abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_103488091
De uitbreidingen waar ABNAMRO mee bezig is zijn tamelijk risico-vrij en lucratief. Er wordt uitgegaan dat ze de winstcijfers van de bank zullen verbeteren.

Overigens is het wel opvallend hoezeer de uitkomst van de besprekingen een N-W oplossing is. Het ziet er naar uit dat het 'DM-blok' heeft gewonnen van de Club Med. Angela Merkel is een stuk harder dan ze lijkt.
pi_103488105
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 09:50 schreef BertV het volgende:
Ik heb het woordje
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
al een tijdje niet gehoord in de media.
Wellicht omdat dit het laatste zetje is wat het financieel systeem om kan gooien.
Waarschijnlijker omdat er geen enkele reden voor is.
  maandag 24 oktober 2011 @ 10:12:01 #103
324665 meth77
to do or not to do
pi_103488497
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 09:53 schreef HiZ het volgende:
De uitbreidingen waar ABNAMRO mee bezig is zijn tamelijk risico-vrij en lucratief. Er wordt uitgegaan dat ze de winstcijfers van de bank zullen verbeteren.

Overigens is het wel opvallend hoezeer de uitkomst van de besprekingen een N-W Z oplossing is. Het ziet er naar uit dat het 'DM-blok' heeft gewonnen van de Club Med. Angela Merkel is een stuk harder dan ze lijkt.
En terecht, als de onbetrouwbare buurman mijn unlimited creditcard komt vragen, dan ben ik daar ook niet blij mee, en men zou me voor gek verklaren als ik dat gaf
  maandag 24 oktober 2011 @ 13:37:32 #104
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103495003
Griekse banken onderuit op beurs Athene

De koersen van de vier grootste Griekse banken zijn maandag op de beurs van Athene tot 23 procent gedaald. Investeerders zijn ongerust dat de banken een afschrijving van tenminste 50 procent op hun portefeuille Griekse staatsobligaties niet overleven.

De National Bank of Greece, de grootste Griekse bank, verloor net als de Alpha Bank 19 procent. Het aandeel Piraeus Bank verloor 23 procent van zijn waarde. De index van de belangrijkste 20 beursfondsen in Athene was enkele uren na de beursopening ruim 7 procent gedaald.

De Griekse banken hebben in totaal voor 44 miljard euro aan Griekse staatsobligaties in bezit. Griekse kranten waarschuwden maandag dat de banken bij een eventuele afschrijving gered zouden moeten worden door het Europese steunfonds EFSF. Ook zouden de banken het risico lopen ,,onder curatele te worden gesteld''.

www.dft.nl

Het lijkt erop dat we een cirkel gevonden hebben :|W

[ Bericht 1% gewijzigd door ikweethetookniet op 24-10-2011 17:49:50 ]
  maandag 24 oktober 2011 @ 17:47:39 #105
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103505148
Griekse rente dus nu 190% dus je krijgt in een jaar je hele inleg dubbel terug, ok voor wie geloof heeft in de muntunie, is dit een gouden kans



[ Bericht 84% gewijzigd door michaelmoore op 24-10-2011 17:56:13 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_103505510
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 17:47 schreef michaelmoore het volgende:
Griekse rente dus nu 190% dus je krijgt in een jaar je hele inleg dubbel terug, ok voor wie geloof heeft in de muntunie, is dit een gouden kans

[ afbeelding ]
niet verwarren: defaultrisico / currencyrisico
  maandag 24 oktober 2011 @ 17:57:12 #107
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103505518
http://www.telegraaf.nl/d(...)nland_op_190___.html
quote:
Ineenstorting monetaire unie lijkt onvermijdelijk

"De euro nadert zijn lelijke einde", aldus Stefan Homburg, hoofd van het Duitse Instituut voor Openbare Financiën in The Telegraph.
Een ineenstorting van de monetaire unie lijkt nu onvermijdelijk
Er zijn tevens geruchten dat de centrale bank van Ierland ook de oude munt aan het drukken is, voor het geval het land de eurozone verlaat, aldus Alan McQuaid, chief economist bij Bloxham effectenmakelaars in Dublin.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  maandag 24 oktober 2011 @ 18:03:44 #108
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103505742
Het euro - bedrog van Minister Zalm

Zalm en Duisenberg, onze grootste fraudeurs...,

Zalm hield in 4 jaar tijd ruim 21 miljard euro over op zijn begrotingen.


Doordat hij ons bij invoering van de euro in 2002 tien procent in guldens tevéél liet betalen, 2 gulden twintig cent in plaats van 2 gulden voor één euro. Zoals door twee directeuren van de Nederlandsche Bank, Henk Brouwer en André Szàsz werd bevestigd, betaalde Gerrit Zalm eigenmachtig en.... zonder toestemming van de Eerste en Tweede Kamer, aan 2,3 miljoen AOW-ers en 1,5 miljoen uitkeringsgerechtigden in vier jaar tijd ruim 21 miljard euro te weinig uit.

Het is van Zalm een onzinnige redenering zoals hij stelt dat als je de gulden met 2 of 2,2 vermenigvuldigt, dat dit dan óók voor de schulden geldt en het dus per saldo niets zou uitmaken! Dat mag dan gelden voor bijvoorbeeld huizenbezit­ters met hypotheekschulden, maar die redenering gaat niet op voor uitkeringsgerech­tigden en/of AOW-ers.

Dezen ontvingen vanaf 1 Januari 2002, plotseling van de ene op de andere dag 10% minder voor hun AOW-uitkering en/of als uitkeringsgerechtigde dan voorheen in guldens. Logisch dat er honderdduizenden landgenoten in financiële problemen kwamen, naar de voedselbanken moeten en er in 2005 een recordaantal van meer dan 10.000 faillissementen waren!

Gelijktijdig verdubbelden in korte tijd óók nog eens nagenoeg alle prijzen. Hoewel iedereen in dit land weet dat alles wat 4 jaar geleden één gulden kostte nu één euro kost, wat een prijsstijging van één gulden naar twee gulden twintig cent betekent, ofwel een prijsstijging van 30 procent per jaar, blijft Gerrit Zalm óók dàt categorisch ontkennen en verschuilt hij zich daarbij achter de cijfers van het Centraal Plan Bureau. Wél regelde hij een 30% salaris-verhoging voor ministers en staatssecretarissen vanaf Mei 2007...1 Werkt óók nog leuk dóór in hun pensioenen...

Elke AOW-er en uitkeringsgerechtigde heeft sedert deo uro-invoering, vanwege de grootste geldwisseltruc uit onze geschiedenis, nog ruim 48 x 85 euro = 4.080 euro + rente van slimme Gerrit Zalm te vorderen. Bedragen die hij mooi op zijn begrotingen vanaf 2002 tot en met 2005 ten koste van diezelfde AOW-ers en uitkeringsgerechtigden heeft uitgespaard.

De toenmalige directeur van de Nederlandsche Bank (thans wijlen) Wim Duisenberg hield zijn kaken stijf op elkaar met betrekking tot de overwaardering van de Duitse mark. Bij de euro-omwisseling is die ons "door de strot" geduwd (zie "Het Parool" van 30-04-2005). Duisenberg werd door de toenmalige Duitse Bondskanselier Helmuts Kohl (die later óók wegens fraude niet meer herkozen werd) en door Bundesbank-president Hans Tietmeier 'beloond' met de financieel uiterst lucratieve functie van eerste president van de Europese Centrale Bank in Frankfurt.

http://www.sdnl.nl/dessing-euro-schande.htm
  maandag 24 oktober 2011 @ 18:05:39 #109
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103505812
-weg-

[ Bericht 49% gewijzigd door Bolkesteijn op 24-10-2011 18:33:44 ]
pi_103506890
-reactie op edit-

[ Bericht 96% gewijzigd door Bolkesteijn op 24-10-2011 18:33:38 ]
pi_103508715
quote:
ECB voert steunaankopen staatspapier op
Laatste update: 24 oktober 2011 16:44 info .FRANKFURT - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de afgelopen week voor 4,49 miljard euro aan staatsobligaties van eurolanden opgekocht, ruim twee keer zo veel als in de voorgaande week.

Foto: ANP Dat heeft de ECB maandag bekendgemaakt.

In totaal heeft de ECB nu staatspapier ter waarde van 169,5 miljard euro opgekocht. De centrale bank doet dat om de onrust op de financiële markten te bezweren.
En het opkopen van rotzooi door de ECB gaat ook gewoon rustig verder. ;)
  maandag 24 oktober 2011 @ 20:25:26 #112
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103513089
Tot de dominos gaan vallen en dan , EU regenten, wat dan??
Dan roept iedereen dat ze altijd al tegen waren
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_103514788
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 19:11 schreef Basp1 het volgende:

[..]

En het opkopen van rotzooi door de ECB gaat ook gewoon rustig verder. ;)
Als ik zo'n bericht lees, vraag ik me af soms af wat voor obligaties dat zijn (termijn, rente)....
Ik bedoel: in welke mate koopt de ECB obligaties "onder de marktprijs" aan...
  maandag 24 oktober 2011 @ 21:13:08 #114
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_103516444
quote:
15s.gif Op maandag 24 oktober 2011 20:49 schreef zuiderbuur het volgende:

[..]

Als ik zo'n bericht lees, vraag ik me af soms af wat voor obligaties dat zijn (termijn, rente)....
Ik bedoel: in welke mate koopt de ECB obligaties "onder de marktprijs" aan...
De ECB koopt ze tegen marktprijs aan want ze halen ze van de tweedehands markt af. Aan de rentestanden te zien van de laatste maanden proberen ze kunstmatig ongeveer de 10-jaar yields op Spaans en Italiaans papier niet (veel) boven de 5,5 en 6% te laten uitkomen.
The more debt, the better
pi_103516956
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 17:47 schreef michaelmoore het volgende:
Griekse rente dus nu 190% dus je krijgt in een jaar je hele inleg dubbel terug, ok voor wie geloof heeft in de muntunie, is dit een gouden kans
Wat een onzin. Alsof die muntunie niet kan bestaan bij een Griekse afstempeling.
pi_103517136
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 21:13 schreef flyguy het volgende:

[..]

De ECB koopt ze tegen marktprijs aan want ze halen ze van de tweedehands markt af. Aan de rentestanden te zien van de laatste maanden proberen ze kunstmatig ongeveer de 10-jaar yields op Spaans en Italiaans papier niet (veel) boven de 5,5 en 6% te laten uitkomen.
Als de ECB zich op die markt begeeft kan je natuurlijk de vraag stellen in hoeverre 'de marktprijs' nog bestaat. De ECB-aankopen zullen niet zonder prijseffect zijn.
  maandag 24 oktober 2011 @ 21:24:07 #117
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_103517258
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 21:22 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Als de ECB zich op die markt begeeft kan je natuurlijk de vraag stellen in hoeverre 'de marktprijs' nog bestaat. De ECB-aankopen zullen niet zonder prijseffect zijn.
Dat is dan ook juist één van de kwalijke aspecten.
The more debt, the better
pi_103520248
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 19:11 schreef Basp1 het volgende:

[..]

En het opkopen van rotzooi door de ECB gaat ook gewoon rustig verder. ;)
Kritisch puntje misschien, niet aan jou gericht, heeft de journalist die dit stukje geschreven heeft wel onderscheid gemaakt tussen obligaties die de ECB heeft opgekocht en obligaties die de ECB van banken als onderpand heeft gekregen voor een lening?
pi_103529221
quote:
Een meninkje en De Telegraaf presenteert het als feit. Tsja.
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 08:24:20 #120
324665 meth77
to do or not to do
pi_103532185
quote:
ma 24 okt 2011, 16:34
’Ook woensdag geen masterplan voor eurocrisis’
AMSTERDAM - Simon Wiersma, beleggingsanalist bij het ING Investment Office, waarschuwt beleggers voor te hoog gespannen verwachtingen voor de eurotop van woensdag. „De problemen in de eurozone zijn in de afgelopen jaren ontstaan en kunnen niet op korte termijn opgelost worden. Een masterplan zit er niet in en de kans op een teleurstelling is groot."
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 08:24:29 #121
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103532187
quote:
6s.gif Op maandag 24 oktober 2011 18:03 schreef ikweethetookniet het volgende:
[b]Het euro - bedrog van Minister Zalm

Zalm en Duisenberg, onze grootste fraudeurs...,[b]
En de oplossing is :|W

Zalm getipt als eurowaakhond

Het duurt nog twee jaar voor er een benoeming is, maar nu al gonzen er namen rond van kandidaten voor de speciale eurocommissaris die erop moet toezien dat landen zich aan bezuinigingsafspraken houden. Het meest genoemd wordt ABN-topman Gerrit Zalm.

Het idee voor de eurocommissaris komt van Nederland. Daardoor zou Nederland waarschijnlijk ook de eerste begrotingscommissaris mogen leveren. De speciale eurocommissaris moet volgens premier Mark Rutte dezelfde macht krijgen als Neelie Kroes destijds had op de post Mededinging, waarbij ze niet bang was om grote bedrijven als Microsoft en Intel te bestraffen.

www.dft.nl
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 08:31:28 #122
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103532266
Schuld Griekenland kwijtschelden lijkt niet genoeg :D

De leiders van de eurolanden eisen dat banken, verzekeraars en pensioenfondsen Griekenland minimaal de helft van zijn schulden kwijtschelden. Maar ook dat is waarschijnlijk weer niet genoeg.

Het nieuwe IMF-rapport over Griekenland dwingt de leiders van de eurolanden nieuwe, vergaander maatregelen te treffen om de crisis te beteugelen. De 109 miljard euro noodhulp die de eurolanden en het IMF in juli reserveerden, schiet tekort. Er moet minimaal 143 miljard euro méér bij.

Dat is geen boodschap die de politieke leiders graag aan hun parlementen vertellen. De enige uitweg is de tegenvaller af te wentelen op anderen. Dat zijn de banken, verzekeraars en pensioenfondsen. In het reddingsplan van juli zouden zij ook al een (vrijwillige) bijdrage leveren aan de schuldsanering van Griekenland. Toen werd verwacht dat zij een verlies van 21 procent op hun portefeuille Griekse staatsobligaties zouden incasseren. De economen van het IMF hebben berekend dat het nieuwe financiële gat van 143 miljard euro gedicht wordt als de private obligatiehouders niet 21, maar 60 procent op het Griekse schuldpapier afboeken. Daar sturen de regeringsleiders op aan, volgens de Brusselse wandelgangen.

Milde aderlating
De banken, veruit de grootste private sector-partij, voelen er uiteraard weinig voor. Het offer van 21 procent brachten ze al met tegenzin. 90 procent van de banken had zich volgens het plan als vrijwilliger moeten melden voor de milde aderlating van 21 procent. Hoeveel banken zich daadwerkelijk bereid toonden en hoeveel schuld zij samen wilden afboeken, is nooit naar buiten gebracht.

Het Institute of International Finance (IIF), dat namens de banken met de politici in Brussel onderhandelt, verzet zich hevig tegen een grotere 'haircut' (afwaardering). Het IIF zou niet verder willen gaan dan 40 procent, terwijl de noordelijke eurolanden op minimaal 50 procent aandringen. Bij een haircut van 50 procent komt het Griekse tekort op 113,5 miljard uit.

Zelfs als de politiek aan het langste eind trekt, zet de haircut van 50 procent waarschijnlijk te weinig zoden aan de dijk. Dat komt omdat die alleen voor de private sector geldt. De ECB, de eurolanden en het IMF hebben samen echter 34,8 procent van de Griekse schuld in handen, schreef de Zwitserse bank UBS vorige week in een rapport. De 50 procent-reductie geldt dus maar voor 65 procent van de Griekse schuldenlast.

Het werkelijke effect is nog lager, omdat 29 procent van de Griekse staatsobligaties bij Griekse banken staat geparkeerd. Geen van de doodzieke Griekse banken kan een verlies van 50 procent op zijn staatsobligaties dragen. De eurolanden moeten daarom, via het noodfonds EFSF, de verliezen van de Griekse banken onmiddellijk compenseren met nieuwe leningen aan Griekenland. Per saldo daalt de Griekse schuldenlast daardoor niet.

Toekomstige schulden
In feite gaat het dus om 50 procent afwaardering op 36 (65-29) procent van de Griekse schuld. Oftewel: een nettodaling met 18 procent. Bij die berekening zijn nog twee kanttekeningen op zijn plaats. A: volgens de wandelgangen in Brussel zal de haircut van de banken ook ditmaal op vrijwillige leest zijn geschoeid. Aangezien de banken zich fel verzetten tegen een grotere haircut, zullen ze niet in de rij staan. B: de korting wordt niet alleen berekend over de lening, maar ook over de renteverplichtingen, de toekomstige schulden.

Een rekenvoorbeeld. Stel dat de obligatie een looptijd heeft van tien jaar. Dan ontvangt de bank na tien jaar de uitgeleende 1.000 euro terug, maar heeft zij ook tien jaar een jaarlijkse rente van 9 procent (het rekenpercentage uit het reddingsplan van juli) opgestreken. In totaal levert de obligatie de bank in tien jaar tijd 1.900,25 euro aan aflossing plus rente op. De haircut wordt berekend over dat bedrag. Van de bank wordt verwacht dat zij Griekenland 950 euro kwijtscheldt in een periode van tien jaar. Restschuld op dit moment: 950 euro, niet 500.

De Griekse schuldenlast wordt door de haircut, die vooral de renteverplichtingen verlaagt, hoofdzakelijk op lange termijn verlicht. Maar die schuld is met 160 procent van het bbp nu al onhoudbaar hoog. Zowel de economen van UBS als de Griekse econoom Lucas Papademos, een voormalig ECB-bestuurslid, betogen dat de kortingsactie weinig zin heeft als die beperkt blijft tot de banken en verzekeraars.

Woensdag moet er op de eurotop dan toch echt een oplossing komen voor de Griekse schuldenkwestie. De oplossing ligt vooral bij de ander. Er zijn nog vier kwesties op te lossen. En die behoren niet tot de categorie details.

http://www.volkskrant.nl/(...)kt-niet-genoeg.dhtml

:D :|W
pi_103532451
quote:
0s.gif Op maandag 24 oktober 2011 20:25 schreef michaelmoore het volgende:
Tot de dominos gaan vallen en dan , EU regenten, wat dan??
Dan roept iedereenen alle opvolgers van de inmiddels weggepromoveerde deskundigen dat ze altijd al tegen waren
Fixed
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 09:29:30 #124
324665 meth77
to do or not to do
pi_103533113
|Ik vond dit wel indrukwekkend op het journaal
http://www.herhaling.nl/video/1095008/
NOS journaal 24 10 2011
op 17:10 minuut

[ Bericht 7% gewijzigd door meth77 op 25-10-2011 09:46:01 ]
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 09:31:29 #125
324665 meth77
to do or not to do
pi_103533149
Portugal gaat ook weer lekker
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 10:11:07 #126
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_103533954
quote:
Greece in a state of shock as Troika reforms take effect

A sense of injustice is growing. Elite politicians and notorious wrongdoers appear immune as ordinary Greeks reel from wage and job cuts

Up close, the most striking feature of the reforms being forced on Greece by its international creditors is their destructiveness and futility. The pay cuts, tax rises, cuts and job losses agreed to by parliament in Athens last week will serve only to send the economy into a steeper tailspin, even if it extracted a much-needed ¤8bn in bailout money from the EU leaders. "Nothing but a lost war could be worse than this situation," one left-wing ex-minister tells me. "What is worse, no party or political group in Greece is offering real solutions to our crisis."
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 10:14:50 #127
324665 meth77
to do or not to do
pi_103534031
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 10:11 schreef Perrin het volgende:

[..]

Als ik Griekenland was dan ging ik na de laatste 8 miljard echt in default.
Alles beter dan je eigen bevolking om zeep helpen


Dan zouden ze schrikken hoor die regenten met hun prive verkochte default swabs
pi_103535019
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 10:11 schreef Perrin het volgende:

[..]

De 'real solutions' zijn natuurlijk ingrepen die nog veel harder zijn dan wat de Troika voorschrijft. De Grieken moeten de staat alle staatsbedrijven laten verkopen, alle niet-noodzakelijk beschermde beroepen vrijgeven, de bureaucratie sterk terugdringen (in dat kader kan 20% minder ambtenaren ook geen kwaad) en eindelijk eens werk gaan maken van belastinginning.

Dan, heel misschien, maakt de private sector een kansje om de economie echt te laten groeien.
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 11:00:36 #129
324665 meth77
to do or not to do
pi_103535185
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 10:53 schreef HiZ het volgende:

[..]

De 'real solutions' zijn natuurlijk ingrepen die nog veel harder zijn dan wat de Troika voorschrijft. De Grieken moeten de staat alle staatsbedrijven laten verkopen, alle niet-noodzakelijk beschermde beroepen vrijgeven, de bureaucratie sterk terugdringen (in dat kader kan 20% minder ambtenaren ook geen kwaad) en eindelijk eens werk gaan maken van belastinginning.

Dan, heel misschien, maakt de private sector een kansje om de economie echt te laten groeien.
De spoorbedrijven wil niemand hebben, nog niet gratis niet

In Griekenland gaat alles zwart
pi_103535312
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 10:53 schreef HiZ het volgende:
De Grieken moeten de staat alle staatsbedrijven laten verkopen [..]
Gedwongen verkopen brengen doorgaans een stuk minder op omdat de tegenpartij weet dat je er vanaf moet. In die zin heeft de troika het dus erg slecht aangepakt en maakt het onderdeel uit van de reden dat de bezuinigingen niet van de grond komen. Verder is de situatie in Griekenland uitermate onzeker door alle institutionele veranderingen die op komst zijn, dat is nog een reden waarom investeerder op dit moment geen hoge prijs zullen willen betalen voor de staatsbedrijven.
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 11:07:13 #131
37248 BertV
Klei indiaan
pi_103535334
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 11:00 schreef meth77 het volgende:

[..]

De spoorbedrijven wil niemand hebben, nog niet gratis niet

In Griekenland gaat alles zwart
Jij denkt dat die financiële instellingen dit niet wisten?
Het gaat niet over Griekenland.
Griekenland was het vehikel om risicoloos geld uit de EU te slaan, een lege huls.
Handgemaakt | Doggerland-overlever
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 14:47:02 #132
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103542707
quote:
6s.gif Op maandag 24 oktober 2011 18:03 schreef ikweethetookniet het volgende:
Het euro - bedrog van Minister Zalm

Zalm en Duisenberg, onze grootste fraudeurs...,


en aangezien Zalm tegenwoordig bankdirecteur is komt er ............... :D

Afboeking banken onder toezicht

De Europese toezichthouders eisen dat banken in dezelfde mate afboeken op hun staatsobligaties als besloten wordt. Vorige zomer schreven met name Zuid-Europese banken minder af op hun schuldpositie. Dat scenario willen de toezichthouders voorkomen, als mogelijk morgen besloten wordt op de Europese top tot een grotere afschrijving op de Griekse staatsschuld. (FD, p.1 - Tel, p.23 – VK, p.6)

Gaat lekker -O-
pi_103543089
quote:
6s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 14:47 schreef ikweethetookniet het volgende:
Afboeking banken onder toezicht

De Europese toezichthouders eisen dat banken in dezelfde mate afboeken op hun staatsobligaties als besloten wordt. Vorige zomer schreven met name Zuid-Europese banken minder af op hun schuldpositie. Dat scenario willen de toezichthouders voorkomen, als mogelijk morgen besloten wordt op de Europese top tot een grotere afschrijving op de Griekse staatsschuld. (FD, p.1 - Tel, p.23 – VK, p.6)
Zou vanuit accounting perspectief wel goed zijn mits er een strenge afwaardering gehanteerd wordt. Nu interpreteert iedere bank de regels naar eigen goeddunken en gaan accountants daarin mee.

[ Bericht 3% gewijzigd door Bolkesteijn op 25-10-2011 15:06:01 ]
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 15:08:48 #134
324665 meth77
to do or not to do
pi_103543406
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 14:58 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Zou vanuit accounting perspectief wel goed zijn mits er een strenge afwaardering gehanteerd wordt. Nu interpreteert iedere bank de regels naar eigen goeddunken en gaan accountants daarin mee.
Gaat de ECB zelf ook afwaarderen op hun aankopen??
pi_103544940
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 15:08 schreef meth77 het volgende:
Gaat de ECB zelf ook afwaarderen op hun aankopen??
Dat lijkt mij niet zo relevant, de ECB is geen commerciële partij en kan het langst uitzingen van allemaal.
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 16:09:36 #136
324665 meth77
to do or not to do
pi_103545420
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 15:55 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Dat lijkt mij niet zo relevant, de ECB is geen commerciële partij en kan het langst uitzingen van allemaal.
Dus de banken gaan hun vorderingen verlagen vrijwillig en de particulieren en de ECB houden vast aan hun volledige vordering :7 :W inclusief rente daarover
pi_103546221
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 16:09 schreef meth77 het volgende:
Dus de banken gaan hun vorderingen verlagen vrijwillig en de particulieren en de ECB houden vast aan hun volledige vordering :7 :W inclusief rente daarover
Vordering? Waar heb je het over? De ECB heeft staatsobligaties in onderpand voor het geven van een lening aan commerciële banken, en de ECB heeft staatsobligaties in bezit vanwege het opkoopprogramma. Er is dus geen sprake van vorderingen anders dan uit hoofde van de staatsobligaties die in bezit zijn. Wat je wel kunt verwachten is dat banken extra onderpand bij moeten storten, maar hoe de ECB de staatsobligaties waardeert die zij in bezit heeft is volgens mij niet zo relevant want het is geen commerciële organisatie en de zakken zijn nagenoeg oneindig diep.
pi_103546656
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 14:58 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Zou vanuit accounting perspectief wel goed zijn mits er een strenge afwaardering gehanteerd wordt. Nu interpreteert iedere bank de regels naar eigen goeddunken en gaan accountants daarin mee.
Hebben accountants juist niet de taak om hier onafhankelijk naar te kijken en het bij alle soortegelijke bedrijven juist ook op dezelfde manier te waarderen?
pi_103546870
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 16:38 schreef Basp1 het volgende:
Hebben accountants juist niet de taak om hier onafhankelijk naar te kijken en het bij alle soortegelijke bedrijven juist ook op dezelfde manier te waarderen?
Ja, daarom maakte Hoogervorst zich als IASB ook zorgen over de verschillen in waardering. Wettelijk gezien moet een accountant volgens mij onderzoeken of de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de situatie van de onderneming in financieel opzicht, dus daarin zit niet direct een eis dat er ook gelijk gewaardeerd moet worden, maar een standaardiseringsclub als het IASB probeert de verschillen niet te groot te laten worden.
pi_103546903
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 16:38 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Hebben accountants juist niet de taak om hier onafhankelijk naar te kijken en het bij alle soortegelijke bedrijven juist ook op dezelfde manier te waarderen?
Wat een kritisch vermogen, impressed! :)

Lijkt me inderdaad nogal vreemd dat E&Y bij een bank in NL zegt: afwaarderen tot 60%, en bij een Griekse bank zegt: naaaah, afwaarderen tot 80% is wel genoeg hoor.

Al was het maar omdat die jaarrekeing door de handen van één en hetzelfde vaktechnische bureau gaat.

Broodje Aap, dunkt me. Of Klok en Klepel.
Ik begrijp die strofe dus niet echt.
pi_103547013
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 16:44 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Ja, daarom maakte Hoogervorst zich als IASB ook zorgen over de verschillen in waardering. Wettelijk gezien moet een accountant volgens mij onderzoeken of de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de situatie van de onderneming in financieel opzicht, dus daarin zit niet direct een eis dat er ook gelijk gewaardeerd moet worden, maar een standaardiseringsclub als het IASB probeert de verschillen niet te groot te laten worden.
Jawel, er zijn verschillende categorien beleggingen, en per categorie is voorgeschreven hoe deze gewaardeerd moet worden. Hooguit kunnen er interpretatieverschillen zijn onder welke categorie een belegging valt ("held for sale" of niet)
pi_103548365
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 16:48 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Jawel, er zijn verschillende categorien beleggingen, en per categorie is voorgeschreven hoe deze gewaardeerd moet worden. Hooguit kunnen er interpretatieverschillen zijn onder welke categorie een belegging valt ("held for sale" of niet)
Er wordt anders wel erg (als in te veel) lichtvoetig met die interpretatieverschillen omgesprongen aldus dit artikel:

NRC-Handelsblad 25-10-2011 Jeroen Wester:
quote:
Griekse truc: als je verlies niet telt, is het er niet
De financiële problemen van banken in Europa zijn er wel, maar ook weer niet. Al sinds Griekenland in een neerwaartse spiraal terechtkwam, worden beleidsmakers angstvallig stil als het gaat om de gevolgen voor het internationale bankwezen. Vuur moet je niet aanwakkeren maar smoren. Dat gebeurt op de balansen van Europese banken met een hele dikke deken, mede op aandringen van politici. Alleen dooft er niks. Dikke dekens leiden in de financiële sector alleen maar tot slecht zicht, met wantrouwen bij beleggers als gevolg.

De Italiaanse bank en verzekeraar Unicredit stelde onlangs dat Griekse staatsleningen zo slecht verhandelbaar zijn dat je niet goed kunt zien hoeveel die stukken waard zijn. Dus werd er een zelf gekozen formule op losgelaten. De leningen worden door de bank hoger getaxeerd dan de actuele koers. Het gevolg: de verliezen op Grieks schuldpapier lijken kleiner. Zo doen diverse Franse banken het ook, met verwijzing naar de internationale boekhoudregels. Volgens de Italiaanse en Franse banken mag dit allemaal: de leningen zijn immers ,,slecht verhandelbaar".

Nederlandse en Britse banken doen het precies omgekeerd. Zij stellen dat Griekse obligaties wél goed verhandelbaar zijn. Daarom hanteren deze financiële instellingen overwegend de lagere koersen van Grieks schuldpapier. Ook deze banken wijzen naar de internationale boekhoudregels. Zij rapporteerden grotere verliezen dan de banken die eigen formules op hun beleggingen loslieten. Met instemming van soms dezelfde accountantskantoren.

,,Hier is sprake van collectieve window dressing", zegt Jules Muis, voormalig topambtenaar in Brussel en ex-vice-president van de Wereldbank, telefonisch vanuit zijn huis in Washington DC. ,,Er zit een veel te groot verschil tussen de werkelijkheid op de beurs en de financiële rapportage van de banken. Accountants zouden hier moeten ingrijpen, want dit is schadelijk en zeer ongezond voor de beroepsgroep." Hans Hoogervorst waarschuwde hiervoor als voorzitter van de organisatie die verantwoordelijk is voor de internationale boekhoudregels. En ook de AFM sprak zijn zorgen uit.

Maar accountants die van de samenleving het monopolie hebben gekregen om jaarrekeningen te controleren, staan niet te springen om de situatie uit te leggen. KMPG, dat met haar boekencontroles het vertrouwen in het maatschappelijk verkeer moet borgen, weigert inhoudelijk in te gaan op de uiteenlopende wijze waarop door haar gecontroleerde financiële instellingen rapporteren. Het gaat hier om een ,,vertrouwelijke relatie met de cliënt". Deloitte erkent dat banken hun staatsleningen soms verschillend categoriseren. ,,Beide handelwijzen zijn in lijn met IFRS (de internationale boekhoudregels, red.)", zegt Deloitte-accountant Ralph ter Hoeven. ,,Dit ook gezien de grote onzekerheid over de toekomstige inbaarheid van de Griekse staatsobligaties."

De twee stresstests die vorig jaar en dit jaar in Europa werden uitgevoerd, zijn exemplarisch voor het verstoppertje spelen in het bankwezen. Dat werd gedaan om te kijken hoe sterk de banken zijn onder uitzonderlijk moeilijke omstandigheden. Vorig jaar hadden Ierse banken vlak na die test noodhulp nodig, terwijl zij zojuist voor de test waren geslaagd. Dexia, dat eerder deze maand voor de tweede keer staatssteun nodig had, slaagde deze zomer nog voor een 'strengere' test.

,,Het probleem is dat die banken hun Italiaanse of Griekse staatsleningen niet op marktwaarde op de balans hebben staan", zegt Harald Benink, hoogleraar bankieren aan de Universiteit van Tilburg. ,,Nu, bij wéér een nieuwe test, gaat dat wel gebeuren." Vraag is dan: hoeveel kapitaal vreten die koersverliezen weg?

Muis vindt dat banken per definitie een balans moeten tonen waar hun bezittingen én schulden ook tegen markttarieven op staan. ,,Ik pleit er niet voor dat banken alleen maar een balans als een beurskoers moeten presenteren, maar wel om in een toelichting de gevolgen te tonen van actuele marktwaarderingen. Volgens Muis moet dat dien als een soort Poolster in de financiële verslaglegging: ,,Je hoeft er niet naar toe te varen, maar je weet zo wel waar je ongeveer staat."
Dat accountants net als in de vorige crisis niet op de rem staan is tot daar aan toe, vindt Muis. Hij spreekt echter van een veel omvattender probleem, van ,,hoge politiek", waarom de situatie zo blijft doorzieken. Banken weten nu niet goed van elkaar hoe ze er voorstaan. In tijden van crisis voedt dat het wantrouwen. Muis: ,,Overheden hebben er zelf ook belang bij dat hier geen duidelijkheid over bestaat. Dat hangt samen met de vrees voor extra garanties en noodhulp aan banken en lidstaten in Europa."

Typerend is hoe er is omgegaan met de waarschuwing van IMF-bestuursvoorzitter Lagarde dat banken 200 miljard euro extra kapitaal nodig hebben. Eerst werd het ontkend door eurocommissaris Olli Rehn (Monetaire Zaken). Laatste taxatie uit Brussel: banken hebben 70 tot 90 miljard euro nodig. ,,Doe je dit soort grappen als politicus bij het persoonsgebonden budget, ach, dan heb je even wat negatieve publiciteit", zegt Harald Benink. ,,Maar hier voed je de markten met grote onzekerheid. Dat leidt tot een hogere risico-opslag dus lagere koersen." Die verslaggeving van banken is volgens de Benink een politiek probleem. ,,Politici wilden heel lang de verliezen op Griekse leningen niet erkennen."

Dit vraagstuk speelt een grote rol bij de eurotop van dit weekeinde. Want werd er eerst op voorstel van het bankwezen op 21 juli een plan gepresenteerd om 21 procent van de schulden kwijt te schelden, inmiddels wordt er gedacht aan een realistischer afwaardering van 50 procent of meer. Dan mogen de accountants weer met hun bankiers om tafel. Hoe zien hun balansen er dan uit, en waar vallen de gaten? Hoe groot zijn ze?

Binnen de accountancy is wel veel discussie en overleg over de waarderingsproblematiek, verzekert een accountant van een groot kantoor die anoniem wil blijven. Met name over de manier waarop Franse banken gebruikmaakten van uitzonderingsregels bij hun halfjaarcijfers.

De reden waarom Britse en Nederlandse banken prima verhandelbaar Grieks schuldpapier hebben en de Italianen en Fransen vaak onverhandelbare Griekse obligaties, moet de buitenwacht vooralsnog aan het toeval wijten.


[ Bericht 0% gewijzigd door Bolkesteijn op 25-10-2011 17:29:36 ]
pi_103548539
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 16:45 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Lijkt me inderdaad nogal vreemd dat E&Y bij een bank in NL zegt: afwaarderen tot 60%, en bij een Griekse bank zegt: naaaah, afwaarderen tot 80% is wel genoeg hoor.
Dat is exact wat de situatie is aldus bovenstaand artikel.
pi_103549160
Ow wacht, we hebben het verkeerd geagendeerd:

quote:
Geen overleg EU-ministers Financiën
De EU-ministers van Financiën komen morgen niet samen voor overleg. Dat is bekendgemaakt in Brussel.

Waarom de vergadering is afgeblazen, is niet helemaal duidelijk. De officiële reden is dat het overleg overbodig is en dat de agendering verkeerd was.

De top van regeringsleiders van de EU, die voor morgenavond gepland staat, gaat wel door. Afgelopen weekend werd nog gezegd dat de bijeenkomst van de EU-ministers van Financiën belangrijk was voor de top van de regeringsleiders.

Op de EU-top van morgen moeten knopen worden doorgehakt over maatregelen om de schuldencrisis te bezweren.
pi_103549276
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 17:28 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Dat is exact wat de situatie is aldus bovenstaand artikel.
Dan moet je (als schuldeiser) de big 4 dus een dikke schadeclaim in hun schoenen schuiven als één van deze banken failliet gaat. Want al deze jaarrekeningen gaan door de handen van hetzelfde vaktechnische team. En je kunt niet over dezelfde stukken bij de één zeggen dat het modelmatig gewaardeerd moet worden, en bij de ander zeggen dat het marktwaarde moet zijn.

Als je de quote van de Deloitte meneer in het stuk hierboven leest, staat daar ook wat anders. Daar staat "anders gecategoriseerd". Subjectief is dat: "held for sale" of niet. Niet hetzelfde gecategoriseerd, maar anders gewaardeerd.

Ik denk dat de FD journalist net niet begrijpt wat het verschil is.

Eens trouwens dat accountants een laffe rol in deze spelen. Als ze zich echt voorvechter van de publieke zaak zouden voelen ("vertrouwensman van het publieke verkeer" zoals het NIVRA proclameert) zouden ze wel eens het voortouw mogen nemen in deze. Als in: meer sturend en kritisch.
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 17:50:26 #146
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103549295
Top van morgen is dus afgelast

Beter is het als Duitsland eruit stapt, dan zakt de euro naar een acceptabel niveau (pariteit Dollar) en komt de zaak weer in beweging
Ik heb wel wat geleerd , zodra ik een schuld heb dan ga ik ook een fonds oprichten
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_103549381
quote:
6s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 17:46 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ow wacht, we hebben het verkeerd geagendeerd:

[..]

Ik begreep dat Merckel morgen een bierfest moet openen in Bamberg, en dat Sarkozy een lunchafspraak met een concubine en Paris heeft. Hey, prioriteiten, dubbele afspraak enzo. Donderdag is er vast ook nog een crisis, geen haast toch?
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 17:55:33 #148
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103549441
Ik heb begrepen dat heel veel EU parlementariërs zich hebben volgekocht met Credit swabs
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_103549544
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
Ik heb begrepen dat heel veel EU parlementariërs zich hebben volgekocht met Credit swabs
Joh
pi_103551569
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
Ik heb begrepen dat heel veel EU parlementariërs zich hebben volgekocht met Credit swabs
Is dat uberhaupt wel toegestaan vanuit zo'n functie? 8)7
pi_103555731
Nog maar één nachtje slapen...
pi_103555786
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 17:55 schreef michaelmoore het volgende:
Ik heb begrepen dat heel veel EU parlementariërs zich hebben volgekocht met Credit swabs
Heb je daar bewijzen of een bron voor om dat te kunnen onderbouwen?
pi_103562216
Ik geloof dat het kopen van swabs iets is wat je bij de drogist doet, wat de waarde van het bericht nogal relativeert.
pi_103563371
Ik heb de creditswabs nog niet online kunnen vinden, alleen de steriele swabs.

Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_103564324
quote:
12s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 22:46 schreef fedsingularity het volgende:
Ik heb de creditswabs nog niet online kunnen vinden, alleen de steriele swabs.

[ afbeelding ]
Die zijn ook heel handig, dan kunnen we besmettingsgevaar voorkomen.

quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 22:29 schreef HiZ het volgende:
Ik geloof dat het kopen van swabs iets is wat je bij de drogist doet, wat de waarde van het bericht nogal relativeert.
"Golf van oorsmeer treft Brussel." kopt de Telegraaf.
pi_103564661
We kunnen gelijk controleren of die politici aan de lsd of andere middelen zitten, ze komen een beetje onsamenhangend over de laatste maanden.
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 23:16:11 #157
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103564887
Ik vind die interne devaluatie een geweldige uitvinding
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_103565324
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 23:16 schreef michaelmoore het volgende:
Ik vind die interne devaluatie een geweldige uitvinding
Wat wil je hier nou weer mee zeggen? Het komt op mij steeds meer over als dat je een stelling poneert om weer wat mensen uit de tent te lokken. Stop daar eens mee.
  dinsdag 25 oktober 2011 @ 23:38:50 #159
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_103565860
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 23:26 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Wat wil je hier nou weer mee zeggen? Het komt op mij steeds meer over als dat je een stelling poneert om weer wat mensen uit de tent te lokken. Stop daar eens mee.
Ik verbaas me over de absolute domheid van mensen

De Euro is een valutaire gevangenis die zo snel mogelijk moet ontkoppelen
Maar dat heb ik al vaker verteld

De Noordelijke landen moeten uitstappen

Leer nu toch eens van de lessen uit het verleden aub
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  woensdag 26 oktober 2011 @ 08:31:01 #160
324665 meth77
to do or not to do
pi_103570394
China gaat geld storten voor de zuidelijke landen, om de Euro te redden

quote:
wo 26 okt 2011, 06:39 | 0 reacties
Eurothriller nadert ontknoping AMSTERDAM - Het spant er vandaag om. Vanavond moeten de regeringsleider van de EU samen met een alomvattend antwoord komen om de crisis mee te lijf te gaan. Het voortbestaan van de Europese eenheidsmunt hangt na maanden van gemodder aan een zijden draadje.

Als morgenochtend het reddingsplan ondermaats blijkt, slaan de beurzen ongenadig hard toe. De druk op de zwakke zuidelijke eurolanden wordt dan zo groot dat ze er aan onderdoor gaan. Ze kunnen dan alleen nog tegen een astronomische rente aan geld komen.

Grootste struikelblok is de extra vuurkracht die aan het Europese noodfonds moet worden gegeven om speculanten af te schrikken. De eurolanden willen geen extra geld meer storten. Waarschijnlijk moet nu hulp worden ingeroepen van China, Brazilië en andere snelle groeilanden die last hebben van de malaise in Europa.
pi_103570446
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 08:31 schreef meth77 het volgende:
China gaat geld storten voor de zuidelijke landen, om de Euro te redden
Via het IMF, oftewel preferent schuldeiser! Dan durf ik ook wel geld te lenen...

quote:
Volgens de krant, die in handen is van de Chinese staat, willen de opkomende landen de financiële steun aan de eurozone via het Internationaal Monetair Fonds (IMF) laten lopen. In ruil daarvoor willen de landen wel een grotere zeggenschap bij het IMF.
pi_103570623
quote:
0s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 23:26 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Wat wil je hier nou weer mee zeggen? Het komt op mij steeds meer over als dat je een stelling poneert om weer wat mensen uit de tent te lokken. Stop daar eens mee.
Dan heb ik een vraag aan jou bolkestijn is er ooit een land geweest waarbij men echt een interne devaluatie heeft laten plaatsvinden of is het niet meer dan een leuke economische theorie?

De devaluaties die ik uit de geschiedenis ken zijn allemaal munt devaluaties geweest waardoor de schulden last van het land door de veranderende wisselkoers vanzelf weer beter betaalbaar wordt. En ja toendertijd kekek banken dus wel uit om teveel rotzooi van de zuidelijke europese landen op hun balansen te hebben omdat ze de schommeling door het valuta risico te groot vonden. Maar omdat we nu 1 euro hebben moeten de economen dus andere manieren bedenken om landen economisch te laten hervormen. En banken springen in het gat wat hierdoor ontstaan is. Om op deze manier weer megawinsten soms te boeken maar als het mis gaat zoals nu met een pruillip voorraan in de rij te staan dat de griekse schulden niet afgeboekt mogen worden. Wanneer de grieken een drachme hadden gehad en deze was 50% gezakt had men ook 50% moeten afboeken.

Sterker nog ik heb de banken de afgelopen 3 jaar ook niet horen huilen dat de wisselkoers van het pond met 30% gezakt is en men dus hierdoor in principe dus ook 25% verlies heet gemaakt op pond leningen.
pi_103570677
Dus we gaan niet failliet, maar worden straks een schoothondje van China.
Ik kies toch liever voor een faillissement en daarna een paar jaar keihard werken om er weer uit te komen, dan de rest van ons leven moeten luisteren naar die huichelaars uit China.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 08:53:25 #164
324665 meth77
to do or not to do
pi_103570697
http://www.telegraaf.nl/d(...)e_euro__.html?p=21,1
quote:
wo 26 okt 2011, 08:33
Nobelprijswinnaar voorziet einde euro

NEW YORK - De euro valt niet meer te redden en Europa is beter af als de munt snel ineenzakt. Dat stelt de winnaar van de Nobelprijs voor de Economie, de Amerikaan Paul Krugman.
De tragiek is dat het allemaal niet nodig was geweest.

De schuld wordt door Krugman bij de politieke leiders neergelegd, „die zo mogelijk nog pompeuzer zijn dan hun Amerikaanse collega’s en er steeds belachelijker komen uit te zien.
pi_103574702
Deal van Berlusconi met Bossi betekent ook het eind van zijn premierschap:
quote:
Silvio Berlusconi stapt rond de jaarwisseling op als premier van Italië. In maart volgen vervroegde verkiezingen.

Dat staat in een geheim deel van het akkoord dat Berlusconi en Umberto Bossi, de leider van coalitiepartner Lega Nord, dinsdagavond zijn overeengekomen.
De Italiaanse kranten La Repubblica en La Stampa maakten woensdag melding van de geheime afspraak.
Berlusconi en Bossi hebben nog niet gereageerd op de berichten. Zij bereikten het akkoord over economische hervormingen onder zware druk vanuit Brussel.
Kritiek
De Italiaanse regering krijgt al geruime tijd zware kritiek, met name van de EU-grootmachten Frankrijk en Duitsland, omdat zij veel te weinig zou doen om de enorme staatsschuld terug te dringen.
Berlusconi is het niet eens met de kritiek. Hij gaf maandag een verklaring uit, waarin hij stelde dat geen enkele EU-lidstaat in een positie verkeert om anderen de les te lezen.
Pensioenleeftijd
Een cruciaal onderdeel van het akkoord tussen Berlusconi en Bossi is de verhoging van de pensioenleeftijd naar 67 jaar. Bossi verzette zich lange tijd fel tegen deze maatregel, die volgens andere EU-landen noodzakelijk is.
In ruil voor de vervroegde verkiezingen en het vertrek van Berlusconi zou Bossi uiteindelijk akkoord zijn gegaan met de verhoging van de pensioenleeftijd.
Berlusconi moet woensdag tijdens de EU-top in Brussel de andere regeringsleiders overtuigen van zijn aanpak van de Italiaanse staatsschuld.
pi_103575041
quote:
Dat is idd de oplossing, creeer gewoon dezelfde hoeveelheid euro's die nu reeds in omloop zijn (giraal + chartaal) daardoor halveert de koers van de euro tov de andere valuta. Met het geld kunnen de banken en Griekenland gered worden en blijft er ook nog genoeg geld over om de andere zwakke landen te ondersteunen.
De koers van de Eur tov de dollar zal dan $0,70 zijn wat helemaal niet erg is (hij heeft eens al op $0,80 gestaan) Onze concurrentiepositie tov het buitenland is gigantisch

Nadelen: hoge olieprijs, import wordt 2x zo duur.

Binnen de EU verandert er niets.
Exaudi orationem meam
Requiem aeternam dona eis, Domine.
Et lux perpetua luceat eis.
pi_103575627
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 08:51 schreef Boris_Karloff het volgende:
Dus we gaan niet failliet, maar worden straks een schoothondje van China.
Ik kies toch liever voor een faillissement en daarna een paar jaar keihard werken om er weer uit te komen, dan de rest van ons leven moeten luisteren naar die huichelaars uit China.
Eens. China is misschien een opkomend land, maar doet dat op een twijfelachtige manier. En nu het ineens goed uitkomt, zijn de EU leiders bereid om hulp te accepteren van een land dat zijn eigen burgers als minderwaardig beschouwt.

Iedere oplossing die ik hoor waarbij het IMF of China wordt genoemd, zal ons weinig wijzer maken heb ik het idee. We moeten naar een soort van reset. Het huidige systeem is failliet. Uithuilen en overnieuw beginnen en tevreden zijn met een iets lager welstandsniveau.
pi_103576113
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 11:48 schreef Freak188 het volgende:

[..]

Eens. China is misschien een opkomend land, maar doet dat op een twijfelachtige manier. En nu het ineens goed uitkomt, zijn de EU leiders bereid om hulp te accepteren van een land dat zijn eigen burgers als minderwaardig beschouwt.

Iedere oplossing die ik hoor waarbij het IMF of China wordt genoemd, zal ons weinig wijzer maken heb ik het idee. We moeten naar een soort van reset. Het huidige systeem is failliet. Uithuilen en overnieuw beginnen en tevreden zijn met een iets lager welstandsniveau.
Ik hoor dat iedereen zeggen, maar waarom is nu opeens het hele systeem failliet? En naar welk systeem zouden we toe moeten volgens jou?

Met het systeem is volgens mij weinig mis, er moet alleen een veel strengere begrotingsdiscipline komen en er moet meer regelgeving komen voor de financiële wereld zodat er niet meer van die belachelijke risico's worden genomen met ons geld.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 12:03:20 #169
324665 meth77
to do or not to do
pi_103576119
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 11:30 schreef Oud_student het volgende:

Binnen de EU verandert er niets.
Dat is dan nog een nadeel, Duitsland krijgt een erg goedkope munt en dreigt dan oververhitting en komt heel zuideuropa naar Duitsland, Nederland en Polen toe

Beter is het de Eurozone te splitsen qua economische prestatie
  woensdag 26 oktober 2011 @ 12:05:30 #170
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_103576186
¤-day
Het blijft onzeker of er een concrete uitkomst komt van de crisistop vandaag. Mogelijk moet er nog weken onderhandeld worden voordat er concrete getallen en bedragen overeengekomen worden. De kans dat er vanavond een nieuw noodfonds staat is zeer klein. Politici zijn beducht voor een schijnzekerheid. Het vergrote noodfonds, hogere kapitaaleisen voor banken en een reddingsplan voor Griekenland vragen veel onderhandeling. Als de uitkomst van de top ondermaats is, slaan de beurzen morgen ongenadig hard toe. (FD, p.1 - Tel, p.1 – VK, p.1)

Krugman voorziet einde euro
De winnaar van de Nobelprijs voor de Economie, Paul Krugman, denkt dat de euro niet meer te redden valt. Maar het had niet zover hoeven komen, hij legt de schuld neer bij de politici die er steeds belachelijker uit komen te zien. De cruciale fout is dat de macht bij de politiek ligt en niet bij de ECB. Het noodfonds is een schijnoplossing, want het wordt gegarandeerd door landen die zelf om geld verlegen zitten. Er zit een gat in de emmer, meent Krugman. (Tel, p.22)
pi_103577378
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 12:03 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Ik hoor dat iedereen zeggen, maar waarom is nu opeens het hele systeem failliet? En naar welk systeem zouden we toe moeten volgens jou?

Met het systeem is volgens mij weinig mis, er moet alleen een veel strengere begrotingsdiscipline komen en er moet meer regelgeving komen voor de financiële wereld zodat er niet meer van die belachelijke risico's worden genomen met ons geld.
Nog meer regels, nog meer ambtenaren, daar zitten we echt op te wachten :N

beter is minder regels en de verantwoordelijkheid te leggen waar hij hoort te liggen. Mensen moeten weer gaan leren dat leven niet zonder risico's is. Zodra mensen weer leren dat beleggen en leningen risico's met zich mee brengen, zullen ze die zaken ook anders benaderen. Nu begint iedereen te geloven dat de overheid iedereen altijd maar uit de problemen zal houden/ halen.

Als je iets niet begrijpt moet je er ook niet aan meedoen.

En je kunt ook niet alle risico's afdekken met regels, dat is gewoon veel te duur. Denk aan de wet van Murphy.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 13:34:18 #172
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
  woensdag 26 oktober 2011 @ 13:59:57 #173
324665 meth77
to do or not to do
pi_103580634
quote:
ik denk dat het wel lukt, maar het zou beter zijn voor Europa als het mislukt en men besluit om Duitsland en Nederland een aparte munt te geven, de Zloty ofzo

Dan kunen de zuidelijke landen de Euro fors devalueren en kunnen alle schulden worden afbetaald

[ Bericht 1% gewijzigd door meth77 op 26-10-2011 14:15:30 ]
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:20:19 #174
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_103581440
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 13:59 schreef meth77 het volgende:

[..]

ik denk dat het wel lukt, maar het zou beter zijn voor Europa als het mislukt en men besluit om Duitsland en Nederland een aparte munt te geven, de Zloty ofzo

Dan kunen de zuidelijke landen de Euro fors devalueren en kunnen alle schulden worden afbetaald
Tja.., of het nou via kwijtschelding, defaulting of devaluatie is, het effect is hetzelfde. De banken die de leningen hebben verstrekt zien dan het geld niet meer terug, waardoor zij onderuitgaan. Resultaat: problematisch.

Te zwaar bezuinigen en schulden terugbetalen door Griekenland. Resultaat: problematisch.

Catch 22

Het enige wat zou helpen is het VS scenario: de munt stiekum laten inflateren en zo de problemen over de schutting van het land gooien en dumpen bij China.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
pi_103581489
quote:
Stiekem hoop ik er ook wel op. Ik wil graag de AEX onder de 200 zien sluiten. Lijkt me een perfect moment om weer wat te gaan kopen.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
pi_103581903
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:20 schreef SemperSenseo het volgende:
Tja.., of het nou via kwijtschelding, defaulting of devaluatie is, het effect is hetzelfde. De banken die de leningen hebben verstrekt zien dan het geld niet meer terug, waardoor zij onderuitgaan. Resultaat: problematisch.
Dat is toch zwaar overtrokken. Enkele banken hebben onvoldoende kapitaal om de afschrijving te kunnen dragen. Ook hoef je niet bang te zijn dat het onderlinge leenverkeer tussen banken stil valt, want volgens Ewald Engelen, die gisteren bij Pauw en Witteman was, is het interne leenverkeer tussen banken al nagenoeg stilgevallen.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:38:13 #177
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_103582196
quote:
2s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:31 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Dat is toch zwaar overtrokken. Enkele banken hebben onvoldoende kapitaal om de afschrijving te kunnen dragen. Ook hoef je niet bang te zijn dat het onderlinge leenverkeer tussen banken stil valt, want volgens Ewald Engelen, die gisteren bij Pauw en Witteman was, is het interne leenverkeer tussen banken al nagenoeg stilgevallen.
Hoe dan ook, de rekening wordt betaald door partij A of B. Of Griekenland de bittere pil moet slikken of dat de sh*t ergens anders wordt gedumpt, het blijft een probleem.

Het enige wat ik kan zeggen is dat Griekenland weer moet groeien, dat is de enige constructieve uitweg. Dus alle strategieën moet die kant op gaan. En waarschijnlijk wordt uiteindelijk de schulden gedumpt bij diegenen die een surplus aan geld hebben, de rijken.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:40:45 #178
324665 meth77
to do or not to do
pi_103582295
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:20 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Tja.., of het nou via kwijtschelding, defaulting of devaluatie is, het effect is hetzelfde. De banken die de leningen hebben verstrekt zien dan het geld niet meer terug, waardoor zij onderuitgaan. Resultaat: problematisch.

Te zwaar bezuinigen en schulden terugbetalen door Griekenland. Resultaat: problematisch.

Catch 22

Het enige wat zou helpen is het VS scenario: de munt stiekum laten inflateren en zo de problemen over de schutting van het land gooien en dumpen bij China.
Als de euro fors devalueert zien de banken wel hun geld terug ze kunen er alleen minder dollars en Yen voor krijgen
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:41:56 #179
324665 meth77
to do or not to do
pi_103582347
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:38 schreef SemperSenseo het volgende:
Het enige wat ik kan zeggen is dat Griekenland weer moet groeien, dat is de enige constructieve uitweg. Dus alle strategieën moet die kant op gaan.
Griekenland heeft nooit gegroeid dus dat zal niet gebeuren
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:42:21 #180
298713 SemperSenseo
Een geniale ramp
pi_103582361
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:40 schreef meth77 het volgende:

[..]

Als de euro fors devalueert zien de banken wel hun geld terug ze kunen er alleen minder dollars en Yen voor krijgen
Hallo, wie neem je nou in de maling :')
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein (1879 - 1955)
"A fool thinks himself to be wise, but a wise man knows himself to be a fool." - William Shakespeare (1564 - 1616)
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:44:12 #181
324665 meth77
to do or not to do
pi_103582439
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:42 schreef SemperSenseo het volgende:

[..]

Hallo, wie neem je nou in de maling :')
Als de euro fors devalueert zien de banken wel hun geld Euro's terug ze kunnen er alleen minder dollars en Yen voor krijgen

Zo aangepast
pi_103582737
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:38 schreef SemperSenseo het volgende:

Het enige wat ik kan zeggen is dat Griekenland weer moet groeien, dat is de enige constructieve uitweg. Dus alle strategieën moet die kant op gaan. En waarschijnlijk wordt uiteindelijk de schulden gedumpt bij diegenen die een surplus aan geld hebben, de rijken.
Nee, de rijken hebben zich de afgelopen jaren lekker verrijkt en nu komt de rekening bij Jan modaal terecht. Was het maar waar dat we de rijken gingen plukken. Ach misschien komt dat nog. Gewoon in Europa een succesierecht van 100% instellen en alles wat de afgelopen jaren verdiend is over de de ruggen van de Europese burgers komt uiteindelijk weer terecht bij de staat.
Rik: Hey guys, wouldn't it be AMAZING if all this money was real?
Vyvyan: Rik, that is the single most predictable and BORING thing anyone could ever say whilst playing Monopoly.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 14:57:08 #183
324665 meth77
to do or not to do
pi_103582994
Banken kunnen dus fors minder gaan uitlenen, dan zullen de marges ook wel weer omhoog moeten

quote:
Het voorstel om de kapitaalratio van banken op te trekken naar 9 procent kan rekenen op brede steun van de Europese regeringsleiders. Dat staat in een ontwerp-verklaring die woensdag naar buiten kwam in de aanloop naar de eurotop in Brussel later op de dag


[ Bericht 5% gewijzigd door meth77 op 26-10-2011 15:06:38 ]
  woensdag 26 oktober 2011 @ 15:06:56 #184
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_103583375
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:57 schreef meth77 het volgende:
Banken kunnen dus fors minder gaan uitlenen, dan zullen de marges ook wel weer omhoog moeten

[..]

Daar gaat 't MKB..
quote:
‘Banken houden deur dicht voor mkb’

Volgens MKB Nederland is het zeer slecht gesteld met de kredietverlening aan middelgrote en kleinere ondernemers. ‘De financiering van het mkb verloopt heel moeizaam’, zei bestuurslid Jan Meerman tegen de vaste Kamercommissie. ‘Banken hebben heel weinig begrip voor de situatie van mkb’ers.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_103583883
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 14:57 schreef meth77 het volgende:
Banken kunnen dus fors minder gaan uitlenen, dan zullen de marges ook wel weer omhoog moeten

[..]

Kun jij vijf banken opnoemen die op dit moment geen kapitaalratio van minimaal 9 hebben, ofwel nu niet al voldoen aan de 'strengere regelgeving'? ;)
pi_103584930
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 13:59 schreef meth77 het volgende:

[..]

ik denk dat het wel lukt, maar het zou beter zijn voor Europa als het mislukt en men besluit om Duitsland en Nederland een aparte munt te geven, de Zloty ofzo

Dan kunen de zuidelijke landen de Euro fors devalueren en kunnen alle schulden worden afbetaald
Dat gaat toch niet gebeuren. Ook al zijn Frankrijk en Duitsland het nu niet eens, ze zijn beiden vastbesloten om de Euro in stand te houden.

Ze denken, en ik denk dat ze daar wel eens gelijk in kunnen hebben, dat het einde van de Euro ook het einde van het gehele Europese project is. Iets wat we over 50 jaar met veel moeite hebben opgebouwd.

Nu is conflict en oorlog in Europa niet voor te stellen. Maar mensen vergeten nog wel eens dat die veiligheid en het ontbreken van grote conflicten niet vanzelfsprekend zijn.Tot aan de 2e wereldoorlog hebben Europese landen en koninkrijken constant met elkaar in de clinch gelegen.

Wanneer Frankrijk en Duitsland van samenwerking weer terug gaan naar competitie met elkaar, weet je nooit waar dat op termijn toe kan leiden. Ook al kun je een oorlog tussen Frankrijk en Duitsland nu niet voorstellen.
pi_103585200
De munt die euro heet is maar een zijstsap geweest van het project wat we europeesche unie noemen. Er zijn nog redelijk wat EU landen die geen euro ingevoerd hebben maar toch tot de EU behoren. Een euro munt hebben we daar niet perse voor nodig maar er is wel moed voor nodig van politici om beslissinge linksom of rechtsom te nemen. Op dit moment lijkt het wel alsof politici hun vingers niet aan de links dan wel rechtsom oplossing te durven branden en dat geeft op den duur alleen nog maar meer problemen.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:05:00 #188
78918 SeLang
Black swans matter
pi_103585606
Volgens Zero Hedge:
"PARLIAMENTARY SOURCE SAYS GERMANY'S BUNDESTAG LOWER HOUSE OF PARLIAMENT APPROVES MOTION TO STRENGTHEN EFSF VIA LEVERAGE"

Als ze het EFSF gaan leveragen dan betekent dat het einde van de euro denk ik. Want dat betekent gewoon dat landen als Nederland en Duitsland straks een veelvoud van de verliezen moeten gaan incasseren. De consensus is dat Nederland en Duitsland export voordeel hebben van de euro, maar als Nederland straks daadwerkelijk tientallen miljarden aan verliezen op Italiaanse schulden moet gaan slikken dan komt er toch een punt dat de stekker er uit gaat.

Als het daadwerkelijk deze kant op gaat (leveraged EFSF) dan ben ik er dus voorstander van om NU de stekker eruit te trekken. De kosten zijn dan hoog voor Nederland, maar niet zo hoog als daarmee langer te wachten.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:05:28 #189
324665 meth77
to do or not to do
pi_103585623
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 15:47 schreef Breekfast het volgende:

[..]

Dat gaat toch niet gebeuren. Ook al zijn Frankrijk en Duitsland het nu niet eens, ze zijn beiden vastbesloten om de Euro in stand te houden.
Maar dan zal er wel sprake moeten zijn van een land, een economie, een politiek centrum, en een fiscaal stelsel
pi_103585894
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:05 schreef SeLang het volgende:
Volgens Zero Hedge:
"PARLIAMENTARY SOURCE SAYS GERMANY'S BUNDESTAG LOWER HOUSE OF PARLIAMENT APPROVES MOTION TO STRENGTHEN EFSF VIA LEVERAGE"

Als ze het EFSF gaan leveragen dan betekent dat het einde van de euro denk ik. Want dat betekent gewoon dat landen als Nederland en Duitsland straks een veelvoud van de verliezen moeten gaan incasseren. De consensus is dat Nederland en Duitsland export voordeel hebben van de euro, maar als Nederland straks daadwerkelijk tientallen miljarden aan verliezen op Italiaanse schulden moet gaan slikken dan komt er toch een punt dat de stekker er uit gaat.

Als het daadwerkelijk deze kant op gaat (leveraged EFSF) dan ben ik er dus voorstander van om NU de stekker eruit te trekken. De kosten zijn dan hoog voor Nederland, maar niet zo hoog als daarmee langer te wachten.
Voor de eerste keer in financiele historie dat leverage een financiele positie versterkt ;)

Leverage verhoogt toch alleen maar het risico? Het probleem _is_ toch juist leverage?

Ik vat het niet.

Overigens is NL met zijn overgrote financiele sector de laatste die er de stekker kan uittrekken.
pi_103585912
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:05 schreef meth77 het volgende:

[..]

Maar dan zal er wel sprake moeten zijn van een land, een economie, een politiek centrum, en een fiscaal stelsel
Van wie mot dat?
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:27:29 #192
78918 SeLang
Black swans matter
pi_103586641
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:11 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Voor de eerste keer in financiele historie dat leverage een financiele positie versterkt ;)

Leverage verhoogt toch alleen maar het risico? Het probleem _is_ toch juist leverage?

Ik vat het niet.
Het probleem is dat die euro politici nog steeds in het "bazooka" paradigma zitten. Ze doen net alsof de markt irrationeel is en speculanten evil en dat als je maar intimideert met genoeg potentiële firepower dat dan alles vanzelf goed komt en het geld niet hoeft te worden gebruikt. Dat zou ook zo zijn als er sprake was van tijdelijke irrationaliteit.

Het probleem is echter dat er gewoon unsustainable schulden zijn en dat iemand daar een verlies op moet nemen. En al die bailout maatregelen laten de schuld alleen maar verder oplopen omdat het het natuurlijke terugkoppel mechanisme verstoort: landen als Italie, Spanje etc kunnen kunstmatig goedkoop lenen en dat haalt de druk van de ketel om er iets aan te doen.

Uiteindelijk zorgt een groter EFSF alleen maar voor uitstel en grotere uiteindelijke kosten. De goedkoopste oplossing is altijd om slechte schulden zo snel mogelijk af te schrijven.

quote:
Overigens is NL met zijn overgrote financiele sector de laatste die er de stekker kan uittrekken.
De exposure van Nederland naar de PIIGS valt wel mee. Volgens mij is het altijd goedkoper om het geld direct te besteden aan het opvangen van collateral damage mochten er een paar financiële instellingen omvallen.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_103586862
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:27 schreef SeLang het volgende:
De exposure van Nederland naar de PIIGS valt wel mee. Volgens mij is het altijd goedkoper om het geld direct te besteden aan het opvangen van collateral damage mochten er een paar financiële instellingen omvallen.
Uitermate weinig exposure op PIIGS. Maar als NL de stekker uit de euro zou trekken (of begrijp ik je post verkeerd?), hebben alle banken opeens een instant currency exposure wat de NL staat met geen mogelijkheid kan afdekken. Nederland kan helemaal niet terug naar de gulden tenzij ze de financiele sector eerst kortwieken tot een binnenlands iets met een klein beetje buitenlandse exposure. Zoals past bij een minilandje.
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:33:13 #194
78918 SeLang
Black swans matter
pi_103586879
quote:
14s.gif Op dinsdag 25 oktober 2011 20:29 schreef Bolkesteijn het volgende:
Nog maar één nachtje slapen...
Er gebeurt toch niks. Er komt een groter (evt leveraged) EFSF in een of andere vorm. Maar ongeacht hoe groot je dat fonds maakt, het is uiteindelijk altijd te klein. Dus misschien koopt je weer een paar maanden of misschien zelfs een jaar rust, maar daarna krijg je gewoon weer dezelfde crisis terug, alleen groter.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:35:47 #195
37248 BertV
Klei indiaan
pi_103587004
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:33 schreef SeLang het volgende:

[..]

Er gebeurt toch niks. Er komt een groter (evt leveraged) EFSF in een of andere vorm. Maar ongeacht hoe groot je dat fonds maakt, het is uiteindelijk altijd te klein. Dus misschien koopt je weer een paar maanden of misschien zelfs een jaar rust, maar daarna krijg je gewoon weer dezelfde crisis terug, alleen groter.
idd, net als VS met z´n "plafond"
Het alternatief is totale chaos (grieks woord)
Handgemaakt | Doggerland-overlever
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:38:10 #196
78918 SeLang
Black swans matter
pi_103587114
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:32 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Uitermate weinig exposure op PIIGS. Maar als NL de stekker uit de euro zou trekken (of begrijp ik je post verkeerd?), hebben alle banken opeens een instant currency exposure wat de NL staat met geen mogelijkheid kan afdekken. Nederland kan helemaal niet terug naar de gulden tenzij ze de financiele sector eerst kortwieken tot een binnenlands iets met een klein beetje buitenlandse exposure. Zoals past bij een minilandje.
Als NL de nieuwe D-mark (of zoiets) invoert dan wordt die vrijwel zeker veel sterker dan de euro. Dat betekent dat een groot deel van de staatsschuld vanzelf verdwijnt (want in euros). De overheid kan dan dus makkelijk heel veel geld extra bijlenen om eventuele collateral damage te repareren zonder dat dat dramatische gevolgen heeft voor de houdbaarheid van de staatsschuld.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  woensdag 26 oktober 2011 @ 16:38:37 #197
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_103587149
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:35 schreef BertV het volgende:

[..]

idd, net als VS met z´n "plafond"
Het alternatief is totale chaos (grieks woord)
Het alternatief is dat er moeilijke keuzes moeten worden gemaakt en zinnig langetermijn-beleid moet worden gevoerd. Welke politicus wil dat nu?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_103587177
Gaan we door deze omstandigheden dan stijgen?
pi_103587269
Zijn politici nou echt van die mongolen als hier wordt voorgedaan? Ik bedoel, ze zijn omringd met economen en andere insiders die er echt wel verstand van moeten hebben. Ze hebben meer informatie dan wij hebben. Ik kan me niet voorstellen dat ze hier mee doorgaan als iedereen weet dat het gaat niet goed gaat. Daarnaast worden ze wel afgestraft in de volgende verkiezingen, alhoewel de EU niet heel democratisch is. Waarom zijn partijen als de pvv anders zo groot?
pi_103587322
quote:
0s.gif Op woensdag 26 oktober 2011 16:38 schreef SeLang het volgende:

[..]

Als NL de nieuwe D-mark (of zoiets) invoert dan wordt die vrijwel zeker veel sterker dan de euro. Dat betekent dat een groot deel van de staatsschuld vanzelf verdwijnt (want in euros). De overheid kan dan dus makkelijk heel veel geld extra bijlenen om eventuele collateral damage te repareren zonder dat dat dramatische gevolgen heeft voor de houdbaarheid van de staatsschuld.
Nou, de staatsschuld blijft natuurlijk hetzelfde. Ze kunnen wel makkelijk lenen dan om banken te kapitaliseren, want dat is dan wel op grote schaal nodig - die lijden namelijk een instant verlies van heb ik jou daar, door afwaarderingen én door currency.
De staatsschuld gaat wel enorm omhoog, hij is alleen tijdelijk wat makkelijker te financieren.

Dit alles gaat echter oneindig veel 'makkelijker' zonder een relatief grote financiele sector.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')