Vandaag met Alex de BX opgehaald. Hij heeft absoluut wat puntjes, maar niets onoverkomelijks. Ik ben er zeer tevreden mee en heb genoten van de rit naar huis ! En als hij koud slecht start zal ik verbaasd zijn. Dus geen starten lopen, maar starten rijden. En blijkt dat niet zo te zijn, dan fixxen we dat ook wel weer. Ja, deze BX gaat mij een leuk poosje naar m'n werk brengen om daar geld voor mijn Eend te verdienen zodat ik die mooi kan opkna ... eh ...
restaureren. Wat er met deze BX gebeurt als m'n Eend weer rijdt weet ik niet. Zien we dan wel weer.
Maar even wat puntjes waar aan gewerkt moet worden:
- Nieuwe distributieriem met spanrol en waterpomp
- Nieuwe V-snaar voor de dynamo
- Nieuwe V-snaar voor de hydrauliekpomp
- Nieuwe klepdekselpakking
- Rubber ringetjes voor de luchtinlaatbuizen vervangen
- Olie verversen + nieuw filter
- LHM verversen + spoelen
- Nieuw brandstoffilter
- Nieuw luchtfilter
- Nieuwe (goede 2e handse) radiateur (er vallen stukjes uit)
- Koelventilator (niet de kachelventilator!) aan de praat krijgen
- Bovenklep dashboard vervangen (1 scharniertje stuk, klep open = klep er uit)
- 1 ventilatorroostertje repareren (verticale flapjes zitten los waardoor de luchtstroom niet meer gericht kan worden)
- Tankdop beter gangbaar maken
- Diesellekage in de buurt van de tankdop fixen (maar dat kan ook lekkage zijn doordat ik de tank nokvol diesel goot, dus echt tot het punt dat deze net niet overstroomde)
- Stekkerdoos vervangen (hangt scheef en het klepje is afgebroken, volgens mij is het hele ding al eens afgebroken en op creatieve wijze weer aan de trekhaak gehobbybobt)
Verder rijdt, veert en zit deze BX heerlijk ! De bekleding van de stoelen is niet doorgesleten of gescheurd en de vulling is ook niet 'ingeklonken'. Een aanbod van Emiel voor andere stoelen heb ik dus ook afgeslagen :lol: Het sturen gaat ook fijn, zeker toen de banden op spanning gebracht waren
Ik zat te spelen met het idee stuurbekrachtiging te installeren, maar aangezien dat enorm veel werk schijnt te zijn en de banden op spanning brengen (en houden!) veel eenvoudiger en goedkoper is laat ik dat idee al varen.
De motor draait ook prettig. Ik ben geen dieselkenner of ervaringsdeskundige, maar ik heb natuurlijk wel eens eerder een diesel horen draaien en hij klinkt gewoon lekker. Hij trekt vlot genoeg op (naar mijn smaak en volgens Emiel ook naar wat je mag verwachten van die motor) en klinkt lekker.
Veren doet hij ook leuk (al veert een Eend nog fijner), al schijnt het dat hij met de neus wel eens wat blijft hangen bij het omhoog komen. Maar er moet nog nieuwe LHM in en er moet ook nog even gespoeld worden. Ik ga er van uit dat als dat gedaan is, alles weer echt helemaal op en top werkt.
Sloten vind ik opvallend lekker en soepel draaien ! Je zou zeggen dat als je de sleutel omdraait er gewoon niets gebeurt, maar de knopjes gaan netjes omlaag (of omhoog natuurlijk) en de deuren zijn werkelijk op slot (of van slot natuurlijk). Subliem ! En het leuke is: ik kan
alle deuren (behalve de achterklep) van binnen en van buiten op slot doen. Dat is voor iemand die een Eend gewens is een enorme vooruitgang :lol: Alleen de deur linksvoor (bestuurdersdeur) 'hangt' wat wegens roest. Ook bij de punt aan de bovenkant achter dus waar de voordeur op de achterdeur aansluit) is windgeruis te horen. Continu. Dat schijnt te maken te hebben met die doorgezakte deur. Dus deur omhoog en ook dat probleem is voorbij (2 vliegen in 1 klap). Overigens, ondanks dat de deur hangt, sluit deze goed. Het is dat de deur nog verder los kan roesten waardoor hij op den duur op straat ligt, anders had ik het mooi zo gelaten. Beetje karakter zegmaar
![]()
Ook waait de spiegel aan de bestuurderskant wat naar binnen toe door het rijden. Niet onoverkomelijk (het ding is van binnen uit te stellen, ook weer een luxe voor een Eendrijder :wink: ) maar dat kan je verhelpen door aan een schroefje te draaien.
Wat ik wat het interieur betreft wel irritant vind (dus de factor karakter voorbij) is dat als je de klep van het bovenste dashboardkastje opent, de hele klep er uit flikkert ! :shock: Het is geen ramp, maar te irritant om zo te laten. Misschien is het met wat creatief gedoe zelf te fixen en anders gaat er een 'nieuwe' klep in. Ook 1 ventilatorroostertje werkt niet helemaal 100% (staat ook in de lijst) en dat is een leuk klusje om eens op een verloren zondagmiddag te beprutsen. Dus geen nieuw roostertje, maar proberen het oude te repareren. Natuurlijk moet er ook even een radio in (heb ik nog liggen).
Dat de tankdop zwaar draait is niet irritant. Dat is eng ! Ik ben bang dat op den duur de sleutel het begeeft. Die moet en zal dus gangbaar gemaakt worden. Dat er ook nagekenen wordt of er brandstof lekt en dat daar iets aan gedaan wordt als dat inderdaad zo blijkt te zijn spreekt voor zich. Sommige personen willen dat hun auto 'tha bomb' is, ik liever niet
![]()
En als dat allemaal gefixt is ben ik helemaal happy met deze wagen, al sluit ik absoluut niet uit dat ik er nog meer aan ga veranderen/verbeteren (cruisecontrol, CV met plip) Er is maar 1 ding waar ik spijt van heb en dat is dat ik hem niet eerder gekocht heb.
Ohja, Alex, bedankt voor het rijden !
![]()
Het uitzicht onderweg beviel me wel
![]()
Met name op de terugreis :lol: