De meeste voorstanders van Wilders extreme plannen zijn bang voor de invoering van de Sharia op termijn in Nederland, en dat de moslims het voor het zeggen gaan krijgen in Nederland en dat de moslims Nederland gaan overnemen.quote:
Ik noem dat woede en afkeer. En Donner heeft al aangetoond niet principieel vies te zijn van de sharia.quote:Op zondag 23 maart 2008 21:10 schreef Tomatenboer het volgende:
De meeste voorstanders van Wilders extreme plannen zijn bang voor de invoering van de Sharia op termijn in Nederland, en dat de moslims het voor het zeggen gaan krijgen in Nederland en dat de moslims Nederland gaan overnemen.
Nogal onrealistisch maar ik heb het toch vaak als argumenten langs zien komen.![]()
Maar daar concludeer ik toch uit dat velen uit angst handelen.
quote:Heijne lacht voor de zoveelste keer de mensen uit die bang zijn ‘dat de islam het in Nederland het voor het zeggen zal krijgen’. Maar in zekere zin is die angst allang bewaarheid. Wanneer in allerijl kunst van de muur wordt gehaald uit angst voor boze moslims, oraties worden gecensureerd uit angst voor boze moslims, heel Nederland in zijn broek schijt zodra bekend wordt dat Wilders een film over de koran gaat maken, wanneer een dichter wordt gemaand het netjes te houden omdat er een Arabische cameraploeg aanwezig is, dan kun je relativeren wat je wilt, maar dan heeft ‘de islam’ het hier volledig voor het zeggen. Zonder dat daar overigens een moslim aan te pas komt.
Ik begrijp dat alles anders dan zwart/wit moeilijk is waar te nemen voor jou, maar ook gematigde nazi's bestonden. Net als gematigde moslims. Wat dacht je van Ali B?quote:Op zondag 23 maart 2008 15:58 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Die bestaan net zo min als gematigde nazi's.
Donner gaf aan dat democratie het risico van tirannie van de meerderheid in zich draagt. Of nu Wilders of sharia-aanhangers dat invullen maakt voor Donners opmerking niet uit.quote:Op zondag 23 maart 2008 21:25 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik noem dat woede en afkeer. En Donner heeft al aangetoond niet principieel vies te zijn van de sharia.
Sinds wanneer is Peter Breedveld in dit verband een 'onverdachte hoek'quote:Om het af te ronden, nog even een citaatje uit onverdachte hoek, namelijk van Peter Breedveld:
[..]
De site van Peter Breedveld.quote:Verzamelplaatsen voor discussie over, en kritiek op, de „linkse maffia”, de „zogenaamde multiculturele samenleving”, en „criminele allochtonen”.
()
www.frontaalnaakt.nl
Dat klopt, maar ik kreeg niet de indruk dat Donner het erg zou vinden.quote:Op zondag 23 maart 2008 21:43 schreef sigme het volgende:
Donner gaf aan dat democratie het risico van tirannie van de meerderheid in zich draagt. Of nu Wilders of sharia-aanhangers dat invullen maakt voor Donners opmerking niet uit.
Kom op, dat lijstje van Joep Dohmen neem je toch niet serieus? Bovendien is Peter Breedveld getrouwd met een PvdA-gemeenteraadslid en stemt hij op die partij.quote:Sinds wanneer is Peter Breedveld in dit verband een 'onverdachte hoek'?
Uit de inventarisatie van rechtse en extreem-rechtse websites van het NRC in 2007:
[..]
De site van Peter Breedveld.
Ali B als boegbeeld van de zogenaamde "gematigde moslim"quote:Op zondag 23 maart 2008 21:41 schreef nonzz het volgende:
Ik begrijp dat alles anders dan zwart/wit moeilijk is waar te nemen voor jou, maar ook gematigde nazi's bestonden. Net als gematigde moslims. Wat dacht je van Ali B?
Ja goed hequote:Op zondag 23 maart 2008 21:51 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ali B als boegbeeld van de zogenaamde "gematigde moslim"![]()
Weet ik veel. Ik doe dat nooit. Net zoals ik dat (in tegenstelling tot wat jij doet) nooit bij moslims doe.quote:Waarom worden nazi's dan zo in de hoek gezet, over een kam geschoren, gestigmatiseerd als er ook lieverdjes tussen zitten?
Dan heb je niet goed geluisterd. Of -zoals velen- alleen een heel klein stukje van Donners opmerking tot je genomen.quote:Op zondag 23 maart 2008 21:48 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Dat klopt, maar ik kreeg niet de indruk dat Donner het erg zou vinden.
Nou, de andere sites uit dat lijstje ..quote:[..]
Kom op, dat lijstje van Joep Dohmen neem je toch niet serieus? Bovendien is Peter Breedveld getrouwd met een PvdA-gemeenteraadslid en stemt hij op die partij.
Ik heb een hekel aan beide ideologieen en kan ze met de beste wil van de wereld niet gematigd noemen. Er zijn hooguit wat mensen die het gelukkig niet allemaal te serieus opnemen.quote:Op zondag 23 maart 2008 21:54 schreef nonzz het volgende:
Jij scheert nazi's dus niet over een kam en moslims wel?
Ik denk toch dat je dat verkeerd inziet. Breedveld is vrij politiek correct, als het er op aankomt. Hij is hooguit wat meer gehecht aan de vrije meningsuiting dan het legioen der nulkwetsers.quote:Op zondag 23 maart 2008 21:54 schreef sigme het volgende:
Nee, serieus, dat lijsje is niet zo geweldig, maar je kan echt Peter Breedveld niet als 'onverdachte hoek' opvoeren in dit verband hoor. Ik ken de site, al lang. Het is goedgeschreven en Peter Breedveld is niet dom, maar het is wel een islamietenvreter. Met Gregorius Nekschot.
Daar heb je wel voor een groot deel gelijk in. Maar zodra je het combineert met Nekschot..quote:Op zondag 23 maart 2008 22:00 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik denk toch dat je dat verkeerd inziet. Breedveld is vrij politiek correct, als het er op aankomt. Hij is hooguit wat meer gehecht aan de vrije meningsuiting dan het legioen der nulkwetsers.
Hij heeft een vast tekeningetje in de HP tegenwoordig, wist je dat? Ik overweeg nog steeds of ik om die reden zal opzeggenquote:Nekshot is erg onorigineel, maar ik verbaas me er over dat hij nog geen internationale "crisis" op z'n geweten heeft.
Jacques de Kadt noemde het nationaal-socialisme ooit een moderne vorm van islamisme...quote:Op zondag 23 maart 2008 22:04 schreef Dodecahedron het volgende:
Islam en nationaal-socialisme lijkt in de verste verten niet op elkaar.
En dus wordt je wekelijks vergast op een anale penetratie...quote:Op zondag 23 maart 2008 22:07 schreef sigme het volgende:
Hij heeft een vast tekeningetje in de HP tegenwoordig, wist je dat? Ik overweeg nog steeds of ik om die reden zal opzeggen. (Kan ik niet eens, is van m'n lief
)
In allebei de heilige boeken neemt jodenhaat een prominente plaats in hoor.quote:Op zondag 23 maart 2008 22:04 schreef Dodecahedron het volgende:
Islam en nationaal-socialisme lijkt in de verste verten niet op elkaar.
Mieke Klapkut ook.quote:Op zondag 23 maart 2008 22:08 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Jacques de Kadt noemde het nationaal-socialisme ooit een moderne vorm van islamisme...
"Mein Kampf" is geen heilig boek, dus daar gaat het al mis.quote:Op zondag 23 maart 2008 22:11 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
In allebei de heilige boeken neemt jodenhaat een prominente plaats in hoor.
quote:Op zondag 23 maart 2008 22:28 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
"Mein Kampf" is geen heilig boek, dus daar gaat het al mis.
Beetje flauw waarom ik nu zou moet bewijzen waarom de islam NIET hetzelfde is als het nationaal-socialisme.quote:Op zondag 23 maart 2008 22:39 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
De volgelingen denken er anders over.
Hoezo? Ik wijs op een overeenkomst. Verder is de pure islam - net als het pure nazisme - naar de aard der zaak een totalitaire ideologie, met een ijzeren greep op de uiteraard gelijkgeschakelde samenleving.quote:Op zondag 23 maart 2008 22:42 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Beetje flauw waarom ik nu zou moet bewijzen waarom de islam NIET hetzelfde is als het nationaal-socialisme.
Ligt er ook een beetje aan hoe je het boek gebruikt he. Boeken doden geen mensen, mensen doden mensen.quote:Op zondag 23 maart 2008 22:45 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Hoezo? Ik wijs op een overeenkomst.
Je pikt bepaalde islamistische sektes uit de islam en noemt dat "de pure islam". Zo lust ik er ook nog wel een paar.quote:Verder is de pure islam - net als het pure nazisme - naar de aard der zaak een totalitaire ideologie, met een ijzeren greep op de uiteraard gelijkgeschakelde samenleving.
Ja, maar je ontkent toch niet de rol die ideologie hierbij speelt? De nazi's doodden niet willekeurige mensen, maar specifiek de groepen die ze op grond van hun ideologie moesten pakken. En zonder die ideologie hadden zes miljoen joden nog geleefd…quote:Op zondag 23 maart 2008 22:55 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Ligt er ook een beetje aan hoe je het boek gebruikt he. Boeken doden geen mensen, mensen doden mensen.
Neen. Een monotheistische godsdienst die claimt de absolute waarheid te verkondigen en die daarnaast het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen is met geen mogelijkheid anders te beschouwen dan als een totalitaire ideologie. Als je eens een geschiedenisboekje zou lezen, zou je weten dat dit honderden jaren lang de praktijk is geweest, we hebben het dus zeker niet over een sektarische opvatting. Gelukkig dat (althans in de Westerse wereld) de meeste moslims dit nu niet nastreven.quote:[..]
Je pikt bepaalde islamistische sektes uit de islam en noemt dat "de pure islam". Zo lust ik er ook nog wel een paar.
Dit is echt grote onzin. Een rechtssysteem voor alle inwoners introduceren, en zeggen dat je de waarheid verkondigd is totalitair? Volgens mij weet je niet wat dat woord precies inhoudt.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:14 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Neen. Een monotheistische godsdienst die claimt de absolute waarheid te verkondigen en die daarnaast het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen is met geen mogelijkheid anders te beschouwen dan als een totalitaire ideologie. Als je eens een geschiedenisboekje zou lezen, zou je weten dat dit honderden jaren lang de praktijk is geweest, we hebben het dus zeker niet over een sektarische opvatting.
Onzin retoriek. Altijd lachwekkend iemand die claimt te weten wat de "pure islam" en wat dat voor een ander inhoud. In die zin verschil je in zijn totaliteit niet van extremistische moslims. Dit soort theologische discussies zijn ook heel vaak gevoerd op fok, ik raad je aan om de search te gebruiken.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:14 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ja, maar je ontkent toch niet de rol die ideologie hierbij speelt? De nazi's doodden niet willekeurige mensen, maar specifiek de groepen die ze op grond van hun ideologie moesten pakken. En zonder die ideologie hadden zes miljoen joden nog geleefd…
[..]
Neen. Een monotheistische godsdienst die claimt de absolute waarheid te verkondigen en die daarnaast het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen is met geen mogelijkheid anders te beschouwen dan als een totalitaire ideologie. Als je eens een geschiedenisboekje zou lezen, zou je weten dat dit honderden jaren lang de praktijk is geweest, we hebben het dus zeker niet over een sektarische opvatting. Gelukkig dat (althans in de Westerse wereld) de meeste moslims dit nu niet nastreven.
De schuld ligt bij mensen, niet bij zoiets vaags als "een ideologie" of "een religie". Gewoon mensen aanpakken op grond van hoe ze handelen, niet om de boeken in hun boekenkast.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:14 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ja, maar je ontkent toch niet de rol die ideologie hierbij speelt? De nazi's doodden niet willekeurige mensen, maar specifiek de groepen die ze op grond van hun ideologie moesten pakken. En zonder die ideologie hadden zes miljoen joden nog geleefd…
Nou, dat is niet hoe veel moslims dat nu in de moderne tijd dat zien.quote:Neen. Een monotheistische godsdienst die claimt de absolute waarheid te verkondigen en die daarnaast het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen
Hier, je zegt het zelf al. De meeste moslims streven het niet na.quote:Als je eens een geschiedenisboekje zou lezen, zou je weten dat dit honderden jaren lang de praktijk is geweest, we hebben het dus zeker niet over een sektarische opvatting. Gelukkig dat (althans in de Westerse wereld) de meeste moslims dit nu niet nastreven.
quote:Op zondag 23 maart 2008 23:23 schreef Montov het volgende:
[..]
Dit is echt grote onzin. Een rechtssysteem voor alle inwoners introduceren, en zeggen dat je de waarheid verkondigd is totalitair? Volgens mij weet je niet wat dat woord precies inhoudt.
En dat bepaal jij? Nee dus.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:35 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het is toch echt zo. Het niet toestaan van andere opvattingen is totalitair, het spijt me, mooier kan ik het niet maken. Weet jij eigenlijk wel wat het is om de van god gegeven waarheid te kennen? Welke ruimte dat laat aan mensen, wlke ruimte die mensen kunnen laten aan andersdenkenden? Heel weinig kan ik je zeggen.
Kijk, zie je nu wel! Ik wist wel dat er ook bij jou wel ergens een restje nuance moest zitten. Lang leve de mensen die het allemaal niet te serieus nemen!quote:Op zondag 23 maart 2008 21:57 schreef PJORourke het volgende:
Er zijn hooguit wat mensen die het gelukkig niet allemaal te serieus opnemen.
