Klopt maar het blijft toch een vreemde naamquote:Op woensdag 1 maart 2006 20:38 schreef E.T. het volgende:
Trui is meestal de afkorting van Geertruida![]()
Ik hoorde van de week een man tegen een klein meisje zeggen: "Trijntje, kom op" Vond het toch niet zo tof eigenlijkquote:Op woensdag 1 maart 2006 20:56 schreef Lois het volgende:
Mijn schoonmoeder heet officieel Trijntje (en ik vind dat echt super) maar heeft zichzelf al vrij vlot Tieni laten noemen.
Ik dacht dat het Milo wasquote:Op zondag 5 maart 2006 20:30 schreef MaLo het volgende:
Net in het programma De Kraamafdeling, werd er een jongetje geboren. Mirol.
Afgekort van MIRacle Of Love
Oh dat kan ook, dan heb ik het verkeerd verstaanquote:Op zondag 5 maart 2006 20:33 schreef MevrouwKoRn het volgende:
[..]
Ik dacht dat het Milo was
Die serie afleveringen van de Kraamafdeling is gemaakt in het ziekenhuis hier
Een van mijn lapjespoezen heet Miloquote:Op zondag 5 maart 2006 23:07 schreef MevrouwKoRn het volgende:
Het was volgens mij echt Milo, ze spraken het uit als Mie-lo. Ze zeiden dat het de eerste twee letters waren van MIracle en de twee letters van Love.
Echt gek om je ''eigen'' ziekenhuis te zien, maar dr wonen toch ook wel een beetje boeren daar hoor, die man vond ik nogal lomp overkomen toen ie zei dat zn vrouw ''een spiraal'' droeg. Spiraaltje klinkt dan wat normaler maar ok.
Pete dan toch zeker?quote:Op dinsdag 7 maart 2006 16:10 schreef sjak het volgende:
Hoe zouden engelsen piet dan uit gaan spreken? Pai-et? Ach, als hij dan veel in het buitenland gaat wonen gewoon aan naamsverandering doen daar en de brieven ondertekenen met Peet, ben je er alweer vanaf
zo, das knap, probleem en oplossing in 1 post
In de krant zag ik laatst een advertentie met de naam "Quynthen".quote:Op woensdag 8 maart 2006 18:54 schreef inkie1010 het volgende:
Kwam vandaag Kayleigh tegen op een bord in de tuin.. Ik weet dat het zo geschreven moet worden, maar dat arme kind heeft vast jaren nodig om der eigen naam te kunnen spellen....
Zeg dat welquote:Op woensdag 8 maart 2006 19:44 schreef MarleenArseen het volgende:
"Quynthen".
Mijn hemel, het arme kind.
Da's een zebranaamquote:Op woensdag 8 maart 2006 19:51 schreef Igraine het volgende:
Quynthen, die is wel behoorlijkerg ja!
Van de week geboortekaartje zien hangen "Zazie"![]()
Moncherie... denken jullie nu ook aan die kersenbonbonquote:Op woensdag 8 maart 2006 20:32 schreef ChrisJX het volgende:
Net ff de Allerhande gelezen:
Moncherieen Jip. Die van Janneke ja, maar in dit geval een meisje
Meteenquote:Op woensdag 8 maart 2006 20:44 schreef MaLo het volgende:
Moncherie... denken jullie nu ook aan die kersenbonbon![]()
Yep.quote:
quote:Op woensdag 8 maart 2006 21:11 schreef Jessi het volgende:
In de klas: Sigourney, Keanu.
Betekenis is idd begrijpelijk maar de vertaling is wat vreemd, je noemt je kind toch ook geen Godsgift of Gotts Gabequote:Op woensdag 8 maart 2006 21:12 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Yep.
Ik kan me de betekenis indenken, maar noem je kind dan Matthijs of Jonathan, betekent hetzelfde en klinkt een stuk normaler.
Overigens heb ik het idee dat Dieudonnee een jongensnaam is
Ik denk dat het allebei wel kan, een godsgeschenk is niet geslachtsgebonden, tochquote:Op woensdag 8 maart 2006 21:12 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Yep.
Ik kan me de betekenis indenken, maar noem je kind dan Matthijs of Jonathan, betekent hetzelfde en klinkt een stuk normaler.
Overigens heb ik het idee dat Dieudonnee een jongensnaam is
Ik heb eens ff gegoogled op 'Gabegottes', maar ik kom idd geen naamsverwijzing tegen. De eerste hit op Dieudonnee gaat wel meteen over een naam (een vrouwelijke overigensquote:Op woensdag 8 maart 2006 21:19 schreef Vava het volgende:
Betekenis is idd begrijpelijk maar de vertaling is wat vreemd, je noemt je kind toch ook geen Godsgift of Gotts Gabe![]()
Nou vind ik Dieudonnee van de vertalingen nog wel het "mooist" dus misschien meer mensen die het met me eens zijnquote:Op woensdag 8 maart 2006 21:31 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ik heb eens ff gegoogled op 'Gabegottes', maar ik kom idd geen naamsverwijzing tegen. De eerste hit op Dieudonnee gaat wel meteen over een naam (een vrouwelijke overigens)
Er zit een "meisjes-"Jip in de klas van mijn dochter (mijn dochter heet heel gewoon Anne hoorquote:Op woensdag 8 maart 2006 20:32 schreef ChrisJX het volgende:
Net ff de Allerhande gelezen:
Moncherieen Jip. Die van Janneke ja, maar in dit geval een meisje
quote:Op woensdag 8 maart 2006 19:51 schreef Igraine het volgende:
Van de week geboortekaartje zien hangen "Zazie"![]()
quote:Op woensdag 8 maart 2006 21:43 schreef snoopy het volgende:
[..]
Op de creche hier een:Zaza. Of had ik dat al eens genoemd?
Dat is volgend mij die kakkerlak van Pluk van de Petteflat![]()
Wij hadden een Désiré op school. Een jongen...quote:Op woensdag 8 maart 2006 21:34 schreef Vava het volgende:
Nou vind ik Dieudonnee van de vertalingen nog wel het "mooist" dus misschien meer mensen die het met me eens zijnik zou het alleen echt nooit als naam uitkiezen
![]()
Wat is er raar aan? Dat is een vrij normale jongensnaam (in Frankrijk dan) en als je het als Desiree schrijft, is het een meisjesnaam.quote:Op woensdag 8 maart 2006 21:47 schreef Rewimo het volgende:
Wij hadden een Désiré op school. Een jongen...
Ongetwijfeld waren zijn ouders erg blij met hem, maar om zo'n naam nou als roepnaam te geven
Als het moncheri zou zijn is het wel heel ergquote:Op donderdag 9 maart 2006 10:47 schreef innepin het volgende:
En moncherie is behalve gruwelijk nog fout ookHet is óf moncheri, óf macherie. denk ik
Nee, niet met dubbel e geloof ik trouwens.quote:Op woensdag 8 maart 2006 23:51 schreef bixister het volgende:
met dubbel e brighteyes?dat vind ik dan wel stom.
en die actrice heet inderdaad jip. ik weet nog dat ze de rol kreeg, een meisje dat ik kende had 'm nét niet.
Nou, doe deze: Sjonnie-Edward. Stond in de krant vandaagquote:Op donderdag 9 maart 2006 09:14 schreef Belana het volgende:
wij zijn nog steeds niet uit een jongensnaam
Verschrikkelijk... dat doe je je kind toch niet aan?quote:Op donderdag 9 maart 2006 20:05 schreef snoopy het volgende:
[..]
Nou, doe deze: Sjonnie-Edward. Stond in de krant vandaag![]()
Op z'n Nederlands is het veel mooierquote:Op donderdag 9 maart 2006 12:33 schreef MevrouwKoRn het volgende:
Jonathan (op zn engels) vind ik helemaalmaar dan krijg je weer zo gauw sjonnie ofzo
![]()
En wederom vindt vriend het niks![]()
hmmm das waar.. en we zijn toch nog niet bezig om een kindje te krijgen, dus ik heb nog even de tijd om hem te overtuigen haha! Ik vind het trouwens wel echt mooier op zn engelsquote:Op vrijdag 10 maart 2006 21:02 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Op z'n Nederlands is het veel mooier
En of het Sjonnie wordt ligt helemaal aan jezelfIn Nederland is een dergelijke afkorting helemaal niet gebruikelijk. Hier heet je gewoon Johnny
Broertje Woestijn?quote:Op maandag 13 maart 2006 16:38 schreef cattie het volgende:
Dit weekend gehoord van een vriendin dat ze vroeger op school zat bij de zusjes:
Steppe, Prairie en Toendra...
![]()
Nu Super Mario nogquote:Op maandag 13 maart 2006 19:23 schreef Rewimo het volgende:
Bij Christan op zwemles zit een meisje ZeldaDat was een of ander computerspelletje...
Ik zie me al roepen buiten: 'Helfreeeeeeeeed-Prospeeeeeeeeeeeeeeere, eeeeeeeeeeeetuh!'.quote:
Ik vind Zelda wel een erg mooie naam, alleen jammer dat het gewoon niet meer kan doordat het in dat spelletje gebruikt isquote:
quote:Wij zijn gehuwd. Welke achternaam krijgt ons kind?
U kunt kiezen welke achternaam uw eerste kind krijgt: die van de moeder of die van de vader. Samenvoeging van beide achternamen tot één naam is niet mogelijk. Om de naamskeuze officieel te maken, moet u voor of bij de aangifte van de geboorte samen naar de ambtenaar van de burgelijke stand bij voorkeur in uw eigen gemeente.
Het kind krijgt de achternaam van de moeder indien u verklaart de naam van de moeder te kiezen. Als u deze verklaring niet samen vóór of bij de aangifte van de geboorte heeft afgelegd, dan krijgt het kind de achternaam van de vader. Voor de keuze van de achternaam van de vader is het niet nodig om samen een (en persoonlijk) een verklaring af te leggen. Het mag echter wel. De naamskeuze geldt ook voor alle volgende kinderen in het gezin. Dit is zo om binnen het gezin eenheid van naam te bewaren. Vooral kinderen blijken dit belangrijk te vinden.
De eenmaal gemaakte keuze kan door de ouders niet meer ongedaan gemaakt worden. Wijziging van de achternaam is slechts op bepaalde gronden mogelijk. Meer informatie daarover vindt u in de brochure Naamswijziging.
quote:De Voornamenwet kent maar twee uitzonderingen:
* Je mag geen naam kiezen waarvan ook een achternaam bestaat. Dus Van den Bergh of Meijer zijn niet toegestaan als voornaam, maar wel Bloem of Achmed.
* De naam mag niet ‘ongepast’ zijn.
quote:De tweede restrictie, een voornaam mag geen bestaande achternaam zijn als die niet ook als voornaam gebruikelijk is, stamt uit de tijd van de invoering van de burgerlijke stand in het begin van de negentiende eeuw. Toen werd het geven van "geslachtsnamen van bestaande familiën" als voornaam verboden. Deze beperking zorgde en zorgt regelmatig voor problemen. Sommige ouders, vooral in het noorden van het land, willen hun kind naast de voornaam een patroniem geven. Een patroniem is de voornaam van de vader, geplaatst achter de voornaam en meestal voorzien van de uitgang -s om de afstamming aan te geven; soms wordt ook -z of -zoon toegevoegd. Een recent aangetroffen geval is Gijs Sjoerdszoon van de Kamp, moeder Ghislaine van de Kamp, vader Sjoerd Didden.
ja daar heb je gelijk in!! Maar ik vind 'raar' splinter, bickel, apple, prince junior etc etcquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:11 schreef Githa het volgende:
maar 'raar' heeft natuurlijk voor iedereen een andere betekenis.
Dat denk ik ook. De mensen die hun kinderen Zoem, Punkie of Lava noemen, vinden die namen beslist niet raarquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:11 schreef Githa het volgende:
maar 'raar' heeft natuurlijk voor iedereen een andere betekenis.
Christans tweede naam is Mauritsquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:17 schreef snoopy het volgende:
Tja als je het zo gaat bekijken is de naam van mijn kind ook 'raar'.
Morris is afgeleid van Mauritius (plaatsnaam) en de naam van een auto.
Ohoh, mijn kind heeft een rare naam![]()
![]()
Ik vind (mja, wie ben ik!) dat Morris een normale naam is? Misschien is de oorsprong wel een land/plaats oid, maar ik bedoel meer de namen als Paris en Brooklyn.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:17 schreef snoopy het volgende:
Tja als je het zo gaat bekijken is de naam van mijn kind ook 'raar'.
Morris is afgeleid van Mauritius (plaatsnaam) en de naam van een auto.
Ohoh, mijn kind heeft een rare naam![]()
![]()
idd, maar we hebben nog 6 maanden!quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:21 schreef snoopy het volgende:
Het is eigenlijk best moeilijk geen rare naam te kiezen![]()
Klinkt als een wel zéér ongewenste dochter.quote:Op zondag 19 februari 2006 20:39 schreef inkie1010 het volgende:
Ik gooide hem dicht met de prachtige naam Komotrut
Als ik ooit (echt nog niet zekerquote:Op dinsdag 14 maart 2006 18:27 schreef Rewimo het volgende:
Grappig, Christan is de achternaam van mijn moeder, ook een patroniem (dus een voornaam die als achternaam in gebruik is genomen). Jaren geleden kwamen we daarachter toen we stamboomonderzoek deden. Op dat moment zei ik tegen mijn moeder dat als ik een zoon zou krijgen, ik hem Christan zou noemen
Volgens mij is het vooral een kwestie van gewenning... Paris en Brooklyn zijn hier minder gehoord dan Morris, dus dat klinkt al gauw 'raar'.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:20 schreef PM-girl het volgende:
[..]
Ik vind (mja, wie ben ik!) dat Morris een normale naam is? Misschien is de oorsprong wel een land/plaats oid, maar ik bedoel meer de namen als Paris en Brooklyn.
Maar met namen is het als overal, kwestie van smaak!
Mijn oma heette Koning...quote:Op dinsdag 14 maart 2006 22:19 schreef Vava het volgende:
[..]
Als ik ooit (echt nog niet zeker) een kind krijg en da's een jongen zou ik het leuk vinden om hem de achternaam van mijn oma als tweede naam te geven, mijn oma heette Junius.
De zoon van Ankie van Grunsven hebben ze toch ook Yannick Jansen-van Grunsven genoemd, en Jansen is dan de achternaam van haar man of zoiets. Dacht zoiets gelezen te hebben.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 17:15 schreef Spannend het volgende:
Wij zitten er aan te denken om het kind als tweede naam de achternaam van de moeder te geven. Het is best een aardige achternaam (niet De Vries of zo). Dus dat zal toch wel mogen, van de burgerlijke stand?
Probeer hetquote:Op dinsdag 14 maart 2006 22:34 schreef innepin het volgende:
[..]
Mijn oma heette Koning...als ze in België hun kids Queen mogen noemen, mag dit vast ook wel...O-) heh.
Maar waarom zijn Paris en Brooklyn ineens niet raar en Zoem en Vlassie wel. Volgens mij alleen omdat je ze vaker gehoord hebt en er een beetje aan gewend bent.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 22:03 schreef Igraine het volgende:
Ik vind Morris geen rare naam, ik vind het een leuke naam juist. Tuurlijk kan een naam nooit bij iedereen in de smaak vallen maar sommige springen er wel uit.
Ik vind Paris of Brooklyn dan ook geen rare namen, ik vind ze alleen niet mooi dat is weer iets anders.
Zoem of Vlassie vind ik echt 'raar'.
Ik las laatst ergens dat het zoontje van Ankie met zijn voornaam Yannick Jansen heet, ja. Ik snapte er al helemaal niets vanquote:Op dinsdag 14 maart 2006 22:56 schreef tanna het volgende:
De zoon van Ankie van Grunsven hebben ze toch ook Yannick Jansen-van Grunsven genoemd, en Jansen is dan de achternaam van haar man of zoiets. Dacht zoiets gelezen te hebben.
quote:Op woensdag 15 maart 2006 09:38 schreef Rewimo het volgende:
Jansen is inderdaad zijn tweede voornaam. En de achternaam van zijn vader.
Ik heb ook een dergelijk verhaal gelezen waarin constant 'Yannick Jansen' werd gezegd. Zegt ze dat in het echt nu ook alsof het een dubbele naam is (net als Jan-Willem ofzo), of wordt het dan Yannick?quote:Op woensdag 15 maart 2006 09:56 schreef MevrouwKoRn het volgende:
Ik las een keer een interview over haar, en ik begreep al totaal niet toen ze het steeds over haar kind had ze ook de achternaam bijnoemde.
Maar Jansen als 2e naam is wel HEEL erg, t gaat echt helemaal nergens over.
Klopt, volgens mij hebben ze er ook problemen bij de burgerlijke stand mee gehad, maar uiteindelijk hebben ze het voor elkaar gekregen. Waarom zij wel weet ik niet. Ligt denk ik ook heel erg van de naam en de ambtenaar van de burgerlijke stand af. Als je ziet wat die verder allemaal toe laten, vind ik achternamen als voornaam willen meestal wel mee vallen. Maar ja, officieel mag het dus niet.quote:Op woensdag 15 maart 2006 09:02 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Ik las laatst ergens dat het zoontje van Ankie met zijn voornaam Yannick Jansen heet, ja. Ik snapte er al helemaal niets van
Volgens mij wordt hij gewoon Yannick Janssen genoemd. Als hij later groot is maakt hij daar zelf wel Yannick van, denk ik zoquote:Op woensdag 15 maart 2006 11:28 schreef ChrisJX het volgende:
Ik heb ook een dergelijk verhaal gelezen waarin constant 'Yannick Jansen' werd gezegd. Zegt ze dat in het echt nu ook alsof het een dubbele naam is (net als Jan-Willem ofzo), of wordt het dan Yannick?
Blijf het vreemd vindenAl boft het ventje nog dat z'n vader niet Naaktgeboren heet
Ja volgens mij ook, dus als een dubbele naam zoals Dirk-Jan of Anne-Sophie..quote:Op woensdag 15 maart 2006 11:33 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Volgens mij wordt hij gewoon Yannick Janssen genoemd. Als hij later groot is maakt hij daar zelf wel Yannick van, denk ik zo
WTFquote:Op woensdag 15 maart 2006 12:04 schreef MevrouwKoRn het volgende:
Ik had trouwens op school een Jan-Jan zitten, daar heb ik ook weken gedacht dat het een grapje was.
Omdat ik de klank van zowel Zoem als Vlassie 'raar' vind klinken. En Paris en Brooklyn zijn idd in ieder geval woorden waar je aan gewend bent, al dan niet als naam.quote:Op woensdag 15 maart 2006 07:52 schreef Githa het volgende:
[..]
Maar waarom zijn Paris en Brooklyn ineens niet raar en Zoem en Vlassie wel. Volgens mij alleen omdat je ze vaker gehoord hebt en er een beetje aan gewend bent.
Eigenlijk is een 'rare' naam dus een combi van nog moeten wennen en niet mooi vinden.
quote:Op donderdag 16 maart 2006 20:06 schreef Sugar het volgende:
Berk vind ik stom.
Kobe is toch een koeiensoort dacht ik?quote:Op donderdag 16 maart 2006 20:06 schreef Sugar het volgende:
Of Kobe, voor een meisje. Ik vind het lomp.
Berk vind ik stom.
Kobe, da's idd een Japanse stad. Was in 1995 nog een grote aardbeving. Ik vind het iig geen mooie naam, maar dat zal ook wel komen omdat ik dan direct aan die aardbeving denkquote:Op donderdag 16 maart 2006 20:47 schreef Igraine het volgende:
Ik weet alleen dat Kobe een plaats in Japan is volgens mij. Ik heb hem ook nog nooit als naam gehoord.
Wel Koop, Koob of Koops...Deze namen kwam ik o.a. tegen bij mijn stamboomonderzoek
Gedverdemme, Nouveau riche!quote:Op woensdag 15 maart 2006 09:38 schreef Rewimo het volgende:
Jansen is inderdaad zijn tweede voornaam. En de achternaam van zijn vader.
ondanks dat ze zo'n nare naam heeft??quote:Op vrijdag 17 maart 2006 17:55 schreef Saffier het volgende:
Voor een meisje; Sarin.
Ik moet steeds aan dat gas denken wat ze toen in China, geloof ik, hebben gebruikt. Het dametje is momenteel een jaar of 13 trouwens en wel heel vriendelijk altijd.
Bela is een Hongaarse jongensnaam, denk maar aan de componist Bela Bartok.quote:Op vrijdag 17 maart 2006 20:17 schreef Lois het volgende:
Een nieuwe collega van mij heet Bela. Nou stelde ik me daar op de een of andere manier een oudere, gezette, grijze vrouw bij voor maar het is een heel jong, pukkelig, schriel jongetje.
Ik heb inderdaad een Imre in de klas gehad, een jongen.quote:Op vrijdag 17 maart 2006 21:16 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Bela is een Hongaarse jongensnaam, denk maar aan de componist Bela Bartok.
Nog een Hongaars voorbeeldje: Imre. Klinkt voor Nederlanders erg meisjesachtig, maar het is toch echt een jongensnaam.
Ik weet wel waarover ik praatquote:Op vrijdag 17 maart 2006 21:23 schreef Sjeen het volgende:
Ik heb inderdaad een Imre in de klas gehad, een jongen.
quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:09 schreef PM-girl het volgende:
Jeetje, wat zijn er toch een hoop gekke namen! Wij moeten ook aan de slag! Ik heb zelf ook een aparte naam, maar dan niet zoals splinter of zelda ofzo! (Evenstar weet wel welke naam ik heb!!)
Ik vind het dus leuk om ons kind een bijzondere naam te geven, maar dan niet raar!
Nog even over Desiré en Desirée (mannelijk en vrouwelijk), daarom verschillen de ee's! Het zelfde bij Aimé en Aimée (geliefde ofzo). Franse namen zijn meestal wel mooi, zoals Amelie, Aimée.
Probleem is dat ik alleen maar leuke meisjes namen weet.....
Aragornquote:Op vrijdag 17 maart 2006 21:29 schreef _evenstar_ het volgende:
ik krijg trouwens wel de vraag oh een volgende gaat zeker frodo heten oid![]()
jongens naam staat al vast, die stond vast en blijft vast staan.
meisjes naam wordt lastiger![]()
Nu je het zegt, volgens mij wist ik het alquote:Op vrijdag 17 maart 2006 21:31 schreef _evenstar_ het volgende:
ze heeft dezelfde naam als ons dochtertje Arwen![]()
tom bombadilquote:
Eowynquote:Op vrijdag 17 maart 2006 21:32 schreef _evenstar_ het volgende:
tom bombadilnou zou ik eowyn ook egr mooi vinden, maar dat past niet bij elkaar
![]()
Ik vind het prima bij mekaar passen, juist vanwege de uitspraakquote:
Staat er idd een beetje vreemd ja! Maar ik heb wel vaak bij vreemde namen snel een bepaald beeld over mensen en dat wilde ik graag voorkomen, het is gewoon een heel aardig meisje, ondanks haar naamquote:
Die heb ik wel eens vaker gehoord maar dan voor een dame op leeftijd, een kakmadam ook nog eens. Naja ze zal ooit wel eens een lief klein babietje geweest zijnquote:
Oef, die is erg zeg. Ik heb ooit eens een patient gehad die Wiet heette. Dat was een oudere man. Ik moest er toen ook zo om lachen!quote:Op dinsdag 14 maart 2006 14:54 schreef Jonnetje het volgende:
Ik zag laatst ergens wel zo'n foute voorbij komen...
Een jongetje..
Genaamd: ................ Miet...
Wietse is volgens mij een Friese jongensnaam. (zit er geen Wietse in Afkes tiental?)quote:Op zaterdag 18 maart 2006 09:30 schreef sjak het volgende:
[..]
Oef, die is erg zeg. Ik heb ooit eens een patient gehad die Wiet heette. Dat was een oudere man. Ik moest er toen ook zo om lachen!
Dat zou best kunnen, ik had vroeger een buurmeisje die heette Wietske. Haar ouders waren ook Fries van origine.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 10:05 schreef owlet het volgende:
[..]
Wietse is volgens mij een Friese jongensnaam. (zit er geen Wietse in Afkes tiental?)
Schat van een mens.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 08:56 schreef Brighteyes het volgende:
Een schoolvriedin van me had ook een Tante Map. Wel oud, geen kakmadam.
quote:Op zaterdag 18 maart 2006 10:05 schreef owlet het volgende:
(zit er geen Wietse in Afkes tiental?)
En vergeet Sjeng en Sjir niet! Mijn moeder komt dus uit zo'n Limburgse familie met dat soort namen en mijn vader heet inderdaad Wiel (van Willem).quote:Op zaterdag 18 maart 2006 11:16 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Wiet doet mij overigens Limburgs aan, daar hebben ze de neiging om elke naam op een voor niet-Limburgers bizarre manier af te korten.
Voorbeeldjes: Wiel, No, Hub, Sjé, Sjef, Sef
Ik ken het in de schrijfwijze Theiquote:Op zaterdag 18 maart 2006 14:20 schreef Randa_v het volgende:
Een kennis van mijn schoonzusje hebben hun zoontje Tej genoemd. Is het Limburgse voor Theo.
Is idd ook heel typischquote:Op zaterdag 18 maart 2006 13:48 schreef Sjeen het volgende:
Bèr
Nou, geloof dat zij er niet zo'n last van hebben nu. Toen wel, veel blauwe geboortekaartjes en verkeerde post, voor dhr. enzo! (nog steeds wel hoor)quote:Op vrijdag 17 maart 2006 21:31 schreef ChrisJX het volgende:
Nu je het zegt, volgens mij wist ik het alVind Arwen een erg mooie naam, maar momenteel kleeft er iets teveel 'je bent zeker LOTR-fan' aan. Balen voor PM_girl, waren haar ouders een beetje origineel, krijg je zo'n hype
Vooruit, op die manier was het toen dan weer niet gunstigquote:Op zaterdag 18 maart 2006 16:56 schreef PM-girl het volgende:
Nou, geloof dat zij er niet zo'n last van hebben nu. Toen wel, veel blauwe geboortekaartjes en verkeerde post, voor dhr. enzo! (nog steeds wel hoor)
broertje en zusje hebben dus hollandse namen gekregen!
Hun hadden naam geschreven op hoe je het uitspreekt en dan ik Tej het effect. Thei is normaler in Limburg ja.quote:
Verder zijn er sinds de hype mensen die ineens snappen waarom ik zo heet en zich afvragen of de film een remake is!! (ooit van een boek gehoord?)quote:Op zaterdag 18 maart 2006 17:09 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
Vooruit, op die manier was het toen dan weer niet gunstig
quote:Op zaterdag 18 maart 2006 17:36 schreef PM-girl het volgende:
Verder zijn er sinds de hype mensen die ineens snappen waarom ik zo heet en zich afvragen of de film een remake is!! (ooit van een boek gehoord?)![]()
![]()
![]()
Zijn geadopteerde kinderen (met Nicole Kidman) hebben heel normale namen. Ik dacht dat het meidje Isabella heette.quote:Wat voor een bijzondere naam zou het kind van Tom cruise trouwens krijgen?![]()
Heb zo het gevoel dat er een vreemde naam gaat komen, nu tom ook een wat raarder voorkomen heeft gekregen.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 17:38 schreef ChrisJX het volgende:
[..]
[..]
Zijn geadopteerde kinderen (met Nicole Kidman) hebben heel normale namen. Ik dacht dat het meidje Isabella heette.
Maar je weet het maar nooit, misschien noemtie zijn kind Hubbard, naar de Scientology-oprichter ofzo
Ach ja ik ken er ook een die Jogchum heetquote:Op maandag 20 maart 2006 23:11 schreef CarOnline het volgende:
Iemand die ik ken heeft haar zoon Jochum genoemd.
Jochem dus maar dan met een u. Ik vind het zo vreemd!
Waarom!
Hoe spreken Engelsen dat uit! Djoktsjum ofzoquote:Op woensdag 22 maart 2006 21:26 schreef Serpent het volgende:
[..]
Ach ja ik ken er ook een die Jogchum heet![]()
ik dacht Kso, maar nu laat je me twijfelen ...quote:Op donderdag 23 maart 2006 10:43 schreef Rewimo het volgende:
Zit me af te vragen hoe je het uitspreekt. Iks-so, Eks-so (op zijn Engels), KsoHet klinkt me allemaal niet echt logisch in de oren...
Ik kreeg van de week ook een geboorteaankondiging en die naam doet het ook niet zo voor mij, maar ik durf hem hier eigenlijk niet eens neer te zetten. Bang dat ze meelezen of zo.quote:Op donderdag 23 maart 2006 12:10 schreef Bass-Miss het volgende:
Gelukkig dat die mensen hier niet posten.
quote:Ik heb hier eigenlijk ook al genoeg namen gezien waarvan ik denk...En die worden dan blijkbaar ok gevonden.
Nee, dat zou ik nu ook niet doen. Iig niet in het geboortetopic.quote:Op donderdag 23 maart 2006 12:14 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ik kreeg van de week ook een geboorteaankondiging en die naam doet het ook niet zo voor mij, maar ik durf hem hier eigenlijk niet eens neer te zetten. Bang dat ze meelezen of zo.
[..]![]()
Maar goed, dan zeg ik maar gewoon liever niks over de naam. Dus ook niet dat ik de naam zo leuk vind. Maar keihard heir tegen een user gaan zeggen 'wat een debiele naam' zou ik niet doen. Doe ik IRL ook niet.
Ja, dat bedoel ik.quote:Op donderdag 23 maart 2006 12:43 schreef Brighteyes het volgende:
En dat terwijl ik in dit topic wel eens namen zie die ik minder vreemd of raar vind dan sommige namen die in OUD voorkomen.
Iddquote:Op donderdag 23 maart 2006 12:54 schreef Brighteyes het volgende:
Daar zal je dus nooit meer achter komen, want op het moment dat jij zegt 'Het is geboren en het heet zus-en-zo' durft niemand meer te zeggen wat ze ervan vinden.
Tenzij je nu natuurlijk zegt 'Wat ik nou toch in de krant las!!!!!!'
Dat heb ik dus ook. Ik heb naast de naam die iedereen hier al weet nog een andere naam in mijn hoofd en die durf ik om die reden dus niet eens te noemen.quote:Op donderdag 23 maart 2006 12:55 schreef Bass-Miss het volgende:
Ook al aan gedacht maar dan zou ik schrik hebben dat iemand anders mijn naam gaat inpikken.
Hmmm... zou het dan toch die ene geworden zijn...quote:Op donderdag 23 maart 2006 13:38 schreef Sugar het volgende:
Ik ook, ik wil het ook roepen. Bij ons zijn beide namen hier weleens langsgekomen.![]()
![]()
Die ene die ik niet leuk vond.quote:Op donderdag 23 maart 2006 13:39 schreef Sugar het volgende:
Welke, BE, welke?
Nou ja kan dat best een beetje peilen aan hoe mensen reageren. Ik weet bijv best dat de naam van onze dochter hier niet zo in de smaak valt. Is ook niet gek, gezien de trend hier (en overal eigenlijk) een beetje ouderwetse, hollandse namen is. Maar ja, de één houdt hiervan, de ander daarvan. Daar komt ook nog bij dat de meesten niet eens weten hoe het uitgesproken moet worden (of geschrevenquote:Op donderdag 23 maart 2006 12:54 schreef Brighteyes het volgende:
Daar zal je dus nooit meer achter komen, want op het moment dat jij zegt 'Het is geboren en het heet zus-en-zo' durft niemand meer te zeggen wat ze ervan vinden.
Het ligt natuurlijk ook aan de soort naam. Ik kan me best indenken dat er mensen zijn bij jouw dochter denken "Wat is dát nou voor naam"?quote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:53 schreef Igraine het volgende:
Nou ja kan dat best een beetje peilen aan hoe mensen reageren. Ik weet bijv best dat de naam van onze dochter hier niet zo in de smaak valt. Is ook niet gek, gezien de trend hier (en overal eigenlijk) een beetje ouderwetse, hollandse namen is. Maar ja, de één houdt hiervan, de ander daarvan. Daar komt ook nog bij dat de meesten niet eens weten hoe het uitgesproken moet worden (of geschreven)
Maar wij vinden hem mooi, onze ouders, broers, tantes, nichten e.d. vinden hem mooi dus wat doet de rest ertoe?
Tomasquote:Op vrijdag 24 maart 2006 00:53 schreef Igraine het volgende:
gezien de trend hier (en overal eigenlijk) een beetje ouderwetse, hollandse namen is.
Tja, het ging over de laatste tijd, maar ik hou je niet tegen om de lijst aan te vullen hoor.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 09:02 schreef Rewimo het volgende:
Dit zijn "alleen" de baby's en peuters/dreumesen toch? Ik mis nog wel wat namen
Mijn idee...quote:Op vrijdag 24 maart 2006 09:04 schreef Brighteyes het volgende:
Ik durf de jongens-meisjes scheiding niet te maken. Bang fouten te maken.
Dan pak je de "zoon van" en "dochter van" lijstjes uit de topics er "even" bijquote:Op vrijdag 24 maart 2006 09:04 schreef Brighteyes het volgende:
Aanvullen mag.
Ik durf de jongens-meisjes scheiding niet te maken. Bang fouten te maken.
Straksquote:Op vrijdag 24 maart 2006 09:59 schreef texelonia het volgende:
En dan nu nog even op alfabetische volgorde...?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |