FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / [Centraal] Vrachtwagenchauffeurs topic
Barcaconiazaterdag 7 november 2009 @ 15:22
Omdat andere vrachtwagentopics genadeloos vol komen zitten met spam is er blijkbaar behoefte om over vrachtwagens te praten.
Ik vind het zelf ook wel mooi dus vandaar dit topic

Dus: Waar rijdt iedereen mee, wat vervoer je, hoe vindt je het werk, hoe lang zijn je dagen etc etc etc.

TS begint:
Ik rijd niet meer, ik heb 3 jaar stadsdistributie gedaan voor o.a. voedsel en elektronica. Winkels bevoorraden dus.
Prachtig werk. Na mijn pensioen begin ik direct weer

Ik was naar 1 specifiek antwoord uit een ander topic ook benieuwd:
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 11:43 schreef blup het volgende:
Mijn bedankt knippert is LR LR R dus Huppelkut, als je me ziet geef me een flinke disco

[ afbeelding ]

CF75-250 Slaap
Maandag zit ik in Belgie
Die staat op schiphol in de kelder
edit:
Google Maps
druppelkutzaterdag 7 november 2009 @ 15:50
Meldt. En tevens tvp

Deze chauffeuse rijdt in een MAN tga 28-480 xxl motorwagen met een 3-assige schamelaanhanger.
Hiermee vervoer ik voornamelijk oud ijzer in 2 40 kuubs containers.
Soms weeg ik met die combinatie het wettelijk toegestane gewicht van 50 ton
druppelkutzaterdag 7 november 2009 @ 15:54
Oh ja, maandag begin ik met lossen in Den Bosch om vervolgens weer te laden in Zwolle. Dus in Belgie kom ik niet maandag.
Als ik je tegenkom geef ik wel een discoshow
RealZeuszaterdag 7 november 2009 @ 16:40
* meldt.

Nachtchauffeur hier. Ik rijd lijndiensten voor diverse pakjesboeren met een trekker-oplegger. En die trekker varieert van een Daf 75.310 ( ) tot een Volvo FH12.420 en alles daar tussen in. Qua oplegger is dat ook van alles, Tautliner of kast, twee/drie assers, gestuurd/star.

Ik doe dit nou 2 en een half jaar en hoop binnen een paar maanden buschauffeur te zijn. Nachtchauffeur zijn is best leuk maar het is killing voor je sociaal leven en waar we eerder ook kortere nachtritten hadden is het nu alleen maar lange nachten. En dat is kut, als je op drie kwartier rijden woont.

Tevens word ik schijtziek van al die regels, de digitach en meer van dat soort ongein die het werk verpesten.

Maar het rijden met een vrachtwagen an sich blijft natuurlijk machtig mooi
RealZeuszaterdag 7 november 2009 @ 16:40
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 15:54 schreef druppelkut het volgende:
Dus in Belgie kom ik niet maandag.
Ik wel
druppelkutzaterdag 7 november 2009 @ 16:56
Digitach
KosterTzaterdag 7 november 2009 @ 17:16
Studenchauffeur hier. Vakanties en weekenden bijbeunen op trekker oplegger met koel/vries transport in binnen- en buitenland. Mijn voorkeur wat rijden betreft: Daf (ruimte, wegligging) en Volvo (automaat is echt de beste). De rest gaat wel, maar geniet niet de voorkeur. Vakantie is weer voorbij, dus het is weer even over. De keuze om verder te leren is al eerder gemaakt na anderhalf jaar internationaal rijden bij VOS Logistics.
blupzaterdag 7 november 2009 @ 17:59
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 15:22 schreef Barcaconia het volgende:


Ik was naar 1 specifiek antwoord uit een ander topic ook benieuwd:
[..]

Die staat op schiphol in de kelder
edit:
Google Maps
Yeps! goed gezien! Ik rij ijs en brood benodigdheden. Heerlijke wagen trouwens die DAF, hij klinkt als een Skaninee V8
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 16:56 schreef druppelkut het volgende:
Digitach
.. Zeker in combo met Belgische ritten, ik stop NERGENS langs de snelweg.. Een papiertje donder je af en toe weg als je wat teveel hebt gereden.. Je kaart weg flikkeren heeft niet zoveel zin...

Ik REED ook afentoe een Midlum( ) voor binnensteden.. Nu niet meer sinds we milieuprenten uit amsterdam hebben gehad.. Ding is Euro 2.... In de zomer maak ik 60uur, nu is er een tijdelijk dipje, straks gaan de oliebol benodigdheden hard en maak ik weer veel uren....

[ Bericht 16% gewijzigd door blup op 07-11-2009 18:06:37 ]
druppelkutzaterdag 7 november 2009 @ 18:33

Mijn bolide.
Zonder aanhanger dan.


Mag niet, maar wel leuk dat t kan
SPOILER
ja, ik weet t. Hij is vies. Heel erg vies


[ Bericht 32% gewijzigd door druppelkut op 07-11-2009 19:01:51 ]
Barcaconiazaterdag 7 november 2009 @ 18:37
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 17:59 schreef blup het volgende:

[..]

Yeps! goed gezien! Ik rij ijs en brood benodigdheden.
Ik heb een aantal weken in de zomer sandwiches en salades naar Schiphol gereden 's nachts. Met een trekker-oplegger.
Een hulpchaffeur heb ik een keer meegehad. Die reed het hele kopschot van de oplegger naar de klote tegen die paal die net buiten beeld staat op jouw foto
Moet je ook daar achter de verkeerstoren zijn? Langs het KLM distributiecentrum? Daar heb ik in 1 week 2x de roldeur er uit gereden omdat mijn wagen te hoog was De eerste keer wist ik het niet dus reed ik normaal achteruit. De tweede keer hadden ze hem weer gerepareerd, dus ik luchtvering laten zakken en voorzichtig achteruit. Dat lukte.
Bij het uitrijden niet meer aan gedacht en weer gewoon vooruit rijden, weer die deur er uit
RealZeuszaterdag 7 november 2009 @ 18:38
Weet je wat mij vet lijkt?

Met een dikke Volvo VN770 door de USA.

Klonkzaterdag 7 november 2009 @ 18:43
ex chauffeur meld zich, heb in de bloemen gereden, een jaar of 8 geleden mee gestopt en nu werkzaam in de gehandicaptenzorg, maar wel een toffe tijd gehad, maar als ik nu een deense kar zie of een bloemenkar krijg ik nog steeds een agressie aanval
RealZeuszaterdag 7 november 2009 @ 18:52
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 18:43 schreef Klonk het volgende:
ex chauffeur meld zich, heb in de bloemen gereden, een jaar of 8 geleden mee gestopt en nu werkzaam in de gehandicaptenzorg, maar wel een toffe tijd gehad, maar als ik nu een deense kar zie of een bloemenkar krijg ik nog steeds een agressie aanval
Bloemen, dat heb ik ook gedaan. Dubbelbemand naar Zuid-Frankrijk.
Klonkzaterdag 7 november 2009 @ 19:02
ik reed vooral kwekers-veiling-kwekers en winkels, stress en gassen tot je er bij neervalt
RealZeuszaterdag 7 november 2009 @ 19:22
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 19:02 schreef Klonk het volgende:
ik reed vooral kwekers-veiling-kwekers en winkels, stress en gassen tot je er bij neervalt
Dat gassen was tot we leeg waren. Ik was gelukkig met een chauffeur mee die zoiets van:"Leeg? Mooi, dan gaan we nou op ons dooie gemak laden en terug naar Nederland."
blupzaterdag 7 november 2009 @ 19:25
te
DrDarwinzaterdag 7 november 2009 @ 19:43
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 18:38 schreef RealZeus het volgende:
Weet je wat mij vet lijkt?

Met een dikke Volvo VN770 door de USA.

Dit is ook een Nederlander.
East coast to west coast and back in a Peterbilt.







Hij heeft een James Bond tic...
Barcaconiazaterdag 7 november 2009 @ 19:50
Zo ontzettend lelijk die dingen he Vooral dat dashboard.
Ik kan me goed voorstellen dat Amerikanen graag in Volvo's rijden in plaats van Peterbilt of Freightliner oid. Die Volvo's hebben hetzelfde interieur en dezelfde kwaliteit als de Europese Volvo. Dat loopt dus mijlenver voor op US troep.
Alexxxxxzaterdag 7 november 2009 @ 22:14
Hoi, ik ben geen chaffeur, maar heb wel 'iets' met vrachtwagens, dus ik post lekker mee
druppelkutzaterdag 7 november 2009 @ 23:33
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 22:14 schreef Alexxxxx het volgende:
Hoi, ik ben geen chaffeur, maar heb wel 'iets' met vrachtwagens, dus ik post lekker mee
Maak je ook foto's van vrachtwagens of alleen maar van lada's?
Alexxxxxzondag 8 november 2009 @ 00:24
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 23:33 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Maak je ook foto's van vrachtwagens of alleen maar van lada's?
Ben in 1997 begonnen met vrachtwagens op de foto te zetten, en pas een jaar of 4 geleden ook andere dingen er bij op.. Maar nog steeds is 80-90% van wat ik op de foto zet een vrachtwagen
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 00:28
quote:
Op zondag 8 november 2009 00:24 schreef Alexxxxx het volgende:

[..]

Ben in 1997 begonnen met vrachtwagens op de foto te zetten, en pas een jaar of 4 geleden ook andere dingen er bij op.. Maar nog steeds is 80-90% van wat ik op de foto zet een vrachtwagen
Zoek je eigenlijk ook nog mooie USA foto's? Ik kom nog wel eens wat mooi en apart spul tegen met mijn werk hier.
markster2zondag 8 november 2009 @ 00:29
zolang ze neit inhalen:
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 00:46
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 15:50 schreef druppelkut het volgende:
Meldt. En tevens tvp

Deze chauffeuse rijdt in een MAN tga 28-480 xxl motorwagen met een 3-assige schamelaanhanger.
Hiermee vervoer ik voornamelijk oud ijzer in 2 40 kuubs containers.
Soms weeg ik met die combinatie het wettelijk toegestane gewicht van 50 ton
Eindelijk; een vrouw die kan sturen

Zie je niet vaak, een vrouw op een echte combi, tof !!

Tevens verkapte TVP uiteraard; ik heb 8 jaar lang kranen en zwaartransport gedaan; bij Alexxxxx op het forum staan zat foto's van mijn speeltjes
Laatste jaar wat meer op de vrachtwagen gezeten, en dan reed ik meestal ballast en allerlei andere leukigheidjes, zwaarste over de weg was 275 ton in een duw-trekcombi, met een trafo in Vlissingen. breedste een metertje of 12, hoog een metertje of 15 dacht ik..
Ik reed in een ouwe MAN F200 met 465 paardjes, en meestal met een 8 assige hydraulische zwaartransportsemi erachter

Ploatie :



Redelijk standaard, net aan 107 ton GVW, 60 ton ballast, het span van de 400 tonner, groot hijsblok en wat losse rommel.. dan lust ie 1 op 1.2
MAN en semi wegen leeg al 35 ton en de combi is bijna 21 meter lang, en zwaait ehhh. anderhalve baan uit in de bocht..

Vet kewl om mee te rijden; minder om de bandenspanning te checken
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 00:51
Helaas doet je plaatje het niet. Ik ben zeer benieuwd!
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 00:54
Bij mij wel hoor..

Imagekikker allergie zeker ??
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 00:58
Mijn internet is vaag aan het doen. Misschien ligt het daar aan. Ik kom morgen nog wel terug.

Edit:
Ah, nu werkt het. Even de router gereset.
Wat voor stuursysteem heb je op je oplegger? Zijn alle assen gestuurd of alleen de laatste 6 oid?
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 01:30
Alles hydraulisch, hij kan ook stukken oppakken door zichzelf eronder op te pompen, net als een roller.. de voorste is een fusee as, de volgende 2 zijn star en de rest stuurt... alle hydraulica worden gevoed door een aggregaat op het beweegbare zwanenhals..

Ik heb dit voorjaar een hele poos alleen maar bomen gedaan, dat is nieuwe mode; bomen verplanten; kost een vermogen, maar o wat zijn we verantwoord bezig Wel lachen met zo'n plantje achterop van 25 meter hoog



En dit soort fratsen was niet dagelijks, maar wel een keer in de 2 weken in het seizoen.. naar buiten rijden met de roller, in het water ploffen met 1 of 2 grote kranen, inpakken en wegwezen



Gekkigheid zat; sluisdeurtje van 10 meter breed FF naar buiten gooien, draaien en weer naar binnen prakken, no problemo.. alleen dat pijpie naast de deur links moest FF weg



zo.. en nou heb ik wel weer genoeg gepatst
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 01:39
Nog niet genoeg.
Je zegt dat de voorste as een fusee-as is. Lijkt me dat alle stuurassen fusee-assen zijn? Bedoel je dat de voorste tegenstuurt tegen de laatst 5?
En is het ook hydrovering of luchtvering? Interessant spul, dat zeker.
Mooie foto ook waar je even een bootje buitenrijdt. Maar dat is niet jouw oplegger. Daar zitten zo te zien pendelassen onder. Nog een stapje zwaarder.
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 01:55
quote:
Op zondag 8 november 2009 01:39 schreef Barcaconia het volgende:
Nog niet genoeg.
Je zegt dat de voorste as een fusee-as is. Lijkt me dat alle stuurassen fusee-assen zijn? Bedoel je dat de voorste tegenstuurt tegen de laatst 5?
En is het ook hydrovering of luchtvering? Interessant spul, dat zeker.
Mooie foto ook waar je even een bootje buitenrijdt. Maar dat is niet jouw oplegger. Daar zitten zo te zien pendelassen onder. Nog een stapje zwaarder.
Klopt, de voorste stuurt tegen, behalve als hij hydro gestuurd is, dan doet ie wat je wil. hij is lucht geveerd, zitten 6 ketels onder, dus je bent FF een kwartiertje zoet voor je kunt rijden 's morgens, en teveel remmen met maneuvreren wil ook niet, dan gaat het lang duren..

Dat bootje was ik alleen bij met mijn eigen auto als ballasthoer, maar je bent dan ook meteen kraansmurf, aanpikker, koffieslet, stuurman, 26e oog, radioman.. tis teamwork he, iedereen kan alles, en iedereen heeft zo zijn taken.. die flut Scania's werden vaak voor dit soort dingen gebruikt omdat het wat beheerster gaat, die hebben namelijk een vloeistof koppeling.. broodroof is het zeg ik je !!
Is trouwens een modulaire roller waar die boot op staat..
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 02:00
quote:
Op zondag 8 november 2009 01:55 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Klopt, de voorste stuurt tegen, behalve als hij hydro gestuurd is, dan doet ie wat je wil. hij is lucht geveerd, zitten 6 ketels onder, dus je bent FF een kwartiertje zoet voor je kunt rijden 's morgens, en teveel remmen met maneuvreren wil ook niet, dan gaat het lang duren..
Die assen zijn altijd hydraulisch gestuurd. Je kunt het alleen met een aggregaat overbruggen en zelf nabesturen. Dat er 6 ketels onder zitten is ook wel nodig denk ik ja
quote:
Dat bootje was ik alleen bij met mijn eigen auto als ballasthoer, maar je bent dan ook meteen kraansmurf, aanpikker, koffieslet, stuurman, 26e oog, radioman.. tis teamwork he, iedereen kan alles, en iedereen heeft zo zijn taken.. die flut Scania's werden vaak voor dit soort dingen gebruikt omdat het wat beheerster gaat, die hebben namelijk een vloeistof koppeling.. broodroof is het zeg ik je !!
Is trouwens een modulaire roller waar die boot op staat..
Ik zie dat het een modulaire roller is. Is dat een Goldhofer? Ik zie de assen niet maar het zijn, lijkt mij, sowieso pendelassen op aparte poten, 2 per aslijn.
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 02:12
quote:
Op zondag 8 november 2009 02:00 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Die assen zijn altijd hydraulisch gestuurd. Je kunt het alleen met een aggregaat overbruggen en zelf nabesturen. Dat er 6 ketels onder zitten is ook wel nodig denk ik ja
[..]

Ik zie dat het een modulaire roller is. Is dat een Goldhofer? Ik zie de assen niet maar het zijn, lijkt mij, sowieso pendelassen op aparte poten, 2 per aslijn.
Correct

De oude was een Goldhofer, dit is een Scheuerle, die kon wat meer hebben.. compleet is hij 13 aslijnen, en volgens mij mag er 275 ton payload op tot 15 km/u..

Zelfde ding als 11 lijner met 1 up, andere boot, andere klus.. maar FF voor de gluur



Full length is hij 13 assen x 8 wielen..
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 02:16
Klinkt goed. Alleen nog de verkeerde merken.
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 02:18
want ??

We hebben geen opa bakken

Ik zeg 'we hebben' ik ben er al een half jaar weg

Blijft een beetje je kind he
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 02:24
dit beter ?? dichter bij zo'n opoe Volvo kan ik niet



Oldskool Terberg 1850 8x4 geweldige brulbak
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 02:32
quote:
Op zondag 8 november 2009 02:24 schreef Sounddragon het volgende:
dit beter ?? dichter bij zo'n opoe Volvo kan ik niet

[ afbeelding ]

Oldskool Terberg 1850 8x4 geweldige brulbak
Die Terberg is wel gruwelijk vet! Die MAN trouwens ook Ik vind zo'n ouwe F2000 mooier dan een TG-A trouwens.

Nog mooier is een DAF 2600 maar dan gaan we terug naar klassiekers in plaats van hedendaags vervoer
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 02:36
We hadden 2 van die Terberg's, die andere is een 3 asser met een redelijk dikke kraan erop, die rijdt en werkt nog steeds bij de firma geloof ik.. de 4 asser is helaas weg
Klonkzondag 8 november 2009 @ 08:14
Wat is de wereld toch klein, blijkt gewoon dat een FOK!kertje mijn nieuwe bootje heeft vervoerd
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 11:42
Die van de laatste foto in het aluminium, is van de direkteur van een nederlands IT bedrijf.. en ik heb lekker als eerste in de jacuzzi op het bovendek gezeten



Echt supercool die bootjes; ik vind ze eigenlijk superstoer zo in het kale aluminium; echte kunstwerken van die lassers

Bartholomeuszondag 8 november 2009 @ 14:38
Zaterdag- & Vakantietuig meldt zich

Anderhalf jaar fulltime gereden, tegenwoordig alweer 3 jaar studie achter de rug en nog zeker 1 jaar te gaan. Maar in de weekenden en de schoolvakanties nog steeds niet achter het stuur vandaan te slaan Koel/vriestransport naar voornamelijk Benelux en Duitsland, af en toe wat Frankrijk, en bij uitzondering naar Spanje. Want daar ligt ook asfalt, daar hebben ze ook borden langs de weg, en daar is je rijbewijs ook geldig
We hebben voornamelijk Dafs, allemaal 95's/105's, een handje vol rare zweedse hokken (4-series met hoge en lage cabine, R-series met hoge cabines), een paar verdwaalde spaghettimacks uit een overname, en één eenzame Volvo FH12 van het vorige type. En dat alles in een mix van 43 trekkers met oplegger, en 11 motorwagens met schamelaanhangers.
En als zaterdagtuig stuur ik natuurlijk met alles dat wielen en een stuur heeft


Foto's zat, maar geen server om ze op te knallen. Iemand een ideetje?
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 14:43
tinypic?
Bartholomeuszondag 8 november 2009 @ 14:58
Ahja. Nou. Komptiedanhe?