Je bent toch wel in staat om in te zien dat ik hier slechts theoretiseer? Naar mijn bescheiden mening is met de meeste mensen niets (/niet zoveel) mis, ook niet met de mensen die claimen een gedachtegoed aan te hangen waar ik het niet mee eens ben.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:29 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
De schuld ligt bij mensen, niet bij zoiets vaags als "een ideologie" of "een religie". Gewoon mensen aanpakken op grond van hoe ze handelen, niet om de boeken in hun boekenkast.
[..]
Nou, dat is niet hoe veel moslims dat nu in de moderne tijd dat zien.
[..]
Hier, je zegt het zelf al. De meeste moslims streven het niet na.
Je hoeft geen 100 jaar gestudeerd te hebben op iets om vanuit een paar basale punten een redenering uit te bouwen, dat is wat ik doe. Maar vat het niet zo persoonlijk op, ik theoretiseer hier slechts. De islam (of welke andere godsdienst dan ook) kan wat mij betreft prima onderdeel vormen van een moderne samenleving, dat kan alleen niet zolang het uitgangspunt is:quote:Op zondag 23 maart 2008 23:26 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Onzin retoriek. Altijd lachwekkend iemand die claimt te weten wat de "pure islam" en wat dat voor een ander inhoud. In die zin verschil je in zijn totaliteit niet van extremistische moslims. Dit soort theologische discussies zijn ook heel vaak gevoerd op fok, ik raad je aan om de search te gebruiken.
Er is een verschil tussen een normaal rechtssysteem, en een religieus rechtssysteem, maar dat zal je de pet te boven gaan vermoed ik.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:43 schreef Montov het volgende:
claimt de absolute waarheid te verkondigen (...) het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen is niet totalitair, immers, hier in Nederland schrijven we ook het volledige rechtssysteem voor aan alle mensen, waaronder ook andersdenkenden.
quote:Op zondag 23 maart 2008 23:41 schreef nonzz het volgende:
Kijk, zie je nu wel! Ik wist wel dat er ook bij jou wel ergens een restje nuance moest zitten.
Ik wacht nog steeds met smart op een argument tegen.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:50 schreef nonzz het volgende:
We hebben nog steeds geen argument gevonden of wel?
Nou, zal ik eens een gooi doen dan?quote:Op zondag 23 maart 2008 23:50 schreef nonzz het volgende:
We hebben nog steeds geen argument gevonden of wel?
quote:Op maandag 24 maart 2008 00:08 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou, zal ik eens een gooi doen dan?
De toevloed van allochtonen ondermijnt de sociale cohesie.
Nuance is niet eng.quote:
Lees de TT, daar gaat dit topic niet over. Helaas.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:01 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik wacht nog steeds met smart op een argument tegen.
Sorry?quote:Op maandag 24 maart 2008 00:12 schreef gronk het volgende:
[..]
En in het verlengde: 'Nederland is stiekum nog steeds een klassenmaatschappij'.
Je hoeft inderdaad geen 100 jaar gestudeerd te hebben op aan de hand van een paar punten een bepaalde redenering (al dan niet in jouw voordeel) te maken. Dat zegt alleen geen zak over de conclusie die je aan de hand van die redenering kan trekken. De conclusie is namelijk afhankelijk van de redenering en de vraag is of de redenering valide is. De statement "ik heb gelijk en alle anderen niet" is ideologie-overstijgend en kan je zelfs zien als iets wat menselijk is. Politieke partijen zijn eveneens gebaseerd daarop, net als hetgeen wat jij zendingsdrang doet. Dat doet elke politieke partij in weze, alleen noemen we dat geen zendingsdrang, maar ledenwerving. Wat het laatste betreft ben ik met je eens, maar ook dat is geenszins een vaste link met het monotheisme zoals jij doet voorstellen. Het gaat mij meer om het feit dat jij wel even bepaald dat religie een totalitair systeem is omdat jij dat vind. Zo werkt dat natuurlijk niet, en toont in weze een uitgangspunt dat lijkt op je eerste "ik heb gelijk, alle anderen niet" standpunt.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:53 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Je hoeft geen 100 jaar gestudeerd te hebben op iets om vanuit een paar basale punten een redenering uit te bouwen, dat is wat ik doe. Maar vat het niet zo persoonlijk op, ik theoretiseer hier slechts. De islam (of welke andere godsdienst dan ook) kan wat mij betreft prima onderdeel vormen van een moderne samenleving, dat kan alleen niet zolang het uitgangspunt is:
- ik heb gelijk, alle anderen niet, discussie niet mogelijk
- zendingsdrang
- eigen normen en waarden dwingend opleggen aan anderen, desnodds met geweld
Godsdienst is slechts een idee over hoe de samenleving in te richten/je eigen leven vorm te geven, niet meer dan dat. Maar dat moet je wel inzien.
Dat hoeft geenszins zo te zijn, zelfs in Nederland was dat niet geheel zo.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:55 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen een normaal rechtssysteem, en een religieus rechtssysteem, maar dat zal je de pet te boven gaan vermoed ik.
Kritisch bezien is altijd goed.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:48 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Je bent toch wel in staat om in te zien dat ik hier slechts theoretiseer? Naar mijn bescheiden mening is met de meeste mensen niets (/niet zoveel) mis, ook niet met de mensen die claimen een gedachtegoed aan te hangen waar ik het niet mee eens ben.
Maar daarmee is niet gegeven dat ideologieen onschuldig kindervermaak zijn, een ideologie kan veel kwaad aanrichten, ook of juist bij mensen die in wezen doodnormaal zijn. Het kan daarom geen kwaad een ideologie altijd (zeer) kritisch te bezien.
Hmm, misschien breng ik het niet helemaal duidelijk, maar het maakt theoretisch verschil of je zegt dat je gelijk hebt omdat je dat zelf meent, of dat je gelijk hebt omdat de eeuwige en alwetende het zo zegt, en jij je daar alleen maar bij aansluit (of: niet anders kan doen dan je daarbij aansluiten). Dat discussieert niet zo lekker, en het is ook dat laatste waar ik moeite mee heb. Dat mensen hun overtuigingen hebben vind ik verder prima, maar het moeten wel hun eigen overtuigingen zijn.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:14 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je hoeft inderdaad geen 100 jaar gestudeerd te hebben op aan de hand van een paar punten een bepaalde redenering (al dan niet in jouw voordeel) te maken. Dat zegt alleen geen zak over de conclusie die je aan de hand van die redenering kan trekken. De conclusie is namelijk afhankelijk van de redenering en de vraag is of de redenering valide is. De statement "ik heb gelijk en alle anderen niet" is ideologie-overstijgend en kan je zelfs zien als iets wat menselijk is. Politieke partijen zijn eveneens gebaseerd daarop, net als hetgeen wat jij zendingsdrang doet. Dat doet elke politieke partij in weze, alleen noemen we dat geen zendingsdrang, maar ledenwerving. Wat het laatste betreft ben ik met je eens, maar ook dat is geenszins een vaste link met het monotheisme zoals jij doet voorstellen. Het gaat mij meer om het feit dat jij wel even bepaald dat religie een totalitair systeem is omdat jij dat vind. Zo werkt dat natuurlijk niet, en toont in weze een uitgangspunt dat lijkt op je eerste "ik heb gelijk, alle anderen niet" standpunt.
Je doelt op de apartheid die we vroeger hadden in de Republiek? Nederland, baken van vrij denken in Europa, maar wel met een discriminatie ogv geloof waar we ons tegenwoordig diep voor zouden schamen (en terecht).quote:Op maandag 24 maart 2008 00:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat hoeft geenszins zo te zijn, zelfs in Nederland was dat niet geheel zo.
Goed topic. Na 2500 views en 247 reacties nog steeds niet inderdaad.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:50 schreef nonzz het volgende:
We hebben nog steeds geen argument gevonden of wel?
Dat zou kunnen. Ik vraag me alleen af of dat in lijn is met Wilders bedoelt. Ik hoor hem meer over godsdienst dan over "allochtonen" praten.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:08 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Nou, zal ik eens een gooi doen dan?
De toevloed van allochtonen ondermijnt de sociale cohesie.
Ik was te snel met mijn bericht typenquote:Op zondag 23 maart 2008 21:00 schreef Seneca het volgende:
[..]
Wilders is geen minister hoor. Mocht hij willenHij is een volksvertegenwoordiger.
Dat probleem is toch makkelijk opt te lossen? Als je allemaal kloontjes van jezelf imprteert zijn die weliswaar allochtoon, maar gezien ze identiek zijn aan wat er al is heb je geen aanpassingsproblemen. Wilders is van mening dat een bepaalde religie onverenigbaar is met de moderne maatschappij, dus dat het importeren van aanhangers van genoemde godsdienst problemen geeft zolang zij deze godsdienst aanhangen.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:30 schreef nonzz het volgende:
[..]
Dat zou kunnen. Ik vraag me alleen af of dat in lijn is met Wilders bedoelt. Ik hoor hem meer over godsdienst dan over "allochtonen" praten.
De grootste groep allochtonen in Nederland zijn de Indonesiërs en ik vraag me af in hoe verre die de sociale cohesie hebben ondermijnd. Ik hoor Wilders ook nooit over de Indonesiërs. Daarnaast komen er de laatste jaren vooral veel allochtonen uit Duitsland, Polen en Bulgarije bij en ook dat hoor ik niet vaak terug bij Wilders.
Wilders bedoelt idd meer dan dat. Eén groep allochtonen, genaamd de moslims, zijn in zijn ogen vooral verantwoordelijk voor de aantasting van de sociale cohesie. Dit komt, omdat moslims minder goed integreren dan andere groepen allochtonen, zoals Indonesiërs. De oorzaak vindt Wilders in het geloof dat deze mensen aanhangen. Hierover wil hij dan een exposé geven in zijn film.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:30 schreef nonzz het volgende:
[..]
Dat zou kunnen. Ik vraag me alleen af of dat in lijn is met Wilders bedoelt. Ik hoor hem meer over godsdienst dan over "allochtonen" praten.
De grootste groep allochtonen in Nederland zijn de Indonesiërs en ik vraag me af in hoe verre die de sociale cohesie hebben ondermijnd. Ik hoor Wilders ook nooit over de Indonesiërs. Daarnaast komen er de laatste jaren vooral veel allochtonen uit Duitsland, Polen en Bulgarije bij en ook dat hoor ik niet vaak terug bij Wilders.
Precies. We kunnen dus zeggen dat het argument:quote:Op maandag 24 maart 2008 00:38 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wilders bedoelt idd meer dan dat. Eén groep allochtonen, genaamd de moslims, zijn in zijn ogen vooral verantwoordelijk voor de aantasting van de sociale cohesie. Dit komt, omdat moslims minder goed integreren dan andere groepen allochtonen, zoals Indonesiërs. De oorzaak vindt Wilders in het geloof dat deze mensen aanhangen. Hierover wil hij dan een exposé geven in zijn film.
Die paar Indonesiers die je in Nederand hebt? Als je de Molukkers niet meerekent dan heb je het over 30.000 mensne plus nazaten ?quote:Op maandag 24 maart 2008 00:30 schreef nonzz het volgende:
De grootste groep allochtonen in Nederland zijn de Indonesiërs en ik vraag me af in hoe verre die de sociale cohesie hebben ondermijnd.
De toevloed van allochtonen ondermijnt de sociale cohesie, als zij uit een cultuur komen die onverenigbaar is of althans moeilijk verenigbaar met de dominante Leitkultur.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:50 schreef nonzz het volgende:
[..]
Precies. We kunnen dus zeggen dat het argument:
"De toevloed van allochtonen ondermijnt de sociale cohesie."
GEEN intelligent pro-argument is voor Wilders omdat:
A: Het is geen typisch Wilders argument. Wilders heeft het nooit over de grootste groep allochtonen of de allochtonen waarvan er het meeste Nederland binnenkomen
B: Het is niet een erg intelligent argument omdat de grootste groep allochtonen en de groep allochtonen waarvan er het meeste Nederland binnenkomen geen bedreiging vormen voor de sociale cohesie. (beetje kort door de bocht wellicht).
Maar goed, we zijn weer waar we zijn begonnen dus.
Ook al is die groep niet het grootste, ze tast de sociale cohesie (m.n. in de grote steden), het meest aan.quote:Op maandag 24 maart 2008 00:50 schreef nonzz het volgende:
[..]
Precies. We kunnen dus zeggen dat het argument:
"De toevloed van allochtonen ondermijnt de sociale cohesie."
GEEN intelligent pro-argument is voor Wilders omdat:
A: Het is geen typisch Wilders argument. Wilders heeft het nooit over de grootste groep allochtonen of de allochtonen waarvan er het meeste Nederland binnenkomen
B: Het is niet een erg intelligent argument omdat de grootste groep allochtonen en de groep allochtonen waarvan er het meeste Nederland binnenkomen geen bedreiging vormen voor de sociale cohesie. (beetje kort door de bocht wellicht).
Maar goed, we zijn weer waar we zijn begonnen dus.
Oke, daar zit wel wat in. Maar dan krijg je meer iets als:quote:Op maandag 24 maart 2008 00:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ook al is die groep niet het grootste, ze tast de sociale cohesie (m.n. in de grote steden), het meest aan.
Je zou alleen nog moeten inzoemen op waarom ondermijning van de sociale cohesie een slechte zaak is, lijkt me. En dan kun je heel wat filosofen in de strijd werpen. En daarbij uitkomen op de standpunten die Wilders daadwerkelijk wel uitdraagt.
Ook kun je erop wijzen dat m.n. door de linkse partijen in het verleden uitgedragen doctrine, waarbij werd gezegd dat allochtonen hun cultuur konden behouden, het toch al geringe integrerende potentieel van moslims verder heeft verkleind en dat de linkse politieke partijen daardoor een vrij grote schuld dragen aan het gevoel van verminderde sociale cohesie dat men in West-Europa in het laatste decennium gewaar wordt.
Op zich is dit geen onintelligent argument.
Ach... voor de gewone man die een hekel heeft aan buitenlanders zijn het intelligente argumenten.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:06 schreef nonzz het volgende:
Dit lijken trouwens meer stellingen dan echt argumenten.
Iedereen netjes in zuiltjes/hoopjes apart, en vooral niet mengen.quote:
Ja, en daar zit meteen het bezwaar in vervlochten dat ik heb tegen de vraagstelling in de TT.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:16 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ach... voor de gewone man die een hekel heeft aan buitenlanders zijn het intelligente argumenten.
Impliciet buitenlanders ook verantwoordelijk stellen voor individualisering en alles wat "cultuurverval " is van de dominante bevolkingsgroep is natuurlijk echt veel nonsens...niet voor de potentiele PVV-stemmer.. nazi''s werden groot met deze zondebokstrategie
Ook nu kom je weer terecht op semantiek.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:06 schreef nonzz het volgende:
[..]
Oke, daar zit wel wat in. Maar dan krijg je meer iets als:
"Moslims die Nederland binnenkomen tasten de sociale cohesie aan". Of: "De manier waarop linkse politieke partijen het afgelopen decennium met allochtonen zijn omgegaan, tast de sociale cohesie aan".
Dit lijken trouwens meer stellingen dan echt argumenten.
Dat ligt er maar net aan welke waarheid jopuw god je te kennen geeft.quote:Op zondag 23 maart 2008 23:35 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Het is toch echt zo. Het niet toestaan van andere opvattingen is totalitair, het spijt me, mooier kan ik het niet maken. Weet jij eigenlijk wel wat het is om de van god gegeven waarheid te kennen? Welke ruimte dat laat aan mensen, wlke ruimte die mensen kunnen laten aan andersdenkenden? Heel weinig kan ik je zeggen.
Ook dat!quote:Op zondag 23 maart 2008 23:43 schreef Montov het volgende:
claimt de absolute waarheid te verkondigen (...) het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen is niet totalitair, immers, hier in Nederland schrijven we ook het volledige rechtssysteem voor aan alle mensen, waaronder ook andersdenkenden.
Tot nog toe hebben we met al onze moeite nog niet echt een intelligent of goed argument voor Wilders gevonden. Ondanks de expliciete uitnodiging van de onderwerpstitel.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:23 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ook nu kom je weer terecht op semantiek.
Zijn het stellingen of argumenten? Wat voor Wilders argumenten zijn, zijn voor anderen te bediscussiëren stellingen.
Maar er is geen maatstaf, in dit soort dingen, om aan af te meten of iets een intelligent of goed argment is of niet imo.
De nieuwe generatie rechts is m.i. bijv. in het geheel niet onintelligent ook. Om hun agrumenten te weerspreken heb je echt redelijk wat nozelheid nodig en dan nog kom je er niet, want ze spelen veel valser dan jij.
Ja, je tegenstander ervan beschuldigen dat hij niet in staat is tot argumentatievoering van ook maar enige intelligentie is ook een trucje. En dat weet de tegenstander ook.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:59 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Tot nog toe hebben we met al onze moeite nog niet echt een intelligent of goed argument voor Wilders gevonden. Ondanks de expliciete uitnodiging van de onderwerpstitel.
Nog minder opkomst dan voor de Nederland Bekent Kleur-demonstratie!
Om even op je bericht in te gaan: Marjolijn Februari heeft in de Volkskrant van afgelopen zaterdag of de zatedag daarvoor een boek genoemd, dat alle discussietrucjes opsomt. Van Schopenhauer, geloof ik.
Zou misschien verplicht moeten worden voor FOK!-gebruikers.
Vat voor mij even samen wat "Wilders" is wil je, dan kom ik met argumenten voor.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:59 schreef Kees22 het volgende:
Tot nog toe hebben we met al onze moeite nog niet echt een intelligent of goed argument voor Wilders gevonden.
Bronquote:Is Wilders een racist?
Het eenvoudigste antwoord op de vraag of Wilders een racist is, luidt: nee, want hij is nooit wegens racisme veroordeeld. Hij is zelfs niet voor dit vergrijp vervolgd. Het Openbaar Ministerie (OM) kauwt nog op een veertigtal aangiftes die vorig jaar tegen hem zijn gedaan en zal, mag worden aangenomen, pas tot strafvervolging overgaan als de kans op een veroordeling reëel is. Een zeperd kan het OM zich tegen de politicus niet veroorloven, omdat de actie dan snel zal worden uitgelegd als een poging hem de mond te snoeren. Maar hiermee is nog niet gezegd dat Wilders geen racist zou zijn.
Het is mogelijk dat hij in de Tweede Kamer racistische uitspraken heeft gedaan. Daarvoor kan hij niet worden vervolgd, omdat parlementariërs immuniteit genieten voor wat ze in de Kamervergadering zeggen. D66-fractievoorzitter Pechtold heeft hem daarom uitgedaagd bepaalde uitspraken ook buiten de Kamer te doen, zodat hij dan voor de rechter als racist kan worden ’ontmaskerd’. Maar dat valt nog te bezien.
In zijn uitspraken richt de PVV-politicus zich niet direct tegen moslims, maar tegen de islam en de Koran. Hij beschouwt de islam niet als een godsdienst, maar als ’een ideologie van haat en geweld’ en de Koran als de ’islamitische Mein Kampf’. Met moslims die zich aan de wet en de regels van de rechtsstaat houden zegt hij geen problemen te hebben. Zijn kritiek zou daarom kunnen worden beschouwd als godsdienstkritiek, waarbij moslims tegen een stootje moeten kunnen.
Dat is echter moeilijk vol te houden, want Wilders koppelt zijn visie op de islam aan concrete voorstellen die moslims zowel als bevolkingsgroep als in hun religieuze identiteit en beleving raken, zoals een stop op de bouw van nieuwe moskeeën en sluiting van de islamitische scholen. Dat zou neerkomen op een inperking van de politieke en burgerlijke rechten van moslims. Ze mogen wel moslims zijn, maar het op geen enkele manier laten blijken.
Zo’n beknotting valt onder de omschrijving van racisme die de Verenigde Naties hanteren, als dat gebeurt op basis van ras, huidskleur, nationaliteit of etnische oorsprong. Onderscheid maken naar religie valt niet onder deze ruime definitie, maar is wel discriminerend, want in strijd met het non-discriminatiebeginsel in artikel 1 van de Grondwet, en daarmee strafbaar. De vraag is of de PVV zich met het doen van voorstellen als deze schuldig maakt aan het aanzetten tot haat tegen een bevolkingsgroep, zoals Pechtold veronderstelt.
Daarop moet, als het zo ver zou komen, uiteindelijk de rechter een antwoord geven. Feit is dat de aanvallen van de PVV op de islam en de Koran niet los staan van pleidooien de immigratie van moslims te stoppen, ’criminele moslims’ het land uit te zetten en de boerka te verbieden. De voorstellen bepalen tezamen de strijd tegen de ’islamisering van de samenleving’, het kernpunt van de PVV.
Deze strijd richt zich dus niet alleen, in vaak grievende termen, tegen één specifieke religie, maar onvermijdelijk ook tegen de aanhangers daarvan, ook al houden ze zich keurig aan de wet.
Het onderscheid dat Wilders maakt tussen religie en aanhang komt derhalve gekunsteld over, maar juridisch maakt het wellicht verschil, en daarmee ook voor de vraag of hij een racist is.
Wat een open deur... Maar het probleem is: een god biedt geen ruimte om tot voortschrijdend inzicht te komen, gezien de waarden die hij stelt naar de aard der zaak ononderhandelbaar zijn. God kan zijn ideeen niet bijstellen zogezegd, tenzij nieuwe profeet. Dat de meeste gelovigen daar geen boodschap aan hebben is een gelukkige bijkomstigheid, maar van geen belang op het voor mijn punt.quote:Op maandag 24 maart 2008 01:39 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Dat ligt er maar net aan welke waarheid jopuw god je te kennen geeft.
Ik ken heel gelovige mensen, zowel moslims als christenen, die mij volkomen vrij laten en zeer respecteren in mijn agnosticisme. We kunnen daar over en weer zelfs grapjes over maken.
Wat vreemd dat men hier moet shoppen in zowel grondwet (vrijheid van meningsuiting-artikel vrolijk negerend) en bij de VN om tesamen iets in handen te kunnen hebben.. Heel vreemd.quote:Op maandag 24 maart 2008 11:05 schreef Martijn_77 het volgende:
Zo’n beknotting valt onder de omschrijving van racisme die de Verenigde Naties hanteren, als dat gebeurt op basis van ras, huidskleur, nationaliteit of etnische oorsprong. Onderscheid maken naar religie valt niet onder deze ruime definitie, maar is wel discriminerend, want in strijd met het non-discriminatiebeginsel in artikel 1 van de Grondwet, en daarmee strafbaa
Vervang moslims eens door Nazi, nazi-geloof&ideologie, vrijheid van nazisme en imperking tot nazi-identitiet en beleving.quote:Op maandag 24 maart 2008 11:05 schreef Martijn_77 het volgende:
Met moslims die zich aan de wet en de regels van de rechtsstaat houden zegt hij geen problemen te hebben. Zijn kritiek zou daarom kunnen worden beschouwd als godsdienstkritiek, waarbij moslims tegen een stootje moeten kunnen.
Dat is echter moeilijk vol te houden, want Wilders koppelt zijn visie op de islam aan concrete voorstellen die moslims zowel als bevolkingsgroep als in hun religieuze identiteit en beleving raken, zoals een stop op de bouw van nieuwe moskeeën en sluiting van de islamitische scholen. Dat zou neerkomen op een inperking van de politieke en burgerlijke rechten van moslims. Ze mogen wel moslims zijn, maar het op geen enkele manier laten blijken.
Ik ken jou moslimkennissen niet. Maar ik weet nog wel een paar praktijkvoorbeelden. Onze moslimkennissen zijn Samir A en Mohammed B. Terroristen die aanslagen wilde en/of hebben gepleegd in naam van de Koran. Terwijl het ook doodnormale moslims in Nederland konden zijn. En de antidemocratische doodsbedreigingen jegens politici zoals Pim, Ayaan, Wilders en Jami in naam van de Koran spreken ook boekdelen. Allemaal voorbeelden van moslims die een bedreiging vormen voor onze maatschappij in naam van de Koran.quote:Op zondag 23 maart 2008 20:28 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
"islamitische"?
Maar mijn moslimkennissen wil heus niet de maatschappij omverwerpen hoor.
Kom maar eens met bewijzen dat A
Als je de lijn doortrekt dan heb je 23 duizend Marokkaanse Moslims in Nederland die bereid zijn tot geweld. Dat zijn schrikbarende cijfers.quote:’Bijna helft Marokkanen keurt democratie af’
AMSTERDAM - Een groot deel van de jongeren van Marokkaanse komaf staat negatief tegenover de westerse normen en waarden.
Veertig procent keurt de westerse democratie af en vindt de islamitische en Europese leefwijzen moeilijk verenigbaar. Dat staat in het nog vertrouwelijke rapport Radicalen en democraten, waaruit de Volkskrant woensdag publiceert.
Het rapport is een onderzoeksproject dat het Instituut voor Migratie en Etnische Studies (IMES) uitvoerde in opdracht van minister Rita Verdonk (Integratie).
Volgens de onderzoekers hebben de jongeren in het algemeen weinig vertrouwen in de politiek.
Een meerderheid is tegen het recht op vrije meningsuiting als het gaat om het toestaan van kwetsende uitspraken, zeker als het de islam betreft. Politici zijn volgens hen bang voor de religie en proberen die de kop in te drukken.
De jongeren van Marokkaanse origine zijn ’actiebereid’ als het gaat om de verdediging van hun geloof. Een ruime meerderheid gebruikt daarbij legale middelen, terwijl ongeveer 6 tot 7 procent bereid is hun toevlucht te zoeken in geweld.
Bron: AD
Omdat ze als moslims afhankelijk van de Koran zijn. Natuurlijk kan een Moslim de Koran niet verbieden.quote:Dat valt ook wel mee, in Turkije verbieden ze de Koran niet.
[..]
Om enige garantie te bieden dat ware Moslims onze Westerse waarden delen. En zich niet met geweld tegen onze samenleving keren. Waartoe blijkbaar vele Marokkaanse Moslims hebben aangegeven bereid te zijn.quote:Waarom zouden we moslims die niets met geweld van doen hebben, moeten 'vormen'.
[..]
quote:
[..]
Als je in Nederland mensen zou bedreigen in naam van hitler, dan mag je Hitler nog steeds aanbidden. En daar ben ik tegen.quote:Daarom mag je Hitler ook zoveel aanbidden als je wil. Zo lang je dat maar niet tegelijkertijd met bedreigende nazi-uitspraken doet. Niet dat dat veel voor komt, aangezien Hitler een en al geweld en dreigement was.
Je weet dat er altijd 'behoudens de wet' bij staat. Racistische dingen roepen is strafbaar - en dat gaat echt niet voorbij de grondwet.quote:Op maandag 24 maart 2008 11:28 schreef Napalm het volgende:
[..]
Wat vreemd dat men hier moet shoppen in zowel grondwet (vrijheid van meningsuiting-artikel vrolijk negerend) en bij de VN om tesamen iets in handen te kunnen hebben.. Heel vreemd.
[..]
Vervang moslims eens door JUDE!!!??!!?!?quote:Vervang moslims eens door Nazi, nazi-geloof&ideologie, vrijheid van nazisme en imperking tot nazi-identitiet en beleving.
Uhm, ergens niet voor zijn staat gelijk aan bereid zijn tot geweld?quote:Op maandag 24 maart 2008 12:20 schreef Picchia het volgende:
Als je de lijn doortrekt dan heb je 23 duizend Marokkaanse Moslims in Nederland die bereid zijn tot geweld. Dat zijn schrikbarende cijfers.
quote:Op maandag 24 maart 2008 12:41 schreef Xith het volgende:
[..]
Uhm, ergens niet voor zijn staat gelijk aan bereid zijn tot geweld?
Lees opnieuw. Dikgedrukt.quote:ongeveer 6 tot 7 procent bereid is hun toevlucht te zoeken in geweld.
OMG, de rellende hordes zijn onder ons!!!!eins!!quote:
Niet om het één of ander hoor, maar waar héb je het in vredesnaam over?quote:Op zondag 23 maart 2008 23:14 schreef Diederik_Duck het volgende:
Neen. Een monotheistische godsdienst die claimt de absolute waarheid te verkondigen en die daarnaast het volledige rechtssysteem (ook voor andersdenkenden!) wil beheersen is met geen mogelijkheid anders te beschouwen dan als een totalitaire ideologie. Als je eens een geschiedenisboekje zou lezen, zou je weten dat dit honderden jaren lang de praktijk is geweest, we hebben het dus zeker niet over een sektarische opvatting. Gelukkig dat (althans in de Westerse wereld) de meeste moslims dit nu niet nastreven.
Als je die atoombunker voor je kop effe verwijdert... zie je misschien nog watquote:Op maandag 24 maart 2008 00:01 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik wacht nog steeds met smart op een argument tegen.
Zwak puntje gronkquote:Op maandag 24 maart 2008 12:50 schreef gronk het volgende:
[..]
OMG, de rellende hordes zijn onder ons!!!!eins!!
Wat een jankstuk zeg hee...quote:Op maandag 24 maart 2008 12:20 schreef Picchia het volgende:
[..]
Ik ken jou moslimkennissen niet. Maar ik weet nog wel een paar praktijkvoorbeelden. Onze moslimkennissen zijn Samir A en Mohammed B. Terroristen die aanslagen wilde en/of hebben gepleegd in naam van de Koran. Terwijl het ook doodnormale moslims in Nederland konden zijn. En de antidemocratische doodsbedreigingen jegens politici zoals Pim, Ayaan, Wilders en Jami in naam van de Koran spreken ook boekdelen. Allemaal voorbeelden van moslims die een bedreiging vormen voor onze maatschappij in naam van de Koran.
Marokkanen lijken ook niets op te hebben met de Westerse samenleving zoals het rapport van de IMES (onderdeel van de UvA) aantoont.
[..]
Als je de lijn doortrekt dan heb je 23 duizend Marokkaanse Moslims in Nederland die bereid zijn tot geweld. Dat zijn schrikbarende cijfers.
[..]
Omdat ze als moslims afhankelijk van de Koran zijn. Natuurlijk kan een Moslim de Koran niet verbieden.
[..]
Om enige garantie te bieden dat ware Moslims onze Westerse waarden delen. En zich niet met geweld tegen onze samenleving keren. Waartoe blijkbaar vele Marokkaanse Moslims hebben aangegeven bereid te zijn.
[..]
[..]
Als je in Nederland mensen zou bedreigen in naam van hitler, dan mag je Hitler nog steeds aanbidden. En daar ben ik tegen.
Ik geloof in het afkeuren van geweld. Daarnaast is er in Nederland genoeg ruimte om conflicten zonder geweld op te lossen.quote:Op maandag 24 maart 2008 12:56 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Wat een jankstuk zeg hee...
Ben jij niet bereid geweld te gebruiken om datgene waar je in gelooft te verdedigen?
Dat is namelijk wat er staat.
Oeps.quote:Op maandag 24 maart 2008 12:54 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Zwak puntje gronk
[ afbeelding ]
Inderdaad, iedere gek kan hier wat neerzetten, je bewijst het zelfquote:Op maandag 24 maart 2008 12:52 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Niet om het één of ander hoor, maar waar héb je het in vredesnaam over?
Ik vrees dat JIJ degene bent die nodig een geschiedenisboekje moet lezen. Hoe kom je erbij dat wat jij hier uitkraamt een 'kernwaarde' van de Islam is?
Dat is het probleem in deze discussie. Iedere gek kan maar wat roepen en het neerzetten als zijnde waarheid![]()
[..]
Als je die atoombunker voor je kop effe verwijdert... zie je misschien nog wat
Deze stelling is pertinent onjuist.quote:Op maandag 24 maart 2008 12:59 schreef Picchia het volgende:
[..]
In Nederland is er genoeg ruimte om conflicten zonder geweld op te lossen.
For the sake of argument liet je ook weg dat er zo'n zeventigduizend Marokkaanse jongeren zijn, oftewel 6% a 7% is dan ongeveer 4.500 die bereid zijn geweld te gebruiken om hun vrijheid te verdedigen. For the sake of argument liet je ook weg dat islamieten niet deel uitmaken van een of andere monocultuur, dus dat "zoveel procent van deze islamieten betekent zoveel procent van alle islamieten" belachelijk is.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:06 schreef Picchia het volgende:
23 duizend zijn ook slechts 7% van de Marokkanen. De Islamitische gemeenschap is natuurlijk drie keer zo groot als het aantal Marokkanen. Dus het is mogelijk dat het aantal hoger komt te liggen dan 23 duizend. Maar for the sake of argument liet ik het weg.
Maar het is geen kernwaarde van die religies.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:08 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Inderdaad, iedere gek kan hier wat neerzetten, je bewijst het zelf. Jongetje, je weet toch wel dat zelfs in het zeer verlichte Kalifaat van Cordoba christenen en joden een achtergestelde positie innamen (extra belasting betalen etc)? Mensen van toen dat gedrag verwijten omdat het in strijd is met hedendaagse normen is weliswaar een schoolvoorbeeld van een anachronisme, maar als mensen in de huidige tijd een dergelijk iets nastreven wordt dat een ander verhaal. En om mijn positie even duidelijk te maken: de (inderdaad nog onderdrukkender) greep van de kerk op het leven in Europa in die jaren vind ik ook totalitair, en van christenen die zich beijveren voor een terugkeer naar de gloriejaren van de religieuze onderdrukking ben ik ook in het geheel niet gediend (vgl de SGP, die iets soortgelijks willen).
Het onderdrukken van andersdenkenden is helaas nauw verbonden met monotheistische godsdiensten, wie anders beweert moet inderdaad maar eens een geschiedenisboekje opslaan.
Joh toch. Daarnaast hebben we nog 2% van de nederlandse bevolking die extreemrechts of extreemlinks is en hun denkbeelden wil opleggen. Reken ik wildersstemmers even niet mee.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:06 schreef Picchia het volgende:
23 duizend zijn ook slechts 7% van de Marokkanen. De Islamitische gemeenschap is natuurlijk drie keer zo groot als het aantal Marokkanen. Dus het is mogelijk dat het aantal hoger komt te liggen dan 23 duizend. Maar for the sake of argument liet ik het weg.
Helaas zijn de cijfers voor de rest van de Islamitische samenleving binnen Nederland onbekend. Maar het blijft een schrikbarend hoog aantal. Daarnaast staat er niet dat ze hun vrijheid willen verdedigen maar hun geloof.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:11 schreef Monidique het volgende:
[..]
For the sake of argument liet je ook weg dat er zo'n zeventigduizend Marokkaanse jongeren zijn, oftewel 6% a 7% is dan ongeveer 4.500 die bereid zijn geweld te gebruiken om hun vrijheid te verdedigen. For the sake of argument liet je ook weg dat islamieten niet deel uitmaken van een of andere monocultuur, dus dat "zoveel procent van deze islamieten betekent zoveel procent van alle islamieten" belachelijk is.
Maar inderdaad, voor de sake of argument...
Een schrikbarend hoog aantal wát?quote:Op maandag 24 maart 2008 13:16 schreef Picchia het volgende:
[..]
Helaas zijn de cijfers voor de rest van de Islamitische samenleving binnen Nederland onbekend. Maar het blijft een schrikbarend hoog aantal.
quote:Op maandag 24 maart 2008 13:08 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Deze stelling is pertinent onjuist.
Nederland is niet onfeilbaar, de Nederlandse overheid is niet onfeilbaar en de Nederlandse wet is net zo min onfeilbaar. Er zijn zeker situaties denkbaar waarin geweld het meest voor de hand liggende breekijzer is. Zeker voor jonge mannen.
Het is niet wereldwijd geaccepteerd. Het is in Nederland niet geaccepteerd om dreiging met geweld als leverage te gebruiken.quote:Het dreigen met geweld (tegen personen danwel goederen) is een wereldwijd geaccepteerd stukje 'leverage' dat gebruikt wordt in de geopolitiek tot aan de hoek van de straat.
In Nederland zijn wij de afgelopen duizende jaren blijven ontwikkelen. Ik hoop Islamieten mee zijn ontwikkeld, maar gezien ze nog steeds met geweld dreigen, blijft dat nog maar de vraag.quote:Kun je wel gaan roepen dat het niet zo is.... Maar de feiten onderschrijven al duizenden jaren het tegenovergestelde van wat jij beweert.
Maar waar haal jij die 2% vandaan? Waar is dit op gebaseerd?quote:Op maandag 24 maart 2008 13:12 schreef gronk het volgende:
[..]
Joh toch. Daarnaast hebben we nog 2% van de nederlandse bevolking die extreemrechts of extreemlinks is en hun denkbeelden wil opleggen. Reken ik wildersstemmers even niet mee.. Met een vergelijkbaar bezopen rekensommetje zoals jij kom ik dan uit op 2% van 16 miljoen mensen = 320.000 mensen die je huis willen binnenvallen en dwingen dat je of nederlandsche waar koopt, of als een vegan streaker door het leven stapt.
Dan hebben we nog fundamentalistische christenen, overijverige ambtenaren, .....zullen we iedereen gewoon maar in de boeien slaan?
quote:Op maandag 24 maart 2008 13:22 schreef Picchia het volgende:
In Nederland zijn wij de afgelopen duizende jaren blijven ontwikkelen. Ik hoop Islamieten mee zijn ontwikkeld, maar gezien ze nog steeds met geweld dreigen, blijft dat nog maar de vraag.
De vijfde colonnequote:Op maandag 24 maart 2008 12:50 schreef gronk het volgende:
[..]
OMG, de rellende hordes zijn onder ons!!!!eins!!
Is het zo dat de wetgever een waardeoordeel over ideologien mag hebben? Zo niet waarom zou nazisme en nazi`s dan minder vrijheden mogen hebben dan het mohammedaanse geloof en de moslims?quote:Op maandag 24 maart 2008 12:39 schreef Xith het volgende:
Vervang moslims eens door JUDE!!!??!!?!?![]()
![]()
![]()
![]()
?¬?¬ EINS
![]()
![]()
OMG
Het is wél wereldwijd geaccepteerd. Zolang je dat weigert in te zien geloof ik best dat jij denkt dat alleen hunnie het doen.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:22 schreef Picchia het volgende:
[..]
![]()
[..]
Het is niet wereldwijd geaccepteerd. Het is in Nederland niet geaccepteerd om dreiging met geweld als leverage te gebruiken.
[..]
In Nederland zijn wij de afgelopen duizende jaren blijven ontwikkelen. Ik hoop Islamieten mee zijn ontwikkeld, maar gezien ze nog steeds met geweld dreigen, blijft dat nog maar de vraag.
Daar verschillen we van mening, het is wel een kernwaarde van dergelijke ideologieen om de eigen heerlijkheid op te leggen aan de andersdenkenden (vgl de respectroep die heden ten dage klinkt uit christelijke en islamitische hoek), en zeker als je weet hoe de islam is verspreid kun je niet volhouden dat het geen kernwaarde is, het is veel te gemakkelijk om dat af te schuiven op alleen maar zoiets simpels als politiek gewin. Ik geloof dat jij niet veel begrijpt van oprechte religieuze bevlogenheid.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:11 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Maar het is geen kernwaarde van die religies.
Het is een kernwaarde van hen die politiek (en financieel) gewin zoeken en de religie daarbij gebruiken als instrument.
Jongetje
Ik zou zowel met Nazi- als met Moslimpartijen weinig problemen hebben.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:27 schreef Napalm het volgende:
[..]
Is het zo dat de wetgever een waardeoordeel over ideologien mag hebben? Zo niet waarom zou nazisme en nazi`s dan minder vrijheden mogen hebben dan het mohammedaanse geloof en de moslims?
Jawel hoor... onder het kanonnenvoer.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:30 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Daar verschillen we van mening, het is wel een kernwaarde van dergelijke ideologieen om de eigen heerlijkheid op te leggen aan de andersdenkenden (vgl de respectroep die heden ten dage klinkt uit christelijke en islamitische hoek), en zeker als je weet hoe de islam is verspreid kun je niet volhouden dat het geen kernwaarde is, het is veel te gemakkelijk om dat af te schuiven op alleen maar zoiets simpels als politiek gewin. Ik geloof dat jij niet veel begrijpt van oprechte religieuze bevlogenheid.
Bedreiging met geweld is in Nederland verboden. Ik kan geen land opnoemen waarin het niet verboden is. Verboden = niet geaccepteerd. Natuurlijk gebeurt het weleens, maar dat maakt het niet wereldwijd geaccepteerd. Pedofilie vind ook plaats, maar dat is ook niet wereldwijd geaccepteerd omdat wereldleiders zoals Mao aan pedofilie deden.quote:Op maandag 24 maart 2008 13:29 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Het is wél wereldwijd geaccepteerd. Zolang je dat weigert in te zien geloof ik best dat jij denkt dat alleen hunnie het doen.
Prima, je bent niet de enige.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |