FOK!forum / Ouder(s) / Zwangerschap en geboorte deel 168
Martinekedinsdag 3 januari 2006 @ 17:23
het vorige deel Zwangerschap en geboorte deel 167

as. papa's en mama's:

2006
04 januari 2006: Merlijn (papa) en Bereboot
21 januari 2006: Ladylike
januari/februari 2006: Mirage en Oversight
05 februari 2006: bietjuh
10 februari 2006: pinquit
06 maart 2006: Girly
12 april 2006: skyhigh (papa)
18 april 2006: Jis
19 mei 2006: Tamea
21 mei 2006: Tazz (papa)
09 juni 2006: dutchie
11 juni 2006: Martineke
11 juni 2006: Liane83
11 juni 2006: waterbeest
20 juni 2006: vamperotica
24 juni 2006: nanalune
26 juni 2006: cattie
05 juli 2006: LadyS
14 juli 2006: Belana en Kbot
*** 15 juli 2006: Sjak en Schanulleke ****
25 juli 2006: owlet
26 juli 2006: rfvr (papa)
04 augustus 2006: MeNicole en ke2v2in
10 augustus 2006: Kozakken
13 augustus 2006: Misticle_lightning
16 augustus 2006: Sugar

***vermeldingen zijn (as) officiele fokbaby's
(Een fokbaby is een baby geboren uit een relatie waar man en vrouw elkaar hebben leren kennen op/door Fok.)

ik gooide hem dicht, laatste post was
quote:
Martineke - dinsdag 3 januari 2006 @ 17:20
Me is MaMa!

evenstar welkom thuis ik hoop dat ik ooit ook een je meisje Arwen mag aanschouwen doe maar rustig aan en verplicht rusten ja!!! tis niet niks zon ks hoor.

ik hoop met je mee Misticle dat het deze x goed gaat, maaaar je bent al wel 8 weken, dan word de kans steeds kleiner he

Girly fijn dat het wel goed met je gaat, en over die harde buiken zou ik indd ook maar even laten testen op blaasontsteking. zeker omdat je al iets vaags zo ong in die richting had.
rustig aan he met mij gaat het prima, heb geen klagen. als ik teveel doe krijg ik last van mijn bil (had ik bij maxim aan het eind van de zwangerschap ook) net of er een zenuw klem zit.
lastig als je alles wilt doen maar uiteindelijk niet kan maar ik neem t voor lief, nog een maand of 12 en ik ben er wel vanaf

Renegate heel rustig aan doen geen (schoonO)zusje, moeder, oma, vriendin, vriend o fwat dan ook die mee kan helpen??


[ Bericht 0% gewijzigd door BE op 09-01-2006 23:29:43 ]
Martinekedinsdag 3 januari 2006 @ 17:24
uhh wil iemand even die zwab in zwabgerschap correct veranderen
Troeldinsdag 3 januari 2006 @ 17:28
quote:
Op dinsdag 3 januari 2006 17:24 schreef Martineke het volgende:
uhh wil iemand even die zwab in zwabgerschap correct veranderen
Zo erg is het toch niet met die buiken nee
Tameadinsdag 3 januari 2006 @ 17:30
* Tamea ziet nu pas dat haar uitgerekende datum nog op 21 mei staat in de openingspost. Kan iemand dit even veranderen in 19 mei?

Scheelt maar 2 dagen, maar het staat voor mijn gevoel zo gek, die 21e.
Martinekedinsdag 3 januari 2006 @ 17:48
hehe Troel
skyhighdinsdag 3 januari 2006 @ 18:03
Kleine update van skyhigh:

We zijn inmiddels op 26 weken, over de helft dus

2 weken geleden zijn we voor een pret echo geweest, echt leuk om je ongeboren kindje te zien bewegen in 3D. Een leuke Dvd aan over gehouden, die we zo rond de kerstdagen verschillende malen hebben gezien bij de blije opa's en oma's

De baby groeit goed, het is al een lekker buikje, met ms. skyhigh gaat het ook goed, ook al begint ze het goed te merken als ze aan het werk is geweest. Deze week even langs bij arbo om over kortere dagen te praten. Nu is ze 12 uur van huis op normale dagen en dat word langzaam aan echt te zwaar...
Alles bij elkaar gaat ie lekker, en kunnen we niet wachten tot het zover is.
waterbeestdinsdag 3 januari 2006 @ 18:29
Woei! Je kijkt een week niet en je hebt hele levensverhalen gemist Ik heb genoten van de echo's die hier zijn gepost Ikzelf mag volgende week vrijdag weer een echo. Ik zal hem jullie niet onthouden
Lord_Vetinaridinsdag 3 januari 2006 @ 18:33
TT even gegastfixt
KiwiTjuHhdinsdag 3 januari 2006 @ 18:57
Ook hier nog even een tvptje
Wil het toch nog eventjes blijven volgen!
sjakdinsdag 3 januari 2006 @ 19:38
Fijn hoor skyhigh, alweer over de helft.
Ik ga zo alweer eens mijn bed opzoeken, door die spanning over wel/niet een ander huis hebben we vannacht allebei erg slecht geslapen. En dat valt me nu ineens wel erg zwaar.
Morgen komt de makelaar om foto's te nemen van ons huis, die gaat volgende week de verkoop in. Raar idee hoor!

Hebben jullie dat trouwens ook. Ik slaap zoveel slechter/ Als ik wakker ben geworden om even naar de wc te gaan dan duurt het ruim een uur voor ik weer in slaap val. Ik slaap ook veel lichter.
Belanadinsdag 3 januari 2006 @ 19:40
spannend he dat soort dingen sjak? Ons huis staat ook te koop... al ruim een jaar. gelukkig hebben we nog niks gekocht. Vandaag weer een bezichtiging gehad en we hopen weer. Het zou prettig zijn als het geregeld is voordat de baby er is. Dat hoop ik ook voor jullie.

fijn skyhigh dat alles ok is! en waterbeest, kom maar op met die echo, leuk!
babyfeetdinsdag 3 januari 2006 @ 19:41
welkom thuis evenstar en Arwen
ik wil ook graag een mailtje van je prachtmeid
sjakdinsdag 3 januari 2006 @ 19:42
Pff, ik hoop toch echt dat ons huis niet zo lang te koop zal staan. Eigenlijk wil ik het voor 1 juni kwijt zijn.
cattiedinsdag 3 januari 2006 @ 19:47
quote:
Op dinsdag 3 januari 2006 19:38 schreef sjak het volgende:
(..)
Hebben jullie dat trouwens ook. Ik slaap zoveel slechter/ Als ik wakker ben geworden om even naar de wc te gaan dan duurt het ruim een uur voor ik weer in slaap val. Ik slaap ook veel lichter.
Sommige nachten wel. Niet zozeer dat ik niet in slaap val, dat is geen probleem, maar ik word vaker wakker 's nachts. En vannacht werd ik regelmatig wakker van pijn in mijn bekken. Ik draaide me dan om, dan was de pijn weg, om na een tijdje weer wakker te worden met pijn, me om te draaien, enz. enz. Nogal irritant en niet alleen voor mij, manlief beschuldigd mij ervan dat ik hem bij het omdraaien mishandeld heb.

Sterkte met het slapen!
Belanadinsdag 3 januari 2006 @ 19:56
quote:
Op dinsdag 3 januari 2006 19:42 schreef sjak het volgende:
Pff, ik hoop toch echt dat ons huis niet zo lang te koop zal staan. Eigenlijk wil ik het voor 1 juni kwijt zijn.
wij hebben een wat lastig huis om te verkopen hoor, dus maak je niet druk
cattiedinsdag 3 januari 2006 @ 20:03
Ik heb deze week voor het eerst kleertjes voor de baby gekocht! Eerder durfde ik het nog niet. Ik heb nu 2 rompertjes, een shirtje, een mutje en een paar sokjes, zo schattig! Het zal wel iets met zwangerschapshormonen te maken hebben, ik smelt echt helemaal weg als ik ernaar kijk. Het wordt voor mij nu steeds echter en leuker! En ik heb ook nog een namenboek gekocht, we zijn wel al bijna over de namen uit, maar toch altijd leuk om nog even in te kijken en de herkomst van een naam te zoeken.
sjakdinsdag 3 januari 2006 @ 20:07
Ik maak me ook nog niet echt druk hoor. We hebben een erg leuk huis in een buurt in Amsterdam die steeds beter bekend gaat staan. Ik was eerst veel banger dat we nog geen huis in Haarlem zouden kunnen vinden, maar dat lijkt goed te komen.

Ik mag trouwens donderdag weer voor een echo, dan heb ik de NTmeting (nekplooi zoals de meeste het noemen). Bloed is al afgenomen dus een paar dagen later krijgen we de uitslag van de combinatietest thuis gestuurd. Het voelt als een soort laatste hobbel die genomen moet worden.
sjakdinsdag 3 januari 2006 @ 20:08
Leuk Cattie, ik wacht nog even met kleren kopen. Ik ben bang dat ik anders binnen de kortste keren helemaal los ga
En smelten bij die lieve dingen, jah, dat mag wel al.
cattiedinsdag 3 januari 2006 @ 20:13
Sjak, je wordt dus stadsgenoot van mij! Wat leuk. Waar in Haarlem wil je gaan wonen?
De resultaten van de combinatietest afwachten lijkt mij erg spannend! Maar een echo is natuurlijk altijd erg leuk.
sjakdinsdag 3 januari 2006 @ 20:17
Voorlopig is ons oog gevallen op een huis in Haarlem Zuid-west. Mocht die het niet worden dan zijn er ook wel andere buurten die we leuk vinden (kleverpark, bomenbuurt, bosch en vaart )

Waar woon jij in Haarlem?
BEdinsdag 3 januari 2006 @ 20:19
quote:
Op dinsdag 3 januari 2006 18:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
TT even gegastfixt
En ik heb het laatste stukje er afgefixed.
Ik ben zo'n neuroot die het veel mooier vind staan in het rijtje zoals hieronder als ze allemaal hetzelfde zijn.
En nu een woordje erbij zijn er de volgende keer 2 etc. etc.
quote:
cattiedinsdag 3 januari 2006 @ 20:29
Ik woon in het Rozenprieel, vlak tegen het centrum aan. Haarlem heeft inderdaad een heleboel leuke wijken! Wij zijn van plan om binnen een jaar of 2 te verhuizen naar een groter huis en dan ook vooral met een grotere tuin. Want als het aan mij ligt zullen we het niet bij 1 kindje houden (maar 2) en dan is ons huidige huisje te klein.
Maar nu gaan we wel erg off topic.
Nog een vraagje, ik zag gisteren dat ik op mijn buik allemaal kleine blauwe adertjes heb opeens op 2 plekken, aan de zijkanten, een soort kleine blauwe plekjes. Is dat de voorbode voor striae?
LadySdinsdag 3 januari 2006 @ 20:38
en wij gaan ook naar haarlem verhuizen
Voorkeur gaat uit naar Zandvoort, maar Haarlem is wat realistischer qua budget
Ons huis is al verkocht. We hebben alleen nog niks anders
PM-girlwoensdag 4 januari 2006 @ 08:11
RFVR en Misticle, gefeliciteerd!!
Rewimowoensdag 4 januari 2006 @ 08:21
quote:
Op dinsdag 3 januari 2006 20:38 schreef LadyS het volgende:
en wij gaan ook naar haarlem verhuizen
Voorkeur gaat uit naar Zandvoort, maar Haarlem is wat realistischer qua budget
Ons huis is al verkocht. We hebben alleen nog niks anders
Het wordt steeds gezelliger in Haarlem
nanalunewoensdag 4 januari 2006 @ 09:10
tvpeetje
Girlywoensdag 4 januari 2006 @ 12:45
nou heb de vk vanochtend gebeld, en toen heb ik dus weer urine op blaasonsteking moeten testen, en kwam dus weer uit op dezelfde uitslag als vorige keer (in nov), wel wat ontstekingscellen gevonden alleen niet genoeg voor om daadwerkelijk te zeggen dat het een blaasontsteking is, noujah die harde buiken moet ik dus alsnog ff in de gaten houden, en als het erger wordt moet ik dus bellen, voorderest moet ik rusten (wat ik al deed )
Githawoensdag 4 januari 2006 @ 12:51
Daar schiet je ook niet veel mee op Girly
Dus als het aanhoud of erger wordt ga je gewoon terugbellen, en als je het zelf niet vertrouwd ook!
en lekker rustig aan doen
poemojnwoensdag 4 januari 2006 @ 15:33
Sugar ik zie hier ineeens staan dat je zwanger bent! Gefeliciteerd!
Sugarwoensdag 4 januari 2006 @ 15:46
Hihi. Dank!
Leuk he?
sjakwoensdag 4 januari 2006 @ 16:04
Zeker leuk Sugar! Je mag best trots zijn.
cattiewoensdag 4 januari 2006 @ 16:11
Girly, wat vervelend! Ik vind dat ze je eigenlijk toch antibiotica zouden moeten geven. Ik heb vroeger veel blaasontstekingen gehad en soms had ik dan weinig ontstekingscellen, dus geen kuurtje, maar wel veel last en als ik dan een week later weer ging kreeg ik wel een kuurtje en ging het over.

Vanochtend ben ik naar controle geweest. Alles was oke, geen HIV (niet dat ik risico zou lopen, maar een beetje spannend vond ik het wel), bloeddruk was wel laag. 130/60. Volgens de verpleegkundige net op de ondergrens.
En we hebben het hartje gehoord!!! Luid en duidelijk, erg leuk en lief en een fijne geruststelling.
MeNicolewoensdag 4 januari 2006 @ 16:13
Vandaag was eigenlijk mijn uit gerekende datum Had verwacht dat ik het er moeilijker mee zou hebben
Misschien dat ik er niet zo mee bezig ben omdat ik toch weer zwanger ben ofzow!!
owletwoensdag 4 januari 2006 @ 18:28
quote:
Op woensdag 4 januari 2006 16:13 schreef MeNicole het volgende:
Vandaag was eigenlijk mijn uit gerekende datum Had verwacht dat ik het er moeilijker mee zou hebben
Misschien dat ik er niet zo mee bezig ben omdat ik toch weer zwanger ben ofzow!!
Raar is dat he! IBij mij was de uitgerekende datum zo rond de dag van bevruchting van dit frummeltje. Ik had het er toen best heel moeilijk mee, moeilijk dan ik het had bij de miskraam zelf!
Belanawoensdag 4 januari 2006 @ 19:05
quote:
Op woensdag 4 januari 2006 12:45 schreef Girly het volgende:
nou heb de vk vanochtend gebeld, en toen heb ik dus weer urine op blaasonsteking moeten testen, en kwam dus weer uit op dezelfde uitslag als vorige keer (in nov), wel wat ontstekingscellen gevonden alleen niet genoeg voor om daadwerkelijk te zeggen dat het een blaasontsteking is, noujah die harde buiken moet ik dus alsnog ff in de gaten houden, en als het erger wordt moet ik dus bellen, voorderest moet ik rusten (wat ik al deed )
ik vind dat je hier geen genoegen mee moet nemen eigenlijk, want je belt al zo laat.
laat ze je maar aan het ctg oid leggen en ff goed controleren!
pinquitwoensdag 4 januari 2006 @ 20:28
zow vandaag weer bij VK geweest,

very strange, de vorige keer was beeb aan het indalen en nu zegt die troela (een andere ) dat t nog niet zover is! dus als je op mijn kaart kijkt lijkt het net of beeb weer teruggefloept is

dat is toch wel een nadeel van 4 verschillende vk's..
mja maar moet dus toch gaan liggen mochten de vliezen tussen nu en 2 weken breken..

verder alles ok eigenlijk
heb een beetje last van mijn darmen
sjakwoensdag 4 januari 2006 @ 21:11
Girly, ik ben het met de anderen eens. Ik zou als ik jou was ook eisen dat er beter onderzoek gedaan wordt. Maar ja, ik heb het sowieso niet zo op verloskundigen. Kun je niet naar je huisarts?

Kan dat zomaar Pinquit, dat een baby weer terugfloept? Dat lijkt me balen zeg!

Ik merk dat ik me de laatste dagen weer veel te druk loop te maken en te weinig kan slapen. Ik word weer misselijk. Jammer hoor, ik had gehoopt dat het echt helemaal over zou zijn. Nog een paar dagen druk met andere dingen en dan begint het werk weer. Morgen en overmorgen ga ik alvast een paar uurtjes per dag, de mail wegwerken en lessen voorbereiden.

Morgenmiddag mag ik weer voor een echo . Dan wordt de NTmeting gedaan. De uitslag van de combinatietest volgt dan een paar dagen later nagelbijt-smiley
Belanawoensdag 4 januari 2006 @ 21:20
waarom heb je het niet op verloskundigen sjak? die van mij zijn erg leuk gelukkig.
wat vervelend dat je weer misselijk wordt! heeft ook met vermoeidheid te maken misschien? probeer zoveel mogelijk rust te nemen hoor, het is niet niks zo'n kindje broeden
Belanawoensdag 4 januari 2006 @ 21:50
ik heb een tik ontwikkelt... apfelstrudel....
sjakwoensdag 4 januari 2006 @ 21:58
Tja, waarom ik het niet heb op verloskundigen. Ik hoor soms verhalen die gewoon niet kloppen. Nu bij mij ook weer, ik kreeg geen duidelijk antwoord op mijn vragen, ze zei dingen waardoor ik erg ongerust werd. Terwijl ik ze daarna zelf gecheckt heb en het allemaal wel mee viel. Ik denk ook dat het komt doordat ik zelf teveel medisch onderlegd ben. Ik heb op de OK teveel gezien en ben daardoor een beetje bang geworden.
En als ik dan verhalen lees dat 3% van de geboortesterfte komt door verkeerde inschatting van de verloskundige dan slaat de angst me om me hart. En ik ben ook tegen de hetze van de verloskundigen tegen de pijnbestrijding bij de bevalling. Ik begrijp het wel dat ze hun beroep beschermen maar ik vind dat zo uit de tijd.
Tenslotte heb ik ook met o.a. verloskundigen mijn eerste graads docentenopleiding gedaan. en, hoe kan ik dat het best zeggen, het waren niet mijn types. (Niet allemaal hoor, er zat ook een hele leuke bij, die ga ik straks ook inschakelen als ik naar een praktijk in Haarlem moet).

En die rust die probeer ik wel te nemen hoor, maar er gebeurt zoveel (huis kopen en verkopen) dat geeft mij gewoon stress. Of ik er nu bij zit of niet
Belanawoensdag 4 januari 2006 @ 22:05
mmm, ja, ik heb me daar nooit zo in verdiept, ben gewoon een leek zeg maar. De praktijk waar ik kom vind ik erg prettig, 4 hele verschillende vk's maar alle 4 even betrouwbaar naar mijn gevoel.
Maar ik snap je wel een beetje als ik dit zo lees. Ik weet eigenlijk niet hoe mijn vk's over pijnbestrijding denken. Ik heb laatst wel na zitten praten over de bevalling van Liam (die duurde nogal lang en was moeilijk) en zij snapte best hoe ik me gevoeld had iig. Maar over echte pijnbestrijding hebben we het niet gehad.
Nou ja, ik hoop evengoed dat je dan een fijne vk hebt aan die vrouw in haarlem!

tja, stress is dan moeilijk te voorkomen idd, maar toch... als het ff kan enzo...
sjakwoensdag 4 januari 2006 @ 22:14
Ach, misschien moet ik ook wat meer angst loslaten en vertrouwen hebben in de verloskundige, ik ben zo'n controlfreak dat kan wel wat minder. Dat wordt een goed leermoment de komende tijd

Oja, en apfelstrudel is heerlijk. Ik ben op het moment dol op beschuitjes met hagelslag.
Belanawoensdag 4 januari 2006 @ 22:15
ik ga tukkie doen iig
Spuuglokjewoensdag 4 januari 2006 @ 22:24
quote:
Op woensdag 4 januari 2006 22:15 schreef Belana het volgende:
ik ga tukkie doen iig
Slaap lekker, Belana!
Jeliefwoensdag 4 januari 2006 @ 22:47
quote:
Op woensdag 4 januari 2006 08:21 schreef Rewimo het volgende:

[..]

Het wordt steeds gezelliger in Haarlem
, dat vraagt om een minimeet tzt
Girlydonderdag 5 januari 2006 @ 01:11
bedankt voor de reacties

ze zei ook dat ik niet terug moest bellen als de uitslag aangaf dat er geen ontsteking zat, maar heb ik alsnog wel gedaan, omdat die assistente toen vertelde dat de vk het wel raar vond dat ik snacht's harde buiken had na het plassen, dus hoe kan ik dan zomaar niet terug bellen, ik wil toch op zijn minst weten waar ik aan toe ben, dus had wel terug gebeld, en die zei jah nou die harde buiken doen je niks, die geven je geen ontsluiting en weeen, het hoort rond deze tijd dat je ze wat vaker heb. dus moest me geen zorgen maken, moest alleen terug bellen als ze korter achtermekaar aankwamen en langer .

ze zei ook nog dat het nu wel in de gaten moest houden dat die ontstekingen niet erger zou worden? vond dat een beetje vreemd aangezien ik dit ook al in nov had met de urine test, want dat is ook niet erger geworden, ik drink veel en neem genoeg vitamines.
Ze vond het dus nie nodig om mij een antibiotica kuur te geven voor niks.omdat het niet zou helpen.

ik ben nu gewoon extra bezorgd omdat mijn moeder en haar zus ook vroeggeboortes hebben gehad van hun kindjes, die bevalling kwam ook ineens spontaan, ze weten de reden nie,want die kindjes waren gewoon gezond, helaas zijn ze wel overleden, en jah het is natuurlijk dat ieder zwangerschap verschillend is, maar als het al 2 keer is gebeurd in je naaste omgeving ben je toch automatisch bezorgd? of overdrijf ik nu?

weljah ik hoop gewoon dat het niet erger wordt dan het al is, goed rustig aan doen, want krijg al een harde buik als ik de vaatwasser in of uitruim, maar dat schijnt dus normaal te zijn. ik weet alleen niet in hoeverre ik moet rusten volgens haar,Ben een mens wat graag dingen doet
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 06:14
girly, kijk als je op de 30 weken + zit dan kan je idd meer last van harde buiken hebben en het geeft aan dat je ECHT rustig aan moet doen. Ik vind wel dat ze er vrij laconiek over doen, dat wel. Heb je verteld van je moeder en haar zus? Niet dat dat iets hoeft te zeggen, maar ik kan wel je zorgen begrijpen. Hou jezelf goed in de gaten meid en ik ben bang dat je echt niet zo veel meer kan doen dan... rustig aan meid!
Vickydonderdag 5 januari 2006 @ 10:31
Jeetje, een hoop zwangere erbij.. GEFELICTEERD

Girly, doe rustig aan hoor. Je lijf waarschuwd je! En jij en je kindje zijn nu belangrijker dan wat dan ook!
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 11:04
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 06:14 schreef Belana het volgende:
girly, kijk als je op de 30 weken + zit dan kan je idd meer last van harde buiken hebben en het geeft aan dat je ECHT rustig aan moet doen. Ik vind wel dat ze er vrij laconiek over doen, dat wel. Heb je verteld van je moeder en haar zus? Niet dat dat iets hoeft te zeggen, maar ik kan wel je zorgen begrijpen. Hou jezelf goed in de gaten meid en ik ben bang dat je echt niet zo veel meer kan doen dan... rustig aan meid!
Ik ben 28 weken en hald.. Ik heb volgensmij nog geen harde buiken gehad. Kand at?
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 11:07
Vicky, hoe is het nu? Zit je nog steeds met die datum in je hoofd?

Girly, gewoon een idee hoor, maar waarom neem je niet alsnog contact met je huisarts of desnoods met het ziekenhuis?
Ookal heeft de vk de zorg voor zwangere vrouwen overgenomen van de ha wil niet zeggen dat hij/zij je niet zal helpen. Bij onze vk-praktijk is het zelfs zo dat als zij er niet uitkomen altijd doorverwijzen naar de ha. Dus ik zou gewoon eens bellen als ik jou was. Hij/zij kent je ook wat langer/beter en kan misschien toch wat meer doen. Ik vind het eigenlijk wel een geval van second opinion. En wellicht kan de ha je twijfels wel wegnemen.
En wat is dat voor iets raars dat ze zeggen dat je niet meer mag terugbellen? Vind ik belachelijk.
Slaapmeisjedonderdag 5 januari 2006 @ 11:09
quote:
Op dinsdag 3 januari 2006 20:19 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

En ik heb het laatste stukje er afgefixed.
Ik ben zo'n neuroot die het veel mooier vind staan in het rijtje zoals hieronder als ze allemaal hetzelfde zijn.
En nu een woordje erbij zijn er de volgende keer 2 etc. etc.
[..]

En dan ben ik een nog ergere neuroot die het zelfs storend vind dat er ook verschil is tussen hoofdletters en kleine letters... en dat er ook een keer een & tussen staat. Gelukkig ben ik geen mod

Ik nagelbijt met je mee hoor sjak!
Vickydonderdag 5 januari 2006 @ 11:10
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 11:07 schreef dutchie het volgende:
Vicky, hoe is het nu? Zit je nog steeds met die datum in je hoofd?
.
huh?? welke datum??? ben je niet in de war?
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 11:10
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 11:04 schreef partychickie het volgende:

[..]

Ik ben 28 weken en hald.. Ik heb volgensmij nog geen harde buiken gehad. Kand at?
natuurlijk kan dat, wees blij!
miss_dynastiedonderdag 5 januari 2006 @ 11:10
Tuurlijk overdrijf je niet Girly. Gewoon bellen als je weer bezorgd bent, al is het tien keer op een dag. Doen hoor!
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 11:46
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 11:10 schreef Belana het volgende:

[..]

natuurlijk kan dat, wees blij!
Ja ik ben er ook niet ongelukkig om . Ik hoor het alleen zo veel.

Heeft iemand dat ook dat als je veel hebt gedaan dat je kont danzeer doet.. Een soort spierpijn.. Ook vaak in bed als ik op me zij wil rollen.
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 11:48
Ja, volgens mij lopen we daar allemaal mee hier. Je moet er wel mee oppassen. Als je even terugleest lees je waarom. Pag 5 & 6 van het vorige topic.stond dat nu op pag. 1 of in het vorige topic? Nou ja, kijk maar even Dat is je RI-gewricht. Toch Belana?
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 11:53
yep, alweer een ischias klantje erbij...
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 11:58
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 11:53 schreef Belana het volgende:
yep, alweer een ischias klantje erbij...
Nou dat klinkt niet echt euhh positief.. Wat is het dan precies.. Hoe kom ik bij dat verhaal om te lezen wat het is?
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 12:04
ow sorry partychickie. Een Ischias is een beklemde zenuw in de bil. Dit komt vanuit de lage rug doordat je lijf veranderd in de zwangerschap, er komt allemaal meer spanning op te staan. Het is wat je noemt een zwangerschaps ischias, dus het gaat weer over als de kleine er is over het algemeen. Je kunt er weinig aan doen, niet te veel tillen, niet te veel in 1 houding zitten/staan/lopen, maar alles zoveel mogelijk afwisselen. Je (rug)spieren trainen.
sterkte!
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 12:30
PC, hier is die pagina: Zwangerschap en geboorte deel 167
Even iets naar beneden scrollen en dan zie je het vanzelf. Gaat verder op de volgende pagina.
pinquitdonderdag 5 januari 2006 @ 13:17
quote:
Op woensdag 4 januari 2006 21:11 schreef sjak het volgende:

Kan dat zomaar Pinquit, dat een baby weer terugfloept? Dat lijkt me balen zeg!
neehoor niet dat ik weet, maar op mijn kaart was het zo dat het eerste tekeningetje verder naar beneden zit dan het laatste
het is dus zo dat de VK die er 2 weken geleden was iets anders verteld heeft dan die van gisteren..
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 13:21
bij evenstar was arwen ook terug gefloept toch?
pinquitdonderdag 5 januari 2006 @ 13:33
volgens mij ook nog niet helemaal ingedaald idd. en gaat stuiten
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 13:35
Bedankt voor de link en uitleg.. Maar las dat je beter niet kunt stofzuigen en dweilen, maar dat zal ben ik bang moeilijk gaan...
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 13:40
tja pc... dat is de moeilijkheid voor iedereen, maar hier doet mijn man dat soort dingen bv voor me en tegen het eind van de zwangerschap zal ik wel wat hulp krijgen van mijn moeder enzo.
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 13:40
Sja dat is waar. Maar gelukkig zijn we tegenwoordig 'samen zwanger'. Dus laat die vent van je zijn handjes ook maar eens wapperen.
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 13:41
HAha ja dat is waar. Die arme ziel die heeft al niks aan me met tillen enzo.. We zijn namelijk nog maar net in ons huisje en het was veel tillen enzo wat ik neit kon doen.

Hoever zijn jullie?
bixisterdonderdag 5 januari 2006 @ 13:42
anna was ook eerst een beetje ingedaald en later weer helemaal teruggefloept en nog gedraaid ook. maar op 't moment suprême lag zij er toch weer goed voor gelukkig.
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 13:42
13 weken morgen. en zet hem maar aan het werk hoor!
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 13:52
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 13:42 schreef Belana het volgende:
13 weken morgen. en zet hem maar aan het werk hoor!
Zo en heb je er nu al last van? Poeh hopelijk wordt dat niet erger dan. Haha ja maar op 1 of andere manier doe ik het liefst zelf, dan wee tik dat het goed gebeurd, andes mag ik niet klagen he hihi. MAar ja hoef het ook maar drie maandjes nog aan hem over te laten.
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 13:55
18 weken morgen en idd al heel snel last. Maar Belana en ik hebben al een volledige zwangerschap achter de rug, dit wil nog wel eens de trigger zijn. Maar in Belana's geval is het chronischer geloof ik.
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 14:00
ja ik heb altijd last van mijn rug en regelmatig ischias, dus tja dat dat nu erger wordt is logisch. Ik ga maandag naar de chiropractor trouwens.
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 14:00
Ik kreeg er last van met 4 maanden, toen was ik aan het klussen in ons huisje.. Opzich ook niet laat. MAar 13 weken als ik dan dnek dta je de hele zwangerschap nog mot en nog dik moet worden. Want merk wel dat ik er iets meer last van krijg met die dikker wordende buik ervoor.

Arm lichaam van ons .

MAar ja als me onze kindjes maar gezond op de wereld komen.
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 14:03
tja, het hoort erbij. in mijn vorige zwangerschap kon ik met 5 maanden nog maar hele kleine stukjes lopen en uiteindelijk eigenlijk helemaal niet meer. zal nu ook wel die kant op gaan als ik dat zo voel, maar dat zien we wel. we gaan eerst proberen zo lang mogelijk in beweging te blijven.
ik ben die oefeningen van jou aan het doen ook nu dutch.
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 14:05
poeh das minder.... Ik hoop dat het nog beetje gaat meevallen voor je anders wordt het echt een zwangerschap uitzitten.
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 14:09
mmmm... ik denk er maar niet te veel over na, zie het wel. kan wel meevallen, weet je veel.
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 14:16
JA dat is waar en zeker met de oefeningen en wie weet vang je nog meer tips op .. Je kan je er in elk geval op voor bereiden.
Belanadonderdag 5 januari 2006 @ 16:02
menicole, het lijkt goed te gaan he dit keer?
MeNicoledonderdag 5 januari 2006 @ 16:28
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 16:02 schreef Belana het volgende:
menicole, het lijkt goed te gaan he dit keer?
Nou laat ik zeggen dat ik me behoorlijk niet lekker voel al een paar weken. Loop continu met een misselijk gevoel en alles ruikt vies. Meestal 2 a 3 dagen in de week dan moet ik ook echt spugen. Valt me wel op dat dat de dagen zijn dat ik niet hoef te werken. Uit slapen is er dus niet meer bij. Als ik dat doe dan weet ik dat de rest van de dag gewoon bagger is. Zoals vandaag
Maar morgen om tien over half 11 hebben we een echo en dan weet ik het pas helemaal zeker. Zal er zeker een last van mijn schouders vallen.
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 16:31
Belana goedzo!
Die fysio is hier nu (lekker ding trouwens van 26 )en vroeg me nog streng of ik wel netjes mijn oefeningen deed. Ja tuurlijk, vooral omdat ik er baat bij heb. Vind alleen die vormspanning zwaar. Maar dat vond ik voor de zwangerschap ookal.
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 16:33
MeNicole, ondanks dat je je naar voelt klinkt het toch wel positief. Klinkt behoorlijk zwanger.
Succes morgen en ik zal aan je denken.
Girlydonderdag 5 januari 2006 @ 16:34
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 06:14 schreef Belana het volgende:
girly, kijk als je op de 30 weken + zit dan kan je idd meer last van harde buiken hebben en het geeft aan dat je ECHT rustig aan moet doen. Ik vind wel dat ze er vrij laconiek over doen, dat wel. Heb je verteld van je moeder en haar zus? Niet dat dat iets hoeft te zeggen, maar ik kan wel je zorgen begrijpen. Hou jezelf goed in de gaten meid en ik ben bang dat je echt niet zo veel meer kan doen dan... rustig aan meid!
Jah ze weten van hun verleden af inderdaad, en net wat je zegt, ik hou het zelf wel goed in de gaten, als ik het niet vertrouw bel ik gewoon meteen
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 11:07 schreef dutchie het volgende:
Girly, gewoon een idee hoor, maar waarom neem je niet alsnog contact met je huisarts of desnoods met het ziekenhuis?
Ookal heeft de vk de zorg voor zwangere vrouwen overgenomen van de ha wil niet zeggen dat hij/zij je niet zal helpen. Bij onze vk-praktijk is het zelfs zo dat als zij er niet uitkomen altijd doorverwijzen naar de ha. Dus ik zou gewoon eens bellen als ik jou was. Hij/zij kent je ook wat langer/beter en kan misschien toch wat meer doen. Ik vind het eigenlijk wel een geval van second opinion. En wellicht kan de ha je twijfels wel wegnemen.
En wat is dat voor iets raars dat ze zeggen dat je niet meer mag terugbellen? Vind ik belachelijk.
Ik heb dus sinds kort een nieuwe dokter, ik ken m dus verder ook helemaal niet,hij is zowieso wel beter dan mijn vorige, want die ander liet mij gewoon een week met flinke bloedingen liggen toen ik een miskraam kreeg, hahahaha wat een gezeur over verloskundigen en Huisartsen zeg
Nou het komt in ieder geval goed, heb al minder harde buiken dan gister, ik denk dat het merdendeels ook heeft te maken dat ik een griepje heb.

Ik heb vandaag nieuwe echo's laten maken, was toch zo benieuwd hoe die kleine er nu uitzag, maar het wilde niet echt helemaal lukken, verstopte zich helemaal in de placenta (aangezien die voor ligt) en of draaide continu weg de dondersteen , heb toch uiteindelijk wel wat mooie beelden mee kunnen krijgen, ben zooooooooooo flieft

MeNicoledonderdag 5 januari 2006 @ 16:36
Hihi je kleintje kijkt wel heel boos hoor. Je moet wel lief zijn En ik vind dat kleintje op je vriendje lijkt.
Girlydonderdag 5 januari 2006 @ 16:41
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 16:36 schreef MeNicole het volgende:
Hihi je kleintje kijkt wel heel boos hoor. Je moet wel lief zijn En ik vind dat kleintje op je vriendje lijkt.
hahahaha jah heh zei ik dus ook al,en snap ook wel dat tie boos kijk :p dat gepor van die echomevrouw wordt je ook niet echt vrolijk van :p en het heeft ook echt de vingers van hem (van hem zijn ook best lang)

trouwens klote van dat gespuug zeg hoop dat dat gauw over is, wel beter dat het is als je niet hoeft te werken, zou wat zijn zeg op je werk en morgen je echo spannneeeenddd alvast heel veel succes morgen heh ga voor jullie duimen
BEdonderdag 5 januari 2006 @ 16:44
Girly! Mooie beelden hoor!
dutchiedonderdag 5 januari 2006 @ 16:49
Girly, wat geweldig dat je dit zo kunt zien zeg!
Heel erg gedetailleerd. En ik ken je vriend niet, maar is dat een compliment dat ie op hem lijkt?
MeNicoledonderdag 5 januari 2006 @ 16:55
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 16:49 schreef dutchie het volgende:
Girly, wat geweldig dat je dit zo kunt zien zeg!
Heel erg gedetailleerd. En ik ken je vriend niet, maar is dat een compliment dat ie op hem lijkt?
Ah daar mag ze wel trots op zijn. Vriendje ziet er leuk uit
PM-girldonderdag 5 januari 2006 @ 17:59
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 13:21 schreef Belana het volgende:
bij evenstar was arwen ook terug gefloept toch?
Blijft raar om hier mijn eigen naam te lezen, ik hoor hem zo weinig!!


Girly, wat een leuke plaatjes!!
E.T.donderdag 5 januari 2006 @ 19:15
Mooi Girly!
Ondanks dat ik 3D er altijd een beetje 'eng' uit vind zien, vind ik het ook altijd wel erg mooi..
Tameadonderdag 5 januari 2006 @ 19:25
Mooi Girly. En lekker dat ze ondanks het wegdraaien toch nog wat mooie plaatjes hebben kunnen maken.

Hoe voelt die ischias precies? Ik heb nl. al vanaf dat ik pas zwanger was, dat af en toe mijn rug ineens vastzit. Ik kan er wel doorheen bewegen, maar het schiet er dan echt even in ofzo. Het zit ook altijd op dezelfde 2 plekken; een cm of 5 boven mijn stuitje en dan precies links en rechts van m'n wervelkolom. Gelukkig is het maar een moment of hoogstens 10 seconden en voel ik er daarna niks meer van, maar ik vind het wel een maf verschijnsel en die dingen die jullie over ischias vertellen klinken wel erg soortgelijk.

Ik zag trouwens toen ik het linkje van BE naar die oude post over ischias las, dat Cattie nog steeds zo moe is. Dat had ik ook, nog tot een week of 3 geleden. Ik was al bang dat het 9 maanden zou gaan duren omdat het na de eerste 3 maanden nog niet over was, maar bij een week of 18 werd het bij mij wel stukken beter.
partychickiedonderdag 5 januari 2006 @ 20:22
ik heb last in mijn kont ervan. met draaien in bed schiet het wel naar mijn onderrug.
Tazzdonderdag 5 januari 2006 @ 20:35
ook hier maar weer even wat laten horen. mijn vrouw is nu 21 weken en vandaag weer naar de VK geweest. Alles is nog steeds in orde. Het hartje klopt heel duidelijk. Met mijn vrouw gaat het iets minder goed. Ze heeft erg veel last van steken en kramp in de buik. van de doktor heeft ze van de week een medicijn gekregen tegen maagzweer.
Hopelijk gaat het hiermee beter.

Binnenkort maar de babykamer gaan opknappen, over enkele weken komen de meubelen...

We hebben net de keuken opgeknapt, en die paar weken in het stof zitten is niet bevordejk voor zwangere vrouwen..
Belanavrijdag 6 januari 2006 @ 06:02
Tamea, wat jij in je rug hebt komt wel door de zwangerschap, maar een ischias trekt idd meestal door naar de bil en been, een soort dood gevoel, maar het begint idd in je onderrug.

Nou, ik ga ff werken vandaag, ik ben doodop... ik dacht dat het iets beter begon te gaan kwa vermoeidheid, maar toch niet dus, dit wordt een lange dag...
nanalunevrijdag 6 januari 2006 @ 06:32
oooh girly; wat een lieve echo's! wat een poepie!

Ik zal zo maar eens werken..-zucht- vanmorgen in mijn bedje bezwoor ik mezelf dat ik me zo snel mogeiijk ziekmeld, ik heb echt het idee dat ik achter de feiten aanloop en te druk ben om écht te kunnen genieten plus die rug van me ... ik ben zooooo déééépri ( hihihi valt mee hoor... de heurmeuntjes weer..)
_evenstar_vrijdag 6 januari 2006 @ 08:56
even snel... hier alles goed maar veel druk.. kan even niet op iedereen reageren maar wil wel even zeggen dat ik aan jullie denk en met name nicole lieve schat mijn kaarsjes branden voor je
jessievrijdag 6 januari 2006 @ 08:57
Hoe zou het met Renegate zijn?
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 09:20
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 20:35 schreef Tazz het volgende:
ook hier maar weer even wat laten horen. mijn vrouw is nu 21 weken en vandaag weer naar de VK geweest. Alles is nog steeds in orde. Het hartje klopt heel duidelijk. Met mijn vrouw gaat het iets minder goed. Ze heeft erg veel last van steken en kramp in de buik. van de doktor heeft ze van de week een medicijn gekregen tegen maagzweer.
Hopelijk gaat het hiermee beter.

Binnenkort maar de babykamer gaan opknappen, over enkele weken komen de meubelen...

We hebben net de keuken opgeknapt, en die paar weken in het stof zitten is niet bevordejk voor zwangere vrouwen..
Oh dat ken ik.. Wij moesten hele huis verbouwen. Ben druk aan het schilderen geweest enzo.. Toen heb ik die leuke kont kwaal opgelopen, maar verder mag ik niet klagen gelukkig. Ik hoop dat ze snel weer wat beter voelt.. Ze moet immers nog lang.. (ik ook hoor daa rniet van)
BEvrijdag 6 januari 2006 @ 09:37
Tazz... Heeft je vrouw echt een maagzweer? Of alleen die medicijnen om de krampen tegen te gaan?
Nou ja goed, doet er ook eigenlijk niet toe, het klinkt iig niet echt prettig! Hopelijk gaat het snel wat beter!
sjakvrijdag 6 januari 2006 @ 10:07
Hallo allemaal! Wat een kwaaltjes. Met mij gaat het gelukkig redelijk goed, op wat vermoeidheid na Ik begin wat te wennen aan het zwanger zijn merk ik, en dat doet mijn humeur ook erg goed.

Gisteren ben ik weer voor een echo geweest. Mini-us was in 9 dagen tijd 1,5 cm gegroeid (van 4,8 naar 6,3). Hij was weer enorm bewegelijk en de nekplooi was volgens de echo dame heel klein (kleiner dan 1 mm). Nu nog even wachten op de officiele uitslag. Die krijg ik over een paar dagen met de post thuisgestuurd.

Gisteren en vandaag ben ik maar even een paar uur aan het werk geslagen. Vanaf maandag wordt het namelijk heel druk. Dan zijn er veel leerlingen op school en moet ik heel veel lesgeven. Nu dus mijn mail maar aan het wegwerken zodat ik niet met een achterstandje begin. Ik ga alleen zo weer naar huis. Ik heb wat scripties uitgeprint en die kijk ik liever thuis na.

Vanmiddag ga ik nog een keer bij het huis kijken. Nu samen met een makelaar en mijn vader. Als alles dan goed is gaan we heel snel een bod uitbrengen.
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 11:00
MAar de nekpooi zegt toch ook niet altijd alles?
Tameavrijdag 6 januari 2006 @ 11:09
Fijn dat die nekplooimeting er goed uitzag Sjak. En huizen kijken is gaaf, veel plezier.

Ik kreeg net de schrik van mijn leven op de sportschool: ik ben de afgelopen week 1,3 kilo aangekomen. Echt bizar veel. En waar het gebleven is, geen idee Ik denk alleen dat ik mijn streven om onder de 100 kilo te blijven wel kan vergeten nu (en ja, ik weet dat zo'n streven toch niet heel reeël was, maar ik baal er toch van).
waterbeestvrijdag 6 januari 2006 @ 11:18
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 12:04 schreef Belana het volgende:
ow sorry partychickie. Een Ischias is een beklemde zenuw in de bil. Dit komt vanuit de lage rug doordat je lijf veranderd in de zwangerschap, er komt allemaal meer spanning op te staan. Het is wat je noemt een zwangerschaps ischias, dus het gaat weer over als de kleine er is over het algemeen. Je kunt er weinig aan doen, niet te veel tillen, niet te veel in 1 houding zitten/staan/lopen, maar alles zoveel mogelijk afwisselen. Je (rug)spieren trainen.
sterkte!
Oohhh, dus dat is waarschijnljik die rugpijn/bilpijn. Ik had er nog niet zoveel last van dt ik naar de huisarts ben geweest. Goh, zo leer je nog eens wat.
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 11:32
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 11:18 schreef waterbeest het volgende:

[..]

Oohhh, dus dat is waarschijnljik die rugpijn/bilpijn. Ik had er nog niet zoveel last van dt ik naar de huisarts ben geweest. Goh, zo leer je nog eens wat.
Ja dat had ik dus ook. Ik vond het niet erg genoeg om te melden. Ik dacht zou wel gewoon mijn bekken zijn ofzo. MAar soms in bed doe thet toch aardig zeer zodat ik neit meer kan omdraaien, dus wilde het bij volgende bezoekje wel ff aankaarten. Maar nu wee tik in elk geval wat het is.
LadySvrijdag 6 januari 2006 @ 11:44
girly! wat een mooie echo
Op de 9maandenbeurs ga ik ook weer een pretecho laten maken. Ik kan niet wachten Ik ben dan een week of 25, dus dat is precies mooi. En nu hopen dat deze baby kan maar geen leuke werktitel verzinnen Iemand suggesties? niet zo een slaapkop is als BabyS destijds Die was met geen mogelijkheid tot bewegen aan te zetten
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 11:45
HAha nou mijn broer was altijd heel druk en ik juist niet, dus voor je tweede beeb is nog hoop ;')
MeNicolevrijdag 6 januari 2006 @ 12:03
Jeah

Wij hebben net een echo gehad en ben zo opgelucht
Alles is gelukkig goed
Het was zo mooi, dat mondje, die armpjes met kleine handjes, de beentjes met kleine voetjes
Kon zelfs al zien dat ie vruchtwater aan het drinken was en het leek ook even of op zijn duim zoog.
Eerst lag ie mooi stil en daaarna begon ie als een gek te bewegen

Ik ben flieft

Nu wil ik dus ook wel in het lijstje: 4 augustus van MeNicole en ke2v2in dus

Oh ja zal kijken of ik de echo's vandaag of morgen online kan krijgen want ze zijn niet zo heel duidelijk!!
Anitravrijdag 6 januari 2006 @ 12:05
Wat lekker meNicole!!!
Sugarvrijdag 6 januari 2006 @ 12:07
Super, MeNicole! wat zullen jullie opgelucht en blij zijn! Geniet van 't goeie nieuws en de foto's!
Githavrijdag 6 januari 2006 @ 12:08
MeNicole gelukkig zeg!
Lishevrijdag 6 januari 2006 @ 12:11
Jippie! Nu kunnen jullie tenminste vol goede moed verder! Een fijne zwangerschap en geniet van je foto's!!!!
bixistervrijdag 6 januari 2006 @ 12:29
heel erg fijn meNicole, zo'n geruststelling. gefeliciteerd, geniet er van!

sjak gefeliciteerd met de goede nekplooi! en succes met de huizenjacht/verkoop, komt vast allemaal goed.

en girly: mooi hoor! wat ET ook zei: ik vind 't ook een béétje engig altijd die 3d-echo-foto's maar 't is wel prachtig dat je zo al zoveel beter kunt zien hoe het kindje eruit ziet. super!
cattievrijdag 6 januari 2006 @ 12:44
Gefeliciteerd MeNicole met de echo , leuk dat je nu ook officieel in het lijstje staat!
quote:
Op donderdag 5 januari 2006 19:25 schreef Tamea het volgende:

Ik zag trouwens toen ik het linkje van BE naar die oude post over ischias las, dat Cattie nog steeds zo moe is. Dat had ik ook, nog tot een week of 3 geleden. Ik was al bang dat het 9 maanden zou gaan duren omdat het na de eerste 3 maanden nog niet over was, maar bij een week of 18 werd het bij mij wel stukken beter.
Er is dus nog hoop! Fijn om te lezen, want ik heb net 12 uur geslapen en werd wakker van de wekker (die ik voor de zekerheid maar om half 12 had gezet, want ik moet straks naar de fysio..). Mijn bedje is mijn grote vriendje!

edit: de rest van dit bericht heb ik weggehaald, ik heb helemaal geen zin om te klagen. Ik heb dan wel pijntjes enzo, maar met beepje gaat alles prima en dat is toch het belangrijkst! Volgende week gaan we met de babykamer beginnen! Ik ben erg aan het nadenken over de kleuren, want geslachtsneutrale kleuren zijn toch lastig vind ik (we willen niet van te voren weten wat het wordt). Ik denk dat we het neutraal houden behalve de grote inbouwkast met allemaal deuren, die gaan we verschillende felle, vrolijke kleurtjes geven.

[ Bericht 22% gewijzigd door cattie op 06-01-2006 13:28:08 (zie edit) ]
Slaapmeisjevrijdag 6 januari 2006 @ 12:54
MeNicole wat een heerlijk nieuws zeg!

En Girly wat een prachtige echo! Op wie die kleine dan ook zal lijken, het is gewoon een prachtig kindje en dat kan ook niet anders, want het is van jullie samen
owletvrijdag 6 januari 2006 @ 12:56
Gefeliciteerd MeNicole!!! Dat geeft weer goede hoop voor mijn echo van maandag, want stiekem vind ik het heeel eng
Tameavrijdag 6 januari 2006 @ 12:58
Jippie, MeNicole ook in het lijstje
dutchievrijdag 6 januari 2006 @ 13:01
MeNicole, wat fijn voor jullie! Neemt zoveel zorg weg hè?
Sjak, ook gefeliciteerd met jullie goede meting.
Martinekevrijdag 6 januari 2006 @ 13:05
MeNicole en Kevin wat goed he nu kunnen jullie echt gaan genieten

owlet maandag echo, spannend hoor.
ik heb vrijdag de 13e een echo ik weet niet of dat wel goed is
LadySvrijdag 6 januari 2006 @ 13:14
MeNicole wat fijn
en sjak natuurlijk ook ook al heb je de officiele uitslag nog niet binnen
renzellvrijdag 6 januari 2006 @ 13:31
Jee MeNicole, wat fijn! Gefeliciteerd.
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 13:35
Mooi he die echo.. Ik vond de tweede nog mooier.. Je ziet alleen een skeletjemaar oh wat vind ik mijn beebsie mooi. Kan je nagaan als het eruit is...

Ik was bij de eerste echo bang dat er niks zou zitten, want zulke verhalen had ik al van te voren gelezen, maar er zat werkelijk een iniminie mensje.. Ik ben trouwens wel blij dat ik de echo met 13,5 week kreeg..
MeNicolevrijdag 6 januari 2006 @ 14:07
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 13:35 schreef partychickie het volgende:
Mooi he die echo.. Ik vond de tweede nog mooier.. Je ziet alleen een skeletjemaar oh wat vind ik mijn beebsie mooi. Kan je nagaan als het eruit is...

Ik was bij de eerste echo bang dat er niks zou zitten, want zulke verhalen had ik al van te voren gelezen, maar er zat werkelijk een iniminie mensje.. Ik ben trouwens wel blij dat ik de echo met 13,5 week kreeg..
Ik had niet verwacht dat er al zo veel te zien was. Maar echt alles gewoon al. Strax gaan we naar mijn ouders, die zullen helemaal blij zijn
mijzevrijdag 6 januari 2006 @ 14:21
Wat een mooi echo LadyS! Ik blijf het apart vinden hoor, dat je het allemaal zo goed kan zien! Die echo foto's die wij hebben gemaakt blijf ik ook maar naar kijken
MeNicole wat fijn dat alles goed was op de echo! Ik hoop dat je nu lekker kan gaan genieten van je zwangerschap
Hier gaat alles gewoon lekker. Heb wel ergggg veel last van maagzuur, heb toch maar rennie gehaald... wou ik eerst niet echt aan maar deed uiteindelijk toch wel erg pijn. Voor wat betreft rugpijn, ik had verwacht dat ik meer last zou hebben omdat ik een gebroken heup heb gehad en normaal gesproken ook al wel last van mijn rug had. Maar gelukkig valt het me tot nu toe erg mee!Oh en ik las iets over slapen tot een uurtje of 12... nou dat kan ik ook heel goed hoor! Als het moet slaap ik de hele dag door, geen probleem Ben snel moe en ik weet bijna zeker dat dat zo blijft tijdens mijn zwangerschap, ik heb me er maar bij neergelegd. Wekker zetten heeft weinig zin, die mep ik uit en draai me weer ongestoord om Ik heb ook de luxe dat ik kan rusten wanneer ik wil en volgens mijn verloskundige is dat ook te merken aan de groei van de baarmoeder, die ligt een week voorop! Mini-onsje heeft dus voldoende ruimte om lekker op en neer te wiebelen en dat doet hij/zij dan ook wel Na een best grote verbouwing is de babykamer nu zo goed als klaar en wachten we tot 28 januari, dan mogen we de meubeltjes gaan halen Mag ik eindelijk gaan spoken!
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 14:25
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 14:07 schreef MeNicole het volgende:

[..]

Ik had niet verwacht dat er al zo veel te zien was. Maar echt alles gewoon al. Strax gaan we naar mijn ouders, die zullen helemaal blij zijn
Nee ik toen ook niet. Daarom is een iets latere echo denk ik welmooi, maar goed met 20 weken krijg je er weer 1 dus dan zie je zelfs de oogjes en neusje enzo....

http://members.lycos.nl/prulletjes/hpbimg/baby3.jpg

Kleine mormeltje van mij met 20 weken
partychickievrijdag 6 januari 2006 @ 16:00
iemand misschien ook enig idee hoe ik goedkoop aan geboortekaartjes komt, aangezien de prijzen echt schrikbarend zijn.
bixistervrijdag 6 januari 2006 @ 16:52
zelf maken?
Slaapmeisjevrijdag 6 januari 2006 @ 16:52
Wat denk je van zelf maken? Of bij zo'n copyshop?
texeloniavrijdag 6 januari 2006 @ 17:17
Ik heb ook zelf onze geboortekaartjes ontworpen, en laten afdrukken als foto. Koste geen drol
En op www.tpgpost.nl kun je zelf een "wishou" maken. Ze hebben standaard afbeeldingen, maar je kan ook een eigen afbeelding gebruiken. Dat wordt dan op een echt kaartje afgedrukt, ipv een foto. Is misschien iets mooier
-Bubseltje-vrijdag 6 januari 2006 @ 18:35
www.vistaprint.nl kan je zelf ontwerpen en op een kaartje laten afdrukken.
owletvrijdag 6 januari 2006 @ 18:52
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 14:25 schreef partychickie het volgende:

[..]

Nee ik toen ook niet. Daarom is een iets latere echo denk ik welmooi, maar goed met 20 weken krijg je er weer 1 dus dan zie je zelfs de oogjes en neusje enzo....
is dat inmiddels standaard dan?
sjakvrijdag 6 januari 2006 @ 19:00
Ja, met ingang van 1 januari zei mijn verloskundige
LadySvrijdag 6 januari 2006 @ 19:08
oe dat zou fijn zijn nog een keertje extra kijken is altijd leuk
Belanavrijdag 6 januari 2006 @ 19:57
sjak, fijn dat alles ok is met de nekplooi meting en menicole, wat fijn dat je zo gerustgesteld bent! Ik snap je gevoel
Ik heb nog niks gehoord over een 2e echo die standaard zou zijn
We gaan iig rond de 20 weken wel voor een pretecho

pc, ik zie jouw echo ook nu, wat een lieve
sjakvrijdag 6 januari 2006 @ 20:04
Deze pagina is voor het laatst door de redactie bewerkt op: donderdag 3 november 2005
Beroepsgroepen werken hard aan realiseren verantwoord aanbod prenatale screening in de eerste lijn
26 oktober 2005

Het bericht dat de minister besloten heeft de tweede termijn echo op te nemen in het standaard verplichte basispakket in het nieuwe zorgstelsel, roept de verwachting op dat deze echo ook per 1 januari 2006 overal beschikbaar zal zijn.

De minister ziet de routinematige tweede termijn echo als een vorm van gebruikelijke zorg die in de kring van verloskundige beroepsgroepen en de internationale standaard wetenschappelijk is aanvaard. De KNOV onderschrijft dat een routinematige echo rond 20 weken gezondheidswinst oplevert.

Sjaak Toet, verloskundige en voorzitter van de KNOV, zegt hierover in een uitzending van BNR radio van vanmiddag onder meer dat met deze echo afwijkingen kunnen worden geconstateerd zoals bijvoorbeeld hartafwijkingen en een open rug. Voor deze kinderen is het belangrijk dat ze niet thuis geboren worden maar in een academisch ziekenhuis.

Ook zegt Sjaak Toet dat ook nu al veel vrouwen kiezen voor een echo rond de 20 weken, ook al moeten zij die nu nog zelf betalen. Hiervoor gaan zij dan vaak naar ziekenhuizen echobureau's.

De vraag naar deze echo zal na 1 januari waarschijnlijk toenemen. Op dit moment zijn de betrokken beroepsgroepen echter nog niet klaar om massaal deze echo's uit te voeren, omdat de beroepsgroepen eerst de randvoorwaarden waaronder deze zorg kwalitatief en kwantitatief verantwoord kan worden geleverd, willen realiseren.

De KNOV werkt in overleg met de andere beroepsgroepen hard aan een verantwoord aanbod aan prenatale screening in de eerstelijn; de echo rond 20 weken maakt daar onderdeel van uit.

U kunt hieronder het gehele interview dat BNR Radio met Sjaak Toet heeft uitgezonden, downloaden.


Uitzending BNR Radio 26 oktober 2005 met Sjaak Toet (1.2M)

Bron: KNOV, BNR Radio, ministerie VWS


Naschrift 27 oktober:

In een van de vroege uitzendingen van het Radio 1 journaal is gisteren gezegd dat de tweede termijn echo alleen via verwijzing door de huisarts vergoed zou worden, dit is onjuist en is ook in de latere uitzendingen niet meer herhaald.

Bron:http://www.knov.nl/nieuws/2005/beroepsgroepen_werken_har_1/index.xml
Belanavrijdag 6 januari 2006 @ 20:07
thanks sjak! maar het blijft natuurlijk zo dat een pretecho veel uitgebreider is he? Maar het is wel goed voor mensen met wat minder geld vind ik
sjakvrijdag 6 januari 2006 @ 20:10
Ik ben benieuwd. Bij mij moet de echo gedaan worden op medische indicatie. Ik ben zelf hartpatient geweest en er zitten wat nierproblemen in de familie (klein hoor). Ik verwacht dus eigenlijk ook wel een hele uitgebreide echo. Anders zouden we altijd nog kunnen kiezen voor die pretecho.

De echo die gisteren is gedaan werd ook goed de tijd voor genomen. We wilden graag het hartje horen en daar heeft ze echt een tijd haar best voor gedaan. Uiteindelijk wel gehoord maar niet echt supergoed. Wel enorm het hartje zien knipperen
Rewimovrijdag 6 januari 2006 @ 20:30
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 11:44 schreef LadyS het volgende:
kan maar geen leuke werktitel verzinnen Iemand suggesties?
BabyS The Second? BabyS Junior?
dutchievrijdag 6 januari 2006 @ 21:35
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 13:05 schreef Martineke het volgende:
ik heb vrijdag de 13e een echo ik weet niet of dat wel goed is
Ik heb ook een afspraak met de vk op vrijdag de 13e. Ik zag het laatst pas toen ik een afspraak maake met iemand anders en in mijn agenda keek. Je denkt even 'uh oh', maar ach, zal wel loslopen.
Rottdogvrijdag 6 januari 2006 @ 22:28
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 14:21 schreef mijze het volgende:
Voor wat betreft rugpijn, ik had verwacht dat ik meer last zou hebben omdat ik een gebroken heup heb gehad en normaal gesproken ook al wel last van mijn rug had. Maar gelukkig valt het me tot nu toe erg mee!
Ik kreeg het rond de 6 mnd het zwaarst, toen begon ik naar 1 kant in te zakken de kant waar eerder mijn heup dus gebroken was geweest. Heb het met een band een goede lange tijd vol kunnen houden maar het lopen ging wel steeds moeilijker.
waterbeestvrijdag 6 januari 2006 @ 23:09
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 21:35 schreef dutchie het volgende:

[..]

Ik heb ook een afspraak met de vk op vrijdag de 13e. Ik zag het laatst pas toen ik een afspraak maake met iemand anders en in mijn agenda keek. Je denkt even 'uh oh', maar ach, zal wel loslopen.
Hey, ik moet ook vrijdag de 13e, het was me nog niet eens opgevallen
PM-girlzaterdag 7 januari 2006 @ 10:06
MeNicole, fijn dat het goed is! Genieten maar!
mijzezaterdag 7 januari 2006 @ 10:36
quote:
Op vrijdag 6 januari 2006 22:28 schreef Rottdog het volgende:

[..]

Ik kreeg het rond de 6 mnd het zwaarst, toen begon ik naar 1 kant in te zakken de kant waar eerder mijn heup dus gebroken was geweest. Heb het met een band een goede lange tijd vol kunnen houden maar het lopen ging wel steeds moeilijker.
Had je heup verder ook invloed op je bevalling? Daar maak ik me soms wel een beetje zorgen over.... Ook omdat mijn rugpijn vaak wel zo bij mijn bekken zit.
MeNicolezaterdag 7 januari 2006 @ 11:59
Hier word ook standaart een echo gemaakt met 20 weken, dat doen ze in het ziekenhuis.
Nu heb ik dus over 10 weken pas weer een echo. En hartje luisteren is pas over 5 weken. Vind dat het wel allemaal heel lang uit elkaar ligt
Tameazaterdag 7 januari 2006 @ 12:02
Tja, zangerschap wordt in Nederland gewoon als iets heel natuurlijks en niet-medisch benaderd. Volgensmij is nergens in de Westerse wereld het percentage keizersnedes zo laag en thuisbevallingen zo hoog. Verder zie je hier ook veel minder prenatale diagnostiek en onderzoeken dan in andere landen.

Ik vind dat zelf niet zo erg, maar kan me heel goed voorstellen dat die dingen je zekerheid geven na nare ervaringen bij eerdere zwangerschappen/bevallingen.
Diaan73zaterdag 7 januari 2006 @ 12:11
MeNicole wat een geweldig nieuws dat alles goed is . Dikke knuffel
Girlyzaterdag 7 januari 2006 @ 12:51
Sjak, fijn dat de nekplooi goed was

nicole - echt gaaaaf heh jullie kleine beeb doet het dus goed, precies zoals ik al had verwacht, geniet er van heh
Rottdogzaterdag 7 januari 2006 @ 13:32
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 10:36 schreef mijze het volgende:

[..]

Had je heup verder ook invloed op je bevalling? Daar maak ik me soms wel een beetje zorgen over.... Ook omdat mijn rugpijn vaak wel zo bij mijn bekken zit.
Ben niet echt aan bevallen toegekomen heb een keizersnee gehad dus aan dat antwoord kan ik je niet helpen.
MiSs-TaKezaterdag 7 januari 2006 @ 14:01
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 11:59 schreef MeNicole het volgende:
Hier word ook standaart een echo gemaakt met 20 weken, dat doen ze in het ziekenhuis.
Ik heb hem pas gehad die echo. Alles was prima...alleen ligt het kindje al heel ver in mijn bekken ingedaald Erg vreemd vind ik...ze kunnen natuurlijk nog altijd terug omhoog gaan, maar toch. Het was echt een eng gezicht vond ik, en de echoscopiste zei ook dat ze dit nooit z'on 'fijn beeld' vond om te laten zien. Het hoofdje ligt namelijk klem tussen mijn placenta en mn bekken of baarmoeder...weet t niet meer precies
Anyway..ik laat over een week of 5 een 3d pretecho maken en ik hoop dat echt heeeel erg dat het hoofdje omhoog is gegaan en niet meer klem ligt!!!
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 16:01
Dat lijkt me inderdaad een vreemd gezicht Miss-take. In het andere topic zag ik je buikje en wanneer werd die bij je vorige zwangerschap nu groter? Ik zie het nu bijna niet eens
IK heb het ook al in het speeltuinbankje gepost maar wil het hier ook even kwijt: de uitslag van de combinatietest is helemaal goed !
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 16:10
Ow wat fijn sjak! heerlijk!

Ik heb ervoor gekozen om die test niet te doen trouwens.
cattiezaterdag 7 januari 2006 @ 16:14
Gefeliciteerd sjak, dat zal een hele opluchting zijn!
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 16:31
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 16:10 schreef Belana het volgende:
Ow wat fijn sjak! heerlijk!

Ik heb ervoor gekozen om die test niet te doen trouwens.
Wij wilden in ieder geval een NT meting, maar tegenwoordig doen ze in het VU alleen nog de combinatietest. Tja, en zoals ik al schreef, ik ben een controlefreak dus ik wilde wel iets weten
Ik ben zeer zeker heel erg opgelucht!
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 16:47
kan ik me best voorstellen hoor sjak.
Ik had meer zoiets van, tja en wat dan nog... een kind is een kind (hoewel ik heel erg onderken hoe moeilijk een gehandicapt kind kan zijn uiteraard) maar ik heb dan van dichtbij als voorbeeld Eva van Lois en hoe moeilijk ook, het is toch je kindje. Het is wel zo dat je, als je dan een verhoogde kans hebt, je je er beter op voor kunt bereiden, dat dan weer wel. Magoe, ik koos er dus voor om niet te testen.
E.T.zaterdag 7 januari 2006 @ 19:17
goezzo Sjak
MiSs-TaKezaterdag 7 januari 2006 @ 19:25
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 16:01 schreef sjak het volgende:
Dat lijkt me inderdaad een vreemd gezicht Miss-take. In het andere topic zag ik je buikje en wanneer werd die bij je vorige zwangerschap nu groter? Ik zie het nu bijna niet eens
IK heb het ook al in het speeltuinbankje gepost maar wil het hier ook even kwijt: de uitslag van de combinatietest is helemaal goed !
Geweldig dat de uitslag goed was
Mijn buik begint nú wat groter te worden.... over een week of 2 zal het al 'zwangerder' eruit zien denk ik...de bolling begint namelijk te komen merk ik. Bij Jeremy had ik in 2004 ook z'on buik... en daarna begon de groeispurt
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 19:30
Dank je wel allemaal.
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 21:40
Even wat anders. Sinds een weekje heb ik erg veel dorst. IK heb ook vaak last van droge lippen. Hebben jullie dat ook (gehad)? Ik drink volgens mij wel genoeg elke dag, ik kom denk ik wel aan 2 liter. Hebben jullie ook tips?
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:01
ik heb ook veel meer dorst dan normaal, je vruchtwater moet aangevuld worden iedere dag (wordt iedere dag ververst) dus vandaar. Gewoon zoveel drinken als je lijf blijkbaar behoefte aan heeft.

Ik heb enorm last van boeren, regelmatig ben ik daar helemaal misselijk van. Ik drink al geen melk meer omdat dat veel gas geeft, heb vandaag yakult gekocht om te kijken of dat wat helpt.
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:03
Wat komen er toch veel gekke kwaaltjes bij een zwangerschap. Ik ken gewoon mijn eigen lichaam niet meer.
Ik ben benieuwd of het helpt Belana. Ik heb een tijdje geleden van die Danone genomen en dat vond ik best prettig. Ik ben dan alleen zo'n muts dat ik na een tijdje het weer vergeet te halen.
waterbeestzaterdag 7 januari 2006 @ 22:05
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 12:02 schreef Tamea het volgende:
Tja, zangerschap wordt in Nederland gewoon als iets heel natuurlijks en niet-medisch benaderd. Volgensmij is nergens in de Westerse wereld het percentage keizersnedes zo laag en thuisbevallingen zo hoog. Verder zie je hier ook veel minder prenatale diagnostiek en onderzoeken dan in andere landen
Dat klopt, in nederland is het aantal thuisbevallingen het hoogst van het westen. Ik dacht 30% ofzo? Nu heb ik het zelf helemaal niet op ziekenhuizen, dus wat mij betreft is dat prima. Maarvan wat ik gehoord heb doen ze in NL ook moeilijk doen met antimisselijkheidspillen en pijnbestrijding. Wat dat betreft vind ik dat de vrouw in kwestie wel wat meer zeggenschap zou mogen/moetne hebben.

en sjak gefeliciterd natuurlijk
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:06
ja zwanger zijn is best raar en regelmatig best lastig, maar ook vreselijk bijzonder
Ik geniet er enorm van omdat ik weet dat dit de laatste keer is.
Je bent als vrouw toch speciaal vind ik als je zwanger bent

had jij ook dat boeren dan sjak? en hielp die danone?
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:06
Over rare kwaaltjes gesproken, het kwijlen begint hier trouwens ook weer
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:07
het kwijlen?
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:09
ja
Toen ik zwanger was van Amber, lag ik altijd enorm te kwijlen in bed Na de bevalling was het over. Ik merk dat het nu weer begonnen is. Ik meen dat ik ook niet de enige was die er last van had (gelukkig )
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:10
wat grappig
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:10
ik heb vanmiddag echt zoet/zure bommen gekocht
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:11
ja nou vooral dat zeiknatte kussen elke nacht
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:11
Het kan komen doordat het slijmvlies in je keel wat opgezwollen is (is zo bij alle zwangeren).
Ik heb het niet (erger dan anders).
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:11
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:10 schreef Belana het volgende:
ik heb vanmiddag echt zoet/zure bommen gekocht
ik heb een chocomelverslaving momenteel
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:12
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:11 schreef LadyS het volgende:

[..]

ik heb een chocomelverslaving momenteel
hahaha, ik ook!
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:13
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:10 schreef Belana het volgende:
ik heb vanmiddag echt zoet/zure bommen gekocht
Ik heb nog steeds niet veel trek in wat dan ook. Had laatst een heerlijke maaltijd klaar gemaakt (volgens de anderen), na twee happen kon ik het niet meer wegkrijgen. Het vlees stonk en het smaakt vreemd.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:14
ik hoop dat je snel weer lekker kunt gaan eten sjak, al zijn het maar kleine beetjes
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:14
LadyS ik ook! Maar van chocola schijnt je baby heel gelukkig te worden dusseuh
En over rare kwaaltjes gesproken: Ik had en heb weer een verstopte neus als ik slaap. En dan met name als ik op mijn linkerzij lig. Zou het helpen als ik iets 'omhoog' zou liggen?
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:15
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:11 schreef sjak het volgende:
Het kan komen doordat het slijmvlies in je keel wat opgezwollen is (is zo bij alle zwangeren).
Ik heb het niet (erger dan anders).
dat zou wel een goede verklaring zijn ja. Ik had me er nooit zo in verdiept eigenlijk, want naast een nat kussen was er niks lastigs aan zeg maar
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:15
Chocomelk klinkt trouwens wel lekker. Ik eet trouwens wel kleine beetjes hoor, wel grotere beetjes ook. Het smaakt meestal alleen niet lekker. Een enkele keer staat het me ineens echt tegen (zoals dus laatst).
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:15
Nou, ik heb al jullie kwaaltjes verzameld bij mij helpt dat niet dutch, ik heb er maar mee leren leven
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:16
haha.. Nutricia zou zicht me de chocomel maar eens extra op de zwangeren moeten richten zo te horen (want ik wil alleen de échte chocomel natuurlijk )
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:17
jaaaaaaaaaa, alleen de ECHTE
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:17
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:14 schreef dutchie het volgende:
LadyS ik ook! Maar van chocola schijnt je baby heel gelukkig te worden dusseuh
En over rare kwaaltjes gesproken: Ik had en heb weer een verstopte neus als ik slaap. En dan met name als ik op mijn linkerzij lig. Zou het helpen als ik iets 'omhoog' zou liggen?
Oeh, snurk je dan ook? Ik zou niet weten wat je eraan kunt doen, zout water opsnuiven vlak voor je gaat slapen????
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:17
wel halfvol ik wil eigenlijk niet weer 23 kilo aankomen
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:18

LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:18
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:17 schreef Belana het volgende:
wel halfvol ik wil eigenlijk niet weer 23 kilo aankomen

sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:19
Zijn jullie nu al veel aangekomen? Ik ongeveer 2 kilo en gisteren werd me verteld dat het al aan mijn gezicht te zien was
snoopyzaterdag 7 januari 2006 @ 22:19
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:14 schreef dutchie het volgende:
LadyS ik ook! Maar van chocola schijnt je baby heel gelukkig te worden dusseuh
Dat excuus heb ik ook vaak gebruikt toen ik zwanger was, maar dat was daarna niet zo grappig meer Ik ben nog steeds bezig om het eraf te krijgen
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:20
Ik nog maar 1 kilo. Eigenlijk zou ik ook op de halfvolle chocomel overmoeten, om verdere schade te beperken
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:22
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:19 schreef sjak het volgende:
Zijn jullie nu al veel aangekomen? Ik ongeveer 2 kilo en gisteren werd me verteld dat het al aan mijn gezicht te zien was
ik weet het niet precies omdat ik een beetje schommelde en nog een buikgriep heb gehad waardoor ik afgevallen was. Maar nog niet echt geloof ik.
en helaas veranderd je lijf idd snel en ik begin ook al een beetje onderkin te krijgen, beetje opgezwollen raak je idd wel ervan, dus dat zal het zijn...
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:23
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:20 schreef LadyS het volgende:
Ik nog maar 1 kilo. Eigenlijk zou ik ook op de halfvolle chocomel overmoeten, om verdere schade te beperken
dit is trouwens tussen het 1e en het 2e bezoek aan de vk. Ik heb geen weegschaal, dus ik weet niet hoeveel ik echt woog voor de zwangerschap
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:23
Ik dacht dat je pas aan het einde gaat opzwellen (op de buik na dan...)
LadySzaterdag 7 januari 2006 @ 22:24
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:23 schreef sjak het volgende:
Ik dacht dat je pas aan het einde gaat opzwellen (op de buik na dan...)
dan is de zwelling beter waarneembaar
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:24
nou, alles kan in een zwangerschap sjak....
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:25
Gniffel, nog andere kwalen? Ik heb ook nog veel last van gerommel van mijn darmen.
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:25
Heb toevallig vanmorgen met veel angst op de weegschaal gestaan. Maar het viel nog mee, 5 kilo. Dat schijnt redelijk normaal te zijn voor 18 weken.
18 weken jee... over 2 weken ben ik alweer op de helft. Kan iemand even de tijd stoppen?
Vorige keer ben ik 18 kilo aangekomen, ben benieuwd nu.
Is het jullie ook opgevallen dat die druppel op dat pak precies de vorm van een zwangere buik lijkt?
sjakzaterdag 7 januari 2006 @ 22:26
Haha Dutchie, Nutricia richt zich dus duidelijk wel op zwangeren.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:27
whahahahha, dutchie waar je al niet op let (die druppel)

Ik was trouwens op de weegschaal bij de vk veel zwaarder dan op die van mezelf, dat was wel frustrerend, thuis meteen weer gewogen, maar daar stond ie nog op mijn oude gewicht gelukkig
waterbeestzaterdag 7 januari 2006 @ 22:30
Jeetje, ik ben nu ongeveer 17 weken (geloof ik, ik ben niet zo goed in dat soort dingen bijhouden) en ik ben 8 kilo aangekomen. Daar was ik wel ff van geschrokken! Maar ik heb ook de hele tijd zo'n honger... En immense dorst ook trouwens, hoewel dat nu weer wat minder is dan in de eerste 3 maaden.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:31
nahja, kwaaltjes.... ik heb als ik zwanger ben hetzelfde als wanneer ik aan de pil ben.... absoluut geen zin in sex en daar baal ik wel van...
MiSs-TaKezaterdag 7 januari 2006 @ 22:32
Ik ben een kilo of 6 aangekomen. De vorige keer 24 kilo maar what the hell........ ik heb het er weer vanaf gekregen terwijl ik niet gelijnd heb ivm de borstvoeding. Dat wil ik nu wéér zien te behalen + nog 10 extra kilo's. Ik zal alleen voor die 10 extra kilo's wel mn best moeten doen en dat kan pas wéderom ná de bv periode.
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:33
Hier wordt helemaal niet gewogen bij de vk. Vinden ze niet belangrijk en het geeft kennelijk ook geen duidelijk beeld. Nou ja, maakt mij niet uit.

Volgens mij ben ik helemaal geobsedeerd door zwangere buiken ofzo. Was het eerste wat ik dacht toen ik die druppel zag.

En o ja, ik ben juist door de zwangerschap extra 'hitsig'. Het mannetje klaagt niet.
MiSs-TaKezaterdag 7 januari 2006 @ 22:35
Ja Belana..dat is dus 1 van de redenen dat ik nóóit meer aan de pil ga. Wat een rotding zeg!! Bij mij werkt het dus averechts nu tijdens de zwangerschap en geen pil Overigens heb ik (wederom) nergens last van in deze zwangerschap. Niet moe, niet sjaggie, niet prikkelbaar, geen vreetbuien, geen pijntjes en/of kwaaltjes geen buik alleen af en toe maagzuur.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:37
om die reden slik ik al 11 jaar de pil niet meer idd. Maar ik heb dus hetzelfde als ik zwanger ben en that sucks
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:37
lekker trouwens dat je nergens last van hebt missTake!
Tameazaterdag 7 januari 2006 @ 22:42
* Tamea wil ook echt niet meer aan de pil.
Pas toen ik gestopt was omdat we graag een kindje wilden, merkte ik wat voor negatief effect dat ding op mijn libido had. Echt ongelooflijk. Dat wordt dus zoeken naar alternatieven zodra ik bevallen ben. Helaas heb ik nu hetzelfde als Belana, mijn zwangerschapslibido is maar amper beter dan mijn libido met pil. Ik had nog even de hoop dat het na de eerste 3 maanden beter zou worden, maar niet dus.

Ik ben trouwens 4 kilo aangekomen tot nu toe (21 weken), waarvan dus 2.5 kilo in de laatste 3 weken. Het gaat me nu ook iets te hard, hopelijk blijft dit niet zo doorgaan.
waterbeestzaterdag 7 januari 2006 @ 22:42
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:37 schreef Belana het volgende:
om die reden slik ik al 11 jaar de pil niet meer idd. Maar ik heb dus hetzelfde als ik zwanger ben en that sucks
Ik ben ook om die reden heel snel met de pil gestopt. En ik heb hetzelfde nu ik zwanger ben. Ik ben het dan ook hardgrondig met je eens Belana! Ik heb alleen nog geen geweldig alternatief gevonden voor de pil, maarja, nu ik zwanger ben heeft dat ook niet echt haast
texeloniazaterdag 7 januari 2006 @ 22:42
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:37 schreef Belana het volgende:
om die reden slik ik al 11 jaar de pil niet meer idd. Maar ik heb dus hetzelfde als ik zwanger ben en that sucks
nee juist niet
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:44
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:42 schreef texelonia het volgende:

[..]

nee juist niet
waterbeestzaterdag 7 januari 2006 @ 22:44
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:42 schreef texelonia het volgende:

[..]

nee juist niet
Wees blij!

* waterbeest is jaloers
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:45
Ik vind het vooral rot voor mijn vent, die heeft al genoeg te stellen met me
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:48
Tex... heb ik iets gemist?
Of heb je het over je ervaring tijdens je vorige zwangerschap?

Nee, ik heb echt veel vaker zin dan normaal. Het voelt ook een stuk intenser dan normaal, had ik de vorige keer ook al. Zo zie je maar weer, zwangerschap heeft ook zijn leuke kanten.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:50
vriendin van mij had dat ook dutch, ik heb ook nog de hoop gehad, maar helaas. I envy you
texeloniazaterdag 7 januari 2006 @ 22:50
Nee het was een flauw grapje, never mind
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:52
Echt niet Tex?
Ik praat je zo zwanger hoor als het moet.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:53
dutch, je kunt niet iedereen zwanger wensen
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:54
Tot nu toe gaat het me anders aardig af. Jij, LadyS, Sugar....
I got certain gifts you know.
MiSs-TaKezaterdag 7 januari 2006 @ 22:55
Ik zit zelf te denken aan die nieuwe methode voor sterilisatie. Schijnt een simpel ingreepje te zijn die ook snel weer ongedaan te maken is. Ik zal eens kijken of ik de naam zometeen kan vinden. Maar eerst wacht ik daar mee, ik weet nl nog niet of we nog graag een 3e kindje zouden willenen of dit lukt natuurlijk

Belana; dat is inderdaad balen zeg!!! Ik heb zo geen tips voor je. Normaalgesproken tips genoeg hiervoor, maar tijdens de zwangerschap ligt dat allemaal anders
texeloniazaterdag 7 januari 2006 @ 22:55
Echt niet wat? Zwanger? Nee
Zou aan de ene kant best wel weer willen, maar kan nu echt nog niet. Sowieso eerst een ander huis, want dit is nu al te klein
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:56
nou miss take, misschien helpen die tips nu ook wel
Ik zou geen sterilisatie willen, er mag bij nick een knoopje in
dutchiezaterdag 7 januari 2006 @ 22:57
Ik ga mijn bedje zo opzoeken. Zware dag gehad. Truste!
offtopic: Mijn oma is vanmorgen opgenomen en het zag er slecht uit. Mensje is ook al 89, maar toch. Vanavond even bij haar geweest en het ging iets beter. Alvleesklierontsteking.
Belanazaterdag 7 januari 2006 @ 22:57
lekker slapen dutch en sterkte dan met de familie situatie...
Martinekezaterdag 7 januari 2006 @ 23:06
ik ben nog geen kilo aangekomen
bij Maxim was ik met 18 weken al 8 kilo aangekomen.
MiSs-TaKezondag 8 januari 2006 @ 00:05
Uhh Belana..ik weet niet of ik dat ongesencureerd kan verwoorden die tips hahaha!!
filmpje..badje..massagetje..dingetjes bestellen bij de pabo...elegante zwangerschapsonderbroek..man een leuke tijgestring aan laten trekken ..een wijntje ..ik noem maar wat hoor hahaha

Martineke wat knap ! geen KILO!?? Pffffffff ruilen Daar droom ik alleen maar van haha.
Rijstebuiltjezondag 8 januari 2006 @ 00:09
Beterschap voor je oma Dutch!

Mijn opa is helaas op 2 december 2005 nog overleden!
Martinekezondag 8 januari 2006 @ 11:15
quote:
Op zondag 8 januari 2006 00:05 schreef MiSs-TaKe het volgende:

Martineke wat knap ! geen KILO!?? Pffffffff ruilen Daar droom ik alleen maar van haha.
ik hoop dat het zo blijft, bij maxim was ik in totaal 23 kg aangekomen. daarvan zitten er nu nog 5 aan. en aangezien ik al in de 100 weeg vind ik het wel best zo

en misschien helpt het ook wel mee dat ik bij maxim ontzettend veel snoepte, en nu nog niet maar wat niet is kan nog komen
Martinekezondag 8 januari 2006 @ 11:23
vandaag is het trouwens een jaar geleden dat ik uitgerekend zou zijn van Maxim, vind het wel ironisch dat ik een jaar later op diezelfde dag weer 18 weken zwanger ben
owletzondag 8 januari 2006 @ 11:35
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:31 schreef Belana het volgende:
nahja, kwaaltjes.... ik heb als ik zwanger ben hetzelfde als wanneer ik aan de pil ben.... absoluut geen zin in sex en daar baal ik wel van...
Pffff... hier ook. Zelf baal ik niet zo zeer van het schrikbarend lage libido, maar wel van een vriend die daar duidelijk merk- en hoorbaar van baalt. ik heb zes maanden moeten wachten tot hij eindelijk durfde, hij mag best de komende maanden zijn eigen hand weer tevoorschijn halen
Belanazondag 8 januari 2006 @ 11:41
hihihi owlet, gelijk heb je
ach, mijn man maakt er niet zo'n probleem van, maar ik vind het toch rot voor hem. Ik heb er zelf geen last van idd, voor mezelf dan.
Spekkiemonsterzondag 8 januari 2006 @ 11:51
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:17 schreef Belana het volgende:
wel halfvol ik wil eigenlijk niet weer 23 kilo aankomen
je hebt ze ook in light-versie hé ... best lekker hoor
vamperoticazondag 8 januari 2006 @ 11:52
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:55 schreef MiSs-TaKe het volgende:
Ik zit zelf te denken aan die nieuwe methode voor sterilisatie. Schijnt een simpel ingreepje te zijn die ook snel weer ongedaan te maken is. Ik zal eens kijken of ik de naam zometeen kan vinden. Maar eerst wacht ik daar mee, ik weet nl nog niet of we nog graag een 3e kindje zouden willenen of dit lukt natuurlijk

Belana; dat is inderdaad balen zeg!!! Ik heb zo geen tips voor je. Normaalgesproken tips genoeg hiervoor, maar tijdens de zwangerschap ligt dat allemaal anders
mmmm die methode klinkt wel intressant....
En wat die sex betreft... Bij ons is het juist omgekeerd....
Belanazondag 8 januari 2006 @ 15:30
mijn man doet mee met mijn eet-kuren, we hebben net samen de pot augurken leeg gegeten
MeNicolezondag 8 januari 2006 @ 16:52
Ik ben nu zo'n 4 kilo afgevallen van het bijna nix eten. Kan het wel missen dus zo heel erg vind ik het niet

Ik vind chocolade ook zo lekker maar word er ook zo misselijk van. Heb het gister nog ff geprobeert met als gevolg dat ik kotsmisselijk in bed lag een half uurtje later

Niet meer doen dus
owletzondag 8 januari 2006 @ 17:11
MeNicole, wat vervelend joh
Mijn misselijkheid begint nu eindelijk wat te zakken, ook omdat ik nu een beetje doorheb wat ik op regelmatige tijden kan eten zodat ik de echte misselijkheid voor ben. Ik leef nu op croissantjes met marmelade en bruine suiker, aangevuld met flessen aanmaaklimonade
sjakzondag 8 januari 2006 @ 19:19
Wat vervelend MeNicole. Bij mij is het afgelopen week gelukkig een stuk minder geworden. Het hielp bij mij om veel te rusten. Had je de tips gemberthee of iets van gemberpillen al gelezen?
Belanazondag 8 januari 2006 @ 21:28
Nou, het is half 10 en ik zit weer te eten, 2 bruine boterhammen met kaas... ik heb gewoon de hele dag lang honger
Sugarmaandag 9 januari 2006 @ 08:05
Oh, belana, ik ook! 's Avonds eet ik een boterham met witte chocopasta, heurlijk (een echte aanrader ). En ook ik heb een chocomelktic, haha! Maar wel de lightversie, is ook lekker. En verder? Theeworst , augurk, avocado en af en toe pindakaas. Jummie.

Ik moet er weer zo vaak uit 's nachts om te plassen, weet het nog van vorige keer. Hebben jullie dat ook?
LadySmaandag 9 januari 2006 @ 08:07
ook een chocomel-fan!

Ja ik moet er ook vaak uit snachts. Al lijkt het nu weer iets minder te worden.
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 10:59
Ik moet ook de hele dag door plassen, vooral op de fiets en dan de hovbbels op... Ik zit morgen in week 29 en ben 6 kilo aangekomen. MAar nog even over de nekplooimeting. Ik dacht dat ze dat niet precies konden zien, omdat er heel vaak uitzonderingen zijn.
BEmaandag 9 januari 2006 @ 11:03
Over de betrouwbaarheid van een nekplooimeting:
quote:
Inleiding
Bij alle foetussen is tussen de 11e en 14e week van de zwangerschap een dun vochtblaasje onder de huid in de nek te zien, de zogenaamde nekplooi. De dikte van de nekplooi varieert met de zwangerschapsduur en de normale waarden zijn door onderzoek bekend geworden. Normaal is een nekplooi maximaal 3 mm dik. Uit onderzoek is gebleken dat bij 80% van de foetussen met het syndroom van Down (mongooltje), er sprake is van een verdikte nekplooi (groter dan 3mm), er is dus meer vocht in de nekregio zichtbaar. De nekplooi is slechts tijdelijk en verdwijnt later in de zwangerschap.

Op grond van de leeftijd van de zwangere vrouw, de zwangerschapsduur en de dikte van de nekplooi kan een risicoschatting worden bepaald op een kind met Downsyndroom. Hoe dikker de nekplooi, hoe groter de kans op het syndroom van Down.

top
Betrouwbaarheid
De nekplooimeting geeft slechts een risicoschatting aan. Dus als tijdens de echo blijkt dat de nekplooi verdikt is, dan kan alleen met vervolgonderzoek (vruchtwaterpunctie of vlokkentest) zekerheid worden verkregen of je kind wel of niet het syndroom van Down heeft.

Uit onderzoek is gebleken dat bij tussen de 60 en 70% van de foetussen met een verdikte nekplooi na vervolgonderzoek geen Down-syndroom werd gevonden. Dus van de 100x dat er een verdikte nekplooi wordt gevonden, blijken tussen de 60 en 70 foetussen het syndroom van Down niet te hebben. Aan de andere kant wordt ongeveer 70% van de kinderen met het syndroom van Down opgespoord als er een nekplooimeting wordt verricht. Hoe dikker de nekplooi, hoe groter de kans is dat je kindje het syndroom van Down heeft.

Een sterk verdikte nekplooi kan ook een aanwijzing zijn voor andere chromosoomafwijkingen, hartafwijkingen of genetische syndromen. Als er een sterk verdikte nekplooi wordt gevonden, dan zal de aanstaande ouder de keuze krijgen voor vervolgonderzoek in de vorm van een vlokkentest of vruchtwaterpunctie. Als hieruit blijkt dat het kind geen chromosomale afwijkingen (zoals het syndroom van Down) heeft, dan wil dit nog niet zeggen dat de foetus geen andere afwijkingen heeft. Vaak wordt er bij ongeveer 20 weken zwangerschap nog een uitgebreide echo gemaakt om eventuele hartafwijkingen op te sporen, maar ook als die niet gevonden worden blijft de kans aanwezig op afwijkingen die niet met de echo te zien zijn of met de vruchtwaterpunctie gevonden worden.

Een nekplooimeting moet worden gedaan door een echoscopist die veel ervaring heeft en is bijgeschoold in de specifieke meting. Het gaat immers om millimeters en een geringe mismeting kan al veel onrust en onnodig onderzoek veroorzaken. Als je eventueel een nekplooimeting wilt, bespreek dit dan met je verloskundige of arts. Zij kan je eventueel verwijzen naar een, op dit gebied, ervaren echoscopist.

Een nekplooimeting gecombineerd met een dubbeltest geeft een betere inschatting of je kindje wel of niet een chromosoomafwijking heeft zoals het syndroom van Down.

Heb je geen indicatie voor prenatale diagnostiek, dan kun je dit onderzoek op eigen kosten laten verrichten. De kosten voor een nekplooimeting kunnen erg wisselen. Het is verstandig om van te voren naar de kosten te informeren.
Bron

De nekplooimeting geeft dus nooit uitsluitsel maar het is wel een eerste indicatie voordat iemand een evt. vruchtwaterpunctie doet die veel meer risico's met zich mee brengt.
renzellmaandag 9 januari 2006 @ 11:11
Ja ja Sugartje; het is weer echt begonnen meis! Pissen tot je d'r bij neervalt en de meest afgrijselijke combi's naar binnen werken. Ik had bij Juul een permanente taart-tic, weet je nog? Misschien heb jij die nu wel.... Joepie, Sugarbaby's!!!!! Ik heb er zin in!!!
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 11:15
quote:
Op maandag 9 januari 2006 11:03 schreef Brighteyes het volgende:
Over de betrouwbaarheid van een nekplooimeting:
[..]

Bron

De nekplooimeting geeft dus nooit uitsluitsel maar het is wel een eerste indicatie voordat iemand een evt. vruchtwaterpunctie doet die veel meer risico's met zich mee brengt.
Ja maar wat ik er eng aan vind is dat het nog geen zekerheid geeft. Ik heb namelijk ook al een verhaal gehoord van mijn vader. Die collega toen zijn vrouw nog zwanger was.. Nou dat kindje zou echt alles mankeren wat er maar verkeerd aan kon zijn en het was dus moeilijke beslissing van wat doen we met deze info. Ze hebben het gehouden en het was kerngezond, maar wat als je het weg zou hebben laten halen.
BEmaandag 9 januari 2006 @ 11:21
Volgens mij is er dan geen vlokkentest of punctie gedaan want daar kan volgens mij geen valse uitslag uit komen.

Daarom zou ik geloof ik (als ik al de overweging zou maken om het evt. weg te laten halen, denk het niet namelijk) toch sowieso eerst een uitgebreider onderzoek willen.
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 11:28
Ja klopt, maar uiteindelijk heb je nooit 100% zekerheid en ik zou er daarom zelf niet te diep induiken (als er geen reden voor is). MAar ja goed ik heb ook met 20 weken echo gehad dat ze me kindje van top tot teen bekeken (niet dat ik wist dat ze dat gingen doen) en het is toch altijd fijn om te horen dat ze niks zien.
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 11:48
Ik had niet alleen een nekplooimeting maar daarnaast ook een bloedonderzoek. Dit heet de combinatietest. Bij de bloedtest kijken ze naar b-HCG, dat is een stof die meer voorkomt bij kinderen met Down-syndroom. Ze leggen de uitslagen naast elkaar plus nog een aantal risicofactoren en dan komt er een kansberekening. Zodra je kans 1:200 is dan wordt er aangeraden om de vlokkentest of vruchtwaterpunctie te doen. Daar kijken ze echt naar het DNA en kun je echt zekerheid krijgen. Die combinatietest is dus een kansberekening. Bij mij was de kans 1:4200, ik zou die ene kunnen zijn dus.
Mij hebben ze dus alleen die NT meting afgeraden.
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 11:50
Tja en partychickie, het blijft heel persoonlijk of je het wel of niet laat doen. Als ik een half jaar later zwanger was geraakt dan had het me aangeraden geworden. Jij bent wel 11 jaar jonger dan ik, dat scheelt een stuk ik risico's!
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 12:01
JA weet ik dat het persoonlijk is en ik snap het ook wel, maar toch....

JA dat scheelt misshcien ook wel de leeftijd. Ik vond alleen zelf de nekpooimeting lang niet alles zeggen en dan zou ik zelf nog steeds lopen te twijfelen.
snoopymaandag 9 januari 2006 @ 12:30
Slecht nieuws voor de chocomelverslaafden: http://www.telegraaf.nl/b(...)12_bij_Den_Haag.html
dutchiemaandag 9 januari 2006 @ 12:38
Snoopy, ik zag het net ook. Ik kreeg al beelden van hysterische zwangere vrouwen die de A12 bestormden.

Ik zit hier even flink nagels te bijten; mijn kamergenootje van Léons bevalling staat op het punt om opnieuw te bevallen. Gister zijn haar vliezen gebroken. Nota bene bij haar schoonmoeder op de bank, altijd goed voor de schoonmoeder/schoondochter-relatie.
Ik zei al dat het erg handig was dat zij eerst aan de beurt is. Kan ze misschien nog handige tips geven straks. (zij heeft ook een ks gehad btw)
Girlymaandag 9 januari 2006 @ 12:57
quote:
Op maandag 9 januari 2006 08:05 schreef Sugar het volgende:
En ook ik heb een chocomelktic, haha!
herkenbaar ik moet elke ochtend als ik wakker wordt meteen een pakje chocomel drinken

nutricia verdient goed aan mij :p
_evenstar_maandag 9 januari 2006 @ 15:02
partychickie .. de nekplooimeting is iets heel persoonlijks.. ik ben was er 23 en heb toen ook de nekplooimeting gehad.. net zoals sjak in combinatie met de bloedtest..
Als je verhoogd risico hebt heb je toch een soort indicatie.. als het nu heel ernstig zou zijn zou je kunnen overgaan tot aborteren.. zou het matig zijn.. kun je je iig instellen dat de kans dus nog groter is.. en kun je informatie inwinnen en dergelijke zodat je beter voorbereid bent op wat eventueel staat te wachten..
Het biedt geen garantie maar die heb ej dan ook nooit.. het kindje kan nl op de cho ook met 20 weken niets mankeren.. toch kan het kindje van alles hebben bij de geboorte..
je weet pas dat het gezond is wanneer het kindje er is.. en het onderzocht is..
Voor sommige geeft zo;n test alleen net da beetje extra voorbereiding .. althans zo zagen mijn man en ik het
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 16:13
Ja ik begijp het ook wel, maar het kan dus ook andersom zijn. Dat vind ik dan best wel erg als je dan iets weg laat halen wat gezond zou kunnen zijn. Of je hele zwangerschap in de zorgen zitten. Maar goed zorgen maak je je toch wel .
cattiemaandag 9 januari 2006 @ 16:47
Zo, ik ben weer ff bijgelezen.
@ partychickie, wat jij als laatst schrijft is voor ons een van de redenen geweest om de test niet te doen. (Een andere was dat het heel goed voelt (ja, erg vaag, ik weet het) en dat we het toch niet zouden weghalen (tenzij het absoluut niet levensvatbaar is, maar daar komen ze bij de 20 weken echo waarschijnlijk ook wel achter)).

Ik eet trouwens bijna de hele dag door, er worden al veel grapjes over gemaakt door mijn man en mijn collega's... Op dit moment zijn tomaten en cocos favoriet (niet tegelijkertijd, trouwens) Veel eetlust dus, maar hier ook weinig lust in seks, helaas.
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 16:56
Ik ben nou in een fase met sex dat ik bang ben dat de vliezen kunnen breken. Het slaat helemaal nergens op, maar eerst was ik bang dat het iets met de baby zou doen. Toen helemaal niet meer bang en nu ben ik bang dat de vliezen breken sinds 2 weken. Ik snap echt niet hoe ik eraan kom.

En eten dat doe ik ook . Ik wil wel graag minder snoepen, maar gaat heel moeilijk.
MeNicolemaandag 9 januari 2006 @ 16:59
Sex Nee daar heeft mijn lichaam ook absoluut geen zin in. Komt denk ik ook omdat mijn tieten nog steeds heel erg pijnlijk zijn.
partychickiemaandag 9 januari 2006 @ 17:04
quote:
Op maandag 9 januari 2006 16:59 schreef MeNicole het volgende:
Sex Nee daar heeft mijn lichaam ook absoluut geen zin in. Komt denk ik ook omdat mijn tieten nog steeds heel erg pijnlijk zijn.
Hij kan daa rook vanaf blijven
MeNicolemaandag 9 januari 2006 @ 17:11
quote:
Op maandag 9 januari 2006 17:04 schreef partychickie het volgende:

[..]

Hij kan daa rook vanaf blijven
Maar dan is het niet zo lekker
Haha voor mij ook geen borstvoeding
Belanamaandag 9 januari 2006 @ 17:59
quote:
Op maandag 9 januari 2006 08:05 schreef Sugar het volgende:
Oh, belana, ik ook! 's Avonds eet ik een boterham met witte chocopasta, heurlijk (een echte aanrader ). En ook ik heb een chocomelktic, haha! Maar wel de lightversie, is ook lekker. En verder? Theeworst , augurk, avocado en af en toe pindakaas. Jummie.

Ik moet er weer zo vaak uit 's nachts om te plassen, weet het nog van vorige keer. Hebben jullie dat ook?
Oe ja, dat is irritant, wel 6 keer op een nacht soms
Belanamaandag 9 januari 2006 @ 18:05
Ben toch blij dat ik niet de enige ben die geen zin in sex heeft eigenlijk...

en sjees wat een chocomel verslaafden hier allemaal zeg!
En ik doe ideeën op om te eten (dat broodje chocopasta bv )
LadySmaandag 9 januari 2006 @ 18:10
peter is op dit moment naar de AH en neemt chocomel voor me mee
LadySmaandag 9 januari 2006 @ 18:12
En ik ben me toch een partijtje beroerd naar huis gegaan vandaag. Knallende koppijn, bij 4 paracemtamolletjes ben ik maar gestopt, het hielp geen zier. Soms ook vlagen van misselijkhied
Normaal neem ik 1 of 2 Sanalginnetjes en dan is het met een half uurtje bekeken. Nu mag ik dat niet meer, dus moet ik het met paracetamol doen.
Thuis heb ik een klein uurtje in bed gelegen en het gaat helemaal prima met me nu. Zo raar
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 18:17
En wat staat hier op tafel? Jawel, chocomelk light! Dank zij jullie. Ik ben benieuwd of het me smaakt. Daarnaast ben ik voor het eerst van mijn leven overfrites aan het bakken. Dat is namelijk iets waar ik veel trek in heb, goede frietjes. De snackbar hier op de hoek kan ze alleen helemaal niet maken, die zijn smerig...
Nu maar snel even de friet uit de oven halen.
Belanamaandag 9 januari 2006 @ 18:18
ff rust nodig gewoon, gelukkig maar dat je bent opgeknapt!

Ik ben net even bij de chiropractor geweest. Dan wordt de pijn altijd eerst even erger, maar vanaf morgen wordt het dan beter. Het was nu echt wel nodig, begin er behoorlijk last van te krijgen. Ik moet lopen naar het station en van station naar werk en dat begint te veel te worden.... nu al.
Ik ga maar ff regelen dat ik een tram abbonnement krijg bij mijn treinkaart...
LadySmaandag 9 januari 2006 @ 18:22
sjak ook aan de chocomel hahaha
we zouden dit topic eigenlijk even naar Nutricia moeten mailen

Ja, Belana, ikz al inderdaad gewoon rust nodig gehad hebben. Misschien wordt het tijd dat ik eens officieel op mijn werk mede deel dat ik zwanger ben. Want dan pas krijg ik recht op alle extraatjes (langer/vaker pauze, aangepaste werktijden) enzo.
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 18:26
Waarom heb je het nog niet gezegd op je werk LadyS?
Ik vind het wel erg prettig dat ze het weten, vanochtend hadden we een champagne ontbijt en hoe had ik nu moeten uitleggen dat ik geen champagne nam Ze zijn bij mij erg fijn er mee omgegaan, zeker als ik in ogenschouw neem dat ik er pas sinds augustus werk.

Gelukkig weet je dat het morgen beter wordt, Belana. Die tramkaart moet toch wel te regelen zijn? Waar werk je in Amsterdam?
Belanamaandag 9 januari 2006 @ 18:26
wat doe je voor werk ladyS? Ik wil ook wel aangepaste werktijden.... Ik werk nu 3 dagen van 9 uur (dus 10 uur aanwezig, dus 12 uur per dag onderweg)
Tameamaandag 9 januari 2006 @ 19:06
Oei, ben ik nu de enige niet chocomelverslaafde hier

* Tamea heeft vandaag na 2 weken vrij weer gewerkt en is nu redelijk op En dat terwijl er nog een berg administratie wacht...

Ik zou het snel vertellen op je werk LadyS, dan kunnen ze er tenminste rekening mee houden.
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 19:17
Nee hoor Tamea, ik zal niet chocomelk verslaafd worden. Het was lekker maar ik ben niet naar de koelkast gerend om meer te halen. Ovenfrites vind ik ook geen aanrader. Ze worden bijna niet knapperig. De stae van Mora daarentegen, mmmmmmmm.
Tameamaandag 9 januari 2006 @ 19:18
Mmm, hier lukken die ovenfrieten altijd wel goed. Misschien scheelt het dat we een heteluchtoven hebben.
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 19:21
Hoe lang laat je ze erin zitten dan? Ik heb ook een heteluchtoven en na bijna 30 minuten was het nog slappe hap.
Tameamaandag 9 januari 2006 @ 19:27
Volgensmij hebben we meestal die van McCain en die moeten (uit mijn hoofd) 15-20 minuten. En zo lang laten we ze er ook in zitten en dat gaat prima.
LadySmaandag 9 januari 2006 @ 19:30
Ik werk op het postkantoor.
Ik heb wel aan wat collega's verteld hoor. Ik doe er ook niet geheimzinnig over. Maar het kantoor van de manager binnenstappen en vragen of hij even tijd heeft enzo... daar zie ik tegenop.
Vaak zijn de werkdagen van 08.30 tot 18.30. Lange dagen dus. Het komt ook wel eens voor dat je om 17.00 uur klaar bent ogf om 10.00/11.00 uur moet beginnen. Maar 9 van de 10 keer zijn het toch lange dagen.
Tameamaandag 9 januari 2006 @ 19:36
LadyS, zijn er zwaardere en mindere zware taken in je werk (bijv. dingen waarbij je veel moet staan vs. dingen die je zittend kan doen)?
Want als je manager het weet, kan je misschien toch wat makkelijker schuiven met werkzaamheden of langere pauzes nemen.
sjakmaandag 9 januari 2006 @ 19:38
Dat zijn zeker lange dagen LadyS. Hoe heb je dat bij Amber gedaan?
LadySmaandag 9 januari 2006 @ 19:45
Eigenlijk zijn er geen zwaardere of minder zwaare taken bij het werk. Het zou helemaal in de soep lopen als ik elke klant met een zwaar pakket naar een andere balie zou sturen ofzo. Dat gaat niet werken helaas.
Het enige wat ik zou kunnen doen is op 1 bepaalde werkplek zitten, waarbij de kasautomaat e.d. binnen "rolbereik" van je stoel is, te gaan zitten. Dat scheelt veel opstaan. Maar lichamelijk is het allemaal nog makkelijk te doen, hoor. Ik denk dat ik gewoon meer last heb van de lange dagen. Ik ga het gewoon z.s.m. aan de baas vertellen (als die er weer is, vrouw in het zh enzo) en dan overleg ik de 30e ook nog met de vk, en dan is er misschien wel een plan te maken.

sjak, tijdens de zwangerschap van Amber had ik geen werk. Dus nu is het dubbel zo druk vergeleken bij de 1e zwangerschap zeg maar. En een kleine krummel die rondhopst en ook nog eens werken
vamperoticamaandag 9 januari 2006 @ 20:17
Ja... T werken vind ik ook best een beetje zwaar worden...
Bij de zwangerschappen van de vorige drie werkte ik ook niet...
Nu werk ik bij de thuiszorg... Poetsen bij veelal oudere mensen die t zelf allemaal niet meer zo goed kunnen.. De werktijden variëren van 3 tot 6 uur per dag.... En dan mn eigen "zooi" nog!
_evenstar_maandag 9 januari 2006 @ 21:22
in het begin van de zwangerschap had ik geen zin ( arme darkmanta ) daarna wel weer gewoon tot de laatste week toe maar dat was meer omdat die verdome buik in de weg zat
owletmaandag 9 januari 2006 @ 22:06
quote:
Op maandag 9 januari 2006 19:06 schreef Tamea het volgende:
Oei, ben ik nu de enige niet chocomelverslaafde hier
Nee hoor, ik moet er niet aan denken!
owletmaandag 9 januari 2006 @ 22:10


Ik ben eindelijk helemaal overtuigd
En volgens de vlos ook nu officieel op 25/07 uitgerekend, misschien kan de datum aangepast worden in het lijstje?
Beebje is lekker actief en alles wat te controleren was ziet er goed uit. Als feestje heb ik meteen een berg positiekleding gekocht want ik liep uiteindelijk maar in een soort pyjamabroek omdat dat het enige wat wat nog lekker zat.
_evenstar_maandag 9 januari 2006 @ 22:16
wat een dotje owlet
vamperoticamaandag 9 januari 2006 @ 22:18
owletmaandag 9 januari 2006 @ 22:24
quote:
Op maandag 9 januari 2006 22:16 schreef _evenstar_ het volgende:
wat een dotje owlet
vind ik ook
De echoscopiste zei echter tegen de stagiare dat het een mooie hamburgervorm had. Ik hield het niet meer tot ze uitlegde dat het de baarmoeder was, waar door een kleine contractie onderaan een soort deuk in komt, en niet het kind
snoopymaandag 9 januari 2006 @ 22:26
mooie echo hoor! Een echt mensje al hè?
Lewis.de.boxermaandag 9 januari 2006 @ 22:28
quote:
Op zaterdag 7 januari 2006 22:09 schreef LadyS het volgende:
ja
Toen ik zwanger was van Amber, lag ik altijd enorm te kwijlen in bed Na de bevalling was het over. Ik merk dat het nu weer begonnen is. Ik meen dat ik ook niet de enige was die er last van had (gelukkig )
Hahaha wat grappig. Bij mij is het ook over. Maar ik heb ook enorm veel gekwijlt tijdens en nog heel lang na de zwangerschap En ik las dat iemand een beschuit met hagelslag tik heeft. Dat had ik ook. Elke dag steevast 5 beschuitjes als ontbijt met hagelslag
Lewis.de.boxermaandag 9 januari 2006 @ 22:45
Mooie echo owlet. Heel duidelijk. Echt leuk he als je dat zo het scherm ziet bewegen. Dan wordt het ineens allemaal zo echt
BEmaandag 9 januari 2006 @ 23:28
Owlet! Mooie echo!
Belanadinsdag 10 januari 2006 @ 06:06
owlet, prachtige echo Dan is het pas echt he? Had ik ook

LadyS, net als ik lange dagen dus, ik werk van kwart voor 8 tot half 6 en dan nog eens de reistijd...
Ik zit nu nog steeds vanwege andere kwestie in de ziektewet 1 dag, maar ik vind die 3 dagen al zwaar. Volgende week heb ik weer een afspraak bij de bedrijfsarts.
Wenniedinsdag 10 januari 2006 @ 08:18
quote:
Op zondag 8 januari 2006 00:05 schreef MiSs-TaKe het volgende:
[..]

Martineke wat knap ! geen KILO!?? Pffffffff ruilen Daar droom ik alleen maar van haha.
Ik woog ook 100+ en ben de eerste 36 weken 2 kg aangekomen (zonder dan ook maar ergens rekening mee te houden) en de laatste 4 weken (toen ik zwangerschapsverlof had) 5 kg. Na de bevalling was ik meteen 2 kg lichter dan voordat ik zwanger werd. Wel een beetje een radicale afslankmethode

Owlet, wat een mooie echo zeg Ik zou er bijna weer van gaan rammelen, maar m'n bevalling staat nog te vers in m'n geheugen
dutchiedinsdag 10 januari 2006 @ 08:36
quote:
Op maandag 9 januari 2006 22:10 schreef owlet het volgende:
[afbeelding]

Ik ben eindelijk helemaal overtuigd
En volgens de vlos ook nu officieel op 25/07 uitgerekend, misschien kan de datum aangepast worden in het lijstje?
Beebje is lekker actief en alles wat te controleren was ziet er goed uit. Als feestje heb ik meteen een berg positiekleding gekocht want ik liep uiteindelijk maar in een soort pyjamabroek omdat dat het enige wat wat nog lekker zat.
Jawel, dat is een vers kaboutertje.
Lief hè?
Ik heb vandaag een zware dag, voel ik nu al. Moet tot vanavond 21.00 en ik zit nu al te . Heb ook hoofdpijn sinds vorige week. Wie heeft dat ook?
Vickydinsdag 10 januari 2006 @ 09:05
mooi Owlet!!!
nanalunedinsdag 10 januari 2006 @ 10:55
Wat een klein lief druppie, Owlet! En nu shopse maar! hihihihi

Ik geloof dat ik geen kwalen meer heb, behlave pijn in mijn onderrug.. maar geen 'vreemd 'eten .. wel eten op de meest vreemde tijden hihihi
Ik heb geloof ik ook de beebie gevoelt... tis wel erg vroeg met 16 weken, maar het was echt beweging!Ik lag op mijn rug in bed .. ( bij slapen gaan), en ik voelde 'woelen', of 'golven'aan de rechterkant van mijn buik, en deze leek ook dikker dan de linkerkant! ik riep mijn man, en die voelde de verdikking ook! later was de vedikking ( en het gevoel) weer weg ... lievv he?
partychickiedinsdag 10 januari 2006 @ 11:49
Mooie echo!

Met 16 eeken voelde ik mijn kleintje ook.. En had ook af ent oe een bobbel, dus kan allemaal best en is idd heel leuk. Vind het steeds leuker worden nu.. Ze is veel drukker gewordene n ik voel haar soms gewoon schuiven enzo.. Echt heel leuk allemaal.. MAar ja ik begin het ook wel eenbeetje zat te worden en rdat terwijl ik nog 11 weken moet.. MAar ja misshcien is het wel gewoon een tijdelijk dipje.
Belanadinsdag 10 januari 2006 @ 12:14
16 weken is best normaal om wat te voelen hoor

Ik ben gisteren bij de chiropractor geweest en ben weer even pijnvrij nu
dutchiedinsdag 10 januari 2006 @ 12:25
Leuk hè Nana?
Chiropractor, is dat nou 'de bottenkraker'?
Belanadinsdag 10 januari 2006 @ 12:28
ja klopt dutch, een kraker alles weer even op zijn plaats, heerlijk!
dutchiedinsdag 10 januari 2006 @ 12:35
Het bezorgt me alleen wel nog steeds de kriebels.
Maar ik zit nog steeds te twijfelen. Ik loop nog niet krom snap je?
Belanadinsdag 10 januari 2006 @ 12:41
ik liep ook niet krom, maar ff weer een tijdje geen pijn hebben vind ik erg prettig.
kraken klinkt enger dan het is hoor. doet geen pijn ofzo. alleen de dag dat je gekraakt bent zijn de plekken wat gevoelig, de dag erop ben je overal vanaf. Magoe, zelluf weten
Girlydinsdag 10 januari 2006 @ 12:59
Owlet, wat een schattig klein guppie zeg hele mooie duidelijke echo, nu kan je zeker ook je ogen er niet vanaf houden
pinquitdinsdag 10 januari 2006 @ 13:31
owlet prachtige echo

hier alles nog ok, alleen plassen is vervelend. t doet een soort van pijn als ik t loslaat zegmaar, als ik mn spieren ontspan als k op de wc zit en na het plassen harde buik.

ook 's avonds is het vrij irritant dat ik gewoon niet meer kan zitten als ik een harde buik heb, t doet gewoon pijn aan mn ribben soms en ik word erg hard getrapt vanbinnen

en nogsteeds last van indalingsgezeur in mijn onderbuik. hurken is dan wel fijn.
Belanadinsdag 10 januari 2006 @ 13:32
pinquit, kijk je uit dat het geen blaasontsteking is?
BEdinsdag 10 januari 2006 @ 13:33
Pinquit... pijn bij het plassen kan duiden op een blaasontsteking he! Kijk daar mee uit en laat het anders beter even testen bij de HA to be sure.
partychickiedinsdag 10 januari 2006 @ 13:36
JA idd lijtk mij ook blaasontsteking.. ik moet ook veel op de pot zitten, maar het doet me niet zeer als ik het laat stromen en veel hharde buiken kan ook teken van blaasontsteking zijn.
Martinekedinsdag 10 januari 2006 @ 13:37
quote:
Op maandag 9 januari 2006 22:10 schreef owlet het volgende:
[afbeelding]
mooie echo owlet had je Els??
pinquitdinsdag 10 januari 2006 @ 13:38
hmn ik dacht dat je bij blaasontsteking meer branderig gevoel hebt bij echt de uitgang zegmaar.. dit is meer in mn buik bij mijn spieren.

maar ik zal het in de gaten houden
dutchiedinsdag 10 januari 2006 @ 13:40
Belana weet ik.
Maar volgens mij wil ik er voor mezelf nog niet aan toegeven ofzo. Vind mezelf zo'n zeikwijf als ik het over mijn rug heb.
partychickiedinsdag 10 januari 2006 @ 13:53
quote:
Op dinsdag 10 januari 2006 13:38 schreef pinquit het volgende:
hmn ik dacht dat je bij blaasontsteking meer branderig gevoel hebt bij echt de uitgang zegmaar.. dit is meer in mn buik bij mijn spieren.

maar ik zal het in de gaten houden
Nou waarom breng je je plas neit gewoon naar de dokter . Binnen 2 seconden zien ze het al.. JE moet het niet laten verslateren hoor. Anders zit je straks met neirbekkenontsteking of erger. Neit dat ik je wat aan wil praten hoor, maar schijnt dat je in de zwangerschap toch minder van merkt enzo.
BEdinsdag 10 januari 2006 @ 14:02
Hier verder: Zwangerschap en geboorte deel 169