abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 19 september 2011 @ 22:49:10 #201
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_102162213
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2011 22:44 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Wat een oerdom verhaal.

Niemand zegt toch dat alles maar in goud moet en dat men niet meer zou moeten investeren of risico nemen?

Meneer absolutist.

Als een auto een rem heeft, betekent dat toch ook niet dat je hem maar steeds moet intrappen?

Maar wat als er geen rem is. Of geen nulpunt in het financiële systeem?

Dan krijg je bankiers en politici die naar hartelust bubbels blazen en pensioengelden verspillen aan onrendabele investeringen met een veel te hoog risicoprofiel.

Waarom zouden we ons geld op die manier over de balk moeten gooien?

Je zou eens moeten nagaan wat er gebeurd was als men het productief had aangewend.
Ik was alweer vergeten waarom ik dit topic zo lang vermeden heb. Maar dat komt door jouw ontzettend slechte, op de man spelende, discussiestijl, waarbij geen enkele ruimte is voor het standpunt van iemand anders, enkel voor jouw heilige, op conspiracy-theorieen gebaseerde, goudaanbidding.

Je gaat ook helemaal niet in op standpunten van een ander. Alles wat je doet is iedereen die geen goldbug is voor dom verklaren en je mantra van een totale systeemcrash herhalen.

Laat ook verder maar, het is verloren moeite mijnerzijds.
The End Times are wild
pi_102162420
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2011 22:46 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Hij heeft helemaal geen punt.

Hij kan niet begrijpen dat goud een risicoloos nulpunt binnen het monetaire systeem zou moeten zijn om het gedrag van makelaars, (centrale) bankiers en andere praatjesmakers aan te toetsen.

Zijn punt is dat iedereen maar alles moet kopen wat los en vast zit zodra er maar een zweem van belofte van rendement aan zit.

Hij zou bij Harry Mens moeten gaan zitten in businessclass met zijn babbels.

Of trek ik nu de dingen te ver door?

:')
Nou ja uiteindelijk is investeren en vernieuwen wat de economie stuwt. Alleen geloven jij en ik niet in de mogelijkheden tot investeren op dit moment en vinden we goud betrouwbaarder / veiliger.
Goud is idd eigenlijk een soort constante door de tijd heen. Als de economie 0 wijzigt zou je in een ideaalsituatie goud niet willen hebben als 'belegging' of zekerheidstelling. Zodra de ergste economische shit is opgelost en de investeringsmogelijkheden (lees aandelen of huis kopen) weer een redelijke kosten / opbrengsten ratio (waarbij ik bij een woning niet bedoel dat die 'winst' moet genereren in de vorm van geld) vertonen ben ik de eerste die dat gaat doen.
pi_102164662
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2011 22:49 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ik was alweer vergeten waarom ik dit topic zo lang vermeden heb. Maar dat komt door jouw ontzettend slechte, op de man spelende, discussiestijl, waarbij geen enkele ruimte is voor het standpunt van iemand anders, enkel voor jouw heilige, op conspiracy-theorieen gebaseerde, goudaanbidding.

Je gaat ook helemaal niet in op standpunten van een ander. Alles wat je doet is iedereen die geen goldbug is voor dom verklaren en je mantra van een totale systeemcrash herhalen.

Laat ook verder maar, het is verloren moeite mijnerzijds.
Ik vind het jammer dat de discussie telkens gaat over het nut van beleggen in goud en zilver, of niet. Mijns inziens hebben we de voor- en tegenargumenten uitgemolken en je ziet het zitten of niet. Nieuwkomers kunnen oude draadjes nalezen als ze hun basiskennis van beide spectra van de argumentatie willen nalezen. En eerlijk is eerlijk, ik ga ook niet continu in het aandelendraadje roepen dat beleggen in aandelen een waardeloze belegging is in deze tijden en een religie.......

Wat ik wel heel graag zou zien, zijn mensen die bijvoorbeeld bepaalde mijnaandelen kopen en hun analyse geven waarom. Mensen die munten kopen en feedback geven over prijs en service. Mensen die nieuwtjes uit de media hier posten zodat we daar weer over kunnen praten.
Kortom delen van nieuwe informatie.
pi_102167963
quote:
5s.gif Op maandag 19 september 2011 22:47 schreef monkyyy het volgende:
Waarom zou je als particulier fysiek goud willen ipv gewoon een ETF die het fysiek voor jou backt? Wat is daar de meerwaarde van?
Het grote voordeel van fysiek goud is dat het geen tegenpartij heeft van wie je afhankelijk bent. Net als bankbiljetten in je portemonnee of je afbetaalde woonhuis is het gewoon jouw bezit en eigendom, en daarmee een zekerheid.

Veel goud, zoals dat van degene hierboven die het giraal gekocht heeft, bestaat echter in feite niet. Banken die zo'n rekening aanbieden volgen de goudprijs met behulp van futures of andere papieren constructies. Dus niet alleen heb jij geen goud (je hebt alleen een claim op je bank voor de geldwaarde van dat goud), de bank zelf heeft het ook niet.

In een klimaat van sterke financiële/economische achteruitgang kunnen banken en andere partijen omvallen. Wanneer dat gebeurt is er kans dat jouw claim niet meer gehonoreerd wordt. Met andere woorden, juist een van de zaken waar je je als goudbelegger tegen wilde verzekeren, namelijk het instorten van het financiele stelsel, heb je dan dus niet bereikt. In het ergste geval sta je met lege handen, of met een handjevol geld dat door hoge inflatie weinig meer waard is.

Met een fysiek ETF is het risico al wat lager, al wordt ook daar veel mee geklooid. Zo kan het goud dat ze bezitten bijvoorbeeld uitgeleend zijn aan een andere partij die het doodleuk verkocht heeft (en het niet meer op het afgesproken moment kan terugleveren), of ze kopen te weinig goud in om de aandelenwaarde met de goudprijs te laten sporen, of ze bieden geen mechanisme waarlangs jij als aandeelhouder jouw deel van het goudbezit fysiek kunt opvragen.

Een bijkomende reden om fysiek goud te willen hebben (dat hoeft overigens niet perse in je eigen huis, er zijn ook bedrijven die het voor jou aankopen en in een kluis bewaren) is dat de goudmarkt zelf, vanwege al die papieren aanbieders, erg overleveraged is. Waarschijnlijk bestaat van het verhandelde goud maar zo'n 2-5% daadwerkelijk; de rest is er alleen op papier en wordt aangeboden door handelaren die hun risico ook weer met futures en soortgelijke constructies afdekken. Maar goed, naarmate meer goud fysiek aan de handel onttrokken wordt, kan de handel dus een veel grotere hoeveelheid 'papiergoud' ineens niet meer verhandelen; de onderliggende waarde is niet meer voorhanden. Zodoende kan een kleine toename in de fysieke vraag op den duur een veel grotere, parabolische stijging van de goudprijs gaan veroorzaken. Veel van die papierhandelaren zullen dan tegen een veel hoger-dan-verwachte prijs goud moeten zien aan te kopen om nog aan hun leveringsplicht te voldoen. Daardoor heeft de papiergoud-markt zijn eigen vernietiging eigenlijk al ingebouwd; wanneer er ooit maar snel genoeg, genoeg fysiek goud uit de handel verdwijnt, betekent dat het einde van die papierhandelaren. En daarmee een forse domper voor iedereen die op dat moment goud in zijn bezit dacht te hebben..
pi_102169148
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2011 22:52 schreef FkTwkGs2012 het volgende:

Nou ja uiteindelijk is investeren en vernieuwen wat de economie stuwt. Alleen geloven jij en ik niet in de mogelijkheden tot investeren op dit moment en vinden we goud betrouwbaarder / veiliger.
Dat is ook niet waar.

Ik geloof best in investeren. Dat kost me alleen veel te veel tijd en due dilligence, en ik zie dat het huidige systeem een betrouwbaar referentiepunt (Zoellick) mist.

Het ontbreken van dat referentiepunt (goud) is de oorzaak van talloze crises en misinvesteringen.

Ik zie een waardevolle rol voor goud, maar stel zeker niet dat investeren onmogelijk zou zijn. Ook nu niet.
pi_102169172
quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2011 22:49 schreef LXIV het volgende:

[..]

Ik was alweer vergeten waarom ik dit topic zo lang vermeden heb. Maar dat komt door jouw ontzettend slechte, op de man spelende, discussiestijl, waarbij geen enkele ruimte is voor het standpunt van iemand anders, enkel voor jouw heilige, op conspiracy-theorieen gebaseerde, goudaanbidding.

Je gaat ook helemaal niet in op standpunten van een ander. Alles wat je doet is iedereen die geen goldbug is voor dom verklaren en je mantra van een totale systeemcrash herhalen.

Laat ook verder maar, het is verloren moeite mijnerzijds.
Ik ga toch in op je standpunten.

Jij komt hier onzin verkopen en ik geef je aan waarom. Je moet maar eens leren lezen.

En je hebt zo te zien ook geen antwoorden.

Leg ons anders eens uit hoe we zonder goud als referentiepunt de waarde van een investering moeten bepalen? En hoe we het monetaire beleid moeten inschatten.

In plaats van maar weer te komen roepen dat "goud niets produceert."
  dinsdag 20 september 2011 @ 10:23:49 #207
324665 meth77
to do or not to do
pi_102172239
quote:
di 20 sep 2011, 08:49
http://www.telegraaf.nl/d(...)ande_aandelen__.html
Primeur: goudgerande aandelen
Van een onzer verslaggevers
Zürich - Op de Zwitserse effectenbeurs kunnen binnenkort voor het eerst aandelen met goud worden gekocht en verhandeld.
Volgens het Zwitserse Six Securities is sprake van een wereldprimeur, nadat de afgelopen weken met een kleine groep proefpersonen met succes in ’gouden’ aandelen werd gehandeld.

Goud is de nieuwe munteenheid”, aldus de initiatiefnemers, die daarmee inspelen op de grote onzekerheid op de financiële markten die de prijs van goud naar recordhoogte heeft doen stijgen.

De in eenheden van een troy ounce goud noterende aandelen zullen in oktober op de Zwitserse beurs hun intrede doen. Overigens is de Zwitserse frank een van de weinige westerse munteenheden waarvan de koers ten opzichte van de goudprijs de afgelopen maanden redelijk op peil is gebleven.
pi_102173739
Ik vind persoonlijk het probleem om veel te beleggen in goud (en zilver) waar de marktprijs voornamelijk bepaald word door enkele bankiers waar daarna pas de rest er verder mee mag spelen.

Bij zilver is het probleem de enorme shortpositie dat maar blijft verdedigd worden door banken.

De prijs of koers is daardoor erg manipuleerbaar door de wat grotere spelers op de markt.

Maar goed het zijn onzekere tijden.
In mijn mening is niets een echt veilige haven op de echte basics na zoals voedsel en eigenlijk ook wapens maar dat is me net nog iets te extreem.
pi_102173765
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 september 2011 10:23 schreef meth77 het volgende:

[..]

Ja dit had ik ook gelezen gisteren.
Interessante ontwikkeling. :P
pi_102175083
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 september 2011 11:19 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Ja dit had ik ook gelezen gisteren.
Interessante ontwikkeling. :P
Goeie ontwikkeling als je al goud hebt. Is een indicator dat het gaat boomen ^O^
pi_102179627
Er waren volgens mij nog wat mensen die graag wilden bewijzen dat inflatie-statistieken altijd juist zijn.

Ga je gang: http://www.businessinside(...)ls-in-houston-2011-9
pi_102180542
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 september 2011 14:39 schreef GoudIsEcht het volgende:
Er waren volgens mij nog wat mensen die graag wilden bewijzen dat inflatie-statistieken altijd juist zijn.

Ga je gang: http://www.businessinside(...)ls-in-houston-2011-9
Inflatie is altijd een model. Grote Geldgeneratie wordt pas kenbaar gemaakt als het al gebeurd is, ook niet onbelangrijk.
pi_102216135
http://kingworldnews.com/(...)the_Gold_Market.html

Interessant. Massieve orders voor goud in de 1750 dollar range en zilver, de 40 dollar range.
Of te wel een stevige bodem.
pi_102216436
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 13:23 schreef Blandigan het volgende:
http://kingworldnews.com/(...)the_Gold_Market.html

Interessant. Massieve orders voor goud in de 1750 dollar range en zilver, de 40 dollar range.
Of te wel een stevige bodem.
Dit zag ik al voor het weekend gebeuren.
Je ziet dat de goudkoers vlak loopt en een soort bodem creëert.
Of dat nou echt wenselijk is.. hmm im not sure yet.
pi_102217647
Alsof de goudkoers niet al tien jaar lang een bodem legt. Een bodem die meestijgt met de schulden nog wel. Link hem eens aan het Amerikaanse schuldplafond bijvoorbeeld.

Al zullen de meesten hier die link niet snappen want 'goud produceert niks' en 'je kan het niet eten'.
pi_102218927
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 14:06 schreef GoudIsEcht het volgende:
Alsof de goudkoers niet al tien jaar lang een bodem legt. Een bodem die meestijgt met de schulden nog wel. Link hem eens aan het Amerikaanse schuldplafond bijvoorbeeld.

Al zullen de meesten hier die link niet snappen want 'goud produceert niks' en 'je kan het niet eten'.
Hou eens op met dat denegerende gepraat van je.

Mensen mogen het niet met je eens zijn weet je? :')
pi_102219056
Och het is vrij simpel. Er zijn zoveel schulden dat zowel europa als de usa er niet vanaf gaan komen zonder geld creatie. Dus loopt goud omhoog tov deze 2. Plus dat door de extra vraag de prijs nog wat verder wordt opgestuwd. Dat zijn gewoon facts.
pi_102222108
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 14:43 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Hou eens op met dat denegerende gepraat van je.

Mensen mogen het niet met je eens zijn weet je? :')
Natuurlijk mag dat. Ik mag dat ook dom vinden.

Bovendien herhaal ik hier gewoon wat sommige mensen hier maar blijven roepen.

Dat jij vervolgens denigrerend vindt.

:')
pi_102222822
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 15:58 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Natuurlijk mag dat. Ik mag dat ook dom vinden.

Bovendien herhaal ik hier gewoon wat sommige mensen hier maar blijven roepen.

Dat jij vervolgens denigrerend vindt.

:')
Offtopic: Het kan soms best wel wat liever misschien, van beide kanten :@
pi_102223190
Mensen komen hier praten maar weten van geen ene kenker.

Als iemand open vragen stelt of in het algemeen op een open manier komt praten doe ik dat ook.

Wie stupiditeiten als feiten komt debiteren kan het krijgen.
pi_102224469
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 16:22 schreef GoudIsEcht het volgende:
Mensen komen hier praten maar weten van geen ene kenker.

Als iemand open vragen stelt of in het algemeen op een open manier komt praten doe ik dat ook.

Wie stupiditeiten als feiten komt debiteren kan het krijgen.
wat?
hij kan altijd nog bacardi gaan serveren in het cafe van Lock, Stock and Two Smoking Barrels
pi_102225379
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 14:06 schreef GoudIsEcht het volgende:
Alsof de goudkoers niet al tien jaar lang een bodem legt. Een bodem die meestijgt met de schulden nog wel. Link hem eens aan het Amerikaanse schuldplafond bijvoorbeeld.

Al zullen de meesten hier die link niet snappen want 'goud produceert niks' en 'je kan het niet eten'.
Ik vind het interessant om te lezen dat er zeer veel orders inliggen bij 1750. De meeste andere waarschijnlijk ook.
Jij niet..maar wat vind jij eigenlijk wel interessant behalve dit forumgedeelte gebruiken als je persoonlijke scheldhoekje?

Ook ik ga er mee stoppen om hier te posten. Ik kan mijn tijd veel beter gebruiken.
pi_102225486
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 16:22 schreef GoudIsEcht het volgende:
Mensen komen hier praten maar weten van geen ene kenker.

Als iemand open vragen stelt of in het algemeen op een open manier komt praten doe ik dat ook.

Wie stupiditeiten als feiten komt debiteren kan het krijgen.
Schelden is nergens voor nodig :{w
  woensdag 21 september 2011 @ 17:32:29 #224
159093 bascross
Get to the chopper!
pi_102226045
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 16:22 schreef GoudIsEcht het volgende:
Mensen komen hier praten maar weten van geen ene kenker.

Als iemand open vragen stelt of in het algemeen op een open manier komt praten doe ik dat ook.

Wie stupiditeiten als feiten komt debiteren kan het krijgen.
Stop jij eens snel met posten dan.
Bedankt Hans.
pi_102226440
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 16:22 schreef GoudIsEcht het volgende:
Mensen komen hier praten maar weten van geen ene kenker.

Als iemand open vragen stelt of in het algemeen op een open manier komt praten doe ik dat ook.

Wie stupiditeiten als feiten komt debiteren kan het krijgen.
Ga jij eens snel naar je eigen zielige forum!
Het is al erg genoeg dat je niet normaal kan discussieren, dat je nu met kanker begint te spotten gaat mij echt te ver!
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_102226655
DOE EENS LIEF GODVERDOMME :( Ja, nee, lief :(
  woensdag 21 september 2011 @ 17:56:18 #227
268409 voice-over
Geeft commentaar op alles
pi_102226849
Hoe zit het eigenlijk met het valuta-risico bij de aanschaf van goud? De goudprijs wordt toch in dollars genoteerd? Als de dollar sterk in waarde afneemt, zal de goudprijs uitgedrukt in euro's (als-ie tenminste straks nog bestaat) in dezelfde mate ook afnemen.
pi_102226909
quote:
19s.gif Op woensdag 21 september 2011 17:56 schreef voice-over het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met het valuta-risico bij de aanschaf van goud? De goudprijs wordt toch in dollars genoteerd? Als de dollar sterk in waarde afneemt, zal de goudprijs uitgedrukt in euro's (als-ie tenminste straks nog bestaat) in dezelfde mate ook afnemen.
Als je goud koopt is de eenheid grammen.
pi_102227029
quote:
19s.gif Op woensdag 21 september 2011 17:56 schreef voice-over het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met het valuta-risico bij de aanschaf van goud? De goudprijs wordt toch in dollars genoteerd? Als de dollar sterk in waarde afneemt, zal de goudprijs uitgedrukt in euro's (als-ie tenminste straks nog bestaat) in dezelfde mate ook afnemen.
Meestal als de waarde van dollars zakt groeit de prijs van goud juist.
Omdat je meer moet neerleggen qua dollars voor hetzelfde.

Wat een van de redenen is waarom goud opeens zo steeg.
Door al dat bijdrukken na 2008.
pi_102229251
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 16:22 schreef GoudIsEcht het volgende:
Mensen komen hier praten maar weten van geen ene kenker.

Als iemand open vragen stelt of in het algemeen op een open manier komt praten doe ik dat ook.

Wie stupiditeiten als feiten komt debiteren kan het krijgen.
Jij zielige mislukte belegger... :(

Je hebt vast zo erg gefaald in het bedrijfsleven of met aandelen dat je goud als enige waardig belegging vindt. :')

Kun je je meningen normaal ventileren? i.p.v. met kanker te lopen schreeuwen!
  donderdag 22 september 2011 @ 02:27:55 #231
323876 michaelmoore
begin ook een voedselbos
pi_102249476
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 18:56 schreef Lucas15 het volgende:

[..]

Jij zielige mislukte belegger... :(

Je hebt vast zo erg gefaald in het bedrijfsleven of met aandelen dat je goud als enige waardig belegging vindt. :')

Kun je je meningen normaal ventileren? i.p.v. met kanker te lopen schreeuwen!
nou ik heb er ook wel plezier van
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_102251145
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 18:56 schreef Lucas15 het volgende:

[..]

Jij zielige mislukte belegger... :(

Je hebt vast zo erg gefaald in het bedrijfsleven of met aandelen dat je goud als enige waardig belegging vindt. :')

Kun je je meningen normaal ventileren? i.p.v. met kanker te lopen schreeuwen!
Hier, moet je dit nou zien.

Ik zit al meerdere jaren in goud (waarvan al een paar met 100%), heb een vrij aardig rendement te pakken en wordt vervolgens 'mislukte belegger' genoemd.

Ben jij er soms ook zoeen die denkt dat 'goud niets produceert' en het daarom geen belegging is?
pi_102251195
quote:
1s.gif Op woensdag 21 september 2011 17:43 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

Ga jij eens snel naar je eigen zielige forum!
Het is al erg genoeg dat je niet normaal kan discussieren, dat je nu met kanker begint te spotten gaat mij echt te ver!
Jongens, mensen weten soms gewoon weinig. Dan kan je wel gaan zeuren over het woordt kenker, maar kom liever een keer met inhoud.

Ik ga daar altijd op in, maar mensen blijven hier maar zeuren over dezelfde dingen.

Ik weet inmiddels dat je goud niet kan eten.
pi_102251222
quote:
19s.gif Op woensdag 21 september 2011 17:56 schreef voice-over het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met het valuta-risico bij de aanschaf van goud? De goudprijs wordt toch in dollars genoteerd? Als de dollar sterk in waarde afneemt, zal de goudprijs uitgedrukt in euro's (als-ie tenminste straks nog bestaat) in dezelfde mate ook afnemen.
Ja dat klopt.

Maar ik koop goud niet vanwege enkel de dollar. De Westerse schuldenberg is overal en raakt iedere munt.

Zolang dat schuldenprobleem blijft aanhouden (en daar is het groot genoeg voor) gaat goud in alle valuta blijven stijgen als schuldvrije waarde.

Zelfs de CHF heeft zich teruggetrokken als vluchtweg.
pi_102251266
quote:
0s.gif Op woensdag 21 september 2011 17:14 schreef Blandigan het volgende:

[..]

Ik vind het interessant om te lezen dat er zeer veel orders inliggen bij 1750. De meeste andere waarschijnlijk ook.
Jij niet..maar wat vind jij eigenlijk wel interessant behalve dit forumgedeelte gebruiken als je persoonlijke scheldhoekje?

Ook ik ga er mee stoppen om hier te posten. Ik kan mijn tijd veel beter gebruiken.
Het is dat andere mensen hier steeds maar komen roepen hoe het zit.

Terwijl ze dat helemaal niet weten.

Als je dingen niet begrijpt, dan moet je ook niet zo stellig zijn.

Ik reageer daarop, en krijg het vervolgens naar mijn hoofd.

Lekker is dat. Het zouden die 'goud geeft geen rente' mensen moeten zijn die eens de wind van voren kregen.
pi_102251276
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 08:45 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Hier, moet je dit nou zien.

Ik zit al meerdere jaren in goud (waarvan al een paar met 100%), heb een vrij aardig rendement te pakken en wordt vervolgens 'mislukte belegger' genoemd.

Ben jij er soms ook zoeen die denkt dat 'goud niets produceert' en het daarom geen belegging is?
Dat van mislukte belegger zei ik omdat je met het woord kanker begon te spotten.
pi_102251295
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 08:52 schreef Lucas15 het volgende:

[..]

Dat van mislukte belegger zei ik omdat je met het woord kanker begon te spotten.
Dat heeft vrij weinig met elkaar te maken, maar laat verder maar hangen.

Het staat je overigens vrij om met inhoud te komen hier, mocht je de behoefte hebben.
pi_102251382
Laten we maar weer terug on topic gaan.

Hier begon het uitstapje mee:

quote:
0s.gif Op maandag 19 september 2011 22:30 schreef LXIV het volgende:

[..]

Dat zal een slecht moment zijn, want investeren in goud en zilver brengt natuurlijk helemaal niks voort. Gaan we onze pensioenen daarin stoppen, in plaats van in de levende economie, dan zijn we als we oud zijn allemaal zo arm als een kerkrat.
De vloer aan wie ons komt vertellen waarin pensioenfondsen dan moeten beleggen om ons later rijk te maken.

De bancaire sector? Wapenindustrie? Amerikaanse langlopende staatsschulden? Aandelen over het algemeen.

Volgens mij zitten ze er allemaal in, en dalen de dekkingsgraden....

En goud stijgt al tien jaar vanwege de Westerse schuldenpiramide en het ontbreken van een neutraal ijkpunt daarbinnen.

Maar blijkbaar zijn er mensen die dat anders zien, of niet begrijpen wat er speelt in het monetaire systeem.

Maar goed, laat alle mensen die zo goed weten hoe je met elkaar moet omgaan dan maar eens uitleggen waarom de pensioenfondsen terecht wegbleven bij goud, en hoeveel rijkdom ze ons de afgelopen tien jaar daarmee gebracht hebben.
pi_102251573
Pensioenfondsen zouden altijd risicoarme beleggingen erbij moeten hebben. Die regel is ik geloof een 10 tal jaar geleden versoepeld helaas.
pi_102251787
quote:
1s.gif Op donderdag 22 september 2011 09:08 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Pensioenfondsen zouden altijd risicoarme beleggingen erbij moeten hebben. Die regel is ik geloof een 10 tal jaar geleden versoepeld helaas.
Het gaat me vooral om het 'goud kan je niet eten' gehalte van de eerdere opmerking, en het bijbehorende totaal niet begrijpen van de rol van (afwezig) goud in de ongebrijdelde schuldgroei van de laatste decennia.

Vertel ons dan wat pensioenfondsen wel moeten doen, en hoe we dit schuldenprobleem gaan oplossen.

Maar dat lukt mensen doorgaans niet, men blijft maar hangen bij 'goud doet niets'...

En als ik daar wat van zeg heb ik het gedaan.

Nou goed, ik blijf wel even wachten op wat meer inhoud van al wie het zo goed weten.
pi_102265152
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 09:17 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Het gaat me vooral om het 'goud kan je niet eten' gehalte van de eerdere opmerking, en het bijbehorende totaal niet begrijpen van de rol van (afwezig) goud in de ongebrijdelde schuldgroei van de laatste decennia.

Vertel ons dan wat pensioenfondsen wel moeten doen, en hoe we dit schuldenprobleem gaan oplossen.

Maar dat lukt mensen doorgaans niet, men blijft maar hangen bij 'goud doet niets'...

En als ik daar wat van zeg heb ik het gedaan.

Nou goed, ik blijf wel even wachten op wat meer inhoud van al wie het zo goed weten.
Zie de goudkoers omlaag schieten >:) Hoeveel euro's ben je verloren vandaag? oO<
pi_102265583
Kan de sfeer weer wat vriendelijker worden hier? Vetes en dogmatische discussies vecht je maar via PM uit.
pi_102265824
quote:
Zie de goudkoers omlaag schieten >:) Hoeveel euro's ben je verloren vandaag? oO<
Ik heb nog steeds hetzelfde gewicht liggen, de rest maakt me nog even niet zoveel uit.
pi_102265875
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 17:25 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Ik heb nog steeds hetzelfde gewicht liggen, de rest maakt me nog even niet zoveel uit.
Hoeveel heb je of is dat geheim?
pi_102266725
pi_102267102
quote:
Lekkere kromme vergelijking, een grafiek van 3 weken _O-
Ze weten het wel mooi te vertellen daar.
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_102267218
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 18:02 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

Lekkere kromme vergelijking, een grafiek van 3 weken _O-
Ze weten het wel mooi te vertellen daar.
RTL-Z wees op de verandering in de trend. Waar eerst de AEX en goud tegenovergesteld van elkaar bewogen, beweegt goud sinds enige tijd met de AEX mee naar beneden. Dat is toch interessant te noemen.
pi_102267569
quote:
7s.gif Op donderdag 22 september 2011 18:06 schreef Bolkesteijn het volgende:
RTL-Z wees op de verandering in de trend. Waar eerst de AEX en goud tegenovergesteld van elkaar bewogen, beweegt goud sinds enige tijd met de AEX mee naar beneden. Dat is toch interessant te noemen.
Ik heb het al vaker gezegd; goud is onderdeel van de totale bubble en als die bubble barst gaat goud evengoed door het putje. En waarschijnlijk fors ook gezien de recente stijging.

De vraag is alleen: Barst de bubble nu eens echt of is het achteraf weer een buy-the-dip momentje?
pi_102267605
quote:
7s.gif Op donderdag 22 september 2011 18:06 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

RTL-Z wees op de verandering in de trend. Waar eerst de AEX en goud tegenovergesteld van elkaar bewogen, beweegt goud sinds enige tijd met de AEX mee naar beneden. Dat is toch interessant te noemen.
Het verschil is dat de Dollar nu begint aan te sterken.

Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_102268695
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 18:21 schreef fedsingularity het volgende:

[..]

Het verschil is dat de Dollar nu begint aan te sterken.

[ afbeelding ]
De dollar geeft een stuipje :{w
pi_102268890
quote:
1s.gif Op donderdag 22 september 2011 18:53 schreef FkTwkGs2012 het volgende:

[..]

De dollar geeft een stuipje :{w
Vandaar dat goud een boertje laat :P
Escaping from a liquidity trap may be impossible, much like light trapped in a black hole.
Op zaterdag 19 november 2011 13:27 schreef Perrin het volgende: En net als van voetbal, heeft iedereen verstand van macro-economie
pi_102269121
Goud daalt omdat de koersen dalen.

Dat wil zeggen opeens is het aantrekkelijk goedkope aandelen in te winnen.
Beleggers verschuiven tijdelijk hun geld gewoon heen en weer.

Tenminste ik vermoed dat het een rol heeft in t geheel.
pi_102269323
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 19:03 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Goud daalt omdat de koersen dalen.

Dat wil zeggen opeens is het aantrekkelijk goedkope aandelen in te winnen.
Beleggers verschuiven tijdelijk hun geld gewoon heen en weer.

Tenminste ik vermoed dat het een rol heeft in t geheel.
Wen er maar aan dat alles tegelijk down gaat behalve cash en zeer solvabele obligaties. Zo gaat de uiteindelijke afloop van de crisis eruitzien.

A deflationairy bust is a bitch.
pi_102269514
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 19:07 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Wen er maar aan dat alles tegelijk down gaat behalve cash en zeer solvabele obligaties. Zo gaat de uiteindelijke afloop van de crisis eruitzien.

A deflationairy bust is a bitch.
We krijgen hyperinflatie of een hoge inflatie gedurende meerdere jaren. Enige serieuze optie om niet onder te gaan aan de schuldenlast.
  donderdag 22 september 2011 @ 19:22:14 #255
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_102269998
edit foutje

[ Bericht 96% gewijzigd door monkyyy op 22-09-2011 19:29:21 ]
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_102272180
quote:
1s.gif Op donderdag 22 september 2011 19:11 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
We krijgen hyperinflatie of een hoge inflatie gedurende meerdere jaren. Enige serieuze optie om niet onder te gaan aan de schuldenlast.
Leg mij dan maar eens uit hoe autoriteiten de lange rente laag gaan houden bij (verwachte) inflatie. Bij een stijgende rente heb je anders zowel de negatieve effecten van een default als hoge inflatie, omdat de gemiddelde maturity zeer kort is. Onwaarschijnlijk dat autoriteiten daarmee instemmen, mede omdat ze daar direct op worden afgestraft. Zowel de FED als de gehele academische wereld beweren dat dat niet kan, hoe zie je dat dan gebeuren?

Dit is trouwens een vraag die geeneen inflatie-prediker (en waar zelfs DVR nog antwoord schuldig is) kan beantwoorden, terwijl het de rode draad is waar het hele inflatieverhaal aan vast hangt.
pi_102273590
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 20:10 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Leg mij dan maar eens uit hoe autoriteiten de lange rente laag gaan houden bij (verwachte) inflatie. [] Zowel de FED als de gehele academische wereld beweren dat dat niet kan, hoe zie je dat dan gebeuren?
1. Wat is de Fed met operation twist dan aan het proberen.
2. Die inflatie waar je het over hebt kan deels samenhangen met vertrouwen (het verlies ervan); niet is waar je de Fed op voorhand vol trots over zult horen roepen, wel?
3. De Fed heeft weinig andere keus dan geld drukken, dus ze hebben er sowieso belang te beweren dan inflatie onmogelijk is.
4. Het gaat om een schuldenprobleem, en minder om inflatie.
pi_102273664
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 19:03 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Goud daalt omdat de koersen dalen.

Dat wil zeggen opeens is het aantrekkelijk goedkope aandelen in te winnen.
Beleggers verschuiven tijdelijk hun geld gewoon heen en weer.

Tenminste ik vermoed dat het een rol heeft in t geheel.
Goud daalt omdat banken papiergoud verkopen om dollars aan te trekken. In tijden van oplopende onzekerheid hebben ze die vanwege de hoge schuldverzadiging van de balans extra nodig.

Spaarders - voor wie goud eigenlijk bedoeld is - hebben dat probleem niet.
pi_102273817
quote:
7s.gif Op donderdag 22 september 2011 18:06 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

RTL-Z wees op de verandering in de trend. Waar eerst de AEX en goud tegenovergesteld van elkaar bewogen, beweegt goud sinds enige tijd met de AEX mee naar beneden. Dat is toch interessant te noemen.
Over de laatste tien jaar bewogen goud en beurs inderdaad tegengesteld, maar tijdens momenten met hoge onzekerheid tussen banken (en bijbehorende deleverage) hebben ze inderdaad allemaal cash nodig.

De schulden gaan steeds meer om cash vragen, en dat zal nog wel aanhouden. Goud gaat zo steeds meer bij kapitaalkrachtige personen/instituten terechtkomen.
pi_102274406
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 20:10 schreef piepeloi55 het volgende:

Dit is trouwens een vraag die geeneen inflatie-prediker (en waar zelfs DVR nog antwoord schuldig is) kan beantwoorden, terwijl het de rode draad is waar het hele inflatieverhaal aan vast hangt.
Hallo vriendje, heb je dit soms gemist: Beursvloer #216 - In afwachting van Operation Twist ?

En over verschuldigde antwoorden gesproken:

quote:
Die quotes komen nog, ik heb alleen geen tijd/behoefte om je postgeschiedenis uren door te lopen en ik vind het eerlijk gezegd een lage manier om te discussieren en gaan voorbij aan de feitelijke inhoud, die zal ik je dan ook sturen in een PM.
Ik heb vooralsnog geen PM van je gekregen. Maar die wil ik ook niet - je stelde immers publiekelijk "Ik kan daarnaast een meervoud van korte termijn quotes van je quoten die zacht uitgedrukt niet eens in de buurt zijn uitgekomen", dus dan mag je die niet-bestaande uitspraken die je me in de schoenen wilde schuiven hier ook publiekelijk laten zien.

quote:
Leg mij dan maar eens uit hoe autoriteiten de lange rente laag gaan houden bij (verwachte) inflatie. Bij een stijgende rente heb je anders zowel de negatieve effecten van een default als hoge inflatie, omdat de gemiddelde maturity zeer kort is. Onwaarschijnlijk dat autoriteiten daarmee instemmen, mede omdat ze daar direct op worden afgestraft. Zowel de FED als de gehele academische wereld beweren dat dat niet kan, hoe zie je dat dan gebeuren?
Zie eerder gerefereerd uitvoerig antwoord. En realiseer je dat die bedenkingen van de FED op het Reagan-tijdperk gebaseerd waren, en dat hun zorgen volledig in het niet vallen bij hun huidige problemen. En dat je jezelf tegenspreekt; eerder stelde je immers "Dat de goudbug op iex niet weet dat centrale banken alleen de korte rente bepalen", en nu meen je dat die kort gefinancierde leningen juist het probleem zijn. En natuurlijk omdat je hier een angst voor defaults uitspreekt en tegelijkertijd een deflatoir verloop bepleit. Als er nou één aanpak is die onder de huige omstandigheden een allesverwoestende faillisementsgolf zou veroorzaken, is het wel ongeremde deflatie, die eerst de banken en verzekeraars en vervolgens 80% van het bedrijfsleven naar de eeuwige jachtvelden zou helpen.
pi_102274522
Goudisecht, de beste manier om de rente te laten dalen zijn geen stimulansen. Dat is de afgelopen maanden weer duidelijk geworden! De FED voert dergelijk beleid dan ook niet uit om de rente te laten dalen.

Het antwoord op de vraag hoe centrale banken de rente laag houden bij inflatie(verwachtingen) heb je met dat geraaskal nog steeds niet gegeven.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_102274742
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 20:53 schreef dvr het volgende:
Ik heb vooralsnog geen PM van je gekregen. Maar die wil ik ook niet - je stelde immers publiekelijk "Ik kan daarnaast een meervoud van korte termijn quotes van je quoten die zacht uitgedrukt niet eens in de buurt zijn uitgekomen", dus dan mag je die niet-bestaande uitspraken die je me in de schoenen wilde schuiven hier ook publiekelijk laten zien.
Gelijk heb je dat antwoord ben ik verschuldig, ik ben alleen te lui (en geen zin) om je postgeschiedenis te doorbladeren.

quote:
Zie eerder gerefereerd uitvoerig antwoord. En realiseer je dat die bedenkingen van de FED op het Reagan-tijdperk gebaseerd waren, en dat hun zorgen volledig in het niet vallen bij hun huidige problemen. En dat je jezelf tegenspreekt; eerder stelde je immers "Dat de goudbug op iex niet weet dat centrale banken alleen de korte rente bepalen", en nu meen je dat die kort gefinancierde leningen juist het probleem zijn. En natuurlijk omdat je hier een angst voor defaults uitspreekt en tegelijkertijd een deflatoir verloop bepleit. Als er nou één aanpak is die onder de huige omstandigheden een allesverwoestende faillisementsgolf zou veroorzaken, is het wel ongeremde deflatie, die eerst de banken en verzekeraars en vervolgens 80% van het bedrijfsleven naar de eeuwige jachtvelden zou helpen.
Pijnlijk, maar onvermijdelijk en het is een grote illusie dat inflatie een minder pijnlijke weg is. Ik heb trouwens nergen verteld dat kort gefinancierde leningen het probleem waren, maar de hoofdreden waarom hyperinflatie onwaarschijnlijk is. Geef er maar een andere spin aan, ik wacht nog steeds op een onderbouwd antwoord....
pi_102278730
Basis is eenvoudig. De schuld niet af betalen is geen optie. De schuld wel afbetalen gaat hem ook niet zomaar worden, aangezien die te hoog is en er enkel tekorten bijkomen. Eind van het liedje gaat zijn dat er geld wordt bijgedrukt, linksom, rechtsom, ondersteboven of onder water. *)
pi_102281228
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 20:55 schreef piepeloi55 het volgende:

Het antwoord op de vraag hoe centrale banken de rente laag houden bij inflatie(verwachtingen) heb je met dat geraaskal nog steeds niet gegeven.
De enige die maar steeds over inflatie blijft beginnen ben jij. Ook dit keer weer hè.

Ik gaf je eerder in dit topic al een inflatie-indicator die op stijging wees, maar je reageert er voor de zekerheid maar niet op zie ik.

En dan nu toch weer erover beginnen.

Goud doet het als schuldvrije waarde tot nu toe vrij aardig in de omgeving van de zinkende Westerse schuldenschuit, vooralsnog ook zonder inflatie.
pi_102281895
En weer word een antwoord over de vraag ontweken...

Face it, zonder een antwoord op die vraag is hyperinflatie onwaarschijnlijk. Als dat antwoord er dan is en dus de waarschijnlijkheid van hyperinflatie, waarom kan niemand die dan beantwoorden?
pi_102288734
quote:
0s.gif Op donderdag 22 september 2011 22:57 schreef piepeloi55 het volgende:
En weer word een antwoord over de vraag ontweken...

Face it, zonder een antwoord op die vraag is hyperinflatie onwaarschijnlijk. Als dat antwoord er dan is en dus de waarschijnlijkheid van hyperinflatie, waarom kan niemand die dan beantwoorden?
Face it. Het gaat hier over goud. Goud is schuldenvrij bezit en neutraal referentiepunt voor het monetaire systeem.

Zolang de schuldbubbel blijft voorwoekeren zullen de drukpersen blijven rollen, en goud zal dat blijven verrekenen.

Meer hoeven we toch niet te weten, of wel?
pi_102289150
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 08:26 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Face it. Het gaat hier over goud. Goud is schuldenvrij bezit en neutraal referentiepunt voor het monetaire systeem.

Zolang de schuldbubbel blijft voorwoekeren zullen de drukpersen blijven rollen, en goud zal dat blijven verrekenen.

Meer hoeven we toch niet te weten, of wel?
Ik vraag me af wie je nou zo hard probeert te overtuigen..ons of jezelf.

Maar goed ik heb t wel gezien hier groetjes verder.
pi_102289168
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 08:51 schreef TheoddDutchGuy het volgende:

[..]

Ik vraag me af wie je nou zo hard probeert te overtuigen..ons of jezelf.

Maar goed ik heb t wel gezien hier groetjes verder.
Is er iets mis met mijn redenatie? Moet het zo nodig om hyperinflatie gaan? Of wil je gewoon wat komen zeuren en heb je geen inhoudelijke argumenten?
pi_102290146
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 08:52 schreef GoudIsEcht het volgende:

[..]

Is er iets mis met mijn redenatie? Moet het zo nodig om hyperinflatie gaan? Of wil je gewoon wat komen zeuren en heb je geen inhoudelijke argumenten?
Ik heb geen zin om inhoudelijk op je in te gaan door je manier van discussie voeren.

Ik heb je nu voor de 2de keer geflagd bij een moderator.
Eerst keer werd er al gewaarschuwd.

Hopelijk word je nu eruit gedonderd.

Of je nou gelijk hebt of niet je posts zitten tegen het flame achtige aan.
Dat toontje van perse gelijk willen krijgen komen mensen hier dan ook de strot uit.

Mijn strot in ieder geval en voel dan ook niet de neiging om normaal een discussie met je te voeren want dat maak je onmogelijk.
pi_102290939
Waar gaat dit nou weer over?

Nogmaals: als mensen met inhoudelijke dingen komen ga ik er op in.

Bij piepeloi gaf ik toch antwoord, of niet?

Wat is jouw probleem om zelf eens wat bij te dragen hier? Je loopt alleen maar over de vorm te zeuren.

Kom gewoon met argumenten.
pi_102291361
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 10:14 schreef GoudIsEcht het volgende:
Bij piepeloi gaf ik toch antwoord, of niet?
Je gaf antwoord, maar niet op de vraag die ik stelde. Nogmaals: Als je gelooft in hoge inflatie, hoe gaan autoriteiten de lange rente drukken op dat moment. Als men daar immers niet in staat toe is dan heeft men zowel de negatieve effecten van een default door de korte gemiddelde maturity als hoge inflatie. Een perfect storm dus en daarom onwaarschijnlijk imo, mede omdat autoriteiten daar direct op worden afgestraft.

Is dat inflatie prediken dan nu eens voorbij of geef je antwoord op die vraag?
pi_102292917
Piepeloi, hou eens op met dat geprogrammeerde gedram van je.

Ik gaf je al aan dat de kern voor mij ligt bij het schuldenprobleem, niet bij hyperinflatie.

Als jij hyperinflatie belangrijk vind kan je dat met andere mensen gaan bespreken, maar kom er niet steeds over zeuren bij mij.
pi_102293499
Met andere woorden; je geeft aan dat hyperinflatie onwaarschijnlijk is?

Zoja, dan zijn we het eens. Net als de oorzaak van het probleem. :)
pi_102295534
Hyperinflatie onwaarschijnlijk zeg ik niet, wel dat het voor een verdere goudprijsstijging geen voorwaarde is.

De huidige schulden die niet door economische activiteit gedragen kunnen worden gaan allemaal geplakt worden met nieuw geld.

Daardoor gaat 'de markt' steeds meer waarde zien in bezit zonder tegenpartij; in goud dus.

Hyperinflatie kan op ten duur voortkomen uit al dat plakken van schulden. Als de Bernank maar aan z'n printer blijft zwengelen worden z'n dollares er niet betrouwbaarder op.
pi_102302671
quote:
99s.gif Op vrijdag 2 september 2011 23:57 schreef monkyyy het volgende:
Bubbles, ik blijf erdoor gefascineerd, mijn mond valt ook altijd weer open als ik elke keer weer iets lees over tulip-mania. :D

Maar wat zou het kunnen "triggeren" dat de goudprijs plotseling instort?
Behoefte aan liquiditeit is de reden. En het stort niet in, de vraag neemt tijdelijk af.
pi_102302819
Goudisecht, laten we maar ophouden over die hyperinflatie. Die gaat niet komen aangezien je duidelijk geen antwoord op één simpele vraag hebt. Dat is ook logisch want het antwoord daarop bestaat niet.

Ondertussen is 'de markt' goud aan het prijzen ja, middenin een eruptie van de schuldencrisis.

1700 :W Hopen voor de goldbugs dat de totale bubble (waar goud onderdeel van is) niet echt gaat barsten binnenkort.
pi_102303138
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 16:51 schreef piepeloi55 het volgende:
Goudisecht, laten we maar ophouden over die hyperinflatie. Die gaat niet komen aangezien je duidelijk geen antwoord op één simpele vraag hebt. Dat is ook logisch want het antwoord daarop bestaat niet.

Ondertussen is 'de markt' goud aan het prijzen ja, middenin een eruptie van de schuldencrisis.

1700 :W Hopen voor de goldbugs dat de totale bubble (waar goud onderdeel van is) niet echt gaat barsten binnenkort.
Omdat er geen argumenten worden gegeven wil het nog niet zeggen dat iets wel of niet gebeurt. Om kort te gaan geloof ik politici die nu de toekomst voorspellen niet, en het ergste moet nog komen. Als de nood aan de man is zou veel geld bij drukken wel eens de beste optie kunnen blijken. We wachten het wel af. In de tussentijd ben ik erg benieuwd hoe jij je geld wegzet, of heb je enkel schulden? c_/
pi_102304795
Juist niet de best optie, als je de rente niet kan drukken in een dergelijk scenario! Dan heb je immers de nadelen van zowel een default door de korte maturity als hoge inflatie.

En juist die vraag (hoe centrale banken dat kunstje gaan flikken) word niet beanwoord!
pi_102305396
Oef het gaat wel hard nu, vanaf $1520 is goud officieel in bearmarket trouwens.

Zilver is al langer in bearmarket.
pi_102305860
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 17:49 schreef piepeloi55 het volgende:
Juist niet de best optie, als je de rente niet kan drukken in een dergelijk scenario! Dan heb je immers de nadelen van zowel een default door de korte maturity als hoge inflatie.

En juist die vraag (hoe centrale banken dat kunstje gaan flikken) word niet beanwoord!
Ok vertel jij maar wat ze gaan doen. Torenhoge schulden, uitgaven stijgen zelfs nog, banken worden gefinancierd vanuit de overheid. Hoe gaan ze het plaatje draaiend houden?
pi_102305933
quote:
Ondertussen is 'de markt' goud aan het prijzen ja, middenin een eruptie van de schuldencrisis.

1700 :W Hopen voor de goldbugs dat de totale bubble (waar goud onderdeel van is) niet echt gaat barsten binnenkort.
Voorlopig is het spel nog lang niet uitgespeeld.

Eerst maar eens afwachten hoe de (waarschijnlijke) afstempeling van Griekenland dit weekend gaat verlopen.

Goed mogelijk dat daarna een verdere selloff van alle assets volgt; afhankelijk van de reactie van de ECB en Fed.

Vervolgens gaan we de periode daarop wel weer zien wat goud (en andere assets) gaan doen.

Vooralsnog is deze correctie heftiger dan ik dacht, maar maak ik me nog geen enkele zorgen over mijn positie (al had ik graag nog wat cash gehad om bij te kopen).

Voor een structurele 'vlucht' naar cash zie ik echter nog geen enkele reden.
pi_102306008
Goud heeft 1 moeilijke week met een kleine daling en nog steeds heeele forse plus en we gaan het hebben over imploderen? Right. *)
pi_102306016
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:21 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Ok vertel jij maar wat ze gaan doen. Torenhoge schulden, uitgaven stijgen zelfs nog, banken worden gefinancierd vanuit de overheid. Hoe gaan ze het plaatje draaiend houden?
Niet, geld dat er niet is gaat niet betaald worden.
pi_102306046
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:25 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Niet, geld dat er niet is gaat niet betaald worden.
Ok. Dus ambtenaren krijgen niet meer betaald?
pi_102306075
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:23 schreef GoudIsEcht het volgende:
Voorlopig is het spel nog lang niet uitgespeeld.

Eerst maar eens afwachten hoe de (waarschijnlijke) afstempeling van Griekenland dit weekend gaat verlopen.

Goed mogelijk dat daarna een verdere selloff van alle assets volgt; afhankelijk van de reactie van de ECB en Fed.

Vervolgens gaan we de periode daarop wel weer zien wat goud (en andere assets) gaan doen.

Vooralsnog is deze correctie heftiger dan ik dacht, maar maak ik me nog geen enkele zorgen over mijn positie (al had ik graag nog wat cash gehad om bij te kopen).

Voor een structurele 'vlucht' naar cash zie ik echter nog geen enkele reden.
Gelijk heb je, ik zou me ook nog geen zorgen maken. Anders is het als deze daling zich voortzet en leid tot masale paniek. Of als je ervanuitgaat dat de wereldwijde bubble gaat barsten op korte termijn. Bij die deflatoire bust gaat goud evengoed door het putje.

Goud is geen schuldenhedge als de afloop deflatoir is namelijk. Sterker nog een goudbug (net als een aandelen/niet 100% veilige obligatie-bezitter) moet vrezen voor een dergelijk scenario.
pi_102306133
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:27 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Ok. Dus ambtenaren krijgen niet meer betaald?
Jawel, maar als het moet minder of via een uitkering na ontslag. Autoriteiten hebben weinig keuze meer, de speelruimte is op en hoge inflatie is onwaarschijnlijk met een korte gemiddelde maturity. Of je moet de rente kunnen drukken in een dergelijk inflatoir scenarios, maar dat kan niet!
pi_102306225
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:30 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Jawel, maar als het moet minder of via een uitkering na ontslag. Autoriteiten hebben weinig keuze meer, de speelruimte is op en hoge inflatie is onwaarschijnlijk met een korte gemiddelde maturity. Of je moet de rente kunnen drukken in een dergelijk inflatoir scenarios, maar dat kan niet!
Er is geen geld meer he. Er wordt nog steeds veel meer uitgegeven dan er binnenkomt. Amerika heeft dus een probleem en volgens jouw scenario hebben ze dus geen optie tot geld bij blijven drukken, en geld lenen zal steeds duurder worden en de schuld oplopen waardoor herstel moeilijker gaat worden. Als ze niet bijdrukken en niet lenen kunnen ze niets meer betalen. Dus hoe gaan ze dat fixen?
pi_102306321
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:33 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Er is geen geld meer he. Er wordt nog steeds veel meer uitgegeven dan er binnenkomt. Amerika heeft dus een probleem en volgens jouw scenario hebben ze dus geen optie tot geld bij blijven drukken, en geld lenen zal steeds duurder worden en de schuld oplopen waardoor herstel moeilijker gaat worden. Als ze niet bijdrukken en niet lenen kunnen ze niets meer betalen. Dus hoe gaan ze dat fixen?
Retorische vraag nietwaar?

Dat gaan ze namelijk niet fixen, je gelooft teveel in almachtige autoriteiten. Inflatie leid tot een perfect storm door een korte maturity en een rente die niet controleerbaar is. Het enige alternatief is een deflatoire bust als de bubble een keer ehct barst en daarbij zoveel mogelijk schade te voorkomen. De vraag is echter tot hoeverre men dat nog kan met een opgebruikte speelruimte.
pi_102306356
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:36 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Retorische vraag nietwaar?

Dat gaan ze namelijk niet fixen, je gelooft teveel in almachtige autoriteiten.
Ok dus ze gaan die mensen niet betalen?
pi_102306440
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:37 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Ok dus ze gaan die mensen niet betalen?
Precies, de kans is groot dat je je uitkering kwijtraakt/ fors minder krijgt. Of je studiefinanciering fors verlaagd word.
pi_102306460
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:39 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Precies, de kans is groot dat je je uitkering kwijtraakt/ fors minder krijgt. Of je studiefinanciering fors verlaagd word.
Ok dus straks geen ambtenaren meer in de usa?
pi_102306611
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:40 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Ok dus straks geen ambtenaren meer in de usa?
Jawel, maar minder. De wereld stopt niet met draaien en de economie krimpt niet totdat er geen economie over is. Je moet alleen rekening houden dat de negatieve effecten van het afbouwen van schulden en de daarbijhorende perceptieverandering de komende jaren een blijvende druk blijven hebben op de economie.
pi_102306681
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:44 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Jawel, maar minder. De wereld stopt niet met draaien en de economie krimpt niet totdat er geen economie over is. Je moet alleen rekening houden dat de negatieve effecten van het afbouwen van schulden en de daarbijhorende perceptieverandering de komende jaren een blijvende druk blijven hebben op de economie.
Ik geloof er niet in. Ik denk dat het zoveel werkeloosheid oplevert dat ze liever flink gaan stempelen.
pi_102306768
quote:
1s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:46 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Ik geloof er niet in. Ik denk dat het zoveel werkeloosheid oplevert dat ze liever flink gaan stempelen.
Defaulten is ook het afbouwen van schulden. Het zal een combinatie van beide worden en beide zijn zwaar deflatoir.
pi_102307012
Ik vraag me af of deze grote daling wel tijdelijk is. Hopelijk zijn hier geen users hoog ingestapt?
i-am-a-daytrader.nl
i-am-a-daytrader@live.nl
pi_102307129
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 september 2011 18:49 schreef piepeloi55 het volgende:

[..]

Defaulten is ook het afbouwen van schulden. Het zal een combinatie van beide worden en beide zijn zwaar deflatoir.
Ik zie niet helemaal in hoe dit het systeem wat de dollar omhoog houdt kracht geeft. Als amerika dusdanige stappen neemt, dan is de toekomst op zijn zachtst gezegd zwaar onzeker. Wil je dat uitleggen? Ik zie hem echt niet. Ik begrijp wel dat schuldafbouw goed kan zijn, maar als het systeem erachter zo waardeloos is en ook nog eens enkel op vertrouwen gebaseerd, hoe blijft dat dan overeind?
pi_102307375
We zitten nu rond 61.8% Fibonacci niveau sinds de grote stijging vanaf 1 juli. Op 25 augustus werd een fikse daling op 50% Fibonacci omgezet in een nieuwe stijging die een recordtop bereikte van 1920 dollar. Het ziet er naar uit dat het 61.8% level makkelijk wordt doorbroken.



Wow een paar minuten nadat ik deze grafiek maakte zijn we nu al weer zo'n 15 dollar gedaald. We zitten nu op 1632 dollar.
i-am-a-daytrader.nl
i-am-a-daytrader@live.nl
pi_102307595
Nog een grafiek voor de liefhebbers. Deze grafiek laat mooi de stijging van de laatste jaren zien en laat ook zien hoe groot de huidige daling is in verhouding met de stijging uitgesmeerd over meerdere jaren. De volgende grote steun is te verwachten rond 1575-1580 dollar.

i-am-a-daytrader.nl
i-am-a-daytrader@live.nl
pi_102307641
Woow -15% voor zilver :o
pi_102307916
Goud en zilver waren toch een schuldenhedge? :')
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')