Dagje combi-boeren:


Mijn auto toendertijd


Tussen kerst en oudjaar even op en neer naar Guadalajara, gewoon omdat het kan Overnachten bij Tolosa (noord Spanje) onderweg naar Guadalajara (naast Madrid):

De auto is niet klein, de bult is gewoon zo groot

Aangekomen bij de klant in Guadalajara (en check ook de zooi op de auto, die was schoon aan het begin van de rit )


En toen maar eens aan het infuus, er ging maar 740 liter in En we hebben maar 1 tank, aan de andere kant hangt het reservewiel


So much for now, ik heb nog geen foto's van de nieuwe trekkers en motorwagens, ook allemaal 105's
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 15:08
Leuke foto's! Hoewel ik internationaal transport ook leuk vond was het voor mij toch meer een enkele internationale rit en dan weer gewoon Nederland. Ik reed wel eens naar Portugal of ver in Duitsland, maar meerdere dagen onderweg zijn vond ik toch niks. Geef mij dan maar 1 lange rit in Nederland.
Bartholomeuszondag 8 november 2009 @ 15:13
quote:
Op zondag 8 november 2009 15:08 schreef Barcaconia het volgende:
Leuke foto's! Hoewel ik internationaal transport ook leuk vond was het voor mij toch meer een enkele internationale rit en dan weer gewoon Nederland. Ik reed wel eens naar Portugal of ver in Duitsland, maar meerdere dagen onderweg zijn vond ik toch niks. Geef mij dan maar 1 lange rit in Nederland.
Nou ik dus niet. Als ik ga, dan ook op zondagmiddag als een van de eersten, en voor de hele week. En dan moeten ze ook niet komen met "ja neem hem voor vannacht maar mee naar huis." Dan weet je namelijk zeker dat je er achterlijk vroeg weer uit kunt, en dan ga ik net zo lief alvast dat vrachtje laden en dan maar een lange nacht in de auto maken
Meestal begint het dan met een toertje naar zuid-duitsland, of het ruhrgebiet in en op zondagmiddag alvast de eerste paar lossen. Of richting Hamburg, Berlijn, noem het maar op. Het meest extreme wat dat betreft was wel een rit die begon in Hamburg, en aan het eind van de week eindigde in een of ander gat een eindje onder Parijs. En dan weer terug naar huis En met zo'n ritje Madrid ben je in je eentje ook een hele week onder de pannen
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 15:16
Klinkt wel als een leuke ritjes ja. Voor zulke ritten heb ik nooit de kans gehad. Ik moest altijd op 1 plaats leveren en leeg terug. Dan rijd je dus bijvoorbeeld naar Passau met een halfvolle oplegger en leeg terug. Ik vond dat altijd een beetje nutteloos werk
Bartholomeuszondag 8 november 2009 @ 15:24
quote:
Op zondag 8 november 2009 15:16 schreef Barcaconia het volgende:
Klinkt wel als een leuke ritjes ja. Voor zulke ritten heb ik nooit de kans gehad. Ik moest altijd op 1 plaats leveren en leeg terug. Dan rijd je dus bijvoorbeeld naar Passau met een halfvolle oplegger en leeg terug. Ik vond dat altijd een beetje nutteloos werk
Wij klappen het Ruhrgebiet in met 10 klanten als je pech hebt. Of Hamburg en omstreken met een stuk of 6 adressen, en dan voor 11 uur 's morgens aanmelden bij de Lidl in... nja, een uur rijden boven Hamburg richting Kiel Of 15 klanten aan de Belgische kust, van Knokke tot aan Duinkerke, en dan via Charleroi terug richting Brussel om leeg te komen Die ritten naar Spanje zijn wel altijd volle bakken, en op hetzelfde adres terugladen.
En wat we terugladen is heel divers, als het maar op pallets staat en geen ADR is, is het best. Gaat van levensmiddelen via slachtafval en recyclingmateriaal naar pleepapier Dat zijn dan meestal wel weer volle bakken, maar hej, da's ook wel eens relaxed

Maar het bedrijfsmotto is wel: Gang is alles
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 15:29
Ja, voor zo'n vervoerder heb ik ook wel eens nationaal gereden. Waarbij alles op pallets goed is. Mooi vond ik dat, daar zat echt schot in. Dat was 's ochtends om 3 uur vertrekken, 's middags om 3 uur weer thuis lossen, opnieuw laden en weer vertrekken tot 9 uur 's avonds.
Dat deed ik als vakantiewerk dus ik kwam als een rijk man terug naar school Meestal ook echt op het randje van mijn rijtijden. Dat werd behoorlijk zorgvuldig gepland.
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 15:35
lol


Lijkt wel of de wagen in de foto is geplakt
Sounddragonzondag 8 november 2009 @ 18:48
Genomen met een N0kia denk ik

Dat kilometers vreten in het buitenland lijkt me ook wel wat (voor een tijdje), maar absoluut niet meer met de huidige strakke regelgeving icm een digitacho... ech nie..
Alexxxxxzondag 8 november 2009 @ 19:12
quote:
Op zondag 8 november 2009 00:28 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Zoek je eigenlijk ook nog mooie USA foto's? Ik kom nog wel eens wat mooi en apart spul tegen met mijn werk hier.
Altijd.
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 23:18
Zeg Barca,

Zit jij aan de overkant van de plas dan? Zo ja, is er daar veel vraag naar chauffeurs? Mij lijkt het wel wat namelijk om daar wat te sturen
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 23:39
Zo lang je bereid bent voor een kutsalaris te werken is er genoeg werk.
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 23:39
Alles boven de ¤ 1500 netto is mooi

edit: $ 2250,-
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 23:42
Het is alleen niet makkelijk om hier als buitenlander aan de bak te komen. Eigen volk eerst in een tijd van veel werkloosheid zeg maar. Ze doen nogal moeilijk met visa uitgeven.
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 23:43
Neem aan dat er niet al teveel mensen zijn die bereid zijn om van de oost naar de westkust te sturen in een 18-wheeler. En dan ook nog eens de benodigde papieren ervoor hebben
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 23:44
Canada schijnt ook een leuke optie te zijn als vrachtwagenchauffeur
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 23:47
Je zou een grote voorsprong op de rest hebben als je zelf een trekker-oplegger hebt. Maar chauffeurs met papieren zijn er nu nog genoeg. Werkloosheid in de USA is er genoeg he.
Maar je kunt natuurlijk altijd proberen eens wat transportbedrijven aan te schrijven of die je een half jaartje willen hebben oid. Ik kan je zelfs nog wel een lijst geven van de grootste transportbedrijven in het land.
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 23:51
quote:
Op zondag 8 november 2009 23:47 schreef Barcaconia het volgende:
Ik kan je zelfs nog wel een lijst geven van de grootste transportbedrijven in het land.
Giev

Mijn engels is vloeibaar. In mijn vorige leven als adviseuse heb ik bij een amerikaans bedrijf gewerkt in NL. Daar was de voertaal engels en de conference calls ook
Barcaconiazondag 8 november 2009 @ 23:52
Ik zal het morgen op mijn werk even op een rijtje zetten. Daar hebben we databases vol met transportbedrijven. Ik ben de hele volgende week beperkt op internet dus misschien dat ik het 's avonds een keer kan PMen
druppelkutzondag 8 november 2009 @ 23:56
Dank zal groot zijn.

Voor nu trusten. Morgen gaat de wekker weer om half 6. 6 uur weer achter het stuur voor een ritje standplaats - Den Bosch - Zwolle - Den Bosch - standplaats
RealZeusmaandag 9 november 2009 @ 01:09
quote:
Op zondag 8 november 2009 23:39 schreef Barcaconia het volgende:
Zo lang je bereid bent voor een kutsalaris te werken is er genoeg werk.
Maar jullie hebben geen digitach

En natuurlijk bijpassende muziek:

Barcaconiamaandag 9 november 2009 @ 01:24
quote:
Op maandag 9 november 2009 01:09 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Maar jullie hebben geen digitach

En natuurlijk bijpassende muziek:

Niet eens een papieren tach Gewoon een logboek dat je in moet vullen.
Ik weet niet hoe het precies gaat. Ik werk hier niet als chauffeur.
Barcaconiamaandag 9 november 2009 @ 01:28
En natuurlijk de onvervalste Country muziek. Ik moest er nooit iets van hebben maar sinds ik hier ben vind ik het eigenlijk wel mooi. Er zijn radiozenders die alleen maar country draaien dus dat is best geinig. Zeker als je ritten van 2000km moet maken. Ik ben dan wel geen chauffeur hier maar kilometers maak ik met de auto genoeg voor mijn werk.

Bartholomeusmaandag 9 november 2009 @ 09:31
quote:
Op zondag 8 november 2009 15:35 schreef druppelkut het volgende:
lol

[ afbeelding ]
Lijkt wel of de wagen in de foto is geplakt
quote:
Op zondag 8 november 2009 18:48 schreef Sounddragon het volgende:
Genomen met een N0kia denk ik

Dat kilometers vreten in het buitenland lijkt me ook wel wat (voor een tijdje), maar absoluut niet meer met de huidige strakke regelgeving icm een digitacho... ech nie..
Lijkt ook zo, maar is niet zo Gemaakt met een simpel 3MP snapshot cameraatje van al een paar jaar oud. Net als de andere foto's overigens Op die eerste foto lijkt die aanhanger ook een heel raar kort geval, maar in werkelijkheid is die bak net zo lang als de bak op de motorwagen
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 08:52
Oef!

Net een klein beetje geluk gehad.
Kom Belgie uit rijden bij Neerpelt in de buurt. Verkeerscontrole in Belgie nog.

Mocht gelukkig doorrijden omdat de plekken waar vrachtwagens stonden allemaal bezet waren. De auto voor me moest wel stoppen. Hij had me net illegaal ingehaald

Weeg ook 60 ton ofzo.
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 15:03
quote:
Op donderdag 12 november 2009 08:52 schreef druppelkut het volgende:
Oef!

Net een klein beetje geluk gehad.
Kom Belgie uit rijden bij Neerpelt in de buurt. Verkeerscontrole in Belgie nog.

Mocht gelukkig doorrijden omdat de plekken waar vrachtwagens stonden allemaal bezet waren. De auto voor me moest wel stoppen. Hij had me net illegaal ingehaald

Weeg ook 60 ton ofzo.
Damagniedanmagnie

Dan heb je idd mazzel gehad.

Belgische politie

Stelletje sadomasochisten die geilen op macht.
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 15:48
quote:
Op donderdag 12 november 2009 08:52 schreef druppelkut het volgende:
Oef!

Net een klein beetje geluk gehad.
Kom Belgie uit rijden bij Neerpelt in de buurt. Verkeerscontrole in Belgie nog.

Mocht gelukkig doorrijden omdat de plekken waar vrachtwagens stonden allemaal bezet waren. De auto voor me moest wel stoppen. Hij had me net illegaal ingehaald

Weeg ook 60 ton ofzo.
Vrouwen die nie bang zijn

Een klein beetje geluk is denk ik best een hele boel geluk overigens. Maarliefst 20 ton te zwaar, zal me niks verbazen als ze daar gewoon de auto om in beslag nemen
Barcaconiadonderdag 12 november 2009 @ 16:01
Haha, dan heb je inderdaad geluk gehad. Belgische politie kun je meestal niet echt mee lachen.
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 16:21
Ach.
Laatst ¤ 50,- voor inhalen. Mocht blijkbaar niet
Dus dat valt best wel mee.

Oh, en in Belgie mg je 44 ton wegen
Barcaconiadonderdag 12 november 2009 @ 16:28
60 ton is toch behoorlijk veel meer dan 40 ton
Maarem, is inhalen maar 50 euro? Ik dacht altijd veel meer. Ik heb zelf daarvoor gelukkig nog nooit een bekeuring gehad.
Slechts 1 bekeuring met de vrachtwagen. Was op de Haarlemmerstraat in Amsterdam. Ik was daar met een bakwagen van 9000kg leeggewicht en een ton of 3/4 lading.
Kwam er een agent, bleek dat je daar maar 3500kg mag hebben omdat het binnenstad is
Gelukkig matste hij me door het leeggewicht op te schrijven en kreeg ik 180 euro boete en ging het niet naar de officier. Als ik gewogen moest worden ging het zeker wel via de officier.
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 16:34
Lol

3,5 ton maar in de binnenstad van Amsterdam?
Keertje op t Rembrandtplein gestaan met een trekker oplegger. Btw, kutpaaltjes daaro
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 16:34
quote:
Op donderdag 12 november 2009 16:21 schreef druppelkut het volgende:
Ach.
Laatst ¤ 50,- voor inhalen. Mocht blijkbaar niet
Dus dat valt best wel mee.

Oh, en in Belgie mg je 44 ton wegen
Ja die laatste 4 gaan het hem doen

*met pruillipje en puppy-oogjes*
Ja maar, meneer agent, 't zijn maar 16 tonnetjes te zwaar, zes-tien maar, mag dat echt niet voor een keertje? Ah toeeeeeeeeeeeeee?
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 16:38
quote:
Op donderdag 12 november 2009 16:34 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Ja die laatste 4 gaan het hem doen

*met pruillipje en puppy-oogjes*
Ja maar, meneer agent, 't zijn maar 16 tonnetjes te zwaar, zes-tien maar, mag dat echt niet voor een keertje? Ah toeeeeeeeeeeeeee?
Werkt wel die puppy-ogen
Zo ben ik een keer onder een boete voor 9 ton te zwaar uit gekomen.
Moest wel ff de containers wisselen. (motorwagen/aanhanger)
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 16:40
quote:
Op donderdag 12 november 2009 16:34 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Ja die laatste 4 gaan het hem doen

*met pruillipje en puppy-oogjes*
Ja maar, meneer agent, 't zijn maar 16 tonnetjes te zwaar, zes-tien maar, mag dat echt niet voor een keertje? Ah toeeeeeeeeeeeeee?
Toch denk ik wel dat het feit dat ze vrouw is scheelt. Zo zijn die agenten ook wel weer.

"Amai zulle, laten we haar maar niet een te hoge prent geven , misschien kunnen we ooit nog met haar poepen."

Barcaconiadonderdag 12 november 2009 @ 16:41
quote:
Op donderdag 12 november 2009 16:34 schreef druppelkut het volgende:
Lol

3,5 ton maar in de binnenstad van Amsterdam?
Keertje op t Rembrandtplein gestaan met een trekker oplegger. Btw, kutpaaltjes daaro
Ja, het kan ook 7.5 ton geweest zijn, daar ben ik nu eigenlijk niet meer zeker van. Mijn bekeuring was iig de hoogste schaal die hij in zijn boekje had staan. Gelukkig dat hij dus niet ging wegen.
En inderdaad kutpaaltjes. Ik heb er 1tje meegenomen toen
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 17:29
quote:
Op donderdag 12 november 2009 16:40 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Toch denk ik wel dat het feit dat ze vrouw is scheelt. Zo zijn die agenten ook wel weer.

"Amai zulle, laten we haar maar niet een te hoge prent geven , misschien kunnen we ooit nog met haar poepen."


Beetje dienstklopper heeft daar schijt aan hoor, die geilen niet op vrouwen maar slechts op hun machtspositie

Overigens, als we dan toch in de categorie 'dingen doen die eigenlijk niet mogen' zitten. Wat te denken van op zondag de hele dag door Duitsland strepen met een volle vracht diepvries? Van een Sonntagsfahrverbotausnahmegenehmigung (jaja, mooie voor scrabble ) hebben wij uiteraard nog nooit gehoord, en van rustig aan doen ook niet
Of de nachtrust maken op de Belgisch/Franse grensovergang. Halverwege de nacht (en dus zonder schijf) het ding aantrappen naar Neuville (5km over de grens, de oprit begin meteen na de grensovergang al). Midden in de nacht en midden in je nachtrust de boel eruit laten trekken. Vrolijk nog weer terughobbelen naar de grensovergang. Daar dan alsof je neus bloedt je nachtrust volmaken. En de andere dag doodvrolijk weer verder tuffen vanaf de oude km-stand En geen mens die die 10km vind, want dat is precies 1 zigzagje
ShizzleMyDizzledonderdag 12 november 2009 @ 18:24
Toevallig nog chauffeurs hier die een 2-jarige werk / leer opleiding hebben gevolgd via VTL en het ROC? Of ken je mensen die dit hebben gedaan? Ben wel benieuwd naar ervaringen hier mee. Heb al een brochure aangevraagd. Ook vraag ik me af of zo'n opleiding ook in een jaar kan of zelfs korter (2 jaar vind ik vrij lang om chauffeur te worden eigenlijk), alhoewel ik dit beter aan VTL kan vragen

(Even in het kort: wil chauffeur worden. Uitzendbureau wil opleiding niet betalen. Huidig bedrijf wil opleiding niet betalen. Wil eigenlijk niet weg bij dit bedrijf. Misschien dat ik het uit eigen zak ga betalen helemaal, maar zo'n werkend leren opleiding lijkt me ook wel wat, allleen vind ik het dan echt jammer dat ik weg moet bij mijn huidige bedrijf).
blupdonderdag 12 november 2009 @ 19:46
Mijn opleiding was pak en beet 2000,- euro. Ik was met alles binnen 3 weken klaar, alle 3 de theorie in anderhalve week en een anderhalve week gelest. Je rijdt gelijk groot, dus niet in een of ander LF'je zoals bij sommige scholen 't geval is. Ik reed daar in een MAN TGA 18-440 (Stapel/Splitterbak)

't was bij E&R, ben er erg over te spreken. Ik raad je écht aan om theorielessen te nemen en het niet op eigen houtje te gaan leren.

[ Bericht 20% gewijzigd door blup op 12-11-2009 19:53:06 ]
ShizzleMyDizzledonderdag 12 november 2009 @ 19:49
quote:
Op donderdag 12 november 2009 19:46 schreef blup het volgende:
Mijn opleiding was pak en beet 2000,- euro. Ik was met alles binnen 3 weken klaar, alle 3 de theorie in anderhalve week en een anderhalve week gelest.

't was bij E&R, ben er erg over te spreken. Ik raad je écht aan om theorielessen te nemen en het niet op eigen houtje te gaan leren.
Ben ook al aan het kijken via een andere verkeersschool (Blom, in regio Tilburg).

Hier heb je een spoedopleiding theorie 1100 euro en spoedopleiding praktijk 1500 euro. Dit is met vakbekwaamheid.
Heb die rijschool al een mail gestuurd met een rits vragen.

Het word of die rijschool of een 2 jaar opleiding, alhoewel ik het liever in korte tijd haal.

(Dit is trouwens wel enkel vrachtauto, dus zonder aanhanger / oplegger (die ik ook niet nodig heb)
blupdonderdag 12 november 2009 @ 19:55
quote:
Op donderdag 12 november 2009 19:49 schreef ShizzleMyDizzle het volgende:

[..]

(Dit is trouwens wel enkel vrachtauto, dus zonder aanhanger / oplegger (die ik ook niet nodig heb)
Je moet sowieso eerst C halen voor je voor C-E kan gaan.. Ik zie wel dat Blom in Iveco's rijdt.. Je leert gelijk met troep om te gaan..
ShizzleMyDizzledonderdag 12 november 2009 @ 20:03
quote:
Op donderdag 12 november 2009 19:55 schreef blup het volgende:

[..]

Je moet sowieso eerst C halen voor je voor C-E kan gaan.. Ik zie wel dat Blom in Iveco's rijdt.. Je leert gelijk met troep om te gaan..
Ook Scania's



(Heb dus nog nooit vrachtwagen gereden, maar vind Scania's verreweg de mooiste )
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 20:06
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:03 schreef ShizzleMyDizzle het volgende:

[..]

Ook Scania's



(Heb dus nog nooit vrachtwagen gereden, maar vind Scania's verreweg de mooiste )
Tot je je rijbewijs hebt en ontdekt dat Volvo's lekkerder rijden.

Ik vond Daf ook altijd de mooiste, tot ik ze ging besturen.
ShizzleMyDizzledonderdag 12 november 2009 @ 20:09
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:06 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Tot je je rijbewijs hebt en ontdekt dat Volvo's lekkerder rijden.

Ik vond Daf ook altijd de mooiste, tot ik ze ging besturen.
Ik rijd al regelmatig (vanuit het werk) mee in Scania, Daf en in MB.
Uit deze drie vind ik de Scania het mooiste, en de Daf het comfortabelste. Mercedes vind ik niet veel aan.
Volvo's vind ik ook vrij mooie bakken ja. MAN is ook wel tof om te zien. Iveco heb ik geen mening over. Maarja, heb dus nog nooit in een Volvo, MAN of Iveco gezeten.

Oja, af en toe zie ik weleens Renaults rijden. TERING, wat zijn die lelijk
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 20:21
ShizzleMyDizzle: je moet eens bij je huidige bedrijf aankaarten dat ze jouw rijbewijs tot 90% gesubsidieerd kunnen krijgen als ze het goed aanpakken. Daar is een fonds voor, ik ben de naam even kwijt. Iets met SOOP ofzo? Hoe dan ook, uiteindelijk kost het ze (relatief) geen klap. Eventueel zou je ook nog kunnen voorstellen om die laatste 10% dan zelf te betalen. Jij je rijbewijs, hun geen kosten, en wel een chauffeur erbij die ze al kennen

Overigens vallen de nieuwe iveco's mee ten opzichte van de oudere types. En trekken doen ze als een malle. Verder is het plastic, maarja, wat verwacht je ook van een italiaan Het kost dan ook nie veul En wat betreft voorkeur voor een merk: iedere gek z'n gebrek, en aan smaak valt niet te twisten. Doe mij maar een Daf, en als goede tweede een Volvo. Dan een eind niks, dan op de gedeelde laatste plaats MB, Iveco en Scania (vooral om de vering, de slechte ruimteindeling in de cabine, de belabberd schakelende automaten, en de krakende motorwagenchassis in de bochten). Met MAN heb ik geen ervaring, dus daar doe ik geen uitspraken over. Lijkt me een prima wagen overigens

Maar heej, als jij zo graag een Scania wil, be my guest
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 20:28
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:21 schreef Bartholomeus het volgende:
ShizzleMyDizzle: je moet eens bij je huidige bedrijf aankaarten dat ze jouw rijbewijs tot 90% gesubsidieerd kunnen krijgen als ze het goed aanpakken. Daar is een fonds voor, ik ben de naam even kwijt. Iets met SOOP ofzo? Hoe dan ook, uiteindelijk kost het ze (relatief) geen klap. Eventueel zou je ook nog kunnen voorstellen om die laatste 10% dan zelf te betalen. Jij je rijbewijs, hun geen kosten, en wel een chauffeur erbij die ze al kennen

Overigens vallen de nieuwe iveco's mee ten opzichte van de oudere types. En trekken doen ze als een malle. Verder is het plastic, maarja, wat verwacht je ook van een italiaan Het kost dan ook nie veul En wat betreft voorkeur voor een merk: iedere gek z'n gebrek, en aan smaak valt niet te twisten. Doe mij maar een Daf, en als goede tweede een Volvo. Dan een eind niks, dan op de gedeelde laatste plaats MB, Iveco en Scania (vooral om de vering, de slechte ruimteindeling in de cabine, de belabberd schakelende automaten, en de krakende motorwagenchassis in de bochten). Met MAN heb ik geen ervaring, dus daar doe ik geen uitspraken over. Lijkt me een prima wagen overigens

Maar heej, als jij zo graag een Scania wil, be my guest
Scania schakelt beter dan Daf
ShizzleMyDizzledonderdag 12 november 2009 @ 20:31
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:21 schreef Bartholomeus het volgende:
ShizzleMyDizzle: je moet eens bij je huidige bedrijf aankaarten dat ze jouw rijbewijs tot 90% gesubsidieerd kunnen krijgen als ze het goed aanpakken. Daar is een fonds voor, ik ben de naam even kwijt. Iets met SOOP ofzo? Hoe dan ook, uiteindelijk kost het ze (relatief) geen klap. Eventueel zou je ook nog kunnen voorstellen om die laatste 10% dan zelf te betalen. Jij je rijbewijs, hun geen kosten, en wel een chauffeur erbij die ze al kennen

Mijn bedrijf is onderdeel van de gemeente en de directeur is er nogal happig op.
Ons pa werkt er ook en die zit in de OC en die heeft dit al aangekaart, alleen niet dat het tot 90% subsidie voor is. Ik denk trouwens dat je STOOF bedoelt? Of SOOB dat denk ik eerder.
Zal eens bekijken of dit zo is, en anders nog geen nood. Die 2500 heb ik binnen een paar maanden wel rond en ik kan dan toch ook nog geld terug krijgen van de belasting?
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 20:35
Als automaat zou ik gaan voor een Volvo. Beste bak ooit
Maar ik ben bevooroordeeld. Doe mij toch maar een schakelbak. En dan wel eentje van een MAN. Wat heerlijk schakelen is dat zonder te koppelen

oh ja, net thuis. Vanochtend om 6 uur al begonnen


Edit: rijbewijs halen is belastingaftrekbaar.
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 20:38
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:35 schreef druppelkut het volgende:
Als automaat zou ik gaan voor een Volvo. Beste bak ooit


Ik moet straks weer met een Daf automaat.

Bij een simpele brugopgang in de N3 bij Papendrecht gaat dat ding al een versnelling terug. En dat met een paar ton stukgoed

En afgelopen dinsdag schakelde het ding toen ik vol een put uitreed. Van de 2 naar de 4.

Dat ging dus niet dus stond ik weer stil, scheldend en wel.
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 20:41
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:38 schreef RealZeus het volgende:

[..]



Ik moet straks weer met een Daf automaat.

Bij een simpele brugopgang in de N3 bij Papendrecht gaat dat ding al een versnelling terug. En dat met een paar ton stukgoed

En afgelopen dinsdag schakelde het ding toen ik vol een put uitreed. Van de 2 naar de 4.

Dat ging dus niet dus stond ik weer stil, scheldend en wel.
fijn hè die dafjes
rijden er ook een paar van bij ons. chauffeurs schelden alleen maar op die rommel omdat ze zo traag zijn.
510 pk, leeg, en er dan uitgetrokken worden door een geladen ouwe frikandel
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 20:43
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:41 schreef druppelkut het volgende:

[..]

fijn hè die dafjes
rijden er ook een paar van bij ons. chauffeurs schelden alleen maar op die rommel omdat ze zo traag zijn.
510 pk, leeg, en er dan uitgetrokken worden door een geladen ouwe frikandel
Ik mag het vanavond met 200 pk minder doen. Maar ik moet zeggen dat de handgeschakelde 105.460 die ik laatst bij me had wel als de brandweer ging.
Alexxxxxdonderdag 12 november 2009 @ 20:44
FTF
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 20:48
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:43 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ik mag het vanavond met 200 pk minder doen. Maar ik moet zeggen dat de handgeschakelde 105.460 die ik laatst bij me had wel als de brandweer ging.
Handgeschakel zijn die dingen supersnel.
De 105-460 (?) die we hebben gaat als een dolle.

Geeft trouwens wel leuke blikken van andere chauffeurs: "hoe kan dat ding mij eruit boeken? Ik heb 500+ pk's en ben leeg!"

Maar ja, die heeft dan ook 560 pk op de trekas. Is namelijk opnieuw afgesteld door Bosch.
RealZeusdonderdag 12 november 2009 @ 20:50
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:48 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Handgeschakel zijn die dingen supersnel.
De 105-460 (?) die we hebben gaat als een dolle.

Maar ja, die heeft dan ook 560 pk op de trekas. Is namelijk opnieuw afgesteld door Bosch.
Ik weet niet of die van ons gechipt zijn eigenlijk. Meestal rijdt ik met de binnenlandauto's. Daf CF, Volvo FM en een enkele Scania.
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 21:51
Het schakelen bij het uitrijden van de put doen alle automaten hoor, kwestie van het ding ff in manual zetten of wat minder lomp gas geven Bovendien ben je met een handbak altijd sneller dan met een automaat, simpelweg omdat je als mens sneller kunt beslissen, beter kunt timen, en vooruit kunt denken. Qua automaat is Volvo inderdaad de beste trouwens, maar ik heb geen enkel probleem met de ZF bakken die onder Daf, MAN en Iveco hangen. Een 310 die met een paar ton stukgoed terugschakelt op een hellinkje kan gewoon luigereden zijn. Laat me raden, BN- kenteken? Die serie is niet alles namelijk. Maarja, de Scania opticruises van die periode zijn ook stuk voor stuk gammel
Overigens sturen ook de R-series die wij hebben me structureel in de verkeerde versnelling over de rotonde, trekken ze véél te ver door in de lagere versnellingen (zelfs als je rustig gas geeft, het stomme hok schakelt gewoonweg niet eerder), verschakelen ze zich in snel wisselende gebieden (zoals in de bergen in zuid-west duitsland -> bult af, dan bult op, en dan bovenop de bult scherp de bocht om == 3 keer een poging tot schakelen en daarna afslaan. Ja afslaan ) en bovendien kunnen ze in de bergen sowieso het schakelmoment niet fatsoenlijk timen. Als je hem in het bergprogramma zet (je moet wel, anders schakelt ie weer veel te vroeg) trekt ie ook weer stomweg door tot 2000 toeren om daarna, ongeacht de stand van de tandwielen, gewoon te schakelen. De eerste keer dat me dat gebeurde schrok ik me wild, ik dacht écht dat de versnellingsbak in z'n geheel op straat was gesodemieterd, zoveel lawaai maakte dat
Overigens zijn de handbakken van Daf en MAN ook dezelfden, allebei van ZF. Het enige verschil is de vinding van MAN met het koppelen middels het knopje. Schijnt erg goed te werken, veel goede verhalen over gehoord. Trouwens Druppelkut: wat moeten jullie met containers überhaupt met een automaat? Gas geven om toeren te maken voor de PTO voor het optrekken van een container en tegelijk iets achteruit laten hobbelen (ik noem maar een dwarsstraat) is er niet bij, hij zou vol gas achteruit klappen Met kiepers is het ook niks waard. Met zulk werk moet je gewoon lekker een handbak kiezen, is veel geschikter
Bij ons zit alles tussen de 380 en 420pk, waarbij alleen 2 R-serie motorwagens (zie foto) die 420ers zijn. De rest van de scania's moet het met 380pk stellen, de 95's vanzelf ook, en de 105's zijn 410's. En met het werk dat wij doen is een automaat ondanks de nadelen (schakelen bij het uitrijden van de put bijvoorbeeld) toch een geschenk uit de hemel. Als je met 6 klanten kris kras dwars door Hamburg (voor de Sankt Pauli langs enzo) crosst is het i-de-aal dat je alleen maar gas hoeft te geven En op de cruise control de bergen in is ook überrelaxed
Overigens zit onder de huidige R-serie nog steeds dezelfde achteras als al onder de 2-serie zat, nog steeds met maar 2 luchtbalgen en nog altijd even belabberd. Hooguit is de achterasreductie aangepast, allicht zelfs, maar dat verandert niks aan het veergedrag. Niet voor niks ook dat Scania als sinds jaar en dag de cabine op luchtveren zet. Ze moeten toch iets om zo'n achteras te compenseren Geen idee of de 4-balgs vering met de facelift van de R-serie nu eindelijk standaard geworden is overigens.
En alle Scania motorwagens die wij hebben, zowel 4- als R-serie, kraken en knarsen als je de bocht door gaat met de sleepas aan de grond. Komt gewoon door het torderen van het chassis, schijnt normaal te zijn
Nee, ook een Daf heeft nadelen, en ook een Scania heeft best goede punten, maar alles bij elkaar heb ik toch echt liever een Daf, en wel met automaat. Althans, voor het werk dat wij ermee doen. Als ik met containers zou rijden zou ik ook liever een handbak hebben
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 21:57
quote:
Op donderdag 12 november 2009 20:44 schreef Alexxxxx het volgende:
FTF
Jantje?
- Ja Pietje?
Hoor jij ook iets fluiten in de verte?
- Ja Pietje, het is een NSU!
Volgens mij is het een straaljager!
(samen) OH NEE, HET IS EEN FTF!

Monsters waren het, jammer dat Floor er mee gestopt is
blupdonderdag 12 november 2009 @ 21:59
Ik rij zelf DAF, eentje bij ons heeft een vertiefte bak die plots aangrijpt en met een flinke schok wegrijdt, de andere is perfect!
Bartholomeusdonderdag 12 november 2009 @ 22:01
quote:
Op donderdag 12 november 2009 21:59 schreef blup het volgende:
Ik rij zelf DAF, eentje bij ons heeft een vertiefte bak die plots aangrijpt en met een flinke schok wegrijdt, de andere is perfect!
Ik wil overigens de eerste zijn om toe te geven dat de afstelling en handelbaarheid daarvan door de jaren heen sterk verbeterd is, en dat het bij de eerste serie (dus die BN- kentekens) wel wat liefde en geduld vergt voor je er handig mee bent en dus netjes mee kunt rijden. En dat zou eigenlijk niet nodig moeten zijn
druppelkutdonderdag 12 november 2009 @ 22:05
quote:
Trouwens Druppelkut: wat moeten jullie met containers überhaupt met een automaat? Gas geven om toeren te maken voor de PTO voor het optrekken van een container en tegelijk iets achteruit laten hobbelen (ik noem maar een dwarsstraat) is er niet bij, hij zou vol gas achteruit klappen Met kiepers is het ook niks waard. Met zulk werk moet je gewoon lekker een handbak kiezen, is veel geschikter
Wij hebben een aantal verschillende typen auto's rondrijden.
Maar met name handgeschakelde combi's.
Ook hebben we 4 trekker-opleggers. 2 MAN's en 2 DAF's.
En die Daf's hebben een automaat. De rest is allemaal handgeschakeld. En dat koppelingsknopje op de pook is

Wat dat containerwerk met een automaat: Dat gaat best. Bij mijn vorige werkgever heb ik een CF 85-380 automaat gehad. Haakarmsysteem. Gewoon neutraal zetten en de wagen kruipt vanzelf onder de container
En gasgeven voor de PTO? Gewoon cruisecontrol aanzetten. Meteen 1100 toeren
blupdonderdag 12 november 2009 @ 23:07
quote:
Op donderdag 12 november 2009 22:01 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Ik wil overigens de eerste zijn om toe te geven dat de afstelling en handelbaarheid daarvan door de jaren heen sterk verbeterd is, en dat het bij de eerste serie (dus die BN- kentekens) wel wat liefde en geduld vergt voor je er handig mee bent en dus netjes mee kunt rijden. En dat zou eigenlijk niet nodig moeten zijn
haha, typisch, de schokkeraar is een BN'er ja, de fijne is een BT.
Bij de schok-DAF zit de schakelaar gelijk rechts van je, bij de BT zittie op het dashboard. Ik heb ook ooit op een Iveco gezeten die ook extreem schokte.. Vind 't maar gevaarlijk, vooral met aandokken knal je soms behoorlijk hard op het dok.
Bartholomeusvrijdag 13 november 2009 @ 09:50
quote:
Op donderdag 12 november 2009 23:07 schreef blup het volgende:

[..]

haha, typisch, de schokkeraar is een BN'er ja, de fijne is een BT.
Bij de schok-DAF zit de schakelaar gelijk rechts van je, bij de BT zittie op het dashboard. Ik heb ook ooit op een Iveco gezeten die ook extreem schokte.. Vind 't maar gevaarlijk, vooral met aandokken knal je soms behoorlijk hard op het dok.
Ook met die auto kan het prima, je hebt alleen iets meer geduld nodig, die bakken 'denken' even voor ze wat gaan doen. Resultaat: je verliest je geduld, hebt zoiets van 'goddomme, ga nou es wat dóen', je trapt het gas dieper in, en hop, daar ga je
blupvrijdag 13 november 2009 @ 10:02
quote:
Op vrijdag 13 november 2009 09:50 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Ook met die auto kan het prima, je hebt alleen iets meer geduld nodig, die bakken 'denken' even voor ze wat gaan doen. Resultaat: je verliest je geduld, hebt zoiets van 'goddomme, ga nou es wat dóen', je trapt het gas dieper in, en hop, daar ga je
True, maar de BT'er doet het altijd rustig.
Ridocarvrijdag 13 november 2009 @ 11:06
*meldt.
Nachtchauffeur. Met een MAN F2000, trekker-oplegger. BH-kenteken.

Voornamelijk groenten naar distributiecentra van AH. 6 nachten per week. Zondagavond beginnen, zaterdagochtend weekend.
druppelkutvrijdag 13 november 2009 @ 12:21
Hoorde net op t nieuws dat de crisis in NL officieel voorbij is.

Maar niet bij ons. Ze hebben net 5 chauffeurs vervroegd met weekend gestuurd. Er valt niks meer te rijden

Gelukkig kan ik nog een paar uur vooruit.
Barcaconiavrijdag 13 november 2009 @ 13:13
quote:
Op donderdag 12 november 2009 22:05 schreef druppelkut het volgende:
En dat koppelingsknopje op de pook is
Inderdaad! Heerlijk voor binnenlandritten, maar gebruik het niet in de bergen!
Ik heb laatst een tijdje met een MAN monteur staan buurten en die klaagde over al die koppelingen die hij moest vervangen van schakelbakken.
Nou was ik laatst met een TGA-360 in de bergen. Als je met dat knopje schakelt krijg je dus ook zo'n klap waarbij je denkt dat de hele bak en koppeling op straat ligt Geen aanrader.

Ik stuur je trouwens dadelijk nog even een PM over de US-werkgevers.
Barcaconiavrijdag 13 november 2009 @ 13:14
quote:
Op vrijdag 13 november 2009 11:06 schreef Ridocar het volgende:
*meldt.
Nachtchauffeur. Met een MAN F2000, trekker-oplegger. BH-kenteken.

Voornamelijk groenten naar distributiecentra van AH. 6 nachten per week. Zondagavond beginnen, zaterdagochtend weekend.
Alleen AH of doe je ook andere supermarkten? Een F2000 is trouwens wel gaaf!
RealZeusvrijdag 13 november 2009 @ 15:02
quote:
Op donderdag 12 november 2009 22:01 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Ik wil overigens de eerste zijn om toe te geven dat de afstelling en handelbaarheid daarvan door de jaren heen sterk verbeterd is, en dat het bij de eerste serie (dus die BN- kentekens) wel wat liefde en geduld vergt voor je er handig mee bent en dus netjes mee kunt rijden. En dat zou eigenlijk niet nodig moeten zijn
Ik kan je melden dat bij ons de BP-serie er nogal last van heeft. En onze Volvo's schakelen nooit als je de put uit rijdt. Onze Scania R's schakelen ook prima. Alleen die Dafs en Mercedessen schakelen echt om te
Ridocarvrijdag 13 november 2009 @ 17:06
quote:
Op vrijdag 13 november 2009 13:14 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Alleen AH of doe je ook andere supermarkten? Een F2000 is trouwens wel gaaf!
Alleen AH. Op dit moment vaak naar DC Pijnacker.
quote:
Op vrijdag 13 november 2009 12:21 schreef druppelkut het volgende:
Hoorde net op t nieuws dat de crisis in NL officieel voorbij is.

Maar niet bij ons. Ze hebben net 5 chauffeurs vervroegd met weekend gestuurd. Er valt niks meer te rijden

Gelukkig kan ik nog een paar uur vooruit.
Ook hier niets van te merken. D'r staan nog altijd auto's niks te doen op de werf. Normaal gesproken rijdt alles.
druppelkutzaterdag 14 november 2009 @ 13:14
Zo, vandaag ff mijn autootje laten poetsen.
Hij ziet er weer prima uit al zeg ik 't zelf



Oh, en ik heb een nieuw stickertje laten maken voor op de turkenvanger:

RealZeuszaterdag 14 november 2009 @ 15:39
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 13:14 schreef druppelkut het volgende:
Zo, vandaag ff mijn autootje laten poetsen.
Hij ziet er weer prima uit al zeg ik 't zelf

[ afbeelding ]

Oh, en ik heb een nieuw stickertje laten maken voor op de turkenvanger:
[ afbeelding ]
Turkenvanger ook.
druppelkutzaterdag 14 november 2009 @ 15:53
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 15:39 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Turkenvanger ook.
Wat moet ik dan zeggen?
Hier in NL lopen namelijk erg weinig stieren los rond. Meer turken
Alexxxxxzaterdag 14 november 2009 @ 15:55
"roo-bar"

!
Barcaconiazaterdag 14 november 2009 @ 16:25
Ik vind Turkenvanger wel geinig, maar ladyshave is ook goed
druppelkutzaterdag 14 november 2009 @ 16:33
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 16:25 schreef Barcaconia het volgende:
maar ladyshave is ook goed
Ik heb meteen 2 stickertjes laten maken met Ladyshave.
Er zit er nu ook 1 op de achterkant van de aanhanger
Barcaconiazaterdag 14 november 2009 @ 16:38
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 16:33 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ik heb meteen 2 stickertjes laten maken met Ladyshave.
Er zit er nu ook 1 op de achterkant van de aanhanger
Heb je niet zo'n mooie spreuk bovenop de zijkant van de cabine?
"My truck is my life"
"Big Beauty"
"The Judge"
Of zoiets
Alexxxxxzaterdag 14 november 2009 @ 16:41
"It ein fan elke reis is it paad werom"
druppelkutzaterdag 14 november 2009 @ 16:45
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 16:38 schreef Barcaconia het volgende:
Heb je niet zo'n mooie spreuk bovenop de zijkant van de cabine?
"My truck is my life"
"Big Beauty"
"The Judge"
Of zoiets
Zie jij iets staan?
Ik niet namelijk. Had ik wel graag gewild maar dat mocht niet meer.
Er werden teveel stickers geplakt op de cabine's door een aantal chauffeurs bij ons. Allemaal op kosten van de baas uiteraard. En die werd een beetje gek toen hij uiteindelijk de prijzen ervan onder ogen kreeg
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 16:41 schreef Alexxxxx het volgende:
"It ein fan elke reis is it paad werom"
En in 't nederlands?
Barcaconiazaterdag 14 november 2009 @ 16:49
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 16:45 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Zie jij iets staan?
Ik niet namelijk. Had ik wel graag gewild maar dat mocht niet meer.
Er werden teveel stickers geplakt op de cabine's door een aantal chauffeurs bij ons. Allemaal op kosten van de baas uiteraard. En die werd een beetje gek toen hij uiteindelijk de prijzen ervan onder ogen kreeg
[..]

En in 't nederlands?
Nee, ik zie niks staan. Ik kan me voorstellen dat de baas daar niet zo blij mee is Wij mochten alles plakken wat we wilden maar wel op eigen kosten en zelf verwijderen als je weer weg gaat. Ik vond vooral die "My other trailer is a Tabbert" stickers mooi
Alexxxxxzaterdag 14 november 2009 @ 16:54
quote:
Op zaterdag 14 november 2009 16:45 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Zie jij iets staan?
Ik niet namelijk. Had ik wel graag gewild maar dat mocht niet meer.
Er werden teveel stickers geplakt op de cabine's door een aantal chauffeurs bij ons. Allemaal op kosten van de baas uiteraard. En die werd een beetje gek toen hij uiteindelijk de prijzen ervan onder ogen kreeg
[..]

En in 't nederlands?
Het eind van elke reis is de terugweg.

Ik wil een sticker van een bezem op de beide zijkanten van mn auto, maar dat is prijzig dus?
blupzaterdag 14 november 2009 @ 20:02
Hoe zit dat met de kosten van die bigass verstralers? Heeft je baas die ook betaald? Die moeten ook bij ons op de daf komen .



Zoiets dus.. behalve die oerlelijke spatlappen .
Barcaconiazaterdag 14 november 2009 @ 20:03
Ik denk dat die bij het werk horen? Het zal wel eens donker zijn als je achter een bedrijfspand om 6 uur 's ochtends een container op moet halen denk ik. Er zullen ook wel werklampen achterop de cabine zitten?
druppelkutzaterdag 14 november 2009 @ 20:31
Alles wat er op/in die auto zit is door de baas betaald

8 verstralers à ¤ 150,- p/s
1 turkenvanger à ¤ 3500,-
1 audio/video installatie (dolby surround) à ¤ 4500,- (menig discotheek kan jaloers zijn)
1 TGV
4 luchthoorns
1 turkse fluit
5 werklampen (4 achter en 1 in de treeplank passagierszijde)

Alles zit erop/erin 'omdat het kan'

oh ja, vandaag ook een nieuwe 27mc antenne gekregen omdat die van mij 'ruk' is


edit: die verstralers zijn onnodig voor 't werk. maar wel nodig 'omdat 't kan'
dekkereddinsdag 17 november 2009 @ 13:52
leuke autotjes hier
Barcaconiadinsdag 17 november 2009 @ 13:57


Ik vind dit altijd mooi spul! Dit kwam ik van de week tegen op de snelweg. Blade trailers zijn altijd heel apart om te zien wat voor soort rare sturing de fabrikant verzonnen heeft op zo'n ding
Sorry voor de kutfoto, tegen de avond vanuit een rijdende auto door een vies raam gemaakt
Ridocardinsdag 17 november 2009 @ 15:20
quote:
Op dinsdag 17 november 2009 13:57 schreef Barcaconia het volgende:
[ afbeelding ]

Ik vind dit altijd mooi spul! Dit kwam ik van de week tegen op de snelweg. Blade trailers zijn altijd heel apart om te zien wat voor soort rare sturing de fabrikant verzonnen heeft op zo'n ding
Sorry voor de kutfoto, tegen de avond vanuit een rijdende auto door een vies raam gemaakt
Foto ziet er wel goed uit, hoor.

Die kom ik erg vaak tegen, op de parking van Wouwse Tol (bij Bergen op Zoom, richting Vlissingen, A58) Daar vertrekken ze vaak 's nachts richting Zeeland. Waarschijnlijk vanwege die kutbocht verderop.

Check die jukken, speciaal voor die wieken gemaakt, volgens mij.
Barcaconiadinsdag 17 november 2009 @ 15:23
quote:
Op dinsdag 17 november 2009 15:20 schreef Ridocar het volgende:

[..]

Foto ziet er wel goed uit, hoor.

Die kom ik erg vaak tegen, op de parking van Wouwse Tol (bij Bergen op Zoom, richting Vlissingen, A58) Daar vertrekken ze vaak 's nachts richting Zeeland. Waarschijnlijk vanwege die kutbocht verderop.

Check die jukken, speciaal voor die wieken gemaakt, volgens mij.
Deze hele trailer is gemaakt speciaal voor windmolen vleugels. Hier wordt in principe niets anders mee vervoerd. Deze foto heb ik gemaakt op de US-90 vlak voor Sioux Falls, South Dakota.
druppelkutdinsdag 17 november 2009 @ 15:27
Geen gewicht, alleen een enorme lengte.
Gaaf!
Barcaconiadinsdag 17 november 2009 @ 15:34
Ja, die dingen waren langer dan het op de foto lijkt. Naderhand in Walcott, Iowa stonden ze (4 stuks) naast elkaar bij een truckstop. Daar heb ik ook nog foto's van maar die heb ik thuis liggen, ik ben nu op mijn werk. Ik ben er even langs gelopen maar ze zijn echt gigantisch groot.
Bartholomeusdinsdag 17 november 2009 @ 20:30
Barca: hoezo rare sturing dan? Doen ze dat daar werkelijk zoveel anders dan wij hier?

Hoewel... Waarom hebben die eigenlijk stuurassen, je hoeft aan de andere kant van de plas toch alleen maar rechtdoor?
Sounddragondinsdag 17 november 2009 @ 21:40
Hahaha, ja maar die éne hoek zie ze dan om moeten is dan wel meteen een vet probleem met 35 meter wiek achter je en en truck ervoor met een draaicirkel van de ms. Karel Doorman
Zó speciaal is het allemaal niet trouwens, het is een redelijk doorsnee triple schuifsemi, met een as minder achter, omdat er tóch niks op ligt.. als het écht lange shit is, dan ligt er een stukje roller onder de achterkant met een aparte stuurman, of stuurt een van de begeleiders de achterset..
Barcaconiadinsdag 17 november 2009 @ 21:43
Die achterassen zijn 2 losse assen op een draaikrans. Met een stang verbonden naar elkaar en 2 hydraulische stuurcilinders die op de achterste draaikrans zitten. Die moet je handmatig in positie zetten met een aggregaat en hydropomp in een bedieningskast achter. Dan kun je de bocht insturen, eventueel bijsturen en dan moet je ze handmatig weer uitlijnen, vergrendelen en kun je weer verder rijden.

Ze rijden in een colonne van 4 (raar getal ) met 2 busjes erbij. Die gasten in dat busje moeten dus elke bocht meelopen om alle 4 die dingen even door een bocht te sturen en daarna weer uit te lijnen

@Sounddragon,

Het is inderdaad niet zo speciaal, maar wel geinig spul. Blade trailers die ze in Europa gebruiken zijn wel 300x moderner trouwens.
Bartholomeusdinsdag 17 november 2009 @ 22:27
quote:
Op dinsdag 17 november 2009 21:43 schreef Barcaconia het volgende:
Die achterassen zijn 2 losse assen op een draaikrans. Met een stang verbonden naar elkaar en 2 hydraulische stuurcilinders die op de achterste draaikrans zitten. Die moet je handmatig in positie zetten met een aggregaat en hydropomp in een bedieningskast achter. Dan kun je de bocht insturen, eventueel bijsturen en dan moet je ze handmatig weer uitlijnen, vergrendelen en kun je weer verder rijden.

Ze rijden in een colonne van 4 (raar getal ) met 2 busjes erbij. Die gasten in dat busje moeten dus elke bocht meelopen om alle 4 die dingen even door een bocht te sturen en daarna weer uit te lijnen

@Sounddragon,

Het is inderdaad niet zo speciaal, maar wel geinig spul. Blade trailers die ze in Europa gebruiken zijn wel 300x moderner trouwens.
Die Bladerunners van Nooteboom doen geloof ik 56 meter max uitgeschoven, en volledig gestuurd. Dat wil zeggen, in de bocht draaien ze van eigens mee, en eventueel met de afstandsbediening vanuit de cabine bijstuurbaar. Stelletje rare ami's... waarom lopen die lui in de ontwikkeling van het transportmaterieel zo ontzettend achter? Wat betreft personenwagens zijn ze ons lange tijd decennia voor geweest
Sounddragonwoensdag 18 november 2009 @ 12:05
Omdat de Ami systemen niet zo ingewikkeld zijn, blijven ze ook wat langer funktioneren, en kunnen ze ook betrekkelijk eenvoudig gerepareerd worden.. zal ook wel wat onderhoudsvriendelijker zijn denk ik...

@ Barca:

Lopen die assen niet vanzelf mee in de bochten dan ?? dan is het dus eigenlijk een starre semi met stuurOPTIE ??
Bartholomeuswoensdag 18 november 2009 @ 12:59
quote:
Op woensdag 18 november 2009 12:05 schreef Sounddragon het volgende:
Omdat de Ami systemen niet zo ingewikkeld zijn, blijven ze ook wat langer funktioneren, en kunnen ze ook betrekkelijk eenvoudig gerepareerd worden.. zal ook wel wat onderhoudsvriendelijker zijn denk ik...

@ Barca:

Lopen die assen niet vanzelf mee in de bochten dan ?? dan is het dus eigenlijk een starre semi met stuurOPTIE ??
Niet alleen met betrekking tot getrokken materieel, kijk ook eens naar de inrichting van de cabines. De enige die daar een beetje modern in is aan de overkant van de grote plas is Volvo, de rest is (vrijwel) zonder uitzondering aftanse meuk. Gesynchroniseerde versnellingsbakken zijn daar bijvoorbeeld voor mietjes, echte mannen kunnen zonder. Schakelaars moeten minstens 10cm lang en een halve cm dik zijn, anders kunnen ze ze niet vinden. Oh en remmen op de vooras, waarom zou je! Of een dubbelleidingsysteem zoals wij dat hier hebben, is ook nergens voor nodig daar. Gewoon 1 slangetje waar je druk op zet als je moet remmen, en that's it. Dat dat veel trager reageert, geen uitvalbeveiliging kent, en het gebruik van luchtdruk op de trailer voor welk doeleind dan ook onmogelijk maakt, doet er blijkbaar niet toe
Barcaconiawoensdag 18 november 2009 @ 13:17
@Sounddragon,

Nee, het is een starre semi met stuuroptie inderdaad. Als je rijdt worden de hydraulische cilinders vergrendelt en kan er niet gestuurd worden. Stuurinrichting is ook alleen geschikt voor lage snelheden (1-7mph ofzo) want de cilinders zijn veel te kleine om hoge druk van hogere snelheden aan te kunnen zonder kapot te gaan.

@Bartholomeus,

Je hebt gelijk ja. Ik heb laatst in een Volvo gezeten en die heeft gewoon hetzelfde dashboard en dezelfde automaat als een Europese Volvo Ik kan wel begrijpen waarom alle chauffeurs hier gek zijn op Volvo.
Die Peterbilt en Freightliner troep is eigenlijk hetzelfde als alles wat uit de US komt: Als je vlug kijkt ziet het er wel geinig uit, maar als je beter kijkt is het de grootste rotzooi die je kunt vinden.
Oja: Schijfremmen op trailers? Nee, dat doen we niet. We pleuren gewoon grotere remmen op de trekker zodat die trailer wel zal volgen.
Luchtvering? Nergens voor nodig, wij kunnen handig met bladveren werken. (Distributie heeft vaak gewoon nog bladveren, diepladers en staalwagens rijden vaak wel met luchtvering, het begint eindelijk te komen).
24V? 72V misschien? Nee man, wij doen het lekker met 12V. Ja, dat we eigenlijk geen hol meer met trekker-oplegger kunnen doen en voor een simpele lier nog een nieuwe elektrische installatie aan moeten leggen maakt niet uit. Als we maar niet hoeven te innoveren.
Toempfwoensdag 18 november 2009 @ 22:27
Zijn ze in Amerika bang voor innovatie of is er gewoon nog geen Europese truck/trailer fabrikant zo gek geweest om daar langs te gaan om te laten zien dat het ook anders kan?
Barcaconiawoensdag 18 november 2009 @ 22:34
Goedkoop goedkoop goedkoop.
Volvo is de enige die het succesvol gelukt is om door te dringen, maar dat komt waarschijnlijk omdat ze flinke aanpassingen aan hun trekkers gemaakt hebben en omdat ze al een hele bekende naam zijn in groot materieel (graafmachines etc.)
Mercedes werkt hier onder de naam Dodge en Freightliner met Sprinter bussen en dat gaat redelijk, maar heeft een ontzettend moeilijke start gehad. Waarschijnlijk willen Europese bedrijven niet eens naar de US omdat de kosten zo gigantisch hoog zijn en Amerikanen toch liever een US product hebben.
En dat is nog een goede reden ook.

Wetten zijn hier ook amper en dat maakt transport goedkoop. Bijvoorbeeld een vangmuilkoppeling is niet meer dan een gietijzeren haak met een borging. Kost 35 dollar nieuw. Een kingpin kost gemiddeld 40 dollar en een koppelschotel is ook 700x simpeler.
Een distributietrailer is niet meer dan 2 lange chassisbalken met een paar dwarsliggers en 2 assen er onder. Geen onderrijbeveiliging, geen luchtvering niks. Stalen kist er op en je hebt een trailer.
Na 7 jaar gemiddeld vallen die dingen wel uit elkaar maar dat maakt niet uit. Het is Amerikaans.

Het is gewoon een hele andere wereld. Hier draait alles om goedkoop goedkoop goedkoop. In Nederland om kwaliteit en inzetbaarheid.
Dat is ook logisch. Als ze in de EU distributie, grote volumes en grote oppervlaktes doen kopen ze een schuifzeiltrailer. Als ze dat hier willen doen kopen ze een standaard trailer, een flatbed en een dieplader. Alle 3 misschien voor de zelfde prijs als 1 trailer in NL. De rest pleuren ze op een terrein achter het bedrijf want grond kost toch niks. Dat is in NL wel anders natuurlijk.
Alexxxxxwoensdag 18 november 2009 @ 23:01
Volvo is groot te worden door White, Autocar, GMC en CHevrolet op te kopen
Bartholomeusdonderdag 19 november 2009 @ 09:12
Barca: snappen die lui dan niet dat ze dan een heel inefficiente situatie creeeren doordat ze niet 2 verschillende ladingen in 1 trailer kunnen pakken? Ze moeten immers eerst terug naar de zaak om die andere trailer aan te koppelen die wél geschikt is. En hoe goedkoop is zo'n goedkoop trailertje dan nog?

Kunnen ze daar niet rekenen ofzo?
Barcaconiadonderdag 19 november 2009 @ 13:12
Het is een hele andere wereld Bart. Dat ze inefficient bezig zijn begrijp ik maar dat lijkt amper door te dringen.
De tijd dat ik hier ben heb ik wel geleerd dat het niet zo zwart-wit is als het op het eerste gezicht lijkt. Het enige dat mij tegenstaat is dat ze innovatie op elke mogelijke manier tegenhouden om de kosten laag te houden.
Er is bijvoorbeeld ontzettend veel reclame en ontwikkeling voor schijfremmen aan de gang. Zelfs nieuwe wetten om schijfremmen op trailers te krijgen (remvertraging).
Wat doen Amerikanen? Ze zetten grotere trommels op de trekker en veranderen niks aan de trailer.
Het probleem is dat ze hier niet makkelijk uit komen. Ik zou als Europeaan makkelijk een grote fabriekshal kunnen kopen hier en EU-spec trailers maken. Grond, gebouwen en machines zijn relatief goedkoop en een banklening krijg je hier ook makkelijk.
Het probleem is dat geen hond zo'n ding zal kopen. Je kunt het gewoon niet goedkoop genoeg maken. Dat een trailer multi-inzetbaar is en misschien ook nog 2x zo lang mee gaat (gemiddeld 7 jaar in de US, in NL weet je wel hoe het gaat) lijkt ze niet uit te maken. Af en toe wat nieuws vinden ze mooi.
Ook roest is hier nog een groot probleem. Heb jij in Nederland ooit een 2 jaar oude trailer volledig onder de roest gezien? Ik praat steunpoten, dwarsbalken, langsliggers, achterbumper etc. Dat moet toch helemaal niet meer kunnen?
Ze zijn gewoon te koppig.

Over verschillende ladingen in 1 trailer: Ik denk dat je daar ook wel gelijk in hebt, maar dat is niet echt een probleem. Een chauffeur die aangenomen is om distributie te doen gaat toch geen metaal vervoeren. Daar is ie waarschijnlijk ook te stom voor trouwens. Opleiding is ook nog redelijk achtergesteld. Daar spelen de transportbedrijven op die manier op in.

Maar de keerzijde: Het is een ontzettend groot land dus ze moeten de kosten wel laag houden. Stel je voor dat een kilometer in de US evenveel kost als een kilometer in Amerika. Wie gaat dan nog spullen vervoeren van Eastcoast naar Westcoast?

Hoeveel een trailer exact kost weet ik niet. Ik zal het eens navragen.
Een trailer is trouwens wel standaard 53' hier, geen 40' zoals in NL

Trouwens 1 vraag: Weet jij wat een chauffeur in NL gemiddeld per kilometer kost? Ik weet het niet en ben wel benieuwd.
Bartholomeusdonderdag 19 november 2009 @ 17:44
Koppig zijn ze zeker dan ja... En toch denk ik, dat als je een paar flinke ballen en een grote lange dikke snikkel hebt, je het gewoon moet dóen. EU-spec Volvo's kopen, trailers naar EU-spec en US standaarden d'r achter, en gewoon volhouden. Als er 1 schaap over de dam is volgen er meer, en als je zorgt dat je de eerste bent kun je ook het langst van de voordelen profiteren En zolang er nog bedrijven zijn die van noord finland naar zuid italie rijden met 1 en dezelfde vracht, en ja, dat is een Nederlands bedrijf, dan zal dat van kust naar kust gebeuren aan jouw kant van de plas ook nog wel door blijven gaan

Wat betreft de kilometerkosten van een chauffeur: dat is natuurlijk afhankelijk van wat je aan kilometers doet op een dag, en in welke loonschaal de betreffende chauffeur zit. Een distributiechauffeur die dagritjes doet en net begonnen is (lees: C1), en maar 300km op een dag maakt, kan best eens duurder zijn per kilometer dan een ervaren rot in het vak op de lange baan, lees D5 of E6, en 800km per dag. Een zinnig antwoord is daar dus niet echt op te geven, daar zitten domweg te veel variabelen in. Chauffeurs worden hier nou een maal per uur betaald, en niet per kilometer
Maar we kunnen er wel een slag naar slaan natuurlijk. Stel nou dat een chauffeur netto ¤2500,- binnenhaalt per 4 weken. Is wat aan de hoge kant, maar OK. Dan is het bruto loon plus werkgeverspremies ongeveer het dubbele daarvan, dus grofweg ¤5000,-. Stel nou dat die chauffeur gemiddeld 675km per dag rijdt, en 6 dagen per week, dat is dus 16200km per 4 weken. Dan kost die chauffeur dus per kilometer net geen 31 cent Maar nogmaals, dat getal is erg situatie-specifiek
Barcaconiadonderdag 19 november 2009 @ 17:50
Ik zeg toch dat het niet gaat lukken. Amerikanen kopen geen trailer die te duur is. Ik ken de markt omdat ik dagelijks met trailerbouwers en transportbedrijven praat.
Flinke ballen en een zak geld brengen je dus in mijn ogen in de problemen.

Hier praten ze over salaris aan een chauffeur van ongeveer 42ct per mijl, en dat is redelijk goed. Dat is dus grofweg 18 eurocent per kilometer.
Je wordt per mijl betaald.

Enneuh, als er 1 schaap over de dam is? Nee, daar geloof ik niet in. Ik zou het alleen durven als ik een transportbedrijf was dat mijn eigen trailers zou gaan bouwen, maar dan krijg je weer zo'n gigantisch hoge kosten omdat je de hele productie op je transport doorberekend moet worden. Dat zou wel de beste reclame zijn.
Misschien als ik 1 van de grotere fleets hier achter me zou krijgen dat het kan. Maar wet van de grote getallen: Als 1 grote fleet opeens dubbel zo veel voor een trailer gaat betalen krijgen ze veel extra kosten
Bartholomeusdonderdag 19 november 2009 @ 19:38
quote:
Op donderdag 19 november 2009 17:50 schreef Barcaconia het volgende:
Ik zeg toch dat het niet gaat lukken. Amerikanen kopen geen trailer die te duur is. Ik ken de markt omdat ik dagelijks met trailerbouwers en transportbedrijven praat.
Flinke ballen en een zak geld brengen je dus in mijn ogen in de problemen.

Hier praten ze over salaris aan een chauffeur van ongeveer 42ct per mijl, en dat is redelijk goed. Dat is dus grofweg 18 eurocent per kilometer.
Je wordt per mijl betaald.

Enneuh, als er 1 schaap over de dam is? Nee, daar geloof ik niet in. Ik zou het alleen durven als ik een transportbedrijf was dat mijn eigen trailers zou gaan bouwen, maar dan krijg je weer zo'n gigantisch hoge kosten omdat je de hele productie op je transport doorberekend moet worden. Dat zou wel de beste reclame zijn.
Misschien als ik 1 van de grotere fleets hier achter me zou krijgen dat het kan. Maar wet van de grote getallen: Als 1 grote fleet opeens dubbel zo veel voor een trailer gaat betalen krijgen ze veel extra kosten
De kosten vallen wel mee, kunnen zelfs gelijk zijn als je de afschrijvingstermijn gewoon met dezelfde verhouding verlengt. Zelfs in de kilometerkosten zou het effect dus nihil kunnen zijn. Het enige wat je nekt is de hogere initiele investering, en dus de langere terugverdienperiode. Maarja, als daar ook tegenover staat dat je meer inkomsten per tijdseenheid uit die investering kunt genereren, en over een veel langere periode, waarom dan niet? Het is dus de korte-termijngedachte bij de ondernemers die het opzetten van een dergelijke werkwijze onmogelijk maakt, niet het economische verhaal. Sterker nog, ik ben er van overtuigd dat er véél te verdienen valt voor de heren transportondernemers, maar dan moeten ze wel geduld hebben

Overigens, was het niet heel lang geleden Renault die als eerste begon met schijfremmen op de toenmalige AE modellen? En dat alle andere truckbouwers en de meeste transportondernemers toen heel sceptisch waren? En dat nu nog slechts een enkeling en in een specifieke situatie nog voor trommels kiest? Iets met schapen en dammen En dan erbij: no guts, no glory
Barcaconiadonderdag 19 november 2009 @ 22:13
Ik nodig je uit Ik zeg alleen dat je hard gaat falen. Lange termijn visie: Het komt zeker ooit. Korte termijn visie: De markt is er nu nog niet klaar voor, wacht nog een paar jaar.

No guts, no glory. Dat ben ik met je eens. Maar dit is geld weggooien.
Bartholomeusdonderdag 19 november 2009 @ 22:31
Nog een jaar studeren, en dan zien wat er komt. En wie weet Nooit bang voor een uitdaging, en met die ballen zit het ook wel goed Rekenen hebben ze me ook wel aardig geleerd, en kletsen kan ik van eigens wel

You spare me a seat

Trouwens, eens even helemaal wat anders. Weet iemand wat de humor is van het kort koppelen van een schamelaanhanger? Ik bedoel, door de vangmuil zo kort achter de achteras maakt dat de aanhanger een eind binnendoor gaat lopen in de bochten, en ook achteruit lijkt mij dat het snelle corrigeren en precieze sturen er behoorlijk af gaat
druppelkutdonderdag 19 november 2009 @ 23:00
quote:
Op donderdag 19 november 2009 22:31 schreef Bartholomeus het volgende:
Trouwens, eens even helemaal wat anders. Weet iemand wat de humor is van het kort koppelen van een schamelaanhanger? Ik bedoel, door de vangmuil zo kort achter de achteras maakt dat de aanhanger een eind binnendoor gaat lopen in de bochten, en ook achteruit lijkt mij dat het snelle corrigeren en precieze sturen er behoorlijk af gaat
Valt wel mee. gewoon compenseren met een lange triangel

Als ik achteruit moet rijden met mijn combinatie laat ik in principe altijd mijn sleepas zakken. Dan krijg ik namelijk de vangmuil ongeveer OP de achteras. Ik vind dat je zo veel meer controle hebt over je stuurbewegingen. Veel rustiger enzo
En met het achteruitrijden moet je de aanhanger het werk laten doen en met de motorwagen eigenlijk alleen maar volgen. In ieder geval zo min mogelijk sturen.

Voor wat betreft dat binnendoor lopen: een oplegger, die loopt pas binnendoor!
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 00:40
quote:
Op donderdag 19 november 2009 23:00 schreef druppelkut het volgende:

[..]


Voor wat betreft dat binnendoor lopen: een oplegger, die loopt pas binnendoor!
Dat ligt er wel aan of hij gestuurd is of niet.
Barcaconiavrijdag 20 november 2009 @ 00:56
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 00:40 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Dat ligt er wel aan of hij gestuurd is of niet.
Een oplegger hoort gestuurd te zijn
De enige ongestuurde oplegger die ik ooit gereden heb is mijn lesauto trouwens Best slecht eigenlijk
Sounddragonvrijdag 20 november 2009 @ 01:54
Wij hadden op de zaak alles gestuurd, en één ongestuurde 3 assige oplegger.. tot... ik eens op de automatische piloot ergens een kort hoekje om ging
Daarna was het een 2 assige oplegger
vannellevrijdag 20 november 2009 @ 01:58
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 01:54 schreef Sounddragon het volgende:
Wij hadden op de zaak alles gestuurd, en één ongestuurde 3 assige oplegger.. tot... ik eens op de automatische piloot ergens een kort hoekje om ging
Daarna was het een 2 assige oplegger
Het gevaar van routine....
Barcaconiavrijdag 20 november 2009 @ 02:01
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 01:54 schreef Sounddragon het volgende:
Wij hadden op de zaak alles gestuurd, en één ongestuurde 3 assige oplegger.. tot... ik eens op de automatische piloot ergens een kort hoekje om ging
Daarna was het een 2 assige oplegger
Het went iig vlug. Ik heb wel eens met lange bakwagens gereden die ik ook gevaarlijk kort door de bocht haalde.
vannellevrijdag 20 november 2009 @ 02:37
Zolang je de bocht haalt is het goed.
Belangrijker is om bewust te zijn waar je mee rijdt en waar je rekening mee moet houden.
Als andere weggebruikers dat ook een zouden doen......zucht...
Bartholomeusvrijdag 20 november 2009 @ 09:11
quote:
Op donderdag 19 november 2009 23:00 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Valt wel mee. gewoon compenseren met een lange triangel

Als ik achteruit moet rijden met mijn combinatie laat ik in principe altijd mijn sleepas zakken. Dan krijg ik namelijk de vangmuil ongeveer OP de achteras. Ik vind dat je zo veel meer controle hebt over je stuurbewegingen. Veel rustiger enzo
En met het achteruitrijden moet je de aanhanger het werk laten doen en met de motorwagen eigenlijk alleen maar volgen. In ieder geval zo min mogelijk sturen.

Voor wat betreft dat binnendoor lopen: een oplegger, die loopt pas binnendoor!


Uiteraard loopt een oplegger verder binnendoor, maar dat weet je. Onze aanhangers lopen nagenoeg precies door het spoor van de motorwagen, en mij lijkt dat dat met een lange triangel en de vangmuil direct achter de as niet meer het geval zou moeten zijn... Als je met zo'n combi van ons met de kar ineens kort de bocht om moet, draai je gewoon op het laatste moment ineens je stuur helemaal om, en dan zwaait die overmaatse bolderkar zo achter de kont van de motorwagen aan de bocht door Dus door de uitzwaai van de motorwagen sleur je de kar nog een eind de bocht door voor hij gaat sturen
Sounddragonvrijdag 20 november 2009 @ 09:12
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 02:37 schreef vannelle het volgende:
Zolang je de bocht haalt is het goed.
Belangrijker is om bewust te zijn waar je mee rijdt en waar je rekening mee moet houden.
Als andere weggebruikers dat ook een zouden doen......zucht...
Dat was nou net het punt; ik haalde hem dus niet, en er stond een stukkie betonnen muur in de binnenbocht wat niet helemaal meegaf

Ach ja.. zo hebben we allemaal wel eens wat
druppelkutvrijdag 20 november 2009 @ 10:16
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 09:12 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Dat was nou net het punt; ik haalde hem dus niet, en er stond een stukkie betonnen muur in de binnenbocht wat niet helemaal meegaf

Ach ja.. zo hebben we allemaal wel eens wat
Zo heb ik een keertje met een citytrailer een auto van voor tot achter opengeknipt
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:38
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 00:56 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Een oplegger hoort gestuurd te zijn
De enige ongestuurde oplegger die ik ooit gereden heb is mijn lesauto trouwens Best slecht eigenlijk
Ik ken situaties waarbij het wel prettig is om een oplegger met starre assen te hebben. Maar goed, wij hebben wat dat betreft van alles.
Bartholomeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:39
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:16 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Zo heb ik een keertje met een citytrailer een auto van voor tot achter opengeknipt
Idem, nouja, in mijn geval zat het achterscherm in elkaar van een hagelnieuwe renault megane in elkaar. Stond om 6 uur 's ochtends in de verkeerde Hochstraße in Duisburg. Achja, ze hebben er maar 4, dus het was inne minne mutte Zie die kerel nog kijken, om 6 uur 's ochtends met z'n slaperige harses
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:40
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:16 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Zo heb ik een keertje met een citytrailer een auto van voor tot achter opengeknipt
Ik kom niet verder dan een fietsenvanger in een container drukken tijdens het aandocken.

Het was donker en die container stond te dicht bij het dock.
Bartholomeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:41
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:38 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ik ken situaties waarbij het wel prettig is om een oplegger met starre assen te hebben. Maar goed, wij hebben wat dat betreft van alles.
Wij hebben tegenwoordig alleen nog maar normale 13,6m trailers met starre assen, de twee city's die we hadden zijn eruit. En we fietsen er overal mee dwars door de stad, kleine dorpjes, smalle dijkjes, bochtige bergweggetjes en al wat niet meer zij

Vooral in Belgie in het binnenland is het wel eens lachen gieren brullen
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:48
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:41 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Wij hebben tegenwoordig alleen nog maar normale 13,6m trailers met starre assen, de twee city's die we hadden zijn eruit. En we fietsen er overal mee dwars door de stad, kleine dorpjes, smalle dijkjes, bochtige bergweggetjes en al wat niet meer zij

Vooral in Belgie in het binnenland is het wel eens lachen gieren brullen
Waar ik in België moet laden is het juist wel handig omdat daar twee hele grote betonblokken liggen aan weerszijden van het dock en dan wil je niet dat je trailer weg loopt.
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:49
Trouwens, ben ik de enige met een werkgever die stelselmatig de CAO aan zijn laars lapt? Zo ja, weet er dan nog iemand een baan als nachtchauffeur in het noorden van het land, al is het maar tijdelijk?
druppelkutvrijdag 20 november 2009 @ 10:52
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:49 schreef RealZeus het volgende:
Trouwens, ben ik de enige met een werkgever die stelselmatig de CAO aan zijn laars lapt? Zo ja, weet er dan nog iemand een baan als nachtchauffeur in het noorden van het land, al is het maar tijdelijk?
CAO?
Wat is dat? Ik heb er niet eens een

DHL? TNT?
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 10:57
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:52 schreef druppelkut het volgende:

[..]

CAO?
Wat is dat? Ik heb er niet eens een

DHL? TNT?
Ja hoor, die heb jij ook. Ik zit in de CAO Beroepsgoederenvervoer, maar als je ziet wat ze bij ons flikken. Nachtdiensten van 14 tot 16 uur (mag maar 10 uur zijn), rij- en rusttijden negeren, chauffeurs met twee chauffeurskaarten weg sturen, geen tredeverhoging met contractverlenging want de vrachtprijzen staan onder druk en meer van dat soort grappen.

Ik vraag me wel eens af wat voor black-out ik had toen ik vrachtwagenchauffeur wilde worden.
blupvrijdag 20 november 2009 @ 12:17
Ik heb ook wellis van te lang gereden, nooit meer. de tering maar, knikkebollend in de wagen, levensgevaarlijk. Ik doe dat niet meer.
Barcaconiavrijdag 20 november 2009 @ 13:03
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:57 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ja hoor, die heb jij ook. Ik zit in de CAO Beroepsgoederenvervoer, maar als je ziet wat ze bij ons flikken. Nachtdiensten van 14 tot 16 uur (mag maar 10 uur zijn), rij- en rusttijden negeren, chauffeurs met twee chauffeurskaarten weg sturen, geen tredeverhoging met contractverlenging want de vrachtprijzen staan onder druk en meer van dat soort grappen.

Ik vraag me wel eens af wat voor black-out ik had toen ik vrachtwagenchauffeur wilde worden.
CAO heb je ook niet altijd. Ik had bij mjin laatste baan in het voedseltransport ook geen CAO.
Als je een bedrijf hebt dat rij- en rusttijden negeert vind ik dat prachtig, zo lang ze er naar betalen. Anders doe ik daar niet aan mee.
KosterTvrijdag 20 november 2009 @ 13:03
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 10:57 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ja hoor, die heb jij ook. Ik zit in de CAO Beroepsgoederenvervoer, maar als je ziet wat ze bij ons flikken. Nachtdiensten van 14 tot 16 uur (mag maar 10 uur zijn), rij- en rusttijden negeren, chauffeurs met twee chauffeurskaarten weg sturen, geen tredeverhoging met contractverlenging want de vrachtprijzen staan onder druk en meer van dat soort grappen.

Ik vraag me wel eens af wat voor black-out ik had toen ik vrachtwagenchauffeur wilde worden.
T'is heel simpel. Op deze manier valt meer te verdienen maar de chauffeur moet het wel willen. Indien je dat niet wilt moet je gewoon een andere baas zoeken. Er zijn er zat die zich wel enigszins aan de rijtijdenwet houden.
Bartholomeusvrijdag 20 november 2009 @ 14:54
Mensen, je hebt altijd een CAO. Het staat niet voor niets voor Centrale Arbeids Overeenkomst. Deze kan door de vakbond afgesproken zijn met de werkgeversorganisaties (bijvoorbeeld de CAO beroepsgoederenvervoer), maar er zijn ook bedrijven die een eigen CAO hebben, bijvoorbeeld om een vast loon uit te kunnen betalen in plaats van het gangbare uurloon. Maar die eigen CAO moet dan wel aan bepaalde voorwaarden voldoen, iets in de categorie van op papier staan, geregistreerd zijn, en meer van dat. Hoe dat precies zit weet ik niet. Bottom line is: iedereen heeft op een of andere manier een CAO. Welke dat is, is een andere vraag

Trouwens RealZeus, waarom per sé nachtchauffeur? Waarom niet gewoon de dagdienst in en er zowaar een sociaal leven op na kunnen houden náást je werk?

Overigens gaat bij ieder bedrijf wel eens iets niet helemaal volgens het boekje, maar bij ons houden ze zich er toch heel redelijk aan. Als het niet ab-so-luut van levensbelang is, kom je maar gerust een half uurtje of een uurtje later. Heeft de klant mooi pech
druppelkutvrijdag 20 november 2009 @ 14:56
Weekend!

Wordt weer zuipen tegen de 110 aan
Ridocarvrijdag 20 november 2009 @ 15:21
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 14:56 schreef druppelkut het volgende:
Weekend!

Wordt weer zuipen tegen de 110 aan
Godver.

Ik moet nog een nacht.
Treinkoppervrijdag 20 november 2009 @ 16:05
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 14:54 schreef Bartholomeus het volgende:
Mensen, je hebt altijd een CAO. Het staat niet voor niets voor Centrale Arbeids Overeenkomst.
Collectieve.
vannellevrijdag 20 november 2009 @ 16:54
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 14:54 schreef Bartholomeus het volgende:
Bottom line is: iedereen heeft op een of andere manier een CAO. Welke dat is, is een andere vraag

Ik weet dat wel.
Burgelijk Wetboek boek 7 gaat over arbeidsrecht.
Iedere werkgever dient zich daar aan te houden, is nu eenmaal nederlandse wet.
Een CAO is een collectieve overeenkomst die afwijkende afspraken bevat. Dat mag, maar die afspraken mogen nooit in die mate afwijken van het wetboek dat ze nadelig zijn voor de werknemer.

Oftewel: Wetboek is de standaard, een CAO mag alleen maar gunstiger zijn.
vannellevrijdag 20 november 2009 @ 16:55
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 09:12 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ach ja.. zo hebben we allemaal wel eens wat
Da's waar.
RealZeusvrijdag 20 november 2009 @ 20:44
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 14:54 schreef Bartholomeus het volgende:


Trouwens RealZeus, waarom per sé nachtchauffeur? Waarom niet gewoon de dagdienst in en er zowaar een sociaal leven op na kunnen houden náást je werk?

Overigens gaat bij ieder bedrijf wel eens iets niet helemaal volgens het boekje, maar bij ons houden ze zich er toch heel redelijk aan. Als het niet ab-so-luut van levensbelang is, kom je maar gerust een half uurtje of een uurtje later. Heeft de klant mooi pech
Omdat ik distributie helemaal niks vind.En niet alleen lappen ze de rij- en rusttijden aan hun laars,we krijgen ook geen tredeverhoging. Ze hebben weer een schimmige constructie bedacht.Wel contractverlenging,maar we zeggen dat je niet goed presteert zodat we geen tredeverhoging hoeven toe te kennen.En er is hier amper werk dus je moet wel.Als de economie aantrekt zijn ze wel een hoop mensen kwijt trouwens.En ik ben ook druk bezig rond te kijken. Ik wil buschauffeur worden maar ik weet niet hoe lang dat nog duurt voordat ik mag beginnen.
Bartholomeusmaandag 23 november 2009 @ 19:41
quote:
Op vrijdag 20 november 2009 20:44 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Omdat ik distributie helemaal niks vind.En niet alleen lappen ze de rij- en rusttijden aan hun laars,we krijgen ook geen tredeverhoging. Ze hebben weer een schimmige constructie bedacht.Wel contractverlenging,maar we zeggen dat je niet goed presteert zodat we geen tredeverhoging hoeven toe te kennen.En er is hier amper werk dus je moet wel.Als de economie aantrekt zijn ze wel een hoop mensen kwijt trouwens.En ik ben ook druk bezig rond te kijken. Ik wil buschauffeur worden maar ik weet niet hoe lang dat nog duurt voordat ik mag beginnen.
Maar wat doe je nu dan? En waarom niet iets wat niks met distributie te maken heeft? Ik begrijp dat Druppelkut ook (meestal) dagritten doet, en dat geschuif met die containers heeft toch niks met distributie te maken. Bovendien is het lekker onbenullig lomp en spectaculair En met zo'n overmaatse bolderkar achteruit heb je ook zo onder de knie
Overigens zou ik er ook niet aan moeten denken om zo'n banaan vol lawaaimakende klojo's te moeten sturen. Allemaal stuurlui achterin die het allemaal beter weten, lange wachttijden, altijd netjes vrolijk en gemanierd moeten blijven, en van zoiets als een vaste 'auto' heeft men in die wereld nog nooit gehoord... Nee, dan voor mij toch echt liever een overmaatse vrieskist op wieletjes achter m'n reet aan
Barcaconiamaandag 23 november 2009 @ 19:52
Inderdaad, buschauffeur lijkt me het ergste beroep dat je kan hebben op de weg. Als je bejaardentochten doet heb je de hele reis bij elk tankstation een sanitaire stop maken, als je jongerenreizen doet krijg je elke reis 50 van die zeikende gasten achter je aan.

Nee, dan kies ik ook voor een vrieskist.
RealZeusmaandag 23 november 2009 @ 19:53
quote:
Op maandag 23 november 2009 19:41 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Maar wat doe je nu dan? En waarom niet iets wat niks met distributie te maken heeft? Ik begrijp dat Druppelkut ook (meestal) dagritten doet, en dat geschuif met die containers heeft toch niks met distributie te maken. Bovendien is het lekker onbenullig lomp en spectaculair En met zo'n overmaatse bolderkar achteruit heb je ook zo onder de knie
Overigens zou ik er ook niet aan moeten denken om zo'n banaan vol lawaaimakende klojo's te moeten sturen. Allemaal stuurlui achterin die het allemaal beter weten, lange wachttijden, altijd netjes vrolijk en gemanierd moeten blijven, en van zoiets als een vaste 'auto' heeft men in die wereld nog nooit gehoord... Nee, dan voor mij toch echt liever een overmaatse vrieskist op wieletjes achter m'n reet aan
Ik rijd lijndiensten tussen de depots van diverse pakjesboeren. En het werk an sich is leuk. Hooguit een adres of 4, veel kilometers, volle bakken. Vaste auto heb je sowieso al niet in de nachtdienst.

Maar ik ben er behoorlijk zat van dat er altijd over de ruggen van de chauffeurs bezuinigd moet worden en zeker als ze wel geld hebben om het materieel in de nieuwe huisstijl te letteren.

Persoonlijk heb ik liever gemotiveerd personeel dan een nieuw lettertype op mijn auto , maar dat zien ze blijkbaar anders.

Maar goed, ze doen wel meer wat niet mag.
RealZeusmaandag 23 november 2009 @ 19:53
quote:
Op maandag 23 november 2009 19:52 schreef Barcaconia het volgende:
Inderdaad, buschauffeur lijkt me het ergste beroep dat je kan hebben op de weg. Als je bejaardentochten doet heb je de hele reis bij elk tankstation een sanitaire stop maken, als je jongerenreizen doet krijg je elke reis 50 van die zeikende gasten achter je aan.

Nee, dan kies ik ook voor een vrieskist.
Ik wil ook geen touringcarchauffeur worden maar op de lijndienst.
Barcaconiamaandag 23 november 2009 @ 20:00
quote:
Op maandag 23 november 2009 19:53 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ik wil ook geen touringcarchauffeur worden maar op de lijndienst.
Ah, makes sense. Dat is al beter idd.
druppelkutmaandag 23 november 2009 @ 21:33
Ik doe idd alleen maar dagritten.
's-Ochtends om 6 uur beginnen totdat je rijuren op zijn voor die dag. Kan betekenen dat je al om 4 uur klaar ben maar ook pas om 8 uur bijvoorbeeld.

En altijd op dezelfde plek eindigen als waar je gestart bent. Soms ergens anders maar dan ga ik met t busje mee naar mijn standplaats en de volgende ochtend weer met t busje naar de wagen. Uurtje extra slaaptijd dan
Bartholomeusmaandag 23 november 2009 @ 21:58
quote:
Op maandag 23 november 2009 21:33 schreef druppelkut het volgende:
Ik doe idd alleen maar dagritten.
's-Ochtends om 6 uur beginnen totdat je rijuren op zijn voor die dag. Kan betekenen dat je al om 4 uur klaar ben maar ook pas om 8 uur bijvoorbeeld.

En altijd op dezelfde plek eindigen als waar je gestart bent. Soms ergens anders maar dan ga ik met t busje mee naar mijn standplaats en de volgende ochtend weer met t busje naar de wagen. Uurtje extra slaaptijd dan
De laatste keer dat ik met een autootje naar de wagen gebracht werd, was dat omdat hij door een andere chauffeur voorgeladen was omdat ik anders niet op tijd in Spanje zou kunnen staan zonder met de uren in de knoei te komen

Maar als jij toch alleen maar dagritten doet, wat moet je dan met zo'n dikke cabine en van al die tierelantijnen d'r in en op? Ik bedoel, 't is niet je tweede huis ofzo
Barcaconiamaandag 23 november 2009 @ 22:00
quote:
Op maandag 23 november 2009 21:58 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

De laatste keer dat ik met een autootje naar de wagen gebracht werd, was dat omdat hij door een andere chauffeur voorgeladen was omdat ik anders niet op tijd in Spanje zou kunnen staan zonder met de uren in de knoei te komen

Maar als jij toch alleen maar dagritten doet, wat moet je dan met zo'n dikke cabine en van al die tierelantijnen d'r in en op? Ik bedoel, 't is niet je tweede huis ofzo
In Brabant noemden wij dat altijd "speulen".
druppelkutmaandag 23 november 2009 @ 22:35
quote:
Op maandag 23 november 2009 21:58 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

De laatste keer dat ik met een autootje naar de wagen gebracht werd, was dat omdat hij door een andere chauffeur voorgeladen was omdat ik anders niet op tijd in Spanje zou kunnen staan zonder met de uren in de knoei te komen

Maar als jij toch alleen maar dagritten doet, wat moet je dan met zo'n dikke cabine en van al die tierelantijnen d'r in en op? Ik bedoel, 't is niet je tweede huis ofzo
Zoals eerder gezegd: "speulen"

en daarbij, in die 3 kwartier pauze moet ik wel kunnen slapen (of andere activiteiten ontplooien)
Barcaconiamaandag 23 november 2009 @ 22:38
quote:
Op maandag 23 november 2009 22:35 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Zoals eerder gezegd: "speulen"

en daarbij, in die 3 kwartier pauze moet ik wel kunnen slapen (of andere activiteiten ontplooien)
Die slaapcabine kost niet zo gek veel hoor. Tenminste, dat verdien je bij inruil wel weer terug. Dat slapen en andere activiteiten is dus niet de kosten.
Die lampen en bullbar enzo, dat is duur speelgoed.
druppelkutmaandag 23 november 2009 @ 22:43
quote:
Op maandag 23 november 2009 22:38 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Die slaapcabine kost niet zo gek veel hoor. Tenminste, dat verdien je bij inruil wel weer terug. Dat slapen en andere activiteiten is dus niet de kosten.
Die lampen en bullbar enzo, dat is duur speelgoed.
Die dingen worden er bij ons zo ongeveer standaard op gezet. Is ooit gekomen omdat de huidige planner veel geld had geïnvesteerd in zijn eigen auto.
Toen hij een nieuwe kreeg (kaal) wilde hij die niet en bleef op zijn oud auto zitten. De nieuwe stond dus stil. Toen heeft de baas aan hem gevraagd wat ze moesten doen om hem op die nieuwe auto te krijgen.

Hij had toen een lijst gemaakt met accesoires en er alles dubbel opgezet met het idee dat ze dan de helft wel zouden schrappen. Dat deden ze niet en lieten alles op die lijst inbouwen

sindsdien worden de auto's bij ons belachelijk vol gehangen met speledingetjes
Bartholomeusmaandag 23 november 2009 @ 23:39
quote:
Op maandag 23 november 2009 22:35 schreef druppelkut het volgende:

[..]
(of andere activiteiten ontplooien)
Je bent een vrouw in een mannenwereld. Niks mis mee, maar besef je wat wij losgeslagen dekhengsten nu denken?

Oh enneh, welke baas was dat ook weer? Weet ik ook waar ik moet gaan solliciteren als ik weer hele dagen op de auto wil
druppelkutdinsdag 24 november 2009 @ 00:42
quote:
Op maandag 23 november 2009 23:39 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Je bent een vrouw in een mannenwereld. Niks mis mee, maar besef je wat wij losgeslagen dekhengsten nu denken?
Geen idee.
Maar ik had het over een dvdtje kijken vanuit bed, relaxed muziekje luisteren etc. iig niet over de activiteiten waarbij 2 (of meerdere) mensen nodig zijn
RealZeusdinsdag 24 november 2009 @ 07:19
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 00:42 schreef druppelkut het volgende:

[..]

iig niet over de activiteiten waarbij 2 (of meerdere) mensen nodig zijn
Die activiteiten kunnen ook in je eentje.
druppelkutdinsdag 24 november 2009 @ 07:19
3 files en ik sta erin
RealZeusdinsdag 24 november 2009 @ 07:23
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 07:19 schreef druppelkut het volgende:
3 files en ik sta erin
Zo lang je niet vooraan staat/ligt.
druppelkutdinsdag 24 november 2009 @ 07:32
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 07:23 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Zo lang je niet vooraan staat/ligt.
Barcaconiadinsdag 24 november 2009 @ 13:47
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 07:23 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Zo lang je niet vooraan staat/ligt.
Chef? Ja, mijn rechterspiegel is kapot.
-Wat heb je gedaan dan?
SPOILER
Mijn trekker ligt er bovenop.
druppelkutdinsdag 24 november 2009 @ 14:14
Nog zo'n flauwe:

hou de gepoetste kant boven
RealZeusdinsdag 24 november 2009 @ 17:08
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 14:14 schreef druppelkut het volgende:
Nog zo'n flauwe:

hou de gepoetste kant boven
Of zoals ze bij MiddenindenachtRick altijd zeiden:

"Houdt hem tussen de lijntjes en de glimmende kant boven."
RealZeusdinsdag 24 november 2009 @ 17:10
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 13:47 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Chef? Ja, mijn rechterspiegel is kapot.
-Wat heb je gedaan dan?
SPOILER
Mijn trekker ligt er bovenop.
Chef? Die cardanas die op de nominatie staat om vervangen te worden?
- Ja,wat is daar mee?
Het is er nu echt de tijd voor.
- Hoezo?
SPOILER
Je kunt er nu makkelijk bij want de auto ligt toch op zijn kant.
En nu ga ik weer aan het werk naar slavenarbeid. Ik zal me weer voor de volle 50% inzetten.
Barcaconiadinsdag 24 november 2009 @ 17:13
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 17:08 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Of zoals ze bij MiddenindenachtRick altijd zeiden:

"Houdt hem tussen de lijntjes en de glimmende kant boven."
Midden in de nacht Rick! Dat programma heeft mij doen besluiten om een tijdje nachtritten naar Schiphol te gaan doen Ik heb me tranen in mijn ogen gelachen af en toe
Ook een paar keer gehad met die toeterspelletjes dat ik om me heen opeens getoeter hoorde. Ik geloof 2x meegemaakt.
druppelkutdinsdag 24 november 2009 @ 21:11
Vandaag in Oss gespot, een CF van Oegema. Was dat iemand van hier?
Alexxxxxdinsdag 24 november 2009 @ 22:35
De enige Oegematrucker in dit topic rijdt 's nachts
RealZeuswoensdag 25 november 2009 @ 09:13
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 17:13 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Midden in de nacht Rick! Dat programma heeft mij doen besluiten om een tijdje nachtritten naar Schiphol te gaan doen Ik heb me tranen in mijn ogen gelachen af en toe
Ook een paar keer gehad met die toeterspelletjes dat ik om me heen opeens getoeter hoorde. Ik geloof 2x meegemaakt.
Ik moet zeggen dat MidnR de nachten ook een stuk leuker maakte.Ben bij de laatste uitzending geweest,sta zelfs op de foto met Rick,Koert en Rianne
RealZeuswoensdag 25 november 2009 @ 09:16
quote:
Op dinsdag 24 november 2009 21:11 schreef druppelkut het volgende:
Vandaag in Oss gespot, een CF van Oegema. Was dat iemand van hier?
Ik niet.Ik was met een Actros 1841 Megaspace naar dat oostblokland ten zuiden van Breda.
RealZeuswoensdag 25 november 2009 @ 16:46
Er is gewoon echt helemaal geen werk.
druppelkutwoensdag 25 november 2009 @ 17:52
Kut digitach

2e keer vandaag, maar gelukkig is er altijd nog de dvd
RealZeuswoensdag 25 november 2009 @ 18:02
quote:
Op woensdag 25 november 2009 17:52 schreef druppelkut het volgende:
Kut digitach

2e keer vandaag, maar gelukkig is er altijd nog de dvd
Leuk hè, dat knipperende schermpje.
Bartholomeusdonderdag 26 november 2009 @ 10:46
quote:
Op woensdag 25 november 2009 17:52 schreef druppelkut het volgende:
Kut digitach

2e keer vandaag, maar gelukkig is er altijd nog de dvd
Geen last van. Wij pleuren dat ding gewoon op rust als we bij het klantje voor het dock staan te lossen of te laden. En als het kwartiertje dan nog niet helemaal om is, nou, dan lummelen we hem toch vol?

Het tweede half uurtje is wel eens lastiger, maar ook dat lukt wel als je handig met wachttijden enzo omgaat

En in de oude tijd deden we geregeld dingen die ook voor jou als chauffeur echt niet best zijn. Lees: laden en lossen in de rust, halverwege je nachtrust d'r uit om het klantje te lossen en dan weer verder te slapen, en dergelijke dingen. Nu is er tenminste 1 ding zeker, en dat is dat je ook daadwerkelijk je 9 of 11 uur stil staat en rustig eten/slapen/douchen/etc kan.
Bovendien, als je je verder gewoon aan de regeltjes houdt is het eigenlijk niks anders dan met een analoge tacho. Je moet evengoed je pauzes maken, je moet evengoed je uren in de gaten houden en je mag er even lang om rijden
Kortom: in sommige gevallen is het lastig, maar in onze situatie is het ook regelmatig een zegen
druppelkutdonderdag 26 november 2009 @ 12:10
Ik kan geen kwartiertje pakken bij een klant. Ik ben dan continue aan het rangeren. Ja, heel soms kan het.

Klacht: kutautoterroristen kanker op van MIJN vrachtwagenparkeerplaats!!!!!!
RealZeusdonderdag 26 november 2009 @ 15:56
quote:
Op donderdag 26 november 2009 10:46 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Geen last van. Wij pleuren dat ding gewoon op rust als we bij het klantje voor het dock staan te lossen of te laden. En als het kwartiertje dan nog niet helemaal om is, nou, dan lummelen we hem toch vol?
Zo doen wij het ook. maar toch vind ik het wel eens irritant. Vavanvond in België een kwartier voor het losdock en een half uur voor het laaddock.
Maar goed, ik heb als voordeel dat ik volle vrachten moet laden en lossen en vaste routes heb dus ik weet precies hoe en wat.

Maar toch zou ik het prettiger vinden als ik het zelf zou mogen bepalen zoals toen ik nog koerier was. Doorgaans word ik van niksdoen eerder moe dan van werken en uiteindelijk scheelt het je op sommige ritten een half uur tot een uur per dag.
RealZeusdonderdag 26 november 2009 @ 15:57
quote:
Op donderdag 26 november 2009 12:10 schreef druppelkut het volgende:
Ik kan geen kwartiertje pakken bij een klant. Ik ben dan continue aan het rangeren. Ja, heel soms kan het.

Klacht: kutautoterroristen kanker op van MIJN vrachtwagenparkeerplaats!!!!!!
Moet je maar niet met containers gaan rijden.

En wees eens eerlijk: het is ook vaak andersom: vrachtwagens op de personenautoparkeerplaats.
Barcaconiadonderdag 26 november 2009 @ 16:24
quote:
Op donderdag 26 november 2009 15:57 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Moet je maar niet met containers gaan rijden.

En wees eens eerlijk: het is ook vaak andersom: vrachtwagens op de personenautoparkeerplaats.
Ik erger me ook elke keer kapot aan automobilisten die even vlug boodschappen willen doen en daarbij hun wagen op de laad- en losplaats in de binnenstad zetten. Kom je daar met een citytrailer in het centrum van een of andere stad aan waar geen enkele plaats vrij is om dat ding kwijt te kunnen. Ik ben wel eens midden op een rotonde op het middenplein gestopt en gewoon van daaruit rustig lossen. Komt er een agent vragen waar ik in godsnaam mee bezig ben.
Ik zeg, moet je daar gaan kijken *wijst naar laad- en losplaats. Gelukkig was de agent goed gehumeurd en begreep hij mijn situatie. Mooi 2 bonnen voor die eikels die geen 100 meter willen lopen.
RealZeusdonderdag 26 november 2009 @ 16:38
quote:
Op donderdag 26 november 2009 16:24 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Ik erger me ook elke keer kapot aan automobilisten die even vlug boodschappen willen doen en daarbij hun wagen op de laad- en losplaats in de binnenstad zetten. Kom je daar met een citytrailer in het centrum van een of andere stad aan waar geen enkele plaats vrij is om dat ding kwijt te kunnen. Ik ben wel eens midden op een rotonde op het middenplein gestopt en gewoon van daaruit rustig lossen. Komt er een agent vragen waar ik in godsnaam mee bezig ben.
Ik zeg, moet je daar gaan kijken *wijst naar laad- en losplaats. Gelukkig was de agent goed gehumeurd en begreep hij mijn situatie. Mooi 2 bonnen voor die eikels die geen 100 meter willen lopen.
Dat is inderdaad bloedirritant. Of dat mensen terwijl je net een bocht indraait er aan komen en dan vlak voor je neus stoppen met zo'n blik van:"Je zit op mijn weghelft."
Ja, dat zal toch moeten anders regent het hier stoplichten.

Mijn vader heeft het een keer met een 15-meter bus gehad. Vanaf een drukke straat een zijstraat indraaien en toen kwam er ook zo'n lul tegenover hem staan waardoor hij de bocht niet kon afmaken.
Die vent begon te gebaren dat mijn pa die 15 meter over de blinde kant maar weer acheruit die drukke weg op moest drukken.
Mijn vader had zoiets van:"Wat denk je zelf? ":')
Hij heeft de bus in de vrij gezet en op de handrem. en is rustig in zijn dienstrooster gaan kijken.

Toen is die andere kerel uit woede tegen de bus aan gereden en dat vond mijn vader een mooi moment om even uit te stappen. De bus had een krasje maar de auto van die kerel een beste deuk.

Die kerel tegen mijn vader:"Jullie buschauffeurs denken altijd dat jullie de macht hebben."
Mijn vader kijkt naar de schade en zegt:"Ja, dat hebben we toch ook? "

En toen kon die kerel er niet meer tegen en is 'ie boos weggereden. Mijn vader bleef namelijk de rust zelve.
Barcaconiadonderdag 26 november 2009 @ 16:47
Ja, dat soort mensen kun je echt helemaal moe van worden.

Zo had ik een keer een industrieterrein waar een doodlopende weg was. Nouja, de weg was niet doodlopend maar het einde was een eenrichtingsweg de andere kant op. Nou hadden een paar grapjurken het bord doodlopend weggehaald dus ik die straat (+-500m lang) ingereden. Aan het einde zag ik de eenrichtingsweg. Nouja, ik ga geen 500m achteruit rijden en die eenrichtingsweg was toch maar een spoorovergang en daarna weer normale weg.

Dus even wachten tot het verkeer weg is en vlug oversteken. Komt er een auto net als ik het spoor over ben toch nog vlug aanrijden. Blokkeert mij de weg en stapt uit waar ik IN GODSNAAM MEE BEZIG BEN HEB JE JE RIJBEWIJS BIJ EEN PAKJE CORNFLAKES GEKREGEN IDIOOT GODVERDOMME etc etc.

Rustig uitgelegd dat ik geen bord eenrichtingsweg gezien had (ik wist toen nog niet dat dat bord weg was, daar kwam ik pas een week later achter toen ik daar weer was). Dat ik zag dat dit maar 20 meter overtreding was ipv 500 meter achteruit rijden etc.
Begint die vent me toch te schelden en te tieren... Ik zeg hier heb ik ff geen zin in, je kunt nu je auto wegzetten of ik rij toch door en kijk maar of je schade krijgt. Toen zag ie misschien ook wel in dat het zinloos was en ging ie gelukkig weg.

Wat haat ik dat soort mensen. Niet inzien dat je soms beter/makkelijker een regeltje kunt overtreden en meteen helemaal opgewonden en boos worden.
blupdonderdag 26 november 2009 @ 18:32
quote:
Op donderdag 26 november 2009 16:24 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Ik erger me ook elke keer kapot aan automobilisten die even vlug boodschappen willen doen en daarbij hun wagen op de laad- en losplaats in de binnenstad zetten. Kom je daar met een citytrailer in het centrum van een of andere stad aan waar geen enkele plaats vrij is om dat ding kwijt te kunnen. Ik ben wel eens midden op een rotonde op het middenplein gestopt en gewoon van daaruit rustig lossen. Komt er een agent vragen waar ik in godsnaam mee bezig ben.
Ik zeg, moet je daar gaan kijken *wijst naar laad- en losplaats. Gelukkig was de agent goed gehumeurd en begreep hij mijn situatie. Mooi 2 bonnen voor die eikels die geen 100 meter willen lopen.
Ik heb zo ook laatst een kwartier de weg geblokkeerd omdat er een fucking toyota IQ(!!!) precies int midden van de los plek stond. Ik hoefde verder niks te zeggen toen die trut terug kwam bij de auto.. Dat deden de rest van de automobilisten + vuilnismannen al.

Met indraaien heb ik nooit zo een last van de rest, als ik ergens achteruit in moet wachten de meeste gewoon netjes, veel irrtanter zijn de fietsers die dood leuk achter je langs fietsen.
Barcaconiadonderdag 26 november 2009 @ 18:39
quote:
Op donderdag 26 november 2009 18:32 schreef blup het volgende:

[..]

Ik heb zo ook laatst een kwartier de weg geblokkeerd omdat er een fucking toyota IQ(!!!) precies int midden van de los plek stond. Ik hoefde verder niks te zeggen toen die trut terug kwam bij de auto.. Dat deden de rest van de automobilisten + vuilnismannen al.

Met indraaien heb ik nooit zo een last van de rest, als ik ergens achteruit in moet wachten de meeste gewoon netjes, veel irrtanter zijn de fietsers die dood leuk achter je langs fietsen.
Oeh, achteruit een drukke weg op moeten. Ook zo leuk.
Kent iemand de Vestdijk in Eindhoven? Daar zit een doodlopend zijstraatje in waar ik met een city elke zaterdag moest zijn. Dan moet ik naderhand achteruit de vestdijk opdraaien van de hand af. Dat was elke keer weer een spektakel:

Kaartje, ongeveer waar de A staat is het doodlopend. Dan dus achteruit terug en van de hand af de vestdijk op.

Gelukkig was er meestal een auto die het verkeer tegenhield, maar die fietsers. Jezus, die zijn echt levensmoe geloof ik. Meestal was het namelijk op goed geluk achteruit omdat je op een gegeven moment gewoon niks meer kunt zien in je spiegels. Rustig laten rollen, af en toe remmen en goed je spiegels kijken of je ook maar een stofje ziet bewegen
blupdonderdag 26 november 2009 @ 19:04
quote:
Op donderdag 26 november 2009 18:39 schreef Barcaconia het volgende:

[..]
op een gegeven moment gewoon niks meer kunt zien in je spiegels. Rustig laten rollen, af en toe remmen en goed je spiegels kijken of je ook maar een stofje ziet bewegen
Herkenbaar, gewoon rustig de weg opkomen, je kan niet anders. Eigenlijk zou je een bijrijder moeten hebben op dat soort momenten....

Wat mijn grootste faal is, is de weg kwijt raken..en vooral in amsterdam... Ik helemaal zweten omdat ik op deze bocht met milimeter werk bezig was klik Kwam vanaf de brouwersgracht linksaf de Herengracht op.. Pfoei, net gehaald, ik dacht dit wil ik niet nog een keer dus ik rij tegen het verkeer in de herenmarkt op omdat aan het eind een grotere weg leek te zijn..... Vanaf de Herenstraat wilde ik de rechtsaf de haarlemmer straat op.. lklik Ik was met onze grootste bakwagen (CF met slaper) en ik haalde t niet. stond vast in het centrum van amsterdam. Me neus stond tegen de zonnenwering en me bak stond tegen die lantaarnpaal.
Rijtje winkels moesten hun wering naar binnen draaien en alle fietsen moesten weg terras moest stukje opschuiven.... Met me neus op 1cm van de muren van die winkels en me bak op 0cm langs de lantaarnpaal ben ik eruit gekomen.. PFOEI.. Wat had ik t warm toen!!!

Dat ding heeft een draaicirkel van een spaceshuttle.. Ik denk dat je met een city er zo door was..

[ Bericht 14% gewijzigd door blup op 26-11-2009 19:10:49 ]
druppelkutdonderdag 26 november 2009 @ 19:17
quote:
Op donderdag 26 november 2009 18:39 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Oeh, achteruit een drukke weg op moeten. Ook zo leuk.
Kent iemand de Vestdijk in Eindhoven? Daar zit een doodlopend zijstraatje in waar ik met een city elke zaterdag moest zijn. Dan moet ik naderhand achteruit de vestdijk opdraaien van de hand af. Dat was elke keer weer een spektakel:

Kaartje, ongeveer waar de A staat is het doodlopend. Dan dus achteruit terug en van de hand af de vestdijk op.

Gelukkig was er meestal een auto die het verkeer tegenhield, maar die fietsers. Jezus, die zijn echt levensmoe geloof ik. Meestal was het namelijk op goed geluk achteruit omdat je op een gegeven moment gewoon niks meer kunt zien in je spiegels. Rustig laten rollen, af en toe remmen en goed je spiegels kijken of je ook maar een stofje ziet bewegen
Dat straatje is toch niet doodlopend?
Toch achter het stadsarchief?

Als je voor 11 uur bent, kun je via de Dommelstraat eruit.
Toen ik nog drank rondbracht ben ik namelijk heel vaak via de Dommelstraat de Raiffeisenstraat ingedraaid. Wel voor 11 uur anders sta je vast op de Dommelstraat

Vandaag had ik de pliesie opeens bij mijn lege aanhanger staan
Situatie: Ik moet wrakken laden bij een autosloper op de hoek van Het Zwarte Paard en de Provinciale weg in Ingen.
Ik kom uit de richting van Tiel en ga op de rotonde rechts (op de hoek ligt meteen de slopert) en rij een stuk door om linksaf de De Brenk in te draaien. Vervolgens steek ik mijn combinatie achteruit de Ketteringseweg in en trek hem weer richting de Provinciale weg, om meteen aan de linkerkant van de De Brenk mijn combinatie stil te zetten en om de aanhanger af te koppelen.
Zo dus ook vandaag.
Ik rijd met de motorwagen naar de sloperij, zet de eerste bak op de grond en rij weer terug naar de aanhanger om de andere bak te halen.
Tweede bak op de auto gezet, terug naar de sloper en die bak op de grond gezet. Kwartiertje gepakt en trek diezelfde bak weer op de auto om hem weer op de aanhanger te zetten.

Aangekomen bij de aanhanger staat daar een witten Touran met blauw-roze striping en een lampenbak bovenop. Twee jonge kereltjes erin die ergens mee bezig waren. Ik stop dus, zet mijn knippers aan om aan te geven dat ik op de plek moet zijn waar zij staan. Gaan ze 5 meter achteruit want ze denken dat ik dat straatje in moet waar zij voor stonden
Stap ik maar uit en loop naar ze toe. Of ze even helemaal weg konden gaan omdat ik die ruimte nodig heb om een container op mijn aanhanger te drukken.
"Oh, dat is uw aanhanger?"

Bijdehand als ik ben zeg ik "Nee, maar wel van mijn baas en ik moet hem zo weer meenemen."

"U staat daar verkeerd geparkeerd mevrouw, u mag daar helemaal niet staan." klinkt er uit zo'n broekie.
Oke, ik mag daar dus niet staan dus ik vraag maar aan hem waarom dat dan niet mag.
Blijkt dat ik daar in een bocht sta (klopt) en dat mag dus niet.

Laat dat plekje nou het enige plekje zijn in de omgeving waar ik veilig mijn aanhanger neer kan zetten. Niet op een provinciale weg en ook niet op een 60 km/h weg waar ik de hele weg zou blokkeren vanwege de breedte.
Of ik per direct die aanhanger weg wilde halen................

Heb vriendelijk tegen oompjes gezegd dat ik dat wel over een kwartiertje zou doen omdat ik dan ook bak 2 opgehaald had. Dan kon ik meteen weg.

Oh ja, ik heb ze ook gezegd dat ik er morgen weer moet zijn, rond 10 uur 's ochtends. En dat de aanhanger er dan weer zou staan
Of zou ik hem maar midden op de Provinciale weg zetten? Dat mag namelijk, geen parkeerverbod, geen bocht binnen de 5 meter, maar wel levensgevaarlijk.
Ridocardonderdag 26 november 2009 @ 20:35
Gisterenochtend een klapband gehad. Op de vooras, bijrijderskant. Bij Roosendaal Noord.
2 uur zitten klooien om de voorband te wisselen met die van de middenas (hefas). Ik was toch leeg, dus dat wiel was toch niet nodig.

En nu heb ik er nog spierpijn van. Ik ben niks gewend...
Bartholomeusdonderdag 26 november 2009 @ 21:18
quote:
Op donderdag 26 november 2009 19:17 schreef druppelkut het volgende:

[..]

"U staat daar verkeerd geparkeerd mevrouw, u mag daar helemaal niet staan." klinkt er uit zo'n broekie.

'Opzouteh met die woutehbak, of ik zet die container d'r gewoon bovenop! Kennie meteen mee de oven in!'

Eenstrepers die maar al te graag hun quotum willen halen.... En bij die sloper op de plas is zeker ook geen ruimte?

Wij ketsen de aanhangers ook altijd overal en nergens neer als het klantje in de motorwagen staat. Zo ook andere bedrijven die bij dezelfde klantjes komen. En daar zijn bedrijven bij die met exact dezelfde aanhangers rijden als wij, alleen met andere reclame. En zo was er eens een collega die er bij de volgende klant pas achter kwam dat ie de verkeerde aanhanger had meegenomen Ook leuk: collegaatje zieken. Zie je een aanhanger van een collega staan die blijkbaar ook in de buurt is. Die kun je dan leuk even andersom zetten, of meenemen naar de volgende parkeerplaats
Barcaconiavrijdag 27 november 2009 @ 07:56
quote:
Op donderdag 26 november 2009 19:17 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Dat straatje is toch niet doodlopend?
Ik weet niet of het achter het stadsarchief is. Die straat gaat achter de Pathe door in ieder geval. Er staan aan het einde paaltjes die, geloof ik, om 11 uur omhoog gaan inderdaad.
Ik moest echter 's ochtends eerst Centerparks en 2 AC's doen en dan kon ik nooit meer op tijd in Eindhoven klaar zijn.
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 11:25
Ze waren er weer

Maar te laat.
Ik pikte mijn aanhanger om kwart voor tien aan en toen kwamen ze net aankakken
Bartholomeusvrijdag 27 november 2009 @ 12:33
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 11:25 schreef druppelkut het volgende:
Ze waren er weer

Maar te laat.
Ik pikte mijn aanhanger om kwart voor tien aan en toen kwamen ze net aankakken
Mjah, je kunt er natuurlijk wel van op aan dat ze er vaste prik van maken om steeds net ff iets eerder te komen kijken... Je hebt ze nu tegen het verkeerde been geschopt, nu moeten en zullen ze je pakken
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 16:06
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 12:33 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Mjah, je kunt er natuurlijk wel van op aan dat ze er vaste prik van maken om steeds net ff iets eerder te komen kijken... Je hebt ze nu tegen het verkeerde been geschopt, nu moeten en zullen ze je pakken
Dat inderdaad, want je weet hoe de gemiddelde agent denkt:
"We laten ons niet afbekken door zo'n bijdehand vrouwtje."
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 19:27
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 16:06 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Dat inderdaad, want je weet hoe de gemiddelde agent denkt:
"We laten ons niet afbekken door zo'n bijdehand vrouwtje."
Wilde vanmiddag het risico ook niet lopen
Moest weer terug namelijk. Heb hem pontificaal midden op de Provinciale weg neergezet. Daar waar ik hem legaal, maar gevaarlijker als in dat bochtje, mag neerzetten
Barcaconiavrijdag 27 november 2009 @ 19:32
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 19:27 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Wilde vanmiddag het risico ook niet lopen
Moest weer terug namelijk. Heb hem pontificaal midden op de Provinciale weg neergezet. Daar waar ik hem legaal, maar gevaarlijker als in dat bochtje, mag neerzetten
Ik begrijp dat toch niet. Ik had op de weg naar school ook zo'n provinciale weg waar elke week 2x een containerwagen in de weg stond. Levensgevaarlijk als je het mij vraagt. Die politie moet toch ook snappen dat er misschien tegen de regels in een veel veiligere plek is? Daar waren ze toch voor opgeleid?
MC-Shitheadvrijdag 27 november 2009 @ 19:47
Vrachtwagens chauffeurs stinken.
Ok, vele dan.
Barcaconiavrijdag 27 november 2009 @ 19:50
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 19:47 schreef MC-Shithead het volgende:
Vrachtwagens chauffeurs stinken.
Ok, vele dan.
Bedankt voor de nuttige opmerking, Shithead.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:01
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 19:47 schreef MC-Shithead het volgende:
Vrachtwagens chauffeurs stinken.
Ok, vele dan.
Ja, naar zeep. Dat zou jij ook eens moeten gebruiken.
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 20:03
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 19:47 schreef MC-Shithead het volgende:
Vrachtwagens chauffeurs stinken.
Ok, vele dan.
Nee, automobilisten ruiken fris
Weet zeker dat jij in een willekeurige cabine kan stappen en dat die brandschoon is en fris ruikt.

Verder idd bedankt voor deze inhoudelijke post.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:06
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:03 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Nee, automobilisten ruiken fris
Weet zeker dat jij in een willekeurige cabine kan stappen en dat die brandschoon is en fris ruikt.

Verder idd bedankt voor deze inhoudelijke post.
Je snapt natuurlijk wel dat dat helemaal geldt voor vrouwelijke vrachtwagenchauffeurs, hè?

Tuinbroek aan, zware shag rokend en zware shag onder hun armen, allemaal kort haar en een mannelijk uiterlijk. En naar zweet stinken natuurlijk.

druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 20:12
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:06 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Je snapt natuurlijk wel dat dat helemaal geldt voor vrouwelijke vrachtwagenchauffeurs, hè?

Tuinbroek aan, zware shag rokend en zware shag onder hun armen, allemaal kort haar en een mannelijk uiterlijk. En naar zweet stinken natuurlijk.

Ja vooral

ik heb ook altijd een tuinbroek aan, rook zware sjek, heb haar onder mijn oksels en heb kort haar
SPOILER
halflang blond haar, meestal los. spijkerbroek (want een rokje is zo lastig helaas) en een nette trui/blouse en uiteraard veiligheidsschoenen . oh ja, ik rook gewoon marlboro. verder heb ik ook een normaal postuur, niet dik en net niet te dun
MC-Shitheadvrijdag 27 november 2009 @ 20:15
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:01 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ja, naar zeep. Dat zou jij ook eens moeten gebruiken.
Boohoo, ik heb zelf een paar maanden in een vrachtwagen bedrijf gewerkt, en zeker 8 van de 10 waren smerig, dus ja, ik weet waar ik over praat

Ps. polen zijn het ergste, maar dat is al internationaal bekend denk ik.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:16
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:12 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ja vooral

ik heb ook altijd een tuinbroek aan, rook zware sjek, heb haar onder mijn oksels en heb kort haar
SPOILER
halflang blond haar, meestal los. spijkerbroek (want een rokje is zo lastig helaas) en een nette trui/blouse en uiteraard veiligheidsschoenen . oh ja, ik rook gewoon marlboro. verder heb ik ook een normaal postuur, niet dik en net niet te dun
Vrouwen met lang haar

Vrouwen die roken



Er zijn wel meer vrachtwagenchauffeuses dat ik denk: "Zullen wij even een cabine delen? "
ShizzleMyDizzlevrijdag 27 november 2009 @ 20:17
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:12 schreef druppelkut het volgende:

[..]
halflang blond haar, meestal los. spijkerbroek (want een rokje is zo lastig helaas) en een nette trui/blouse en uiteraard veiligheidsschoenen . oh ja, ik rook gewoon marlboro. verder heb ik ook een normaal postuur, niet dik en net niet te dun
MIJN IDEALE VROUW.

Leeftijd ?
Barcaconiavrijdag 27 november 2009 @ 20:17
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:15 schreef MC-Shithead het volgende:

[..]

Boohoo, ik heb zelf een paar maanden in een vrachtwagen bedrijf gewerkt, en zeker 8 van de 10 waren smerig, dus ja, ik weet waar ik over praat

Ps. polen zijn het ergste, maar dat is al internationaal bekend denk ik.
Dus omdat jij bij een stelletje smeerpijpen gewerkt heb stinken vele chauffeurs? Dan voel je je vervolgens ook verplicht om dat hier nog even te melden?

Ik ben blij dat je het komt zeggen maar als je niks beters te melden hebt mag je van mij wegblijven.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:18
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:15 schreef MC-Shithead het volgende:

[..]

Boohoo, ik heb zelf een paar maanden in een vrachtwagen bedrijf gewerkt, en zeker 8 van de 10 waren smerig, dus ja, ik weet waar ik over praat

Ps. polen zijn het ergste, maar dat is al internationaal bekend denk ik.
Een vrachtwagenbedrijf? Bedoel je een transportbedrijf of een garage?

Dan was het een pauperbedrijf, bij ons lopen er maar een paar waarbij ik ver uit de buurt blijf. Helaas staat de grootste stinkerd in de loods

En die ps is wel weer waar.
Barcaconiavrijdag 27 november 2009 @ 20:18
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:16 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Vrouwen met lang haar

Vrouwen die roken



Er zijn wel meer vrachtwagenchauffeuses dat ik denk: "Zullen wij even een cabine delen? "
Inderdaad Sowieso een vrouw die een bakwagen-aanhanger achteruit kan rijden heeft een streepje voor
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:19
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:17 schreef ShizzleMyDizzle het volgende:

[..]

MIJN IDEALE VROUW.

Leeftijd ?
Ik gok dat ze ouder is dan jij.
MC-Shitheadvrijdag 27 november 2009 @ 20:19
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:16 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Vrouwen met lang haar

Vrouwen die roken



Er zijn wel meer vrachtwagenchauffeuses dat ik denk: "Zullen wij even een cabine delen? "
Nja, ook daar heb ik altijd me vraag tekens bij, kwam er een vrachtwagen aangereden, dacht, damn, twee mooie vrouwen(op een afstand), toen kwamen die binnen, de ene had gaten in haar gezicht, en was gewoon spuug lelijk en de andere bleek een vent met blond halflang haar te zijn
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:19
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:18 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Inderdaad Sowieso een vrouw die een bakwagen-aanhanger achteruit kan rijden heeft een streepje voor
[testosteron] Nee, dat kan ik niet namelijk. Ze moet natuurlijk wel slechter rijden dan ik. [/testosteron]
Barcaconiavrijdag 27 november 2009 @ 20:20
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:19 schreef MC-Shithead het volgende:

[..]

Nja, ook daar heb ik altijd me vraag tekens bij, kwam er een vrachtwagen aangereden, dacht, damn, twee mooie vrouwen(op een afstand), toen kwamen die binnen, de ene had gaten in haar gezicht, en was gewoon spuug lelijk en de andere bleek een vent met blond halflang haar te zijn
Ok, ok, je hebt een punt Er zitten veel vage types bij.
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:19 schreef RealZeus het volgende:

[..]

[testosteron] Nee, dat kan ik niet namelijk. Ze moet natuurlijk wel slechter rijden dan ik. [/testosteron]
Nou, voor zoiets maak ik een uitzondering!
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:21
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:19 schreef MC-Shithead het volgende:

[..]

Nja, ook daar heb ik altijd me vraag tekens bij, kwam er een vrachtwagen aangereden, dacht, damn, twee mooie vrouwen(op een afstand), toen kwamen die binnen, de ene had gaten in haar gezicht, en was gewoon spuug lelijk en de andere bleek een vent met blond halflang haar te zijn


Een nachtcollega heeft lang haar. Hadden we die Belg in de loods in Vilvioorde wijsgemaakt dat er een lekker wijf aan kwam en hij zag lang haar. Draait die collega zich om , zie je die Belg:

En wij:
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 20:22
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:17 schreef ShizzleMyDizzle het volgende:

[..]

MIJN IDEALE VROUW.

Leeftijd ?
Ongeveer 2 keer jouw leeftijd
MC-Shitheadvrijdag 27 november 2009 @ 20:22
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:18 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Een vrachtwagenbedrijf? Bedoel je een transportbedrijf of een garage?

Dan was het een pauperbedrijf, bij ons lopen er maar een paar waarbij ik ver uit de buurt blijf. Helaas staat de grootste stinkerd in de loods

En die ps is wel weer waar.
Pauperbedrijf, het was wel ene kut bedrijf ja, misschien is dat het, maar zat vrachtwagen chauffeurs die zwetend en stinkend naar binnen kwamen rennen, zowel Nederlanders als Polen als Duitser en die meuk.

Btw, als je het afvraagt, ik douche me vrijwel iedere dag, en ja, een transport bedrijf(voor mij hetzelfde maargoed).
Dus ik ben niet zo'n stinkende monteur

Ergste was btw nog, dat ik best veel boordcomputers en stuff deed uitbouwen, dus vaak zat ik op zo'n stinkhok.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:22
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:20 schreef Barcaconia het volgende:

[..]


Nou, voor zoiets maak ik een uitzondering!
Eerst zien dan geloven.
Verkapte pics post
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:22
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:22 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ongeveer 2 keer jouw leeftijd
Ben jij ouder dan ik?

Ik dacht dat je jonger was.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:23
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:22 schreef MC-Shithead het volgende:

[..]

Pauperbedrijf, het was wel ene kut bedrijf ja, misschien is dat het, maar zat vrachtwagen chauffeurs die zwetend en stinkend naar binnen kwamen rennen, zowel Nederlanders als Polen als Duitser en die meuk.

Btw, als je het afvraagt, ik douche me vrijwel iedere dag, en ja, een transport bedrijf(voor mij hetzelfde maargoed).
Dus ik ben niet zo'n stinkende monteur

Ergste was btw nog, dat ik best veel boordcomputers en stuff deed uitbouwen, dus vaak zat ik op zo'n stinkhok.
Als je internationaal chauffeur bent heb je niet altijd de mogelijkheid om te douchen.

De meeste cabines zijn bij ons prima maar er zijn een paar uitzonderingen.
MC-Shitheadvrijdag 27 november 2009 @ 20:27
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:23 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Als je internationaal chauffeur bent heb je niet altijd de mogelijkheid om te douchen.

De meeste cabines zijn bij ons prima maar er zijn een paar uitzonderingen.
Ja, dat klopt, ze reden wel wat verder dan Nederland, ik moet zeggen dat er ook nette Polen naar binnen kwamen, tot mijn verbazing, gelukkig zaten er ook nog nette mensen tussen.

Ps, bij dat bedrijf konden chauffeurs ook douchen, soms zag je een chauffeur de vrachtwagen instappen en een week of twee weken later kwam die in dezelfde kleren weer terug, alleen dan smeriger.
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 20:28
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:22 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Ben jij ouder dan ik?

Ik dacht dat je jonger was.
Scheelt een paar jaartjes idd
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:23 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Als je internationaal chauffeur bent heb je niet altijd de mogelijkheid om te douchen.

De meeste cabines zijn bij ons prima maar er zijn een paar uitzonderingen.
Internationaal heb ik me altijd kunnen douchen. Zowel bij grote overnachtingsplaatsen als bij klanten.
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:29
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:28 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Scheelt een paar jaartjes idd
SPOILER
Ouwe taart
[..]
quote:
Internationaal heb ik me altijd kunnen douchen. Zowel bij grote overnachtingsplaatsen als bij klanten.
Als je dubbelbemand bloemen rijdt wil het niet altijd lukken.
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 20:43
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:29 schreef RealZeus het volgende:
SPOILER
Ouwe taart
* bitchslap *
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:46
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:43 schreef druppelkut het volgende:

[..]

* bitchslap *
Kom maar kom maar kom maar....

* RealZeus geeft Druppelkut een rollator aan, uiteraard met aanhanger.
densmeevrijdag 27 november 2009 @ 20:49

die hangt achter de MAN
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 20:52
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:49 schreef densmee het volgende:
[ afbeelding ]
die hangt achter de MAN
RealZeusvrijdag 27 november 2009 @ 21:05
Ik snap nou wel de naam Druppelkut. Iets met oude vrouwen die lekken.


Maar goed, ik zal zo weer in dat pk-wonder met die formidabel schakelende automaat stappen. (Daf 75.310)

ShizzleMyDizzlevrijdag 27 november 2009 @ 21:21
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 20:22 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ongeveer 2 keer jouw leeftijd
Niet geïnteresseerd in een 'toyboy'?

Of heb je al iemand ?
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 21:38
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 21:21 schreef ShizzleMyDizzle het volgende:

[..]

Niet geïnteresseerd in een 'toyboy'?

Of heb je al iemand ?
Ben al voorzien inderdaad.
Maar hij is geen chauffeur en vervloekt zo af en toe mijn beroep. Hij weigert ook mee te gaan. "vrouwen kunnen niet rijden".

Nou, ik fileparkeer hem er dubbel en dwars uit
densmeevrijdag 27 november 2009 @ 21:52
met voorwagen en schamel nog beter zeker dan hij met de luxewagen
MC-Shitheadvrijdag 27 november 2009 @ 21:58
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 21:38 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ben al voorzien inderdaad.
Maar hij is geen chauffeur en vervloekt zo af en toe mijn beroep. Hij weigert ook mee te gaan. "vrouwen kunnen niet rijden".

Nou, ik fileparkeer hem er dubbel en dwars uit
Moet je voor de grap je vrachtwagen achterin zijn wagen parkeren en dan zeggen 'he verdomme, je hebt gelijk '
druppelkutvrijdag 27 november 2009 @ 22:41
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 21:52 schreef densmee het volgende:
met voorwagen en schamel nog beter zeker dan hij met de luxewagen
Geef me maar 22 meter de ruimte en ik prak m d'r in
blupzaterdag 28 november 2009 @ 12:18
Sowieso respekt voor schamelaars, ik kan het niet zo goed, ja vooruit gaat prima maar achteruit is nogo.
druppelkutzaterdag 28 november 2009 @ 13:28
quote:
Op zaterdag 28 november 2009 12:18 schreef blup het volgende:
Sowieso respekt voor schamelaars, ik kan het niet zo goed, ja vooruit gaat prima maar achteruit is nogo.
Het is niks meer dan een truukje. Als je dat doorhebt gaat het opeens wel. Nog wel veel oefenen voor het centimeterwerk maar dat lukt op den duur ook.
blupzaterdag 28 november 2009 @ 14:39
quote:
Op zaterdag 28 november 2009 13:28 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Het is niks meer dan een truukje. Als je dat doorhebt gaat het opeens wel. Nog wel veel oefenen voor het centimeterwerk maar dat lukt op den duur ook.
Als ik sommige zie manoeuvreren op zulke krapje stukjes moet ik er niet aan denken omdat die aanhanger bij het minste of geringste al gaat sturen.
Barcaconiazaterdag 28 november 2009 @ 15:09
Inderdaad, ik zie ook wel eens mensen een combi achteruit op een drukke straat een poort indraaien die net breder is dan de combi zelf. Toch respect hoor, mij lukt dat nog niet 1 2 3.
druppelkutzaterdag 28 november 2009 @ 15:13
Je moet iig de aanhanger t werk laten doen. De motorwagen hoeft alleen maar te volgen.
Bartholomeuszaterdag 28 november 2009 @ 20:26
quote:
Op zaterdag 28 november 2009 15:13 schreef druppelkut het volgende:
Je moet iig de aanhanger t werk laten doen. De motorwagen hoeft alleen maar te volgen.
Ik zeg altijd maar zo: ik kan het. Dus moeilijk kan het nooit zijn

Het grote probleem is dat je uit automatisme de verkeerde kant op gaat sturen. Je bent 1 draaipunt gewend met een oplegger of wipkar, en nu heb je er dus ineens 2. Je moet dus vooral in het begin nádenken bij wat je doet, en heel rustig te werk gaan. Ook als er 20 man staat te kijken hoe jij met dat ding staat te pielen.
Bovendien heb je de neiging om veel te veel aan het stuur te draaien. De belangrijkste tip is dat je moet proberen de hoeken van de bakken (dus links achter van de motorwagen en links voor van de aanhanger) bij elkaar te houden. Als die te ver uit elkaar komen druk je de triangel er te ver onder, wat je een achterlicht of zelfs een complete triangel kost. Bovendien reageert de aanhanger er nauwelijks nog op.
En verder is het gewoon een kwestie van domweg aan beginnen, gewoon doen, al doende leren, en niet opgeven. En rustig blijven dus

En nog een puntje: bij een oplegger kun je (bijna) recht langs het ding heen kijken om te zien waar hij heen gaat. Bij een aanhanger kun je dat in de scherpere bochten niet, dan komt het neer op stuurmanskunst en inschattingsvermogen. Lees: zo'n ding is voor mannen met lange piemels. Nouja... Nogmaals, ik kan het ook
RealZeuszaterdag 28 november 2009 @ 20:53
quote:
Op zaterdag 28 november 2009 20:26 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

. Lees: zo'n ding is voor mannen met lange piemels. Nouja... Nogmaals, ik kan het ook
Daarom kan ik het niet.

Wel eens geprobeerd trouwens en de aanhanger deed inderdaad het werk maar bepaalde ook zelf waar hij heen ging.

Met een LZV achteruit rijden vind ik ook knap trouwens.
Ridocarzaterdag 28 november 2009 @ 21:36
Ik heb zelf wel eens met een schamelbak mogen rijden, en ik moet zeggen dat je het zo doorhebt. Niet dat ik het zo makkelijk kan, maar het ging een stuk beter dan ik dacht. Die tip van 'hoeken bij elkaar houden' is idd wat ik ook heb meegekregen, dat is zo'n beetje het belangrijkste.

Respect voor al diegenen die dagelijks met zulke combi's rijden, zoals Druppel hier, en die LZV-rijders.

[ Bericht 0% gewijzigd door Ridocar op 29-11-2009 02:11:48 ]
Alexxxxxzondag 29 november 2009 @ 00:46
Vandaag naar het Van Seumeren - Mammoet Archief geweest, wat een genot!
Ridocarzondag 29 november 2009 @ 02:11
quote:
Op donderdag 26 november 2009 16:38 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Dat is inderdaad bloedirritant. Of dat mensen terwijl je net een bocht indraait er aan komen en dan vlak voor je neus stoppen met zo'n blik van:"Je zit op mijn weghelft."
Ja, dat zal toch moeten anders regent het hier stoplichten.

Mijn vader heeft het een keer met een 15-meter bus gehad. Vanaf een drukke straat een zijstraat indraaien en toen kwam er ook zo'n lul tegenover hem staan waardoor hij de bocht niet kon afmaken.
Die vent begon te gebaren dat mijn pa die 15 meter over de blinde kant maar weer acheruit die drukke weg op moest drukken.
Mijn vader had zoiets van:"Wat denk je zelf? ":')
Hij heeft de bus in de vrij gezet en op de handrem. en is rustig in zijn dienstrooster gaan kijken.

Toen is die andere kerel uit woede tegen de bus aan gereden en dat vond mijn vader een mooi moment om even uit te stappen. De bus had een krasje maar de auto van die kerel een beste deuk.

Die kerel tegen mijn vader:"Jullie buschauffeurs denken altijd dat jullie de macht hebben."
Mijn vader kijkt naar de schade en zegt:"Ja, dat hebben we toch ook? "

En toen kon die kerel er niet meer tegen en is 'ie boos weggereden. Mijn vader bleef namelijk de rust zelve.
Dat is iets dat ik ook met mijn rijlessen heb meegekregen. Toen ik met de lesauto (trekker-oplegger) een straat wilde indraaien was deze geblokkeerd door een luxewagen die niet doorreed omdat 'ie dacht dat 'ie te weinig ruimte had. In de tussentijd raadde de instructeur mij aan om 'm in z'n vrij te zetten en de handrem erop. Achteruit rijden was geen optie, gezien het verkeer dat erachter stond. Na 12 (!) minuten had automobilistje door dat hij de oorzaak was van de hele opstopping en reed 3 meter naar achter, zodat ik er weer langskon.

Later heb ik er nog vaak dankbaar gebruik van gemaakt. Opstopping? Nergens ruimte? Vrij+handrem en wachten maar....
Ik heb het nog niet meegemaakt dat iemand mij erop aansprak, maar dan zal ik 'm met alle plezier vragen om het voor te doen, gewoon om te zien of de 'stuurlui aan wal' het echt beter kunnen....
Sounddragonzondag 29 november 2009 @ 10:33
quote:
Op vrijdag 27 november 2009 22:41 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Geef me maar 22 meter de ruimte en ik prak m d'r in
Ik heb aan een fatsoenlijk formaat tweepersoonsbed genoeg

Barcaconiazondag 29 november 2009 @ 18:03
quote:
Op zondag 29 november 2009 10:33 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ik heb aan een fatsoenlijk formaat tweepersoonsbed genoeg


Chauffeurspraat.
Bartholomeuszondag 29 november 2009 @ 20:23
quote:
Op zondag 29 november 2009 10:33 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Ik heb aan een fatsoenlijk formaat tweepersoonsbed genoeg


Als jij haar nou eerst eens een kunstje laat zien met haar combi, wie weet kom je dan überhaupt in aanmerking voor haar kunstje in bed
druppelkutzondag 29 november 2009 @ 20:43
quote:
Op zondag 29 november 2009 20:23 schreef Bartholomeus het volgende:

[..]

Als jij haar nou eerst eens een kunstje laat zien met haar combi, wie weet kom je dan überhaupt in aanmerking voor haar kunstje in bed
Ik heb een tweepersoons slaapgelegenheid in de cabine. Een mooi stapelbed
druppelkutzondag 29 november 2009 @ 20:46
Maaruhhhh.....

Kuhuhut... Gisteren een klein feestje gehad en en als een blok gevallen voor een leuke kerel
Ergste is nog dat ik alleen ben gegaan, zonder mijn vriendje. Er is niks gebeurt hoor! Zit nu heel erg in tweestrijd
Barcaconiazondag 29 november 2009 @ 21:00
quote:
Op zondag 29 november 2009 20:46 schreef druppelkut het volgende:
Maaruhhhh.....

Kuhuhut... Gisteren een klein feestje gehad en en als een blok gevallen voor een leuke kerel
Ergste is nog dat ik alleen ben gegaan, zonder mijn vriendje. Er is niks gebeurt hoor! Zit nu heel erg in tweestrijd
Oeioei, Die blokken zijn nooit goed

Ik zal eens kijken of ik een mooie header voor een volgende OP kan maken, dit topic is weer bijna vol.
blupzondag 29 november 2009 @ 21:47
Misschien pics van de wagen die we rijden?
Barcaconiazondag 29 november 2009 @ 21:55
Ok, ik ben er weer achter dat ik een slechte fotosjopper ben Zet mij liever achter het stuur
densmeezondag 29 november 2009 @ 22:16

een unimog 404 heb ik 2 jaar mee gereden
maar werd een beetje te duur
2.8 liter 6 cilinder op benzine

en nu rijd ik een opel combo, prive
Barcaconiazondag 29 november 2009 @ 22:20
quote:
Op zondag 29 november 2009 22:16 schreef densmee het volgende:
[ afbeelding ]
een unimog 404 heb ik 2 jaar mee gereden
maar werd een beetje te duur
2.8 liter 6 cilinder op benzine

en nu rijd ik een opel combo, prive
Unimog is ook iets wat ik nog ooit wil bezitten. Maarja, die lijst is best lang
RealZeuszondag 29 november 2009 @ 23:14
quote:
Op zondag 29 november 2009 20:46 schreef druppelkut het volgende:
Maaruhhhh.....

Kuhuhut... Gisteren een klein feestje gehad en en als een blok gevallen voor een leuke kerel
Ergste is nog dat ik alleen ben gegaan, zonder mijn vriendje. Er is niks gebeurt hoor! Zit nu heel erg in tweestrijd
Zolang je geen contactgegevens hebt uitgewisseld is er niks aan de hand. Dan zakt dat vanzelf weer af.

Zo niet, dan moet je je afvragen of je relatie nog goed is. Ik weet niet hoe lang jullie bij elkaar zijn maar misschien is de prik van de cola inmiddels.
druppelkutzondag 29 november 2009 @ 23:43
quote:
Op zondag 29 november 2009 23:14 schreef RealZeus het volgende:

[..]

Zolang je geen contactgegevens hebt uitgewisseld is er niks aan de hand. Dan zakt dat vanzelf weer af.

Zo niet, dan moet je je afvragen of je relatie nog goed is. Ik weet niet hoe lang jullie bij elkaar zijn maar misschien is de prik van de cola inmiddels.
Wij zijn 2 maandjes bij elkaar. Dus nog maar heel kort.
En wat die contactgegevens betreft, ik zeg niks!
Wel een paar hele lieve sms'jes gehad
druppelkutzondag 29 november 2009 @ 23:51
Maar dat helpt natuurlijk niet
Barcaconiamaandag 30 november 2009 @ 00:27
quote:
Op zondag 29 november 2009 23:51 schreef druppelkut het volgende:
Maar dat helpt natuurlijk niet
Niet echt nee. 2 maanden is trouwens nog niet veel met je vriend. Lijkt me relatief eenvoudig om de knoop door te hakken. Wie vind je leuker. Een echte band kun je haast nog niet hebben.
SPOILER
Hihi, 1 band? Jij hebt er 22!dacht ik.
Sounddragonmaandag 30 november 2009 @ 00:29
quote:
Op zondag 29 november 2009 20:43 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ik heb een tweepersoons slaapgelegenheid in de cabine. Een mooi stapelbed
Jajaja.. zo kan 'ie wel weer he

Maarrehh.. 2 maanden is toch alweer lang joh, gewoon inrulen als je wat leukers tegenkomt
Je leeft maar één keer
RealZeusmaandag 30 november 2009 @ 00:43
quote:
Op zondag 29 november 2009 23:43 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Wij zijn 2 maandjes bij elkaar. Dus nog maar heel kort.
En wat die contactgegevens betreft, ik zeg niks!
Wel een paar hele lieve sms'jes gehad
Tsja, ik kan die neus niet maken. Maar als je nu al open staat voor anderen is dat niet echt een teken van hevige verliefdheid, lijkt me.

Wat een topicwending ineens
Barcaconiamaandag 30 november 2009 @ 00:47
Ik heb een banner maar hij is belachelijk en slecht Toch ga ik hem invoegen/aanbieden aan de nieuwe OP
druppelkutmaandag 30 november 2009 @ 01:11
quote:
Op maandag 30 november 2009 00:29 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

Jajaja.. zo kan 'ie wel weer he

Maarrehh.. 2 maanden is toch alweer lang joh, gewoon inrulen als je wat leukers tegenkomt
Je leeft maar één keer
Klopt, ik leef maar 1 keer. Maar ik heb in de afgelopen 10 jaar maar 2 echte relaties gehad. Beide zijn slecht afgelopen en hebben me erg veel geld gekost.
Beide zijn afgelopen omdat ik dacht dat we iets hadden met elkaar en ik ging er ook helemaal voor.
Bij de eerste kwam ik er na 4 jaar achter dat hij al minstens 3 jaar vreemd ging met zijn ex. Dat doet heel erg zeer. De tweede eindigde toen ik in het ziekenhuis terecht kwam omdat hij me bont en blauw sloeg. Dat deed overigens minder zeer dan de eerste

Nu sta ik eindelijk weer open voor een relatie. Die vind ik dan in mijn huidige vriend (43 jaar oud, 1 kind en zonder verdere problemen) waar ik helemaal verliefd op ben.
Kom ik gisteren me toch een vent tegen zeg.......
Veel praten met elkaar, de klik is er, beide problemen gehad in het verleden (relatietechnisch). Dat praatte wel zo makkelijk! Wij begrepen elkaar 100%.

1 klein probleem. Ik heb een relatie en hij heeft een relatie. Maar toch is een een soort van dierlijke aantrekkingskracht.

Zo erg, dat ik er nu wakker van lig. Hij ook trouwens. Kreeg net nog een superlief smsje van hem. Nu lig ik hier in mijn bedje weer te soppen

grmbl
Barcaconiamaandag 30 november 2009 @ 01:14
quote:
Op maandag 30 november 2009 01:11 schreef druppelkut het volgende:

[..]
Kreeg net nog een superlief smsje van hem. Nu lig ik hier in mijn bedje weer te soppen
Een romanticus! En een vrouw die met romantische woorden om kan gaan
druppelkutmaandag 30 november 2009 @ 01:19
quote:
Op maandag 30 november 2009 01:14 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Een romanticus! En een vrouw die met romantische woorden om kan gaan
Ja lach er maar om. Hier gaat de wekker weer om half 6. Bah



ps, kan geen PI plaatsen ivm mobiel FOK!ken
Barcaconiamaandag 30 november 2009 @ 01:21
quote:
Op maandag 30 november 2009 01:19 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ja lach er maar om. Hier gaat de wekker weer om half 6. Bah



ps, kan geen PI plaatsen ivm mobiel FOK!ken
druppelkutmaandag 30 november 2009 @ 01:22
Ridocarmaandag 30 november 2009 @ 05:33
quote:
Op maandag 30 november 2009 01:19 schreef druppelkut het volgende:

[..]

Ja lach er maar om. Hier gaat de wekker weer om half 6. Bah



ps, kan geen PI plaatsen ivm mobiel FOK!ken
Nu dus.

Ik heb mijn rit alweer opzitten. Gisterenavond om 8 uur begonnen. net terug.
Barcaconiamaandag 30 november 2009 @ 05:34
quote:
Op maandag 30 november 2009 05:33 schreef Ridocar het volgende:

[..]

Nu dus.

Ik heb mijn rit alweer opzitten. Gisterenavond om 8 uur begonnen. net terug.
Nachtritten is toch best leuk werk he. Ik heb er altijd van genoten iig, waar ben je geweest?
Ridocarmaandag 30 november 2009 @ 06:01
quote:
Op maandag 30 november 2009 05:34 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Nachtritten is toch best leuk werk he. Ik heb er altijd van genoten iig, waar ben je geweest?
Het is leuk in veel opzichten. Vooral ongelooflijk relaxed. Je kunt vrij nauwkeurig je aankomsttijden inschatten, (tenzij de Brienenoordbrug openstaat). Ook grappig om te zien, drugsrunners. Die zijn makkelijk te herkennen, meestal een Golf of BMW, dubbelbemand door mocro's, en rijden zo'n beetje alle snelheden tussen de 50 en 150. Zo houd ik mijzelf bezig. En veel radio natuurlijk.

Het enige nadeel van nachtrijden is dat je je best moet doen om een beetje sociaal contact te onderhouden met vrienden.

De bestemming was DC Pijnacker. (Ruyven)
Ik rij trouwens voor Bakker, die gifgroene koeldozen.

blupmaandag 30 november 2009 @ 10:40
- doe es resizen -

[ Bericht 96% gewijzigd door Klonk op 30-11-2009 10:41:25 ]
druppelkutmaandag 30 november 2009 @ 10:57
Zou idd fijn zijn voor mobiel internet
blupmaandag 30 november 2009 @ 11:37

Mensen met een B rijbewijs en een bakwagen..
Nou doen C'ers had ook zo nu en dan maargoed.. Komt ook een beetje door de eigenwijsheid omdat je soms ook onder een 3,90'er of zelfs 3,80er door kan... Tot 't een keer misgaat...

Bij ons had iemand 't zo uitgekiend dattie het uitlaatje van de koelmotor eraf had gereden

[ Bericht 34% gewijzigd door blup op 30-11-2009 11:46:46 ]
TommyGunmaandag 30 november 2009 @ 11:51
Vanmorgen een slome Pool meegemaakt die met z'n oplegger combinatie een bocht te krap nam, en daardoor een verhoogde stoep (en dan nog veel hoger dan bij menig bushalte) mee nam. Damn, ik dacht dat alles af zou breken met kantelen als gevolg...
blupmaandag 30 november 2009 @ 11:57
Heeft er ooit wel eens iemand moeten lossen op de haarlemmerdijk in Amsterdam? Doet me daaraan denken, daar ga ik ook altijd half de stoep op waardoor je best flink begint te dijnen.
TommyGunmaandag 30 november 2009 @ 12:05
quote:
Op maandag 30 november 2009 11:57 schreef blup het volgende:
Heeft er ooit wel eens iemand moeten lossen op de haarlemmerdijk in Amsterdam? Doet me daaraan denken, daar ga ik ook altijd half de stoep op waardoor je best flink begint te dijnen.
Ik zag 't gebeuren bij Cobelfret Ferries te Rozenburg (gemeente Rotterdam).

klik

Helaas (nog) geen streetview.
Barcaconiamaandag 30 november 2009 @ 13:13
quote:
Op maandag 30 november 2009 11:37 schreef blup het volgende:
[ afbeelding ]
Mensen met een B rijbewijs en een bakwagen..
Nou doen C'ers had ook zo nu en dan maargoed.. Komt ook een beetje door de eigenwijsheid omdat je soms ook onder een 3,90'er of zelfs 3,80er door kan... Tot 't een keer misgaat...

Bij ons had iemand 't zo uitgekiend dattie het uitlaatje van de koelmotor eraf had gereden
Wtf! Gave foto