*troll alert; iemand niet aannemen omdat hij de gewenste diploma's niet heeft is discriminatie *troll alertquote:Op zaterdag 13 september 2008 11:09 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nou en. Je hebt geen diploma, ervaring, je bent niet pro-actief genoeg, je bent niet sociaal genoeg is allemaal discriminatie.
Yep. Alleen 9 uur tijdsverschil, dus als het in Nederland tijd is voor de kroeg, zit ik er niet.quote:Op zaterdag 13 september 2008 08:52 schreef Boris_Karloff het volgende:
Best wel zielig van alle betrokkenen hier dat ze op vrijdagavond de hele avond lopen te fokken.Gaan jullie wel eens naar de kroeg?
quote:Dick Dees
In 1986 maakte Dees zijn opwachting als staatssecretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (belast met volksgezondheid, sport en maatschappelijke dienstverlening) in het kabinet Lubbers II. ... Ook maakte hij een begin met maatregelen tegen het roken in openbare ruimtes.
Het probleem met veel rokers is alleen dat ze geen enkel oog hebben voor de argumenten waarom er een rookverbod is ingevoerd. Waar ze wél oog voor hebben is hun eigen genot, plus de (verkeerde) opvatting, die door de jaren heen zo gegroeid is, dat roken en horeca onlosmakelijk aan elkaar zijn verbonden. Wanneer je erop wijst hoe ongezond roken is of wijst op onderzoeken die de schadelijke effecten ontegenzeggenlijk aantonen, zijn de reacties steeds hetzelfde: niet-rokers moeten maar naar een niet-rookkroeg en die onderzoeken deugen niet, want [vul hier kul-reden in]. Dat maakt discussiëren feitelijk zo goed als zinloos.quote:Op donderdag 11 september 2008 20:13 schreef McKillem het volgende:
Die text is op elke wet toepasbaar, en met zo'n mentaliteit zou je je helemaal nergens meer tegen kunnen verzetten. Dat lijkt me niet wenselijk want dan kunnen ze allerlei enge dingen gaan doorvoeren omdat het "niet voor niets zo is".
Ik vind het totaal niet relevant of kroegen wel of niet worden overspoeld met nieuwe bezoekers. Het is aan de goede horeca-ondernemer om zijn zaak aantrekkelijk te maken voor bezoekers. Daar hoort veel meer bij dan alleen het verwijderen van asbakken, of het bouwen van een rookruimte.quote:Op donderdag 11 september 2008 20:13 schreef McKillem het volgende:
Cijfers om te onderbouwen dat de kroegen nu massaal overspoeld worden met niet rokers die zo blij zijn dat ze naar de kroeg kunnen zijn er ook niet anders. Ik heb zo'n duisterbruin vermoeden dat dit getal wel eens een stukje lager zou kunnen liggen dan over algemeen vermoed word.
Als niet-roker nam je in het verleden inderdaad de overlast van rokers op de koop toe. Je gaat namelijk niet in je eentje uit, maar met een groep mensen. In vorige topics is al ingegaan om de 'mechanismen' die dan hun werk doen. Iemand gaf zelfs het voorbeeld van een hele groep die vanwege één roker toch naar een rook-kroeg ging. En weet je: een avondje in de rook zitten is zo erg helemaal niet. Maar voortdurend, elk weekend, steeds opnieuw in andermans rook zitten... tja, dat wordt toch een ander verhaal.quote:Op donderdag 11 september 2008 21:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Nee, je accepteerde gewoon de omstandigheden, als water in een zwembad. Als je het echt een probleem had gevonden was je ergens anders naartoe gegaan, had je initiatieven gesteund om een rook-vrije kroeg te beginnen. Maar blijkbaar zag je het niet als probleem, maar vond je gezelligheid en sociale contacten belangrijker dan tranende ogen. Van drinken krijg je een kater, van stappen word je vies, hoort bij elkaar.
Pas na een propagandacomapange blijken er plotseling mensen te zijn die zitten te smachten naar rook-loze horeca, maar ze gaan niet naar de kroeg. Dikke fake dus.
Voor de DERTIGSTE keer: het rookverbod in Nederland wordt gesteund door tweederde van de bevolking, blijkt uit onderzoek. Onder jongeren is het draagvlak zelfs 70 procent. De poltiek stemde VOOR het rookverbod met 119 tegen 31 stemmen.quote:Op vrijdag 12 september 2008 00:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Verstandige regeringen dringen geen minderheidsstandpunten op aan de meerderheid.
... en tenminste ook nog weet te onderbouwen. En wat is precies het verschil met:quote:Op vrijdag 12 september 2008 10:42 schreef Papierversnipperaar het volgende:
de overheid die zijn eigen wet aanprijst.
Die argumenten zijn gewoon niet goed gebleken. Omdat de bemoeizieken de echte discussie ontlopen duurt het wat langer dan noodzakelijk om tot die vaststelling te komen, maar je kunt niet met droge ogen beweren dat er geen oog is voor die argumenten.quote:Op zondag 14 september 2008 17:29 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het probleem met veel rokers is alleen dat ze geen enkel oog hebben voor de argumenten waarom er een rookverbod is ingevoerd.
Behalve dat niemand dat beweert, geef je daarmee al weer aan datquote:Waar ze wél oog voor hebben is hun eigen genot, plus de (verkeerde) opvatting, die door de jaren heen zo gegroeid is, dat roken en horeca onlosmakelijk aan elkaar zijn verbonden.
Hoe ongezond roken is heeft er natuurlijk helemaal geen ene reet mee te maken, maar je haalt het er wel bij. Je kunt je bemoeiziekte niet eens even loslaten voor the sake of argument. Het verwijt is nou precies dat de schadelijkheid van het meeroken koste wat het kost geconstrueerd moet worden omdat roken zo ongezond is en iedereen zou moeten stoppen. En dan kom jij doodleuk aanzetten met het argument dat het ongezond is alsof dat onderling uitwisselbaar is met het argument dat meeroken gezondheidsschade geeft. Kennelijk is je bemoeizucht zo dwangmatig dat je je eigen argument ermee ondergraaft.quote:Wanneer je erop wijst hoe ongezond roken is of wijst op onderzoeken die de schadelijke effecten ontegenzeggenlijk aantonen, zijn de reacties steeds hetzelfde: niet-rokers moeten maar naar een niet-rookkroeg en die onderzoeken deugen niet, want [vul hier kul-reden in]. Dat maakt discussiëren feitelijk zo goed als zinloos.
Bemoeizieken, is dat nu het nieuwe modewoord?quote:Op zondag 14 september 2008 18:04 schreef Weltschmerz het volgende:
Die argumenten zijn gewoon niet goed gebleken. Omdat de bemoeizieken de echte discussie ontlopen duurt het wat langer dan noodzakelijk om tot die vaststelling te komen, maar je kunt niet met droge ogen beweren dat er geen oog is voor die argumenten.
Onzin. Het interesseert me totaal niet naar welke kroeg je gaat, welk publiek er komt en welke muziek er wordt gedraaid. Er zijn tal van keuzemogelijkheden. Roken is alleen geen optie, zoals het ook geen optie is om midden in een café je broek naar beneden te doen om ter plekke te gaan zitten poepen. Met de opkomst van het roken, sinds het begin van de vorige eeuw, is het altijd heel normaal gevonden dat mensen overal konden roken. De laatste 20-30 jaar wordt er echter steeds meer duidelijk over de schadelijkheid van roken, dus wordt dat overlastgevende gedrag aan banden gelegd, om mensen te beschermen.quote:Op zondag 14 september 2008 18:04 schreef Weltschmerz het volgende:
Behalve dat niemand dat beweert, geef je daarmee al weer aan dat je van mening bent dat er zoiets is als de juiste opvatting over roken en de horeca. De kudde moet dezelfde kant uit hobbelen, iedereen moet hetzelfde vinden, als raakt Elfletterig weer in de war van al die verschillen tussen mensen, vooral omdat sommigen anders denken dan hij.
quote:Op zondag 14 september 2008 18:04 schreef Weltschmerz het volgende:
Hoe ongezond roken is heeft er natuurlijk helemaal geen ene reet mee te maken, maar je haalt het er wel bij. Je kunt je bemoeiziekte niet eens even loslaten voor the sake of argument. Het verwijt is nou precies dat de schadelijkheid van het meeroken koste wat het kost geconstrueerd moet worden omdat roken zo ongezond is en iedereen zou moeten stoppen. En dan kom jij doodleuk aanzetten met het argument dat het ongezond is alsof dat onderling uitwisselbaar is met het argument dat meeroken gezondheidsschade geeft. Kennelijk is je bemoeizucht zo dwangmatig dat je je eigen argument ermee ondergraaft.
quote:Op zondag 14 september 2008 18:25 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Bemoeizieken, is dat nu het nieuwe modewoord?![]()
Het zegt trouwens veel dat jij tot een 'vaststelling' komt, namelijk dat die argumenten 'niet goed blijken' te zijn. Lekker makkelijk. Stel gewoon even eenzijdig vast dat andermans argumenten niet goed blijken te zijn.... Nee, dat is overtuigend hoor.
[..]
Onzin. Het interesseert me totaal niet naar welke kroeg je gaat, welk publiek er komt en welke muziek er wordt gedraaid. Er zijn tal van keuzemogelijkheden. Roken is alleen geen optie, zoals het ook geen optie is om midden in een café je broek naar beneden te doen om ter plekke te gaan zitten poepen. Met de opkomst van het roken, sinds het begin van de vorige eeuw, is het altijd heel normaal gevonden dat mensen overal konden roken. De laatste 20-30 jaar wordt er echter steeds meer duidelijk over de schadelijkheid van roken, dus wordt dat overlastgevende gedrag aan banden gelegd, om mensen te beschermen.
[..]![]()
Nee, natuuuuuurlijk niet joh
Hoe ongezond en schadelijk roken is, doet er niet toe. Wat je verder schrijft, is klinkklare onzin. Niemand hoeft te stoppen met roken. Je gaat alleen roken op plekken waar anderen er geen last van hebben. Dat roken ongezond en schadelijk is, vind ik een voortreffelijk argument om er wat aan te doen. Dat rokers zichzelf de vernieling in willen roken, moeten ze fijn zelf weten, maar ik hoef er geen last van te hebben.
Bemoeiziekte is in de mode, het woord was er al.quote:Op zondag 14 september 2008 18:25 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Bemoeizieken, is dat nu het nieuwe modewoord?
Ik kan er niks anders van maken, op alle argumenten van de opgeheven vingertjes wordt ingegaan en dan blijft er weinig van over. En dan ga jij doodleuk beweren dat we daar geen oog voor hebben...quote:Het zegt trouwens veel dat jij tot een 'vaststelling' komt, namelijk dat die argumenten 'niet goed blijken' te zijn. Lekker makkelijk. Stel gewoon even eenzijdig vast dat andermans argumenten niet goed blijken te zijn.... Nee, dat is overtuigend hoor.
Als de eigenaar dat leuk lijkt voor zijn kroeg en dat aangeeft op de deur zie ik het probleem niet.quote:Onzin. Het interesseert me totaal niet naar welke kroeg je gaat, welk publiek er komt en welke muziek er wordt gedraaid. Er zijn tal van keuzemogelijkheden. Roken is alleen geen optie, zoals het ook geen optie is om midden in een café je broek naar beneden te doen om ter plekke te gaan zitten poepen.
Ik zie niet hoe je overlast kan ondervinden van een situatie die jezelf hebt opgezocht.quote:Met de opkomst van het roken, sinds het begin van de vorige eeuw, is het altijd heel normaal gevonden dat mensen overal konden roken. De laatste 20-30 jaar wordt er echter steeds meer duidelijk over de schadelijkheid van roken, dus wordt dat overlastgevende gedrag aan banden gelegd, om mensen te beschermen.
Jij komt er toch weer mee aankakken, en dat zegt veel over de rest van je argumentatie.quote:Nee, natuuuuuurlijk niet joh
Hoe ongezond en schadelijk roken is, doet er niet toe. Wat je verder schrijft, is klinkklare onzin. Niemand hoeft te stoppen met roken.
Prima, dan ga je maar naar een tent waar niet gerookt mag worden. Dat juich ik alleen maar toe.quote:Je gaat alleen roken op plekken waar anderen er geen last van hebben. Dat roken ongezond en schadelijk is, vind ik een voortreffelijk argument om er wat aan te doen. Dat rokers zichzelf de vernieling in willen roken, moeten ze fijn zelf weten, maar ik hoef er geen last van te hebben.
En nu is dat wettelijk verplicht. Dus je bent zelf gePWNDquote:Op zondag 14 september 2008 17:29 schreef Elfletterig het volgende:
niet-rokers moeten maar naar een niet-rookkroeg
Nu: Ongehoorzaamheid, schijt aan de overheid, illegaliteit. Mensen doen toch wel wat ze willen.quote:
totdat er consequenties aan verbonden zijnquote:Op maandag 15 september 2008 01:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nu: Ongehoorzaamheid, schijt aan de overheid, illegaliteit. Mensen doen toch wel wat ze willen.
Jaa nou, dat hebben ze wel gezien bij die stichting kleine horeca oid, die smeken nu al om tientjesleden.. Waar is die grote massa ontevreden rokers, ik heb nog geen malieveld vol gezien.....quote:Op maandag 15 september 2008 01:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nu: Ongehoorzaamheid, schijt aan de overheid, illegaliteit. Mensen doen toch wel wat ze willen.
Want demonstreren is natuurlijk de enige manier om je te uiten.quote:Op maandag 15 september 2008 10:05 schreef fruityloop het volgende:
Jaa nou, dat hebben ze wel gezien bij die stichting kleine horeca oid, die smeken nu al om tientjesleden.. Waar is die grote massa ontevreden rokers, ik heb nog geen malieveld vol gezien.....
Die roken gewoon. Je ziet alle coke snuivers toch ook niet op het Malieveld?quote:Op maandag 15 september 2008 10:05 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Jaa nou, dat hebben ze wel gezien bij die stichting kleine horeca oid, die smeken nu al om tientjesleden.. Waar is die grote massa ontevreden rokers, ik heb nog geen malieveld vol gezien.....
Als je de verhalen van de rokers in dit topic moet geloven zijn alle rokers zwaar gepikeerd, broeit er algehele anarchie, en moet het totalitaire nazi regime wat deze onzalige wet gemaakt heeft middels een revolutie omver geworpen worden.. In de praktijk blijkt dat behoudens een klein groepje zwaar verslaafden, de meerderheid van de rokers het wel begrijpt, en zich simpelweg aanpassen, net zoals de niet-rokers zich de afgelopen jaren hebben aangepast..quote:Op maandag 15 september 2008 10:08 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Want demonstreren is natuurlijk de enige manier om je te uiten.
Jaa gewoon lekker roken in die kleine kroegjes, doen die mooi weer anarchisten dan ook een donatie in de boete pot voor als de VWA langs komt?quote:Op maandag 15 september 2008 10:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die roken gewoon. Je ziet alle coke snuivers toch ook niet op het Malieveld?
Welnee, gewoon de natte horeca kapot maken, dat is toch de bedoeling? Alleen nog illegale natte horeca, maakt hel leven veel interessanter.quote:Op maandag 15 september 2008 10:16 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Jaa gewoon lekker roken in die kleine kroegjes, doen die mooi weer anarchisten dan ook een donatie in de boete pot voor als de VWA langs komt?
Deze opmerking vat in een notendop samen waarom jij het probleem van roken in de kroeg niet inziet en ook nooit zult inzien. Het verklaart ook haarfijn waarom je totaal geen oog hebt voor argumenten die tegen roken pleiten.quote:Op zondag 14 september 2008 19:16 schreef Weltschmerz het volgende:
Als de eigenaar dat leuk lijkt voor zijn kroeg en dat aangeeft op de deur zie ik het probleem niet.
Toen ik schreef 'niet-rokers moeten maar naar een niet-rookkroeg' verwoordde ik het veelgehoorde argument van de verstokte rokers in deze rook-topics. Zelf zul je mij de woorden niet-rookkroeg of rookkroeg niet horen zeggen. Ik heb het over een kroeg.quote:Op maandag 15 september 2008 01:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
En nu is dat wettelijk verplicht. Dus je bent zelf gePWND![]()
Net als 14-jarige pubers die met messen op zak lopen en leeftijdsgenoten neersteken. Tja, mensen doen soms inderdaad maar wat ze willen. Maar daar kan de overheid dan tegen optreden. Precies daarom pleit ik dus ook voor een harde aanpak van kroegbazen die de wet overtreden. Geen boetes, maar inname van de horeca-vergunning. Bij de eerste overtreding tijdelijk (1-2 weken), bij herhaling voor minstens een jaar.quote:Op maandag 15 september 2008 01:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Nu: Ongehoorzaamheid, schijt aan de overheid, illegaliteit. Mensen doen toch wel wat ze willen.
Dat is nog niks. Een bedrijf dat klant van ons is, voert binnenkort een algeheel rookverbod op alle terreinen in. Dat betekent dus dat er zelfs een einde komt aan de rookruimte die er nu nog is. Werknemers moeten buiten de poorten roken, in hun pauzes. Maar dat wordt ontmoedigd. In plaats daarvan krijgen medewerkers hulp om te stoppen.quote:Op maandag 15 september 2008 10:09 schreef fruityloop het volgende:
Overigens hadden we afgelopen zaterdag een groot bedrijfsfeest, en het viel mij, en met mij nog een aantal collega's op, dat het toch wel wat lekkerder at, zo zonder sigaretten geur.. Pikant detail, 2 ervan zijn recentelijk gestopt met roken, en zeiden het ietwat beschaamd, ze vonden toch wel dat ze zich tijdens hun verslaving af en toe wat asociaal gedragen hadden..![]()
Draaf maar lekker door, ik blijf wel in de realiteit als je het niet erg vindt....quote:Op maandag 15 september 2008 10:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Welnee, gewoon de natte horeca kapot maken, dat is toch de bedoeling? Alleen nog illegale natte horeca, maakt hel leven veel interessanter.
Ik zie je nog wel eens in de illegale snackbar over 10 jaar
Ik vind argumenten tegen roken in deze helemaal niet relevant. Dat is juist het punt, ik ben niet verwikkeld in een grote maatschappelijke strijd voor of tegen roken waarbij iemand moet beslissen en de hele kudde vervolgens dezelfde kant uit moet. Mijn uitgangspunt is juist dat we niet als kudde hoeven te bewegen maar dat een ieder als zelfstandig denkend en beslissend wezen zijn eigen kant uit kan gaan.quote:Op maandag 15 september 2008 12:20 schreef Elfletterig het volgende:
Deze opmerking vat in een notendop samen waarom jij het probleem van roken in de kroeg niet inziet en ook nooit zult inzien. Het verklaart ook haarfijn waarom je totaal geen oog hebt voor argumenten die tegen roken pleiten.
quote:‘Rookpolitie’ geen graag geziene cafégast
REPORTAGE, Van onze verslaggever Marcel van Lieshout
gepubliceerd op 11 september 2008 02:45, bijgewerkt op 23:42
AMSTERDAM - Een rondje met de VWA-inspecteur langs cafés in de Amsterdamse Rivierenbuurt levert niet één boete op.
Als de voorlopige cijfers van de Voedsel en Waren Autoriteit kloppen, lopen we kennelijk mee met een van de strengste VWA-inspecteurs die belast is met controle op het rookverbod voor de horeca. ‘Wat?’, schrikt inspecteur Peter (51) zichtbaar van de officiële cijfers. ‘Pas acht boetes? Dat kan toch niet. Ik heb er van de week zelf al twee opgelegd.’
En toch, zo op pad met de ‘rookpolitie’ in de Amsterdamse Rivierenbuurt, maakt Peter tijdens de inspectie van een handvol cafés en een shoarmazaak allerminst de indruk eens lekker op boetejacht te gaan.
Misschien speelt hier zijn eigen horecaverleden een rol. Tot hij zes jaar geleden tot de zogeheten Drank, Horeca en Tabak (DHT)-teams van de VWA toetrad was Peter zelf eigenaar van een café.
Peter heeft uiteraard een achternaam maar als inspecteur van de VWA is Peter Peter. Zo graag gezien zijn de VWA-inspecteurs niet. Althans niet in veel cafés. Nooit met de bezoekers in discussie gaan, verzekert Peter, ‘want die zijn het felst’.
De eigenaressen Esther en Annet van café De Diva’s blijken anders ook mondig genoeg, maar tijdens de inspectie van hun rokersruimte werken ze braaf mee aan het invullen van een vragenlijst. Deze middag blijkt er nog geen roker in de ruimte te zijn geweest en toch wijst een meting ter plekke uit dat de luchtkwaliteit in de rokersruimte (drie tafeltjes met stoelen op ruwweg twaalf vierkante meter) ‘matig’ is.
Dat verbaast Annet zeer. En nu de inspecteur er toch is, zou ze graag ook een meting zien vanaf het terras. ‘Want gelukkig staat er vlak voor het terras nooit een auto met draaiende motor’, schampert ze.
Annet bekent dat ze wel eens in de rokersruimte een kijkje neemt (‘Gewoon, om te kijken of alles goed gaat’) maar dat mag dus, stipuleert inspecteur Peter.
Bezoeken aan volgende cafés maken duidelijk dat onverstoorbaarheid benodigd is om VWA-inspecteur te zijn. In al die cafés wordt niet gerookt, maar enig begrip voor het rookverbod is ver te zoeken. ‘Succes met dat vrolijke werk van je!’, bijt een bezoeker van het Oud Hollandsch Café De Regge de inspecteur toe. Die op zijn beurt voor de zoveelste keer geduldig uitlegt dat hij ook maar een simpele uitvoerder van de wet is.
Maar de wetgever heeft geen idee welke problemen het rookverbod zoal te weeg brengt, weet de eigenaar van café Rijnkade, zelf al twintig jaar een longpatiënt. In zijn nog onaffe rookruimte (hij heeft er zijn toegedekte biljart expres in laten staan, anders wordt het daar helemaal een drukte van belang) staan tegenwoordig rokers die zelf drank mee hebben genomen. ‘Zelfs vaste klanten doen dat! Straks moet ik nog een röntgenapparaat aanschaffen.’
Wat zijn de mensen in dit deel van Amsterdam toch vrolijk en wat werken ze goed mee, vat inspecteur Peter opgewekt zijn indrukken samen. Hij heeft tijdens deze rondgang niet één waarschuwing hoeven geven.
Voor een waarschuwend woord is de ‘zaakwaarnemer’ van café Rivièra anders niet te beroerd. ‘Kom nog eens op een zaterdagavond terug! Is het hier stikdruk en staat er een reus van een jongen hier te roken. En die jongen vindt mij helemaal niet leuk.’
quote:
Rookbeleid Ajax en Amsterdam ArenA
Mededeling van Ajax: Ajax en de Amsterdam ArenA volgen de wetgeving rondom het rookbeleid en stimuleren een rookvrije omgeving. Het betekent voor wedstrijden van Ajax dat met ingang van de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 2008-2009 het gehele terrein van de ArenA rookvrij gebied zal zijn.
Met ingang van 1 juli 2008 veranderde de wetgeving op het gebied van het rookbeleid. Vanaf die datum zijn ook de sectoren horeca, kunst en cultuur en alle gebouwen of inrichtingen op het terrein van de sport rookvrij. Ajax en de ArenA onderschrijven en dragen dit besluit. Er wordt sport beoefend in het stadion, Ajax is een sportclub. Vanaf dit seizoen is de gehele ArenA rookvrij gebied.
Ook als wordt gevoetbald met het dak open, mag er niet worden gerookt. Het geldt niet alleen voor wedstrijden van Ajax, maar bij alle evenementen in de ArenA. Bij de wedstrijden van Ajax geldt het verbod vanaf de ingangen van de Amsterdam ArenA en voor alle delen van het stadion zoals de skyboxen, tribunes, omlopen etc. De voetbalfans hebben tijdens het Amsterdam Tournament voor het eerst het rookverbod nageleefd. Toeschouwers die ondanks de diverse aankondigingen in de media, alsmede de diverse uitingen in en om het stadion, toch nog roken op plekken waar dit niet is toegestaan, overtreden de reglementen.
Wij danken u alvast voor uw medewerking aan een rookvrij stadion. Ajax.nl
totdat de vwa met een boete dreigtquote:Op maandag 15 september 2008 13:23 schreef nikk het volgende:
In mijn kroeg wordt weer gerookt.
Net als de meeste kroegen in de buurt trouwens.
Weinig kansquote:Op maandag 15 september 2008 13:28 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
totdat de vwa met een boete dreigt
VWA komt niet al te laat meer langs, de kans dat kroegen een boete krijgen neemt daardoor ook bijhoorlijk af.quote:Voor een waarschuwend woord is de ‘zaakwaarnemer’ van café Rivièra anders niet te beroerd. ‘Kom nog eens op een zaterdagavond terug! Is het hier stikdruk en staat er een reus van een jongen hier te roken. En die jongen vindt mij helemaal niet leuk.’
Een uitstekend argument. Jij wilt niet in de rook staan, dus moet je dat ook niet doen en nu ga je idd braaf naar niet rook horeca. Wat wel triest is is dat je je "vrienden" wettelijk verplicht om met je mee te gaan, loser.quote:Op maandag 15 september 2008 12:20 schreef Elfletterig het volgende:
Toen ik schreef 'niet-rokers moeten maar naar een niet-rookkroeg' verwoordde ik het veelgehoorde argument van de verstokte rokers in deze rook-topics.
Ik vond dit wel een frappant bericht; vroger was roken in de trein de normaalste zaak van de wereld. Het was ondenkbaar om niet te kunnen roken terwijl je treinde naar je werk. Nu is het verboden, valt het in het maatschappelijke en wettelijke oog onder overlast, is het iets wat reljongeren in de verlaten avonduurtjes doen en wordt het beboet...quote:Veel bekeuringen bij controles in treinen
De Spoorwegpolitie heeft de afgelopen drie nachten tijdens extra controles in de treinen tussen
Rotterdam en Den Haag 170 bekeuringen uitgeschreven. Bovendien werden dertien personen aangehouden. Doel van de actie was de overlast in de trein te verminderen. Twaalf agenten in burger en een hond kwamen in actie in de treinen en op perrons. Elf mensen werden in de trein aangehouden voor onder meer belediging, niet kunnen legitimeren en het niet meewerken aan een controle. Twee mensen werden aangehouden omdat ze nog een straf moesten uitzitten. De boetes werden onder meer uitgeschreven voor geluidsoverlast en roken.
quote:Op maandag 15 september 2008 13:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Een uitstekend argument. Jij wilt niet in de rook staan, dus moet je dat ook niet doen en nu ga je idd braaf naar niet rook horeca. Wat wel triest is is dat je je "vrienden" wettelijk verplicht om met je mee te gaan, loser.
Omgekeerd geldt hetzelfde, dus zijn we uitgepraat. Maar dat waren we feitelijk al, net zoals ik ook allang klaar was met Papierversnipperaar en al zijn herhalingen, waarbij het A-team nog in het niet valt.quote:Op maandag 15 september 2008 12:46 schreef Weltschmerz het volgende:
Op de argumenten daartegen ben ik zo uitvoerig ingegaan dat het nogal aanmatigend is om te claimen dat ik daar geen oog voor zou hebben.
niemand verplicht je, je kan ook gewoon thuisblijven of gewoon heengaan en in de kabines danwel buiten je peukie doen. Net zoals wij vroeger konden kiezen om thuis te blijven of af en toe even naar buiten te gaan om te luchtenquote:Op maandag 15 september 2008 13:40 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Een uitstekend argument. Jij wilt niet in de rook staan, dus moet je dat ook niet doen en nu ga je idd braaf naar niet rook horeca. Wat wel triest is is dat je je "vrienden" wettelijk verplicht om met je mee te gaan, loser.
Roken op de werkvloers is anders nog net zo normaal als enkele jaren geleden, de bedrijven waar het niet mag waren ook al grotendeels rookvrij voor de invoering van het rookverbod. Vooral bij MKB bedrijven zie je dat ze het niet zo nauw nemen met de wetgeving.quote:Op maandag 15 september 2008 13:46 schreef Elfletterig het volgende:
Over enkele jaren is roken in de kroeg net zo vreemd als roken op de werkplek nu al is.
dat zou kunnen daar heb ik geen zicht op. Waar ik wel zicht op heb is dat bij de bedrijven waar ik heb gewerkt na de invoering van het verbod de asbakken de deur uit zijn gebonjourd en de rokers hun plekje elke 2 uur voor het pand hebben gevonden. Dat zijn 3 bedrijven in totaal. Daarnaast werk ik op een terrein waar een heleboel kleine kantoortjes gevestigd zijn en voor alle uitgangen zijn zo om de haverklap de verslaafde medemensen te vinden.quote:Op maandag 15 september 2008 13:49 schreef Chewie het volgende:
[..]
Roken op de werkvloers is anders nog net zo normaal als enkele jaren geleden, de bedrijven waar het niet mag waren ook al grotendeels rookvrij voor de invoering van het rookverbod. Vooral bij MKB bedrijven zie je dat ze het niet zo nauw nemen met de wetgeving.
De kreet MKB dekt alles van een ZZP-er tot een bedrijf van ~250 man, die eerste zal gewoon roken op kantoor, want dat is zijn bedrijfsauto/woonkamer, bedrijven tot zeg 50 a 100 personeelsleden regelen een afdakje en asbak, en grotere hebben meestal een rookruimte.. Echt roken op de werkplek, in mijn geval dus dus achter een bureau heb ik de laatste jaren niet meer gezien.. En je ziet dat men dit steeds meer concentreert in een rookplek buiten of rookruimte binnen, vooral als het samenvalt met een verbouwing oid. Ik heb toch het gevoel dat veel bedrijven dit inpassen in de reguliere cq geplande verbouwingen van een pand..quote:Op maandag 15 september 2008 13:49 schreef Chewie het volgende:
[..]
Roken op de werkvloers is anders nog net zo normaal als enkele jaren geleden, de bedrijven waar het niet mag waren ook al grotendeels rookvrij voor de invoering van het rookverbod. Vooral bij MKB bedrijven zie je dat ze het niet zo nauw nemen met de wetgeving.
zolang je je ogen dicht houd kan je net doen alsof de wereld perfect (en maakbaar) is.quote:Op maandag 15 september 2008 14:00 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
dat zou kunnen daar heb ik geen zicht heb.
Dat je tegen rokers bent in één ding, maar als je ze op deze manier ook nog wegzet als een soort junks vind ik best wel triest.quote:Op maandag 15 september 2008 14:23 schreef MikeyMo het volgende:
Ook als ik de auto parkeer op een parkeerplaats bij het winkelcentrum zie je vaak aan de achterkant van bedrijfspanden van winkels de rokende medewerkers hun shotje doen...
het blijven mensen die noodgedwongen om de zoveel uur een bepaalde van oorsprong lichaamsvreemde substantie zichzelf moeten toedienen omdat ze anders ontwenningsverschijnselen krijgen en moeite hebben met normaal functioneren.quote:Op maandag 15 september 2008 14:29 schreef McKillem het volgende:
[..]
Dat je tegen rokers bent in één ding, maar als je ze op deze manier ook nog wegzet als een soort junks vind ik best wel triest.
Het zijn nogsteeds geen vage gasten die op straat leven en fietsen verkopen voor 5 euro.
Er is natuurlijk een contrast tussen een peuk roken en een witte poederachtige substantie door je neus naar binnen werken.quote:Op maandag 15 september 2008 14:32 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
het blijven mensen die noodgedwongen om de zoveel uur een bepaalde van oorsprong lichaamsvreemde substantie zichzelf moeten toedienen omdat ze anders ontwenningsverschijnselen krijgen en moeite hebben met normaal functioneren.
Of je nou op straat leeft en fietsen steelt staat daar los van. Amy Winehouse is ook een junk, en die steelt ook geen fietsen
Dat vind ik eigenlijk niet, ik vind dat de antirooklobby wezenlijke onderdelen van de discussie ontwijkt.quote:Op maandag 15 september 2008 13:46 schreef Elfletterig het volgende:
Omgekeerd geldt hetzelfde, dus zijn we uitgepraat.
Dat had je je ook kunnen afvragen voordat je besloot langs iedereen heen te gaan praten.quote:Ik zet zo onderhand maar eens een punt achter deze 'discussie', voor zover het langs elkaar heen praten in deze topics nog voor 'discussie' kan doorgaan.
Joepie, Elfletterig heeft weer een norm om zich aan vast te klampen, één uniforme norm voor iedereen, weg met de verschillen, dat geeft weer wat rust in zijn hoofd.quote:Mijn mening is onveranderd: de tijd dat roken in de kroeg normaal was, is voorbij. Een enkeling zal blijven tegenstribbelen, maar uiteindelijk wordt niet-roken de nieuwe norm.
En 's avonds de deur uit willen voor een biertje. Niet helemaal toevallig zijn dat vaak dezelfden.quote:Op maandag 15 september 2008 14:44 schreef McKillem het volgende:
Er is natuurlijk een contrast tussen een peuk roken en een witte poederachtige substantie door je neus naar binnen werken.
Zijn ook genoeg mensen die sochtens persé op moeten starten met een bak koffie.
mjah, daarom drink ik ook geen koffie. Overigens is dat contrast kleiner dan je denkt, het enige verschil is de mate van maatschappelijke acceptatie.quote:Op maandag 15 september 2008 14:44 schreef McKillem het volgende:
[..]
Er is natuurlijk een contrast tussen een peuk roken en een witte poederachtige substantie door je neus naar binnen werken.
Zijn ook genoeg mensen die sochtens persé op moeten starten met een bak koffie.
Maar dat vinden ze toevallig wél lekker ruiken.quote:Op maandag 15 september 2008 14:44 schreef McKillem het volgende:
[..]
Zijn ook genoeg mensen die sochtens persé op moeten starten met een bak koffie.
JAAAAAAAA! Koffie verbieden!quote:Op maandag 15 september 2008 14:54 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
mjah, daarom drink ik ook geen koffie. Overigens is dat contrast kleiner dan je denkt, het enige verschil is de mate van maatschappelijke acceptatie.
Ik bijvoorbeeld, maar ik rook niet...quote:Op maandag 15 september 2008 14:53 schreef Weltschmerz het volgende:
En 's avonds de deur uit willen voor een biertje. Niet helemaal toevallig zijn dat vaak dezelfden.
Het grootste contrast is dat je bij het drinken van koffie en het snuiven van coke geen giftige chemicaliën verbrand en deze in de ruimte verspreid, en dat wel zo is op het moment dat je een sigaret aansteekt.quote:Op maandag 15 september 2008 14:44 schreef McKillem het volgende:
Er is natuurlijk een contrast tussen een peuk roken en een witte poederachtige substantie door je neus naar binnen werken. Zijn ook genoeg mensen die sochtens persé op moeten starten met een bak koffie.
De voornaamste reden van het rookverbod is de schade die het roken van een sigaret toedoet aan anderen in dezelfde ruimte, en weegt ZEER zwaar als onderdeel van deze discussie. Het probleem is dat jij pertinent niet overtuigd bent van de schade van meeroken, en andere onderdelen in de discussie belangrijker vind dan de gezondheid van de mens.quote:Op maandag 15 september 2008 14:53 schreef Weltschmerz het volgende:
Dat vind ik eigenlijk niet, ik vind dat de antirooklobby wezenlijke onderdelen van de discussie ontwijkt.
Wat jammer dat dat argument zo slecht onderbouwd is.quote:Op maandag 15 september 2008 16:04 schreef maartena het volgende:
[..]
De voornaamste reden van het rookverbod is de schade die het roken van een sigaret toedoet aan anderen in dezelfde ruimte, en weegt ZEER zwaar als onderdeel van deze discussie.
Toch zit er met "junks" een kern van waarheid in..... de roker moet om de zoveel tijd roken, en dus naar buiten of naar een ruimte waar gerookt mag worden. Een dag zonder komt niet bij ze op. Bij het vliegen naar een vakantie bestemming zal de roker een sigaret opsteken zodra het ergens is toegestaan.quote:Op maandag 15 september 2008 14:29 schreef McKillem het volgende:
Dat je tegen rokers bent in één ding, maar als je ze op deze manier ook nog wegzet als een soort junks vind ik best wel triest. Het zijn nogsteeds geen vage gasten die op straat leven en fietsen verkopen voor 5 euro.
Spreek voor jezelf. Er gaan meer dagen voorbij dat ik niet rook, dan dat ik wel rook.quote:Op maandag 15 september 2008 16:19 schreef maartena het volgende:
[..]
Toch zit er met "junks" een kern van waarheid in..... de roker moet om de zoveel tijd roken,
Wederom: Spreek voor jezelf.quote:en dus naar buiten of naar een ruimte waar gerookt mag worden. Een dag zonder komt niet bij ze op. Bij het vliegen naar een vakantie bestemming zal de roker een sigaret opsteken zodra het ergens is toegestaan.
Er zijn ook mensen die door de regen gaan om een biertje te bemachtigen. Er zijn mensen die door de regen gaan om te gaan sporten. Er zijn mensen die door de regen om... Nou ja, vul maar in. Nul-argument dus.quote:Als er geen sigaretten zijn, dan is de hoogste prioriteit geworden het bemachtigen van nieuwe sigaretten, en er zijn rokers die er door de regen voor gaan. Er zijn zelfs rokers die als ze zonder sigaretten zitten naar de asbak staren, en opeens een HALVE sigaret zien die ze een dag eerder uit gedaan hadden, en deze weer aansteken om maar een beetje nicotine binnen te krijgen.
Eh, nee.quote:In het dagelijks budget is altijd geld over voor een pakje sigaretten. Heb je op je werk nog maar 1 sigaret? Voor je naar huis gaat worden er nieuwe gekocht.... een avondje onder het mom van "och, ik rook vanavond wel niet", dat gaat niet gebeuren.
Nicotine is nogal verslavend. En fietsen verkopen hoeft niet.... maar als je 5 euro op zak hebt, en je steekt net je laatste peuk op..... en je hebt de keuze een magazine te kopen, of een film te huren bij de videotheek, OF het bemachtigen van een nieuw pakje peuken.....dan denk ik dat vrijwel alle rokers kiezen voor het pakje sigaretten.
Mijn schoonmoeder is heel erg verslaafd aan tabak. Moest als jaren geleden stoppen van de dokter, rochelt er overheen elke dag, maar steekt er ook zonder blikken of blozen 4 ine en half uur achter elkaar op. Alles al geprobeerd op Rasti Rostelli na: pleisters, laser, acupunctuur, champix, cold turkey etc. Daarnaast heeft ze het niet zo breed en heeft ze als eigenschap peuken die op zijn of uit te drukken in de asbak of in de tuin te pleuren. Op een gegeven moment was de tabak op en de portemonnee leeg, ook de digitale. Loon kwam morgen pas dus dat zou inhouden dat ze 24 uur zonder moest doen. Halverwege de dag heeft ze in de tuin alle restpeukjes die daar soms al dagen zoniet weken lagen opgezocht, uit elkaar gehaald en daar een nieuwe peuk van gemaakt en opgerookt. Volgen smij heeft ze ook een andere keer wel eens de stofzuiger helemaal uitgepluist.quote:Op maandag 15 september 2008 16:19 schreef maartena het volgende:
[..]
Toch zit er met "junks" een kern van waarheid in..... de roker moet om de zoveel tijd roken, en dus naar buiten of naar een ruimte waar gerookt mag worden. Een dag zonder komt niet bij ze op. Bij het vliegen naar een vakantie bestemming zal de roker een sigaret opsteken zodra het ergens is toegestaan.
Als er geen sigaretten zijn, dan is de hoogste prioriteit geworden het bemachtigen van nieuwe sigaretten, en er zijn rokers die er door de regen voor gaan. Er zijn zelfs rokers die als ze zonder sigaretten zitten naar de asbak staren, en opeens een HALVE sigaret zien die ze een dag eerder uit gedaan hadden, en deze weer aansteken om maar een beetje nicotine binnen te krijgen.
In het dagelijks budget is altijd geld over voor een pakje sigaretten. Heb je op je werk nog maar 1 sigaret? Voor je naar huis gaat worden er nieuwe gekocht.... een avondje onder het mom van "och, ik rook vanavond wel niet", dat gaat niet gebeuren.
Nicotine is nogal verslavend. En fietsen verkopen hoeft niet.... maar als je 5 euro op zak hebt, en je steekt net je laatste peuk op..... en je hebt de keuze een magazine te kopen, of een film te huren bij de videotheek, OF het bemachtigen van een nieuw pakje peuken.....dan denk ik dat vrijwel alle rokers kiezen voor het pakje sigaretten.
Nee, dit argument is vrij goed onderbouwt. Iets wat jij niet eens kan weten, want je hebt zelf al toegegeven het helemaal niet gelezen te hebben.quote:Op maandag 15 september 2008 16:12 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Wat jammer dat dat argument zo slecht onderbouwd is.
Nou 99% is overdreven. Tuurlijk, je hebt de zgn gezelligheidsroker die alleen in het weekend in de kroeg een paar peukies doet, maar de meeste rokers hebben wel een geestelijke afhankelijkheid van hun sigaret... Anders was die "we komen er samen wel uit" campagne van lang lang geleden ook wel succesvol geweest. Mijn rokende collega's gaan zelfs in het meest gure rotweer naar buiten te roken. Dan gaan ze in hun auto of fietsenhok zitten. Dat doe je niet omdat je niet zo nodig hoeft te roken.quote:Op maandag 15 september 2008 16:28 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Spreek voor jezelf. Er gaan meer dagen voorbij dat ik niet rook, dan dat ik wel rook.
[..]
Wederom: Spreek voor jezelf.
[..]
Er zijn ook mensen die door de regen gaan om een biertje te bemachtigen. Er zijn mensen die door de regen gaan om te gaan sporten. Er zijn mensen die door de regen om... Nou ja, vul maar in. Nul-argument dus.
[..]
Eh, nee.
Je baseert je mening over rokers op een parodie die fascistenclubjes als Stivoro je voorschotelen. En guess what: Voor 99% van de rokers is dat een volslagen overtrokken ridiculisering.
Ik durf te stellen dat 95% van de rokers dagelijks willen roken, en alleen als het echt niet anders kan een dag overslaan. Jij mag wellicht bij de groep behoren waarbij dat niet zo is (de gezelligheidsroker), maar de meeste rokers zullen toch echt het halen van een nieuw pakje sigaretten doen op dezelfde dag (of de volgende ochtend) wanneer het pakje leeg is.quote:Op maandag 15 september 2008 16:28 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Je baseert je mening over rokers op een parodie die fascistenclubjes als Stivoro je voorschotelen. En guess what: Voor 99% van de rokers is dat een volslagen overtrokken ridiculisering.
Ik vind het ook een waardevol gegeven. Ik heb niet voor niks jouw in de gelegenheid gesteld om het bewijs daarvan te tonen, tevergeefs. Zelfs heb ik in het belang van de discussie even gedaan alsof de schadelijkheid van meeroken een feit was. En mijn hele uitgangspunt is sowieso dat niemand onvrijwillig in de rook hoeft te zitten.quote:Op maandag 15 september 2008 16:04 schreef maartena het volgende:
De voornaamste reden van het rookverbod is de schade die het roken van een sigaret toedoet aan anderen in dezelfde ruimte, en weegt ZEER zwaar als onderdeel van deze discussie. Het probleem is dat jij pertinent niet overtuigd bent van de schade van meeroken, en andere onderdelen in de discussie belangrijker vind dan de gezondheid van de mens.
Het is die misvatting die ten grondslag ligt aan al die idiote interieuroplossingen die je hebt voorgesteld en aan het idee dat een rookruimte het probleem oplost. Een rookruimte of cabine is inderdaad heel geschikt om het probleem op te lossen dat mensen 'moeten' roken, in het geval van een rookvrije gijzeling bijvoorbeeld. Het probleem wat echter in het uitgaansleven speelt is dat mensen wíllen roken. Ik zal niet ontkennen dat een deel daarvan ook met enige regelmaat 'moet' roken, maar dat staat los van de wil. En aangezien je vrije avond er een is waarbij je niks moet en het volledig gaat om wat je wilt doen, is de wil om te roken het enige relevante, en is de afschuw waarmee je op een deel van je eigen leven terugkijkt voslagen irrelevant.quote:Op maandag 15 september 2008 16:19 schreef maartena het volgende:
Toch zit er met "junks" een kern van waarheid in..... de roker moet om de zoveel tijd roken, en dus naar buiten of naar een ruimte waar gerookt mag worden.
Voor deze discussie vind ik het idd niet van belang, maar behalve jou spamsels kan ik ook genieten van Weltschmerz' weerwoord en jou (non)reactie daaropquote:Op maandag 15 september 2008 16:41 schreef maartena het volgende:
[..]
Nee, dit argument is vrij goed onderbouwt. Iets wat jij niet eens kan weten, want je hebt zelf al toegegeven het helemaal niet gelezen te hebben.
Er is een verschil tussen wat de wetenschappelijke wereld, universiteiten, regeringen, instituten, etc als bewijs zien, en wat JIJ als bewijs ziet.quote:Op maandag 15 september 2008 18:22 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik heb niet voor niks jouw in de gelegenheid gesteld om het bewijs daarvan te tonen, tevergeefs.
Voor jou is het gezondheidsargument geen argument omdat het volgens jou "niet bewezen" is. Voor mij is het voldoende argument om roken te weren uit ALLE locaties waar zowel rokers als niet-rokers komen.quote:Maar ik heb nog geen enkel fatsoenlijk argument gehoord waarom jij of een andere rookvrije in het hypothetisch geval dat je hier uitgaat er recht op hebt dat de omgeving waar je vrijwillig heengaat en vrijwillig weer weg kunt precies aan jouw eisen zal moeten voldoen.
De horeca valt onder gelegenheden die door het gehele publiek bezocht kunnen worden, dan-al-niet met een leeftijdsgrens bij sommige gelegenheden. Hetzelfde geldt voor winkels, bioscopen, sportverenigingen, bowlingbanen, noem maar op. Of je dit een "openbare gelegenheid" wil noemen is een discussie over het neuken van mieren, het moge toch wel duidelijk zijn dat hiermee bedoeld wordt een gelegenheid die door iedereen bezocht kan en mag worden.quote:Het is een openbare gelegenheid" en dat soort bullshit is dan het enige wat eruit komt. Dat is het niet, het is geen openbare voorziening, het is niet van publiek geld en het moet en kan uitsluitend bestaan bij de gratie van het publiek dat zijn geld daar achterlaat omdat ze daar graag komen.
Ik vind het inrichten van een kroeg die bestaat uit 75% rookruimtes, en 25% uit ruimtes voor de niet-rokers en waar het personeel werkt, en waar je dus het bier kan afhalen. Zo kun je heel gezellig met je maten aan een tafel zitten met een paar potjes bier, een dek kaarten voor een rondje poker, EN een grote asbak in het midden.....quote:Het is die misvatting die ten grondslag ligt aan al die idiote interieuroplossingen die je hebt voorgesteld en aan het idee dat een rookruimte het probleem oplost. Een rookruimte of cabine is inderdaad heel geschikt om het probleem op te lossen dat mensen 'moeten' roken, in het geval van een rookvrije gijzeling bijvoorbeeld.
Tja.... het is alleen zo jammer dat in ieder geval een deel van het uitgaand publiek (waaronder jij) niet het begrijpend vermogen heeft dat uitgaan zonder te roken ook heel goed kan. Als je nu een bar in stapt hier in California is de sfeer er niet minder gezellig dan 10 jaar geleden, en hetzelfde geldt voor clubs, discotheken etc, alhoewel ik daar hooguit eens per jaar nog kom.quote:Het probleem wat echter in het uitgaansleven speelt is dat mensen wíllen roken. Ik zal niet ontkennen dat een deel daarvan ook met enige regelmaat 'moet' roken, maar dat staat los van de wil. En aangezien je vrije avond er een is waarbij je niks moet en het volledig gaat om wat je wilt doen, is de wil om te roken het enige relevante, en is de afschuw waarmee je op een deel van je eigen leven terugkijkt voslagen irrelevant.
Wederom bewijs dat je ook die reacties nooit hebt gelezen. En gezien je korte reacties lees je volgens mij sowieso erg weinig.quote:Op maandag 15 september 2008 18:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Voor deze discussie vind ik het idd niet van belang, maar behalve jou spamsels kan ik ook genieten van Weltschmerz' weerwoord en jou (non)reactie daarop
Thuis, op straat, je gaat dus door tot een algeheel rookverbod.quote:Op maandag 15 september 2008 19:43 schreef maartena het volgende:
Voor jou is het gezondheidsargument geen argument omdat het volgens jou "niet bewezen" is. Voor mij is het voldoende argument om roken te weren uit ALLE locaties waar zowel rokers als niet-rokers komen.
Het zijn gelegenheden voor een bepaalde doelgroep. dus vind ik niet dat die gelegenheid geschikt gemaakt hoeft te worden voor ieders voorkeur.quote:Op maandag 15 september 2008 19:43 schreef maartena het volgende:
De horeca valt onder gelegenheden die door het gehele publiek bezocht kunnen worden, dan-al-niet met een leeftijdsgrens bij sommige gelegenheden. Hetzelfde geldt voor winkels, bioscopen, sportverenigingen, bowlingbanen, noem maar op. Of je dit een "openbare gelegenheid" wil noemen is een discussie over het neuken van mieren, het moge toch wel duidelijk zijn dat hiermee bedoeld wordt een gelegenheid die door iedereen bezocht kan en mag worden.
Het is lachwekkend dat je het over een (vrije) markt hebt met een rookverbod.quote:Op maandag 15 september 2008 19:43 schreef maartena het volgende:
ik vind dat als er daadwerkelijk een markt bestaat voor een dergelijk rokerscafe
Ik zit sinds het verbod ook vaker in de (natte) horeca al moet ik bekennen dat dat wel een beetje toeval is, het komt gelukkig zo uit. Ik geniet er ook wel meer van nu. En ook in de kroeg blijft het prachtig om lekker over het verbod te discussiëren, je ziet die koppies verzuurd wegtrekken als er iemand tegen ze in durft te gaan als er weer beweerd wordt dat 'iedereen' tegen is. Laatst ook een paar mensen die zelf niet rookten maar een beetje mee zaten te knikken onder het mom van: 'het is toch ongezellig als sommigen de hele tijd naar buiten moeten'. De rokers tevreden kijken..quote:Op maandag 15 september 2008 20:04 schreef draaijer het volgende:
Roken is zoooooo ouderwets + ordinair..![]()
De laatste tijd gaan wij veeeeeeeeel vaker naar een goed restaurant.. En wat denk je.. Bomvol en je stinkt niet.. \o/
quote:Op maandag 15 september 2008 10:05 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Jaa nou, dat hebben ze wel gezien bij die stichting kleine horeca oid, die smeken nu al om tientjesleden.. Waar is die grote massa ontevreden rokers, ik heb nog geen malieveld vol gezien.....
Buiten hoeft van mij niet, de buitenlucht neemt de rook te snel op. Alhoewel ik er geen enkel probleem mee zou hebben als rokers beboet worden voor vervuiling als ze peuken op straat mieteren.quote:Op maandag 15 september 2008 19:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Thuis, op straat, je gaat dus door tot een algeheel rookverbod.
Vrije markt is niet belangrijker dan het gezondheidsrisico. Je mag in de vrije markt ook niet "op de wijze zoals jij het wil" asbest gaan zagen als ondernemer.quote:Op maandag 15 september 2008 19:53 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Het is lachwekkend dat je het over een (vrije) markt hebt met een rookverbod.
Asbest is geen vrijwillig genoten genotmiddel.quote:Op maandag 15 september 2008 20:58 schreef maartena het volgende:
[..]
Vrije markt is niet belangrijker dan het gezondheidsrisico. Je mag in de vrije markt ook niet "op de wijze zoals jij het wil" asbest gaan zagen als ondernemer.
Meeroken ook niet Einstein.quote:Op maandag 15 september 2008 21:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Asbest is geen vrijwillig genoten genotmiddel.
Je bent niet verplicht om een kroeg in te gaan waar dingen gebeuren waar je last van hebt.quote:
Gefeliciteerd!!!quote:Op maandag 15 september 2008 21:41 schreef meelborp het volgende:
ik ben vandaag 2 weken gestopt met roken
Gelukkig zijn mensen wel verplicht om de kroeg uit te gaan om dingen te doen waar ik last van hebquote:Op maandag 15 september 2008 21:26 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je bent niet verplicht om een kroeg in te gaan waar dingen gebeuren waar je last van hebt.
Dus 1 oktober steek je er weer 1 op?quote:Op maandag 15 september 2008 21:41 schreef meelborp het volgende:
ik ben vandaag 2 weken gestopt met roken
Dat is niet gelukkig, dat is fascisme.quote:Op maandag 15 september 2008 21:47 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Gelukkig zijn mensen wel verplicht om de kroeg uit te gaan om dingen te doen waar ik last van heb
Welk een heerlijke rust in het overzichtelijke wereldje van Papierversnipperaar.quote:Op maandag 15 september 2008 21:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is niet gelukkig, dat is fascisme.
In de ene hoek mensen die zonder overheid geen vrienden hebben, in de andere hoek mensen die zelf keuzes maken.quote:Op maandag 15 september 2008 21:53 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Welk een heerlijke rust in het overzichtelijke wereldje van Papierversnipperaar.
In de ene hoek, de mensen die het met hem eens zijn, in de andere: de fascisten!
ach ja, ik wil deze mensen over 20 jaar eens zien; de helft met een zuurstof fles op hun rug, 10% overleden aan een van de vele kankersoorten die ivm roken zijn gebrachtquote:Op maandag 15 september 2008 20:50 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Hier zijn de helden hoor, zij strijden er tenminste voor. Daar is de rest te lui of te kortademig voor.
quote:Op maandag 15 september 2008 21:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
In de ene hoek mensen die zonder overheid geen vrienden hebben, in de andere hoek mensen die zelf keuzes maken.
Je PWND jezelfquote:Op maandag 15 september 2008 22:00 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
![]()
![]()
Eindelijk zie je het zelf in!!!
![]()
![]()
En vanaf 1 Juli mag je geheel vrij kiezen of je nog een kroeg wil binnen gaan waar een rookverbod van kracht is.quote:Op maandag 15 september 2008 21:57 schreef Papierversnipperaar het volgende:
In de ene hoek mensen die zonder overheid geen vrienden hebben, in de andere hoek mensen die zelf keuzes maken.
Dat is ook een keuze.quote:Op maandag 15 september 2008 22:23 schreef maartena het volgende:
[..]
En vanaf 1 Juli mag je geheel vrij kiezen of je nog een kroeg wil binnen gaan waar een rookverbod van kracht is.
Maar jij zal dan wel weer komen met je illegale kroeg met minderjarige coke hoertjes enzo....
Je mag alleen maar rode m&m's eten, maar je mag wel zelf kiezen welke rode m&m is geen keuze maartena. De keuze was er wel, maar anti-rookhuilies vinden dat er niet gekozen mag worden.quote:Op maandag 15 september 2008 22:23 schreef maartena het volgende:
En vanaf 1 Juli mag je geheel vrij kiezen of je nog een kroeg wil binnen gaan waar een rookverbod van kracht is.
De enige keuze die je niet meer hebt is of je een sigaret kunt opsteken in de kroeg. Verder kun je nog altijd kiezen welke kroegen je naar toe gaat, wat voor bier of andere alcohol je daar drinkt, wat voor bitterballen of snacks je eet, wat voor biljartspel je speelt, hoever je van het dartboard staat, etc, etc.....quote:Op maandag 15 september 2008 23:08 schreef Boze_Appel het volgende:
Je mag alleen maar rode m&m's eten, maar je mag wel zelf kiezen welke rode m&m is geen keuze maartena. De keuze was er wel, maar anti-rookhuilies vinden dat er niet gekozen mag worden.
Ik heb anders nog geen onderzoek gezien waaraan de onderzoeker de conclusie durft te verbinden dat het de schadelijkheid van meeroken bewijst.quote:Op maandag 15 september 2008 19:43 schreef maartena het volgende:
Er is een verschil tussen wat de wetenschappelijke wereld, universiteiten, regeringen, instituten, etc als bewijs zien, en wat JIJ als bewijs ziet.
Het zijn de overheden en organisaties die zich al lang gecommitteerd hadden aan de strijd tegen het roken die claimen dat het bewezen is, de onderzoekers niet.quote:Tja, ik kan niet veranderen dat jij iets NIET wil accepteren, wat universiteiten, instituten, regeringen en andere organisaties uit tientallen landen WEL accepteren.
Ik moet gewoon constateren dat de veronderstelde bewijsstukken niet beschikbaar zijn ter inzage.quote:Het is niet zo dat ik niet voldoende bewijs heb geleverd, het is zo dat jij dat geleverde bewijs niet voldoende vind. Daar zit nogal een verschil tussen.
Ik heb nochtans uitvoerig aangetoond en onderbouwd dat overheden de sterke behoefte hadden om het bewijs te construeren en dat ze daarbij selectief, bevooroordeeld en leugenachtig te werk zijn gegaan. Dan moet ik concluderen dat het 'bewijs' is geleverd om het beleid mee te verkopen, en dat het beleid niet is genomen op basis van het bewijs, of dat er nou is of niet.quote:Hoe dan ook, het rookverbod is puur en alleen gebaseerd op de gezondheidseffecten van meeroken. NIET om rokers te pesten, NIET om kroegen tegen te werken, NIET om te betuttelen, maar simpelweg om de schade van meeroken in te perken. Als die schade niet bestond, is een rookverbod ook overbodig.
Zoals ik al aangaf heb ik ook al geredeneerd vanuit de situatie dat die schadelijkheid wel bewezen zou zijn. Ik houd dat echt niet voor onmogelijk. Dus als er ineens wel bewijs zou opduiken, is dat wel degelijk relevant voor mijn standpunt.quote:Voor jou is het gezondheidsargument geen argument omdat het volgens jou "niet bewezen" is. Voor mij is het voldoende argument om roken te weren uit ALLE locaties waar zowel rokers als niet-rokers komen.
Nee, bij openbare gebouwen denk ik aan gebouwen met een openbare functie, dus vanuit overheidswege in het publiek belang neergezet. Het publieke belang van bier drinken zie ik niet.quote:De horeca valt onder gelegenheden die door het gehele publiek bezocht kunnen worden, dan-al-niet met een leeftijdsgrens bij sommige gelegenheden. Hetzelfde geldt voor winkels, bioscopen, sportverenigingen, bowlingbanen, noem maar op. Of je dit een "openbare gelegenheid" wil noemen is een discussie over het neuken van mieren, het moge toch wel duidelijk zijn dat hiermee bedoeld wordt een gelegenheid die door iedereen bezocht kan en mag worden.
Kroegen bouwen publiek op door het het publiek naar de zin te maken. Als dat dan niet meer mag op één maar een niet onbelangrijk punt, dan blijft dat publiek weg.quote:Het is niet van publiek geld (alhoewel er wel subsidies mogelijk zijn voor het starten van een horeca-onderneming in sommige gevallen), maar wel ruimtes waar het publiek komt. En het publiek is het nog steeds toegestaan om er geld achter te laten, en de meeste mensen doen dat ook nog gewoon. Alleen de mensen die perse WILLEN roken in de kroeg.... die komen wellicht niet meer inderdaad, wat inderdaad ook zorgt voor een verlaging van de omzet.
De vrije markt was eens...quote:Jij noemt dat een "idiote interieursoplossing", ik vind dat als er daadwerkelijk een markt bestaat voor een dergelijk rokerscafe dat de vrije markt het op die manier prima kan aanpakken. Net als de rookvrije horeca voor het rookverbod, kunnen dat potentieel succesvolle ondernemingen worden, zeker voor kaartverenigingen, etc.
In heel veel panden in de stad kan dat echt niet, er is ook niemand van het publiek, het betalende publiek welteverstaan, die dat wil.quote:Het lijkt echter dat een gelegenheid waar de bar, en het personeel daarachter in een rookvrije ruimte staan ab-so-luut niet tot een rookverbod kunnen horen, als ik sommige rokers mag geloven.
Ik wil best geloven dat het kan, maar er is een verschil tussen kunnen en willen. Ik wil niet alles wat ik kan. Dat je ergens naar binnen kunt betekent ook niet dat je dat moet willen. En ik heb nog steeds geen argument gehoord waarom iemand geheel vrijwillig ergens naar binnen stapt, constateert dat de luchtkwaliteit hem of haar niet bevalt, en dan niet weer naar buiten stapt maar het lokaal aangepast wil zien aan zijn of haar persoonlijke eisen. Dat je eisen stelt aan de luchtkwaliteit van een plek waar je bijvoorbeeld een paspoort moet halen vind ik vanzelfsprekend. Maar eisen stellen aan een plek waar je zelf nooit komt of waar je zo weer uit kunt lopen als het je niet bevalt vind ik nogal vreemd en daar heb ik nog geen argumenten voor gehoord.quote:Tja.... het is alleen zo jammer dat in ieder geval een deel van het uitgaand publiek (waaronder jij) niet het begrijpend vermogen heeft dat uitgaan zonder te roken ook heel goed kan. Als je nu een bar in stapt hier in California is de sfeer er niet minder gezellig dan 10 jaar geleden, en hetzelfde geldt voor clubs, discotheken etc, alhoewel ik daar hooguit eens per jaar nog kom.
Nee hoor, ik ben een voorstander van een rookverbod op kantoor, kinderen kunnen zelf niet kiezen waar ze zich bevinden dus die moeten ook vrijgehouden van rook en over huisdieren maak ik mij niet zo druk, dat lijkt me de verantwoordelijkheid van de eigenaar, dus als die ze niet meeneemt naar de kroeg om uit te sparen op de dierenarts dan zal ik de beesten niet naar binnen jagen.quote:Sommige mensen willen inderdaad roken, en kunnen het uitgaan niet los zien van het roken, en vinden daarom ook dat daarom uitgaan minder leuk is. Tja, voor hen is denk ik geen enkel rookverbod prettig, want die willen waarschijnlijk ook roken op kantoor met een asbak op het bureau, willen ook thuis roken met kleine kinderen die over de vloer kruipen (en huisdieren, het grootste deel van slokdarmkanker bij honden komt door roken), willen ook perse in de auto kunnen roken, en willen ook perse in de trein in een rookcoupe kunnen zitten.
Nou, vanavond gingen de asbakken alweer op tafel in de kroeg waar ik op maandag nog wel eens kom, die trokken het niet meer en elke week komen er een paar kroegen bij nu het kouder wordt en het zomerpubliek plaats maakt voor het publiek waar ze het van moeten hebben. De trend hier is naar roken in de kroeg.quote:Sommige mensen willen niet wennen, anderen kunnen niet wennen. En voor hen houdt het uitgaansleven inderdaad op..... de rest van ons die wel uit kunnen gaan zonder de sigaret, verwelkomen de 21e eeuw en gaan gewoon door.
Ik kan je in ieder geval wel garanderen dat als je op een gegeven moment wel zou willen en/of kunnen wennen aan het feit dat er een rookverbod, dat het uitgaansleven er nog steeds zal zijn, en minstens net zo gezellig. Kun of wil je dat niet, dan heb je pech.
quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:35 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Ach, de fanatieke niet-rokers zijn de verslaafden.
Begin maar weer opnieuw met lezen.quote:Op dinsdag 16 september 2008 01:39 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik heb anders nog geen onderzoek gezien waaraan de onderzoeker de conclusie durft te verbinden dat het de schadelijkheid van meeroken bewijst.
Tuurlijk knul.quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:43 schreef maartena het volgende:
[..]![]()
Ik geloof dat ze zoiets de ontkenningsfase noemen.
Alles is beschikbaar ter inzage. Niet altijd gratis, want ook universiteiten weten dat regeringen en bedrijven die een rookverbod willen invoeren er voor willen betalen.... maar alles is ter inzage, en volledig opvraagbaar.quote:Op dinsdag 16 september 2008 01:39 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik moet gewoon constateren dat de veronderstelde bewijsstukken niet beschikbaar zijn ter inzage.
Ach schei toch uit! Er worden oorlogen gevoerd op basis van leugens.quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:46 schreef maartena het volgende:
Heb je je nou echt nooit afgevraagd hoe meer dan 60+ regeringen een legale basis voor een rookverbod hebben weten te leggen? Op basis van een "leugen" of iets wat "niet bewezen" is?
Correct. Net zoals allerlei milieu-maatregelen gebaseerd zijn op falikante leugens, halve waarheden en ongefundeerde aannames.quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:46 schreef maartena het volgende:
[..]
Alles is beschikbaar ter inzage. Niet altijd gratis, want ook universiteiten weten dat regeringen en bedrijven die een rookverbod willen invoeren er voor willen betalen.... maar alles is ter inzage, en volledig opvraagbaar.
Heb je je nou echt nooit afgevraagd hoe meer dan 60+ regeringen een legale basis voor een rookverbod hebben weten te leggen? Op basis van een "leugen" of iets wat "niet bewezen" is?
Kom op.... met zo'n opmerking kun je niet echt serieus genomen worden. En aangezien je ook niet wetenschappelijk kunt onderbouwen dat "fanatieke niet-rokers" verslaafd zijn aan het "zichzelf plaatsen in situaties waar ze niet hoeven zijn", kun je die domme opmerking toch echt in je reet stoppen.quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:46 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Tuurlijk knul.
En kun je dat ook onderbouwen?quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:50 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Correct.
Leg mij dan eens uit waarom je als fanatieke niet-roker vrijwillig een kroeg in zou willen lopen waar gerookt wordt, en daar dan vervolgens over gaat lopen piepen om maar een volledig verbod afgedwongen te krijgen?quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:50 schreef maartena het volgende:
[..]
Kom op.... met zo'n opmerking kun je niet echt serieus genomen worden. En aangezien je ook niet wetenschappelijk kunt onderbouwen dat "fanatieke niet-rokers" verslaafd zijn aan het "zichzelf plaatsen in situaties waar ze niet hoeven zijn", kun je die domme opmerking toch echt in je reet stoppen.
Maar de rokers voeren geen REET uit om deze "leugens" een halt toe te roepen. Is ook niet zo gek natuurlijk, gezien het overweldigende bewijs dat meeroken schadelijk is voor de gezondheid. Zelfs in de VS wordt om VEEL MINDER rechtszaken gevoerd, maar het meeroken..... dat heeft men om onverklaarbare redenen nog niet gedaan. Zelfs de machtige tabaksindustrie niet.quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ach schei toch uit! Er worden oorlogen gevoerd op basis van leugens.
De Nederlandse regering verschuilt zich achter EU regelgeving, en claimt dat de horeca rookvrij moet zijn., Dit is een pertinente LEUGEN. Er is geen ENKELE reden om bijvoorbeeld éénmanszaken te dwingen om rookvrij te zijn, of aparte rookruimtes in te richten.quote:
Het gezondheidsaspect. Als fanatieke roker zul je fanatiek blijven roepen dat meeroken niet schadelijk is, maar als je voor een moment er vanuit kan gaan dat het wel schadelijk is, dan snap je ook waarom een rookverbod noodzakelijk is, ook in een kroeg, gezien niet-rokers daar ook graag komen.quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:53 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
Leg mij dan eens uit waarom je als fanatieke niet-roker vrijwillig een kroeg in zou willen lopen waar gerookt wordt, en daar dan vervolgens over gaat lopen piepen om maar een volledig verbod afgedwongen te krijgen?
De enige echte verslaafden zijn de personen die de sigaret verkiezen boven de gezelligheid van een kroeg, dansen op lekkere muziek, de biljarttafel, de smaak van een lekker biertje, darten met je vrienden, een vrouwtje versieren, een kaartje leggen, keuvelen met de barman..... dat kan namelijk allemaal zonder sigaret, alleen iemand die verslaafd is aan roken ziet niet in dat dat allemaal ook heel goed ZONDER het in de fik steken van een staafje chemicaliën kan.quote:Dan ben je gewoon een beroeps-azijnpisser, en verslaafd aan zeiken. Niks meer, niks minder.
ER IS NIEMAND DIE JE DWINGT EEN KROEG IN TE GAAN.quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:03 schreef maartena het volgende:
[..]
Het gezondheidsaspect. Als fanatieke roker zul je fanatiek blijven roepen dat meeroken niet schadelijk is, maar als je voor een moment er vanuit kan gaan dat het wel schadelijk is, dan snap je ook waarom een rookverbod noodzakelijk is, ook in een kroeg, gezien niet-rokers daar ook graag komen.
Nee hoor, ik ga gewoon fijn naar mijn stamkroeg, om lekker met een goede Cubaanse sigaar aan de bar te zitten. Ik rook thuis namelijk niet, ik rook op m'n werk niet. Roken is voor mij een ontspanning die hoort bij lekker met een paar man in een speciaal sigarencafé aan de bar zitten.quote:De enige echte verslaafden zijn de personen die de sigaret verkiezen boven de gezelligheid van een kroeg, dansen op lekkere muziek, de biljarttafel, de smaak van een lekker biertje, darten met je vrienden, een vrouwtje versieren, een kaartje leggen, keuvelen met de barman..... dat kan namelijk allemaal zonder sigaret, alleen iemand die verslaafd is aan roken ziet niet in dat dat allemaal ook heel goed ZONDER het in de fik steken van een staafje chemicaliën kan.
Maar goed, het staat je geheel vrij om thuis te blijven als je niet uit kunt of wil gaan zonder de sigaret een paar uurtjes links te laten liggen.
quote:Op dinsdag 16 september 2008 07:57 schreef maartena het volgende:
[..]
Maar Saddam Hoessein voert geen REET uit om deze "leugens" een halt toe te roepen. Is ook niet zo gek natuurlijk, gezien het overweldigende bewijs voor massavernietigingswapens. Zelfs in de VS wordt om VEEL MINDER rechtszaken gevoerd, maar het de wapens....dat heeft men om onverklaarbare redenen nog niet gedaan. Zelfs de machtige VN niet.
Dat is nou precies de onderbouwing die ik vraag. Onderbouw eens waarom dat een leugen is?quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:02 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
De Nederlandse regering verschuilt zich achter EU regelgeving, en claimt dat de horeca rookvrij moet zijn., Dit is een pertinente LEUGEN.
Jawel. Een rookvrije horeca voor alle klanten.quote:Er is geen ENKELE reden om bijvoorbeeld éénmanszaken te dwingen om rookvrij te zijn, of aparte rookruimtes in te richten.
Weer fout. Lees de brieven van Ab Klink aan de Tweede Kamer, deze zijn publiekelijk toegankelijk. Hierin staat duidelijk dat er een primaire reden is, maar ook een secundaire. En de secundaire reden is een rookvrije horeca voor alle klanten.quote:De wetgeving is van origine bedoeld om werknemers een rookvrije werkplek te kunnen bieden, niet om horeca-bezoekers een rookvrije kroeg te bieden.
Ook weer fout, check je feiten eens. In Juni 2007 werd aangekondigd dat het rookverbod op 1 Juli 2008 zou ingaan, inclusief bedrijven zonder personeel.quote:Dat de wetgeving hier dusdanig zou worden dat de horeca volledig rookvrij moest worden, werd pas een maand of 2 voor het ingaan van die wet duidelijk.
De eenmanszaken hadden RUIM een jaar om zich voor te bereiden. Vlak na 1 Juli 2008 gingen ze zelfs naar de rechter om 6 maanden uitstel, omdat ze in die 6 maanden blijkbaar iets konden, wat ze in het hele jaar daarvoor niet hadden gekund.....quote:Dat veel eenmanszaken dan in de problemen komen, is natuurlijk zo te doorzien aangezien die zaken tot die tijd geen enkele reden hadden om hun zaak van rookruimtes te voorzien.
De overheid heeft ondernemingen ruim voldoende de tijd gegeven om zich aan te passen. Eigenlijk al sinds 2004, toen een compromis werd gesloten, maar zeker sinds Juni 2007, toen het rookverbod echt vast stond. Als ondernemer moet je je aanpassen aan nieuwe situaties, en inspelen op nieuwe wetten. En alhoewel ik best wil toegeven dat het voor een KLEINE kroeg niet gemakkelijk is om een rookruimte te bouwen, had ook deze kroeg zich kunnen voorbereiden op het rookverbod..... een verbouwing, een verwarmd terras, een teruggetrokken muur, wellicht kan het zelfs zo ver gaan dat een aangrenzend pand wordt opgekocht zoals een kroeg in Den Helder ook heeft gedaan, en daar de rookruimte in bouwt.quote:Dat de overheid, en de anti-rook fascisten dat dan weer afschuiven als 'slecht ondernemersschap' is ook weer zeer misleidend. Het is de overheid die zich totaal onbetrouwbaar op heeft gesteld.
Je doet alsof de kroeg het domein van de rokers is en moet zijn. Niet-rokers gaan ook naar de kroeg, en 75% van de bevolking bestaat uit niet-rokers.quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:07 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
ER IS NIEMAND DIE JE DWINGT EEN KROEG IN TE GAAN.
Tja.... nu kan dat nog. Als straks de controleurs langs komen wellicht niet meer.... en waarom zou je niet gewoon thuis roken?quote:Nee hoor, ik ga gewoon fijn naar mijn stamkroeg, om lekker met een goede Cubaanse sigaar aan de bar te zitten. Ik rook thuis namelijk niet, ik rook op m'n werk niet. Roken is voor mij een ontspanning die hoort bij lekker met een paar man in een speciaal sigarencafé aan de bar zitten.
De Nederlandse bevolking die kroegen bezoekt. Er gaan niet alleen maar rokers naar de kroeg.quote:En mij is nog steeds niet duidelijk wie er bij gebaat is om dat te verbieden.
Lekker volwassen weer, quotes van een ander veranderen.quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[...]
Misschien omdat de persoon die je daar bedient niet rookt, en dus onvrijwillig meerookt?quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:07 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
ER IS NIEMAND DIE JE DWINGT EEN KROEG IN TE GAAN.
Niemand.
[..]
Nee hoor, ik ga gewoon fijn naar mijn stamkroeg, om lekker met een goede Cubaanse sigaar aan de bar te zitten. Ik rook thuis namelijk niet, ik rook op m'n werk niet. Roken is voor mij een ontspanning die hoort bij lekker met een paar man in een speciaal sigarencafé aan de bar zitten.
En mij is nog steeds niet duidelijk wie er bij gebaat is om dat te verbieden.
hoho, al het personeel rookt, dat weet je toch. Net zoals alle mensen in kroegen ook roken dus dat rookverbod:quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:44 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Misschien omdat de persoon die je daar bedient niet rookt, en dus onvrijwillig meerookt?
Wel eens gehoord van "sociale dwang"? Als je met 4 man bent, en 2 roken en sturen dus aan op een rokerskroeg, dan zullen de 2 niet-rokers 9 v/d 10 keer kiezen om mee te gaan, denk hierbij aan een afdelingsuitje oid, dan is er een zekere dwang om je aan te sluiten bij de gehele groep. Maar we dwalen weer af, we hebben het over een rookvrije werkplek, en dat dient uniform te zijn voor alle horeca, en een personeelsselectie op basis van wel/niet roken is discriminatie en zal dus geen stand houden bij het eerste beste proefproces van een niet-roker...quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:07 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
ER IS NIEMAND DIE JE DWINGT EEN KROEG IN TE GAAN.
Niemand.
[..]
Het is een eenmanszaak. (En specifiek opgezet als sigarenbar.)quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:44 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Misschien omdat de persoon die je daar bedient niet rookt, en dus onvrijwillig meerookt?
Niet-rokers zijn dus ruggegraatloze zakken hooi? Duidelijk.quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:51 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Wel eens gehoord van "sociale dwang"? Als je met 4 man bent, en 2 roken en sturen dus aan op een rokerskroeg, dan zullen de 2 niet-rokers 9 v/d 10 keer kiezen om mee te gaan, denk hierbij aan een afdelingsuitje oid, dan is er een zekere dwang om je aan te sluiten bij de gehele groep.
En als er nou eens GEEN personeel is? Waarom moet een kroeg dan ineens rookvrij zijn? Als je een schoenenzaak als eenmanszaak runt mag je als eigenaar ook gewoon roken, EN je klanten laten roken mocht je dat willen. M.i. levert het huidige rookverbod dus een rechtsongelijkheid op voor eenmanszaken.quote:Maar we dwalen weer af, we hebben het over een rookvrije werkplek, en dat dient uniform te zijn voor alle horeca, en een personeelsselectie op basis van wel/niet roken is discriminatie en zal dus geen stand houden bij het eerste beste proefproces van een niet-roker...
Ik ga het leger in maar ik wil niet vies worden, hoor!quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:44 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Misschien omdat de persoon die je daar bedient niet rookt, en dus onvrijwillig meerookt?
Als een kroeg jou niet bevalt hoef je er ook niet naartoe. Maar dat was altijd al zo.quote:Op dinsdag 16 september 2008 09:30 schreef MikeyMo het volgende:
Op het moment met al die stoelendansen met asbakjes die de ene week op de bar staan en een week later weer verdwenen zijn ga ik uit principe niet meer rondhangen in kroegen die het mij als klant expres onaangenaam maken ...
als je nou eens niet de vermoorde onschuld speelt kun je zelf ook wel bedenken waarom er voor de horeca zo'n strenge regelgeving is bedacht en waarom op papier je als eenmanszaak in je eigen winkel wel mag roken... Hoevaak kom jij nou in een winkel gerund door een persoon waarbij de hele tent blauw staat? Vrijwel niet denk ik zo. Ik kan me maar een incident herinneren waar in een klein winkeltje met sneakers en shirts een 17 jarig knapie achter de toonbank een brandende peuk had liggen. Koop ik overigens niet meer... Overigens kom je niet bij een winkel met de intentie om te gaan roken, hetgeen je kennelijk wel hebt als je naar een kroeg gaat. Gewoon omdat het kan kon.quote:Op dinsdag 16 september 2008 09:01 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
En als er nou eens GEEN personeel is? Waarom moet een kroeg dan ineens rookvrij zijn? Als je een schoenenzaak als eenmanszaak runt mag je als eigenaar ook gewoon roken, EN je klanten laten roken mocht je dat willen. M.i. levert het huidige rookverbod dus een rechtsongelijkheid op voor eenmanszaken.
Als jij dit nou gewoon accepteerd , je eigen feestjes viert en normale mensen met rust laat kan het verbod de prullebak in.quote:Op dinsdag 16 september 2008 09:50 schreef MikeyMo het volgende:
Overigens kom je niet bij een winkel met de intentie om te gaan roken, hetgeen je kennelijk wel hebt als je naar een kroeg gaat.
Prima maar rokers zijn wel een doelgroep en ik heb van jou nog geen enkel argument mogen lezen waarom deze doelgroep, die volgens ondernemers ook nog een financieel zeer aantrekkelijk is, niet bedient zou mogen worden.quote:Op dinsdag 16 september 2008 08:33 schreef maartena het volgende:
[..]
Je doet alsof de kroeg het domein van de rokers is en moet zijn. Niet-rokers gaan ook naar de kroeg, en 75% van de bevolking bestaat uit niet-rokers.
De Nederlandse bevolking die kroegen bezoekt. Er gaan niet alleen maar rokers naar de kroeg.
sinds wanneer ben ik doorslaggevend?quote:Op dinsdag 16 september 2008 10:01 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als jij dit nou gewoon accepteerd , je eigen feestjes viert en normale mensen met rust laat kan het verbod de prullebak in.
ze mogen nog steeds bediend worden, er is geen kroeg die rokers niet welkom heet. Ze mogen enkel hun, voor anderen overlast gevende, verslaving aan de bar en op de dansvloer nuttigen.quote:Op dinsdag 16 september 2008 10:05 schreef Chewie het volgende:
[..]
Prima maar rokers zijn wel een doelgroep en ik heb van jou nog geen enkel argument mogen lezen waarom deze doelgroep, die volgens ondernemers ook nog een financieel zeer aantrekkelijk is, niet bedient zou mogen worden.
Geen enkele niet-roker of Nederlander is doorslaggevend. Een horeca ondernemer die zijn clientèle wil bedienen is doorslaggevend, desnoods illegaal.quote:Op dinsdag 16 september 2008 10:20 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
sinds wanneer ben ik doorslaggevend?
Dat was de vraag niet, waarom zou je geen gelegenheid mogen openen voor de doelgroep rokers? Dan is het vrij duidelijk welk risico je loopt als je daar naar binnen gaat of zou werken, al is dat niet eens nodig als het een eenmanszaak zou zijn.quote:Op dinsdag 16 september 2008 10:21 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
ze mogen nog steeds bediend worden, er is geen kroeg die rokers niet welkom heet. Ze mogen enkel hun, voor anderen overlast gevende, verslaving aan de bar en op de dansvloer nuttigen.
Dit is toch wel een hele erge calimero reactie waarmee je expliciet aangeeft dat rookvrije horeca zonder overheidsbemoeienis geen bestaansrecht heeft.quote:Op dinsdag 16 september 2008 10:43 schreef MikeyMo het volgende:
Omdat dan in ene alle café's zich richten op de doelgroep rokers. Je ziet nou al bij tal van overtredende café's van die nummerplaten met daarop "rokerscafe" hangen.
Fout, de wet is doorslaggevend, daar heeft iedere Nederlands staatsburger zich aan te houden, en als men dit niet doet, kunnen hier door justitie consequenties aan verbonden worden.. Open deur, I know, maar "doen waar je zin in hebt" getuigd van weinig inlevingsvermogen en een bijzonder egocentrische inslag, zeker jegens de kroeg eigenaren die voor de gevolgen van jouw principes/verslaving op mogen draaien..quote:Op dinsdag 16 september 2008 10:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Geen enkele niet-roker of Nederlander is doorslaggevend. Een horeca ondernemer die zijn clientèle wil bedienen is doorslaggevend, desnoods illegaal.
De overheid heeft weer een berg criminaliteit gecreeerd.
Zonder overheidsbemoeienis zetten alle kroegen de asbakjes op de toog en tafels aangezien geen horeca-eigenaar omzet wil mislopen door bepaalde groepen uitsluiten...quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:17 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dit is toch wel een hele erge calimero reactie waarmee je expliciet aangeeft dat rookvrije horeca zonder overheidsbemoeienis geen bestaansrecht heeft.
Toch vreemd dat ik als roker daar heel anders over denk en dus van mening ben dat rookvrije horeca prima samen kan bestaan met gelegenheden voor de doelgroep rokers.
Lul niet zo slap, het zijn voornamelijk kroegeigenaren die hun klanten zien wegblijven die gewoon de asbakken weer op tafel zetten. Ik ben nog nergens rokers tegengekomen die in een café een peuk opsteken waar de eigenaar dat niet wil hebben.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:26 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Fout, de wet is doorslaggevend, daar heeft iedere Nederlands staatsburger zich aan te houden, en als men dit niet doet, kunnen hier door justitie consequenties aan verbonden worden.. Open deur, I know, maar "doen waar je zin in hebt" getuigd van weinig inlevingsvermogen en een bijzonder egocentrische inslag, zeker jegens de kroeg eigenaren die voor de gevolgen van jouw principes/verslaving op mogen draaien..
Zeer knap een reactie die totaal niet ingaat op waarop gereageert word.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:31 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Zonder overheidsbemoeienis zetten alle kroegen de asbakjes op de toog en tafels aangezien geen horeca-eigenaar omzet wil mislopen door bepaalde groepen uitsluiten...
Wellicht dat het kan bestaan, maar geen ondernemer die ook maar een cent wil mislopen en dus het risico niet gaat lopen.
Dat was ook de hele opzet. De horeca zou zelf gedeeltes rookvrij maken, eventueel ruimtes aanleggen. De enige moeite die ik tot 1 juli had gezien waren een paar tafeltjes in eettentjes met een bordje "verboden te roken" Pal naast tafels waar gewoon asbakken op stonden...
tot zover de actiebereidheid van de horeca
Een wet zonder draagvlak is waardeloos, idd. Zie het totale (mislukte) drugsbeleid. En het draagvlak onder de bevolking is niet van toepassing, het gaat om de mensen die in de kroeg zitten.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:33 schreef MikeyMo het volgende:
en weer een burger die voor zichzelf bepaalt welke wetten je aan je laars mag lappen
Dat doet elke burger, bewust en onbewust.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:33 schreef MikeyMo het volgende:
en weer een burger die voor zichzelf bepaalt welke wetten je aan je laars mag lappen
Waar was de vrije keuze om voor 1 juli te kiezen voor een rookvrije kroeg?quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:41 schreef Chewie het volgende:
[..]
Zeer knap een reactie die totaal niet ingaat op waarop gereageert word.
Vanwaar toch elke keer die misplaatste calimero-rol? Rookvrije horeca sluit namelijk geen groepen uit, net zoals rook horeca dit ook niet doet. Heb je nu werkelijk zoveel moeite met eigen verantwoordelijkheid en vrije keuze?
en bij uitvoering wordt dat bestraftquote:Op dinsdag 16 september 2008 11:45 schreef Casos het volgende:
[..]
Dat doet elke burger, bewust en onbewust.
Ga toch fietsen joh, dat hele "befehl" geneuzel gaat op als je het hebt over een dictatuur, niet in een democratie waar een duidelijke meerderheid voor het rookverbod in de horeca is..quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:32 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Lul niet zo slap, het zijn voornamelijk kroegeigenaren die hun klanten zien wegblijven die gewoon de asbakken weer op tafel zetten. Ik ben nog nergens rokers tegengekomen die in een café een peuk opsteken waar de eigenaar dat niet wil hebben.
En rucksichtlos maar roepen 'je hebt je aan de wet te houden' komt m.i. wel heel erg dicht bij 'Befehl ist Befehl'. En het rookverbod in z'n huidige vorm is zo volkomen doorgeslagen, dat het negeren van die wetgeving in bepaalde omstandigheden volkomen terecht is.
In de horeca wellicht ja, maar niet de kleine bruine kroeg.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:52 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Ga toch fietsen joh, dat hele "befehl" geneuzel gaat op als je het hebt over een dictatuur, niet in een democratie waar een duidelijke meerderheid voor het rookverbod in de horeca is..
Die was er maar die keuze werd massaal niet gemaakt. Dat is geen argument om een ander keuze te verbieden.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:48 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Waar was de vrije keuze om voor 1 juli te kiezen voor een rookvrije kroeg?
En daar moet het draagvlak vandaan komen, niet van thuisblijvend Nederland.quote:Op dinsdag 16 september 2008 12:00 schreef MikeyMo het volgende:
ja, maar die meerderheid vind je niet onder de kroegbezoekers
Dat is een kip - ei verhaal, er was niks te kiezen...quote:Op dinsdag 16 september 2008 12:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die was er maar die keuze werd massaal niet gemaakt. Dat is geen argument om een ander keuze te verbieden.
Als je thuis op de bank bleef zitten niet, inderdaad. Er was zat te kiezen: Er waren namelijk al legio restaurants die rookvrij waren. Er zijn ook legio pogingen geweest om rookvrije kroegen op te starten. Alleen... Al die fanatieke niet-rokers met hun grote bek bleven thuis. Enquetes invullen waarschijnlijk.quote:Op dinsdag 16 september 2008 12:31 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Dat is een kip - ei verhaal, er was niks te kiezen...
Er zijn genoeg ondernemers die dat geprobeert hebben en het is natuurlijk heel kort door de bocht en uitermate achterlijk om de "rokers" of de rookhoreca de schuld te geven van het falen van die initiatieven.quote:Op dinsdag 16 september 2008 11:48 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Waar was de vrije keuze om voor 1 juli te kiezen voor een rookvrije kroeg?
Ik wel. Alleen zonder betalende klanten, want die hadden het waarschijnlijk te druk met zich thuis op de bank op te winden over de rokers in andere kroegen.quote:Op dinsdag 16 september 2008 12:57 schreef MikeyMo het volgende:
nog nooit een niet-rokers-kroeg anders gezien
Er waren ook amper kroegen waar roken niet toegestaan was. Er waren er wel een aantal, maar ik neem niet aan dat mensen vele kilometers willen reizen om in een kroeg te staan, alleen maar omdat deze rookvrij is. Wellicht die paar verzuurde mensen of longpatienten.quote:Op dinsdag 16 september 2008 12:57 schreef MikeyMo het volgende:
nog nooit een niet-rokers-kroeg anders gezien
Dat was er wel maar iedereen liep achter de rokers aan. En terecht.quote:Op dinsdag 16 september 2008 12:31 schreef fruityloop het volgende:
[..]
Dat is een kip - ei verhaal, er was niks te kiezen...
Probleem is dat je dan weer rechtszaken gaat krijgen. Feesttenten mochten van de kroegen al niet rookvrij zijn, als je gaat toestaan dat men bij coffeeshop, die vaak in verbinding (via een gemeenschappelijke tuin bijvoorbeeld zoals hier in den helder) staat met een kroeg naast de deur weer mag roken dan worden er weer kortgedingen gestart door kroegeigenaren die zich benadeeld voelen. Daarnaast moet je een uitzondering heel goed dichttimmeren want voor je het weet heb je een stad vol sigarenbarrenquote:Op dinsdag 16 september 2008 13:21 schreef DionysuZ het volgende:
Van mij mogen er overigens best uitzonderingen gemaakt worden voor coffeeshops en sigarenbars. Ondernemingen die draaien op het roken van bepaalde producten.
Verboden die Papierversnipperaar tot nu toe wil invoeren:quote:
Coffeeshops heb ik ook geen problemen mee, van mij hoeft daar alleen het personeel rookvrij te staan, niet de gasten. Een coffeeshop heeft ook een specifieke functie, waar in een kroeg ook niet-rokers komen. En het geeft rokers toch een locatie waar ze veel kunnen roken.quote:Op dinsdag 16 september 2008 13:21 schreef DionysuZ het volgende:
Van mij mogen er overigens best uitzonderingen gemaakt worden voor coffeeshops en sigarenbars. Ondernemingen die draaien op het roken van bepaalde producten.
Ik gebruik de argumenten van de anti-rokers, do the math.quote:Op dinsdag 16 september 2008 15:47 schreef maartena het volgende:
[..]
Verboden die Papierversnipperaar tot nu toe wil invoeren:
- alcohol.
- auto's
- kinderen
- koffie
- modder
- religie
En dan noemt ie de niet-rokers fascisten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |