Klopt. Ook in I, Claudius wordt dat al vermeld.quote:
Klopt, maar even kijken hoe dit loopt, het is zo'n hype op dit momentquote:Op zondag 1 januari 2006 21:07 schreef Lord_Vetinari het volgende:
We hebben een topic over Historische series
Vraag dat maar even in Rome (eerst op HBO, nu ook bij SBS6) deel 2 die weten het vast beterquote:Op zondag 1 januari 2006 21:38 schreef nickybol het volgende:
Wordt deze nog herhaald?
Ja iddquote:Op zondag 1 januari 2006 22:11 schreef Silmarwen het volgende:
Ik vind het vreemd dat ze wel Galië noemen, maar ook Italië. Het heet toch zo lang nog niet Italië?
En ik irriteer me mateloos dat ze Marcus Antonius, Marc Anthony noemenWaarom doen Britten en Amerikanen dat toch altijd.
Verder vind ik het best okay.
Ik dacht dat Italië een vrij nieuwe naam was. Maar ik kan het natuurlijk verkeerd hebbenquote:Op zondag 1 januari 2006 22:19 schreef Steeven het volgende:
[..]
Ja idd, dat Marc Anthony klinkt gewoon vreemd. En Italië heet al heel lang zo hoor, het is net als Gallië maar een verzamelnaam.
Italië waren de voormalige landen om het eigenlijke gebied van Rome heen. Ten tijde van Caesar stonden ze onder het directe bestuur van Rome maar hadden ze nog niet evenveel rechten als een geboren Romein. Tenzij ze dan weer het burgerschap kregen, zoals een voorouder van Pompeius, die ook eigenlijk geen geboren Romein was.quote:Op zondag 1 januari 2006 22:11 schreef Silmarwen het volgende:
Ik vind het vreemd dat ze wel Galië noemen, maar ook Italië. Het heet toch zo lang nog niet Italië?
Je bedoelt het beeld dat men na 45 minuten klaar was en dan gezellig thee ging drinken?quote:Op zondag 1 januari 2006 20:58 schreef Steeven het volgende:
Wat ik tof vind is dat ze in de eerste scene in dat gevecht al meteen goed laten zien hoe de Romeinen vochten: gedisciplineerd. Die veldslagen konden wel uren duren. Sinds Braveheart is dat beeld namelijk verneukt bij bijna alle mensen volgens mij.
Het is her en der wat opgeleukt maar het biedt een redelijk goed beeld in ieder geval.quote:Op zondag 1 januari 2006 22:30 schreef Silmarwen het volgende:
Is Rome nu een beetje waarheids getrouw? Ik weet namelijk niet zo heel erg veel van dit tijdperk.
De grote lijn klopt wel idd.quote:Op zondag 1 januari 2006 22:30 schreef Silmarwen het volgende:
Braveheart was sowieso een kut film en ik ben nog wel een halve Schot
Is Rome nu een beetje waarheids getrouw? Ik weet namelijk niet zo heel erg veel van dit tijdperk.
Ze hadden het ook over "One talent and not a penny more"quote:Op zondag 1 januari 2006 22:11 schreef Silmarwen het volgende:
Ik vind het vreemd dat ze wel Galië noemen, maar ook Italië. Het heet toch zo lang nog niet Italië?
En ik irriteer me mateloos dat ze Marcus Antonius, Marc Anthony noemenWaarom doen Britten en Amerikanen dat toch altijd.
Verder vind ik het best okay.
Het is wel fijn als het redelijk waarheidsgetrouw is enzo. Althans dat vind ik meestal wat leuker omdat je dan ook nog wat mee krijgt.quote:Op zondag 1 januari 2006 22:52 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Ze hadden het ook over "One talent and not a penny more"
De "Penny" werd pas 800 jaar later geintroduceerd.
Het is dan ook amusement, geen geschiedenisles.![]()
Yep, maar dan zou je een documentaire krijgen. Elke verfilming is toch altijd een interpretatie van de makers. En dan valt deze serie nog erg mee imo. Zeker als je het vergelijkt met holywoodprodukties (de Amerikanen die de enigmacode kraken ed.).quote:Op zondag 1 januari 2006 22:53 schreef Silmarwen het volgende:
[..]
Het is wel fijn als het redelijk waarheidsgetrouw is enzo. Althans dat vind ik meestal wat leuker omdat je dan ook nog wat mee krijgt.
Ieuw die docent in me komt nu wel erg boven![]()
Pompeius dan.quote:Op zondag 1 januari 2006 22:11 schreef Silmarwen het volgende:
Ik vind het vreemd dat ze wel Galië noemen, maar ook Italië. Het heet toch zo lang nog niet Italië?
En ik irriteer me mateloos dat ze Marcus Antonius, Marc Anthony noemenWaarom doen Britten en Amerikanen dat toch altijd.
Verder vind ik het best okay.
Homoseksualiteit en biseksualiteit was zeer veelvoorkomend in het Romeinse leger. Wat wil je, al die soldaten zaten soms jaren zonder vrouw....quote:Op zondag 1 januari 2006 20:28 schreef Dagonet het volgende:
Caesar was bisexual, ehm, okay....?
Ik zou zelf geen betere film/serie over dit tijperk weten. Misschien Spartacus maar die was ook opgeleukt, ook weer lang geleden dat ik die heb gezien.quote:Op zondag 1 januari 2006 22:51 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Het is her en der wat opgeleukt maar het biedt een redelijk goed beeld in ieder geval.
quote:Op maandag 2 januari 2006 09:46 schreef Djaser het volgende:
[..]
Ik zou zelf geen betere film/serie over dit tijperk weten. Misschien Spartacus maar die was ook opgeleukt, ook weer lang geleden dat ik die heb gezien.
Hij deed nieteens "Alia iacta est"quote:Op zondag 1 januari 2006 22:51 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Het is her en der wat opgeleukt maar het biedt een redelijk goed beeld in ieder geval.
Misschien deed hij het off-screen.quote:
Natuurlijk is 90% van Titus en Lucius fictief. Ze wilden gewoon laten zien hoe de doorsnee soldaat leefde in het Romeinse Rijk dmv deze personages.quote:Op maandag 2 januari 2006 08:31 schreef Plotinus het volgende:
Volgens mij had ik ergens gelezen dat de rollen van Titus Pullo en Lucius Verenus niet helemaal kloppen, ze hebben wel bestaan (ze zijn ook één van de weinige 'plebs' die door Caesar vermeld worden in zijn dagboek) maar hun rol heeft zich voornamelijk alleen in de Gallische oorlogen afgespeeld. In hun tijd als simpele Romeinen is weinig tot niks bekend.
Historisch is bekend dat Caear het aanvoelt dat er zich een complot tegen hem wordt gesmeed en dat hij daarom iemand inhuurt om hem te beschermen (tevergeefs zoals we allen inmiddels weten). In elke film/serie over het leven van Caesar is dit elke keer weer een ander persoon, dan een Gladiator en in de serie Rome is dit Lucius Verenus. Ik denk dus niet dat dit klopt.
Dan heb ik hem net iets te lang geleden gezien.quote:Op maandag 2 januari 2006 09:47 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Spartacus is zó historisch incorrect dat het bijna niet leuk meer is
Wel een briljante film natuurlijk, dat wel.
I Claudius natuurlijk, maar die speelt later af (jaartje of zestig schat ik?) dan dit (Spartacus speelt zo'n dertig jaar voor Rome).
Volgens mij niet...quote:Op maandag 2 januari 2006 10:37 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk vergeten te kijken naar de klassieke fout, hadden de paarden stijgbeugels?
Nou ja wij weten ook niet of we dat goed uitspreken toch? Ach ze praten allemaal Engels in die serie en dat klopt natuurlijk ook al niet, ze spraken tenslotte latijn!quote:
Ja daar heb je helemaal gelijk in. De geschiedschrijvers schreven natuurlijk ook in een andere taal dan de gewone Romeinse burgers, die laatste zullen wel veel platter praten. Hoe dat precies zit weet ik ook niet, ik heb ook geen Grieks en Latijn gehad.quote:Op maandag 2 januari 2006 14:30 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Nou ja wij weten ook niet of we dat goed uitspreken toch? Ach ze praten allemaal Engels in die serie en dat klopt natuurlijk ook al niet, ze spraken tenslotte latijn!![]()
Goeie serie hoor, vooral voor iemand die geen latijn heeft gehad op de middelbare school (ik dus), want ik weet er weinig van, maar vind het erg leuk om te zien. Dan mag mijn vriendin, die wel latijn heeft gehad, mij erop wijzen als iets niet correct is, maar dat valt best mee in deze serie volgens mij.
nog een klasieke fout is meestal het gebruik van de verkeerde type paarden die eigenlijk helemaal niet in europa voorkomenquote:
Ah, gelukkig.quote:
Sowieso zijn er nogal wat problemen met dieren vaak. In deze serie zitten vogels uit Zuid-Amerika schijnt, maar dat zou ik zelf niet weten, ben allang blij dat ik een mus van een spreeuw kan onderscheiden.quote:Op maandag 2 januari 2006 14:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
nog een klasieke fout is meestal het gebruik van de verkeerde type paarden die eigenlijk helemaal niet in europa voorkomen
ja dat weet mijn vader dan weer ze gebruiken vaak arabische paarden maar die werden pas in de middeleeuwen in europa gefoktquote:Op maandag 2 januari 2006 14:36 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Sowieso zijn er nogal wat problemen met dieren vaak. In deze serie zitten vogels uit Zuid-Amerika schijnt, maar dat zou ik zelf niet weten, ben allang blij dat ik een mus van een spreeuw kan onderscheiden.
Verwacht niet meer gevechten dan dat. (Belgie en BBC lopen al ver, ver vooruit met Rome)quote:Op zondag 1 januari 2006 20:58 schreef Steeven het volgende:
Wat ik tof vind is dat ze in de eerste scene in dat gevecht al meteen goed laten zien hoe de Romeinen vochten: gedisciplineerd. Die veldslagen konden wel uren duren. Sinds Braveheart is dat beeld namelijk verneukt bij bijna alle mensen volgens mij.

Volgens mij niet, toen ik Ceaser op zijn paard zag stappen om de troepen toe te spreken moest een slaaf knielen zodat hij via de slaaf op kon stappen.quote:Op maandag 2 januari 2006 10:37 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Misschien deed hij het off-screen.
Grappig dat ze trouwens niet eens iemand hebben genomen die er redelijk op lijkt.
Wat dat betreft is het wel even wennen, ben het niet helemaal eens met de koppen, vooral qua leeftijden.
Maar goed, dat heeft ook te maken met de keuze voor acteurs denk ik.
Ik ben eigenlijk vergeten te kijken naar de klassieke fout, hadden de paarden stijgbeugels?
Ik vind het altijd knap dat ze getalenteerde acteurs kunnen vinden met het juiste uiterlijk. Zo ook bv met Lord of the Rings etcquote:Op maandag 2 januari 2006 15:10 schreef Ender_Wiggin het volgende:
[..]
Volgens mij niet, toen ik Ceaser op zijn paard zag stappen om de troepen toe te spreken moest een slaaf knielen zodat hij via de slaaf op kon stappen.
Caesar sprak Grieks. Veel gewone Romeinse burgers praatten volkslatijn, een soort simpele versie van latijn, waarin naamvallen minder duidelijk waren en grammaticale constructies, die mijn mede-gymnasiasten altijd schrik aangejaagd hebben, niet voorkomen.quote:Op maandag 2 januari 2006 14:34 schreef WAT het volgende:
[..]
Ja daar heb je helemaal gelijk in. De geschiedschrijvers schreven natuurlijk ook in een andere taal dan de gewone Romeinse burgers, die laatste zullen wel veel platter praten. Hoe dat precies zit weet ik ook niet, ik heb ook geen Grieks en Latijn gehad.
De elite sprak idd Grieks, Magnus sprak het met een ander accent dan het goede en werd daardoor nog wel eens beschimpt. (kan ook Gaius Marius geweest zijn trouwensquote:Op maandag 2 januari 2006 15:55 schreef nickybol het volgende:
Veel van de elite sprak in het Grieks, in de senaat sprak ie ook Grieks geloof ik. Maargoed dit weet ik niet helemaal zeker.
Dat was inderdaad Gaius Marius (boer uit Pinetum (?) die geen Grieks spreekt)quote:Op maandag 2 januari 2006 16:27 schreef Dagonet het volgende:
[..]
De elite sprak idd Grieks, Magnus sprak het met een ander accent dan het goede en werd daardoor nog wel eens beschimpt. (kan ook Gaius Marius geweest zijn trouwens).
Arpinum, waar de Cicero's ook vandaan komen.quote:Op maandag 2 januari 2006 17:00 schreef Gizzer het volgende:
[..]
Dat was inderdaad Gaius Marius (boer uit Pinetum (?) die geen Grieks spreekt)
Kloptquote:Op maandag 2 januari 2006 21:58 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
ik dacht trouwens dat de hele settings cgi was blijkt dat ze gewoon half rome hebben na gebouwd
ik weet het niet, maar ik moest wel lachen toen ceasar 'over de ruggen van zijn mensen' op zijn paard staptequote:Op maandag 2 januari 2006 10:37 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk vergeten te kijken naar de klassieke fout, hadden de paarden stijgbeugels?
Stijgbeugels kwamen toch via de Mongolen naar het westen.quote:Op maandag 2 januari 2006 10:37 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk vergeten te kijken naar de klassieke fout, hadden de paarden stijgbeugels?
Daarom, in heel veel films, echter, hebben ze die lang voordat ze bekend waren.quote:Op woensdag 4 januari 2006 19:08 schreef Thorical het volgende:
[..]
Stijgbeugels kwamen toch via de Mongolen naar het westen.
Ja dat vond ik ook mooi.quote:Op zondag 1 januari 2006 20:58 schreef Steeven het volgende:
Wat ik tof vind is dat ze in de eerste scene in dat gevecht al meteen goed laten zien hoe de Romeinen vochten: gedisciplineerd. Die veldslagen konden wel uren duren. Sinds Braveheart is dat beeld namelijk verneukt bij bijna alle mensen volgens mij.
De legeruniformen kloppen niet helemaal, men draagt uniformen die men pas een jaar of 100 later begonnen te gebruiken.quote:Op woensdag 4 januari 2006 16:49 schreef Art_Core het volgende:
Kostuums, scenery en (militaire) gebruiken zijn volgens mij redelijk historisch neergezet. Dat ze engels spreken, en de gewone man zich daarbij van cockney Londens bedient, vind ik juist wel een leuke vondst.
Niks raars aan. In Pompeii en Herculaneum zijn voorbeelden van pornografische graffiti gevonden, hoor.quote:Op donderdag 5 januari 2006 15:22 schreef FLIPNEUS het volgende:
"Atia fellat omnia.". Staat ergens halverwege het seizoen op de muren van haar huis geschreven; echt briljant.
Kan best, maar ik vond het best humoristisch. En die pornografische graffiti komt zelfs in de aantiteling voor (en Pullo tekent ook een behoorlijk grote fallus op zijn bank in die cel).quote:Op donderdag 5 januari 2006 15:23 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Niks raars aan. In Pompeii en Herculaneum zijn voorbeelden van pornografische graffiti gevonden, hoor.
Caesar gebruikt in iedergeval een ondergeschikte om op het paard te komen. Voor de rest heb ik er niet echt op geletquote:Op woensdag 4 januari 2006 19:08 schreef Thorical het volgende:
[..]
Stijgbeugels kwamen toch via de Mongolen naar het westen.
In Pompeii stond er op de gevel van bordelen afgebeeld welke activiteiten er binnen allemaal mogelijk warenquote:Op donderdag 5 januari 2006 15:23 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Niks raars aan. In Pompeii en Herculaneum zijn voorbeelden van pornografische graffiti gevonden, hoor.
Niet de mongolen maar de Chinezen.quote:Op woensdag 4 januari 2006 19:08 schreef Thorical het volgende:
[..]
Stijgbeugels kwamen toch via de Mongolen naar het westen.
Dat klopt niet helemaal; de standaard uitrusting van de legionair in de tijd van Caesar was een malienkolder met daaronder een tuniek, het z.g."lorica hamata". Het "lorica segmentata" pantser wat we ook kennen uit de Asterix & Obelix kwam pas eind eerste eeuw A.D. Maar als je naar de opnames kijkt zie je toch het correcte lorica hamata.quote:Op donderdag 5 januari 2006 12:52 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De legeruniformen kloppen niet helemaal, men draagt uniformen die men pas een jaar of 100 later begonnen te gebruiken.
Na het wat beter gekeken te hebben kloppen de malienkolers inderdaad. De helmen kloppen echter niet ceasars troepen droegen montefortino en niet coolus type helmen.quote:Op vrijdag 6 januari 2006 14:22 schreef Art_Core het volgende:
[..]
Dat klopt niet helemaal; de standaard uitrusting van de legionair in de tijd van Caesar was een malienkolder met daaronder een tuniek, het z.g."lorica hamata". Het "lorica segmentata" pantser wat we ook kennen uit de Asterix & Obelix kwam pas eind eerste eeuw A.D. Maar als je naar de opnames kijkt zie je toch het correcte lorica hamata.
[afbeelding]
Door Karel de Grote meen ik.quote:Op donderdag 5 januari 2006 18:15 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Niet de mongolen maar de Chinezen.
Rond 800 na Christus werd de stijgbeugel in West-Europa geintroduceert.
en ruitervolkeren van Centraal-Azie brachten het uiteindelijk in Europaquote:Op donderdag 5 januari 2006 18:15 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Niet de mongolen maar de Chinezen.
Rond 800 na Christus werd de stijgbeugel in West-Europa geintroduceert.
Sowieso na Karel Martel. Hij zag de stijgbeugels bij de Mooren, maar zijn eigen ruiterij had het nog niet.quote:
Ah, z'n pa. Ik zat dichtbijquote:Op zondag 8 januari 2006 01:02 schreef Witchfynder het volgende:
[..]
Sowieso na Karel Martel. Hij zag de stijgbeugels bij de Mooren, maar zijn eigen ruiterij had het nog niet.
Van Wiki:
Stirrups were first indirectly documented in Central Europe during the reign of Charles Martel in the 8th century, when verbs scandere and descendere among the Franks replace verbs denoting "leaping" upon a horse.
Mja, deze oplossing geeft toch een behoorlijk andere wending aan het verhaal eigenlijk.quote:Op zondag 8 januari 2006 21:53 schreef Dagonet het volgende:
Foutje, historisch gezien was het een blunder van historisch formaat dat de optimates en pompeius de kas van Rome achterlieten en totaal vergaten in hun haast om Rome uit te komen. Nu schrijf ik dit op het moment dat ze het aan het inpakken zijn, ben benieuwd hoe ze dit verhelpen.
Wie zegt dat het allemaal is uitgegeven?quote:Op zondag 8 januari 2006 22:29 schreef DeeBee het volgende:
lol, wat een fout als ze inderdaad vergeten dat goud mee te nemen![]()
ik zag niet zo snel wie die groep soldaten nu waren die er mee vandoor gingen...gewoon Caesar aanhangers uit Pompeius' legioenen waarschijnlijk...maar ze waren wel van plan om het voor zichzelf te houden...
deze wending vond ik wel een beetje te nep trouwens...één iemand kan nooit ongezien wegkomen met zoveel geld en het dan ineens allemaal ergens uit gaan gevennu niet en toen ook al niet
Gewoon deserteurs dus waarschijnlijk. Maar goed, een stukje bedenksel van de schrijvers dus, je vraagt je af waarom, is het om Pompeius beter af te schilderen?quote:Op zondag 8 januari 2006 22:29 schreef DeeBee het volgende:
lol, wat een fout als ze inderdaad vergeten dat goud mee te nemen![]()
ik zag niet zo snel wie die groep soldaten nu waren die er mee vandoor gingen...gewoon Caesar aanhangers uit Pompeius' legioenen waarschijnlijk...maar ze waren wel van plan om het voor zichzelf te houden...
Ach, als je het goed deed kon je je dingen goed verbergen hoor, Marcus Junius Brutus (die van Ook gij Brutus) was de erfgenaam van iemand die ervan verdacht werd het goud van Tolosa (in totaal zo'n 34000 kg) te hebben gestolen en was één van de rijkste Romeinen, er is nooit iets bewezen, ook na ettelijke rechtszaken, het geld was waarschijnlijk geinvesteerd in huizen en dorpjes waardoor het witgewassen werd.quote:deze wending vond ik wel een beetje te nep trouwens...één iemand kan nooit ongezien wegkomen met zoveel geld en het dan ineens allemaal ergens uit gaan gevennu niet en toen ook al niet
Ze hebben echt bestaan maar of de echte Pullo en Lucius lijken op de serie Pullo en Lucius vraag ik mij af.quote:Op maandag 9 januari 2006 12:42 schreef MrX1982 het volgende:
Zijn Titus Pullo en Lucius Vorenus eigenlijk nog historische figuren of zijn het gewoon 2 verzonnen karakters om een beeld te geven van twee Romeinse militairen en hun leven in het Romeinse Rijk?
Ja dat is wel het grootste nadeel in deze serie, sommige afleveringen beslaan ruim een jaar maar dat idee krijg je totaal niet.quote:Voor de rest een erg goede serie. Af en toe gaat het wel wat snel waardoor het lijkt alsof alles in een paar dagen is gebeurd.
Het Romeinse Rijk was groot.quote:Op maandag 9 januari 2006 20:51 schreef greatgonzo het volgende:
Wat ik me nog afvroeg: Ceasar had op een gegeven moment al het geld van Pompeus + de senaat tot zijn beschikking. Hoe kan het dan dat Pompeus nog steeds een leger op de been kan houden?
Bekend is dat soldaten niet vochten voor een vorst of land, maar simpelweg voor geld. Betaalde de tegenstander meer, dan liep je gewoon over en vocht je gewoon tegen je oude kameraden.
Denk je echt dat ze al hun geld in Rome pleurden? Griekenland is een rijk gebied, volgens mij hebben ze het helemaal kaalgeplukt daar toen Pompey geld nodig had (hogere belastingen e.d.). Maar ik kan in de war zijn.quote:Op maandag 9 januari 2006 20:56 schreef greatgonzo het volgende:
dus, hoe kwamen ze aan geld? Die paar belastingcenten? Ik meen dat ze een paar legioenen tot hun beschikking hadden, zeg 50.000 man. Die betaal je niet van een paar provincies belastingen hoor.
Zowel Spanje als Joegoslavië en Griekenland waren in handen van de Optimates die daar tempels en steden leeghaald om te kunnen voorzien in hun onderhoud, het salaris zelf is niet zo heel interessant, dat kan altijd daarna nog. Verder bezaten ze allemaal verschrikkelijk veel land en dat soort dingen.quote:Op maandag 9 januari 2006 20:56 schreef greatgonzo het volgende:
Dus, hoe kwamen ze aan geld? Niet vanuit Rome, daar zat Ceasar. Ik meen dat ze een paar legioenen tot hun beschikking hadden, zeg 50.000 man. Die betaal je niet van een paar provincies belastingen hoor.
Ik denk dat je uit deze quote toch wel kan herleiden dat ze hebben geprobeerd om het accuraat neer te zetten.quote:You rarely see onscreen the complexity and color that was ancient Rome," says co-creator, executive producer and writer Bruno Heller.
Dat lijkt me meer qua uiterlijk, zoals hoe de stad eruit ziet e.d., niet qua gebeurtenissen en personen. Dat laatste gaat sowieso al niet op, aangezien ze verhaallijnen hebben verzonnen voor twee soldaten die welgeteld 1 alinea krijgen in Caesars boek.quote:Op zondag 15 januari 2006 22:44 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Ik denk dat je uit deze quote toch wel kan herleiden dat ze hebben geprobeerd om het accuraat neer te zetten.
Als je de site van Rome verder bekijkt verdiepen ze zich toch wel degelijk in het Antieke Rome wat impliceert dat ze een historisch correcte versie proberen te maken.
Hmm vreemd dat ze dan wel Caesar, Pompeius e.d. wel bij de correcte naam noemen en de gebeurtenissen die daadwerkelijk zijn gebeurd gebruiken.quote:Op zondag 15 januari 2006 22:47 schreef Steeven het volgende:
Dat lijkt me meer qua uiterlijk, zoals hoe de stad eruit ziet e.d., niet qua gebeurtenissen en personen. Dat laatste gaat sowieso al niet op, aangezien ze verhaallijnen hebben verzonnen voor twee soldaten die welgeteld 1 alinea krijgen in Caesars boek.
Dit laat toch weinig ruimte voor discussie. Ze hebben duidelijk een historisch correcte versie neer willen zetten.quote:An intimate drama of love and betrayal, masters and slaves, and husbands and wives, ROME chronicles epic times that saw the fall of a Republic and the creation of an empire when it debuts
Dat kan natuurlijk. Je ziet Rome dus meer als een fictieve serie waarbij ze wel historische figuren hebben gebruikt?quote:Op zondag 15 januari 2006 23:29 schreef Steeven het volgende:
Daar ben ik het niet helemaal mee eens, maar goed.
Ja inderdaadquote:Op zondag 15 januari 2006 23:33 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk. Je ziet Rome dus meer als een fictieve serie waarbij ze wel historische figuren hebben gebruikt?
Maar dan is het toch jammer om zulke belangrijke gebeurtenissen en personen als de staatskas en de zoon van pompeius om te gooien terwijl het geen nut dient.quote:Op zondag 15 januari 2006 23:39 schreef Steeven het volgende:
[..]
Ja inderdaad. Ik denk dat ze de grote lijnen gewoon normaal volgen, maar wat daar onder zit is uiteraard allemaal verzonnen (en kan van net zo groot historisch belang zijn).
Daar zit misschien wel wat in. Een soort historische fictie.quote:Op zondag 15 januari 2006 23:39 schreef Steeven het volgende:
Ja inderdaad. Ik denk dat ze de grote lijnen gewoon normaal volgen, maar wat daar onder zit is uiteraard allemaal verzonnen (en kan van net zo groot historisch belang zijn).
Ja dat is ook jammer en daar zie ik zelf ook het nut niet echt van in. Zodra de DVD Box beschikbaar is zullen de makers er wel een antwoord op hebben. Hoop ik.quote:Op zondag 15 januari 2006 23:42 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Maar dan is het toch jammer om zulke belangrijke gebeurtenissen en personen als de staatskas en de zoon van pompeius om te gooien terwijl het geen nut dient.
Kleine dingen prima, maar dit zijn geen vrijheden meer, gnaeus en sextus zijn er gewoon niet, waarom dan een quintus verzinnen?quote:Op maandag 16 januari 2006 22:22 schreef Bonobo11 het volgende:
Dichterlijke vrijheden, noemde mijn latijndocent dat altijd, als ik iets verkeerd vertaalde. Door de bank genomen is de serie correct, in detail niet, dat kan ook niet.
Hoe noem je zoiets? Dramatic re-enactment ofzo
Miereneukers vinden altijd wel wat.
quote:Op zondag 1 januari 2006 22:11 schreef Silmarwen het volgende:
En ik irriteer me mateloos dat ze Marcus Antonius, Marc Anthony noemenWaarom doen Britten en Amerikanen dat toch altijd.
Vergeet niet dat Nederlanders Caesar ook verkeerd uitspreken. De officiële uitspraak was gajoes ie-joelioes kaisar. Later werd kaisar verbasterd tot keizer, een titel. Cicero was Kikero.quote:
Dat klopt wel, wat ik me nog uit de lessen latijn kan herinneren is dat het nette woord voor paard in het latijn is "equus". de platte versie voor een paard (wat wij knol zouden noemen) was cavallus. In het Frans, waar men dus plat Latijns praatte, is het uiteindelijk veranderd tot chevalle en chevailier (=knolrijder).quote:Op maandag 2 januari 2006 14:34 schreef WAT het volgende:
Ja daar heb je helemaal gelijk in. De geschiedschrijvers schreven natuurlijk ook in een andere taal dan de gewone Romeinse burgers, die laatste zullen wel veel platter praten. Hoe dat precies zit weet ik ook niet, ik heb ook geen Grieks en Latijn gehad.
Hij doet wel meer beroemde uitspraken niet. Ik heb de serie op de BBC gevolgd...of eigenlijk gedeeltelijk gemist. Ze zeiden dat er iig een vervolg op zou komenquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Amerikaanse serie toch? Amerikanen en geschiedenis verdiepen mag ik niet verenigen in 1 zinquote:Op zondag 15 januari 2006 23:23 schreef Steeven het volgende:
Ik denk dat ze mensen vermaak willen bieden en ze wellicht willen stimuleren zichzelf eens te verdiepen mochten ze interesse hebben in hoe het echt is gegaan.
Too many men / There's too many people / Making too many problems / And not much love to go round / Can't you see This is a land of confusion - Genesis
Amerikaans-Britse serie hoor. En HBO weet echt wel wat kwaliteit isquote:Amerikaanse serie toch? Amerikanen en geschiedenis verdiepen mag ik niet verenigen in 1 zin
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zondag 29 januari 2006 17:24 schreef Speth het volgende:
Gave serie. Veel klopt natuurlijk niet, maar dat betreft met name triviale incorrectheden. Ik had het idee dat de makers met name meer abstracte zaken op het publiek wilden overbrengen, de sfeer die er destijds heerste, het politieke klimaat en het feit dat je alleen iemand was in de ogen van iemand anders, niet volgens je eigen definitie.Over die Brutus gesproken (in spoiler), wel grappig dat het woord "brute" diverse malen werd gebruikt, terwijl dat woord is afgeleid van Brutus' brute daad die hij toen nog niet had gepleegd. ;-)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Heeft het dan niets te maken met Lucius Junius Brutus, een van de eerste consuls van Rome en medeverantwoordelijk voor het verbannen van de laatste koning?quote:Op zondag 29 januari 2006 18:53 schreef Pauline het volgende:
[..]
Over die Brutus gesproken (in spoiler), wel grappig dat het woord "brute" diverse malen werd gebruikt, terwijl dat woord is afgeleid van Brutus' brute daad die hij toen nog niet had gepleegd. ;-)
Brute is de aanspreekvorm van een persoon in het latijn. Ik meen dat je dat de vocativus noemt. Et tu brute, zegt Caesar als hij Brutus tussen de samenzweerders ontwaartquote:Op zondag 29 januari 2006 18:53 schreef Pauline het volgende:
[..]
Over die Brutus gesproken (in spoiler), wel grappig dat het woord "brute" diverse malen werd gebruikt, terwijl dat woord is afgeleid van Brutus' brute daad die hij toen nog niet had gepleegd. ;-)
Helaas sprak Julius grieks en zegt hij (volgens de legende dan nog altijd): Ook jij, zoon.quote:Op maandag 13 februari 2006 13:42 schreef Hookies het volgende:
[..]
Brute is de aanspreekvorm van een persoon in het latijn. Ik meen dat je dat de vocativus noemt. Et tu brute, zegt Caesar als hij Brutus tussen de samenzweerders ontwaart
Zo'n serie levert een mooi excuus om historische weetjes te spuien. Ook belangrijk.quote:Op zondag 11 februari 2007 04:16 schreef sanni het volgende:
ach...denk maar zo: Het is HBO, het is tv dus je weet dat zoals altijd
met tv-series het niet zo nauw met de waarheid wordt genomen.
Als je die hele serie al op DVD hebt dan is het kijken de moeite niet waard.![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |