen dat we een compleet beeld hebben daarvan. En ik zie eerlijk gezegd niet hoe je tot zo'n compleet beeld kunt komen en/of positieve feedback zomaar kunt uitsluiten.
In het geval van geestelijk gehandicapten bijvoorbeeld kan het best zo zijn dat het zorgen voor gehandicapten mensen in staat stelt om meer voor anderen te zorgen en zo zorg een normaler verschijnsel is dan het anders zou zijn. En dit zou zomaar een positieve uitwerking kunnen hebben op hoe ze met andere, niet gehandicapte, mensen omgaan.
Ik zie dus in evolutie geen enkele aanleiding om hersenloos gehandicapten af te slachten, zoals je suggereert.
Het idee dat we een compleet beeld daarvan kunnen ontwikkelen is wellicht potentieel een gevaar, maar het zou een verkeerde en vooral onwetenschappelijke interpretatie van de evolutieleer zijn.
Je kunt het wellicht vergelijken met het voorspellen van het weer: omdat het onmogelijk is om alle factoren precies op waarde te schatten is het vrijwel onmogelijk om het weer langer dan een week vooruit te voorspellen. Dat doet echter niets af aan de geldigheid van klimaatwetenschap.
Jij doet hier de bewering dat religie geen moraliteit verschaft, dus leg ik de bewijslast ook bij jou, als ík gezegd had dat religie moraliteit verschaft zou het wel omkering van de bewijslast zijn.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:10 schreef Molurus het volgende:
[..]
Omkering van de bewijslast, nog een bekende drogreden. Ik zie vooralsnog geen opvallende verschillen tussen gelovigen en ongelovigen, dus heb ik geen reden om aan te nemen dat dat verschil er is.
Zoals ik je las zie je dit als een gevaar van de evolutieleer: dat mensen dit gaan zien als een reden om gehandicapten te elimineren om het zo te zeggen. Ik stel nergens dat *jij* daar een voorstander van bent. Dus ik denk dat je me gewoon verkeerd hebt begrepen.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:13 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ik vind het erg vriendelijk van je dat je mij zo beledigt door te beweren dat ik voorstel om gehandicapten af te slachten, wat een walgelijke verdraaiing van wat ik zeg, dit heb ik tot nu toe alleen bij christenen op dit forum meegemaakt maar blijkbaar kunnen atheïsten ook walgelijke verdraaiingen en uitspraken doen. Als je mijn posts gelezen had had je gezien dat ik eerder gezegd heb dat ik voor zorg van gehandicapten ben, hoe je zoiets kunt roepen is voor mij dus een wonder.
Nee, ik zei dat die hypothese een onwetenschappelijke zou zijn / elke wetenschappelijke basis ontbeert. Dat betekent niet dat ik het tegenovergestelde beweer.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:14 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Jij doet hier de bewering dat religie geen moraliteit verschaft, dus leg ik de bewijslast ook bij jou, als ík gezegd had dat religie moraliteit verschaft zou het wel omkering van de bewijslast zijn.
Stel je niet aan.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:17 schreef MetalIsAwesome het volgende:
Ik voel altijd erg veel medelijden met andere mensen dus ik voel mij echt geschoffeerd hier.
Ik dacht dat je beweerde dat ik voorstander zou zijn van het afslachten van gehandicapten, nu weet ik dat je het niet zo bedoelde maar ik hoop dat je kunt begrijpen dat als jijzelf zo'n beschuldiging zou krijgen dat je je daardoor nogal beledigd voelt.quote:
Als ik die daadwerkelijk zou krijgen, zeker. Laten we het erop houden dat dat een misvatting was.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:22 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ik dacht dat je beweerde dat ik voorstander zou zijn van het afslachten van gehandicapten, nu weet ik dat je het niet zo bedoelde maar ik hoop dat je kunt begrijpen dat als jijzelf zo'n beschuldiging zou krijgen dat je je daardoor nogal beledigd voelt.
Ja, nu had ik de kennis niet dat zulke sociale systemen blijkbaar ook bij de evolutieleer horen, maar het lijkt mij eerder begrijpelijk dat mensen dat als iets tegen de evolutie beschouwen, vooral aan het begin van de 20ste eeuw toen mensen dit nog niet wisten dan dat het een verwerpelijke uitleg is. Het lijkt me des te meer noodzaak om mensen daarom goed in te lichten met de kennis die we nu wel hebben. Ik geloof overigens dat Darwin zelf ook geloofde dat gehandicapten etc. slechter zijn voor de ontwikkeling van de mens, maar hij was wel voor de menselijke compassie waardoor hij vond dat we dat niet tegen moesten werken, dus in die tijd was dat ook nog gewoon niet goed bekend, ook niet bij de opsteller van de theorie zelf.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:23 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als ik die daadwerkelijk zou krijgen, zeker. Laten we het erop houden dat dat een misvatting was.
Ik denk echter wel dat de evolutieleer zelf verantwoordelijk houden voor die verkeerde uitleg ronduit verwerpelijk is.
Precies. En om vooral ook te benadrukken dat de specifieke gevolgen, zeker in een sociale context, bijzonder lastig te voorspellen zijn. Zoals gezegd: het is net het weer. Het is een zeer ingewikkeld wiskundig model.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:27 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ja, nu had ik de kennis niet dat zulke sociale systemen blijkbaar ook bij de evolutieleer horen, maar het lijkt mij eerder begrijpelijk dat mensen dat als iets tegen de evolutie beschouwen, vooral aan het begin van de 20ste eeuw toen mensen dit nog niet wisten dan dat het een verwerpelijke uitleg is. Het lijkt me des te meer noodzaak om mensen daarom goed in te lichten met de kennis die we nu wel hebben.
Hm, dat Darwin zoiets gezegd zou hebben over gehandicapten is voor mij nieuw. Dat de evolutie over het algemeen handicaps vrij snel uit de genenpool verwijdert lijkt me wel triviaal. Bij bijvoorbeeld homoseksualiteit is dat weer veel minder triviaal. Wat daar het achterliggende mechanisme is is bij de mens niet echt duidelijk, maar dat geldt voor heel veel fascinerende eigenschappen van zowel mensen als dieren.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:27 schreef MetalIsAwesome het volgende:
Ik geloof overigens dat Darwin zelf ook geloofde dat gehandicapten etc. slechter zijn voor de ontwikkeling van de mens, maar hij was wel voor de menselijke compassie waardoor hij vond dat we dat niet tegen moesten werken, dus in die tijd was dat ook nog gewoon niet goed bekend, ook niet bij de opsteller van de theorie zelf.
Niet specifiek gehandicapten, maar die hoorden wel bij de groep waar hij het over had:quote:Op zondag 17 juni 2012 16:33 schreef Molurus het volgende:
Hm, dat Darwin zoiets gezegd zou hebben over gehandicapten is voor mij nieuw.
Nieuwe reactie op oud bericht: schreef Voltaire in het Engels?quote:Op zondag 17 juni 2012 03:53 schreef hlmllp het volgende:
in je sig: "Onderschat nooit de kracht van domme mensen in grote groepen!"
toevallig geïnspireerd door Voltaire?
“The public is a ferocious beast -- one must either chain it up or flee from it.” - Voltaire
en om maar nog een quote van Voltaire er bij te pakken om antwoord te geven op TS vraag
“God is a comedian, playing to an audience too afraid to laugh.”
quote:Op donderdag 7 juni 2012 17:03 schreef deelnemer het volgende:
[..]
Altijd weer diezelfde namen, die paar uitzonderingen:
[..]Paar uitzonderingen? Je moet toch dringend het boek "50 Nobel Laureates and Other Great Scientists Who Believe in God" lezen. Het is een gratis e-boek. Of het nieuwe boek "God and Stephen Hawking: Whose Design is it Anyway" van Professor John Lennox.
[..]
Hier doe je wel zo'n uitspraak zonder die te onderbouwen. Wellicht dat Molurus deze ook gelezen heeft, en ze in zijn achterhoofd zijn blijven plakken. Veel topics gaan uiteindelijk over dezelfde kwesties, dus ik kan me voorstellen dat het soms niet heel duidelijk is wat in welk topic is gezegd.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:14 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Jij doet hier de bewering dat religie geen moraliteit verschaft, dus leg ik de bewijslast ook bij jou, als ík gezegd had dat religie moraliteit verschaft zou het wel omkering van de bewijslast zijn.
quote:Op zaterdag 16 juni 2012 22:30 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Dat verschilt. Het feit is wel dat de drempel om dingen te doen meer wegvalt zonder een, ook al bestaat die niet, externe aansturing. Atheïsten klagen er vaak over dat het niet klopt wat religieuzen zeggen dat mensen zonder God gaan stelen etc., maar een Godsconcept zorgt wel voor een grotere drempel voor dergelijke zaken. Dat betekent niet dat die helemaal wegvalt zonder God.
quote:Op zondag 17 juni 2012 00:01 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ja dat klopt, maar ik heb het hier niet over groepsdruk, ik heb het hier over het idee van mensen dat ze dingen niet moeten doen wegens een God. Vanwege je gevoel van verantwoording doe je het dan niet, vergelijk het met een kind dat ouders heeft en weet dat die ontzettend boos kunnen worden om bepaalde handelingen, die worden daardoor geremd het te doen. Ik weet niet of je die vergelijking volledig zo kunt trekken, maar het is sterk vergelijkbaar.
Vooral die laatste is opmerkelijk; als niemand jouw niet-onderbouwde claims onderuit haalt met wetenschappelijk bewijs, blijf je het geloven/verkondigen? Dat is wel degelijk een omkering van de bewijslast.quote:Op zondag 17 juni 2012 01:14 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Als jij niet aantoont met wetenschappelijk bewijs waarom het niet klopt wat ik zeg kan ik er geen enkele waarde aan hechten, als je dat wel kunt zal ik het graag accepteren.
Ik snap niet waarom een natuurlijk biologisch proces wil vermengen met een discussie over moraliteit en spiritualiteit. Dat proces is er toch wel en welke invloeden tot welke resultaten leiden is pas zichtbaar over tienduizenden jaren. De veranderingen die gaan domineren zijn nu niet in te schatten. Dat staat dus helemaal los van moreel of spiritueel gedachtegoed.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:39 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Niet specifiek gehandicapten, maar die hoorden wel bij de groep waar hij het over had:
Darwin noemde het selecteren van voor de mens gunstige eigenschappen bij het fokken van dieren of veredelen van planten kunstmatige selectie. In zijn boek The Descent of Man, and Selection in Relation to Sex (1882) beschreef hij hoe de opkomst van betere medicijnen tot gevolg had gehad dat de "zwakkere" individuen in de menselijke bevolking een grotere kans op overleven en nageslacht hadden gekregen. Het leek hem een kwalijke zaak dat zowel meer lichamelijk als geestelijk zwakkere individuen geboren werden, maar hij zag niets in maatregelen daartegen, dat hij zag als het opzijzetten van mededogen en het "afbreken van het nobelste deel van de menselijke natuur".[1]
Bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Sociaal-darwinisme
Darwin had dus ook die misvatting, logisch want die kennis van sociale systemen was er toen nog niet.
quote:Op donderdag 7 juni 2012 21:26 schreef Jigzoz het volgende:
[Uw opmerkingen bevestigen mijn stelling. De evolutieleer ontneemt mensen niet alleen hun waardigheid maar ook hun hoop op een zinvolle toekomst. Voor een atheist heeft het leven geen ultieme betekenis en het heeft geen enkele zin te hopen op een betere wereld. Te oordelen naar het verleden zullen de chaos, de conflicten en de corruptie die de maatschappij te gronde richten, gewoon voortduren. Als de evolutieleer waar is, dan lijkt er genoeg reden om te leven volgens het fatalistische moto: 'Laten we eten, drinken en plezier maken want morgen sterven we misschien'.
Geniet van het leven, zou ik zeggen, want meer is er niet. Het leven heeft geen enkele zin, dus ook dat moet je er allemaal zelf bij verzinnen. Lijkt in eerste instantie misschien wat teleurstellend, maar het biedt talloze mogelijkheden.
Succes ermee en veel plezier!
CORRECTIEquote:Op donderdag 7 juni 2012 21:26 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nou, dat dus.
Geniet van het leven, zou ik zeggen, want meer is er niet. Het leven heeft geen enkele zin, dus ook dat moet je er allemaal zelf bij verzinnen. Lijkt in eerste instantie misschien wat teleurstellend, maar het biedt talloze mogelijkheden.
Succes ermee en veel plezier!
Ik heb een lange tijd op forums doorgebracht maar nog nooit heb ik iets gelezen als dit. Ik denk dat ik in de weggegooide minuut die ik aan dit stuk peuter-retoriek heb besteed daadwerkelijk dommer ben geworden.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 21:06 schreef michaelservet het volgende:
[..]
CORRECTIE
Uw opmerkingen bevestigen mijn stelling. De evolutieleer ontneemt mensen niet alleen hun waardigheid maar ook hun hoop op een zinvolle toekomst. Voor een atheïst heeft het leven geen ultieme betekenis en het heeft geen enkele zin te hopen op een betere wereld. Te oordelen naar het verleden zullen de chaos, de conflicten en de corruptie die de maatschappij te gronde richten, gewoon voortduren. Als de evolutieleer waar is, dan lijkt er genoeg reden om te leven volgens het fatalistische moto: 'Laten we eten, drinken en plezier maken want morgen sterven we misschien'.
Gelukkig is de evolutieleer niet waar!
Dat klopt, want die betere wereld moet je zelf creëren ipv fatalistisch wachten op een fictief hiernamaals. Die waardigheid heb je zelf in de hand en hoop is een ander woord voor veel.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 21:06 schreef michaelservet het volgende:
[..]
CORRECTIE
Uw opmerkingen bevestigen mijn stelling. De evolutieleer ontneemt mensen niet alleen hun waardigheid maar ook hun hoop op een zinvolle toekomst. Voor een atheïst heeft het leven geen ultieme betekenis en het heeft geen enkele zin te hopen op een betere wereld.
Je beseft dat de wetenschap heeft aangetoond dat evolutie geen verklaring is voor alles, het begint en eindigt niet met evolutie.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 21:06 schreef michaelservet het volgende:
[..]
CORRECTIE
Uw opmerkingen bevestigen mijn stelling. De evolutieleer ontneemt mensen niet alleen hun waardigheid maar ook hun hoop op een zinvolle toekomst. Voor een atheïst heeft het leven geen ultieme betekenis en het heeft geen enkele zin te hopen op een betere wereld. Te oordelen naar het verleden zullen de chaos, de conflicten en de corruptie die de maatschappij te gronde richten, gewoon voortduren. Als de evolutieleer waar is, dan lijkt er genoeg reden om te leven volgens het fatalistische moto: 'Laten we eten, drinken en plezier maken want morgen sterven we misschien'.
Gelukkig is de evolutieleer niet waar!
Nee, en dat is en blijft ook het probleem. Door de begrensdheid van zijn denken projecteert hij atheïsten een soort overtuiging toe, omdat hijzelf dat immers ook heeft. Aangezien er veel atheïsten zijn die de evolutietheorie een warm hart toedragen (totdat wetenschappelijk wordt bewezen dat het onzin is, natuurlijk durrdiehurr) kan hij zo zijn frustratie ergens op uiten. Hij schept voor zichzelf zeg maar een denkbeeldige vijand, net zoals de eerder bedachte denkbeeldige vriend.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 21:41 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Je beseft dat de wetenschap heeft aangetoond dat evolutie geen verklaring is voor alles, het begint en eindigt niet met evolutie.
BULLSHIT!quote:Op dinsdag 19 juni 2012 21:41 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Zo heeft Deepak Chokra een complete filosofie ontleent aan quantum mechanica
Toch eerlijk van je om toe te geven dat je als evolutieaanhanger (nog) dommer zijt geworden.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 21:14 schreef ems. het volgende:
[..]
Ik heb een lange tijd op forums doorgebracht maar nog nooit heb ik iets gelezen als dit. Ik denk dat ik in de weggegooide minuut die ik aan dit stuk peuter-retoriek heb besteed daadwerkelijk dommer ben geworden.
Gelukkig is de evolutieleer wel waar, en leven we niet allemaal onder het christelijk motto. "we moeten bang zijn en ons onderwerpen aan onze fantasieën, en iedereen die dat niet doet en durft na te denken is eng en moet weg".
quote:Op dinsdag 19 juni 2012 23:36 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Toch eerlijk van je om toe te geven dat je als evolutieaanhanger (nog) dommer zijt geworden.
Hele wijze mensen zitten waarschijnlijk achter de vertalingen vanuit het Frans. Het klinkt onwaarschijnlijk, maar er bestaan echt mensen die meerdere talen beheersen..quote:Op maandag 18 juni 2012 01:48 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nieuwe reactie op oud bericht: schreef Voltaire in het Engels?
Om antwoord te geven op de oorspronkelijke vraag: ik weet het niet meer.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 23:58 schreef hlmllp het volgende:
[..]
Hele wijze mensen zitten waarschijnlijk achter de vertalingen vanuit het Frans. Het klinkt onwaarschijnlijk, maar er bestaan echt mensen die meerdere talen beheersen..
Word toegeschreven aan een ander geniequote:Op woensdag 20 juni 2012 01:34 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Om antwoord te geven op de oorspronkelijke vraag: ik weet het niet meer.
Ik weet niet meer waar ik die eerste regel in mijn onderschrift vandaan heb.
Maar als het Voltaire was geweest, had ik waarschijnlijk de Franse tekst wel gebruikt.
Dank.quote:Op woensdag 20 juni 2012 01:44 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Word toegeschreven aan een ander genie
http://www.goodreads.com/quotes/show/335169
Don't limit yourself. Everybody else does.quote:Op woensdag 20 juni 2012 01:53 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dank.![]()
Maar nou moet ik eigenlijk de Engelse tekst opnemen, terwijl ik niet graag Engels gebruik.
Dank!quote:Op woensdag 20 juni 2012 01:54 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Don't limit yourself. Everybody else does.
Ik zal nog wel zoeken en mezelf hier verder in verdiepen. De reden dat ik dit zeg is omdat het mij logisch lijkt dat als je in zoiets gelooft er een drempel is, maar ik zal nog zoeken of hier wetenschappelijk onderzoek naar bestaat.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 11:13 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Hier doe je wel zo'n uitspraak zonder die te onderbouwen. Wellicht dat Molurus deze ook gelezen heeft, en ze in zijn achterhoofd zijn blijven plakken. Veel topics gaan uiteindelijk over dezelfde kwesties, dus ik kan me voorstellen dat het soms niet heel duidelijk is wat in welk topic is gezegd.
Hieronder je uitspraken uit dat topique:
[..]
[..]
[..]
Vooral die laatste is opmerkelijk; als niemand jouw niet-onderbouwde claims onderuit haalt met wetenschappelijk bewijs, blijf je het geloven/verkondigen? Dat is wel degelijk een omkering van de bewijslast.
Ik heb daar ook op gereageerd, maar helaas geen reactie mogen ontvangen van je
Toch eerlijk om te beseffen dat ik iemand als jij daarvoor nodig heb. Mijn kleine neefje zegt een stuk intelligentere en doordachte dingen en hij kan nog geeneens pratenquote:Op dinsdag 19 juni 2012 23:36 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Toch eerlijk van je om toe te geven dat je als evolutieaanhanger (nog) dommer zijt geworden.
Ik heb al eens eerder gezegd dat ik altijd het idee heb alsof ik met kinderen zit te praten bij de christenen op dit forum. Het is vreemd want ik ben 19 en mensen als Bianconeri en Man1986 zijn boven de 20, maar ik heb altijd het idee alsof ik met 12-jarigen zit te praten.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:07 schreef ems. het volgende:
[..]
Toch eerlijk om te beseffen dat ik iemand als jij daarvoor nodig heb. Mijn kleine neefje zegt een stuk intelligentere en doordachte dingen en hij kan nog geeneens praten
Dat is onmogelijk zolang je aanneemt dat de bijbel 100% letterlijk waar is en geïnspireerd door God.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:09 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ik heb al eens eerder gezegd dat ik altijd het idee heb alsof ik met kinderen zit te praten bij de christenen op dit forum. Het is vreemd want ik ben 19 en mensen als Bianconeri en Man1986 zijn boven de 20, maar ik heb altijd het idee alsof ik met 12-jarigen zit te praten.
Toch jammer, want intelligentie en religieus zijn kunnen best samen gaan, zolang je wetenschappelijke feiten maar gescheiden houdt van je persoonlijke godsdienst.
Haushofer heeft christelijke collega's, toch vreemd dat daar hoge natuurkunde en geloof samen lijken te gaan?quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:23 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Dat is onmogelijk zolang je aanneemt dat de bijbel 100% letterlijk waar is en geïnspireerd door God.
En ze worden in dat beeld gesteund door mensen die weten dat de Bijbel die wij hebben niet (meer) het letterlijke woord van God is.
Christen zijn en de Bijbel letterlijk nemen zijn 2 compleet verschillende dingen...quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:34 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Haushofer heeft christelijke collega's, toch vreemd dat daar hoge natuurkunde en geloof samen lijken te gaan?
Staat er in de Bijbel: 'Neem dit boek letterlijk'?quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:38 schreef MasterJapie het volgende:
[..]
Christen zijn en de Bijbel letterlijk nemen zijn 2 compleet verschillende dingen...
Dat zeg ik toch :p Maar ik zie dat je sarcastisch was en dat ik m'n opmerking tegen Mr.44 had moeten zeggen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:43 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Staat er in de Bijbel: 'Neem dit boek letterlijk'?
Dat je de Bijbel letterlijk neemt betekent helemaal niet dat je een echte christen bent, want nergens in de Bijbel staat dat je dat moet doen.
Moeilijk he lezen...quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:47 schreef ems. het volgende:
Dus je bent alleen christen als je de bijbel niet letterlijk neemt
Nee, je kunt alleen een verstandig hoogopgeleid christen zijn als je de bijbel niet letterlijk neemt. Als natuurwetenschapper word je nu eenmaal niet serieus genomen als je gelooft dat de aarde 6000 jaar oud is.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:47 schreef ems. het volgende:
Dus je bent alleen christen als je de bijbel niet letterlijk neemt
niet iedere christen gelooft in de letterlijke waarheid van de bijbel.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:34 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Haushofer heeft christelijke collega's, toch vreemd dat daar hoge natuurkunde en geloof samen lijken te gaan?
Behe is dan geen creationist maar een ID persoon en die heeft nog steeds werk aan een normale universiteit, waarbij de universiteit wel aangeeft absoluut niet achter zijn ID geneuzel te staan.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:49 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nee, je kunt alleen een verstandig hoogopgeleid christen zijn als je de bijbel niet letterlijk neemt. Als natuurwetenschapper word je nu eenmaal niet serieus genomen als je gelooft dat de aarde 6000 jaar oud is.
Heel erg.quote:
Moeilijk he lezen...quote:1. Christen zijn
2. Bijbel letterlijk nemen
Ik zeg dat het 2 verschillende dingen zijn, maar ergens lees jij dat ze elkaar dus ook uitsluiten..?
Tsja, ik heb ook moeite met andere passages uit de bijbel serieus nemen. Als een christen dan beweert dat die 6000 jaar onzin is vraag ik me af waarom hij andere teksten wel serieus meent te nemen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:49 schreef Molurus het volgende:
[..]
Nee, je kunt alleen een verstandig hoogopgeleid christen zijn als je de bijbel niet letterlijk neemt. Als natuurwetenschapper word je nu eenmaal niet serieus genomen als je gelooft dat de aarde 6000 jaar oud is.
Mijn mening is dat dat boek nooit zo letterlijk bedoeld is. Het is gewoon een interpretatie van het Israëlische volk en bepaalde passages uit de bijbel zijn diepgaande allegorische verhalen, die door ze letterlijk te nemen geen enkele betekenis meer hebben. Er zijn joden die duidelijk maken dat het Oude Testament symbolische diepere betekenissen heeft, maar christenen verwerpen dat vaak.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:59 schreef ems. het volgende:
[..]
Heel erg.
[..]
Moeilijk he lezen...
[..]
Tsja, ik heb ook moeite met andere passages uit de bijbel serieus nemen. Als een christen dan beweert dat die 6000 jaar onzin is vraag ik me af waarom hij andere teksten wel serieus meent te nemen.
Iets hoeft niet letterlijk waar te zijn om een ware boodschap over te brengen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:59 schreef ems. het volgende:
[..]
Heel erg.
[..]
Moeilijk he lezen...
[..]
Tsja, ik heb ook moeite met andere passages uit de bijbel serieus nemen. Als een christen dan beweert dat die 6000 jaar onzin is vraag ik me af waarom hij andere teksten wel serieus meent te nemen.
Dat die man nog aan het werk is op een universiteit is ronduit lachwekkend. Gelukkig een extreem zeldzame uitzondering.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:57 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Behe is dan geen creationist maar een ID persoon en die heeft nog steeds werk aan een normale universiteit, waarbij de universiteit wel aangeeft absoluut niet achter zijn ID geneuzel te staan.
ach dankzij werk van die man is iemand als Knevel van creationisme naar ID naar theïstische evolutie gegaan.quote:Op woensdag 20 juni 2012 16:09 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat die man nog aan het werk is op een universiteit is ronduit lachwekkend. Gelukkig een extreem zeldzame uitzondering.
Zelfs onder evolutieleeraanhangers heb je intelligente mensen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:09 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Ik heb al eens eerder gezegd dat ik altijd het idee heb alsof ik met kinderen zit te praten bij de christenen op dit forum. Het is vreemd want ik ben 19 en mensen als Bianconeri en Man1986 zijn boven de 20, maar ik heb altijd het idee alsof ik met 12-jarigen zit te praten.
Toch jammer, want intelligentie en religieus zijn kunnen best samen gaan, zolang je wetenschappelijke feiten maar gescheiden houdt van je persoonlijke godsdienst.
Inderdaad.quote:Op woensdag 20 juni 2012 22:21 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Zelfs onder evolutieleeraanhangers heb je intelligente mensen.
ems, niet zenuwachtig worden.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:07 schreef ems. het volgende:
[..]
Toch eerlijk om te beseffen dat ik iemand als jij daarvoor nodig heb. Mijn kleine neefje zegt een stuk intelligentere en doordachte dingen en hij kan nog geeneens praten
Je pogingen om me te kwetsen halen niets uit, integendeel ik ben je hiervoor zelfs dankbaar. Jij en de meeste andere posters verhogen vanuit hun superioriteisgevoel, door hun denigrerende opmerkingen, de geloofwaardigheid van mijn stelling dat de evolutieleer mensen waardigheid ontneemt.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:07 schreef ems. het volgende:
[..]
Toch eerlijk om te beseffen dat ik iemand als jij daarvoor nodig heb. Mijn kleine neefje zegt een stuk intelligentere en doordachte dingen en hij kan nog geeneens praten
Deze lijn ga ik inkaderen en op het toilet hangen.quote:Zelfs onder evolutieleeraanhangers heb je intelligente mensen.
en hoe oud denk jij dat de aarde is?quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:48 schreef michaelservet het volgende:
Het verbaast me dat zovelen op dit forum vol houden dat macro-evolutie een feit is. Waarschijnlijk omdat bepaalde wetenschappers deze filosofie, dit 'geloof' hebben omhelst. Richard Lewontin, een gezaghebbende evolutionist, schreef openhartig dat veel wetenschappers bereid zijn onbewezen wetenschappelijke beweringen te aanvaarden omdat ze "a priorie het materialisme zijn toegedaan" Materialisme duidt in deze betekenis op de theorie dat alles in het universum, inclusief al het leven, tot bestaan is gekomen zonder bovennatuurlijke inmenging. Veel wetenschappers weigeren de mogelijkheid van een intelligente Ontwerper zelfs maar te overwegen omdat, zoals Lewontin schrijft, "we geen Goddelijke Voet tussen de deur kunnen toelaten" In dit verband zegt socioloog Rodney Stark: "Al tweehonderd jaar wordt het denkbeeld gepromoot dat je als wetenschapper je geest moet vrij houden van de ketenen van religie."
Als u de leer van macro-evolutie als waar wilt aanvaarden, moet u geloven dat agnostische of atheïstische wetenschappers hun interpretatie van wetenschappelijke bevindingen niet door hun persoonlijke overtuiging laten beïnvloeden. U moet geloven dat alle complexe levensvormen door mutaties en natuurlijke selectie zijn ontstaan, ondanks het feit dat zo'n 100 jaar research aantoont dat mutaties zelfs niet één correct gedefinieerde soort tot iets volledig nieuws hebben omgevormd. U moet geloven dat alle levensvormen geleidelijk geëvolueerd zijn uit een gemeenschappelijke voorouder, ondanks het feit dat de fossielen duidelijk aangeven dat de hoofdsoorten van planten en dieren abrupt verschenen en niet tot andere soorten zijn geëvolueerd, zelfs niet gedurende miljarden jaren. Klinkt zo'n geloof alsof het gebaseerd is op feiten of op mythen? Om evolutie te aanvaarden is dus veel, heel veel 'geloof' nodig. Zo goed als alle posters zijn hier dan ook bijzonder gelovige mensen!
Leuk, copy-paste.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:48 schreef michaelservet het volgende:
Het verbaast me dat zovelen op dit forum vol houden dat macro-evolutie een feit is. Waarschijnlijk omdat bepaalde wetenschappers deze filosofie, dit 'geloof' hebben omhelst. Richard Lewontin, een gezaghebbende evolutionist, schreef openhartig dat veel wetenschappers bereid zijn onbewezen wetenschappelijke beweringen te aanvaarden omdat ze "a priorie het materialisme zijn toegedaan" Materialisme duidt in deze betekenis op de theorie dat alles in het universum, inclusief al het leven, tot bestaan is gekomen zonder bovennatuurlijke inmenging. Veel wetenschappers weigeren de mogelijkheid van een intelligente Ontwerper zelfs maar te overwegen omdat, zoals Lewontin schrijft, "we geen Goddelijke Voet tussen de deur kunnen toelaten" In dit verband zegt socioloog Rodney Stark: "Al tweehonderd jaar wordt het denkbeeld gepromoot dat je als wetenschapper je geest moet vrij houden van de ketenen van religie."
Als u de leer van macro-evolutie als waar wilt aanvaarden, moet u geloven dat agnostische of atheïstische wetenschappers hun interpretatie van wetenschappelijke bevindingen niet door hun persoonlijke overtuiging laten beïnvloeden. U moet geloven dat alle complexe levensvormen door mutaties en natuurlijke selectie zijn ontstaan, ondanks het feit dat zo'n 100 jaar research aantoont dat mutaties zelfs niet één correct gedefinieerde soort tot iets volledig nieuws hebben omgevormd. U moet geloven dat alle levensvormen geleidelijk geëvolueerd zijn uit een gemeenschappelijke voorouder, ondanks het feit dat de fossielen duidelijk aangeven dat de hoofdsoorten van planten en dieren abrupt verschenen en niet tot andere soorten zijn geëvolueerd, zelfs niet gedurende miljarden jaren. Klinkt zo'n geloof alsof het gebaseerd is op feiten of op mythen? Om evolutie te aanvaarden is dus veel, heel veel 'geloof' nodig. Zo goed als alle posters zijn hier dan ook bijzonder gelovige mensen!
quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:51 schreef t4rt4rus het volgende:
Het verbaast mij dat er mensen in Nederland zijn die het woord macro-evolutie gebruiken.
Oh wacht creationisten heb je niet alleen maar in the USA.
Tip:
alinea's dit is gewoon kut lezen...
Nog iemand die door zijn 'waardige' reactie bewijst dat de evolutieleer mensen van waardigheid berooft. Voor alle duidelijkheid ik ben geen creationist, integendeel zelfs.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:51 schreef t4rt4rus het volgende:
Het verbaast mij dat er mensen in Nederland zijn die het woord macro-evolutie gebruiken.
Oh wacht creationisten heb je niet alleen maar in the USA.
Tip:
alinea's dit is gewoon kut lezen...
maar je redaktiestijl is inderdaad belabberdquote:Op donderdag 21 juni 2012 00:01 schreef michaelservet het volgende:
[..]
[..]
Nog iemand die door zijn 'waardige' reactie bewijst dat de evolutieleer mensen van waardigheid berooft. Voor alle duidelijkheid ik ben geen creationist, integendeel zelfs.
Geologen schatten dat de aarde vier miljard oud is, volgens astronomen zou het universum misschien zelfs vijftien milard jaar bestaan. Dus, ik weet het niet, maar ze kunnen gelijk hebben.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:55 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
en hoe oud denk jij dat de aarde is?
Als je inhoudelijk geen weerwerk kunt bieden dan kun je het inderdaad over de stijl hebben.quote:Op donderdag 21 juni 2012 00:06 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
maar je redaktiestijl is inderdaad belabberd
Hoezo kunnen ze geen gelijk hebben?quote:Op donderdag 21 juni 2012 00:12 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Geologen schatten dat de aarde vier miljard oud is, volgens astronomen zou het universum misschien zelfs vijftien milard jaar bestaan. Dus, ik weet het niet, maar ze kunnen gelijk hebben.
Of Haushofer zelf gelooft in een god weet ik niet heel zeker, maar hij is zeer goed ingevoerd in het oude testament en kent zelfs Hebreeuws. Dus over Genesis kan hij zeker meepraten.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:34 schreef MetalIsAwesome het volgende:
[..]
Haushofer heeft christelijke collega's, toch vreemd dat daar hoge natuurkunde en geloof samen lijken te gaan?
Het enige verschil tussen micro- en macro-evolutie zit in de hoofden van evolutionisten.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:48 schreef michaelservet het volgende:
Het verbaast me dat zovelen op dit forum vol houden dat macro-evolutie een feit is.
Vet van mij.quote:Op woensdag 20 juni 2012 15:52 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
niet iedere christen gelooft in de letterlijke waarheid van de bijbel.
zeker de top van alle grote christelijke kerken accepteren evolutie en big bang
en zelfs voor bepaalde vakgebieden binnen de wetenschap hoeft een letterlijke interpretatie en je wetenschappelijke vakgebied niet te botsen.
Tenzij iemand in geologie, evolutietheorie of kosmologie zit.
Mwa, als hij bijvoorbeeld topologie of wegenbouw doceert is zijn geloofsovertuiging toch niet belangrijk?quote:Op woensdag 20 juni 2012 16:09 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat die man nog aan het werk is op een universiteit is ronduit lachwekkend. Gelukkig een extreem zeldzame uitzondering.
Ik heb geprobeerd om je stuk een beetje te redigeren. De vorm kan wel degelijk beìnvloeden of iets gelezen wordt of niet.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:48 schreef michaelservet het volgende:
Het verbaast me dat zovelen op dit forum vol houden dat macro-evolutie een feit is.
Waarschijnlijk omdat bepaalde wetenschappers deze filosofie, dit 'geloof' hebben omhelstd. Richard Lewontin, een gezaghebbende evolutionist, schreef openhartig dat veel wetenschappers bereid zijn onbewezen wetenschappelijke beweringen te aanvaarden omdat ze "a priorie het materialisme zijn toegedaan"
Materialisme duidt in deze betekenis op de theorie dat alles in het universum, inclusief al het leven, tot bestaan is gekomen zonder bovennatuurlijke inmenging. Veel wetenschappers weigeren de mogelijkheid van een intelligente Ontwerper zelfs maar te overwegen omdat, zoals Lewontin schrijft, "we geen Goddelijke Voet tussen de deur kunnen toelaten" In dit verband zegt socioloog Rodney Stark: "Al tweehonderd jaar wordt het denkbeeld gepromoot dat je als wetenschapper je geest moet vrij houden van de ketenen van religie."
Als u de leer van macro-evolutie als waar wilt aanvaarden, moet u geloven dat agnostische of atheïstische wetenschappers hun interpretatie van wetenschappelijke bevindingen niet door hun persoonlijke overtuiging laten beïnvloeden. U moet geloven dat alle complexe levensvormen door mutaties en natuurlijke selectie zijn ontstaan, ondanks het feit dat zo'n 100 jaar research aantoont dat mutaties zelfs niet één correct gedefinieerde soort tot iets volledig nieuws hebben omgevormd. U moet geloven dat alle levensvormen geleidelijk geëvolueerd zijn uit een gemeenschappelijke voorouder, ondanks het feit dat de fossielen duidelijk aangeven dat de hoofdsoorten van planten en dieren abrupt verschenen en niet tot andere soorten zijn geëvolueerd, zelfs niet gedurende miljarden jaren.
Klinkt zo'n geloof alsof het gebaseerd is op feiten of op mythen? Om evolutie te aanvaarden is dus veel, heel veel 'geloof' nodig. Zo goed als alle posters zijn hier dan ook bijzonder gelovige mensen!
Ik ben zelf geen geoloog en geen astronoom. Ik moet voort gaan op hun bevindingen en beweringen die eventueel toekomstige verfijningen kunnen ondergaan. Het is verstandig om niet al te zelfverzekerd te zijn.quote:
God heeft hier deze wegen aangelegd...quote:Op donderdag 21 juni 2012 00:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Mwa, als hij bijvoorbeeld topologie of wegenbouw
Je zou van economie docenten toch wel willen weten op welke partij ze stemmen.quote:doceert is zijn geloofsovertuiging toch niet belangrijk?
Ja: 1 + 1 = 2 als god het wil.quote:Op donderdag 21 juni 2012 01:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
God heeft hier deze wegen aangelegd...
[..]
Je zou van economie docenten toch wel willen weten op welke partij ze stemmen.
Bedankt voor het redigeren van mijn stuk. Blijkbaar zijn er ook vriendelijke evolutionisten.quote:Op donderdag 21 juni 2012 01:05 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ik heb geprobeerd om je stuk een beetje te redigeren. De vorm kan wel degelijk beìnvloeden of iets gelezen wordt of niet.
Wat je beweert blijft onzin, daar doet redactie niks aan af.
De citaten van Lewontin en Stark zeggen me niks.
En je serie beweringen over wat ik moet geloven klopt ook niet. Ik heb helemaal niks te maken met de geloven van de onderzoekende wetenschappers, om je eerste bewering maar te nemen. En je weerleggingen van de andere dingen die ik moet geloven, geloof ik niet.
De laatste alinea is al helemaal een parade van 3 uitermate bestrijdbare zinnen.
Men kan dan ook van een Albert Hein-evolutie spreken.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:51 schreef t4rt4rus het volgende:
Het verbaast mij dat er mensen in Nederland zijn die het woord macro-evolutie gebruiken.
Hij is een wetenschapper die onder ede heeft verklaard dat in zijn visie astrologie onder de wetenschap valt en is hoogleraar in de biochemie.quote:Op donderdag 21 juni 2012 00:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Mwa, als hij bijvoorbeeld topologie of wegenbouw doceert is zijn geloofsovertuiging toch niet belangrijk?
En ik heb een bel op m'n fiets en kan daardoor zeer goed fietsen.quote:Op donderdag 21 juni 2012 00:28 schreef Kees22 het volgende:
Of Haushofer zelf gelooft in een god weet ik niet heel zeker, maar hij is zeer goed ingevoerd in het oude testament en kent zelfs Hebreeuws. Dus over Genesis kan hij zeker meepraten.
Dezelfde bescheidenheid ten aanzien van evolutie zou je niet misstaan. Ik ga er vanuit dat je ook geen bioloog bent.quote:Op donderdag 21 juni 2012 01:05 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Ik ben zelf geen geoloog en geen astronoom. Ik moet voort gaan op hun bevindingen en beweringen die eventueel toekomstige verfijningen kunnen ondergaan. Het is verstandig om niet al te zelfverzekerd te zijn.
Dit is zelfs niet eens waar. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar ringsoorten.quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:48 schreef michaelservet het volgende:
U moet geloven dat alle complexe levensvormen door mutaties en natuurlijke selectie zijn ontstaan, ondanks het feit dat zo'n 100 jaar research aantoont dat mutaties zelfs niet één correct gedefinieerde soort tot iets volledig nieuws hebben omgevormd.
Eerst begin je evolutie in twijfel te trekken, nu zeg je dat je geen creationist bent, maar dat alles heeft nog niets te maken met een levensfilosofie of moraal ? Besef je nu niet dat evolutie en menselijke waardigheid helemaal niets met elkaar te maken heeft?quote:Op donderdag 21 juni 2012 01:05 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Ik ben zelf geen geoloog en geen astronoom. Ik moet voort gaan op hun bevindingen en beweringen die eventueel toekomstige verfijningen kunnen ondergaan. Het is verstandig om niet al te zelfverzekerd te zijn.
Het is goed om je altijd te realiseren dat je de wijsheid niet in pacht hebt en het beeld dat je hebt van de realiteit waarschijnlijk verkeerd is.quote:Op donderdag 21 juni 2012 01:05 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Ik ben zelf geen geoloog en geen astronoom. Ik moet voort gaan op hun bevindingen en beweringen die eventueel toekomstige verfijningen kunnen ondergaan. Het is verstandig om niet al te zelfverzekerd te zijn.
Zou je deze oproep ook willen doen aan je collega's evolutionisten die ook geen biologen en geologen zijn maar toch zelfverzekerd poneren dat macro evolutie een vaststaand feit is. Een verstandige evolutionist, W.R. Thompson zei in zijn zijn inleiding voor een speciale uitgave Darwins Origin of Species: " Er bestaan onder biologen sterk uiteenlopende meningen over evolutie, niet alleen over de oorzaken van evolutie, maar ook over het proces zelf. Deze meningsverschillen bestaan omdat de bewijzen onbevredigend zijn ...quote:Op donderdag 21 juni 2012 08:44 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dezelfde bescheidenheid ten aanzien van evolutie zou je niet misstaan. Ik ga er vanuit dat je ook geen bioloog bent.
Kun je dan een voorbeeld geven van mutaties die een correct gedefineerde soort tot iets volledig nieuws hebben gevormd?quote:Op donderdag 21 juni 2012 09:21 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dit is zelfs niet eens waar. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar ringsoorten.
Als je het mij vraagt zijn het voornamelijk tegenstanders van evolutie die dit woord gebruiken. Maar goed... twee vragen:quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:46 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Zou je deze oproep ook willen doen aan je collega's evolutionisten die ook geen biologen en geologen zijn maar toch zelfverzekerd poneren dat macro evolutie een vaststaand feit is.
Ik ken de heer Thompson eerlijk gezegd niet, maar ik durf wel te stellen dat hij met deze uitspraak zo goed als alleen staat.quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:46 schreef michaelservet het volgende:
Een verstandige evolutionist, W.R. Thompson zei in zijn zijn inleiding voor een speciale uitgave Darwins Origin of Species: " Er bestaan onder biologen sterk uiteenlopende meningen over evolutie, niet alleen over de oorzaken van evolutie, maar ook over het proces zelf. Deze meningsverschillen bestaan omdat de bewijzen onbevredigend zijn ...
Het is derhalve juist en gepast de aandacht van het niet wetenschappelijk publiek te vestigen op de meningsverschillen over evolutie"
Wat noem jij 'iets volledig nieuws'? Een nieuwe soort? En zo ja, wanneer is iets een nieuwe soort? Als het zich niet meer kan voortplanten met de soort waaruit hij voortkwam? Zo ja, zie ringsoorten.quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:50 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Kun je dan een voorbeeld geven van mutaties die een correct gedefineerde soort tot iets volledig nieuws hebben gevormd?
Er bestaan geen verschillende diersoorten. Er is genetisch geen grens te trekken tussen de ene en de andere "soort". Soorten zijn slechts een globale indeling op basis van uiterlijk en functie.quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:50 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Kun je dan een voorbeeld geven van mutaties die een correct gedefineerde soort tot iets volledig nieuws hebben gevormd?
quote:The study of Alu elements has also been important in elucidating human population genetics and the evolution of primates, including the evolution of humans.
Het is een verkeerd beeld van evolutie als je denkt dat een enkele mutatie aanleiding geeft tot een geheel nieuwe soort, of het gaat voorstellen dat een nieuwe soort van de ene dag op de andere ontstaat.quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:50 schreef michaelservet het volgende:
[..]
Kun je dan een voorbeeld geven van mutaties die een correct gedefineerde soort tot iets volledig nieuws hebben gevormd?
Dat maakt helemaal niets uit. Theoretisch (genetisch) zijn alle variaties van leven mogelijk. Het enige dat bepaald of iets wel of niet bestaat, is natuurlijke selectie. Genetisch zijn er geen verschillende diersoorten en daarom is het onderscheid tussen micro- en macro-evolutie kunstmatig.quote:Op donderdag 21 juni 2012 17:30 schreef barthol het volgende:
Je kan met het onderzoeken van het genoom wel degelijk een gemeenschappelijke afstamming aantonen van verschillende (nu als verschillend onderscheiden) soorten.
De taxonomische indeling van het dierenrijk wordt ook op allerlei details herzien naar aanleiding van dat genetisch onderzoek. Vroeger werd er ingedeeld op gemeenschappelijke kenmerken, maar nu steeds meer wordt het een indeling volgens evolutionaire afstamming.
Bij het doorgronden van de evolutionaire verwantschappen binnen de primaten spelen de ALU sequenties
een grote rol.
[..]
Het was een algemene reactie van me en niet een reactie op de voorgaande post (die van jou)quote:Op donderdag 21 juni 2012 17:53 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat maakt helemaal niets uit. Theoretisch (genetisch) zijn alle variaties van leven mogelijk. Het enige dat bepaald of iets wel of niet bestaat, is natuurlijke selectie. Genetisch zijn er geen verschillende diersoorten en daarom is het onderscheid tussen micro- en macro-evolutie kunstmatig.
Ik ben niet zenuwachtig hoor.quote:
Ik probeer je niet te kwetsen, ik probeer je te beschrijven. Verder ben jij eerder een voorbeeld dat het geloof waardigheid en eigen meningen ontneemt. Lekker alles aannemen omdat je nooit voor jezelf hebt leren denken.quote:Je pogingen om me te kwetsen halen niets uit, integendeel ik ben je hiervoor zelfs dankbaar. Jij en de meeste andere posters verhogen vanuit hun superioriteisgevoel, door hun denigrerende opmerkingen, de geloofwaardigheid van mijn stelling dat de evolutieleer mensen waardigheid ontneemt.
Oh, ik heb niets tegen mensen die in god gelovenquote:Veel evolutionisten hebben bijzonder veel moeite om mensen die in God geloven in hun waarde te laten. Uitspraken bij dit topic zoals 'iedere religie is een belediging voor mijn intelligentie', 'de gelovigen kijken door de zwaar verstoorde lachspiegel die hun religie is', 'religieus gelul', 'religieuze gekken', 'peuter-retoriek', spreken voor zichzelf.
Nogmaals bedankt!
Kun je aangeven wat jij precies over de evolutietheorie weet?quote:Op woensdag 20 juni 2012 23:48 schreef michaelservet het volgende:
Het verbaast me dat zovelen op dit forum vol houden dat macro-evolutie een feit is.
Als de God van de evolutionisten de inheemse bevolking van Australië en Negroïde volkeren op het zelfde niveau plaatste als gorilla's, heeft dat dan niets met de menselijke waardigheid te maken?quote:Op donderdag 21 juni 2012 10:21 schreef truthortruth het volgende:
[..]
Eerst begin je evolutie in twijfel te trekken, nu zeg je dat je geen creationist bent, maar dat alles heeft nog niets te maken met een levensfilosofie of moraal ? Besef je nu niet dat evolutie en menselijke waardigheid helemaal niets met elkaar te maken heeft?
quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:57 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als je het mij vraagt zijn het voornamelijk tegenstanders van evolutie die dit woord gebruiken. Maar goed... twee vragen:
- wie neemt volgens jou dit woord nog meer in de mond? (In dit topic ben je de eerste en de enige.)
- wat betekent dit woord volgens jou?
[Veel wetenschappers hebben opgemerkt dat de afstammelingen van levende wezens in de loop van de tijd enigszins kunnen veranderen. Zo kunnen door selectie honden gefokt worden met kortere poten of langer haar dan hun voorouders. De veranderingen die hondenfokkers tot stand kunnen brengen, zijn vaak het gevolg van minder goed functionerende genen. De kleine afmetingen van een teckel bijvoorbeeld worden veroorzaakt door een afwijking in de normale groei van het kraakbeen, wat resulteert in dwerggroei. Sommige wetenschappers noemen zulke kleine veranderingen micro-evolutie.
Evolutionisten zeggen dat deze kleine veranderingen zich in de loop van miljarden jaren hebben opgestapeld en de grote veranderingen hebben teweeggebracht die nodig waren om vissen in amfibieën, en aapachtige wezens in mensen te veranderen. Deze veronderstelde grote veranderingen worden macro-evolutie genoemd. Zo hebben jullie toch nog iets van mij geleerd.]
Ik ken de heer Thompson eerlijk gezegd niet, maar ik durf wel te stellen dat hij met deze uitspraak zo goed als alleen staat.
PS: met enig gegoogle lijkt het een stukje quote-mining te zijn ten aanzien van uitspraken die Thompson zou hebben gedaan ten aanzien van specifieke voorbeelden van Darwin. Hoe dan ook lijkt het me verstandig om bij zulke quotes een aantal dingen na te gaan:
- wat is de expertise van de persoon
- in welke context deed hij de uitspraak
- etc etc
Bespaart ons weer een hoop onnodig gegoogle.
Het beeld dat je (of je bron) hiermee wilt creeren dat er een hoop onenigheid over evolutie zou zijn onder wetenschappers is regelrecht onjuist.
Geilquote:
Dat is nu jullie probleem. Jullie kennen alleen de (pseudo) wetenschappers die het evolutiegeloof aanhangen.quote:Op donderdag 21 juni 2012 16:57 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als je het mij vraagt zijn het voornamelijk tegenstanders van evolutie die dit woord gebruiken. Maar goed... twee vragen:
- wie neemt volgens jou dit woord nog meer in de mond? (In dit topic ben je de eerste en de enige.)
- wat betekent dit woord volgens jou?
[..]
Ik ken de heer Thompson eerlijk gezegd niet, maar ik durf wel te stellen dat hij met deze uitspraak zo goed als alleen staat.
PS: met enig gegoogle lijkt het een stukje quote-mining te zijn ten aanzien van uitspraken die Thompson zou hebben gedaan ten aanzien van specifieke voorbeelden van Darwin. Hoe dan ook lijkt het me verstandig om bij zulke quotes een aantal dingen na te gaan:
- wat is de expertise van de persoon
- in welke context deed hij de uitspraak
- etc etc
Bespaart ons weer een hoop onnodig gegoogle.
Het beeld dat je (of je bron) hiermee wilt creeren dat er een hoop onenigheid over evolutie zou zijn onder wetenschappers is regelrecht onjuist.
Voor wie nog zou twijfelen. Een evolutionist die een bijzondere waardigheid uitstraaltquote:Op donderdag 21 juni 2012 19:52 schreef SpecialK het volgende:
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Evolutie is geen filosofie.
Leer lezen, kreng.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |