FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / 38-jarige Rotterdammer bekent moord op Sévèke # 2
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 09:21
quote:
Man bekent moord op Louis Sévèke
Door onze correspondent
Nijmegen, 28 maart. Een 38-jarige man uit Rotterdam heeft bekend in november 2005 de Nijmeegse activist Louis Sévèke te hebben doodgeschoten. De man is afgelopen vrijdag aangehouden in een internetcafé in Barcelona, zijn Spaanse verblijfplaats. Bij dit artikelachtergrond - Chronologisch overzicht zaak-Sévèke
nieuws - Man bekent moord op Louis Sévèke
Archief:overzicht - Meer binnenlands nieuws
print artikel mail artikelSévèke en de verdachte hebben elkaar in de jaren negentig ontmoet in de Nijmeegse krakerswereld. De verdachte heeft in die tijd geruime tijd in een krakerswoning gewoond. Ook Sévèke heeft in kraakpanden gewoond. Over het motief van de moord wil de politie niets zeggen, behalve dat er "geen aanleiding” is om te veronderstellen dat het om een politiek motief gaat. De verdachte heeft geen binding met de politie of opsporingsdiensten. Sévèke heeft onderzoek gedaan naar het werk van politie en inlichtingendiensten, en daarbij de identiteit van infiltranten onthuld.

Volgens het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heet de verdachte Martin T. en onderhield hij in Barcelona nauwe contacten met de kraakbeweging. De politie is de man op het spoor gekomen omdat hij ook wordt verdacht van een serie overvallen op bankinstellingen. Bij de doorzoeking van een door de verdachte gehuurd opslagbox troffen rechercheurs van het politiedistrict Hollands-Midden een maand geleden voorwerpen aan die in verband konden worden gebracht met Sévèke. Op basis van die informatie vielen „de puzzelstukjes in elkaar”, verklaarde districtschef A. Garssen van de politie Gelderland-Zuid.

In verband met het onderzoek naar bankovervallen in Zuid- Holland, Brabant, Utrecht en Nijjmegen liep er al geruime tijd een Europees arrestatiebevel tegen de man. In samenwerking met de Belgische, Spaanse en Amerikaanse politie en justitie is zijn verblijfplaats bekend geworden. De man is door een versnelde uitlevering afgelopen dinsdag in Nederland aangekomen en wordt sindsdien verhoord. Er wordt vanuit gegaan dat hij alleen heeft gehandeld.

De politie heeft de afgelopen 14 maanden 70.000 manuren in het onderzoek gestoken, waarbij met name gezocht is naar de eigenaar van een Opel Vectra, die op het moment van de moord in de buurt was, en personen die onder schuilnamen contact hebben gezocht met de politie. De politie wil niet zeggen of er een verband is. „Het onderzoek gaat door”, aldus Garssen.

Raymond-Pierre Sévèke, broer van Louis, heeft namens de familie en vrienden opgelucht op de bekentenis gereageerd. „Tegelijk zijn we geschokt omdat er een band was met Louis. Voor ons overheerst nog steeds de vraag waarom iemand het nodig heeft gevonden Louis te vermoorden.”

De 38-jarige verdachte is niet de eerste die is aangehouden in de zaak Sévèke. Eerder zijn twee andere mannen aangehouden, waarvan één zich in verwarde toestand zelf bij de politie had gemeld als 'dader'. Burgemeester Thom de Graaf van Nijmegen hoopt dat door de aanhouding er een streep onder de zaak gezet kan worden. De moord op Sévèke en de daarmee gepaard gaande onrust en onzekerheid heeft in Nijmegen „een trauma” opgeleverd, aldus De Graaf.
quote:
Waarom werd Louis Sévèke vermoord?

Politie zegt nog niets over motief

Gisteren bekende een man uit Rotterdam dat hij Louis Sévèke heeft vermoord. Maar is de zaak daarmee na veertien maanden ook daadwerkelijk gesloten?

Door Martin Steenbeeke - bron: NRC

Je mag het een kwestie van geluk noemen of een geslaagde samenwerking tussen (inter)nationale politiekorpsen. Feit is dat met de aanhouding van een 38-jarige man uit Rotterdam de politie na 14 maanden de dader lijkt te hebben gevonden van de moord op de Nijmeegse activist Louis Sévèke.

Feit is ook dat de zaak niet volledig is opgelost. Daarvoor is de belangrijkste vraag nog niet beantwoord. Namelijk: wat was het motief voor de verdachte om Sévèke op 15 november 2005 op straat in de Nijmeegse binnenstad met twee schoten om het leven te brengen? „Voor ons is dat de brandende vraag. Waarom heeft iemand het nodig gevonden Louis te vermoorden?”, vraagt broer Raymond-Pierre Sévèke zich af.

Politie en justitie wilden gisteren tijdens een persconferentie niet ingaan op deze vraag, daarbij in het midden latend of de verdachte in zijn verhoren een motief genoemd heeft, of dat ook de politie hierover nog in het duister tast. Het enige dat hoofdofficier van justitie Remco van Tooren kwijt wil, is dat er „geen aanleiding” is te veronderstellen dat er sprake is van „een politiek motief”. De verdachte, die hoogstwaarschijnlijk alleen heeft gehandeld, is volgens hem niet gelieerd aan politie- of inlichtingendiensten.

Die verklaring is een reactie op alle theorieën die de afgelopen veertien maanden de ronde hebben gedaan. Want Sévéke was politiek geëngageerd. Een man die zich bewoog in de krakerswereld en namens activisten tal van juridische procedures voerde, niet vaak zonder succes. Een ‘luis in de pels’ die onderzoek deed naar de werkwijze van de inlichtingendiensten en infiltranten ontmaskerde. Sévèke maakte vooral naam als co-auteur van het boek Operatie Homerus, (1998) waarin een infiltrant van de voormalige Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD) werd ontmaskerd. De laatste jaren voor zijn dood hield hij zich hoofdzakelijk bezig met het ondersteunen van klachtenprocedures tegen het optreden van de politie.

Als zo iemand wordt vermoord, niet lang nadat Nederland via Pim Fortuyn en Theo van Gogh kennis heeft gemaakt met het fenomeen ‘politieke moord’, dan komen er automatisch complottheorieën bovendrijven. De moord zou het werk zijn van gefrustreerde mensen uit de politie- of inlichtingenwereld, of anders wel van iemand uit extreemrechtse kringen of de vastgoedsector. Het is niet voor niets dat justitie de kwaliteit en integriteit van het Nijmeegse rechercheteam laat bewaken door een zogeheten ‘tegenspraakteam’. Deze rechercheurs uit andere korpsen moeten waken voor een tunnelvisie bij hun Nijmeegse collega’s.

De verdachte is ogenschijnlijk niet afkomstig uit ‘rechtse’ kringen of de wereld van de inlichtingendiensten, maar heeft juist deel uitgemaakt van de Nijmeegse krakerswereld. Dat laatste is voor de familie en vrienden van Sévèke een schok. Volgens de politie heeft de 38-jarige verdachte Sévèke in de jaren negentig in het Nijmeegse krakersmilieu ontmoet. De verdachte heeft geruime tijd in een Nijmeegs kraakpand gewoond. Ook Sévèke leefde in die tijd in kraakpanden. „Enerzijds zijn we verheugd dat de dader is gevonden, anderzijds geschokt dat er een band is met Louis”, zegt broer Raymond-Pierre. Volgens familie en vrienden was er geen nauw contact tussen dader en slachtoffer.

Het ‘bamboeteam’, zoals het politieteam dat de zaak onderzocht heet, stak 70.000 manuren in het onderzoek, onderzocht 23 mogelijke scenario’s, maakte meerdere reconstructies en verspreidde een compositietekening maar kwam ogenschijnlijk niet dichter bij een oplossing. Vermoedelijk was de dader nog niet gepakt als hij niet ook verdacht werd van een aantal bankovervallen.

Bij doorzoeking van een opslagbox troffen rechercheurs van het korps Hollands-Midden een maand geleden een aantal voorwerpen aan die in verband werden gebracht met Louis Sévèke. Zij lichtten hun Nijmeegse collega’s in waardoor de „puzzelstukjes in elkaar vielen”, zoals de politie gisteren zei.

Hoe die puzzel er precies uitziet, brengen politie en justitie niet naar buiten. Is de nu aangehouden man diezelfde die zich onder schuilnaam via internet met specifieke informatie heeft gemeld? Is er een link met de door de politie gezochte Opel Vectra? Welke spullen zijn er in zijn box gevonden? Is er een gelijkenis tussen de verdachte en de compositietekening van destijds? „Geen commentaar”, luidt het standaard antwoord. Het ‘Bamboeteam’ draait met 18 rechercheurs gewoon door. Burgemeester Thom de Graaf „hoopt op een strafrechterlijk vervolg, zodat er een streep gezet kan worden”. De Graaf spreekt over „een trauma” voor zijn stad.
quote:
Persbericht familie en vrienden


Gisteravond is de familie door de politie gebeld met de mededeling dat er een verdachte is aangehouden in het onderzoek naar de moord op Louis. Vanmiddag voor de persconferentie heeft de familie meer details gekregen. Deze zijn ook in de persconferentie medegedeeld.

Vandaag is een dag van grote emoties voor ons als familie en vrienden van Louis. Inmiddels is het meer dan 1 jaar en 4 maanden geleden dat Louis vermoord werd op de hoek van de Eilbrachtstraat en de Van Welderenstraat.

We zijn verheugd dat er een verdachte is aangehouden en hopen dat we nu misschien antwoord zullen krijgen op de brandende vraag: waarom? Zoals wij begrepen hebben heeft de persoon bekend. De politie wil echter nog niets kwijt over het motief. Antwoorden zullen onze gemoedsrust ten goede komen, maar kunnen nooit herstellen wat is aangericht: het leven van en met Louis dat ons is ontnomen.

Wij zijn geschokt dat het wellicht een bekende van Louis uit de kraakbeweging is. Aangezien we over de identiteit en het motief nog in het duister tasten kunnen we daar verder geen zinnig woord over zeggen.

Het ziet er naar uit dat er met deze aanhouding door recherchewerk toch een oplossing van deze moord gekomen is. Het verdere onderzoek zal duidelijkheid moeten verschaffen over het motief en de precieze toedracht van de moord.

We hebben nooit de hoop opgegeven dat de waarheid boven tafel zou komen. Ook zelf hebben we veel moeite gedaan om de moord onder de aandacht te houden, bijvoorbeeld door de spandoekenactie en een persoonlijk beroep op bekenden van de moordenaar. Deze aanhouding komt toch nog als een verrassing. Van de politie hebben we begrepen dat een en ander voor hen ook erg snel is gegaan.

We begrijpen dat veel mensen, niet in de laatste plaats het Bamboeteam en de zaaksofficier, positief opgewonden zijn over dit resultaat. Voor ons overheerst toch het gevoel: waarom? We hopen met antwoorden in die richting verder te kunnen gaan met onze levens, zonder Louis fysieke aanwezigheid maar met hem altijd in onze gedachten en gevoelens.
Nog wat linkjes over Seveke in het nieuws... zowel 'positief' als 'negatief'
http://www.volkskrant.nl/(...)htaardig_mens_schuil
http://www.telegraaf.nl/b(...)in_politiekring.html
http://www.trouw.nl/dever(...)n+zaak-S%E9vè%3Bke++

[ Bericht 3% gewijzigd door Frutsel op 29-03-2007 10:07:35 (links toegevoegd) ]
Lord_Vetinaridonderdag 29 maart 2007 @ 09:22
En moge dit topic verschoond blijven van de idioten die het vorige deel verziekten...
Echo99donderdag 29 maart 2007 @ 09:22
Kan iemand in het kort uitleggen wat voor soort activist seveke was?
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 09:24
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:22 schreef Echo99 het volgende:
Kan iemand in het kort uitleggen wat voor soort activist seveke was?
NIet heel kort maar dit schets het aardig"


Sévèke was een begrip in actievoerend Nijmegen. Van krakers, studenten en antimilitaristen uit de jaren tachtig tot de demonstranten tegen de Betuwelijn in recenter jaren, iedereen die de afgelopen twintig jaar heeft gedemonstreerd, moet hem tegen het lijf zijn gelopen.

Sévèke kwam halverwege de jaren tachtig als student geschiedenis naar Nijmegen, destijds een actiebolwerk. Een van eerste grote acties waarbij hij betrokken raakte, was de kraak en de ontruiming van kantorencomplex de Mariënburg in 1987, die uitmondden in rellen.

De krakers werden hard aanpakt. Een groepje, onder wie Sévèke, werd door justitie aangewezen als organisator en veroordeeld op grond van lidmaatschap van een criminele vereniging, een primeur destijds. Sévèke kreeg negen maanden cel, een ongehoord hoge straf in die tijd.

De Mariënburg-krakers bleken te zijn geïnfiltreerd door politie-informanten. Na zijn veroordeling verlegde Sévèke zijn werkterrein naar het bestrijden van hun werkgever, de inlichtingendiensten. ‘Ze wisten alles over ons. Het werd tijd dat wij ook wat over hen te weten kwamen’, zegt een van zijn vrienden.

Sévèke sloot zich aan bij het SIP, het steunpunt inzage politiedossiers, en was medeoprichter van het OBIV, het Onderzoeksbureau Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten. Sindsdien voerde hij vooral actie in de rechtszaal.

Vaak met succes, want al was Sévèke nog bezig met een studie rechten, hij kende de wet en pleitte als een volleerd advocaat. Hij procedeerde tot aan het Europees Hof voor actievoerders die inzage eisten (en deels kregen) in hun dossier bij de Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD, de voorloper van de AIVD).

Sévèke bestreed het machtsmisbruik van autoriteiten op alle fronten. Hij stond activisten, jongeren en daklozen bij die klaagden over politieoptreden. Twee jaar geleden daagde hij de gemeente die demonstranten een centrumverbod had opgelegd. Burgemeester Guusje ter Horst verloor, Sévèke won.

Achter de schermen stelde hij het werk van de BVD aan de kaak. In 1990 was Sévèke een van de auteurs van De tragiek van een geheime dienst, waarin BVD-informanten in de Nijmeegse actiescène werden ontmaskerd. Eind 1998 verscheen Operatie Homerus, waarin werd onthuld hoe de BVD een informant runde die wapens probeerde te slijten aan radicalen bij de Nijmeegse actiebeweging.

De laatste jaren deed hij van zich spreken als criticus van de AIVD. In ingezonden stukken in landelijke kranten laakte Sévèke het gebrek aan democratische controle op de AIVD en het inzetten van infiltranten. Recente berichten dat een AIVD-infiltrant de Hofstadgroep een granaat had toegespeeld, achtte hij niet uit de lucht gegrepen, met verwijzing naar Operatie Homerus.
Die_Hofstadtgruppedonderdag 29 maart 2007 @ 09:33
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:22 schreef Echo99 het volgende:
Kan iemand in het kort uitleggen wat voor soort activist seveke was?
Een veroordeelde crimineel uit het krakerscircuit die er zijn levenswerk van gemaakt had op kosten van anderen andere uitzuigers juridisch te ondersteunen. Schroomde niet om van undercoveragenten de namen en adressen van hun vrouwen en kinderen bekend te maken.
Werd verdacht van betrokkenheid bij brandstichting op bijeenkomst waar Janmaat aanwezig was en zijn vrouw een been verloor.
Frutseldonderdag 29 maart 2007 @ 09:41
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:33 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Een veroordeelde crimineel uit het krakerscircuit die er zijn levenswerk van gemaakt had op kosten van anderen andere uitzuigers juridisch te ondersteunen. Schroomde niet om van undercoveragenten de namen en adressen van hun vrouwen en kinderen bekend te maken.
Werd verdacht van betrokkenheid bij brandstichting op bijeenkomst waar Janmaat aanwezig was en zijn vrouw een been verloor.
Doe even wat quotes van je bronnen, kunnen we de OP nog overzichtelijker maken
retteketetdonderdag 29 maart 2007 @ 09:47
Sévèke moge hij rusten in vrede.
Die_Hofstadtgruppedonderdag 29 maart 2007 @ 09:49
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:41 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Doe even wat quotes van je bronnen, kunnen we de OP nog overzichtelijker maken
Veroordeeld wegens lidmaatschap criminele organisatie: http://www.volkskrant.nl/(...)htaardig_mens_schuil

Het in gevaar brengen van famlie van undercover-agenten: http://www.telegraaf.nl/b(...)in_politiekring.html

plus het hardhandig verhoren van undercoveragenten + Kedichem: http://www.trouw.nl/dever(...)n+zaak-S%E9vè%3Bke++
Die_Hofstadtgruppedonderdag 29 maart 2007 @ 09:52
quote:
'De tragiek van de geheime dienst', waarin o.a. "foto's, privéadressen, telefoonnummers, autotypes, kentekennummers en eventuele kinderen zijn gepubliceerd van inlichtingen- en politiemensen in Nijmegen". Door het onthullen van hun identiteit werd hun het werk onmogelijk gemaakt.
Wat een held
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 09:53
Een moord in eigen kring dus, zoals meestal.
yvonnedonderdag 29 maart 2007 @ 09:57
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:52 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Wat een held
"In tijden van oorlog is alles geoorloofd"
Die_Hofstadtgruppedonderdag 29 maart 2007 @ 10:02
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:57 schreef yvonne het volgende:

[..]

"In tijden van oorlog is alles geoorloofd"
Aha, Seveke is dus terecht neergeschoten als vijandige strijder?
Echo99donderdag 29 maart 2007 @ 10:04
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:33 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Een veroordeelde crimineel uit het krakerscircuit die er zijn levenswerk van gemaakt had op kosten van anderen andere uitzuigers juridisch te ondersteunen. Schroomde niet om van undercoveragenten de namen en adressen van hun vrouwen en kinderen bekend te maken.
Werd verdacht van betrokkenheid bij brandstichting op bijeenkomst waar Janmaat aanwezig was en zijn vrouw een been verloor.
Je zegt hetzelfde als SCH alleen jouw standpunt is wat subjectiever te noemen

Met andere woorden voor activist moet ik eigenlijk lezen: crimineel
yvonnedonderdag 29 maart 2007 @ 10:06
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:04 schreef Echo99 het volgende:

[..]

Je zegt hetzelfde als SCH alleen jouw standpunt is wat subjectiever te noemen

Met andere woorden voor activist moet ik eigenlijk lezen: crimineel
Je kunt er ook het woord "held" neerzetten hoor
Echo99donderdag 29 maart 2007 @ 10:08
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:06 schreef yvonne het volgende:

[..]

Je kunt er ook het woord "held" neerzetten hoor
Mag het woord tuig ook
Frutseldonderdag 29 maart 2007 @ 10:08
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:49 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Veroordeeld wegens lidmaatschap criminele organisatie: http://www.volkskrant.nl/(...)htaardig_mens_schuil

Het in gevaar brengen van famlie van undercover-agenten: http://www.telegraaf.nl/b(...)in_politiekring.html

plus het hardhandig verhoren van undercoveragenten + Kedichem: http://www.trouw.nl/dever(...)n+zaak-S%E9vè%3Bke++
Dank je Heb ze d'r maar bij gezet als 'inleesmateriaal'
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 10:08
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:02 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Aha, Seveke is dus terecht neergeschoten als vijandige strijder?
Nee, Seveke is "killed by friendly fire"


De dader zal voor de rechter dan waarschijnlijk zeggen, "In order to save Seveke, we had to destroy him"

[ Bericht 12% gewijzigd door Pietverdriet op 29-03-2007 10:32:41 ]
NotoriousJwdonderdag 29 maart 2007 @ 10:12
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:08 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nee, Seveke is "killed by friendly fire"
lol
yvonnedonderdag 29 maart 2007 @ 10:36
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:08 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Nee, Seveke is "killed by friendly fire"


De dader zal voor de rechter dan waarschijnlijk zeggen, "In order to save Seveke, we had to destroy him"
seveke's laatste woorden waren zeker "I"ll be back"
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 10:46
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:36 schreef yvonne het volgende:

[..]

seveke's laatste woorden waren zeker "I"ll be back"
Waarom die booskijker?
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:57 schreef yvonne het volgende:

[..]

"In tijden van oorlog is alles geoorloofd"
Posdnousdonderdag 29 maart 2007 @ 10:50
Ja, kennelijk ben je een gigantische crimineel als je binnen de mazen van de wet actievoert.

In tegenstelling tot extreem rechtse haatzaaiers die binnen diezelfde wet met hakenkruizen demonstreren, die hebben wel gewoon dat morele recht natuurlijk.
kareltje_de_grotedonderdag 29 maart 2007 @ 11:10
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:52 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]

Wat een held
Een soort van geenstijl dus.
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 11:19
quote:
Op woensdag 28 maart 2007 23:45 schreef SCH het volgende:

[..]

Een afgewogen en evenwichtige verklaring. Ik kom op verschillende websites nog wat interessante gegevens en veronderstellingen tegen.

Het zou gaan om Marcel Tijsseling. Hij zou de dag na de moord nog een gewapende overval hebben gepleegd.
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:14 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Martinus Hendricus Tega

http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/047853.html
Check je bronnen voortaan eens wat beter, SCH.
du_kedonderdag 29 maart 2007 @ 11:23
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:59 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Wil je daarmee zeggen dat de Krakersscene de oorlog heeft verklaard aan de staat der Nederlanden?
Andeersom ook best wel in die periode volgens mij.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 11:25
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:50 schreef Posdnous het volgende:
Ja, kennelijk ben je een gigantische crimineel als je binnen de mazen van de wet actievoert.
Hij is in het verleden wel veroordeeld natuurlijk. Bovendien zijn er op zijn minst hardnekkige geruchten dat hij in het verleden betrokken was bij minder subtiele acties en was de krakersscene in Nijmegen waarin hij zeer actief was in de jaren tachtig en negentig verre van vredelievend.

Dit is overigens niet bedoeld als een 'fijn dat hij dood is'-posting. Ik kende hem ook wel vaag uit Cinemarienburg. Net doen of het een engel was, is echter ook weer niet nodig.
Drugshonddonderdag 29 maart 2007 @ 11:32
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 10:50 schreef Posdnous het volgende:
Ja, kennelijk ben je een gigantische crimineel als je binnen de mazen van de wet actievoert.

In tegenstelling tot extreem rechtse haatzaaiers die binnen diezelfde wet met hakenkruizen demonstreren, die hebben wel gewoon dat morele recht natuurlijk.
Ook die belanden in de gevangenis of niet soms.
Grofweg kun je zeggen dat alles met het woordje 'extreem' iets te veel van het goede is. Maar sommige mensen kicken daarop.
Posdnousdonderdag 29 maart 2007 @ 11:32
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:25 schreef Dwersdriever het volgende:


Dit is overigens niet bedoeld als een 'fijn dat hij dood is'-posting. Ik kende hem ook wel vaag uit Cinemarienburg. Net doen of het een engel was, is echter ook weer niet nodig.
Dat hoor je mij ook niet zeggen, maar vanaf het begin werd dit hele gebeuren al gebagatelliseerd onder het mom van, ach, zo'n linkse kraker, wat maakt het uit en tussen de regels door was het zelfs alleen maar positief, tja.
Posdnousdonderdag 29 maart 2007 @ 11:35
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:32 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Ook die belanden in de gevangenis of niet soms.
Grofweg kun je zeggen dat alles met het woordje 'extreem' iets te veel van het goede is. Maar sommige mensen kicken daarop.
Het gaat er om dat het overdreven blijven neerzetten van Seveke als crimineel om overduidelijk de boel te begatelliseren en een grond te vinden om 'grappige' anti-linkse en persoonlijke opmerkingen te plaatsen wel vrij tragisch is.

Als hij ooit eens in de cel had gezeten voor te hard rijden hadden deze jongens hem ook voortdurend weggezet als crimineel. Da's namelijk grappig.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 11:37
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:32 schreef Posdnous het volgende:

[..]

Dat hoor je mij ook niet zeggen, maar vanaf het begin werd dit hele gebeuren al gebagatelliseerd onder het mom van, ach, zo'n linkse kraker, wat maakt het uit en tussen de regels door was het zelfs alleen maar positief, tja.
Mwah. Misschien op een internetforum als dit. Door mensen die niets van de zaak weten. Zoals Ephimenco al schrijft in zijn column vandaag is het juist een zaak die direct zeer voortvarend is aangepakt, met een uitgebreid rechercheteam en een controleteam. De uiteindelijke bekennende verdachte is door internationale samenwerking vlot opgespoord en uitgeleverd. Ik ben benieuwd hoe de voorgeleiding gaat en wat er tijdens de rechtszaak allemaal naar buiten komt. Het pand waar beide heren woonden, wordt toch wel regelmatig in verband gebracht met duistere zaken. Nu niet meer zo, maar in de jaren negentig zeker.
Drugshonddonderdag 29 maart 2007 @ 11:38
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:35 schreef Posdnous het volgende:

[..]

Het gaat er om dat het overdreven blijven neerzetten van Seveke als crimineel om overduidelijk de boel te begatelliseren en een grond te vinden om 'grappige' anti-linkse en persoonlijke opmerkingen te plaatsen wel vrij tragisch is.

Als hij ooit eens in de cel had gezeten voor te hard rijden hadden deze jongens hem ook voortdurend weggezet als crimineel. Da's namelijk grappig.
9 mnd cel lijkt me toch wel iets serieus me dunkt. De werkelijke uitgesproken strafmaat was waarschijnlijk veel hoger (facto 2). En dat scoor je niet met een snelheidsboete, volgens mij ook niet na een dodelijk ongeval.

Maar goed zo kunnen we ook beginnen over ''Kees Koning" held of crimineel. It's in the eye of the beholder.
Wat dat betreft zie ik veel overeenkomsten.
Posdnousdonderdag 29 maart 2007 @ 11:40
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:38 schreef Drugshond het volgende:

[..]

9 mnd cel lijkt me toch wel iets serieus me dunkt. De werkelijke uitgesproken strafmaat was waarschijnlijk veel hoger (facto 2). En dat scoor je niet met een snelheidsboete, volgens mij ook niet na een dodelijk ongeval.
Het was nota bene een voorbeeldstrafmaat die hij kreeg, er waren nooit eerder krakers weggezet als lid van een crimiminele organisatie waardoor opeens zo'n hoge straf uitviel.
Oud_studentdonderdag 29 maart 2007 @ 11:41
Het is triest dat linkse mensen in Seveke een soort linkse Fortuyn blijven zien, terwijl de verschillen tussen Fortuyn en Seveke zo groot zijn dat je een vergelijking eigenlijk niet eens kan maken.
Blijkbaar is de behoefte van links aan een eigen "martelaar" zo groot dat de werkelijkheid (zelfs voor de linkse beroepsverdraaiers) totaal verkracht moet worden.

Eigenlijk zou je Seveke het beste met de moordenaar van Fortuyn kunnen vergelijken, nl. iemand die ons rechtssysteem misbruikt om zgn. anderen te helpen. Volkert was ook een "meester" in het procederen en "boertje pesten".
damian5700donderdag 29 maart 2007 @ 11:44
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:40 schreef Posdnous het volgende:

[..]

Het was nota bene een voorbeeldstrafmaat die hij kreeg, er waren nooit eerder krakers weggezet als lid van een crimiminele organisatie waardoor opeens zo'n hoge straf uitviel.
De veroordeling zegt toch alles. Of ben je van mening dat de rechtsspraak in zijn zaak niet objectief was?
MrX1982donderdag 29 maart 2007 @ 11:44
Seveke werd wel vermoord in een tijd dat er meer afrekeningen plaats vonden in het criminele milieu. Dat gevoel heb ik ook nog steeds bij Seveke. Hoewel zijn bezigheden dan eufemistisch worden omgedoopt tot links activistisch werk .

We zullen wel horen of niet wat het motief was.
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 11:45
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:41 schreef Oud_student het volgende:
Het is triest dat linkse mensen in Seveke een soort linkse Fortuyn blijven zien, terwijl de verschillen tussen Fortuyn en Seveke zo groot zijn dat je een vergelijking eigenlijk niet eens kan maken.
Blijkbaar is de behoefte van links aan een eigen "martelaar" zo groot dat de werkelijkheid (zelfs voor de linkse beroepsverdraaiers) totaal verkracht moet worden.

Eigenlijk zou je Seveke het beste met de moordenaar van Fortuyn kunnen vergelijken, nl. iemand die ons rechtssysteem misbruikt om zgn. anderen te helpen. Volkert was ook een "meester" in het procederen en "boertje pesten".
Ik weet niet of men Seveke als Fortuyn wenst te zien, lijkt mij niet, maar hij verdient zeker geen schoonheidsprijs. Fortuyn heeft ook nooit in de bak gezeten en altijd netjes zijn belasting betaalt en aan de wet voldaan. Of we dat van types als Seveke ook kunnen zeggen?

Belachelijk vergelijk, als ze dat al doen dus.
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 11:55
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:54 schreef du_ke het volgende:

[..]

Ik heb het over het graf van van der G. Aangezien je likt te hopen dat die wat overkomt...

En nee ik sta niet te dansen op graven. Ben in principe tegen elke vorm van geweld.
Nou in het rijtje Fortuyn, Seveke en Volkert komt Volkert toch echt als laatste. Seveke en Fortuyn waren geen moordenaars zover ik weet. Hou je Volkert-liefde a.u.b. lekker voor jezellf.
du_kedonderdag 29 maart 2007 @ 11:58
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:55 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Nou in het rijtje Fortuyn, Seveke en Volkert komt Volkert toch echt als laatste. Seveke en Fortuyn waren geen moordenaars zover ik weet. Hou je Volkert-liefde a.u.b. lekker voor jezellf.
Wat heb je vanochtend? Met het verkeerde been uit bed gestapt ofzo? Ik zeg net dat ik tegen iedere vorm van geweld ben waarom zou ik dan in hemelsnaam iets met van der G. ophebben?
Echter het lijkt me wel duidelijk dat figuren die hem dood willen hebben minstens zo erg zijn.
Kadeshdonderdag 29 maart 2007 @ 11:59
quote:
Louis Sévèke uit wraak vermoord blijkt uit dagboek

NIJMEGEN - De Nijmeegse activist Louis Sévèke is uit wraak vermoord door een oude bekende uit de Nijmeegse krakerswereld. De 38-jarige verdachte, inwoner van Rotterdam, werd op 16 maart in Barcelona aangehouden. Hij heeft de moord bekend.


Het politieteam dat bijna anderhalf jaar lang onderzoek heeft gedaan naar de dood van de Nijmeegse activist Louis Sévèke zou dinsdag iemand hebben gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de moord (archieffoto, november 2006). ANP Photo
VORIGE
START
STOP
1/1VOLGENDE
De verdachte heeft zijn motief neergeschreven in een dagboek, dat in een opslagruimte is gevonden, aldus bronnen bij politie en justitie.
Tien jaar geleden zou de verdachte door toedoen van Sévèke uit de Nijmeegse krakersbeweging zijngegooid. Volgens ingewijden beschuldigde Sévèke hem er destijds van, infiltrant te zijn van de inlichtingendienst. In het dagboek zweert hij hiervoor ooit wraak te zullen nemen. Het dagboek werd bij toeval gevonden door agenten van de politieregio Hollands-Midden (Leiden), dat onderzoek deed naar bankovervallen.
Uit het dagboek blijkt ook dat de verdachte op 15 november 2005 gedurende het tijdstip van de moord in Nijmegen was. De verdachte zocht voor de moord onder de schuilnaam Edmund Dantes nog internetcontact met Louis Sévèke. De man zou in de jaren negentig meerdere gewapende bankovervallen hebben gepleegd. Hij vermeldt in zijn dagboek ook verantwoordelijk te zijn voor de aanslag op de vestiging van BASF in Arnhem op 16 april 1996.
Hoofdofficier van justitie Remco vanTooren wilde gisteravond niet reageren. De verdachte heeft alleen gehandeld. Uit het onderzoek komen geen aanwijzigingen dat het om een politieke moord gaat. Ook zijn geen relaties gevonden van de verdachte met politie en justitie. Dat heeft Van Tooren gistermiddag verklaard.
Het Bamboeteam van de Nijmeegse politie investeerde 70.000 manuren in het onderzoek. Na zestien maanden werd de sleutel tot de oplossing echter aangereikt door de politie Hollands-Midden. Die zocht de 38-jarige in verband met een serie bankovervallen,waaronder die op het Grenswisselkantoor in Nijmegen in 1997. Vrij snel daarna is een Europees opsporingsbericht en arrestatiebevel uitgevaardigd.
Door samenwerking van Belgische, Spaanse enAmerikaanse autoriteiten kon uiteindelijk de verdachte in Barcelona worden achterhaald. De Amerikaanse autoriteiten hebben een belangrijke bijdrage geleverd door internetgegevens van de verdachte te achterhalen. De verdachte heeft ook vanuit België enkele malen e-mails verstuurd. Hij werd eergisteren door Spanje uitgeleverd en wordt morgen voorgeleid.De verdachte kende zijn slachtoffer volgens de politie uit het Nijmeegse krakersmilieu. Hij woondein de jaren negentig enige tijd in een kraakpand in Nijmegen. De man staat ingeschreven in de gemeente Rotterdam, maar Spanje was zijn laatste verblijfplaats. In Barcelona werd hij door een speciaal arrestatieteam aangehouden bij een internetcafè op de Ramblas in het centrum.
Uit gegevens, verstrekt door de Spaanse justitie, blijkt dat de verdachte ook korte of langere tijdin een bestelwagen nabij het olympisch dorp bivakkeerde. Eerder zou hij enige tijd in een berucht kraakpand in de stad hebben gewoond. Hij onderhield volgens de Spaanse autoriteiten nauwe banden met de plaatselijke kraakbeweging. De verdachte was een regelmatig bezoeker van verschillende internetcafés in het centrum van de stad. In een persbericht van justitie in Spanje, die zich weer beroept op Nederlandse informatie, wordt de Rotterdammer omschreven als vuurwapengevaarlijk. Hij zou regelmatig gebruik hebben gemaakt vanwapens en zware explosieven. Bij overvallen op Nederlandse banken zou hij personeel steeds met vuurwapens hebben bedreigd.
http://www.destentor.nl/binnenlandstn/article1256862.ece
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 12:02
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:58 schreef du_ke het volgende:

[..]

Wat heb je vanochtend? Met het verkeerde been uit bed gestapt ofzo? Ik zeg net dat ik tegen iedere vorm van geweld ben waarom zou ik dan in hemelsnaam iets met van der G. ophebben?
Echter het lijkt me wel duidelijk dat figuren die hem dood willen hebben minstens zo erg zijn.
Klopt, dat laatste, mee eens. Van mij mogen ze hem wel blijven aanschrijven met brieven en vragen. Totdat die een ons weegt.

Blijft staan dat Seveke totaal niet met Fortuyn in verband moet worden gebracht. Dat is persoonsverheerlijking van Seveke.
MrX1982donderdag 29 maart 2007 @ 12:06
Seveke was een krakertje die vooral beroemd is geworden na zijn dood.

Blijkbaar ook een backstabber waarbij je aan T de verkeerde had.
quote:
'Wraak motief moord Sévèke'
Van onze redactie


AMSTERDAM - De linkse activist Louis Sévèke is uit wraak vermoord. Dit meldt de Gelderlander donderdag op basis van bronnen binnen justitionele en politiekringen. De verdachte, die de moord heeft bekend, zou tien jaar geleden door Sévèke uit de Nijmeegse krakersbeweging zijn verwijderd.

Volgens ingewijden verdacht Sévèke Martinus Hendrikus T. (die in de krakerswereld bekend staat als Marcel T.) ervan een infiltrant te zijn van de inlichtingendienst. T. zou in zijn dagboek, dat in een gehuurde opslagruimte is gevonden, hebben gezworen hiervoor wraak te nemen op de linkse activist.

De Gelderlander meldt ook dat T. verantwoordelijk wordt gehouden voor ‘een reeks onopgehelderde aanslagen in Nijmegen en Arnhem’. Zo zou T. in 1996 een aanslag hebben gepleegd op de BASF-vestiging in Arnhem. Deze aanslag werd later in een brief opgeïst door het Earth Liberation Front (ELF).

T. (38) uit Rotterdam werd op 16 maart in een internetcafé in Spanje aangehouden. Sinds dinsdag verblijft hij in een Nederlandse gevangenis. Vrijdag wordt hij aan de rechter-commissaris voorgeleid.
Zieke paranoïde figuren:{.
du_kedonderdag 29 maart 2007 @ 12:06
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 12:02 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Klopt, dat laatste, mee eens. Van mij mogen ze hem wel blijven aanschrijven met brieven en vragen. Totdat die een ons weegt.
Was dat nou zo moeilijk?
quote:
Blijft staan dat Seveke totaal niet met Fortuyn in verband moet worden gebracht. Dat is persoonsverheerlijking van Seveke.
Dat met elkaar in verband brengen doe ik dan ook zeer zeker niet. Je leest vandaag een hoop dingen die er niet zijn .
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 12:13
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:32 schreef Posdnous het volgende:

[..]

Dat hoor je mij ook niet zeggen, maar vanaf het begin werd dit hele gebeuren al gebagatelliseerd onder het mom van, ach, zo'n linkse kraker, wat maakt het uit en tussen de regels door was het zelfs alleen maar positief, tja.
Dat zie je verkeerd, het krakersmilieu is sinds de jaren 80 de weg kwijt, en werd tot een vrijhaven voor criminelen, drughandelaren, ja zelfs ETA terroristen vonden er onderdak. Het zelfreinigende vermogen was nul.
Het werd een vrijstaat waarin de politie geen toegang en iedereen elkaar liep te dekken.
Resultaat is dat er doden vallen,..
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 12:18
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 11:41 schreef Oud_student het volgende:
Het is triest dat linkse mensen in Seveke een soort linkse Fortuyn blijven zien, terwijl de verschillen tussen Fortuyn en Seveke zo groot zijn dat je een vergelijking eigenlijk niet eens kan maken.
Blijkbaar is de behoefte van links aan een eigen "martelaar" zo groot dat de werkelijkheid (zelfs voor de linkse beroepsverdraaiers) totaal verkracht moet worden.

Eigenlijk zou je Seveke het beste met de moordenaar van Fortuyn kunnen vergelijken, nl. iemand die ons rechtssysteem misbruikt om zgn. anderen te helpen. Volkert was ook een "meester" in het procederen en "boertje pesten".
Mensen als Seveke zijn in mijn ogen de mensen die verantwoordelijk zijn voor neergang van de kraakscene. Z
Drugshonddonderdag 29 maart 2007 @ 13:22
Er is een nieuwsfeit.... [MED]
SeLangdonderdag 29 maart 2007 @ 14:00
Ik ben benieuwd of er in de linkse wereld nog meer liquidaties gaan volgen.
SeLangdonderdag 29 maart 2007 @ 14:07
Hopelijk geeft deze publiciteit aanleiding om eindelijk eens paar zaken die in de doofpot waren verdwenen te heropenen.
Ik denk daarbij vooral aan de mislukte moordaanslag die de linksen hebben gepleegd op een staatssecretaris en de terroristische aanslagen op Macrovestigingen en Shell. De genoemde aanslag op BASF was ik eigenlijk alweer vergeten.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 14:11
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 12:18 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Mensen als Seveke zijn in mijn ogen de mensen die verantwoordelijk zijn voor neergang van de kraakscene. Z
Het verbaast me dat je dat zegt, ik weet niet hoe goed je de kraakscene kent, ik in ieder geval niet goed maar mijn indruk is dat rustige mensen als Seveke eerder goed dan kwaad doen/deden voor die scene. HIj geeft er een inhoudelijke aanvulling aan en had een missie en deed dat meestal op een juridisch geoorloofde wijze. Ik heb de indruk dat er in de krakersscene ook heel ander volk rondloopt dat vooral bezig is met veel minder nuttige zaken, of eigenlijk nergens mee bezig is, vooral met het vervuilen van panden, het niet vlooien van hun honden, het niet wassen van hun kleding en het organsieren van nutteloze demonstraties.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 14:16
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:07 schreef SeLang het volgende:
Hopelijk geeft deze publiciteit aanleiding om eindelijk eens paar zaken die in de doofpot waren verdwenen te heropenen.
Ik denk daarbij vooral aan de mislukte moordaanslag die de linksen hebben gepleegd op een staatssecretaris en de terroristische aanslagen op Macrovestigingen en Shell. De genoemde aanslag op BASF was ik eigenlijk alweer vergeten.
RaRa is nog altijd een raadsel. Er is ooit wel iemand opgepakt en veroordeeld, maar die is later op procedurele gronden vrijgesproken. Ook is er materiaal rond de aanslag op Kosto gevonden bij een voormalig voorman van de Centrum Democraten. De Groene heeft ooit een verhaal over RaRa geschreven waarin veel vraagtekens werden gezet bij het linkse karakter van die organisatie.
SeLangdonderdag 29 maart 2007 @ 14:30
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:16 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

RaRa is nog altijd een raadsel. Er is ooit wel iemand opgepakt en veroordeeld, maar die is later op procedurele gronden vrijgesproken.
Als ik me niet vergis was dat ook een figuur uit diezelfde kraakscene.
De politie had stapels bewijsmateriaal maar dat mocht niet gebruikt worden omdat de officier van justitie minder lang dan de voorgeschreven tijd bij de huiszoeking aanwezig was geweest, dus al de bewijzen die bij die huiszoeking werden ontdekt mochten niet worden gebruikt.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 14:38
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:11 schreef SCH het volgende:

[..]

Het verbaast me dat je dat zegt, ik weet niet hoe goed je de kraakscene kent.
Ik ken de kraakscene in NL uitermate goed, vanaf begin jaren 80 tot recent. Met name de scenes in Gelderland en de grote steden.
quote:
ik in ieder geval niet goed maar mijn indruk is dat rustige mensen als Seveke eerder goed dan kwaad doen/deden voor die scene.
Nee, hij behoort tot het soort mensen die er een vrijstaat van hebben gemaakt, waar de wet niet geld en criminelen, drugshandelaren en junks, ja zelfs terroristen er een onderdak konden vinden, en hij deed actief werk om te zorgen dat iedere poging van justitie daar in te komen actief werd tegengewerkt.
quote:
HIj geeft er een inhoudelijke aanvulling aan en had een missie en deed dat meestal op een juridisch geoorloofde wijze. Ik heb de indruk dat er in de krakersscene ook heel ander volk rondloopt dat vooral bezig is met veel minder nuttige zaken, of eigenlijk nergens mee bezig is, vooral met het vervuilen van panden, het niet vlooien van hun honden, het niet wassen van hun kleding en het organsieren van nutteloze demonstraties.
De ongewassen uitvreters zijn nog het meest onschuldig. Het zijn de Sevekes van deze wereld die de basis legde voor de vrijstaat.
Jij schijnt een tamelijk romantisch beeld te hebben van het kraken, maar dat is al sinds de jaren 70 niet meer valide. Kraken werd behalve een vrijstaat ook een manier om met onroerend goed te zwendelen, mensen te laten onderduiken, een ware onderwereld.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 14:42
Met alle respect piet, maar dat zijn tamelijk loze beweringen op deze manier. Ik weet er wel weer net genoeg van om te weten dat je beweringen over de Sevekes van deze wereld nogal boud en uit de lucht gegrepen zijn. Juist de Sevekes en andere BVD- en AIVD watchers en de Buro Jansens e.d. zijn niet de mensen waar je je pijlen (of kogels) op zou moeten richten.

Ik heb geen romantisch beeld hoor maar het beeld dat jij schets is ook wel weer erg eenzijdig.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 14:43
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:30 schreef SeLang het volgende:

[..]

Als ik me niet vergis was dat ook een figuur uit diezelfde kraakscene.
De politie had stapels bewijsmateriaal maar dat mocht niet gebruikt worden omdat de officier van justitie minder lang dan de voorgeschreven tijd bij de huiszoeking aanwezig was geweest, dus al de bewijzen die bij die huiszoeking werden ontdekt mochten niet worden gebruikt.
Ik kan me de exacte details niet meer herinneren en kan ze zo snel online ook niet vinden. Het is wel zo dat kraken niet persé gelijk staat aan extreem-links. In ieder geval zijn de zaken van RaRa formeel nooit opgelost en waren er aanwijzingen dat (een deel) niet persé uit extreem-linkse hoek kwam.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 14:46
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:42 schreef SCH het volgende:
Ik heb geen romantisch beeld hoor maar het beeld dat jij schets is ook wel weer erg eenzijdig.
Ik ben veel minder breed op de hoogte dan jullie van de kraakbeweging. Maar feit is dat de werkzaamheden van Seveke het werk van veiligheidsdiensten in Nijmegen behoorlijk hinderden en er in het genoemde kraakpand inderdaad veel zaken gebeurden die het daglicht niet konden verdragen. Daartoe ben ik in Nijmegen zelf in ieder geval voldoende ingevoerd.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 14:46
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:16 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

RaRa is nog altijd een raadsel. Er is ooit wel iemand opgepakt en veroordeeld, maar die is later op procedurele gronden vrijgesproken. Ook is er materiaal rond de aanslag op Kosto gevonden bij een voormalig voorman van de Centrum Democraten. De Groene heeft ooit een verhaal over RaRa geschreven waarin veel vraagtekens werden gezet bij het linkse karakter van die organisatie.
RaRa als organisatie heeft volgens mij nooit bestaan, er waren imho gewoon verschillende mensen die de naam gebruikt hebben zonder dat deze wat met elkaar te maken hadden.
Een van deze groepen zat naar alle waarschijnlijkheid in Nijmegen en had banden met de studenten kraakscene.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 14:47
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:42 schreef SCH het volgende:
Met alle respect piet, maar dat zijn tamelijk loze beweringen op deze manier. Ik weet er wel weer net genoeg van om te weten dat je beweringen over de Sevekes van deze wereld nogal boud en uit de lucht gegrepen zijn. Juist de Sevekes en andere BVD- en AIVD watchers en de Buro Jansens e.d. zijn niet de mensen waar je je pijlen (of kogels) op zou moeten richten.

Ik heb geen romantisch beeld hoor maar het beeld dat jij schets is ook wel weer erg eenzijdig.
Met alle respect SCH, je weet er geen fuck vanaf
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 14:48
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:46 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

Ik ben veel minder breed op de hoogte dan jullie van de kraakbeweging. Maar feit is dat de werkzaamheden van Seveke het werk van veiligheidsdiensten in Nijmegen behoorlijk hinderden en er in het genoemde kraakpand inderdaad veel zaken gebeurden die het daglicht niet konden verdragen. Daartoe ben ik in Nijmegen zelf in ieder geval voldoende ingevoerd.
Om kort te gaan, wat Seveke deed noem je counterintelligence.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 14:48
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:47 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Met alle respect SCH, je weet er geen fuck vanaf
Daar ga je weer
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 14:51
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:46 schreef Dwersdriever het volgende:

[..]

Ik ben veel minder breed op de hoogte dan jullie van de kraakbeweging. Maar feit is dat de werkzaamheden van Seveke het werk van veiligheidsdiensten in Nijmegen behoorlijk hinderden en er in het genoemde kraakpand inderdaad veel zaken gebeurden die het daglicht niet konden verdragen. Daartoe ben ik in Nijmegen zelf in ieder geval voldoende ingevoerd.
Dat hinderen is geen probleem zolang het een juridische basis heeft natuurlijk.
Dan is het juist erg goed. Het gebeurt ook door veel meer mensen dan Seveke, en echt niet alleen aan de linkerkant. Het is juist goed dat politie, justitie en inlichtingendiensten kritisch gevolgd worden en waar nodig zaken aan de kaken worden gesteld. Zolang het op de juiste manier gebeurt en zonder al te veel paranoia en complotwanen. Ik ben erg blij dat dat werk op veel manieren gebeurt en dat zou iedere Nederlander moeten zijn.
SeLangdonderdag 29 maart 2007 @ 14:51
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:46 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

RaRa als organisatie heeft volgens mij nooit bestaan, er waren imho gewoon verschillende mensen die de naam gebruikt hebben zonder dat deze wat met elkaar te maken hadden.
Een van deze groepen zat naar alle waarschijnlijkheid in Nijmegen en had banden met de studenten kraakscene.
RaRa was inderdaad naar alle waarschijnlijkheid een franchise, net zoals Al Qaida.
Zoals moslim extremisten aanslagen plegen onder de naam Al Qaida, zo pleegden linksen aanslagen onder de naam RaRa.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 14:52
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:46 schreef Pietverdriet het volgende:
RaRa als organisatie heeft volgens mij nooit bestaan, er waren imho gewoon verschillende mensen die de naam gebruikt hebben zonder dat deze wat met elkaar te maken hadden.
Een van deze groepen zat naar alle waarschijnlijkheid in Nijmegen en had banden met de studenten kraakscene.
Dat is inderdaad ook een mogelijkheid. Dat betekent ook dat de naam kan zijn gebruikt door anderen. Geen idee wanneer de feiten verjaren, maar daarna zal er door historisch onderzoek hopelijk meer duidelijkheid komen.
emmydonderdag 29 maart 2007 @ 14:53
Ik mis dit stuk hier: in www.telegraaf.nl Binnenland
do 29 mrt 2007, 08:16 | 6 reacties

Hollands paar had moordenaar in huis
AMSTERDAM - De moordenaar van Louis Sévèke blijkt vier maanden te hebben gelogeerd bij een Nederlands echtpaar in Blanes. Het paar zag de foto van Mark T. gisteren tot hun stomme verbazing op de website van de Telegraaf. Hun monden vielen open van verbazing. Vier maanden lang logeerde de 38-jarige Mark T., de moordenaar van Louis Sévèke, bij het Nederlandse echtpaar Stefan en Moniek in het badplaatsje Blanes in Spanje.

"Hij was een heel stille en rustige jongen", zegt de Nederlander. "Hij reageerde op een advertentie waarin we een hulpje zochten voor ons vakantiecomplex. En ineens zie ik nu zijn foto op de website van De Telegraaf! Ik zeg tegen mijn vrouw: Verrek, moet je kijken, dat is onze Mark."
De schutter die de linkse activist Sévèke op 15 november 2005 in Nijmegen neermaaide, werkte in die maanden als hun klusjesman. "Hij was de enige die op onze advertentie reageerde. Hij wou graag werk en onderdak. Nou prima. Achteraf blijkt dat hij zich heel kort na de moord bij ons meldde. Vanaf eind 2005 heeft hij mij hier geholpen met schilderen en timmeren aan de appartementjes."
De Nederlanders stellen nooit iets van agressie bij Mark T. te hebben gemerkt. "Ik heb eigenlijk heel erg met hem gelachen", zegt Stefan. "Hij vertelde niet veel over zichzelf en was een beetje afstandelijk. Maar we zijn toch ook wel geregeld uit geweest, want ik zat hier toen tijdelijk ook alleen."

Bolwerk
Mark T. pleegde de afgelopen jaren in ons land wel een reeks van gewelddadige bankovervallen, onder meer in Leiden de dag na de moord en in Breda. Ook sloeg hij toe in Utrecht en zelfs eenmaal in Nijmegen, waar hij het Grenswisselkantoor beroofde. De man woonde in de jaren '90 in het Nijmeegse krakersbolwerk Grootebroek, in 'de kamer met de erker', waar ook Sévèke veel verbleef. Beiden kenden elkaar goed.
"Hij heeft wel verteld dat hij in Nijmegen had gewoond, en ook zei hij ooit eens dat zijn oude moeder in Rotterdam woont. Hij deed zijn klusjes goed en mocht daardoor in een van onze studio's slapen. Met kerst ben ik nog met hem uit eten geweest", aldus de verbouwereerde Stefan.

Schutter Mark T. sprak nooit met hem over politiek of over criminaliteit. "Helemaal niet, en wij hadden dit ook nooit achter hem gezocht. Ja, een kraker, dat paste nog wel bij hem. Hij was in zijn kleding wel een beetje alternatief. Maar geweld, bankroven, moord? Geen moment dat hij daar iets van liet doorschemeren. Hij was vooral stil, in zichzelf gekeerd, zat veel te denken. Hij vertelde dat hij stenensjouwer was geweest en sloper. Maar schilderen kon hij niet echt."



Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 14:54
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:48 schreef SCH het volgende:

[..]

Daar ga je weer
Uit je post bleek alleen al dat je mijn punt niet begrijpt. Je hebt geen idee waar je het over hebt, ik ken de kraakscene van binnen en buiten. Ik ken de mensen, de oorsprong, de verschillende groepen en de organisaties die er uit voort gekomen zijn.
Jij hebt je er niet in verdiept, je bent er niet geweest, je bent er niet bij geweest. Ik heb de veranderingen direct meegemaakt. Ik heb de kleine crimineeltjes groot zien worden en zien onder gaan. Ik heb de idioten gezien en de idealisten. Als jij nu eens je best zou doen om je eens te verdiepen in waar je het over hebt, zou dat je sieren. Maar nee, je bent een kind van deze tijd, een soundbite jager.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 14:56
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:51 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat hinderen is geen probleem zolang het een juridische basis heeft natuurlijk.
Dan is het juist erg goed. Het gebeurt ook door veel meer mensen dan Seveke, en echt niet alleen aan de linkerkant. Het is juist goed dat politie, justitie en inlichtingendiensten kritisch gevolgd worden en waar nodig zaken aan de kaken worden gesteld. Zolang het op de juiste manier gebeurt en zonder al te veel paranoia en complotwanen. Ik ben erg blij dat dat werk op veel manieren gebeurt en dat zou iedere Nederlander moeten zijn.
Dat is een opinie. Het is een beetje vergelijkbaar met het cordon van advocaten die door sommige topcriminelen zijn ingeschakeld om het justitie-onderzoek op alle mogelijke manieren te traineren. Bijvoorbeeld door zaken af te handelen in het kantoor van hun advocaat. Persoonlijk ben ik niet zo eenduidig in mijn mening over dit soort zaken als jij klaarblijkelijk bent. Aan de ene kant is het gebruik maken van wetgeving, aan de andere kant is het voor burgers zeer storend dat strafbare feiten hierdoor ongestoord kunnen doorgaan. Zeker als de betrokkene op de hoogte is van wat hij in zijn rug dekt, is er op zijn minst sprake van morele medeplichtigheid.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 14:58
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:51 schreef SeLang het volgende:

[..]

RaRa was inderdaad naar alle waarschijnlijkheid een franchise, net zoals Al Qaida.
Zoals moslim extremisten aanslagen plegen onder de naam Al Qaida, zo pleegden linksen aanslagen onder de naam RaRa.
Net als bij de RAF betwijfel ik ten zeerste of men links was, of zelfs maar een politiek ideologie had. Waarschijnlijker waren het net als bij de RAF frusties die met een verwrongen wereldbeeld kampten.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:00
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:54 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Uit je post bleek alleen al dat je mijn punt niet begrijpt. Je hebt geen idee waar je het over hebt, ik ken de kraakscene van binnen en buiten. Ik ken de mensen, de oorsprong, de verschillende groepen en de organisaties die er uit voort gekomen zijn.
Jij hebt je er niet in verdiept, je bent er niet geweest, je bent er niet bij geweest. Ik heb de veranderingen direct meegemaakt. Ik heb de kleine crimineeltjes groot zien worden en zien onder gaan. Ik heb de idioten gezien en de idealisten. Als jij nu eens je best zou doen om je eens te verdiepen in waar je het over hebt, zou dat je sieren. Maar nee, je bent een kind van deze tijd, een soundbite jager.
Beste alwetende piet, je laat op FOK vooral blijken dat je niet meer in Nederland woont en dat blijkt ook uit de meerderheid van je posts, dat je niet erg op de hoogte bent van de ontwikkelingen in ons land en op basis van enige nostalgie probeert nog wat aansluiting te houden. Prima hoor, maar ga anderen nou niet verwijten niet op de hoogte te zijn - kom gewoon met sluitende verhalen en niet met dat gepimpte "ik heb zoveel meegemaakt in mijn leven"-gezeur.
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 15:01
Alwetende SCH, hoe zit het hier nog mee?

Heb je de bron al flink op de kop gegeven?
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 15:03
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:51 schreef SCH het volgende:

[..]

Dat hinderen is geen probleem zolang het een juridische basis heeft natuurlijk.
Dan is het juist erg goed. Het gebeurt ook door veel meer mensen dan Seveke, en echt niet alleen aan de linkerkant. Het is juist goed dat politie, justitie en inlichtingendiensten kritisch gevolgd worden en waar nodig zaken aan de kaken worden gesteld. Zolang het op de juiste manier gebeurt en zonder al te veel paranoia en complotwanen. Ik ben erg blij dat dat werk op veel manieren gebeurt en dat zou iedere Nederlander moeten zijn.
Zoals ik al eerder zei, Seveke was niet kritisch inlichtingen diensten aan het volgen, hij bedreef counterintelligence
jorienvdherikdonderdag 29 maart 2007 @ 15:04
meld zich.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 15:04
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:00 schreef SCH het volgende:

[..]

Beste alwetende piet, je laat op FOK vooral blijken dat je niet meer in Nederland woont en dat blijkt ook uit de meerderheid van je posts, dat je niet erg op de hoogte bent van de ontwikkelingen in ons land en op basis van enige nostalgie probeert nog wat aansluiting te houden. Prima hoor, maar ga anderen nou niet verwijten niet op de hoogte te zijn - kom gewoon met sluitende verhalen en niet met dat gepimpte "ik heb zoveel meegemaakt in mijn leven"-gezeur.
Heb je geen argumenten?
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:06
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:01 schreef Aaahikwordgek het volgende:
Alwetende SCH, hoe zit het hier nog mee?

Heb je de bron al flink op de kop gegeven?
Wat snap je niet aan 'het zou om .... gaan'?
Ik heb GS niet gecheckt, doorgaans ook niet echt een betrouwbare bron net als de bronnen die ik hanteerde uit de autonomenhoek.

Ben je ineens van je geloof vallen wat de volledige naamsduiding betreft
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 15:06
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 14:58 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Net als bij de RAF betwijfel ik ten zeerste of men links was, of zelfs maar een politiek ideologie had. Waarschijnlijker waren het net als bij de RAF frusties die met een verwrongen wereldbeeld kampten.
De overeenkomsten tussen deze twee groepen beginnen mij ook op te vallen. Ik ben echter veel beter op de hoogte van de RAF dan RaRa. Bij mijn weten is over de laatste groep ook weinig (wetenschappelijk of journalistiek) gepubliceerd. Eigenlijk vreemd, want het is een interessant onderwerp.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:07
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:04 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Heb je geen argumenten?
Hoor haar
Jij serveert mensen af op onzin 'want ik was er zelf immers bij'.

UItgeluld alweer pietje, jammer. Wat weet je eigenlijk van het huidige onderzoek naar de inlichtingendiensten in Nederland. Wie is volgens jou de kenner op dat gebied die er momenteel het meest toe doet?
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 15:09
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:06 schreef SCH het volgende:

[..]

Wat snap je niet aan 'het zou om .... gaan'?
Ik heb GS niet gecheckt, doorgaans ook niet echt een betrouwbare bron net als de bronnen die ik hanteerde uit de autonomenhoek.

Ben je ineens van je geloof vallen wat de volledige naamsduiding betreft
Je was er gisteren zo zeker van. Zo zeker dat je mij nog wilde inwrijven dat het om roepnaam etc. kon gaan.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 15:14
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:07 schreef SCH het volgende:

[..]

Hoor haar
Jij serveert mensen af op onzin 'want ik was er zelf immers bij'.
Kijk en dat bedoel ik nu, ipv de kans te grijpen meer te weten te komen, wil je geeneens info, je stelt je dwars en wilt het beter weten. Je wilt mijn punt geeneens vatten, je snapt niet wat ik zeg.
quote:
UItgeluld alweer pietje, jammer. Wat weet je eigenlijk van het huidige onderzoek naar de inlichtingendiensten in Nederland. Wie is volgens jou de kenner op dat gebied die er momenteel het meest toe doet?
de CVIN
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:14
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:09 schreef Aaahikwordgek het volgende:

[..]

Je was er gisteren zo zeker van. Zo zeker dat je mij nog wilde inwrijven dat het om roepnaam etc. kon gaan.
Zeker van? Quote dat even. Ik schrijf niet meer dan 'het zou om ... gaan'.

Jij vond dat je geen namen moest noemen en bent nu de eerste
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:16
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:14 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Kijk en dat bedoel ik nu, ipv de kans te grijpen meer te weten te komen, wil je geeneens info, je stelt je dwars en wilt het beter weten. Je wilt mijn punt geeneens vatten, je snapt niet wat ik zeg.
Wil je in gesprek dan? Die indruk krijg ik niet.
quote:
de CVIN


Laat maar verder
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 15:17
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:14 schreef SCH het volgende:

[..]

Zeker van? Quote dat even. Ik schrijf niet meer dan 'het zou om ... gaan'.

Jij vond dat je geen namen moest noemen en bent nu de eerste
Jij zou anders nooit onderstaande schrijven:
quote:
Op woensdag 28 maart 2007 23:52 schreef SCH het volgende:

[..]

Nooit gehoord van verschil tussen doopnamen, geboortenamen, roepnamen etc.?
Nu trek je je uitspraken terug met een zwakke smoes?

ps: GS was me vlugger af.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 15:21
Jammer dat dit topic weer verzand in een beetje onderling ruziemaken en flauwe smilies in plaats van een discussie.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 15:25
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:16 schreef SCH het volgende:

[..]

Wil je in gesprek dan? Die indruk krijg ik niet.
[..]
Nee, het punt is dat JIJ dat niet wil, je eerste reactie is gelijk dat ik er niets van af weet.
quote:


Laat maar verder
Geef toe, hij was gevat
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:26
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:21 schreef Dwersdriever het volgende:
Jammer dat dit topic weer verzand in een beetje onderling ruziemaken en flauwe smilies in plaats van een discussie.
Ja ben ik met je eens. Gewoon weer inhoudelijk en niet van die vage verhalen over "ik ken de kraakscene van binnenuit" en dan wat verdenkingen rondstrooien. Gewoon praten op basis van feitelijke gegevens over Seveke.
Dwersdrieverdonderdag 29 maart 2007 @ 15:29
'Sévèke en verdachte waren geen huisgenoten' (2)

SEVEKE

N i e u w bericht, meer informatie

NIJMEGEN (ANP) - De vermoorde Louis Sévèke woonde nooit samen in een kraakpand met de 38-jarige man die is opgepakt voor de moord. Dat zeggen familie en vrienden van Sévèke donderdag in een verklaring. Sévèke zou ook niet verantwoordelijk zijn voor het vertrek van de verdachte uit de Nijmeegse krakerswereld.

'Louis en de verdachte kenden elkaar omdat ze een tijd lang beiden in de Nijmeegse kraakbeweging rondliepen. Ze hebben elkaar ontmoet en samen deelgenomen aan vergaderingen. Ze hebben echter nooit met elkaar samengewerkt en er was geen persoonlijke band', aldus de bekenden van Sévèke in hun verklaring.

De verdachte woonde volgens de verklaring in de jaren negentig in een kraakpand en werkte bij de linkse boekhandel Assata. Die boekhandel was gevestigd aan de achterzijde van het bekende Nijmeegse kraakpand De Grote Broek. Mensen die hem uit die tijd kennen, omschrijven de verdachte als ,,rustig, bijna burgerlijk''.

De verdachte is uiteindelijk vertrokken na een meningsverschil over het aannemen van geld in ruil voor het verlaten van een kraakpand. De conclusie na overleg in de krakerswereld, was dat de transactie werd afgewezen. De verdachte was het met die beslissing niet eens en ging weg.

Sévèke heeft de verdachte er nooit van beschuldigd infiltrant te zijn namens de autoriteiten, zeggen vrienden en familie van Sévèke. ,,Het was niet de werkwijze van Louis om zomaar mensen te beschuldigen. Zulke zware aantijgingen, vond Louis, moesten onderbouwd worden met feiten voordat er over gesproken kon worden. Voor zover wij weten heeft dit met betrekking tot de verdachte nooit gespeeld.''

Het is onduidelijk of de verdachte de persoon is die zich schuil hield onder de naam 'Edmund Dantes' en onder die naam e-mails verzond. Politie en OM doen donderdag geen nadere mededelingen over de zaak.
Aaahikwordgekdonderdag 29 maart 2007 @ 15:31
Ik zou ook alle banden ontkennen, wie weet wat die allemaal op zijn kerfstok heeft. Een beerput gaat open, de beste man heeft weinig te verliezen.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:36
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:17 schreef Aaahikwordgek het volgende:
Jij zou anders nooit onderstaande schrijven:
Omdat jij zei dat hij geen Marcel zou kunnen heten...
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 15:36
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:26 schreef SCH het volgende:

[..]

Ja ben ik met je eens. Gewoon weer inhoudelijk en niet van die vage verhalen over "ik ken de kraakscene van binnenuit" en dan wat verdenkingen rondstrooien. Gewoon praten op basis van feitelijke gegevens over Seveke.
Wellicht zou jij eens moeten practiseren wat je predikt. Jij valt mensen aan en gaat dan huilen als ze terugslaan.
Als je het punt niet snapt wat ik maak over Seveke, wat inhoudelijk is en gestaafd door de feiten, dan is dat jouw onvermogen.

Feit blijft. Seveke werkte aktief de inlichtingendiensten en justitie tegen een voet te vatten in de vrijstaat kraakwereld. Hij bedreef counterintelligence.
Feit blijft. De Kraakwereld is en was een vrijplaats voor criminelen (Kraakkameraadje en bankrover is de moordenaar van seveke, Verder zijn drugs handel en gebruik dik aanwezig, net duistere onroerendgoed deals), en terroristen (RARA, ETA),

Seveke is een van de mensen die door hun bezigheden de vrijstaat overeind hielden en justitie buiten de deur, iets wat hem uiteindelijk zelf de kop gekost heeft. Jarenlang wethandhavers dwarsbomen, en dan huilen als er criminaliteit is...
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 15:45
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:36 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Wellicht zou jij eens moeten practiseren wat je predikt. Jij valt mensen aan en gaat dan huilen als ze terugslaan.
Als je het punt niet snapt wat ik maak over Seveke, wat inhoudelijk is en gestaafd door de feiten, dan is dat jouw onvermogen.
Waar kan ik die feiten dan terug vinden?

pquote]Feit blijft. Seveke werkte aktief de inlichtingendiensten en justitie tegen een voet te vatten in de vrijstaat kraakwereld. Hij bedreef counterintelligence.[/quote]
Ik vind tegenwerken niet de juiste benaming. Dat was het doel op zich niet. HIj onderzocht het en kaartte misstanden aan, niet zelden met succes.
quote:
Feit blijft. De Kraakwereld is en was een vrijplaats voor criminelen (Kraakkameraadje en bankrover is de moordenaar van seveke, Verder zijn drugs handel en gebruik dik aanwezig, net duistere onroerendgoed deals), en terroristen (RARA, ETA),
Veel te eenzijdige benadering.
quote:
Seveke is een van de mensen die door hun bezigheden de vrijstaat overeind hielden en justitie buiten de deur,
Hij was juist enorm betrokken bij justitie.
quote:
iets wat hem uiteindelijk zelf de kop gekost heeft.
speculatie
quote:
Jarenlang wethandhavers dwarsbomen, en dan huilen als er criminaliteit is...
Als je mensen die kritisch opde overheid zijn puur en alleen dwarsbomen verwijt, ik vind dat erg beperkt en geen recht doen aan wat hij en vele anderen op dat gebied doen.

Nogmaals piet, ik stelde je die vraag niet voor niks - als je pretendeert iets van het onderzoek naar en de kennis van Inlichtingendiensten te weten en je roept niet direct Rogier Vleugels, dan twijfel ik terecht aan je parate kennis.
V.en.Adonderdag 29 maart 2007 @ 16:04
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:36 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Wellicht zou jij eens moeten practiseren wat je predikt. Jij valt mensen aan en gaat dan huilen als ze terugslaan.
Als je het punt niet snapt wat ik maak over Seveke, wat inhoudelijk is en gestaafd door de feiten, dan is dat jouw onvermogen.

Feit blijft. Seveke werkte aktief de inlichtingendiensten en justitie tegen een voet te vatten in de vrijstaat kraakwereld. Hij bedreef counterintelligence.
Feit blijft. De Kraakwereld is en was een vrijplaats voor criminelen (Kraakkameraadje en bankrover is de moordenaar van seveke, Verder zijn drugs handel en gebruik dik aanwezig, net duistere onroerendgoed deals), en terroristen (RARA, ETA),

Seveke is een van de mensen die door hun bezigheden de vrijstaat overeind hielden en justitie buiten de deur, iets wat hem uiteindelijk zelf de kop gekost heeft. Jarenlang wethandhavers dwarsbomen, en dan huilen als er criminaliteit is...
Dat is dan vrij knap. In "De tragiek van een geheime dienst" valt vooral het amateurisme van de beweging en de PID op. Jongensclubjes die elkaar vanuit boomhutten met modderkluiten bestoken.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 16:06
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 15:45 schreef SCH het volgende:

Ik vind tegenwerken niet de juiste benaming. Dat was het doel op zich niet. HIj onderzocht het en kaartte misstanden aan, niet zelden met succes.
Wat zijn motivatie gaat het niet om, het gaat om de gevolgen ervan.
quote:
Veel te eenzijdige benadering.
Wat verwijt je me nu hier? Dat het onwaar is? Nee, feiten laten zich niet weerleggen.
Wat me eerder lijkt is dat de feiten je niet bevallen, dat je de waarheid wel te kennen schijnt maar niet wil waarhebben.
quote:
Hij was juist enorm betrokken bij justitie.
Nee, bij zijn gevoel van rechtvaardigheid.
quote:
speculatie
Je snapt het hele punt wat ik maak nog steeds niet, hmm?
quote:
Als je mensen die kritisch opde overheid zijn puur en alleen dwarsbomen verwijt, ik vind dat erg beperkt en geen recht doen aan wat hij en vele anderen op dat gebied doen.
Seveke was niet kritisch, hij publiceerde namen van medewerkers van de inlichtingendiensten om hen bloot te stellen. Daarmee bleef de kraakscene een onderwereld waar justitie geen grip op krijgt. Doordat justitie geen grip krijgt op een vrijhaven, kan deze bloeien.
quote:
Nogmaals piet, ik stelde je die vraag niet voor niks - als je pretendeert iets van het onderzoek naar en de kennis van Inlichtingendiensten te weten en je roept niet direct Rogier Vleugels, dan twijfel ik terecht aan je parate kennis.
Je snapt het echt niet, he? Ik pretendeer de krakers wereld te kennen, we spraken over de krakers wereld, blijf dan ook bij de les. Het gaat niet om de inlichtingen diensten in eerste instantie, het gaat erom dat de kraakwereld ondermeer door Seveke zijn sabotage een vrijhaven is en was waar justitie niet of nauwelijks binnenkomt, een ware onderwereld is waar veel criminaliteit in verscholen gaat, en kan bloeien.
B.R.Oekhoestdonderdag 29 maart 2007 @ 16:12
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 09:24 schreef SCH het volgende:

[..]

NIet heel kort maar dit schets het aardig"


Sévèke was een begrip in actievoerend Nijmegen. Van krakers, studenten en antimilitaristen uit de jaren tachtig tot de demonstranten tegen de Betuwelijn in recenter jaren, iedereen die de afgelopen twintig jaar heeft gedemonstreerd, moet hem tegen het lijf zijn gelopen.

Sévèke kwam halverwege de jaren tachtig als student geschiedenis naar Nijmegen, destijds een actiebolwerk. Een van eerste grote acties waarbij hij betrokken raakte, was de kraak en de ontruiming van kantorencomplex de Mariënburg in 1987, die uitmondden in rellen.

De krakers werden hard aanpakt. Een groepje, onder wie Sévèke, werd door justitie aangewezen als organisator en veroordeeld op grond van lidmaatschap van een criminele vereniging, een primeur destijds. Sévèke kreeg negen maanden cel, een ongehoord hoge straf in die tijd.

De Mariënburg-krakers bleken te zijn geïnfiltreerd door politie-informanten. Na zijn veroordeling verlegde Sévèke zijn werkterrein naar het bestrijden van hun werkgever, de inlichtingendiensten. ‘Ze wisten alles over ons. Het werd tijd dat wij ook wat over hen te weten kwamen’, zegt een van zijn vrienden.

Sévèke sloot zich aan bij het SIP, het steunpunt inzage politiedossiers, en was medeoprichter van het OBIV, het Onderzoeksbureau Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten. Sindsdien voerde hij vooral actie in de rechtszaal.

Vaak met succes, want al was Sévèke nog bezig met een studie rechten, hij kende de wet en pleitte als een volleerd advocaat. Hij procedeerde tot aan het Europees Hof voor actievoerders die inzage eisten (en deels kregen) in hun dossier bij de Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD, de voorloper van de AIVD).

Sévèke bestreed het machtsmisbruik van autoriteiten op alle fronten. Hij stond activisten, jongeren en daklozen bij die klaagden over politieoptreden. Twee jaar geleden daagde hij de gemeente die demonstranten een centrumverbod had opgelegd. Burgemeester Guusje ter Horst verloor, Sévèke won.

Achter de schermen stelde hij het werk van de BVD aan de kaak. In 1990 was Sévèke een van de auteurs van De tragiek van een geheime dienst, waarin BVD-informanten in de Nijmeegse actiescène werden ontmaskerd. Eind 1998 verscheen Operatie Homerus, waarin werd onthuld hoe de BVD een informant runde die wapens probeerde te slijten aan radicalen bij de Nijmeegse actiebeweging.

De laatste jaren deed hij van zich spreken als criticus van de AIVD. In ingezonden stukken in landelijke kranten laakte Sévèke het gebrek aan democratische controle op de AIVD en het inzetten van infiltranten. Recente berichten dat een AIVD-infiltrant de Hofstadgroep een granaat had toegespeeld, achtte hij niet uit de lucht gegrepen, met verwijzing naar Operatie Homerus.
Dit neigt naar selectief bewierroken van iemand die echt niet zo'n lieverdje was.
PJORourkedonderdag 29 maart 2007 @ 16:14
Het is jammer dat er zo veel tijd is gestoken in dit onderzoek, terwijl er elders een recherchetekort is. Dat zal wel te maken hebben met de hoop een linkse martelaar te vinden. Zijn ze vast niet blij met deze moordenaar.
t-8onedonderdag 29 maart 2007 @ 16:22
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 16:14 schreef PJORourke het volgende:
Het is jammer dat er zo veel tijd is gestoken in dit onderzoek, terwijl er elders een recherchetekort is. Dat zal wel te maken hebben met de hoop een linkse martelaar te vinden. Zijn ze vast niet blij met deze moordenaar.


Je valt in herhaling
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 07:29 schreef PJORourke het volgende:
Tot zover de poging van links om een martelaar te creeren. Ik vraag me af of er zo veel recherche-uren in zouden worden gestoken als dat niet zou spelen.
Veel nuttigs kun je er niet over melden dus, op je standaard gehuil na dan.
Pietverdrietdonderdag 29 maart 2007 @ 16:22
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 16:14 schreef PJORourke het volgende:
Het is jammer dat er zo veel tijd is gestoken in dit onderzoek, terwijl er elders een recherchetekort is. Dat zal wel te maken hebben met de hoop een linkse martelaar te vinden. Zijn ze vast niet blij met deze moordenaar.
Ik denk het wel, een zware jongen gepakt, iemand die tijdenlang onderdak vond in de kraakscene.
V.en.Adonderdag 29 maart 2007 @ 16:28
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 16:06 schreef Pietverdriet het volgende:Seveke was niet kritisch, hij publiceerde namen van medewerkers van de inlichtingendiensten om hen bloot te stellen. Daarmee bleef de kraakscene een onderwereld waar justitie geen grip op krijgt. Doordat justitie geen grip krijgt op een vrijhaven, kan deze bloeien.
[..]
Zes namen van de acht geidentificeerde PID-ers, daarnaast nog van een informant (3 geidentificeerd). Dat alles binnen Nijmegen. Poe hee, justitie ligt daarmee echt op zijn gat en kan niets meer beginnen. Geen wonder dat de kraakscene in bijvoorbeeld Den Haag een vrijhaven kon worden.
Timmehhhdonderdag 29 maart 2007 @ 17:25
Van zo'n criminele afrekening zou je een mooie film kunnen maken als ik al die verhalen en complotten zo lees
JohnDopedonderdag 29 maart 2007 @ 17:27
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 17:25 schreef Timmehhh het volgende:
Van zo'n criminele afrekening zou je een mooie film kunnen maken als ik al die verhalen en complotten zo lees
Zeker te weten, maar de real-life-show doet het ook lekker.....

Is er al een officieel motief?
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 17:43
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 16:14 schreef PJORourke het volgende:
Het is jammer dat er zo veel tijd is gestoken in dit onderzoek, terwijl er elders een recherchetekort is. Dat zal wel te maken hebben met de hoop een linkse martelaar te vinden. Zijn ze vast niet blij met deze moordenaar.
De politie wil gewoon een zaak oplossen, denk je dat ze het daar interesseert wat de politieke achtergrond van de dader is?
PJORourkedonderdag 29 maart 2007 @ 17:54
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 17:43 schreef SCH het volgende:
De politie wil gewoon een zaak oplossen, denk je dat ze het daar interesseert wat de politieke achtergrond van de dader is?
Ja, en op iedere onopgeloste moord zetten ze 70 000 manuren. Dat doen ze alleen als er een bijzondere reden is.
SCHdonderdag 29 maart 2007 @ 17:56
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 17:54 schreef PJORourke het volgende:

[..]

Ja, en op iedere onopgeloste moord zetten ze 70 000 manuren. Dat doen ze alleen als er een bijzondere reden is.
Het was toch ook bijzondere moord? Een actievoerder op straat doodgeschoten, mogelijk politiek, mogelijk politie-betrokkenheid, veel aandacht, gemeenschap geschokt. Noem maar op.

Zo uitzonderlijk is dat aantal manuren ook weer niet hoor. Maar veel moorden zijn wat sneller opgelost
PJORourkedonderdag 29 maart 2007 @ 18:02
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 17:56 schreef SCH het volgende:
Het was toch ook bijzondere moord? Een actievoerder op straat doodgeschoten, mogelijk politiek, mogelijk politie-betrokkenheid, veel aandacht, gemeenschap geschokt. Noem maar op.

Zo uitzonderlijk is dat aantal manuren ook weer niet hoor. Maar veel moorden zijn wat sneller opgelost
Welnee, bijstandstrekkend bezwaarschriftterroristje uit een kraakhol wordt onder schimmige omstandigheden omgelegd. Net Sem Klepper, maar dan op een lager niveau.
Tikorevdonderdag 29 maart 2007 @ 18:11
Ik vond het ook overdreven hoeveel aandacht de media hadden voor deze vermoorde links-extremist. Ik heb regelmatig aan Daan de Haas moeten denken. Compleet doodgezwegen, terwijl deze kraker, die in allerlei smerige zaakjes zat te rommelen, alle aandacht kreeg...
Posdnousdonderdag 29 maart 2007 @ 18:12
Ja, lekker boeiend dat jij dat vindt, de politie en elk normaal mens zonder rare paranoide hersenspinsels vond het wel degelijk de moeite waard. Klaar.
JohnDopedonderdag 29 maart 2007 @ 22:33
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 18:11 schreef Tikorev het volgende:
Ik vond het ook overdreven hoeveel aandacht de media hadden voor deze vermoorde links-extremist. Ik heb regelmatig aan Daan de Haas moeten denken. Compleet doodgezwegen, terwijl deze kraker, die in allerlei smerige zaakjes zat te rommelen, alle aandacht kreeg...
Het is inderdaad ongelooflijk......

Kopje Thee iemand?
milagrovrijdag 30 maart 2007 @ 07:46
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 18:12 schreef Posdnous het volgende:
Ja, lekker boeiend dat jij dat vindt, de politie en elk normaal mens zonder rare paranoide hersenspinsels vond het wel degelijk de moeite waard. Klaar.
nou, het was toch overdreven?
er is meteen vanuit gegaan dat het om een politieke moord zou gaan, door de reacties uit Sevekes directe omgeving, zoals de waard is vertrouwt hij zijn gasten blijkbaar
quote:
"Ik begrijp niet dat de politie hier nog niet is geweest. Ik heb een motief." Nobel, die een gat in de lucht sprong toen Sévèke werd vermoord, was in de jaren tachtig als infiltrant in de krakerswereld door Sévèke ontmaskerd. Zijn relaas in VN over zijn gewelddadige ondervraging door Sévèke en de zijnen geeft een totaal ander beeld van de lieve en integere persoon die door de Nijmegse burgemeester wordt geprezen. VN probeerde ook krakers te benaderen om te weten of Sévèke aanwezig was in Kedichem. Toen werd het hotel waarin Hans Janmaat met de top van zijn extreem-rechtse partij vergaderde door activisten in brand gestoken. Op de links-radicale site Indymedia.nl werd onmiddellijk alarm geslagen. De bezoekers worden opgeroepen om te zwijgen en het weekblad te negeren. Het lijkt alsof bepaalde aspecten uit het verleden van het slachtoffer, zijn aandeel in 'gevoelige' zaken en zijn mogelijke contacten met andere figuren uit andere 'gevoelige' affaires niet aan het licht mogen komen. De wetten van de Omerta worden in het krakerswereldje goed nageleefd.
Die Seveke wordt door sympathisanten compleet heilig verklaard, god mag weten waarom, zo bijzonder was die man niet, en zo bijzonder was die moord dus ook niet , blijkt nu, ordinaire wraak, het aantal manuren er aan besteed is bizar hoog, puur omdat zijn omgeving met tig paranoide scenario's aan kwam zetten, behoefte aan een martelaar als ze blijkbaar hadden, en die moesten allemaal bekeken worden en al dan niet ontkracht.
Blinde vlek dus, waarbij men een persoonlijk motief, los van iedere politieke lading volkomen genegeerd heeft.

Bizar, want over wie ging het nu helemaal, een of andere kraker, die blijkbaar geweld zelf ook niet schuwde, of iig niet afkeurde, en tja, het krakersmilieu zit vol dubieuze figuren, zo is wel gebleken, en nu is meneer er door 1 daarvan omgelegd, om persoonlijke redenen, ordinaire wraak.
Jammer voor degene die hem graag het martelaarschap hadden toebedeeld, zij hebben echter vast nog genoeg vage aanleidingen om alsnog een complot te vermoeden, want het kan toch niet zo zijn dat dít het was!
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 09:03
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 07:46 schreef milagro het volgende:

Die Seveke wordt door sympathisanten compleet heilig verklaard
Hoe kom je daarbij?

De rest van je stukje is pure speculatie. Jammer dat je het nodig vindt zo over iemand die vermoord is te moeten schrijven.
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 09:06
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 18:11 schreef Tikorev het volgende:
Ik vond het ook overdreven hoeveel aandacht de media hadden voor deze vermoorde links-extremist. Ik heb regelmatig aan Daan de Haas moeten denken. Compleet doodgezwegen, terwijl deze kraker, die in allerlei smerige zaakjes zat te rommelen, alle aandacht kreeg...
Logisch
Het slachtoffer is geen linkse kraker, en dan denken journalisten:
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 17:42 schreef SCH het volgende:
Ouwe zaak in een rechts huiltopic, wat is de actuele relevantie?
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 09:07
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:03 schreef SCH het volgende:

[..]

Hoe kom je daarbij?

De rest van je stukje is pure speculatie. Jammer dat je het nodig vindt zo over iemand die vermoord is te moeten schrijven.
jaja
daarom schrijf jij dit soort dingen over een andere moord
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 17:42 schreef SCH het volgende:
Ouwe zaak in een rechts huiltopic, wat is de actuele relevantie?
_The_General_vrijdag 30 maart 2007 @ 09:11
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 17:56 schreef SCH het volgende:

[..]

Het was toch ook bijzondere moord? Een actievoerder op straat doodgeschoten, mogelijk politiek, mogelijk politie-betrokkenheid, veel aandacht, gemeenschap geschokt. Noem maar op.

Zo uitzonderlijk is dat aantal manuren ook weer niet hoor. Maar veel moorden zijn wat sneller opgelost
Het roepen van Politie betrokkenheid is echt typisch voor die Krakkers Scène en hun sympathisanten. We leven in Nederland, niet in een Bananenrepubliek!
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 09:12
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:07 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

jaja
daarom schrijf jij dit soort dingen over een andere moord
[..]
Wauw wat een ouwe meuk, lang moeten zoeken?
Waar gaat het over?
milagrovrijdag 30 maart 2007 @ 09:20
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:03 schreef SCH het volgende:

[..]

Hoe kom je daarbij?

De rest van je stukje is pure speculatie. Jammer dat je het nodig vindt zo over iemand die vermoord is te moeten schrijven.
ach ik quote VN maar, die vonden het destijds ook nodig zo te schrijven over iemand die vermoord is
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 09:32
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:20 schreef milagro het volgende:

[..]

ach ik quote VN maar, die vonden het destijds ook nodig zo te schrijven over iemand die vermoord is
'
Je bent gewoon niet zo goed op de hoogte. Geeft niet. Maar je suggereert van alles over zijn omgeving en dat klopt niet. De politie kiest zelf voor de strategie, daarvoor moet je niet bij de omgeving van Seveke zijn.
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 09:41
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:12 schreef SCH het volgende:

[..]

Wauw wat een ouwe meuk, lang moeten zoeken?
Waar gaat het over?
10 seconden en Daan de Haas, de zaak die uit de media moest worden gehouden

[ Bericht 13% gewijzigd door Pietverdriet op 30-03-2007 09:56:19 ]
milagrovrijdag 30 maart 2007 @ 09:48
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:32 schreef SCH het volgende:

[..]

'
Je bent gewoon niet zo goed op de hoogte. Geeft niet. Maar je suggereert van alles over zijn omgeving en dat klopt niet. De politie kiest zelf voor de strategie, daarvoor moet je niet bij de omgeving van Seveke zijn.
ik suggereer niets over zijn directe omgeving, ik suggereer iets over zijn sympathisanten hier en elders op internet, die overduidelijk teleurgesteld zijn nu het motief gewoon huis, tuin en keuken rancune blijkt

en Seveke wordt wel degelijk weggezet hier en daar als een of andere verzetsheld, zo ook destijds door de toenmalige burgermoeder, en die status begrijp ik niet zo, het was gewoon een kraker, een obstinate fuck de overheid activist, voor wie dat labeltje een doel op zich geworden was, verzet om het verzet, maar dat is mijn mening whehehe

en uitgerekend jij stellen dat het schandalig is "om zo over een vermoord persoon te praten" is toch wel een hele erge gotspe
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 09:53
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:48 schreef milagro het volgende:
en uitgerekend jij stellen dat het schandalig is "om zo over een vermoord persoon te praten" is toch wel een hele erge gotspe
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 09:54
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:48 schreef milagro het volgende:

[..]

ik suggereer niets over zijn directe omgeving, ik suggereer iets over zijn sympathisanten hier en elders op internet, die overduidelijk teleurgesteld zijn nu het motief gewoon huis, tuin en keuken rancune blijkt
Er is nog helemaal niets gebleken.
Dwersdrievervrijdag 30 maart 2007 @ 10:00
Uit De Gelderlander van vanmorgen:
quote:
'Er zijn mensen tot zelfmoord gedreven, aan de drugs geraakt'

Door onze verslaggever

NIJMEGEN - De kraakbeweging lijkt voor de buitenwacht als groep een eenheid. Nu ook: ze praten over de moord op Louis Sévèke met één mond, via één woordvoerder. Het schept een beeld als ware er grote harmonie in de beweging. Het tegendeel is echter waar, vertellen oud-krakers en wetenschappers.

„Het is Carolus Magnus in het kwadraat", vertelt een oud-kraker. Hij doelt op de praktijken bij rechtse studentenverenigingen, waarbij leden ten overstaan van elkaar worden vernederd. „Het is veel erger, er vinden echt sociale executies plaats."

Wie in de krakerswereld niet in de pas loopt met wat gangbaar is, heeft het zwaar. In krakersbolwerk De Grote Broek in Nijmegen gold in de tijd dat Sévèke er nog woonde en de scepter zwaaide, het fenomeen 'pandverboden': wie niet in de pas liep, kwam er niet meer in.

Dat was nog relatief onschuldig. Sévèke was volgens sommigen minder vredelievend dan velen willen doen voorkomen. Dave Nobel, een ex-kraker die door Sévèke werd ontmaskerd als informant van de geheime dienst, werd door de activist en anderen een nacht lang ondervraagd, met een felle lamp op zijn gezicht gericht. Daarbij werd Sévèke ondersteund door vier mensen met zwarte bivakmutsen en ijzeren staven, verklaarde Nobel bij de politie. „Een wreed spelletje."

Onderzoeker Wim van Noort van de Leidse universiteit deed jarenlang onderzoek naar de kraakbeweging en bevestigt het beeld van de harde krakerswereld. „Mensen die door medekrakers uit panden gezet worden, vechtpartijen, scheldpartijen op betrekkelijk laag niveau, het is allemaal niet zo vredelievend als het lijkt."

Volgens Van Noort is na de Piersonrellen in 1981 de onderlinge verdeeldheid gegroeid. „Het idee is toen ontstaan dat als je er maar flink de beuk in gooide, het wel goed kwam." Zelfvertrouwen werd overmoed. „Complete tribunalen zijn er gehouden."

In Amsterdam is de onderlinge strijd altijd heftiger geweest dan in Nijmegen.Maar: Sévèke werd door de kraakbeweging in Amsterdam opgejut om eens wat te doen aan die 'softies in Nijmegen'. „Hij was strak in de leer", vertellen krakers die hem van zeer nabij hebben meegemaakt.

In dat licht is voor te stellen hoe de discussie met Sévèke in het huis van de verdachte gegaan moet zijn over het aannemen van geld van de pandeigenaar in ruil voor het vertrek van de krakers. De verdachte wilde volgens familie en vrienden het geld wél aannemen. Uiteindelijk vertrok hij.

Hoe het ook is gelopen, „veel mensen is het leven onmogelijk gemaakt", vertelt een Nijmeegse ex-kraker die zich nog steeds in de kraakbeweging beweegt. „Er zijn mensen tot zelfmoord gedreven, aan de drugs geraakt, in inrichtingen terecht gekomen. Ik ken mensen die uit angst voor hun medebewoners niet naar het toilet durfden en op hun kamer in een pannetje poepten. In dat licht zijn ook wraakgevoelens die na tien jaar nog opspelen, verklaarbaar."
Arceevrijdag 30 maart 2007 @ 10:01
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:12 schreef SCH het volgende:
Wauw wat een ouwe meuk, lang moeten zoeken?
Waar gaat het over?
Ik gok op het topic dat in de link staat.
_The_General_vrijdag 30 maart 2007 @ 10:14
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:00 schreef Dwersdriever het volgende:
Uit De Gelderlander van vanmorgen:
[..]
Wat een ontmaskering..
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 10:27
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:01 schreef Arcee het volgende:

[..]

Ik gok op het topic dat in de link staat.
Dat stond er nog niet
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 10:30
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:00 schreef Dwersdriever het volgende:
Uit De Gelderlander van vanmorgen:
[..]
Zou SCH hiervan ook gaan beweren dat dit een véél te eenzijdig beeld is?
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 10:39
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:30 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Zou SCH hiervan ook gaan beweren dat dit een véél te eenzijdig beeld is?
Er staat niks nieuws in ieder geval.
B.R.Oekhoestvrijdag 30 maart 2007 @ 10:52
quote:
Op donderdag 29 maart 2007 18:11 schreef Tikorev het volgende:
Ik vond het ook overdreven hoeveel aandacht de media hadden voor deze vermoorde links-extremist. Ik heb regelmatig aan Daan de Haas moeten denken. Compleet doodgezwegen, terwijl deze kraker, die in allerlei smerige zaakjes zat te rommelen, alle aandacht kreeg...
In Grunn' is in de jaren 90 ook een kraker vermoord (Marco Lupi), die heeft nauwelijks de landelijke dagbladen gehaald.....
milagrovrijdag 30 maart 2007 @ 10:57
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:52 schreef B.R.Oekhoest het volgende:

[..]

In Grunn' is in de jaren 90 ook een kraker vermoord (Marco Lupi), die heeft nauwelijks de landelijke dagbladen gehaald.....
toen was er nog een vermoorde Fortuyn of van Gogh, de kogel moest nodig eens van rechts komen, dus vandaar volgens mij die ophef rond deze moord wb de publieke aandacht.

en waarom de politie zoveel manuren in deze zaak gestoken heeft, volgens mij is dat aangestuurd door een zeer sympathiserende burgermoeder , die tenslotte het hoofd vd politie is.

want de in deze zaak gestoken mankracht is buiten proportioneel geweest, omdat er nooit enige directe aanwijzing geweest is dat het om een politieke moord ging, enkel vermoedens, of bij sommigen dus hoop,.
Die_Hofstadtgruppevrijdag 30 maart 2007 @ 11:00
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 09:53 schreef SCH het volgende:

[..]

quote:
Op donderdag 29 maart 2007 22:21 schreef SCH het volgende:

[..]

Dan plegen ze de moord toch gewoon op asfalt....
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 11:03
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:57 schreef milagro het volgende:

[..]

toen was er nog een vermoorde Fortuyn of van Gogh, de kogel moest nodig eens van rechts komen, dus vandaar volgens mij die ophef rond deze moord wb de publieke aandacht.
Nee. Het ging er vooral over of er misschien een connectie met de politie zelf was.

De complottten verzinnen jullie vooral zelf.

Er is ook niks buitenpoprortioneels aan / er waren veel aanwijzingen dat het om een bijzondere zaak ging en bovendien was de maatschappelijke onrust groot.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 11:04
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:00 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:

[..]


[..]
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 11:08
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:39 schreef SCH het volgende:

[..]

Er staat niks nieuws in ieder geval.
ja ja
Bagataliseer het maar.
Als de feiten je niet bevallen dan is het beeld te eenzijdig, dan is het geen nieuws, oude meuk, rechtse huilies, etc etc etc
Arceevrijdag 30 maart 2007 @ 11:10
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:27 schreef SCH het volgende:
Dat stond er nog niet
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 17:42 schreef SCH het volgende:
Ouwe zaak in een rechts huiltopic, wat is de actuele relevantie?
Die link onder datum en tijdstip niet? Lijkt me sterk.
B.R.Oekhoestvrijdag 30 maart 2007 @ 11:17
SCH, wat laat je je weer kennen. Jouw linkse selectiviteit ligt er metersdik bovenop!!
CeeJeevrijdag 30 maart 2007 @ 11:33
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:03 schreef SCH het volgende:


Er is ook niks buitenpoprortioneels aan / er waren veel aanwijzingen dat het om een bijzondere zaak ging en bovendien was de maatschappelijke onrust groot.
Die onrust was in kleine kring en gevoed door aannames en complot theorieen. Aanwijzingen voor iets dat meer was dan een niet-politiek gemotiveerde daad van een enkele dader waren er helemaal niet.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 11:39
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:10 schreef Arcee het volgende:

[..]


[..]

Die link onder datum en tijdstip niet? Lijkt me sterk.
De link stond er nog niet toen ik het vraagteken postte.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 11:40
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:33 schreef CeeJee het volgende:

[..]

Die onrust was in kleine kring en gevoed door aannames en complot theorieen. Aanwijzingen voor iets dat meer was dan een niet-politiek gemotiveerde daad van een enkele dader waren er helemaal niet.
Nee hoor, de politie was vooral bang dat er (oud) politiemensen achter zouden zitten.
Arceevrijdag 30 maart 2007 @ 11:45
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:39 schreef SCH het volgende:
De link stond er nog niet toen ik het vraagteken postte.
Onder de post van Pietverdriet staat geen editregel terwijl jij 5 minuten later pas vroeg waar het over ging.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 11:51
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:45 schreef Arcee het volgende:

[..]

Onder de post van Pietverdriet staat geen editregel terwijl jij 5 minuten later pas vroeg waar het over ging.
Je haalt de verkeerde post aan
Arceevrijdag 30 maart 2007 @ 11:54
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:51 schreef SCH het volgende:
Je haalt de verkeerde post aan
Nee, dat is precies de post waar ik op doelde. Je vroeg waar het over ging terwijl je op de datum/tijdstip-link van de quote in die post had kunnen klikken.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 11:55
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:54 schreef Arcee het volgende:

[..]

Nee, dat is precies de post waar ik op doelde. Je vroeg waar het over ging terwijl je op de datum/tijdstip-link van de quote in die post had kunnen klikken.
Ja, dat heb ik niet gedaan. Ik wachtte op de link.:) Die kwam later pas
Arceevrijdag 30 maart 2007 @ 11:59
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:55 schreef SCH het volgende:
Ja, dat heb ik niet gedaan. Ik wachtte op de link.:) Die kwam later pas
Ja, dat zag er dus nogal newbie-achtig uit.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 12:01
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:59 schreef Arcee het volgende:

[..]

Ja, dat zag er dus nogal newbie-achtig uit.
Ik blijf een simpele ziel
CeeJeevrijdag 30 maart 2007 @ 12:09
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:40 schreef SCH het volgende:

[..]

Nee hoor, de politie was vooral bang dat er (oud) politiemensen achter zouden zitten.
Dat is een vermoeden, geen aanwijzing.
Timmehhhvrijdag 30 maart 2007 @ 12:27
Vind het vooral ironisch dat de dader van die 'activist' gepakt is met behulp van de almachtige Amerikaanse autoriteiten die internetgegevens van de verdachte leverde.
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 13:02
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 11:40 schreef SCH het volgende:

[..]

Nee hoor, de politie was vooral bang dat er (oud) politiemensen achter zouden zitten.
Geruchten, geroddel en insenuatie
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 13:25
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 13:02 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Geruchten, geroddel en insenuatie
Blijkbaar voor de politie genoeg.
Martijn_77vrijdag 30 maart 2007 @ 13:50
Nog een leuk stuk op de weblog van Elsevier over de krakerswereld en de moord op Seveke
quote:
Moord Seveke: krakers leven in waanwereld

René van Rijckevorsel

Nee, niet de Algemene Inlichtingen en Veiligheidsdienst (AIVD), niet de politie en zelfs niet extreem-rechts is verantwoordelijk voor de brute moord op de linkse activist Louis Seveke uit Nijmegen in november 2005.

De kogel kwam uit eigen extreem-linkse kring: de 38-jarige Martinus T., een bekende uit de Nijmeegse kraakscene, heeft opgebiecht Seveke te hebben vermoord.

Het motief is nog niet 100 procent duidelijk, maar het lijkt erop dat Seveke Martinus T. ooit heeft beschuldigd dat hij een infiltrant van de AIVD was, waarop T. besloot wraak te nemen.

Waanwereld
Dat het onderzoek naar de zaak Seveke de politie 70.000 manuren kostte (ongeveer veertig manjaar!), kwam ook doordat alle paranoïde complottheorïëen van de 'kraakscene' moesten wordenweerlegd.

Maar de moordenaar komt dus gewoon uit eigen kring. De Nederlandse kraakbeweging bewijst daarmee weer eens in een waanwereld te leven, die gedijt op een geestverruimende cocktail van paranoia, haat tegen de gevestige orde en het naïeve idee dat 'goede bedoelingen' criminele daden vergoelijken.

In het beruchte Amsterdamse kraakpand 'Vrankryk' lopen ETA-terroristen ('funkrakers') in en uit. En vorige week nog brachten krakers bij de ontruiming van een pand aan de Amsterdamse Bilderdijkstraat een levensgevaarlijke boobytrap aan, in de hoop daarmee politie te doden. Godzijdank kon de bom net op tijd worden ontmanteld.

Het - nog altijd - tolereren van het kraken door de Nederlandse overheid draagt ertoe bij dat een subcultuur die uit is op ontwrichting van de samenleving, gratis wonend en niet zelden voorzien van een uitkering, zich steeds dieper ingraaft in onverdraagzame schuttersputjes.

Idioot relict
De zaak-Seveke, hoe treurig ook voor de betrokkenen, toont wederom aan dat de kraakbeweging tot een halt moet worden geroepen. En dat kan alleen door het eigendomsrecht niet langer ondergeschikt te laten zijn aan krakersrecht.

Nog altijd mag een pand na een jaar leegstand worden gekraakt. Maar vaak staat een pand alleen maar leeg omdat de eigenaar langer dan een jaar moet wachten op ambtelijke vergunningen!

Kraken is een idioot relict uit de dolle jaren zeventig en jaren tachtig ('geen woning, geen kroning'). Kom op Tweede Kamer, neem eindelijk jullie verantwoordelijkheid en verbied het kraken nu eens een keer.
Bron
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 14:22
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 13:50 schreef Martijn_77 het volgende:
Nog een leuk stuk op de weblog van Elsevier over de krakerswereld en de moord op Seveke
[..]

Bron
En het erge is, het is slechts een deel van de waarheid.
Martijn_77vrijdag 30 maart 2007 @ 14:38
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 14:22 schreef Pietverdriet het volgende:
En het erge is, het is slechts een deel van de waarheid.
Ja, helaas wel....

Heb je eventueel linkjes naar de rest van de waarheid?
kareltje_de_grotevrijdag 30 maart 2007 @ 14:39
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 14:38 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Heb je eventueel linkjes naar de rest van de waarheid?
www.elsevier.nl
Pietverdrietvrijdag 30 maart 2007 @ 14:48
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 14:38 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Ja, helaas wel....

Heb je eventueel linkjes naar de rest van de waarheid?
Heb in dit topic al wat zaken neergezet.
SeLangvrijdag 30 maart 2007 @ 15:14
Nova besteedde er opvallend weinig aandacht aan
Direct na de moord konden ze er geen genoeg van krijgen, maar nu het een liquidatie binnen linkse kring betreft is het opeens niet meer interessant
Martijn_77vrijdag 30 maart 2007 @ 15:16
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 15:14 schreef SeLang het volgende:
Nova besteedde er opvallend weinig aandacht aan
Direct na de moord konden ze er geen genoeg van krijgen, maar nu het een liquidatie binnen linkse kring betreft is het opeens niet meer interessant
Nee, dan moeten ze toegeven dat linkse mensen ook slechte dingen doen en dat willen ze niet
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 16:01
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 14:48 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Heb in dit topic al wat zaken neergezet.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 16:01
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 15:14 schreef SeLang het volgende:
Nova besteedde er opvallend weinig aandacht aan
Direct na de moord konden ze er geen genoeg van krijgen, maar nu het een liquidatie binnen linkse kring betreft is het opeens niet meer interessant
Ze hebben er volgens mij deze week een hele aflevering aan gewijd.
SeLangvrijdag 30 maart 2007 @ 16:07
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:01 schreef SCH het volgende:

[..]

Ze hebben er volgens mij deze week een hele aflevering aan gewijd.
14 minuten, ik heb er net naar zitten kijken
thaleiavrijdag 30 maart 2007 @ 16:22
De pest met de krakersscene is dat er enerzijds prima figuren in rondlopen, daadkrachtige lui met goeie ideeen: zo'n initiatief als De Klinker hier in Nijmegen bijvoorbeeld. Vanuit de krakerswereld ontstaan echt goede initiatieven en die worden ook enthousiast uitgevoerd. En daarbij organiseren ze leuke feestjes, ik heb er vanavond weer eentje

Anderzijds trekt het ook mensen aan die nergens anders heen kunnen: in Eindhoven kende ik meerdere jongeren die gewoon psychisch niet zo goed in hun vel zaten, en waar een ander dan professionele hulp zoekt zijn er ook veel die van huis weglopen, van school af gaan en in een kraakpand de godganse dag gaan liggen blowen. Die waren al niet zo stabiel, en werden alleen maar meer paranoide.
buachaillevrijdag 30 maart 2007 @ 16:26
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:22 schreef thaleia het volgende:
De pest met de krakersscene is dat er enerzijds prima figuren in rondlopen, daadkrachtige lui met goeie ideeen: zo'n initiatief als De Klinker hier in Nijmegen bijvoorbeeld. Vanuit de krakerswereld ontstaan echt goede initiatieven en die worden ook enthousiast uitgevoerd. En daarbij organiseren ze leuke feestjes, ik heb er vanavond weer eentje

Anderzijds trekt het ook mensen aan die nergens anders heen kunnen: in Eindhoven kende ik meerdere jongeren die gewoon psychisch niet zo goed in hun vel zaten, en waar een ander dan professionele hulp zoekt zijn er ook veel die van huis weglopen, van school af gaan en in een kraakpand de godganse dag gaan liggen blowen. Die waren al niet zo stabiel, en werden alleen maar meer paranoide.
Zijn die krakers nou wel of niet racistisch? Uit beelden van de ontruimingen in Amsterdam blijkt men gewoon 100% autochtoon blank te zijn
thaleiavrijdag 30 maart 2007 @ 16:29
Ik ben ook 100% blank en ik ben niet racistisch
buachaillevrijdag 30 maart 2007 @ 16:30
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:29 schreef thaleia het volgende:
Ik ben ook 100% blank en ik ben niet racistisch
Nee, dat bedoel ik niet. Het lijkt er wel op alsof de krakers systematisch mensen met een donkere huidskleur weren uit hun panden
thaleiavrijdag 30 maart 2007 @ 16:35
Het lijkt me eerder dat ze gewoon niet komen. Die ene neger die ik ken die er veel rondhangt en optreedt is bijzonder welkom hoor
Arceevrijdag 30 maart 2007 @ 16:39
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 15:14 schreef SeLang het volgende:
Nova besteedde er opvallend weinig aandacht aan
Direct na de moord konden ze er geen genoeg van krijgen, maar nu het een liquidatie binnen linkse kring betreft is het opeens niet meer interessant
Waarom is die Sévèke überhaupt eigenlijk interessant? Is hij niet "gewoon" een slachtoffer van moord? Wat rechtvaardigt de media-aandacht?

Niet om een oordeel te vellen, ik vraag het me gewoon af.
buachaillevrijdag 30 maart 2007 @ 16:40
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:35 schreef thaleia het volgende:
Het lijkt me eerder dat ze gewoon niet komen. Die ene neger die ik ken die er veel rondhangt en optreedt is bijzonder welkom hoor
Zo, dus er komt er wel eens ééntje? hij mag zeker met zijn vriendin meekomen De samenstelling van het kraakpand is nou niet echt een afspiegeling van de maatschappij hé?
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 16:43
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:30 schreef buachaille het volgende:

[..]

Nee, dat bedoel ik niet. Het lijkt er wel op alsof de krakers systematisch mensen met een donkere huidskleur weren uit hun panden
SeLangvrijdag 30 maart 2007 @ 16:44
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:39 schreef Arcee het volgende:

[..]

Waarom is die Sévèke überhaupt eigenlijk interessant? Is hij niet "gewoon" een slachtoffer van moord? Wat rechtvaardigt de media-aandacht?

Niet om een oordeel te vellen, ik vraag het me gewoon af.
Hij is alleen interessant omdat vlak na de moord alle linkse media suggereerden dat de AIVD achter de moord zat en de zaak enorm opbliezen en er elke dag aandacht aan besteedden. Nu blijkt dat het gewoon een liquidatie is binnen de linkse kring zelf si het opeens minder interessant.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 16:59
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:07 schreef SeLang het volgende:

[..]

14 minuten, ik heb er net naar zitten kijken
Dan klopt je bewering dus niet
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 16:59
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:44 schreef SeLang het volgende:

[..]

Hij is alleen interessant omdat vlak na de moord alle linkse media suggereerden dat de AIVD achter de moord zat
bron?
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 17:16
quote:
Verdachte moord Sévèke in bewaring


SEVEKE


ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag de 38-jarige verdachte van de moord op Louis Sévèke nog twee weken langer vasthouden. Dat heeft de rechter-commissaris vrijdag bij de voorgeleiding bepaald, zei Bénédicte Ficq, de advocate van de verdachte Martin T.
thaleiavrijdag 30 maart 2007 @ 17:58
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:40 schreef buachaille het volgende:
Zo, dus er komt er wel eens ééntje? hij mag zeker met zijn vriendin meekomen De samenstelling van het kraakpand is nou niet echt een afspiegeling van de maatschappij hé?
Kom hier eens kijken naar de gemiddelde leeftijd bij de bridgeclub?

Krakers, met al hun acties voor boeren in Bolivia, projecten voor asielzoekers en benefietfeesten voor Ghana, willen afspiegelen als racisten vind ik werkelijk waar het lachwekkendste dat ik vandaag op het forum heb gelezen. Dank daarvoor
Aaahikwordgekvrijdag 30 maart 2007 @ 17:59
Mooi, dus met een beetje geluk is die over twee weken weer vrij.
PJORourkevrijdag 30 maart 2007 @ 18:33
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 10:57 schreef milagro het volgende:
toen was er nog een vermoorde Fortuyn of van Gogh, de kogel moest nodig eens van rechts komen, dus vandaar volgens mij die ophef rond deze moord wb de publieke aandacht.
Precies. Links, en fanatica Ter Horst voorop, hadden een martelaar nodig.
PJORourkevrijdag 30 maart 2007 @ 18:35
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 17:58 schreef thaleia het volgende:
Krakers, met al hun acties voor boeren in Bolivia, projecten voor asielzoekers en benefietfeesten voor Ghana, willen afspiegelen als racisten vind ik werkelijk waar het lachwekkendste dat ik vandaag op het forum heb gelezen. Dank daarvoor
Ze steunen de ETA, toch echt een racistische organisatie.
SCHvrijdag 30 maart 2007 @ 19:24
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 18:35 schreef PJORourke het volgende:

[..]

Ze steunen de ETA, toch echt een racistische organisatie.
PJORourkevrijdag 30 maart 2007 @ 19:48
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 19:24 schreef SCH het volgende:
quote:
Basque Nationalism was born much later. The chief ideologist of early Basque nationalism is Sabino Arana, founder of the Basque Nationalist Party. Following the romantic and racist views of the end of the 19th century, Arana created an ideology centred on the purity of the Basque race and its moral supremacy over other Spaniards (a derivation of the system of limpieza de sangre of Modern-Age Spain), anti-Liberal Catholic integrism, and deep opposition to the migration of other Spaniards to the Basque Country starting during the first stages of the industrial revolution.
JohnDopevrijdag 30 maart 2007 @ 22:36
Het is wel lekker hilarisch allemaal. Die krakers zaten alles en iedereen te beschuldigen van de moord op Seveke. Blijkt de moordenaar ook zo'n ongewassen dwaas te zijn

Lekker sfeertje binnen die krakerswereld , ben benieuwd wat we allemaal nog te horen gaan krijgen......
Oud_studentzaterdag 31 maart 2007 @ 08:14
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 22:36 schreef JohnDope het volgende:
Het is wel lekker hilarisch allemaal. Die krakers zaten alles en iedereen te beschuldigen van de moord op Seveke. Blijkt de moordenaar ook zo'n ongewassen dwaas te zijn

Lekker sfeertje binnen die krakerswereld , ben benieuwd wat we allemaal nog te horen gaan krijgen......
Ik ben bang dat we niets meer te horen krijgen. De connecties in het linkse netwerk (krakers, politiek, media) zijn daar nog te goed voor en met mensen die mogelijkerwijs iets weten, zoals Seveke loopt het slecht af. De media richtten zich, toen de moordenaar van S bekend werd, op de rechtse clubjes zoals Blood & Honnour. Toeval of slimme afleidings strategie?
Ander zaken zoals de betrokkenheid van mevr. Vos bij de gifschip affaire worden verder totaal doodgezwegen. Knappe staaltjes hoernalistiek.

Ik zou bijv. als ik journalist zou zijn, willen weten wat de politie allemaal heeft onderzocht in die 100.000 uren recherche werk. Op FOK hebben een aantal users, waaronder ikzelf al aangegeven waar de moordenaar te zoeken zou zijn, zo moeilijk kon het dus niet zijn.
Heeft de politie van bovenaf (de linkse burgermeester Guusje ter Horst ?) aanwijzingen gekregen om in een bepaalde richting te zoekn, c.q. niet in een bepaalde richting (krakers) te zoeken ?
Je zou makkelijk een paar NOVA uitzendingen kunnen vullen
Die_Hofstadtgruppezaterdag 31 maart 2007 @ 12:17
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 16:26 schreef buachaille het volgende:

[..]

Zijn die krakers nou wel of niet racistisch? Uit beelden van de ontruimingen in Amsterdam blijkt men gewoon 100% autochtoon blank te zijn
Tegenwoordig is het gros niet eens Nederlands maar Oost-Europees, veel Polen en Duitsers.

"Ja maar kraken is vanwege de woningnood."
Vanwegen de woningnood in Polen en Duitsland?
Pietverdrietzaterdag 31 maart 2007 @ 13:57
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 19:24 schreef SCH het volgende:

[..]

Ben jij eigenlijk blond Jaap?
zoalshetiszaterdag 31 maart 2007 @ 14:13
quote:
Op zaterdag 31 maart 2007 13:57 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ben jij eigenlijk blond Jaap?


i love catfights
SCHzaterdag 31 maart 2007 @ 19:33
quote:
Op zaterdag 31 maart 2007 14:13 schreef zoalshetis het volgende:

[..]



i love catfights
Die piet is geen partij
Martijn_77zaterdag 31 maart 2007 @ 23:58
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 22:36 schreef JohnDope het volgende:
Lekker sfeertje binnen die krakerswereld , ben benieuwd wat we allemaal nog te horen gaan krijgen......
Daar hoor je niks meer van. ze kunnen nu niet meer vanuit de linkse hoek naar andere schoppen dus houden ze krampachtig hun mond
SCHzondag 1 april 2007 @ 00:43
quote:
Op zaterdag 31 maart 2007 23:58 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Daar hoor je niks meer van. ze kunnen nu niet meer vanuit de linkse hoek naar andere schoppen dus houden ze krampachtig hun mond
Jij kent die wereld goed?
Martijn_77zondag 1 april 2007 @ 02:05
quote:
Op zondag 1 april 2007 00:43 schreef SCH het volgende:
Jij kent die wereld goed?
Goed genoeg om met de nodige zekerheid te kunnen zeggen dat je vanuit die hoek weinig meer zult horen over deze moord.
Pietverdrietzondag 1 april 2007 @ 09:35
quote:
Op zondag 1 april 2007 02:05 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Goed genoeg om met de nodige zekerheid te kunnen zeggen dat je vanuit die hoek weinig meer zult horen over deze moord.
Jaap gaat je vast het tegendeel bewijzen met een kritisch stuk over de kraakbeweging....
Martijn_77maandag 2 april 2007 @ 19:21
quote:
Op zondag 1 april 2007 09:35 schreef Pietverdriet het volgende:
Jaap gaat je vast het tegendeel bewijzen met een kritisch stuk over de kraakbeweging....
Ik denk dat ie het stuk nog moet schrijven
SCHmaandag 2 april 2007 @ 19:33
quote:
Op zondag 1 april 2007 02:05 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Goed genoeg
Pietverdrietmaandag 2 april 2007 @ 19:41
quote:
Op maandag 2 april 2007 19:21 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Ik denk dat ie het stuk nog moet schrijven
Hij is vast al met de research bezig.
SCHmaandag 2 april 2007 @ 19:43
quote:
Op zondag 1 april 2007 09:35 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Jaap gaat je vast het tegendeel bewijzen met een kritisch stuk over de kraakbeweging....
Jij weet toch alles al lang. JIj kent de beweging van binnen en van buiten
Pietverdrietmaandag 2 april 2007 @ 19:51
quote:
Op maandag 2 april 2007 19:43 schreef SCH het volgende:

[..]

Jij weet toch alles al lang. JIj kent de beweging van binnen en van buiten
Heb je zelf door wat je hier voor zwaktebod maakt?
milagromaandag 2 april 2007 @ 19:56
quote:
Op vrijdag 30 maart 2007 19:48 schreef PJORourke het volgende:

[..]


[..]
dit was ook wel leuk overigens

daarna bleef het ook oorverdovend stil
thaleiamaandag 2 april 2007 @ 20:00
Och, wie een hond wil slaan....

Ik kende Seveke niet, dus ik weet niet of ie deugde. En om nou op de krakerswereld in het algemeen in te gaan hakken.....tsja het is weer eens wat anders dan Marokkanen en Antillianen, dat klopt.
Specsaversmaandag 2 april 2007 @ 20:05
quote:
Op maandag 2 april 2007 20:00 schreef thaleia het volgende:
Ik kende Seveke niet, dus ik weet niet of ie deugde. En om nou op de krakerswereld in het algemeen in te gaan hakken.....tsja het is weer eens wat anders dan Marokkanen en Antillianen, dat klopt.
Is er een verschil dan? Ze kraken toch ook huizen?

Het doel waarom verschilt alleen
Pietverdrietmaandag 2 april 2007 @ 20:08
quote:
Op maandag 2 april 2007 19:56 schreef milagro het volgende:

[..]

dit was ook wel leuk overigens

daarna bleef het ook oorverdovend stil
Jep
Martijn_77maandag 2 april 2007 @ 20:13
quote:
Op maandag 2 april 2007 19:56 schreef milagro het volgende:

[..]

dit was ook wel leuk overigens

daarna bleef het ook oorverdovend stil
Zou er dan toch een kern van waarheid in zitten?
Pietverdrietmaandag 2 april 2007 @ 20:17
quote:
Op maandag 2 april 2007 20:13 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Zou er dan toch een kern van waarheid in zitten?
Tja, waarschijnlijk komt hij zometeen met een opmerking waar ie vooral zelf de humor van inziet in een krampachtige poging een antwoord te hebben.
Pietverdrietmaandag 2 april 2007 @ 20:19
Maar eerlijk is eerlijk, ik ben SCH dankbaar dat hij het thema aangesproken heeft, het is niet zijn schuld dat het in zijn gezicht is opgeblazen omdat ie wat eenzijdig geinformeert is. Hij kan er ook niets aan doen dat ie nooit geleerd heeft zich in een thema te verdiepen..
SCHmaandag 2 april 2007 @ 20:58
quote:
Op maandag 2 april 2007 20:19 schreef Pietverdriet het volgende:
Maar eerlijk is eerlijk, ik ben SCH dankbaar dat hij het thema aangesproken heeft, het is niet zijn schuld dat het in zijn gezicht is opgeblazen omdat ie wat eenzijdig geinformeert is. Hij kan er ook niets aan doen dat ie nooit geleerd heeft zich in een thema te verdiepen..
Martijn_77dinsdag 3 april 2007 @ 19:31
quote:
Moordenaar wilde zich wreken op Sévèke

NIJMEGEN - De Nijmeegse activist Louis Sévèke is uit wraak vermoord door een oude bekende uit de krakerswereld.

De 38-jarige verdachte, inwoner van Rotterdam, is op 16 maart in Barcelona aangehouden. Hij heeft bekend. Hij heeft zijn motief neergeschreven in een dagboek, dat in een opslagruimte is gevonden, aldus bronnen bij politie en justitie.

Tien jaar geleden zou de verdachte, Martinus Hendrikus T., door toedoen van Sévèke uit de Nijmeegse krakersbeweging zijn gegooid. Volgens ingewijden beschuldigde Sévèke hem ervan infiltrant te zijn van de inlichtingendienst. In het dagboek zweert hij wraak.

Het dagboek werd bij toeval gevonden door Leidse agenten, die onderzoek deden naar overvallen. De man zou in de jaren negentig gewapende bankovervallen hebben gepleegd. Hij meldt in zijn dagboek ook de aanslag op BASF in Arnhem in 1996 te hebben gepleegd.
Bron

Als je dat zo leest was het ook een lekkertje die moordenaar en dan zijn er nog mensen die beweren dat krakers zulke lieverds zijn..........
SCHdinsdag 3 april 2007 @ 19:35
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 19:31 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Bron

Als je dat zo leest was het ook een lekkertje die moordenaar en dan zijn er nog mensen die beweren dat krakers zulke lieverds zijn..........
Ja joh, hij staat symbool voor alle krakers
Martijn_77dinsdag 3 april 2007 @ 19:40
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 19:35 schreef SCH het volgende:
Ja joh, hij staat symbool voor alle krakers
Dat zeg ik niet maar er komen binnen de krakerswereld wel meer van die gekken voor zie ook:
Krakers installeerden 'boobytrap' voor politie

Dus ze hebben de schijn wel tegen
SCHdinsdag 3 april 2007 @ 19:49
quote:
Op dinsdag 3 april 2007 19:40 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Dat zeg ik niet maar er komen binnen de krakerswereld wel meer van die gekken voor zie ook:
Krakers installeerden 'boobytrap' voor politie

Dus ze hebben de schijn wel tegen
Bij de politie zitten ook veel gekken. Bij de bakkers ook.