quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:01 schreef marcodej het volgende:
Enorm kut, maar achteraf wederom niet onverwacht. Het akkefietje met de afwijkende waarden zal wel reden zijn geweest om nog een keer met verbeterde methodes te testen.
Die is niet van hem maar van een vriend. Hij leent 'em weleens.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:06 schreef Berto het volgende:
Ferrari bedoel je (Flauwe woordgrap overigens)
Rabobank heeft Dekker een paar maanden later aan de kant gezet vanwege de bloedwaarden, dus ik denk niet dat het consequenties voor de sponsoring heeft. Kohl heeft juist gezegd dat Rabobank de enige ploeg was waar expliciet werd gezegd dat je geen doping moest gebruiken en gaf aan dat dat zijn schoonste periode was.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:16 schreef Berto het volgende:
Vraag me af wat dit voor de Raboploeg gaat betekenen. Rabobank heeft altijd gezegd dat bij dopinggevallen (centraal geregeld) ze meteen zouden stoppen.
Als je het nu zo eens gaat bekijken, Dekker, Rasmussen, Kohl (wel niet gepakt in zijn Rabotijd, maar...).
"Op de hoogte"? In de zin van dat ze onraad moeten hebben geroken toen die afwijkende waarden aan het licht kwamen wel ja.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:30 schreef JohnDDD het volgende:
Rabobank moet hiervan op de hoogte zijn geweest. Ze wisten ongetwijfeld van de verdachte bloedwaarden en hebben Dekker eruit gegooid.
Dat kan contractueel natuurlijk niet, op basis van "onraad ruiken" iemand ontslaan is een magere basis en dan haal je het denk ik niet bij een rechter.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:38 schreef Ereinion het volgende:
Onraad roken? Ik denk eerder dat ze het een te groot risico vonden worden (en achteraf terecht). Het is nu wel duidelijk dat Rabobank jarenlang de 'wij knijpen een oogje dicht, als jij ervoor zorgt dat je niet gepakt wordt' methode hanteerde. Als onraad ruiken genoeg was om een contract te verbreken dan hadden ze immers die Wenen-renners er ook wel uit gegooid.
Dat was toch ook algemeen bekend dat hij afwijkende bloedwaardes had? Daarom is hij niet meegenomen naar de Tour vorig jaar.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:30 schreef JohnDDD het volgende:
Rabobank moet hiervan op de hoogte zijn geweest. Ze wisten ongetwijfeld van de verdachte bloedwaarden en hebben Dekker eruit gegooid.
Sneu dat je daar blij van wordt..quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:24 schreef Reya het volgende:
Eindelijk eens een Nederlander die gepakt wordt. We begonnen al achter te lopen in het klassement.
Ontslag kan niet nee (kijk maar naar Gusev), maar je kan altijd, zoals in het geval Dekker, een contract afkopen. Als je echt van iemand af wilt, dan lukt het wel. Blijkbaar kiest de Rabobank er bewust voor om de Wenen-verdachten gewoon in de ploeg te houden.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:40 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat kan contractueel natuurlijk niet, op basis van "onraad ruiken" iemand ontslaan is een magere basis en dan haal je het denk ik niet bij een rechter.
Overigens geldt natuurlijk voor alle wielerploegen dat "wij knijpen een oogje dicht als je ervoor zorgt dat je niet gepakt wordt."
Ik denk dat we ongeveer hetzelfde bedoelen. Ik bedoel "onraad ruiken" in de zin van dat ze het niet meer vertrouwden en het allemaal wel een beetje verdacht vonden worden en dat ze niet wilden dat hij Rabo meenam in zijn val.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:38 schreef Ereinion het volgende:
Onraad roken? Ik denk eerder dat ze het een te groot risico vonden worden (en achteraf terecht). Het is nu wel duidelijk dat Rabobank jarenlang de 'wij knijpen een oogje dicht, als jij ervoor zorgt dat je niet gepakt wordt' methode hanteerde. Als onraad ruiken genoeg was om een contract te verbreken dan hadden ze immers die Wenen-renners er ook wel uit gegooid.
Alleen Mechov van de actieve renners werd toch genoemd in die zaak?quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:51 schreef Ereinion het volgende:
Blijkbaar kiest de Rabobank er bewust voor om de Wenen-verdachten gewoon in de ploeg te houden.
Nogmaals: het is pas in mei van dit jaar opnieuw getest met behulp van nieuwe methodes.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:59 schreef Grobbel het volgende:
Het zat er al aan te komen natuurlijk na die klucht van vorig jaar, maar de timing is wel weer behoorlijk sneu. Een staal uit 2007, en pas 3 dagen voor de tour wordt dit bekend gemaakt?
Dat denk ik dus ook.quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:56 schreef marcodej het volgende:
[..]
Ik denk dat we ongeveer hetzelfde bedoelen. Ik bedoel "onraad ruiken" in de zin van dat ze het niet meer vertrouwden en het allemaal wel een beetje verdacht vonden worden en dat ze niet wilden dat hij Rabo meenam in zijn val.
Ik denk niet dat ze "een oogje dichtknepen" en er vanaf wisten. maar ik denk wel dat ze, zeker t/m 2007, handelden op basis van vertrouwen. Ze zullen de renners redelijk vrij laten. Sowieso was dat de cultuur in alle wielerploegen tot een paar jaar terug.
En na de zaak Rasmussen is er ook binnen Rabo een cultuuromslag gekomen en werd het allemaal wat strenger. Ze zullen er nu dichterop zitten.
Dit vind ik van die zinloze opmerkingen (van Nelissen dus).quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:58 schreef marcodej het volgende:
Overigens las ik gister een verhaal in de nieuwe Muur over Jean Nelissen. En die verklaarde dat als hij alles zou vertellen wat hij wist, dat dan het Rabo-project de volgende ochtend op zijn gat zou liggen...
Dan blijft mijn punt staan. Waarom dan pas 3 dagen voor de tour?quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:59 schreef marcodej het volgende:
[..]
Nogmaals: het is pas in mei van dit jaar opnieuw getest met behulp van nieuwe methodes.
Mart Smeets heeft ook al eens iets dergelijks gezegd. Dan denk ik ook....wat ben je dan voor een nep-journalist als je dan net doet of je neus bloedt ?quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:58 schreef marcodej het volgende:
Overigens las ik gister een verhaal in de nieuwe Muur over Jean Nelissen. En die verklaarde dat als hij alles zou vertellen wat hij wist, dat dan het Rabo-project de volgende ochtend op zijn gat zou liggen...
Tussen weten en kunnen bewijzen in een rechtzaak wegens smaad aangespannen door de renner wiens naam jij noemt als gebruiker, zit nogal wat verschil slimmerd. Juist een journalist moet niets gaan roepen voordat hij BEWIJZEN heeft.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:09 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Mart Smeets heeft ook al eens iets dergelijks gezegd. Dan denk ik ook....wat ben je dan voor een nep-journalist als je dan net doet of je neus bloedt ?
nee, ik bedoel porsche, maar het zal dus wel ferrari zijnquote:Op woensdag 1 juli 2009 15:06 schreef Berto het volgende:
Ferrari bedoel je (Flauwe woordgrap overigens)
Ja, ben ik met je eens. Zeg dan helemaal niks...quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:01 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dit vind ik van die zinloze opmerkingen (van Nelissen dus).
Ben ik ook wel met je eens, maar waarom beweert Nelissen dan dat het "hele Rabobank gebeuren opgeheven zal worden ?". Als het smaad zou zijn, hoeft de Rabobank toch niks te vrezen ?quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:13 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Tussen weten en kunnen bewijzen in een rechtzaak wegens smaad aangespannen door de renner wiens naam jij noemt als gebruiker, zit nogal wat verschil slimmerd. Juist een journalist moet niets gaan roepen voordat hij BEWIJZEN heeft.
Mja inderdaad. Bij Pfannberger hetzelfde verhaal. Daar een dopingtest van maart 2009. Het lijkt me sterk dat die resultaten zo lang (1,5 maand) op zich laten wachten, terwijl het in de Tour na een kleine week al bekend is.quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:04 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Dan blijft mijn punt staan. Waarom dan pas 3 dagen voor de tour?
Toch ook niet altijd hé, Kohl werd ook pas weken na de Tour positief verklaard ...quote:Op woensdag 1 juli 2009 16:23 schreef RamonNL het volgende:
[..]
Mja inderdaad. Bij Pfannberger hetzelfde verhaal. Daar een dopingtest van maart 2009. Het lijkt me sterk dat die resultaten zo lang (1,5 maand) op zich laten wachten, terwijl het in de Tour na een kleine week al bekend is.
Ik ben benieuwd wat het WADA nog meer een petto heeft om dat debiele machtsspelletje met AFLD te winnen.
Weening en Posthuma werden daar ook meer in verband gebracht volgens mij..quote:Op woensdag 1 juli 2009 15:57 schreef alpeko het volgende:
[..]
Alleen Mechov van de actieve renners werd toch genoemd in die zaak?
Er wordt hem uiteraard weer een vreselijk onrecht aangedaan en hij weet weer van niets. Al lijkt het qua timing allemaal inderdaad wel net iets te toevallig om geen complot te zijn. Wat uiteraard niet betekent dat Sinkewitz liegt. Enkel dat ZDF een spelletje aan het spelen is.quote:Quick Step: 'Het is een complot'
Wielerteam Quick.Step heeft woensdag gereageerd op de uitlatingen van zijn ex-renner Patrick Sinkewitz dinsdagavond in een uitzending op de Duitse zender ZDF. De renner beschuldigde Quick.Step er onder andere van dat ze hem dopingproducten lieten nemen en dat de ploeg hem naar een geheim oefenkamp had gestuurd. Quick.Step noemt de beschuldigingen van Sinkewitz in een communiqué 'vals en misleidend' en dreigt met gerechtelijke acties. Het team vermoedt ook een complot.
'Het is duidelijk dat de verklaringen over het team die zijn uitgezonden tijdens het Frontal 21-programma (op ZDF, red.) er niet toevallig komen enkele uren voor de start van zo'n belangrijk evenement als de Ronde van Frankrijk', zegt teammanager Patrick Lefevere.
'Bovendien gebeurt dit ook amper enkele dagen voor de zaak tussen de voormalige wereldkampioen en Quick.Step-renner Paolo Bettini en de ZDF naar aanleiding van de gebeurtenissen in Stuttgart 2007 wordt behandeld', aldus Lefevere. Vlak voor de start van het WK in Stuttgart beschuldigde Sinkewitz zijn toenmalige ploegmaat Bettini ervan hem testosteron te hebben bezorgd.
quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:24 schreef SaintOfKillers het volgende:
zijne Eminente Heiligheid Patrick Lefevere
Dat dreigen met gerechtelijke stappen begint zo langzamerhand ook wel weer een voorspelbare vetoning te worden. Aan de opzet van de timing twijfel ik overigens niet; opvallend vaak komen zulk soort verhalen vlak voor de Tour opborrelen.quote:Op woensdag 1 juli 2009 20:24 schreef SaintOfKillers het volgende:
In geheel ongerelateerd nieuws heeft zijne Eminente Heiligheid Patrick Lefevere gereageerd op de uitlatingen van Sinkewitz:
[..]
Er wordt hem uiteraard weer een vreselijk onrecht aangedaan en hij weet weer van niets. Al lijkt het qua timing allemaal inderdaad wel net iets te toevallig om geen complot te zijn. Wat uiteraard niet betekent dat Sinkewitz liegt. Enkel dat ZDF een spelletje aan het spelen is.
quote:Op woensdag 1 juli 2009 23:00 schreef Eppie_NL het volgende:
Er zou een 2e dopinggeval zijn en wordt mogen pas bekend?
bron: wielerrevue.nlquote:2 juli 2009 07:54
'Ook L'hotellerie betrapt op dopinggebruik'
Categorie: Doping
Vacansoleil-renner Clément Lhotellerie zou ook zijn betrapt op dopinggebruik, meldt De Telegraaf. De krant baseert zich op bronnen binnen de Franse wielerfederatie, die meldden dat de renner een middel heeft gebruikt dat in sommige gevallen op doktersvoorschrift gebruikt mag worden, maar dat L'hotellerie daarover niet beschikt.
Ik denk dat je een slagveld zal krijgen als je nog meer oude bloedstalen gaat testen. Ik geloof niet dat we dat willen weten. Dan zullen er heel wat helden van hun sokkel vallen en dan wint Tankink misschien nog wel een van de voorgaande Rondesquote:Op woensdag 1 juli 2009 23:22 schreef JohnDDD het volgende:
Er staat ook dat er al Dynepo is sinds 2002. Dat betekent dat héél veel renners positief zouden kunnen zijn.
Ook Armstrong...of Contador
Ik kreeg de indruk dat ie meer in de richting van het Rabo kamp doelde.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:18 schreef marcodej het volgende:
L'Hotellerie dus ook gepakt. Tsja, ook weer geen verrassing. Die was vorig jaar ook verdacht en bleef het een beetje schimmig rond hem. Was dit de tweede naam waar Smeets op doelde?
Slecht artikel. De kop en de eerste zin stelt heel stellig dat Rasmussen ook gepakt is op dynepo, maar als argument geven ze alleen aan dat er toen al serieuze aanwijzingen voor gebruik van dynepo bij Rasmussen waren op basis van een test die niet waterdicht was. In de rest van het artikel zeggen ze er niets meer over en komt er geen verder bewijs van die stellingquote:Op donderdag 2 juli 2009 10:26 schreef Grobbel het volgende:
Rasmussen is die tweede naam waar Smeets op doelde.
http://www.telegraaf.nl/t(...)apt_op_dynepo__.html
Oh, vast wel. Maar dit is weer zo'n typische sensatie-kop van de Telegraaf. In de kop en eerste zinnen stellen dat Rasmussen ook gepakt is op dynepo en als enige 'bewijs' die test van toen aandragen. Ze brengen het als nieuws terwijl er niets veranderd is ten opzichte van toen. De kop en aanhef dekt gewoon de lading van het artikel niet.quote:Op donderdag 2 juli 2009 10:49 schreef SaintOfKillers het volgende:
Hangt natuurlijk ook wat af van wat ze met niet waterdicht bedoelen. Bedoelden ze dat het een heel experimentele test vol gaten was of bedoelden ze dat hij accuraat was, maar nog enkele opgelegde tests moest doorstaan voor hij ook juridisch kon erkend worden.
Alles wijst op dat laatste.
Dit gaat echt te ver! Op basis van verdenkingen iemand uitsluiten. Ik vraag me af of dat juridisch wel kan? Het is toch een van de hoekstenen van een rechtsstaat: je bent onschuldig tot het tegendeel onomstotelijk bewezen is.quote:Het internationale antidopingagentschap WADA gaat sporters voor twee jaar schorsen op basis van verdachte waarden. Vanaf de start van deze Tour de France zal deze nieuwe regeling in gaan. Sporters die verdachte epo-waarden hebben in combinatie met verdachte bloedwaarden of verdachte where-abouts, zullen aangepakt worden. Dit betekent dat atleten niet eens meer positief hoeven te testen op een verboden middel om buitenspel te worden gezet.
Toet toet, boing boingquote:Nog voor de start van de Tour zaterdag in Monaco zullen de namen van 'vier tot zeven' renners bekendgemaakt worden die betrapt zijn op doping. Dat meldt de Franse sportkrant l'Equipe vandaag.
Nog volgens l'Equipe gaat het om renners die dit jaar positief testten tijdens de Ronde van Zwitserland en de Ronde van Romandië. In een reactie aan het Duitse agentschap DPA wilde UCI-woordvoerder Enrico Carpani de informatie niet bevestigen. (afp/adv)
Heerlijk dit.. Doen die renners mee aan de tour? Zul je weer zien, zoals in 2006. Heb je net alle tourpools ingevuld, alles gewikt en gewogen en toen bleek dat er 4 renners van je team niet meer mee mogen doenquote:
Het begint wel een traditie te worden zoquote:Op donderdag 2 juli 2009 16:14 schreef SaintOfKillers het volgende:
Is er ergens een convenant dat bepaalt dat dopingzaken steeds moeten uitkomen (of beslist worden) in de week voor de Tour?
quote:Affaire Dekker: Rabobank blijft sponsor wielerploeg
- Datum: 2-jul-2009 10:09
Rabobank is na de positieve test van Thomas Dekker (foto archief, midden) niet van plan te stoppen met de sponsoring van zijn wielerploeg. 'Wat ons betreft verandert er niet veel', aldus Heleen Crielaard, hoofd sponsoring van Rabobank, donderdag in AD Sportwereld. 'Structureel dopinggebruik betekent het einde van het sponsorcontract. Daarvan is nu geen sprake.'
Bij een onaangekondigde urinecontrole in december 2007 werden er sporen van epogebruik bij Dekker gevonden. Hij reed toen voor Rabobank. 'We hebben met de ploeg duidelijke afspraken, bij individueel dopinggebruik van een renner, krijgt hij direct ontslag', lichtte Crielaard toe. 'Tot aan zijn vertrek bij de Raboploeg zijn de dopingtests van Dekker altijd negatief geweest, dus de ploeg heeft wat dit betreft niet eerder kunnen acteren.'
quote:Op donderdag 2 juli 2009 18:31 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat ij betreft gooien ze er een jaar of 4 de bak in, kijken of het dan nog gebeurd
Pobeer het eens met argumenten, al weet ik dat het vrij moeilijk voor je isquote:
Probeer jij dat eens, lapzwans.quote:Op donderdag 2 juli 2009 18:41 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Pobeer het eens met argumenten, al weet ik dat het vrij moeilijk voor je is
Nee, okay, dan heb ik je krankzinnige idee toch goed begrepen.quote:Op donderdag 2 juli 2009 19:15 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Het opleggen van een gevangenisstraf voor het voorkomen van gebruik van doping.
quote:UCI: geen nieuwe dopinggevallen
02 juli 2009
Volgens de UCI zullen er voor de Tour de France geen nieuwe dopinggevallen bekend gemaakt worden. Eerder berichtte de Franse Sportkrant L'Equipe over vier tot zeven nieuwe dopinggevallen.
Volgens de UCI is dat op niets gebaseerd. Woordvoerder Enrico Carpani: "Er staat bij de UCI niets op het programma omtrent dergelijke onthullingen."
quote:02.07.2009 - (sid/rsn) - Patrik Sinkewitz hat die Dopingvorwürfe gegen seinen früheren Rennstall Quick Step wiederholt und dabei auch namentlich zwei Teamärzte genannt. Nach einem Bericht der Süddeutschen Zeitung (Freitags-Ausgabe) tauchen die Namen der langjährigen Quick-Step-Mannschaftsärzte Yvan Van Mol und Manuel Rodriguez Alonso in der offiziellen Abschrift eines Tonbandinterviews des Bundeskriminalamtes auf. Eine BKA-Sprecherin bestätigte der Zeitung, dass Informationen daraus auch nach Belgien und Spanien weitergegeben wurden.
In dem mehr als 100-seitigen Papier äußert Sinkewitz, der von 2001 bis 2005 für Teambesitzer Patrick Lefevere fuhr, detailliert, dass er sowohl vom aktuellen Tour-Rennarzt Rodriguez als auch von Van Mol verbotene Substanzen wie EPO, Wachstumshormone oder Kortison erhalten habe. Zudem habe er stets mit ihnen die Medikationen abgestimmt.
Rodriguez arbeitete laut Teamauskunft bei vier Olympischen Spielen für Spaniens Olympiakomitee. Zudem wirkt er seit 2007 als Professor für Ernährungsberatung und Leistungssport für Real Madrid. Über den Olympiaarzt, der bei der Tour erneut Quick Step betreut, berichtete Sinkewitz: "Wenn die Rennen kamen, haben wir logisch darüber (Doping) gesprochen." Manchmal habe es auch morgens schon Kortison gegeben, sagte Sinkewitz: "EPO kannte ich ja schon, habe ich aber dort (bei Quick Step) weiter genommen. Auch Synacten, Andriol. Im Trainingslager haben wir uns darüber unterhalten, was das macht, wie das wirkt."
Der Trend der Befragung deckt sich weitgehend mit einem von der Welt-Anti-Doping-Agentur (WADA) angefertigten Protokoll von Sinkewitz' Geständnis von November 2007, das allerdings nach ZDF-Informationen erst in der vorigen Woche von der WADA an den Radsport-Weltverband UCI weitergeleitet worden sei. Ähnlich hatte sich Sinkewitz auch schon im November 2007 in Interviews mit dem Nachrichtenmagazin Spiegel und der Süddeutschen Zeitung geäußert.
Der 55 Jahre alte frühere Profi Lefevere, dessen Team seit längerem systematisches Doping unterstellt wird, bestreitet alle Vorwürfe und wies vor dem Start der Tour de France am Samstag in Monte Carlo auch die erneuten Anschuldigungen von Sinkewitz zurück. "Es ist offensichtlich, dass diese falschen Veröffentlichungen unser Team betreffend ausgerechnet wenige Stunden vor dem wichtigsten Radsportereignis gemacht werden", wird Lefevere von der SZ zitiert. Teamsprecher Alessandro Tegner erklärte, man kenne "das Protokoll von Patrik bislang nicht, deshalb bevorzugen wir und die Ärzte es im Moment, keinen Kommentar abzugeben."
Je zou zeggen dat dit in het voordeel van de huidige Rabo-ploeg spreekt (dus strengere regels). Leinders komt natuurlijk ook nog uit het oude wielrennen.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 11:24 schreef marcodej het volgende:
Geert Leinders weg als ploegarts van Rabo. Hij zegt dat hij niet kon leven met de visie van het nieuwe management en zegt hier al maanden over nagedacht te hebben. Dus naast Dekker nog iemand die het niet eens was met de naleving van strengere (doping)regels?
Hmmm, ik weet niet wat ik er van moet denken. Ik vind het wel erg kort na de affaire Dekker. Leinders was immers ook ploegarts in 2007.
Ik vind dit toch eigenlijk wel schokkend voor zo'n grote sport als tennis.quote:Steroids, Anyone?
Tennis is one of the few sports that hasn't been tainted by doping scandals. Can any sport possibly be that clean?
By Bill Gifford
Posted Wednesday, July 1, 2009, at 6:22 PM ET
The year in sports drug scandals has been pretty typical thus far: A-Rod and Manny have both been busted, Barry Bonds is set to go on trial for perjury, the Olympic gold medalist in the men's 1,500 meters was stripped of his title, and the usual handful of Tour de France riders have been sidelined for drugs before the race even begins. The scandal of the moment in tennis, meanwhile, involves poor Richard Gasquet, the 23rd-ranked French player who this April allegedly tested positive for … cocaine. Gasquet was shocked, of course. His friends protested his innocence, including Rafael Nadal, who said, "I'm certain that he's not taking anything." Nadal added helpfully, "If you kiss a girl who's taken cocaine, anything can happen, and that's the truth."
Cocaine is taken seriously in tennis; one positive test can end your career. Just ask Martina Hingis, who tested positive after losing at Wimbledon two years ago and tearfully quit the sport. Gasquet is looking at a likely two-year suspension. But regardless of whether or not you think he might have put something up his nose, the real shocker is that Gasquet got caught at all. Tennis fans nurture a quaint, almost archaic faith that their sport remains as pure as Roger Federer's snazzy whites. While the rest of the sporting world morphs into something resembling pro wrestling, tennis upholds the gentlemanly image of a game untouched by the steroids, blood-boosters, stimulants, and other doping practices that have become almost universal in athletics. How has tennis maintained its pristine reputation? Because the sport's anti-doping program is a joke.
The International Tennis Federation's testing program hasn't caught any significant drug cheats because it's practically designed that way. According to the ITF's own statistics, tennis's governing body conducted just over 2,000 drug tests last year. Even if you consider that this covers more than 1,000 ranked players, as well as wheelchair tennis players, it still sounds like a lot of testing. But look more closely, and you'll see some Jaws-size holes in the net.
Consider the timing of the tests. Nearly all of tennis's drug testing was conducted during competitions—major tournaments like the Australian Open, Roland Garros, and Wimbledon. But most doping activity occurs during training, not actual competition. Steroids enhance the effects of a workout while other drugs help with recovery. And most commonly used doping agents remain detectable in the body for only a few days.
Sports like cycling and track and field—which have had far worse drug problems than tennis—figured out long ago that it's best to test athletes outside competition. But last year, tennis performed just 91 out-of-competition tests. The International Cycling Union, by contrast, did more than 2,000 such tests.
Not a fair comparison? Perhaps. But consider the Operation Puerto doping scandal, which broke in Spain three years ago. Spanish police raided the offices of Dr. Eufemiano Fuentes, a Madrid gynecologist, and discovered that a good number of his clients were actually male athletes who allegedly used his services to boost their performances through complicated (and frightening) regimes of EPO, steroids, hormones, and blood transfusions. After Fuentes' arrest, he complained of "selective leaks" and told the press that—along with more than 50 top professional cyclists—the rest of his 200 athlete clients included soccer players, track-and-field athletes, and tennis stars. The ITF promptly issued a statement claiming that it had been assured by Spanish investigators that "no players, Spanish or foreign, are under investigation." Aside from a handful of cyclists, the names of Fuentes' clients have still not been released, and the matter has been balled up in the Spanish courts for three years.
Doping is hardly unknown in tennis. There have been scattered steroids cases over the years—which shouldn't surprise anyone who's noticed that today's players are far more muscular than their forebears. Even John McEnroe admitted taking corticosteroids during his career, but tennis had barely begun testing for performance enhancers when he retired in 1991. In 2002 and 2003, eight ATP players tested positive for nandrolone, including top British player Greg Rusedski. Rusedski, who charged that more than 40 top players had shown elevated levels of the substance, was cleared when it turned out that the nandrolone came from a contaminated supplement given to him by ATP trainers. (The other seven, who were not named, were also cleared.)
Another notable nandrolone case involved Czech player Petr Korda, who tested positive after the Wimbledon quarterfinals in 1999. Korda protested his innocence and managed to avoid a ban—a pattern that continues today. Time after time, tennis players who test positive for known doping agents such as salbutamol (found in asthma inhalers) and modafinil (also known as Provigil, a well-known stimulant), as well as common masking agents like HCT, have had their suspensions reduced well below the World Anti-Doping Agency's recommended two years. Cocaine cases like Gasquet's, on the other hand, almost always lead to two-year bans, despite the drug's relative lack of performance-enhancing benefits. (One of the few players who got caught taking steroids and did serve hard time was Sesil Karatantcheva, a female Bulgarian player who tested positive for nandrolone in 2005, drawing a two-year suspension. She was 16 years old.)
The most serious doping agent of all isn't even on tennis's radar. "EPO is the problem," Jim Courier told Newsweek in 1999, referring to erythropoietin, a blood-boosting drug that became ubiquitous in cycling in the 1990s. "I have pretty strong suspicions that guys are using it on the tour. I see guys who are out there week in and week out without taking rests. EPO can help you when it's the fifth set and you've been playing for four-and-a-half hours."
When I brought Courier's concerns to Dr. Stuart Miller, the ITF official in charge of anti-doping, he said that no tennis player has ever tested positive for EPO. "I'd love to see the evidence on which he based that," Miller says. "If he's got some good personal evidence to bring forward, I'd love to see that; and if he's got scientific evidence, I'd love to see that as well." (Courier declined to comment further.)
One reason for the lack of positive tests might be that tennis doesn't really test for EPO. According to the ITF's statistics, it conducted a grand total of 20 EPO tests in 2008, all at major tournaments. One player was tested for EPO at the Australian Open, three at the U.S. Open, and none at Wimbledon. Zero.
"It may be that tennis is not conducive to EPO," says the ITF's Miller. "Maybe tennis is not a sport that is driven by a need to maximize stamina, which is what EPO essentially does." Nonsense, says WADA director general David Howman. "It has been the drug of choice by the cheaters over the last six to seven years. I think EPO has advantages in all sorts of ways, to anybody, in any sport. The days when we thought it was only helpful for endurance sports are long gone."
To be sure, tennis did manage to test its major stars for EPO last year—Nadal, Roger Federer, Andy Roddick, and Andy Murray got tested once each, all at the Paris Open in October. But EPO is almost never used in competition and remains detectable for only a week or less, says Don Catlin, former head of the UCLA anti-doping lab. Its training benefits last much longer than that. Generic EPO is now available all over the world; in many countries, like Spain and Switzerland, you can buy it over the counter.
Miller argues that tennis, a sport that requires power and stamina and speed, "doesn't lend itself to any one particular kind of performance enhancement." That's one way to look at it; another would be to say that tennis might reward all forms of performance enhancement. Tennis, as much as any other major sport, demands a combination of power and endurance: It's like taking batting practice while running—or sprinting—a marathon. It's difficult to think of a sport where performance-enhancing drugs could help an athlete more.
Under pressure from new WADA rules, which require athletes to report their whereabouts every single day of the year (to the great annoyance of Nadal, among others), tennis plans to step up its out-of-competition testing this year. Tennis players are also subject to testing by the anti-doping agencies of their home countries. The U.S. Anti-Doping Agency visited 19 tennis players last year, including the Williamses and Andy Roddick. But compare that with the testing regime imposed upon Olympic mountain biker Jeremiah Bishop, who earns maybe one-tenth of a percent what Roddick does yet got tested 24 times in 2008. Also consider that USADA is much more rigorous than other anti-doping agencies around the world. How strictly you're drug-tested as an athlete depends not only on what sport you play, but where you happen to have been born, which hardly seems fair.
Why does tennis remain so lax when it comes to drug testing? Perhaps it's taking a lesson from the other major sporting event taking place this weekend: the Tour de France. Cycling, baseball, and track and field are the sports that have been the most stained by drug cheats. They're also the sports that have the most-rigorous testing programs. Based on recent evidence, it's not realistic to expect top-flight athletes to be clean. It is possible, though, to simply sweep the syringes under the rug—or better yet, not look for them in the first place.
quote:
Vr 3 juli 2009. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl ISU pakt Pechstein op bloeddoping
LAUSANNE - De tuchtcommissie van de internationale schaatsunie ISU heeft Claudia Pechstein betrapt op bloeddoping. Dat heeft de ISU vrijdag bekendgemaakt.
De Duitse schaatsster is voor twee jaar geschorst. De straf gaat met terugwerkende kracht in op 9 februari 2009. Pechstein kan daardoor de Winterspelen in Vancouver vergeten.
Pechstein, die traint bij de Amerikaan Peter Mueller, werd begin februari gecontroleerd tijdens de wereldkampioenschappen allround in Hamar.
Beroep
In de Noorse stad werkte Pechstein wel de eerste dag af, op de tweede meldde ze zich af. Pechstein, die afgelopen seizoen wel Europees allroundkampioene werd, kan tegen de straf in beroep bij het internationaal sporttribunaal in Lausanne.
De ISU gaf vrijdag aan dat de straf van Pechstein volgt op een serie onderzoeken, waarbij sprake was van abnormale bloedwaarden en abnormale wijzigingen in de bloedwaarden.
quote:Claudia Pechstein is betrapt op het gebruik van bloeddoping.De 37-jarige Duitse schaatsster is voor twee jaar geschorst door de ISU,de internationale schaatsbond.
Ze is zeker, net als Museeuw, ook pas in haar nadagen van d'r carriere met doping begonnen.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 18:42 schreef Ericr het volgende:
In 1 klap je hele reputatie door de plee trekken, ook best dom. Als je toch alles al hebt gewonnen waarom dan nog doorgaan met drogeren en zo aan het einde van een lange carriere tegen de lamp lopen?
Dan zullen die Duitsers het schaatsen ook wel niet meer gaan uitzendenquote:Op vrijdag 3 juli 2009 18:54 schreef TargaFlorio het volgende:
BTW En weer iemand uit Duitsland. Het zit ze niet mee.
Tsjah, of dit nu nog zin heeft.quote:Zwitsers onderzoek naar Ullrich
BERLIJN - Het Zwitserse antidopingbureau gaat onderzoek doen naar de Duitse oud-renner Jan Ullrich. Voorzitter Gerhard Walter van het dopingcommissie van het Zwitsers olympisch comité zegt dit in de Duitse krant Süddeutsche Zeitung.
''Ik kan bevestigen dat wij een verzoek hebben gekregen van het Zwitserse antidopingbureau en we zijn daarom een disciplinaire procedure gestart'', aldus Walter.
Het is onduidelijk wat de Zwitsers gaan onderzoeken. Ullrich is wel diverse keren in verband gebracht met de Spaanse dopingaffaire rond de arts Eufemiano Fuentes. De winnaar van de Tour in 1997 heeft in 2006 zijn loopbaan beëindigd nadat hij werd ontslagen door team T-Mobile.
weinig maar ik denk dat vele wielervolgers deze gast eindelijk eens onderuit zien willen gaan.quote:
Idd. Te weinig ervoor geleeft en zelfs na 6 weken voor de tour nog met overgewicht rondlopen nog tweede kunnen worden.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 02:05 schreef wimderon het volgende:
Ik niet, Jan is een uberheld met een enorme bak talent![]()
Die had zelfs clean meerdere keren de Tour kunnen winnen als hij ook maar een beetje als een prof geleefd zou hebben.
Z'n carriere was meteen ten onder na de zaak Fuentes. In tegenstelling tot die van velen.quote:Op maandag 6 juli 2009 23:56 schreef Szura het volgende:
[..]
weinig maar ik denk dat vele wielervolgers deze gast eindelijk eens onderuit zien willen gaan.
Waaronder ik
Ik weet dat nog zo niet. Hij komt toch uiteindelijk als een van de laatste uit het oost-duitse sportsysteem en kreeg allicht al doping toegediend (al dan niet bewust) van toen hij een puber was équote:Op dinsdag 7 juli 2009 02:05 schreef wimderon het volgende:
Ik niet, Jan is een uberheld met een enorme bak talent![]()
Die had zelfs clean meerdere keren de Tour kunnen winnen als hij ook maar een beetje als een prof geleefd zou hebben.
Ullrich is tofquote:Op maandag 6 juli 2009 23:56 schreef Szura het volgende:
[..]
weinig maar ik denk dat vele wielervolgers deze gast eindelijk eens onderuit zien willen gaan.
Waaronder ik
Dat gaat te ver maar het gaat me erom dat z'n leugens eindelijk ontmaskerd worden.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 09:30 schreef OProg het volgende:
[..]
Idd. Te weinig ervoor geleeft en zelfs na 6 weken voor de tour nog met overgewicht rondlopen nog tweede kunnen worden.
[..]
Z'n carriere was meteen ten onder na de zaak Fuentes. In tegenstelling tot die van velen.
Is moeten we hem vervolgens ook nog op een Pantani-achtige manier ten onder zien gaan ofzo?
quote:Rasmussen moet jaarsalaris betalen
LA GRANDE-MOTTE - Michael Rasmussen is de eerste renner van wie de internationale wielerunie UCI een jaarsalaris eist. Wanneer de Deen na zijn schorsing eind deze maand wil terugkeren in het peloton moet hij aan twee zaken voldoen. Ten eerste moet hij een ploeg hebben en ten tweede moet hij zijn jaarsalaris van circa 700.000 euro dat hij in 2007 bij Rabobank verdiende aan de wielerunie betalen. Dit naar aanleiding van het charter dat de renners in 2007 voor de Tourstart in Londen tekenden.
"Rasmussen is de eerste renner die een schorsing van twee jaar heeft gekregen en wil terugkeren", bevestigde UCI-voorzitter Pat McQuaid. "In het door hem ondertekende charter staat als voorwaarde dat hij dan een jaarsalaris moet betalen." Rasmussen is des duivels over deze opgelegde boete van de UCI. Juist omdat renners die wel op doping werden betrapt zoals Vinokourov, Ricco, Piepoli en Sella een kortere schorsing kregen. Daarbij tekenden de renners destijds het charter onder grote druk, omdat het een verplichting was om in de Tour te mogen starten. Er werd gezegd dat het vooral een statement was. De juridische waarde zou nihil zijn. "Ik onderzoek nu met mijn advocaat of we bij een Zwitserse rechtbank of bij het CAS in beroep gaan. Het is gek dat ik hier nu pas mee geconfronteerd word."
Overigens meldt Rasmussen zich in augustus in Wenen vanwege het onderzoek naar Humanplasma, waarin enkele weken geleden ook Menchov is gehoord. Via Rabobank heeft de Deen te horen gekregen dat hij zich moet melden bij de openbaar aanklager.
quote:Ook Boogerd en Dekker naar Wenen
BREDA (ANP) - Wielrenner Thomas Dekker en oud-renner Michael Boogerd gaan binnenkort naar Wenen om bij de Oostenrijkse justitie een verklaring af te leggen in de lopende strafzaak rondom de bloedbank Humanplasma.
De Russische kopman Denis Mentsjov van Rabobank is al in Oostenrijk gehoord, zo werd zondag bekend.
Advocaat Hans van Oijen verspreidde dinsdag een verklaring namens Dekker en Boogerd, die beiden niet bereikbaar zijn voor commentaar. Volgens Van Oijen is nog niet bekend wanneer Dekker en Boogerd gehoord zullen worden. ,,Ik schat binnen twee maanden.''
Hij stelt dat het Bundeskriminalamt in Oostenrijk schriftelijk heeft verklaard dat beide Nederlanders niet als verdachte, maar als getuige worden opgeroepen. ,,Dekker en Boogerd hebben gelijk gezegd mee te werken. Ze hebben niets te verbergen'', aldus Van Oijen.
quote:UCI eist 700.000 euro van Rasmussen bij comeback di 07/07/2009 - 10:50
Als Michael Rasmussen eind juli na zijn schorsing een comeback wil maken, dan moet hij 700.000 euro betalen aan de Internationale Wielerunie (UCI). Dat heeft UCI-voorzitter Pat McQuaid bevestigd.
Michael Rasmussen verdiende in het jaar 2007 ongeveer 700.000 euro bij Rabobank. De Deen zette voor de Tour van dat jaar zijn handtekening onder het dopingcharter van de UCI. Rasmussen werd uit die Tour gezet, maar eind deze maand loopt zijn schorsing af.
"Rasmussen is de eerste renner die na een schorsing van twee jaar wil terugkeren. Hij heeft in 2007 het charter getekend en daarin staat dat hij zijn jaarsalaris moet terugbetalen als hij na een schorsing terugkeert in het peloton", zegt UCI-preses Pat McQuaid.
Rasmussen zelf is razend. "Ik onderzoek nu met mijn advocaat of we daartegen in beroep kunnen gaan. Het is vreemd dat ik hier nu pas iets van gehoord heb."
Tja, ervanuitgaande dat iedereen met gelijke middelen streed (de Texaan misschien wel met betere) en dan met zo'n winters en zo'n voorbereiding steeds weer zo goed zijn in de Tour...quote:Op dinsdag 7 juli 2009 10:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Ik weet dat nog zo niet. Hij komt toch uiteindelijk als een van de laatste uit het oost-duitse sportsysteem en kreeg allicht al doping toegediend (al dan niet bewust) van toen hij een puber was é
En Stefan, is ook dit weer flauwekul?quote:Ook B-stalen Schumacher en Rebellin positief di 07/07/2009 - 16:05
De analyse van de B-stalen van Stefan Schumacher en Davide Rebellin heeft een positief resultaat opgeleverd. De renners werden betrapt op het gebruik van cera op de Olympische Spelen in Peking.
De Italiaan Davide Rebellin won zilver op de wegrit in Peking. Stefan Schumacher greep naast een medaille op de Olympische Spelen.
Ook de B-stalen van de Griekse snelwandelaarster Athanasia Tsoumeleka, de Kroatische 800 meter-loopster Vanja Perisic en de Bahreinse 1.500 meter-loper Rashid Ramzi leverden een positief resultaat op.
De betrapte resultaten riskeren allemaal een schorsing van twee jaar. Schumacher (foto) verschijnt woensdag voor het Internationaal Sporttribunaal (TAS) in Lausanne. Hij tekende er beroep aan tegen de schorsing.
Ja Jan, je zult er waarschijnlijk toch een keer aan moeten geloven...quote:Ullrich: "Toevallig gebeurt dit tijdens Tour" di 07/07/2009 - 19:43
Jan Ullrich is niet onder de indruk van de procedure die de Antidopingcommissie van het Zwitsers Olympisch Comité (ZOC) tegen hem heeft geopend.
Jan Ullrich, de Duitse Tour-winnaar van 1997 en 35 ondertussen, kwam in opspraak in de zaak-Fuentes en de Zwitsers laten de zaak niet rusten.
"Hoewel ik al drie jaar geen profrenner meer ben, wordt deze nieuwe stap uitgerekend tijdens de Tour bekendgemaakt. Dat is meer dan een verbazend toeval", reageerde Ullrich ironisch op z'n site.
"Ik sta er gelaten tegenover, want ik heb ondertussen al de nodige afstand genomen. Ik ben zeker dat ik straks een streep onder de afgelopen drie jaar kan trekken."
Maar aan de andere kant gaat het nergens over. Hij is toch niet meer actief in het wielrennen.quote:Op dinsdag 7 juli 2009 20:06 schreef Szura het volgende:
[..]
Ja Jan, je zult er waarschijnlijk toch een keer aan moeten geloven...
Verbaast me niksquote:WENEN - De op doping betrapte wielrenner Bernhard Kohl heeft de namen van onder anderen Thomas Dekker en Michael Boogerd genoemd in het schandaal rondom de Oostenrijkse wielermanager Stephan Matschiner.
De manager zou zich met enkele van zijn atleten hebben beziggehouden met bloeddoping en hen een bloedcentrifuge ter beschikking hebben gesteld.
Volgen Kohl zijn beide voormalige Raborenners klant geweest bij Matschiner.
''Hij vertelde me later dat de renners Michael Boogerd, Thomas Dekker en Pietro Caucchioli de machines hebben gebruikt in ruil voor een eenmalige betaling'', aldus Kohl in de Oostenrijkse krant Kurier.
Het dagblad drukte zondag delen af van het verhoor van Kohl.
Kijken wat ie vanavond in De Avondetappe erover zegt. Niet dat ik verwacht dat ie zegt "Ja, klopt"quote:Op zondag 12 juli 2009 15:49 schreef Bruce117 het volgende:
Op zich zou ik er niet van opkijken. Boogerd is echter een soort renner waarvan je het eigenlijk niet wil weten.
Even raden: Niks van waar?quote:Op zondag 12 juli 2009 19:03 schreef Bruce117 het volgende:
Boogerd nu live bij Mart over de woorden van Kohl
quote:Op zondag 12 juli 2009 19:05 schreef Bruce117 het volgende:
Michael geeft aan dat de woorden van Kohl klinklare onzin zijn.
Denk wel dat hij gepakt heeft maar dat hij doping nam is niet zo gek. Als je alleen al de lijstjes van de top 10 in de TdF van de afgelopen 10 jaar bekijkt en wie daar gepakt zijn...quote:Op zondag 12 juli 2009 19:23 schreef JohnDDD het volgende:
Boogerd is een professional geweest en was serieus met zijn vak bezig en dus gebruikte hij doping ja!
quote:Tankink furieus op dopingcontroleurs UCI LANAKEN -
Wielrenner Bram Tankink heeft in zijn column op zijn persoonlijke website zijn ongenoegen uitgesproken over de internationale wielrenunie UCI. Terwijl de Nederlander met de Rabobankploeg actief was in de Ronde van Oostenrijk, kreeg zijn vrouw thuis in Lanaken bezoek van dopingcontroleurs van de UCI.
Wielrenners moeten bij de UCI aangeven wanneer ze zich waar bevinden. „Dat zorgt regelmatig voor stress, want ik geef direct toe dat ik daarin wel eens nalatig ben”, aldus Tankink. „Maar ik probeer zo correct mogelijk te zijn en fouten kunnen grote consequenties hebben.” De Nederlander had duidelijk aangegeven in Oostenrijk te zijn.
De UCI gaf toe een fout te hebben gemaakt en dat de 'gemiste' controle geen consequenties zou hebben voor Tankink. „In mijn geval kan me dat heel duur komen te staan, terwijl de UCI zich er af kan maken met een sorry. Drie serieuze fouten betekent dat ik geschorst word. Maar dit is inmiddels de derde fout die zij maken door niet in mijn Adams te kijken. Waarom vul ik het dan in? Ik ben furieus en dat is zacht uitgedrukt. Ik stel twee jaar schorsing voor!”, besluit Tankink zijn relaas.
quote:VAN GELDER BETRAPT OP DOPING
ARNHEM - Yuri van Gelder is betrapt op het gebruik van cocaïne. De 26-jarige ringenspecialist testte twee weken geleden bij het Nederlands kampioenschap turnen positief op het gebruik van de verboden stof. De uitslag van het NK zal worden herzien.
Telesport
http://www.nu.nl/algemeen(...)rapt-op-cocaine.htmlquote:Oerstom
"Direct na de dopingtest maakte ik mij zorgen want op de donderdag voor het NK heb ik cocaïne gebruikt," aldus Van Gelder tijdens een persconferentie. "Ik wist vrijwel zeker dat het drie dagen later in mijn urine zou zitten."
"Oerstom," noemt Van Gelder het drugsgebruik. "Ik heb er erg veel spijt van. Omdat ik al een slecht gevoel had over de test heb ik enkele dagen na het NK zelf een verklaring naar de dopingautoriteit geschreven en daarin gezegd dat er mogelijk sporen van cocaïne in mijn bloed konden zitten. Ik heb daarin gemeld dat ik voor het NK cocaïne had gebruikt".
Defensie
De affaire heeft grote gevolgen voor Van Gelders militaire carrière: "Mijn werkgever Defensie heeft een sterk antidrugsbeleid. Drugsgebruik is niet verenigbaar met het militaire uniform."
"De nultolerantie bij Defensie betekent voor mij dat ik met ingang van vandaag geschorst ben. Dit is een eerste maatregel op weg naar definitief ontslag."
Een bekend iemand als Van Gelder denk ik nietquote:Op maandag 13 juli 2009 15:45 schreef PeeJay1980 het volgende:
Wat vreselijk dom van Van Gelder.
Ook nog oneervol ontslag...staat lekker op je CV. Die kan een verdere carrière vergeten.
Ik heb niet het vermoeden dat hij veel meer kan dan turnen. Wellicht nachtwaker worden, dan kan hij overdag trainenquote:Op maandag 13 juli 2009 16:36 schreef Szura het volgende:
[..]
Een bekend iemand als Van Gelder denk ik niet
Wie weet zien we hem ooit bij de NOS terugquote:Op maandag 13 juli 2009 16:39 schreef PeeJay1980 het volgende:
[..]
Ik heb niet het vermoeden dat hij veel meer kan dan turnen. Wellicht nachtwaker worden, dan kan hij overdag trainen
quote:Landaluze en Serrano betrapt op doping
Uitgegeven: 17 juli 2009 14:34
Laatst gewijzigd: 17 juli 2009 14:33
AIGLE - De internationale wielrenunie UCI heeft de Spaanse renners Inigo Landaluze en Ricardo Serrano voorlopig geschorst. De twee Spanjaarden zijn betrapt op het gebruik van de epovariant CERA. Dat maakte de UCI vrijdag bekend.
Landaluze, een renner van Euskaltel, werd vorige maand twee keer betrapt, op 7 juni tijdens de Dauphiné Libéré en negen dagen later tijdens een out-of-competitioncontrole.
Serrano testte positief op CERA na een controle op 13 juni in de Ronde van Zwitserland. De Spanjaard van Fuji-Servetto werd enkele weken geleden al door de ploegleiding geschorst, nadat verdachte bloedwaarden waren gevonden in zijn biologisch paspoort.
De twee Spaanse wielrenners zijn geschorst totdat de wielerfederatie in hun land heeft vastgesteld of Landaluze en Serrano de dopingregels al dan niet hebben overtreden. Beide coureurs maken geen deel uit van het tourpeloton.
quote:Op dinsdag 14 juli 2009 02:28 schreef Andromache het volgende:
Even de knuppel in het hoenderhok: wie is de volgende Tour-renner die tegen de lamp loopt, Ten Dam? De broertjes Schleck?
Feit is ook dat een negatieve test niet alleszeggend is. Dat is de afgelopen jaren wel gebleken, want de grootste zaken waren niet degene waar een positieve plas was afgeleverd, maar daar waar justitie dingen ontdekte.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 21:56 schreef JohnDDD het volgende:
"Feiten zijn feiten en wij zijn meer gecontroleerd dan ieder ander team."
Vallen ze andere teams ook lastig om 06.00u voor een zware bergetappe?quote:Op vrijdag 17 juli 2009 21:56 schreef JohnDDD het volgende:
Bachelot kwam tot deze oproep omdat de dopingcontroleurs vorige week in Andorra bijna een uur moesten wachten tot Armstrong en zijn kompanen bereid waren om mee te werken aan een onderzoek.
Mwoah.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 22:03 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Feit is ook dat een negatieve test niet alleszeggend is. Dat is de afgelopen jaren wel gebleken, want de grootste zaken waren niet degene waar een positieve plas was afgeleverd, maar daar waar justitie dingen ontdekte.
Zou kunnen dat de teams dat tegenwoordig plannen, maar dan nog moeten ze gewoon kunnen slapen voor een zware etappe.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 23:09 schreef Roel_Jewel het volgende:
Om 6:00 uur wekken voor een dopingcontrole. Slaat nergens op. Alsof je dan méér doping aantreft dan dat je dat om 9:00 uur doet
.
Andere renners werden zelfs gecontroleerd op het moment dat ze de begrafenis van hun kind aan het voorbereiden waren.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 22:23 schreef APK het volgende:
[..]
Vallen ze andere teams ook lastig om 06.00u voor een zware bergetappe?
Nu noem je ook wel een idioot incident op.quote:Op vrijdag 17 juli 2009 23:24 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Andere renners werden zelfs gecontroleerd op het moment dat ze de begrafenis van hun kind aan het voorbereiden waren.
Maar er is maar 1 team of renner die (nu bij herhaling) controleurs laat wachten. Voor zover ik weet.
Zoals Theunisse het al een keer aangaf, het wordt een keer tijd dat iemand het controlehokje volledig onderzeikt.quote:"Het aantal dopingcontroles wordt opgevoerd", meldde Bachelot. "Ik vertel Lance Armstrong dat hij op onze speciale aandacht kan rekenen." Pierre Bordry, het hoofd van het Franse antidopingagentschap AFLD, dat de tests uitvoert, had eerder nog gesteld dat Armstrong behandeld zou worden als ieder ander.
Waarom ? Op een bepaald moment als je je maximale controles voor die periode al hebt gehad geef je die renner(s) dan een soort van vrijgeleide hé ...quote:Op zaterdag 18 juli 2009 10:49 schreef JohnDDD het volgende:
Het zou eigenlijk goed zijn als er een maximaal nummer out-of-competition controls per periode wordt vastgesteld, en ook vind ik dat de controles onderling per renner niet teveel mogen verschillen.
Theoretisch is dat mogelijk. Ik dacht zelfs dat met bv groeihormoon dat het geval was, dat de opsporingskans ervan een kwestie van uren na de inname is ...quote:Op vrijdag 17 juli 2009 23:09 schreef Roel_Jewel het volgende:
Om 6:00 uur wekken voor een dopingcontrole. Slaat nergens op. Alsof je dan méér doping aantreft dan dat je dat om 9:00 uur doet
.
Nou Armstrong is dit jaar al 42 keer gecontroleerd en hij heeft vier koersen gereden ofzo. Begint wel een beetje op pesten te lijken. In elk geval vind ik het oneerlijk dat ze hem er telkens uit pikken.quote:Op zaterdag 18 juli 2009 11:09 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Waarom ? Op een bepaald moment als je je maximale controles voor die periode al hebt gehad geef je die renner(s) dan een soort van vrijgeleide hé ...
Men gaat toch ook niet het aantal alcoholcontroles dat je op de weg kan tegen komen beperken ? Die moet je ook maar ondergaan , ongeacht of je gezopen hebt en of ze je uitkomen op dat moment ...
Het nut van groeihormoon voor duursporten op zich is niet eens bewezen maar ja als 1 sporter het neemt volgen al snel vele anderen. Voor krachtsporten heeft het wel nut.quote:Op zaterdag 18 juli 2009 11:19 schreef JohnDDD het volgende:
[..]
Nou Armstrong is dit jaar al 42 keer gecontroleerd en hij heeft vier koersen gereden ofzo. Begint wel een beetje op pesten te lijken. In elk geval vind ik het oneerlijk dat ze hem er telkens uit pikken.
Zou het truowens zin hebben om 's morgens om 6 uur voor een bergetappe groeihormonen te nemen?
Ja, wie weet wat er ons nog te wachten staatquote:Op woensdag 22 juli 2009 17:37 schreef franklop het volgende:
Maakt de daad van Menchov wel mooier natuurlijk
Dat heeft niks met heden en verleden te maken, dat is het verschil tussen de subtiele valsspelers en de renners bij wie de dope uit de oren spuit.quote:Op woensdag 22 juli 2009 19:57 schreef Cootz het volgende:
Heeft toch twee maanden geduurd voordat we dat hoorden, ik ben benieuwd welke tour-renners in augustus/september alsnog betrapt worden. Want tijdens deze tour is het verdacht stil....
Dat lijkt toch wel meer de trend, dat het betrappen iets meer tijd vergt. Nu ook pas werden mensen betrapt van tijdens de Daupine, Zwitserland en de Giro. In het verleden werden mensen vaak tijdens (of zeker heel vlak na) de koers betrapt.
Wacht tot hij degene die hem dat 'onopspoorbare wondermiddel' verkocht dat nu CERA blijkt te zijn terug kan vinden ...quote:Op woensdag 22 juli 2009 18:59 schreef JohnDDD het volgende:
Di Luca ontkent natuurlijk en zegt dat hij wel erg stom zou zijn geweest als hij doping had genomen waar al zoveel mensen op betrapt zijn.
Dan maakte Cerakonijn Ricco het toch wel erg bont. Bij hem duurde het een dag of vier.quote:Op woensdag 22 juli 2009 20:09 schreef du_ke het volgende:
Niet zo gek ook dat je iets als cera niet in een paar dagen op kan sporen. Zijn ook maar een paar labs die dat goed kunnen.
Vorig jaar konden ze Ricco tijdens de tour er wel op betrappen, om maar iets te noemen.quote:Op woensdag 22 juli 2009 20:09 schreef du_ke het volgende:
Niet zo gek ook dat je iets als cera niet in een paar dagen op kan sporen. Zijn ook maar een paar labs die dat goed kunnen.
quote:Oh ja, ook Danilo Di Luca, bejubeld winnaar van meerdere ritten in de Giro is tegen de cera-lamp gelopen.
Stel: u bent VRT-verslaggever en u zit voor de twintigste keer in dat circus van bedriegers en fraudeurs, dat u drie weken lang gedurende vijf uur per dag moet ophemelen. In welke gemoedstoestand zou u verkeren?
De vraag is dan ook niet: 'Wie wint de Tour?' Dat zullen we pas volgend jaar weten nadat alle ingevroren dopingstalen met de állernieuwste methodes zijn onderzocht. De vraag is: 'Wanneer hangt Michel Wuyts zich op?' Niet dat wij daarop aandringen, integendeel, wij wensen te waarschuwen. Die mens zal toch eens ooit zijn conclusies trekken.
Haha. Wat te denken van Sastre? In 2006 kwam ie op het Tourpodium door de diskwalificatie van Floyd. In 2005 schoof ie door naar de tweede plek in de Vuelta door de doping van Heras. En nu komt ie dus op het Giropodium.quote:Op woensdag 22 juli 2009 15:40 schreef Palmboom313 het volgende:
wtfMoet je eens voorstellen dat Menchov 2e was geworden. Na vuelta (heras), tour (kohl) en giro.
Pellizotti is eigenlijk best wel erg goed bezig dit jaarquote:Op woensdag 22 juli 2009 22:37 schreef DeeBee het volgende:
Nog een rit naar Pellizotti in de Giro dus. Die heeft daar ook wel een goede ronde gereden dan.
quote:* Vijf Jamaicaanse spurters zijn tij-
dens de nationale kampioenschappen van
hun land eind juni betrapt op het ge-
bruik van doping. Usain Bolt en Asafa
Powell zouden niet betrokken zijn in de
zaak. Het zou gaan om 4 mannen en één
vrouw die allemaal geselecteerd zijn
voor het WK in Berlijn volgende maand.
Het zou natuurlijk ook kunnen dat de (Weense) grond Mechov wat te heet onder de voeten werd en dat hij dus gewoon wat minder goed geprepareerd was deze Tourquote:Op donderdag 23 juli 2009 09:45 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Paradoxaal mischien...maar als ik dit hoor ben ik haast blij dat Menchov de tour als een natte krant rijdt. Want dat maakt het wat waarschijnlijker dat hij wel schoon rijdt. In het huidige fietsen kan een coureur 1 grote ronde goed zijn, en de andere daarna is ie dan te moe. Tenzij er naar de naald wordt gegrepen dus.
Mischien naief van me.
Ja...dat bedooel ik dus?quote:Op maandag 27 juli 2009 12:14 schreef PatatFriet het volgende:
[..]
Het zou natuurlijk ook kunnen dat de (Weense) grond Mechov wat te heet onder de voeten werd en dat hij dus gewoon wat minder goed geprepareerd was deze Tour
Dus bloed van Menchov en Ten Dam wordt opnieuw onderzocht. Welke renners nog meer?quote:Op zondag 26 juli 2009 15:01 schreef JohnDDD het volgende:
Urinestalen uit Tour 2008 opnieuw getest
Uitgegeven: 26 juli 2009 14:33
Laatst gewijzigd: 26 juli 2009 14:33
PARIJS - Urinestalen die bij dopingtests in de Ronde van Frankrijk van vorig jaar zijn verzameld worden komend najaar opnieuw onderzocht op aanwezigheid van cera, een vorm van epo.
Directeur Pierre Bordry van het Franse antidopingbureau (AFLD) zei dat zondag.
Volgens Bordry zijn vijftien renners voor de start van de Tour van dit jaar ingelicht over de hernieuwde controles.
Welke renners dat zijn, meldde Bordry niet. In september en oktober moeten de tests plaatsvinden. De AFLD is de 'verdachte' renners op het spoor gekomen door diverse tips en signalen, aldus Bordry.
Cera
Het bloeddopingmiddel cera werd in de Tour van 2008 voor het eerst ontdekt bij de Italianen Riccardo Ricco en Leonardo Piepoli.
Later bleken ook de Duitser Stefan Schumacher en de Oostenrijker Bernhard Kohl zich aan het middel te hebben vergrepen.
Wel duidelijk waarom Sastre, Evans en Menchov het zo slecht deden dit jaar. Wint Christian Vandevelde met terugwerkende kracht de Tour 2008?
Evans? Devolder?quote:Op maandag 27 juli 2009 18:39 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Dus bloed van Menchov en Ten Dam wordt opnieuw onderzocht. Welke renners nog meer?
Gelet op de uitslagen van dit jaar en vorig jaar gok ik op:quote:Op maandag 27 juli 2009 18:39 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Dus bloed van Menchov en Ten Dam wordt opnieuw onderzocht. Welke renners nog meer?
Dat het geval Pechstein maanden werd verzwegen vind jij een goede zaak?quote:Op maandag 27 juli 2009 19:25 schreef alpeko het volgende:
Sja wat moet je er verder van zeggen. Ik denk niet dat het handig is dat dit soort zaken nu al worden aangekondigd. Waarom hebben ze de verdenkingen op Pechstein wel maanden lang stil kunnen houden en wordt er in het wielrennen altijd alvast maanden van te voren verkondigd dat er wat verdachten gevallen zijn. Slechte zaak.
De renners waarschuwen is iets anders dan de media inlichten. Het geval Pechstein vind ik dus prima ja. Zolang er geen bewijs is, kun je het beter verzwijgen.quote:Op maandag 27 juli 2009 19:34 schreef APK het volgende:
[..]
Dat het geval Pechstein maanden werd verzwegen vind jij een goede zaak?
Ik denk dat ze het bekend maken omdat ze zeer sterke aanwijzingen hebben en de betreffende renners willen waarschuwen dat ze niet op dezelfde voet door moeten gaan.
Pechstein wist het toch al maanden en werd destijds aangeraden om een blessure voor te wenden oid?quote:Op maandag 27 juli 2009 19:40 schreef alpeko het volgende:
De renners waarschuwen is iets anders dan de media inlichten. Het geval Pechstein vind ik dus prima ja. Zolang er geen bewijs is, kun je het beter verzwijgen.
Met andere woorden:volgend jaar weten we ongeveer wie deze Tour heeft gewonnen?quote:Op maandag 27 juli 2009 19:41 schreef JohnDDD het volgende:
Volgens nu.nl: de urinestalen van de eerste 20 worden nauwgezet heronderzocht op sporen van Cera. Ook is men ervan overtuigd dat er 2 nieuwe nog onopspoorbare medicijnen zijn gebruikt bij deze Tour, men denkt aan een middel dat spierversterkend werkt en een ander middel dat een soort EPO-vervanger is, ook is bij "enkele" teams een niet toegestaan middel gevonden.
Dat zeg ik toch ook? De renners waarschuwen dat ze verdacht zijn is prima. Maar het is een slechte zaak dat men ook nu al in de media brengt dat er verdachten gevallen zijn. Nu gaat iedereen weer maanden zitten graven. Ik ookquote:Op maandag 27 juli 2009 19:43 schreef APK het volgende:
[..]
Pechstein wist het toch al maanden en werd destijds aangeraden om een blessure voor te wenden oid?
En een aantal renners zijn volgens mij voor de tour gewaarschuwd en het komt nu pas in de publiciteit, lijkt mij dat ze een schone tour wilden.
Wie is de 4e? Ik zie alleen Menchov, Ten Dam en Evans genoemd worden.quote:Op maandag 27 juli 2009 19:51 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
hoe komt het eigenlijk dat van de 15 renners er al 4 namen bekend zijn?
Praten we weer langs elkaar heen...ik bedoelde, dat ik bedoelde (of hoopte), dat een renner zonder dope 1 grote ronde per jaar goed kan zijn, en dan volgend seizoen pas weer energie heeft voor een tweede poging!quote:Op maandag 27 juli 2009 13:37 schreef PatatFriet het volgende:
Sorry, ik dacht dat je bedoelde dat hij zowel Giro als Tour schoon had gereden, en derhalve alleen de Giro goed en de Tour niet.
Van wielerland.nl:quote:De Rabo Wielerploeg bevestigt, dat de urinestalen van Denis Menchov (foto) en Laurens ten Dam uit de Tour van 2008 opnieuw worden getest. Het Franse anti-dopingbureau AFLD heeft de renners schriftelijk van het voornemen op de hoogte gebracht. De renners hebben toestemming gegeven en de Rabo Wielerploeg zal vanzelfsprekend volledige medewerking verlenen.
Het AFLD heeft aangegeven dat het de urinestalen van vijftien renners uit de top van het klassement nader wil onderzoeken. Het onderzoek zal naar verluidt medio september of oktober plaats vinden.
quote:Laurens ten Dam heeft het Franse dopingbureau de toestemming gegeven om opnieuw zijn urinestaal uit de Tour van 2008 te controleren. Vorig jaar werd er niks gevonden bij Ten Dam, maar het dopingbureau wil met de vernieuwde technieken nog meerdere stalen controleren. Ook de stalen van de eerste vijftien in het algemeen klassement van 2008 worden gecontroleerd. Dus ook de stalen van Menchov, Evans en Sastre zullen op Cera gecontroleerd worden.
Gewoon net zolang testen tot Kenny van Hummel de Tourwinnaar van 2010 geworden is.quote:Op maandag 27 juli 2009 20:21 schreef TargaFlorio het volgende:
Overigens vind ik dat stalen van maximaal 1 of 2 seizoenen oud opnieuw getest mogen worden. Als ze ouder zijn dat moeten we dat laten voor wat het is.
Gevalletje Di Luca niet meegekregenquote:Op maandag 27 juli 2009 20:26 schreef Eppie_NL het volgende:
En we wachten nog steeds op de resultaten van de Giro 2008. Half mei was er nog bericht dat er als nog op Cera wordt getest. Maar inmiddels dus paar maanden verder en nog niks gehoord...
Vrij knullig op zichquote:Oostenrijkse tennisster Paszek verdacht van doping
- Datum: 29-jul-2009 13:33
De Oostenrijkse tennisster Tamira Paszek (foto) zal zich een volgende keer wel bedenken alvorens zij uitleg geeft over haar genezingsproces na een blessure. De 18-jarige Paszek had onlangs tijdens een persconferentie verteld dat zij op een bijzondere manier was behandeld voor een rugblessure. Daarbij werd haar eigen bloed, verrijkt met homeopatische middelen, tussen de ruggenwervels gespoten. Voor het Oostenrijkse anti-dopingbureau NADA is dit voldoende reden om een onderzoek naar dopinggebruik op te starten.
‘Zodra je bloed afneemt en dat weer terug in het lichaam injecteert, is dat doping. Ongeacht wat je er mee doet, het is verboden,’ aldus dopingexpert Hans Holdhaus in een reactie op woensdag. Paszek wordt binnen acht weken ondervraagd en de nummer 66 van de wereld moet vrezen voor een schorsing. (SC)
quote:De Spaanse wielrenner Mikel Astarloza is voorlopig geschorst door de Internationale Wielerunie (UCI). Bij een dopingcontrole buiten competitie op 26 juni, net voor de Tour, zijn in de urine van Astarloza sporen van epo gevonden, zo meldt de UCI.
De voorlopige schorsing geldt tot Astarloza gehoord is door de Spaanse wielerbond. Die moet dan beslissen over het lot van de wielrenner. In zijn communiqué benadrukt de UCI dat Astarloza het recht behoudt op een tegenanalyse van het B-staal.
Astarloza (29) won dit jaar de 16e rit in de Tour de France, de tweede Alpenrit over 159 km naar Bourg-Saint-Maurice, waar hij onder meer onze landgenoot Jurgen Van den Broeck klopte na een ultieme uitval. De renner van Euskaltel eindigde in het algemene klassement op de elfde plaats, op bijna 15 minuten van zijn landgenoot Alberto Contador. (belga/dea)
De sukkelquote:Op vrijdag 31 juli 2009 17:41 schreef Szura het volgende:
Astarloza gepakt op EPO.
Op 26 juni dus nog voor de Tour, out of competition controle:
[..]
Zou kunnen. Kan me voorstellen dat ie ín de tour ook positief getest is.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 17:43 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Wint Casar alsnog de etappe, neem ik aan. Want al zijn resultaten van na die test zullen wel gecancelded worden?
Waarom?quote:Op vrijdag 31 juli 2009 17:43 schreef Captain_Fabulous het volgende:
Wint Casar alsnog de etappe, neem ik aan. Want al zijn resultaten van na die test zullen wel gecancelded worden?
quote:Astarloza, you're a wanker. While I'm at it, Ricco - stay gone, we don't want you back amongst us. Go ride with Kohl.
Meestal gaat de schorsing in na de positieve test, dus is Astarloza dan alsnog geschorst.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 18:10 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Waarom?
Hij is na die rit ook getest, als die test negatief was, dan blijft dat resultaat gewoon staan.
Wel goed om te zien dat er in het peloton ook nog renners zijn die het openlijk afkeuren. Al vond ik de reactie van Tankink destijds in het geval Ricco nog mooier.quote:
Die was priceless iddquote:Op vrijdag 31 juli 2009 18:25 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wel goed om te zien dat er in het peloton ook nog renners zijn die het openlijk afkeuren. Al vond ik de reactie van Tankink destijds in het geval Ricco nog mooier.
Hoe was die reactie ook alweer? Iets met in elkaar slaan toch?quote:Op vrijdag 31 juli 2009 18:25 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wel goed om te zien dat er in het peloton ook nog renners zijn die het openlijk afkeuren. Al vond ik de reactie van Tankink destijds in het geval Ricco nog mooier.
Er gaat dan vanaf het moment van de positieve test een schorsing retroactief in en zijn resultaten vanaf die positieve test worden geschrapt.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 18:10 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Waarom?
Hij is na die rit ook getest, als die test negatief was, dan blijft dat resultaat gewoon staan.
Wat dat betreft is er de laatste paar jaar toch wel een verandering gekomen. In het verleden had je zulke reacties niet van collega renners.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 18:25 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wel goed om te zien dat er in het peloton ook nog renners zijn die het openlijk afkeuren. Al vond ik de reactie van Tankink destijds in het geval Ricco nog mooier.
Hypocriet.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 18:25 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wel goed om te zien dat er in het peloton ook nog renners zijn die het openlijk afkeuren. Al vond ik de reactie van Tankink destijds in het geval Ricco nog mooier.
Off the heat had hij toen wellicht ook andes gereageerd.quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 14:24 schreef Radegast het volgende:
[..]
Hypocriet.
Over teamgenoot Dekker had meneer niet zulke stoere teksten.
Teamgenootquote:Op zaterdag 1 augustus 2009 14:24 schreef Radegast het volgende:
[..]
Hypocriet.
Over teamgenoot Dekker had meneer niet zulke stoere teksten.
Ik verstond Lazzarottaquote:
Verkeerde topicquote:
quote:Richard Gasquet wordt mogelijk opnieuw geschorst. De internationale tennisfederatie ITF gaat in beroep tegen de vrijspraak van de Franse tennisser, bij wie in maart van dit jaar cocaïnesporen gevonden werden. Het ging om een minieme hoeveelheid. Dat weet persbureau Novum Nieuws vandaag te melden.
Halverwege juli hief een onafhankelijk tribunaal de dopingschorsing van Gasquet op. De kleine hoeveelheid cocaïne rechtvaardigde het om sneller weer de tennisbaan op te mogen, zo redeneerde het tribunaal. De ITF vindt 2,5 maand aan de kant kennelijk een te lichte straf. Ook dopingautoriteit WADA is deze mening toegedaan.
Wat mij betreft hoeft Gasquet niet opnieuw gestraft te worden. De Fransman zegt dat de cocaïne is in zijn lichaam is gekomen nadat hij in een nachtclub met een vrouw had gezoend. Ook verklaart Gasquet dat het gebruik van cocaïne buiten de competitie om niet strafbaar is. Op het moment van de zoenpartij in de nachtclub had Gasquet zich wegens een blessure teruggetrokken voor het toernooi in Miami.
en riskeert daarmee een verbod op wielrennen (wedstrijden) voor de rest van zn leven, way to go..quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 14:38 schreef Szura het volgende:
Verrassing verrassing verrassing, B-staal Di Luca is ook positief.
quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 14:38 schreef Szura het volgende:
Verrassing verrassing verrassing, B-staal Di Luca is ook positief.
quote:Onderzoek naar Hermens
Justitie in Magdeburg stelt een officieel onderzoek in naar de rol van atletenmanager Jos Hermens uit Boekel. Zijn naam wordt genoemd in een vermeend Europees dopingnetwerk. Dat meldt het Duitse weekblad Der Spiegel.
De Duitse atletiekbond deed al in 2006 aangifte tegen Hermens. De naam van Hermens kwam destijds boven drijven in het proces tegen de voormalige Duitse atletiektrainer Thomas Springstein. Die verstrekte verboden middelen aan minderjarige atleten.
Volgens Der Spiegel dook Hermens op in e-mailverkeer met Springstein en in het betalingsverkeer rond dopingmiddelen. Hermens nam na de aantijgingen een advocatenkantoor in de arm. Daarna bleef het stil. De zaak leek inmiddels afgedaan. Hermens heeft altijd ontkend betrokken te zijn geweest bij het vermeende dopingnetwerk.
Verbaasd
Hermens reageerde zaterdag verbaasd op de berichtgeving. Hij zegt de afgelopen jaren nooit meer iets uit Duitsland vernomen te hebben. ,,Ik heb via contacten in Duitsland en ook zelf diverse keren geïnformeerd hoe het nu met die zaak stond. Er was niets. Ik heb nu ook niets gehoord en weet ook van niets. Ook in Spanje, waar een link mee zou zijn, weten ze helemaal van niets.''
De manager vindt het raar dat het nieuws over het onderzoek uitgerekend op de eerste dag van de wereldkampioenschappen atletiek in Berlijn naar buiten komt. ,,Net op het moment dat iedereen van het schoonste WK ooit kan gaan genieten. Het is een hele oude zaak, wat willen ze nou? Ik hoor het allemaal wel als ik in Berlijn ben, maar ik maak me er niet druk om.''
quote:BERLIJN (ANP) - Sprintster Chandra Sturrup is maandagavond kort voor de finale van de 100 meter tijdens de wereldkampioenschappen in Berlijn in opspraak geraakt. De atlete van de Bahamas zou in het klantenboekje van de Mexicaan Angel Heredia, een van de grootste dopeleveranciers in de sportwereld, staan.
Heredia, eerder een van de kroongetuigen in een groot Amerikaans dopingonderzoek, verklaarde vorige week in een reportage van de Duitse tv-zender ARD dat hij vele topatleten van doping heeft voorzien. Namen noemde hij toen niet. Maandag meldde de ARD dat Sturrup een van die atleten zou zijn.
Sturrup veroverde met de ploeg van de Bahamas in 1999 de wereldtitel op de 4x100 meter en een jaar later in Sydney de olympische titel met de estafetteploeg. Ze is inmiddels 37 en heeft een zoon van 16. Haar laatste medailles op een WK dateren van 2001 en 2003, toen ze beide keren brons won op de 100 meter. Maandag in Berlijn finishte ze in de finale van de 100 meter als zevende in 11,05 seconden.
Wat een onzin , in de atletiek loopt men op puur talent , niet op doping ... Das iets voor wielrennersquote:
quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 12:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Wat een onzin , in de atletiek loopt men op puur talent , niet op doping ... Das iets voor wielrenners
Precies. Ben Johnson had gewoon een verkeerd varkenslapje gekregen van zijn slager.quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 12:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Wat een onzin , in de atletiek loopt men op puur talent , niet op doping ... Das iets voor wielrenners
quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 12:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Wat een onzin , in de atletiek loopt men op puur talent , niet op doping ... Das iets voor wielrenners
Ik hoop dat je dit ironisch bedoelt?quote:Op dinsdag 18 augustus 2009 12:29 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Wat een onzin , in de atletiek loopt men op puur talent , niet op doping ... Das iets voor wielrenners
Clenbuterol gaat het om, een astmamiddel voor paarden.quote:Jamel Chatbi op doping betrapt
Jamel Chatbi is bij de WK atletiek in Berlijn betrapt op dopinggebruik.
De Marokkaan zou dinsdag uitkomen in de finale van de 3.000 meter steeplechase, maar de Marokkaanse atletiekbond maakte kort voor de eindstrijd dat Chatbi (25) positief is bevonden.
Nu ze dus blijkbaar niks hebben kunnen vinden in de stalen van 2009 heeft men die van 2008 nog en kan men ook nog eens die van de Giro 2008 gaan proberen.quote:Op maandag 24 augustus 2009 13:23 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
'Geen positieve dopingtests tijdens Tour'
quote:UCI wil hercontrole Giro 2008
ROME - De internationale wielrenunie UCI wil alle urinestalen uit de Ronde van Italië van 2008 opnieuw controleren op de aanwezigheid van de verboden epovariant CERA.
© anp
Dat zei UCI-baas Pat McQuaid maandag in de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport.
''CERA is ontdekt in de Tour van vorig jaar, maar we weten niet of het daarvoor al gebruikt is'', zei McQuaid. De UCI beschikt nog niet over de stalen en het is nog verre van zeker of ze nog bruikbaar zijn.
''We gaan het in elk geval proberen.'' Eerder kondigde het Franse antidopingbureau AFLD al aan de urinestalen van een aantal toppers uit de Tour van 2008 met nieuwe methodes opnieuw te gaan onderzoeken.
En Sella dan?quote:ROME - De internationale wielrenunie UCI wil alle urinestalen uit de Ronde van Italië van 2008 opnieuw controleren op de aanwezigheid van de verboden epovariant CERA.
© anp
Dat zei UCI-baas Pat McQuaid maandag in de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport.
''CERA is ontdekt in de Tour van vorig jaar, maar we weten niet of het daarvoor al gebruikt is''
Het was uitgesteld omdat er iemand niet aanwezig kon zijn ofzo.quote:Op dinsdag 25 augustus 2009 00:14 schreef thettes het volgende:
Hebben we ooit nog iets gehoord van staal B van TD? Niet dat die dan opeens negatief zal zijn, maar het is wel het moment voor eventuele nieuwe ontwikkelingen in zo'n zaak.
Werd Sella ook niet gepakt ergens rond de Tour in een of andere Italiaanse b-koers ??quote:
Tja dat krijg je als het zo lang duurt met die resultaten.quote:'Contra-expertise Dekker negatief?
De Italiaanse tv-zender Rai zou vanavond bekend hebben gemaakt dat de contra-expertise van Thomas Dekker negatief is. Dit zou betekenen dat er geen doping (in het bijzonder Dynepo) is aangetroffen in de b-staal van de Nederlander, terwijl dit wel het geval was in zijn a-staal van 24 december 2007. Maar erg betrouwbaar is het nieuws niet.
Inmiddels lijkt het om een wild gerucht te gaan, het wordt nergens bevestigd en op de site van de Rai zelf is ook geen bericht te vinden. Het is al twee maanden geleden dat de a-staal van Dekker positief werd bevonden. De verwachting was dat het resultaat van de hertest eind augustus bekend werd
quote:Zes maanden schorsing voor Werth De internationale hippische federatie (FEI) heeft Isabell Werth een schoring van zes maanden opgelegd. De amazone uit Duitsland krijgt de straf omdat haar paard Whisper in juni dit jaar positief werd bevonden op het gebruik van het middel fluphenazine.
Bij zulke serieuze zaken zou je inderdaad zeggen 21 augustus is 21 augustus.quote:Op woensdag 2 september 2009 00:45 schreef Szura het volgende:
[..]
Tja dat krijg je als het zo lang duurt met die resultaten.
Waarom weten we nog steeds niks meer![]()
21 augustus zou de test bekend worden, ik vind het maar vreemd![]()
Inmiddels is het namelijk 2 weken later
quote:'Opvallende' bloedwaarden Armstrong Uitgegeven:
AMSTERDAM - Een Deense bloedspecialist zet vraagtekens bij de bloedwaarden van Lance Armstrong tijdens de afgelopen Tour de France.
© ANP
Volgens Jakob Mørkebjerg is het opmerkelijk dat Armstrongs hematocrietwaarden stegen tijdens de Tour.
"We weten uit onderzoek dat tijdens zware arbeid die waarde afneemt. Dat zien we niet bij Lance Armstrong", zei hij tegen de Deense tv-zender DR.
Tijdens de Giro vertoonden Armstrongs bloedwaarden, die hij zelf op internet publiceerde, een normaal dalend patroon. In de Ronde van Frankrijk bleven ze echter nagenoeg gelijk.
Tussen 11 en 14 juli steeg het percentage bloedcellen bij de Texaan zelfs van 40,7 tot 43,1. "Dat zou kunnen duiden op een bloedtransfusie", stelt Mørkebjerg. Uitdroging en diarree zouden hetzelfde effect kunnen hebben.
Opvallend
Ook de hoeveelheid retikulocyten, onvolgroeide rode bloedlichaampjes, in het bloed van Armstrong is volgens Mørkebjerg opvallend. Normaal bestaat zo'n één procent van het bloed uit deze cellen.
Bij Armstrong was dat tijdens de Tour aanmerkelijk lager. "Die waarde zegt op zichzelf niet zo veel", stelt de Deense bloedspecialist. "Het kan wel een indicatie van epogebruik zijn."
Rode bloedcellen
Als er veel rode bloedcellen in het lichaam aanwezig zijn, is er weinig noodzaak om die hoeveelheid aan te vullen. Het percentage retikulocyten daalt daardoor.
"Waarden van een half procent, zoals bij Armstrong te zien waren, zijn erg laag. Het zou kunnen wijzen op epogebruik of een bloedtransfusie in de periode ervoor."
Tijdens de Giro schommelden Armstrongs waarden nog tussen de 1,3 en 0,7 procent.
Leek
"De waarden die Armstrong gepubliceerd heeft, zien er voor de leek goed uit. Alles is lager dan wat het mag zijn", weet Mørkebjerg.
"Met iets meer kennis van de materie zie je echter een patroon dat afwijkt van wat normaal is." Bloeddoping met verrijkt eigen bloed is niet op te sporen. De methode kan de zuurstofopname van het bloed verbeteren.
Armstrong kondigde eind vorig jaar zijn rentree in het wielerpeloton aan. Tijdens de Tour de France verbaasde hij vriend en vijand met een derde plaats. De Amerikaan heeft niet gereageerd op de uitlatingen van de Deense wetenschapper.
quote:Het is een complot.
quote:Ze zijn jaloers.
quote:Wat een haters.
De zoveelste inderdaad.quote:Op donderdag 3 september 2009 20:54 schreef Ericr het volgende:
Gewoon een Deen die wil attention whoren.
Met zo'n tetten zul je inderdaad weleens rugpijn kunnen krijgen jaquote:Paszek gaat vrijuit na "bloeddoping"
AP do 03/09/2009 - 20:41
Tamira Paszek (WTA-88) ontsnapt aan een dopingschorsing. De Oostenrijkse had zich bij een homeopathische behandeling aan haar rug met bloed laten inspuiten en dat staat gelijk met bloeddoping. De 18-jarige Paszek, die al sinds Wimbledon met haar rug sukkelt, was zich naar eigen zeggen van geen kwaad bewust.
Ze bracht de de Antidopingcommissie zelf op de hoogte na een interview met een journalist. De Oostenrijkse Antidopingcommissie gelooft in haar onschuld en straft haar daarom niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |